Xfce4-power-manager - en to bg translation catalogue (208 entries)

en: %i hour | %i hours
bg[0]: %i час
bg[1]: %i часа

en: %i minute | %i minutes
bg[0]: %i минута
bg[1]: %i минути

en: %s (%i%%)
    %s until fully charged
bg: %s (%i%%)
    %s до пълно зареждане

en: %s (%i%%)
    Estimated time left is %s
bg: %s (%i%%)
    Оставащо време е %s

en: %s is currently inhibiting power management
bg: %s е блокирал управлението на захранването

en: <b>%s %s</b>
    %0.0f%%
bg: <b>%s%s</b>
    %0.0f%%

en: <b>%s %s</b>
    %0.0f%% - %s remaining
bg: <b>%s%s</b>
    %0.0f%% - %s остава

en: <b>%s %s</b>
    %0.0f%% - %s until full
bg: <b>%s%s</b>
    %0.0f%% - %s до зареждане

en: <b>%s %s</b>
    Current charge: %0.0f%%
bg: <b>%s%s</b>
    Текущ заряд: %0.0f%%

en: <b>%s %s</b>
    Fully charged
bg: <b>%s%s</b>
    Напълно заредена

en: <b>%s %s</b>
    Fully charged - %s remaining
bg: <b>%s%s</b>
    Напълно заредена - %s остава

en: <b>%s %s</b>
    Unknown state
bg: <b>%s %s</b>
    Неизвестно състояние

en: <b>%s %s</b>
    Waiting to charge (%0.0f%%)
bg: <b>%s %s</b>
    Време до зареждане (%0.0f%%)

en: <b>%s %s</b>
    Waiting to discharge (%0.0f%%)
bg: <b>%s %s</b>
    Време до разреждане (%0.0f%%)

en: <b>%s %s</b>
    is empty
bg: <b>%s %s</b>
    е празна

en: <b>Appearance</b>
bg: <b>Външен вид</b>

en: <b>Brightness reduction</b>
bg: <b>Намаляване на яркостта</b>

en: <b>Buttons</b>
bg: <b>Бутони</b>

en: <b>Critical power</b>
bg: <b>Критичен заряд</b>

en: <b>Display brightness</b>
bg: <b>Яркост на дисплея</b>

en: <b>Display power management</b>
bg: <b>Управление на захранването на дисплея</b>

en: <b>Laptop Lid</b>
bg: <b>Затваряне на капака на лаптопа</b>

en: <b>Power profile</b>
bg: <b>Профил на захранването</b>

en: <b>Security</b>
bg: <b>Сигурност</b>

en: <b>System power saving</b>
bg: <b>Система за спестяване на енергия</b>

en: An application is currently disabling the automatic sleep. Doing this action now may damage the working state of this application.
    Are you sure you want to hibernate the system?
bg: Програма е изключила автоматичното приспиване. Изпълняването на това действие може да наруши работното състояние на програмата.
    Наистина ли искате да приспите дълбоко системата?

en: Another power manager is already running
bg: Друго управление на захранването работи

en: Ask
bg: Питай

en: Authentication is required to modify the laptop display brightness
bg: Изисква се удостоверяване, за да промените яркостта на дисплея на лаптопа

en: Authentication is required to place the system in suspend or hibernate mode
bg: Изисква се удостоверяване, за да въведете системата в режим на приспиване или хибернация

en: Authorized to hibernate
bg: Упълномощен за дълбоко приспиване

en: Authorized to hybrid sleep
bg: Позволяване на хибридно приспиване

en: Authorized to shutdown
bg: Упълномощен за изключване

en: Authorized to suspend
bg: Упълномощен за приспиване

en: Battery
bg: Батерия

en: Brightness step count:
bg: Брой стъпки на яркост:

en: Brightness: %.0f percent
bg: Яркост: %.0f процента

en: Built with GTK+ %d.%d.%d, linked with GTK+ %d.%d.%d.
bg: Създадена с GTK+ %d.%d.%d, обвързана с GTK+ %d.%d.%d.

en: Can hibernate
bg: Дълбокото приспиване е възможно

en: Can hybrid sleep
bg: Да се изпълни ли хибридно приспиване

en: Can suspend
bg: Приспиването е възможно

en: Cancel
bg: Отмяна

en: Cause xfce4-power-manager-settings to quit
bg: Причина за изключване на xfce4-power-manager-settings

en: Check your power manager installation
bg: Проверете инсталацията на управлението на захранването

en: Computer
bg: Компютър

en: Critical battery power level:
bg: Критично ниво на заряда на батерията:

en: Current charge
bg: Текущ заряд

en: Daemonize
bg: Стартиране в режим демон

en: Device
bg: Устройство

en: Devices
bg: Устройства

en: Display
bg: Дисплей

en: Display a specific device by UpDevice object path
bg: Показване на определено устройство от UpDevicе обектов път

en: Display battery levels for attached devices
bg: Показване на нивото на зареждане на батерията за свързаните устройства

en: Display the battery levels of your devices and control the brightness of your display
bg: Показва заряда на батерията на вашите устройства и контролира яркостта на дисплея

en: Display version information
bg: Покажи сведения за изданието

en: Do nothing
bg: Не прави нищо

en: Dump all information
bg: Запиши цялата информация

en: Enable debugging
bg: Разреши дебъгване

en: Energy empty
bg: Няма енергия

en: Energy rate
bg: Енергийна норма

en: Exponential
bg: Експоненциално

en: Failed to connect to power manager
bg: Неуспешно свързване с управлението на захранването

en: Failed to load power manager configuration
bg: Неуспешно зареждане на конфигурацията на мениджъра на захранването

en: Failed to parse arguments: %s
bg: Грешка при анализ на аргументи: %s

en: False
bg: Не

en: Fully charged
bg: Напълно заредена

en: Fully charged (design)
bg: Пълен заряд (зададен от производителя)

en: General
bg: Общи

en: Handle display brightness _keys
bg: Клавиши за управление на яркостта на дисплея

en: Has LID
bg: Има капак

en: Has battery
bg: Има батерия

en: Has battery button
bg: Има бутон за батерия

en: Has brightness panel
bg: Има панел за яркостта

en: Has hibernate button
bg: Има бутон за дълбоко приспиване

en: Has power button
bg: Има бутон за включване

en: Has sleep button
bg: Има бутон за приспиване

en: Hibernate
bg: Дълбоко приспиване

en: Hibernate and suspend operations not permitted
bg: Дълбоко приспиване и приспиване не са разрешени

en: Hibernate and suspend operations not supported
bg: Дълбоко приспиване и приспиване не се поддържат

en: Hibernate not supported
bg: Не се поддържа хибернация

en: Hibernate operation not permitted
bg: Дълбокото приспиване не е разрешено

en: Hibernate operation not supported
bg: Дълбокото приспиване не се поддържа

en: Hibernate the system
bg: Дълбоко приспиване на системата

en: Hybrid Sleep
bg: Хибридно приспиване

en: Hybrid sleep not supported
bg: Хибридното приспиване не се поддържа

en: Hybrid sleep operation not permitted
bg: Операцията за хибридно приспиване не е разрешена

en: Hybrid sleep operation not supported
bg: Операцията за хибридно приспиване не се поддържа

en: Hybrid sleep the system
bg: Хибридно приспиване на системата

en: In addition, Xfce power manager provides a set of freedesktop-compliant DBus interfaces to inform other applications about current power level so that they can adjust their power consumption, and it provides the inhibit interface which allows applications to prevent automatic sleep actions via the power manager; as an example, the operating system’s package manager should make use of this interface while it is performing update operations.
bg: В допълнение Xfce Power Manager предоставя набор от съвместими с freedesktop DBUS интерфейси за текущото ниво на мощност на други приложения, така че те да могат да нагодят собственото си потребление на енергия и осигурява възпрепятстващ интерфейс, който позволява на приложенията да предотвратяват автоматичното заспиване. Например, управлението на пакети би трябвало да използва възпрепятстващия интерфейс, докато извършва обновяване.

en: Invalid arguments
bg: Невалиден аргумент

en: Invalid cookie
bg: Невалидна бисквитка

en: Keyboard
bg: Клавиатура

en: Keyboard Brightness: %.0f percent
bg: Яркост на клавиатурата: %.0f процента

en: Lead acid
bg: Оловна

en: Let the power manager handle display power management (DPMS) instead of the display server
bg: Нека, мениджърът на захранването да поддържа управлението на захранването на дисплея (DPMS), вместо сървъра на дисплея.

en: Line power
bg: Ел. мрежа

en: Lithium ion
bg: Литиево-йонна

en: Lithium iron phosphate
bg: Литиево-желязо-фосфатна

en: Lithium polymer
bg: Литиево-полимерна

en: Lock screen
bg: Заключи екрана

en: Lock screen when system is going to sleep
bg: Заключване на екрана при приспиване на системата

en: Make sure you set a sufficiently high value here, otherwise the system will trigger its own action before xfce4-power-manager, without being able to prevent it or know exactly when it will do so. The action triggered by the system in this case will be: %s.
bg: Уверете се, че сте задали достатъчно висока стойност тук, в противен случай системата ще задейства собствено действие преди xfce4-power-manager, без да може да го предотврати или да знае точно кога ще го направи. Действието, задействано от системата в този случай, ще бъде: %s.

en: Manage and reduce power consumption of computer and devices
bg: Управляване и редуциране консумацията на енергия на компютъра и устройствата

en: Model
bg: Модел

en: Modify the laptop display brightness
bg: Промяна на яркостта на дисплея на лаптопа

en: Monitor
bg: Монитор

en: Mouse
bg: Мишка

en: Never
bg: Никога

en: Nickel cadmium
bg: Никел-кадмиева

en: Nickel metal hydride
bg: Никел метал хидрид

en: None
bg: Нищо

en: None of the screen lock tools ran successfully, the screen will not be locked.
bg: Никое от средствата за заключване не бе изпълнено успешно. Екранът няма да бъде заключен.

en: None of the screen lock tools ran successfully, the screen will not be locked.
    Do you still want to continue to suspend the system?
bg: Няма стартиран инструмент за заключване на екрана и той няма да бъде заключен.
    Все още ли искате да приспите системата?

en: Not plugged in
bg: Не е свързано

en: Nothing
bg: Нищо

en: Notify
bg: Уведомление

en: Number of brightness steps available using keys
bg: Брой стъпки на яркост, достъпни с използването на клавиши

en: On battery
bg: На батерия

en: On critical battery power:
bg: При критично ниво на заряда на батерията:

en: On inactivity reduce to
bg: При бездействие, ограничаване до

en: One minute
bg: Една минута

en: Percentage
bg: Проценти

en: Percentage and remaining time
bg: Проценти и оставащо време

en: Permission denied
bg: Нямате права

en: Phone
bg: Телефон

en: Plugged in
bg: Свързано

en: Power Manager
bg: Управление на захранването

en: Power Manager Plugin
bg: Добавка  за Управление на захранването

en: Power Manager Plugin Settings
bg: Настройки на добавката за Управление на захранването

en: Power management for the Xfce desktop
bg: Управление на захранването за Xfce среда

en: PowerSupply
bg: Захранване

en: Presentation _mode
bg: Режим на представяне

en: Put to sleep after
bg: Приспиване след

en: Quit any running xfce power manager
bg: Изключи работещите xfce управления на захранването

en: Reduce after
bg: Ограничаване след

en: Remaining time
bg: Оставащо време

en: Restart the running instance of Xfce power manager
bg: Рестартирай управлението на захранването

en: SOCKET ID
bg: Гнездо за идентификация

en: Screenshot of the Xfce Power Manager User Interface
bg: Екранна снимка на потребителският интерфейс на Управление на захранването на Xfce

en: Serial
bg: Сериен номер

en: Settings for the Xfce Power Manager
bg: Настройки на Управление на захранването на Xfce

en: Settings manager socket
bg: Гнездо за управление на настройките

en: Show 'Presentation mode' indicator:
bg: Показване на индикатор "Режим на презентация":

en: Show label:
bg: Показване на етикет:

en: Show the configuration dialog
bg: Покажи диалога за настройки

en: Shutdown
bg: Изключи

en: Shutdown the system
bg: Изключване на системата

en: Status notifications
bg: Уведомления за състоянието

en: Suspend
bg: Приспиване

en: Suspend not supported
bg: Приспиването не се поддържа

en: Suspend operation not permitted
bg: Приспиването не е разрешено

en: Suspend operation not supported
bg: Приспиването не се поддържа

en: Suspend or hibernate the system
bg: Приспиване или хибернация на системата

en: Suspend the system
bg: Приспиване на системата

en: Switch off after
bg: Изключване след

en: Switch off display
bg: Изключване на дисплея

en: System
bg: Система

en: System is running on %s power
bg: Системата работи на %s

en: System is running on low power
bg: Батерията е изтощена

en: System is running on low power. Save your work to avoid losing data
bg: Батерията е изтощена. Запазете своята работа за да избегнете загуби на данни.

en: System sleep mode:
bg: Системен режим на приспиване:

en: System tray icon
bg: Икона в мястото за уведомления

en: Tablet
bg: Таблет

en: Technology
bg: Технология

en: These actions only take place if no external display is connected
bg: Тези действия се извършват само ако не е свързан външен дисплей

en: This is %s version %s, running on Xfce %s.
bg: Това е %s версия %s, предназначена за Xfce %s.

en: True
bg: Да

en: Type
bg: Тип

en: Unable to get connection to the message bus session
bg: Не може да се свърже с системата за съобщения

en: Uninterruptible Power Supply
bg: Устройство за поддържане на захранването - UPS

en: Unknown
bg: Непознат

en: Unknown time
bg: Неустановено време

en: UpDevice object path
bg: UpDevice обектов път

en: Vendor
bg: Производител

en: Version information
bg: Сведения за изданието

en: Voltage
bg: Напрежение

en: When all the power sources of the computer reach this charge level
bg: Когато всички източници на захранване на компютъра достигнат до това ниво

en: When battery button is pressed:
bg: Когато бутонът за батерията е натиснат:

en: When hibernate button is pressed:
bg: Когато бутонът Дълбоко приспиване е натиснат:

en: When inactive for
bg: При бездействие от

en: When laptop lid is closed:
bg: Когато е затворен капакът на лаптопа:

en: When power button is pressed:
bg: Когато бутона Power е натиснат:

en: When sleep button is pressed:
bg: Когато бутонът Приспиване е натиснат:

en: When the screensaver is activated
bg: Когато предпазителят на екрана е включен

en: When the screensaver is deactivated
bg: Когато предпазителят на екрана е изключен

en: With policykit support
bg: С поддръжка на policykit

en: Without policykit support
bg: Без поддръжка на policykit

en: Xfce Power Manager
bg: Управление на захранването на Xfce

en: Xfce power manager
bg: Управление на захранването на Xfce

en: Xfce power manager also provides a plugin for the Xfce and LXDE panels to control LCD brightness levels and to monitor battery and device charge levels.
bg: Xfce Power Manager също така включва и добавка за панелите на Xfce и LXDE, за контрол на яркостта на LCD екрана и наблюдение на нивата на заряд на батерията и зарядните устройства.

en: Xfce power manager is already running
bg: Управлението на захранването вече работи

en: Xfce power manager is not running
bg: Управлението на захранването не работи

en: Xfce power manager manages the power sources on the computer and the devices that can be controlled to reduce their power consumption (such as LCD brightness level, monitor sleep, CPU frequency scaling).
bg: Xfce power manager управлява източници на захранване на компютъра и устройствата, които могат да бъдат контролирани, за да се намали потреблението на енергия (като ниво на яркост на LCD, монитор, сън, честотата на процесора).

en: Xfce4 Power Manager is not running, do you want to launch it now?
bg: Управлението на захранването на Xfce4 не работи, искате ли да го пуснете сега?

en: Your %s charge level is low
    Estimated time left %s
bg: Нивото на батерията %s е ниско
    Оставащо време %s

en: Your %s is charging
bg: Вашата  %s се зарежда

en: Your %s is discharging
bg: Вашата %s се разрежда

en: Your %s is empty
bg: Вашата %s е изтощена

en: Your %s is fully charged
bg: Вашата %s е напълно заредена

en: _Close
bg: _Затваряне

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Screensaver Management
bg: Управление на _предпазителя на екрана

en: _Settings...
bg: _Настройки...

en: hour | hours
bg[0]: час
bg[1]: часа

en: minute | minutes
bg[0]: минута
bg[1]: минути

en: minutes
bg: минути

en: seconds
bg: секунди

en: settings;preferences;buttons;sleep;hibernate;battery;suspend;shutdown;brightness;laptop lid;lock screen;plugged in;saving;critical;
bg: настройки;предпочитания;бутони;приспиване;дълбоко приспиване;батерия;приспиване;изключване;яркост;затваряне на лаптопа;заключване на екрана;включено;запазване;критично;
