caja 1.25.3 - en to ca translation catalogue (1540 entries)

en: 
    
    Add connect to server mount
ca: 
    
    Afegeix l'opció de connexió al muntatge del servidor

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
ca: 
    
    Navega pel sistema de fitxers amb el gestor de fitxers

en:  (another copy)
ca:  (una altra còpia)

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
ca[0]:  (conté %'d element)
ca[1]:  (conté %'d elements)

en:  (containing a total of %'d item) |  (containing a total of %'d items)
ca[0]:  (conté %'d element en total)
ca[1]:  (conté %'d elements en total)

en:  (copy)
ca:  (còpia)

en:  (invalid Unicode)
ca:  (Unicode no vàlid)

en: "%s" cannot open "%s" because "%s" cannot access files at "%s" locations.
ca: El «%s» no pot obrir «%s» perquè el «%s» no pot accedir als fitxers de les ubicacions «%s».

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
ca: No s'ha trobat «%s». Potser s'acaba de suprimir.

en: "%s" is an executable text file.
ca: «%s» és un fitxer de text executable.

en: "%s" selected
ca: S'ha seleccionat «%s»

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
ca: «%s» es copiarà si seleccioneu l'ordre Enganxa

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
ca: «%s» es mourà si seleccioneu l'ordre Enganxa

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
ca[0]: Queda %'d fitxer per suprimir
ca[1]: Queden %'d fitxers per suprimir

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
ca[0]: Queda %'d fitxer per moure a la paperera
ca[1]: Queden %'d fitxers per moure a la paperera

en: %'d file operation active | %'d file operations active
ca[0]: %'d operació activa de fitxers
ca[1]: %'d operacions actives de fitxers

en: %'d folder selected | %'d folders selected
ca[0]: %'d carpeta seleccionada
ca[1]: %'d carpetes seleccionades

en: %'d hour | %'d hours
ca[0]: %'d hora
ca[1]: %'d hores

en: %'d item selected | %'d items selected
ca[0]: %'d element seleccionat
ca[1]: %'d elements seleccionats

en: %'d item, with size %s (%s on disk) | %'d items, totalling %s (%s on disk)
ca[0]: %'d element, %s de mida (%s al disc)
ca[1]: %'d elements, %s en total (%s al disc)

en: %'d minute | %'d minutes
ca[0]: %'d minut
ca[1]: %'d minuts

en: %'d other item selected | %'d other items selected
ca[0]: %'d altre element seleccionat
ca[1]: %'d altres elements seleccionats

en: %'d second | %'d seconds
ca[0]: %'d segon
ca[1]: %'d segons

en: %'dnd link to %s
ca: %'dn enllaç a %s

en: %'drd link to %s
ca: enllaç núm. %'d a %s

en: %'dst link to %s
ca: %'dr enllaç a %s

en: %'dth link to %s
ca: enllaç núm. %'d a %s

en: %'u file | %'u files
ca[0]: %'u fitxer
ca[1]: %'u fitxers

en: %'u folder | %'u folders
ca[0]: %'u carpeta
ca[1]: %'u carpetes

en: %'u item | %'u items
ca[0]: %'u element
ca[1]: %'u elements

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
ca: %A, %-d %B de %Y a les %-H:%M:%S

en: %S of %S
ca: %S de %S

en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
ca[0]: %S de %S — queden %T (%S/s)
ca[1]: %S de %S — queden %T (%S/s)

en: %T left | %T left
ca[0]: queda %T
ca[1]: queden %T

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
ca: %a %-d %b de %Y a les %-H:%M

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
ca: %a %-d %b de %Y a les %-H:%M:%S

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
ca: %-d %b de %Y a les %-H:%M

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
ca: %-d %b de %Y, %-H:%M

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
ca: %-d/%-m/%y, %-H:%M

en: %m/%d/%y
ca: %-d/%-m/%y

en: %s (%'dnd copy)%s
ca: %s (%'da còpia)%s

en: %s (%'drd copy)%s
ca: %s (%'da còpia)%s

en: %s (%'dst copy)%s
ca: %s (%'da còpia)%s

en: %s (%'dth copy)%s
ca: %s (%'da còpia)%s

en: %s (another copy)%s
ca: %s (una altra còpia)%s

en: %s (copy)%s
ca: %s (còpia)%s

en: %s - File Browser
ca: %s - Navegador de fitxers

en: %s Properties
ca: Propietats de: %s

en: %s Visible Columns
ca: %s columnes visibles

en: %s document
ca: Document %s

en: %s's Home
ca: Carpeta de l'usuari %s

en: %s, Free space: %s
ca: %s, espai lliure: %s

en: (Empty)
ca: (buit)

en: (some contents unreadable)
ca: (part del contingut és il·legible)

en: --check cannot be used with other options.
ca:  --check no es pot utilitzar amb altres opcions.

en: --geometry cannot be used with more than one URI.
ca: --geometry no es pot utilitzar amb més d'un URI.

en: --quit cannot be used with URIs.
ca: --quit no es pot utilitzar amb els URI.

en: --select must be used with at least an URI.
ca: --select s'ha d'utilitzar com a mínim amb un URI.

en: 00/00/00
ca: %-d/%-m/%y

en: 00/00/00, 00:00 PM
ca: %-d/%-m/%y, %-H:%M

en: 1 Day
ca: 1 dia

en: 1 Hour
ca: 1 hora

en: 1 Month
ca: 1 mes

en: 1 Week
ca: 1 setmana

en: 1 Year
ca: 1 any

en: 6 Months
ca: 6 mesos

en: <b>Available _Extensions:</b>
ca: <b>_Extensions disponibles:</b>

en: <b>Behavior</b>
ca: <b>Comportament</b>

en: <b>Date</b>
ca: <b>Data</b>

en: <b>Default View</b>
ca: <b>Vista predeterminada</b>

en: <b>Executable Text Files</b>
ca: <b>Fitxers de text executables</b>

en: <b>Folders</b>
ca: <b>Carpetes</b>

en: <b>Height:</b> %d pixel | <b>Height:</b> %d pixels
ca[0]: <b>Alçada:</b> %d píxel
ca[1]: <b>Alçada:</b> %d píxels

en: <b>Icon Captions</b>
ca: <b>Títol de les icones</b>

en: <b>List Columns</b>
ca: <b>Columnes de la llista</b>

en: <b>Media Handling</b>
ca: <b>Gestió dels mitjans</b>

en: <b>Other Media</b>
ca: <b>Altres mitjans</b>

en: <b>Other Previewable Files</b>
ca: <b>Altres fitxers amb presentació preliminar</b>

en: <b>Size</b>
ca: <b>Mida</b>

en: <b>Sound Files</b>
ca: <b>Fitxers de so</b>

en: <b>Text Files</b>
ca: <b>Fitxers de text</b>

en: <b>Trash</b>
ca: <b>Paperera</b>

en: <b>Width:</b> %d pixel | <b>Width:</b> %d pixels
ca[0]: <b>Amplada:</b> %d píxel
ca[1]: <b>Amplada:</b> %d píxels

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
ca: <big><b>S'ha produït un error en executar automàticament un programa</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
ca: <big><b>Aquest mitjà conté programari destinat a ser iniciat automàticament. Voleu executar-ho?</b></big>

en: ? items
ca: ? elements

en: A folder with the same name already exists in "%s".
ca: Ja existeix una carpeta amb el mateix nom a «%s».

en: A list of captions below an icon in the icon view and the desktop. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Some possible values are: "size", "type", "date_modified", "date_created", "date_changed", "date_accessed", "owner", "group", "permissions", "octal_permissions" and "mime_type".
ca: Llista de títols sota una icona a la vista Icones i a l'escriptori. El nombre real de títols que es mostren depèn del nivell de zoom. Els valors possibles són: «size», «type», «date_modified», «date_created», «date_changed», «date_accessed», «owner», «group», «permissions», «octal_permissions» i «mime_type».

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
ca: Ja existeix un fitxer més nou amb el mateix nom a «%s».

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
ca: Ja existeix una carpeta més nova amb el mateix nom a «%s».

en: A string containing the saved geometry and coordinates string for navigation windows.
ca: Una cadena que conté la geometria i les coordenades desades per a les finestres de navegació.

en: A string specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses, depending on the zoom level. Each of the list entries is of the form "Zoom Level:Integer". For each specified zoom level, if the given integer is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the integer is 0 or smaller, no limit is imposed on the specified zoom level. A default entry of the form "Integer" without any specified zoom level is also allowed. It defines the maximum number of lines for all other zoom levels. Examples: 0 - always display overlong file names; 3 - shorten file names if they exceed three lines; smallest:5,smaller:4,0 - shorten file names if they exceed five lines for zoom level "smallest". Shorten file names if they exceed four lines for zoom level "smaller". Do not shorten file names for other zoom levels. Available zoom levels: smallest (33%), smaller (50%), small (66%), standard (100%), large (150%), larger (200%), largest (400%)
ca: Una cadena que especifica com s'haurien de reemplaçar per punts suspensius les parts dels noms de fitxer excessivament llargs a l'escriptori depenent del nivell d'ampliació. Cada una de les entrades de la llista és de la forma «Nivell d'ampliació:Enter». Per a cada nivell d'ampliació especificat, si l'enter és superior a 0, el nom del fitxer no superarà el número de línies donat. Si l'enter és 0 o inferior, no s'imposarà cap límit en el número de línies mostrades. També es permet una entrada predeterminada per a la forma «Enter» sense especificar cap nivell d'ampliació. Aquesta especifica el número màxim de línies per a la resta de nivells d'ampliació. Exemples: 0 - mostra sempre els noms de fitxer llargs; 3 - retalla els noms dels fitxers si superen les tres línies; smallest:5,smaller:4,0 -retalla els noms dels fitxers si superen les cinc línies per al nivell d'ampliació «smallest». Retalla els noms dels fitxers si superen les quatre línies per al nivell d'ampliació «smaller». No retallarà els noms dels fitxers en els altres nivells d'ampliació. Nivells d'ampliació disponibles: smallest (33%), smaller (50%), small (66%), standard (100%), large (150%), larger (200%), largest (400%)

en: A_ll columns have the same width
ca: _Totes les columnes tenen la mateixa amplada

en: About Caja
ca: Quant a Caja

en: About Extension
ca: Quant a l'extensió

en: Access files
ca: Accés als fitxers

en: Access was denied.
ca: S'ha denegat l'accés.

en: Access:
ca: Accés:

en: Accessed:
ca: Data d'accés:

en: Acti_on:
ca: _Acció:

en: Activate next tab
ca: Activa la pestanya següent

en: Activate previous tab
ca: Activa la pestanya anterior

en: Add Application
ca: Afegeix una aplicació

en: Add Emblems...
ca: Afegeix emblemes...

en: Add _bookmark
ca: Afegeix el m_arcador

en: Add a bookmark for the current location to this menu
ca: Afegeix un marcador per a la ubicació actual d'aquest menú

en: Add a new criterion to this search
ca: Afegeix un criteri a la cerca

en: Add new...
ca: Afegeix una nova...

en: All columns have same width
ca: Totes les columnes tenen la mateixa amplada

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
ca: Tots els fitxers executables d'aquesta carpeta apareixeran al menú Scripts.

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Caja, which the scripts may use:
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    CAJA_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    CAJA_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files in the inactive pane of a split-view window (only if local)
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files in the inactive pane of a split-view window
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: URI for current location in the inactive pane of a split-view window
ca: Tots els fitxers executables d'aquesta carpeta apareixeran al menú Scripts, i aquell que s'esculli s'executarà.
    
    Quan s'executin des d'una carpeta local, es passarà el nom dels fitxers seleccionats als scripts. Quan s'executin des d'una carpeta remota (p. ex. una carpeta que mostri un contingut web o ftp), no rebran cap paràmetre.
    
    En tots els casos, Caja definirà les variables d'entorn següents que els scripts podran utilitzar:
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: camins dels fitxers seleccionats (només si són locals), delimitats per salts de línia
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_URIS: URI dels fitxers seleccionats, delimitats per salts de línia
    
    CAJA_SCRIPT_CURRENT_URI: URI de la ubicació actual
    
    CAJA_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: posició i mida de la finestra actual
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: camins dels fitxers seleccionats al plafó inactiu d'una vista de finestra dividida (només si són locals), delimitats per salts de línia
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: URI dels fitxers seleccionats al plafó inactiu d'una vista de finestra dividida, delimitats per salts de línia
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: URI de la ubicació actual al plafó inactiu d'una vista de finestra dividida

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
ca: Se suprimiran permanentment tots els elements de la paperera.

en: Allow _executing file as program
ca: Permet l'_execució del fitxer com a programa

en: Always
ca: Sempre

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
ca: Utilitza sempre l'entrada de la ubicació en comptes de la barra de camins

en: An integer specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses on the desktop. If the number is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the number is 0 or smaller, no limit is imposed on the number of displayed lines.
ca: Un enter que especifica com s'haurien de substituir per punts suspensius les parts dels noms de fitxer excessivament llargs a l'escriptori. Si el número és superior a 0, el nom del fitxer no superarà el nombre de línies donat. Si el número és 0 o inferior, no s'imposarà cap límit en el nombre de línies mostrades.

en: An invalid drag type was used.
ca: S'ha utilitzat un tipus d'arrossegament no vàlid.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
ca: Ja existeix un fitxer més antic amb el mateix nom a «%s».

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
ca: Ja existeix una carpeta més antiga amb el mateix nom a «%s».

en: Another file with the same name already exists in "%s".
ca: Ja existeix un altre fitxer amb el mateix nom a «%s».

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
ca: Ja existeix una altra carpeta amb el mateix nom a «%s».

en: Another link to %s
ca: Un altre enllaç a %s

en: Any
ca: Qualsevol

en: Aperture Value
ca: Valor d'obertura

en: Apparition
ca: Aparició

en: Apple Filing Protocol (AFP)
ca: AFP (Apple Filing Protocol)

en: Application does not accept documents on command line
ca: L'aplicació no accepta documents des de la línia d'ordres

en: Apply Permissions to Enclosed Files
ca: Aplica els permisos als fitxers inclosos

en: Apply this action to all files and folders
ca: Aplica aquesta acció a tots els fitxers i carpetes

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
ca: Esteu segur que voleu netejar la llista dels llocs que heu visitat?

en: Are you sure you want to open all files?
ca: Esteu segur que voleu obrir tots els fitxers?

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
ca: Esteu segur que voleu suprimir permanentment «%B» de la paperera?

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
ca: Esteu segur que voleu suprimir permanentment l'element «%B»?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
ca[0]: Esteu segur que voleu suprimir permanentment %'d element seleccionat de la paperera?
ca[1]: Esteu segur que voleu suprimir permanentment els %'d elements seleccionats de la paperera?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
ca[0]: Esteu segur que voleu suprimir permanentment %'d element seleccionat?
ca[1]: Esteu segur que voleu suprimir permanentment els %'d elements seleccionats?

en: Are you sure you want to trash "%B"?
ca: Esteu segur que voleu moure a la paperera «%B»?

en: Are you sure you want to trash the %'d selected item? | Are you sure you want to trash the %'d selected items?
ca[0]: Esteu segur que voleu moure a la paperera %'d element seleccionat?
ca[1]: Esteu segur que voleu moure a la paperera els %'d elements seleccionats?

en: Arran_ge Items
ca: Or_ganitza els elements

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
ca: Pr_egunta abans de buidar la paperera o suprimir fitxers

en: Ask before moving files to the _Trash
ca: Pregunta abans de moure fitxers a la _paperera

en: Ask what to do
ca: Pregunta'm què s'ha de fer

en: Autorun Prompt
ca: Pregunta d'execució automàtica

en: Azul
ca: Blau

en: B_rowse media when inserted
ca: _Navega pels mitjans quan s'insereixin

en: Back history
ca: Enrere en l'historial

en: Background
ca: Fons

en: Backgrounds and Emblems
ca: Fons i emblemes

en: Basic
ca: Bàsic

en: Before running Caja, please create the following folder, or set permissions such that Caja can create it.
ca: Abans d'executar Caja creeu la carpeta següent o definiu els permisos necessaris perquè Caja la pugui crear.

en: Before running Caja, please create these folders, or set permissions such that Caja can create them.
ca: Abans d'executar Caja creeu aquestes carpetes o establiu els permisos necessaris perquè Caja les pugui crear.

en: Behavior
ca: Comportament

en: Black
ca: Negre

en: Blue Ridge
ca: Cresta blava

en: Blue Rough
ca: Blau escarpat

en: Blue Type
ca: Lletres blaves

en: Bookmark Name:
ca: Nom del marcador:

en: Bookmark for Nonexistent Location
ca: Marcador per una ubicació inexistent

en: Bookmarks
ca: Marcadors

en: Browse Network
ca: Explora la xarxa

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
ca: Navegueu per tots els discs i carpetes, locals o remots, que es poden accedir des d'aquest ordinador

en: Browse bookmarked and local network locations
ca: Navegueu pels marcadors i les ubicacions de la xarxa local

en: Browse in %'d New _Tab | Browse in %'d New _Tabs
ca[0]: Navega en %'d _pestanya nova
ca[1]: Navega en %'d _pestanyes noves

en: Browse in %'d New _Window | Browse in %'d New _Windows
ca[0]: Navega en %'d _finestra nova
ca[1]: Navega en %'d _finestres noves

en: Browse in New _Tab
ca: Navega en una pes_tanya nova

en: Browse in New _Window
ca: Navega en una _finestra nova

en: Browse the contents of the network
ca: Navegueu pel contingut de la xarxa

en: Browse the file system with the file manager
ca: Navegueu pel sistema de fitxers amb el gestor de fitxers

en: Brushed Metal
ca: Metall polit

en: Bubble Gum
ca: Xiclet

en: Burlap
ca: Arpillera

en: By Access Date
ca: Per data d'accés

en: By Creation Date
ca: Per data de creació

en: By E_xtension
ca: Per e_xtensió

en: By Emblems
ca: Per emblemes

en: By Extension
ca: Per l'extensió

en: By Modification Date
ca: Per data de modificació

en: By Modification _Date
ca: Per _data de modificació

en: By Name
ca: Per nom

en: By Path
ca: Per camí

en: By S_ize on Disk
ca: per m_ida al disc

en: By Size
ca: Per mida

en: By Size on Disk
ca: Per mida al disc

en: By T_rash Time
ca: Per temps a la _paperera

en: By Trashed Date
ca: Per data de trasllat a la paperera

en: By Type
ca: Per tipus

en: By _Creation Date
ca: Per data de _creació

en: By _Emblems
ca: Per _emblemes

en: By _Name
ca: Per _nom

en: By _Size
ca: Per _mida

en: By _Type
ca: Per _tipus

en: CD _Audio:
ca: _CD d'àudio:

en: C_ancel Remove
ca: C_ancel·la la supressió

en: C_onfigure Extension
ca: C_onfigura l'extensió

en: C_onnect
ca: C_onnecta

en: Caja cannot handle "%s" locations.
ca: Caja no pot gestionar les ubicacions «%s».

en: Caja cannot handle this kind of location.
ca: Caja no pot gestionar aquest tipus d'ubicació.

en: Caja could not create the following required folders: %s.
ca: Caja no ha pogut crear les carpetes necessàries següents: %s.

en: Caja could not create the required folder "%s".
ca: Caja no ha pogut crear la carpeta necessària «%s».

en: Caja has no installed viewer capable of displaying the folder.
ca: Caja no té instal·lat cap visualitzador que pugui mostrar la carpeta.

en: Caja is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ca: Caja es distribueix amb l'esperança que sigui útil, però SENSE CAP GARANTIA; ni tan sols la garantia implícita de COMERCIALITZACIÓ o ADEQUACIÓ PER A CAP FINALITAT DETERMINADA. Per obtenir més informació, consulteu la Llicència Pública General de GNU.

en: Caja is extensible through a plugin system, similar to that of GNOME Nautilus, of which Caja is a fork.
ca: Caja és extensible a través d'un sistema de connectors, similar al de Nautilus de GNOME, del qual Caixa n'és una bifurcació.

en: Caja is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ca: Caja és programari lliure; podeu redistribuir-lo i/o modificar-lo sota els termes de la Llicència Pública General de GNU tal com ha estat publicada per la Free Software Foundation, ja sigui la versió 2 de la Llicència o bé (si ho preferiu) qualsevol versió posterior.

en: Caja is the official file manager for the MATE desktop. It allows for browsing directories, as well as previewing files and launching applications associated with them. It is also responsible for handling the icons on the MATE desktop. It works on local and remote file systems.
ca: Caja és el gestor de fitxers oficial de l'escriptori MATE. Permet navegar pels directoris, així com la presentació preliminar dels fitxers i el llançament de les aplicacions associades aquests fitxers. També és el responsable del maneig de les icones a l'escriptori MATE. Funciona amb fitxers de sistemes locals i remots.

en: Caja lets you organize files and folders, both on your computer and online.
ca: Caja us permet organitzar els fitxers i les carpetes, tant en l'ordinador com en línia.

en: Caja uses the users home folder as the desktop
ca: Caja utilitza la carpeta d'inici de l'usuari com a escriptori

en: Caja will exit when last window destroyed.
ca: Caja sortirà quan es destrueixi l'última finestra.

en: Camera Brand
ca: Marca de la càmera

en: Camera Model
ca: Model de la càmera

en: Camouflage
ca: Camuflatge

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your GVfs installation.
ca: No s'ha pogut carregar la llista de mètodes admesos del servidor.
    Comproveu la instal·lació de GVfs.

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ca: No es poden passar els URI de document a una entrada d'escriptori «Type=Link»

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cancel Group Change?
ca: Voleu cancel·lar el canvi de grup?

en: Cancel Owner Change?
ca: Voleu cancel·lar el canvi de propietari?

en: Cannot create the link to %s
ca: No s'ha pogut crear l'enllaç a %s

en: Cannot find the autorun program
ca: No es pot trobar el programa d'execució automàtica

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
ca: No es pot moure el fitxer a la paperera. Voleu suprimir-lo permanentment?

en: Chalk
ca: Guix

en: Change Desktop _Background
ca: Canvia el _fons de l'escriptori

en: Change the behaviour and appearance of file manager windows
ca: Canvieu l'aparença i el comportament de les finestres del gestor de fitxers

en: Change the visibility of this window's location bar
ca: Canvia la visibilitat de la barra d'ubicació d'aquesta finestra

en: Change the visibility of this window's main toolbar
ca: Canvia la visibilitat de la barra d'eines principal d'aquesta finestra

en: Change the visibility of this window's side pane
ca: Canvia la visibilitat del plafó lateral d'aquesta finestra

en: Change the visibility of this window's statusbar
ca: Canvia la visibilitat de la barra d'estat d'aquesta finestra

en: Charcoal
ca: Carbó vegetal

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
ca: Comproveu que estigui escrit correctament i que els ajusts del servidor intermediari siguin correctes.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
ca: Comproveu que teniu permís per suprimir l'emblema.

en: Check that you have permission to delete the pattern.
ca: Comproveu que teniu permís per suprimir el patró.

en: Choose a program with which to open the selected item
ca: Trieu un programa amb què s'obrirà l'element seleccionat

en: Choose another application with which to open the selected item
ca: Trieu una altra aplicació amb què obrir l'element seleccionat

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
ca: Trieu l'ordre en què apareix la informació a sota dels noms de les icones. Apareixerà més informació quan us apropeu per fer zoom.

en: Choose the order of information to appear in the list view.
ca: Trieu l'ordre en què apareix la informació en la vista de llista.

en: Choose the order of information to appear in this folder:
ca: Trieu l'ordre en què apareix la informació en aquesta carpeta:

en: Choose what application to launch.
ca: Seleccioneu quina aplicació s'ha d'executar.

en: Choose what happens when inserting media or connecting devices to the system
ca: Trieu què succeeix quan s'insereixin mitjans o es connectin dispositius al sistema

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
ca: Si trieu un script del menú, s'executarà amb qualsevol element seleccionat com a entrada.

en: Clea_r History
ca: Neteja l'histo_rial

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
ca: Neteja el contingut del menú vés i de les llistes enrere/endavant

en: Click on a color to remove it
ca: Feu clic a un color per suprimir-lo

en: Click on a pattern to remove it
ca: Feu clic a un patró per suprimir-lo

en: Click on an emblem to remove it
ca: Feu clic sobre un emblema per suprimir-lo

en: Clos_e All Folders
ca: Tanca totes les carp_etes

en: Close P_arent Folders
ca: Tanca les c_arpetes superiors

en: Close _All Windows
ca: Ta_nca totes les finestres

en: Close all Navigation windows
ca: Tanca totes les finestres de navegació

en: Close all folder windows
ca: Tanca totes les finestres de carpetes

en: Close tab
ca: Tanca la pestanya

en: Close the side pane
ca: Tanca el plafó lateral

en: Close this folder
ca: Tanca aquesta carpeta

en: Close this folder's parents
ca: Tanca les carpetes superiors d'aquesta carpeta

en: Color _name:
ca: _Nom del color:

en: Color _value:
ca: _Valor del color:

en: Color for the default folder background. Only used if background_set is true.
ca: Color per al fons predeterminat de la carpeta. Només s'utilitza si «background_set» està establert a cert.

en: Command
ca: Ordre

en: Comment
ca: Comentari

en: Compact View
ca: Vista compacta

en: Compact _Layout
ca: Disposició com_pacta

en: Computer
ca: Ordinador

en: Computer icon visible on desktop
ca: Icona de l'ordinador visible a l'escriptori

en: Concrete
ca: Formigó

en: Connect To This Server
ca: Connecta't a aquest servidor

en: Connect to Server
ca: Connecta't al servidor

en: Connect to Server %s
ca: Connecta't al servidor %s

en: Connect to _Server...
ca: Connecta't al _servidor...

en: Connect to a remote computer or shared disk
ca: Connecteu-vos a un servidor remot o a un disc compartit

en: Connect to the drive associated with the open folder
ca: Connecta a la unitat associada a la carpeta oberta

en: Connect to the selected drive
ca: Connecta a la unitat seleccionada

en: Connecting...
ca: S'està connectant...

en: Contained text
ca: Text contingut

en: Content View
ca: Vista de contingut

en: Contents:
ca: Contingut:

en: Continue
ca: Continua

en: Cop_y to
ca: Cop_ia a

en: Copy %d items to '%s'
ca: Copia %d elements a «%s»

en: Copy '%s' to '%s'
ca: Copia «%s» a «%s»

en: Copy _Anyway
ca: Copia _igualment

en: Copy the current selection to the desktop
ca: Copia la selecció actual a l'escriptori

en: Copy the current selection to the home folder
ca: Copia la selecció actual a la carpeta de l'usuari

en: Copy the current selection to the other pane in the window
ca: Copia la selecció actual a l'altre plafó de la finestra

en: Copy the selected text to the clipboard
ca: Copia el text seleccionat al porta-retalls

en: Copying "%B" to "%B"
ca: S'està copiant «%B» a «%B»

en: Copying %'d file (in "%B") to "%B" | Copying %'d files (in "%B") to "%B"
ca[0]: S'està copiant %'d fitxer (des de «%B») a «%B»
ca[1]: S'estan copiant %'d fitxers (des de «%B») a «%B»

en: Copying %'d file to "%B" | Copying %'d files to "%B"
ca[0]: S'està copiant %'d fitxer a «%B»
ca[1]: S'estan copiant %'d fitxers a «%B»

en: Copying Files
ca: S'estan copiant els fitxers

en: Copyright
ca: Drets d'autor

en: Copyright © 1999-2009 The Nautilus authors
    Copyright © 2011-2021 The Caja authors
ca: Drets d'autor © 1999-2009 Els autors de Nautilus
    Drets d'autor © 2011-2021 Els autors de Caja

en: Cork
ca: Suro

en: Could not add application
ca: No s'ha pogut afegir l'aplicació

en: Could not add application to the application database: %s
ca: No s'ha pogut afegir l'aplicació a la base de dades d'aplicacions: %s

en: Could not determine original location of "%s"
ca: No s'ha pogut determinar la ubicació original de «%s»

en: Could not display "%s", because the host could not be found.
ca: No s'ha pogut mostrar «%s» perquè no s'ha pogut trobar l'amfitrió.

en: Could not display "%s".
ca: No s'ha pogut mostrar «%s».

en: Could not find "%s".
ca: No s'ha pogut trobar «%s».

en: Could not find '%s'
ca: No s'ha pogut trobar «%s»

en: Could not find application
ca: No s'ha pogut trobar l'aplicació

en: Could not remove application
ca: No s'ha pogut suprimir l'aplicació

en: Could not remove emblem with name '%s'.
ca: No s'ha pogut suprimir l'emblema amb el nom «%s».

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
ca: No s'han pogut suprimir els fitxers de la carpeta %F.

en: Could not remove the already existing file %F.
ca: No s'ha pogut suprimir el fitxer %F.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
ca: No s'ha pogut suprimir el fitxer amb el mateix nom a %F.

en: Could not remove the folder %B.
ca: No s'ha pogut suprimir la carpeta %B.

en: Could not remove the source folder.
ca: No s'ha pogut suprimir la carpeta d'origen.

en: Could not rename emblem with name '%s'.
ca: No s'ha pogut reanomenar l'emblema «%s».

en: Could not run application
ca: No s'ha pogut executar l'aplicació

en: Could not set application as the default: %s
ca: No s'ha pogut establir l'aplicació com a predeterminada: %s

en: Could not set as default application
ca: No s'ha pogut establir com a aplicació predeterminada

en: Count _number of items:
ca: _Compta el nombre d'elements:

en: Countertop
ca: Marbre

en: Create Document from template "%s"
ca: Crea un document a partir de la plantilla «%s»

en: Create L_auncher...
ca: Crea un llanç_ador...

en: Create _Document
ca: Crea un _document

en: Create _Folder
ca: Crea una _carpeta

en: Create a New Color:
ca: Crea un color nou:

en: Create a New Emblem
ca: Crea un emblema nou

en: Create a new empty file inside this folder
ca: Crea un fitxer en blanc nou dins d'aquesta carpeta

en: Create a new empty folder inside this folder
ca: Crea una carpeta nova buida dins d'aquesta carpeta

en: Create a new folder '%s'
ca: Crea una carpeta nova «%s»

en: Create a new launcher
ca: Creeu un llançador nou

en: Create a symbolic link for each selected item
ca: Crea un enllaç simbòlic per a cada element seleccionat

en: Create an empty file '%s'
ca: Crea un fitxer en blanc «%s»

en: Create and delete files
ca: Creació i supressió de fitxers

en: Create link to '%s'
ca: Crea un enllaç a «%s»

en: Create links to %d items
ca: Crea enllaços a %d elements

en: Create new file '%s' from template
ca: Crea un fitxer nou «%s» a partir d'una plantilla

en: Create the initial window with the given geometry.
ca: Crea una finestra inicial amb la geometria indicada.

en: Created:
ca: Data de creació:

en: Creating Properties window.
ca: S'està creant la finestra de propietats.

en: Creating links in "%B"
ca: S'estan creant els enllaços a «%B»

en: Creator
ca: Creador

en: Cu_t
ca: Re_talla

en: Cursor Position
ca: Posició del cursor

en: Custom Background
ca: Fons personalitzat

en: Custom Side Pane Background Set
ca: S'ha establert un fons personalitzat del plafó lateral

en: Cut the selected text to the clipboard
ca: Retalla el text seleccionat al porta-retalls

en: D_efault zoom level:
ca: Nivell de zoom pr_edeterminat:

en: D_uplicate
ca: D_uplica

en: Danube
ca: Danubi

en: Dark Cork
ca: Suro fosc

en: Dark GNOME
ca: GNOME fosc

en: Date Accessed
ca: Data d'accés

en: Date Created
ca: Data de creació

en: Date Digitized
ca: Data de digitització

en: Date Format
ca: Format de la data

en: Date Modified
ca: Data de modificació

en: Date Taken
ca: Data de la captura

en: Date when file was moved to the Trash
ca: La data en la qual es va moure el fitxer a la paperera

en: Decrease the view size
ca: Redueix la mida de la vista

en: Deep Teal
ca: Blau profund

en: Default
ca: Predeterminat

en: Default Background Color
ca: Color de fons predeterminat

en: Default Background Filename
ca: Nom del fitxer de fons predeterminat

en: Default Side Pane Background Color
ca: Color del fons predeterminat del plafó lateral

en: Default Side Pane Background Filename
ca: Nom del fitxer de fons predeterminat del plafó lateral

en: Default Thumbnail Icon Size
ca: Mida predeterminada de les icones de les miniatures

en: Default _zoom level:
ca: Nivell de _zoom predeterminat:

en: Default column order in the list view
ca: Ordre predeterminat de les columnes a la vista de llista

en: Default column order in the list view.
ca: Ordre predeterminat de les columnes a la vista de llista.

en: Default compact view zoom level
ca: Nivell de zoom predeterminat de la vista compacta

en: Default folder viewer
ca: Visualitzador predeterminat de carpetes

en: Default icon zoom level
ca: Nivell de zoom predeterminat

en: Default list of columns visible in the list view
ca: Llista predeterminada de les columnes visibles a la vista de llista

en: Default list of columns visible in the list view.
ca: Llista predeterminada de les columnes visibles a la vista de llista.

en: Default list zoom level
ca: Nivell de zoom predeterminat de la llista

en: Default sort order
ca: Criteri d'ordenació predeterminat

en: Default zoom level used by the compact view.
ca: Nivell de zoom predeterminat utilitzat en la vista compacta.

en: Default zoom level used by the icon view.
ca: Nivell de zoom predeterminat utilitzat en la vista d'icones.

en: Default zoom level used by the list view.
ca: Nivell de zoom predeterminat utilitzat en la vista de llista.

en: Defaults
ca: Valors predeterminats

en: Delete %d copied items
ca: Suprimeix %d elements copiats

en: Delete %d duplicated items
ca: Suprimeix %d elements duplicats

en: Delete '%s'
ca: Suprimeix «%s»

en: Delete _All
ca: Suprimeix-ho _tot

en: Delete all items in the Trash
ca: Suprimeix tots els elements de la paperera

en: Delete all selected items permanently
ca: Suprimeix definitivament tots els elements seleccionats

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
ca: Suprimeix tots els elements seleccionats sense moure'ls a la paperera

en: Delete link to '%s'
ca: Suprimeix l'enllaç a «%s»

en: Delete links to %d items
ca: Suprimeix els enllaços a %d elements

en: Delete the open folder permanently
ca: Suprimeix definitivament la carpeta oberta

en: Delete this folder, without moving to the Trash
ca: Suprimeix aquesta carpeta, sense moure-la a la paperera

en: Deleting Files
ca: S'estan suprimint els fitxers

en: Deleting files
ca: S'estan suprimint els fitxers

en: Description
ca: Descripció

en: Desktop
ca: Escriptori

en: Desktop View
ca: Vista d'escriptori

en: Desktop computer icon name
ca: Nom de la icona «Ordinador» de l'escriptori

en: Desktop font
ca: Lletra de l'escriptori

en: Desktop home icon name
ca: Nom de la icona de la carpeta de l'usuari de l'escriptori

en: Desktop trash icon name
ca: Nom de la icona de la paperera de l'escriptori

en: Details:
ca: Detalls:

en: Detect media in the selected drive
ca: Detecta els mitjans a la unitat seleccionada

en: Devices
ca: Dispositius

en: Differences...
ca: Diferències...

en: Disable connection to session manager
ca: Inhabilita la connexió al gestor de sessions

en: Disconnect the drive associated with the open folder
ca: Desconnecta la unitat associada a la carpeta oberta

en: Disconnect the selected drive
ca: Desconnecta la unitat seleccionada

en: Display
ca: Visualització

en: Display Caja help
ca: Mostra l'ajuda de Caja

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
ca: Mostra una finestra que permet l'edició dels marcadors en aquest menú

en: Display credits for the creators of Caja
ca: Mostra els crèdits dels creadors de Caja

en: Display icons in the opposite order
ca: Mostra les icones en l'ordre invers

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
ca: Mostra els patrons, els colors i els emblemes que es poden utilitzar per personalitzar l'aparença

en: Display this location with the compact view.
ca: Mostra aquesta ubicació amb la vista compacta.

en: Display this location with the desktop view.
ca: Mostra aquesta ubicació amb la vista d'escriptori.

en: Display this location with the empty view.
ca: Mostra aquesta ubicació amb la vista buida.

en: Display this location with the icon view.
ca: Mostra aquesta ubicació amb la vista d'icones.

en: Display this location with the list view.
ca: Mostra aquesta ubicació amb la vista de llista.

en: Display this location with the widget view.
ca: Mostra aquesta ubicació amb la vista d'estri.

en: Do Nothing
ca: No facis res

en: Do _not Empty Trash
ca: _No buidis la paperera

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
ca: No gestionis l'escriptori (ignora les preferències establertes al diàleg de preferències).

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
ca: Voleu buidar la paperera abans de desmuntar?

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
ca: Voleu suprimir qualsevol marcador amb una ubicació inexistent?

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
ca: Voleu executar «%s», o mostrar-ne el contingut?

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
ca[0]: Voleu visualitzar %d ubicació?
ca[1]: Voleu visualitzar %d ubicacions?

en: Domain Name:
ca: Nom de domini:

en: Dots
ca: Punts

en: Download location?
ca: Ubicació de baixada?

en: Drag a color to an object to change it to that color
ca: Arrossegueu un color fins a un objecte per donar-li aquest color

en: Drag a pattern tile to an object to change it
ca: Arrossegueu el patró d'un mosaic fins a un objecte per canviar-lo

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
ca: Arrossegueu un emblema fins a un objecte per afegir-ho a l'objecte

en: Drag and drop is not supported.
ca: No es permet arrossegar i deixar anar.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
ca: El fet d'arrossegar i deixar anar només es permet als sistemes de fitxers locals.

en: Duplicate '%s' in '%s'
ca: Duplica «%s» en «%s»

en: Duplicate each selected item
ca: Duplica cada element seleccionat

en: Duplicate of %d items in '%s'
ca: Duplica %d elements en «%s»

en: Duplicating "%B"
ca: S'està duplicant «%B»

en: Duplicating %'d file | Duplicating %'d files
ca[0]: S'està duplicant %'d fitxer
ca[1]: S'estan duplicant %'d fitxers

en: Duplicating %'d file (in "%B") | Duplicating %'d files (in "%B")
ca[0]: S'està duplicant %'d fitxer (des de «%B»)
ca[1]: S'estan duplicant %'d fitxers (des de «%B»)

en: E_mpty Trash
ca: _Buida la paperera

en: E_xecute
ca: E_xecució

en: E_xtra Pane
ca: P_lafó addicional

en: Eclipse
ca: Eclipsi

en: Edit
ca: Edita

en: Edit Bookmarks
ca: Edita els marcadors

en: Edit Caja preferences
ca: Edita les preferències de Caja

en: Edit the saved search
ca: Edita la cerca desada

en: Eject the selected volume
ca: Expulsa el volum seleccionat

en: Eject the volume associated with the open folder
ca: Expulsa el volum associat a la carpeta oberta

en: Eject the volume associated with this folder
ca: Expulsa el volum associat a aquesta carpeta

en: Emblems
ca: Emblemes

en: Emblems:
ca: Emblemes:

en: Empty Trash
ca: Buida la paperera

en: Empty View
ca: Vista buida

en: Empty _Trash
ca: Buida la _paperera

en: Empty all items from Trash?
ca: Voleu suprimir tots els elements de la paperera?

en: Emptying Trash
ca: Buidar la paperera

en: Enables the classic Caja behavior, where all windows are browsers
ca: Habilita el comportament clàssic de Caja, en què totes les finestres són navegadors

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
ca: Introduïu un nom descriptiu al costat de cada emblema. Aquest nom s'utilitzarà en altres llocs per identificar l'emblema.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
ca: Introduïu un nom descriptiu al costat de l'emblema. Aquest nom s'utilitzarà en altres llocs per identificar l'emblema.

en: Enter a new name for the displayed emblem:
ca: Introduïu un nom nou per a l'emblema mostrat:

en: Envy
ca: Enveja

en: Erase
ca: Suprimeix

en: Error starting autorun program: %s
ca: S'ha produït un error en iniciar el programa d'execució automàtica: %s

en: Error while copying "%B".
ca: S'ha produït un error en copiar «%B».

en: Error while copying to "%B".
ca: S'ha produït un error en copiar a «%B».

en: Error while copying.
ca: S'ha produït un error en copiar.

en: Error while creating directory %B.
ca: S'ha produït un error en crear el directori %B.

en: Error while creating file %B.
ca: S'ha produït un error en crear el fitxer %B.

en: Error while creating link to %B.
ca: S'ha produït un error en crear l'enllaç a %B.

en: Error while deleting.
ca: S'ha produït un error en suprimir.

en: Error while moving "%B".
ca: S'ha produït un error en moure «%B».

en: Error while moving files to trash.
ca: S'ha produït un error en moure els fitxers a la paperera.

en: Error while moving.
ca: S'ha produït un error en moure.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
ca: Error: %s
    Seleccioneu un altre visualitzador i torneu-ho a intentar.

en: Examples:
ca: Exemples:

en: Execute:
ca: Execució:

en: Exposure Program
ca: Programa d'exposició

en: Exposure Time
ca: Temps d'exposició

en: Extension
ca: Extensió

en: FILE
ca: FITXER

en: FTP (with login)
ca: FTP (amb autenticació)

en: Failed to load image information
ca: No s'ha pogut carregar la informació de la imatge

en: Fibers
ca: Fibres

en: File Browser
ca: Navegador de fitxers

en: File Management
ca: Gestió de fitxers

en: File Management Preferences
ca: Preferències de la gestió dels fitxers

en: File Manager
ca: Gestor de fitxers

en: File Operations
ca: Operacions sobre fitxers

en: File Permissions:
ca: Permisos del fitxer:

en: File System
ca: Sistema de fitxers

en: File Type
ca: Tipus de fitxer

en: File access:
ca: Accés al fitxer:

en: File and Folder conflict
ca: Conflicte de fitxers i de carpetes

en: File conflict
ca: Conflicte de fitxers

en: File is not a valid .desktop file
ca: El fitxer no és un fitxer .desktop vàlid

en: File manager for the MATE desktop environment
ca: Gestor de fitxers per a l'entorn d'escriptori MATE

en: File not found
ca: Fitxer no trobat

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
ca: Nom del fitxer de fons predeterminat del plafó lateral. Només s'utilitza si side_pane_background_set està establert a cert.

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
ca: No es poden copiar els fitxers de la carpeta «%B» perquè no teniu permís per veure'ls.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
ca: No es poden suprimir els fitxers de la carpeta «%B» perquè no teniu permís per veure'ls.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
ca: No es poden gestionar els fitxers en la carpeta «%B» perquè no teniu permís per veure'ls.

en: Filesystem type:
ca: Tipus de sistema de fitxers:

en: Fire Engine
ca: Bomba d'incendis

en: Flash Fired
ca: Flaix disparat

en: Fleur De Lis
ca: Flor de lli

en: Focal Length
ca: Longitud focal

en: Folder Permissions:
ca: Permisos de la capeta:

en: Folder access:
ca: Accés a la carpeta:

en: Folder:
ca: Carpeta:

en: For users with mice that have "Forward" and "Back" buttons, this key will determine if any action is taken inside of Caja when either is pressed.
ca: Per als usuaris amb ratolins que tenen els botons «Endavant» i «Enrere» aquesta clau determinarà si es produirà una acció dins de Caja quan es premi qualsevol dels botons.

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Back" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
ca: Per als usuaris amb ratolins que tenen els botons «Endavant» i «Enrere» aquesta clau establirà quin botó activarà l'ordre «Enrere» en una finestra del navegador. L'interval dels valors possibles està entre 6 i 14.

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Forward" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
ca: Per als usuaris amb ratolins que tenen els botons «Endavant» i «Enrere» aquesta clau establirà quin botó activarà l'ordre «Endavant» en una finestra del navegador. L'interval dels valors possibles està entre 6 i 14.

en: Format the selected volume
ca: Formata el volum seleccionat

en: Format the volume associated with the open folder
ca: Formata el volum associat a la carpeta oberta

en: Format the volume associated with this folder
ca: Formata el volum associat a aquesta carpeta

en: Forward history
ca: Endavant en l'historial

en: Fossil
ca: Fòssil

en: Free space:
ca: Espai lliure:

en: Free space: %s
ca: Espai lliure: %s

en: GEOMETRY
ca: GEOMETRIA

en: Go
ca: Vés

en: Go To:
ca: Vés a:

en: Go to the location specified by this bookmark
ca: Vés a la ubicació que indica aquest marcador

en: Go to the next visited location
ca: Vés a la ubicació visitada posteriorment

en: Go to the previous visited location
ca: Vés a la ubicació visitada anteriorment

en: Go to the same location as in the extra pane
ca: Vés a la mateixa ubicació que al plafó addicional

en: Granite
ca: Granit

en: Grapefruit
ca: Raïm

en: Greater than or equal to
ca: Major o igual a

en: Green Weave
ca: Trama verda

en: Group
ca: Grup

en: Group:
ca: Grup:

en: History
ca: Historial

en: Home Folder
ca: Carpeta de l'usuari

en: Home icon visible on desktop
ca: La icona de carpeta de l'usuari és visible a l'escriptori

en: ID
ca: id.

en: ISO Speed Rating
ca: Valoració ISO de la velocitat

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
ca: I_nclou una ordre de supressió que no tingui en compte la paperera

en: Ice
ca: Gel

en: Icon
ca: Icona

en: Icon View
ca: Vista d'icones

en: If set to "after-current-tab", then new tabs are inserted after the current tab. If set to "end", then new tabs are appended to the end of the tab list.
ca: Si s'estableix a «after_current_tab», les pestanyes noves es col·locaran després de la pestanya actual. Si s'estableix a «end», les pestanyes noves es col·locaran al final de la llista de pestanyes.

en: If set to true, Caja will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
ca: En cas que estigués establert a cert, al plafó lateral de l'arbre, Caja mostrarà només les carpetes. Si no, hi mostrarà tant les carpetes com els fitxers.

en: If set to true, Caja will show desktop notifications.
ca: En cas que estigués establert a cert, caja mostrarà les notificacions de l'escriptori.

en: If set to true, file sizes are shown using IEC (base 1024) units with "KiB" style suffixes, instead of default with SI units.
ca: En cas que estigués establert a cert, les mides dels fitxers es mostren amb les unitats de la Comissió Electrotècnica Internacional (base 1024) amb sufixes de l'estil "KiB", en lloc de les unitats del Sistema Internacional.

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
ca: En cas que estigués establert a cert, a les finestres noves que s'obrin s'hi podrà veure la barra d'ubicació.

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
ca: En cas que estigués establert a cert, les finestres noves que s'obrin tindran el plafó lateral visible.

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
ca: En cas que estigués establert a cert, les finestres noves que s'obrin tindran la barra d'estat visible.

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
ca: En cas que estigués establert a cert, les finestres noves que s'obrin tindran les barres d'eines visibles.

en: If set to true, show file icons in list view.
ca: En cas que estigués establert a cert, es mostren les icones dels fitxers a la vista de llista.

en: If set to true, then Caja browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
ca: En cas que estigués establert a cert, les finestres del navegador de Caja utilitzaran sempre una entrada textual per a la barra d'eines d'ubicació, en comptes de la barra de camí.

en: If set to true, then Caja lets you edit and display file permissions in a more unix-like way, accessing some more esoteric options.
ca: En cas que estigués establert a cert, Caja us permetrà editar i visualitzar els permisos dels fitxers a l'estil UNIX, accedint a opcions més esotèriques.

en: If set to true, then Caja shows folders prior to showing files in the icon and list views.
ca: En cas que estigués establert a cert, Caja mostrarà les carpetes abans que els fitxers a les vistes d'icona i de llista.

en: If set to true, then Caja will ask for confirmation when you attempt to delete files, or empty the Trash.
ca: En cas que estigués establert a cert, Caja demanarà que es confirmi quan intenteu suprimir fitxers, o buidar la paperera.

en: If set to true, then Caja will ask for confirmation when you attempt to move files to the Trash.
ca: En cas que estigués establert a cert, Caja demanarà que es confirmi quan intenteu moure fitxers a la paperera.

en: If set to true, then Caja will automatically mount media such as user-visible hard disks and removable media on start-up and media insertion.
ca: En cas que estigués establert a cert, Caja muntarà automàticament a l'inici i quan s'insereixin mitjans com ara discs durs visibles per l'usuari i mitjans extraïbles.

en: If set to true, then Caja will automatically open a folder when media is automounted. This only applies to media where no known x-content/* type was detected; for media where a known x-content type is detected, the user configurable action will be taken instead.
ca: En cas que estigués establert a cert, Caja obrirà automàticament una carpeta quan el suport es munti automàticament. Això només s'aplica als mitjans on no es detecti un tipus x-content/* conegut. Als suports on es detecti un tipus x-content/* conegut, es realitzarà l'acció configurada per l'usuari.

en: If set to true, then Caja will exit when all windows are destroyed. This is the default setting. If set to false, it can be started without any window, so Caja can serve as a daemon to monitor media automount, or similar tasks.
ca: En cas que estigués establert a cert, Caja sortirà quan es destrueixin totes les finestres. Aquest és l'ajust predeterminat. En el cas que estigui establert a fals, es podrà iniciar sense cap finestra, de manera que Caja es pot utilitzar com a dimoni per a monitorar el muntatge automàtic de mitjans o tasques similars.

en: If set to true, then Caja will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
ca: En cas que estigués establert a cert, Caja us permetrà suprimir un fitxer immediatament, sense moure'l a la paperera. Això pot ser perillós, així que aneu amb compte.

en: If set to true, then Caja will never prompt nor autorun/autostart programs when a medium is inserted.
ca: En cas que estigués establert a cert, Caja mai preguntarà ni executarà automàticament programes quan s'insereixi un mitjà.

en: If set to true, then Caja will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
ca: En cas que estigués establert a cert, Caja utilitzarà la carpeta d'inici de l'usuari com a escriptori. En el cas que estigui establert a fals, utilitzarà ~/Escriptori.

en: If set to true, then all Caja windows will be browser windows. This is how Nautilus used to behave before version 2.6, and some people prefer this behavior.
ca: En cas que estigués establert a cert, totes les finestres de Caja seran finestres de navegació. Aquest era el comportament predeterminat de les versions de Nautilus anteriors a la 2.6, i alguns usuaris prefereixen aquest comportament.

en: If set to true, then backup files are shown by default in the file manager. Backup files are backup files ending with a tilde (~).
ca: En cas que estigués establert a cert, els fitxers de còpia de seguretat es mostraran al gestor de fitxers. Els fitxers de còpia de seguretat acaben amb una titlla (~).

en: If set to true, then hidden files are shown by default in the file manager. Hidden files are either dotfiles or listed in the folder's .hidden file.
ca: En cas que estigués establert a cert, els fitxers ocults es mostraran al gestor de fitxers. Els fitxers ocults comencen amb un punt, figuren al fitxer .hidden de la carpeta.

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
ca: Si s'estableix, s'ajustaran les línies si el text es fa massa ample.

en: If this is set to true, an icon linking to the Network Servers view will be put on the desktop.
ca: En cas que això estigués establert a cert, s'afegirà a l'escriptori una icona amb un enllaç a la vista de servidors de xarxa.

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
ca: En cas que això estigués establert a cert, s'afegirà una icona a l'escriptori amb un enllaç a la ubicació de l'ordinador.

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
ca: En cas que això estigués establert a cert, s'afegirà una icona a l'escriptori amb un enllaç a la carpeta de l'usuari.

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
ca: En cas que això estigués establert a cert, s'afegirà a l'escriptori una icona amb un enllaç a la paperera.

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
ca: En cas que això estigués establert a cert, s'afegiran a l'escriptori icones amb enllaços als volums muntats.

en: If this preference is set, all columns in the compact view have the same width. Otherwise, the width of each column is determined seperately.
ca: Si s'estableix aquesta preferència, totes les columnes de la vista compacta tindran la mateixa amplada. Si no, es determinarà per separat l'amplada de cada columna.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
ca: En cas que fos cert, els fitxers de les finestres noves s'ordenaran a l'inrevés. És a dir, si es fa una ordenació per nom, els fitxers, en comptes d'ordenar-se de la «a» a la «z», s'ordenaran de la «z» a la «a»; si es fa per mida, en comptes d'ordenar-se de forma ascendent s'ordenaran de forma descendent.

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
ca: En cas que fos cert, les icones es disposaran més estretament per defecte a les finestres noves.

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [ctrl + tab] and [ctrl + shift + tab].
ca: Si està establer a cert, habilita el canvi de pestanya amb [ctrl + tab] i [ctrl + maj + tab].

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
ca: En cas que fos cert, les etiquetes es col·locaran al costat de les icones i no a sota.

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
ca: Si suprimiu un element, es perdrà definitivament.

en: Illustration
ca: Il·lustració

en: Image
ca: Imatge

en: Image Type:
ca: Tipus d'imatge:

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
ca: No es faran miniatures de les imatges d'una mida (en bytes) superior a aquesta. La finalitat d'aquest ajust és evitar la creació de miniatures d'imatges grans que podrien trigar molt, o consumir massa memòria.

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
ca: Per poder obtenir tot l'espai lliure d'aquest dispositiu, cal que es buidi la paperera. Tots els elements de la paperera del dispositiu es perdran per sempre.

en: Increase the view size
ca: Augmenta la mida de la vista

en: Indigo
ca: Indi

en: Information
ca: Informació

en: It is now safe to remove the drive
ca: Ara és segur treure la unitat

en: Items moved to the trash may be recovered until the trash is emptied.
ca: Els elements que es mouen a la paperera es poden recuperar fins que es buidi la paperera.

en: Items:
ca: Elements:

en: Justification
ca: Justificació

en: Keep icons lined up on a grid
ca: Mantén les icones alineades a una graella

en: Keep icons sorted by creation date in rows
ca: Mantén les icones ordenades per la data de creació en files

en: Keep icons sorted by disk usage in rows
ca: Mantén les icones ordenades per l'ús de disc en files

en: Keep icons sorted by emblems in rows
ca: Mantén les icones ordenades per l'emblema en files

en: Keep icons sorted by modification date in rows
ca: Mantén les icones ordenades per la data de modificació en files

en: Keep icons sorted by name in rows
ca: Mantén les icones ordenades pel nom en files

en: Keep icons sorted by reverse extension segments in rows
ca: Mantén les icones ordenades pels segments de les extensions inversos en files

en: Keep icons sorted by reversed extension segments in rows
ca: Mantén les icones ordenades pels segments de les extensions inversos en files

en: Keep icons sorted by size in rows
ca: Mantén les icones ordenades per la mida en files

en: Keep icons sorted by trash time in rows
ca: Mantén les icones ordenades pel temps a la paperera en files

en: Keep icons sorted by type in rows
ca: Mantén les icones ordenades pel tipus en files

en: Keywords
ca: Paraules clau

en: Last changed:
ca: Últim canvi:

en: Last modified:
ca: Última modificació:

en: Leaf
ca: Fulla

en: Leave icons wherever they are dropped
ca: Deixa les icones allà on s'hagin deixat anar

en: Lemon
ca: Llimona

en: Less common media formats can be configured here
ca: Els formats dels mitjans poc comuns es poden configurar aquí

en: Less than or equal to
ca: Menor o igual a

en: Line wrap
ca: Ajustament de línies

en: Link Creation Failed
ca: No s'ha pogut crear l'enllaç

en: Link _name:
ca: _Nom de l'enllaç:

en: Link target:
ca: Destinació de l'enllaç:

en: Link to %s
ca: enllaç a %s

en: List Columns
ca: Columnes de la llista

en: List View
ca: Vista de llista

en: List files only
ca: Només llista els fitxers

en: List of extensions in disabled state.
ca: Llista de les extensions amb estat inhabilitat.

en: List of possible captions on icons
ca: Llista dels títols possibles a les icones

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Do Nothing" in the preference capplet. No prompt will be shown nor will any matching application be started on insertion of media matching these types.
ca: Llista dels tipus x-content/* per als quals l'usuari ha triat «No facis res» en la miniaplicació de preferències. No es preguntarà ni s'iniciarà cap aplicació en introduir els mitjans que coincideixin amb aquests tipus.

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Open Folder" in the preferences capplet. A folder window will be opened on insertion of media matching these types.
ca: Llista dels tipus x-content/* per als quals l'usuari ha triat «Obre la carpeta» en la miniaplicació de preferències. S'obrirà una finestra de carpeta en introduir els mitjans que coincideixin amb aquests tipus.

en: List of x-content/* types for which the user have chosen to start an application in the preference capplet. The preferred application for the given type will be started on insertion on media matching these types.
ca: Llista dels tipus x-content/* per als quals l'usuari ha triat d'iniciar una aplicació en la miniaplicació de preferències. S'iniciarà l'aplicació preferida del tipus donat en introduir els mitjans que coincideixin amb aquests tipus.

en: List of x-content/* types set to "Do Nothing"
ca: Llista dels tipus x-content/* establerta a «No facis res»

en: List of x-content/* types set to "Open Folder"
ca: Llista dels tipus x-content/* establerta a «Obre la carpeta»

en: List of x-content/* types where the preferred application will be launched
ca: Llista dels tipus x-content/* on es llançarà l'aplicació preferida

en: Loading...
ca: S'està carregant...

en: Local Files Only
ca: Únicament fitxers locals

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
ca: Localitzeu els documents i les carpetes en aquest ordinador pel nom o contingut

en: Location
ca: Ubicació

en: Location _Bar
ca: _Barra d'ubicació

en: Location:
ca: Ubicació:

en: Lock the drive associated with the open folder
ca: Bloqueja la unitat associada amb la carpeta oberta

en: Lock the selected drive
ca: Bloqueja la unitat seleccionada

en: MIME Type
ca: Tipus MIME

en: M_ove to
ca: M_ou a

en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
ca[0]: Crea l'_enllaç
ca[1]: Crea els _enllaços

en: Make a _Link
ca: Crea un _enllaç

en: Make a permanent connection to this server
ca: Estableix una connexió permanent amb aquest servidor

en: Make the selected icon resizable
ca: Fes que es pugui canviar la mida de la icona seleccionada

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
ca[0]: S'està creant l'enllaç a %'d fitxer
ca[1]: S'estan creant els enllaços a %'d fitxers

en: Manage the desktop regardless of set preferences or environment (on new startup only)
ca: Gestiona l'escriptori sense tenir en compte el conjunt de preferències o l'entorn (només amb un inici nou)

en: Manila Paper
ca: Paper manila

en: Mark as _Trusted
ca: Marca com de _confiança

en: Matches files that contains specified text.
ca: Coincideix amb els fitxers que contenen el text especificat.

en: Maximum image size for thumbnailing
ca: Mida màxima de les imatges a miniaturitzar

en: Media
ca: Mitjans

en: Merge
ca: Combina

en: Merge Folder
ca: Combinació de carpetes

en: Merge _All
ca: Combina-ho _tot

en: Merge folder "%s"?
ca: Voleu combinar la carpeta «%s»?

en: Merge with
ca: Combina amb

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
ca: En combinar-ho es demanarà confirmació abans de la substitució de qualsevol fitxer que entri en conflicte amb els que s'estiguin copiant.

en: Metering Mode
ca: Mode de mesura

en: Mo_ve to Trash
ca: Mo_u a la paperera

en: Modification Time
ca: Hora de modificació

en: Modified:
ca: Data de modificació:

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
ca: %a %-d %b de %Y a les %-H:%M

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
ca: %a %-d %b de %Y a les %-H:%M:%S

en: Moss Ridge
ca: Cresta de molsa

en: Mount and open %s
ca: Munta i obre %s

en: Mount the selected volume
ca: Munta el volum seleccionat

en: Mount the volume associated with the open folder
ca: Munta el volum associat a la carpeta oberta

en: Mount the volume associated with this folder
ca: Munta el volum associat a aquesta carpeta

en: Mouse button to activate the "Back" command in browser window
ca: Botó del ratolí per activar l'ordre «Enrere» a la finestra del navegador

en: Mouse button to activate the "Forward" command in browser window
ca: Botó del ratolí per activar l'ordre «Endavant» a la finestra del navegador

en: Move %d items back to '%s'
ca: Torna a moure %d elements a «%s»

en: Move %d items back to trash
ca: Torna a moure %d elements a la paperera

en: Move %d items to '%s'
ca: Mou %d elements a «%s»

en: Move %d items to trash
ca: Mou %d elements a la paperera

en: Move '%s' back to '%s'
ca: Torna a moure «%s» a «%s»

en: Move '%s' back to trash
ca: Torna a moure «%s» a la paperera

en: Move '%s' to '%s'
ca: Mou «%s» a «%s»

en: Move '%s' to trash
ca: Mou «%s» a la paperera

en: Move Dow_n
ca: Mou cap a_vall

en: Move Tab _Left
ca: Mou la pestanya a l'_esquerra

en: Move Tab _Right
ca: Mou la pestanya a la _dreta

en: Move _Up
ca: Mou cap am_unt

en: Move current tab to left
ca: Mou la pestanya actual a l'esquerra

en: Move current tab to right
ca: Mou la pestanya actual a la dreta

en: Move each selected item to the Trash
ca: Mou tots els elements seleccionats a la paperera

en: Move focus to the other pane in a split view window
ca: Mou el focus a l'altre plafó en una vista de finestra dividida

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
ca: Mou o copia els fitxers prèviament seleccionats mitjançant l'ordre Retalla o Copia

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
ca: Mou o copia a la carpeta seleccionada els fitxers prèviament seleccionats mitjançant l'ordre Retalla o Copia

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
ca: Mou o copia a aquesta carpeta els fitxers prèviament seleccionats mitjançant l'ordre Retalla o Copia

en: Move the current selection to the desktop
ca: Mou la selecció actual a l'escriptori

en: Move the current selection to the home folder
ca: Mou la selecció actual a la carpeta de l'usuari

en: Move the current selection to the other pane in the window
ca: Mou la selecció actual a l'altre plafó de la finestra

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
ca: Mou la carpeta oberta de la paperera a «%s»

en: Move the open folder to the Trash
ca: Mou la carpeta oberta a la paperera

en: Move the selected file out of the trash | Move the selected files out of the trash
ca[0]: Mou el fitxer seleccionat fora de la paperera
ca[1]: Mou els fitxers seleccionats fora de la paperera

en: Move the selected file out of the trash to "%s" | Move the selected files out of the trash to "%s"
ca[0]: Mou el fitxer seleccionat de la paperera a «%s»
ca[1]: Mou els fitxers seleccionats de la paperera a «%s»

en: Move the selected folder out of the trash | Move the selected folders out of the trash
ca[0]: Mou la carpeta seleccionada fora de la paperera
ca[1]: Mou les carpetes seleccionades fora de la paperera

en: Move the selected folder out of the trash to "%s" | Move the selected folders out of the trash to "%s"
ca[0]: Mou la carpeta seleccionada de la paperera a «%s»
ca[1]: Mou les carpetes seleccionades de la paperera a «%s»

en: Move the selected item out of the trash | Move the selected items out of the trash
ca[0]: Mou l'element seleccionat fora de la paperera
ca[1]: Mou els elements seleccionats fora de la paperera

en: Move the selected item out of the trash to "%s" | Move the selected items out of the trash to "%s"
ca[0]: Mou l'element seleccionat de la paperera a «%s»
ca[1]: Mou els elements seleccionats de la paperera a «%s»

en: Move this folder to the Trash
ca: Mou aquesta carpeta a la paperera

en: Move to _Trash
ca: Mou a la _paperera

en: Moving "%B" to "%B"
ca: S'està movent «%B» a «%B»

en: Moving %'d file (in "%B") to "%B" | Moving %'d files (in "%B") to "%B"
ca[0]: S'està movent %'d fitxer (des de «%B») a «%B»
ca[1]: S'estan movent %'d fitxers (des de «%B») a «%B»

en: Moving %'d file to "%B" | Moving %'d files to "%B"
ca[0]: S'està movent %'d fitxer a «%B»
ca[1]: S'estan movent %'d fitxers a «%B»

en: Moving Files
ca: S'estan movent els fitxers

en: Moving files to trash
ca: S'estan movent els fitxers a la paperera

en: Mud
ca: Fang

en: Music
ca: Música

en: Name
ca: Nom

en: Network
ca: Xarxa

en: Network Servers
ca: Servidors de xarxa

en: Network Servers icon visible on the desktop
ca: La icona de servidors de xarxa és visible a l'escriptori

en: Network servers icon name
ca: Nom de la icona dels servidors de xarxa

en: Never
ca: Mai

en: Never prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
ca: No preguntis ni executis automàticament cap programa quan s'introdueixin els mitjans

en: New _Tab
ca: Pes_tanya nova

en: New _Window
ca: _Finestra nova

en: No applications found
ca: No s'ha trobat cap aplicació

en: No applications selected
ca: No hi ha cap aplicació seleccionada

en: No bookmarks defined
ca: No hi ha cap marcador definit

en: No other actions are available to view this file. If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
ca: No hi ha cap altra acció disponible per visualitzar aquest fitxer. Si el copieu a l'ordinador, probablement el podreu obrir.

en: No other applications are available to view this file. If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
ca: No hi ha cap altra aplicació disponible per visualitzar aquest fitxer. Si el copieu al vostre ordinador, probablement el podreu obrir.

en: No templates installed
ca: No hi ha cap plantilla instal·lada

en: None
ca: Cap

en: None of the files could be added as emblems.
ca: Cap dels fitxers no s'ha pogut afegir com a emblema.

en: Normal Si_ze
ca: _Mida normal

en: Not a launchable item
ca: No és un element executable

en: Not allowed to set group
ca: No podeu establir el grup

en: Not allowed to set owner
ca: No podeu establir el propietari

en: Not allowed to set permissions
ca: No podeu establir els permisos

en: Numbers
ca: Nombres

en: Ocean Strips
ca: Franges oceàniques

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
ca: %-d %b de %Y a les %-H:%M

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
ca: %-d %b de %Y, %-H:%M

en: Octal Permissions
ca: Permisos en octal

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
ca: Només crea finestres per als URI indicats explícitament.

en: Only show folders in the tree side pane
ca: Mostra només les carpetes al plafó lateral de l'arbre

en: Onyx
ca: Ònix

en: Open %s
ca: Obre %s

en: Open %s and other "%s" files with:
ca: Obre %s i altres fitxers «%s» amb:

en: Open %s and other %s document with:
ca: Obre %s i altres documents %s amb:

en: Open %s with:
ca: Obre %s amb:

en: Open Failed, would you like to choose another action?
ca: No s'ha pogut obrir. Voleu triar una altra acció?

en: Open Failed, would you like to choose another application?
ca: S'ha produït un error en obrir. Voleu triar una altra aplicació?

en: Open File and Close window
ca: Obre el fitxer i tanca la finestra

en: Open Folder
ca: Obre la carpeta

en: Open Folder W_indow
ca: Obre una f_inestra de carpeta

en: Open Location
ca: Obrir una ubicació

en: Open URIs in tabs.
ca: Obre els URI en pestanyes.

en: Open Wit_h
ca: Obre am_b

en: Open With
ca: Obre amb

en: Open With %s
ca: Obre amb %s

en: Open With Other _Application...
ca: Obre amb una altra _aplicació...

en: Open _Location...
ca: Obre la _ubicació...

en: Open _Parent
ca: Obre la carpeta su_perior

en: Open a browser window.
ca: Obre una finestra del navegador.

en: Open a folder window for the displayed location
ca: Obre una finestra de carpeta per a la ubicació mostrada

en: Open all "%s" files with:
ca: Obre tots els fitxers «%s» amb:

en: Open all %s documents with:
ca: Obre tots els documents %s amb:

en: Open all files of type "%s" with:
ca: Obre tots els fitxers del tipus «%s» amb:

en: Open an extra folder view side-by-side
ca: Obre una vista de carpeta addicional costat-per-costat

en: Open another Caja window for the displayed location
ca: Obre una altra finestra de Caja per a la ubicació mostrada

en: Open another tab for the displayed location
ca: Obre una altra pestanya per a la ubicació mostrada

en: Open each _folder in its own window
ca: Obre cada _carpeta a la seva finestra

en: Open each selected item in a folder window
ca: Obre cada element seleccionat en una finestra de carpeta

en: Open each selected item in a navigation window
ca: Obre cada element seleccionat en una finestra de navegació

en: Open each selected item in a new tab
ca: Obre cada element seleccionat en una pestanya nova

en: Open in %'d New _Tab | Open in %'d New _Tabs
ca[0]: Obre en %'d _pestanya nova
ca[1]: Obre en %'d _pestanyes noves

en: Open in %'d New _Window | Open in %'d New _Windows
ca[0]: Obre en %'d _finestra nova
ca[1]: Obre en %'d _finestres noves

en: Open in Navigation Window
ca: Obre en una finestra de navegació

en: Open in New _Tab
ca: Obre en una _pestanya nova

en: Open in New _Window
ca: Obre en una _finestra nova

en: Open in _Folder Window
ca: Obre en una finestra de _carpeta

en: Open parent location
ca: Obre la ubicació superior

en: Open parent location for the selected item
ca: Obre la ubicació superior per a l'element seleccionat

en: Open the contents of the File System
ca: Obriu el contingut del sistema de fitxers

en: Open the contents of your desktop in a folder
ca: Obriu el contingut del vostre escriptori en una carpeta

en: Open the parent folder
ca: Obre la carpeta superior

en: Open the selected item in this window
ca: Obre l'element seleccionat en aquesta finestra

en: Open the trash
ca: Obriu la paperera

en: Open this folder in a folder window
ca: Obre aquesta carpeta en una finestra de carpeta

en: Open this folder in a navigation window
ca: Obre aquesta carpeta en una finestra de navegació

en: Open this folder in a new tab
ca: Obre aquesta carpeta en una pestanya nova

en: Open with other Application...
ca: Obre amb una altra aplicació...

en: Open your personal folder
ca: Obriu la vostra carpeta personal

en: Open your personal templates folder
ca: Obriu la vostra carpeta personal de plantilles

en: Open your personal trash folder
ca: Obriu la carpeta de la paperera

en: Opening "%s".
ca: S'està obrint «%s».

en: Opening %d item. | Opening %d items.
ca[0]: S'està obrint %d element.
ca[1]: S'estan obrint %d elements.

en: Orange
ca: Taronja

en: Original Location
ca: Ubicació original

en: Original file
ca: Fitxer original

en: Original folder
ca: Carpeta original

en: Original location of file before moved to the Trash
ca: Ubicació original del fitxer abans de moure'l a la paperera

en: Other Type...
ca: Un altre tipus...

en: Other _Application...
ca: Una altra _aplicació...

en: Others
ca: Altres

en: Others:
ca: Altres:

en: Owner
ca: Propietari

en: Owner:
ca: Propietari:

en: Pale Blue
ca: Blau pàl·lid

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Paste the text stored on the clipboard
ca: Enganxa el text emmagatzemat al porta-retalls

en: Patterns:
ca: Patrons:

en: Pause
ca: Pausa

en: Perform a quick set of self-check tests.
ca: Realitza un conjunt de proves ràpides d'autocomprovació.

en: Perform or update the search
ca: Fes o actualitza la cerca

en: Permissions
ca: Permisos

en: Picture
ca: Imatge

en: Places
ca: Llocs

en: Please check the spelling and try again.
ca: Comproveu l'ortografia i torneu-ho a intentar.

en: Please choose a different emblem name.
ca: Trieu un nom d'emblema diferent.

en: Please drag just one image to set a custom icon.
ca: Arrossegueu una sola imatge per a establir una icona personalitzada.

en: Please verify your user details.
ca: Verifiqueu els detalls del vostre usuari.

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
ca: Els valors possibles són «single» per executar fitxers amb un sol clic, o «double» per executar-los amb un doble clic.

en: Prefere_nces
ca: Preferè_ncies

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
ca: Prepara els fitxers seleccionats per copiar-los amb una ordre Enganxa

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
ca: Prepara els fitxers seleccionats per moure'ls amb una ordre Enganxa

en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
ca: Prepara aquesta carpeta per copiar-la amb una ordre Enganxa

en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
ca: Prepara aquesta carpeta per moure-la amb una ordre Enganxa

en: Preparing
ca: S'està preparant

en: Preparing to Move to "%B"
ca: S'està preparant per moure a «%B»

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
ca[0]: S'està preparant per copiar %'d fitxer (%S)
ca[1]: S'estan preparant per copiar %'d fitxers (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
ca[0]: S'està preparant per suprimir %'d fitxer (%S)
ca[1]: S'estan preparant per suprimir %'d fitxers (%S)

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
ca[0]: S'està preparant per moure %'d fitxer
ca[1]: S'estan preparant per moure %'d fitxers

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
ca[0]: S'està preparant per moure %'d fitxer (%S)
ca[1]: S'estan preparant per moure %'d fitxers (%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
ca[0]: S'està preparant per moure a la paperera %'d fitxer
ca[1]: S'estan preparant per moure a la paperera %'d fitxers

en: Presentation
ca: Presentació

en: Prevent repositioning icons
ca: Impedeix reposicionar les icones

en: Preview
ca: Presentació preliminar

en: Preview _sound files:
ca: Presentació preliminar dels fitxers de _so:

en: Process completed
ca: Procés completat

en: Properties
ca: Propietats

en: Public FTP
ca: FTP públic

en: Purple Marble
ca: Marbre porpra

en: Put labels beside icons
ca: Posa les etiquetes al costat de les icones

en: Queue
ca: Posa a la cua

en: Quit Caja.
ca: Surt de Caja.

en: Rating
ca: Puntuació

en: Re_name
ca: Rea_nomena

en: Re_versed Order
ca: Ordre in_vers

en: Read and write
ca: Lectura i escriptura

en: Read-only
ca: Només lectura

en: Redo
ca: Refés

en: Redo change group of %d item | Redo change group of %d items
ca[0]: Refés el canvi de grup d'%d element
ca[1]: Refés el canvi de grup de %d elements

en: Redo change owner of %d item | Redo change owner of %d items
ca[0]: Refés el canvi de propietari d'%d element
ca[1]: Refés el canvi de propietari de %d elements

en: Redo change permissions of %d item | Redo change permissions of %d items
ca[0]: Refés el canvi dels permisos d'%d element
ca[1]: Refés el canvi dels permisos de %d elements

en: Redo recursive change permissions of %d item | Redo recursive change permissions of %d items
ca[0]: Refés el canvi recursiu dels permisos d'%d element
ca[1]: Refés el canvi recursiu dels permisos de %d elements

en: Redo the last undone action
ca: Refés l'última acció desfeta

en: Reload
ca: Torna a carregar

en: Reload the current location
ca: Torna a carregar la ubicació actual

en: Remember this password
ca: Recorda la contrasenya

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Remove this criterion from the search
ca: Suprimeix aquest criteri de la cerca

en: Rename
ca: Reanomena

en: Rename '%s' as '%s'
ca: Reanomena «%s» a «%s»

en: Rename Emblem
ca: Reanomena l'emblema

en: Rename selected item
ca: Reanomena l'element seleccionat

en: Rename...
ca: Reanomena...

en: Renaming "%s" to "%s".
ca: S'està reanomenant «%s» a «%s».

en: Replace
ca: Substitueix

en: Replace _All
ca: Substitueix-ho _tot

en: Replace file "%s"?
ca: Voleu substituir el fitxer «%s»?

en: Replace folder "%s"?
ca: Voleu substituir la carpeta «%s»?

en: Replace with
ca: Substitueix amb

en: Replacing it will overwrite its content.
ca: En substituir-ho se sobreescriurà el seu contingut.

en: Replacing it will remove all files in the folder.
ca: En substituir-ho se suprimiran tots els fitxers en la carpeta.

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
ca: Torna a posicionar les icones per ajustar-les a la finestra evitant la superposició

en: Reset
ca: Restableix

en: Reset View to _Defaults
ca: Restableix la vista als valors pre_determinats

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
ca: La imatge genèrica és una imatge especial que no es pot suprimir.

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
ca: Restableix l'ordenació i el nivell de zoom per a fer-ho coincidir amb les preferències d'aquesta vista

en: Resize Icon...
ca: Canvia la mida de la icona...

en: Restore %d items from trash
ca: Restaura els %d elements de la paperera

en: Restore '%s' from trash
ca: Restaura «%s» de la paperera

en: Restore '%s' to '%s'
ca: Restaura «%s» a «%s»

en: Restore Icon's Original Si_ze
ca: Recupera la _mida original de la icona

en: Restore Icons' Original Si_zes
ca: Retorna les icones a la seva _mida original

en: Restore Selected Items
ca: Restaura els elements seleccionats

en: Restore each selected icon to its original size
ca: Retorna totes les icones seleccionades a la seva mida original

en: Restore group of '%s' to '%s'
ca: Restaura el grup de «%s» a «%s»

en: Restore original permissions of '%s'
ca: Restaura els permisos originals de «%s»

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
ca: Restaura els permisos originals dels elements inclosos en «%s»

en: Restore owner of '%s' to '%s'
ca: Restaura el propietari de «%s» a «%s»

en: Restore selected items to their original position
ca: Restaura els elements seleccionats a la seva posició original

en: Resume
ca: Continua

en: Reverse sort order in new windows
ca: Inverteix el criteri d'ordenació a les finestres noves

en: Ridged Paper
ca: Paper ondulat

en: Rough Paper
ca: Paper rugós

en: Ruby
ca: Robí

en: Run "%s" on any selected items
ca: Executa «%s» sobre qualsevol element seleccionat

en: Run in _Terminal
ca: Executa al _terminal

en: Run or manage scripts from %s
ca: Executa o gestiona els scripts de %s

en: SELinux Context
ca: Context SELinux

en: SELinux context:
ca: Context SELinux:

en: S_how Search
ca: Mos_tra la cerca

en: S_kip All
ca: _Omet-ho tot

en: S_witch to Other Pane
ca: C_ommuta a l'altre plafó

en: Sa_me Location as Other Pane
ca: _Mateixa ubicació que a l'altre plafó

en: Sa_ve Search
ca: _Desa la cerca

en: Sa_ve Search As...
ca: Anomena i _desa la cerca...

en: Safely remove the drive associated with the open folder
ca: Treu la unitat associada a la carpeta oberta de forma segura

en: Safely remove the selected drive
ca: Treu la unitat seleccionada de forma segura

en: Save Search as
ca: Anomena i desa la cerca

en: Save the current search as a file
ca: Desa la cerca actual com a un fitxer

en: Save the edited search
ca: Desa la cerca editada

en: Saved search
ca: Cerca desada

en: Sea Foam
ca: Escuma marina

en: Search
ca: Cerca

en: Search Folder
ca: Carpeta de cerca

en: Search _name:
ca: _Nom de la cerca:

en: Search documents and folders by name
ca: Cerca documents i carpetes pel seu nom

en: Search for "%s"
ca: Cerca «%s»

en: Search results
ca: Resultats de la cerca

en: Search:
ca: Cerca:

en: Secure WebDAV (HTTPS)
ca: WebDAV segur (HTTPS)

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: Select Custom Icon
ca: Selecciona una icona personalitzada

en: Select Folder to Save Search In
ca: Seleccioneu la carpeta on desar la cerca

en: Select I_tems Matching...
ca: Selecciona els _elements que coincideixin...

en: Select Items Matching
ca: Selecciona els elements que coincideixin

en: Select _All
ca: Selecciona-ho _tot

en: Select a Category:
ca: Seleccioneu una categoria:

en: Select a Color to Add
ca: Seleccioneu un color a afegir

en: Select a new name for the _destination
ca: Selecciona un nom nou per a la _destinació

en: Select all and only the items that are not currently selected
ca: Selecciona els elements que no estan seleccionats actualment

en: Select all items in this window
ca: Selecciona tots els elements d'aquesta finestra

en: Select all the text in a text field
ca: Selecciona tot el text dins d'un camp de text

en: Select an Application
ca: Seleccioneu una aplicació

en: Select an Image File for the New Emblem
ca: Seleccioneu un fitxer d'imatge per a l'emblema nou

en: Select an Image File to Add as a Pattern
ca: Seleccioneu un fitxer d'imatge a afegir com a patró

en: Select an application to open %s and other files of type "%s"
ca: Seleccioneu una aplicació per obrir %s i altres fitxers del tipus «%s»

en: Select an application to view its description.
ca: Seleccioneu una aplicació per veure la seva descripció.

en: Select folder to search in
ca: Seleccioneu la carpeta on cercar

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
ca: Seleccioneu com s'obre «%s» i si es realitza aquesta acció en el futur amb els altres mitjans del tipus «%s».

en: Select items in this window matching a given pattern
ca: Selecciona els elements d'aquesta finestra que coincideixin amb un patró

en: Select specified URI in parent folder.
ca: Selecciona l'URI especificat a la carpeta superior.

en: Select the columns visible in this folder
ca: Selecciona les columnes visibles d'aquesta carpeta

en: Select type
ca: Seleccioneu el tipus

en: Selection Bound
ca: Marges de la selecció

en: Server Details
ca: Detalls del servidor

en: Session management options:
ca: Opcions de gestió de la sessió:

en: Set _user ID
ca: Estableix l'id. d'_usuari

en: Set as _Background
ca: Estableix com a _fons

en: Set as background for _all folders
ca: Estableix com a fons de totes les c_arpetes

en: Set as background for _this folder
ca: Es_tableix com a fons d'aquesta carpeta

en: Set gro_up ID
ca: Estableix l'id. de gr_up

en: Set group of '%s' to '%s'
ca: Estableix el grup de «%s» a «%s»

en: Set owner of '%s' to '%s'
ca: Estableix el propietari de «%s» a «%s»

en: Set permissions of '%s'
ca: Estableix els permisos de «%s»

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
ca: Estableix els permisos dels elements inclosos en «%s»

en: Set the zoom level of the current view
ca: Estableix el nivell de zoom de la vista actual

en: Setting permissions
ca: S'estan establint els permisos

en: Shale
ca: Exquisit

en: Share:
ca: Compartició:

en: Show Bac_kup Files
ca: Mostra els fitxers de còpia de _seguretat

en: Show Emblems
ca: Mostra els emblemes

en: Show History
ca: Mostra l'historial

en: Show Information
ca: Mostra la informació

en: Show Notes
ca: Mostra les notes

en: Show Places
ca: Mostra els llocs

en: Show Tree
ca: Mostra l'arbre

en: Show _Hidden Files
ca: Mostra els fitxers _ocults

en: Show _only folders
ca: M_ostra només les carpetes

en: Show _thumbnails:
ca: _Mostra les miniatures:

en: Show a list of your personal bookmarks
ca: Mostra una llista dels vostres marcadors personals

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
ca: Mostra una finestra que us permet definir el patró o color de fons de l'escriptori

en: Show advanced permissions in the file property dialog
ca: Mostra els permisos avançats en el diàleg de propietats del fitxer

en: Show backup files
ca: Mostra els fitxers de còpia de seguretat

en: Show folders first in windows
ca: Mostra abans les carpetes a les finestres

en: Show hidden files
ca: Mostra els fitxers ocults

en: Show location bar in new windows
ca: Mostra la barra d'ubicació a les finestres noves

en: Show more _details
ca: Mostra més _detalls

en: Show mounted volumes on the desktop
ca: Mostra els volums muntats a l'escriptori

en: Show search
ca: Mostra la cerca

en: Show session management options
ca: Mostra les opcions de gestió de la sessió

en: Show side pane in new windows
ca: Mostra el plafó lateral a les finestres noves

en: Show status bar in new windows
ca: Mostra la barra d'estat a les finestres noves

en: Show te_xt in icons:
ca: Mostra el te_xt a les icones:

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
ca: Mostra la carpeta que conté els scripts que apareixen en aquest menú

en: Show the package installer for unknown MIME types
ca: Mostra l'instal·lador de paquets per als tipus MIME desconeguts

en: Show the version of the program.
ca: Mostra la versió del programa.

en: Show toolbar in new windows
ca: Mostra la barra d'eines a les finestres noves

en: Side pane view
ca: Vista del plafó lateral

en: Silver
ca: Argent

en: Size
ca: Mida

en: Size on Disk
ca: Mida al disc

en: Size on Disk:
ca: Mida al disc:

en: Size:
ca: Mida:

en: Sky
ca: Cel

en: Sky Ridge
ca: Cresta de cel

en: Slashes are not allowed in filenames
ca: No es permeten barres en els noms dels fitxers

en: Snow Ridge
ca: Cresta de neu

en: Software
ca: Programari

en: Some of the files could not be added as emblems.
ca: Alguns dels fitxers no s'han pogut afegir com a emblemes.

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
ca: El fitxer d'imatge «%s» no es pot utilitzar.

en: Sorry, but emblem %s could not be deleted.
ca: No s'ha pogut suprimir l'emblema %s.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
ca: Les paraules clau dels emblemes només poden contenir lletres, espais i nombres.

en: Sorry, but pattern %s could not be deleted.
ca: No s'ha pogut suprimir el patró %s.

en: Sorry, but the pattern %s could not be installed.
ca: No s'ha pogut instal·lar el patró %s.

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
ca: Ja existeix un emblema amb el nom «%s».

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
ca: No podeu executar ordres des d'un lloc remot.

en: Sorry, but you cannot replace the reset image.
ca: No podeu substituir la imatge de restabliment.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
ca: Heu d'especificar alguna paraula clau per a l'emblema nou.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
ca: Heu d'indicar algun nom per al color nou.

en: Sorry, but you must specify an unused color name for the new color.
ca: Ho sento, però heu d'indicar un nom que no s'estigui utilitzant per al color nou.

en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
ca: No s'ha pogut canviar el grup de «%s»: %s

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
ca: No s'ha pogut canviar el propietari de «%s»: %s

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
ca: No s'han pogut canviar els permisos de «%s»: %s

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
ca: No s'ha pogut mostrar tot el contingut de «%s»: %s

en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
ca: No s'ha pogut reanomenar «%s» a «%s»: %s

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
ca: Ho sento, no es pot desar el nom de l'emblema personalitzat.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
ca: Ho sento, no es pot desar l'emblema personalitzat.

en: Sort _folders before files
ca: Ordena les car_petes abans que els fitxers

en: Special flags:
ca: Senyaladors especials:

en: Specified group '%s' doesn't exist
ca: No existeix el grup especificat «%s»

en: Specified owner '%s' doesn't exist
ca: No existeix el propietari especificat «%s»

en: Specify a location to open
ca: Indiqueu una ubicació a obrir

en: Specify file containing saved configuration
ca: Especifica el fitxer que conté la configuració desada

en: Specify session management ID
ca: Especifica l'ID de gestió de la sessió

en: Speed tradeoff for when to preview a sound file when mousing over a files icon. If set to "always" then always plays the sound, even if the file is on a remote server. If set to "local-only" then only plays previews on local file systems. If set to "never" then it never previews sound.
ca: Reducció de velocitat per a quan es realitzi la presentació preliminar d'un fitxer de so en passar el ratolí per damunt de la icona d'un fitxer. Si s'estableix a «always», sempre es reprodueix el so, encara que el fitxer estigui en un servidor remot. Si s'estableix a «local_only» aleshores només reprodueix les presentacions preliminars en sistemes de fitxers locals. Si s'estableix a «never», mai es realitza la presentació preliminar del so.

en: Speed tradeoff for when to show a preview of text file contents in the file's icon. If set to "always" then always show previews, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show previews for local file systems. If set to "never" then never bother to read preview data.
ca: Reducció de velocitat per a quan es mostri la visualització preliminar del contingut d'un fitxer de text a la icona del fitxer. Si s'estableix a «always», sempre es mostra la visualització preliminar, encara que la carpeta estigui en un servidor remot. Si s'estableix a «local_only» aleshores només es mostren les visualitzacions preliminars per als sistemes de fitxers locals. Si s'estableix a «never», no es llegiran mai les dades de visualització preliminar.

en: Speed tradeoff for when to show an image file as a thumbnail. If set to "always" then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show thumbnails for local file systems. If set to "never" then never bother to thumbnail images, just use a generic icon.
ca: Reducció de velocitat per a quan es mostri un fitxer d'imatge com a miniatura. Si s'estableix a «always», sempre es miniaturitzarà, encara que el fitxer sigui a un servidor remot. Si s'estableix a «local_only» aleshores només es mostraran miniatures dels fitxers que estiguin en sistemes de fitxers locals. Si s'estableix a «never», no es fan miniatures i s'utilitzarà una icona genèrica.

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to "always" then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show counts for local file systems. If set to "never" then never bother to compute item counts.
ca: Reducció de velocitat per a quan es mostri el nombre d'elements d'una carpeta. Si s'estableix a «always» sempre es mostrarà el comptatge d'elements, encara que la carpeta sigui a un servidor remot. Si s'estableix a «local_only» aleshores només es mostrarà el comptatge dels sistemes de fitxers locals. Si s'estableix a «never», no es comptaran mai els elements.

en: Spreadsheet
ca: Full de càlcul

en: St_atusbar
ca: _Barra d'estat

en: Start the drive associated with the open folder
ca: Inicia la unitat associada a la carpeta oberta

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
ca: Inicia la unitat de discs múltiples associada a la carpeta oberta

en: Start the selected drive
ca: Inicia la unitat seleccionada

en: Start the selected multi-disk drive
ca: Inicia la unitat seleccionada de discs múltiples

en: Start the selected volume
ca: Inicia el volum seleccionat

en: Start the volume associated with the open folder
ca: Inicia el volum associat a la carpeta oberta

en: Start the volume associated with this folder
ca: Inicia el volum associat a aquesta carpeta

en: Starting %s
ca: S'està iniciant %s

en: Stop loading the current location
ca: Atura la càrrega de la ubicació actual

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
ca: Atura la unitat de discs múltiples associada a la carpeta oberta

en: Stop the selected drive
ca: Atura la unitat seleccionada

en: Stop the selected multi-disk drive
ca: Atura la unitat seleccionada de discs múltiples

en: Stop the selected volume
ca: Atura el volum seleccionat

en: Stop the volume associated with the open folder
ca: Atura el volum associat a la carpeta oberta

en: Stop the volume associated with this folder
ca: Atura el volum associat a aquesta carpeta

en: Stucco
ca: Estucat

en: Switch tabs with [ctrl] + [tab]
ca: Canvia de pestanya amb [ctrl] + [tab]

en: Symbolic links only supported for local files
ca: Els enllaços simbòlics només permeten fitxers locals

en: T_emplates
ca: Plan_tilles

en: Tags
ca: Marcadors

en: Tags separated by spaces. Matches files that contains ALL specified tags.
ca: Etiquetes separades per espais. Coincidència dels fitxers que contenen TOTES les etiquetes especificades.

en: Tangerine
ca: Mandarina

en: Terracotta
ca: Terracota

en: Text Ellipsis Limit
ca: Límit de text per als punts suspensius

en: Text File
ca: Fitxer de text

en: Text view:
ca: Vista de text:

en: The %'d selected item will be copied if you select the Paste command | The %'d selected items will be copied if you select the Paste command
ca[0]: Es copiarà %'d element seleccionat si seleccioneu l'ordre Enganxa
ca[1]: Es copiaran els %'d elements seleccionats si seleccioneu l'ordre Enganxa

en: The %'d selected item will be moved if you select the Paste command | The %'d selected items will be moved if you select the Paste command
ca[0]: Es mourà %'d element seleccionat si seleccioneu l'ordre Enganxa
ca[1]: Es mouran els %'d elements seleccionats si seleccioneu l'ordre Enganxa

en: The Link "%s" is Broken.
ca: L'enllaç «%s» està trencat.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
ca: L'enllaç «%s» està trencat; el voleu moure a la paperera?

en: The SELinux security context of the file.
ca: El context de seguretat SELinux del fitxer.

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
ca: L'alineació de les línies al text de l'etiqueta, respecte a l'altra. Això no afecta l'alineació de l'etiqueta dins de la seva ubicació. Vegeu GtkMisc::xalign per a això.

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted. If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
ca: El llançador d'aplicacions «%s» no s'ha marcat com de confiança. Si no coneixeu l'origen d'aquest fitxer, pot ser que no sigui segur executar-lo.

en: The color cannot be installed.
ca: No es pot instal·lar el color.

en: The compact view encountered an error while starting up.
ca: S'ha produït un error en la vista compacta mentre s'estava iniciant.

en: The compact view encountered an error.
ca: S'ha produït un error en la vista compacta.

en: The current position of the insertion cursor in chars.
ca: La posició actual del cursor d'inserció en caràcters.

en: The date the file was accessed.
ca: La data en què es va accedir al fitxer.

en: The date the file was created.
ca: La data que es va crear al fitxer.

en: The date the file was modified.
ca: La data en què es va modificar el fitxer.

en: The default action cannot open "%s" because it cannot access files at "%s" locations.
ca: L'acció predeterminada no pot obrir «%s» perquè no pot accedir als fitxers de les ubicacions «%s».

en: The default size of an icon for a thumbnail in the icon view.
ca: La mida predeterminada de les icones de les miniatures en la vista d'icones.

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are "name", "size", "type", "mtime", and "emblems".
ca: El criteri d'ordenació predeterminat dels elements de la vista d'icones. Els valors possibles són «name», «size», «type», «mtime» i «emblems».

en: The default width of the side pane in new windows.
ca: L'amplada predeterminada del plafó lateral a les noves finestres.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
ca: La vista d'escriptori ha trobat un error mentre s'estava iniciant.

en: The desktop view encountered an error.
ca: La vista d'escriptori ha trobat un error.

en: The destination folder is inside the source folder.
ca: La carpeta de la destinació està dins la carpeta de l'origen.

en: The destination is not a folder.
ca: La destinació no és una carpeta.

en: The destination is read-only.
ca: La destinació només és de lectura.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
ca: El fitxer arrossegat no sembla que sigui una imatge vàlida.

en: The emblem cannot be added.
ca: No es pot afegir l'emblema.

en: The emblem cannot be installed.
ca: No es pot instal·lar l'emblema.

en: The emblems do not appear to be valid images.
ca: Els emblemes no semblen que siguin imatges vàlides.

en: The empty view encountered an error.
ca: S'ha produït un error en la vista buida.

en: The extension of the file.
ca: L'extensió del fitxer.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
ca: No es pot gestionar el fitxer «%B» perquè no teniu permís per llegir-lo.

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
ca: El fitxer «%B» no es pot moure a la paperera.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
ca: El fitxer «%s» no sembla que sigui una imatge vàlida.

en: The file is not an image.
ca: El fitxer no és una imatge.

en: The file is of an unknown type
ca: El fitxer és d'un tipus desconegut

en: The file that you dropped is not an image.
ca: El fitxer que heu deixat anar no és una imatge.

en: The file that you dropped is not local.
ca: El fitxer que heu deixat anar no és local.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
ca: No es pot copiar la carpeta «%B» perquè no teniu permís per crear-la en la destinació.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
ca: No es pot copiar la carpeta «%B» perquè no teniu permís per llegir-la.

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
ca: No es pot suprimir la carpeta «%B» perquè no teniu permís per llegir-la.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
ca: No es pot gestionar la carpeta «%B» perquè no teniu permís per llegir-la.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
ca: No es pot obrir la carpeta «%s» en «%s».

en: The folder contents could not be displayed.
ca: No s'ha pogut mostrar el contingut de la carpeta.

en: The font description used for the icons on the desktop.
ca: La descripció de la lletra que s'utilitza per a les icones en l'escriptori.

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
ca: El format de les dates dels fitxers. Els valors possibles són «locale», «iso» i «informal».

en: The geometry string for a navigation window.
ca: La cadena de geometria per a una finestra de navegació.

en: The group could not be changed.
ca: No s'ha pogut canviar el grup.

en: The group of the file.
ca: El grup del fitxer.

en: The history location doesn't exist.
ca: No existeix la ubicació de l'historial.

en: The icon view encountered an error while starting up.
ca: S'ha produït un error en la vista d'icones mentre s'estava iniciant.

en: The icon view encountered an error.
ca: S'ha produït un error amb la vista d'icones.

en: The item cannot be restored from trash
ca: No es pot restaurar l'element des de la paperera

en: The item could not be renamed.
ca: No s'ha pogut reanomenar l'element.

en: The list view encountered an error while starting up.
ca: S'ha produït un error en la vista de llista mentre s'estava iniciant.

en: The list view encountered an error.
ca: S'ha produït un error en la vista de llista.

en: The location "%s" does not exist.
ca: No existeix la ubicació «%s».

en: The location cannot be displayed with this viewer.
ca: La ubicació no es pot mostrar amb aquest visualitzador.

en: The location is not a folder.
ca: La ubicació no és una carpeta.

en: The location of the file.
ca: La ubicació del fitxer.

en: The media contains digital photos.
ca: El mitjà conté fotos digitals.

en: The media contains software.
ca: El mitjà conté programari.

en: The media has been detected as "%s".
ca: S'ha detectat el mitjà com a «%s».

en: The mime type of the file.
ca: El tipus MIME del fitxer.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
ca: En aquesta carpeta ja hi ha un «%s». Utilitzeu un altre nom.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
ca: El nom «%s» no és vàlid perquè conté el caràcter «/». Utilitzeu-ne un altre.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
ca: El nom «%s» no és vàlid. Utilitzeu-ne un altre.

en: The name and icon of the file.
ca: El nom i la icona del fitxer.

en: The owner could not be changed.
ca: No s'ha pogut canviar el propietari.

en: The owner of the file.
ca: El propietari del fitxer.

en: The permissions could not be changed.
ca: No s'han pogut canviar els permisos.

en: The permissions of "%s" could not be determined.
ca: No s'han pogut determinar els permisos de «%s».

en: The permissions of the file, in octal notation.
ca: Els permisos del fitxer en notació octal.

en: The permissions of the file.
ca: Els permisos del fitxer.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
ca: No s'han pogut determinar els permisos del fitxer seleccionat.

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
ca: La posició de l'extrem oposat de la selecció del cursor en caràcters.

en: The selection rectangle
ca: El rectangle de la selecció

en: The server at "%s" cannot be found.
ca: No es pot trobar el servidor a «%s».

en: The side pane view to show in newly opened windows.
ca: La vista del plafó lateral per mostrar-hi les noves finestres.

en: The size of the file on disk.
ca: La mida del fitxer al disc.

en: The size of the file.
ca: La mida del fitxer.

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
ca: El programari s'executarà directament des del mitjà «%s». No hauríeu d'executar mai programari en el qual no confieu.
    
    En cas de dubte, premeu Cancel·la.

en: The source file would be overwritten by the destination.
ca: El fitxer d'origen seria sobreescrit pel de destinació.

en: The target doesn't support symbolic links.
ca: La destinació no permet enllaços simbòlics.

en: The text of the label.
ca: El text de l'etiqueta.

en: The type of the file.
ca: El tipus del fitxer.

en: The widget view encountered an error while starting up.
ca: S'ha produït un error en la vista d'estri mentre s'estava iniciant.

en: The widget view encountered an error.
ca: S'ha produït un error en la vista d'estri.

en: There is %S available, but %S is required.
ca: Hi ha %S disponible, però es necessita %S.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
ca: En aquesta carpeta no hi ha cap «%s». Podria ser que s'hagués acabat de moure o suprimir?

en: There is no application installed for %s files
ca: No hi ha cap aplicació instal·lada per als fitxers %s

en: There is no application installed for %s files.
    Do you want to search for an application to open this file?
ca: No hi ha cap aplicació instal·lada per als fitxers %s.
    Voleu cercar una aplicació per obrir aquest fitxer?

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
ca: No hi ha prou espai a la destinació. Intenteu suprimir alguns fitxers per obtenir espai.

en: There is nothing on the clipboard to paste.
ca: No hi ha res al porta-retalls per enganxar.

en: There was an error copying the file into %F.
ca: S'ha produït un error en copiar el fitxer a %F.

en: There was an error creating the directory in %F.
ca: S'ha produït un error en crear el directori a %F.

en: There was an error creating the folder "%B".
ca: S'ha produït un error en crear la carpeta «%B».

en: There was an error creating the symlink in %F.
ca: S'ha produït un error en crear l'enllaç simbòlic a %F.

en: There was an error deleting %B.
ca: S'ha produït un error en suprimir %B.

en: There was an error displaying help.
ca: S'ha produït un error en mostrar l'ajuda.

en: There was an error displaying help: 
    %s
ca: S'ha produït un error en mostrar l'ajuda: 
    %s

en: There was an error getting information about "%B".
ca: S'ha produït un error en obtenir informació sobre «%B».

en: There was an error getting information about the destination.
ca: S'ha produït un error en obtenir informació sobre la destinació.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
ca: S'ha produït un error en obtenir informació sobre els fitxers de la carpeta «%B».

en: There was an error launching the application.
ca: S'ha produït un error en executar l'aplicació.

en: There was an error moving the file into %F.
ca: S'ha produït un error en moure el fitxer a %F.

en: There was an error reading the folder "%B".
ca: S'ha produït un error en llegir la carpeta «%B».

en: There was an internal error trying to search for applications:
ca: S'ha produït un error intern mentre se cercaven aplicacions:

en: These files are on a Photo CD.
ca: Aquests fitxers es troben en un CD d'imatges en format Photo CD.

en: These files are on a Picture CD.
ca: Aquests fitxers es troben en un CD d'imatges en format Picture CD.

en: These files are on a Super Video CD.
ca: Aquests fitxers es troben en un CD de súper vídeo.

en: These files are on a Video CD.
ca: Aquests fitxers es troben en un CD de vídeo.

en: These files are on a Video DVD.
ca: Aquests fitxers es troben en un DVD de vídeo.

en: These files are on a digital audio player.
ca: Aquests fitxers es troben en un reproductor d'àudio digital.

en: These files are on an Audio CD.
ca: Aquests fitxers es troben en un CD d'àudio.

en: These files are on an Audio DVD.
ca: Aquests fitxers es troben en un DVD d'àudio.

en: This drop target only supports local files.
ca: Aquesta destinació només permet fitxers locals.

en: This file cannot be ejected
ca: No es pot expulsar el fitxer

en: This file cannot be mounted
ca: No es pot muntar el fitxer

en: This file cannot be started
ca: No es pot iniciar el fitxer

en: This file cannot be stopped
ca: No es pot aturar el fitxer

en: This file cannot be unmounted
ca: No es pot desmuntar el fitxer

en: This is disabled due to security considerations.
ca: S'ha inhabilitat per raons de seguretat.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
ca: Probablement, això és a causa que l'emblema és un dels permanents i no un dels que heu afegit.

en: This link cannot be used, because it has no target.
ca: No es pot utilitzar l'enllaç perquè no té cap destinació.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
ca: No es pot utilitzar l'enllaç perquè la seva destinació, «%s», no existeix.

en: This list contains the extensions that are currently de-activated.
ca: En aquesta llista hi ha les extensions que es troben actualment desactivades.

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
ca: Aquest nom es pot definir si voleu un nom personalitzat per a la icona «Ordinador» de l'escriptori.

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
ca: Aquest nom es pot definir si voleu un nom personalitzat per a la icona de la carpeta de l'usuari.

en: This name can be set if you want a custom name for the network servers icon on the desktop.
ca: Es pot definir aquest nom si en voleu un de personalitzat per a la icona dels servidors de xarxa a l'escriptori.

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
ca: Aquest nom es pot definir si voleu un nom personalitzat per a la icona de la paperera de l'escriptori.

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
ca[0]: Això obrirà %'d pestanya separada.
ca[1]: Això obrirà %'d pestanyes separades.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
ca[0]: Això obrirà %'d finestra separada.
ca[1]: Això obrirà %'d finestres separades.

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
ca[0]: Això obrirà %d pestanya separada.
ca[1]: Això obrirà %d pestanyes separades.

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
ca[0]: Això obrirà %d finestra separada.
ca[1]: Això obrirà %d finestres separades.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
ca: Per obrir fitxers que no són locals, copieu-los a una carpeta local i deixeu-los-hi anar de nou.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
ca: Per obrir fitxers que no són locals, copieu-los a una carpeta local i deixeu-los-hi anar de nou. Els fitxers locals que heu deixat anar ja s'han obert.

en: Toggle between button and text-based location bar
ca: Commuta entre una barra d'ubicació basada en text o botons

en: Toggle the display of backup files in the current window
ca: Commuta la visualització de fitxers de còpia de seguretat en la finestra actual

en: Toggle the display of hidden files in the current window
ca: Commuta la visualització de fitxers ocults en la finestra actual

en: Toggle using a tighter layout scheme
ca: Commuta la utilització d'un esquema de posicionament més estret

en: Toplevel files cannot be renamed
ca: No es poden reanomenar els fitxers de nivell superior

en: Total capacity:
ca: Capacitat total:

en: Trash
ca: Paperera

en: Trash icon visible on desktop
ca: La icona de la paperera és visible a l'escriptori

en: Trashed On
ca: A la paperera des del

en: Trashing Files
ca: S'estan movent els fitxers a la paperera

en: Tree
ca: Arbre

en: Tree View
ca: Vista en arbre

en: Try Again
ca: Torneu-ho a intentar

en: Type
ca: Tipus

en: Type of click used to launch/open files
ca: Tipus de clic utilitzat per executar/obrir fitxers

en: Type:
ca: Tipus:

en: U_nlock Drive
ca: _Desbloqueja la unitat

en: Unable to eject %V
ca: No es pot expulsar %V

en: Unable to eject %s
ca: No es pot expulsar %s

en: Unable to eject location
ca: No es pot expulsar la ubicació

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
ca: No es pot marcar el llançador com de confiança (executable)

en: Unable to mount %s
ca: No es pot muntar %s

en: Unable to mount location
ca: No es pot muntar la ubicació

en: Unable to mount the location.
ca: No es pot muntar la ubicació.

en: Unable to poll %s for media changes
ca: No es pot sondejar %s per als canvis als mitjans

en: Unable to rename desktop file
ca: No es pot reanomenar el fitxer d'escriptori

en: Unable to rename desktop icon
ca: No es pot reanomenar la icona d'escriptori

en: Unable to search for application
ca: No es pot cercar l'aplicació

en: Unable to start %s
ca: No es pot iniciar %s

en: Unable to start location
ca: No es pot iniciar la ubicació

en: Unable to stop %s
ca: No es pot aturar %s

en: Unable to stop drive
ca: No es pot aturar la unitat

en: Unable to unmount %V
ca: No es pot desmuntar %V

en: Unable to unmount location
ca: No es pot desmuntar la ubicació

en: Undo
ca: Desfés

en: Undo change group of %d item | Undo change group of %d items
ca[0]: Desfés el canvi de grup d'%d element
ca[1]: Desfés el canvi de grup de %d elements

en: Undo change owner of %d item | Undo change owner of %d items
ca[0]: Desfés el canvi de propietari d'%d element
ca[1]: Desfés el canvi de propietari de %d elements

en: Undo change permissions of %d item | Undo change permissions of %d items
ca[0]: Desfés el canvi dels permisos d'%d element
ca[1]: Desfés el canvi dels permisos de %d elements

en: Undo recursive change permissions of %d item | Undo recursive change permissions of %d items
ca[0]: Desfés el canvi recursiu dels permisos d'%d element
ca[1]: Desfés el canvi recursiu dels permisos de %d elements

en: Undo the last action
ca: Desfés l'última acció

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Unlock the drive associated with the open folder
ca: Desbloqueja la unitat associada amb la carpeta oberta

en: Unlock the selected drive
ca: Desbloqueja la unitat seleccionada

en: Unmount the selected volume
ca: Desmunta el volum seleccionat

en: Unmount the volume associated with the open folder
ca: Desmunta el volum associat a la carpeta oberta

en: Unmount the volume associated with this folder
ca: Desmunta el volum associat a aquesta carpeta

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ca: No es reconeix la versió «%s» del fitxer d'escriptori

en: Unrecognized launch option: %d
ca: No es reconeix l'opció de llançament: %d

en: Untrusted application launcher
ca: Llançador d'aplicacions en la qual no es confia

en: Uri of the default folder background. Only used if background_set is true.
ca: Uri del fons predeterminat de la carpeta. Només s'utilitza si «background_set» està establert a cert.

en: Uri of the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
ca: Uri del fitxer de fons predeterminat del plafó lateral. Només s'utilitza si side_pane_background_set està establert a cert.

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
ca[0]: Utilitza «%s» per obrir l'element seleccionat
ca[1]: Utilitza «%s» per obrir els elements seleccionats

en: Use De_fault
ca: _Utilitza els valors predeterminats

en: Use _Default Background
ca: Utilitza el fons pre_determinat

en: Use extra mouse button events in Caja' browser window
ca: Utilitza els esdeveniments dels botons del ratolí addicionals en la finestra del navegador de Caja

en: Use the normal view size
ca: Utilitza la mida normal de la vista

en: Use tighter layout in new windows
ca: Utilitza una disposició més estreta a les noves finestres

en: User Details
ca: Detalls de l'usuari

en: User Name:
ca: Nom d'usuari:

en: Video
ca: Vídeo

en: View _new folders using:
ca: Visualitza les _noves carpetes amb:

en: View of the current folder
ca: Visualització de la carpeta actual

en: View or modify the properties of each selected item
ca: Visualitza o modifica les propietats de cada element seleccionat

en: View or modify the properties of the open folder
ca: Visualitza o modifica les propietats de la carpeta oberta

en: View or modify the properties of this folder
ca: Visualitza o modifica les propietats d'aquesta carpeta

en: Views
ca: Vistes

en: Violet
ca: Violeta

en: Visible _Columns...
ca: _Columnes visibles...

en: Volume:
ca: Volum:

en: Wavy White
ca: Blanc ondulant

en: Website
ca: Lloc web

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
ca: %A, %-d %B de %Y a les %-H:%M:%S

en: What to do with executable text files when activated
ca: Què fer amb fitxers de text executables quan s'activen

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
ca: Què fer amb fitxers de text executables quan s'activen (amb un clic simple o doble). Els valors possibles són «launch» per executar-los com a programes, «ask» per preguntar què fer mitjançant un diàleg, i «display» per mostrar-los com a fitxers de text.

en: When a folder is visited this viewer is used unless you have selected another view for that particular folder. Possible values are "list-view", "icon-view" and "compact-view".
ca: Quan es visiti una carpeta, s'utilitzarà aquest visualitzador tret que hàgiu seleccionat una altra visualització per a aquella carpeta en particular. Els valors possibles són «list-view» (vista de llista), «icon-view» (vista d'icones) i «compact-view» (vista compacta).

en: When to show number of items in a folder
ca: Quan s'ha de mostrar el nombre d'elements d'una carpeta

en: When to show preview text in icons
ca: Quan s'ha de mostrar la presentació preliminar del text a les icones

en: When to show thumbnails of image files
ca: Quan s'han de mostrar miniatures dels fitxers d'imatge

en: Where to position newly open tabs in browser windows.
ca: On s'han d'ubicar les pestanyes noves que s'obrin en les finestres del navegador.

en: Whether a custom default folder background has been set.
ca: Si s'ha establert un fons de carpeta personalitzat predeterminat.

en: Whether a custom default side pane background has been set.
ca: Si s'ha establert un fons personalitzat predeterminat per al plafó lateral.

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
ca: Si la finestra de navegació s'hauria de maximitzar per defecte.

en: Whether the navigation window should be maximized.
ca: Si la finestra de navegació s'hauria de maximitzar.

en: Whether to ask for confirmation when deleting files, or emptying Trash
ca: Si es demana la confirmació quan se suprimeixin fitxers, o es buidi la paperera

en: Whether to ask for confirmation when moving files to the Trash
ca: Si es demana la confirmació quan es mouen fitxers a la paperera

en: Whether to automatically mount media
ca: Si es munten automàticament els mitjans

en: Whether to automatically open a folder for automounted media
ca: Si s'obre automàticament una carpeta per als mitjans muntats automàticament

en: Whether to enable immediate deletion
ca: Si s'habilita la supressió immediata

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
ca: Si es realitza la presentació preliminar dels sons quan es mou el punter damunt d'una icona

en: Whether to show backup files
ca: Si s'han de mostrar els fitxers de còpia de seguretat

en: Whether to show desktop notifications
ca: Si es mostren les notificacions de l'escriptori

en: Whether to show file sizes with IEC units
ca: Si es mostren les mides dels fitxers amb les unitats de la Comissió Electrotècnica Internacional

en: Whether to show hidden files
ca: Si es mostren els fitxers ocults

en: Whether to show icons in list view
ca: Si es mostren les icones a la vista de llista.

en: Whether to show the user a package installer dialog in case an unknown MIME type is opened, in order to search for an application to handle it.
ca: Si es mostra a l'usuari el diàleg de l'instal·lador de paquets en cas que s'obri un tipus MIME desconegut, per cercar una aplicació per a gestionar-ho.

en: White
ca: Blanc

en: Widget View
ca: Vista d'estri

en: Width of the side pane
ca: Amplada del plafó lateral

en: Windows share
ca: Compartició Windows

en: Writing data to the drive -- do not unplug
ca: S'estan escrivint dades a la unitat: no la desconnecteu

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
ca: No podeu canviar els permisos perquè no en sou el propietari.

en: You can choose another view or go to a different location.
ca: Podeu triar una altra vista o anar a una altra ubicació.

en: You can download it or make a link to it.
ca: Podeu baixar-ho o crear-hi un enllaç.

en: You can only use images as custom icons.
ca: Les icones personalitzades només poden ser imatges.

en: You can only use local images as custom icons.
ca: Només podeu utilitzar imatges locals com a icones personalitzades.

en: You can stop this operation by clicking cancel.
ca: Podeu aturar aquesta operació en fer clic a «Cancel·la».

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
ca: No podeu assignar més d'una icona personalitzada alhora.

en: You cannot assign more than one custom icon at a time.
ca: No podeu assignar més d'una icona personalitzada al mateix temps.

en: You cannot copy a file over itself.
ca: No podeu copiar un fitxer sobre ell mateix.

en: You cannot copy a folder into itself.
ca: No podeu copiar una carpeta dins d'ella mateixa.

en: You cannot move a file over itself.
ca: No podeu moure un fitxer sobre ell mateix.

en: You cannot move a folder into itself.
ca: No podeu moure una carpeta dins d'ella mateixa.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
ca: No teniu permís per accedir a la carpeta de destinació.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
ca: No teniu el permís necessari per canviar el grup de «%s».

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
ca: No teniu els permisos necessaris per reanomenar «%s».

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
ca: No teniu el permís necessari per poder veure el contingut de «%s».

en: You have just inserted a Photo CD.
ca: Acabeu d'introduir un CD d'imatges en format Photo CD.

en: You have just inserted a Picture CD.
ca: Acabeu d'introduir un CD d'imatges en format Picture CD.

en: You have just inserted a Super Video CD.
ca: Acabeu d'introduir un CD de súper vídeo.

en: You have just inserted a Video CD.
ca: Acabeu d'introduir un CD de vídeo.

en: You have just inserted a Video DVD.
ca: Acabeu d'introduir un DVD de vídeo.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
ca: Acabeu d'introduir un disc Blu-ray verge.

en: You have just inserted a blank CD.
ca: Acabeu d'introduir un CD verge.

en: You have just inserted a blank DVD.
ca: Acabeu d'introduir un DVD verge.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
ca: Acabeu d'introduir un HD DVD verge.

en: You have just inserted a digital audio player.
ca: Acabeu d'introduir un reproductor d'àudio digital.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
ca: Acabeu d'introduir un mitjà amb fotos digitals.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
ca: Acabeu d'inserir un mitjà amb programari destinat a ser iniciat automàticament.

en: You have just inserted a medium.
ca: Acabeu d'introduir un mitjà.

en: You have just inserted an Audio CD.
ca: Acabeu d'introduir un CD d'àudio.

en: You have just inserted an Audio DVD.
ca: Acabeu d'introduir un DVD d'àudio.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Caja; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
ca: Amb Caja hauríeu d'haver rebut una còpia de la Llicència Pública General de GNU; si no és així, escriviu a la Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: Zoom In
ca: Augmenta el zoom

en: Zoom Out
ca: Disminueix el zoom

en: Zoom _In
ca: A_ugmenta el zoom

en: Zoom _Out
ca: Disminueix el z_oom

en: Zoom to Default
ca: Estableix el zoom al valor predeterminat

en: _About
ca: _Quant a

en: _About Extension
ca: Qu_ant a l'extensió

en: _Add
ca: _Afegeix

en: _Add Bookmark
ca: _Afegeix el marcador

en: _Add a New Color...
ca: _Afegeix un color nou...

en: _Add a New Emblem...
ca: _Afegeix un emblema nou...

en: _Add a New Pattern...
ca: _Afegeix un patró nou...

en: _Always perform this action
ca: Realitza _sempre aquesta acció

en: _Arrange items:
ca: Org_anitza els elements:

en: _Ask each time
ca: Pregunt_a-ho cada vegada

en: _Back
ca: _Enrere

en: _Backgrounds and Emblems...
ca: _Fons i emblemes...

en: _Bookmarks
ca: M_arcadors

en: _Browse Folder | _Browse Folders
ca[0]: _Navega per la carpeta
ca[1]: _Navega per les carpetes

en: _Browse...
ca: _Navega...

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Clear
ca: Nete_ja

en: _Close
ca: Tan_ca

en: _Close Tab
ca: Tan_ca la pestanya

en: _Compact
ca: _Compacta

en: _Computer
ca: _Ordinador

en: _Connect
ca: _Connecta

en: _Connect Drive
ca: _Connecta la unitat

en: _Contents
ca: _Contingut

en: _Copy
ca: _Copia

en: _Copy Here
ca: _Copia aquí

en: _DVD Video:
ca: _DVD de vídeo:

en: _Default zoom level:
ca: Nivell de zoom pre_determinat:

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: _Delete Permanently
ca: _Suprimeix definitivament

en: _Desktop
ca: _Escriptori

en: _Detect Media
ca: _Detecta els mitjans

en: _Disconnect
ca: _Desconnecta

en: _Disconnect Drive
ca: _Desconnecta la unitat

en: _Display
ca: _Visualització

en: _Double click to open items
ca: _Doble clic per obrir els elements

en: _Download
ca: _Baixa

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Edit Bookmarks...
ca: _Edita els marcadors...

en: _Eject
ca: _Expulsa

en: _Emblems
ca: _Emblemes

en: _Empty
ca: _Buida

en: _Empty File
ca: Fitx_er en blanc

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Folder:
ca: C_arpeta:

en: _Format
ca: _Formata

en: _Forward
ca: E_ndavant

en: _Go
ca: _Vés

en: _Group:
ca: _Grup:

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Home
ca: _Personal

en: _Home Folder
ca: _Carpeta de l'usuari

en: _Icons
ca: _Icones

en: _Image:
ca: _Imatge:

en: _Invert Selection
ca: _Inverteix la selecció

en: _Jump to
ca: _Vés-hi

en: _Keep Aligned
ca: _Mantén alineat

en: _Keyword:
ca: Paraula _clau:

en: _Launch Anyway
ca: _Executa de totes maneres

en: _Link Here
ca: _Enllaça aquí

en: _List
ca: _Llista

en: _Location
ca: _Ubicació

en: _Location...
ca: _Ubicació...

en: _Location:
ca: _Ubicació:

en: _Lock Drive
ca: B_loqueja la unitat

en: _Lock Icons Position
ca: B_loqueja la posició de les icones

en: _Main Toolbar
ca: _Barra d'eines principal

en: _Manually
ca: _Manualment

en: _Mount
ca: _Munta

en: _Move Here
ca: _Mou aquí

en: _Music Player:
ca: Reproductor de _música:

en: _Name
ca: _Nom

en: _Name: | _Names:
ca[0]: _Nom:
ca[1]: _Noms:

en: _Network
ca: _Xarxa

en: _Never prompt or start programs on media insertion
ca: Mai preguntis _ni iniciïs cap programa en inserir mitjans

en: _New Tab
ca: Pestanya _nova

en: _Next Tab
ca: Pestanya _següent

en: _OK
ca: D'ac_ord

en: _Only for files smaller than:
ca: _Només per als fitxers inferiors als:

en: _Open
ca: _Obre

en: _Open Scripts Folder
ca: _Obre la carpeta dels scripts

en: _Open With %s
ca: _Obre amb %s

en: _Organize Desktop by Name
ca: _Organitza l'escriptori pel nom

en: _Organize by Name
ca: _Organitza per nom

en: _Other pane
ca: Un altre _plafó

en: _Owner:
ca: _Propietari:

en: _Paste
ca: _Enganxa

en: _Paste Into Folder
ca: _Enganxa a la carpeta

en: _Pattern:
ca: _Patró:

en: _Patterns
ca: _Patrons

en: _Photos:
ca: _Fotos:

en: _Places
ca: _Llocs

en: _Power On
ca: _Encén

en: _Previous Tab
ca: Pestanya _anterior

en: _Properties
ca: _Propietats

en: _Read
ca: _Lectura

en: _Redo
ca: _Refés

en: _Redo copy of %d item | _Redo copy of %d items
ca[0]: _Refés la còpia d'%d element
ca[1]: _Refés la còpia de %d elements

en: _Redo create link to %d item | _Redo create link to %d items
ca[0]: _Refés la creació de l'enllaç d'%d element
ca[1]: _Refés la creació dels enllaços de %d elements

en: _Redo creation of %d folder | _Redo creation of %d folders
ca[0]: _Refés la creació d'%d carpeta
ca[1]: _Refés la creació de %d carpetes

en: _Redo creation of a file from template
ca: _Refés la creació d'un fitxer a partir d'una plantilla

en: _Redo creation of an empty file
ca: _Refés la creació d'un fitxer en blanc

en: _Redo delete of %d item | _Redo delete of %d items
ca[0]: _Refés la supressió d'%d element
ca[1]: _Refés la supressió de %d elements

en: _Redo duplicate of %d item | _Redo duplicate of %d items
ca[0]: _Refés la duplicació d'%d element
ca[1]: _Refés la duplicació de %d elements

en: _Redo move of %d item | _Redo move of %d items
ca[0]: _Refés el moviment d'%d element
ca[1]: _Refés el moviment de %d elements

en: _Redo move to trash of %d item | _Redo move to trash of %d items
ca[0]: _Refés el moviment d'%d element a la paperera
ca[1]: _Refés el moviment de %d elements a la paperera

en: _Redo rename of %d item | _Redo rename of %d items
ca[0]: _Refés el canvi de nom d'%d element
ca[1]: _Refés el canvi de nom de %d elements

en: _Redo restore from trash of %d item | _Redo restore from trash of %d items
ca[0]: _Refés la restauració d'%d element de la paperera
ca[1]: _Refés la restauració de %d elements de la paperera

en: _Reload
ca: To_rna a carregar

en: _Remember this application for "%s" files
ca: _Recorda aquesta aplicació per als fitxers «%s»

en: _Remember this application for %s documents
ca: _Recorda aquesta aplicació per als documents %s

en: _Remove
ca: _Suprimeix

en: _Remove a Color...
ca: Suprim_eix un color...

en: _Remove a Pattern...
ca: Suprim_eix un patró...

en: _Remove an Emblem...
ca: Suprim_eix un emblema...

en: _Remove...
ca: Sup_rimeix...

en: _Rename...
ca: _Reanomena...

en: _Restore
ca: _Restaura

en: _Retry
ca: _Torna-ho a intentar

en: _Revert
ca: _Reverteix

en: _Run
ca: _Executa

en: _Run executable text files when they are opened
ca: E_xecuta els fitxers de text executables quan s'obrin

en: _Safely Remove Drive
ca: _Treu la unitat de forma segura

en: _Save
ca: De_sa

en: _Search
ca: _Cerca

en: _Search for Files...
ca: _Cerca fitxers...

en: _Search for:
ca: _Cerca:

en: _Select Application
ca: _Seleccioneu una aplicació

en: _Server:
ca: _Servidor:

en: _Show file sizes with IEC units
ca: Mo_stra la mida dels fitxers amb unitats de la CEI

en: _Show icons
ca: Mo_stra les icones

en: _Side Pane
ca: Plafó _lateral

en: _Single click to open items
ca: Un _sol clic per obrir els elements

en: _Skip
ca: _Omet

en: _Skip files
ca: _Omet els fitxers

en: _Software:
ca: _Programari:

en: _Start
ca: _Inicia

en: _Start Multi-disk Device
ca: _Inicia la unitat de discs múltiples

en: _Start Multi-disk Drive
ca: _Inicia la unitat de discs múltiples

en: _Sticky
ca: En_ganxós

en: _Stop
ca: At_ura

en: _Stop Multi-disk Device
ca: _Atura la unitat de discs múltiples

en: _Stop Multi-disk Drive
ca: _Atura la unitat de discs múltiples

en: _Stop the drive associated with the open folder
ca: _Atura la unitat associada a la carpeta oberta

en: _Tabs
ca: _Pestanyes

en: _Text beside icons
ca: Te_xt al costat de les icones

en: _Trash
ca: _Paperera

en: _Type:
ca: _Tipus:

en: _Undo
ca: _Desfés

en: _Undo copy of %d item | _Undo copy of %d items
ca[0]: _Desfés la còpia d'%d element
ca[1]: _Desfés la còpia de %d elements

en: _Undo create link to %d item | _Undo create link to %d items
ca[0]: _Desfés la creació de l'enllaç d'%d element
ca[1]: _Desfés la creació dels enllaços de %d elements

en: _Undo creation of %d folder | _Undo creation of %d folders
ca[0]: _Desfés la creació d'%d carpeta
ca[1]: _Desfés la creació de %d carpetes

en: _Undo creation of a file from template
ca: _Desfés la creació d'un fitxer a partir d'una plantilla.

en: _Undo creation of an empty file
ca: _Desfés la creació d'un fitxer en blanc

en: _Undo delete of %d item | _Undo delete of %d items
ca[0]: _Desfés la supressió d'%d element
ca[1]: _Desfés la supressió de %d elements

en: _Undo duplicate of %d item | _Undo duplicate of %d items
ca[0]: _Desfés la duplicació d'%d element
ca[1]: _Desfés la duplicació de %d elements

en: _Undo move of %d item | _Undo move of %d items
ca[0]: _Desfés el moviment d'%d element
ca[1]: _Desfés el moviment de %d elements

en: _Undo move to trash of %d item | _Undo move to trash of %d items
ca[0]: _Desfés el moviment a la paperera d'%d element
ca[1]: _Desfés el moviment a la paperera de %d elements

en: _Undo rename of %d item | _Undo rename of %d items
ca[0]: _Desfés el canvi de nom d'%d element
ca[1]: _Desfés el canvi de nom de %d elements

en: _Undo restore from trash of %d item | _Undo restore from trash of %d items
ca[0]: _Desfés la restauració d'%d element de la paperera
ca[1]: _Desfés la restauració de %d elements de la paperera

en: _Unlock Drive
ca: Desbloq_ueja la unitat

en: _Unmount
ca: Desm_unta

en: _Up
ca: _Amunt

en: _Use a custom command
ca: _Utilitza una ordre personalitzada

en: _Use compact layout
ca: _Utilitza una disposició compacta

en: _View
ca: _Vista

en: _View As
ca: _Visualitza com a

en: _View executable text files when they are opened
ca: _Mostra els fitxers de text executables quan s'obrin

en: _Widget View
ca: _Vista d'estri

en: _Write
ca: _Escriptura

en: access
ca: accés

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
ca[0]: aproximadament %'d hora
ca[1]: aproximadament %'d hores

en: bookmarks;browse;local;network;locations;MATE;
ca: marcadors;navega;local;xarxa;ubicacions;MATE;

en: browse;disks;folders;local;remote;computer;MATE;
ca: navega;discs;carpetes;local;remot;ordinador;MATE;

en: by E_xtension
ca: per e_xtensió

en: by Modification _Date
ca: per _data de modificació

en: by S_ize on Disk
ca: per m_ida al disc

en: by T_rash Time
ca: pel temps a la _paperera

en: by _Creation Date
ca: per data de _creació

en: by _Emblems
ca: per _emblemes

en: by _Name
ca: per _nom

en: by _Size
ca: per _mida

en: by _Type
ca: per _tipus

en: column
ca: columna

en: create/delete
ca: crear/suprimir

en: dropped data
ca: dades arrossegades

en: dropped text.txt
ca: text arrossegat.txt

en: file;manager;change;properties;behaviour;appearance;windows;MATE;
ca: fitxer;gestor;canvi;propietats;comportament;aparença;finestres;MATE;

en: files;browser;manager;MATE;
ca: fitxers;navegador;gestor;MATE;

en: folder removed
ca: carpeta eliminada

en: free
ca: lliures

en: home;personal;folder;open;MATE;
ca: personal;carpeta;usuari;obre;inici;MATE;

en: link
ca: enllaç

en: link (broken)
ca: enllaç (trencat)

en: list
ca: llista

en: loading...
ca: s'està carregant...

en: nd copy)
ca: a còpia)

en: new file
ca: fitxer nou

en: nothing
ca: res

en: on the desktop
ca: a l'escriptori

en: paused
ca: en pausa

en: pausing
ca: s'està posant en pausa

en: pointing at "%s"
ca: apuntant a «%s»

en: program
ca: programa

en: queued
ca: a la cua

en: queuing
ca: s'està posant a la cua

en: rd copy)
ca: a còpia)

en: read
ca: lectura

en: st copy)
ca: a còpia)

en: th copy)
ca: a còpia)

en: today
ca: avui

en: today at %-I:%M %p
ca: avui a les %-H:%M

en: today at %-I:%M:%S %p
ca: avui a les %-H:%M:%S

en: today at 00:00 PM
ca: avui a les %-H:%M

en: today at 00:00:00 PM
ca: avui a les %-H:%M:%S

en: today, %-I:%M %p
ca: avui, %-H:%M

en: today, 00:00 PM
ca: avui, %-H:%M

en: unknown
ca: desconegut

en: unknown MIME type
ca: tipus MIME desconegut

en: unknown type
ca: tipus desconegut

en: unreadable
ca: il·legible

en: untitled folder
ca: carpeta nova

en: used
ca: utilitzats

en: write
ca: escriptura

en: yesterday
ca: ahir

en: yesterday at %-I:%M %p
ca: ahir a les %-H:%M

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
ca: ahir a les %-H:%M:%S

en: yesterday at 00:00 PM
ca: ahir a les %-H:%M

en: yesterday at 00:00:00 PM
ca: ahir a les %-H:%M:%S

en: yesterday, %-I:%M %p
ca: ahir, %-H:%M

en: yesterday, 00:00 PM
ca: ahir, %-H:%M
