gconf - en to ca translation catalogue (493 entries)

en: "%s": %s
ca: «%s»: %s

en: %s Continue (y/n)?
ca: %s Voleu continuar (s/n)?

en: %s option must be used by itself.
ca: L'opció %s ha de ser utilitzada per ella mateixa.

en: '\%o' is not an ASCII character and thus isn't allowed in key names
ca: «\%o» no és un caràcter ASCII, per tant no és permès en noms de clau

en: (no value set)
ca: (sense valor definit)

en: - Sanity checks for GConf
ca: - Comprovacions de seguretat del GConf

en: - Tool to manipulate a GConf configuration
ca: - Una eina per manipular la configuració del GConf

en: --ignore-schema-defaults is only relevant with --get, --all-entries, --dump, --recursive-list, --get-list-size or --get-list-element
ca: --ignore-schema-defaults només és rellevant amb --get, --all-entries, --dump, --recursive-list, --get-list-size o --get-list-element

en: --recursive-list should not be used with --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs, or --search-key
ca: --recursive-list no s'hauria d'utilitzar amb --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs o --search-key

en: --set_schema should not be used with --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs, or --search-key
ca: --set-schema no s'hauria d'utilitzar amb --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs o --search-key

en: <%s> provided but current element does not have type %s
ca: s'ha proporcionat <%s> però l'element actual no té el tipus %s

en: <%s> provided but parent <entry> does not have a value
ca: s'ha proporcionat <%s> però l'<entry> pare no té cap valor

en: <li> has wrong type %s
ca: <li> té el tipus erroni %s

en: A node has unknown "type" attribute `%s', ignoring
ca: Un node té l'atribut «type» desconegut «%s», s'ignora

en: A toplevel node in XML file `%s' is <%s> rather than <entry>, ignoring
ca: Un node de nivell superior al fitxer XML «%s» és <%s> i no pas <entry>, s'ignora

en: Adding client to server's list failed, CORBA error: %s
ca: Ha fallat l'addició d'un client a la llista de servidors, error del CORBA: %s

en: Adding source `%s'
ca: S'està afegint la font «%s»

en: Attached schema `%s' to key `%s'
ca: S'ha adjuntat l'esquema «%s» a la clau «%s»

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
ca: L'atribut «%s» no és vàlid en el context de l'element <%s>

en: Backend `%s' failed to return a vtable
ca: El rerefons «%s» no ha pogut retornar una «vtable»

en: Backend `%s' missing required vtable member `%s'
ca: Al rerefons «%s» li manca el membre «%s» de la «vtable»

en: Bad XML node: %s
ca: El node XML és incorrecte: %s

en: Bad address `%s'
ca: Adreça errònia «%s»

en: Bad address `%s': %s
ca: Adreça errònia «%s»: %s

en: Bad key or directory name
ca: Clau o nom de directori incorrecte

en: Bypass server, and access the configuration database directly. Requires that gconfd is not running.
ca: Accedeix a la base de dades de configuració directament, evitant el servidor. Això requereix que el gconfd no estigui funcionant.

en: CORBA error: %s
ca: Error del CORBA: %s

en: Can't add notifications to a local configuration source
ca: No es poden afegir notificacions a una font de configuració local

en: Can't get and set/unset simultaneously
ca: No es pot obtenir i assignar/esborrar simultàniament

en: Can't get type and set/unset simultaneously
ca: No es pot obtenir el tipus i assignar/esborrar simultàniament

en: Can't have a period '.' right after a slash '/'
ca: No pot haver-hi un punt «.» just després d'una barra inclinada «/»

en: Can't have two slashes '/' in a row
ca: No poden haver-hi dues barres inclinades «/» seguides

en: Can't overwrite existing read-only value
ca: No es pot sobreescriure un valor existent de només lectura

en: Can't read from or write to the XML root directory in the address "%s"
ca: No es pot llegir/escriure al directori arrel de l'XML a l'adreça «%s»

en: Can't remove file %s: %s
ca: No s'ha pogut suprimir el fitxer %s: %s

en: Can't set and get/unset simultaneously
ca: No es pot assignar i obtenir/esborrar simultàniament

en: Can't toggle and get/set/unset simultaneously
ca: No es pot commutar i obtenir/assignar/esborrar simultàniament

en: Can't use --all-dirs with --get or --set
ca: No es pot utilitzar --all-dirs amb --get o --set

en: Can't use --all-entries with --get or --set
ca: No es pot utilitzar --all-entries amb --get o --set

en: Can't write to file `%s': %s
ca: No es pot escriure al fitxer «%s»: %s

en: Cannot find directory %s
ca: No s'ha pogut trobar el directori %s

en: Cannot set schema as value
ca: No és possible definir un esquema com a valor

en: Car Type: %s
ca: Tipus de car: %s

en: Cdr Type: %s
ca: Tipus de cdr: %s

en: Change GConf mandatory values
ca: Canvia els valors obligatoris del GConf

en: Change GConf system values
ca: Canvia els valors de sistema del GConf

en: Client options:
ca: Opcions del client:

en: Config file '%s' is empty
ca: El fitxer de configuració «%s» està buit

en: Configuration server couldn't be contacted
ca: No s'ha pogut contactar amb el servidor de configuració

en: Contacting LDAP server: host '%s', port '%d', base DN '%s'
ca: S'està contactant amb el servidor d'LDAP: servidor «%s», port «%d», DN base «%s»

en: Corrupt data in configuration source database
ca: Hi ha dades malmeses a la base de dades de fonts de configuració

en: Could not connect to session bus: %s
ca: No s'ha pogut connectar al bus de la sessió: %s

en: Could not connect to system bus: %s
ca: No s'ha pogut connectar al bus del sistema: %s

en: Could not create file '%s', probably because it already exists
ca: No s'ha pogut crear el fitxer «%s», segurament perquè ja existeix

en: Could not flush file '%s' to disk: %s
ca: No s'ha pogut buidar el fitxer «%s» al disc: %s

en: Could not flush saved state file '%s' to disk: %s
ca: No s'ha pogut buidar al disc el fitxer d'estat desat «%s»: %s

en: Could not lock temporary file '%s': %s
ca: No s'ha pogut blocar el fitxer temporal «%s»: %s

en: Could not make directory "%s": %s
ca: No s'ha pogut crear el directori «%s»: %s

en: Could not make directory `%s': %s
ca: No s'ha pogut crear el directori «%s»: %s

en: Could not move aside old saved state file '%s': %s
ca: No s'ha pogut moure a part el fitxer d'estat desat antic «%s»: %s

en: Could not open lock directory for %s to remove locks: %s
ca: No s'ha pogut obrir el directori de blocatges per què %s suprimeixi els blocatges: %s

en: Could not open saved state file '%s' for writing: %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer d'estat desat «%s» per escriure: %s

en: Could not remove "%s": %s
ca: No s'ha pogut suprimir «%s»: %s

en: Could not remove file %s: %s
ca: No s'ha pogut suprimir el fitxer %s: %s

en: Could not stat `%s': %s
ca: No s'ha pogut fer «stat» sobre «%s»: %s

en: Could not write saved state file '%s' fd: %d: %s
ca: No s'ha pogut escriure el fitxer d'estat desat «%s» fd: %d: %s

en: Couldn't find the XML root directory in the address `%s'
ca: No s'ha pogut trobar el directori arrel de l'XML a l'adreça «%s»

en: Couldn't get value
ca: No s'ha pogut obtenir el valor

en: Couldn't interpret CORBA value for list element
ca: No s'ha pogut interpretar el valor de CORBA per l'element de la llista

en: Couldn't locate backend module for `%s'
ca: No s'ha pogut ubicar el mòdul de rerefons per «%s»

en: Couldn't make sense of CORBA value received in set request for key `%s'
ca: No s'ha pogut tenir en compte el valor CORBA rebut en definir la petició per a la clau «%s»

en: Couldn't open path file `%s': %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer de camins «%s»: %s

en: Couldn't resolve address for configuration source
ca: No s'ha pogut resoldre l'adreça per la font de configuració

en: Created Evolution/LDAP source using configuration file '%s'
ca: S'ha creat una font Evolution/LDAP fent servir el fitxer de configuració «%s»

en: D-BUS error: %s
ca: Error del D-Bus: %s

en: DESCRIPTION
ca: DESCRIPCIÓ

en: Daemon failed to acquire gconf service:
    %s
ca: El dimoni no ha pogut aconseguir el servei GConf:
    %s

en: Daemon failed to connect to the D-BUS daemon:
    %s
ca: El dimoni no ha pogut connectar-se al dimoni del D-Bus:
    %s

en: Default Value: %s
ca: Valor predeterminat: %s

en: Didn't find car and cdr for XML pair node
ca: No s'ha trobat el car i el cdr per al node de parella XML

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML list node
ca: No s'ha pogut processar el node XML <%s> dins d'un node de llista XML

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML pair node
ca: No s'ha pogut processar el node XML <%s> dins d'un node de parella XML

en: Didn't understand `%s' (expected integer)
ca: No s'ha pogut processar «%s» (s'esperava un enter)

en: Didn't understand `%s' (expected real number)
ca: No s'ha pogut processar «%s» (s'esperava un nombre real)

en: Didn't understand `%s' (expected true or false)
ca: No s'ha pogut processar «%s» (s'esperava cert o fals)

en: Didn't understand `%s' (extra trailing characters)
ca: No s'ha pogut processar «%s» (hi ha caràcters arrossegats addicionals)

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ')' found inside pair)
ca: No s'ha pogut processar «%s» (s'ha trobat un «)» addicional dins de la parella)

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ']' found inside list)
ca: No s'ha pogut processar «%s» (s'ha trobat un «]» addicional dins la llista)

en: Didn't understand `%s' (list must end with a ']')
ca: No s'ha pogut processar «%s» (la llista ha d'acabar amb un «]»)

en: Didn't understand `%s' (list must start with a '[')
ca: No s'ha pogut processar «%s» (la llista ha de començar amb un «[»)

en: Didn't understand `%s' (pair must end with a ')')
ca: No s'ha pogut processar «%s» (la parella ha d'acabar amb un «)»)

en: Didn't understand `%s' (pair must start with a '(')
ca: No s'ha pogut processar «%s» (la parella ha de començar amb un «(»)

en: Didn't understand `%s' (wrong number of elements)
ca: No s'ha pogut processar «%s» (el nombre d'elements és incorrecte)

en: Directory operation on key
ca: Operació de directori sobre la clau

en: Directory/file permissions for XML source at root %s are: %o/%o
ca: Els permisos del directori o fitxer per a la font de l'XML a l'arrel %s són: %o/%o

en: Document `%s' has no top level <%s> node
ca: El document «%s» no té cap node <%s> de nivell superior

en: Document `%s' has the wrong type of root node (<%s>, should be <%s>)
ca: El document «%s» té un tipus de node arrel incorrecte (<%s>, hauria de ser <%s>)

en: Document `%s' is empty?
ca: Està buit el document «%s»?

en: Don't understand type `%s'
ca: No es comprèn el tipus «%s»

en: Dump to standard output an XML description of all entries under a directory, recursively.
ca: Bolca recursivament a la sortida estàndard una descripció XML de totes les entrades dins d'un directori.

en: Duplicate entry `%s' in `%s', ignoring
ca: Hi ha una entrada duplicada «%s» a «%s», s'ignora

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
ca: L'element <%s> no es permet sota <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
ca: No es permet l'element <%s> dins d'un element <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside current element
ca: L'element <%s> no es permet dins de l'element actual

en: Encoded value is not valid UTF-8
ca: El valor codificat no és un UTF-8 vàlid

en: Entry with no name in XML file `%s', ignoring
ca: Hi ha una entrada sense nom al fitxer XML «%s», s'ignora

en: Error associating schema name '%s' with key name '%s': %s
ca: S'ha produït un error en associar el nom d'esquema «%s» amb el nom de clau «%s»: %s

en: Error checking existence of `%s': %s
ca: S'ha produït un error en comprovar l'existència de «%s»: %s

en: Error compiling regex: %s
ca: S'ha produït un error en compilar l'expressió regular: %s

en: Error finding metainfo: %s
ca: S'ha produït un error en trobar metainformació: %s

en: Error getting default value for `%s': %s
ca: S'ha produït un error en obtenir el valor predeterminat per «%s»: %s

en: Error getting metainfo: %s
ca: S'ha produït un error en obtenir metainformació: %s

en: Error getting new value for "%s": %s
ca: S'ha produït un error en obtenir un valor nou per «%s»: %s

en: Error getting schema at '%s': %s
ca: S'ha produït un error en obtenir un esquema a «%s»: %s

en: Error getting value for `%s': %s
ca: S'ha produït un error en obtenir el valor per «%s»: %s

en: Error initializing module `%s': %s
ca: S'ha produït un error en inicialitzar el mòdul «%s»: %s

en: Error listing dirs in `%s': %s
ca: S'ha produït un error en llistar els directoris a «%s»: %s

en: Error listing dirs: %s
ca: S'ha produït un error en llistar els directoris: %s

en: Error loading some configuration sources: %s
ca: S'ha produït un error en carregar algunes fonts de configuració: %s

en: Error obtaining new value for `%s' after change notification from backend `%s': %s
ca: S'ha produït un error en obtenir un valor nou per «%s» després de canviar la notificació del rerefons «%s»: %s

en: Error obtaining new value for `%s': %s
ca: S'ha produït un error en obtenir un valor nou per a «%s»: %s

en: Error opening module `%s': %s
ca: S'ha produït un error en obrir el mòdul «%s»: %s

en: Error querying LDAP server: %s
ca: S'ha produït un error en consultar el servidor d'LDAP: %s

en: Error reading "%s": %s
ca: S'ha produït un error en llegir «%s»: %s

en: Error reading saved state file: %s
ca: S'ha produït un error en llegir el fitxer d'estat desat: %s

en: Error reading the file:
ca: S'ha produït un error en llegir el fitxer:

en: Error releasing lockfile: %s
ca: S'ha produït un error en alliberar el fitxer de blocatge: %s

en: Error removing directory "%s": %s
ca: S'ha produït un error en suprimir el directori «%s»: %s

en: Error removing schema name from '%s': %s
ca: S'ha produït un error en suprimir el nom d'esquema de «%s»: %s

en: Error saving GConf tree to '%s': %s
ca: S'ha produït un error en desar l'arbre del GConf a «%s»: %s

en: Error setting schema for `%s': %s
ca: S'ha produït un error en definir l'esquema per «%s»: %s

en: Error setting value for `%s': %s
ca: S'ha produït un error en assignar el valor per «%s»: %s

en: Error setting value: %s
ca: S'ha produït un error en assignar el valor: %s

en: Error setting value: %s
ca: S'ha produït un error en definir un valor: %s

en: Error syncing configuration data: %s
ca: S'ha produït un error en sincronitzar les dades de configuració: %s

en: Error syncing the XML backend directory cache: %s
ca: S'ha produït un error en sincronitzar la memòria cau del directori del rerefons de l'XML: %s

en: Error syncing: %s
ca: S'ha produït un error en sincronitzar: %s

en: Error syncing: %s
ca: S'ha produït un error en sincronitzar: %s

en: Error unsetting "%s": %s
ca: S'ha produït un error en suprimir el valor de «%s»: %s

en: Error unsetting `%s': %s
ca: S'ha produït un error en suprimir el valor de «%s»: %s

en: Error unsetting `%s': %s
ca: S'ha produït un error en esborrar el valor de «%s»: %s

en: Error while parsing options: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ca: S'ha produït un error en analitzar les opcions: %s.
    Executeu «%s --help» per veure una llista completa d'opcions disponibles per la línia d'ordres.

en: Error writing file "%s": %s
ca: S'ha produït un error en escriure el fitxer «%s»: %s

en: Exiting
ca: S'està sortint

en: Expected (%s,%s) pair, got a pair with one or both values missing
ca: S'esperava una parella (%s,%s) però s'ha obtingut una parella sense un o ambdós valors

en: Expected `%s' got `%s' for key %s
ca: S'esperava «%s» però s'ha obtingut «%s» per la clau %s

en: Expected bool, got %s
ca: S'esperava un booleà però s'ha obtingut %s

en: Expected float, got %s
ca: S'esperava valor de coma flotant però s'ha obtingut %s

en: Expected int, got %s
ca: S'esperava un enter però s'ha obtingut %s

en: Expected list of %s, got list of %s
ca: S'esperava una llista de %s, però s'ha obtingut una llista de %s

en: Expected list, got %s
ca: S'esperava una llista però s'ha obtingut %s

en: Expected pair of type (%s,%s) got type (%s,%s)
ca: S'esperava una parella del tipus (%s,%s) però se n'ha obtingut una del tipus (%s,%s)

en: Expected pair, got %s
ca: S'esperava una parella però s'ha obtingut %s

en: Expected schema, got %s
ca: S'esperava un esquema però s'ha obtingut %s

en: Expected string, got %s
ca: S'esperava una cadena però s'ha obtingut %s

en: FILENAME
ca: NOM DEL FITXER

en: Failed
ca: Ha fallat

en: Failed reading default value for schema: %s
ca: No s'ha pogut llegir el valor predeterminat per a l'esquema: %s

en: Failed to access configuration source(s): %s
ca: No s'ha pogut accedir a les fonts de configuració: %s

en: Failed to activate configuration server: %s
ca: No s'ha pogut activar el servidor de configuració: %s

en: Failed to clean up file '%s': %s
ca: No s'ha pogut netejar el fitxer «%s»: %s

en: Failed to close file `%s': %s
ca: No s'ha pogut tancar el fitxer «%s»: %s

en: Failed to close gconfd logfile; data may not have been properly saved (%s)
ca: No s'ha pogut tancar el fitxer de registre del gconfd; potser no s'han desat les dades correctament (%s)

en: Failed to close new saved state file '%s': %s
ca: No s'ha pogut tancar el fitxer d'estat desat nou «%s»: %s

en: Failed to contact LDAP server: %s
ca: No s'ha pogut contactar amb el servidor LDAP: %s

en: Failed to contact configuration server; the most common cause is a missing or misconfigured D-Bus session bus daemon. See http://projects.gnome.org/gconf/ for information. (Details - %s)
ca: No s'ha pogut contactar amb el servidor de configuració; la causa més comuna és que el dimoni de bus de la sessió de D-Bus no existeixi o estigui mal configurat.Vegeu http://projects.gnome.org/gconf/ per obtenir més informació. (Detalls - %s)

en: Failed to convert IOR '%s' to an object reference
ca: No s'ha pogut convertir l'IOR «%s» a una referència d'objecte

en: Failed to convert object to IOR
ca: No s'ha pogut convertir l'objecte a IOR

en: Failed to create file `%s': %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer «%s»: %s

en: Failed to create or open '%s'
ca: No s'ha pogut crear o obrir «%s»

en: Failed to delete "%s": %s
ca: No s'ha pogut suprimir «%s»: %s

en: Failed to delete old file `%s': %s
ca: No s'ha pogut suprimir el fitxer vell «%s»: %s

en: Failed to flush client add to saved state file: %s
ca: No s'ha pogut buidar l'afegiment del client al fitxer d'estat desat: %s

en: Failed to get IOR for client: %s
ca: No s'ha pogut obtenir l'IOR per al client: %s

en: Failed to get a lock
ca: No s'ha pogut obtenir un blocatge

en: Failed to get all entries in `%s': %s
ca: No s'han pogut obtenir totes les entrades a «%s»: %s

en: Failed to get bus name for daemon, exiting: %s
ca: No s'ha pogut obtenir el nom del bus per al dimoni, s'està sortint: %s

en: Failed to get configuration file path from '%s'
ca: No s'ha pogut obtenir el camí del fitxer de configuració de «%s»

en: Failed to get connection to session: %s
ca: No s'ha pogut obtenir una connexió a la sessió: %s

en: Failed to get object reference for ConfigServer
ca: No s'ha pogut obtenir la referència d'objecte per al ConfigServer

en: Failed to get value for `%s': %s
ca: No s'ha pogut obtenir el valor de «%s»: %s

en: Failed to give up lock on XML directory "%s": %s
ca: No s'ha pogut abandonar el blocatge en el directori de l'XML «%s»: %s

en: Failed to init GConf: %s
ca: No s'ha pogut iniciar el GConf: %s

en: Failed to link '%s' to '%s': %s
ca: No s'ha pogut enllaçar «%s» amb «%s»: %s

en: Failed to load file "%s": %s
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer «%s»: %s

en: Failed to load source "%s": %s
ca: No s'ha pogut carregar la font «%s»: %s

en: Failed to lock '%s': probably another process has the lock, or your operating system has NFS file locking misconfigured (%s)
ca: No s'ha pogut blocar «%s»: segurament un altre procés l'ha blocat, o el sistema operatiu té mal configurat el blocatge de fitxers NFS (%s)

en: Failed to log addition of listener %s (%s); will not be able to restore this listener on gconfd restart, resulting in unreliable notification of configuration changes.
ca: No s'ha pogut registrar l'addició de l'oient %s (%s); no es podrà restaurar aquest oient quan es reiniciï el gconfd, fet que resultarà en una notificació de poca confiança dels canvis de configuració.

en: Failed to log addition of listener to gconfd logfile; won't be able to re-add the listener if gconfd exits or shuts down (%s)
ca: No s'ha pogut registrar l'addició de l'oient al fitxer de registre del gconfd; no es podrà tornar a afegir l'oient si el gconfd surt o es tanca (%s)

en: Failed to log removal of listener to gconfd logfile; might erroneously re-add the listener if gconfd exits or shuts down (%s)
ca: No s'ha pogut registrar la supressió de l'oient del fitxer de registre del gconfd; potser es tornarà a afegir per error l'oient si el gconfd surt o es tanca (%s)

en: Failed to log removal of listener to logfile (most likely harmless, may result in a notification weirdly reappearing): %s
ca: No s'ha pogut registrar la supressió de l'oient del fitxer de registre (segurament serà inofensiu, pot resultar en una notificació que aparegui de forma estranya): %s

en: Failed to move new saved state file into place: %s
ca: No s'ha pogut moure el nou fitxer d'estat desat a l'emplaçament: %s

en: Failed to move temporary file "%s" to final location "%s": %s
ca: No s'ha pogut moure el fitxer «%s» a l'emplaçament final «%s»: %s

en: Failed to open "%s": %s
ca: No s'ha pogut obrir «%s»: %s

en: Failed to open `%s': %s
ca: No s'ha pogut obrir «%s»: %s

en: Failed to open gconfd logfile; won't be able to restore listeners after gconfd shutdown (%s)
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer de registre del gconfd; no es podran restaurar els oients després d'aturar el gconfd (%s)

en: Failed to open saved state file: %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer d'estat desat: %s

en: Failed to parse XML file "%s"
ca: No s'ha pogut analitzar el fitxer XML «%s»

en: Failed to register server object with the D-BUS bus daemon
ca: No s'ha pogut registrar l'objecte de servidor al dimoni de bus D-Bus

en: Failed to remove '%s': %s
ca: No s'ha pogut suprimir «%s»: %s

en: Failed to remove lock directory `%s': %s
ca: No s'ha pogut suprimir el directori de blocatge «%s»: %s

en: Failed to remove lock file `%s': %s
ca: No s'ha pogut suprimir el fitxer de blocatge «%s»: %s

en: Failed to rename `%s' to `%s': %s
ca: No s'ha pogut canviar el nom de «%s» per «%s»: %s

en: Failed to restore `%s' from `%s': %s
ca: No s'ha pogut restaurar «%s» de «%s»: %s

en: Failed to restore original saved state file that had been moved to '%s': %s
ca: No s'ha pogut restaurar el fitxer d'estat desat original que havia estat mogut a «%s»: %s

en: Failed to set mode on `%s': %s
ca: No s'ha pogut establir el mode a «%s»: %s

en: Failed to shut down backend
ca: No s'ha pogut apagar el sistema de rerefons

en: Failed to spawn the configuration server (gconfd): %s
ca: No s'ha pogut engendrar el servidor de configuració (gconfd): %s

en: Failed to stat `%s': %s
ca: No s'ha pogut fer «stat» sobre «%s»: %s

en: Failed to sync XML cache contents to disk
ca: No s'ha pogut sincronitzar el contingut de la memòria cau de l'XML amb el disc

en: Failed to sync one or more sources: %s
ca: No s'han pogut sincronitzar una o més fonts: %s

en: Failed to unset breakage key %s: %s
ca: No s'ha pogut esborrar el valor de la clau de trencament %s: %s

en: Failed to write "%s": %s
ca: No s'ha pogut escriure «%s»: %s

en: Failed to write XML data to `%s': %s
ca: No s'han pogut escriure dades XML a «%s»: %s

en: Failed to write byte to pipe file descriptor %d so client program may hang: %s
ca: No s'ha pogut escriure el byte al descriptor de fitxer del conducte %d per tant és possible que el programa client es pengi: %s

en: Failed to write client add to saved state file: %s
ca: No s'ha pogut escriure l'afegiment del client al fitxer d'estat desat: %s

en: Failed to write file `%s': %s
ca: No s'ha pogut escriure el fitxer «%s»: %s

en: Failed to write some configuration data to disk
ca: No s'han pogut escriure algunes configuracions al disc

en: Failure during recursive unset of "%s": %s
ca: S'ha produït una errada en esborrar recursivament el valor de «%s»: %s

en: Failure listing entries in `%s': %s
ca: S'ha produït un error en llistar les entrades a «%s»: %s

en: Failure shutting down configuration server: %s
ca: S'ha produït un error en tancar el servidor de configuració: %s

en: Fatal error: failed to get object reference for ConfigDatabase
ca: Error fatal: no s'ha pogut obtenir la referència d'objecte per al ConfigDatabase

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL is set, not installing schemas
ca: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL està activat, no s'instal·laran els esquemes

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_UNINSTALL is set, not uninstalling schemas
ca: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL està activat, no es desinstal·laran els esquemes

en: GConf Error: %s
ca: Error del GConf: %s

en: GConf server is not in use, shutting down.
ca: No s'està utilitzant el servidor GConf, s'està tancant.

en: GConf warning: failure listing pairs in `%s': %s
ca: Avís del GConf: s'ha produït una fallada en llistar les parelles a «%s»: %s

en: GConf won't work without dynamic module support (gmodule)
ca: El GConf no funcionarà sense la funció de mòduls dinàmics (gmodule)

en: GSettings Data Conversion
ca: Conversió de dades a GSettings

en: Get a specific element from a list key, numerically indexed.
ca: Obtén un element específic d'una clau de llista, indexada numèricament.

en: Get the long doc string for a key
ca: Obtén la cadena de document llarga per a una clau

en: Get the name of the default source
ca: Obtén el nom de la font predeterminada

en: Get the name of the schema applied to this key
ca: Obtén el nom de l'esquema aplicat a aquesta clau

en: Get the number of elements in a list key.
ca: Obtén el nombre d'elements en una clau de llista.

en: Get the short doc string for a key
ca: Obtén la cadena de document curta per a una clau

en: GetIOR failed: %s
ca: Ha fallat el mètode GetIOR: %s

en: Got %d entries using filter: %s
ca: S'han obtingut %d entrades utilitzant el filtre: %s

en: Got a malformed message.
ca: S'ha obtingut un missatge mal formatat.

en: Ignore schema defaults when reading values.
ca: Ignora els predeterminats dels esquemes quan es llegeixin els valors.

en: Ignoring XML node `%s': %s
ca: S'ignora el node XML «%s»: %s

en: Ignoring XML node with name `%s': %s
ca: S'ignora el node XML amb el nom «%s»: %s

en: Ignoring bad car from XML pair: %s
ca: S'ignora el car incorrecte de la parella XML: %s

en: Ignoring bad cdr from XML pair: %s
ca: S'ignora el cdr incorrecte d'una parella XML: %s

en: Ignoring schema name `%s', invalid: %s
ca: S'ignora el nom d'esquema «%s», no és vàlid: %s

en: Incorrect type for list element in %s
ca: Tipus incorrecte per l'element de llista a %s

en: Initializing Markup backend module
ca: S'està inicialitzant el mòdul de rerefons de marcat

en: Initializing XML backend module
ca: S'està inicialitzant el mòdul de rerefons de l'XML

en: Installation options:
ca: Opcions d'instal·lació:

en: Installed schema `%s' for locale `%s'
ca: S'ha instal·lat l'esquema «%s» per al locale «%s»

en: Integer `%s' is too large or small
ca: L'enter «%s» és massa gran o massa petit

en: Invalid UTF-8 in locale for schema
ca: L'UTF-8 no és vàlid al locale de l'esquema

en: Invalid UTF-8 in long description for schema
ca: L'UTF-8 no és vàlid a la descripció llarga de l'esquema

en: Invalid UTF-8 in owner for schema
ca: L'UTF-8 no és vàlid al propietari de l'esquema

en: Invalid UTF-8 in short description for schema
ca: L'UTF-8 no és vàlid a la descripció curta de l'esquema

en: Invalid UTF-8 in string value in '%s'
ca: L'UTF-8 no és vàlid al valor de la cadena a «%s»

en: Invalid cdr_type "%s" on <%s>
ca: El cdr_type «%s» no és vàlid a <%s>

en: Invalid first-element type "%s" on <%s>
ca: El tipus first-element «%s» no és vàlid a <%s>

en: Invalid list_type "%s" on <%s>
ca: El list_type «%s» no és vàlid a <%s>

en: Invalid ltype "%s" on <%s>
ca: L'ltype «%s» no és vàlid en <%s>

en: Invalid type (list, pair, or unknown) in a list node
ca: El tipus no és vàlid (llista, parella o desconegut) en un node de llista

en: Key %s is not a list.
ca: La clau %s no és una llista.

en: Key `%s' listed as schema for key `%s' actually stores type `%s'
ca: La clau «%s» llistada com a esquema per la clau «%s» realment emmagatzema el tipus «%s»

en: Key is NULL
ca: La clau és NULL

en: Key operation on directory
ca: Operació de clau sobre el directori

en: Key type options:
ca: Opcions de tipus de claus:

en: Key/directory may not end with a slash '/'
ca: La clau o el directori no pot acabar amb una barra inclinada «/»

en: Launch the configuration server (gconfd). (Normally happens automatically when needed.)
ca: Executa el servidor de configuració (gconfd). (Normalment ja es fa automàticament quan és necessari.)

en: Line %d character %d: %s
ca: Línia %d caràcter %d: %s

en: List Type: %s
ca: Tipus de llista: %s

en: List contains a badly-typed node (%s, should be %s)
ca: La llista conté un node mal teclejat (%s, hauria de ser %s)

en: List index is out of bounds.
ca: L'índex de la llista està fora dels límits.

en: List index must be non-negative.
ca: L'índex de la llista no pot ser negatiu.

en: List type must be a primitive type: string, int, float or bool
ca: El tipus de llista ha de ser un tipus primitiu: cadena, enter, coma flotant o booleà

en: Listener ID %lu doesn't exist
ca: No existeix l'ID d'oient %lu

en: Load from the specified file an XML description of values and set them relative to a directory.
ca: Carrega des del fitxer especificat una descripció XML de valors i estableix-los relatius a un directori.

en: Load/Save options:
ca: Opcions per carregar/desar:

en: Long Desc: %s
ca: Descripció llarga: %s

en: Migrates user settings from GConf to dconf
ca: Migra els paràmetres d'usuari del GConf al dconf

en: Missing both car and cdr values from pair in XML file
ca: Manca el valor tant del car com del cdr d'una parella al fitxer XML

en: Missing car from pair of values in XML file
ca: Manca el car d'una parella de valors al fitxer XML

en: Missing cdr from pair of values in XML file
ca: Manca el cdr d'una parella de valors al fitxer XML

en: Must begin with a slash '/'
ca: Ha de començar amb una barra inclinada «/»

en: Must set the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable
ca: S'ha de definir la variable d'entorn GCONF_CONFIG_SOURCE

en: Must specify a PCRE regex to search for.
ca: S'ha d'especificar un patró d'expressió regular (PCRE) a cercar.

en: Must specify a key from which to get list element.
ca: S'ha d'especificar una clau de la qual obtenir un element de la llista.

en: Must specify a key or keys on the command line
ca: S'ha d'especificar una clau o claus a la línia d'ordres

en: Must specify a key or keys to get
ca: S'ha d'especificar una clau o claus a obtenir

en: Must specify a key or keys to get type
ca: S'ha d'especificar una clau o claus a obtenir el tipus

en: Must specify a key pattern to search for.
ca: S'ha d'especificar un patró de clau a cercar.

en: Must specify a key to lookup size of.
ca: S'ha d'especificar una clau o claus de les quals consultar-ne la mida.

en: Must specify a schema name followed by the key name to apply it to
ca: S'ha d'especificar un nom d'esquema seguit del nom de la clau a la qual se li ha d'aplicar

en: Must specify a type when setting a value
ca: S'ha d'especificar un tipus en assignar un valor

en: Must specify alternating keys/values as arguments
ca: S'han d'especificar claus/valors alternats com a arguments

en: Must specify key (schema name) as the only argument
ca: S'ha d'especificar una clau (nom d'esquema) com a únic argument

en: Must specify keys to unapply schema from
ca: S'han d'especificar les claus de les quals desaplicar els esquemes

en: Must specify list index.
ca: S'ha d'especificar l'índex de la llista.

en: Must specify one or more directories to dump.
ca: S'han d'especificar un o més directoris a bolcar.

en: Must specify one or more directories to get key/value pairs from.
ca: S'ha d'especificar un o més directoris dels quals es vulguin obtenir parelles clau/valor.

en: Must specify one or more directories to get subdirs from.
ca: S'ha d'especificar un o més directoris per tal d'obtenir-ne els seus subdirectoris.

en: Must specify one or more directories to recursively list.
ca: S'han d'especificar un o més directoris per a llistar recursivament.

en: Must specify one or more keys as arguments
ca: S'han d'especificar una clau, o més, per esborrar el valor.

en: Must specify one or more keys to recursively unset.
ca: S'ha d'especificar una o més claus per a esborrar el valor recursivament.

en: Must specify one or more keys to unset.
ca: S'ha d'especificar una o més claus de les quals es vulgui esborrar el valor.

en: Must specify some directories to break
ca: S'han d'especificar alguns directoris per trencar

en: Must specify some keys to break
ca: S'han d'especificar algunes claus per trencar

en: Must specify some schema files to install
ca: S'ha d'especificar alguns fitxers d'esquema per instal·lar

en: No "%s" attribute on element <%s>
ca: No hi ha cap atribut «%s» a l'element <%s>

en: No "filter" attribute specified on <template> in '%s'
ca: No s'ha especificat cap atribut «filter» al <template> de «%s»

en: No "type" attribute for <%s> node
ca: No hi ha l'atribut «type» per al node <%s>

en: No "value" attribute for node
ca: No hi ha l'atribut «value» per al node

en: No '/' in key "%s"
ca: No hi ha cap «/» a la clau «%s»

en: No <template> specified in '%s'
ca: No s'ha especificat cap <template> a «%s»

en: No D-BUS daemon running
ca: El dimoni del D-Bus no està en funcionament

en: No LDAP server or base DN specified in '%s'
ca: No s'ha especificat cap servidor d'LDAP o DN base a «%s»

en: No configuration files found. Trying to use the default configuration source `%s'
ca: No s'ha trobat cap fitxer de configuració. S'està intentant utilitzar la font de configuració predeterminada «%s»

en: No configuration source addresses successfully resolved. Can't load or store configuration data
ca: No s'ha resolt satisfactòriament cap adreça de les fonts de configuració. No es poden carregar ni desar les dades de configuració

en: No configuration sources in the source path. Configuration won't be saved; edit %s%s
ca: No existeixen fonts de configuració al camí de les fonts. No es desarà la configuració, editeu %s%s

en: No database available to save your configuration
ca: No hi ha cap base de dades disponible per desar la configuració

en: No doc string stored in schema at '%s'
ca: No hi ha cap cadena de document emmagatzemada en un esquema a «%s»

en: No schema known for `%s'
ca: No es coneix cap esquema per a «%s»

en: No schema stored at '%s'
ca: No hi ha cap esquema emmagatzemat a «%s»

en: No such file `%s'
ca: No s'ha trobat el fitxer «%s»

en: No text is allowed inside element <%s>
ca: No es permet text dins d'un element <%s>

en: No value found for key %s
ca: No hi ha cap valor per a la clau %s

en: No value set for `%s'
ca: No s'ha especificat cap valor per a «%s»

en: No value to set for key: `%s'
ca: No hi ha cap valor a assignar per a la clau: «%s»

en: No writable configuration sources successfully resolved. May be unable to save some configuration changes
ca: No s'ha pogut resoldre satisfactòriament cap font de configuració d'escriptura. Potser no es podran desar alguns canvis de configuració

en: None of the resolved addresses are writable; saving configuration settings will not be possible
ca: Cap de les adreces resoltes és d'escriptura; no es podran desar els paràmetres de configuració

en: Not a boolean value: %s
ca: No és un valor booleà: %s

en: Not running within active session
ca: No s'està executant dins d'una sessió activa

en: Notification on %s doesn't exist
ca: No existeix la notificació a %s

en: OWNER
ca: PROPIETARI

en: Object Activation Framework error
ca: S'ha produït un error de l'Object Activation Framework

en: Operation not allowed without configuration server
ca: No es permet l'operació sense un servidor de configuració

en: Outermost element in menu file must be <gconf> not <%s>
ca: L'element més extern dins d'un fitxer de menú ha de ser <gconf>, i no pas <%s>

en: Owner: %s
ca: Propietari: %s

en: Pair car type must be a primitive type: string, int, float or bool
ca: El tipus de car de parella ha de ser un tipus primitiu: cadena, enter, coma flotant o booleà

en: Pair cdr type must be a primitive type: string, int, float or bool
ca: El tipus de cdr de parella ha de ser un tipus primitiu: cadena, enter, coma flotant o booleà

en: Parse error
ca: S'ha produït un error d'anàlisi

en: Permission denied
ca: Permís denegat

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not lock the file "%s"; this indicates that there may be a problem with your operating system configuration. If you have an NFS-mounted home directory, either the client or the server may be set up incorrectly. See the rpc.statd and rpc.lockd documentation. A common cause of this error is that the "nfslock" service has been disabled.The error was "%s" (errno = %d).
ca: Contacteu amb l'administrador del sistema per tal de resoldre el problema següent:
    No s'ha pogut blocar el fitxer «%s»; això indica que pot haver-hi un problema amb la configuració del vostre sistema operatiu. Si teniu un directori d'inici muntat amb NFS, o el client o bé el servidor s'han definit incorrectament. Vegeu la documentació de l'rpc.statd i de l'rpc.lockd. Una causa comuna d'aquest error és que el servei «nfslock» ha estat inhabilitat. L'error ha estat «%s» (errno = %d).

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not open or create the file "%s"; this indicates that there may be a problem with your configuration, as many programs will need to create files in your home directory. The error was "%s" (errno = %d).
ca: Contacteu amb l'administrador del sistema per tal de resoldre el problema següent:
    No s'ha pogut obrir o crear el fitxer «%s»; això indica que pot haver-hi un problema amb la vostra configuració, ja que molts programes necessitaran crear fitxers al directori d'inici. L'error ha estat «%s» (errno = %d).

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not resolve the address "%s" in the configuration file "%s": %s
ca: Contacteu amb l'administrador del sistema per tal de resoldre el problema següent:
    No s'ha pogut resoldre l'adreça «%s» al fitxer de configuració «%s»: %s

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    No configuration sources in the configuration file "%s"; this means that preferences and other settings can't be saved. %s%s
ca: Contacteu amb l'administrador del sistema per tal de resoldre el problema següent:
    No hi ha fonts de configuració al fitxer de configuració «%s»; això vol dir que no es poden desar les preferències i altres paràmetres. %s%s

en: Print all key/value pairs in a directory.
ca: Imprimeix totes les parelles clau/valor d'un directori.

en: Print all subdirectories and entries under a directory, recursively.
ca: Imprimeix recursivament tots els subdirectoris i les entrades dins d'un directori.

en: Print all subdirectories in a directory.
ca: Imprimeix tots els subdirectoris d'un directori.

en: Print the data type of a key to standard output.
ca: Imprimeix el tipus de dades d'una clau a la sortida estàndard.

en: Print the value of a key to standard output.
ca: Imprimeix el valor d'una clau a la sortida estàndard.

en: Print version
ca: Mostra la versió

en: Privileges are required to change GConf mandatory values
ca: Es necessiten privilegis per canviar els valors obligatoris del GConf

en: Privileges are required to change GConf system values
ca: Es necessiten privilegis per canviar els valors de sistema del GConf

en: Properly installs schema files on the command line into the database. Specify a custom configuration source in the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable, or set set the variable to an empty string to use the default configuration source.
ca: Instal·la adequadament els fitxers d'esquema de la línia d'ordres dins la base de dades. La variable d'entorn GCONF_CONFIG_SOURCE hauria d'especificar una font de configuració no predeterminada o col·locar-hi la cadena buida per tal d'utilitzar la predeterminada.

en: Properly uninstalls schema files on the command line from the database. GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable should be set to a non-default configuration source or set to the empty string to use the default.
ca: Desinstal·la adequadament els fitxers d'esquema de la línia d'ordres dins la base de dades. La variable d'entorn GCONF_CONFIG_SOURCE hauria d'especificar una font de configuració no predeterminada o col·locar-hi la cadena buida per tal d'utilitzar la predeterminada.

en: Quoted string doesn't begin with a quotation mark
ca: La cadena entre cometes no comença amb cometes

en: Quoted string doesn't end with a quotation mark
ca: La cadena entre cometes no acaba amb cometes

en: Read error on file `%s': %s
ca: S'ha produït un error de lectura al fitxer «%s»: %s

en: Received invalid value in set request
ca: S'ha rebut un valor no vàlid en definir la petició

en: Received list from gconfd with a bad list type
ca: S'ha rebut la llista del gconfd amb un tipus de llista incorrecte

en: Received request to drop all cached data
ca: S'ha rebut una petició per descartar totes les dades intermèdies

en: Received request to sync synchronously
ca: S'ha rebut una petició per sincronitzar de manera síncrona

en: Recursively unset all keys at or below the key/directory names on the command line
ca: Esborra recursivament el valor de totes les claus a o sota el nom de clau o directori a la línia d'ordres

en: Remove any schema name applied to the given keys
ca: Suprimeix qualsevol nom d'esquema aplicat a les claus donades

en: Remove directory operation is no longer supported, just remove all the values in the directory
ca: Ja no es permet l'operació de supressió de directoris, simplement suprimiu tots els valors del directori

en: Resolved address "%s" to a partially writable configuration source at position %d
ca: S'ha resolt l'adreça «%s» a una font de configuració parcialment d'escriptura a la posició %d

en: Resolved address "%s" to a read-only configuration source at position %d
ca: S'ha resolt l'adreça «%s» a una font de configuració de només lectura a la posició %d

en: Resolved address "%s" to a writable configuration source at position %d
ca: S'ha resolt l'adreça «%s» a una font de configuració d'escriptura a la posició %d

en: Return 0 if gconfd is running, 2 if not.
ca: Retorna 0 si s'està executant el gconfd, i 2 si no és així.

en: Return 0 if the directory exists, 2 if it does not.
ca: Retorna 0 si el directori existeix, i 2 si no existeix.

en: Returning exception: %s
ca: S'està retornant l'excepció: %s

en: Root node of '%s' must be <evoldap>, not <%s>
ca: El node arrel de «%s» ha de ser <evoldap>, no pas <%s>

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ca: Executeu «%s --help» per a veure una llista completa d'opcions disponibles de la línia d'ordres.

en: SIGHUP received, reloading all databases
ca: S'ha rebut un SIGHUP, s'estan tornant a carregar totes les bases de dades

en: SOURCE
ca: FONT

en: Schema `%s' specified for `%s' stores a non-schema value
ca: L'esquema «%s» especificat per «%s» emmagatzema un valor que no és d'esquema

en: Schema contains invalid UTF-8
ca: L'esquema conté un UTF-8 no vàlid

en: Schema options:
ca: Opcions d'esquema:

en: Schema specifies type list but doesn't specify the type of the list elements
ca: L'esquema especifica el tipus llista però no especifica el tipus dels elements de la llista

en: Schema specifies type pair but doesn't specify the type of the car/cdr elements
ca: L'esquema especifica el tipus parella però no especifica el tipus dels elements car/cdr

en: Search for a key, recursively.
ca: Cerca recursivament una clau.

en: Searching for entries using filter: %s
ca: S'estan cercant les entrades fent servir el filtre: %s

en: Server couldn't resolve the address `%s'
ca: El servidor no ha pogut resoldre l'adreça «%s»

en: Server options:
ca: Opcions del servidor:

en: Server ping error: %s
ca: Error de ping del servidor: %s

en: Set a key to a value and sync. Use with --type.
ca: Defineix una clau per a un valor i sincronitza. Utilitzeu-ho amb --type.

en: Set a schema and sync. Use with --short-desc, --long-desc, --owner, and --type.
ca: Defineix un esquema i sincronitza. Utilitzeu-ho amb --short-desc, --long-desc, --owner, i --type.

en: Short Desc: %s
ca: Descripció curta: %s

en: Show client options
ca: Mostra les opcions del client

en: Show installation options
ca: Mostra les opcions d'instal·lació

en: Show key type options
ca: Mostra les opcions de tipus de claus

en: Show load/save options
ca: Mostra les opcions per carregar/desar

en: Show schema options
ca: Mostra les opcions d'esquema

en: Show server options
ca: Mostra les opcions del servidor

en: Show test options
ca: Mostra les opcions de prova

en: Shut down gconfd. DON'T USE THIS OPTION WITHOUT GOOD REASON.
ca: Apaga el gconfd. NO UTILITZEU AQUESTA OPCIÓ SENSE UN BON MOTIU.

en: Shutdown error: %s
ca: S'ha produït un error en tancar: %s

en: Shutdown request received
ca: S'ha rebut una petició d'apagada

en: Some client removed itself from the GConf server when it hadn't been added.
ca: Algun client s'ha suprimit a si mateix del servidor Gconf quan encara no s'hi havia afegit.

en: Specify a configuration source to use rather than the default path
ca: Especifiqueu una font de configuració per a utilitzar en comptes del camí predeterminat

en: Specify a schema file to be installed
ca: Especifiqueu un fitxer d'esquema per instal·lar

en: Specify a several-line description to go in a schema.
ca: Especifiqueu una descripció de diverses línies per a col·locar a un esquema.

en: Specify a short half-line description to go in a schema.
ca: Especifiqueu una descripció curta de mitja línia per a col·locar a un esquema.

en: Specify the owner of a schema
ca: Especifiqueu el propietari d'un esquema

en: Specify the schema name followed by the key to apply the schema name to
ca: Especifiqueu el nom d'esquema seguit de la clau a la que se li ha d'aplicar el nom d'esquema

en: Specify the type of the car pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
ca: Especifiqueu el tipus del valor de la parella car que s'està definint, o el tipus del valor que descriu un esquema. S'accepten les abreviacions úniques.

en: Specify the type of the cdr pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
ca: Especifiqueu el tipus del valor de la parella de cdr que s'està definint, o el tipus del valor que descriu un esquema. S'accepten les abreviacions úniques.

en: Specify the type of the list value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
ca: Especifiqueu el tipus del valor de la llista que s'està definint, o el tipus del valor que descriu un esquema. S'accepten les abreviacions úniques.

en: Specify the type of the value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
ca: Especifiqueu el tipus de valor que s'ha de definir, o el tipus de valor que un esquema descriu. S'accepten les abreviacions úniques.

en: Success
ca: Èxit

en: Test options:
ca: Opcions de prova:

en: Text contains invalid UTF-8
ca: El text conté un UTF-8 no vàlid

en: The '/' name can only be a directory, not a key
ca: El nom «/» només pot ser un directori, no una clau

en: The GConf daemon is currently shutting down.
ca: S'està apagant el dimoni del GConf.

en: The files that contain your preference settings are currently in use.
    
    You might be logged in to a session from another computer, and the other login session is using your preference settings files.
    
    You can continue to use the current session, but this might cause temporary problems with the preference settings in the other session.
    
    Do you want to continue?
ca: Els fitxers que contenen les vostres configuracions de les preferències ja estan en ús.
    
    Potser esteu dins d'una sessió des d'un altre ordinador, i aquella sessió utilitza els fitxers de configuracions de preferències.
    
    Podeu continuar en la sessió actual, però podria provocar problemes temporals amb les configuracions de les preferències a l'altra sessió.
    
    Voleu continuar?

en: Toggles a boolean key.
ca: Commuta una clau booleana.

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of keys inside the directories on the command line.
ca: Realitza una prova d'estrès a una aplicació assignant i esborrant un conjunt de claus dins dels directoris a la línia d'ordres.

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of values of different types for keys on the command line.
ca: Realitza una prova d'estrès a una aplicació assignant i esborrant un conjunt de valors de diferents tipus a les claus a la línia d'ordres.

en: Trying to break your application by setting bad values for key:
      %s
ca: S'està intentant trencar l'aplicació definint valors incorrectes per a la clau:
      %s

en: Trying to break your application by setting bad values for keys in directory:
      %s
ca: S'està intentant trencar l'aplicació definint valors incorrectes per a claus al directori:
      %s

en: Two <car> elements given for same pair
ca: S'han donat dos elements <car> per a la mateixa parella

en: Two <cdr> elements given for same pair
ca: S'han donat dos elements <cdr> per a la mateixa parella

en: Two <default> elements below a <local_schema>
ca: Dos elements <default> sota un <local_schema>

en: Two <longdesc> elements below a <local_schema>
ca: Dos <longdesc> elements sota un <local_schema>

en: Type mismatch
ca: S'ha produït un error de coincidència de tipus

en: Type: %s
ca: Tipus: %s

en: Unable to open saved state file '%s': %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer d'estat desat «%s»: %s

en: Unable to parse XML file '%s'
ca: No s'ha pogut analitzar el fitxer XML «%s»

en: Unable to remove directory `%s' from the XML backend cache, because it has not been successfully synced to disk
ca: No es pot suprimir el directori «%s» de la memòria cau de rerefons de l'XML, perquè no s'ha sincronitzat correctament amb el disc

en: Unable to restore a listener on address '%s', couldn't resolve the database
ca: No s'ha pogut restaurar un oient a l'adreça «%s», no s'ha pogut resoldre la base de dades

en: Unable to store a value at key '%s', as the configuration server has no writable databases. There are some common causes of this problem: 1) your configuration path file %s/path doesn't contain any databases or wasn't found 2) somehow we mistakenly created two gconfd processes 3) your operating system is misconfigured so NFS file locking doesn't work in your home directory or 4) your NFS client machine crashed and didn't properly notify the server on reboot that file locks should be dropped. If you have two gconfd processes (or had two at the time the second was launched), logging out, killing all copies of gconfd, and logging back in may help. If you have stale locks, remove ~/.gconf*/*lock. Perhaps the problem is that you attempted to use GConf from two machines at once, and ORBit still has its default configuration that prevents remote CORBA connections - put "ORBIIOPIPv4=1" in /etc/orbitrc. As always, check the user.* syslog for details on problems gconfd encountered. There can only be one gconfd per home directory, and it must own a lockfile in ~/.gconfd and also lockfiles in individual storage locations such as ~/.gconf
ca: No s'ha pogut d'emmagatzemar un valor a la clau «%s», ja que el servidor de configuració no té bases de dades d'escriptura. Hi ha algunes causes comunes d'aquest problema: 1) el vostre fitxer de camins de configuració %s/camí no conté cap base de dades o no s'han trobat 2) d'alguna manera hem creat, per equivocació, dos processos del gconfd 3) el vostre sistema operatiu està mal configurat de manera que el blocatge de fitxers NFS no funciona al directori d'inici, o bé 4) la màquina client NFS ha fallat i en arrencar de nou no ha notificat correctament al servidor que els blocatges de fitxers s'haurien de perdre. Si teniu dos processos del gconfd (o en teníeu dos al moment en què el segon va ser executat), pot ajudar que sortiu, mateu totes les còpies del gconfd, i torneu a entrar. Si teniu blocatges expirats, suprimiu el ~/.gconf*/*lock. Potser el problema és que heu intentat utilitzar el GConf des de dues màquines alhora, i l'ORBit encara té la configuració predeterminada que evita connexions CORBA remotes - poseu «ORBIIOPIPv4=1» a /etc/orbitrc. Com sempre, comproveu el registre de sistema user.* per veure els detalls dels problemes que ha trobat el gconfd. Només hi pot haver un gconfd per cada directori d'inici, i ha de tenir el seu fitxer de blocatge a ~/.gconfd com també fitxers de blocatge en ubicacions d'emmagatzematge individual com ara a ~/.gconf

en: Uninstalled schema `%s' from locale `%s'
ca: S'ha desinstal·lat l'esquema «%s» per al locale «%s»

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Unknown error %s: %s
ca: S'ha produït un error desconegut %s: %s

en: Unknown value "%s" for "%s" attribute on element <%s>
ca: El valor «%s» és desconegut per a l'atribut «%s» a l'element <%s>

en: Unload a set of values described in an XML file.
ca: Descarrega un conjunt de valors descrits a un fitxer XML.

en: Unloading XML backend module.
ca: S'està descarregant el mòdul de rerefons de l'XML.

en: Unloading text markup backend module.
ca: S'està descarregant el mòdul de rerefons de marcat de text.

en: Unset
ca: No definit

en: Unset the keys on the command line
ca: Esborra el valor de les claus a la línia d'ordres

en: Usage: %s <dir>
ca: Forma d'ús: %s <dir>

en: Usage: %s <dir>
      Merges a markup backend filesystem hierarchy like:
        dir/%%gconf.xml
            subdir1/%%gconf.xml
            subdir2/%%gconf.xml
      to:
        dir/%%gconf-tree.xml
ca: Forma d'ús: %s <dir>
      Fusiona una jerarquia de sistemes de fitxers de rerefons de marques com ara:
        dir/%%gconf.xml
            subdir1/%%gconf.xml
            subdir2/%%gconf.xml
      a:
        dir/%%gconf-tree.xml

en: Value at '%s' is not a schema
ca: El valor a «%s» no és un esquema

en: Value for `%s' set in a read-only source at the front of your configuration path
ca: S'ha definit el valor per «%s» a una font de només lectura al davant del vostre camí de configuració

en: Value type is only relevant when setting a value
ca: El tipus de valor només és rellevant quan es defineix un valor

en: WARNING: <locale> node has no `name="locale"' attribute, ignoring
ca: AVÍS: el node <locale> no té l'atribut «name="locale"», s'ignora

en: WARNING: Failed to parse boolean value `%s'
ca: AVÍS: no es pot processar el valor booleà «%s»

en: WARNING: Failed to parse default value `%s' for schema (%s)
ca: AVÍS: No s'ha pogut processar el valor predeterminat «%s» per a l'esquema (%s)

en: WARNING: Failed to parse float value `%s'
ca: AVÍS: no es pot processar el valor de coma flotant «%s»

en: WARNING: Failed to parse int value `%s'
ca: AVÍS: no es pot processar el valor enter «%s»

en: WARNING: Failed to parse string value `%s'
ca: AVÍS: no es pot processar el valor de cadena «%s»

en: WARNING: Invalid node <%s> in a <locale> node
ca: AVÍS: Node <%s> no vàlid en un node <locale>

en: WARNING: You cannot set a default value for a schema
ca: AVÍS: No podeu definir un valor predeterminat per a un esquema

en: WARNING: car_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
ca: AVÍS: el tipus de car només pot ser enter, coma flotant, cadena o booleà, i no pas «%s»

en: WARNING: cdr_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
ca: AVÍS: el tipus de cdr només pot ser enter, coma flotant, cadena o booleà, i no pas «%s»

en: WARNING: empty <applyto> node
ca: AVÍS: node <applyto> buit

en: WARNING: failed to associate schema `%s' with key `%s': %s
ca: AVÍS: no s'ha pogut associar l'esquema «%s» amb la clau «%s»: %s

en: WARNING: failed to install schema `%s', locale `%s': %s
ca: AVÍS: no s'ha pogut instal·lar l'esquema «%s», locale «%s»: %s

en: WARNING: failed to parse type name `%s'
ca: AVÍS: no s'ha pogut processar el nom del tipus «%s»

en: WARNING: failed to uninstall schema `%s', locale `%s': %s
ca: AVÍS: no es pot desinstal·lar l'esquema «%s», locale «%s»: %s

en: WARNING: gconftool internal error, unknown GConfValueType
ca: AVÍS: error intern del gconftool, el desconeix el GconfValueType

en: WARNING: invalid or missing car_type or cdr_type for schema (%s)
ca: AVÍS: el tipus de car o el tipus de cdr per a l'esquema no és vàlid o manca (%s)

en: WARNING: invalid or missing list_type for schema (%s)
ca: AVÍS: el tipus de llista per a l'esquema no és vàlid o manca (%s)

en: WARNING: invalid or missing type for schema (%s)
ca: AVÍS: el tipus d'esquema no és vàlid o manca (%s)

en: WARNING: key specified (%s) for schema under a <value> - ignoring
ca: AVÍS: la clau especificada (%s) per a l'esquema sota un <valor> - s'ignora

en: WARNING: list_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
ca: AVÍS: el tipus de llista només pot ser enter, coma flotant, cadena o booleà i no pas «%s»

en: WARNING: multiple <locale> nodes for locale `%s', ignoring all past first
ca: AVÍS: hi ha múltiples nodes <locale> per a «%s» local, s'ignoraran tots els següents al primer

en: WARNING: must have a child node under <value>
ca: AVÍS: hi ha d'haver un node fill sota <value>

en: WARNING: must specify both a <car> and a <cdr> in a <pair>
ca: AVÍS: s'ha d'especificar tan un <car> i un <cdr> a un <pair>

en: WARNING: no <car_type> specified for schema of type pair
ca: AVÍS: no s'ha especificat un <car_type> per a l'esquema de tipus parella

en: WARNING: no <cdr_type> specified for schema of type pair
ca: AVÍS: no s'ha especificat un <cdr_type> per a l'esquema de tipus parella

en: WARNING: no <list_type> specified for schema of type list
ca: AVÍS: no s'ha especificat un <list_type> per a l'esquema de tipus llista

en: WARNING: no key specified for schema
ca: AVÍS: no s'ha especificat cap clau per a l'esquema

en: WARNING: node <%s> below <%s> not understood
ca: AVÍS: no es comprèn el node <%s> sota <%s>

en: WARNING: node <%s> not understood
ca: AVÍS: no es comprèn el node <%s>

en: WARNING: node <%s> not understood below <%s>
ca: AVÍS: no es comprèn el node <%s> sota <%s>

en: WARNING: node <%s> not understood below <schema>
ca: AVÍS: no es comprèn el node <%s> sota <schema>

en: We didn't have the lock on file `%s', but we should have
ca: No teníem el blocatge del fitxer «%s», però l'hauríem de tenir

en: When setting a list you must specify a primitive list-type
ca: Quan es defineix una llista heu d'especificar un tipus de llista primitiu

en: When setting a pair you must specify a primitive car-type and cdr-type
ca: Quan es defineix una parella heu d'especificar un tipus de car i un tipus de cdr primitiu

en: XML filename `%s' is a directory
ca: El nom de fitxer XML «%s» és un directori

en: You must have at least one <locale> entry in a <schema>
ca: Heu de tenir com a mínim una entrada <locale> a un <schema>

en: You must specify a configuration source with --config-source when using --direct
ca: Quan s'utilitza --direct heu d'especificar una font de configuració amb --config-source

en: [FILE...]|[KEY...]|[DIR...]
ca: [FITXER...]|[CLAU...]|[DIRECTORI...]

en: _Continue
ca: _Continua

en: _Log Out
ca: _Surt

en: `%c' is an invalid character in a configuration storage address
ca: «%c» és un caràcter no vàlid en una adreça d'emmagatzematge de configuració

en: `%c' is an invalid character in key/directory names
ca: «%c» no és un caràcter vàlid en noms de clau o directori

en: couldn't contact ORB to resolve existing gconfd object reference
ca: no s'ha pogut contactar amb l'ORB per resoldre la referència d'objecte gconfd existent

en: couldn't create directory `%s': %s
ca: no s'ha pogut crear el directori «%s»: %s

en: gconfd compiled with debugging; trying to load gconf.path from the source directory
ca: El gconfd s'ha compilat amb depuració; s'està intentant carregar el gconf.path des del directori font

en: none
ca: cap

en: parsing XML file: lists and pairs may not be placed inside a pair
ca: en analitzar el fitxer XML: les llistes i les parelles no es poden col·locar dins d'una parella

en: starting (version %s), pid %u user '%s'
ca: s'està iniciant (versió %s), pid %u usuari «%s»
