mate-settings-daemon 1.26.0 - en to ca translation catalogue (308 entries)

en: 0 thru 3, 0 is inactive, 1-3 is button to emulate
ca: de 0 a 3, 0 està inactiu, 1-3 és el botó a emular

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
ca: El multiplicador d'acceleració per al moviment del ratolí. Un valor de -1 equival al predeterminat del sistema.

en: Acceleration multiplier for touchpad motion. A value of -1 is the system default.
ca: Multiplicador d'acceleració per al moviment del ratolí tàctil. Un valor de -1 és el predeterminat del sistema.

en: Acceleration profile
ca: Perfil d'acceleració

en: Accessibility
ca: Accessibilitat

en: Accessibility Keyboard
ca: Teclat accessible

en: Accessibility keyboard plugin
ca: Connector de l'accessibilitat de teclat

en: Accessibility settings
ca: Ajusts de l'accessibilitat

en: Accessibility settings plugin
ca: Connector per ajusts de l'accessibilitat

en: Activate
ca: Activa

en: Activation of this plugin
ca: Activació d'aquest connector

en: Airplane mode disabled
ca: Mode avió inhabilitat

en: Airplane mode enabled
ca: Mode avió habilitat

en: Antialiasing
ca: Antialiàsing

en: Automatically prunes thumbnail caches and other transient files, and warns about low disk space
ca: Elimina automàticament la memòria cau de les miniatures i altres fitxers transitoris i adverteix sobre un espai de disc baix

en: Background
ca: Fons

en: Background plugin
ca: Connector de fons

en: Binding to eject an optical disc.
ca: Vinculació per expulsar un disc òptic.

en: Binding to enable or disable the touchpad.
ca: Vinculació per habilitar o inhabilitar el ratolí tàctil.

en: Binding to launch MATE settings.
ca: Vincle per llançar els ajusts de MATE.

en: Binding to launch the calculator.
ca: Vinculació per executar la calculadora.

en: Binding to launch the email client.
ca: Vinculació per executar el client de correu electrònic.

en: Binding to launch the help browser.
ca: Vinculació per executar el navegador de l'ajuda.

en: Binding to launch the instant messenger.
ca: Vinculació per executar l'aplicació de missatgeria instantània.

en: Binding to launch the media player.
ca: Vinculació per executar el reproductor multimèdia.

en: Binding to launch the search tool.
ca: Vinculació per executar l'eina de cerca.

en: Binding to launch the web browser.
ca: Vinculació per executar el navegador web.

en: Binding to lock the screen.
ca: Vinculació per bloquejar la pantalla.

en: Binding to log out.
ca: Vinculació per sortir de la sessió.

en: Binding to lower the system volume quietly.
ca: Vinculació per baixar ràpidament el volum del sistema.

en: Binding to lower the system volume.
ca: Vinculació per abaixar el volum del sistema.

en: Binding to mute the system volume quietly.
ca: Vinculació per silenciar ràpidament el volum del sistema.

en: Binding to mute the system volume.
ca: Vinculació per silenciar el volum del sistema.

en: Binding to mute/unmute the microphone.
ca: Vinculació per (des)silenciar el micròfon.

en: Binding to open the Home folder.
ca: Vinculació per obrir la carpeta de l'usuari.

en: Binding to pause playback.
ca: Vinculació per fer una pausa a la reproducció.

en: Binding to raise the system volume quietly.
ca: Vinculació per elevar ràpidament el volum del sistema.

en: Binding to raise the system volume.
ca: Vinculació per apujar el volum del sistema.

en: Binding to show the on-screen keyboard
ca: Vinculació per mostrar el teclat a la pantalla.

en: Binding to show the screen magnifier
ca: Vinculació per mostrar el magnificador de pantalla

en: Binding to shut down.
ca: Vinculació per apagar.

en: Binding to skip to next track.
ca: Vinculació per saltar a la següent pista.

en: Binding to skip to previous track.
ca: Vinculació per saltar a l'anterior pista.

en: Binding to start playback (or toggle play/pause).
ca: Vinculació per iniciar el reproductor (o commutar entre reproducció/en pausa).

en: Binding to start the screen reader
ca: Vinculació per iniciar el lector de pantalla.

en: Binding to stop playback.
ca: Vinculació per aturar la reproducció.

en: Bluetooth disabled
ca: Bluetooth inhabilitat

en: Bluetooth enabled
ca: Bluetooth habilitat

en: Cannot determine user's home directory
ca: No es pot determinar el directori de l'usuari

en: Change system time
ca: Canvia l'hora del sistema

en: Change system time zone
ca: Canvia la zona horària del sistema

en: Changing Screen Layout
ca: Canvi de la disposició de la pantalla

en: Clipboard
ca: Porta-retalls

en: Clipboard plugin
ca: Connector del porta-retalls

en: Configure display settings
ca: Configura els ajusts de la pantalla

en: Configure hardware clock
ca: Configura el rellotge de maquinari

en: Could not apply the stored configuration for monitors
ca: No s'ha pogut aplicar la configuració emmagatzemada per als monitors

en: Could not enable mouse accessibility features
ca: No s'han pogut habilitar les funcionalitats d'accessibilitat del ratolí

en: Could not get default terminal. Verify that your default terminal command is set and points to a valid application.
ca: No s'ha pogut obtenir el terminal per defecte. Verifiqueu que l'ordre que teniu establerta per al terminal per defecte existeixi.

en: Could not refresh the screen information: %s
ca: No s'ha pogut refrescar la informació de la pantalla: %s

en: Could not restore the display's configuration
ca: No s'ha pogut restaurar la configuració de la pantalla

en: Could not restore the display's configuration from a backup
ca: No s'ha pogut restaurar la configuració de la pantalla des d'una còpia de seguretat

en: Could not save monitor configuration
ca: No s'ha pogut desar la configuració del monitor

en: Could not switch the monitor configuration
ca: No s'ha pogut commutar la configuració del monitor

en: Couldn't execute command: %s
    Verify that this is a valid command.
ca: No s'ha pogut executar l'ordre: %s
    Verifiqueu que sigui una ordre vàlida.

en: Cursor size
ca: Mida del cursor

en: Cursor theme
ca: Tema del cursor

en: Cursor theme name.
ca: Nom del tema de cursors.

en: DPI
ca: PPP

en: Deactivate
ca: Desactiva

en: Disable touchpad while typing
ca: Inhabilita el ratolí tàctil mentre es tecleja

en: Distance before a drag is started.
ca: Distància abans que es comenci un arrossegament.

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
ca: La distància en píxels que s'ha de moure el punter abans que s'activi el moviment accelerat del ratolí. Un valor de -1 equival al predeterminat del sistema.

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated touchpad motion is activated. A value of -1 is the system default.
ca: Distància en píxels que s'ha de moure el punter abans que s'activi el moviment accelerat del ratolí tàctil. Un valor de -1 és el predeterminat del sistema.

en: Do not touch monitor configuration
ca: No toquis la configuració del monitor

en: Do you want to activate Slow Keys?
ca: Voleu activar les «tecles lentes»?

en: Do you want to activate Sticky Keys?
ca: Voleu activar les «tecles enganxoses»?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
ca: Voleu desactivar les «tecles lentes»?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
ca: Voleu desactivar les «tecles enganxoses»?

en: Do_n't activate
ca: _No activis

en: Do_n't deactivate
ca: _No desactivis

en: Does the display look OK?
ca: Es visualitza correctament la pantalla?

en: Don't activate
ca: No activis

en: Don't become a daemon
ca: No esdevinguis un dimoni

en: Don't deactivate
ca: No desactivis

en: Don't show any warnings again
ca: No tornis a mostrar més advertències

en: Don't show any warnings again for this file system
ca: No tornis a mostrar cap advertència per aquest sistema de fitxers

en: Double Click Time
ca: Temps de doble clic

en: Drag Threshold
ca: Llindar de l'arrossegament

en: Dummy
ca: Prova

en: Dummy plugin
ca: Connector de prova

en: Eject
ca: Expulsa

en: Empty Trash
ca: Buida la paperera

en: Empty all of the items from the trash?
ca: Voleu buidar tots els elements de la paperera?

en: Emptying the trash
ca: S'està buidant la paperera

en: Enable debugging code
ca: Habilita el codi de depuració

en: Enable horizontal edge scrolling
ca: Habilita el desplaçament horitzontal de la vora

en: Enable horizontal two-finger scrolling
ca: Habilita el desplaçament horitzontal amb dos dits

en: Enable mouse clicks with touchpad
ca: Permet fer clic amb el ratolí tàctil

en: Enable three-finger button-click emulation
ca: Habilita l'emulació de clic de botó amb tres dits

en: Enable touchpad
ca: Habilita el ratolí tàctil

en: Enable vertical edge scrolling
ca: Habilita el desplaçament vertical de la vora

en: Enable vertical two-finger scrolling
ca: Habilita el desplaçament vertical amb dos dits

en: Enabled two-finger button-click emulation
ca: Habilita l'emulació de clic de botó amb dos dits

en: Enables middle mouse button emulation through simultaneous left and right button click.
ca: Habilita l'emulació del botó central del ratolí a través del clic simultani dels botons esquerre i dret.

en: Enhance _contrast in colors
ca: Millora el _contrast dels colors

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
ca: S'ha produït un error en intentar executar (%s)
    que està enllaçat a la tecla (%s)

en: Examine…
ca: Examina…

en: Exit after a time (for debugging)
ca: Surt al cap d'una estona (per a la depuració)

en: File for default configuration for RandR
ca: Fitxer per a la configuració predeterminada per a RandR

en: File name of the bell sound to be played.
ca: El nom del fitxer del so de la campana a reproduir.

en: Free percentage notify threshold
ca: Llindar per notificar el percentatge lliure

en: Free space no notify threshold
ca: Llindar per no notificar el percentatge lliure

en: From:
ca: Des de:

en: Hardware Airplane Mode
ca: Mode avió de maquinari

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released.
ca: Ressalta la ubicació actual del punter quan es premi i es deixi de prémer la tecla Control.

en: Hinting
ca: Contorn

en: Home folder
ca: Carpeta de l'usuari

en: Housekeeping
ca: Servei de neteja

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
ca: Si buideu la paperera, se'n perdran tots els elements per sempre. Tingueu en compte que també podeu eliminar-los per separat.

en: Ignore
ca: Ignora

en: Key binding (%s) is incomplete
ca: La vinculació de tecla (%s) és incompleta

en: Key binding (%s) is invalid
ca: La vinculació de tecla (%s) no és vàlida

en: Keybindings
ca: Vinculacions

en: Keybindings plugin
ca: Connector de vinculacions

en: Keyboard
ca: Teclat

en: Keyboard Bell Custom Filename
ca: Fitxer personalitzat de la campana del teclat

en: Keyboard _Preferences
ca: _Preferències del teclat

en: Keyboard plugin
ca: Connector del teclat

en: Launch calculator
ca: Executa la calculadora

en: Launch email client
ca: Executa el client de correu electrònic

en: Launch help browser
ca: Executa el navegador de l'ajuda

en: Launch instant messenger
ca: Executa l'aplicació de missatgeria instantània

en: Launch media player
ca: Executa el reproductor multimèdia

en: Launch settings
ca: Ajusts de llançament

en: Launch web browser
ca: Executa el navegador web

en: Left
ca: Esquerra

en: Length of a double click.
ca: Durada d'un doble clic.

en: Locate Pointer
ca: Localitza el punter

en: Lock screen
ca: Bloqueja la pantalla

en: Log out
ca: Tanca la sessió

en: Low Disk Space
ca: Poc espai de disc

en: MATE Settings Daemon
ca: Dimoni dels ajusts de MATE

en: Make _text larger and easier to read
ca: Fes el _text més gran i més fàcil de llegir

en: Manage X Settings
ca: Gestiona els ajusts de les X

en: Manage the X resource database
ca: Gestiona la base de dades dels recursos de les X

en: Media keys
ca: Tecles multimèdia

en: Media keys plugin
ca: Connector de les tecles multimèdia

en: Microphone mute/unmute
ca: (Des)Silenciar el micròfon

en: Middle button emulation
ca: Emulació del botó del mig

en: Minimum notify period for repeated warnings
ca: Període mínim entre notificacions d'advertències repetides

en: Mirror same output to all monitors and turn them on
ca: Replica la mateixa sortida a tots els monitors i els encén

en: Mirroring outputs not supported
ca: No és compatible amb la replicació de la sortida

en: Module
ca: Mòdul

en: Module Path
ca: Camí al mòdul

en: Motion Acceleration
ca: Acceleració del moviment

en: Motion Threshold
ca: Llindar del moviment

en: Mount paths to ignore
ca: Camins de muntatge a ignorar

en: Mouse
ca: Ratolí

en: Mouse Preferences
ca: Preferències del ratolí

en: Mouse accessibility requires Mousetweaks to be installed on your system.
ca: L'accessibilitat del ratolí requereix que s'instal·li Mousetweaks al vostre sistema.

en: Mouse button orientation
ca: Orientació del botó del ratolí

en: Mouse plugin
ca: Connector del ratolí

en: Mpris plugin
ca: Connector Mpris

en: Mute the audio quietly
ca: Silencia ràpidament el volum

en: NSS security system could not be initialized
ca: No s'ha pogut inicialitzar el sistema de seguretat NSS

en: Natural scrolling
ca: Desplaçament natural

en: Next track
ca: Següent pista

en: No External Display
ca: No hi ha cap monitor extern

en: NumLock state
ca: Estat de la tecla de fixació de teclat numèric

en: OFF
ca: Apagat

en: ON
ca: Encès

en: On-screen keyboard
ca: Teclat a la pantalla

en: One finger tap button
ca: Botó d'un toc d'un dit

en: Open the display configuration dialog (all settings)
ca: Obre el diàleg de configuració de la pantalla (tots els ajusts)

en: Pause playback
ca: Fes una pausa en la reproducció

en: Percentage free space threshold for initial warning of low disk space. If the percentage free space drops below this, a warning will be shown.
ca: El llindar del percentatge d'espai lliure per a l'avís inicial d'espai de disc baix. Si el percentatge d'espai lliure baixa per sota d'aquest, es mostrarà un avís.

en: Play (or play/pause)
ca: Reprodueix (reprodueix/fes una pausa)

en: Preparing to empty trash…
ca: S'està preparant per buidar la paperera…

en: Press and _hold keys to accept them (Slow Keys)
ca: Prem i _mantén les tecles per acceptar-les (tecles lentes)

en: Previous track
ca: Anterior pista

en: Priority to use for this plugin
ca: Prioritat a utilitzar amb aquest connector.

en: Priority to use for this plugin in mate-settings-daemon startup queue
ca: Prioritat a utilitzar per a aquest connector a la cua d'inici de mate-settings-daemon

en: Privileges are required to change the system time zone.
ca: Es necessiten privilegis per canviar la zona horària del sistema.

en: Privileges are required to change the system time.
ca: Es necessiten privilegis per canviar l'hora del sistema.

en: Privileges are required to configure the hardware clock.
ca: Es necessiten privilegis per configurar el rellotge del maquinari.

en: RGBA order
ca: Ordre del RGBA

en: Remember NumLock state
ca: Recorda l'estat de la tecla de fixació de teclat numèric

en: Removing item %lu of %lu
ca: S'està suprimint l'element %lu de %lu

en: Removing: %s
ca: S'està suprimint: %s

en: Replace the current daemon
ca: Substitueix el dimoni actual

en: Rfkill
ca: RFKill

en: Rfkill plugin
ca: Connector de RFKill

en: Right
ca: Dreta

en: Rotation not supported
ca: No és compatible amb la rotació

en: Same output on all monitors
ca: La mateixa sortida en tots els monitors

en: Screen magnifier
ca: Ampliador de pantalla

en: Screen reader
ca: Lector de pantalla

en: Search
ca: Cerca

en: Select the button mapping for one-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
ca: Seleccioneu l'assignació del botó per a un toc d'un sol dit. Els valors compatibles són: 1: botó esquerre del ratolí 2: botó central del ratolí 3: botó dret del ratolí

en: Select the button mapping for three-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
ca: Seleccioneu l'assignació del botó per a un toc amb tres dits. Els valors compatibles són: 1: botó esquerre del ratolí 2: botó central del ratolí 3: botó dret del ratolí

en: Select the button mapping for two-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
ca: Seleccioneu l'assignació del botó per a un toc amb dos dits. Els valors compatibles són: 1: botó esquerre del ratolí 2: botó central del ratolí 3: botó dret del ratolí

en: Set this to TRUE if you have problems with accidentally hitting the touchpad while typing.
ca: Establiu-ho a TRUE per si accidentalment toqueu el ratolí tàctil mentre teclegeu.

en: Set this to TRUE to allow horizontal edge scrolling
ca: Establiu-ho a TRUE per permetre el desplaçament horitzontal de la vora

en: Set this to TRUE to allow horizontal two-finger scrolling
ca: Establiu-ho a TRUE per permetre el desplaçament horitzontal amb dos dits

en: Set this to TRUE to allow vertical edge scrolling
ca: Establiu-ho a TRUE per permetre el desplaçament vertical de la vora

en: Set this to TRUE to allow vertical two-finger scrolling
ca: Establiu-ho a TRUE per permetre el desplaçament vertical amb dos dits

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
ca: Establiu-ho a TRUE per permetre enviar clics de ratolí en prémer al ratolí tàctil.

en: Set this to TRUE to enable all touchpads.
ca: Establiu-ho a TRUE per habilitar tots els ratolins tàctils.

en: Set this to true to enable natural (reverse) scrolling for touchpads
ca: Establiu-ho a TRUE per habilitar el desplaçament natural (invers) per als ratolins tàctils

en: Set up screen size and rotation settings
ca: Configura els ajusts de pantalla de la mida i de la rotació

en: Show Displays in Notification Area
ca: Mostra les pantalles a l'àrea de notificacions

en: Show OSD notification
ca: Mostra la notificació OSD

en: Show _Current Layout
ca: Mostra la disposició a_ctual

en: Shut down
ca: Apaga

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme.
ca: Mida del cursor referit pel «cursor_theme».

en: Slot ID
ca: Id. sòcol

en: Slot Series
ca: Sèrie de ranures

en: Slow Keys Alert
ca: Alerta de «tecles lentes»

en: Smartcard
ca: Targeta intel·ligent

en: Smartcard plugin
ca: Connector per a les targetes intel·ligents

en: Smartcard removal action
ca: Acció en l'extracció de la targeta intel·ligent

en: Sound
ca: So

en: Sound Sample Cache plugin
ca: Connector de memòria cau de mostres de so

en: Specify a list of mount paths to ignore when they run low on space.
ca: Especifica una llista de camins de muntatge a ignorar quan els queda poc espai lliure.

en: Specify a time in minutes. Subsequent warnings for a volume will not appear more often than this period.
ca: Especifica un temps en minuts. Els pròxims avisos per a un volum no apareixeran abans d'aquest període de temps.

en: Specify an amount in GB. If the amount of free space is more than this, no warning will be shown.
ca: Especifiqueu una quantitat en GB. Si la quantitat d'espai lliure és més gran que aquest valor, no es mostrarà cap avís.

en: Specify the percentage that the free disk space should reduce by before issuing a subsequent warning.
ca: Especifiqueu el percentatge que s'hauria de reduir l'espai de disc lliure abans d'emetre un avís subseqüent.

en: Sticky Keys Alert
ca: Alerta de «tecles enganxoses»

en: Stop playback
ca: Atura la reproducció

en: Subsequent free percentage notify threshold
ca: Llindar de notificació de percentatge lliure subseqüent

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
ca: Intercanvia els botons esquerre i dret per a ratolins per a esquerrans.

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to "rgba". Possible values are: "rgb" for red on left (most common), "bgr" for blue on left, "vrgb" for red on top, "vbgr" for red on bottom.
ca: L'ordenació dels elements dels subpíxels en una pantalla LCD. Només s'utilitza quan l'antialiàsing és «RGBA». Els valors possibles són: «RGB» per al vermell a l'esquerra (el més comú), «BGR» per al blau a l'esquerra, «VRGB» per al vermell a dalt, «VBGR» per al vermell a baix.

en: The remembered state of the NumLock LED.
ca:  L'estat recordat del LED de la tecla de fixació de teclat numèric.

en: The resolution used for converting font sizes to pixel sizes, in dots per inch.
ca: La resolució que s'utilitzarà per convertir les mides de les lletres a mides en píxels, als punts per polzada.

en: The selected configuration for displays could not be applied
ca: No s'ha pogut aplicar la configuració seleccionada per a pantalles

en: The slot the card is in
ca: La ranura on està la targeta

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no antialiasing, "grayscale" for standard grayscale antialiasing, and "rgba" for subpixel antialiasing (LCD screens only).
ca: El tipus d'antialiàsing que s'utilitzarà per renderitzar les lletres. Els valors possibles són: «none» (cap) per a cap antialiàsing, «grayscale» (escala de grisos) per l'antialiàsing estàndard d'escala de grisos i «RGBA» per a l'antialiàsing dels subpíxels (només per a les pantalles LCD).

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no hinting, "slight" for basic, "medium" for moderate, and "full" for maximum hinting (may cause distortion of letter forms).
ca: El tipus de contorn que s'utilitzarà per renderitzar les lletres. Els valors possibles són: «none» (cap) cap contorn, «slight» (lleu) contorn petit, «medium» (mitjà) contorn moderat i «full» (complet) màxim contorn (pot produir distorsió en les formes de les lletres).

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
ca: Al volum «%s» només li queden %s d'espai de disc.

en: There was an error displaying help: %s
ca: S'ha produït un error en mostrar l'ajuda: %s

en: This computer has only %s disk space remaining.
ca: Aquest ordinador només li resta %s d'espai de disc.

en: Three finger tap button
ca: Botó d'un toc amb tres dits

en: Toggle magnifier
ca: Commuta l'ampliador

en: Toggle on-screen keyboard
ca: Commuta el teclat a la pantalla

en: Toggle screen reader
ca: Commuta el lector de pantalla

en: Toggle touchpad
ca: Commuta el ratolí tàctil

en: Touchpad button orientation
ca: Orientació del botó del ratolí tàctil

en: Touchpad disabled
ca: Ratolí tàctil inhabilitat

en: Touchpad enabled
ca: Ratolí tàctil habilitat

en: Trying to switch the monitor configuration anyway.
ca: S'està intentant commutar la configuració del monitor de totes maneres.

en: Turn on external monitor after system boot
ca: Engega el monitor extern després de l'arrencada del sistema

en: Turn on external monitor after system boot if user plugs in external monitor on system boot.
ca: Engega el monitor extern després de l'arrencada del sistema, si l'usuari connecta el monitor extern en l'arrencada del sistema.

en: Turn on laptop monitor after system boot
ca: Engega el monitor de l'ordinador portàtil després de l'arrencada del sistema

en: Turn on laptop monitor after system boot if user plugs in external monitor on system boot.
ca: Engega el monitor de l'ordinador portàtil després de l'arrencada del sistema, si l'usuari connecta el monitor extern en l'arrencada del sistema.

en: Turn the volume down quietly
ca: Abaixa ràpidament el volum

en: Turn the volume up quietly
ca: Apuja ràpidament el volum

en: Turn this monitor off
ca: Engega aquest monitor

en: Turn this monitor on
ca: Apaga aquest monitor

en: Two finger tap button
ca: Botó d'un toc amb dos dits

en: Typing Break
ca: Descans de tecleig

en: Typing break plugin
ca: Connector de descans de tecleig

en: Universal Access Preferences
ca: Preferències d'accés universal

en: Upside Down
ca: De cap per avall

en: Use on-screen _keyboard
ca: Utilitza el _teclat a la pantalla

en: Use screen _magnifier
ca: Utilitza l'_ampliador de pantalla

en: Use screen _reader
ca: Utilitza el _lector de pantalla

en: Volume down
ca: Abaixa el volum

en: Volume mute
ca: Silencia el volum

en: Volume step
ca: Pas del volum

en: Volume step as percentage of volume.
ca: Pas del volum com un percentatge de volum.

en: Volume up
ca: Apuja el volum

en: When set to true, MATE will remember the state of the NumLock LED between sessions.
ca: Quan s'estableix a cert, MATE recordarà l'estat del LED de la tecla de fixació de teclat numèric entre sessions.

en: Whether a notification icon with display-related things should be shown in the panel.
ca: Si s'ha de mostrar una icona de notificació amb les coses relacionades amb la visualització al tauler.

en: Whether an OSD notification is shown to notify about changes
ca: Si es mostra una notificació OSD per notificar sobre els canvis

en: Whether the on-screen keyboard is turned on.
ca: Si el teclat a la pantalla està habilitat.

en: Whether the screen magnifier is turned on.
ca: Si l'ampliador de pantalla està habilitat.

en: Whether the screen reader is turned on.
ca: Si el lector de pantalla està habilitat.

en: Whether this plugin would be activated by mate-settings-daemon or not
ca: Si aquest connector podria activar-se o no amb mate-settings-daemon

en: X Resource Database
ca: Base de dades dels recursos de les X

en: X Settings
ca: Ajusts de les X

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
ca: Podeu alliberar espai de disc amb el buidament de la paperera, amb la supressió de programes o fitxers que no utilitzeu, o amb el trasllat de fitxers a un disc extern.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
ca: Podeu alliberar espai de disc amb el buidament de la paperera, amb la supressió de programes o fitxers que no utilitzeu, o amb el trasllat de fitxers a un altre disc o partició.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
ca: Podeu alliberar espai de disc amb la supressió de programes o fitxers que no utilitzeu, o amb el trasllat de fitxers a un disc extern.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
ca: Podeu alliberar espai de disc amb la supressió de programes o fitxers que no utilitzeu, o amb el trasllat de fitxers a un altre disc o partició.

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
ca: Heu mantingut premuda la tecla de majúscules durant 8 segons.  Aquesta és la drecera per a la funcionalitat «tecles lentes», que afecta la forma de funcionar del teclat.

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
ca: Heu premut la tecla de majúscules 5 vegades seguides. Aquesta és la drecera per a la funcionalitat «tecles enganxoses», que afecta la forma de funcionar del teclat.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
ca: Heu premut dues tecles alhora, o heu premut la tecla de majúscules 5 vegades seguides. Això desactiva les «tecles enganxoses», que afecten la forma de funcionar del teclat.

en: _Activate
ca: _Activa

en: _Beep when pressing a key while CapsLock is active
ca: _Avís sonor quan es premi una tecla i la tecla Bloq Maj està activa

en: _Configure Display Settings…
ca: _Configura els ajusts de la pantalla…

en: _Deactivate
ca: _Inactiva

en: _Empty Trash
ca: _Buida la paperera

en: _Ignore duplicate keypresses (Bounce Keys)
ca: _Ignora les pressions de tecles duplicades (tecles de rebot)

en: _Keep This Configuration
ca: _Mantén aquesta configuració

en: _Layouts
ca: _Disposicions

en: _Press keyboard shortcuts one key at a time (Sticky Keys)
ca: _Prem les dreceres de teclat una tecla a la vegada (tecles enganxoses)

en: _Restore Previous Configuration
ca: _Restaura l'anterior configuració

en: could not watch for incoming card events - %s
ca: no s'ha pogut observar si hi ha esdeveniments d'entrada de targeta - %s

en: encountered unexpected error while waiting for smartcard events
ca: es va trobar un error inesperat en l'espera d'esdeveniments de targetes intel·ligents

en: name
ca: nom

en: no suitable smartcard driver could be found
ca: no s'ha pogut trobar cap controlador adequat per a la targeta intel·ligent

en: path to smartcard PKCS #11 driver
ca: camí al controlador de targeta intel·ligent PKCS #11

en: per-slot card identifier
ca: identificador de targeta per ranura

en: possible values are "on", "off", and "custom".
ca: els valors possibles són «on» (actiu), «off» (apagat) i «custom» (personalitzat).

en: received error or hang up from event source
ca: ha rebut un error o tall des de l'origen de l'esdeveniment

en: smartcard driver
ca: controlador de la targeta intel·ligent

en: smartcard driver '%s' could not be loaded
ca: no s'ha pogut carregar el controlador de la targeta intel·ligent «%s»
