mate-applets 1.25.3 - en to ca translation catalogue (566 entries)

en: 
    ESSID: %s
    RSSI: %d dBm
    RX Bitrate: %s
    TX Bitrate: %s
ca: 
    ESSID: %s
    RSSI: %d dBm
    Taxa de bits rebuts: %s
    Taxa de bits enviats: %s

en: 
    ESSID: %s
    Strength: %d %%
ca: 
    ESSID: %s
    Fortalesa: %d %%

en: 
    in: %s out: %s
ca: 
    entrada: %s sortida: %s

en: 
    sum: %s
ca: 
    suma: %s

en:  160MHz
ca:  160 MHz

en:  40MHz
ca:  40 MHz

en:  80MHz
ca:  80 MHz

en:  short GI)
ca:  GI reduït)

en: %'d hour | %'d hours
ca[0]: %'d hora
ca[1]: %'d hores

en: %'d minute | %'d minutes
ca[0]: %'d minut
ca[1]: %'d minuts

en: %'d secon | %'d seconds
ca[0]: %'d segon
ca[1]: %'d segons

en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
ca: %d %s %d %s restants (%d%%)

en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
ca: %d %s %d %s perquè es carregui (%d%%)

en: %d Item in Trash | %d Items in Trash
ca[0]: %d element a la paperera
ca[1]: %d elements a la paperera

en: %d hour (%d%%) remaining | %d hours (%d%%) remaining
ca[0]: %d hora restant (%d%%)
ca[1]: %d hores restants (%d%%)

en: %d hour until charged (%d%%) | %d hours until charged (%d%%)
ca[0]: %d hora perquè es carregui (%d%%)
ca[1]: %d hores perquè es carregui (%d%%)

en: %d minute (%d%%) remaining | %d minutes (%d%%) remaining
ca[0]: %d minut restant (%d%%)
ca[1]: %d minuts restants (%d%%)

en: %d minute until charged (%d%%) | %d minutes until charged (%d%%)
ca[0]: %d minut perquè es carregui (%d%%)
ca[1]: %d minuts perquè es carregui (%d%%)

en: %d note | %d notes
ca[0]: %d nota
ca[1]: %d notes

en: %d.%d MBit/s
ca: %d,%d MBit/s

en: %s is down
ca: %s està caigut

en: %s:
    %.01f%% in use
ca: %s:
    %.01f%% utilitzat

en: %s:
    %.01f%% in use by programs
    %.01f%% in use as cache
ca: %s:
    %.01f%% utilitzat pels programes
    %.01f%% utilitzat com a memòria cau

en: %s:
    Receiving %s
    Sending %s
ca: %s:
    Recepció a %s
    Enviament a %s

en: (mounted)
ca: (muntada)

en: (not mounted)
ca: (sense muntar)

en: (unknown)
ca: (desconegut)

en: , width: %s
ca: , ample: %s

en: 0 byte
ca: 0 bytes

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
ca: 0 perquè no tingui etiqueta, 1 per al percentatge i 2 per al temps restant.

en: <b>Running command %s failed</b>
    %s
ca: <b>Ha fallat l'execució de l'ordre %s</b>
    %s

en: A 0 value means to show CPU frequency, 1 to show frequency and units, and 2 to show percentage instead of frequency.
ca: El valor 0 significa que es mostra la freqüència de la CPU, 1 mostra la freqüència i les unitats, i 2 mostra el percentatge en lloc de la freqüència.

en: A 0 value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 1 to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 2 to show the applet in graphic and text mode.
ca: El valor 0 significa que es mostra la miniaplicació en mode gràfic (només el mapa de píxels), el valor 1 mostra la miniaplicació en mode text (sense mostrar el mapa de píxels), i el valor 2 mostra la miniaplicació en mode text i gràfic.

en: A MATE trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
ca: El cubell de la paperera per al tauler de MATE. Podeu utilitzar-ho per veure la paperera i arrossegar-hi elements.

en: A goofy set of eyes for the MATE panel. They follow your mouse.
ca: Un conjunt d'ulls per al tauler de MATE. Segueixen el ratolí.

en: A little applet that displays some information on the traffic on the specified network device
ca: Una miniaplicació que mostra informació del trànsit al dispositiu de xarxa especificat

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
ca: Una aplicació de tauler per al monitoratge de les condicions meteorològiques.

en: A set of eyeballs for your panel
ca: Un parell d'ulls per al tauler

en: A system load indicator
ca: Un indicador de la càrrega del sistema

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
ca: Un monitor de càrrega del sistema que pot mostrar gràfiques d'ús del processador, memòria i espai d'intercanvi, a més del trànsit de xarxa.

en: A_ddress:
ca: A_dreça:

en: About AccessX Status
ca: Quant a l'estat d'AccessX

en: About Battery Charge Monitor
ca: Quant al monitor de la càrrega de la bateria

en: About CPU Frequency Scaling Monitor
ca: Quant al monitor del canvi de freqüència de la CPU

en: About Character Palette
ca: Quant a la paleta de caràcters

en: About Command Applet
ca: Quant a la miniaplicació d'ordres

en: About Disk Mounter
ca: Quant al muntador de discs

en: About Eyes
ca: Quant als ulls

en: About MATE Netspeed
ca: Quant a Netspeed de MATE

en: About Sticky Notes
ca: Quant a les notes adhesives

en: About System Monitor
ca: Quant al monitor del sistema

en: About Timer Applet
ca: Quant a la miniaplicació del temporitzador

en: About Trash Applet
ca: Quant a la miniaplicació de la paperera

en: About Weather Report
ca: Quant al butlletí meteorològic

en: About...
ca: Quant a...

en: AccessX Status
ca: Estat d'AccessX

en: AccessX Status Applet Factory
ca: Fàbrica de la miniaplicació de l'estat d'AccessX

en: Add Palette
ca: Afegeix una paleta

en: Add button
ca: Afegeix un botó

en: Address Entry
ca: Entrada de l'adreça

en: Appearance
ca: Aparença

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
ca: Miniaplicació per muntar i desmuntar volums d'unitats.

en: Applet refresh rate in milliseconds
ca: Interval de refresc de la miniaplicació en mil·lisegons

en: Auto change device
ca: Canvi automàtic de dispositiu

en: Available palettes
ca: Paletes disponibles

en: Background color for disk load graph
ca: Color de fons de la gràfica de la càrrega del disc

en: Battery Charge Monitor
ca: Monitor de la càrrega de la bateria

en: Battery Charge Monitor Preferences
ca: Preferències del monitor de càrrega de la bateria

en: Battery Monitor
ca: Monitor de la bateria

en: Battery Notice
ca: Notificació de la bateria

en: Battery Status Utility
ca: Utilitat de l'estat de la bateria

en: Battery charged (%d%%)
ca: Bateria carregada (%d%%)

en: Battery fully re-charged
ca: La bateria està completament carregada

en: Battery power low
ca: Bateria amb càrrega baixa

en: Battery status unknown
ca: Es desconeix l'estat de la bateria

en: Battstat Factory
ca: Fàbrica de l'estat de la bateria

en: Beaufort scale
ca: Escala de Beaufort

en: Beep for warnings
ca: Emet l'avís sonor per a les advertències

en: Beep when displaying a warning.
ca: Emet l'avís sonor quan es mostri una advertència.

en: Behavior
ca: Comportament

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
ca: Per defecte, quan es creen les notes adhesives se'ls posa per títol la data actual. S'utilitza aquest format; qualsevol cosa que strftime() pugui analitzar és vàlida.

en: Bytes in:
ca: Bytes rebuts:

en: Bytes out:
ca: Bytes enviats:

en: CPU Frequency Monitor Preferences
ca: Preferències del monitor de la freqüència de la CPU

en: CPU Frequency Scaling Monitor
ca: Monitor del canvi de freqüència de la CPU

en: CPU Load
ca: Càrrega de la CPU

en: CPU frequency scaling unsupported
ca: El canvi de freqüència de la CPU no és compatible

en: CPU graph background color
ca: Color de fons de la gràfica de la CPU

en: CPU to Monitor
ca: CPU a monitorar

en: C_ommand:
ca: _Ordre:

en: Cach_ed
ca: _Cau de disc

en: Can not launch the eyes applet.
ca: No es pot iniciar la miniaplicació dels ulls.

en: Cannot execute Caja
ca: No es pot executar Caja

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
ca: No es pot moure els elements a la paperera, voleu suprimir-los immediatament?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
ca: No es pot moure els elements a la paperera, voleu suprimir-los immediatament?

en: Change CPU Frequency scaling
ca: Canvia la freqüència de la CPU

en: Change icon
ca: Canvia la icona

en: Channel:
ca: Canal:

en: Character Palette
ca: Paleta de caràcters

en: Character Palette Preferences
ca: Preferències de la paleta de caràcters

en: Characters shown on applet startup
ca: Caràcters mostrats amb l'inici de la miniaplicació

en: Charpicker Applet Factory
ca: Fàbrica de la miniaplicació del selector de caràcters

en: Choose a base color to use for all sticky notes
ca: Selecciona un color base per utilitzar en totes les notes adhesives

en: Choose a color for the note
ca: Seleccioneu un color per a la nota

en: Choose a font for the note
ca: Seleccioneu una lletra per a la nota

en: Choose a font to use for all sticky notes
ca: Seleccioneu una lletra a utilitzar per a totes les notes adhesives

en: Choose if notes are visible on all workspaces
ca: Seleccioneu si les notes estan visibles a tots els espais de treball

en: Choose if the default style is forced on all notes
ca: Seleccioneu si l'estil predeterminat es força a totes les notes

en: Choose whether to hide all notes when selecting on the desktop
ca: Trieu si s'oculten totes les notes quan se selecciona l'escriptori

en: City:
ca: Ciutat:

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
ca: Ciutat: %s
    Cel: %s
    Temperatura: %s

en: Click to Enter Weather.com
ca: Feu clic per introduir Weather.com

en: Click to add a new palette
ca: Feu clic per afegir una paleta nova

en: Click to delete the selected palette
ca: Feu clic per suprimir la paleta seleccionada

en: Click to edit the selected palette
ca: Feu clic per editar la paleta seleccionada

en: Command
ca: Ordre

en: Command Applet
ca: Miniaplicació d'ordres

en: Command Applet Preferences
ca: Preferències de la miniaplicació d'ordres

en: Command Factory
ca: Fàbrica d'ordres

en: Command to execute
ca: Ordre a executar

en: Command to execute to activate the device
ca: L'ordre a executar per aixecar el dispositiu

en: Command to execute to shut down the device
ca: L'ordre a executar per apagar el dispositiu

en: Command/script to execute to get the output
ca: Ordre o script a executar per obtenir-ne la sortida

en: Conditions:
ca: Condicions:

en: Connected Time:
ca: Temps connectat:

en: Copyright © 1998, 2004-2005 GNOME Applets Maintainers and others
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
ca: Drets d'autor © 1998, 2004-2005 Els mantenidors de GNOME Applets, i altres
    Drets d'autor © 2012-2021 Els desenvolupadors de MATE

en: Copyright © 1999 Dave Camp
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
ca: Drets d'autor © 1999 Dave Camp
    Drets d'autor © 2012-2021 Els desenvolupadors de MATE

en: Copyright © 1999-2005 Free Software Foundation and others
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
ca: Drets d'autor © 1999-2005 Free Software Foundation, i altres
    Drets d'autor © 2012-2021 Els desenvolupadors de MATE

en: Copyright © 1999-2005 by S. Papadimitriou and others
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
ca: Drets d'autor © 1999-2005 S. Papadimitriou i altres
    Drets d'autor © 2012-2021 Els desenvolupadors de MATE

en: Copyright © 2000 The Gnulix Society
    Copyright © 2002-2005 Free Software Foundation and others
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
ca: Drets d'autor © 2000 The Gnulix Society
    Drets d'autor © 2002-2005 Free Software Foundation and others
    Drets d'autor © 2012-2021 Els desenvolupadors de MATE

en: Copyright © 2002-2003 Jörgen Scheibengruber
    Copyright © 2011-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright © 2015-2021 MATE developers
ca: Drets d'autor © 2002-2003 Jörgen Scheibengruber
    Drets d'autor © 2011-2014 Stefano Karapetsas
    Drets d'autor © 2015-2021 Els desenvolupadors de MATE

en: Copyright © 2002-2003 Loban A Rahman
    Copyright © 2005 Davyd Madeley
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
ca: Drets d'autor © 2002-2003 Loban A Rahman
    Drets d'autor © 2005 Davyd Madeley
    Drets d'autor © 2012-2021 Els desenvolupadors de MATE

en: Copyright © 2003 Sun Microsystems
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
ca: Drets d'autor © 2003 Sun Microsystems
    Drets d'autor © 2012-2021 Els desenvolupadors de MATE

en: Copyright © 2004 Canonical Ltd
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
ca: Drets d'autor © 2004 Canonical Ltd
    Drets d'autor © 2012-2021 Els desenvolupadors de MATE

en: Copyright © 2004 Carlos Garcia Campos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
ca: Drets d'autor © 2004 Carlos Garcia Campos
    Drets d'autor © 2012-2021 Els desenvolupadors de MATE

en: Copyright © 2004 Michiel Sikkes
    Copyright © 2008 Ryan Lortie
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
ca: Drets d'autor © 2004 Michiel Sikkes
    Drets d'autor © 2008 Ryan Lortie
    Drets d'autor © 2012-2021 Els desenvolupadors de MATE

en: Copyright © 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright © 2015-2021 MATE developers
ca: Drets d'autor © 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Drets d'autor © 2015-2021 Els desenvolupadors de MATE

en: Copyright © 2014 Stefano Karapetsas
    Copyright © 2015-2021 MATE developers
ca: Drets d'autor © 2014 Stefano Karapetsas
    Drets d'autor © 2015-2021 Els desenvolupadors de MATE

en: Could not open help document
ca: No s'ha pogut obrir el document d'ajuda

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
ca: Creeu, visualitzeu i gestioneu les notes adhesives a l'escriptori

en: Current Conditions
ca: Condicions actuals

en: Date format of note's title
ca: Format de la data del títol de la nota

en: Default Note Properties
ca: Propietats predeterminades de les notes

en: Default color for font
ca: Color predeterminat per a la lletra

en: Default color for new notes
ca: Color predeterminat per a notes noves

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
ca: Color predeterminat per a les notes adhesives noves. Això ha d'estar en especificació hexadecimal d'HTML, com per exemple «#30FF50».

en: Default font color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#000000".
ca: Color predeterminat per a notes adhesives noves. Això ha d'estar en especificació hexadecimal d'HTML, com per exemple «#000000».

en: Default font for new notes
ca: Lletra predeterminada per a les notes noves

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10".
ca: La lletra predeterminada per a les notes adhesives noves. Ha de ser una lletra Pango, com per exemple «Sans Italic 10».

en: Default height for new notes
ca: Alçada predeterminada per a notes noves

en: Default height for new sticky notes in pixels.
ca: Alçada predeterminada en píxels per a notes adhesives noves.

en: Default width for new notes
ca: Amplada predeterminada per a notes noves

en: Default width for new sticky notes in pixels.
ca: Amplada predeterminada en píxels per a notes adhesives noves.

en: Delete Immediately?
ca: Voleu suprimir immediatament?

en: Delete all sticky notes?
ca: Voleu suprimir totes les notes adhesives?

en: Delete button
ca: Suprimeix el botó

en: Delete note
ca: Suprimeix la nota

en: Delete this sticky note?
ca: Voleu suprimir aquesta nota adhesiva?

en: Details
ca: Detalls

en: Device _Details
ca: _Detalls del dispositiu

en: Device to monitor
ca: Dispositiu a monitorar

en: Dew point:
ca: Punt de rosada:

en: Directory in which the theme is located
ca: Directori on es troba el tema

en: Disk
ca: Disc

en: Disk Load
ca: Càrrega del disc

en: Disk Mounter
ca: Muntador de discs

en: Display
ca: Visualització

en: Display Settings
ca: Ajusts de visualització

en: Displays current state of keyboard accessibility features
ca: Mostra l'estat actual de les funcionalitats d'accessibilitat del teclat

en: Do you want to connect %s now?
ca: Voleu connectar %s ara?

en: Do you want to disconnect %s now?
ca: Voleu desconnectar %s ara?

en: Down command
ca: Ordre d'apagada

en: Drive Mount Applet Factory
ca: Fàbrica de la miniaplicació de muntatge d'unitats

en: Duration of timer in seconds
ca: Durada del temporitzador en segons

en: Edit Palette
ca: Edita la paleta

en: Edit button
ca: Edita el botó

en: Empty all of the items from the trash?
ca: Voleu buidar tots els elements de la paperera?

en: Empty notes are always deleted without confirmation.
ca: Les notes buides s'eliminen sempre sense confirmació.

en: Emptying the Trash
ca: S'està buidant la paperera

en: Enable CPU load graph
ca: Habilita la gràfica de càrrega de CPU

en: Enable _radar map
ca: Habilita el mapa del _radar

en: Enable disk load graph
ca: Habilita la gràfica de càrrega de disc

en: Enable load average graph
ca: Habilita la gràfica de mitjana de càrrega

en: Enable memory load graph
ca: Habilita la gràfica de càrrega de memòria

en: Enable network load graph
ca: Habilita la gràfica de càrrega de xarxa

en: Enable swap load graph
ca: Habilita la gràfica de càrrega d'espai d'intercanvi

en: Enter the URL
ca: Introduïu l'URL

en: Error while spawning caja:
    %s
ca: S'ha produït un error en llançar Caja:
    %s

en: Eyes
ca: Ulls

en: Eyes Applet Factory
ca: Fàbrica de la miniaplicació Ulls

en: Eyes Preferences
ca: Preferències d'Ulls

en: F_ree
ca: Lliu_re

en: Factory for creating the load applet.
ca: Fàbrica per crear la miniaplicació de la càrrega.

en: Factory for creating the weather applet.
ca: Fàbrica per a la creació de la miniaplicació del butlletí meteorològic.

en: Factory for drive mount applet
ca: Fàbrica per a la miniaplicació de muntatge d'unitats

en: Failed to load the Locations XML database.  Please report this as a bug.
ca: No s'ha pogut carregar la base de dades XML de les ubicacions. Informeu-ne com a error.

en: Feels like:
ca: Sensació tèrmica:

en: Find _Next
ca: Troba el següe_nt

en: Finished %s
ca: %s finalitzat

en: Font C_olor:
ca: C_olor de la lletra:

en: Font Co_lor:
ca: Co_lor de la lletra:

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
ca: Per als taulers horitzontals, l'amplada dels gràfics en píxels. Per als taulers verticals, aquest és l'alçada dels gràfics.

en: Force _default color and font on notes
ca: Força el valor pre_determinat del color i la lletra a les notes

en: Forecast
ca: Pronòstic

en: Forecast Report
ca: Informe del pronòstic

en: Forecast not currently available for this location.
ca: En aquests moments el pronòstic per a aquesta ubicació no està disponible.

en: Frequency Scaling Unsupported
ca: El canvi de freqüència no és compatible

en: From:
ca: De:

en: Full Battery Notification
ca: Notificació de càrrega completa

en: General Settings
ca: Ajusts generals

en: Go to Trash
ca: Vés a la paperera

en: Graph color for buffer memory
ca: El color de la gràfica per a la memòria intermèdia

en: Graph color for cached memory
ca: El color de la gràfica per a la memòria cau de disk

en: Graph color for disk read
ca: El color de la gràfica per a la lectura del disc

en: Graph color for disk write
ca: El color de la gràfica per a l'escriptura al disc

en: Graph color for input network activity
ca: El color de la gràfica per a l'activitat d'entrada de la xarxa

en: Graph color for iowait related CPU activity
ca: El color de la gràfica per a l'activitat de la CPU relacionada amb iowait

en: Graph color for load average
ca: El color de la gràfica per a la càrrega mitjana

en: Graph color for loopback network usage
ca: El color de la gràfica per a l'ús local de la xarxa

en: Graph color for nice-related CPU activity
ca: El color de la gràfica per a l'activitat de la CPU relacionada amb la prioritat

en: Graph color for output network activity
ca: El color de la gràfica per a l'activitat de sortida de la xarxa

en: Graph color for shared memory
ca: El color de la gràfica per a la memòria compartida

en: Graph color for system-related CPU activity
ca: El color de la gràfica per a l'activitat de la CPU relacionada amb el sistema

en: Graph color for user-related CPU activity
ca: El color de la gràfica per a l'activitat de la CPU relacionada amb l'usuari

en: Graph color for user-related memory usage
ca: El color de la gràfica per a l'ús de memòria relacionada amb l'usuari

en: Graph color for user-related swap usage
ca: El color de la gràfica per a l'ús de l'espai d'intercanvi relacionat amb l'usuari

en: Graph size
ca: Mida de la gràfica

en: Graphic
ca: Gràfic

en: Graphic and Text
ca: Gràfic i text

en: Grid line color
ca: Color de la línia de graella

en: H_eight:
ca: Alça_da:

en: Harddisk
ca: Disc dur

en: Hardware Address:
ca: Adreça de maquinari:

en: Help
ca: Ajuda

en: Hi_de Notes
ca: _Oculta les notes

en: Hide notes when the des_ktop is clicked on
ca: Oculta les notes en fer _clic a l'escriptori

en: IPv4 Address:
ca: Adreça IPv4:

en: IPv6 Address:
ca: Adreça IPv6:

en: I_dle
ca: In_actiu

en: If applet icon is shown or not
ca: Si es mostra o no la icona de la miniaplicació

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
ca: Si aquesta opció està inhabilitada, es pot utilitzar un color personalitzat com el color predeterminat per a totes les notes adhesives.

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
ca: Si aquesta opció està inhabilitada, es pot utilitzar una lletra personalitzada com la lletra predeterminada per a totes les notes adhesives.

en: If this option is enabled, selecting the desktop in any way will automatically hide all the open notes.
ca: Si s'habilita aquesta opció, en seleccionar l'escriptori s'ocultaran automàticament totes les notes obertes.

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
ca: Si aquesta opció està habilitada, s'ignoraran els colors i les lletres que s'han assignat a les notes individuals.

en: If true, change automatically the selected device.
ca: En cas que fos cert, es canvia automàticament el dispositiu seleccionat.

en: If true, change the icon due to selected device.
ca: En cas que fos cert, es canvia la icona a causa del dispositiu seleccionat.

en: If true, show both IP addresses if enabled.
ca: En cas que fos cert, es mostren ambdues adreces IP.

en: If true, show main icon.
ca: En cas que fos cert, es mostra la icona principal.

en: If true, show signal quality icon for wireless devices.
ca: En cas que fos cert, es canvia la icona de la qualitat del senyal per als dispositius sense fils.

en: If true, show speed in bits instead of bytes.
ca: En cas que fos cert, es mostra la velocitat en bits en lloc de bytes.

en: If true, show sum of inbound/outbound speed instead of separated ones.
ca: En cas que fos cert, es mostra la velocitat del trànsit d'entrada i de sortida en lloc de les velocitats per separat.

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
ca: Si buideu la paperera, se'n perdran tots els elements per sempre. Tingueu en compte que també podeu eliminar-los per separat.

en: In color
ca: Color de l'entrada

en: Indicator color
ca: Color de l'indicador

en: Insert "%s"
ca: Insereix «%s»

en: Insert characters
ca: Inseriu caràcters

en: Insert special character
ca: Insereix el caràcter especial

en: Interval for the command
ca: Interval per a l'ordre

en: Interval to execute the command (in seconds)
ca: Interval per executar l'ordre (en mil·lisegons)

en: Keyboard Accessibility Status
ca: Estat de l'accessibilitat del teclat

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
ca: Fàbrica de la miniaplicació de l'estat d'accessibilitat del teclat

en: Last update:
ca: Última actualització:

en: Legacy backend enabled.
ca: S'ha habilitat el programari especialitzat de compatibilitat.

en: List of available palettes
ca: Llista de paletes disponibles

en: List of strings containing the available palettes.
ca: Llista de cadenes que contenen les paletes disponibles.

en: Load
ca: Càrrega

en: Load Average
ca: Càrrega mitjana

en: Load graph background color
ca: Color de fons de la gràfica de la càrrega

en: Location
ca: Ubicació

en: Location view
ca: Visualització de la ubicació

en: Lock/Unlock note
ca: Bloqueja o desbloqueja la nota

en: Low Battery Notification
ca: Notificació de bateria baixa

en: MATE Documentation Team
ca: Equip de documentació de MATE

en: MATE Netspeed
ca: Netspeed de MATE

en: MATE Netspeed Preferences
ca: Preferències de Netspeed de MATE

en: MATE Panel applet for selecting strange characters that are not on the keyboard. Released under GNU General Public Licence.
ca: La miniaplicació del tauler de MATE per seleccionar caràcters que no són al teclat. Publicat sota llicència pública general de GNU.

en: MATE Weather
ca: El butlletí meteorològic de MATE

en: Mateweather Applet Factory
ca: Fàbrica de la miniaplicació del butlletí meteorològic de MATE

en: Maximum _width (chars):
ca: Amplada mà_xima (caràcters):

en: Memory
ca: Memòria

en: Memory Load
ca: Càrrega de la memòria

en: Memory graph background color
ca: Color de fons de la gràfica de la memòria

en: Minutes Remaining
ca: minuts restants

en: Mode to show CPU usage
ca: Mode per mostrar l'ús de la CPU

en: Modify a palette by adding or removing characters
ca: Modifica una paleta afegint-hi o suprimint-ne caràcters

en: Monitor Settings
ca: Ajusts del monitor

en: Monitor a laptop's remaining power
ca: Monitoreu la càrrega que queda en un ordinador portàtil

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
ca: Monitoreu el canvi de freqüència de la CPU

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
ca: Monitoreu les condicions meteorològiques actuals i les previsions

en: Monitored Resources
ca: Recursos monitorats

en: Mount local disks and devices
ca: Munteu els discs i dispositius locals

en: MultiLoad Applet Factory
ca: Fàbrica de la miniaplicació Multicàrrega

en: N/A
ca: N/D

en: N_ice
ca: Pr_ioritat

en: Name of timer
ca: Nom del temporitzador

en: Net Load
ca: Càrrega de la xarxa

en: Netmask:
ca: Màscara de xarxa:

en: Netspeed Applet
ca: Miniaplicació Netspeed

en: Netspeed Applet Factory
ca: Factoria de la miniaplicació de Netspeed

en: Network
ca: Xarxa

en: Network Monitor
ca: Monitor de xarxa

en: Network _device:
ca: _Dispositiu de xarxa:

en: Network graph background color
ca: Color de fons de la gràfica de la xarxa

en: Network speed thresholds
ca: Llindars de la velocitat de la xarxa

en: Network threshold 1 in bytes
ca: Llindar de la xarxa en 1 byte

en: Network threshold 2 in bytes
ca: Llindar de la xarxa en 2 bytes

en: Network threshold 3 in bytes
ca: Llindar de la xarxa en 3 bytes

en: No Items in Trash
ca: No hi ha elements a la paperera

en: No battery present
ca: No hi ha cap bateria

en: Note C_olor:
ca: C_olor de la nota:

en: Note _Color:
ca: _Color de la nota:

en: Notifications
ca: Notificacions

en: Notify user when the battery is full.
ca: Notifica a l'usuari quan la bateria està plena.

en: Notify user when the battery is low.
ca: Notifica a l'usuari quan la bateria està baixa.

en: Number of characters to display
ca: Nombre de caràcters a mostrar

en: Open the keyboard preferences dialog
ca: Obre el diàleg de les preferències del teclat

en: Options
ca: Opcions

en: Out color
ca: Color de la sortida

en: P-t-P Address:
ca: Adreça P-t-P:

en: P_ause timer
ca: P_ausa el temporitzador

en: Palette entry
ca: Entrada de la paleta

en: Palettes list
ca: Llista de paletes

en: Percent
ca: Percentatge

en: Pick a color for the sticky note
ca: Seleccioneu un color per a la nota adhesiva

en: Pick a default sticky note color
ca: Seleccioneu un color predeterminat per a les notes adhesives

en: Pick a default sticky note font
ca: Seleccioneu una lletra predeterminada per a les notes adhesives

en: Pick a font for the sticky note
ca: Seleccioneu una lletra predeterminada per a la nota adhesiva

en: Preferences...
ca: Preferències...

en: Pressure:
ca: Pressió:

en: Privileges are required to change the CPU Frequency scaling.
ca: Calen privilegis per canviar la freqüència de la CPU.

en: Processor
ca: Processador

en: Properties
ca: Propietats

en: R_eset
ca: R_estableix

en: Radar Map
ca: Mapa de radar

en: Red value level
ca: Nivell del valor roig

en: Relative humidity:
ca: Humitat relativa:

en: Removing item %s of %s
ca: S'està suprimint l'element %s de %s

en: Removing: %s
ca: S'està suprimint: %s

en: Resize note
ca: Redimensiona la nota

en: S_top timer
ca: A_tura el temporitzador

en: S_wap Space
ca: Espai d'intercan_vi

en: S_ystem
ca: Sis_tema

en: See the ForeCast Details
ca: Visualitza els detalls del pronòstic

en: Select Location from the list
ca: Seleccioneu la ubicació de la llista

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
ca: Estableix la CPU a monitorar. En un sistema amb un sol processador no heu de canviar-ho.

en: Sh_ared
ca: Comp_artida

en: Show CPU frequency as _frequency
ca: Mostra la _freqüència de la CPU com a freqüència

en: Show CPU frequency as _percentage
ca: Mostra la freqüència de la CPU com a _percentatge

en: Show IPv4 and IPv6 addresses on tooltip
ca: Mostra les adreces IPv4 i IPv6 en el rètol indicador de funció

en: Show _bits instead of bytes
ca: Mostra els _bits en lloc dels bytes

en: Show _dialog
ca: Mostra el _diàleg

en: Show _icon
ca: Mostra la _icona

en: Show _notifications
ca: Mostra les _notificacions

en: Show _percentage remaining
ca: Mostra el _percentatge restant

en: Show _sum instead of in & out
ca: Mostra la _suma en lloc de l'entrada i la sortida

en: Show _time remaining
ca: Mostra el _temps restant

en: Show all _IP addresses on tooltip
ca: Mostra totes les adreces _IP en el rètol indicador de funció

en: Show bits
ca: Mostra els bits

en: Show dialog window when timer finish
ca: Mostra la finestra de diàleg quan finalitzi el temporitzador

en: Show frequency _units
ca: Mostra les _unitats de la freqüència

en: Show icon
ca: Mostra la icona

en: Show notification _popup
ca: Mostra la notificació emer_gent

en: Show notification popup when timer finish
ca: Mostra la notificació emergent quan finalitzi el temporitzador

en: Show signal _quality icon for wireless devices
ca: Mostra la icona de la _qualitat del senyal per als dispositius sense fils

en: Show signal quality icon
ca: Mostra la icona de la qualitat del senyal

en: Show sticky notes
ca: Mostra les notes adhesives

en: Show sum speed
ca: Mostra el sumatori de les velocitats

en: Show the time/percent label
ca: Mostra l'etiqueta del percentatge de càrrega

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
ca: Mostra l'estat del teclat quan s'utilitzin les funcionalitats d'accessibilitat.

en: Shows the output of a command
ca: Mostra la sortida d'una ordre

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
ca: Mostra l'estat de les funcionalitats d'AccessX, com ara els modificadors alterables

en: Shows the status of keyboard accessibility features
ca: Mostra l'estat de les funcionalitats d'accessibilitat del teclat

en: Signal Strength:
ca: Fortalesa del senyal:

en: Sky:
ca: Cel:

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
ca: Especifica si les notes adhesives estan bloquejades (no es poden editar).

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
ca: Especifica si les notes adhesives són visibles a tots els espais de treball de l'escriptori.

en: Specify a title for the note
ca: Especifica un títol per a la nota

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
ca: Especifica l'alçada predeterminada (en píxels) de les noves notes

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
ca: Especifica l'amplada predeterminada (en píxels) de les noves notes

en: Spinbutton for updating
ca: Botó de selecció de valors per actualitzar

en: Start a timer and receive a notification when it is finished
ca: Inicieu un temporitzador i rebeu una notificació quan finalitzi

en: Start system-monitor
ca: Inicia system-monitor

en: Station:
ca: Estació:

en: Sticky Note
ca: Nota adhesiva

en: Sticky Note Properties
ca: Propietats de la nota adhesiva

en: Sticky Notes
ca: Notes adhesives

en: Sticky Notes Applet Factory
ca: Fàbrica de la miniaplicació de les notes adhesives

en: Sticky Notes Preferences
ca: Preferències de les notes adhesives

en: Sticky Notes for the MATE Desktop Environment
ca: Notes adhesives per a l'entorn d'escriptori MATE

en: Sticky notes' locked state
ca: Estat del bloqueig de les notes adhesives

en: Sticky notes' workspace stickyness
ca: Adhesivitat als espais de treball de les notes adhesives

en: Sun GNOME Documentation Team <gdocteam@sun.com>
ca: Equip de documentació de GNOME de Sun <gdocteam@sun.com>

en: Sunrise:
ca: Sortida del sol:

en: Sunset:
ca: Posta del sol:

en: Swap Load
ca: Càrrega de la memòria d'intercanvi

en: Swap Space
ca: Espai d'intercanvi

en: Swap graph background color
ca: Color de fons de la gràfica de l'espai d'intercanvi

en: Sys_tem monitor update interval:
ca: Interval entre actualitzacions del monitor del _sistema:

en: System Monitor
ca: Monitor del sistema

en: System Monitor Preferences
ca: Preferències del monitor del sistema

en: System is running on AC power
ca: El sistema treballa amb energia de la xarxa elèctrica

en: System is running on battery power
ca: El sistema treballa amb alimentació per bateria

en: System m_onitor height:
ca: Alçada del m_onitor del sistema:

en: System m_onitor width:
ca: Amplada del mo_nitor del sistema:

en: Temperature:
ca: Temperatura:

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
ca: El nivell de bateria per sota del qual la bateria es mostra de color vermell. També el valor al qual es mostra l'advertència de bateria baixa.

en: The color of the graph of the inbound traffic
ca: El color de la gràfica del trànsit d'entrada

en: The color of the graph of the outbound traffic
ca: El color de la gràfica del trànsit de sortida

en: The desktop description file to execute as the system monitor
ca: El fitxer de descripció de l'escriptori a executar com a monitor del sistema

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
ca: Els ulls miren en la direcció del punter del ratolí

en: The name of the device to monitor
ca: El nom del dispositiu a monitorar

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
ca: La cadena que l'usuari tenia seleccionada quan es va utilitzar la miniaplicació per darrer cop. Aquesta cadena es mostrarà quan l'usuari iniciï la miniaplicació.

en: The system load average is %0.02f
ca: La càrrega mitjana del sistema és %0.02f

en: The type of text to display (if the text is enabled).
ca: El tipus de text a visualitzar (si el text està habilitat).

en: Themes
ca: Temes

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
ca: S'ha produït un error fatal en intentar carregar el tema.

en: There was an error displaying help:
    %s
ca: S'ha produït un error en mostrar l'ajuda:
    %s

en: There was an error displaying help: %s
ca: S'ha produït un error en mostrar l'ajuda: %s

en: There was an error executing '%s': %s
ca: S'ha produït un error en executar «%s»: %s

en: There was an error launching the help viewer: %s
ca: S'ha produït un error en executar el visualitzador de l'ajuda: %s

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
ca: S'ha produït un error en mostrar el diàleg de les preferències del teclat: %s

en: This cannot be undone.
ca: Això no es pot desfer.

en: This note is locked.
ca: Aquesta nota està bloquejada.

en: This note is unlocked.
ca: Aquesta nota està desbloquejada.

en: This utility shows the current CPU Frequency
ca: Aquesta utilitat mostra la freqüència actual de la CPU

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
ca: Aquesta utilitat mostra el canvi de  freqüència actual de la CPU.

en: This utility shows the status of your laptop battery.
ca: Aquesta utilitat mostra l'estat de la bateria del portàtil.

en: Threshold _1:
ca: Llindar _1:

en: Threshold _2:
ca: Llindar _2:

en: Threshold _3:
ca: Llindar _3:

en: Timer
ca: Temporitzador

en: Timer Applet
ca: Miniaplicació del temporitzador

en: Timer Applet Preferences
ca: Preferències de la miniaplicació del temporitzador

en: Timer Factory
ca: Fàbrica del temporitzador

en: Timer finished!
ca: Temporitzador finalitzat!

en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
ca: Per tal de no perdre la vostra feina:
     • connecteu el portàtil a una font externa, o
     • deseu els documents oberts i apagueu el portàtil.

en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
ca: Per tal de no perdre la vostra feina:
     • suspeneu el portàtil per estalviar energia,
     • connecteu el portàtil a una font externa, o
     • deseu els documents oberts i apagueu el portàtil.

en: Transfer Rate Graph
ca: Gràfica de la taxa de transferència

en: Trash
ca: Paperera

en: Trash Applet
ca: Miniaplicació de la paperera

en: Trash Applet Factory
ca: Fàbrica de la miniaplicació de paperera

en: Un_mount %s
ca: Des_munta %s

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Unknown time (%d%%) remaining
ca: Es desconeix el temps restant (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) until charged
ca: Es desconeix el temps que trigarà a carregar-se (%d%%)

en: Up command
ca: Ordre d'aixecada

en: Update
ca: Actualitza

en: Update spin button
ca: Actualitza el botó de selecció de valors

en: Updating...
ca: S'està actualitzant...

en: Use _custom address for radar map
ca: Utilitza una adreça _personalitzada per al mapa del radar

en: Use co_lor from the system theme
ca: Utilitza el co_lor del tema del sistema

en: Use default co_lor
ca: Utilitza el co_lor predeterminat

en: Use default fo_nt
ca: Utilitza la _lletra predeterminada

en: Use diskstats for _NVMe
ca: Utilitza diskstats per als _NVMe

en: Use fo_nt from the system theme
ca: Utilitza la lletra del te_ma del sistema

en: Use the value defined in red_value as a time remaining to show the warning dialog rather than a percentage.
ca: Utilitza el valor definit a «red_value» com a temps restant per mostrar el diàleg d'advertència en comptes del percentatge.

en: Uses /proc/diskstats to determine NVMe disk load
ca: Utilitza /proc/diskstats per a determinar la càrrega dels discs NVMe

en: Visibility:
ca: Visibilitat:

en: Visit Weather.com
ca: Visita Weather.com

en: Warn on low time rather than low percentage
ca: Avisa quan quedi poc temps en comptes de quan quedi poca bateria

en: Weather Forecast
ca: Previsió meteorològica

en: Weather Preferences
ca: Preferències de la informació meteorològica

en: Weather Report
ca: Butlletí meteorològic

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
ca: Si es demana la confirmació quan se suprimeix una nota

en: Whether to force the default color and font on all notes
ca: Si es força el valor predeterminat del color i de la lletra en totes les notes

en: Whether to hide all notes when the desktop is selected
ca: Si s'oculten totes les notes quan se selecciona l'escriptori

en: Whether to use the default system color
ca: Si s'utilitza el color predeterminat del sistema

en: Whether to use the default system font
ca: Si s'utilitza la lletra predeterminada del sistema

en: Width of output
ca: Amplada de la sortida

en: Wind:
ca: Vent:

en: XKB Extension is not enabled
ca: L'extensió XKB no està habilitada

en: You have %d minute of battery power remaining (%d%% of the total capacity). | You have %d minutes of battery power remaining (%d%% of the total capacity).
ca[0]: Us queden %d minut restant de bateria (%d%% de la capacitat total).
ca[1]: Us queden %d minuts restants de bateria (%d%% de la capacitat total).

en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
ca: Us queda el %d%% de la capacitat total de la bateria.

en: You will not be able to modify the frequency of your machine.  Your machine may be misconfigured or not have hardware support for CPU frequency scaling.
ca: No podreu modificar la freqüència de la màquina. Pot ser que la màquina estigui mal configurada, o que el maquinari que teniu no sigui compatible amb el canvi de freqüència de la CPU.

en: Your battery is now fully recharged
ca: La bateria està completament carregada

en: Your battery is running low
ca: La bateria està baixa

en: _About
ca: _Quant a

en: _Appearance:
ca: _Aparença:

en: _Automatically update every:
ca: Actualitza _automàticament cada:

en: _Average
ca: Mitj_ana

en: _Background
ca: F_ons

en: _Buffers
ca: Inter_mèdia

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Change icon according to the selected device
ca: _Canvia la icona d'acord amb el dispositiu seleccionat

en: _Close
ca: Tan_ca

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: _Delete All
ca: _Suprimeix-les totes

en: _Delete Notes
ca: _Suprimeix les notes

en: _Details
ca: _Detalls

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Eject %s
ca: _Expulsa %s

en: _Empty Trash
ca: _Buida la paperera

en: _Find:
ca: Tro_ba:

en: _Font:
ca: _Lletra:

en: _Free
ca: _Lliure

en: _Gridline
ca: Línia de _graella

en: _Harddisk
ca: _Disc dur

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Hours:
ca: _Hores:

en: _In
ca: _Entrada

en: _In graph color
ca: Color de la gràf_ica de l'entrada

en: _Indicator
ca: _Indicador

en: _Interval (seconds):
ca: _Interval (segons):

en: _Keyboard Accessibility Preferences
ca: Preferències d'accessibilitat del _teclat

en: _Load
ca: _Càrrega

en: _Lock Notes
ca: B_loqueja les notes

en: _Memory
ca: _Memòria

en: _Minutes:
ca: _Minuts:

en: _Monitored CPU:
ca: CPU _monitorada:

en: _Mount %s
ca: _Munta %s

en: _Name:
ca: _Nom:

en: _Network
ca: _Xarxa

en: _New Note
ca: _Nota nova

en: _Notify when battery is fully recharged
ca: _Notifica quan la bateria estigui completament recarregada

en: _Open %s
ca: _Obre %s

en: _Open System Monitor
ca: _Obre el monitor del sistema

en: _Open Trash
ca: _Obre la paperera

en: _Out
ca: _Sortida

en: _Out graph color
ca: Color de la gràfica de la s_ortida

en: _Palette:
ca: _Paleta:

en: _Palettes:
ca: _Paletes:

en: _Play CD
ca: Re_produeix el CD

en: _Play DVD
ca: Re_produeix el DVD

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _Pressure unit:
ca: Unitat de _pressió:

en: _Processor
ca: _Processador

en: _Put notes on all workspaces
ca: _Posa les notes en tots els espais de treball

en: _Read
ca: _Lectura

en: _Seconds:
ca: _Segons:

en: _Select a location:
ca: _Seleccioneu una ubicació:

en: _Select a theme:
ca: _Seleccioneu un tema:

en: _Show icon
ca: Mo_stra la icona

en: _Show time/percentage:
ca: Mo_stra el temps/percentatge:

en: _Start timer
ca: _Inicia el temporitzador

en: _Temperature unit:
ca: Unitat de _temperatura:

en: _Title:
ca: _Títol:

en: _Update
ca: Act_ualitza

en: _Used
ca: _Utilitzat

en: _User
ca: _Usuari

en: _Visibility unit:
ca: Unitat de _visibilitat:

en: _Visit Weather.com
ca: _Visita Weather.com

en: _Warn when battery charge drops to:
ca: A_visa quan la càrrega de la bateria baixi a:

en: _Width:
ca: _Amplada:

en: _Wind speed unit:
ca: Unitat de velocitat del _vent:

en: _Write
ca: _Escriptura

en: host
ca: amfitrió

en: hour | hours
ca[0]: hora
ca[1]: hores

en: inHg
ca: poHg

en: insert special character %s
ca: insereix el caràcter especial %s

en: knots
ca: nusos

en: link-local
ca: enllaç local

en: meters
ca: metres

en: miles
ca: milles

en: milliseconds
ca: mil·lisegons

en: minute | minutes
ca[0]: minut
ca[1]: minuts

en: minutes
ca: minuts

en: na
ca: nd

en: none
ca: cap

en: nothing to mount
ca: res per muntar

en: pixels
ca: píxels

en: site-local
ca: lloc local

en: unknown
ca: desconegut

en: unspecified
ca: no especificat

en: upower backend enabled.
ca: S'ha habilitat el programari especialitzat d'upower.

en: v4compat
ca: compatibilitat v4

en: v4mapped
ca: assignació v4
