Audacious Plugins - en to ca translation catalogue (784 entries)

en:   (invalid UTF-8)
ca:   (UTF-8 no vàlid)

en: %d channel | %d channels
ca[0]: %d canal
ca[1]: %d canals

en: %d of %d result shown | %d of %d results shown
ca[0]: %d de %d resultat mostrat
ca[1]: %d de %d resultats mostrats

en: %d result | %d results
ca[0]: %d resultat
ca[1]: %d resultats

en: %d song | %d songs
ca[0]: %d cançó
ca[1]: %d cançons

en: %s (%d of %d)
ca: %s (%d de %d)

en: %s Settings
ca: Ajusts %s

en: (no description)
ca: (sense descripció)

en: (none)
ca: (cap)

en: * no comments available in this MIDI file *
ca: * aquest fitxer MIDI no té comentaris *

en: * no lyrics available in this MIDI file *
ca: * aquest fitxer MIDI no té lletra *

en: 176.4 kHz:
ca: 176,4 kHz:

en: 22.05 kHz:
ca: 22,05 kHz:

en: 2SF Decoder
ca: Descodificador 2SF

en: 32.0 kHz:
ca: 32,0 kHz:

en: 44.1 kHz:
ca: 44,1 kHz:

en: 88.2 kHz:
ca: 88,2 kHz:

en: <b>Action:</b>
ca: <b>Acció:</b>

en: <b>Advanced</b>
ca: <b>Avançat</b>

en: <b>Analyzer</b>
ca: <b>Analitzador</b>

en: <b>Bass Boost</b>
ca: <b>Increment de baixos</b>

en: <b>Channel Mixer</b>
ca: <b>Mesclador de canals</b>

en: <b>Channels</b>
ca: <b>Canals</b>

en: <b>Commands</b>
ca: <b>Ordres</b>

en: <b>Compression</b>
ca: <b>Compressió</b>

en: <b>Connection</b>
ca: <b>Connexió</b>

en: <b>Conversion</b>
ca: <b>Conversió</b>

en: <b>Crossfade</b>
ca: <b>Fusió entre cançons</b>

en: <b>Crystalizer</b>
ca: <b>Cristal·litzador</b>

en: <b>Delete Method</b>
ca: <b>Mètode de supressió</b>

en: <b>Device</b>
ca: <b>Dispositiu</b>

en: <b>Echo</b>
ca: <b>Eco</b>

en: <b>Emulation</b>
ca: <b>Emulació</b>

en: <b>Extra Stereo</b>
ca: <b>Estèreo extra</b>

en: <b>Fonts</b>
ca: <b>Tipus de lletres</b>

en: <b>Frame Headers</b>
ca: <b>Capçaleres dels marcs</b>

en: <b>ID3 Tags</b>
ca: <b>Etiquetes ID3 </b>

en: <b>Key Binding:</b>
ca: <b>Vinculació de tecles:</b>

en: <b>Metadata</b>
ca: <b>Metadades</b>

en: <b>Miscellaneous</b>
ca: <b>Altres</b>

en: <b>Mouse Scroll Action</b>
ca: <b>Acció del desplaçament del ratolí</b>

en: <b>Note</b>
ca: <b>Nota</b>

en: <b>Other Settings</b>
ca: <b>Altres ajusts</b>

en: <b>Output</b>
ca: <b>Sortida</b>

en: <b>Playback time</b>
ca: <b>Temps de reproducció</b>

en: <b>Playback</b>
ca: <b>Reproducció</b>

en: <b>Playlist Columns</b>
ca: <b>Columnes de la llista de reproducció</b>

en: <b>Playlist Tabs</b>
ca: <b>Pestanyes de la llista de reproducció</b>

en: <b>Preamp</b>
ca: <b>Preamplificador</b>

en: <b>Rate Mappings</b>
ca: <b>Assignacions de les taxes</b>

en: <b>Repeat</b>
ca: <b>Repetició</b>

en: <b>Resampling</b>
ca: <b>Remostreig</b>

en: <b>Reverb</b>
ca: <b>Reverberació</b>

en: <b>Sample rate</b>
ca: <b>Freqüència de mostreig</b>

en: <b>Silence Removal</b>
ca: <b>Eliminació de silenci</b>

en: <b>Skin</b>
ca: <b>Tema</b>

en: <b>Speed</b>
ca: <b>Velocitat</b>

en: <b>Subtunes</b>
ca: <b>Subtons</b>

en: <b>Surround</b>
ca: <b>Envoltant</b>

en: <b>Synthesizer</b>
ca: <b>Sintetitzador</b>

en: <b>Tip</b>
ca: <b>Consell</b>

en: <b>Type</b>
ca: <b>Tipus</b>

en: <b>VU Meter Settings</b>
ca: Ajusts del vúmetre

en: <b>XSF Configuration</b>
ca: <b> Configuració  de XSF</b>

en: <small>Separate multiple paths with a colon.
    These paths are searched in addition to LADSPA_PATH.
    After adding new paths, press Enter to scan for new plugins.</small>
ca: <small>Separa múltiples camins amb dos punts.
    Aquests camins són buscats, a més de LADSPA_PATH.
    Després de l'addició de nous camins, premeu Intro per explorar a la recerca de nous connectors.</small>

en: <span font_desc='%s'>Audacious OSD</span>
ca: <span font_desc='%s'>OSD d'Audacious</span>

en: <span size="smaller"> MIDI Comments and Lyrics </span>
ca: <span size="smaller"> Comentaris MIDI i lletres </span>

en: <span size="smaller"> MIDI Info </span>
ca: <span size="smaller"> Informació MIDI </span>

en: A Tact Generator by Martin Strauss <mys@faveve.uni-stuttgart.de>
    
    To use it, add a URL: tact://beats*num/den
    e.g. tact://77 to play 77 beats per minute
    or tact://60*3/4 to play 60 bpm in 3/4 tacts
ca: Un generador de tacte per Martin Strauss <mys@faveve.uni-stuttgart.de>
    
    Per a utilitzar-ho, afegiu un URL: tact://beats*num/den
    p. ex. tact://77 per reproduir 77 batecs per minut
    o tact://60*3/4 per reproduir 60 bpm en 3/4 tactes

en: A plugin that can be used to start playing at a certain time.
    
    Originally written by Adam Feakin and Daniel Stodden.
ca: Un connector que pot ser utilitzat per iniciar la reproducció en qualsevol moment.
    
    Escrit originalment per Adam Feakin i Daniel Stodden.

en: A simple plugin to control Audacious using the LIRC remote control daemon
    
    Adapted for Audacious by:
    Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    Joonas Harjumäki <jharjuma@gmail.com>
    
    Based on the XMMS LIRC plugin by:
    Carl van Schaik <carl@leg.uct.ac.za>
    Christoph Bartelmus <xmms@bartelmus.de>
    Andrew O. Shadoura <bugzilla@tut.by>
    
    For more information about LIRC, see http://lirc.org.
ca: Un connector simple per controlar Audacious mitjançant el dimoni de comandament remot LIRC
    
    Adaptat per a Audacious per:
    Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    Joonas Harjumäki <jharjuma@gmail.com>
    
    Basat en el connector XMMS LIRC per:
    Carl van Schaik <carl@leg.uct.ac.za>
    Christoph Bartelmus <xmms@bartelmus.de>
    Andrew O. Shadoura <bugzilla@tut.by>
    
    Per a més informació sobre LIRC, vegeu http://lirc.org.

en: AAC (Raw) Decoder
ca: Descodificador d'AAC (Raw)

en: ALSA Output
ca: Sortida ALSA

en: ALSA Output Plugin for Audacious
    Copyright 2009-2012 John Lindgren
    
    My thanks to William Pitcock, author of the ALSA Output Plugin NG, whose code served as a reference when the ALSA manual was not enough.
ca: Connector de sortida ALSA per a Audacious
    Drets d'autor 2009-2012 John Lindgren
    
    Molts agraïments a William Pitcock, autor del connector de sortida ALSA NG, el codi va servir de referència quan el manual d'ALSA no era suficient.

en: AMIDI-Plug
    modular MIDI music player
    http://www.develia.org/projects.php?p=amidiplug
    
    written by Giacomo Lozito
    <james@develia.org>
    
    special thanks to...
    
    Clemens Ladisch and Jaroslav Kysela
    for their cool programs aplaymidi and amixer; those
    were really useful, along with alsa-lib docs, in order
    to learn more about the ALSA API
    
    Alfredo Spadafina
    for the nice midi keyboard logo
    
    Tony Vroon
    for the good help with alpha testing
ca: AMIDI-Plug
    Reproductor de música MIDI modular
    http://www.develia.org/projects.php?p=amidiplug
    
    programat per Giacomo Lozito
    <james@develia.org>
    
    agraïments especials a...
    
    Clemens Ladisch o Jaroslav Kysela
    pels fantàstics programes aplaymidi i amixer; que són molt útils, així com l'alsa-lib docs, per poder aprendre més sobre l'API ALSA
    
    Alfredo Spadafina
    per al bon logotip del teclat MIDI
    
    Tony Vroon
    per a la bona ajuda amb les proves alfa

en: AMIDI-Plug (MIDI Player)
ca: AMIDI-Plug (reproductor MIDI)

en: AMIDI-Plug - select SoundFont file
ca: Connector AMIDI-Plug - Seleccioneu un fitxer SoundFont

en: ASXv1/ASXv2 Playlists
ca: Llistes de reproducció ASXv1/ASXv2

en: ASXv3 Playlists
ca: Llistes de reproducció ASXv3

en: A_bout ...
ca: _Quant a...

en: About ...
ca: Quant a...

en: AdPlug (AdLib Player)
ca: AdPlug (reproductor AdLib)

en: Add Files
ca: Afegeix els fitxers

en: Add Files ...
ca: Afegeix els fitxers...

en: Add Folder ...
ca: Afegeix la carpeta...

en: Add URL ...
ca: Afegeix l'URL...

en: Add U_RL ...
ca: Afegeix l'U_RL...

en: Additional Command
ca: Ordre addicional

en: Advance in playlist when scrolling upward
ca: Avança a la llista de reproducció quan es desplaça cap amunt

en: Alarm
ca: Alarma

en: Alarm at (default):
ca: Alarma (per defecte) a les:

en: Album
ca: Àlbum

en: Album Art
ca: Art de l'àlbum

en: Album Artist
ca: Artista de l'àlbum

en: Album artist
ca: Artista de l'àlbum

en: Album:
ca: Àlbum:

en: Algorithm quality:
ca: Qualitat de l'algoritme:

en: Always on Top
ca: Sempre per sobre

en: Always show notification
ca: Mostra sempre la notificació

en: Always show tabs
ca: Mostra sempre les pestanyes

en: Ampache Browser
ca: Navegador Ampache

en: Ampache Browser for Audacious
    http://ampache-browser.org/
    
    Copyright (C) Róbert Čerňanský and John Lindgren
    License: GNU GPLv3
ca: Navegador Ampache per a Audacious
    http://ampache-browser.org/
    
    Drets d'autor (C) Róbert Čerňanský i John Lindgren
    Llicència: GNU GPLv3

en: Analyzer
ca: Analitzador

en: Animation
ca: Animació

en: Archived Winamp 2.x skin
ca: Tema de Winamp 2.x arxivat

en: Artist
ca: Artista

en: Artist:
ca: Artista:

en: Audacious Equalizer
ca: Equalitzador d'Audacious

en: Audacious OSD
    http://www.develia.org/projects.php?p=audacious#aosd
    
    Written by Giacomo Lozito <james@develia.org>
    
    Based in part on Evan Martin's Ghosd library:
    http://neugierig.org/software/ghosd/
ca: OSD d'Audacious
    http://www.develia.org/projects.php?p=audacious#aosd
    
    Programat per Giacomo Lozito <james@develia.org>
    
    Basat en part en la biblioteca Ghosd d'Evan Martin:
    http://neugierig.org/software/ghosd/

en: Audacious Ogg Vorbis Decoder
    
    Based on the Xiph.org Foundation's Ogg Vorbis Plugin:
    http://www.xiph.org/
    
    Original code by:
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    
    Contributions from:
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    Eugene Zagidullin <e.asphyx@gmail.com>
ca: Descodificador Ogg Vorbis d'Audacious
    
    Està basat en el connector Ogg Vorbis de la Fundació Xiph.org:
    http://www.xiph.org/
    
    Codi original per:
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    
    Contribucions de:
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    Eugene Zagidullin <e.asphyx@gmail.com>

en: Audacious Playlist Editor
ca: Editor de la llista de reproducció d'Audacious

en: Audacious Playlists (audpl)
ca: Llistes de reproducció d'Audacious (audpl)

en: Audacious PulseAudio Output Plugin
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
ca: Connector de sortida de PulseAudio d'Audacious
    
    Aquest programa és programari lliure; vostè pot redistribuir-lo i/o modificar-lo sota els termes de la GNU General Public License segons el publicat per la Free Software Foundation; ja sigui la versió 2 de la Llicència, o (a la seva elecció) qualsevol versió posterior.
    
    Aquest programa es distribueix amb l'esperança que serà útil, però SENSE CAP GARANTIA; ni tan sols la garantia implícita de COMERCIALITZACIÓ o APTITUD PER A UN PROPÒSIT PARTICULAR.  Vegeu la GNU General Public License per a més detalls.
    
    Hauríeu de rebre una còpia de la GNU General Public License juntament amb aquest programa; si no, podeu escriure la Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Cinquena Planta, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Audacious is not playing.
ca: Audacious no està reproduint.

en: Audio CD
ca: CD d'àudio

en: Audio CD Menu Items
ca: Elements de menú del CD d'Àudio

en: Audio CD Plugin
ca: Connector de CD d'àudio

en: Audio Settings ...
ca: Ajusts de l'àudio...

en: Audio _Settings ...
ca: Ajust_s de l'àudio...

en: Audio device:
ca: Dispositiu d'àudio:

en: Audio mode:
ca: Mode d'àudio:

en: Automatically connect to output ports
ca: Connecta automàticament els ports de sortida

en: Automatically toggle queue for matching entries
ca: Posa o treu de la cua automàticament els elements trobats

en: Available columns
ca: Columnes disponibles

en: Available plugins:
ca: Connectors disponibles:

en: Average bitrate:
ca: Taxa de bits mitjana:

en: Balance: %d%% left
ca: Balanç: %d%% esquerra

en: Balance: %d%% right
ca: Balanç: %d%% dreta

en: Balance: center
ca: Balanç: centrat

en: Bars
ca: Barres

en: Based on the xmms_sndfile plugin:
    Copyright (C) 2000, 2002 Erik de Castro Lopo
    
    Adapted for Audacious by Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
ca: Basat en el connector xmms_sndfile:
    Drets d'autor (C) 2000, 2002 Erik de Castro Lopo
    
    Adaptat per Audacious per Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    
    Aquest programa és programari lliure; vostè pot redistribuir-lo i/o modificar-lo sota els termes de la GNU General Public License segons el publicat per la Free Software Foundation; ja sigui la versió 2 de la Llicència, o (a la seva elecció) qualsevol versió posterior.
    
    Aquest programa es distribueix amb l'esperança que serà útil, però SENSE CAP GARANTIA; ni tan sols la garantia implícita de COMERCIALITZACIÓ o APTITUD PER A UN PROPÒSIT PARTICULAR.  Vegeu la GNU General Public License per a més detalls.
    
    Hauríeu de rebre una còpia de la GNU General Public License juntament amb aquest programa; si no, podeu escriure la Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Cinquena Planta, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Bass:
ca: Baixos:

en: Bauer Stereophonic-to-Binaural (BS2B)
ca: BS2B (Bauer Stereophonic-to-Binaural)

en: Best sinc interpolation
ca: La millor interpolació de la sincronització

en: Binding mouse buttons
ca: Vinculació dels botons del ratolí

en: Bitrate
ca: Taxa de bits

en: Bitrate:
ca: Taxa de bits:

en: Blur Scope
ca: Oscil·loscopi difús

en: Buffering ...
ca: Gestió de memòria intermèdia...

en: By Al_bum
ca: Per àl_bum

en: By Albu_m Artist
ca: Per artista d'àlbu_m

en: By Album
ca: Per àlbum

en: By Album Artist
ca: Per artista de l'àlbum

en: By Artist
ca: Per artista

en: By C_omment
ca: Per c_omentari

en: By Comment
ca: Per comentari

en: By Custom Title
ca: Per títol personalitzat

en: By File Name
ca: Per nom de fitxer

en: By File Path
ca: Per camí al fitxer

en: By File _Path
ca: _Per camí al fitxer

en: By Genre
ca: Per gènere

en: By Length
ca: Per longitud

en: By Release Date
ca: Per data de llançament

en: By Release _Date
ca: Per _data de llançament

en: By Title
ca: Per títol

en: By Track Number
ca: Per número de pista

en: By Track _Number
ca: Per número de _pista

en: By _Artist
ca: Per _artista

en: By _Custom Title
ca: Per títol _personalitzat

en: By _File Name
ca: Per nom de _fitxer

en: By _File Path
ca: Per nom de _fitxer

en: By _Genre
ca: Per _gènere

en: By _Length
ca: Per _longitud

en: By _Title
ca: Per _títol

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cannot read start/end LSN for track %d.
ca: No es pot llegir el LSN de començament o d'acabament per la pista %d.

en: Center volume:
ca: Centra el volum:

en: Change playing song
ca: Canvia la cançó

en: Change volume
ca: Canvia el volum

en: Channel Mixer
ca: Mesclador de canals

en: Channel Mixer Plugin for Audacious
    Copyright 2011-2012 John Lindgren and Michał Lipski
ca: Connector de mesclador de canals per a Audacious
    Drets d'autor 2011-2012 John Lindgren i Michał Lipski

en: Channels:
ca: Canals:

en: Check Permission
ca: Comprova el permís

en: Checking Last.fm access ...
ca: S'està comprovant l'accés a Last.fm...

en: Choose Folder
ca: Seleccioneu un directori

en: Choose the days for the alarm to come on
ca: Trieu els dies que ha de saltar l'alarma

en: Classical
ca: Clàssica

en: Clear A-B Repeat
ca: Neteja la repetició A-B

en: Clear Queue
ca: Neteja la cua

en: Clear previous selection before searching
ca: Neteja la selecció anterior abans de cercar

en: Clock speed:
ca: Velocitat de rellotge:

en: Close to the system tray
ca: A prop de la safata del sistema

en: Coloring:
ca: Acoloriment:

en: Command to run at the end of a song:
ca: Ordre a executar a l'acabament d'una cançó:

en: Command to run at the end of the playlist:
ca: Ordre a executar a l'acabament d'una llista de reproducció:

en: Command to run when song title changes (for network streams):
ca: Ordre a executar quan canvia el nom de la cançó (per als fluxos de xarxa):

en: Command to run when starting a new song:
ca: Ordre a executar quan es comença una cançó nova:

en: Comment
ca: Comentari

en: Composite extension not loaded
ca: L'extensió de composicions no està carregada

en: Composite manager detected
ca: S'ha detectat un gestor de composicions

en: Composite manager not detected;
    unless you know that you have one running, please activate a composite manager otherwise the OSD won't work properly
ca: No s'ha detectat cap gestor de composicions;
    tret que sapigueu que ja n'està funcionant un, activeu un gestor de composicions o l'OSD no funcionarà correctament

en: Composite manager not required for fake transparency
ca: La transparència simulada no requereix un gestor de composicions

en: Compression ratio:
ca: Ràtio de compressió:

en: Concave Rectangle
ca: Rectangle còncau

en: Console music decoder engine based on Game_Music_Emu 0.5.2
    Supported formats: AY, GBS, GYM, HES, KSS, NSF, NSFE, SAP, SPC, VGM, VGZ
    
    Audacious plugin by:
    William Pitcock <nenolod@dereferenced.org>
    Shay Green <gblargg@gmail.com>
ca: Motor de consola de descodificador de música basat en Game_Music_Emu 0.5.2
    Formats suportats: AY, GBS, GYM, HES, KSS, NSF, NSFE, SAP, SPC, VGM, VGZ
    
    Connector d'Audacious per:
    William Pitcock <nenolod@dereferenced.org>
    Shay Green <gblargg@gmail.com>

en: Copy
ca: Copia

en: Copyright (C) 2007-2012 Calin Crisan <ccrisan@gmail.com> and others.
    
    Many thanks to libcdio developers <http://www.gnu.org/software/libcdio/>
    and to libcddb developers <http://libcddb.sourceforge.net/>.
    
    Also thank you to Tony Vroon for mentoring and guiding me.
    
    This was a Google Summer of Code 2007 project.
ca: Drets d'autor (C) 2007-2012 Calin Crisan <ccrisan@gmail.com> i altres.
    
    Moltes gràcies als desenvolupadors de libcdio <http://www.gnu.org/software/libcdio/>
    i als desenvolupadors de libcddb <http://libcddb.sourceforge.net/>.
    
    També moltes gràcies a Tony Vroon per a assessorar-me i guiar-me.
    
    Aquest va ser un projecte de Google Summer of Code del 2007.

en: Copyright 2006 William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    
    Some of the plugin code was by Miles Egan.
ca: Drets d'autor 2006 William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    
    Part del codi del connector va ser feta per Miles Egan.

en: CoreAudio Output Plugin for Audacious
    Copyright 2014 William Pitcock
    Copyright 2017,18 René J.V. Bertin
     (original code and code adapted from
      Apple examples, (C) Apple 2013)
    
    Based on SDL Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010 John Lindgren
ca: Connector de sortida CoreAudio per a Audacious
    Drets d'autor 2014 William Pitcock
    Drets d'autor 2017-18 René J.V. Bertin
     (codi original i codi adaptat dels exemples
     d'Apple, (C) Apple 2013)
    
    Basat en el connector de sortida SDL per a Audacious
    Drets d'autor 2010 John Lindgren

en: CoreAudio output
ca: Sortida CoreAudio

en: Create a new playlist with matching entries
ca: Crea una llista de reproducció nova amb els elements trobats

en: Crossfade
ca: Fusió entre cançons

en: Crossfade Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2014 John Lindgren
ca: Connector de fusió entre cançons per a Audacious
    Drets d'autor 2010-2014 John Lindgren

en: Crystalizer
ca: Cristal·litzador

en: Cu_t
ca: Re_talla

en: Cue Sheet Plugin
ca: Connector de full CUE

en: Current
ca: Actual

en: Custom Title
ca: Títol personalitzat

en: Custom title
ca: Títol personalitzat

en: Cut
ca: Retalla

en: Cut frequency:
ca: Retalla la freqüència:

en: Cutoff:
ca: Tall:

en: Day
ca: Dia

en: Days
ca: Dies

en: Decoration
ca: Decoració

en: Default
ca: Per defecte

en: Default PCM device
ca: Dispositiu PCM per defecte

en: Default device
ca: Dispositiu per defecte

en: Default mixer device
ca: Dispositiu de mescla per defecte

en: Default song length:
ca: Durada per defecte:

en: Delay:
ca: Retard:

en: Delete
ca: Elimina

en: Delete Files
ca: Suprimeix fitxers

en: Delete Selected Files
ca: Suprimeix els fitxers seleccionats

en: Desktop Notifications
ca: Notificacions d'escriptori

en: Desktop Notifications Plugin for Audacious
    Copyright (C) 2010 Maximilian Bogner
    Copyright (C) 2011-2013 John Lindgren and Jean-Alexandre Anglès d'Auriac
    
    This plugin is free software: you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This plugin is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
ca: Connector de notificacions d'escriptori per a Audacious
    Drets d'autor (C) 2010 Maximilian Bogner
    Drets d'autor (C) 2011-2013 John Lindgren i Jean-Alexandre Anglès d'Auriac
    
    Aquest connector és programari lliure: podeu redistribuir-lo i/o modificar-lo sota els termes de la Llicència pública general de GNU com és publicada per la Free Software Foundation, bé de la versió 3 de la Llicència, o (a la seva elecció) qualsevol versió posterior.
    
    Aquest connector es distribueix amb l'esperança que serà útil, però SENSE CAP GARANTIA; ni tan sols la garantia implícita de COMERCIALITZACIÓ o APTITUD DE PROPÒSIT PARTICULAR.  Vegeu la Llicència general pública de GNU per a més detalls.
    
    Hauríeu de rebre una còpia de la llicència pública general GNU amb aquest programa. Si no és així, consulteu <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: Details about %s
ca: Detalls quant a %s

en: Device (blank for default):
ca: Dispositiu (en blanc per al predeterminat):

en: Disable
ca: Inhabilita

en: Disable 'Always On Top'
ca: Inhabilita 'Sempre per sobre'

en: Disable the popup window
ca: Inhabilita la finestra emergent

en: Display OSD using:
ca: Mostra l'OSD en:

en: Display legend
ca: Mostrar llegenda

en: Display:
ca: Visible:

en: Displayed columns
ca: Columnes mostrades

en: Do not automatically select chip model
ca: No seleccionis automàticament el model del xip!

en: Do not automatically select clock speed
ca: No seleccionis automàticament la velocitat del rellotge

en: Do you want to move %d files to the trash?
ca: Voleu moure %d fitxers a la paperera?

en: Do you want to move %s to the trash?
ca: Voleu moure %s a la paperera?

en: Do you want to permanently delete %d files?
ca: Voleu eliminar permanentment %d fitxers?

en: Do you want to permanently delete %s?
ca: Voleu eliminar permanentment %s?

en: Dock at Bottom
ca: Acoblador a la part inferior

en: Dock at Left
ca: Acoblador a l'esquerre

en: Dock at Right
ca: Acoblador a la dreta

en: Dock at Top
ca: Acoblador a la part superior

en: Dots
ca: Punts

en: Double Size
ca: Mida doble

en: Drive is empty.
ca: La unitat està buida.

en: Drum shift:
ca: Desplaçament de la percussió:

en: Dynamic Range Compression Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2014 John Lindgren
ca: Connector de compressió d'interval dinàmic per a Audacious
    Drets d'autor 2010-2014 John Lindgren

en: Dynamic Range Compressor
ca: Compressor del rang dinàmic

en: Dynamic range:
ca: Marge dinàmic:

en: E_ffects ...
ca: E_fectes...

en: Easy Listening
ca: Música lleugera

en: Echo
ca: Eco

en: Echo Plugin
    By Johan Levin, 1999
    Surround echo by Carl van Schaik, 1999
    Updated for Audacious by William Pitcock and John Lindgren, 2010-2014
ca: Connector d'eco
    Per Johan Levin, 1999
    Eco envoltant per Carl van Schaik, 1999
    Actualitzat per a Audacious per William Pitcock i John Lindgren, 2010-2014

en: Echo:
ca: Eco:

en: Effects ...
ca: Efectes...

en: Emulate MOS 8580 (default: MOS 6581)
ca: Emula MOS 8580 (per defecte: MOS 6581)

en: Enable
ca: Habilita

en: Enable 'Always On Top'
ca: Habilita 'Sempre per sobre'

en: Enable VBR/ABR
ca: Habilita VBR/ABR

en: Enable audio resampling
ca: Habilita el remostreig de l'àudio

en: Enable exclusive mode to prevent virtual mixing.
ca: Habilita el mode exclusiu per evitar la mescla virtual.

en: Enable format conversions made by the OSS software.
ca: Habilita les conversions de format realitzades amb el programari OSS.

en: Enable subtunes
ca: Habilita els subtons

en: Enable trigger
ca: Habilita el disparador

en: Enabled plugins:
ca: Connectors habilitats:

en: Enforce strict ISO compliance
ca: Força el compliment estricte de l'estàndard ISO

en: Entries
ca: Elements

en: Entry Number
ca: Número d'entrada

en: Entry number
ca: Número d'entrada

en: Error connecting to MMS server
ca: Error en connectar al servidor MMS

en: Error opening %s:
    %s
ca: Error en obrir %s:
    %s

en: Error parsing URL
ca: Error en analitzar l'URL

en: Error parsing redirect
ca: Error en analitzar la redirecció:

en: Error protection
ca: Protecció d'errors

en: Error reading audio CD.
ca: Error en llegir el CD d'àudio.

en: Event
ca: Esdeveniment

en: Export Playlist ...
ca: Exporta la llista de reproducció...

en: Extra Stereo
ca: Estèreo extra

en: Extra Stereo Plugin
    
    By Johan Levin, 1999
ca: Connector d'estèreo extra
    
    Per Johan Levin, 1999

en: FFmpeg Plugin
ca: Connector FFmpeg

en: FLAC Decoder
ca: Descodificador FLAC

en: Fade in:
ca: Esvaïment d'entrada:

en: Fade out:
ca: Esvaïment de sortida:

en: Fading
ca: Esvaïment

en: Failed to connect to JACK port %s.
ca: No s'ha pogut connectar al port JACK %s.

en: Failed to connect to the JACK server; is it running?
ca: No s'ha pogut connectar al servidor JACK; està en execució?

en: Failed to finish initializing opened CD drive.
ca: No s'ha pogut acabar la inicialització de la unitat CD oberta.

en: Failed to initialize cdio subsystem.
ca: No s'ha pogut iniciar el subsistema de cdio.

en: Failed to open CD device %s.
ca: No s'ha pogut obrir el dispositiu de CD %s.

en: Failed to query the CDDB server
ca: No s'ha pogut consultar al servidor CDDB

en: Failed to query the CDDB server: %s
ca: No s'ha pogut consultar al servidor CDDB: %s

en: Failed to retrieve first/last track number.
ca: No s'ha pogut recuperar el primer/últim número de pista.

en: Fake transparency
ca: Transparència simulada

en: Fall-off time:
ca: Temps de caiguda:

en: Falloff:
ca: Caiguda:

en: Fast
ca: Ràpid

en: Fast sinc interpolation
ca: Interpolació ràpida de la sincronització

en: Fastest
ca: Al màxim

en: Feed level:
ca: Nivell de canal:

en: Feedback:
ca: Retorn:

en: File Info Box
ca: Quadre d'informació del fitxer

en: File Name
ca: Nom del fitxer

en: File Name:
ca: Nom del fitxer:

en: File Path
ca: Camí al fitxer

en: File name
ca: Nom del fitxer

en: File path
ca: Camí al fitxer

en: FileWriter Plugin
ca: Connector FileWriter

en: Final
ca: Acabament

en: Fire
ca: Foc

en: Font %i:
ca: Lletra %i:

en: Fonts
ca: Tipus de lletres

en: For better crossfading, enable
    the Silence Removal effect.
ca: Per a una millor fusió entre cançons, activeu
    l'efecte d'eliminació de silenci.

en: Force addition of version 2 tag
ca: Força l'addició de les etiquetes de la versió 2

en: Friday
ca: Divendres

en: GIO Plugin
ca: Connector GIO

en: GIO Plugin for Audacious
    Copyright 2009-2012 John Lindgren
ca: Connector GIO per a Audacious
    Drets d'autor 2009-2012 John Lindgren

en: GTK Interface
ca: Interfície de GTK

en: Game Console Music Decoder
ca: Descodificador musical de videoconsola

en: Generate file name from:
ca: Agafa el nom del fitxer de:

en: Genre
ca: Gènere

en: Global Hotkeys
ca: Tecles ràpides globals

en: Help
ca: Ajuda

en: High
ca: Alta

en: Hotkeys:
ca: Tecles ràpides:

en: Ice
ca: Gel

en: Ignore length from SPC tags
ca: Ignora la durada indicada a les etiquetes SPC

en: Ignore length from file
ca: Ignora la longitud del fitxer

en: Ignore subtunes shorter than:
ca: Ignora els subtons més petits que:

en: Import Playlist ...
ca: Importa la llista de reproducció...

en: Include album name in notification
ca: Inclou el nom de l'àlbum a la notificació

en: Increase reverb
ca: Incrementa la reverberació

en: Information
ca: Informació

en: Intensity:
ca: Intensitat:

en: Invalid URI %s.
ca: L'URI %s no és vàlid.

en: Invalid open mode
ca: Mode d'obriment no vàlid

en: Invert Selection
ca: Inverteix la selecció

en: It is not recommended to bind the primary mouse buttons without modifiers.
    
    Do you want to continue?
ca: No és recomanable vincular els botons primaris del ratolí sense tecles modificadores.
    
    Voleu continuar?

en: JACK Output
ca: Sortida JACK

en: JACK supports only floating-point audio.  You must change the output bit depth to floating-point in Audacious settings.
ca: JACK només és compatible amb àudio de punt flotant. Heu de canviar la profunditat de bits de sortida de punt flotant en la configuració d'Audacity.

en: Joint Stereo
ca: Estèreo conjunt

en: Jump to Song ...
ca: Salta a la cançó...

en: Jump to Time ...
ca: Salta a l'instant...

en: Jump to _Time ...
ca: Salta a l'ins_tant...

en: Jump to file
ca: Salta al fitxer

en: LADSPA Host
ca: Servidor LADSPA

en: LADSPA Host for Audacious
    Copyright 2011 John Lindgren
ca: Amfitrió LADSPA per a Audacious
    Drets d'autor 2011 John Lindgren

en: LIRC Plugin
ca: Connector LIRC

en: Length
ca: Durada

en: Length (msec):
ca: Durada (ms):

en: Level:
ca: Nivell:

en: Library
ca: Biblioteca

en: Line
ca: Línia

en: Linear
ca: Lineal

en: Linear (fast)
ca: Lineal (ràpid)

en: Linear interpolation
ca: Interpolació lineal

en: Lines
ca: Línies

en: Looking for lyrics ...
ca: S'estan cercant les lletres...

en: Low
ca: Baixa

en: M3U Playlists
ca: Llistes de reproducció M3U

en: MMS Plugin
ca: Connector MMS

en: MPG123 Plugin
ca: Connector MPG123

en: MPRIS 2 Server
ca: Servidor MPRIS 2

en: Mark as copyright
ca: Marca com a drets d'autor

en: Mark as original
ca: Marca com a original

en: Max OSD width:
ca: Amplada màxima de l'OSD:

en: Maximum bitrate:
ca: Taxa de bits màxima:

en: Medium
ca: Mitja

en: Medium sinc interpolation
ca: Interpolació mitjana de la sincronització

en: Method:
ca: Mètode:

en: Minimum bitrate:
ca: Taxa de bits mínima:

en: Mixer device:
ca: Dispositiu de mescla:

en: Mixer element:
ca: Element de mescla:

en: Module paths:
ca: Camí als mòduls:

en: Monday
ca: Dilluns

en: Move to trash
ca: Mou a la paperera

en: Move to trash instead of deleting immediately
ca: Mou a la paperera en comptes de suprimir immediatament

en: Multi-Monitor options
ca: Opcions diversos monitors

en: Multi-format audio decoding plugin for Audacious using
    FFmpeg multimedia framework (http://www.ffmpeg.org/)
    
    Audacious plugin by:
    William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    Matti Hämäläinen <ccr@tnsp.org>
ca: Connector de descodificació d'àudio de diversos formats per a Audacious mitjançant
    el marc de treball multimèdia de FFmpeg (http://www.ffmpeg.org/)
    
    Connector d'Audacious per:
    William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    Matti Hämäläinen <ccr@tnsp.org>

en: Multiplier:
ca: Multiplicador:

en: Mute
ca: Silencia

en: N_o Playlist Advance
ca: N_o avancis la llista de reproducció

en: Name:
ca: Nom:

en: Nearest (fastest)
ca: Més proper (més ràpid)

en: Neon HTTP/HTTPS Plugin
ca: Connector HTTP/HTTPS de Neon

en: New Playlist
ca: Llista de reproducció nova

en: Next
ca: Següent

en: Next Playlist
ca: Llista de reproducció següent

en: Next track
ca: Pista següent

en: No Playlist Advance
ca: Sense l'avanç de la llista de reproducció

en: No audio capable CD drive found.
ca: No s'ha trobat cap unitat de CD d'àudio.

en: No files are selected.
ca: No hi ha cap fitxer seleccionat.

en: No. of Tracks:
ca: Nre. de pistes:

en: Noise reduction
ca: Reducció del soroll

en: None
ca: Cap

en: Now Playing
ca: En reproducció ara

en: Number of results to show:
ca: Nombre de resultats a mostrar:

en: OSS3 Output
ca: Sortida OSS3

en: OSS4 Output
ca: Sortida OSS4

en: Off
ca: Apagat

en: Ogg Vorbis Decoder
ca: Descodificador Ogg Vorbis

en: Omit Xing VBR header
ca: Omet escriure la capçalera VBR Xing

en: On All Workspaces
ca: En tots els espais de treball

en: On automatic song change
ca: Amb el canvi automàtic de la cançó

en: On seek or manual song change
ca: Cerca o canvi de cançó manual

en: Only %d JACK output ports were found but %d are required.
ca: Només s'han trobat %d ports de sortida JACK però es necessiten %d.

en: Only add v1 tag
ca: Només afegeix l'etiqueta v1

en: Only add v2 tag
ca: Només afegeix l'etiqueta v2

en: Open Containing Folder
ca: Obre la carpeta contenidora

en: Open Files
ca: Obre els fitxers

en: Open Files ...
ca: Obre fitxers...

en: Open Folder ...
ca: Obre la carpeta...

en: Open URL ...
ca: Obre l'URL...

en: Open _URL ...
ca: Obre l'_URL...

en: OpenGL Spectrum Analyzer
ca: Analitzador espectral d'OpenGL

en: OpenGL Spectrum Analyzer for Audacious
    Copyright 2013 Christophe Budé, John Lindgren, and Carlo Bramini
    
    Based on the XMMS plugin:
    Copyright 1998-2000 Peter Alm, Mikael Alm, Olle Hallnas, Thomas Nilsson, and 4Front Technologies
    
    License: GPLv2+
ca: Analitzador d'espectre OpenGL per a Audacious
    Drets d'autor 2013 Christophe Budé, John Lindgren i Carlo Bramini
    
    Basat en el connector de XMMS:
    Drets d'autor 1998-2000 Peter Alm, Mikael Alm, Olle Hallnas, Thomas Nilsson i 4Front Technologies
    
    Llicència: GPLv2+

en: OpenPSF PSF1/PSF2 Decoder
ca: Descodificador OpenPSF PSF1/PSF2

en: Options
ca: Opcions

en: Options Menu
ca: Menú d'opcions

en: Original code by
    Ralf Ertzinger <ralf@skytale.net>
    
    http://www.skytale.net/projects/bmp-flac2/
ca: Codi original per
    Ralf Ertzinger <ralf@skytale.net>
    
    http://www.skytale.net/projects/bmp-flac2/

en: Original file name
ca: Nom del fitxer original

en: Original file name (no suffix)
ca: Nom del fitxer original (sense sufix)

en: Original file tag
ca: Etiqueta del fitxer original

en: Output
ca: Sortida

en: Output channels:
ca: Canals de sortida:

en: Output file format:
ca: Format del fitxer de sortida:

en: Overlap:
ca: Solapa:

en: Override default chorus:
ca: Ignora el cor per defecte:

en: Override default gain:
ca: Ignora el guany per defecte:

en: Override default polyphony:
ca: Ignora la polifonia per defecte:

en: Override default reverb:
ca: Ignora la reverberació per defecte:

en: Override device:
ca: Anul·la el dispositiu:

en: Oversample
ca: Sobremostreig

en: PCM device:
ca: Dispositiu PCM:

en: PLS Playlists
ca: Llistes de reproducció PLS

en: P_laylist
ca: _Llista de reproducció

en: Parameters passed to the shell should be enclosed in quotation marks.  Unquoted parameters may lead to unexpected results.
ca: Els paràmetres que es passen al shell s'han de delimitar entre cometes. Els paràmetres no delimitats poden generar resultats inesperats.

en: Paste
ca: Enganxa

en: Paste at End
ca: Enganxa a l'acabament

en: Paste at _End
ca: _Enganxa a l'acabament

en: Path:
ca: Camí:

en: Paus_e
ca: _Pausa

en: Pause
ca: Pausa

en: Pause Off
ca: Pausa apagada

en: Pause On
ca: Pausa engegada

en: Pause/Resume
ca: Pausa/reprèn

en: Peak falloff:
ca: Caiguda dels pics:

en: Peak hold time:
ca: Temps que es manté el pic:

en: Phase:
ca: Fase:

en: Pla_y CD
ca: Reproduei_x el CD

en: Placement
ca: Posició

en: Play
ca: Reprodueix

en: Play Amiga MODs
ca: Reprodueix els MOD d'Amiga

en: Play/Resume
ca: Reprodueix/reprèn

en: Playback
ca: Reproducció

en: Playback Start
ca: Inici de la reproducció

en: Player:
ca: Reproductor:

en: Playlist
ca: Llista de reproducció

en: Playlist (optional)
ca: Llista de reproducció (opcional)

en: Playlist Manager
ca: Gestor de llistes de reproducció

en: Playlist Manager ...
ca: Gestor de llistes de reproducció...

en: Playlist _Manager ...
ca: _Gestor de llistes de reproducció...

en: Playlist mode.
ca: Mode de llista de reproducció.

en: Playlist:
ca: Llista de reproducció:

en: Please wait ...
ca: Esperi si us plau...

en: Polyphase (best)
ca: Polifase (millor)

en: Position
ca: Posició

en: Pre_vious
ca: _Anterior

en: Preamp
ca: Preamplificació

en: Prepend track number to file name
ca: Precedeix el nombre de pista pel nom del fitxer

en: Presets:
ca: Valors preestablerts:

en: Press a key combination inside a text field.
    You can also bind mouse buttons.
ca: Premeu una combinació de tecles dins del camp de text.
    També podeu vincular botons del ratolí.

en: Previous
ca: Anterior

en: Previous Playlist
ca: Llista de reproducció anterior

en: Previous track
ca: Pista anterior

en: PulseAudio Output
ca: Sortida PulseAudio

en: Qt Interface
ca: Interfície Qt

en: QtMultimedia Audio Output Plugin for Audacious
    Copyright 2014 William Pitcock
    
    Based on SDL Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010 John Lindgren
ca: Connector de sortida d'àudio QtMultimedia per a Audacious
    Drets d'autor 2014 William Pitcock
    
    Basat en el connector de sortida d'àudio SDL per a Audacious
    Drets d'autor 2010 John Lindgren

en: QtMultimedia Output
ca: Sortida QtMultimedia

en: Quality
ca: Qualitat

en: Quality (0-1):
ca: Qualitat (0-1):

en: Quality:
ca: Qualitat:

en: Queue Manager ...
ca: Gestor de la cua...

en: Queue Position
ca: Posició a la cua

en: Queue position
ca: Posició a la cua

en: Queue/Unqueue
ca: Afegeix/treu de la cua

en: Quick
ca: Ràpida

en: Quiet after:
ca: Para al cap de:

en: Quit
ca: Surt

en: R_everse Order
ca: Ordre _invers

en: Raise player window(s)
ca: Realça les finestres del reproductor

en: Randomize List
ca: Barreja la llista

en: Rate:
ca: Taxa:

en: Read speed:
ca: Velocitat de lectura:

en: Read-and-append mode not supported
ca: Mode de Llegir i annexar no compatible

en: Real transparency (requires X Composite Ext.)
ca: Transparència real (requereix l'extensió de composicions de les X)

en: Reconnect to LIRC server
ca: Reconnecta al servidor LIRC

en: Record Stream
ca: Enregistra el flux

en: Recording off
ca: Enregistrament apagat

en: Recording on
ca: Enregistrament engegat

en: Refresh Playlist
ca: Refresca la llista de reproducció

en: Relative X offset:
ca: Desplaçament relatiu X:

en: Relative Y offset:
ca: Desplaçament relatiu Y:

en: Reminder
ca: Recordatori

en: Remo_ve
ca: Suprimei_x

en: Remove All
ca: Treu tots els elements

en: Remove Duplicates
ca: Treu els duplicats

en: Remove Playlist
ca: Suprimeix la llista de reproducció

en: Remove Selected
ca: Treu els seleccionats

en: Remove Unavailable Files
ca: Treu els fitxers no disponibles

en: Remove Unselected
ca: Treu els no seleccionats

en: Remove _Duplicates
ca: Treu els _duplicats

en: Remove _Unavailable Files
ca: Elimina els fitxers _no disponibles

en: Ren_ame
ca: Re_anomena

en: Ren_ame ...
ca: Re_anomena...

en: Rename Playlist ...
ca: Reanomena la llista de reproducció...

en: Render Style
ca: Estil de representació

en: Repeat
ca: Repeteix

en: Repeat count:
ca: Nombre de repeticions:

en: Repeat point A set.
ca: S'ha establert el punt de repetició A.

en: Repeat point B set.
ca: S'ha establert el punt de repetició B.

en: Repeat points cleared.
ca: S'han netejat els punts de repetició.

en: Repeat song in endless loop
ca: Repeteix la cançó en un bucle sense fi

en: Reset to Defaults
ca: Restableix als valors predeterminats

en: Reverse List
ca: Inverteix la llista

en: Revoke Permission
ca: Revoca el permís

en: Roll Up Equalizer
ca: Enrotlla cap a dalt l'equalitzador

en: Roll Up Player
ca: Enrotlla cap a dalt el reproductor

en: Roll Up Playlist Editor
ca: Enrotlla cap a dalt l'editor de la llista de reproducció

en: Rounded Rectangle
ca: Rectangle arrodonit

en: SDL Output
ca: Sortida SDL

en: SDL Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010 John Lindgren
ca: Connector de sortida SDL per a Audacious
    Drets d'autor 2010 John Lindgren

en: SID Player
ca: Reproductor SID

en: S_huffle
ca: Or_dre aleatori

en: Sample Rate Converter
ca: Convertidor de taxa de mostreig

en: Sample Rate Converter Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2012 John Lindgren
ca: Connector de conversió de freqüència de mostreig per a Audacious
    Drets d'autor 2010-2012 John Lindgren

en: Sample rate
ca: Freqüència de mostreig

en: Sample rate:
ca: Freqüència de mostreig:

en: Saturday
ca: Dissabte

en: Save and restore volume:
ca: Desa i restaura el volum:

en: Save into custom directory:
ca: Desa a un altre directori:

en: Save into original directory
ca: Desa al directori original

en: Save volume between sessions.
ca: Desa el volum entre les sessions.

en: Scope
ca: Oscil·loscopi

en: Scope Style:
ca: Estil de l'oscil·loscopi:

en: Scroll on song change
ca: Desplaça amb el canvi de cançó

en: Scroll song title
ca: Desplaça el títol de la cançó

en: Scroll song title in both directions
ca: Desplaça el títol de la cançó en ambdues direccions

en: Se_ttings ...
ca: Ajus_ts...

en: Search
ca: Cerca

en: Search Library
ca: Cerca la biblioteca

en: Search Tool
ca: Eina de cerca

en: Search _Library
ca: Cerca la bib_lioteca

en: Search and Select
ca: Cerca i selecciona

en: Search entries in active playlist
ca: Cerca les entrades a la llista de reproducció activa

en: Search library
ca: Cerca la biblioteca

en: Seek to %d:%-2.2d / %d:%-2.2d
ca: Vés a la posició %d:%-2.2d / %d:%-2.2d

en: Select All
ca: Selecciona tots els elements

en: Select None
ca: Selecciona no res

en: Select _All
ca: Selecciona-ho _tot

en: Select a playlist
ca: Selecciona una llista de reproducció

en: Select entries in playlist by filling one or more fields. Fields use regular expressions syntax, case-insensitive. If you don't know how regular expressions work, simply insert a literal portion of what you're searching for.
ca: Seleccioneu elements de la llista de reproducció omplint un o diversos camps. Aquests camps admeten la sintaxi d'expressions regulars i són insensibles a la capitalització. Si no sabeu com funcionen les expressions regulars, podeu escriure literalment el text que busqueu.

en: Select main player window font:
ca: Seleccioneu el tipus de lletra de la finestra principal del reproductor:

en: Select playlist font:
ca: Seleccioneu el tipus de lletra de la llista de reproducció:

en: Server:
ca: Servidor:

en: Services
ca: Serveis

en: Set A-B Repeat
ca: Estableix la repetició A-B

en: Set Alarm ...
ca: Estableix l'alarma...

en: Set Repeat Point _A
ca: Estableix el punt de repetició _A

en: Set Repeat Point _B
ca: Estableix el punt de repetició _B

en: Set maximum playback time:
ca: Estableix el temps màxim de reproducció:

en: Set minimum playback time:
ca: Estableix el temps mínim de reproducció:

en: Settings
ca: Ajusts

en: Settings ...
ca: Ajusts...

en: Shadow
ca: Ombra

en: Show
ca: Mostra

en: Show Equalizer
ca: Mostra l'equalitzador

en: Show I_nfo Bar
ca: Mostra la barra d'_informació

en: Show Info Bar Vis_ualization
ca: Mostra la visualització de la barra d'_informació

en: Show On-Screen-Display
ca: Mostra l'OSD

en: Show Playlist Editor
ca: Mostra l'editor la llista de reproducció

en: Show Remaining Time
ca: Mostra el temps restant

en: Show _Menu Bar
ca: _Mostra la barra de menús

en: Show _Remaining Time
ca: Mostra el temps _restant

en: Show _Status Bar
ca: Mostra la barra d'_estat

en: Show close buttons
ca: Mostra els botons de tancament

en: Show column headers
ca: Mostra les capçaleres de les columnes

en: Show entry counts
ca: Mostra els comptadors de les entrades

en: Show peaks
ca: Mostra els pics

en: Show playback controls
ca: Mostra els controls de reproducció

en: Shuffle
ca: Ordre aleatori

en: Shuffle by Albu_m
ca: Ordre aleatori per àlbu_m

en: Shuffle by Album
ca: Ordre aleatori per àlbum

en: Silence Removal
ca: Eliminació del silenci

en: Silence Removal Plugin for Audacious
    Copyright 2014 John Lindgren
ca: Connector de supressió del silenci per a Audacious
    Drets d'autor 2014 John Lindgren

en: Sine tone generator by Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Modified by Daniel J. Peng <danielpeng@bigfoot.com>
    
    To use it, add a URL: tone://frequency1;frequency2;frequency3;...
    e.g. tone://2000;2005 to play a 2000 Hz tone and a 2005 Hz tone
ca: Generador de tons sinusoidals per Haavard Kvaalen <havardk@xmms.org>
    Modificat per Daniel J. Peng <danielpeng@bigfoot.com>
    
    Per a utilitzar-ho, afegiu un URL: tone://feqüència1;feqüència2;feqüència3;...
    p. ex. tone://2000;2005 per a reproduir un to de 2000 Hz i un to de 2005 Hz.

en: Single mode.
ca: Mode únic.

en: Size (bytes)
ca: Mida (bytes)

en: Skip leading silence
ca: Omet el silenci inicial

en: Skip trailing silence
ca: Omet el silenci posterior

en: Skip/repeat samples
ca: Omet/repeteix les mostres

en: Slow
ca: Lent

en: Slowest
ca: Mínim

en: Smooth
ca: Suau

en: Sndfile Plugin
ca: Connector Sndfile

en: Sndio Output
ca: Sortida Sndio

en: Sndio error: Unsupported audio format (%d)
ca: Error de sndio: format d'àudio no admès (%d)

en: Sndio error: sio_open() failed
ca: Error de Sndio: ha fallat sio_open()

en: Sndio error: sio_setpar() failed
ca: Error de Sndio: ha fallat sio_setpar()

en: Sndio error: sio_start() failed
ca: Error de Sndio: ha fallat sio_start()

en: Solid
ca: Sòlid

en: Song Change
ca: Canvi de cançó

en: Song Info
ca: Informació de la cançó

en: Song Info ...
ca: Informació de la cançó...

en: Song _Info ...
ca: _Informació de la cançó...

en: Sort List
ca: Ordena la llista

en: Sort Se_lected
ca: Ordena els se_leccionats

en: Sort Selected
ca: Ordena els seleccionats

en: Spectrum Analyzer
ca: Analitzador espectral

en: Spline (good)
ca: Spline (bo)

en: Start at
ca: Comença per

en: Status Icon
ca: Icona d'estat

en: Status Icon Plugin
    
    Copyright 2005-2007 Giacomo Lozito <james@develia.org>
    Copyright 2010 Michał Lipski <tallica@o2.pl>
    
    This plugin provides a status icon, placed in
    the system tray area of the window manager.
ca: Connector d'icona d'estat
    
    Drets d'autor 2005-2007 Giacomo Lozito <james@develia.org>
    Drets d'autor 2010 Michał Lipski <tallica@o2.pl>
    
    Aquest connector proporciona una icona d'estat, ubicada
    a la safata de sistema del gestor de finestres.

en: Status Icon Plugin (partial port for Qt interface)
    
    Copyright 2005-2007 Giacomo Lozito <james@develia.org>
    Copyright 2010 Michał Lipski <tallica@o2.pl>
    Copyright 2015 Eugene Paskevich <eugene@raptor.kiev.ua>
    
    This plugin provides a status icon, placed in
    the system tray area of the window manager.
ca: Connector d'icona d'estat (port parcial per a la interfície Qt)
    
    Drets d'autor 2005-2007 Giacomo Lozito <james@develia.org>
    Drets d'autor 2010 Michał Lipski <tallica@o2.pl>
    Drets d'autor 2015 Eugene Paskevich <eugene@raptor.kiev.ua>
    
    Aquest connector proporciona una icona d'estat, ubicada
    a la safata de sistema del gestor de finestres.

en: Stereo
ca: Estèreo

en: Stop
ca: Atura

en: Stop A_fter This Song
ca: Atura d_esprés d'aquesta cançó

en: Stop After This Song
ca: Atura després d'aquesta cançó

en: Stopped
ca: Aturat

en: Stopping after song.
ca: Aturada després de la cançó.

en: Strictly enforce minimum bitrate
ca: Estricte compliment de la taxa de bits mínima

en: Style:
ca: Estil:

en: Sunday
ca: Diumenge

en: Surround
ca: Envoltant

en: Tact Generator
ca: Generador de tactes

en: Tact generator: %d bpm
ca: Generador de compassos: %d bpm

en: Tact generator: %d bpm %d/%d
ca: Generador de compassos: %d bpm %d/%d

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Test
ca: Prova

en: The JACK server requires a sample rate of %d Hz, but Audacious is playing at %d Hz.  Please use the Sample Rate Converter effect to correct the mismatch.
ca: El servidor JACK requereix una freqüència de mostreig de %d Hz, però Audacious està reproduint a %d Hz. Utilitzeu l'efecte convertidor de freqüència de les mostres per corregir el desajust.

en: There was a problem contacting Last.fm.
ca: Hi ha hagut un problema en contactar amb Last.fm.

en: These settings will take effect when Audacious is restarted.
ca: Aquests ajusts tindran efecte quan es reiniciï Audacious.

en: This is your wakeup call.
ca: Aquest és el vostre avís per despertar.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
ca: Aquest programa és programari lliure; vostè pot redistribuir-lo i/o modificar-lo sota els termes de la GNU General Public License segons el publicat per la Free Software Foundation; ja sigui la versió 2 de la Llicència, o (a la seva elecció) qualsevol versió posterior.
    
    Aquest programa es distribueix amb l'esperança que serà útil, però SENSE CAP GARANTIA; ni tan sols la garantia implícita de COMERCIALITZACIÓ o APTITUD PER A UN PROPÒSIT PARTICULAR.  Vegeu la GNU General Public License per a més detalls.
    
    Hauríeu de rebre una còpia de la GNU General Public License juntament amb aquest programa; si no, podeu escriure la Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Cinquena Planta, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Threshold:
ca: Llindar:

en: Thursday
ca: Dijous

en: Time
ca: Temps

en: Time
      Alarm at:
        The time for the alarm to come on.
    
      Quiet after:
        Stop alarm after this amount of time.
           (if the wakeup dialog is not closed)
    
    
    Days
      Day:
        Select the days for the alarm to activate.
    
      Time:
        Choose the time for the alarm on each day,
        or select the toggle button to use the default
        time.
    
    
    Volume
      Fading:
        Fade the volume up to the chosen volume
        for this amount of time.
    
      Start at:
        Start fading from this volume.
    
      Final:
        The volume to stop fading at.  If the fading
        time is 0 then set volume to this and start
        playing.
    
    
    Options:
      Additional Command:
        Run this command at the alarm time.
    
      Playlist:
        Load this playlist. If no playlist
        is given, the current one will be used.
        The URL of an mp3/ogg stream
        can also be entered here.
    
      Reminder:
        Display a reminder when the alarm goes off.
        Type the reminder in the input field and enable
        the checkbox if you want it to be shown.
ca: Temps
      Alarma a:
        L'hora que s'activarà l'alarma.
    
      Tranquil després de:
        Atura alarma després d'aquest temps.
           (si el diàleg de despertament no està tancat)
    
    
    Dies
      Dia:
        Selecciona els dies per activar l'alarma.
    
      Temps:
        Escolliu l'hora de l'alarma diària,
        o seleccioneu el botó per utilitzar l'hora per defecte.
    
    
    Volum
      Esvaïment:
        Esvaeix el volum seleccionat per aquest interval de temps.
    
      Comença per:
        Inicia l'esvaïment a partir d'aquest volum.
    
      Acabament:
        El volum per aturar l'esvaïment. Si el temps d'esvaïment és 0 aleshores se selecciona aquest volum i s'inicia la reproducció.
    
    
    Opcions:
      Ordre addicional:
        Activa aquesta ordre durant l'alarma.
    
      Llista de reproducció:
        Carrega aquesta llista de reproducció. Si no hi ha cap llista, s'utilitzarà l'actual.
        També es pot introduir aquí l'URL d'un flux mp3/ogg.
    
      Recordatori:
        Mostra un recordatori quan s'apaga l'alarma.
        Teclegeu el recordatori al camp d'entrada i habiliteu la casella si voleu que es mostri.

en: Time Div:
ca: Div temps:

en: Timing (ms)
ca: Durada (ms)

en: Title
ca: Títol

en: Title Change
ca: Canvi de títol

en: Title:
ca: Títol:

en: Title: %t
    Author: %a
    From: %f
    Tracker: %T
    Comment: %C
    Chip type: %c
    Stereo: %s
    Loop: %l
    Chip freq: %F
    Player Freq: %P
    Year: %y
ca: Títol: %t
    Autor: %a
    De: %f
    Tracker: %T
    Comentari: %C
    Tipus de xip: %c
    Estèreo: %s
    Bucle: %l
    Freq. del xip: %F
    Freq. del reproductor: %P
    Any: %y

en: To import your music library into Audacious, choose a folder and then click the "refresh" icon.
ca: Per importar la vostra biblioteca de música a Audacious, trieu una carpeta i feu clic a la icona «refresca».

en: To repeat forever, set the repeat count to -1.
ca: Per repetir indefinidament, definiu el nombre a -1.

en: Toggle player window(s)
ca: Commuta les finestres

en: Toggle repeat
ca: Activa repetició

en: Toggle shuffle
ca: Commuta l'ordre aleatori

en: Toggle stop after current
ca: Commuta l'aturada després de l'actual

en: Tone Generator
ca: Generador de tons

en: Tone Generator:
ca: Generador de tons:

en: Too many redirects
ca: Massa redireccions

en: Track
ca: Pista

en: Track %d is a data track.
ca: La pista %d és una pista de dades.

en: Track %d not found.
ca: No s'ha trobat la pista %d.

en: Transparency
ca: Transparència

en: Transpose:
ca: Transposició:

en: Treble:
ca: Aguts:

en: Trigger
ca: Disparador

en: Triggers OSD when a playlist entry is played.
ca: Dispara l'OSD quan es reprodueix una entrada de la llista de reproducció.

en: Triggers OSD when playback is paused.
ca: Dispara l'OSD quan la reproducció està en pausa.

en: Triggers OSD when playback is unpaused.
ca: Dispara l'OSD quan la reproducció deixa d'estar en pausa.

en: Triggers OSD when the song title changes (for internet streams).
ca: Dispara l'OSD quan canvia el nom de la cançó (per als fluxos d'Internet).

en: Tuesday
ca: Dimarts

en: Type:
ca: Tipus:

en: Unable to fetch %s
ca: No és possible capturar %s

en: Unable to parse %s
ca: No es pot analitzar %s

en: Unarchived Winamp 2.x skin
ca: Tema de Winamp 2.x no arxivat

en: Undock
ca: Desacoblar

en: Unknown HTTP error
ca: Error HTTP desconegut

en: Unsupported disk type.
ca: Tipus de disc no admès.

en: Use CD-Text
ca: Utilitza CD-Text

en: Use CDDB
ca: Utilitza CDDB

en: Use HTTP instead of CDDBP
ca: Utilitza HTTP en lloc de CDDBP

en: Use accurate length calculation (slow)
ca: Utilitza el càlcul acurat de la longitud (lent)

en: Use alternate device:
ca: Utilitza un dispositiu alternatiu:

en: Use bitmap fonts (supports ASCII only)
ca: Utilitza els tipus de lletra bitmap (només és compatible amb ASCII)

en: Use exclusive mode
ca: Utilitza el mode exclusiu

en: Use only when song length is unknown
ca: Utilitza-ho només quan es desconegui la durada de la cançó

en: Use rate mappings
ca: Utilitza les assignacions de les taxes

en: VBR quality level:
ca: Nivell de qualitat VBR:

en: VTX Decoder
ca: Descodificador VTX

en: VU Meter
ca: Vúmetre

en: VU Meter Plugin for Audacious
    Copyright 2017-2019 Marc Sánchez Fauste
ca: Connector de vúmetre per Audacious
    Drets d'autor 2017-2019 Marc Sánchez Fauste

en: Vertical lines
ca: Línies verticals

en: Very High
ca: Molt alta

en: View
ca: Finestres

en: Visualization
ca: Visualització

en: Visualization type:
ca: Tipus de visualització:

en: Visualizations
ca: Visualitzacions

en: Voice Removal
ca: Eliminació de la veu

en: Voiceprint Coloring:
ca: Acoloriment de l'empremta de veu:

en: Volume
ca: Volum

en: Volume Down
ca: Abaixa el volum

en: Volume Up
ca: Apuja el volum

en: Volume _Down
ca: A_baixa el volum

en: Volume _Up
ca: Apuja vol_um

en: Volume down
ca: Abaixa el volum

en: Volume up
ca: Apuja el volum

en: Volume:
ca: Volum:

en: Volume: %d%%
ca: Volum: %d%%

en: Vortex file format player by Sashnov Alexander <sashnov@ngs.ru>
    Based on in_vtx.dll by Roman Sherbakov <v_soft@microfor.ru>
    Audacious plugin by Pavel Vymetalek <pvymetalek@seznam.cz>
ca: Reproductor del format de fitxer Vortex per Sashnov Alexander <sashnov@ngs.ru>
    Està basat en in_vtx.dll per Roman Sherbakov <v_soft@microfor.ru>
    Connector d'Audacious per Pavel Vymetalek <pvymetalek@seznam.cz>

en: Wait before reconnecting:
ca: Espera abans de la reconnexió:

en: WavPack Decoder
ca: Descodificador Wavpack

en: Wednesday
ca: Dimecres

en: What do these options mean?
ca: Què signifiquen aquestes opcions?

en: Win32 waveOut Plugin for Audacious
    Copyright 2016 John Lindgren
ca: Connector Win32 waveOut per a Audacious
    Drets d'autor 2016 John Lindgren

en: Winamp Classic Interface
ca: Interfície de Winamp clàssic

en: Working ...
ca: S'està treballant...

en: XML Shareable Playlists (XSPF)
ca: XSPF (llistes de reproducció XML que es poden compartir)

en: Year
ca: Any

en: Your reminder for today is...
ca: El vostre recordatori d'avui és...

en: _Add
ca: _Afegeix

en: _Add CD
ca: _Afegeix el CD

en: _Add Files ...
ca: _Afegeix els fitxers...

en: _Add Folder ...
ca: _Afegeix la carpeta...

en: _Add to Playlist
ca: _Afegeix a la llista de reproducció

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Clear Repeat Points
ca: Neteja els punts de repeti_ció

en: _Close
ca: Tan_car

en: _Copy
ca: _Copia

en: _Create Playlist
ca: _Crea una llista de reproducció

en: _Equalizer ...
ca: _Equalitzador...

en: _Export ...
ca: _Exporta...

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Find ...
ca: _Troba...

en: _Import ...
ca: _Importa...

en: _Jump to Song ...
ca: Salta a la _cançó...

en: _New
ca: _Nou

en: _Next
ca: _Següent

en: _Open
ca: _Obre

en: _Open Containing Folder
ca: _Obre la carpeta

en: _Open Files ...
ca: _Obre els fitxers...

en: _Open Folder ...
ca: _Obre la carpeta...

en: _Output
ca: Sorti_da

en: _Paste
ca: _Enganxa

en: _Play
ca: Re_produeix

en: _Play/Resume
ca: Re_produeix/reprèn

en: _Playback
ca: _Reproducció

en: _Queue Manager ...
ca: Gestor de _cues...

en: _Queue/Unqueue
ca: Afegeix/treu de la _cua

en: _Quit
ca: _Surt

en: _Random Order
ca: Ordre alea_tori

en: _Record Stream
ca: En_registra el flux

en: _Refresh
ca: _Refresca

en: _Refresh Selected
ca: _Refresca els seleccionats

en: _Remove
ca: _Suprimeix

en: _Rename ...
ca: _Reanomena...

en: _Repeat
ca: _Repeteix

en: _Services
ca: _Servei

en: _Settings ...
ca: Ajust_s...

en: _Sort
ca: _Ordena

en: _Stop
ca: _Atura

en: _View
ca: _Visualitza

en: _Visualizations ...
ca: _Visualitzacions...

en: all monitors
ca: tots els monitors

en: by
ca: per

en: dB/second
ca: dB/segon

en: enable
ca: habilita

en: hours
ca: hores

en: lossless
ca: sense pèrdues

en: lossy
ca: amb pèrdues

en: lossy (hybrid)
ca: amb pèrdues (híbrid)

en: minutes
ca: minuts

en: monitor %i
ca: el monitor %i

en: note numbers
ca: nombres de nota

en: of this genre
ca: d'aquest gènere

en: seconds
ca: segons

en: semitones
ca: semitons

en: sequenced
ca: seqüenciat

en: stereo
ca: estèreo
