vinagre master - en to bg translation catalogue (270 entries)

en: %s authentication is required
bg: Протоколът %s изисква идентификация

en: %s wants to share their desktop with you.
bg: %s иска да сподели работния си плот с вас.

en: (Protocol: %s)
bg: (Протокол: %s)

en: - Remote Desktop Viewer
bg: — отдалечени работни места

en: A password is required in order to access this remote desktop.
bg: За достъп до машината се изисква парола.

en: A username is required in order to access this remote desktop.
bg: За достъп до машината се изисква потребителско име.

en: About this application
bg: Относно това приложение

en: Access MS Windows remote desktops
bg: Достъп до отдалечени работни места с MS Windows

en: Access Spice desktop server
bg: Достъп до отдалечени работни места през SPICE

en: Access Unix/Linux terminals
bg: Достъп до компютри с Unix/Linux

en: Access Unix/Linux, Windows and other remote desktops.
bg: Достъп до компютри с Unix/Linux, Windows и др.

en: Access remote desktops
bg: Достъп до отдалечени работни места

en: Add the current connection to your bookmarks
bg: Добавяне на текущата връзка към отметките ви

en: Adjust the window to the size of the remote desktop
bg: Преоразмеряване на прозореца към размера на отдалечения работен плот

en: An error occurred
bg: Възникна грешка

en: Are you sure you want to remove %s from bookmarks?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете „%s“ от отметките?

en: Authentication error
bg: Грешка в идентификацията

en: Authentication failed
bg: Неуспешна идентификация

en: Authentication for host %s has failed
bg: Неуспешна идентификация пред машината %s

en: Authentication is required
bg: Изисква се идентификация

en: Authentication method for host %s is unsupported. (%u)
bg: Методът за идентификация към машината %s не се поддържа. (%u)

en: Authentication unsupported
bg: Методът за идентификация не се поддържа

en: Automatically share clipboard between client and guest
bg: Споделяне на буфера за обмен

en: Bad value for 'shared' flag: %d. It is supposed to be 0 or 1. Ignoring it.
bg: Неправилна стойност за флага „shared“ (споделяне): %d, а трябва да бъде „0“ или „1“. Стойността няма да се ползва.

en: Bookmark Folder
bg: Папка за отметки

en: Bookmarks
bg: Отметки

en: By activating reverse connections you can access remote desktops that are behind a firewall. The remote side is supposed to initiate the connection with you. For further information, read the help.
bg: При активирането на обратни връзки можете да достигнете машини, които са зад защитна стена. Другата машина би трябвало да осъществи връзка с вас. За повече информация, проверете ръководството.

en: Can't send host identity confirmation
bg: Не може да се изпрати потвърждение за самоличност на машината

en: Cancel Login
bg: Отказване

en: Cannot initialize preferences manager.
bg: Мениджърът на настройките не може да бъде инициализиран.

en: Certificate Verification
bg: Проверка на сертификата

en: Choose a Remote Desktop
bg: Избор на отдалечен работен плот

en: Choose a remote desktop to connect to
bg: Избор на отдалечен работен плот

en: Choose the file
bg: Изберете файла

en: Close connection
bg: Прекъсване на връзката

en: Color _Depth:
bg: _Битове за цвета:

en: Configure incoming VNC connections
bg: Настройване на входящи връзки по VNC

en: Connect
bg: Връзка

en: Connect to a remote desktop
bg: Свързване към отдалечена машина

en: Connecting…
bg: Свързване…

en: Connection
bg: Връзка

en: Connection closed
bg: Връзката бе прекъсната

en: Connection options
bg: Настройки на връзката

en: Connection refused by server
bg: Връзката е прекъсната от сървъра

en: Connection to host %s was closed.
bg: Връзката към машината %s бе прекъсната.

en: Connectivity
bg: Връзка

en: Could not get a screenshot of the connection.
bg: Не може да се заснеме снимка на екрана на връзката.

en: Could not get the active protocol from the protocol list.
bg: Действащият протокол не може да бъде получен от списъка с протоколи.

en: Could not merge UI XML file: %s
bg: Файлът за ГПИ не може да се слее: %s

en: Could not open the file.
bg: Файлът не може да бъде отворен.

en: Could not parse the file.
bg: Файлът не може да бъде анализиран.

en: Could not remove the old bookmarks file
bg: Старият файл с отметки не може да бъде изтрит

en: Could not send password
bg: Паролата не може да се изпрати

en: Create a new toplevel window in an existing instance of Vinagre
bg: Създаване на нов прозорец от най-горно ниво във вече стартиран Vinagre

en: Desktop Name:
bg: Име на работния плот:

en: Desktop sharing invitation
bg: Покана за споделен работен плот

en: Dimensions:
bg: Размери:

en: Disconnect
bg: Прекъсване на връзката

en: Disconnect All
bg: Прекъсване на всички връзки

en: Disconnect all connections
bg: Прекъсване на всички връзки

en: Disconnect the current connection
bg: Прекъсване на текущата връзка

en: Do not send mouse and keyboard events
bg: Без изпращане на събитията от мишката и клавиатурата

en: Enable fullscreen mode for this connection
bg: Режим на цял екран за тази връзка

en: Enable keyboard shortcuts
bg: Включване на клавишните комбинации

en: Enable scaled mode
bg: Ползване на мащабиран режим

en: Enable shortcuts
bg: Включване на клавишните комбинации

en: Error activating reverse connections
bg: Грешка при включването на обратните връзки

en: Error connecting to host.
bg: Грешка при свързване със сървър.

en: Error creating the SSH tunnel
bg: Грешка при създаване на тунел по SSH

en: Error loading UI file
bg: Грешка при зареждане на потребителския интерфейс

en: Error opening old bookmarks file: %s
bg: Грешка при отварянето на стар файл с отметки: %s

en: Error removing bookmark: Entry not found
bg: Грешка при изтриването на отметка: елементът не е открит

en: Error saving recent connection.
bg: Грешка при запазване на скоро отваряна връзка.

en: Error saving screenshot
bg: Грешка при запазване снимката на екрана

en: Error saving the credentials on the keyring.
bg: Грешка при запазване на паролите в ключодържателя.

en: Error showing help
bg: Грешка при показване на помощта

en: Error while creating the file %s: %s
bg: Грешка при създаване на файла %s: %s

en: Error while initializing bookmarks: %s
bg: Грешка при инициализирането на отметки: %s

en: Error while initializing bookmarks: The file is not a vinagre bookmarks file
bg: Грешка при инициализирането на отметки: това не е файл с отметки на vinagre

en: Error while initializing bookmarks: The file seems to be empty
bg: Грешка при инициализирането на отметките: файлът е празен

en: Error while migrating bookmarks: %s
bg: Грешка при мигрирането на отметки: %s

en: Error while migrating bookmarks: Failed to create the XML structure
bg: Грешка при мигриране на отметки: структурата в XML не може де бъде създадена

en: Error while migrating bookmarks: Failed to finalize the XML structure
bg: Грешка при мигриране на отметки: структурата в XML не може де бъде завършена

en: Error while migrating bookmarks: Failed to initialize the XML structure
bg: Грешка при мигриране на отметки: структурата в XML не може де бъде инициализирана

en: Error while migrating bookmarks: VNC plugin is not activated
bg: Грешка при мигрирането на отметки: приставката за VNC не е включена

en: Error while saving bookmarks: %s
bg: Грешка при запазване на отметки: %s

en: Error while saving bookmarks: Failed to create the XML structure
bg: Грешка при запазване на отметки: структурата в XML не може де бъде създадена

en: Error while saving bookmarks: Failed to finalize the XML structure
bg: Грешка при запазване на отметки: структурата в XML не може де бъде завършена

en: Error while saving bookmarks: Failed to initialize the XML structure
bg: Грешка при запазване на отметки: структурата в XML не може де бъде инициализирана

en: Error while saving history file: %s
bg: Грешка при запазване на файла с отметки: %s

en: Error while saving preferences: %s
bg: Грешка при запазване на настройките: %s

en: Failed to add mDNS browser for service %s.
bg: Мрежата не може да се прегледа по mDNS за услугата %s

en: Failed to browse for hosts: %s
bg: Мрежата не може да се прегледа за машини: %s

en: Failed to create the directory
bg: Папката не може да бъде създадена

en: Failed to initialize mDNS browser: %s
bg: Не може да се инициализира прегледа на мрежата по mDNS за услугата %s

en: Failed to resolve avahi hostname: %s
bg: Не може да се открие по име компютърът за avahi: %s

en: Fingerprint:
bg: Отпечатък:

en: Fit the remote screen into the current window size
bg: Напасване на отдалечения екран в размера на текущия прозорец

en: Folder
bg: Папка

en: For instance: joe@example.com:5022
bg: Например: joe@example.com:5022

en: High Color (16 bits)
bg: Богат цвят (16 бита)

en: Host key verification failed
bg: Проверката на ключа на машината е неуспешна

en: Host:
bg: Адрес:

en: Hostname not known
bg: Машината не е позната

en: Impossible to accept the stream tube: %s
bg: Потокът не може да бъде приет: %s

en: Impossible to create the connection: %s
bg: Връзката не може да бъде осъществена: %s

en: Impossible to get service property: %s
bg: Настройката на услугата не може да бъде получена: %s

en: Impossible to get the avatar: %s
bg: Аватарът не може да бъде получен: %s

en: Impossible to get the contact name: %s
bg: Името на контакта не може да бъде получено: %s

en: Invalid argument %s for --geometry
bg: Неправилен аргумент „%s“ към опцията „--geometry“

en: Invalid name for this folder
bg: Неправилно име за папката

en: Invalid name for this item
bg: Неправилно име за този обект

en: Issuer:
bg: Издател:

en: It uses the VNC, RDP and SPICE protocols, and can even be used to connect to SSH servers.
bg: Програмата използва протоколите VNC, RDP и SPICE. Тя може да се използва и за свързване към сървъри с SSH.

en: Keep the screen aspect ratio when using scaling
bg: При мащабиране да се запазва отношението на страните

en: Leave fullscreen
bg: Изход от цял екран

en: Log In Anyway
bg: Влизане

en: Login dialog canceled
bg: Екранът за влизане е затворен

en: Low Color (8 bits)
bg: Беден цвят (8 бита)

en: Maximum number of history items in connect dialog
bg: Максималният брой запомнени връзки в прозореца за връзки

en: Migrating the bookmarks file to the new format. This operation is only supposed to run once.
bg: Мигриране на файла с отметките в новия формат. Това действие трябва да е еднократно.

en: Migration cancelled
bg: Миграцията е отменена

en: Minimize window
bg: Минимизиране на прозореца

en: New Folder
bg: Нова папка

en: New fingerprint:
bg: Нов отпечатък:

en: No route to host
bg: Няма път до машината

en: None of the active plugins support this action. Activate some plugins and try again.
bg: Никоя от включените приставки не поддържа това действие. Включете още приставки и пробвайте отново.

en: Note that all its subfolders and bookmarks will be removed as well.
bg: Забележете, че всички нейни подпапки и отметки също ще бъдат изтрити.

en: Old fingerprint:
bg: Стар отпечатък:

en: On the port %d
bg: На порт %d

en: Open %s:%d
bg: Свързване към %s:%d

en: Open Vinagre in fullscreen mode
bg: Стартиране на Vinagre в режим на цял екран

en: Open a .VNC file
bg: Отваряне на файл .vnc

en: Open a file recognized by Vinagre
bg: Отваряне на файл поддържан от Vinagre

en: Open the Vinagre manual
bg: Отваряне на ръководството на Vinagre

en: Optional
bg: Незадължително

en: Optional.
bg: Незадължително.

en: Optional. If blank, your username will be used. Also, it can be supplied in the Host field above, in the form username@hostname.
bg: Незадължително. Ако е празно, ще бъде използвано вашето потребителско име. Можете да го впишете в полето „Машина“ по-горе във формат потребител@машина.

en: Options
bg: Настройки

en: Parent Folder
bg: Родителска папка

en: Password dialog canceled
bg: Прозорецът за парола е затворен

en: Permission denied
bg: Достъпът е отказан

en: Please check your installation.
bg: Проверете инсталацията на програмата.

en: Port:
bg: Порт:

en: Quit the program
bg: Спиране на програмата

en: RDP Options
bg: Настройки на RDP

en: Read only
bg: Без контрол

en: Remote Desktop (VNC) file
bg: Файл за отдалечена връзка (vnc)

en: Remote Desktop Connection
bg: Връзка с отдалечен работен плот

en: Remote Desktop Viewer
bg: Отдалечени работни места

en: Remote desktop password for %s
bg: Парола за отдалечено работно място: %s

en: Remove Folder?
bg: Да се изтрие ли папката?

en: Remove Item?
bg: Да се изтрие ли обектът?

en: Requests an update of the screen
bg: Заявка за обновяване на екрана

en: Resize the screen guest to best fit
bg: Преоразмеряване на екрана да напасне

en: Reverse Connections
bg: Обратни връзки

en: Root Folder
bg: Коренова папка

en: SPICE Options
bg: Настройки на SPICE

en: SSH Options
bg: Настройки на SSH

en: S_caling
bg: _Мащабиране

en: Save Screenshot
bg: Запазване на снимката на екрана

en: Scaling
bg: Мащабиране

en: Scaling is not supported on this installation.
    
    Read the README file (shipped with Vinagre) in order to know how to enable this feature.
bg: Мащабирането не се поддържа в тази инсталация.
    
    Прочетете файла README, който идва с Vinagre, за да разберете как да включите тази настройка.

en: Screenshot of %s at %s
bg: Снимка на екрана на %s в %s

en: Search for remote hosts on the network
bg: Търсене за отдалечени машини в мрежата

en: Secure shell password: %s
bg: Парола за SSH: %s

en: Select a remote desktop protocol for this connection
bg: Избор на протокол за отдалечен достъп за връзката

en: Send Ctrl+Alt+Del to the remote desktop
bg: Изпращане на „Ctrl+Alt+Del“ към отдалечената машина

en: Send Ctrl-Alt-Del
bg: Изпращане на „Ctrl-Alt-Del“

en: Set height of the remote desktop
bg: Задаване на височината на отдалеченото работно място

en: Set to "false" to disable menu shortcuts. Set to "true" to enable them. Note that if they are enabled, those keys will be intercepted by the menu and will not be sent to the remote host.
bg: Задайте да е лъжа, за да изключите клавишните комбинации в менюто. Задайте да е истина, за да ги включите. Забележете, че когато са включени, клавишните комбинации се прихващат от менюто и не се пращат към отдалечената машина.

en: Set to "true" to always show the tabs. Set to "false" to only show the tabs when there is more than one active connection.
bg: Задайте да е истина и подпрозорците винаги ще се показват. Задайте да е лъжа и подпрозорци ще се показват при повече от една активна връзка.

en: Set to "true" to always start the program listening for reverse connections.
bg: Включете тази настройка, така че програмата винаги да слуша за обратни връзки.

en: Set width of the remote desktop
bg: Задаване на широчината на отдалеченото работно място

en: Show VNC Options
bg: Показване на настройките за VNC

en: Show help
bg: Извеждане на помощта

en: Show or hide the statusbar
bg: Превключване на лентата за състоянието

en: Show or hide the toolbar
bg: Превключване на лентата с инструменти

en: Specifies the maximum number of items in the host dropdown entry.
bg: Указва максималния брой запомнени връзки в падащото меню в прозореца за връзки.

en: Specify geometry of the main Vinagre window
bg: Геометрия на основния прозорец на Vinagre

en: Spice Files
bg: Файлове за SPICE

en: Store the login credential in GNOME Keyring
bg: Запазване на паролите в ключодържателя на GNOME.

en: Subject:
bg: Издаден на:

en: Supply an alternative port using colon
bg: Задайте различен порт като го отделите с „:“

en: Take a screenshot of the current remote desktop
bg: Снимка на екрана на действащата връзка

en: The below certificate could not be verified.
    Do you trust the certificate?
bg: Следният сертификат не може да бъде проверен.
    Доверявате ли му се?

en: The file is not a Spice one: Missing the group "connection".
bg: Файлът не е във формат за Spice. Липсва групата „connection“.

en: The file is not a Spice one: Missing the key "host".
bg: Файлът не е във формат за Spice. Липсва ключът „host“.

en: The file is not a VNC one: Missing the group "Connection".
bg: Файлът не е във формат за VNC: липсва групата „Connection“.

en: The file is not a VNC one: Missing the key "Host".
bg: Файлът не е във формат за VNC: липсва ключът „Host“.

en: The file was not recognized by any of the plugins.
bg: Файлът не се разпознава от никоя от приставките.

en: The following error has occurred: | The following errors have occurred:
bg[0]: Възникна следната грешка:
bg[1]: Възникнаха следните грешки:

en: The following file could not be opened: | The following files could not be opened:
bg[0]: Следният файл не може да бъде отворен:
bg[1]: Следните файлове не могат да бъдат отворени:

en: The identity of the remote host (%s) is unknown.
    This happens when you log in to a host the first time.
    
    The identity sent by the remote host is %s. If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
bg: Самоличността на отдалечения компютър (%s) е неизвестна.
    Това се случва, когато за първи път влизате в компютър.
    
    Самоличността изпратена от отдалечения компютър е %s. Ако искате да сте напълно сигурни, че е безопасно да продължите, свържете се със системния администратор.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
bg: Името „%s“ вече се използва в тази папка. Използвайте различно.

en: The program could not find any available TCP ports starting at 5500. Is there any other running program consuming all your TCP ports?
bg: Програмата не откри свободни портове по TCP от номер 5500 нагоре. Проверете дали друга програма не използва тези портове.

en: The protocol %s is not supported.
bg: Протоколът „%s“ не се поддържа.

en: The remote host has changed its certificate.
    Do you trust the new certificate?
bg: Отдалечената машина е с различен сертификат.
    Доверявате ли му се?

en: The service %s was already registered by another plugin.
bg: Услугата %s вече е регистрирана от някоя от приставките.

en: There are no supported files
bg: Липсват поддържани файлове

en: This desktop is reachable through the following IP address(es):
bg: Тази машина може да се достигне през следния IP адрес(и):

en: This might not work on all VNC servers
bg: Това може да не работи с всички сървъри за VNC

en: Timed out when logging in
bg: Времето за осъществяване на връзка изтече

en: Timed out when logging into SSH host
bg: Времето за осъществяване на връзка по SSH изтече

en: True Color (24 bits)
bg: Истински цвят (24 бита)

en: Ultra Low Color (3 bits)
bg: Много беден цвят (3 бита)

en: Unable to find a free TCP port
bg: Не може да се намери свободен порт за TCP

en: Unable to find a valid SSH program
bg: Не може да се намери подходяща програма за SSH

en: Unable to spawn ssh program
bg: Програмата за ssh не може да се стартира

en: Unable to spawn ssh program: %s
bg: Програмата за ssh не може да се стартира: %s

en: Unknown error
bg: Непозната грешка

en: Unknown reason
bg: Неизвестна причина

en: Use Server Settings
bg: Според сървъра

en: Use h_ost
bg: Х_ост

en: VNC Files
bg: Файлове за VNC

en: VNC Options
bg: Настройки на VNC

en: VNC Options:
bg: Настройки на VNC:

en: VNC;RDP;SSH;
bg: отдалечен;remote;vnc;rdp;spice;ssh;

en: View the current remote desktop in fullscreen mode
bg: На цял екран

en: Vinagre disables keyboard shortcuts by default, so that any keyboard shortcuts are sent to the remote desktop.
    
    This message will appear only once.
bg: Vinagre по подразбиране изключва клавишните комбинации, за да бъдат пращани към отдалечения компютър.
    
    Това съобщение ще се появи само веднъж.

en: Vinagre failed to open a UI file, with the error message:
bg: Vinagre не успя да отвори файла за ГПИ, грешката е:

en: Vinagre is a remote desktop viewer for the GNOME desktop
bg: Vinagre е клиент за отдалечена работа за GNOME

en: Vinagre shows remote Windows, Mac OS X and Linux desktops.
bg: Vinagre може да показва работния плот на Windows, Mac OS X и Linux.

en: When connecting to a host, the client can say to the server to leave other clients connected or to drop the existent connections. Set the value to true to share the desktop with the other clients.
bg: При свързването към машина клиентът може да укаже на сървъра да запази връзките с другите клиенти или да ги прекъсне. Задайте да е истина, за да споделяте работния плот с други клиенти.

en: Whether we should leave other clients connected
bg: Дали другите клиенти да останат свързани

en: Whether we should show tabs even when there is only one active connection
bg: Дали да се показват подпрозорци, дори когато има само една връзка

en: Whether we should show the menu accelerators (shortcut keys)
bg: Дали да се показват клавишните комбинации в менюто

en: Whether we should start the program listening for reverse connections
bg: Дали програмата трябва да слуша за обратни връзки

en: [server:port]
bg: [сървър:порт]

en: _Add Bookmark
bg: _Добавяне на отметка

en: _Always Enabled
bg: _Винаги включено

en: _Authenticate
bg: _Идентифициране

en: _Bookmarks
bg: _Отметки

en: _Cancel
bg: _Отказване

en: _Contents
bg: _Ръководство

en: _Domain:
bg: _Домейн:

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _Enable Reverse Connections
bg: _Включване на обърнати връзки

en: _Full screen
bg: На _цял екран

en: _Fullscreen
bg: На _цял екран

en: _Height:
bg: _Височина:

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _Host:
bg: _Адрес:

en: _Keep Aspect Ratio
bg: _Запазване на отношението на страните

en: _Keep aspect ratio
bg: _Запазване на отношението на страните

en: _Keyboard shortcuts
bg: _Клавишни комбинации

en: _Name:
bg: _Име:

en: _Original size
bg: _Първоначален размер

en: _Password:
bg: _Парола:

en: _Protocol:
bg: П_ротокол:

en: _Recent Connections
bg: С_коро отваряни връзки

en: _Refresh Screen
bg: _Обновяване на екрана

en: _Remember this credential
bg: _Запомняне на паролата

en: _Remote
bg: _Отдалечена машина

en: _Resize guest
bg: _Преоразмеряване на екрана

en: _Reverse Connections…
bg: _Обратни връзки

en: _Scaling
bg: _Мащабиране

en: _Send Ctrl-Alt-Del
bg: _Изпращане на „Ctrl-Alt-Del“

en: _Share clipboard
bg: _Споделяне на буфера за обмен

en: _Statusbar
bg: Лента за _състоянието

en: _Take Screenshot
bg: _Снимка на екрана

en: _Toolbar
bg: _Лента с инструменти

en: _Use JPEG Compression
bg: _Компресиране с JPEG

en: _Username:
bg: Потребителско _име:

en: _View
bg: _Изглед

en: _View only
bg: _Без контрол

en: _Width:
bg: _Широчина:

en: as a SSH tunnel
bg: като тунел по SSH

en: filename
bg: име_на_файл

en: hostname or user@hostname
bg: машина или потребител@машина
