thunar.xfce-4-20 - en to ca translation catalogue (1016 entries)

en: "%s" (%s)
ca: «%s» (%s)

en: %.*s (copy %u)%s
ca: %.*s (còpia %u)%s

en: %A at %X
ca: %A a les %X

en: %d file | %d files
ca[0]: %d firxer
ca[1]: %d fitxers

en: %d file found | %d files found
ca[0]: %d fitxer trobat
ca[1]: %d fitxers trobats

en: %d folder | %d folders
ca[0]: %d carpeta
ca[1]: %d carpetes

en: %dx%d pixel | %dx%d pixels
ca[0]: %dx%d píxel
ca[1]: %dx%d píxels

en: %lu hour remaining (%s/sec) | %lu hours remaining (%s/sec)
ca[0]: falta %lu hora (%s/s)
ca[1]: falten %lu hores (%s/s)

en: %lu minute remaining (%s/sec) | %lu minutes remaining (%s/sec)
ca[0]: falta %lu minut (%s/s)
ca[1]: falten %lu minuts (%s/s)

en: %lu second remaining (%s/sec) | %lu seconds remaining (%s/sec)
ca[0]: falta %lu segon (%s/s)
ca[1]: falten %lu segons (%s/s)

en: %s (%d hidden)
ca: %s (%d d'ocults)

en: %s (%s) - Properties
ca: %s (%s) - Propietats

en: %s (copy %u)
ca: %s (còpia %u)

en: %s (copy %u)%s
ca: %s (còpia %u)%s

en: %s (link to %s)
ca: %s (enllaç a %s)

en: %s (mount point)
ca: %s (punt de muntatge)

en: %s - Properties
ca: %s - Propietats

en: %s of %s
ca: %s de %s

en: %s on %s
ca: %s a %s

en: %s operation can only be partially redone
ca: Només es pot refer parcialment l'operació %s

en: %s operation can only be partially undone
ca: L'operació %s només pot ser parcialment desfeta

en: %s operation cannot be redone
ca: No es pot refer l'operació %s

en: %s operation cannot be undone
ca: L'operació %s no pot ser desfeta

en: %s operation was redone
ca: S'ha tornat a fer l'operació %s

en: %s operation was undone
ca: S'ha desfet l'operació %s

en: %s used (%.0f%%)  |  %s free (%.0f%%)
ca: %s ocupat (%.0f%%)  |  %s lliure (%.0f%%)

en: %u item | %u items
ca[0]: %u element
ca[1]: %u elements

en: %u item (%s, %s) | %u items (%s, %s)
ca[0]: %u ítem (%s, %s)
ca[1]: %u ítems (%s, %s)

en: %x at %X
ca: %x a les %X

en: (some contents unreadable)
ca: (part del contingut és illegible)

en: - Standalone: Image Preview uses a separate pane
    - Embedded: Image Preview is embedded in the left sidepane
ca: - Independent: la previsualització d'imatges utilitza un panell separat.
    - Encastada: s'encasta la previsualització d'imatges al panell lateral de l'esquerra

en: 0 items
ca: 0 elements

en: 0001, 0002, 0003, ...
ca: 0001, 0002, 0003...

en: 001, 002, 003, ...
ca: 001, 002, 003...

en: 01, 02, 03, ...
ca: 01, 02, 03...

en: 1, 2, 3, ...
ca: 1, 2, 3...

en: 128px
ca: 128 px

en: 160px
ca: 160 px

en: 16px
ca: 16 px

en: 192px
ca: 192 px

en: 24px
ca: 24 px

en: 256px
ca: 256 px

en: 32px
ca: 32 px

en: 48px
ca: 48 px

en: 512KiB
ca: 513KiB

en: 64px
ca: 64 px

en: 96px
ca: 96 px

en: <a href="volman-config:">Configure</a> the management of removable drives,
    devices and media.
ca: <a href="volman-config:">Configureu</a> la gestió de les unitats, els dispositius
    i els mitjans extraïbles.

en: A destination directory must be specified
ca: S'ha d'especificar un directori de destinació

en: A maximum of %u emblems is supported per file.
ca: S'admet un màxim de %u emblemes per fitxer.

en: A widget to display in place of the usual page label
ca: Un estri per a mostrar la posició de l'etiqueta de pàgina

en: About Templates
ca: Quant a les plantilles

en: Acc_ess:
ca: Accé_s:

en: Acce_ss:
ca: Accé_s:

en: Accessed:
ca: Accés:

en: Acquired the name '%s' on the session message bus
ca: S'ha adquirit el nom «%s» al bus de missatges de sessió

en: Acquired the session message bus '%s'
ca: S'ha adquirit el bus de missatges de sessió «%s»

en: Add a new custom action.
ca: Afegeix una nova acció personalitzada.

en: Add the selected folder to the shortcuts side pane | Add the selected folders to the shortcuts side pane
ca[0]: Afegeix la carpeta seleccionada al plafó lateral de dreceres
ca[1]: Afegeix les carpetes seleccionades al plafó lateral de dreceres

en: Advanced
ca: Avançat

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: All files in this folder will appear in the "Create Document" menu.
ca: Tots els fitxers d'aquesta carpeta apareixeran al menú «Crea un document».

en: Allow this file to _run as a .desktop file
ca: Permet que aquest a_rxiu s'executi com un arxiu .desktop

en: Allow this file to _run as a program
ca: Pe_rmet que aquest fitxer s'executi com un programa

en: Allow tree like expansion of folders
ca: Permet una expansió en mode d'arbre per a les carpetes

en: Allowing untrusted programs to run presents a security risk to your system.
ca: Permetre que programes no fiables s'executin representa un risc de seguretat al vostre sistema.

en: Always
ca: Sempre

en: Aperture Value:
ca: Valor d'apertura:

en: Appearance Conditions
ca: Condicions d'aparició

en: Appears if selection contains:
ca: Apareix si el contingut conté:

en: Apply recursively?
ca: Voleu aplicar-ho de forma recursiva?

en: Apply to Folder Only
ca: Aplica-ho només a la carpeta

en: Apply to Folder and Contents
ca: Aplica-ho a la carpeta i al contingut

en: Are you sure that you want to
    move "%s" (%s) to trash ?
ca: Esteu segur que voleu
    moure «%s» (%s) a la paperera?

en: Are you sure that you want to
    move "%s" to trash ?
ca: Esteu segurs que voleu
    moure "%s" a la paperera?

en: Are you sure that you want to
    move the selected file to trash? | Are you sure that you want to
    move the %u selected files to trash?
ca[0]: Esteu segurs que voleu
    moure l'arxiu seleccionat a la paperera?
ca[1]: Esteu segurs que voleu
    moure els %u arxius seleccionats a la paperera?

en: Are you sure that you want to
    permanently delete "%s" (%s)?
ca: Esteu segur que voleu suprimir
    permanentment «%s» (%s)?

en: Are you sure that you want to
    permanently delete "%s"?
ca: Esteu segur que voleu suprimir
    permanentment «%s»?

en: Are you sure that you want to delete
    action "%s"?
ca: Voleu suprimir l'acció
    «%s»?

en: Are you sure that you want to forget "%s"?
ca: Esteu segur que voleu oblidar «%s»?

en: Are you sure that you want to permanently
    delete the selected file? | Are you sure that you want to permanently
    delete the %u selected files?
ca[0]: Esteu segur que voleu suprimir permanentment
    el fitxer seleccionat?
ca[1]: Esteu segur que voleu suprimir permanentment
    els %u fitxers seleccionats?

en: Are you sure that you want to remove "%s"?
ca: Voleu suprimir permanentment «%s»?

en: Are you sure you want to open all folders?
ca: Voleu obrir totes les carpetes?

en: Arran_ge Items
ca: Or_ganitza els elements

en: Ask every time
ca: Pregunta-m'ho cada vegada

en: At least one filename must be specified
ca: S'ha d'especificar almenys un nom de fitxer

en: At least one source filename must be specified
ca: S'ha d'especificar almenys un nom de fitxer d'origen

en: Attention
ca: Atenció

en: Audio Files
ca: Fitxers d'àudio

en: Authentication is required to run Thunar as root.
ca: Cal autenticació per executar Thunar com a root.

en: Automatically _expand columns as needed
ca: _Expandeix les columnes automàticament si cal

en: Basic
ca: Bàsic

en: Behavior
ca: Comportament

en: Browse Network
ca: Navegueu per la xarxa

en: Browse _Network
ca: Navegueu per la _xarxa

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
ca: Navega per tots els discs i carpetes locals i remots accessibles des d'aquest ordinador

en: Browse local network connections
ca: Navegueu per les connexions de la xarxa local

en: Browse recently used files
ca: Navega entre els arxius usats recentment

en: Browse the computer
ca: Navegueu per l'ordinador

en: Browse the file system
ca: Navega pel sistema de fitxers

en: Browse the file system to select an application to open files of type "%s".
ca: Navegueu pel sistema de fitxer i seleccioneu l'aplicació per obrir els fitxers del tipus «%s».

en: Browse the file system to select an application to use for this action.
ca: Navegueu pel sistema de fitxers i trieu una aplicació amb la qual dur a terme aquesta acció.

en: Browse the filesystem with the file manager
ca: Navegueu pel sistema de fitxers amb el gestor de fitxers

en: Bulk Rename
ca: Canvi de nom en bloc

en: Bulk Rename - Rename Multiple Files
ca: Canvi de nom en bloc - Canvia el nom de diversos fitxers

en: Bulk _Rename...
ca: Canvi de _nom en bloc

en: By D_eletion Date
ca: Per la data d'_eliminació

en: By _Modification Date
ca: Per la data de _modificació

en: By _Name
ca: Pel _nom

en: By _Size
ca: Per la _mida

en: By _Type
ca: Pel _tipus

en: By default columns will be automatically expanded if
    needed to ensure the text is fully visible. If you dis-
    able this behavior below the file manager will always
    use the user defined column widths.
ca: Per defecte les columnes s'expandiran tant com faci
    falta per així mostrar tot el text. Si desactiveu
    aquest comportament, el gestor de fitxers utilitzarà
    l'amplada per defecte com a mida de les columnes.

en: C_ase Sensitive Search
ca: Cerc_a amb distinció de majúscules i minúscules

en: C_reate
ca: C_rea

en: Calculating...
ca: S'està calculant...

en: Calculation aborted
ca: S'ha aturat el càlcul

en: Camera
ca: Càmera

en: Camera Brand:
ca: Marca de la càmera:

en: Camera Model:
ca: Model de la càmera:

en: Cancel search for files
ca: Cancel·la la cerca d'arxius

en: Cancelling...
ca: S'està cancel·lant...

en: Cannot convert filename "%s" to the local encoding
ca: No es pot convertir el nom de fitxer «%s» a la codificació local

en: Capacity:
ca: Capacitat:

en: Change the active view type
ca: Canvia el tipus de vista activa

en: Change the default application for files of type "%s" to the selected application.
ca: Canvia l'aplicació predeterminada per als fitxers de tipus «%s» a l'aplicació seleccionada.

en: Change the visibility of this window's image preview
ca: Canvia la visibilitat de la previsualització d'imatges d'aquesta finestra

en: Change the visibility of this window's menubar
ca: Canvia la visibilitat de la barra de menús d'aquesta finestra

en: Change the visibility of this window's statusbar
ca: Canvia la visibilitat de la barra d'estat d'aquesta finestra

en: Choose an application which should be used by default to open the selected file
ca: Trieu l'aplicació que s’ha d’utilitzar per defecte per obrir el fitxer seleccionat

en: Choose another application with which to open the selected file
ca: Seleccioneu una altra aplicació amb la qual obrireu el fitxer seleccionat

en: Choose the order of information to appear in the
    detailed list view.
ca: Escolliu l'ordre de la informació a mostrar a la
    vista detallada.

en: Cl_ear Saved Folder View Settings
ca: N_eteja la configuració desada de la visualització de la carpeta

en: Clear
ca: Buida

en: Clear the file list below
ca: Buida el llistat de fitxers

en: Clear the keyboard shortcut for this action.
ca: Neteja la drecera de teclat per aquesta acció.

en: Click here to automatically fix the folder permissions.
ca: Feu clic aquí per a corregir automàticament els permisos de la carpeta.

en: Click here to stop calculating the total size of the folder.
ca: Feu clic aquí per aturar el càlcul de la mida de la carpeta.

en: Click here to view the documentation for the selected rename operation.
ca: Feu clic aquí per veure la documentació de l'operació de canvi de nom.

en: Click this button to select an icon file that will be displayed in the context menu in addition to the action name chosen above.
ca: Premeu aquest botó per seleccionar un fitxer d'icona que es mostrarà al menú contextual a més de l'acció seleccionada anteriorment.

en: Close Pane
ca: Tanca el tauler

en: Close Ta_b
ca: Tanca la _pestanya

en: Close _All Windows
ca: Ta_nca totes les finestres

en: Close all Thunar windows
ca: Tanca totes les finestres de Thunar

en: Close split pane with multiple tabs?
ca: Tancar el tauler dividit amb múltiples pestanyes?

en: Close tab
ca: Tanca la pestanya

en: Close this folder
ca: Tanca aquesta carpeta

en: Close this window
ca: Tanca aquesta finestra

en: Close this window, cancel further changes.
ca: Tanca aquesta finestra i cancel·la els canvis restants.

en: Collecting files...
ca: S'estan recollint els fitxers...

en: Column Sizing
ca: Mida de les columnes

en: Command not configured
ca: Ordre no configurada

en: Command:
ca: Ordre:

en: Comment:
ca: Comentari:

en: Compact View
ca: Vista compacta

en: Compact directory listing
ca: Llistat compacte del directori

en: Compact view
ca: Vista compacta

en: Compare contents of original file and copy in order to detect corruption. While this will attempt to compare the actual contents that are on the destination media, Thunar may be unable to bypass filesystem caches, so this comparison may not detect all instances of corruption. Enabling this option will increase copy time.
ca: Compara el contingut del fitxer original i el copia per detectar si hi ha corrupció. Tot i que això intentarà comparar el contingut real que hi ha al suport de destinació, és possible que el Thunar no pugui passar per alt la memòria cau del sistema de fitxers, de manera que aquesta comparació pot no detectar tots els casos de corrupció. Activar aquesta opció augmentarà el temps de còpia.

en: Compressing files...
ca: S'estan comprimint els fitxers...

en: Computer
ca: Ordinador

en: Con_vert to:
ca: Con_vertir a:

en: Confi_gure custom actions...
ca: Confi_gura les accions personalitzades…

en: Configure Columns in the Detailed List View
ca: Configura les columnes a la vista detallada

en: Configure _Columns...
ca: Configura les _columnes...

en: Configure _Toolbar...
ca: Configura la b_arra d'eines

en: Configure custom actions that will appear in the file manager's context menus and/or toolbar.
    These actions are applicable to folders or certain kinds of files.
    
    Check the <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/custom-actions">documentation</a> for a collection of custom action examples.
ca: Configureu accions personalitzades que apareixeran als menús contextuals i/o a la barra d'eines del gestor de fitxers.
    Aquestes accions són aplicables a carpetes o a determinats tipus de fitxers.
    
    Consulteu la <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/custom-actions">documentació</a> per obtenir una col·lecció d'exemples d'accions personalitzades.

en: Configure the Thunar file manager
ca: Configura el gestor de fitxers Thunar

en: Configure the Toolbar
ca: Configura la barra d'eines

en: Configure the columns in the detailed list view
ca: Configura les columnes per la vista detallada

en: Configure the order and visibility of toolbar items.
    Note that toolbar items are always executed for the current directory.
ca: Configureu l'ordre i la visibilitat dels elements de la barra d'eines.
    Tingueu en compte que els elements de la barra d'eines sempre s'executen des del directori actual.

en: Configure the toolbar
ca: Configura la barra d'eines

en: Confirm to replace files
ca: Confirmació per substituir fitxers

en: Content:
ca: Contingut:

en: Context Menu
ca: Menú contextual

en: Copy
ca: Copia

en: Copy _Anyway
ca: Copia _igualment

en: Copy _Here
ca: Copia _Aquí

en: Copy the selection
ca: Copia la selecció

en: Copying files to "%s"...
ca: S'estan copiant els fitxers a «%s»...

en: Copying files...
ca: S'estan copiant els fitxers...

en: Correct _folder permissions
ca: Corregeix els permisos de la _carpeta

en: Correct _folder permissions...
ca: Corregeix els permisos de la _carpeta...

en: Correct folder permissions automatically?
ca: Voleu corregir automàticament els permisos de la carpeta?

en: Could not delete file "%s": %s
ca: No s'ha pogut eliminar el fitxer «%s»: %s

en: Could not find "%s"
ca: No s'ha pogut trobar «%s»

en: Could not move "%s" directly. Collecting files for copying...
ca: No s'ha pogut moure directament «%s». S'estan recollint els fitxers per a copiar-los...

en: Could not restore "%s"
ca: No s'ha pogut restaurar «%s»

en: Could not restore "%s" (%s)
ca: No s'ha pogut restaurar «%s» (%s)

en: Create Action
ca: Crea acció

en: Create Document from template "%s"
ca: Crea un document a partir de la plantilla «%s»

en: Create File
ca: Crea un fitxer

en: Create Folder
ca: Crea una carpeta

en: Create New File
ca: Crea un fitxer nou

en: Create New Folder
ca: Crea una carpeta nova

en: Create _Document
ca: Crea un _document

en: Create _Folder...
ca: Crea una _carpeta...

en: Create a link to the selected file on the desktop | Create links to the selected files on the desktop
ca[0]: Crea un enllaç simbòlic cap al fitxer seleccionat a l'escriptori
ca[1]: Crea els enllaços simbòlics cap als fitxers seleccionats a l'escriptori

en: Create a new document from a template
ca: Crea un document a partir d'una plantilla

en: Create a symbolic link for the selected file | Create a symbolic link for each selected file
ca[0]: Crea un enllaç simbòlic per al fitxer seleccionat
ca[1]: Crea un enllaç simbòlic per a cadascun dels fitxers seleccionats

en: Create an empty folder within the current folder
ca: Crea una carpeta buida dins la carpeta actual

en: Create bookmarks for all selected folders. If nothing is selected, the current folder is bookmarked.
ca: Crea favorits per a totes les carpetes seleccionades. Si no hi ha res seleccionat, es crearà un favorit per a la carpeta actual.

en: Create directory
ca: Crea un directori

en: Created:
ca: Creat:

en: Creating directories...
ca: S'estan creant els directoris...

en: Creating files...
ca: S'estan creant els fitxers...

en: Creating symbolic links in "%s"...
ca: S'estan creant els enllaços simbòlics a «%s»...

en: Cu_t
ca: Re_talla

en: Current
ca: Actual

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Custom Actions
ca: Accions personalitzades

en: Custom date format to apply.
    
    The most common specifiers are:
    %d day of month
    %m month
    %Y year including century
    %H hour
    %M minute
    %S second
    
    For a complete list, search 'Glib.DateTime.format'.
ca: Format de data personalitzat a aplicar.
    
    Els especificadors més comuns són:
    %d dia del mes
    %m mes
    %Y any incloent-hi el segle
    %H hora
    %M minut
    %S segon
    
    Per a un llistat compet, cerqueu 'Glib.DateTime.format'.

en: Cut the selection
ca: Retalla la selecció

en: Date
ca: Data

en: Date Accessed
ca: Data d'accés

en: Date Created
ca: Data creada

en: Date Deleted
ca: Data d'eliminació

en: Date Modified
ca: Data de modificació

en: Date Picture Taken
ca: Imatge de data presa

en: Date Taken:
ca: Data presa:

en: De_fault Order
ca: Ordenació per de_fecte

en: Default Application
ca: Aplicació predeterminada

en: Delete (opposite of create)
ca: Esborra (contrari de crea)

en: Delete action
ca: Acció per a esborrar

en: Delete all files and folders in the Trash
ca: Suprimeix tots els fitxers i totes les carpetes de la paperera

en: Delete saved view settings for this folder
ca: Suprimeix els ajusts de les vistes desats d'aquesta carpeta

en: Delete the currently selected action.
ca: Suprimeix l'acció seleccionada.

en: Deleted:
ca: Suprimit:

en: Deleting files...
ca: S'estan suprimint els fitxers...

en: Description:
ca: Descripció:

en: Desktop (Create Link) | Desktop (Create Links)
ca[0]: Escriptori (crea l'enllaç)
ca[1]: Escriptori (crea els enllaços)

en: Detac_h Tab
ca: Separa la pestan_ya

en: Detailed directory listing
ca: Llistat detallat del directori

en: Details view
ca: Visualització dels detalls

en: Devices
ca: Dispositius

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Display
ca: Visualització

en: Display Name
ca: Mostra el nom

en: Display Thunar user manual
ca: Mostra el manual de l'usuari de Thunar

en: Display folder content in a compact list view
ca: Mostra el contingut de la carpeta en una vista de llista compacta

en: Display folder content in a detailed list view
ca: Mostra el contingut de la carpeta en una vista de llista detallada

en: Display folder content in an icon view
ca: Mostra el contingut de la carpeta en una vista d'icones

en: Display information about Thunar
ca: Mostra la informació quant a Thunar

en: Display information about Thunar Bulk Rename
ca: Mostra la informació quant al canvi de nom en bloc de Thunar

en: Display recently used files
ca: Mostra els arxius recentment usats

en: Display the contents of the trash can
ca: Mostra el contingut de la paperera

en: Display the trash can
ca: Mostra la paperera

en: Do _not ask me again
ca: _No m'ho tornis a preguntar

en: Do _not display this message again
ca: _No tornis a mostrar aquest missatge

en: Do you want to apply your changes recursively to
    all files and subfolders below the selected folder?
ca: Voleu aplicar els canvis de forma recursiva a tots els
    fitxers i subcarpetes que estan sota la carpeta seleccionada?

en: Do you want to create it?
ca: Voleu crear-lo?

en: Do you want to overwrite it?
ca: Voleu sobreescriure-ho?

en: Do you want to permanently delete it?
ca: Voleu suprimir-ho permanentment?

en: Do you want to rename the launcher, or the file itself?
ca: Voleu canviar el nom del llançador o del mateix fitxer?

en: Do you want to skip it?
ca: Voleu ometre-ho?

en: Do you want to skip this file and continue to rename the remaining files?
ca: Voleu ometre aquest fitxer i continuar amb el canvi de nom als fitxers que queden?

en: Don't unload the plugin from memory
ca: No descarreguis el connector de la memòria

en: Draw frames around thumbnails
ca: Dibuixa marcs al voltant de les miniatures

en: Dup_licate
ca: Dup_lica

en: E_xpandable Folders
ca: Carpetes e_xpandibles

en: Edit Action
ca: Edició de l'acció

en: Edit Thunar's Preferences
ca: Edita les preferències del Thunar

en: Edit _Launcher
ca: Edita el _llançador

en: Edit the currently selected action.
ca: Edita l'acció seleccionada.

en: Edit the selected launcher
ca: Edita el llançador seleccionat

en: Eject the selected device
ca: Expulsa el dispositiu seleccionat

en: Ejecting device
ca: Expulsió del dispositiu.

en: Embedded
ca: Encastat<br data-mce-bogus="1">

en: Emblems
ca: Emblemes

en: Empty Trash
ca: Buida la paperera

en: Emptying the Trash...
ca: S'està buidant la paperera...

en: Enable _Volume Management
ca: Habilita la gestió dels _volums

en: Enable this option if you want a waiting cursor to be shown while the action is launched. This is also highly recommended if you have focus stealing prevention enabled in your window manager.
ca: Habiliteu aquesta opció si voleu que es mostri un cursor d'espera mentre es llança una aplicació. Això és molt recomanable si teniu habilitada l'opció per evitar el furt d'enfocament en el vostre gestor de finestres.

en: End element handler called while in root context
ca: Final de l'element identificador del fitxer mentre estava dins el context arrel

en: Enter a list of patterns that will be used to determine whether this action should be displayed for a selected file. If you specify more than one pattern here, the list items must be separated with semicolons (e.g. *.txt;*.doc).
ca: Introduïu una llista dels patrons que s'utilitzaran per determinar si aquesta acció s'hauria de mostrar per a un fitxer seleccionat. Si especifiqueu més d'un patró, la llista s'hauria de separar amb punts i comes (p. ex. *.txt; *.doc).

en: Enter the name:
ca: Introduïu el nom:

en: Enter the new name:
ca: Introduïu el nom nou:

en: Enter the text that should be used as replacement for the pattern above.
ca: Introduïu el text que s'hauria d'utilitzar com a substitució per al patró anterior.

en: Enter the text to search for in the file names.
ca: Introduïu el text a cercar als fitxers.

en: Error removing file: %s
ca: Error en l'eliminació del fitxer: %s

en: Error while changing file permissions
ca: Error en canviar els permisos dels fitxers

en: Error while copying to "%s": %s more space is required to copy to the destination
ca: S'ha produït un error mentre s'estava copiant a «%s»: A %s li cal més espai per copiar a la destinació.

en: Error while processing file operation
ca: Error en processar l'operació del fitxer

en: Example.txt
ca: Exemple.txt

en: Executable Files
ca: Fitxers executables

en: Execute shell scripts:
ca: Executa els Shell Scripts:

en: Execute the selected file | Execute the selected files
ca[0]: Executa el fitxer seleccionat
ca[1]: Executa els fitxers seleccionats

en: Exposure Program:
ca: Programa d'exposició:

en: Exposure Time:
ca: Temps d'exposició:

en: Extension only
ca: Nomes les extensions

en: F_ile System
ca: Sistema de f_itxers

en: Failed to add new application "%s"
ca: Ha fallat l'afegiment de l'aplicació nova «%s»

en: Failed to add new shortcut
ca: Ha fallat l'afegiment de la drecera nova

en: Failed to browse the computer
ca: Ha fallat la navegació per l'ordenador

en: Failed to browse the network
ca: Ha fallat la navegació per la xarxa.

en: Failed to change icon of "%s"
ca: Ha fallat el canvi de la icona de «%s»

en: Failed to change icon of "%s" (%s)
ca: Ha fallat el canvi de la icona de «%s» (%s)

en: Failed to change the group of "%s": %s
ca: Ha fallat el canvi del grup de «%s»: %s

en: Failed to change the owner of "%s": %s
ca: Ha fallat el canvi del propietari de «%s»: %s

en: Failed to change the permissions of "%s": %s
ca: Ha fallat el canvi dels permisos de «%s»: %s

en: Failed to compose new email
ca: Ha fallat la redacció del correu nou

en: Failed to compress %d file | Failed to compress %d files
ca[0]: Ha fallat la compressió d'%d fitxer
ca[1]: Ha fallat la compressió de %d fitxers

en: Failed to connect to the Trash
ca: Ha fallat la connexió a la paperera

en: Failed to create a link for the URL "%s"
ca: Ha fallat la creació de l'enllaç per a l'URL «%s»

en: Failed to create directory "%s": %s
ca: Ha fallat la creació del directori «%s»: %s

en: Failed to create empty file "%s": %s
ca: Ha fallat la creació del fitxer buit «%s»: %s

en: Failed to create symbolic link for "%s"
ca: Ha fallat la creació de l'enllaç per «%s»

en: Failed to create temporary directory
ca: Ha fallat la creació del directori temporal

en: Failed to determine save location for uca.xml
ca: Ha fallat la determinació de la ubicació de desament per al fitxer uca.xml

en: Failed to determine the original path for "%s"
ca: Ha fallat la determinació del camí original per «%s»

en: Failed to determine the original path for "%s" (%s)
ca: Ha fallat la determinació del camí original per «%s» (%s)

en: Failed to display `Recent`
ca: Error en mostrar `Recents`

en: Failed to display the contents of the trash can
ca: Ha fallat la visualització del contingut de la paperera

en: Failed to display the volume management settings
ca: Ha fallat la visualització dels ajusts del gestor de volums

en: Failed to edit launcher via command "%s"
ca: No s'ha pogut editar el llançador amb la comanda "%s"

en: Failed to eject "%s"
ca: Ha fallat l'expulsió de «%s»

en: Failed to execute application "%s"
ca: Ha fallat l'execució de l'aplicació «%s»

en: Failed to execute file "%s"
ca: Ha fallat l'execució del fitxer «%s»

en: Failed to execute file "%s" (%s)
ca: Ha fallat l'execució del fitxer «%s» (%s)

en: Failed to forget "%s"
ca: Ha fallat l'oblidament de «%s».

en: Failed to launch action "%s".
ca: Ha fallat el llançament de l'acció «%s».

en: Failed to launch operation
ca: Ha fallat el llançament de l'operació

en: Failed to launch search with Catfish
ca: Ha fallat el llançament de la cerca amb el Catfish

en: Failed to mount "%s"
ca: Ha fallat el muntatge de «%s»

en: Failed to open "%s"
ca: Ha fallat l'obriment de «%s»

en: Failed to open "%s" (%s)
ca: Ha fallat l'obertura de «%s» (%s)

en: Failed to open "%s": %s
ca: Ha fallat l'obriment de «%s»: %s

en: Failed to open %d file | Failed to open %d files
ca[0]: Ha fallat l'obriment d'%d fitxer
ca[1]: Ha fallat l'obriment de %d fitxers

en: Failed to open directory "%s"
ca: Ha fallat l'obriment del directori «%s»

en: Failed to open file "%s"
ca: Ha fallat l'obriment del fitxer «%s»

en: Failed to open location for "%s"
ca: Ha fallat obrir la ubicació per a %s.

en: Failed to open parent folder
ca: Ha fallat l'obriment de la carpeta superior

en: Failed to open the documentation browser
ca: Ha fallat l'obriment del navegador de documentació

en: Failed to open the file system root folder
ca: Ha fallat l'obriment de la carpeta de l'arrel del sistema de fitxers

en: Failed to open the home folder
ca: Ha fallat l'obriment de la carpeta de l'usuari

en: Failed to parse the desktop file: %s
ca: Ha fallat l'anàlisi del fitxer d'escriptori: «%s»

en: Failed to redo operation '%s'
ca: No s'ha pogut refer l'operació '%s'

en: Failed to remove "%s"
ca: Ha fallat la supressió de «%s»

en: Failed to remove "%s".
ca: Ha fallat la supressió de «%s».

en: Failed to rename "%s"
ca: Ha fallat el canvi del nom de «%s»

en: Failed to rename "%s" (%s)
ca: Ha fallat el canvi de nom de «%s» (%s)

en: Failed to rename "%s" to "%s".
ca: Ha fallat el canvi de nom de «%s» a «%s».

en: Failed to restore the folder "%s"
ca: Ha fallat la restauració de la carpeta «%s»

en: Failed to save "%s".
ca: Ha fallat el desament de «%s».

en: Failed to save actions to disk.
ca: Ha fallat el desament de les accions al disc.

en: Failed to set default application for "%s"
ca: Ha fallat l'establiment de l'aplicació predeterminada per «%s»

en: Failed to set default application for "%s" (%s)
ca: Ha fallat l'establiment de l'aplicació predeterminada per «%s» (%s)

en: Failed to undo operation '%s'
ca: No s'ha pogut desfer l'operació '%s'

en: Failed to unmount "%s"
ca: Ha fallat el desmuntatge de «%s»

en: File
ca: Fitxer

en: File Browser
ca: Navegador de fitxers

en: File Manager
ca: Gestor de fitxers

en: File Name
ca: Nom de fitxer

en: File Operation Progress
ca: Operació de fitxers en progrés

en: File System
ca: Sistema de fitxers

en: File Transfer
ca: Transferència de fitxers

en: File does not exist
ca: El fitxer no existeix

en: File does not exist anymore
ca: El fitxer ja no existeix.

en: Filetype
ca: Tipus d'arxiu

en: First character uppercase
ca: Primer caràcter en majúscules

en: Flash Drive
ca: Unitat flash

en: Flash Fired:
ca: Flaix llançat:

en: Floppy
ca: Disquet

en: Focal Length:
ca: Longitud de focus:

en: Folder Permissions
ca: Permisos de les carpetes

en: Folder permissions
ca: Permissos de carpeta

en: Force open in a new window
ca: Força'n l'obertura en una finestra nova

en: Forget application launcher
ca: Oblida el llançador d'aplicacions

en: Free space: %s
ca: Espai lliure: %s

en: From the back (right)
ca: Des del darrere (dreta)

en: From the front (left)
ca: Des del davant (esquerra)

en: Go to the desktop folder
ca: Vés a la carpeta de l'escriptori

en: Go to the home folder
ca: Vés a la carpeta de l'usuari

en: Go to the next visited folder
ca: Vés a la carpeta visitada posteriorment

en: Go to the previous visited folder
ca: Vés a la carpeta visitada anteriorment

en: Go to the templates folder
ca: Vés a la carpeta de les plantilles

en: Gro_up:
ca: Gr_ups:

en: Group
ca: Grup

en: Harddisk
ca: Disc dur

en: Help URL
ca: URL d'ajuda

en: Hi_de
ca: _Oculta

en: Hidden Files Count
ca: Recompte de fitxers ocults

en: Highlight
ca: Ressaltat

en: Home
ca: Inici

en: ISO Speed Ratings:
ca: Velocitat d'ISO:

en: Icon Style
ca: Estil de les icones

en: Icon View
ca: Vista d'icones

en: Icon _Size:
ca: _Mida de les icones:

en: Icon based directory listing
ca: Llistat basat amb icones del directori

en: Icon size
ca: Mida de la icona

en: Icon view
ca: Vista d'icones

en: If the command should operate on say two or three files, enter the numerical range 2-3. If there are no limits, this string should be empty.
ca: Si la comanda ha d'operar en, diguem, dos o tres arxius, introduïu el rang numèric 2-3. Aquest camp ha de quedar buit si no ha ha límits.

en: If you choose to empty the Trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
ca: Si opteu per buidar la paperera, es perdran permanentment tots els fitxers. Recordeu que podeu eliminar-los individualment.

en: If you delete a custom action, it is permanently lost.
ca: Si suprimiu una acció personalitzada, aquesta es perdrà permanentment.

en: If you delete a file, it is permanently lost.
ca: Si suprimiu un fitxer, aquest es perdrà permanentment.

en: If you enable this option, the pattern will be searched in a case-sensitive manner. The default is to use a case-insensitive search.
ca: Si habiliteu aquesta opció, se cercarà el patró amb la distinció de majúscules i minúscules activada. La configuració predeterminada no diferencia entre les dues.

en: If you enable this option, the pattern will be treated as a regular expression and matched using the Perl-compatible regular expressions (PCRE). Check the documentation for details about the regular expression syntax.
ca: Si habiliteu aquesta opció, el patró a buscar es considerarà una expressió regular i s'utilitzarà com a una expressió regular compatible amb Perl (PCRE, Perl-Compatible regular expressions). Consulteu la documentació per als detalls de la sintaxi de les expressions regulars.

en: If you frequently create certain kinds  of documents, make a copy of one and put it in this folder. Thunar will add an entry for this document in the "Create Document" menu.
    
    You can then select the entry from the "Create Document" menu and a copy of the document will be created in the directory you are viewing.
ca: Si sovint creeu certs tipus de document, feu una còpia d'un i poseu-ho dins d'aquesta carpeta. Thunar afegirà una entrada per aquest document al menú «Crea un document».
    
    Llavors podreu seleccionar l'entrada del menú «Crea un document» i es crearà una còpia dins el directori que esteu veient.

en: If you select this option your choice will be remembered and you won't be asked again. You can use the preferences dialog to alter your choice afterwards.
ca: Si seleccioneu aquesta opció, es recordarà aquesta selecció i no se us tornarà a preguntar. Més tard, podeu utilitzar el diàleg de preferències per canviar la vostra selecció.

en: Image
ca: Imatge

en: Image Files
ca: Fitxers d'imatge

en: Image Preview
ca: Previsualització d'imatges

en: Image Preview Mode:
ca: Mode de la previsualització de les imatges:

en: Image Size:
ca: Mida de la imatge:

en: Image Type:
ca: Tipus d'imatge:

en: Include additional files in the list of files to be renamed
ca: Inclou fitxers addicionals al llistat de fitxers a canviar el nom

en: Include subfolders:
ca: Inclou les subcarpetes

en: Indicates the behavior during multiple copies:
    - Always: all copies are done simultaneously
    - Local Files Only: simultaneous copies for local (not remote, not attached) files
    - Local Files Only (Same Devices): if all files are local but on different devices (disks, mount points), copies will be sequential
    - Local Files Only (Idle Devices): if all files are local but on busy devices (disks, mount points), copies will be sequential
    - Never: all copies are done sequentially
ca: Indica el comportament durant còpies múltiples:
    - Sempre: totes les còpies es fan simultàniament
    - Només fitxers locals: còpies simultànies per a fitxers locals (no remots, no adjunts).
    - Només fitxers locals (els mateixos dispositius): si tots els fitxers són locals però en dispositius diferents (discs, punts de muntatge), les còpies seran seqüencials
    - Només fitxers locals (dispositius inactius): si tots els fitxers són locals però en dispositius ocupats (discs, punts de muntatge), les còpies seran seqüencials
    - Mai: totes les còpies es fan seqüencialment

en: Insert
ca: Insereix

en: Insert / Overwrite
ca: Insereix o sobreescriu

en: Insert Date / Time
ca: Insereix data/hora

en: Insert _time:
ca: Insereix _data:

en: Invalid desktop file
ca: El nom de l'escriptori no és vàlid

en: Invalid filename "%s"
ca: El nom del fitxer «%s» no és vàlid

en: Invalid filename provided by XDS drag site
ca: Nom de fitxer obtingut del lloc d'arrossegament XDS no és vàlid

en: Invalid path
ca: Camí invàlid

en: Invalid regular expression, at character position %ld: %s
ca: No s'ha pogut validar l'expressió regular a la posició del caràcter %ld: %s

en: It looks like <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs</a> is not available.
    Important features including trash support,
    removable media and remote location browsing
    will not work. <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[Read more]</a>
ca: Sembla que <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs</a> no està disponible.
    Algunes característiques importants, com ara la compatibilitat amb la paperera,
    la navegació per mitjans extraïbles i ubicacions remotes, no funcionaran. <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[Consulteu més detalls]</a>

en: It looks like <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs</a> is not available.
    This feature will not work. <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[Read more]</a>
ca: Sembla que <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs</a> no està disponible.
    Aquesta característica no funcionarà. <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[Consulteu més detalls]</a>

en: Job queued
ca: El treball s'ha ficat a la cua

en: Keep items sorted by their deletion date
ca: Mantén els ítems ordenats per data d'eliminació

en: Keep items sorted by their modification date
ca: Mantén els elements ordenats per la seva data de modificació

en: Keep items sorted by their name
ca: Mantén els elements ordenats pel seu nom

en: Keep items sorted by their size
ca: Mantén els elements ordenats per la seva mida

en: Keep items sorted by their type
ca: Mantén els elements ordenats pel seu tipus

en: Keyboard _Shortcut:
ca: _Drecera de teclat:

en: Keyboard shortcut already in use
ca: Drecera de teclat ja en ús

en: Kind:
ca: Tipus:

en: Label
ca: Etiqueta

en: Label widget
ca: Estri d'etiqueta

en: Last Active View
ca: Última vista activa

en: Last Modified
ca: Darrera modificació

en: Last Modified: %s
ca: Última modificació: %s

en: Launcher
ca: Llançador

en: Link
ca: Enllaç

en: Link Target:
ca: Destí de l'enllaç:

en: Link Targets:
ca: Destins de l'enllaç:

en: List View
ca: Vista de llista

en: Loading folder contents...
ca: S'estan carregant el contingut de la carpeta...

en: Loading...
ca: S'està carregant...

en: Local Files Only
ca: Només per als fitxers locals

en: Local Files Only (Idle Devices)
ca: Només fitxers locals (dispositius inactius)

en: Local Files Only (Same Devices)
ca: Només fitxers locals (els mateixos dispositius)

en: Locatio_n Selector
ca: Selector d'_ubicació

en: Location
ca: Ubicació

en: Location Bar
ca: Barra d'ubicació

en: Location:
ca: Ubicació:

en: Log no operations
ca: No enregistra les operacions

en: Log only timestamps
ca: Enregistra només les marques de temps

en: Log operations
ca: Enregistra les operacions

en: Long
ca: Llarg

en: MIME Type
ca: Tipus MIME

en: Ma_ke Link
ca: Crea l'_enllaç

en: Mail Recipient
ca: Destinatari de correu

en: Mark As _Secure And Launch
ca: Marca com a _segur i llança

en: Medium
ca: Mitjà

en: Menu
ca: Menú

en: Metering Mode:
ca: Mode de mesura:

en: Missing dependencies
ca: Falten dependències

en: Mixed file owners
ca: Propietaris de fitxer barrejats

en: Mo_ve to Trash
ca: _Mou a la paperera

en: Modern approach with buttons that correspond to folders
ca: Enfocament modern amb botons que corresponen a carpetes

en: Modified:
ca: Modificació:

en: Mount and open %s (%s)
ca: Munta i obre %s (%s)

en: Mount the selected device
ca: Munta el dispositiu seleccionat

en: Move
ca: Mou

en: Move Dow_n
ca: Mou a_vall

en: Move _Up
ca: Mou am_unt

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
ca: Mou o copia els fitxers prèviament seleccionats per una ordre Retalla o Copia

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
ca: Mou o copia a la carpeta seleccionada els fitxers prèviament seleccionats mitjançant l'ordre retalla o copia

en: Move the currently selected action down by one row.
ca: Mou l'acció seleccionada una fila avall.

en: Move the currently selected action up by one row.
ca: Mou l'acció seleccionada una fila amunt.

en: Move the selected file to the Trash | Move the selected files to the Trash
ca[0]: Mou el fitxer seleccionat a la paperera
ca[1]: Mou els fitxers seleccionats a la paperera

en: Move to Trash
ca: Mou a la paperera

en: Moving files ...
ca: Movent els arxius...

en: Moving files into "%s"...
ca: S'estan movent els fitxers a «%s»...

en: Moving files into the trash...
ca: S'estan movent els fitxers a la paperera...

en: Multimedia Player
ca: Reproductor multimèdia

en: N_o to all
ca: N_o a tot

en: Name
ca: Nom

en: Name '%s' lost on the message dbus.
ca: S'ha perdut el nom «%s» al missatge dbus.

en: Name and Extension
ca: Nom i extensió

en: Name only
ca: Només el nom

en: Names:
ca: Noms:

en: Navigate to the folder in which the selected file is located
ca: Navegueu a la carpeta on hi ha el fitxer seleccionat.

en: Navigation
ca: Navegació

en: Network
ca: Xarxa

en: Never
ca: Mai

en: New Empty File
ca: Fitxer buit nou

en: New Empty File...
ca: Fitxer buit nou...

en: New File
ca: Fitxer nou

en: New Folder
ca: Carpeta nova

en: New Name
ca: Nom nou

en: New _Tab
ca: Pes_tanya nova

en: New _Window
ca: _Finestra nova

en: No Exec field specified
ca: No s'ha especificat el camp Exec

en: No URL field specified
ca: No s'ha especificat el camp URL

en: No application selected
ca: No s'ha seleccionat cap aplicació

en: No icon
ca: Sense icona

en: No operation which can be redone available.
ca: No hi ha disponible cap operació que pugui ésser refeta.

en: No operation which can be undone has been performed yet.
    (For some operations undo is not supported)
ca: Encara no s'ha realitzat cap operació que pugui ésser desfeta.
    (Desfer no està disponible per a algunes operacions)

en: No renamer modules were found on your system. Please check your
    installation or contact your system administrator. If you install Thunar
    from source, be sure to enable the "Simple Builtin Renamers" plugin.
ca: No s'han trobat els mòduls de canvi el nom. Comproveu la vostra instal·lació
    o contacteu amb l'administrador del sistema. Si heu instal·lat Thunar a partir
    del codi font, assegureu-vos que heu activat el connector «Simple Builtin Renamers».

en: No templates installed in
    "%s"
ca: No hi ha plantilles instal·lades a
    "%s"

en: None
ca: Cap

en: None available
ca: Cap disponible

en: Normal Si_ze
ca: _Mida normal

en: Number - Text
ca: Número - Text

en: Number - Text - Old Name
ca: Número - Text - Antic nom

en: Numbering
ca: Numeració

en: Old Name - Text - Number
ca: Antic nom - Text - Número

en: Only For Remote Location
ca: Només per a la ubicació remota

en: Only for local files
ca: Només per a fitxers locals

en: Only show thumbnails for files smaller than:
ca: Només mostra les miniatures per a arxius més petits de:

en: Only visible when the menubar is hidden
ca: Només és visible quan la barra de menú està oculta

en: Ope_n With
ca: _Obre amb

en: Ope_n With Other Application...
ca: Obre amb u_na altra aplicació…

en: Open %d New Window | Open %d New Windows
ca[0]: Obre %d finestra nova
ca[1]: Obre %d finestres noves

en: Open <i>%s (%s)</i> and other files of type "%s" with:
ca: Obre %s (%s) i altres fitxers de tipus «%s» amb:

en: Open <i>%s</i> and other files of type "%s" with:
ca: Obre <i>%s</i> i els altres fitxers del tipus «%s» amb:

en: Open Item _Location
ca: Obre la _localització de l'element

en: Open Shell Script
ca: Obre el Shell Script

en: Open With
ca: Obre amb

en: Open _Parent
ca: Obre la su_perior

en: Open a new Thunar window for the displayed location
ca: Obre una finestra nova de Thunar per a la ubicació mostrada

en: Open a new tab for the displayed location
ca: Obre una pestanya nova per a la ubicació actual

en: Open current folder in a new window
ca: Obre la carpeta actual en una finestra nova

en: Open folders
ca: Obre les carpetes

en: Open folders in new tabs on middle click
ca: Obre les carpetes en pestanyes noves amb el clic del mig

en: Open in new _Tab
ca: Obre en una nova _pestanya

en: Open in new _Window
ca: Obre en una nova _finestra

en: Open new thunar instances as tabs
ca: Obre les instàncies noves de thunar com a pestanyes

en: Open the bulk rename dialog
ca: Obre el diàleg de canvi de nom en bloc

en: Open the desktop folder
ca: Obre la carpeta de l'escriptori

en: Open the home folder
ca: Obre la carpeta de l'usuari

en: Open the location "%s"
ca: Obre la ubicació «%s»

en: Open the parent folder
ca: Obre la carpeta superior

en: Open the selected directory in new tab | Open the selected directories in %d new tabs
ca[0]: Obre el directori seleccionat en una pestanya nova
ca[1]: Obre els directoris seleccionats en %d pestanyes noves

en: Open the selected directory in new window | Open the selected directories in %d new windows
ca[0]: Obre el directori seleccionat en una finestra nova
ca[1]: Obre els directoris seleccionats en %d finestres noves

en: Open the selected file | Open the selected files
ca[0]: Obre el fitxer seleccionat
ca[1]: Obre els fitxers seleccionats

en: Open the selected files with the default applications
ca: Obre els fitxers seleccionats amb l'aplicació predeterminada

en: Open/Close Split View
ca: Obre o tanca la vista dividida

en: Optical Drive
ca: Unitat òptica

en: Optical Media
ca: Mitjà òptic

en: Options:
ca: Opcions:

en: Original Path:
ca: Camí original:

en: Other Application...
ca: Altres aplicacions...

en: Other Applications
ca: Altres aplicacions

en: Others
ca: Altres

en: Overwrite
ca: Sobreescriu

en: Owner
ca: Propietari

en: Owner:
ca: Propietari:

en: Paste the clipboard
ca: Enganxa el porta-retalls

en: Paused
ca: Pausat

en: Perl Scripts
ca: Scripts Perl

en: Permanently delete the selected file | Permanently delete the selected files
ca[0]: Suprimeix permanentment el fitxer seleccionat
ca[1]: Suprimeix permanentment els fitxers seleccionats

en: Permission denied
ca: Denegació de permís

en: Permissions
ca: Permisos

en: Phone
ca: Telèfon

en: Places
ca: Llocs

en: Please report bugs to <%s>.
ca: Envieu els errors a <%s>.

en: Please wait...
ca: Espereu...

en: Pr_eferences...
ca: Pr_eferències...

en: Prepare the selected file to be copied with a Paste command | Prepare the selected files to be copied with a Paste command
ca[0]: Prepara el fitxer seleccionat que es copiarà amb l'ordre d'enganxar
ca[1]: Prepara els fitxers seleccionats que es copiaran amb l'ordre d'enganxar

en: Prepare the selected file to be moved with a Paste command | Prepare the selected files to be moved with a Paste command
ca[0]: Prepara el fitxer seleccionat que es mourà amb l'ordre d'enganxar
ca[1]: Prepara els fitxers seleccionats que es mouran amb l'ordre d'enganxar

en: Preparing...
ca: S'està preparant...

en: Print version information and exit
ca: Imprimeix la informació de la versió i surt

en: Program:
ca: Programa:

en: Properties
ca: Propietats

en: Python Scripts
ca: Scripts Python

en: Question
ca: Pregunta

en: Queued
ca: Encuat

en: Quit a running Thunar instance
ca: Tanca una instància de Thunar en execució

en: Re_name
ca: Ca_nvia el nom

en: Re_name Shortcut
ca: Ca_nvia el nom de la drecera

en: Read & Write
ca: Lectura i escriptura

en: Read only
ca: Només lectura

en: Recency
ca: Antiguitat

en: Recent
ca: Recents

en: Recommended Applications
ca: Aplicacions recomanades

en: Red_o
ca: Re_fés

en: Redo performed
ca: S'ha tornat a fer

en: Redo the latest '%s' operation (%s)
ca: Torna a fer la darrera operació '%s' (%s)

en: Redo the latest operation
ca: Torna a fer la darrera operació<br>

en: Regular _Expression
ca: _Expressió regular

en: Reload the current folder
ca: Torna a carregar la carpeta actual

en: Removable Drive
ca: Unitat extraïble

en: Remove Characters
ca: Suprimeix caràcters

en: Remove File | Remove Files
ca[0]: Suprimeix el fitxer
ca[1]: Suprimeix els fitxers

en: Remove _From Position:
ca: _Suprimeix des de la posició:

en: Remove all files and folders from the Trash?
ca: Voleu suprimir tots els fitxers i les carpetes de la paperera?

en: Remove application launcher
ca: Elimina el llançador d'aplicacions

en: Remove the selected file from the list of files to be renamed | Remove the selected files from the list of files to be renamed
ca[0]: Suprimeix el fitxer seleccionat del llistat de fitxers a canviar el nom
ca[1]: Suprimeix els fitxers seleccionats del llistat de fitxers a canviar el nom

en: Remove the selected files from Recent
ca: Elimina els arxius seleccionats dels Recents

en: Rena_me All
ca: Ca_nvia-li el nom a tot

en: Rename
ca: Canvia'n el nom

en: Rename "%s"
ca: Canvia el nom de «%s»

en: Rename Launcher Options
ca: Opcions de canvi de nom de llançador

en: Rename Multiple Files
ca: Canvieu el nom de diversos fitxers

en: Rename _File
ca: Canvia el nom del _fitxer

en: Rename _Launcher
ca: Canvia el nom del _llançador

en: Rename items listed above, keep this window open.
ca: Canvia el nom dels elements llistats a sobre i mantingues oberta aquesta finestra.

en: Rename the selected file | Rename the selected files
ca[0]: Canvia el nom al fitxer seleccionat
ca[1]: Canvia el nom als fitxers seleccionats

en: Replace _All
ca: S_ubstitueix-ho tot

en: Replace _With:
ca: Substitueix a_mb:

en: Replace the existing file in "%s"
ca: Substitueix el fitxer existent a "%s"

en: Replace the existing folder in "%s"
ca: Substitueix la carpeta existent a "%s"

en: Replace the link in "%s"
ca: Substitueix l'enllaç a "%s"

en: Restore (opposite of trash)
ca: Restaura (contrari d'envia a la paperera)

en: Restore Selected Items
ca: Restaura els elements seleccionats

en: Restore and S_how
ca: _Restaura i mostra

en: Restore tabs on startup
ca: Restaura les pestanyes

en: Restore the selected file to its original location | Restore the selected files to its original location
ca[0]: Restaura el fitxer seleccionat a la seva ubicació original
ca[1]: Restaura els fitxers seleccionats a la seva ubicació original

en: Restore the selected file to its original location and open the location in a new window/tab | Restore the selected files to their original locations and open the locations in a new window/tab
ca[0]: Restaura l'arxiu seleccionat a la seva ubicació original i obre després aquesta ubicació en una nova finestra/pestanya
ca[1]: Restaura els arxius seleccionats a les seves ubicacions originals i obre després aquestes ubicacions en una nova finestra/pestanya

en: Restoring files...
ca: S'estan restaurant els fitxers...

en: Resuming job...
ca: S'està continuant el treball...

en: Resuming...
ca: S'està continuant...

en: Reverse the sort order
ca: Inverteix la direcció d'ordenació

en: Ruby Scripts
ca: Scripts Ruby

en: Run In _Terminal
ca: Executa a un _terminal

en: Run Thunar as root
ca: Executa el Thunar com a administrador

en: Run in _terminal
ca: Executa en un _terminal

en: Run in daemon mode
ca: Executa en mode dimoni

en: S_kip All
ca: O_met-ho tot

en: S_plit View
ca: _Vista dividida

en: Safely _Remove
ca: E_xtreu amb seguretat

en: Screenshot of the XFCE Thunar File Browser User Interface
ca: Captura de pantalla de la interfície d'usuari del navegador de fitxers Thunar de l'XFCE

en: Search
ca: Cerca

en: Search & Replace
ca: Cerca i substitueix

en: Search for a specific file in the current folder and Recent
ca: Cerca un fitxer concret a la carpeta actual i a Recents

en: Search with Catfish...
ca: Cerca amb el Catfish...

en: Search:
ca: Cerca:

en: Security
ca: Seguretat

en: Security:
ca: Seguretat:

en: Select _all Files
ca: Seleccion_a tots els fitxers

en: Select _by Pattern...
ca: Selecciona per _patró...

en: Select all files but not those currently selected
ca: Seleccioneu tots els fitxers però no els seleccionats actualment

en: Select all files in this window
ca: Selecciona tots els fitxers de la finestra

en: Select all files that match a certain pattern
ca: Selecciona tots els fitxers que coincideixen amb un patró

en: Select an Application
ca: Seleccioneu una aplicació

en: Select an Icon for "%s"
ca: Seleccioneu una icona per «%s»

en: Select an Icon for "%s" (%s)
ca: Seleccioneu una icona per «%s» (%s)

en: Select an image to preview
ca: Seleccioneu una imatge per previsualitzar

[ctx: Select by Pattern dialog: buttons]
en: _Cancel
ca: _Cancel·la

[ctx: Select by Pattern dialog: buttons]
en: _Select
ca: _Selecciona

[ctx: Select by Pattern dialog: labels: case sensitive checkbox]
en: C_ase sensitive
ca: Distinció de m_ajúscules i minúscules

[ctx: Select by Pattern dialog: labels: match diacritics checkbox]
en: _Match diacritics
ca: _Coincidència amb els diacrítics

[ctx: Select by Pattern dialog: labels: pattern entry textbox]
en: _Pattern:
ca: _Patró:

[ctx: Select by Pattern dialog: title]
en: Select by Pattern
ca: Selecciona per patró

[ctx: Select by Pattern dialog: tooltips on label for pattern entry textbox]
en: Files whose name matches the wildcard pattern you enter will be selected in the main window.
ca: Els arxius amb un nom coincident amb el patró que entreu es seleccionaran a la finestra principal.

[ctx: Select by Pattern dialog: tooltips: case sensitive checkbox]
en: If enabled, letter case must match the pattern.
    Examp* would match Example.txt and not example.txt
ca: Si està activat, les majúscules i minúscules han de coincidir amb el patró.
    Exemp* coincidiria amb Exemple.txt i no amb exemple.txt

[ctx: Select by Pattern dialog: tooltips: match diacritics checkbox]
en: If enabled, require accents to match the pattern.
    Rés* would match Résumé.txt and not Resume.txt
ca: Si està activat, els accents han de coincidir amb el patró.
    Curríc* coincidiria amb Currículum.txt i no amb Curriculum.txt

[ctx: Select by Pattern dialog: tooltips: pattern entry text box]
en: ? matches exactly one character,
    * matches any number of characters, including zero.
    
    For example: *.txt, file??.png, pict
    
    Without any * or ? wildcards, the pattern will match anywhere in a name. With wildcards, the pattern must match at both the start and the end of a name.
ca: ? coincideix amb exactament un caràcter,
    * coincideix amb qualsevol nombre de caràcters, incloent zero.
    
    Per exemple: *.text, arxiu??.PNG, Pict
    
    Sense cap comodí * ni ?, el patró pot coincidir amb qualsevol part del nom. Amb comodins, el patró ha de coincidir amb l'inici i el final del nom.

en: Select files to rename
ca: Seleccioneu fitxers per canviar el nom

en: Select this option to display icon emblems in the shortcuts pane for all folders for which emblems have been defined in the folders properties dialog.
ca: Seleccioneu aquesta opció per mostrar les icones dels emblemes al plafó de dreceres per a totes les carpetes per a les quals s'han definit emblemes al diàleg de propietats de carpetes.

en: Select this option to display icon emblems in the tree pane for all folders for which emblems have been defined in the folders properties dialog.
ca: Seleccioneu aquesta opció per mostrar les icones dels emblemes al plafó d'arbre per a totes les carpetes per a les quals s'han definit emblemes al diàleg de propietats de carpetes.

en: Select this option to draw black frames around thumbnails.
ca: Seleccioneu aquesta opció per dibuixar marcs al voltant de les miniatures.

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
ca: Seleccioneu aquesta opció per habilitar la notificació d'inicialització quan s'executa una ordre des del gestor de fitxers o des del menú. No totes les aplicacions admeten la notificació d'inicialització.

en: Select this option to list folders before files when you sort a folder.
ca: Seleccioneu aquesta opció per a llistar les carpetes abans que els fitxers quan ordeneu una carpeta.

en: Select this option to open a new tab on middle click instead of a new window
ca: Seleccioneu aquesta opció per obrir una pestanya nova amb el clic del mig en lloc d'una finestra nova

en: Select this option to open new thunar instances as tabs in an existing thunar window
ca: Seleccioneu aquesta opció per obrir les instàncies noves de thunar com a pestanyes en una finestra de thunar existent

en: Select this option to place the icon captions for items beside the icon rather than below the icon.
ca: Seleccioneu aquesta opció per a col·locar les dades dels elements al costat de la icona en lloc de sota de la icona.

en: Select this option to remember view type, zoom level, sort column, and sort order individually for each folder
ca: Seleccioneu aquesta opció per recordar el tipus de vista, el nivell de zoom, la columna d'ordenació i l’orde de forma individual per a cada carpeta

en: Select this option to restore your tabs as they were last time you used Thunar
ca: Seleccioneu aquesta opció per a restaurar les vostres pestanyes tal com estaven el darrer cop que vau usar el Thunar

en: Select this option to run the command in a terminal window.
ca: Seleccioneu aquesta opció per executar l'ordre en una finestra de terminal.

en: Select this option to show file size in binary format instead of decimal.
ca: Seleccioneu aquesta opció per veure la mida del fitxer en format binari en comptes de decimal.

en: Select this option to show the 'Delete' action in the context menu
ca: Seleccioneu aquesta opció per mostrar l'acció «Suprimeix» al menú contextual.

en: Select this option to show the full directory path in the tab title instead of only the directory name
ca: Seleccioneu aquesta opció per a mostrar el camí complet del directori al títol de la pestanya enlloc de tan sols el nom del directori

en: Select this option to trust this .desktop file. This will generate a checksum of the file and store it via gvfs. The additional check will protect from malicious launchers which e.g. pretend to be a picture, having the executable flag pre-set
ca: Seleccioneu aquesta opció per a confiar en aquest arxiu .desktop. Això generarà una comprovació de suma de l'arxiu i l'emmagatzemarà via gvfs. Aquesta comprovació addicional us protegirà de llançadors maliciosos que, per exemple, pretenguin ser una imatge, i tinguin el marcador d'executable preseleccionat

en: Select this option to use symbolic folder icons instead of regular ones.
ca: Seleccioneu aquesta opció per usar icones simbòliques de carpetes en lloc de les normals.

en: Select this option to use the current folder icon as window icon
ca: Seleccioneu aquesta opció per utilitzar la icona de la carpeta actual com a icona de la finestra

en: Select this to enable executable permission bit(+x). Thunar will not launch the .desktop file if not set.
ca: Seleccioneu aquesta opció per a habilitar el bit de permís d'execució (+x). El Thunar no executarà l'arxiu .desktop si no està seleccionada.

en: Selection: %s
ca: Selecció: %s

en: Send "%s" as compressed archive?
ca: Voleu enviar «%s» com un fitxer comprimit?

en: Send %d file as compressed archive? | Send %d files as compressed archive?
ca[0]: Voleu enviar %d fitxer com un arxiu comprimit?
ca[1]: Voleu enviar %d fitxers com un arxiu comprimit?

en: Send _directly
ca: Envia _directament

en: Send as _archive
ca: Envi_a com un fitxer

en: Send com_pressed
ca: Envia com un com_primit

en: Send email
ca: Envia per correu electrònic

en: Send the selected file to "%s" | Send the selected files to "%s"
ca[0]: Envia el fitxer seleccionat a «%s»
ca[1]: Envia els fitxers seleccionats a «%s»

en: Send to _Desktop
ca: Envia a l'_Escriptori

en: Set Defa_ult Application...
ca: Estableix l'aplicació _predeterminada...

en: Set Default Application
ca: Estableix l'aplicació predeterminada

en: Set _Background
ca: Estableix el _fons

en: Set _Foreground
ca: Estableix el _primer pla

en: Set as wallpaper
ca: Estableix com a fons d'escriptori

en: Set this file as trusted
ca: Marca aquest arxiu com a confiable

en: Setup custom actions that will appear in the file managers context menus
ca: Configura les accions personalitzades que apareixeran als menús contextuals del gestor de fitxers

en: Shell Scripts
ca: Scripts Shell

en: Shortcuts
ca: Dreceres

en: Shortcuts Pane
ca: Plafó de dreceres

en: Show Icon E_mblems
ca: Mostra les icones dels e_mblemes

en: Show Icon _Emblems
ca: Mostra les icones dels _emblemes

en: Show _File Highlight
ca: Mostra el ressaltat del _fitxer

en: Show _Hidden Files
ca: Mostra els fitxers _ocults

en: Show action to permanently delete files and folders
ca: Mostra l'acció per suprimir permanentment fitxers i carpetes

en: Show display name
ca: Mostra el nom per. a mostrar

en: Show file size in binary format
ca: Mostra la mida del fitxer en format binari

en: Show filetype
ca: Mostra el tipus d'arxiu

en: Show full directory paths in tab titles
ca: Mostra els camins complets dels directoris als títols de les pestanyes

en: Show hidden files count
ca: Mostra el recompte de fitxers ocults

en: Show last modified
ca: Mostra el moment de la darrera modificació

en: Show number of containing items
ca: Mostra el número d'elements continguts

en: Show size
ca: Mostra la mida

en: Show size in bytes
ca: Mostra la mida en bytes

en: Show the contents at the normal size
ca: Mostra el contingut a la mida normal

en: Show the contents in less detail
ca: Mostra el contingut amb menys detall

en: Show the contents in more detail
ca: Mostra el contingut amb més detall

en: Show the menu
ca: Mostra el menú

en: Show thumbnails:
ca: Mostra les miniatures:

en: Shutter Speed:
ca: Velocitat d'obturació:

en: Side Pane
ca: Plafó lateral

en: Side Pane (Add Bookmark) | Side Pane (Add Bookmarks)
ca[0]: Plafó lateral (afegeix marcador)
ca[1]: Plafó lateral (afegeix marcadors)

en: Size
ca: Mida

en: Size Column of Folders
ca: Mida de la columna de carpetes

en: Size in Bytes
ca: Mida en bytes

en: Size in bytes
ca: Mida en bytes

en: Size on Disk:
ca: Mida al disc

en: Size:
ca: Mida:

en: Size:
ca: Mida:

en: Software:
ca: Programa:

en: Solid State Drive
ca: Unitat d'estat sòlid

en: Sort _folders before files
ca: Classifica les carpetes abans dels _fitxers

en: Sort items in ascending order
ca: Ordena els elements en ordre ascendent

en: Sort items in descending order
ca: Ordena els elements en ordre descendent

en: Specify a location to open
ca: Indiqueu una ubicació a obrir

en: Specify the d_elay before an item gets selected
    when the mouse pointer is paused over it:
ca: Especifiqueu el r_etard abans que un element
    se seleccioni en aturar el cursor damunt seu:

en: St_atusbar
ca: Barra d'_estat

en: Standalone
ca: Independent

en: Starting... (User request)
ca: Iniciant... (Petició de l'usuari)

en: Status Bar
ca: Barra d'estat

en: Stop applying permissions recursively.
ca: Atura l'aplicació recursiva dels permisos.

en: Stop the _Multi-Disk Drive
ca: Atura la unitat _multidisc

en: Switch Focused Split View Pane
ca: Alterna el tauler dividit de fusta seleccionat

en: Switch to Next Tab
ca: Canvia a la pestanya següent

en: Switch to Previous Tab
ca: Canvia a la pestanya anterior

en: System Drive
ca: Unitat de sistema

en: T_emplates
ca: Plan_tilles

en: Tabs and Windows
ca: Pestanyes i finestres

en: Tape
ca: Cinta

en: Text - Number
ca: Text - Número

en: Text _Format:
ca: _Format del text:

en: Text of the page's label
ca: Text de l'etiqueta de la pàgina

en: The Shortcuts Editor requires a Thunar window to be present.
ca: L'Editor de dreceres requereix la presència d'una finestra del Thunar.

en: The Thunar development team. All rights reserved.
ca: L'equip de desenvolupament de Thunar. Tots els drets reservats.

en: The URL to access.
ca: L'URL per accedir-hi.

en: The URL to the documentation of the renamer
ca: L'URL de la documentació del canviador de nom

en: The command (including the necessary parameters) to perform the action. See the command parameter legend below for a list of supported parameter variables, which will be substituted when launching the command. When upper-case letters (e.g. %F, %D, %N) are used, the action will be applicable even if more than one item is selected. Else the action will only be applicable if exactly one item is selected.
ca: L'ordre (incloent-hi els seus paràmetres necessaris) per dur a terme l'acció. Consulteu la llegenda dels paràmetres de l'ordre a sota per una llista de les variables admeses dels paràmetres, les quals seran substituïdes en llançar l'ordre. Quan s'utilitzen les variables en majúscules (p. ex. %F, %D, %N) l'acció s'aplicarà encara que s'hagi seleccionat més d'un element. En cas contrari, és a dir amb minúscules, l'acció únicament es durà a terme si s'ha seleccionat exactament un element.

en: The description of the action that will be displayed as tooltip in the statusbar when selecting the item from the context menu.
ca: La descripció de l'acció que es mostrarà com a indicador de funció a la barra d'estat quan seleccioneu l'element des del menú contextual.

en: The desktop file %s is in an insecure location and not marked as secure%s. If you do not trust this program, click Cancel.
ca: El fitxer d'escriptori %s està en un lloc insegur i %s no està marcat com a segur. Si no us refieu d'aquests programa, feu clic a Cancel·la.

en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
ca: El dispositiu «%s» s'està expulsant. Això pot trigar una mica de temps.

en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
ca: El sistema està desmuntant el dispositiu «%s». No expulseu el mitjà ni desconnecteu la unitat.

en: The directory "%s" does not exist. Do you want to create it?
ca: El directori «%s» no existeix. Voleu crear-lo?

en: The file "%s" (%s) already exists. Would you like to replace it?
    
    If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
ca: El fitxer «%s» (%s) ja existeix. Voleu reemplaçar-lo?
    
    Si reemplaceu un arxiu existent en sobreescriureu els continguts.

en: The file "%s" already exists
ca: El fitxer «%s» ja existeix

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
    
    If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
ca: El fitxer «%s» ja existeix. Voleu substituir-lo?
    
    Si substituïu un fitxer existent, se sobreescriurà el seu contingut.

en: The file "%s" seems to be executable. What do you want to do with it?
ca: L'arxiu «%s» sembla un executable. Què voleu fer-ne?

en: The folder "%s" does not exist anymore but is required to restore the file "%s" from the trash
ca: La carpeta «%s» ja no existeix, però es necessita per restaurar el fitxer «%s» des de la paperera

en: The folder permissions are inconsistent, you may not be able to work with files in this folder.
ca: Els permisos de la carpeta no són consistents. potser no podreu treballar amb els fitxers que conté aquesta carpeta.

en: The folder permissions will be reset to a consistent state. Only users allowed to read the contents of this folder will be allowed to enter the folder afterwards.
ca: Els permisos de la carpeta es restabliran a un estat coherent. Després d'això només els usuaris amb permís de lectura tindran accés a la carpeta.

en: The following command parameters will be substituted when launching the action:
ca: Els paràmetres de l'ordre següent se substituiran quan llanceu l'acció:

en: The following files were overwritten in the operation you are trying to redo and cannot be restored:
ca: Els arxius següents van ser sobreescrits per l'operació que esteu intentant refer i no es poden restaurar:

en: The following files were overwritten in the operation you are trying to undo and cannot be restored:
ca: Els arxius següents van ser sobreescrits amb l'operació que esteu intentant desfer i no poden ésser restaurats:

en: The format describes the date and time parts to insert into the file name. For example, %Y will be substituted with the year, %m with the month and %d with the day. See the documentation of the date utility for additional information.
ca: El format descriu les parts de la data i hora a inserir al nom de fitxer. Per exemple, %Y serà substituït per l'any, %m pel mes i %d pel dia. Consulteu la documentació de la utilitat «date» per més informació.

en: The generic name of the entry, for example "Web Browser" in case of Firefox.
ca: El nom genèric de l'entrada, per exemple «Navegador web» per Firefox.

en: The icon size for the path entry
ca: La mida de la icona per l'entrada del camí

en: The item will be removed from the history
ca: L'element s'eliminarà de l'historial

en: The keyboard shortcut for the action.
ca: La drecera de teclat per a l'acció.

en: The name of the action that will be displayed in the context menu.
ca: El nom de l'acció que es mostrarà al menú contextual.

en: The number of source and target filenames must be the same
ca: El nombre de fitxers d'origen i destí han de ser el mateix

en: The operation you are trying to redo does not have any files associated with it, and thus cannot be redone.
ca: L'operació que intenteu tornar a fer no té cap fitxer associat i, per tant, no es pot tornar a fer.

en: The operation you are trying to undo does not have any files associated with it, and thus cannot be undone.
ca: L'operació que intenteu desfer no té cap fitxer associat i, per tant, no es pot desfer.

en: The other split pane has multiple open tabs. Closing it will close all these tabs.
ca: L'altre tauler dividit té múltiples pestanyes obertes. Tancar-lo les tancarà totes.

en: The path "%s" does not refer to a directory
ca: El camí «%s» no fa referència a cap directori

en: The program to execute, possibly with arguments.
ca: El programa a executar, probablement amb més arguments.

en: The root folder has no parent
ca: La carpeta de l'arrel no té cap carpeta superior

en: The selected application is used to open this and other files of type "%s".
ca: L'aplicació seleccionada s'utilitza per obrir aquest i altres fitxers del tipus «%s».

en: The selected files seem to be executable. What do you want to do with them?
ca: Els arxius seleccionats semblen executables. Què en voleu fer?

en: The submenu in which the action will be displayed. Leave empty for no menu. Use '/' for nested menus.
ca: El submenú en el qual es mostrarà l'acció. Deixeu-ho en blanc per cap menú. Utilitzeu '/' per als menús incrustats.

en: The user visible name of the renamer
ca: El nom que l'usuari veu pel canviador de nom

en: The working directory for the program.
ca: El directori de treball del programa.

en: The working directory must be an absolute path
ca: El directori de treball ha de ser un camí absolut

en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
ca: Hi ha dades que s'han d'escriure a «%s» abans que es pugui extreure. No extraieu ni en desconnecteu la unitat.

en: There is no operation to redo
ca: No hi ha cap operació per a refer

en: There is no operation to undo
ca: No hi ha cap operació per a desfer

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
ca: No hi ha prou espai a la destinació. Intenteu suprimir fitxers per crear espai lliure.

en: There is nothing on the clipboard to paste
ca: No hi ha res al porta-retalls per enganxar

en: This column is reserved for special locations
ca: Aquesta columna està reservada per a ubicacions especials.

en: This folder already contains a file "%s" (%s).
ca: Aquesta carpeta ja conté un arxiu «%s» (%s)

en: This folder already contains a file "%s".
ca: Aquest directori ja conté un fitxer «%s».

en: This folder already contains a folder "%s".
ca: Aquesta carpeta ja conté una carpeta «%s».

en: This folder already contains a symbolic link "%s".
ca: Aquesta carpeta ja conté un unllaç simbòlic «%s».

en: This keyboard shortcut is currently used by: '%s'
ca: Actualment aquesta drecera de teclat és utilitzada per: '%s'

en: This page lists the conditions under which the action will appear in the file managers context menus. The file patterns are specified as a list of simple file patterns separated by semicolons (e.g. *.txt;*.doc). For an action to appear in the context menu of a file or folder, at least one of these patterns must match the name of the file or folder. Additionally, you can specify that the action should only appear for certain kinds of files.
    
    ** The custom action will be eligible to appear in the toolbar.
ca: Aquesta pàgina llista les condicions sota les quals les accions apareixeran als menús contextuals del gestor de fitxers. Els patrons dels fitxers s'especifiquen com una llista de patrons de fitxers separats per punts i comes (p. ex. *.txt; *.doc). Perquè una acció aparegui al menú contextual d'un fitxer o una carpeta, com a mínim un d'aquests patrons ha de coincidir amb el nom del fitxer o de la carpeta. A més a més, podeu especificar que l'acció només aparegui segons el tipus de fitxer.
    
    ** L'acció personalitzada podrà ésser escollida per a aparèixer a la barra d'eines.

en: This will dissociate the application launcher for this file type, but will not uninstall or remove the application launcher itself.
ca: Això dissociarà el llançador d'aplicacions per a aquest tipus de fitxer, però no desinstal·larà ni eliminarà el llançador de l'aplicació.

en: This will open %d separate file manager window. | This will open %d separate file manager windows.
ca[0]: Això obrirà %d finestra separada del gestor de fitxers.
ca[1]: Això obrirà %d finestres separades del gestor de fitxers.

en: This will remove the application launcher that appears in the file context menu, but will not uninstall the application itself.
    
    You can only remove application launchers that were created using the custom command box in the "Open With" dialog of the file manager.
ca: Això suprimirà el llançador de l'aplicació que apareix al menú contextual, però no desinstal·larà l'aplicació.
    
    Només podeu treure llançadors d'aplicacions que han estat creats amb la casella personalitzada del diàleg «Obre amb» del gestor de fitxers.

en: Thumbnails
ca: Miniatures

en: Thunar Bulk Rename is a powerful and extensible
    tool to rename multiple files at once.
ca: El canvi de nom en bloc de Thunar és una eina potent i flexible
    que us permetrà canviar el nom de diversos fitxers alhora.

en: Thunar File Manager
ca: Gestor de fitxers Thunar

en: Thunar Preferences
ca: Preferències del Thunar

en: Thunar is a fast and easy to use file manager
    for the Xfce Desktop Environment.
ca: Thunar és un gestor de fitxers senzill i ràpid
    per a l'entorn d'escriptori Xfce.

en: Thunar is a file browser specifically designed for the Xfce Desktop, but also can serve as an alternate file browser for other Desktop environments. It has a simple, clean two-pane design for browsing all your files.
ca: Thunar és un navegador de fitxers que està dissenyat especialment per a l'escriptori Xfce, però també pot servir com a navegador de fitxers per a altres escriptoris. Té un disseny simple, de dos plafons, per navegar per tots els vostres fitxers.

en: Title Case
ca: Inicials en majúscules

en: Today
ca: avui

en: Today / Custom
ca: Avui / personalitzat

en: Today at %X
ca: avui a les %X

en: Toggles the display of file highlight which can be configured in the file specific property dialog
ca: Alterna la visualització del ressaltat d'arxius, que pot ser configurat al diàleg de propietats específic de l'arxiu

en: Toggles the display of hidden files in the current window
ca: Commuta la visibilitat dels fitxers ocults en la finestra actual

en: Toggles the visibility of the shortcuts pane
ca: Commuta la visibilitat del plafó de dreceres

en: Toggles the visibility of the tree pane
ca: Commuta la visibilitat del plafó d'arbre

en: Too many emblems selected
ca: S'han seleccionat massa emblemes.

en: Tooltip for the entry, for example "View sites on the Internet" in case of Firefox. Should not be redundant with the name or the description.
ca: Indicador de funció per a l'entrada, per exemple «Visualitza els llocs a Internet» en cas de Firefox. No hauria de ser redundant amb el nom o la descripció.

en: Traditional text box showing the current path
ca: Caixa de text tradicional mostrant el camí actual

en: Transfer files in parallel:
ca: Transfereix fitxers en paral·lel:

en: Trash
ca: Paperera

en: Trash Applet
ca: Miniaplicació de paperera

en: Trash contains %d file | Trash contains %d files
ca[0]: A la paperera hi ha %d fitxer
ca[1]: A la paperera hi ha %d fitxers

en: Trash contains files
ca: Hi ha fitxers a la paperera

en: Trash is empty
ca: La paperera està buida

en: Tree Pane
ca: Plafó d'arbre

en: Trying to move "%s"
ca: Intentant moure «%s»

en: Trying to restore "%s"
ca: S'està intentant de restaurar «%s»

en: Type
ca: Tipus

en: UPPERCASE
ca: MAJÚSCULES

en: USB Drive
ca: Unitat USB

en: U_nselect all Files
ca: Deseleccio_na tots els fitxers

en: Undo performed
ca: Operació desfeta

en: Undo the latest '%s' operation (%s)
ca: Desfés la darrera operació '%s' (%s)

en: Undo the latest operation
ca: Desfa la darrera operació

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown closing element <%s>
ca: Element de tancament desconegut <%s>

en: Unknown file owner
ca: El propietari és desconegut

en: Unknown user "%s"
ca: Usuari desconegut «%s»

en: Unlimited
ca: Il·limitat

en: Unlink
ca: Desenllaça

en: Unmount the selected device
ca: Desmunta el dispositiu seleccionat

en: Unmounting device
ca: Desmuntatge del dispositiu

en: Unselect all files in this window
ca: Deselecciona tots els fitxers de la finestra

en: Untitled document
ca: Document sense títol

en: Untrusted application launcher
ca: El llançador d'aplicacions no està validat

en: Untrusted link launcher
ca: El llançador d'enllaç no està validat

en: Uppercase / Lowercase
ca: Majúscula / minúscula

en: Usage:
ca: Ús:

en: Use "%s" to open the selected file | Use "%s" to open the selected files
ca[0]: Utilitza «%s» per obrir el fitxer seleccionat
ca[1]: Utilitza «%s» per obrir els fitxers seleccionats

en: Use De_fault
ca: Valors pre_determinats

en: Use Startup Notification
ca: Utilitza la notificació d'engegada

en: Use _startup notification
ca: Utilit_za la notificació d'inicialització

en: Use a _custom command:
ca: Utilitza una ordre _personalitzada:

en: Use a custom command for an application that is not available from the above application list.
ca: Utilitzeu una ordre personalitzada per una aplicació que no està disponible en la llista d'aplicacions anterior.

en: Use as _default for this kind of file
ca: Utilitza per _defecte per a aquest tipus de fitxer

en: Use current folder icon as window icon
ca: Usa la icona de la carpeta actual com a icona de la finestra

en: Use custom window decorations (only applied to new windows)
ca: Usa decoracions de finestres personalitzades (només s'aplica a finestres noves)

en: Use custom, client-side window decorations instead of global, server-side ones. - Only applied to new Thunar windows
ca: Usa decoracions de finestres personalitzades del client en comptes de les globals del servidor. Només s'aplica a finestres del Thunar noves.

en: Use intermediate file '*.partial~' to copy files. This will prevent fragmented files. The new file will only be shown after the copy was successfully finished.
ca: Utilitza un arxiu intermedi '*.partial~' per a copiar arxius. Així s'evitaran arxius fragmentats. El nou arxiu només es mostrarà un cop la còpia s'hagi completat correctament.

en: Use intermediate file on copy:
ca: Utilitza un arxiu temporal intermedi en copiar:

en: Use symbolic folder icons
ca: Usa icones de carpetes simbòliques

en: Use symbolic icons instead of regular ones (if available).
ca: Usa icones simbòliques en comptes de les normals (si estan disponibles).

en: Varying (no change)
ca: Variant (sense canvis)

en: Verify file contents on copy:
ca: Verifiqueu el contingut del fitxer a la còpia:

en: Verifying file contents...
ca: S'està verificant el contingut del fitxer...

en: Video Files
ca: Fitxers de vídeo

en: View
ca: Visualització

en: View Settings
ca: Ajusts de les vistes

en: View Switcher
ca: Canviador de visualització

en: View _new folders using:
ca: Visualitza les carpetes _noves amb:

en: View the properties of the selected file
ca: Mostra les propietats del fitxer seleccionat

en: Visible Columns
ca: Columnes visibles

en: Volume Management
ca: Gestió dels volums

en: Volume:
ca: Volum:

en: Warning
ca: Advertència

en: Warning: you are using the root account. You may harm your system.
ca: Advertència: Esteu utilitzant el compte de root. Podeu fer malbé el vostre sistema.

en: When changing the permissions of a folder, you
    can also apply the changes to the contents of the
    folder. Select the default behavior below:
ca: En canviar els permisos de la carpeta, també podeu
    aplicar-los al seu contingut. Seleccioneu el comportament
    predeterminat a sota:

en: When sending a file via email, you can either choose to send the file directly, as is, or compress the file before attaching it to an email. It is highly recommended to compress large files before sending them.
ca: Quan envieu fitxers per correu podeu escollir enviar-los directament o comprimir-los abans d'adjuntar-los al correu. Es recomana comprimir els fitxers grans abans d'enviar-los.

en: When sending multiple files via email, you can either choose to send the files directly, attaching multiple files to an email, or send all files compressed into a single archive file and attach the archive. It is highly recommended to send multiple large files as archive.
ca: Quan envieu diversos fitxers per correu podeu enviar els fitxers directament adjuntant els fitxers a un correu o podeu enviar-los tots amb un sol fitxer comprimit. Es recomana enviar diversos fitxers com a un arxiu.

en: When single-click activation is enabled, pausing the mouse pointer over an item will automatically select that item after the chosen delay. You can disable this behavior by moving the slider to the left-most position. This behavior may be useful when single clicks activate items, and you want only to select the item without activating it.
ca: Quan estigui habilitada l'activació amb un clic senzill, quan s'aturi el punter del ratolí damunt d'un element, aquest se seleccionà automàticament després d'un retard que podeu determinar. Podeu inhabilitar aquest comportament en moure la barra de desplaçament totalment a l'esquerra. Aquest comportament pot ser útil quan els clics senzills activen els elements i únicament voleu seleccionar els elements sense activar-los.

en: Window
ca: Finestra

en: Window Settings
ca: Ajusts de la finestra

en: Working Directory:
ca: Directori de treball:

en: Write only
ca: Només escriptura

en: Writing data to device
ca: Escriptura de dades al dispositiu

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
ca: Escrit per Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.

en: Yes to _all
ca: Sí _a tot

en: Yesterday
ca: ahir

en: Yesterday at %X
ca: ahir a les %X

en: You can either choose to skip this file and continue to rename the remaining files, or revert the previously renamed files to their previous names, or cancel the operation without reverting previous changes.
ca: Podeu ometre aquest fitxer i continuar amb el canvi de nom als fitxers que queden, o recuperar els noms anteriors o cancel·lar l'operació sense la reversió els canvis.

en: ZIP command terminated with error %d
ca: L'ordre ZIP ha acabat amb l'error %d

en: Zoom I_n
ca: Amplia el _zoom

en: Zoom _Out
ca: _Redueix el zoom

en: _About
ca: _Quant a

en: _Access:
ca: _Accés:

en: _Add Bookmark
ca: _Afegeix el marcador

en: _Add Files...
ca: _Afegeix fitxers...

en: _Apply
ca: _Aplica

en: _Apply the action to all files and folders
ca: _Aplica l'acció a tots els fitxers i carpetes

en: _Ascending
ca: _Ascendent

en: _At position:
ca: _A la posició:

en: _Audio Files
ca: Fitxers d'_àudio

en: _Back
ca: E_nrere

en: _Bookmarks
ca: _Marcadors

en: _Browse...
ca: _Navega...

en: _Buttons Style
ca: Estil de _botons

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Close
ca: Tan_ca

en: _Close Window
ca: _Tanca la finestra

en: _Command:
ca: _Ordre:

en: _Compact View
ca: Vista _compacta

en: _Computer
ca: _Ordinador

en: _Contents
ca: _Contingut

en: _Copy
ca: _Copia

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: _Descending
ca: _Descendent

en: _Description:
ca: _Descripció:

en: _Desktop
ca: _Escriptori

en: _Directories **
ca: _Directoris **

en: _Disconnect
ca: _Desconnecta

en: _Double click to activate items
ca: _Doble clic per activar els elements

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Eject
ca: _Expulsa

en: _Empty File
ca: Fitx_er buit

en: _Empty Trash
ca: Buida la pap_erera

en: _Execute
ca: _Executa

en: _File
ca: _Fitxer

en: _File Pattern:
ca: Patró de _fitxers:

en: _Forget
ca: _Oblida

en: _Forget Association
ca: _Oblida l'associació

en: _Forward
ca: En_davant

en: _Go
ca: Vé_s

en: _Help
ca: A_juda

en: _Home
ca: Carpeta de l'_usuari

en: _Icon Size:
ca: Mida de les _icones:

en: _Icon View
ca: Vista d'_icones

en: _Icon:
ca: _Icona:

en: _Image Files
ca: Fitxers d'_imatge

en: _Image Preview
ca: Previsualització d'_imatges

en: _Invert Selection
ca: _Inverteix la selecció

en: _Launch Anyway
ca: _Llança-ho igualment

en: _Link Here
ca: _Enllaça Aquí

en: _List View
ca: Vista de _llista

en: _Lock
ca: B_loqueja

en: _Menubar
ca: _Barra de menús

en: _Mount
ca: _Munta

en: _Move Here
ca: _Mou Aquí

en: _Name:
ca: _Nom:

en: _Next Tab
ca: Pestanya següe_nt

en: _Number Format:
ca: Format dels _números:

en: _OK
ca: D'ac_ord

en: _Open
ca: _Obre

en: _Open Location...
ca: _Obre una ubicació...

en: _Open With "%s"
ca: _Obre amb «%s»

en: _Open With Default Applications
ca: _Obre amb les aplicacions predeterminades

en: _Open With:
ca: _Obre amb:

en: _Other Files
ca: Altres _fitxers

en: _Paste
ca: _Enganxa

en: _Paste Into Folder
ca: Enganxa a la car_peta

en: _Previous Tab
ca: _Pestanya anterior

en: _Properties...
ca: _Propietats...

en: _Range (min-max):
ca: _Rang (mín-màx):

en: _Reload
ca: To_rna a carregar

en: _Remember view settings for each folder
ca: _Recorda els ajusts de les vistes de cada carpeta

en: _Remove
ca: Sup_rimeix

en: _Remove Launcher
ca: Sup_rimeix el llançador

en: _Remove Shortcut
ca: Sup_rimeix la drecera

en: _Remove from Recent
ca: Elimina dels _recents

en: _Rename
ca: _Canvia el nom

en: _Rename...
ca: _Canvia el nom...

en: _Replace
ca: _Substitueix

en: _Reset
ca: _Restableix

en: _Restore
ca: _Restaura

en: _Retry
ca: To_rna a intentar

en: _Reversed Order
ca: Ordre inve_rs

en: _Revert Changes
ca: Des_fés els canvis

en: _Search For:
ca: Cer_ca:

en: _Search for Files...
ca: Cerca fitxer_s...

en: _Send To
ca: _Envia a

en: _Shortcuts
ca: Drecere_s

en: _Show
ca: _Mostra

en: _Side Pane
ca: _Plafó lateral

en: _Single click to activate items
ca: Només un _clic per activar els elements

en: _Skip
ca: _Omet

en: _Skip This File
ca: _Omet aquest fitxer

en: _Start With:
ca: _Comença amb:

en: _Submenu:
ca: _Submenú:

en: _Symbolic Icons
ca: Icones _simbòliques

en: _Text Files
ca: Fitxers de _text

en: _Text Style
ca: Estil del _text

en: _Text beside icons
ca: _Text al costat de les icones

en: _To Position:
ca: _a la posició:

en: _Trash
ca: _Paperera

en: _Tree
ca: _Arbre

en: _Undo
ca: _Desfés

en: _Unmount
ca: Desm_unta

en: _Video Files
ca: Fitxers de _vídeo

en: _View
ca: _Visualitza

en: _Yes
ca: _Sí

en: a, b, c, d, ...
ca: a, b, c, d...

en: broken link
ca: enllaç trencat

en: bulk;renamer;renaming;thunar;files;folders;directory;directories;
ca: en massa;reanomenarcanvi de nom;;thunar;fitxers;carpetes;directori;directoris;

en: file manager;explorer;finder;browser;folders;directory;directories;partitions;drives;network;devices;rename;move;copy;delete;permissions;home;trash;
ca: gestor de fitxers;explorer;finder;navegador;carpetes;directori;directoris;particions;unitats;xarxa;dispositius;reanomenar;canvi de nom;moure;copiar;eliminar;permisos;home;paperera;

en: file name of the selected file
ca: nom del fitxer seleccionat

en: file names of all selected files
ca: noms de tots els fitxers seleccionats

en: gvfs metadata support is required
ca: Cal el suport de metadades de gvfs

en: link %u to %.*s%s
ca: enllaça %u a %.*s %s

en: link to %.*s%s
ca: enllaç a %.*s %s

en: link to %s
ca: enllaç a %s

en: lowercase
ca: minúscules

en: mixed
ca: mixt

en: mount point
ca: punt de muntatge

en: mountable
ca: muntable

en: path of the selected file including the file name
ca: camí del fitxer seleccionat incloent el nom del fitxer

en: path of the selected file's directory
ca: camí al directori del fitxer seleccionat

en: paths of all selected files including the file names
ca: camins dels fitxers seleccionats incloent els noms dels fitxers

en: paths of all selected files' directories
ca: camins a tots els directoris dels fitxers seleccionats

en: shortcut
ca: drecera

en: thunar;settings;preferences;configure;thumbnails;file size;date format;shortcuts pane;tree view;tabs;
ca: thunar;ajusts;preferències;configurar;miniatures;mida;format;data;dreceres;tauler;vista;arbre;pestanyes;

en: unknown
ca: Desconegut

en: with the following file?
ca: amb el següent fitxer?

en: with the following folder?
ca: amb la següent carpeta?

en: with the following link?
ca: amb el següent enllaç?
