remmina - en to ca translation catalogue (219 entries)

en: %s password
ca: Contrasenya %s

en: %s wants to share his/her desktop.
    Do you accept the invitation?
ca: En/na %s vol compartir el seu escriptori.
    Accepteu la invitació?

en: <Auto detect>
ca: <Detecta automàticament>

en: <tt><big>Supported formats
    * server
    * server:port
    * [server]:port</big></tt>
ca: <tt><big>Formats compatibles
    * servidor
    * servidor:port
    * [servidor]:port</big></tt>

en: Accept Certificate?
ca: Voleu acceptar el certificat?

en: Advanced
ca: Avançat

en: Are you sure to delete '%s'
ca: Segur que voleu suprimir «%s»?

en: Are you sure to delete the selected files on server?
ca: Esteu segur que voleu esborrar els fitxers seleccionats del servidor?

en: Attach
ca: Adjunta

en: Attach to console (2003/2003 R2)
ca: Adjunta a la consola (Windows 2003/2003 R2)

en: Authenticating %s's identity to SSH server %s...
ca: S'està autenticant amb la identitat de %s al servidor %s...

en: Authenticating %s's password to SSH server %s...
ca: S'està connectant amb la contrasenya de %s al servidor %s...

en: Authentication failed. Trying to reconnect...
ca: Ha fallat l'autenticació. S'està intentant reconnectar...

en: Basic
ca: Bàsic

en: Best (slowest)
ca: La millor (la més lenta)

en: Browse the network to find a %s server
ca: Exploreu la xarxa per cercar un servidor %s

en: CA CRL
ca: CRL CA

en: CA certificate
ca: Certificat CA

en: Character set
ca: Joc de caràcters

en: Chat with %s
ca: Xateja amb %s

en: Choose a Remote Desktop Server
ca: Trieu un servidor d'escriptori remot

en: Choose a file to upload
ca: Seleccioneu un arxiu per pujar

en: Choose download location
ca: Escolliu la ubicació de descàrrega

en: Client certificate
ca: Certificat del client

en: Client key
ca: Clau del client

en: Client name
ca: Nom del client

en: Color depth
ca: Profunditat de color

en: Command %s failed on SSH server (status = %i).
ca: Ha fallat l'ordre %s al servidor SSH (estat = %i).

en: Command %s not found on SSH server
ca: No s'ha trobat l'ordre %s al servidor SSH

en: Composition
ca: Composició

en: Connect to remote desktops through the applet menu
ca: Connecteu-vos a escriptoris remots mitjançant el menú de la miniaplicació

en: Connecting to %s through SSH tunnel...
ca: S'està connectant a %s amb un túnel SSH...

en: Connecting to '%s'...
ca: S'està connectant a «%s»...

en: Connecting to SSH server %s...
ca: S'està connectant al servidor SSH %s...

en: Copy
ca: Copia

en: Couldn't convert '%s' to host address
ca: No s'ha pogut convertir «%s» a una adreça IP

en: Cursor blinking
ca: Parpelleig del cursor

en: Cursor shadow
ca: Ombra del cursor

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Default
ca: Per defecte

en: Default settings saved.
ca: S'han desat els paràmetres predeterminats.

en: Delete files on server
ca: Esborra els fitxers del servidor

en: Description
ca: Descripció

en: Desktop sharing invitation
ca: Invitació de compartició de l'escriptori

en: Disable clipboard sync
ca: Inhabilita la sincronització del porta-retalls

en: Disable encryption
ca: Inhabilita el xifrat

en: Disable server input
ca: Inhabilita l'entrada del servidor

en: Disconnect
ca: Desconnecta

en: Disconnect after one session
ca: Desconnecta després de cada sessió

en: Discovered
ca: Descobert

en: Display
ca: Visualització

en: Do you trust the new public key?
ca: Confieu en la clau pública nova?

en: Domain
ca: Domini

en: Download
ca: Descarrega

en: Download from server
ca: Descarrega del servidor

en: Enable SSH tunnel
ca: Habilita el túnel SSH

en: Enable Service Discovery
ca: Habilita el descobriment de serveis

en: Entry
ca: Entrada

en: Error creating directory %s.
ca: Error en crear el directori %s.

en: Error creating file %s on server. %s
ca: Error en crear el fitxer %s al servidor. %s

en: Error creating file %s.
ca: Error en crear el fitxer %s.

en: Error creating folder %s on server. %s
ca: Error en crear el directori %s al servidor. %s

en: Error opening directory %s. %s
ca: Error en obrir el directori %s. %s

en: Error opening file %s on server. %s
ca: Error en obrir el fitxer %s al servidor. %s

en: Error opening file %s.
ca: Error en obrir el fitxer %s.

en: Error writing file %s on server. %s
ca: Error en escriure el fitxer %s al servidor. %s

en: Error writing file %s.
ca: Error en escriure el fitxer %s.

en: Export connection in Windows .rdp file format
ca: Exporta la connexió en el format de Windows .rdp

en: Failed reading directory. %s
ca: No s'ha pogut llegir el directori. %s

en: Failed to connect to the SSH tunnel destination: %s
ca: Ha fallat la connexió amb túnel SSH amb el destí: %s

en: Failed to create sftp session: %s
ca: No s'ha pogut crear la sessió SFTP: %s

en: Failed to delete '%s'. %s
ca: No s'ha pogut esborrar «%s». %s

en: Failed to execute %s on SSH server : %%s
ca: Ha fallat l'execució de %s al servidor SSH: %%s

en: Failed to execute command: %s
ca: No s'ha pogut executar l'ordre: %s

en: Failed to initialize sftp session: %s
ca: No s'ha pogut inicialitzar la sessió SFTP: %s

en: Failed to open directory %s. %s
ca: No s'ha pogut obrir el directori %s. %s

en: Failed to request port forwarding : %s
ca: Ha fallat la petició de reenviament de port: %s

en: Failed to startup SSH session: %s
ca: Ha fallat en iniciar la sessió SSH: %s

en: File
ca: Fitxer

en: File %s not found.
ca: No s'ha trobat el fitxer %s.

en: File Name
ca: Nom del fitxer

en: File exists
ca: El fitxer ja existeix

en: File transfer currently in progress.
    Are you sure to cancel it?
ca: Transferència en procés.
    Esteu segur que la voleu canceŀlar?

en: Fingerprint:
ca: Empremta digital:

en: Font smoothing
ca: Suavització de la lletra

en: Go to home folder
ca: Vés a la carpeta principal

en: Go to parent folder
ca: Vés a la carpeta superior

en: Good
ca: Bona

en: Grab all keyboard events
ca: Captura tots els esdeveniments del teclat

en: Grayscale
ca: Escala de grisos

en: Group
ca: Grup

en: High color (15 bpp)
ca: Alt color (15 bpp)

en: High color (16 bit)
ca: Alta qualitat (16 bits)

en: High color (16 bpp)
ca: Alt color (16 bpp)

en: Identity file
ca: Fitxer d'identitat

en: Import
ca: Importa

en: Issuer:
ca: Emissor:

en: Keyboard layout
ca: Disposició del teclat

en: Keyboard mapping
ca: Distribució del teclat

en: Listen on port
ca: Escolta pel port

en: Listening on port %i for an incoming %s connection...
ca: S'està escoltant al port %i una connexió d'entrada %s...

en: Local - high quality
ca: Local - qualitat alta

en: Local - low quality
ca: Local - qualitat baixa

en: Local - medium quality
ca: Local - qualitat mitjana

en: Medium
ca: Mitjana

en: Menu animation
ca: Animació del menú

en: Minimize window
ca: Minimitza la finestra

en: NX - NX Technology
ca: NX - Tecnologia NX

en: NX Sessions on %s
ca: Hi ha sessions NX a %s

en: Name
ca: Nom

en: Negotiate
ca: Negocia

en: New Connection
ca: Connexió nova

en: No response from the server.
ca: No s'ha rebut cap resposta del servidor.

en: Off
ca: Desactiva

en: Open Chat...
ca: Obre el xat...

en: Open Main Window
ca: Obre la finestra principal

en: Open Secure File Transfer...
ca: Obre SFTP...

en: Open Secure Shell in New Terminal...
ca: Obre ssh en un terminal nou...

en: Overwrite
ca: Sobreescriu

en: Password
ca: Contrasenya

en: Paste
ca: Enganxa

en: Permission
ca: Permisos

en: Please enter format 'widthxheight'.
ca: Introduïu les dades en format «amplexalt».

en: Plugin %s is not registered.
ca: El connector %s no està registrar.

en: Plugins
ca: Connectors

en: Poor (fastest)
ca: Baixa (la més ràpida)

en: Preference
ca: Preferències

en: Preferences
ca: Preferències

en: Profile
ca: Perfil

en: Progress
ca: Progrés

en: Protocol plugin %s is not installed.
ca: No està instaŀlat el connector de protocol %s

en: Public key (automatic)
ca: Clau pública (automàtic)

en: Quality
ca: Qualitat

en: Quick Connect
ca: Connexió ràpida

en: RDP - Preferences
ca: RDP - Preferències

en: RDP - RDP File Handler
ca: RDP - Tractament de fitxers amb RDP

en: Recent lists cleared.
ca: S'ha netejat la llista dels recents.

en: Refresh
ca: Actualitza

en: Refresh current folder
ca: Refresca la carpeta actual

en: Remmina Applet
ca: Miniaplicació del Remmina

en: Remmina Remote Desktop Client
ca: Client d'escriptori remot Remmina

en: Remote
ca: Remot

en: Remote Desktop Preference
ca: Preferències de l'escriptori remot

en: Repeater
ca: Repetidor

en: Resize the window to fit in remote resolution
ca: Canvia la mida de la finestra perquè s'ajusti a la resolució remota

en: Resolution
ca: Resolució

en: Resolutions
ca: Resolucions

en: Restore
ca: Restaura

en: Resume
ca: Reprèn

en: SFTP - Secure File Transfer
ca: SFTP - Transferència segura de fitxers

en: SSH - Secure Shell
ca: SSH - Shell segura

en: SSH Authentication
ca: Autenticació SSH

en: SSH Key file not yet set.
ca: No s'ha creat la clau pública SSH.

en: SSH automatic public key authentication failed: %s
ca: Ha fallat l'autenticació automàtica amb clau pública: %s

en: SSH password
ca: Contrasenya SSH

en: SSH password authentication failed: %s
ca: Ha fallat l'autenticació amb contrasenya SSH: %s

en: SSH private key passphrase
ca: Paraula de pas de la clau privada SSH

en: SSH public key authentication failed: %s
ca: Ha fallat l'autenticació amb clau pública SSH: %s

en: Same server at port %i
ca: Mateix servidor en el port %i

en: Save %s
ca: Desa %s

en: Save password
ca: Desa la contrasenya

en: Scrolled fullscreen mode
ca: Pantalla completa amb barres de desplaçament

en: Security
ca: Seguretat

en: Server
ca: Servidor

en: Share folder
ca: Comparteix una carpeta

en: Share local printers
ca: Comparteix les impressores locals

en: Show Hidden Files
ca: Mostra els fitxers ocults

en: Show remote cursor
ca: Mostra el cursor remot

en: Size
ca: Mida

en: Sound
ca: So

en: Start
ca: Inicia

en: Startup path
ca: Camí d'inici

en: Startup program
ca: Programa d'inici

en: Status
ca: Estat

en: Subject:
ca: Assumpte:

en: Switch tab pages
ca: Canvia les pestanyes

en: Telepathy - Desktop Sharing
ca: Telepathy - Compartició d'escriptori

en: Terminate
ca: Finalitza

en: Terminating
ca: S'està finalitzant

en: The following file already exists in the target folder:
ca: El fitxer següent ja existeis a la carpeta de destinació:

en: The server is unknown. The public key fingerprint is:
ca: Es desconeix el servei. L'empremta digital de la clau pública és:

en: Theme
ca: Tema

en: There are %i active connections in the current window. Are you sure to close?
ca: Hi ha %i connexions actives a la finestra actual. Esteu segur que la voleu tancar?

en: This protocol does not support exporting.
ca: Aquest protocol no admet l'exportació.

en: Toggle fullscreen mode
ca: Commuta el mode de pantalla completa

en: Toggle scaled mode
ca: Canvia el mode d'escalat

en: Tool
ca: Eina

en: Tools
ca: Eines

en: Total %i item. | Total %i items.
ca[0]: %i element en total.
ca[1]: %i elements en total.

en: True color (24 bit)
ca: Color real (24 bits)

en: True color (24 bpp)
ca: Color real (24 bpp)

en: True color (32 bpp)
ca: Color real (32 bpp)

en: Tunnel via loopback address
ca: Túnel a través de l'adreça de bucle tancat

en: Type
ca: Tipus

en: Unable to connect to RDP server %s
ca: No s'ha pogut connectar al servidor RDP %s

en: Unable to connect to VNC server
ca: No s'ha pogut connectar al servidor VNC

en: Unable to import:
    %s
ca: No s'ha pogut importar:
    %s

en: Upload
ca: Puja

en: Upload folder
ca: Carpeta de pujada

en: Upload to server
ca: Puja al servidor

en: Use '%s' as subgroup delimiter
ca: Utilitza '%s' com a delimitador de subgrup

en: Use client keyboard mapping
ca: Utilitza la disposició del teclat del client

en: Use client resolution
ca: Utilitza la resolució del client

en: Use local cursor
ca: Utilitza el cursor local

en: Use window size
ca: Utilitza la mida de la finestra

en: User
ca: Usuari

en: User name
ca: Nom d'usuari

en: VNC connection failed: %s
ca: Ha fallat la connexió VNC: %s

en: Version
ca: Versió

en: View only
ca: Només visualitza

en: Viewport fullscreen mode
ca: Pantalla completa

en: WARNING: The server has changed its public key. This means either you are under attack,
    or the administrator has changed the key. The new public key fingerprint is:
ca: ATENCIÓ: El servidor ha canviat la seva clau pública. Això significa que o esteu sota un atac,
    o l'administrador ha canviat la clau. L'empremta digital de la clau pública nova és:

en: Waiting for an incoming SSH tunnel at port %i...
ca: S'està esperant un túnel SSH d'entrada al port %i...

en: Wallpaper
ca: Fons d'escriptori

en: Window drag
ca: Arrossega la finestra

en: XDMCP - X Remote Session
ca: XDMCP - Sessió X remota

en: Your connection has been rejected.
ca: S'ha rebutjat la vostra connexió

en: _Clear
ca: _Neteja

en: _Send
ca: _Envia
