Xfce Apps - en to ca translation catalogue (422 entries)

en: %d match | %d matches
ca[0]: %d coincidència
ca[1]: %d coincidències

en: %d of %d match | %d of %d matches
ca[0]: %d de %d coincidència
ca[1]: %d de %d coincidències

en: %s (%s, failed)
ca: %s (%s, fallat)

en: %s (%s, partial)
ca: %s (%s, parcial)

en: %s | Authors: %s | Filename: %s
ca: %s | Autors: %s | Nom de fitxer: %s

en: '0' disables and wipes recent history
ca: «0» deshabilita i esborra l'historial de recents

en: <b>Color Scheme</b>
ca: <b>Esquema de colors</b>

en: <b>Display</b>
ca: <b>Pantalla</b>

en: <b>File Saving</b>
ca: <b>Desat de fitxers</b>

en: <b>Font</b>
ca: <b>Lletra</b>

en: <b>History</b>
ca: <b>Historial</b>

en: <b>Indentation</b>
ca: <b>Sagnat</b>

en: <b>Miscellaneous</b>
ca: <b>Miscel·lània</b>

en: <b>Notebook Tabs</b>
ca: <b>Pestanyes de la llibreta</b>

en: <b>Smart Keys</b>
ca: <b>Tecles intel·ligents</b>

en: <b>Toolbar</b>
ca: <b>Barra d'eines</b>

en: About this application
ca: Quant a aquesta aplicació

en: All Documents
ca: Tots els documents

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: Always
ca: Sempre

en: Always show tabs even with one file
ca: Mostra sempre les pestanyes fins i tot amb un fitxer

en: Appearance
ca: Aparença

en: Application
ca: Aplicació

en: Arabic
ca: Àrab

en: Armenian
ca: Armeni

en: Authentication is required to run Mousepad as root.
ca: Es requereix autenticació per executar Mousepad com a root.

en: Auto indent a new line
ca: Sagnat automàtic en una línia nova

en: Automatic reloading
ca: Recàrrega automàtica

en: Automatically select the search result and scroll the view
ca: Selecciona automàticament el resultat de la cerca i desplaça la vista

en: Backspace: Delete indent spaces as tabs
ca: Retrocés: Esborra espais de sagnats com a tabuladors

en: Baltic
ca: Bàltic

en: Body:
ca: Cos:

en: Button
ca: Botó

en: COLUMN
ca: COLUMNA

en: C_olumn number:
ca: Número de c_olumna:

en: Celtic
ca: Cèltic

en: Central European
ca: Europa central

en: Change the case of the selection opposite case
ca: Canvia les majúscules a minúscules, i viceversa

en: Change the case of the selection to lowercase
ca: Canvia les majúscules de la selecció a minúscules

en: Change the case of the selection to title case
ca: Canvia les majúscules de la selecció a majúscules de títol

en: Change the case of the selection to uppercase
ca: Canvia les minúscules de la selecció a majúscules

en: Change the editor font
ca: Canvia la lletra de l'editor

en: Change the visibility of the main menubar
ca: Canvia la visibilitat de la barra de menús principal

en: Change the visibility of the statusbar
ca: Canvia la visibilitat de la barra d'estat

en: Change the visibility of the toolbar
ca: Canvia la visibilitat de la barra d'eines

en: Character(s) to use as end of line
ca: Caràcters que cal utilitzar com a final de línia

en: Checking encodings...
ca: Comprovant codificacions de caràcters...

en: Chinese Simplified
ca: Xinès simplificat

en: Chinese Traditional
ca: Xinès tradicional

en: Choose Mousepad Font
ca: Trieu la lletra de Mousepad

en: Choose a filetype
ca: Escull un tipus de fitxer

en: Clea_r
ca: Nete_ja

en: Clear Documents History
ca: Neteja l'historial de documents

en: Clear _History
ca: Neteja l'_historial

en: Clear the recently used files history
ca: Neteja l'historial dels fitxers recents

en: Clearing the documents history will permanently remove all currently listed entries.
ca: Netejar l'historial de documents eliminarà permanentment totes les entrades mostrades actualment.

en: Client-side decorations (restart required)
ca: Decoracions del costat del client (cal reiniciar)

en: Close _Tab
ca: _Tanca la pestanya

en: Close the current document
ca: Tanca el document actual

en: Close this tab
ca: Tanca aquesta pestanya

en: Close this window
ca: Tanca aquesta finestra

en: Color scheme to use for the text view
ca: Esquema de colors que cal utilitzar per a la visualització de text

en: Column number the cursor to position to (COLUMN >= 0 from start, COLUMN < 0 from end)
ca: Número de columna on posicionar el cursor (COLUMNA >= 0 des de l'inici, COLUMNA < 0 des del final)

en: Configure the Mousepad text editor
ca: Configura l'editor de text Mousepad

en: Conve_rt
ca: Conve_rteix

en: Convert all tabs to spaces in the selection or document
ca: Converteix tots els tabuladors a espais en la selecció o el document

en: Convert all the leading spaces to tabs in the selected line(s) or document
ca: Converteix tots els espais inicials a tabulacions en les línies seleccionades o el document

en: Convert text in different ways
ca: Converteix el text de diferents maneres

en: Copy the selection
ca: Copia la selecció

en: Create a new document
ca: Crea un document nou

en: Create a new document from a template
ca: Crea un document nou a partir d’una plantilla

en: Create a new document in a new window
ca: Crea un document nou en una finestra nova

en: Cu_t
ca: Re_talla

en: Current
ca: Actual

en: Cut the selection
ca: Retalla la selecció

en: Cycled notebook tab switching
ca: Commutació cíclica de les pestanyes de la llibreta

en: Cyrillic
ca: Ciríl·lic

en: Cyrillic/Russian
ca: Ciríl·lic/Rus

en: Cyrillic/Ukrainian
ca: Ciríl·lic/ucraïnès

en: Decrease the indentation of the selection or current line
ca: Disminueix el sagnat de la selecció o de la línia actual

en: Default
ca: Predeterminat

en: Default encoding:
ca: Codificació predeterminada:

en: Default language:
ca: Idioma predeterminat:

en: Delete _Line
ca: Suprimeix la _línia

en: Delete the current line
ca: Suprimeix la línia actual

en: Delete the current selection
ca: Suprimeix la selecció actual

en: Dialog
ca: Diàleg

en: Disallow modifications via keyboard / mouse
ca: No permet les modificacions mitjançant el teclat o el ratolí

en: Display a list of possible encodings to open files
ca: Mostra una llista de codificacions possibles per obrir fitxers

en: Display line endings
ca: Mostra els finals de línia

en: Display the Mousepad user manual
ca: Mostra el manual d'usuari de Mousepad

en: Display whitespace
ca: Mostra l'espai en blanc

en: Do not register with the D-BUS session message bus
ca: No et registris amb el bus de missatges de sessió de D-BUS

en: Do you want to save the changes before closing?
ca: Voleu desar els canvis abans de tancar?

en: Do you want to save your changes before reloading?
ca: Voleu desar els canvis abans de la recàrrega?

en: Document Settings
ca: Ajusts del document

en: Document menu
ca: Menú document

en: Down
ca: Cap avall

en: Drag & Drop
ca: Arrossega i deixa anar

en: Dup_licate Line / Selection
ca: Dup_lica la línia / selecció

en: Duplicate the current line or selection
ca: Duplica la línia actual o la selecció

en: ENCODING
ca: CODIFICACIÓ

en: Edit menu
ca: Menú edita

en: Edit;Text;Simple;XFCE;Lightweight;Fast;
ca: Edita;Text;Simple;XFCE;Lleuger;Ràpid;

en: Eight spaces
ca: Vuit espais

en: Enable _syntax highlighting
ca: Activa el ressaltat de la _sintaxi

en: Enable automatic indentation
ca: Habilita el sagnat automàtic

en: Enable text _wrapping
ca: Habilita l'a_justament del text

en: Encoding to be used to open files (leave empty to open files in the encoding dialog)
ca: Codificació que s'utilitzarà per obrir fitxers (deixeu-ho en blanc per obrir fitxers al quadre de diàleg de codificació)

en: Ensure new line at file end
ca: Assegura que hi ha una línia en blanc al final del fitxer

en: Expand tabs to fill available space
ca: Expandeix els tabuladors per a omplir tot l'espai disponible

en: Externally Modified
ca: Externament modificat

en: Failed to clear the recent history
ca: Ha fallat l'esborrament de l'historial recent

en: Failed to open the document
ca: Ha fallat l'obriment del document

en: Failed to open the documentation browser
ca: Ha fallat l'obriment del navegador de la documentació

en: Failed to prepare the temporary file for encoding tests
ca: No s'ha pogut preparar el fitxer temporal per a les proves de codificació

en: Failed to print the document
ca: Ha fallat la impressió del document

en: Failed to reload the document
ca: Ha fallat la recàrrega del document

en: Failed to save the document
ca: Ha fallat el desament del fitxer

en: File
ca: Fitxer

en: File menu
ca: Menú fitxer

en: File monitoring
ca: Vigilància d'arxius

en: File opening mode: "%s", "%s" or "%s" (open tabs in a new window)
ca: Mode d'obertura de fitxers: "%s", "%s" o "%s" (obre les pestanyes en una finestra nova)

en: Filetype: %s
ca: Tipus de fitxer: %s

en: Filetype: None
ca: Tipus de fitxer: Sense

en: Find _Next
ca: Troba el _següent

en: Find _Previous
ca: Troba l'_anterior

en: Find and Rep_lace...
ca: Troba i _substitueix...

en: Find and Replace
ca: Troba i substitueix

en: First key press
ca: Primera tecla premuda

en: Fonts
ca: Lletres

en: Four spaces
ca: Quatre espais

en: Georgian
ca: Georgià

en: Go To
ca: Vés-hi

en: Go back to shorten list
ca: Torna enrere per escurçar la llista

en: Go to a specific location in the document
ca: Vés a una ubicació específica del document

en: Greek
ca: Grec

en: Header:
ca: Capçalera:

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Hebrew Visual
ca: Hebreu visual

en: Help menu
ca: Menú ajuda

en: Highlight _All
ca: Ressalta-ho t_ot

en: Highlight current line
ca: Ressalta la línia actual

en: Highlight matching brackets
ca: Ressalta els parèntesis emparellats

en: Highlight the search matches
ca: Ressalta les coincidències de la cerca

en: History
ca: Historial

en: History disabled
ca: Historial inhabilitat

en: Home/End: Detect leading/trailing whitespace:
ca: Inici/fi: detecta els espais en blanc al principi/final:

en: Icon Size:
ca: Mida de la icona:

en: Icons Only
ca: Només icones

en: If not, all this data will be lost.
ca: En cas que no, totes aquestes dades es perdran.

en: If not, the guessed encoding will be used.
ca: Si no, s’utilitzarà la codificació endevinada.

en: If you don't save the document, all the changes will be lost.
ca: Si no deseu el document, es perdran tots els canvis.

en: If you don't save this read-only document as another file, all the changes will be lost.
ca: Si no deseu aquest document de només lectura com un altre fitxer, perdreu tots els canvis.

en: If you revert the file, all unsaved changes will be lost.
ca: Si revertiu el fitxer, es perdran tots els canvis no s'hagin desat.

en: If you save the document, all of the external changes will be lost.
ca: Si no deseu el document, es perdran tots els canvis externs.

en: Increase the indentation of the selection or current line
ca: Augmenta el sagnat de la selecció o de la línia actual

en: Indent/unindent the currently selected text or the current line
ca: Incrementa/disminueix el sagnat del text seleccionat o de l'arxiu actual

en: Insert Spaces
ca: Insereix espais

en: Insert Tabs
ca: Insereix tabuladors

en: Insert _Spaces
ca: Insereix e_spais

en: Insert spaces when the tab button is pressed
ca: Insereix espais quan es premi el botó de tabulació

en: Invalid byte sequence in conversion input
ca: Seqüència de bytes invàlida en la conversió de l'entrada

en: It seems that the previous session did not end normally. Do you want to restore the available data?
ca: Sembla que la sessió anterior no va acabar amb normalitat. Voleu restaurar les dades disponibles?

en: Japanese
ca: Japonès

en: Korean
ca: Coreà

en: LINE
ca: LÍNIA

en: Language to use for syntax highlighting
ca: Llenguatge que cal utilitzar per ressaltar la sintaxi

en: Large Toolbar
ca: Barra d'eines gran

en: Leave fullscreen mode
ca: Surt del mode de pantalla completa

en: Line E_nding
ca: Final de lí_nia

en: Line N_umbers
ca: Nú_meros de línies

en: Line number the cursor to position to (LINE > 0 from top, LINE < 0 from bottom)
ca: Número de la línia on posicionar el cursor (LÍNIA > 0 des de dalt, LÍNIA < 0 des de baix)

en: Line numbers:
ca: Números de les línies:

en: Line: %d Column: %d
ca: Línia: %d Columna: %d

en: Line: %d Column: %d Selection: %d
ca: Línia: %d Columna: %d Selecció: %d

en: Loading the template failed
ca: Ha fallat la càrrega de la plantilla

en: Long line margin at column:
ca: Línia divisòria del marge a la columna:

en: Make a copy with '~' suffix
ca: Fes una còpia amb el sufix «~»

en: Make the window fullscreen
ca: Fes que la finestra ocupi tota la pantalla

en: Match _case
ca: Coincidència exa_cta

en: Menu
ca: Menú

en: Menubar
ca: Barra de menú

en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

en: Missing Templates directory
    '%s'
ca: Falta el directori Plantilles
    '%s'

en: Mousepad Preferences
ca: Preferències del Mousepad

en: Mousepad Shortcuts
ca: Dreceres del Mousepad

en: Mousepad aims to be an easy-to-use and fast editor. Our target is an editor for quickly editing text files, not a development environment or an editor with a huge bunch of plugins.
ca: Mousepad vol ser un editor fàcil d’utilitzar i ràpid. El nostre objectiu és un editor per editar ràpidament fitxers de text, no un entorn de desenvolupament o un editor amb una gran quantitat de connectors.

en: Mousepad is a simple text editor for the Xfce desktop environment
ca: El Mousepad és un editor de text sencill per a l'entorn d'escriptori Xfce

en: Move content in different ways
ca: Mou el contingut de diferents maneres

en: Move lines one line down
ca: Mou les línies una línia avall

en: Move lines one line up
ca: Mou les línies una línia amunt

en: Move the current document to a new window
ca: Mou el document actual a una finestra nova

en: Move words one word left
ca: Mou les paraules una paraula a l'esquerra

en: Move words one word right
ca: Mou les paraules una paraula a la dreta

en: Never
ca: Mai

en: New From Te_mplate
ca: Nou des d'una p_lantilla

en: New _Window
ca: _Finestra nova

en: No clipboard data
ca: No hi ha dades al porta-retalls

en: No filetype
ca: Sense tipus de fitxer

en: No items found
ca: No s'han trobat elements

en: No other valid encoding was found.
ca: No s'ha trobat cap altra codificació vàlida.

en: No style scheme
ca: Sense esquema d'estil

en: No template files found in
    '%s'
ca: No s'ha trobat cap fitxer de plantilla a
    «%s»

en: None
ca: Sense

en: Nordic
ca: Nòrdic

en: Numbering interval:
ca: Interval de numeració:

en: OVR
ca: Sobreescriu

en: On the other hand we try to use the latest GTK features available, which means that if GTK adds something new in a major release that is useful for the editor, we will likely bump the GTK dependency and integrate this new feature in Mousepad.
ca: D’altra banda, intentem fer servir les darreres funcions de GTK disponibles, cosa que significa que si el GTK afegeix alguna cosa nova en una versió important que sigui útil per a l’editor, probablement toparem amb la dependència de GTK i integrem aquesta nova funció al Mousepad.

en: One Line _Down
ca: Una línia a_vall

en: One Line _Up
ca: Una línia am_unt

en: One Word _Left
ca: Una paraula a _l'esquerra

en: One Word _Right
ca: Una paraula a la d_reta

en: Op_en Recent
ca: Obr_e un fitxer recent

en: Open '%s'
ca: Obre «%s»

en: Open File
ca: Obre un fitxer

en: Open a file
ca: Obre un fitxer

en: Open a recently used file
ca: Obre un fitxer utilitzat recentment

en: Open encoding dialog
ca: Obre el diàleg de codificació

en: Open files in:
ca: Obre els fitxers en:

en: Open the preferences dialog
ca: Obre el diàleg de preferències

en: Ot_her (%d)...
ca: A_ltre (%d)...

en: Ot_her...
ca: A_ltres...

en: Other (partial):
ca: Altres (parcial):

en: Other partially valid encodings were found, please choose below.
ca: S'han trobat altres codificacions parcials vàlides, trieu-ne de sota.

en: Other valid encodings were found, please choose below.
ca: S'han trobat altres codificacions vàlides, trieu-ne de sota.

en: Other...
ca: Altres...

en: Other:
ca: Altres:

en: Paste _Special
ca: Enganxament e_special

en: Paste as _Column
ca: Enganxa com a _columna

en: Paste from _History
ca: Enganxa des de l'_historial

en: Paste from the clipboard history
ca: Enganxa des de l'historial del porta-retalls

en: Paste the clipboard
ca: Enganxa el porta-retalls

en: Paste the clipboard in a special way
ca: Enganxa el porta-retalls d'una manera especial

en: Paste the clipboard text into a column
ca: Enganxa el text del porta-retalls dins d'una columna

en: Plain Text
ca: Text pla

en: Please report bugs to <%s>.
ca: Notifiqueu els errors a <%s>.

en: Please select a file
ca: Seleccioneu un fitxer

en: Plugins
ca: Connectors

en: Preferences Dialog
ca: Diàleg de preferències

en: Preferences...
ca: Perferències...

en: Print _line numbers
ca: Imprimeix els _números de les línies

en: Print page _headers
ca: Imprimeix les _capçaleres de la pàgina

en: Print the current document
ca: Imprimeix el document actual

en: Print version information and exit
ca: Imprimeix la informació de la versió i surt

en: Quit Mousepad
ca: Surt de mousepad

en: Quit a running Mousepad primary instance
ca: Tanca una instància principal de Mousepad en execució

en: Re_load
ca: Re_carrega

en: Re_vert
ca: Re_verteix

en: Read Only
ca: Només de lectura

en: Reading the template failed
ca: Ha fallat la lectura de la plantilla

en: Recent file menu length:
ca: Longitud del menú d'arxius recents:

en: Redo the last undone action
ca: Refés l'última acció desfeta

en: Regular e_xpression
ca: E_xpressió regular

en: Reload file from disk
ca: Recarrega el fitxer del disc

en: Remember window position
ca: Recorda la posició de la finestra

en: Remember window size
ca: Recorda la mida de la finestra

en: Remember window state
ca: Recorda l'estat de la finestra

en: Remove all entries from the documents history?
ca: Voleu suprimir totes les entrades de l'historial de documents?

en: Remove all the trailing spaces from the selected line(s) or document
ca: Elimina tots els espais finals de les línies seleccionades o del document

en: Replace _all in:
ca: S_ubstitueix-ho tot en:

en: Replace _with:
ca: Substitueix _amb:

en: Reverse the order of something
ca: Inverteix l'ordre d'alguna cosa

en: Revert to the saved version of the file
ca: Reverteix a la versió desada del fitxer

en: Romanian
ca: Romanès

en: Run Mousepad as root
ca: Executa Mousepad com a root

en: Save A_ll
ca: Des_a-ho tot

en: Save As
ca: Anomena i desa

en: Save Changes
ca: Desa els canvis

en: Save _As
ca: _Anomena i desa

en: Save _As...
ca: _Anomena i desa...

en: Save all document in this window
ca: Desa tots els documents d'aquesta finestra

en: Save current document as another file
ca: Desa el document actual com a un altre fitxer

en: Save the current document
ca: Desa el document actual

en: Search _direction:
ca: Sentit _de la cerca:

en: Search backwards for the same text
ca: Cerca enrere el mateix text

en: Search for and replace text
ca: Cerca i substitueix el text

en: Search for text
ca: Cerca el text

en: Search forwards for the same text
ca: Cerca endavant el mateix text

en: Search history size:
ca: Mida de l'historial de cerca:

en: Search menu
ca: Menú cerca

en: Second key press
ca: Segona tecla premuda

en: Select F_ont...
ca: Selecciona una ll_etra...

en: Select Tab Size
ca: Seleccioneu la mida del tabulador

en: Select _All
ca: Selecciona-ho _tot

en: Select the next tab
ca: Selecciona la pestanya següent

en: Select the previous tab
ca: Selecciona la pestanya anterior

en: Select the text in the entire document
ca: Selecciona el text de tot el document

en: Selection
ca: Selecció

en: Session restore:
ca: Restauració de la sessió:

en: Set custom tab size
ca: Estableix la mida personalitzada del tabulador

en: Set the line ending of the document to DOS / Windows (CR LF)
ca: Estableix el final de línia del document a DOS / Windows (CR LF)

en: Set the line ending of the document to Mac (CR)
ca: Estableix el final de línia del document a Mac (CR)

en: Set the line ending of the document to Unix (LF)
ca: Estableix el final de línia del document a Unix (LF)

en: Shortcuts Editor
ca: Editor de dreceres

en: Shortcuts...
ca: Dreceres...

en: Show all encodings
ca: Mostra totes les codificacions

en: Show full filename in title bar
ca: Mostra el nom complet del fitxer a la barra de títol

en: Show line numbers
ca: Mostra els números de les línies

en: Show the preferences dialog
ca: Mostra el diàleg de preferències

en: Show the shortcuts dialog
ca: Mostra el diàleg de dreceres

en: Show toolbar
ca: Mostra la barra d'eines

en: Simple Text Editor
ca: Editor de text senzill

en: Small Toolbar
ca: Barra d'eines petita

en: South European
ca: Europa del sud

en: Spell Checking
ca: Comprovació ortogràfica

en: St_atusbar
ca: Barra d'e_stat

en: St_rip Trailing Spaces
ca: T_reu els espais finals

en: Store the byte-order mark in the file
ca: Desa la marca d'ordre de bytes al fitxer

en: Style:
ca: Estil:

en: System
ca: Sistema

en: Tab _Size
ca: Mida del _tabulador

en: Tab mode:
ca: Mode de tabulació:

en: Tab width:
ca: Amplada del tabulador:

en: Tab: Indent selection (Shift+Tab: Unindent)
ca: Tabulador: incrementa el sagnat de la selecció (Majúscules+Tabulador: disminueix el sagnat)

en: Templates should be %s valid
ca: Les plantilles haurien de ser vàlides segons les especificacions %s

en: Text Below Icons
ca: Text a sota de les icones

en: Text Beside Icons
ca: Text al costat de les icones

en: Text Editor
ca: Editor de text

en: Text Editor Settings
ca: Paràmetres de l'editor de text

en: Text Files
ca: Fitxers de text

en: Text Only
ca: Només text

en: Text;Editor;Mousepad;Preferences;Settings;Configure;
ca: Text; Editor; Mousepad; Preferències; Configuració; Configura;

en: Thai
ca: Tai

en: The Mousepad developers
ca: Els desenvolupadors del Mousepad

en: The Mousepad developers. All rights reserved.
ca: Els desenvolupadors de Mousepad. Tots els drets reservats.

en: The default language for new documents is set here. It can then be changed per document via the context menu, where there are also spelling correction suggestions for underlined words.
ca: Aquí s'estableix l'idioma predeterminat per als nous documents. Es pot canviar per a cada document amb el menú contextual, on també hi ha la correcció gramatical per a les paraules subratllades.

en: The document has been externally modified. Do you want to continue saving?
ca: El document ha estat modificat externament. Encara voleu desar-ho?

en: The document has been externally modified. Do you want to reload it from disk?
ca: El document ha estat modificat externament. El voleu tornar a carregar del disc?

en: The document is %s valid.
ca: El document és vàlid segons les especificacions %s.

en: The document is not %s valid.
ca: El document no és vàlid segons les especificacions %s.

en: The document is read-only, do you want to save it as another file?
ca: Aquest document és de només lectura, el voleu desar com un altre fitxer?

en: The file seems to be encoded in %s, but you have chosen %s encoding. Do you confirm this choice?
ca: Sembla que el fitxer està codificat amb %s, però heu triat la codificació %s. Confirmeu aquesta elecció?

en: The interval at which to print line numbers. For example a value of 1 will print a line number on each line, a value of 2 will print a line number on every other line, and so on.
ca: L'interval en què voleu imprimir els números de línia. Per exemple, amb un valor d'1 s'imprimirà un número de línia a cada línia, amb un valor de 2 s'imprimirà un número de línia cada dues línies, i així successivament.

en: The number of space characters for a tabulation
ca: El nombre de caràcters d'espai per a una tabulació

en: The shortcuts editor is available here as a popover or as a dialog below the preferences in the menu bar.
ca: L'editor de dreceres està disponible com un desplegable o com un diàleg sota les preferències de la barra de menú.

en: Three spaces
ca: Tres espais

en: To _Lowercase
ca: A minúscu_les

en: To _Opposite Case
ca: Al c_ontrari

en: To _Title Case
ca: A majúscules de _títol

en: To _Uppercase
ca: A majúsc_ules

en: Toggle breaking lines in between words
ca: Alterna els salts de línia entre paraules

en: Toggle the overwrite mode
ca: Alterna el mode d'escriptura

en: Turkish
ca: Turc

en: Two spaces
ca: Dos espais

en: Undo the last action
ca: Desfés l'última acció

en: Unsupported character set
ca: Conjunt de caràcters no admès

en: Untitled
ca: Sense títol

en: Up
ca: Cap amunt

en: Use '%s' as template
ca: Utilitza '%s' com a plantilla

en: Use system monospace font
ca: Utilitza la lletra d'espai senzill del sistema

en: Vietnamese
ca: Vietnamita

en: View
ca: Visualització

en: View menu
ca: Menú visualitza

en: Viewer Mode
ca: Mode de visualització

en: Warning: you are using the root account. You may harm your system.
ca: Advertència: esteu utilitzant el compte de root, això podria malmetre el vostre sistema.

en: Western
ca: Oest

en: When "unsaved documents" or "always" is selected, Mousepad won't ask for saving modified documents when quitting
ca: Quan es seleccioni «documents no desats» o «sempre», el Mousepad no demanarà de desar els documents modificats al sortir

en: Window
ca: Finestra

en: Wrap long lines
ca: Ajusta les línies llargues

en: Write Unicode _BOM
ca: Escriu Unicode _BOM

en: You have unsaved changes. If you revert the file, they will be lost.
ca: Teniu canvis sense desar. Si revertiu el fitxer, es perdran.

en: [FILES...]
ca: [FITXERS...]

en: _About
ca: _Quant a

en: _Auto Indent
ca: Sagnat _automàtic

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Close
ca: Tan_ca

en: _Close Window
ca: Tan_ca la finestra

en: _Color Scheme
ca: Esquema de _colors

en: _Contents
ca: _Contingut

en: _Copy
ca: _Copia

en: _Decrease Indent
ca: _Disminueix el sagnat

en: _Delete Selection
ca: _Suprimeix la selecció

en: _Detach Tab
ca: _Desadhereix la pestanya

en: _Don't Save
ca: No ho _desis

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Encoding:
ca: _Codificació:

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Filetype
ca: Tipus de _fitxer

en: _Find
ca: _Troba

en: _Fullscreen
ca: _Pantalla completa

en: _Go to...
ca: _Vés a...

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Increase Indent
ca: Au_gmenta el sagnat

en: _Incremental Search
ca: Cerca _incremental

en: _Jump to
ca: _Vés a

en: _Leading Spaces to Tabs
ca: Espais inicials a tabu_ladors

en: _Line number:
ca: Número de _línia:

en: _Match whole word
ca: Ha de co_incidir tota la paraula

en: _Menubar
ca: Barra de _menús

en: _Move
ca: _Mou

en: _New
ca: _Nou

en: _Next Tab
ca: Pestanya _següent

en: _OK
ca: D'ac_ord

en: _Open
ca: _Obre

en: _Open...
ca: _Obre...

en: _Paste
ca: _Enganxa

en: _Previous Tab
ca: Pestanya _anterior

en: _Print...
ca: Im_primeix...

en: _Quit
ca: S_urt

en: _Redo
ca: _Refés

en: _Replace
ca: _Substitueix

en: _Replace All
ca: _Substitueix-ho tot

en: _Save
ca: De_sa

en: _Search
ca: _Cerca

en: _Search for:
ca: _Cerca:

en: _Tabs to Spaces
ca: _Tabuladors a espais

en: _Toolbar
ca: Barra d'_eines

en: _Transpose
ca: _Transposa

en: _Undo
ca: _Desfés

en: _View
ca: _Visualització

en: _Viewer Mode
ca: Mode de _visualització

en: _Word Wrap
ca: Ajus_t de paraula

en: _Wrap around
ca: Ajusta al _voltant

en: after a crash
ca: després d'un error

en: always
ca: sempre

en: never
ca: mai

en: new tabs
ca: pestanyes noves

en: new tabs in a new window
ca: pestanyes noves en una finestra nova

en: new windows
ca: finestres noves

en: saved documents
ca: documents desats

en: unsaved documents
ca: documents no desats
