mate-panel 1.26.0 - en to ca translation catalogue (626 entries)

en: "%s" has quit unexpectedly
ca: «%s» ha sortit inesperadament

en: %A %B %d (%%s)
ca: %A, %-d %B (%%s)

en: %A, %B %d %Y
ca: %A, %-d %B de %Y

en: %H:%M
ca: %-H:%M

en: %H:%M <small>(%A)</small>
ca: %k:%M <small>(%A)</small>

en: %H:%M:%S
ca: %k:%M:%S

en: %I:%M %p
ca: %l:%M %p

en: %I:%M:%S %p
ca: %l:%M:%S %p

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. Anybody found using it should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
ca: %s no té cap utilitat. Només ocupa espai al disc i temps de compilació, i si està carregat, també ocupa un espai preciós al tauler i a la memòria. Si es troba algú utilitzant aquesta miniaplicació, se l'hauria de sotmetre urgentment a una avaluació psiquiàtrica.

en: %s the Fish
ca: El peix %s

en: %s the Fish Says:
ca: El peix %s diu:

en: %s the Fish, a contemporary oracle
ca: El peix %s, un oracle contemporani

en: %s the Fish, the fortune teller
ca: El peix %s, el rondallaire

en: %s, feels like %s
ca: %s, sensació de %s

en: (empty)
ca: (buit)

en: (with minor help from George)
ca: (amb una petita ajuda de George)

en: - Edit .desktop files
ca: - Edita els fitxers .desktop

en: <i>(optional)</i>
ca: <i>(opcional)</i>

en: <small><i>Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.</i></small>
ca: <small><i>Teclegeu el nom d'una ciutat, una regió o un país i seleccioneu una de les coincidències en el desplegable.</i></small>

en: <small>Opaque</small>
ca: <small>Opac</small>

en: <small>Set...</small>
ca: <small>Estableix...</small>

en: <small>Set</small>
ca: <small>Estableix</small>

en: A compact menu
ca: Un menú compacte

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
ca: Un peix sense nom és un peix poc interessant. Poseu un nom al vostre peix, i doneu-li vida.

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
ca: Una llista dels id. de les miniaplicacions que el tauler ignorarà. D'aquesta manera podeu inhabilitar que certes miniaplicacions es carreguin o es mostrin al menú. Per exemple, per inhabilitar la miniaplicació mini-commander afegiu «OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet» a aquesta llista. S'ha de tornar a iniciar el tauler perquè tingui efecte.

en: A list of locations to display in the calendar window.
ca: Una llista d'ubicacions a visualitzar a la finestra del calendari.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
ca: Una llista dels id. dels taulers. Cada id. identifica un tauler individual de nivell superior. Els ajusts per a cada un d'aquests taulers s'emmagatzema a /apps/panel/toplevels/$(id).

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
ca: Una llista dels id. dels objectes del tauler. Cada id. identifica un objecte individual del tauler. Els ajusts per a cada un d'aquests objectes s'emmagatzema a /apps/panel/objects/$(id).

en: A pop out drawer to store other items in
ca: Un calaix emergent per emmagatzemar-hi altres elements

en: A separator to organize the panel items
ca: Separador per organitzar els elements del tauler

en: A simple applet for testing the MATE panel
ca: Una miniaplicació senzilla per provar el tauler de MATE

en: A_bout Panels
ca: _Quant al tauler

en: About Clock
ca: Quant al rellotge

en: About Fish
ca: Quant al peix

en: About Notification Area
ca: Quant a l'àrea de notificació

en: About Show Desktop Button
ca: Quant al botó per mostrar l'escriptori

en: About Window List
ca: Quant a la llista de finestres

en: About Window Selector
ca: Quant al selector de finestres

en: About Workspace Switcher
ca: Quant al selector d'espais de treball

en: About the MATE Panel
ca: Quant al tauler de MATE

en: Access documents, folders and network places
ca: Accediu a documents, carpetes i llocs de la xarxa

en: Action button type
ca: Tipus del botó d'acció

en: Ad_just Date & Time
ca: A_justa la data i l'hora

en: Add this as _drawer to panel
ca: Afegeix-ho com un calai_x al tauler

en: Add this as _menu to panel
ca: Afegeix-ho com un _menú al tauler

en: Add this launcher to _desktop
ca: Afegeix aquest llançador a l'_escriptori

en: Add this launcher to _panel
ca: Afegeix aquest llançador al _tauler

en: Add to Drawer
ca: Afegeix al calaix

en: Add to Panel
ca: Afegeix al tauler

en: Allow workspace _wrap around in switcher
ca: Permet en_voltar els espais de treball al selector

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
ca: S'ha produït un error desconegut en intentar obrir «%s».

en: And many, many others…
ca: I molts, molts d'altres…

en: Animation
ca: Animació

en: Animation speed
ca: Velocitat de l'animació:

en: Applet IID
ca: Id. de les miniaplicacions

en: Applet IIDs to disable from loading
ca: Els id. de les miniaplicacions que no es carregaran

en: Application
ca: Aplicació

en: Application Launcher...
ca: Llançador d'aplicació...

en: Application does not accept documents on command line
ca: L'aplicació no accepta documents des de la línia d'ordres

en: Application in Terminal
ca: Aplicació en un terminal

en: Applications
ca: Aplicacions

en: Area where notification icons appear
ca: L'àrea on apareixen les icones de notificacions

en: Arro_ws on hide buttons
ca: Flet_xes al botó d'ocultació

en: Autoclose drawer
ca: Tanca automàticament els calaixos

en: Automatically hide panel into corner
ca: Oculta automàticament el tauler a un cantó

en: Background
ca: Fons

en: Background _image:
ca: _Imatge de fons:

en: Background color
ca: Color del fons

en: Background color opacity
ca: Opacitat del color del fons

en: Background image
ca: Imatge de fons

en: Background type
ca: Tipus de fons

en: Behaviour
ca: Comportament

en: Bookmarks
ca: Marcadors

en: Bottom Panel
ca: Tauler inferior

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
ca: Navegueu per tots els discs i carpetes, locals o remots, que es poden accedir des d'aquest ordinador

en: Browse and run installed applications
ca: Navegueu per les aplicacions instal·lades i executeu-les

en: Browse bookmarked and local network locations
ca: Navegueu pels marcadors i les ubicacions de la xarxa local

en: C_lear
ca: _Neteja

en: Calendar
ca: Calendari

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ca: No es poden passar els URI de document a una entrada d'escriptori «Type=Link»

en: Cannot delete this panel
ca: No es pot suprimir aquest tauler

en: Cannot find an empty spot
ca: No es pot trobar cap forat lliure

en: Center panel on x-axis
ca: Centra el tauler a l'eix X

en: Center panel on y-axis
ca: Centra el tauler a l'eix Y

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
ca: Canvieu l'aparença de l'escriptori o el comportament, obtingueu ajuda o sortiu

en: Choose Location
ca: Seleccioneu la ubicació

en: Choose a file to append to the command...
ca: Seleccioneu un fitxer a afegir a l'ordre...

en: Choose a file...
ca: Seleccioneu un fitxer...

en: Choose an application...
ca: Seleccioneu una aplicació...

en: Choose an icon
ca: Seleccioneu una icona

en: City Name
ca: Nom de la ciutat

en: City Time Zone
ca: Zona horària de la ciutat

en: Classic Menu
ca: Menú clàssic

en: Clear Recent Documents
ca: Neteja la llista dels documents recents

en: Clear Recent Documents...
ca: Neteja la llista dels documents recents...

en: Clear all items from the recent documents list
ca: Voleu netejar tots els elements de la llista dels documents recents?

en: Clear the Recent Documents list?
ca: Voleu netejar la llista dels documents recents?

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
ca: Feu clic aquí per ocultar totes les finestres i mostrar l'escriptori.

en: Click here to restore hidden windows.
ca: Feu clic aquí per restaurar les finestres ocultes.

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
ca: Feu clic a una finestra per a forçar la sortida de l'aplicació. Per cancel·lar, premeu <ESC>.

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
ca: Feu clic en aquest botó per a cercar un fitxer el nom del qual s'afegirà a la cadena de l'ordre.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
ca: Feu clic en aquest botó per a executar l'aplicació seleccionada o l'ordre al camp d'entrada d'ordres.

en: Click to hide month calendar
ca: Feu clic per ocultar el calendari del mes

en: Click to view month calendar
ca: Feu clic per veure el calendari del mes

en: Clock
ca: Rellotge

en: Clock Applet Factory
ca: Fàbrica de la miniaplicació del rellotge

en: Clock Format
ca: Format del rellotge

en: Clock Preferences
ca: Preferències del rellotge

en: Co_mmand to run when clicked:
ca: _Ordre a executar quan es fa clic:

en: Co_mment:
ca: Co_mentari:

en: Comm_and:
ca: _Ordre:

en: Command icon
ca: Icona de l'ordre

en: Command to execute on click
ca: Ordre a executar en fer clic

en: Compact Menu
ca: Menú compacte

en: Complete panel lockdown
ca: Bloqueig complet del tauler

en: Computer
ca: Ordinador

en: Computer Clock
ca: Rellotge del sistema

en: Confirm panel removal
ca: Confirma la supressió del tauler

en: Connect to Server...
ca: Connecta't al servidor...

en: Connect to a remote computer or shared disk
ca: Connecteu-vos a un servidor remot o a un disc compartit

en: Controls the maximum size of the history of the "Run Application" dialog. A value of 0 will disable the history.
ca: Controla la mida màxima de l'historial per al diàleg «Executa l'aplicació». Un valor de 0 inhabilitarà l'historial.

en: Copy _Date
ca: Copia la _data

en: Copy _Time
ca: Copia l'_hora

en: Copy a launcher from the applications menu
ca: Copieu un llançador del menú d'aplicacions

en: Copyright © 1997-2003 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2004 Vincent Untz
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
ca: Drets d'autor © 1997-2003 Free Software Foundation, Inc.
    Drets d'autor © 2004 Vincent Untz
    Drets d'autor © 2011-2021 Els desenvolupadors de MATE

en: Copyright © 1998-2002 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2002-2005 Vincent Untz
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
ca: Drets d'autor © 1998-2002 Free Software Foundation, Inc.
    Drets d'autor © 2002-2005 Vincent Untz
    Drets d'autor © 2012-2021 Els desenvolupadors de MATE

en: Copyright © 1998-2004 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
ca: Drets d'autor © 1998-2004 Free Software Foundation, Inc.
    Drets d'autor © 2012-2021 Els desenvolupadors de MATE

en: Copyright © 2000 Helix Code, Inc.
    Copyright © 2001 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2003 Sun Microsystems, Inc.
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
ca: Drets d'autor © 2000 Helix Code, Inc.
    Drets d'autor © 2001 Free Software Foundation, Inc.
    Drets d'autor © 2003 Sun Microsystems, Inc.
    Drets d'autor © 2011 Perberos
    Drets d'autor © 2012-2021 Els desenvolupadors de MATE

en: Copyright © 2002 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2003-2006 Vincent Untz
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
ca: Drets d'autor © 2002 Red Hat, Inc.
    Drets d'autor © 2003-2006 Vincent Untz
    Drets d'autor © 2011 Perberos
    Drets d'autor © 2012-2021 Els desenvolupadors de MATE

en: Copyright © 2002 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
ca: Drets d'autor © 2002 Red Hat, Inc.
    Drets d'autor © 2011 Perberos
    Drets d'autor © 2012-2021 Els desenvolupadors de MATE

en: Could not connect to server
ca: No s'ha pogut connectar al servidor

en: Could not convert '%s' from UTF-8
ca: No s'ha pogut convertir «%s» d'UTF-8

en: Could not display help document
ca: No s'ha pogut mostrar el document de l'ajuda

en: Could not display help document '%s'
ca: No s'ha pogut mostrar el document d'ajuda «%s»

en: Could not execute '%s'
ca: No s'ha pogut executar «%s»

en: Could not launch '%s'
ca: No s'ha pogut executar «%s»

en: Could not launch application
ca: No s'ha pogut llançar l'aplicació

en: Could not open location '%s'
ca: No s'ha pogut obrir la ubicació «%s»

en: Could not open recently used document "%s"
ca: No s'ha pogut obrir el document utilitzat recentment «%s»

en: Could not run command '%s'
ca: No s'ha pogut executar l'ordre «%s»

en: Could not save directory properties
ca: No s'han pogut desar les propietats del directori

en: Could not save launcher
ca: No s'ha pogut desar el llançador

en: Could not show this URL
ca: No s'ha pogut mostrar aquest URL

en: Could not use dropped item
ca: No s'ha pogut utilitzar l'element deixat anar

en: Create Launcher
ca: Crea un llançador

en: Create _Launcher
ca: Crea el _llançador

en: Create a new launcher
ca: Creeu un llançador nou

en: Create new file in the given directory
ca: Crea un fitxer nou al directori especificat

en: Current Time:
ca: Hora actual:

en: Custom Application Launcher
ca: Llançador d'aplicació personalitzada

en: Custom format of the clock
ca: Format personalitzat del rellotge

en: D_elete
ca: Suprim_eix

en: D_on't Delete
ca: N_o suprimeixis

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
ca: Decideix quan agrupar les finestres de la mateixa aplicació a la llista de les finestres. Els valors vàlids són «never», «auto» i «always».

en: Default panel layout
ca: Disseny predeterminat del tauler

en: Delete this drawer?
ca: Voleu suprimir aquest calaix?

en: Delete this panel?
ca: Voleu suprimir aquest tauler?

[ctx: Desktop Folder]
en: Desktop
ca: Escriptori

en: Directory Properties
ca: Propietats del directori

en: Disable Force Quit
ca: Inhabilita la sortida forçada

en: Disable connection to session manager
ca: Inhabilita la connexió al gestor de sessions

en: Display
ca: Visualització

en: Display a swimming fish or another animated creature
ca: Mostreu un peix nedant o una altra criatura animada

en: Display all workspaces
ca: Mostra tots els espais de treball

en: Display workspace names
ca: Mostra els noms dels espais de treball

en: Displays the history in reverse. Provides a consistent view for terminal users as the up key will select the most recent entry.
ca: Mostra l'historial a l'inrevés. Proporciona una visualització consistent per als usuaris de terminals, com la tecla amunt, seleccionarà l'entrada més recent.

en: Do you want to create a launcher for it or use it as the panel's background?
ca: Voleu crear un llançador o utilitzar la imatge com a fons del tauler?

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
ca: Voleu eliminar la miniaplicació de la vostra configuració?

en: Do you want to use it as the panel's background?
ca: Voleu utilitzar la imatge com a fons del tauler?

en: Draw arrow in menu button
ca: Dibuixa la fletxa al botó del menú

en: Drawer
ca: Calaix

en: Drawer Properties
ca: Propietats del calaix

en: E_xpand
ca: E_xpandeix

en: East
ca: Est

en: Edit
ca: Edita

en: Edit Location
ca: Edita la ubicació

en: Enable SNI support
ca: Habilita la compatibilitat SNI

en: Enable animations
ca: Habilita les animacions

en: Enable arrows on hide buttons
ca: Habilita fletxes als botons d'ocultació

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
ca: Habilita la compleció automàtica al diàleg «Executa una aplicació»

en: Enable hide buttons
ca: Habilita el botó d'ocultació

en: Enable program list in "Run Application" dialog
ca: Habilita el llistat de programes al diàleg «Executa una aplicació»

en: Enable tooltips
ca: Habilita els rètols indicadors

en: Error displaying help document
ca: S'ha produït un error en mostrar el document d'ajuda

en: Execute the run dialog
ca: Executa el diàleg d'execució

en: Expand list of locations
ca: Expandeix la llista d'ubicacions

en: Expand program list in "Run Application" dialog
ca: Expandeix el llistat de programes al diàleg «Executa una aplicació»

en: Expand to occupy entire screen width
ca: Expandeix perquè ocupi tota l'amplada de la pantalla

en: FILE
ca: FITXER

en: Factory for Test DBus Applet
ca: Fàbrica per a la miniaplicació DBus de prova

en: Factory for clock applet
ca: Fàbrica per a la miniaplicació del rellotge

en: Factory for notification area
ca: Fàbrica per a l'àrea de notificacions

en: Factory for the window navigation related applets
ca: Fàbrica per a les miniaplicacions relacionades amb la navegació per les finestres

en: Failed to load %s: %s
ca: No s'ha pogut carregar %s: %s

en: Failed to load applet %s
ca: No s'ha pogut carregar la miniaplicació %s

en: Failed to set the system time
ca: No s'ha pogut establir l'hora del sistema

en: Failed to set the system timezone
ca: No s'ha pogut establir la zona horària del sistema

en: File System
ca: Sistema de fitxers

en: File is not a valid .desktop file
ca: El fitxer no és un fitxer .desktop vàlid

en: Find an _item to add to "%s":
ca: Troba un _element a afegir a «%s»:

en: Find an _item to add to the drawer:
ca: Troba un _element a afegir al calaix:

en: Find an _item to add to the panel:
ca: Trobeu un _element per afegir-lo al tauler:

en: Fish
ca: Peix

en: Fish Preferences
ca: Preferències del peix

en: Fit image to panel
ca: Ajusta la imatge al tauler

en: Force Quit
ca: Força la sortida

en: Force a misbehaving application to quit
ca: Forceu la sortida d'una aplicació que no es comporti correctament

en: Force this application to exit?
ca: Voleu forçar la sortida d'aquesta aplicació?

en: Frames in fish's animation
ca: Fotogrames en l'animació del peix

en: From Whence That Stupid Fish Came
ca: D'on va venir aquest peix beneit

en: Get the current time and date
ca: Obteniu la data i hora actual

en: Group windows when _space is limited
ca: _Agrupa les finestres quan l'espai sigui limitat

en: Hide Panel
ca: Oculta el tauler

en: Hide application windows and show the desktop
ca: Oculteu les finestres de les aplicacions i mostreu l'escriptori

en: Highlight launchers on mouseover
ca: Ressalta els llançadors si hi ha el ratolí al damunt

en: History for "Run Application" dialog
ca: Historial per al diàleg «Executa l'aplicació»

en: Home Folder
ca: Carpeta de l'usuari

en: Hour format
ca: Format de l'hora

en: ID
ca: id.

en: Icon '%s' not found
ca: No s'ha trobat la icona «%s»

en: Icon not found
ca: No s'ha trobat la icona

en: Icon to show in menu bar
ca: Icona a mostrar a la barra de menús

en: Icon used for object's button
ca: La icona utilitzada per al botó de l'objecte

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
ca: En cas que fos cert, es mostra un diàleg demanant confirmació si l'usuari vol suprimir un tauler.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
ca: En cas que fos cert, els calaixos es tancaran automàticament quan l'usuari faci clic en un llançador de dins.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
ca: En cas que fos cert, els llançadors es ressaltaran quan l'usuari posi el punter damunt seu.

en: If true, an arrow is drawn over the menu button icon. If false, menu button has only the icon.
ca: En cas que fos cert, una fletxa es dibuixa sobre la icona del botó del menú. En cas que fos fals, el botó del menú només té la icona.

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
ca: En cas que fos cert, es mostraran fletxes als botons d'ocultació. Aquesta clau només té efecte si enable_buttons és certa.

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
ca: En cas que fos cert, es disposarà de compleció automàtica al diàleg «Executa una aplicació».

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
ca: En cas que fos cert, es mostraran botons a cada costat del tauler que es poden utilitzar per a moure el tauler a un costat de la pantalla, només deixant un botó mostrat.

en: If true, display a weather icon.
ca: En cas que fos cert, es mostra la icona de la informació meteorològica.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
ca: En cas que fos cert, es mostra la data al rellotge, a més de l'hora.

en: If true, display seconds in time.
ca: En cas que fos cert, es mostren els segons a l'hora.

en: If true, enable mouse scrolling in window list, otherwise disable mouse scrolling in window list.
ca: Si és cert, habilita el desplaçament del ratolí a la llista de finestres, en cas contrari, inhabilita el desplaçament del ratolí a la llista de finestres.

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
ca: En cas que fos cert, s'expandeix la llista d'ubicacions a la finestra del calendari.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
ca: En cas que fos cert, es realitzarà una animació en ocultar i en tornar a mostrar aquest tauler, en comptes que es faci instantàniament.

en: If true, show applications item in menu bar.
ca: En cas que fos cert, es mostra l'element de les aplicacions a la barra dels menús.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
ca: En cas que fos cert, es mostra la data al missatge emergent quan el punter està sobre el rellotge.

en: If true, show desktop item in menu bar.
ca: En cas que fos cert, es mostra l'element de l'escriptori a la barra de menús.

en: If true, show icon in menu bar.
ca: En cas que fos cert, mostra la icona a la barra de menús.

en: If true, show places item in menu bar.
ca: En cas que fos cert, es mostra l'element dels llocs a la barra dels menús.

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
ca: En cas que fos cert, es mostra la temperatura al costat de la icona de la informació meteorològica.

en: If true, show week numbers in the calendar.
ca: En cas que fos cert, es mostren els números de les setmanes al calendari.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
ca: En cas que fos cert, la llista «Aplicacions conegudes» al diàleg «Executa un programa» estarà disponible. Aquesta clau només té importància si la clau enable_program_list és certa.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
ca: En cas que fos cert, la llista «Aplicacions conegudes» al diàleg «Executa un programa» estarà disponible. Si quan es mostra el diàleg, el llistat expandit o no expandit està controlat per la clau show_program_list.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
ca: En cas que fos cert, la imatge de fons es rotarà si el tauler s'orienta verticalment.

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
ca: En cas que fos cert, la clau custom_icon s'utilitza com una icona personalitzada per al botó. Si és fals, la clau custom_icon s'ignora. Aquesta clau només té efecte si la clau object_type és «menu-object» o «drawer-object».

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
ca: En cas que fos cert, l'animació del peix es girarà si el tauler s'orienta verticalment.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
ca: En cas que fos cert, la imatge s'ajustarà (mantenint la relació d'aspecte de la imatge) a l'alçada del tauler (si és horitzontal).

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
ca: En cas que fos cert, la imatge s'ajustarà a les dimensions del tauler. La relació d'aspecte de la imatge no es mantindrà.

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
ca: En cas que fos cert, la clau menu_path s'utilitza com el camí des del qual es construeixen els continguts del menú. Si és fals, la clau menu_path s'ignora. Aquesta clau només té efecte si la clau object_type és «menu-object».

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
ca: En cas que fos cert, el tauler s'oculta automàticament a un cantó de la pantalla quan el punter abandona l'àrea del tauler. El tauler reapareix si es torna a moure el punter a aquest cantó.

en: If true, the panel provides support for SNI.
ca: En cas que fos cert, el tauler proporciona compatibilitat per a SNI.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
ca: En cas que fos cert, el tauler no permetrà a l'usuari forçar la sortida d'una aplicació amb la supressió de l'accés al botó de sortida forçada.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
ca: En cas que fos cert, el tauler no permetrà cap canvi en la seva configuració. Tot i això, pot ser necessari bloquejar algunes miniaplicacions individuals per separat. El tauler s'ha de reiniciar perquè això tingui efecte.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
ca: En cas que fos cert, el tauler ocuparà l'amplada sencera de la pantalla (alçada si és un tauler vertical). En aquest mode el tauler només es pot posicionar a un costat de la pantalla. Si és fals, el tauler només serà suficientment gran per a encabir-hi les miniaplicacions, llançadors i botons.

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
ca: En cas que fos cert, la posició de l'objecte s'interpreta relativa al costat dret (o inferior, si és vertical) del tauler.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
ca: En cas que fos cert, l'usuari no podrà moure la miniaplicació sense que primer no hagi desbloquejat l'objecte mitjançant l'element del menú «Desbloqueja».

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
ca: En cas que fos cert, la llista de les finestres mostrarà les finestres de tots els espais de treball. Altrament, només mostrarà les finestres de l'espai de treball actual.

en: If true, the workspace switcher will allow wrap-around, which means switching from the first to the last workspace and vice versa via scrolling.
ca: En cas que fos cert, el selector d'espais de treball permetrà envoltar-los, el que significa el fet de canviar del primer a l'últim espai de treball i viceversa a través del desplaçament.

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
ca: En cas que fos cert, al selector d'espais de treball mostrarà tots els espais de treball. Si no, només mostrarà l'espai de treball actual.

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Marco.
ca: En cas que fos cert, els espais de treball mostraran els seus noms al selector d'espais de treball. Altrament, mostraran les finestres de cada espai de treball. Aquest ajust només funciona amb el gestor de finestres Marco.

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
ca: En cas que fos cert, s'ignoraran les claus x i x_right, i el tauler es posiciona al centre de l'eix x de la pantalla. Si es canvia la mida del tauler, es mantindrà en aquesta posició, és a dir, el tauler creixerà per tots dos costats. Si és fals, les claus x i x_right determinaran la ubicació del tauler.

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
ca: En cas que fos cert, s'ignoraran les claus y i y_bottom, i el tauler es posiciona al centre de l'eix y de la pantalla. Si es canvia la mida del tauler, es mantindrà en aquesta posició, és a dir, el tauler creixerà per tots dos costats. Si és fals, les claus y i y_bottom determinaran la ubicació del tauler.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
ca: En cas que fos cert, quan es desminimitza una finestra, es mou a l'espai de treball actual. Altrament, canvia a l'espai de treball de la finestra.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
ca: En cas que fos cert, als taulers es mostraran els rètols indicadors per als objectes.

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
ca: Si forceu que surti una aplicació, es poden perdre els canvis sense desar dels documents oberts.

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
ca: Si netegeu la llista dels documents recents, netejareu el següent:
    • Tots els elements de l'element de menú Llocs → Documents recents.
    • Tots els elements de la llista de documents recents de totes les aplicacions.

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
ca: Si torneu a carregar un objecte del tauler, s'hi afegirà automàticament.

en: Image Background Details
ca: Detalls de la imatge de fons

en: Images
ca: Imatges

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
ca: En una configuració amb Xinerama, podeu tenir taulers a cada monitor individual. Aquesta clau identifica el monitor actual al qual s'està mostrant el tauler.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
ca: Interpreta la posició relativa al costat inferior/dret

en: Key %s is not set, cannot load launcher
ca: La clau %s no està establerta, no es pot carregar el llançador

en: L_atitude:
ca: L_atitud:

en: L_ongitude:
ca: L_ongitud:

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
ca: Llanceu altres aplicacions i proporcioneu diverses utilitats per a gestionar finestres, mostrar l'hora, etc.

en: Launcher Properties
ca: Propietats del llançador

en: Launcher location
ca: Ubicació del llançador

en: Left Panel
ca: Tauler esquerre

en: List of known applications
ca: Llistat de les _aplicacions conegudes

en: List of locations
ca: Llista d'ubicacions

en: Loc_k To Panel
ca: B_loqueja al tauler

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
ca: Localitzeu els documents i les carpetes en aquest ordinador pel nom o contingut

en: Location
ca: Ubicació

en: Locations
ca: Ubicacions

en: Lock Screen
ca: Bloqueja la pantalla

en: Lock the object to the panel
ca: Bloqueja l'objecte al tauler

en: Log Out %s...
ca: Tanca la sessió de l'usuari %s...

en: Log Out...
ca: Tanca la sessió...

en: Log out %s of this session to log in as a different user
ca: Tanqueu la sessió de l'usuari %s, per iniciar la sessió com un usuari diferent

en: Log out of this session to log in as a different user
ca: Tanqueu aquesta sessió per iniciar-la com un usuari diferent

en: Look at today's date!
ca: Mireu la data d'avui!

en: Main Menu
ca: Menú principal

en: Maximum history size for "Run Application" dialog
ca: Mida màxima de l'historial per al diàleg «Executa l'aplicació»

en: Maximum number of menu items (i.e. bookmarks) that are displayed without being put in a submenu.
ca: El nombre màxim d'elements de menú (p. ex. marcadors) que es mostren sense que es posin en un submenú.

en: Maximum number of recent documents displayed in the Places menu
ca: Nombre màxim de Documents recents que es mostren al menú Llocs

en: Maximum number of recent documents that are displayed in the Places menu at a time. If this is set to -1, all known recent documents will be displayed.
ca: El nombre màxim de documents recents que es mostren al menú Llocs alhora. Si s'estableix en -1, es mostraran tots els documents recents coneguts.

en: Menu bar icon size
ca: Mida de les icones de les barres de menús

en: Menu content path
ca: Camí al contingut del menú

en: Menu items icon size
ca: Mida de les icones dels elements dels menús

en: Minimum icon size
ca: Mida mínima de la icona

en: Mount %s
ca: Muntatge %s

en: Mouse Scrolling
ca: Desplaçament del ratolí

en: Move windows to current workspace when unminimized
ca: Mou les finestres a l'espai de treball actual en restaurar

en: Name to identify panel
ca: Nom per identificar el tauler

en: Network
ca: Xarxa

en: Network Places
ca: Llocs de xarxa

en: No URI provided for panel launcher desktop file
ca: No s'ha proporcionat cap URI per al fitxer d'escriptori del llançador del tauler

en: No URL was specified.
ca: No s'ha especificat cap URL.

en: No application to handle search folders is installed.
ca: No hi ha instal·lada cap aplicació per a gestionar les carpetes de cerca.

en: North
ca: Nord

en: Not a launchable item
ca: No és un element executable

en: Not compatible with Wayland
ca: No és compatible amb Wayland

en: Not compatible with X11
ca: No és compatible amb X11

en: Notification Area
ca: Àrea de notificacions

en: Notification Area Factory
ca: Fàbrica de l'àrea de notificacions

en: Notification Area Preferences
ca: Preferències de l'àrea de notificacions

en: Number of _workspaces:
ca: Nombre d'_espais de treball:

en: Object's position on the panel
ca: La posició de l'objecte al tauler

en: Open '%s'
ca: Obre «%s»

en: Open URL: %s
ca: Obre URL: %s

en: Open the contents of your desktop in a folder
ca: Obriu el contingut del vostre escriptori en una carpeta

en: Open your personal folder
ca: Obriu la vostra carpeta personal

[ctx: Orientation]
en: Bottom
ca: Inferior

[ctx: Orientation]
en: Left
ca: Esquerra

[ctx: Orientation]
en: Right
ca: Dreta

[ctx: Orientation]
en: Top
ca: Superior

en: Panel
ca: Tauler

en: Panel Display
ca: Visualització del tauler

en: Panel ID list
ca: Llista dels id. dels taulers

en: Panel Notification Area
ca: Àrea de notificacions del tauler

en: Panel Properties
ca: Propietats del tauler

en: Panel attached to drawer
ca: El tauler connectat a aquest calaix

en: Panel autohide delay
ca: Retard abans d'ocultar el tauler

en: Panel autounhide delay
ca: Retard per tornar a mostrar el tauler

en: Panel object ID list
ca: Llista dels id. dels objectes del tauler

en: Panel object has quit unexpectedly
ca: L'objecte del tauler ha sortit inesperadament

en: Panel object type
ca: Tipus d'objecte de tauler

en: Panel orientation
ca: Orientació del tauler

en: Panel size
ca: Mida del tauler

en: Pause per frame
ca: Pausa per fotograma

en: Pick a color
ca: Seleccioneu un color

en: Places
ca: Llocs

en: Protect your computer from unauthorized use
ca: Protegiu el vostre ordinador d'usos no autoritzats

en: Recent Documents
ca: Documents recents

en: Removable Media
ca: Mitjans extraïbles

en: Replace a currently running panel
ca: Substitueix un tauler que ja s'està executant

en: Rescan %s
ca: Torna a analitzar %s

en: Reset all panels?
ca: Voleu restablir tots els taulers?

en: Reset the panel configuration to default
ca: Restableix la configuració del tauler als valors predeterminats

en: Restore to current _workspace
ca: _Restaura a l'espai de treball actual

en: Restore to na_tive workspace
ca: R_estaura a l'espai de treball natiu

en: Restoring Minimized Windows
ca: Restauració de les finestres minimitzades

en: Reverse the history of the "Run Application" dialog
ca: Capgira l'historial per al diàleg «Executa l'aplicació»

en: Right Panel
ca: Tauler dret

en: Rotate image on vertical panels
ca: Gira la imatge als taulers verticals

en: Rotate image when panel is _vertical
ca: Gira la imatge quan el tauler sigui _vertical

en: Rotate on vertical panels
ca: Gira en els taulers verticals

en: Rows in workspace switcher
ca: Files al selector d'espais de treball

en: Run Application
ca: Executa una aplicació

en: Run Application...
ca: Executa una aplicació...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
ca: Executeu una aplicació introduint una ordre, o triant-ne una d'una llista

en: Run in _terminal
ca: Executa al _terminal

en: Run with _file...
ca: Executa amb el _fitxer...

en: S_tyle:
ca: Es_til:

en: Search
ca: Cerca

en: Search for Files...
ca: Cerca de fitxers...

en: Select an animation
ca: Trieu una animació

en: Select an application to view its description.
ca: Seleccioneu una aplicació per veure la seva descripció.

en: Select background
ca: Seleccioneu el fons

en: Select this box to run the command in a terminal window.
ca: Seleccioneu aquesta caixa per a executar l'ordre en una finestra de terminal.

en: Separator
ca: Separador

en: Session management options:
ca: Opcions de gestió de la sessió:

en: Set System Time
ca: Establiu l'hora del sistema

en: Set System Time...
ca: Estableix l'hora del sistema...

en: Set _Background Image
ca: Estableix la _imatge de fons

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
ca: Estableix la ubicació com a la ubicació actual i utilitza la seva zona horària per aquest ordinador

en: Set the default panel layout
ca: Estableix el disseny de tauler per defecte

en: Set the size of an icon used in menu bar. The panel must be restarted for this to take effect.
ca: Estableix la mida d'una icona que s'utilitza a la barra de menús. El tauler ha de reiniciar-se perquè tingui efecte.

en: Set the size of icons used in the menu. The panel must be restarted for this to take effect.
ca: Estableix la mida de les icones que s'utilitzen al menú. El tauler ha de reiniciar-se perquè tingui efecte.

en: Set the theme icon name to use in menu bar.
ca: Estableix el nom del tema de la icona a utilitzar a la barra de menús.

en: Sh_ow windows from current workspace
ca: _Mostra les finestres de l'espai de treball actual

en: Show Desktop
ca: Mostra l'escriptori

en: Show Desktop Button
ca: Botó «Mostra l'escriptori»

en: Show _all workspaces in:
ca: Mostra tots els esp_ais de treball en:

en: Show _only the current workspace
ca: Mostra n_omés l'espai de treball actual

en: Show _temperature
ca: Mostra la _temperatura

en: Show _thumbnails on hover
ca: Mos_tra les miniatures en passar el ratolí per sobre

en: Show _weather
ca: Mostra la informació _meteorològica

en: Show applications menu
ca: Mostra el menú de les aplicacions

en: Show date in clock
ca: Mostra la data al rellotge

en: Show date in tooltip
ca: Mostra la data en el rètol indicador de funció

en: Show desktop menu
ca: Mostra el menú de l'escriptori

en: Show hide _buttons
ca: Mostra els _botons d'ocultació

en: Show icon
ca: Mostra la icona

en: Show list of known _applications
ca: Mostra el llistat de les _aplicacions conegudes

en: Show places menu
ca: Mostra el menú dels llocs

en: Show seco_nds
ca: Mostra els _segons

en: Show session management options
ca: Mostra les opcions de gestió de la sessió

en: Show temperature in clock
ca: Mostra la temperatura al rellotge

en: Show the _date
ca: Mostra la _data

en: Show time with seconds
ca: Mostra l'hora amb segons

en: Show weather in clock
ca: Mostra la informació meteorològica al rellotge

en: Show wee_k numbers in calendar
ca: Mostra els nú_meros de les setmanes al calendari

en: Show week numbers in calendar
ca: Mostra els números de les setmanes al calendari

en: Show windows from a_ll workspaces
ca: M_ostra les finestres de tots els espais de treball

en: Show windows from all workspaces
ca: Mostra les finestres de tots els espais de treball

en: Show workspace _names in switcher
ca: Mostra els _noms dels espais de treball al selector

en: Shut Down...
ca: Apaga...

en: Shut down the computer
ca: Apagueu l'ordinador

[ctx: Size]
en: Large
ca: Gran

[ctx: Size]
en: Medium
ca: Mitjà

[ctx: Size]
en: Small
ca: Petita

[ctx: Size]
en: X Large
ca: Molt gran

[ctx: Size]
en: X Small
ca: Molt petita

[ctx: Size]
en: XX Large
ca: Extragran

[ctx: Size]
en: XX Small
ca: Extrapetita

en: Solid c_olor
ca: C_olor sòlid

en: Some of these properties are locked down
ca: Algunes d'aquestes propietats estan bloquejades

en: South
ca: Sud

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
ca: Especifica el color del fons del tauler en format #RGB.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
ca: Especifica el fitxer a utilitzar per a la imatge de fons. Si la imatge conté un canal alfa, es compondrà damunt de la imatge de fons de l'escriptori.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ca: Especifica el nombre de mil·lisegons de retard entre que el punter entra dins de l'àrea del tauler i el tauler es torna a mostrar. Aquesta configuració només té efecte si la clau auto_hide és certa.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ca: Especifica el nombre de mil·lisegons de retard entre que el punter surt de l'àrea del tauler i el tauler s'oculta. Aquesta configuració només té efecte si la clau auto_hide és certa.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ca: Especifica el nombre de píxels visibles quan el tauler s'oculta automàticament a un cantó. Aquesta configuració només té efecte si la clau auto_hide és certa.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
ca: Especifica l'opacitat del format de color del fons. Si el color no és completament opac (un valor menor que 65535), el color es compondrà damunt de la imatge de fons de l'escriptori.

en: Specify a gsettings path in which the applet preferences should be stored
ca: Especifica una ubicació gsettings on s'han d'emmagatzemar les preferències de la miniaplicació

en: Specify an applet IID to load
ca: Especifica un id. de miniaplicació a carregar

en: Specify file containing saved configuration
ca: Especifica el fitxer que conté la configuració desada

en: Specify session management ID
ca: Especifica l'ID de gestió de la sessió

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
ca: Especifica l'orientació inicial de la miniaplicació (superior, inferior, esquerra o dreta)

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
ca: Especifica la mida inicial de la miniaplicació (xx-small, medium, large, etc.)

en: Speed unit
ca: Unitat de velocitat

en: St_retch
ca: Ei_xampla

en: Starting %s
ca: S'està iniciant %s

en: Stretch image to panel
ca: Estira la imatge al tauler

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
ca: Sortida del sol: %s / Posta del sol: %s

en: Switch between open windows using a menu
ca: Canvieu entre les finestres obertes mitjançant un menú

en: Switch between open windows using buttons
ca: Canvieu entre les finestres obertes mitjançant botons

en: Switch between workspaces
ca: Canvieu entre els espais de treball

en: Switcher
ca: Commutador

en: System
ca: Sistema

en: Temperature unit
ca: Unitat de temperatura

en: Test DBus Applet
ca: Miniaplicació DBus de prova

en: Test DBus Applet Factory
ca: Fàbrica de la miniaplicació DBus de prova

en: Test applet utility
ca: Utilitat per a provar miniaplicacions

en: The Clock displays the current time and date
ca: El rellotge mostra l'hora i la data actual

en: The MATE Panel
ca: El tauler de MATE

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
ca: La llista de les finestres mostra una llista de totes les finestres en un conjunt de botons i us permet navegar-hi.

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
ca: El selector de finestres mostra una llista de totes les finestres en un menú, i us permet navegar-hi.

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
ca: El selector d'espais de treball us mostra una versió reduïda dels vostres espais de treball que us permet administrar les vostres finestres.

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
ca: El tipus d'acció que representa aquest botó. Els valors possibles són «lock», «logout», «run», «search» i «screenshot». Aquesta clau només té efecte si la clau object_type és «action-applet».

en: The classic Applications, Places and System menu bar
ca: La barra de menús clàssica, Aplicacions, Llocs i Sistema

en: The command of the launcher is not set.
ca: El llançador no té cap ordre establerta.

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
ca: L'ordre configurada no funciona i s'ha substituït amb: %s

en: The default panels layout to use when panels are created or resetted.
ca: El disseny predeterminat del tauler que s'utilitza quan es creen o es restableixen els taulers.

en: The fish's animation pixmap
ca: El mapa de píxels de l'animació del peix

en: The fish's name
ca: El nom del peix

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
ca: L'alçada (amplada per a un tauler vertical) del tauler. El tauler determinarà en l'execució una mida mínima basada en la mida de la lletra i altres factors. La mida màxima està fixada a u quart de l'alçada (o amplada) de la pantalla.

en: The icon of the command to be run.
ca: La icona de l'ordre que s'executarà.

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
ca: L'identificador del tauler associat a aquest calaix. Aquesta clau només té efecte si la clau object_type és «drawer-object».

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
ca: L'identificador del tauler de nivell superior que conté aquest objecte.

en: The implementation ID of the applet - e.g. "ClockAppletFactory::ClockApplet". This key is only relevant if the object_type key is "external-applet" (or the deprecated "matecomponent-applet").
ca: L'id. de la implementació de la miniaplicació - p. ex. «ClockAppletFactory::ClockApplet». Aquesta clau només té efecte si la clau object_type és «external-applet» (o el valor en desús «matecomponent-applet»).

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
ca: La ubicació del fitxer .desktop que descriu el llançador. Aquesta clau només té efecte si la clau object_type és «launcher-object».

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
ca: La ubicació del fitxer d'imatge utilitzat com la icona per al botó de l'objecte. Aquesta clau només té efecte si la clau object_type és «drawer-object» o «menu-object» i la clau use_custom_icon és certa.

en: The location of the launcher is not set.
ca: El llançador no té cap ubicació establerta.

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ca: La ubicació del tauler a l'eix x, començant des de l'esquerra de la pantalla. Si s'estableix a -1, s'ignora el valor i s'utilitza el valor variable de la x. Si el valor és més gran que 0, s'ignorarà el valor de la variable de la x. Aquest valor només té efecte al mode no expandit. En el mode expandit la variable s'ignora i el tauler es col·loca al costat de la pantalla que s'ha indicat amb la variable de l'orientació.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ca: La ubicació del tauler a l'eix x. Aquest valor només té efecte al mode no expandit. En el mode expandit la clau s'ignora i el tauler es posiciona a un costat de la pantalla indicat per l'orientació.

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ca: La ubicació del tauler a l'eix y, començant per la part inferior de la pantalla. Si s'estableix a -1, se n'ignorarà el valor i es farà servir el de la clau y. Si s'estableix a un valor més gran de 0, s'ignorarà el valor de la clau y. Aquesta clau només té efecte al mode no expandit. En el mode expandit aquesta clau s'ignora i el tauler es posiciona a un costat de la pantalla indicat per la clau d'orientació.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ca: La ubicació del tauler a l'eix y. Aquesta clau només té efecte al mode no expandit. En el mode expandit aquesta clau s'ignora i el tauler es posiciona a un costat de la pantalla indicat per l'orientació.

en: The minimum size an icon can have.
ca: La mida mínima que pot tenir una icona.

en: The name of the directory is not set.
ca: No s'ha establert el nom del directori.

en: The name of the launcher is not set.
ca: El llançador no té cap nom establert.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
ca: L'orientació del tauler. Els valors possibles són «top», «bottom», «left», «right». En mode expandit, la clau especifica a quin costat de la pantalla està el tauler. En el mode no expandit, la diferència entre «top» i «bottom» és menys important: ambdues indiquen que aquest és un tauler horitzontal - però tot i això donen una pista útil sobre com s'han de comportar alguns objectes del tauler. Per exemple, en un tauler superior («top») un botó de menú mostrarà el seu menú per sota el tauler, i en un tauler inferior («bottom») mostrarà el menú per damunt del tauler.

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
ca: El tauler ha trobat un problema en carregar «%s».

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
ca: El camí a partir del qual es construeixen els continguts del menú. Aquesta clau només té efecte si la clau use_menu_path és certa i la clau object_type és «menu-object».

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
ca: La posició d'aquest objecte del tauler. La posició s'especifica pel nombre de píxels des del cantó esquerre (o superior, si és vertical) del tauler.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
ca: La velocitat de les animacions del tauler. Hi ha tres valors possibles; «slow», «medium» i «fast». Aquesta clau només té efecte si la clau enable_animations és certa.

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
ca: El text a mostrar en un rètol indicador per aquest calaix o menú. Aquesta clau només té efecte si la clau object_type és «drawer-object» o «menu-object».

en: The type of this panel object.
ca: El tipus d'aquest objecte de tauler.

en: The unit to use when showing temperatures.
ca: La unitat a utilitzar per a mostrar les temperatures.

en: The unit to use when showing wind speed.
ca: La unitat a utilitzar per a mostrar la velocitat del vent.

en: The water needs changing
ca: Cal canviar l'aigua

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
ca: Aquest botó us permet ocultar totes les finestres i mostrar l'escriptori.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
ca: Aquest és un nom intel·ligible que podeu utilitzar per a identificar un tauler. La seva tasca principal és servir de títol de la finestra del tauler, cosa útil quan es navega entre taulers.

en: This is the list of commands used in "Run Application" dialog. The commands are sorted descendingly by recency (e.g., most recent command comes first).
ca: Aquesta és la llista de les ordres utilitzades al diàleg «Executa l'aplicació». Les ordres estan ordenades en ordre descendent per immediatesa (p. ex. l'ordre més recent va primer).

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
ca: Aquesta clau especifica en quantes files (en la disposició horitzontal) o columnes (en la disposició vertical), el selector d'espais de treball mostrarà els espais de treball. Aquesta clau només té efecte si la clau display_all_workspaces és certa.

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
ca: Aquesta clau especifica l'ordre que s'intentarà executar en fer clic al peix.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
ca: Aquesta clau especifica el nom del fitxer del mapa de píxels que s'utilitzarà per a l'animació mostrada a la miniaplicació del peix, relatiu al directori de mapes de píxels.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
ca: Aquesta clau especifica el format que utilitzarà la miniaplicació del rellotge quan la clau «format» estigui establerta a «custom». Podeu utilitzar els especificadors de conversió de la funció strftime() per a obtenir un format específic. Consulteu el manual de la funció strftime() per a més informació.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
ca: Aquesta clau especifica el format de l'hora que utilitza la miniaplicació del rellotge. Els valors possibles són «12-hour», «24-hour», «internet», «unix» i «custom». Si s'estableix a «internet», el rellotge mostrarà l'hora d'Internet. L'hora d'Internet divideix el dia en 1000 «.batecs». En aquest sistema no hi ha zones horàries, així doncs l'hora és la mateixa a tot el món. Si s'estableix a «unix», el rellotge mostrarà l'hora en segons des de l'Època, és a dir, 1/1/1970. Si s'estableix a «custom», el rellotge mostrarà l'hora d'acord amb el format especificat a la clau «custom_format».

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
ca: Aquesta clau especifica el nombre de fotogrames que es mostraran en l'animació del peix.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
ca: Aquesta clau especifica el nombre de segons que es mostrarà cada fotograma.

en: This program is responsible for launching other applications and provides useful utilities.
ca: Aquest programa s'encarrega de llançar altres aplicacions, i proporciona utilitats diverses.

en: Threshold of menu items before submenu is created
ca: Llindar d'elements de menú abans de crear el submenú

en: Thumbnail width in pixels. Window aspect ratio will be maintained.
ca: L'amplada de la miniatura en píxels. Es mantindrà la relació d’aspecte de la finestra.

en: Thumbnail width:
ca: Amplada de la miniatura:

en: Time & Date
ca: Hora i data

en: Time _Settings
ca: Ajust_s de l'hora

en: Tooltip displayed for drawer or menu
ca: El rètol indicador mostrat per a aquest calaix o menú

en: Top Panel
ca: Tauler superior

en: Toplevel panel containing object
ca: El tauler de nivell superior que conté aquest objecte

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
ca: L'URI deixat al diàleg d'execució té un format (%d) o mida (%d) errònies

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
ca: No es pot executar «%s»
    
    Detalls: %s

en: Unable to locate the command to execute
ca: No es pot trobar l'ordre a executar

en: Unable to mount %s
ca: No es pot muntar %s

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
ca: No es pot obrir el fitxer d'escriptori %s per al llançador del tauler%s%s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
ca: No es pot llegir de «%s»
    
    Detalls: %s

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
ca: No es pot llegir la sortida de l'ordre
    
    Detalls: %s

en: Unable to scan %s for media changes
ca: No es pot explorar %s per als canvis als mitjans

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ca: No es reconeix la versió «%s» del fitxer d'escriptori

en: Unrecognized launch option: %d
ca: No es reconeix l'opció de llançament: %d

en: Use custom icon for object's button
ca: Utilitza una icona personalitzada per al botó de l'objecte

en: Use custom path for menu contents
ca: Utilitza un camí personalitzat per al contingut del menú

en: Visible pixels when hidden
ca: Píxels visibles quan estigui ocult

en: Wanda Factory
ca: Fàbrica de Wanda

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
ca: Advertència: L'ordre segons sembla és útil d'alguna manera.
    Com que aquesta és una miniaplicació inútil, potser no és el que voleu fer.
    Us recomanem que no feu servir %s per a res que pugui fer
    de la miniaplicació una cosa «pràctica» o útil.

en: Weather
ca: Informació meteorològica

en: West
ca: Oest

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
ca: Quan se suprimeix un calaix, el calaix i els seus
    ajusts es perden.

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
ca: Quan se suprimeix un tauler, el tauler i els seus
    ajusts es perden.

en: When the panels are reset, all 
    custom settings are lost.
ca: Quan es restableixen els taulers,
    es perden tots ajusts.

en: When to group windows
ca: Quan agrupar les finestres

en: Whether to enable mouse scrolling in the switch window list
ca: Si voleu activar el desplaçament del ratolí a la llista de canvi de finestra

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "none" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
ca: Quin tipus de fons s'ha d'utilitzar per a aquest tauler. Els valors possibles són: «none» - s'utilitzarà l'estri de fons predeterminat de GTK+, «color» - s'utilitzarà la configuració de color com el color del fons, o «image» - s'utilitzarà la imatge especificada amb la clau de la imatge com a fons.

en: Will run command: '%s'
ca: S'executarà l'ordre: «%s»

en: Window Grouping
ca: Agrupació de les finestres

en: Window List
ca: Llista de finestres

en: Window List Content
ca: Contingut de la llista de les finestres

en: Window List Preferences
ca: Preferències de la llista de les finestres

en: Window Navigation Applet Factory
ca: Fàbrica de la miniaplicació de navegació per les finestres

en: Window Selector
ca: Selector de finestres

en: Window Thumbnails
ca: Miniatures de les finestres

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
ca: Amb una configuració de diverses pantalles, podeu tenir taulers en cada pantalla individual. Aquesta clau identifica la pantalla actual on es mostra el tauler.

en: Workspace Names
ca: Noms dels espais de treball

en: Workspace Switcher
ca: Selector d'espais de treball

en: Workspace Switcher Preferences
ca: Preferències del selector d'espais de treball

en: Workspace na_mes:
ca: No_ms dels espais de treball:

en: Workspaces
ca: Espais de treball

en: Wrap around on scroll
ca: Envolta amb el desplaçament

en: X co-ordinate of panel
ca: La coordenada X del tauler

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
ca: La coordenada x del tauler, començant per la part esquerra de la pantalla

en: X screen where the panel is displayed
ca: La pantalla de les X on es mostra el tauler

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
ca: El monitor Xinerama on es mostra el tauler

en: Y co-ordinate of panel
ca: La coordenada Y del tauler

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
ca: La coordenada y del tauler, començant per la part inferior de la pantalla

en: You dropped an image on the panel, what do you want to do?
ca: Heu deixat caure una imatge al tauler, què voleu fer?

en: You dropped the image "%s" on the panel.
ca: Heu deixat caure la imatge "%s" al tauler.

en: You must always have at least one panel.
ca: Sempre heu de tenir com a mínim un tauler.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
ca: El vostre gestor de finestres no permet el botó «Mostra l'escriptori», o no esteu executant cap gestor de finestres.

en: [FILE...]
ca: [FITXER...]

en: _12 hour format
ca: Format de _12 hores

en: _24 hour format
ca: Format de _24 hores

en: _About
ca: _Quant a

en: _Activate Screensaver
ca: _Activa l'estalvi de pantalla

en: _Add
ca: _Afegeix

en: _Add to Drawer...
ca: _Afegeix al calaix...

en: _Add to Panel…
ca: _Afegeix al tauler…

en: _Always group windows
ca: Agrupa les finestres _sempre

en: _Applet:
ca: Mini_aplicació:

en: _Autohide
ca: Oculta _automàticament

en: _Back
ca: _Enrere

en: _Browse...
ca: _Navega...

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Close
ca: Tan_ca

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: _Delete This Panel
ca: _Suprimeix aquest tauler

en: _Don't Reload
ca: _No el tornis a carregar

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Edit Menus
ca: _Edita els menús

en: _Enable mouse scrolling
ca: Habilita el d_esplaçament del ratolí

en: _Entire menu
ca: Tot el m_enú

en: _Execute
ca: _Executa

en: _File:
ca: _Fitxer:

en: _Force quit
ca: _Força'n la sortida

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Icon:
ca: _Icona:

en: _Launch
ca: _Llança

en: _Location Name:
ca: Nom de la _ubicació:

en: _Location:
ca: _Ubicació:

en: _Lock Screen
ca: B_loqueja la pantalla

en: _Minimum Icon Size:
ca: _Mida mínima de la icona:

en: _Move
ca: _Mou

en: _Name of fish:
ca: _Nom del peix:

en: _Name:
ca: _Nom:

en: _Never group windows
ca: _No agrupis mai les finestres

en: _New Panel
ca: Tauler _nou

en: _None (use system theme)
ca: _Cap (utilitza el tema del sistema)

en: _OK
ca: D'ac_ord

en: _Ok
ca: D'ac_ord

en: _Open
ca: _Obre

en: _Orientation:
ca: _Orientació:

en: _Pause per frame:
ca: _Pausa per fotograma:

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _Prefs Path:
ca: Ubicació de les _preferències:

en: _Pressure unit:
ca: Unitat de _pressió:

en: _Properties
ca: _Propietats

en: _Reload
ca: To_rna a carregar

en: _Remove
ca: _Suprimeix

en: _Remove From Panel
ca: _Suprimeix del tauler

en: _Reset All Panels
ca: _Restableix tots els taulers

en: _Reset Panels
ca: _Restableix els taulers

en: _Revert
ca: _Reverteix

en: _Rotate on vertical panels
ca: _Gira en els taulers verticals

en: _Run
ca: _Executa

en: _Scale
ca: E_scala

en: _Set System Time
ca: _Estableix l'hora del sistema

en: _Size:
ca: _Mida:

en: _Speak again
ca: _Torna a parlar

en: _System Monitor
ca: _Monitor del sistema

en: _Temperature unit:
ca: Unitat de _temperatura:

en: _Tile
ca: Mosa_ic

en: _Time:
ca: _Hora:

en: _Timezone:
ca: _Zona horària:

en: _Total frames in animation:
ca: Fo_togrames en l'animació:

en: _Type:
ca: _Tipus:

en: _Visibility unit:
ca: Unitat de _visibilitat:

en: _Wind speed unit:
ca: Unitat de velocitat del _vent:

en: columns
ca: columnes

en: file
ca: fitxer

en: frames
ca: fotogrames

en: pixels
ca: píxels

en: rows
ca: files

en: seconds
ca: segons
