mate-utils 1.25.1 - en to ca translation catalogue (690 entries)

en: 
    ... Too many errors to display ...
ca: 
    ... Hi ha massa errors per mostrar ...

en:  (another copy)
ca:  (una altra còpia)

en:  (copy)
ca:  (còpia)

en:  (invalid Unicode)
ca:  (Unicode no vàlid)

en:  - Browse and monitor logs
ca:  - Navega pels registres i monitora'ls

en:  - Look up words in dictionaries
ca:  - Consulta paraules als diccionaris

en: "%s" in %s
ca: «%s» a %s

en: "%s" is not a valid folder
ca: «%s» no és una carpeta vàlida

en: %'d File Found | %'d Files Found
ca[0]: S'ha trobat %'d fitxer
ca[1]: S'han trobat %'d fitxers

en: %'d file found | %'d files found
ca[0]: S'ha trobat %'d fitxer
ca[1]: S'han trobat %'d fitxers

en: %5d item | %5d items
ca[0]: %5d element
ca[1]: %5d elements

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
ca: %A, %-d %B de %Y a les %-H:%M:%S

en: %A, %e %b
ca: %a %e %b

en: %d lines (%s) - %s
ca: %d línies (%s), %s

en: %s (%dnd copy)%s
ca: %s (%da còpia)%s

en: %s (%drd copy)%s
ca: %s (%da còpia)%s

en: %s (%dst copy)%s
ca: %s (%da còpia)%s

en: %s (%dth copy)%s
ca: %s (%da còpia)%s

en: %s (another copy)%s
ca: %s (una altra còpia)%s

en: %s (copy)%s
ca: %s (còpia)%s

en: %s - Dictionary
ca: Diccionari - %s

en: %s - Version %s
    Copyright (C) 2004-2008 Vincent Noel, Cosimo Cecchi and others.
    Copyright (C) 2011-2021 MATE developers.
ca: %s - versió %s
    Drets d'autor (C) 2004-2008 Vincent Noel, Cosimo Cecchi i d'altres.
    Drets d'autor (C) 2011-2021 Els desenvolupadors de MATE.

en: (stopped)
ca: (parat)

en: - the MATE Search Tool
ca: - l'eina de cerca de MATE

en: A definition found | %d definitions found
ca[0]: S'ha trobat %d definició
ca[1]: S'han trobat %d definicions

en: A dictionary for MATE Desktop
ca: Un diccionari per a l'escriptori MATE

en: A disk usage analyzing tool for MATE Desktop
ca: Una eina d'anàlisi de l'ús dels discs per a l'escriptori MATE

en: A file searching tool for MATE Desktop
ca: Una eina de cerca de fitxers per a l'escriptori MATE

en: A list of URIs for partitions to be excluded from scanning.
ca: Una llista dels URI de les particions que s'exclouran de l'exploració.

en: A locate database has probably not been created.
ca: Possiblement no s'ha creat cap base de dades locate.

en: A screenshot utility for MATE Desktop
ca: Una utilitat de captura de pantalla per a l'escriptori MATE

en: A_vailable options:
ca: Opcions _disponibles:

en: About Dictionary
ca: Quant al diccionari

en: About Disk Usage Analyzer
ca: Quant a l'analitzador de l'ús dels discs

en: About System Log Viewer
ca: Quant al visualitzador de registres del sistema

en: Active Chart
ca: Gràfic actiu

en: Add Dictionary Source
ca: Afegeix una font de diccionari

en: Add a new dictionary source
ca: Afegeix una font de diccionari nova

en: Add new filter
ca: Afegeix un filtre nou

en: Add search option
ca: Afegeix una opció de cerca

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: All_ocated Space
ca: E_spai assignat

en: Allow writing to the image
ca: Permet escriure a la imatge

en: An error occurred
ca: S'ha produït un error

en: Analyze your disk usage through a graphical tool.
ca: Analitzeu l'ús del disc mitjançant una eina gràfica.

en: Another search is in progress
ca: S'està fent una altra cerca

en: Application does not accept documents on command line
ca: L'aplicació no accepta documents des de la línia d'ordres

en: Apply _effect:
ca: Aplica l'_efecte:

en: Are you sure you want to open %d document? | Are you sure you want to open %d documents?
ca[0]: Esteu segur que voleu obrir %d document?
ca[1]: Esteu segur que voleu obrir %d documents?

en: Are you sure you want to open %d folder? | Are you sure you want to open %d folders?
ca[0]: Esteu segur que voleu obrir %d carpeta?
ca[1]: Esteu segur que voleu obrir %d carpetes?

en: As its name implies, Disk Usage Analyzer is a graphical utility that you can use to view and monitor your disk usage and folder structure. It displays summary information in ring or treemap charts.
ca: Com el seu nom indica, l'analitzador d'ús de disc és una utilitat gràfica que es pot utilitzar per veure i controlar l'ús dels vostres discs i l'estructura de les carpetes. Mostra la informació resumida en gràfics d'anell o en gràfics d'arbre d'assignació.

en: Attach and mount one or more disk image files
ca: Adjunteu i munteu un o més fitxers d'imatge de disc

en: Attach and mount one or more disk image files.
ca: Adjunteu i munteu un o més fitxers d'imatge de disc.

en: Automatically start a search
ca: Comença una cerca automàticament

en: Available
ca: Disponible

en: Available St_rategies
ca: Est_ratègies disponibles

en: Available _Databases
ca: Bases de _dades disponibles

en: Available dictionaries
ca: Diccionaris disponibles

en: Available options
ca: Opcions disponibles

en: Available strategies
ca: Estratègies disponibles

en: Background:
ca: Fons:

en: Bad command '%s'
ca: L'ordre no és correcta «%s»

en: Bad parameters for command '%s'
ca: Els paràmetres per l'ordre «%s» no són correctes

en: Bigger text size
ca: Mida del text més gran

en: Border
ca: Contorn

en: Border Effect
ca: Efecte del contorn

en: Browse
ca: Navega

en: C_opy to Clipboard
ca: C_opia al porta-retalls

en: Calculating percentage bars...
ca: S'estan calculant les barres de percentatge...

en: Can't access source file
ca: No es pot accedir al fitxer font

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ca: No es poden passar els URI de document a una entrada d'escriptori «Type=Link»

en: Can't read from "%s"
ca: No es pot llegir de «%s»

en: Cannot Connect to Server. You must enter a name for the server.
ca: No es pot connectar al servidor. Heu d'introduir un nom per al servidor.

en: Cannot check an excluded folder!
ca: No es pot comprovar una carpeta exclosa.

en: Cannot create pixbuf image!
ca: No es pot crear la imatge pixbuf!

en: Cannot open `%s' - maybe the volume isn't mounted?
ca: No es pot obrir «%s», potser el volum no està muntat?

en: Cannot scan location "%s"
ca: No es pot explorar la ubicació «%s»

en: Changes to your home folder will not be monitored.
ca: No es monitoraran els canvis a la carpeta de l'usuari.

en: Character set conversion failed for "%s"
ca: Ha fallat la conversió del conjunt de caràcters de «%s»

en: Chart model
ca: Model de diagrama

en: Chart root node
ca: Node arrel del diagrama

en: Check folder sizes and available disk space
ca: Comproveu la mida de les carpetes i l'espai disponible al disc

en: Check word definitions and spellings in an online dictionary
ca: Comproveu les definicions de paraules i l'ortografia en un diccionari en línia

en: Cl_ear
ca: _Neteja

en: Clear definition
ca: Neteja la definició

en: Clear the definitions found
ca: Neteja les definicions trobades

en: Clear the list of available databases
ca: Neteja la llista de bases de dades disponibles

en: Clear the list of available strategies
ca: Neteja la llista d'estratègies disponibles

en: Clear the list of similar words
ca: Neteja la llista de paraules semblants

en: Clear the search string
ca: Neteja la cadena de cerca

en: Clear the text of the definition
ca: Neteja el text de la definició

en: Click to add the selected available search option.
ca: Feu clic per afegir l'opció de cerca disponible seleccionada.

en: Click to close "Search for Files".
ca: Feu clic per tancar «Cerca fitxers».

en: Click to display the help manual.
ca: Feu clic per mostrar el manual d'ajuda.

en: Click to expand or collapse the list of available options.
ca: Feu clic per expandir o reduir la llista d'opcions de cerca disponibles.

en: Click to perform a search.
ca: Feu clic per realitzar una cerca.

en: Click to remove the "%s" search option.
ca: Feu clic per suprimir l'opció de cerca «%s».

en: Click to stop a search.
ca: Feu clic per aturar la cerca.

en: Click to view the dictionary window
ca: Feu clic per mostrar la finestra del diccionari

en: Client Name
ca: Nom del client

en: Close this log
ca: Tanca aquest registre

en: Conflicting options: --clipboard and --interactive should not be used at the same time.
ca: Conflicte d'opcions: no es poden utilitzar al mateix temps --clipboard i --interactive.

en: Conflicting options: --window and --area should not be used at the same time.
ca: Conflicte d'opcions: no es poden utilitzar al mateix temps --window i --area.

en: Connect to Server
ca: Connecta't al servidor

en: Connection failed to the dictionary server at %s:%d
ca: Ha fallat la connexió al servidor de diccionari %s:%d

en: Connection timeout for the dictionary server at '%s:%d'
ca: S'ha excedit el temps d'espera per a la connexió al servidor de diccionari «%s:%d»

en: Contains the _text
ca: Conté el _text

en: Contents
ca: Contingut

en: Copy _Path
ca: Copia el ca_mí

en: Copy the selection
ca: Copia la selecció

en: Copyright © 1998-2008 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
ca: Drets d'autor © 1998-2008 Free Software Foundation, Inc.
    Drets d'autor © 2011-2021 Els desenvolupadors de MATE

en: Copyright © 2005-2006 Emmanuele Bassi
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
ca: Drets d'autor © 2005-2006 Emmanuele Bassi
    Drets d'autor © 2011-2021 Els desenvolupadors de MATE

en: Copyright © 2005-2010 Fabio Marzocca
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
ca: Drets d'autor © 2005-2010 Fabio Marzocca
    Drets d'autor © 2011-2021 Els desenvolupadors de MATE

en: Could not analyze disk usage.
ca: No s'ha pogut analitzar l'ús del disc.

en: Could not delete "%s".
ca: No s'ha pogut suprimir «%s».

en: Could not detect any mount point.
ca: No s'ha pogut detectar cap punt de muntatge.

en: Could not initialize monitoring
ca: No s'ha pogut inicialitzar el monitoratge

en: Could not move "%s" to the Trash
ca: No s'ha pogut moure «%s» a la paperera

en: Could not move "%s" to trash.
ca: No s'ha pogut moure «%s» a la paperera.

en: Could not move file to the Trash
ca: No s'ha pogut moure el fitxer a la paperera

en: Could not open document "%s".
ca: No s'ha pogut obrir el document «%s».

en: Could not open folder "%s"
ca: No s'ha pogut obrir la carpeta «%s»

en: Could not open folder "%s".
ca: No s'ha pogut obrir la carpeta «%s».

en: Could not open help document.
ca: No s'ha pogut obrir el document d'ajuda.

en: Could not open the following files:
ca: No s'han pogut obrir els fitxers següents:

en: Could not save "%s" document to "%s".
ca: No s'ha pogut desar el document «%s» a «%s».

en: Could not save document.
ca: No s'ha pogut desar el document.

en: Custom Location
ca: Ubicació personalitzada

en: DAYS
ca: DIES

en: Database
ca: Base de dades

en: Database `%s' selected
ca: S'ha seleccionat la base de dades «%s»

en: Database to use
ca: Base de dades a utilitzar

en: Date Modified
ca: Data de modificació

en: Date modified more than
ca: La data de modificació és posterior a

en: Default
ca: Predeterminat

en: Default Dictionary Server
ca: Servidor de diccionari predeterminat

en: Default Window Height
ca: Alçada predeterminada de la finestra

en: Default Window Maximized
ca: Finestra maximitzada per defecte

en: Default Window Width
ca: Amplada predeterminada de la finestra

en: Definition for '%s'
      From '%s':
    
    %s
ca: Definició de «%s»
      De «%s»:
    
    %s

en: Deleting "%s" failed: %s.
ca: Ha fallat la supressió de «%s»: %s.

en: Description
ca: Descripció

en: Details: %s
ca: Detalls: %s

en: Device
ca: Dispositiu

en: Dictionaries
ca: Diccionaris

en: Dictionary
ca: Diccionari

en: Dictionary Applet Factory
ca: Fàbrica de la miniaplicació de diccionari

en: Dictionary Look up
ca: Consulta al diccionari

en: Dictionary Preferences
ca: Preferències del diccionari

en: Dictionary Sources
ca: Fonts de diccionaris

en: Dictionary entry
ca: Entrada del diccionari

en: Dictionary source '%s' has invalid transport '%s'
ca: La font de diccionari «%s» utilitza un transport invàlid «%s»

en: Dictionary source `%s' selected
ca: S'ha seleccionat la font de diccionari «%s»

en: Dictionary source does not have name
ca: La font de diccionari no té nom

en: Dictionary source to use
ca: Fonts de diccionaris a utilitzar

en: Dictionary sources
ca: Fonts de diccionaris

en: Dictionary sources found
ca: Fonts de diccionaris trobats

en: Disable Quick Search
ca: Inhabilita la cerca ràpida

en: Disable Quick Search Second Scan
ca: Inhabilita el segon pas de la cerca ràpida

en: Disable _Quick Search
ca: Inhabilita la cerca _ràpida

en: Disable connection to session manager
ca: Inhabilita la connexió al gestor de sessions

en: Disk Images (*.img, *.iso)
ca: Imatges de disc (*.img, *.iso)

en: Disk Usage Analyzer
ca: Analitzador de l'ús dels discs

en: Disk Usage Analyzer Preferences
ca: Preferències de l'analitzador de l'ús dels discs

en: Do you want to delete "%s" permanently?
ca: Voleu suprimir permanentment «%s»?

en: Double-click on the database to use
ca: Feu doble clic a la base de dades per utilitzar-la

en: Double-click on the matching strategy to use
ca: Feu doble clic sobre l'estratègia corresponent per utilitzar-la

en: Double-click on the source to use
ca: Feu un doble clic a la font a utilitzar

en: Double-click on the word to look up
ca: Feu doble clic a la paraula per consultar

en: Drop shadow
ca: Ombra

en: Edit Dictionary Source
ca: Edita la font de diccionari

en: Edit filter
ca: Edita el filtre

en: Edit the currently selected dictionary source
ca: Edita la font de diccionari actualment seleccionada

en: Effect to add to the border (shadow, border or none)
ca: Efecte que s'afegirà al contorn (ombra, contorn o sense)

en: Effect to add to the outside of a border. Possible values are "shadow", "none", and "border".
ca: Efecte que s'afegirà a fora del contorn. Els valors possibles són «shadow» (ombra), «none» (cap), i «border» (contorn).

en: Effect:
ca: Efecte:

en: Effects
ca: Efectes

en: Enter a filename or partial filename with or without wildcards.
ca: Introduïu el nom sencer o parcial del fitxer amb comodins o sense.

en: Enter a text value for the "%s" search option.
ca: Introduïu un valor de text per a l'opció de cerca «%s».

en: Enter a value in %s for the "%s" search option.
ca: Introduïu el valor de %s per a l'opció de cerca «%s».

en: Entry changed called for a non entry option!
ca: S'ha demanat un canvi per a una entrada sense opcions!

en: Error attaching disk image: %s (%s, %d)
ca: Error en adjuntar la imatge de disc: %s (%s, %d)

en: Error connecting to udisks daemon: %s (%s, %d)
ca: Error en connectar al dimoni udisks: %s (%s, %d)

en: Error loading UI definition file for the screenshot program: 
    %s
    
    Please check your installation of mate-utils.
ca: S'ha produït un error en carregar el fitxer de definició de la interfície gràfica per al programa de captura de pantalla: 
    %s
    
    Comproveu la instal·lació de mate-utils.

en: Error loading the help page
ca: S'ha produït un error en carregar la pàgina d'ajuda

en: Error opening `%s': %m
ca: Error en obrir «%s»: %m

en: Error parsing the search command.
ca: S'ha produït un error en analitzar l'ordre de cerca.

en: Error running the search command.
ca: S'ha produït un error en executar l'ordre de cerca.

en: Error while looking up definition
ca: Error en consultar la definició

en: Error while looking up the definition of "%s":
    %s
ca: Error en consultar la definició de «%s»:
    %s

en: Error while matching
ca: S'ha produït un error en la coincidència

en: Error while reading reply from server:
    %s
ca: S'ha produït un error en llegir la resposta del servidor:
    %s

en: Error while retrieving the definition
ca: S'ha produït un error en obtenir la definició

en: Error while saving screenshot
ca: S'ha produït un error en desar la captura de pantalla

en: Error while uncompressing the GZipped log. The file might be corrupt.
ca: S'ha produït un error en descomprimir el registre comprimit amb GZip. Pot ser que el fitxer estigui malmès.

en: Error while writing to '%s'
ca: S'ha produït un error en escriure a «%s»

en: Exclude other filesystems
ca: Exclou altres sistemes de fitxers

en: Excluded partitions URIs
ca: URI de les particions excloses

en: FILE
ca: FITXER

en: FLAGS
ca: INDICADORS

en: FTP (with login)
ca: FTP (amb autenticació)

en: F_ind:
ca: Ce_rca:

en: Factory for the dictionary applet
ca: Fàbrica per a la miniaplicació de diccionari

en: Failed to parse command line arguments: %s
ca: Ha fallat l'anàlisi dels arguments de la línia d'ordres: %s

en: Failed to set process group id of child %d: %s.
ca: No es pot establir el grup per al procés fill %d: %s.

en: File already exists
ca: El fitxer ja existeix

en: File is empty
ca: El fitxer està buit

en: File is not a valid .desktop file
ca: El fitxer no és un fitxer .desktop vàlid

en: Filename
ca: Nom del fitxer

en: Filesystem Type
ca: Tipus de sistema de fitxers

en: Filter name is empty!
ca: El filtre per nom és buit

en: Filter name may not contain the ':' character
ca: El filtre per nom no pot contenir el caràcter «:»

en: Filters
ca: Filtres

en: Find Ne_xt
ca: Troba el _següent

en: Find Next
ca: Troba la següent

en: Find Pre_vious
ca: Troba l'_anterior

en: Find Previous
ca: Troba l'anterior

en: Find a word or phrase in the document
ca: Cerca una paraula o frase al document

en: Find a word or phrase in the log
ca: Troba una paraula o frase al registre

en: Find next occurrence of the search string
ca: Troba la següent ocurrència de la cadena de cerca

en: Find previous occurrence of the search string
ca: Troba l'anterior ocurrència de la cadena de cerca

en: Folder
ca: Carpeta

en: Follow symbolic links
ca: Segueix els enllaços simbòlics

en: Foreground:
ca: Color de la lletra:

en: GDict Options
ca: Opcions del GDict

en: GDict debugging flags to set
ca: Indicadors de depuració del GDict a activar

en: GDict debugging flags to unset
ca: Indicadors de depuració del GDict a desactivar

en: GROUP
ca: GRUP

en: Go to the first definition
ca: Vés a la primera definició

en: Go to the last definition
ca: Vés a l'última definició

en: Go to the next definition
ca: Vés a la definició següent

en: Go to the previous definition
ca: Vés a la definició anterior

en: Grab _after a delay of
ca: Agafa _al cap de

en: Grab a window instead of the entire screen
ca: Agafa una finestra en lloc de tota la pantalla

en: Grab an area of the screen instead of the entire screen
ca: Agafa una àrea de la pantalla en lloc de tota la pantalla

en: Grab the current _window
ca: Agafa la _finestra actual

en: Grab the whole _desktop
ca: Agafa tot l'es_criptori

en: H_ostname:
ca: N_om d'amfitrió:

en: Height of the main window in pixels
ca: Alçaria en píxels de la finestra principal

en: Hide
ca: Oculta

en: Highlight
ca: Ressalta

en: Hostname
ca: Nom d'amfitrió

en: ID
ca: id.

en: If checked, the mount will be read-only. This is useful if you don't want the underlying disk image to be modified
ca: Si es marca, el muntatge serà de només lectura. Això és útil si no voleu que es modifiqui la imatge del disc subjacent

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
ca: Si substituïu un fitxer existent, se sobreescriurà el seu contingut.

en: Impossible to open the file %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer %s

en: Impossible to save the screenshot to %s.
     Error was %s.
     Please choose another location and retry.
ca: No s'ha pogut desar la captura de pantalla a %s.
     L'error ha sigut %s.
     Trieu una altra ubicació o torneu-ho a intentar.

en: Include Border
ca: Inclou el contorn

en: Include Pointer
ca: Inclou el punter

en: Include _pointer
ca: Inclou el _punter

en: Include the pointer in the screenshot
ca: Inclou el punter a la captura de pantalla

en: Include the window _border
ca: Inclou el _contorn de la finestra

en: Include the window border with the screenshot
ca: Inclou el contorn de la finestra amb la captura de pantalla

en: Include the window manager border along with the screenshot
ca: Inclou el contorn del gestor de finestres en la captura de pantalla

en: Interactively set options
ca: Estableix les opcions de manera interactiva

en: Invalid database '%s'
ca: La base de dades no és vàlida «%s»

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
ca: S'ha passat una opció no vàlida a l'argument de la línia d'ordres «sortby».

en: Invalid strategy '%s'
ca: L'estratègia no és vàlida «%s»

en: Invalid transport type '%d'
ca: El tipus de transport «%d» no és vàlid

en: List View
ca: Vista de llista

en: List of saved filters
ca: Llista dels fitxers desats

en: List of saved regexp filters
ca: Llista dels filtres desats d'expressions regulars

en: Loading...
ca: S'està carregant...

en: Local Only
ca: Només local

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
ca: Localitzeu els documents i les carpetes en aquest ordinador pel nom o contingut

en: Log File Viewer
ca: Visualitzador de fitxers de registres

en: Log Viewer
ca: Visualitzador de registres

en: Log file to open up on startup
ca: Fitxer de registre a obrir amb l'inici

en: Log files to open up on startup
ca: Fitxers de registres a obrir amb l'inici

en: Longdo Thai-English Dictionaries
ca: Diccionaris Longdo Tailandès-Anglès

en: Look _up:
ca: _Consulta:

en: Look in Folder
ca: Cerca a la carpeta

en: Look in folder
ca: Cerca a la carpeta

en: Look up words in a dictionary
ca: Consulteu paraules en un diccionari

en: Look up words in dictionaries
ca: Consulta paraules als diccionaris

en: Look up words or terms in a dictionary source.
ca: Consulteu paraules o termes al diccionari.

en: Lookup failed for host '%s': %s
ca: Ha fallat la cerca de l'amfitrió «%s»: %s

en: Lookup failed for host '%s': host not found
ca: Ha fallat la cerca de l'amfitrió «%s»: no s'ha trobat l'amfitrió

en: Lookup failed for hostname '%s': no suitable resources found
ca: Ha fallat la cerca del nom d'amfitrió «%s»: no s'ha trobat cap recurs adequat

en: MATE Dictionary
ca: Diccionari de MATE

en: MATE Dictionary allows you to look up words in on-line dictionaries. It comes preconfigured with a list of Dict servers (RFC 2229), to which you can add your own sources, while you can select specific servers for a specific query.
ca: El diccionari de MATE us permet consultar paraules als diccionaris en línia. Ve preconfigurat amb una llista de servidors de diccionaris (RFC 2229), als que podeu afegir les vostres pròpies fonts, mentre que podeu seleccionar els servidors específics per a una consulta específica.

en: MATE Disk Image Mounter
ca: Muntador d'imatges de disc de MATE

en: MATE Disk Usage Analyzer
ca: Analitzador de l'ús dels discs de MATE

en: MATE Documentation Team
ca: Equip de documentació de MATE

en: MATE Screenshot
ca: Captura de pantalla de MATE

en: MATE Screenshot is a simple utility that lets you capture screenshots of your desktop or of application windows. You can select to copy them to the system clipboard or save them in Portable Network Graphics (.png) image format.
ca: La captura de pantalla de MATE és una utilitat senzilla que us permet fer captures de pantalla del vostre escriptori o de les finestres de les aplicacions. Podeu seleccionar copiar-les al porta-retalls del sistema o desar-les amb el format d'imatge «Portable Network Graphics» (.png).

en: MATE Search Tool
ca: Eina de cerca de MATE

en: MATE Search Tool is a simple but powerful utility that allows you to search for files and folders on any mounted file system. Its interface gives you instant access to a wide variety of parameters for each search, such as text contained within a file, ownership, date of modification, file size, folder exclusion, etc..
ca: L'eina de cerca de MATE és una utilitat simple però potent que us permet cercar fitxers i carpetes en qualsevol sistema de fitxers muntat. La seva interfície us dóna accés instantani a una àmplia varietat de paràmetres per a cada cerca, com ara el text contingut en un fitxer, el propietari, la data de modificació, la mida del fitxer, l'exclusió de carpetes, etc.

en: MATE;check;disk;usage;analyze;size;space;
ca: MATE;comprovar;disc;ús;anàlisi;mida;espai;

en: MATE;dictionary;applet;thesaurus;spelling;definitions;online;
ca: MATE;diccionari;miniaplicació;separació;paraules;definicions;Internet;

en: MATE;monitor;view;system;log;files;logviewer;
ca: MATE;monitor;veure;sistema;registre;fitxers;visualitzador;

en: MATE;screenshot;snapshot;desktop;window;image;
ca: MATE;captura;pantalla;escriptori;finestra;imatge;

en: MATE;search;files;locate;documents;folders;computer;name;content;find;tool;
ca: MATE;cerca;fitxers;trobar;documents;carpetes;ordinador;nom;contingut;buscar;eina;

en: Manage Filters
ca: Gestiona els filtres

en: Manage filters
ca: Gestiona els filtres

en: Maximum depth
ca: Profunditat màxima

en: Mo_ve to Trash
ca: Mo_u a la paperera

en: Monitor Home
ca: Inici del monitor

en: Mount Point
ca: Punt de muntatge

en: Move to parent folder
ca: Mou a la carpeta superior

en: Moving "%s" failed: %s.
ca: Ha fallat l'acció de moure «%s»: %s.

en: Na_me does not contain
ca: El no_m no conté

en: Name
ca: Nom

en: Name contains
ca: El nom conté

en: Name matches regular e_xpression
ca: El nom coincideix amb una e_xpressió regular

en: New look up
ca: Consulta nova

en: No '%s' group found inside the dictionary source definition
ca: No s'ha trobat cap grup «%s» dins la definició de font de diccionari

en: No Files Found
ca: No s'ha trobat cap fitxer

en: No connection to the dictionary server at '%s:%d'
ca: No hi ha connexió al servidor de diccionari «%s:%d»

en: No context available for source '%s'
ca: No hi ha cap context disponible per a la font «%s»

en: No databases found on dictionary server at '%s'
ca: No s'ha trobat cap base de dades al servidor de diccionari «%s»

en: No definitions found
ca: No s'ha trobat cap definició

en: No definitions found for '%s'
ca: No s'ha trobat cap definició per a «%s»

en: No dictionary source available with name '%s'
ca: No hi ha disponible cap font de diccionari amb el nom «%s»

en: No files found
ca: No s'ha trobat cap fitxer

en: No hostname defined for the dictionary server
ca: No s'ha definit cap nom d'amfitrió per al servidor de diccionari

en: No strategies found on dictionary server at '%s'
ca: No s'ha trobat cap estratègia al servidor de diccionari «%s»

en: None
ca: Cap

en: Normal text size
ca: Mida del text normal

en: Not a launchable item
ca: No és un element executable

en: Not found
ca: No s'ha trobat

en: Only show lines that match one of the given filters
ca: Mostra només les línies que coincideixen amb un dels filtres proporcionats

en: Open Containing _Folder
ca: Obre la carpeta con_tenidora

en: Open Log
ca: Obre un fitxer de registre

en: Open Wit_h
ca: Obre am_b

en: Open a log from file
ca: Obre un registre des d'un fitxer

en: Open the help contents for the log viewer
ca: Obre el contingut de l'ajuda per al visualitzador de registres

en: Open with %s
ca: Obre amb %s

en: Optional information:
ca: Informació opcional:

en: Owned by _group
ca: _Grup del fitxer

en: Owned by _user
ca: Pr_opietari del fitxer

en: Owner is unrecognized
ca: No es reconeix el propietari

en: PATH
ca: CAMÍ

en: PATTERN
ca: PATRÓ

en: P_review...
ca: Vista p_rèvia...

en: Paths
ca: Camins

en: Please enter a name and try again.
ca: Introduïu un nom i torneu-ho a provar.

en: Please specify either foreground or background color!
ca: Especifiqueu el color de la lletra o el color del fons!

en: Please wait until the current search ends.
ca: Espereu que finalitzi la cerca actual.

en: Preferences
ca: Preferències

en: Preview this document
ca: Previsualitza aquest document

en: Print
ca: Imprimeix

en: Print definition
ca: Imprimeix la definició

en: Print result to the console
ca: Escriu els resultats a la consola

en: Print the definitions found
ca: Imprimeix les definicions trobades

en: Print the text of the definition
ca: Imprimeix el text de la definició

en: Print this document
ca: Imprimeix aquest document

en: Print version information and exit
ca: Imprimeix la informació de versió i surt

en: Public FTP
ca: FTP públic

en: Quick Search Excluded Paths
ca: Camins exclosos de la cerca ràpida

en: Quick Search Second Scan Excluded Paths
ca: Camins exclosos del segon pas de la cerca ràpida

en: Quit the log viewer
ca: Surt del visualitzador de registres

en: Ready
ca: Està preparat

en: Refresh
ca: Refresca

en: Regular expression is empty!
ca: L'expressió regular està buida

en: Regular expression is invalid: %s
ca: L'expressió regular no és vàlida: %s

en: Reload the list of available databases
ca: Torna a carregar la llista de bases de dades disponibles

en: Reload the list of available sources
ca: Torna a carregar la llista de fonts disponibles

en: Reload the list of available strategies
ca: Torna a carregar la llista d'estratègies disponibles

en: Remove "%s"
ca: Suprimeix «%s»

en: Remove "%s"?
ca: Voleu suprimir «%s»?

en: Remove the currently selected dictionary source
ca: Suprimeix la font de diccionari actualment seleccionada

en: Remove the window border from the screenshot
ca: Suprimeix el contorn de la finestra de la captura de pantalla

en: Rescan your home folder?
ca: Voleu tornar a explorar la carpeta del vostre usuari?

en: STRING
ca: CADENA

en: S_can Remote Folder...
ca: Explora la _carpeta remota...

en: S_earch results:
ca: _Resultats de la cerca:

en: S_ize at least
ca: La _mida és almenys

en: S_tatusbar
ca: Barra d'_estat

en: Save Screenshot
ca: Desa la captura de pantalla

en: Save Search Results As...
ca: Anomena i desa els resultats de la cerca...

en: Save Snapshot
ca: Desa la captura de pantalla

en: Save a Copy
ca: Desa'n una còpia

en: Save definition
ca: Desa la definició

en: Save images of your desktop or individual windows
ca: Deseu imatges del vostre escriptori o de finestres individuals

en: Save in _folder:
ca: Desa a la _carpeta:

en: Save screenshot
ca: Desa la captura de pantalla

en: Save the definitions found
ca: Desa les definicions trobades

en: Save the text of the definition to a file
ca: Desa el text de la definició en un fitxer

en: Saving file...
ca: S'està desant el fitxer...

en: Scan
ca: Explora

en: Scan F_older...
ca: _Explora la carpeta...

en: Scan Filesystem
ca: Explora el sistema de fitxers

en: Scan Folder
ca: Explora la carpeta

en: Scan Home
ca: Explora la carpeta de l'usuari

en: Scan Remote Folder
ca: Explora una carpeta remota

en: Scan _Filesystem
ca: Explora el sistema de _fitxers

en: Scan _Home Folder
ca: Explora la carpeta de l'_usuari

en: Scan a folder
ca: Explora una carpeta

en: Scan a remote folder
ca: Explora una carpeta remota

en: Scan filesystem
ca: Explora el sistema de fitxers

en: Scan home folder
ca: Explora la carpeta de l'usuari

en: Scanning...
ca: S'està explorant...

en: Screenshot at %s - %d.png
ca: Captura de pantalla a %s - %d.png

en: Screenshot at %s.png
ca: Captura de pantalla a %s.png

en: Screenshot delay
ca: Retard de la captura de pantalla

en: Screenshot directory
ca: Directori on desar les captures de pantalla

en: Screenshot taken
ca: S'ha obtingut la captura de pantalla

en: Screenshot.png
ca: Captura.png

en: Search Result Columns Order
ca: Ordre de les columnes del resultat de la cerca

en: Search for Files
ca: Cerca de fitxers

en: Search history
ca: Historial de les cerques

en: Search paths used by this object
ca: Camins de cerca utilitzats per aquest objecte

en: Searching for '%s'...
ca: S'està cercant «%s»...

en: Searching...
ca: S'està cercant...

en: Secure WebDAV (HTTPS)
ca: WebDAV segur (HTTPS)

en: See mate-dictionary --help for usage
ca: Vegeu mate-dictionary --help per a l'ús

en: Select Disk Image(s) to Mount
ca: Seleccioneu la imatge o imatges a muntar

en: Select Folder
ca: Seleccioneu una carpeta

en: Select _All
ca: Selecciona-ho _tot

en: Select _area to grab
ca: Seleccioneu l'àre_a a agafar

en: Select _devices to include in filesystem scan:
ca: Seleccioneu els _dispositius a incloure a l'exploració del sistema de fitxers:

en: Select a folder
ca: Seleccioneu una carpeta

en: Select a search option from the drop-down list.
ca: Seleccioneu una opció de cerca de la llista desplegable.

en: Select and set the "%s" search option
ca: Selecciona i estableix l'opció de cerca «%s»

en: Select more _options
ca: Seleccioneu més _opcions

en: Select more options
ca: Seleccioneu més opcions

en: Select the "%s" search option
ca: Selecciona l'opció de cerca «%s»

en: Select the entire log
ca: Selecciona tot el registre

en: Select the folder or device from which you want to begin the search.
ca: Seleccioneu la carpeta o el dispositiu des d'on vulgueu iniciar la cerca.

en: Send grabbed area directly to the clipboard
ca: Envia directament l'àrea capturada al porta-retalls

en: Service _type:
ca: _Tipus de servei:

en: Session management options:
ca: Opcions de gestió de la sessió:

en: Set sort order to descending, the default is ascending
ca: Estableix l'ordre del resultat a descendent, per defecte és ascendent

en: Set the font used for printing the definitions
ca: Estableix la lletra utilitzada per a la impressió de les definicions

en: Set the model of the chart
ca: Estableix el model del diagrama

en: Set the root node from the model
ca: Estableix el node arrel des del model

en: Set the text of "Look in folder" search option
ca: Estableix el text de l'opció de cerca «Cerca a la carpeta»

en: Set the text of "Name contains" search option
ca: Estableix el text de l'opció de cerca «El nom conté»

en: Set up _read-only mount
ca: Prepara el muntatge com a només lectura

en: Show Additional Options
ca: Mostra les opcions addicionals

en: Show GDict Options
ca: Mostra les opcions del GDict

en: Show Side Pane
ca: Mostra el plafó lateral

en: Show Status Bar
ca: Mostra la barra d'estat

en: Show hidden and backup files
ca: Mostra els fitxers ocults i de còpia de seguretat

en: Show matches only
ca: Mostra només les coincidències

en: Show more _details
ca: Mostra més _detalls

en: Show or hide the definition window
ca: Mostra o oculta la finestra de definició

en: Show session management options
ca: Mostra les opcions de gestió de la sessió

en: Show the about dialog for the log viewer
ca: Mostra el diàleg «Quant a» per al visualitzador de registres

en: Show the application's version
ca: Mostra la versió de l'aplicació

en: Show version
ca: Mostra la versió

en: Show version of the application
ca: Mostra la versió de l'aplicació

en: Si_ze at most
ca: La mida és com a mol_t

en: Side _Pane
ca: Plafó _lateral

en: Similar _Words
ca: _Paraules semblants

en: Similar words
ca: Paraules semblants

en: Size
ca: Mida

en: Size of the font used to display the log
ca: Mida de la lletra que s'utilitzarà per mostrar el registre

en: Smaller text size
ca: Mida del text més petita

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
ca: Ordena els fitxers per: nom, carpeta, mida, tipus o data

en: Source
ca: Font

en: Source Name
ca: Nom de la font

en: Sources
ca: Fonts

en: Specifies a list of log files to open up at startup. A default list is created by reading /etc/syslog.conf.
ca: Especifica una llista de fitxers de registre a obrir a l'inici. La llista predeterminada es crea amb la lectura de /etc/syslog.conf.

en: Specifies the height of the log viewer main window in pixels.
ca: Especifica l'alçada de la finestra principal del visualitzador de fitxers de registres.

en: Specifies the log file displayed at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
ca: Especifica el fitxer de registre a obrir a l'inici. Per defecte, és /var/adm/messages o /var/log/messages, en funció del vostre sistema operatiu.

en: Specifies the size of the fixed-width font used to display the log in the main tree view. The default is taken from the default terminal font size.
ca: Especifica la mida de la lletra d'amplada fixa utilitzada per mostrar el registre en la vista en arbre principal. Per defecte s'utilitza el mateix valor que el de la mida de la lletra del terminal.

en: Specifies the width of the log viewer main window in pixels.
ca: Especifica l'amplada en píxels de la finestra principal del visualitzador de fitxers de registre.

en: Specify file containing saved configuration
ca: Especifica el fitxer que conté la configuració desada

en: Specify session management ID
ca: Especifica l'ID de gestió de la sessió

en: St_atusbar
ca: _Barra d'estat

en: Starting %s
ca: S'està iniciant %s

en: Status
ca: Estat

en: Statusbar is Visible
ca: La barra d'estat està visible

en: Stop scanning
ca: Atura l'exploració

en: Strategies
ca: Estratègies

en: Strategy
ca: Estratègia

en: Strategy `%s' selected
ca: S'ha seleccionat l'estratègia «%s»

en: Subfolder tips visible
ca: Consells de la subcarpeta visible

en: Sun GNOME Documentation Team <gdocteam@sun.com>
ca: Equip de documentació de GNOME de Sun <gdocteam@sun.com>

en: System Log Viewer
ca: Visualitzador de registres del sistema

en: Take Screenshot
ca: Fes una captura de pantalla

en: Take _Screenshot
ca: Fes una _captura de pantalla

en: Take a picture of the screen
ca: Fa una fotografia de la pantalla

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
ca: Fes la captura de pantalla al cap de l'estona indicada [en segons]

en: Thai
ca: Tai

en: The GdictContext bound to this source
ca: L'objecte GdictContext lligat a aquesta font

en: The GdictContext object used to get the word definition
ca: L'objecte GdictContext utilitzat per obtenir la definició de la paraula

en: The caja file manager is not running.
ca: El gestor de fitxers Caja no s'està executant.

en: The child save process unexpectedly exited.  We are unable to write the screenshot to disk.
ca: El procés fill per desar ha sortit inesperadament. No es pot escriure la captura de pantalla al disc.

en: The content of your home folder has changed. Select rescan to update the disk usage details.
ca: El contingut de la carpeta del vostre usuari ha canviat. Seleccioneu torna a explorar per actualitzar els detalls d'ús del disc.

en: The database used to query the GdictContext
ca: La base de dades que s'utilitza per consultar el GdictContext

en: The default database of this dictionary source
ca: La base de dades predeterminada d'aquesta font de diccionari

en: The default database to use
ca: La base de dades a utilitzar per defecte

en: The default search strategy to use
ca: L'estratègia de cerca a utilitzar per defecte

en: The default strategy of this dictionary source
ca: L'estratègia predeterminada d'aquesta font de diccionari

en: The description of this dictionary source
ca: La descripció d'aquesta font de diccionari

en: The directory the last screenshot was saved in.
ca: El directori on es va desar l'última captura de pantalla.

en: The display name of this dictionary source
ca: El nom a mostrar d'aquesta font de diccionari

en: The document "%s" already exists.  Would you like to replace it?
ca: El document «%s» ja existeix. Voleu substituir-ho?

en: The document does not exist.
ca: El document no existeix.

en: The document name you selected is a folder.
ca: El nom del document que heu seleccionat és una carpeta.

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
ca: Ja existeix el fitxer «%s». Voleu substituir-ho?

en: The file is not a regular file or is not a text file.
ca: El fitxer no és un fitxer normal o un fitxer de text.

en: The filename used by this dictionary source
ca: El nom de fitxer utilitzat per aquesta font de diccionari

en: The folder does not exist.
ca: La carpeta no existeix.

en: The font to be used when printing
ca: La lletra a utilitzar quan s'imprimeix

en: The font to be used when printing a definition.
ca: La lletra a utilitzar quan s'imprimeix una definició.

en: The hostname of the dictionary server to connect to
ca: El nom d'amfitrió del servidor de diccionari a on connectar

en: The maximum depth drawn in the chart from the root
ca: La profunditat màxima dibuixada del diagrama a partir de l'arrel

en: The name of the client of the context object
ca: El nom del client de l'objecte context

en: The name of the default individual database or meta-database to use on a dictionary source. An exclamation mark ("!") means that all the databases present in a dictionary source should be searched
ca: El nom de la base de dades individual o meta-base de dades a utilitzar a la font de diccionari. Un signe d'exclamació («!») indica que s'hauria de cercar totes en les bases de dades presents

en: The name of the default search strategy to use on a dictionary source, if available. The default strategy is 'exact', that is match exact words.
ca: El nom de l'estratègia de cerca per defecte a utilitzar en una font de diccionari, si està disponible. L'estratègia predeterminada és «exact», que cerca paraules exactes.

en: The name of the dictionary source used
ca: El nom de la font de diccionari utilitzada

en: The name of the dictionary source used to retrieve the definitions of words.
ca: El nom de la font de diccionari utilitzat per obtenir les definicions de les paraules.

en: The number of seconds to wait before taking the screenshot.
ca: El nombre de segons a esperar abans de fer la captura de pantalla.

en: The port of the dictionary server to connect to
ca: El port del servidor de diccionari a on connectar

en: The search results may be invalid.  There were errors while performing this search.
ca: El resultat de la cerca pot ser invàlid. S'han produït errors en fer la cerca.

en: The search results may be out of date or invalid.  Do you want to disable the quick search feature?
ca: Els resultats de les cerques poden estar desactualitzades o no ser vàlides.  Voleu inhabilitar la funcionalitat de cerca ràpida?

en: The status code as returned by the dictionary server
ca: El codi d'estat retornat pel servidor de diccionari

en: The strategy used to query the GdictContext
ca: L'estratègia que s'utilitza per consultar el GdictContext

en: The transport mechanism used by this dictionary source
ca: El mecanisme de transport utilitzat per aquesta font de diccionari

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
ca: No hi ha cap visualitzador instal·lat capaç de mostrar el document.

en: There is no installed viewer capable of displaying the folder.
ca: No hi ha cap visualitzador instal·lat capaç de mostrar la carpeta.

en: There was an error displaying help.
ca: S'ha produït un error en mostrar l'ajuda.

en: There was an error displaying help: %s
ca: S'ha produït un error en mostrar l'ajuda: %s

en: There was an error while displaying help
ca: S'ha produït un error en mostrar l'ajuda

en: This key defines the default value of the "Look in Folder" widget.
ca: Aquesta clau defineix el valor predeterminat de l'estri «Cerca a la carpeta».

en: This key defines the items which were searched for in the past.
ca: Aquesta clau defineix els elements que s'han buscat en el passat.

en: This key defines the order of the columns in the search results. This key should not be modified by the user.
ca: Aquesta clau defineix l'ordre de les columnes del resultat de la cerca. L'usuari no hauria de modificar aquesta clau.

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a quick search. The wildcards '*' and '?' are supported. The default values are /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, and /var/*.
ca: Aquesta clau defineix quins camins exclourà l'eina de cerca de la cerca ràpida. Els comodins «*» i «?» valen. Els valors per defecte són /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, i /var/*.

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a second scan when performing a quick search. The second scan uses the find command to search for files. The purpose of the second scan is to find files that have not been indexed. The wildcards '*' and '?' are supported. The default value is /.
ca: Aquesta clau defineix quins camins exclourà l'eina de cerca del segon pas de la cerca ràpida. El segon pas utilitza l'ordre find per cercar fitxers. La idea del segon pas és cercar fitxers que no estan indexats. Els comodins «*» i «?» valen. El valor per defecte és /.

en: This key defines the window height, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default height.
ca: Aquesta clau defineix l'alçada de la finestra, i s'utilitza per recordar la mida de l'eina de cerca entre sessions. Si ho establiu a -1, s'utilitzarà l'alçada per defecte.

en: This key defines the window width, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default width.
ca: Aquesta clau defineix l'amplada de la finestra, i s'utilitza per recordar la mida de l'eina de cerca entre sessions. Si ho establiu a -1, s'utilitzarà l'amplada per defecte.

en: This key determines if the "Contains the text" search option is selected when the search tool is started.
ca: Aquesta clau determina si l'opció de cerca «Conté el text» està seleccionada quan s'inicia l'eina de cerca.

en: This key determines if the "Date modified less than" search option is selected when the search tool is started.
ca: Aquesta clau determina si l'opció de cerca «La data de modificació és anterior a» està seleccionada quan s'inicia l'eina de cerca.

en: This key determines if the "Date modified more than" search option is selected when the search tool is started.
ca: Aquesta clau determina si l'opció de cerca «La data de modificació és posterior a» està seleccionada quan s'inicia l'eina de cerca.

en: This key determines if the "Exclude other filesystems" search option is selected when the search tool is started.
ca: Aquesta clau determina si l'opció de cerca «Exclou altres sistemes de fitxers» està seleccionada quan s'inicia l'eina de cerca.

en: This key determines if the "File is empty" search option is selected when the search tool is started.
ca: Aquesta clau determina si l'opció de cerca «El fitxer està buit» està seleccionada quan s'inicia l'eina de cerca.

en: This key determines if the "Follow symbolic links" search option is selected when the search tool is started.
ca: Aquesta clau determina si l'opció de cerca «Segueix els enllaços simbòlics» està seleccionada quan s'inicia l'eina de cerca.

en: This key determines if the "Name does not contain" search option is selected when the search tool is started.
ca: Aquesta clau determina si l'opció de cerca «El nom no conté» està seleccionada quan s'inicia l'eina de cerca.

en: This key determines if the "Name matches regular expression" search option is selected when the search tool is started.
ca: Aquesta clau determina si l'opció de cerca «El nom coincideix amb l'expressió regular» està seleccionada quan s'inicia l'eina de cerca.

en: This key determines if the "Owned by group" search option is selected when the search tool is started.
ca: Aquesta clau determina si l'opció de cerca «Grup del fitxer» està seleccionada quan s'inicia l'eina de cerca.

en: This key determines if the "Owned by user" search option is selected when the search tool is started.
ca: Aquesta clau determina si l'opció de cerca «Propietari del fitxer» està seleccionada quan s'inicia l'eina de cerca.

en: This key determines if the "Owner is unrecognized" search option is selected when the search tool is started.
ca: Aquesta clau determina si l'opció de cerca «No es coneix el propietari» està seleccionada quan s'inicia l'eina de cerca.

en: This key determines if the "Show hidden files and folders" search option is selected when the search tool is started.
ca: Aquesta clau determina si l'opció de cerca «Mostra els fitxers i les carpetes ocultes» està seleccionada quan s'inicia l'eina de cerca.

en: This key determines if the "Size at least" search option is selected when the search tool is started.
ca: Aquesta clau determina si l'opció de cerca «La mida és almenys» està seleccionada quan s'inicia l'eina de cerca.

en: This key determines if the "Size at most" search option is selected when the search tool is started.
ca: Aquesta clau determina si l'opció de cerca «La mida és com a màxim» està seleccionada quan s'inicia l'eina de cerca.

en: This key determines if the search tool disables the use of the find command after performing a quick search.
ca: Aquesta clau determina si l'eina de cerca inhabilita l'ús de l'ordre find després d'executar la cerca ràpida.

en: This key determines if the search tool disables the use of the locate command when performing simple file name searches.
ca: Aquesta clau determina si l'eina de cerca inhabilita l'ús de l'ordre locate quan es fan cerques simples de noms de fitxer.

en: This key determines if the search tool window starts in a maximized state.
ca: Aquesta clau determina si la finestra de l'eina de cerca s'inicia maximitzada.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ca: Aquest programa es distribueix amb l'expectativa que serà útil, però SENSE CAP GARANTIA; ni tan sols la garantia implícita de COMERCIALITZACIÓ o ADEQUACIÓ PER UN PROPÒSIT PARTICULAR. Per obtenir més informació, consulteu la Llicència Pública General de GNU.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ca: Aquest programa és programari lliure; podeu redistribuir-lo i/o modificar-lo sota els termes de la Llicència Pública General GNU tal com ha estat publicada per la Free Software Foundation; ja sigui la versió 2 de la Llicència o bé (si ho preferiu) qualsevol altra versió posterior.

en: This version of System Log does not support GZipped logs.
ca: Aquesta versió del registre del sistema no admet registres comprimits amb Gzip.

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
ca[0]: Això obrirà %d finestra separada.
ca[1]: Això obrirà %d finestres separades.

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
ca: Això suprimirà permanentment la font de diccionari de la llista.

en: Toggle dictionary window
ca: Commuta la finestra del diccionari

en: Too many arguments. Only one directory can be specified.
ca: Hi ha massa paràmetres. Només es pot especificar un directori.

en: Toolbar is Visible
ca: La barra d'eines és visible

en: Total Size
ca: Mida total

en: Total filesystem capacity
ca: Capacitat total del sistema de fitxers

en: Total filesystem capacity:
ca: Capacitat total del sistema de fitxers:

en: Total filesystem usage
ca: Utilització total del sistema de fitxers

en: Trash is unavailable.  Could not move "%s" to the trash.
ca: La paperera no és disponible. No s'ha pogut moure «%s» a la paperera.

en: Type
ca: Tipus

en: Type the word you want to look up
ca: Teclegeu la paraula que vulgueu consultar

en: USER
ca: USUARI

en: Unable to clear the temporary folder:
    %s
ca: No es pot netejar la carpeta temporal:
    %s

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'
ca: No es pot connectar al servidor de diccionari «%s:%d»

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'. The server replied with code %d (server down)
ca: No es pot connectar al servidor de diccionari «%s:%d». El servidor ha respost amb el codi %d (el servidor no funciona)

en: Unable to create a context
ca: No es pot crear un context

en: Unable to create a source file
ca: No es pot crear un fitxer font

en: Unable to create socket
ca: No es pot crear el sòcol

en: Unable to create the data directory '%s': %s
ca: No es pot crear el directori de dades «%s»: %s

en: Unable to display the preview: %s
ca: No es pot mostrar la vista prèvia: %s

en: Unable to find a suitable dictionary source
ca: No es pot trobar cap font de diccionari adequada

en: Unable to find dictionary source
ca: No es pot trobar la font de diccionari

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition file: %s
ca: No es pot obtenir la clau «%s» dins del fitxer de definició de font de diccionari: %s

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition: %s
ca: No es pot obtenir la clau «%s» dins la definició de font de diccionari: %s

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : '%s'
ca: No es pot analitzar la resposta del servidor de diccionari
    : «%s»

en: Unable to remove source '%s'
ca: No es pot suprimir la font «%s»

en: Unable to rename file '%s' to '%s': %s
ca: No es pot reanomenar el fitxer «%s» a «%s»: %s

en: Unable to save source file
ca: No es pot desar el fitxer font

en: Unable to set the channel as non-blocking: %s
ca: No es pot establir el canal com a no bloquejant: %s

en: Unable to take a screenshot of the current window
ca: No es pot fer una captura de pantalla de la finestra actual

en: Unknown error saving screenshot to disk
ca: S'ha produït un error desconegut en desar la captura de pantalla al disc

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ca: No es reconeix la versió «%s» del fitxer d'escriptori

en: Unrecognized launch option: %d
ca: No es reconeix l'opció de llançament: %d

en: Untitled document
ca: Document sense títol

en: Usage
ca: Utilització

en: VALUE
ca: VALOR

en: Version:
ca: Versió:

en: View as Rings Chart
ca: Visualitza com el diagrama d'anells

en: View as Treemap Chart
ca: Visualitza com el diagrama d'un arbre d'assignació

en: View or monitor system log files
ca: Visualitzeu o monitoreu els fitxers de registre del sistema

en: View, monitor or analyze your system logs in a gradual manner.
ca: Visualitzeu, monitoreu o analitzeu els registres del sistema de forma esglaonada.

en: Whether any change to the home directory should be monitored.
ca: Si s'ha de monitorar qualsevol canvi al directori de l'usuari.

en: Whether the context uses only local dictionaries or not
ca: Si el context utilitza només diccionaris locals

en: Whether the status bar at the bottom of main window should be visible.
ca: Si la barra d'estat a baix de tot de la finestra principal s'ha de veure.

en: Whether the subfolder tooltips of the selected folder are drawn.
ca: Si es dibuixen els indicadors de funció de les subcarpetes de la carpeta seleccionada.

en: Whether the toolbar should be visible in main window.
ca: Si la barra d'eines s'ha de veure a la finestra principal.

en: Which type of chart should be displayed.
ca: Quin tipus de gràfic s'ha de mostrar.

en: Width of the main window in pixels
ca: Amplada en píxels de la finestra principal

en: Windows share
ca: Compartició Windows

en: Without mount points disk usage cannot be analyzed.
ca: No es pot analitzar la utilització del disc sense els punts de muntatge.

en: Word `%s' selected
ca: S'ha seleccionat la paraula «%s»

en: Words to look up
ca: Paraules a consultar

en: Words to match
ca: Paraules a coincidir

en: Wrapped
ca: Ajustat

en: You can perform scans on a file system, your home or any other folder - local or remote. There is also an option to constantly monitor any external changes to the home directory and warn the user if a file is added/removed.
ca: Podeu realitzar exploracions en un sistema de fitxers, en la carpeta d'inici de l'usuari o en qualsevol altra carpeta - local o remota. També hi ha una opció per monitorar constantment qualsevol canvi extern al directori d'inici de l'usuari i advertir a l'usuari si s'afegeix o s'elimina un fitxer.

en: You did not select a document name.
ca: No heu seleccionat un nom per al document.

en: You don't have enough permissions to read the file.
ca: No teniu suficients permisos per llegir el fitxer.

en: You may not have write permissions to the document.
ca: Pot ser que no tingueu permisos d'escriptura per al document.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <https://www.gnu.org/licenses/>.
ca: Hauríeu d'haver rebut una còpia de la Llicència pública general de GNU amb aquest programa. Si no és el cas, vegeu <https://www.gnu.org/licenses/>.

en: Zoom _In
ca: A_ugmenta el zoom

en: Zoom _Out
ca: Disminueix el z_oom

en: Zoom in
ca: Augmenta el zoom

en: Zoom out
ca: Disminueix el zoom

en: [DIRECTORY]
ca: [DIRECTORI]

en: [LOGFILE...]
ca: [FITXER DE REGISTRE...]

en: _About
ca: _Quant a

en: _Analyzer
ca: _Analitzador

en: _Apply
ca: _Aplica

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Close
ca: Tan_ca

en: _Collapse All
ca: _Contreu-ho tot

en: _Contents
ca: _Contingut

en: _Copy
ca: _Copia

en: _Date modified less than
ca: La _data de modificació és anterior a

en: _Description:
ca: _Descripció:

en: _Domain Name:
ca: Nom del _domini:

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Expand All
ca: _Expandeix-ho tot

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Filters
ca: _Filtres

en: _Find
ca: Tro_ba

en: _Find...
ca: Tro_ba...

en: _Find:
ca: Tro_ba:

en: _First Definition
ca: _Primera definició

en: _Folder:
ca: C_arpeta:

en: _Go
ca: _Vés

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Image type:
ca: Tipus d'_imatge:

en: _Last Definition
ca: Ú_ltima definició

en: _Location (URI):
ca: _Ubicació (URI):

en: _Look Up Selected Text
ca: Consu_lta el text seleccionat

en: _Look in folder:
ca: _Cerca a la carpeta:

en: _Monitor changes to your home folder
ca: _Monitora els canvis a la vostra carpeta d'usuari

en: _Mount
ca: _Munta

en: _Name contains:
ca: El _nom conté:

en: _Name:
ca: _Nom:

en: _New
ca: _Nou

en: _Next
ca: Següe_nt

en: _Next Definition
ca: Definició _següent

en: _Normal Size
ca: Mida _normal

en: _Open
ca: _Obre

en: _Open Folder
ca: O_bre la carpeta

en: _Open with %s
ca: _Obre amb %s

en: _Open...
ca: _Obre...

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _Previous
ca: Ant_erior

en: _Previous Definition
ca: Definició _anterior

en: _Print
ca: Im_primeix

en: _Print font:
ca: Lletra per im_primir:

en: _Print...
ca: Im_primeix...

en: _Quit
ca: _Surt

en: _Regular Expression:
ca: Expressió _regular:

en: _Replace
ca: _Substitueix

en: _Rescan
ca: _Torna a explorar

en: _Save
ca: De_sa

en: _Save Results As...
ca: Anomena i de_sa els resultats...

en: _Save a Copy...
ca: _Desa una còpia...

en: _Scan
ca: _Explora

en: _Select a dictionary source for looking up words:
ca: _Seleccioneu una font de diccionari on consultar les paraules:

en: _Server:
ca: _Servidor:

en: _Share:
ca: _Compartició:

en: _Show hidden folders
ca: _Mostra les carpetes ocultes

en: _Sidebar
ca: Barra _lateral

en: _Statusbar
ca: _Barra d'estat

en: _Toolbar
ca: Barra d'_eines

en: _User Name:
ca: _Nom d'usuari:

en: _View
ca: _Vista

en: available:
ca: disponible:

en: contains hardlinks for:
ca: conté enllaços forts per a:

en: days
ca: dies

en: effect
ca: efecte

en: last update: %s
ca: última actualització: %s

en: link (broken)
ca: enllaç (trencat)

en: link to %s
ca: enllaç a %s

en: nd copy)
ca: a còpia)

en: rd copy)
ca: a còpia)

en: seconds
ca: segons

en: source
ca: font

en: st copy)
ca: a còpia)

en: th copy)
ca: a còpia)

en: today at %-I:%M %p
ca: avui a les %-H:%M

en: used:
ca: utilitzat:

en: word
ca: paraula

en: yesterday at %-I:%M %p
ca: ahir a les %-H:%M
