HexChat - en to ca translation catalogue (1119 entries)

en: 
    DCC GET <nick>                      - accept an offered file
    DCC SEND [-maxcps=#] <nick> [file]  - send a file to someone
    DCC PSEND [-maxcps=#] <nick> [file] - send a file using passive mode
    DCC LIST                            - show DCC list
    DCC CHAT <nick>                     - offer DCC CHAT to someone
    DCC PCHAT <nick>                    - offer DCC CHAT using passive mode
    DCC CLOSE <type> <nick> <file>         example:
             /dcc close send johnsmith file.tar.gz
ca: 
    DCC GET <sobrenom> - accepta un fitxer ofert
    DCC SEND [-maxcps=#] <sobrenom> [fitxer] - envia un fitxer a algú
    DCC PSEND [-maxcps=#] <sobrenom> [fitxer] -envia un fitxer utilitzant el mode passiu
    DCC LIST - mostra la llista DCC
    DCC CHAT <sobrenom> - ofereix un xat DCC a algú
    DCC PCHAT <sobrenom> - ofereix un xat DCC utilitzant el mode passiu
    DCC CLOSE <tipus> <sobrenom> <fitxer> exemple:
    /dcc close send johnsmith fitxer.tar.gz

en: 
    No help available on that command.
ca: 
    No hi ha ajuda disponible per a aquesta ordre.

en:   %-20s offline
ca:   %-20s no connectat

en:   %-20s online
ca:   %-20s connectat

en:  has been build without plugin support.
ca:  ha estat construït sense la compatibilitat per als connectors.

en: !Leave ports at zero for full range.
ca: !Deixeu els ports a zero per a l'interval complet.

en: $ Number
ca: $ Número

en: $tNotify list is empty.
ca: $tLa llista de notificacions està buida.

en: %C16,17  Notify List
ca: %C16,17  Llista de notificacions

en: %C18*%O$t%C18$1%O added to notify list.
ca: %C18*%O$t%C18$1%O s'ha afegit a la llista de notificacions.

en: %C19*%O$t%C19You have been killed by %C26$1%C (%C20$2%O)
ca: %C19*%O$t%C19Heu estat morts per %C26$1%C (%C20$2%O)

en: %C19*%O$tNow talking on %C22$2%O
ca: %C19*%O$tAra esteu parlant a %C22$2%O

en: %C20*%O$tCannot join %C22$1%C (%C20User limit reached%O)
ca: %C20*%O$tNo es pot unir a %C22$1%C (%C20S'ha assolit el límit d'usuaris%O)

en: %C20*%O$tConnection failed (%C20$1%O)
ca: %C20*%O$tHa fallat la connexió (%C20$1%O)

en: %C20*%O$tDCC RECV: Cannot open '%C23$1%C' for writing (%C20$2%O)
ca: %C20*%O$tDCC RECV: No es pot obrir '%C23$1%C' per a l'escriptura (%C20$2%O)

en: %C20*%O$tDisconnected (%C20$1%O)
ca: %C20*%O$tDesconnectat (%C20$1%O)

en: %C20*%O$tUnknown host. Maybe you misspelled it?
ca: %C20*%O$tAmfitrió desconegut. Potser l'heu escrit malament?

en: %C20*%O$tYou are now known as %C18$2%O
ca: %C20*%O$tAra se us coneix com a %C18$2%O

en: %C22*%O$t%C22$1%O: %C18$2%O on %C24$4%O by %C26$3%O
ca: %C22*%O$t%C22$1%O: %C18$2%O a %C24$4%O per %C26$3%O

en: %C22*%O$t%C26$1%C has kicked %C18$2%C from %C22$3%C (%C24$4%O)
ca: %C22*%O$t%C26$1%C ha fet fora %C18$2%C de %C22$3%C (%C24$4%O)

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes ban on %C18$2%O
ca: %C22*%O$t%C26$1%O suprimeix el bandejament a %C18$2%O

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes channel keyword
ca: %C22*%O$t%C26$1%O suprimeix la paraula clau del canal

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes user limit
ca: %C22*%O$t%C26$1%O suprimeix el límit d'usuaris

en: %C22*%O$t%C26$1%O sets ban on %C18$2%O
ca: %C22*%O$t%C26$1%O estableix el bandejament a %C18$2%O

en: %C22*%O$t%C26$1%O sets channel keyword to %C24$2%O
ca: %C22*%O$t%C26$1%O estableix la paraula clau del canal a %C24$2%O

en: %C22*%O$t%C26$1%O sets channel limit to %C24$2%O
ca: %C22*%O$t%C26$1%O estableix el límit del canal a %C24$2%O

en: %C22*%O$t%C26$1%O sets mode %C24$2$3%O on %C22$4%O
ca: %C22*%O$t%C26$1%O estableix el mode %C24$2$3%O a %C22$4%O

en: %C22*%O$tCannot join %C22$1 %O(%C20You are banned%O).
ca: %C22*%O$tNo pot unir-se a %C22$1 %O(%C20Esteu bandejat%O).

en: %C22*%O$tChannel %C22$1%O created on %C24$2%O
ca: %C22*%O$tS'ha creat el canal %C22$1%O a %C24$2%O

en: %C22*%O$tChannel %C22$1%O url: %C24$2
ca: %C22*%O$tURL del canal %C22$1%O: %C24$2

en: %C22*%O$tTopic for %C22$1%C is: $2%O
ca: %C22*%O$tEl tema per %C22$1%C és: $2%O

en: %C22*%O$tTopic for %C22$1%C set by %C26$2%C (%C24$3%O)
ca: %C22*%O$tEl tema per %C22$1%C l'ha establert %C26$2%C (%C24$3%O)

en: %C23*$t$1 ($3%C23) has joined
ca: %C23*$t$1 ($3%C23) s'ha unit

en: %C23*%O$t%C23$1%O users in notify list.
ca: %C23*%O$t%C23$1%O usuaris a la llista de notificacions.

en: %C23*%O$t%C28[%C18$1%C28] %OEnd of WHOIS list.
ca: %C23*%O$t%C28[%C18$1%C28] %OFinal de la llista WHOIS.

en: %C23*%O$t%C28[%C18$1%C28]%C is away %C30(%C23$2%O%C30)%O
ca: %C23*%O$t%C28[%C18$1%C28]%C està absent %C30(%C23$2%O%C30)%O

en: %C23*%O$tAuthenticating via SASL as %C18$1%O (%C24$2%O)
ca: %C23*%O$tS'està autentificant a través de SASL com %C18$1%O (%C24$2%O)

en: %C23*%O$tCapabilities requested: %C29$1%O
ca: %C23*%O$tCapacitats sol·licitades: %C29$1%O

en: %C23*%O$tCapabilities supported: %C29$2%O
ca: %C23*%O$tCapacitats admeses: %C29$2%O

en: %C23*%O$tConnected. Now logging in.
ca: %C23*%O$tS'ha connectat. Ara s'està identificant.

en: %C23*%O$tConnecting to %C29$1%C (%C23$2:$3%O)
ca: %C23*%O$tS'està connectant a %C29$1%C (%C23$2:$3%O)

en: %C23*%O$tNotify: %C18$1%C is away (%C24$2%O)
ca: %C23*%O$tNotifica: %C18$1%C està absent (%C24$2%O)

en: %C23*%O$tNotify: %C18$1%C is back
ca: %C23*%O$tNotifca: %C18$1%C ha tornat

en: %C23*%O$tNotify: %C18$1%C is offline (%C29$3%O)
ca: %C23*%O$tNotifcació: %C18$1%C està desconnectat (%C29$3%O)

en: %C23*%O$tNotify: %C18$1%C is online (%C29$3%O)
ca: %C23*%O$tNotifcació: %C18$1%C està connectat (%C29$3%O)

en: %C24*$t$1 has quit ($2)
ca: %C24*$t$1 ha sortit ($2)

en: %C24*%O$t%C18$1%C has requested to resume '%C23$2%C' from %C24$3%O.
ca: %C24*%O$t%C18$1%C ha sol·licitat reprendre '%C23$2%C' del %C24$3%O.

en: %C24*%O$t%C18$1%O deleted from notify list.
ca: %C24*%O$t%C18$1%O s'ha suprimit de la llista de notificacions.

en: %C24*%O$t%C26$1%C sets modes %C30[%C24$2%C30]%O
ca: %C24*%O$t%C26$1%C estableix els modes %C30[%C24$2%C30]%O

en: %C24*%O$t%C28$1%O is now known as %C18$2%O
ca: %C24*%O$t%C28$1%O és conegut com a %C18$2%O

en: %C24*%O$tA process is already running
ca: %C24*%O$tJa hi ha un procés en execució

en: %C24*%O$tDCC CHAT connection established to %C18$1%C %C30[%C24$2%C30]%O
ca: %C24*%O$tDCC CHAT s'ha establert la connexió a %C18$1%C %C30[%C24$2%C30]%O

en: %C24*%O$tDCC RECV connection established to %C18$1 %C30[%O%C24$2%C30]%O
ca: %C24*%O$tDCC RECV s'ha establert la connexió a %C18$1 %C30[%O%C24$2%C30]%O

en: %C24*%O$tDCC SEND connection established to %C18$1 %C30[%O%C24$2%C30]%O
ca: %C24*%O$tDCC SEND s'ha establert la connexió a %C18$1 %C30[%O%C24$2%C30]%O

en: %C24*%O$tFound your IP: %C30[%C24$1%C30]%O
ca: %C24*%O$tS'ha trobat la vostra IP: %C30[%C24$1%C30]%O

en: %C24*%O$tLooking up IP number for %C18$1%O...
ca: %C24*%O$tS'està buscant el número IP per %C18$1%O...

en: %C24*%O$tReceived a CTCP Sound %C24$1%C from %C18$2%C (to %C22$3%O)
ca: %C24*%O$tS'ha rebut un so de CTCP %C24$1%C de %C18$2%C (a %C22$3%O)

en: %C29*%O$tCapabilities acknowledged: %C29$2%O
ca: %C29*%O$tCapacitats reconegudes: %C29$2%O

en: %C29*%O$tCapabilities removed: %C29$2%O
ca: %C29*%O$tS'han suprimit les capacitats: %C29$2%O

en: %C29*%O$tConnected.
ca: %C29*%O$tConnectat.

en: %C29*%O$tLooking up %C29$1%O
ca: %C29*%O$tS'està buscant %C29$1%O

en: %O%C18$1%O added to ignore list.
ca: %O%C18$1%O s'ha afegit a la llista d'ignorats.

en: %O%C18$1%O removed from ignore list.
ca: %O%C18$1%O s'ha suprimit de la llista d'ignorats.

en: %OIgnore list is empty.
ca: %OLa la llista d'ignorats està buida.

en: %UChannel          Users   Topic
ca: %UCanal            Usuaris Tema

en: %d bytes
ca: %d octets

en: %d hours ago
ca: fa %d hores

en: %d minutes ago
ca: fa %d minuts

en: %d nicks selected.
ca: %d sobrenoms seleccionats.

en: %d ops, %d total
ca: %d operador(s), %d en total

en: %s is offering "%s". Do you want to accept?
ca: %s us està oferint «%s». Voleu acceptar-lo?

en: %s on %s by %s
ca: %s el %s per %s

en: %s plugin loaded
ca: S'ha carregat el connector %s

en: %s plugin unloaded
ca: S'ha descarregat el connector %s

en: %s=Server %c=Channel %n=Network.
ca: %s=servidor %c=canal %n=xarxa.

en: %u channel messages. - %s
ca: %u missatge de canal. - %s

en: %u minutes ago
ca: fa %u minuts

en: (Disabled)
ca: (Inhabilitat)

en: *	Error starting identd server: %s
ca: *	Error en iniciar el servidor identd: %s

en: * Running IRC as root is stupid! You should
      create a User Account and use that to login.
ca: * L'execució d'IRC com a root és estúpid! Hauríeu de crear
      un compte d'usuari i utilitzar-lo per identificar-vos.

en: *!*@*.host
ca: *!*@*.amfitrió

en: *!*@domain
ca: *!*@domini

en: *!*user@*.host
ca: *!*usuari@*.amfitrió

en: *!*user@domain
ca: *!*usuari@domini

en: **** BEGIN LOGGING AT %s
ca: **** INICI EL REGISTRE A %s

en: **** ENDING LOGGING AT %s
ca: **** FINAL DEL REGISTRE A %s

en: *WARNING*
    Auto accepting DCC to your home directory
    can be dangerous and is exploitable. Eg:
    Someone could send you a .bash_profile
ca: *ATENCIÓ*
    Acceptar automàticament els DCC al vostre
    directori personal pot ser perillós. P. ex.:
    Algú podria enviar-vos un .bash_profile

en: <b>Bold</b>
ca: <b>Negreta</b>

en: <i>(no suggestions)</i>
ca: <i>(sense suggeriments)</i>

en: <i>Italic</i>
ca: <i>Cursiva</i>

en: <none>
ca: <cap>

en: <u>Underline</u>
ca: <u>Subratllat</u>

en: ADDBUTTON <name> <action>, adds a button under the user-list
ca: ADDBUTTON <nom> <acció>, afegeix un botó a sota de la llista d'usuaris

en: ADDSERVER <NewNetwork> <newserver/6667>, adds a new network with a new server to the network list
ca: ADDSERVER <NovaXarxa> <nouservidor/6667>, afegeix una xarxa nova amb un servidor nou a la llista de xarxes

en: ALLCHAN <cmd>, sends a command to all channels you're in
ca: ALLCHAN <cmd>, envia una ordre a tots els canals on estigueu

en: ALLCHANL <cmd>, sends a command to all channels on the current server
ca: ALLCHANL <cmd>, envia una ordre a tots els canals del servidor actual

en: ALLSERV <cmd>, sends a command to all servers you're in
ca: ALLSERV <cmd>, envia una ordre a tots els servidors on estigueu

en: AWAY [<reason>], sets you away (use /BACK to unset)
ca: AWAY [<motiu>], us estableix com a absent (utilitzeu /BACK per desestablir-ho)

en: Abort
ca: Avorta

en: Aborted
ca: Avortat

en: Accept
ca: Accepta

en: Accept invalid SSL certificates
ca: Accepta els certificats SSL no vàlids

en: Account
ca: Compte

en: Account unknown
ca: Compte desconegut

en: Account:
ca: Compte:

en: Acknowledged Capabilities
ca: Capacitats reconegudes

en: Action Upon Double Click
ca: Acció per al doble-clic

en: Active
ca: Actiu

en: Add
ca: Afegeix

en: Add "%s" to Dictionary
ca: Afegeix "%s" al diccionari

en: Add...
ca: Afegeix...

en: Added server %s to network %s.
ca: Afegit el servidor %s a la xarxa %s.

en: Address:
ca: Adreça:

en: Advanced
ca: Avançat

en: Afghanistan
ca: Afganistan

en: Aland Islands
ca: Illes Aland

en: Albania
ca: Albània

en: Albanian
ca: Albània

en: Alerts
ca: Alertes

en: Algeria
ca: Algèria

en: All connections
ca: Totes les connexions

en: All downloads combined:
ca: Totes les baixades combinades:

en: All uploads combined:
ca: Tots els enviaments combinats:

en: Already marked away: %s
ca: Ja està marcat com a absent: %s

en: Already marked back.
ca: Ja està marcat com he tornat.

en: Alternative fonts:
ca: Lletres alternatives:

en: Always
ca: Sempre

en: American Samoa
ca: Samoa Americana

en: An hour ago
ca: fa una hora

en: Antarctica
ca: Antàrtida

en: Antigua and Barbuda
ca: Antigua i Barbuda

en: Appearance
ca: Aparença

en: Are you sure this is a SSL capable server and port?
ca: Esteu segur que aquest servidor permet l'ús de SSL i que el port és correcte?

en: Are you sure you want to quit?
ca: Esteu segur que voleu sortir?

en: Are you sure you want to remove all ignores?
ca: Esteu segur que voleu suprimir tots els ignorats?

en: Are you sure you want to remove all listed items in %s?
ca: Esteu segur que voleu suprimir tots els ítems llistats a %s?

en: Armenia
ca: Armènia

en: Ascension Island
ca: Illa Ascensió

en: Ask for confirmation
ca: Demana la confirmació

en: Ask for download folder
ca: Demana la carpeta per a la baixada

en: Asks the IRC server for your real address. Use this if you have a 192.168.*.* address!
ca: Pregunta al servidor per la vostra adreça real. Useu això si teniu una adreça 192.168.*.*

en: Asturian
ca: Asturià

en: Australia
ca: Austràlia

en: Austria
ca: Àustria

en: Auto Copy Behavior
ca: Comportament de la còpia automàtica

en: Auto Open DCC Windows
ca: Obre automàticament les finestres DCC

en: Auto accept file offers:
ca: Accepta automàticament els fitxers oferts:

en: Auto join delay:
ca: Retard d'autounió:

en: Auto reconnect delay:
ca: Retard de reconnexió automàtica:

en: Autojoin Channel
ca: Autouneix-te al canal

en: Autojoin channels
ca: Autouneix-te als canals

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Automatically copy selected text
ca: Copia automàticament el text

en: Automatically include color information
ca: Inclou automàticament la informació del color

en: Automatically include timestamps
ca: Inclou automàticament les marques de temps

en: Automatically unmark away
ca: Treu automàticament l'estatus d'absent

en: Away
ca: Absència

en: Away Msg:
ca: Missatge d'absència:

en: Away Reason
ca: Motiu de l'absència

en: Away Tracking
ca: Seguiment d'absències

en: Away reason
ca: Motiu de l'absència

en: Away user:
ca: Usuari absent:

en: Away:
ca: Absent:

en: Azerbaijan
ca: Azerbaitjan

en: Azerbaijani
ca: Azerbaitjan

en: BACK, sets you back (not away)
ca: BACK, us estableix com a he tornat (no absent)

en: BAN <mask> [<bantype>], bans everyone matching the mask from the current channel. If they are already on the channel this doesn't kick them (needs chanop)
ca: BAN <mask> [<bantype>], bandeja tots els usuaris que coincideixin amb la màscara. Si ja es troben al canal amb això no els fareu fora (requereix chanop)

en: Background image:
ca: Imatge de fons:

en: Background:
ca: Fons:

en: Bad arguments for user command.
ca: Els arguments per a l'ordre d'usuari no són vàlids.

en: Bahamas
ca: Bahames

en: Ban
ca: Bandeja

en: Ban List
ca: Llista de bandejaments

en: Ban List (%s) - %s
ca: Llista de bandejaments (%s) - %s

en: Ban Type:
ca: Tipus de bandejament:

en: Ban time
ca: Duració del bandejament

en: Banmask
ca: Màscara de bandejament

en: Bans
ca: Bandejaments

en: Basque
ca: Basc

en: Begin minimized. Level 0=Normal 1=Iconified 2=Tray
ca: Comença minimitza. Nivell 0=normal 1=iconificat 2=safata

en: Belarus
ca: Bielorússia

en: Belarusian
ca: Bielorússia

en: Belgium
ca: Bèlgica

en: Benin
ca: Benín

en: Bind to:
ca: Vincula a:

en: Blink Task _Bar
ca: Parpelleja la _barra de tasques

en: Blink Tray _Icon
ca: Parpelleja la _icona de la safata

en: Blink task bar on:
ca: Parpelleja la barra de tasques amb:

en: Blink tray icon on:
ca: Parpelleja la icona de la safata amb:

en: Bolivia
ca: Bolívia

en: Bosnia and Herzegovina
ca: Bòsnia i Hercegovina

en: Both
ca: Ambdós

en: Bottom
ca: Baix

en: Bouvet Island
ca: Illa Bouvet

en: Brazil
ca: Brasil

en: British Channel Isles
ca: Illes del Canal Britànic

en: British Indian Ocean Territory
ca: Territori Britànic de l'Oceà Índic

en: British Virgin Islands
ca: Illes Verge Britàniques

en: Browse...
ca: Vés a...

en: Bulgaria
ca: Bulgària

en: Bulgarian
ca: Bulgària

en: Businesses
ca: Negocis

en: CHANOPT [-quiet] <variable> [<value>]
ca: CHANOPT [-quiet] <variable> [<valor>]

en: CHARSET [<encoding>], get or set the encoding used for the current connection
ca: CHARSET [<encoding>], obtén o estableix la codificació utilitzada per la connexió actual

en: CLEAR [ALL|HISTORY|[-]<amount>], Clears the current text window or command history
ca: CLEAR [ALL|HISTORY|[-]<amount>], neteja el text actual de la finestra o l'historial d'ordres

en: CLOSE [-m], Closes the current tab, closing the window if this is the only open tab, or with the "-m" flag, closes all queries.
ca: CLOSE [-m], tanca la pestanya actual, amb el tancament de la finestra si aquesta és l'única pestanya oberta, o amb l'indicador "-m", tanca tots els missatges.

en: COUNTRY [-s] <code|wildcard>, finds a country code, eg: au = australia
ca: COUNTRY [-s] <codi|comodí>, troba un codi de país, p. ex.: au = Austràlia

en: CTCP <nick> <message>, send the CTCP message to nick, common messages are VERSION and USERINFO
ca: CTCP <sobrenom> <missatge>, envia el missatge CTCP al sobrenom indicat, els missatges més comuns són VERSION i USERINFO

en: CYCLE [<channel>], parts the current or given channel and immediately rejoins
ca: CYCLE [<canal>], abandona el canal actual o especificat i immediatament torna a unir-se

en: C_lear Text
ca: _Neteja el text

en: C_onnect
ca: Connecta

en: Cambodia
ca: Cambodja

en: Cameroon
ca: Camerun

en: Canada
ca: Canadà

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cannot access %s
ca: No es pot accedir a %s

en: Cannot access file: %s
    %s.
    Resuming not possible.
ca: No s'ha pogut accedir al fitxer: %s
    %s.
    No es pot reprendre.

en: Cannot assign that address
ca: No s'ha pogut assignar aquesta adreça

en: Cannot read sound file:
    %s
ca: No s'ha pogut llegir el fitxer de so:
    %s

en: Cannot read that file.
ca: Aquest fitxer no es pot llegir.

en: Cannot resolve hostname %s
    Check your IP Settings!
ca: No s'ha pogut resoldre el nom d'amfitrió %s
    Comproveu els vostres paràmetres IP

en: Cannot resume the same file from two people.
ca: No es pot reprendre la recepció del mateix fitxer des de dues persones diferents.

en: Cannot write to that file.
ca: No es pot escriure a aquest fitxer.

en: Cape Verde
ca: Cap Verd

en: Catalan
ca: Català

en: Cayman Islands
ca: Illes Caiman

en: Central African Republic
ca: República Centreafricana

en: Chad
ca: Txad

en: Channel
ca: Canal

en: Channel List (%s) - %s
ca: Llista de canals (%s) - %s

en: Channel Membership/"is an IRC operator"
ca: Membre del canal/"és un operador IRC"

en: Channel Message
ca: Missatge de canal

en: Channel Name
ca: Nom del canal

en: Channel Tab
ca: Pestanya de canal

en: Channel Window
ca: Finestra de canals

en: Channel _List
ca: _Llista de canals

en: Channel message from: %s (%s)
ca: Missatge de canal de: %s (%s)

en: Channel message from: %s (%s) - %s
ca: Missatge de canal de: %s (%s) - %s

en: Channel name
ca: Nom del canal

en: Channel name too short, try again.
ca: El nom del canal és massa curt, torneu-ho a intentar.

en: Channel switcher
ca: Canviador de canal

en: Channel:
ca: Canal:

en: Character Chart
ca: Taula de caràcters

en: Character set:
ca: Joc de caràcters:

en: Chat
ca: Xat

en: Chat window
ca: Finestra de xat

en: Chat with other people online
ca: Xategeu amb altres persones en línia

en: Chatting
ca: Conversacions

en: Chile
ca: Xile

en: China
ca: Xina

en: Chinese (Simplified)
ca: Xinès (simplificat)

en: Chinese (Traditional)
ca: Xinès (tradicional)

en: Christmas Island
ca: Illa Christmas

en: Claim you are at this address when offering files.
ca: Anuncia aquesta adreça com a pròpia quan s'ofereixin fitxers.

en: Clear
ca: Neteja

en: Clear list
ca: Neteja la llista

en: Close to tray
ca: Tanca a la safata

en: Cocos Islands
ca: Illes Cocos

en: Colombia
ca: Colòmbia

en: Color nicknames in userlist
ca: Acoloreix els sobrenoms a la llista d'usuaris

en: Colored nick names
ca: Acoloreix els sobrenoms

en: Commands Available:
ca: Ordres disponibles:

en: Company Jobs
ca: Treballs de l'empresa

en: Connect
ca: Connecta

en: Connect commands
ca: Ordres de connexió

en: Connect to selected server only
ca: Connecta només al servidor seleccionat

en: Connect to this network automatically
ca: Connecta automàticament a aquesta xarxa

en: Connected to %u networks and %u channels - %s
ca: S'ha connectat a %u xarxes i %u canals - %s

en: Connection Complete - %s
ca: Connexió completada - %s

en: Connection refused
ca: Connexió refusada

en: Connection reset by peer
ca: Connexió reiniciada des de l'altre costat

en: Connection timed out
ca: S'ha excedit el temps d'espera

en: Connection to %s complete.
ca: S'ha completat la connexió a %s.

en: Cook Islands
ca: Illes Cook

en: Copy
ca: Copia

en: Copy Selected Link
ca: Copia l'enllaç seleccionat

en: Copy _Topic Text
ca: Copia el text del _tema

en: Copy entry
ca: Copia l'entrada

en: Copy mask
ca: Copia la màscara

en: Copy selected URL
ca: Copia l'URL seleccionat

en: Cote d'Ivoire
ca: Costa d'Ivori

en: Couldn't connect to session bus
ca: No s'ha pogut establir connexió amb el bus de la sessió

en: Couldn't connect to session bus: %s
ca: No s'ha pogut establir connexió amb el bus de la sessió: %s

en: Country:
ca: País:

en: Croatia
ca: Croàcia

en: Crop
ca: Escurça

en: Cycle Channel
ca: Canvia de canal

en: Cycling to next server in %s...
ca: Passant al següent servidor de %s...

en: Cyprus
ca: Xipre

en: Czech Republic
ca: República Txeca

en: DCC IP address:
ca: Adreça IP

en: DCC String
ca: Cadena DCC

en: DCC Type
ca: Tipus de DCC

en: DCC only
ca: Només DCC

en: DEHOP <nick>, removes chanhalf-op status from the nick on the current channel (needs chanop)
ca: DEHOP <sobrenom>, treu l'estatus de semioperador de canal del sobrenom indicat al canal actual (requereix chanop)

en: DELBUTTON <name>, deletes a button from under the user-list
ca: DELBUTTON <nom>, elimina un botó de sota la llista d'usuaris

en: DEOP <nick>, removes chanop status from the nick on the current channel (needs chanop)
ca: DEOP <sobrenom>, treu l'estatus d'operador del canal al sobrenom indicat (requereix chanop)

en: DEVOICE <nick>, removes voice status from the nick on the current channel (needs chanop)
ca: DEVOICE <sobrenom>, treu l'estatus de veu al sobrenom indicat (requereix chanop)

en: DISCON, Disconnects from server
ca: DISCON, Desconnecta del servidor

en: DNS <nick|host|ip>, Resolves an IP or hostname
ca: DNS <sobrenom|amfitrió|ip>, resol una IP o nom d'amfitrió

en: DOAT <channel,list,/network> <command>
ca: DOAT <canal,llista,/xarxa> <ordre>

en: Date
ca: Data

en: Default Messages
ca: Missatges predeterminats

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Democratic Republic of Congo
ca: República Democràtica del Congo

en: Denmark
ca: Dinamarca

en: Description
ca: Descripció

en: Destination filename
ca: Nom del fitxer de destí

en: Details
ca: Detalls

en: Dialog
ca: Diàleg

en: Dialog Buttons
ca: Botons de diàleg

en: Dialog Buttons - Special codes:
    
    %a  =  all selected nicks
    %c  =  current channel
    %e  =  current network name
    %h  =  selected nick's hostname
    %m  =  machine info
    %n  =  your nick
    %s  =  selected nick
    %t  =  time/date
    %u  =  selected users account
ca: Botons del diàleg: codis especials:
    
    %a  =  tots els sobrenoms seleccionats
    %c  =  el canal actual
    %e  =  el nom de la xarxa actual
    %h  =  el nom d'amfitrió del sobrenom seleccionat
    %m  =  la informació de la màquina
    %n  =  el vostre sobrenom
    %s  =  el sobrenom seleccionat
    %t  =  l'hora/data
    %u  =  els comptes dels usuaris seleccionats

en: Dialog buttons - %s
ca: Botons de diàleg - %s

en: Dialog with
ca: Diàleg amb

en: Dictionaries to use:
ca: Diccionari a utilitzar:

en: Direct Chat
ca: Xat directe

en: Display MODEs in raw form
ca: Mostra els MODEs en brut

en: Display lists in compact mode
ca: Visualitza les llistes al mode compacte

en: Displaying %d/%d users on %d/%d channels.
ca: Es mostren %d/%d usuaris en %d/%d canals.

en: Dominican Republic
ca: República Dominicana

en: Don't ask next time.
ca: No ho preguntis la pròxima vegada.

en: Don't auto connect to servers
ca: No t'autoconnectis als servidors

en: Don't auto load any plugins
ca: No autocarreguis cap connector

en: Don't cycle through all the servers when the connection fails.
ca: Quan falla la connexió, no ho reintenta amb cada un dels servidors.

en: Done
ca: Fet

en: Download files to:
ca: Baixa els fitxers a:

en: Downloads
ca: Baixades

en: ECHO <text>, Prints text locally
ca: ECHO <text>, Imprimeix localment el text

en: EXEC [-o] <command>, runs the command. If -o flag is used then output is sent to current channel, else is printed to current text box
ca: EXEC [-o] <ordre>, executa l'ordre. Si utilitzeu l'indicador -o s'enviarà la sortida cap al canal actual, si no es mostrarà al quadre de text actual

en: EXECCONT, sends the process SIGCONT
ca: EXECCONT, envia un senyal SIGCONT al procés

en: EXECKILL [-9], kills a running exec in the current session. If -9 is given the process is SIGKILL'ed
ca: EXECKILL [-9], mata un procés que s'estigui executant en la sessió actual. Si es dóna -9, el senyal serà SIGKILL

en: EXECSTOP, sends the process SIGSTOP
ca: EXECSTOP, envia un senyal SIGSTOP al procés

en: EXECWRITE, sends data to the processes stdin
ca: EXECWRITE, envia dades a l'stdin dels processos

en: EXPORTCONF, exports HexChat settings
ca: EXPORTCONF, exporta els paràmetres d'HexChat

en: East Timor
ca: Timor Oriental

en: Ecuador
ca: Equador

en: Edit %s - %s
ca: Edita %s - %s

en: Edit Events
ca: Edició d'esdeveniments

en: Edit This Menu
ca: Edita aquest menú

en: Educational Institution
ca: Institució educativa

en: Egypt
ca: Egipte

en: Enable URL grabber
ca: Habilita l'agafador dels URL

en: Enable logging of URLs to disk
ca: Habilita l'enregistrament dels URL al disc

en: Enable logging of conversations to disk
ca: Habilita l'enregistrament de les converses al disc

en: Enable system tray icon
ca: Habilita la icona de la safata del sistema

en: Enable timestamps
ca: Habilita les marques de temps

en: Enabled
ca: Habilitat

en: English
ca: Anglès

en: Enter Channel to Join:
ca: Introduïu el canal per unir-vos:

en: Enter mask to ignore:
ca: Introduïu una màscara a ignorar:

en: Enter new nickname:
ca: Introduïu el nou sobrenom:

en: Enter nickname to add:
ca: Introduïu el sobrenom a afegir:

en: Enter reason to kick %s:
ca: Introduïu el motiu per a fer fora a %s:

en: Equatorial Guinea
ca: Guinea Equatorial

en: Estonia
ca: Estònia

en: Estonian
ca: Estònia

en: Ethiopia
ca: Etiòpia

en: European Union
ca: Unió Europea

en: Event
ca: Esdeveniment

en: Execute command:
ca: Executa l'ordre:

en: Extra Gadgets
ca: Estris extres

en: Extra words to highlight:
ca: Paraules extres a ressaltar:

en: FLUSHQ, flushes the current server's send queue
ca: FLUSHQ, neteja la cua d'enviaments al servidor actual

en: Failed
ca: Ha fallat

en: Failed to acquire %s: %s
ca: No s'ha pogut adquirir %s: %s

en: Failed to open font:
    
    %s
ca: No s'ha pogut obrir lletra:
    
    %s

en: Falkland Islands
ca: Illes Malvines

en: Faroe Islands
ca: Illes Faroe

en: File
ca: Fitxer

en: File Transfers
ca: Transferències de fitxers

en: File _Transfers
ca: _Transferències de fitxers

en: File in download directory is larger than file offered. Resuming not possible.
ca: El fitxer al directori de baixades és més gran que el fitxer ofert. No es pot reprendre.

en: File transfers
ca: Transferències de fitxers

en: File:
ca: Fitxer:

en: Filename
ca: Nom del fitxer

en: Files and Directories
ca: Fitxers i directoris

en: Find:
ca: Cerca:

en: Finland
ca: Finlàndia

en: First DCC listen port:
ca: Primer port d'escolta DCC:

en: Focus new tabs:
ca: Dóna el focus a les pestanyes noves:

en: Font:
ca: Lletra:

en: Foreground:
ca: Lletra:

en: Former USSR
ca: Antiga URSS

en: France
ca: França

en: French
ca: Francès

en: French Guiana
ca: Guaiana Francesa

en: French Polynesia
ca: Polinèsia Francesa

en: French Southern Territories
ca: Territoris Francesos del Sud

en: Friends List
ca: Llista d'amics

en: Friends List - %s
ca: Llista d'amics - %s

en: From
ca: Per

en: Full name
ca: Nom complet

en: GATE <host> [<port>], proxies through a host, port defaults to 23
ca: GATE <amfitrió> [<port>], servidors intermediaris a través d'un amfitrió, el port per defecte és el 23

en: GHOST <nick> [password], Kills a ghosted nickname
ca: GHOST <sobrenom> [contrasenya], mata un sobrenom fantasma

en: Galician
ca: Gallec

en: Gambia
ca: Gàmbia

en: Georgia
ca: Geòrgia

en: German
ca: Alemany

en: Germany
ca: Alemanya

en: Get my address from the IRC server
ca: Obtén la meva adreça del servidor IRC

en: Give Ops
ca: Dóna l'estatus d'operador

en: Give Voice
ca: Dóna l'estatus de veu

en: Give each person on IRC a different color
ca: Assigna un color diferent a cada persona

en: Government
ca: Institució governamental

en: Graph
ca: Gràfic

en: Graphical
ca: Gràfic

en: Great Britain
ca: Gran Bretanya

en: Greece
ca: Grècia

en: Greek
ca: Grec

en: Greenland
ca: Groenlàndia

en: Grenada
ca: Granada

en: Guadeloupe
ca: Guadalupe

en: Guinea-Bissau
ca: Guinea Bissau

en: HOP <nick>, gives chanhalf-op status to the nick (needs chanop)
ca: HOP <sobrenom>, dóna l'estatus de semioperador de canal al sobrenom indicat (requereix chanop)

en: Haiti
ca: Haití

en: Heard and McDonald Islands
ca: Illes Heard i McDonald

en: HexChat Theme Manager
ca: Gestor de temes d'HexChat

en: HexChat is an easy to use yet extensible IRC Client. It allows you to securely join multiple networks and talk to users privately or in channels using a customizable interface. You can even transfer files.
ca: HexChat és un client IRC extensible i fàcil d'utilitzar. Et permet unir-te a múltiples xarxes amb seguretat i parlar amb altres usuaris en privat o en canals utilitzant una interfície personalitzable. Fins i tot pots transferir fitxers.

en: HexChat supports features such as: DCC, SASL, proxies, spellcheck, alerts, logging, custom themes, and Python/Perl scripts.
ca: HexChat té suport per: DCC, SASL, proxis, correcció d'escriptura, notificacions, registre, temes personalitzats i scripts en Python o Perl.

en: Hidden
ca: Oculta

en: Hide Version
ca: Oculta la versió

en: Hide channel join/part messages by default.
ca: Per defecte oculta els missatges d'unions i abandonaments.

en: Hide join and part messages
ca: Oculta els missatges d'unions i abandonaments

en: Hide nick change messages
ca: Oculta els missatges de canvi de sobrenom

en: Highlight:
ca: Ressaltat:

en: Highlighted Message
ca: Missatge ressaltat

en: Highlighted Messages
ca: Missatges ressaltats

en: Hindi
ca: Índia

en: Honduras
ca: Hondures

en: Host
ca: Amfitrió

en: Host unknown
ca: Amfitrió desconegut

en: Hostmask
ca: Màscara d'amfitrió

en: Hostname
ca: Nom d'amfitrió

en: Hostname:
ca: Nom d'amfitrió:

en: Hungarian
ca: Hongarès

en: Hungary
ca: Hongria

en: I need /bin/sh to run!
ca: Es necessita /bin/sh per a executar-lo!

en: I'm busy
ca: Ara estic ocupat

en: ID <password>, identifies yourself to nickserv
ca: ID <contrasenya>, us identificarà al servidor de sobrenoms

en: IDENTD <port> <username>
ca: IDENTD <port> <nom_usuari>

en: IGNORE <mask> <types..> <options..>
        mask - host mask to ignore, eg: *!*@*.aol.com
        types - types of data to ignore, one or all of:
                PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, DCC, INVI, ALL
        options - NOSAVE, QUIET
ca: IGNORE <màscara> <tipus..> <opcions..>
        màscara - màscara d'amfitrió a ignorar, p. ex.: *!*@*.pooles.rima-tde.net
        tipus   - tipus de dades a ignorar, una de les següents o totes:
                  PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, DCC, INVI, ALL
        opcions - NOSAVE, QUIET

en: IM;Chat;
ca: MI;Xat;

en: INVITE <nick> [<channel>], invites someone to a channel, by default the current channel (needs chanop)
ca: INVITE <sobrenom> [<canal>], convida algú al canal, per defecte al canal actual (requereix chanop)

en: IP address
ca: Adreça IP

en: IRC Client
ca: Client IRC

en: IRC server only
ca: Només servidor IRC

en: Iceland
ca: Islàndia

en: Identd Server
ca: Servidor d'identd

en: Identified text
ca: Text identificat

en: Idle time
ca: Temps inactiu

en: If you know the name of the channel you want to join, enter it here.
ca: Si coneixeu el nom del canal al que voleu unir-vos, introduïu-lo aquí.

en: Ignore All
ca: Ignora-ho tot

en: Ignore List
ca: Llista d'ignorats

en: Ignore Stats:
ca: Estatus d'ignorat:

en: Ignore list - %s
ca: Llista d'ignorats - %s

en: In an extra tab
ca: En una pestanya extra

en: In the server list window, no channel (chat room) has been entered to be automatically joined for this network.
ca: A la finestra de la llista de servidors, no heu introduït cap canal (sala de xat) per a l'autounió per a aquesta xarxa.

en: Indent nick names
ca: Sagna els sobrenoms

en: India
ca: Índia

en: Individual's Names
ca: Noms dels individus

en: Indonesia
ca: Indonèsia

en: Informational
ca: Informatiu

en: Input Box
ca: Quadre d'entrada

en: Input box
ca: Línia d'entrada

en: Insert a red line after the last read text.
ca: Insereix una línia vermella després de l'últim text llegit

en: Insert timestamps in logs
ca: Insereix les marques de temps als registres

en: Interface
ca: Interfície

en: Interface Colors
ca: Colors de la interfície

en: International
ca: Internacional

en: Internic Commercial
ca: Internic Comercial

en: Internic Network
ca: Xarxa Internic

en: Internic Non-Profit Organization
ca: Organització Internic sense ànim de lucre

en: Invite
ca: Invitacions

en: Invite Only
ca: Només convidats

en: Invite:
ca: Invitacions:

en: Invited to channel by: %s (%s)
ca: S'ha invitat al canal per: %s (%s)

en: Ireland
ca: Irlanda

en: Isle of Man
ca: Illa de Man

en: Italian
ca: Italià

en: Italy
ca: Itàlia

en: JOIN <channel>, joins the channel
ca: JOIN <canal>, s'uneix al canal

en: Japan
ca: Japó

en: Japanese
ca: Japonès

en: Join Channel
ca: Uneix-te al canal

en: Join Channel...
ca: Uneix-te al canal...

en: Jordan
ca: Jordània

en: KICK <nick> [reason], kicks the nick from the current channel (needs chanop)
ca: KICK <sobrenom> [motiu], expulsa el sobrenom del canal actual (requereix chanop)

en: KICKBAN <nick> [reason], bans then kicks the nick from the current channel (needs chanop)
ca: KICKBAN <sobrenom> [motiu], bandeja i expulsa el sobrenom del canal actual (requereix chanop)

en: Key (Password)
ca: Clau (contrasenya)

en: Keyboard Shortcuts
ca: Dreceres de teclat

en: Keyboard Shortcuts - %s
ca: Dreceres de teclat - %s

en: Keyword
ca: Contrasenya

en: Kick
ca: Fes fora

en: Kick/Ban
ca: Fes fora/Bandeja

en: KickBan
ca: Fes fora i bandeja

en: Korean
ca: Coreà

en: LAGCHECK, forces a new lag check
ca: LAGCHECK, força una nova comprovació de desfasament

en: LASTLOG [-h] [-m] [-r] [--] <string>, searches for a string in the buffer
        Use -h to highlight the found string(s)
        Use -m to match case
        Use -r when string is a Regular Expression
        Use -- (double hyphen) to end options when searching for, say, the string '-r'
ca: LASTLOG [-h] [-m] [-r] [--] <cadena>, cerca un text al registre
        Utilitzeu -h per ressaltar les cadenes trobades
        Utilitzeu -m per distingir entre majúscules i minúscules
        Utilitzeu -r si la cadena és una expressió regular
        Utilitzeu -- (doble guió) per marcar el final de les opcions quan se cerca una cadena, per exemple, '-r'

en: LOAD [-e] <file>, loads a plugin or script
ca: LOAD [-e] <fitxer>, carrega un connector o script

en: Lag meter:
ca: Mesurador de desfasament:

en: Language:
ca: Idioma

en: Last DCC listen port:
ca: Últim port d'escolta DCC:

en: Last Msg:
ca: Últim missatge:

en: Last Seen
ca: Vist per últim cop

en: Latvia
ca: Letònia

en: Leave Channel
ca: Deixa el canal

en: Leave channel:
ca: Abandona el canal:

en: Leaving
ca: Me'n vaig

en: Lebanon
ca: Líban

en: Left (lower)
ca: Esquerra (avall)

en: Left (upper)
ca: Esquerra (amunt)

en: Left message
ca: Missatge de l'esquerra

en: Liberia
ca: Libèria

en: Libya
ca: Líbia

en: Lithuania
ca: Lituània

en: Lithuanian
ca: Lituà

en: Load From...
ca: Carrega de...

en: Loaded log from
ca: S'ha carregat el registre del

en: Local colors:
ca: Colors locals:

en: Log filename:
ca: Nom de fitxer del registre:

en: Log timestamp format:
ca: Format de la marca de temps del registre:

en: Logging
ca: Enregistrament

en: Login method:
ca: Mètode d'identificació:

en: Look in:
ca: Mira a:

en: Looking up %s...
ca: S'està buscant %s...

en: Luxembourg
ca: Luxemburg

en: MDEHOP, Mass deop's all chanhalf-ops in the current channel (needs chanop)
ca: MDEHOP, Treu l'estatus a tots els semioperadors del canal en el canal actual (requereix chanop)

en: MDEOP, Mass deop's all chanops in the current channel (needs chanop)
ca: MDEOP, Treu l'estatus a tots els operadors del canal en el canal actual (requereix chanop)

en: ME <action>, sends the action to the current channel (actions are written in the 3rd person, like /me jumps)
ca: ME <acció>, anuncia una acció al canal actual (les accions s'escriuen en tercera persona, com ara /me salta d'alegria)

en: MKICK, Mass kicks everyone except you in the current channel (needs chanop)
ca: MKICK, Fa fora tots els usuaris del canal actual (requereix chanop)

en: MOP, Mass op's all users in the current channel (needs chanop)
ca: MOP, Dóna l'estatus d'operador a tots els usuaris en el canal actual (necessiteu ser operador del canal)

en: MSG <nick> <message>, sends a private message, message "." to send to last nick or prefix with "=" for dcc chat
ca: MSG <sobrenom> <missatge>, envia un missatge privat, envia "." per enviar-lo a l'últim sobrenom o prefixa'l amb "=" per un xat dcc

en: M_ode Buttons
ca: Botons de m_ode

en: Macedonia
ca: Macedònia

en: Main Chat Window
ca: Finestra de xat principal

en: Main font:
ca: Lletra principal:

en: Make a beep sound on:
ca: Reprodueix un avís sonor en:

en: Make nick names right-justified
ca: Alinea els sobrenoms a la dreta

en: Malay
ca: Malàisia

en: Malaysia
ca: Malàisia

en: Mark or unmark this network as a favorite.
ca: Marca o desmarca aquesta xarxa com a preferida.

en: Marker line:
ca: Línia de separació:

en: Marshall Islands
ca: Illes Marshall

en: Martinique
ca: Martinica

en: Mask
ca: Màscara

en: Mauritania
ca: Mauritània

en: Mauritius
ca: Maurici

en: Maximum number of URLs to grab:
ca: Nombre màxim d'URL a agafar:

en: Maximum speed for all files
ca: Velocitat màxima per a tot el tràfic

en: Maximum speed for one transfer
ca: Velocitat màxima per a una transferència

en: Mechanism
ca: Mecanisme

en: Message
ca: Missatge

en: Messages
ca: Missatges

en: Mexico
ca: Mèxic

en: Micronesia
ca: Micronèsia

en: Middle click to close tab
ca: Clic amb el botó del mig per tancar la pestanya

en: Military
ca: Institució militar

en: Minimize to tray
ca: Minimitza a la safata

en: Miscellaneous
ca: Altres

en: Mobile Devices
ca: Dispositius mòbils

en: Mode char
ca: Caràcter de mode

en: Moderated
ca: Moderat

en: Modes string
ca: Cadena de modes

en: Moldova
ca: Moldàvia

en: Monaco
ca: Mònaco

en: Mongolia
ca: Mongòlia

en: More...
ca: Més...

en: Morocco
ca: Marroc

en: Move completed files to:
ca: Mou els fitxers completats a:

en: Move to Marker Line
ca: Mou a la línia de separació

en: Mozambique
ca: Moçambic

en: Museums
ca: Museus

en: NAMES [channel], Lists the nicks on the channel
ca: NAMES [canal], Llista els usuaris que hi ha al canal actual

en: NCTCP <nick> <message>, Sends a CTCP notice
ca: NCTCP <sobrenom> <missatge>, Envia un avís per CTCP

en: NEWSERVER [-noconnect] <hostname> [<port>]
ca: NEWSERVER [-noconnect] <nom_amfitrió> [<port>]

en: NICK <nickname>, sets your nick
ca: NICK <sobrenom>, estableix el vostre sobrenom

en: NOTICE <nick/channel> <message>, sends a notice
ca: NOTICE <sobrenom/canal> <missatge>, envia una 'notice'

en: NOTIFY [-n network1[,network2,...]] [<nick>], displays your notify list or adds someone to it
ca: NOTIFY [-n xarxa1[,xarxa2,...]] [<sobrenom>], mostra la vostra llista de notificacions o afegeix algú a ella

en: Name
ca: Nom

en: Namibia
ca: Namíbia

en: Nato Fiel
ca: Camp de l'OTAN

en: Netherlands
ca: Països Baixos

en: Netherlands Antilles
ca: Antilles Holandeses

en: Network
ca: Xarxa

en: Network Li_st
ca: Lli_sta de xarxes

en: Network List - %s
ca: Llista de xarxes - %s

en: Network setup
ca: Configuració de la xarxa

en: Networks
ca: Xarxes

en: Never
ca: Mai

en: New Caledonia
ca: Nova Caledònia

en: New Filename
ca: Nom del fitxer nou

en: New Network
ca: Xarxa nova

en: New Zealand
ca: Nova Zelanda

en: New data:
ca: Dades noves:

en: New message:
ca: Missatge nou:

en: New nickname
ca: Sobrenom nou

en: Nick
ca: Sobrenom

en: Nick Completion
ca: Compleció de sobrenoms

en: Nick being tried
ca: Provant el sobrenom escollit

en: Nick completion amount:
ca: Nombre de sobrenoms de la compleció:

en: Nick completion sorted:
ca: Ordenació de la compleció de sobrenoms:

en: Nick completion suffix:
ca: Sufix de compleció de sobrenoms:

en: Nick names not to highlight:
ca: Sobrenoms a no ressaltar:

en: Nick names to always highlight:
ca: Sobrenoms a ressaltar sempre:

en: Nick of person who changed the topic
ca: Sobrenom de la persona que ha canviat el tema

en: Nick of person who have been invited
ca: Sobrenom de la persona que ha estat convidada

en: Nick of person who invited you
ca: Sobrenom de la persona que us ha convidat

en: Nickname
ca: Sobrenom

en: Nickname in use
ca: Sobrenom en ús

en: Niger
ca: Níger

en: Nigeria
ca: Nigèria

en: No active DCCs
ca: No hi ha connexions DCC actives

en: No channel joined. Try /join #<channel>
ca: No esteu a cap canal. Proveu amb /join #<canal>

en: No hexchat_plugin_init symbol; is this really a HexChat plugin?
ca: No hi ha cap símbol hexchat_plugin_init; realment és un connector d'HexChat?

en: No outside messages
ca: Cap missatge de fora

en: No results found.
ca: No s'ha trobat cap resultat.

en: No route to host
ca: No hi ha cap encaminament a l'amfitrió

en: No such command.
ca: No existeix tal ordre.

en: No such plugin found.
ca: No s'ha trobat tal connector.

en: No timers installed.
ca: No hi ha cap temporitzador instal·lat.

en: No topic is set
ca: No hi ha cap tema establert

en: Norfolk Island
ca: Illes Norfolk

en: North Korea
ca: Corea del Nord

en: Northern Mariana Islands
ca: Illes Marianes del Nord

en: Norway
ca: Noruega

en: Not connected.
ca: No connectat.

en: Not connected. Try /server <host> [<port>]
ca: No connectat. Proveu amb /server <amfitrió> [<port>]

en: Not found
ca: No trobat

en: Notice
ca: Avisos

en: Notice from: %s (%s)
ca: Avís de: %s (%s)

en: Notice:
ca: Avisos:

en: Notify on these networks:
ca: Notifica en aquestes xarxes:

en: Number of notify items
ca: Nombre d'elements notificats

en: OP <nick>, gives chanop status to the nick (needs chanop)
ca: OP <sobrenom>, dóna l'estat chanop al sobrenom (requereix chanop)

en: O_pen the channel list.
ca: O_bre la llista de canals.

en: O_perator Actions
ca: Accions d'operador

en: Off
ca: Desactivat

en: Offline
ca: Desconnectat

en: Old Filename
ca: Nom del fitxer antic

en: Old School ARPAnet
ca: ARPAnet de l'antiga escola

en: Old nickname
ca: Sobrenom antic

en: Omit alerts when marked as being away
ca: Fes cas omís de les alertes quan s'ha marcat com a absent

en: Omit alerts while the window is focused
ca: Fes cas omís de les alertes quan la finestra té el focus

en: On channels smaller than:
ca: En canals més petits de:

en: One download:
ca: Una baixada:

en: One upload:
ca: Un únic enviament:

en: Online
ca: Connectat

en: Only requested tabs
ca: Només les pestanyes demanades

en: Only show notifications when hidden or iconified
ca: Mostra només les notificacions quan estigui ocultada o iconificada

en: Open DCC, Ignore, Notify etc, in tabs or windows?
ca: Voleu obrir DCCs, notificacions, etc. en pestanyes o finestres?

en: Open Data Folder
ca: Obre la carpeta de dades

en: Open Dialog
ca: Obre el diàleg

en: Open Folder...
ca: Obre la carpeta...

en: Open Link in Browser
ca: Obre l'enllaç al navegador

en: Open Safe Mode
ca: Obre el mode segur

en: Open URL or execute command in an existing HexChat
ca: Obre un URL o executa una ordre en un HexChat existent

en: Open a new tab when you receive a private message
ca: Obre una pestanya nova quan rebeu un missatge privat

en: Open an extra tab for server messages
ca: Obre una pestanya addicional per als missatges del servidor

en: Open an irc://server:port/channel URL
ca: Obre un URL irc://servidor:port/canal

en: Open an irc://server:port/channel?key URL
ca: Obre un URL irc://servidor:port/canal?clau

en: Open channels in:
ca: Obre els canals en:

en: Open dialogs in:
ca: Obre els diàlegs en:

en: Open utilities in:
ca: Obre les utilitats en:

en: PART [<channel>] [<reason>], leaves the channel, by default the current one
ca: PART [<canal>] [<motiu>], abandona el canal, per defecte és l'actual

en: PING <nick | channel>, CTCP pings nick or channel
ca: PING <sobrenom | canal>, envia un ping CTCP a l'usuari o canal indicat

en: Palestinian Territory
ca: Palestina

en: Panama
ca: Panamà

en: Papua New Guinea
ca: Papua Nova Guinea

en: Paraguay
ca: Paraguai

en: Part Channel
ca: Abandona el canal

en: Password used for login. If in doubt, leave blank.
ca: La contrasenya que s'utilitza per a la identificació. Si dubteu, deixeu-ho en blanc.

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Pathname
ca: Ubicació

en: Pattern Match (Wildcards)
ca: Coincidència de patrons (comodins)

en: Peru
ca: Perú

en: Philippines
ca: Filipines

en: Ping Server
ca: Ping al servidor

en: Placement of notices:
ca: Ubicació de les notícies:

en: Plugin defined commands:
ca: Ordres definides pels connectors:

en: Plugins and Scripts - %s
ca: Connectors i scripts - %s

en: Poland
ca: Polònia

en: Polish
ca: Polonès

en: Portuguese
ca: Portuguès

en: Portuguese (Brazilian)
ca: Portuguès (Brasil)

en: Position
ca: Posició

en: Preferences - %s
ca: Preferències - %s

en: Print Texts File
ca: Imprimeix un fitxer de text

en: Private
ca: Privats

en: Private Message
ca: Missatge privat

en: Private message from: %s (%s)
ca: Missatge privat de: %s (%s)

en: Private message from: %s (%s) - %s
ca: Missatge privat de: %s (%s) - %s

en: Private:
ca: Privats:

en: Proxy Authentication
ca: Autenticació del servidor intermediari

en: Proxy Server
ca: Servidor intermediari

en: Proxy traversal failed.
ca: Ha fallat la connexió amb el servidor intermediari.

en: Push input line into history but doesn't send to server
ca: Introdueix la línia a l'historial però no l'envia al servidor

en: QUERY [-nofocus] <nick> [message], opens up a new privmsg window to someone and optionally sends a message
ca: QUERY [-nofocus] <sobrenom> [missatge], obre una nova finestra de missatge privat amb algú i, opcionalment, envia un missatge

en: QUIET <mask> [<quiettype>], quiet everyone matching the mask in the current channel if supported by the server.
ca: QUIET <màscara> [<tipus de quiet>], silencia tots els que concorden amb la màscara al canal actual si el servidor ho admet.

en: QUIT [<reason>], disconnects from the current server
ca: QUIT [<motiu>], desconnecta del servidor actual

en: QUOTE <text>, sends the text in raw form to the server
ca: QUOTE <text>, envia el text «en cru» cap al servidor

en: Quiet is not supported by this server.
ca: El silenciament no està admès per aquest servidor.

en: Quit HexChat?
ca: Sortir d'HexChat?

en: Quit:
ca: Surt:

en: RECONNECT [-ssl] [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
ca: RECONENCT [-ssl] [<amfitrió>] [<port>] [<contrasenya>], Pot invocar-se sols amb /RECONNECT per així reconnectar-se al servidor actual o amb /RECONNECT ALL per a reconnectar-se a tots els servidors oberts

en: RECONNECT [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
ca: RECONENCT [<amfitrió>] [<port>] [<contrasenya>], Pot invocar-se sols amb /RECONNECT per així reconnectar-se al servidor actual o amb /RECONNECT ALL per a reconnectar-se a tots els servidors oberts

en: RECV <text>, send raw data to HexChat, as if it was received from the IRC server
ca: RECV <text>, envia dades en cru a HexChat, com si haguessin set enviades des del servidor IRC

en: RELOAD <name>, reloads a plugin or script
ca: RELOAD <nom>, recarrega un connector o script

en: Rea_l name:
ca: Nom real:

en: Real IP
ca: IP real

en: Real Name:
ca: Nom real:

en: Real name:
ca: Nom real:

en: Real user@host
ca: usuari@amfitrió

en: Really remove network "%s" and all its servers?
ca: Realment voleu suprimir la xarxa "%s" i tots els seus servidors?

en: Reason
ca: Motiu

en: Receive window
ca: Finestra de recepció

en: Receiver
ca: Receptor

en: Recv
ca: Rebut

en: Refresh
ca: Refresca

en: Regular Expression
ca: Expressió regular

en: Remote host closed socket
ca: L'amfitrió remot ha tancat el sòcol

en: Remove
ca: Elimina

en: Removed Capabilities
ca: Capacitats suprimides

en: Render colors and attributes
ca: Renderitza els colors i els atributs

en: Replace - %s
ca: Substitueix - %s

en: Replace with
ca: Substitueix amb

en: Requested Capabilities
ca: Capacitats sol·licitades

en: Reset Marker Line
ca: Restableix la línia de separació

en: Resolved to %s
ca: Resolt a %s

en: Resolved to:
ca: S'ha resolt a:

en: Resume
ca: Reprèn

en: Retrieve channel list
ca: Recupera la llista de canals

en: Retrieving the channel list may take a minute or two.
ca: La recuperació de la llista de canals pot trigar un minut o dos.

en: Reverse DNS
ca: DNS invers

en: Right (lower)
ca: Dreta (avall)

en: Right (upper)
ca: Dreta (amunt)

en: Right message
ca: Missatge de la dreta

en: Russian
ca: Rus

en: Russian Federation
ca: Rússia

en: S. Georgia and S. Sandwich Isles
ca: Illes Geòrgia del Sud i Sandwich del Sud

en: SAY <text>, sends the text to the object in the current window
ca: SAY <text>, envia el text a l'objecte a la finestra actual

en: SEND <nick> [<file>]
ca: SEND <sobrenom> [<fitxer>]

en: SERVCHAN <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
ca: SERVCHAN <amfitrió> <port> <canal>, connecta i uneix-te a un canal

en: SERVCHAN [-ssl] <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
ca: SERVCHAN [-ssl] <amfitrió> <port> <canal>, es connecta i uneix a un canal

en: SERVER <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667
ca: SERVER <amfitrió> [<port>] [<contrasenya>], connecta amb un servidor, el port per defecte és el 6667

en: SERVER [-ssl] <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667 for normal connections, and 6697 for ssl connections
ca: SERVER [-ssl] <amfitrió> [<port>] [contrasenya>], connecta a un servidor, el port per defecte és 6667 per a les connexions normals, i 6697 per a les connexions ssl

en: SETCURSOR [-|+]<position>, reposition the cursor in the inputbox
ca: SETCURSOR [-|+]<posició>, recol·loca el cursor a la caixa de text

en: SETTAB <new name>, change a tab's name, tab_trunc limit still applies
ca: SETTAB <nou nom>, canvia el nom de la pestanya, el límit tab_trunc s'aplica igualment

en: SETTEXT <new text>, replace the text in the input box
ca: SETTEXT <nou text>, substitueix el text al quadre d'entrada

en: S_ettings
ca: Conf_iguració

en: Sao Tome and Principe
ca: Sao Tomé i Príncipe

en: Saudi Arabia
ca: Aràbia Saudita

en: Save
ca: Desa

en: Save As...
ca: Anomena i desa

en: Save Text
ca: Desa el text

en: Save _List...
ca: Desa la _llista...

en: Save list to a file
ca: Desa la llista a un fitxer

en: Save nick name in filenames
ca: Desa el sobrenom als noms de fitxers

en: Save without interaction
ca: Desa sense cap interacció

en: Scroll mouse-wheel to change tabs
ca: Desplaçament de la roda del ratolí per canviar de pestanya

en: Scrollback
ca: Desplaçament cap enrere

en: Scrollback lines:
ca: Línies fora la finestra:

en: Search
ca: Cerca

en: Search Next
ca: Cerca el següent

en: Search Previous
ca: Cerca l'anterior

en: Search Text
ca: Cerca el text

en: Search buffer is empty.
ca: La memòria intermèdia de cerca està buida.

en: Search type:
ca: Tipus de cerca:

en: Second choice:
ca: Segona opció:

en: Seconds
ca: Segons

en: Select Download Folder
ca: Selecciona la carpeta de baixades

en: Select a Plugin or Script to load
ca: Seleccioneu el connector o script a carregar

en: Select a sound file
ca: Seleccioneu un fitxer d'àudio

en: Select an Image File
ca: Seleccioneu un fitxer d'imatge

en: Select an output filename
ca: Seleccioneu un nom de fitxer

en: Select color
ca: Seleccioneu un color

en: Select font
ca: Seleccioneu una lletra

en: Selected Text
ca: Text seleccionat

en: Send
ca: Envia

en: Send File
ca: Envia un fitxer

en: Send file to %s
ca: Envia un fitxer a %s

en: Send window
ca: Finestra d'enviament

en: Sent
ca: Enviat

en: Separate multiple words with commas.
    Wildcards are accepted.
ca: Separeu diverses paraules amb comes.
    S'admeten comodins.

en: Serbia and Montenegro
ca: Sèrbia i Montenegro

en: Server %s already exists on network %s.
ca: El servidor %s ja existeix a la xarxa %s.

en: Server Capabilities
ca: Capacitats del servidor

en: Server Information
ca: Informació del servidor

en: Server Links
ca: Enllaços del servidor

en: Server Name
ca: Nom del servidor

en: Server Tab
ca: Pestanya de servidor

en: Server Window
ca: Finestra del servidor

en: Server:
ca: Servidor:

en: Servers
ca: Servidors

en: Shorten tab labels to:
ca: Abreuja el títol a:

en: Show away once
ca: Anuncia l'absència una sola vegada

en: Show channel modes
ca: Mostra els modes de canal

en: Show channel switcher at:
ca: Mostra el canviador de canal a:

en: Show dotted lines in the channel tree
ca: Mostra línies amb punts a l'arbre de canals

en: Show favorites only
ca: Mostra només les preferides

en: Show hostnames in user list
ca: Mostra els noms d'amfitrió a la llista d'usuaris

en: Show icons for user modes
ca: Mostra les icones per als modes d'usuari

en: Show icons in the channel tree
ca: Mostra les icones a l'arbre de canals

en: Show marker line
ca: Mostra una línia de separació

en: Show nick box
ca: Mostra el quadre del sobrenom

en: Show notifications on:
ca: Mostra una notificació amb:

en: Show number of users
ca: Mostra el nombre d'usuaris

en: Show only:
ca: Mostra només:

en: Show plugin/script auto-load directory
ca: Mostra el directori d'autocàrrega de connectors o scripts

en: Show user config directory
ca: Mostra el directori de configuració de l'usuari

en: Show user count in channels
ca: Mostra el nombre d'usuaris al canal

en: Show user list at:
ca: Mostra la llista d'usuaris a:

en: Show user mode icon in nick box
ca: Mostra la icona del mode d'usuari al quadre del sobrenom

en: Show version information
ca: Mostra la informació de la versió

en: Signon time
ca: Temps d'accés

en: Simple Search
ca: Cerca simple

en: Singapore
ca: Singapur

en: Size
ca: Mida

en: Skip network list on startup
ca: A l'inici, omet la llista de xarxes

en: Slovak
ca: Eslovè

en: Slovak Republic
ca: República Eslovaca

en: Slovenia
ca: Eslovènia

en: Smaller text
ca: Text més petit

en: Solomon Islands
ca: Illes Salomó

en: Somalia
ca: Somàlia

en: Some file transfers are still active.
ca: Encara estan actives algunes transferències de fitxers.

en: Some settings were changed that require a restart to take full effect.
ca: Alguns dels paràmetres que han canviat requereixen un reinici perquè tinguin un efecte complet.

en: Sort tabs in alphabetical order
ca: Ordena les pestanyes per ordre alfabètic

en: Sorts the network list in alphabetical order. Use Shift+Up and Shift+Down keys to move a row.
ca: Ordena la llista de xarxes per ordre alfabètic. Utilitzeu les tecles Majúscules+Amunt i Majúscules+Avall per moure una fila.

en: Sound file
ca: Fitxer d'àudio

en: Sound file:
ca: Fitxer d'àudio:

en: Sounds
ca: Sons

en: South Africa
ca: Sud Àfrica

en: South Korea
ca: Corea del Sud

en: Spain
ca: Espanya

en: Spanish
ca: Espanyol

en: Spell checker:
ca: Corrector ortogràfic:

en: Spell checking
ca: Comprovació de l'ortografia

en: Spelling Suggestions
ca: Suggeriments d'escriptura

en: St. Kitts and Nevis
ca: St. Kitts i Nevis

en: St. Pierre and Miquelon
ca: St. Pierre i Miquelon

en: St. Vincent and the Grenadines
ca: St. Vincent i les Granadines

en: Start Time
ca: Hora d'inici

en: Status
ca: Estat

en: Suriname
ca: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
ca: Illes Svalbard i Jan Mayen

en: Swaziland
ca: Swazilàndia

en: Sweden
ca: Suècia

en: Switcher type:
ca: Tipus de canviador:

en: Switzerland
ca: Suïssa

en: Syria
ca: Síria

en: Sysinfo: %s is set to: %d
ca: Sysinfo: %s està establert a: %d

en: Sysinfo: Failed to get info. Either not supported or error.
ca: Sysinfo: ha fallat l'obtenció de la informació. O bé no està admesa o bé és un error.

en: Sysinfo: Invalid variable name
ca: Sysinfo: nom de variable no vàlid

en: TOPIC [<topic>], sets the topic if one is given, else shows the current topic
ca: TOPIC [<tema>], estableix o mostra el tema del canal actual

en: T_ree
ca: A_rbre

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: Tabs or Windows
ca: Pestanyes o finestres

en: Tajikistan
ca: Tadjikistan

en: Take Ops
ca: Treu l'estatus d'operador

en: Take Voice
ca: Treu l'estatus de veu

en: Tanzania
ca: Tanzània

en: Test All
ca: Comprova-ho tot

en: Text Box
ca: Quadre de text

en: Text Colors
ca: Colors del text

en: Text Events
ca: Esdeveniments de text

en: Thai
ca: Tailàndia

en: Thailand
ca: Tailàndia

en: That file is not resumable.
ca: La transferència d'aquest fitxer no es pot reprendre.

en: That mask already exists.
ca: Aquesta màscara ja existeix.

en: That plugin is refusing to unload.
ca: Aquest connector refusa ser descarregat.

en: The Insert in Buffer command will insert the contents of Data 1 into the entry where the key sequence was pressed at the current cursor position
ca: L'ordre ^BInsert in Buffer^B inserirà el contingut de Dades 1 a l'entrada on hàgiu premut la seqüència de tecles a la posició del cursor

en: The Last Command command sets the entry to contain the last command entered - the same as pressing up in a shell
ca: L'ordre ^BLast Command^B col·loca l'última ordre executada a la línia - igual que prémer la fletxa amunt al shell

en: The Next Command command sets the entry to contain the next command entered - the same as pressing down in a shell
ca: L'ordre ^BNext Command^B col·loca la següent ordre a la línia - igual que prémer la fletxa avall al shell

en: The Set Buffer command sets the entry where the key sequence was entered to the contents of Data 1
ca: L'ordre ^BSet Buffer^B col·loca el contingut de Dades 1 a l'objecte on heu premut la seqüència de tecles

en: The CTCP event
ca: Esdeveniment CTCP

en: The Channel it's going to
ca: Canal de destinació

en: The Packet
ca: Paquet

en: The account of the person
ca: El compte de la persona

en: The action
ca: Acció

en: The ban mask
ca: La màscara de bandejament

en: The channel
ca: Canal

en: The channel being joined
ca: Canal al qual s'uneix

en: The channel it's being set on
ca: Canal al qual s'estableix

en: The creator
ca: Creador

en: The exempt mask
ca: Màscara d'usuaris als quals es dóna l'estatus d'exempt

en: The host of the person
ca: L'amfitrió de la persona

en: The invite mask
ca: Màscara de convidats

en: The key
ca: La contrasenya

en: The limit
ca: Límit

en: The message
ca: Missatge

en: The mode letter
ca: Lletra del mode

en: The mode's sign (+/-)
ca: Senyal del mode (+/-)

en: The nick of the joining person
ca: El sobrenom de la persona que s'uneix

en: The nick of the person
ca: Sobrenom de la persona

en: The nick of the person leaving
ca: Sobrenom de la persona que surt

en: The nick of the person removed the exempt
ca: Sobrenom de la persona a qui s'ha eliminat l'exempció

en: The nick of the person removed the invite
ca: Sobrenom de la persona que ha tret l'estatus de convidat

en: The nick of the person setting the mode
ca: Sobrenom de la persona que estableix el mode

en: The nick of the person who did the banning
ca: El sobrenom de la persona que ha fet el bandejament

en: The nick of the person who did the exempt
ca: Sobrenom de la persona que dóna l'estatus d'exempt

en: The nick of the person who did the halfop'ing
ca: Sobrenom de la persona que dóna l'estatus de semioperador

en: The nick of the person who did the invite
ca: Sobrenom de la persona que dóna l'estatus de convidat

en: The nick of the person who did the op'ing
ca: Sobrenom de la persona que dóna l'estatus d'operador

en: The nick of the person who did the unban'ing
ca: El sobrenom de la persona que ha desfet el bandejament

en: The nick of the person who did the voice'ing
ca: Sobrenom de la persona que dóna l'estatus de veu

en: The nick of the person who has been dehalfop'ed
ca: Sobrenom de la persona a qui s'ha tret l'estatus de semioperador

en: The nick of the person who has been deop'ed
ca: Sobrenom de la persona a qui s'ha tret l'estatus d'operador

en: The nick of the person who has been devoice'ed
ca: Sobrenom de la persona a qui s'ha tret l'estatus de veu

en: The nick of the person who has been halfop'ed
ca: Sobrenom de la persona a qui s'ha fet semioperador

en: The nick of the person who has been op'ed
ca: Sobrenom de la persona a qui s'ha fet operador

en: The nick of the person who has been voice'ed
ca: Sobrenom de la persona a qui s'ha donat veu

en: The nick of the person who set the key
ca: Sobrenom de la persona que estableix la contrasenya

en: The nick of the person who set the limit
ca: El sobrenom de la persona que estableix el límit

en: The nick who removed the key
ca: Sobrenom de qui ha eliminat la contrasenya

en: The nick who removed the limit
ca: Sobrenom de qui ha eliminat el límit

en: The nickname of the kicker
ca: Sobrenom de qui l'ha fet fora

en: The person being kicked
ca: Persona expulsada

en: The reason
ca: Motiu

en: The sound
ca: So

en: The text
ca: Text

en: The time
ca: Hora

en: The time in x.x format (see below)
ca: Hora en format x.x (vegeu més avall)

en: There was an error loading key bindings configuration
ca: Hi ha hagut un error en carregar la configuració dels vincles de tecla

en: There was an error parsing the string
ca: S'ha produït un error en analitzar la cadena

en: Third choice:
ca: Tercera opció:

en: This command changes the text in the entry to finish an incomplete nickname or command. If Data 1 is set then double-tabbing in a string will select the last nick, not the next
ca: Aquesta ordre canvia el text de la línia per a completar un sobrenom o ordre incompleta. Si Dades 1 no està en blanc una doble tabulació seleccionarà l'anterior sobrenom i no el següent

en: This command checks the last word entered in the entry against the replace list and replaces it if it finds a match
ca: Aquesta ordre cerca l'última paraula escrita a la llista de substitucions i la substitueix en cas de trobar-la

en: This command moves the current tab family to the left
ca: Aquesta ordre mou el conjunt de pestanyes actual cap a l'esquerra

en: This command moves the current tab family to the right
ca: Aquesta ordre mou el conjunt de pestanyes actual cap a la dreta

en: This command moves the front tab left by one
ca: Aquesta ordre mou la pestanya davantera una posició cap a l'esquerra

en: This command moves the front tab right by one
ca: Aquesta ordre mou la pestanya davantera una posició cap a la dreta

en: This command scrolls up and down through the list of nicks. If Data 1 is set to anything it will scroll up, else it scrolls down
ca: Aquesta ordre desplaça amunt o avall la llista de sobrenoms. Si Dades 1 està en blanc es desplaçarà avall, i en cas contrari, amunt

en: This server still has %d channels or dialogs associated with it. Close them all?
ca: Aquest canal encara té %d canals o diàlegs associats amb ell. Tancar-los tots?

en: This signal is only passed %d args, $%d is invalid
ca: Aquest senyal sols ha passat %d arguments, $%d no és vàlid

en: Throttle meter:
ca: Mesurador d'accelerament:

en: Timestamp format:
ca: Format de la marca de temps:

en: Timestamps
ca: Marques de temps

en: Title Bar
ca: Barra de títol

en: Too many recursive usercommands, aborting.
ca: Massa ordres d'usuari recursives, s'avorta.

en: Top
ca: Dalt

en: Topic
ca: Tema

en: Topic Protection
ca: Protecció del tema

en: Topic for %s is: %s
ca: El tema per a %s és: %s

en: Track the away status of users and mark them in a different color
ca: Segueix l'estatus d'absència dels usuaris i marca'ls amb un color diferent

en: Transparency Settings
ca: Paràmetres de la transparència

en: Travel and Tourism
ca: Viatge i turisme

en: Tray Behavior
ca: Comportament de la safata

en: Tree
ca: Arbre

en: Trinidad and Tobago
ca: Trinitat i Tobago

en: Tunisia
ca: Tunísia

en: Turkey
ca: Turquia

en: Turkish
ca: Turc

en: Turks and Caicos Islands
ca: Illes Turks i Caicos

en: Type
ca: Tipus

en: Type /HELP <command> for more information, or /HELP -l
ca: Per a més informació teclegeu /HELP <ordre>, o /HELP -l

en: Type:
ca: Tipus:

en: UNBAN <mask> [<mask>...], unbans the specified masks.
ca: UNBAN <màscara> [<màscara>...], readmet els usuaris indicats al canal.

en: UNIGNORE <mask> [QUIET]
ca: UNIGNORE <màscara> [QUIET]

en: UNLOAD <name>, unloads a plugin or script
ca: UNLOAD <fitxer>, descarrega un connector o script

en: UNQUIET <mask> [<mask>...], unquiets the specified masks if supported by the server.
ca: UNQUIET <màscara> [<màscara>...], treu el silenciament a les màscares especificades si el servidor ho admet.

en: URL <url>, opens a URL in your browser
ca: URL <url>, obre un URL al vostre navegador

en: URL Grabber - %s
ca: Agafador dels URL - %s

en: URL Handlers
ca: Gestor dels URL

en: URL Handlers - %s
ca: Gestor dels URL - %s

en: URLs
ca: URL

en: US Virgin Islands
ca: Illes Verge Americanes

en: USELECT [-a] [-s] <nick1> <nick2> etc, highlights nick(s) in channel userlist
ca: USELECT [-a] [-s] <sobrenom1> <sobrenom2> etc,, ressalta el(s) sobrenom(s) a la llista d'usuaris del canal

en: U_ser List Buttons
ca: Botons de llista d'u_suaris

en: Ukraine
ca: Ucraïna

en: Unignore
ca: Deixa d'ignorar

en: United Arab Emirates
ca: Emirats Àrabs Units

en: United Kingdom
ca: Regne Unit

en: United States Medical
ca: Servei mèdic dels Estats Units

en: United States of America
ca: Estats Units d'Amèrica

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown Command %s. Try /help
ca: %s: Ordre desconeguda. prova /help

en: Unknown arg '%s' ignored.
ca: S'ignorarà l'argument desconegut «%s».

en: Unsorted
ca: Desordenat

en: Uploads
ca: Pujades

en: Uploads and Downloads - %s
ca: Pujades i baixades - %s

en: Uruguay
ca: Uruguai

en: Usage: %s
ca: Sintaxi: %s

en: Use SSL for all the servers on this network
ca: Utilitza SSL amb tots els servidors d'aquesta xarxa

en: Use a different config directory
ca: Utilitza un directori diferent de configuració

en: Use global user information
ca: Utilitza la informació global d'usuari

en: Use graphical icons instead of text symbols in the user list.
ca: Utilitza icones gràfiques en lloc de símbols de text a la llista d'usuaris.

en: Use language codes (as in "%LOCALAPPDATA%\enchant\myspell\dicts").
    Separate multiple entries with commas.
ca: Utilitzeu els codis d'idioma (com en "%LOCALAPPDATA%\enchant\myspell\dicts").
    Separeu diverses entrades amb comes.

en: Use language codes. Separate multiple entries with commas.
ca: Utilitzeu els codis d'idioma. Separeu diverses entrades amb comes.

en: Use less spacing between user list/channel tree rows.
ca: Utilitza menys espaiat entre les files de l'arbre de canals i la llista d'usuaris.

en: Use proxy for:
ca: Utilitza el servidor intermediari per:

en: Use server time if supported
ca: Utilitza l'hora del servidor si ho admet

en: Use the Text box font and colors
ca: Utilitza la lletra i els colors del quadre de text

en: Use the text box font and colors
ca: Utilitza la lletra i els colors del quadre de text

en: User Command for: %s
ca: Ordre d'usuari per: %s

en: User Commands
ca: Ordres de l'usuari

en: User Information
ca: Informació de l'usuari

en: User Limit
ca: Límit d'usuaris

en: User List
ca: Llista d'usuaris

en: User List Buttons
ca: Botons de llista d'usuaris

en: User defined commands:
ca: Ordres definides per l'usuari:

en: User limit must be a number!
ca: El límit d'usuaris ha de ser un número!

en: User list
ca: Llista d'usuaris

en: User list sorted by:
ca: Ordenació de la llista d'usuaris:

en: User menu - %s
ca: Menú d'usuari - %s

en: User name cannot be left blank.
ca: El nom d'usuari no es pot deixar en blanc.

en: User:
ca: Usuari:

en: Userlist Buttons - Special codes:
    
    %a  =  all selected nicks
    %c  =  current channel
    %e  =  current network name
    %h  =  selected nick's hostname
    %m  =  machine info
    %n  =  your nick
    %s  =  selected nick
    %t  =  time/date
    %u  =  selected users account
ca: Botons de la llista d'usuaris: codis especials:
    
    %a  =  tots els sobrenoms seleccionats
    %c  =  el canal actual
    %e  =  el nom de la xarxa actual
    %h  =  el nom d'amfitrió del sobrenom seleccionat
    %m  =  la informació de la màquina
    %n  =  el vostre sobrenom
    %s  =  el sobrenom seleccionat
    %t  =  l'hora/data
    %u  =  els comptes dels usuaris seleccionats

en: Userlist buttons - %s
ca: Botons de llista d'usuaris - %s

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: Users
ca: Usuaris

en: VOICE <nick>, gives voice status to someone (needs chanop)
ca: VOICE <sobrenom>, dóna l'estat voice a algú (requereix chanop)

en: Vatican City State
ca: Ciutat Estat del Vaticà

en: Venezuela
ca: Veneçuela

en: Version
ca: Versió

en: Vietnamese
ca: Vietnam

en: WALLCHAN <message>, writes the message to all channels
ca: WALLCHAN <missatge>, escriu un missatge a tots els canals

en: WALLCHOP <message>, sends the message to all chanops on the current channel
ca: WALLCHOP <message>, envia un missatge a tots els operadors del canal actual

en: WHOIS on notify
ca: WHOIS amb la notificació

en: Waiting
ca: Esperant

en: Wallis and Futuna Islands
ca: Illes Wallis i Futuna

en: Warning: "%s" character set is unknown. No conversion will be applied for network %s.
ca: Atenció: El joc de caràcters «%s» és desconegut. No es farà cap conversió per la xarxa %s.

en: Western Sahara
ca: Sàhara Occidental

en: What would you like to do next?
ca: Què us agradaria fer a continuació?

en: Who it's from
ca: De qui prové

en: Who set the ban
ca: Qui ha establert el bandejament

en: Window opacity:
ca: Opacitat de la finestra:

en: Windows
ca: Finestres

en: YES
ca: SÍ

en: Yemen
ca: Iemen

en: You are being CTCP flooded from %s, ignoring %s
ca: Esteu sent bombardejat amb peticions CTCP des de %s, s'ignorarà %s

en: You are being MSG flooded from %s, setting gui_autoopen_dialog OFF.
ca: Esteu sent bombardejat amb missatges de %s, s'estableix l'opció gui_autoopen_dialog OFF.

en: You are connected to %i IRC networks.
ca: Esteu connectat a %i xarxa(es) IRC.

en: You can only open the Ban List window while in a channel tab.
ca: Només podeu obrir la llista de bandejaments mentre esteu a la pestanya d'un canal.

en: You cannot have an empty nick name.
ca: No podeu tenir un sobrenom en blanc.

en: You do not have write access to %s. Nothing from this session can be saved.
ca: No tens permís d'escriptura a %s. No es pot desar res d'aquesta sessió.

en: You must have two unique nick names.
ca: Heu de tenir dos sobrenoms únics.

en: You must select some bans.
ca: Heu de seleccionar algun bandejament.

en: Your Address
ca: La vostra adreça

en: Yugoslavia
ca: Iugoslàvia

en: Zambia
ca: Zàmbia

en: _About
ca: _Quant a

en: _Add to Friends List
ca: _Afegeix a la Llista d'amics

en: _Always show this dialog after connecting.
ca: _Mostra sempre aquest diàleg després de connectar.

en: _Attach
ca: _Adjunta

en: _Auto-Connect
ca: _Autoconnecta

en: _Away
ca: _Absent

en: _Back
ca: _He tornat

en: _Ban List
ca: Llista de _bandejaments

en: _Blink on
ca: _Parpelleig engegat

en: _Browse...
ca: _Vés a...

en: _Change status
ca: _Canvia l'estat

en: _Channel Switcher
ca: _Canviador de canal

en: _Close
ca: _Tanca

en: _Contents
ca: _Contingut

en: _Copy Channel Name
ca: Copia el nom del canal

en: _Copy Selection
ca: _Copia la selecció

en: _Detach
ca: _Separar

en: _Disconnect
ca: _Desconnecta

en: _Download List
ca: _Baixa la llista

en: _Edit
ca: Edita

en: _Edit...
ca: Edita...

en: _Extra Alerts
ca: Alertes _extres

en: _Favor
ca: Pre_ferida

en: _Fullscreen
ca: _Pantalla completa

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Hide Join/Part Messages
ca: _Oculta els missatges d'unions i abandonaments

en: _Hide Window
ca: _Oculta la finestra

en: _Highlight all
ca: Ressalta-_ho tot

en: _Ignore
ca: _Ignora

en: _Join Channel
ca: _Uneix-te al canal

en: _Join a Channel
ca: _Uneix-te a un canal

en: _Join this channel:
ca: _M'uneixo a aquest canal:

en: _Load Plugin or Script
ca: _Carrega un connector o script

en: _Load...
ca: _Carrega...

en: _Log to Disk
ca: Enregistra a_l disc

en: _Menu Bar
ca: Barra de _menú

en: _Minimize to Tray
ca: _Minimitza a la safata

en: _Network Meters
ca: _Mètriques de xarxa

en: _New
ca: _Nou

en: _Nick name:
ca: Sobrenom:

en: _Nothing, I'll join a channel later.
ca: _Res, m'uniré més tard a un canal.

en: _Open Dialog Window
ca: _Obre una finestra de diàleg

en: _Play
ca: Re_produeix

en: _Plugins and Scripts
ca: C_onnectors i scripts

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _Quit
ca: _Surt

en: _Raw Log
ca: _Registre en brut

en: _Reconnect
ca: _Reconnecta

en: _Regex
ca: Expressió _regular

en: _Reload
ca: _Recarrega

en: _Reload Scrollback
ca: _Recarrega el desplaçament cap enrere

en: _Restore Window
ca: _Restaura la finestra

en: _Search
ca: _Cerca

en: _Send a File
ca: Envia un _fitxer

en: _Server
ca: _Servidor

en: _Settings
ca: _Paràmetres

en: _Sort
ca: Ordena

en: _Tabs
ca: Pes_tanyes

en: _Topic Bar
ca: Barra de _tema

en: _URL Grabber
ca: Agafador dels _URL

en: _Unload
ca: _Descarrega

en: _User Info (WhoIs)
ca: Informació de l'_usuari (whois)

en: _User List
ca: Llista d'_usuaris

en: _User name:
ca: Nom d'usuari

en: _Usermenu
ca: Menú d'_usuari

en: _View
ca: _Visualitza

en: _Window
ca: _Finestra

en: bye
ca: adéu

en: channels with
ca: canals amb

en: enchant error for language: %s
ca: error d'enchant per a l'idioma: %s

en: letters.
ca: lletres com a màxim.

en: level
ca: nivell

en: mIRC colors:
ca: Colors de mIRC:

en: nicks.
ca: sobrenoms.

en: plugin for remote access using DBUS
ca: connector per a l'accés remot a través del DBUS

en: remote access
ca: accés remot

en: to
ca: a

en: users.
ca: usuaris.
