Xfce4-power-manager - en to ca translation catalogue (205 entries)

en: %i hour | %i hours
ca[0]: %i hora
ca[1]: %i hores

en: %i minute | %i minutes
ca[0]: %i minut
ca[1]: %i minuts

en: %s (%i%%)
    %s until fully charged
ca: %s (%i%%)
    %s fins a carregar-se

en: %s (%i%%)
    Estimated time left is %s
ca: %s (%i%%)
    El temps restant estimat és %s

en: %s is currently inhibiting power management
ca: %s està inhibint la gestió d'energia.

en: <b>%s %s</b>
    %0.0f%% - %s remaining
ca: <b>%s %s</b>
    %0.0f%% - %s restant

en: <b>%s %s</b>
    %0.0f%% - %s until full
ca: <b>%s %s</b>
    %0.0f%% - %s fins a la càrrega completa

en: <b>%s %s</b>
    Current charge: %0.0f%%
ca: <b>%s %s</b>
    Càrrega actual: %0.0f%%

en: <b>%s %s</b>
    Fully charged
ca: <b>%s %s</b>
    Càrrega completa

en: <b>%s %s</b>
    Fully charged - %s remaining
ca: <b>%s %s</b>
    Càrrega completa - %s restant

en: <b>%s %s</b>
    Unknown state
ca: <b>%s %s</b>
    Estat desconegut

en: <b>%s %s</b>
    Waiting to charge (%0.0f%%)
ca: <b>%s %s</b>
    S'està esperant per carregar (%0.0f%%)

en: <b>%s %s</b>
    Waiting to discharge (%0.0f%%)
ca: <b>%s %s</b>
    S'està esperant per descarregar (%0.0f%%)

en: <b>%s %s</b>
    is empty
ca: <b>%s %s</b>
    està buida

en: <b>Appearance</b>
ca: <b>Aparença</b>

en: <b>Brightness reduction</b>
ca: <b>Reducció de la brillantor</b>

en: <b>Buttons</b>
ca: <b>Botons</b>

en: <b>Critical power</b>
ca: <b>Nivell crític d'energia</b>

en: <b>Display brightness</b>
ca: <b>Brillantor de la pantalla</b>

en: <b>Display power management</b>
ca: <b>Gestió de l'energia de la pantalla</b>

en: <b>Laptop Lid</b>
ca: <b>Tapa del portàtil</b>

en: <b>Power profile</b>
ca: <b>Perfil d'energia</b>

en: <b>Security</b>
ca: <b>Seguretat</b>

en: <b>System power saving</b>
ca: <b>Estalvi d'energia del sistema</b>

en: An application is currently disabling the automatic sleep. Doing this action now may damage the working state of this application.
    Are you sure you want to hibernate the system?
ca: Alguna aplicació no permet el repòs automàtic, fer-ho ara podria malmetre l'estat d'aquesta aplicació.
    Esteu segur que voleu posar en hibernació el sistema?

en: Another power manager is already running
ca: S'està executant un altre gestor d'energia

en: Ask
ca: Pregunta

en: Authentication is required to modify the laptop display brightness
ca: Cal autenticació per a modificar la brillantor de pantalla del portàtil

en: Authentication is required to place the system in suspend or hibernate mode
ca: Cal autenticació per a suspendre o hibernar el sistema

en: Authorized to hibernate
ca: Autoritzat per hibernar

en: Authorized to hybrid sleep
ca: Autoritzat per a fer suspensió híbrida

en: Authorized to shutdown
ca: Autoritzat per apagar

en: Authorized to suspend
ca: Autoritzat per suspendre

en: Battery
ca: Bateria

en: Brightness step count:
ca: Nombre de passos de brillantor:

en: Brightness: %.0f percent
ca: Brillantor: %.0f per cent

en: Built with GTK+ %d.%d.%d, linked with GTK+ %d.%d.%d.
ca: Es va construir amb GTK+ %d.%d.%d, es va enllaçar amb GTK+ %d.%d.%d.

en: Can hibernate
ca: Es pot hibernar

en: Can hybrid sleep
ca: Pot fer suspensió híbrida

en: Can suspend
ca: Es pot suspendre

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cause xfce4-power-manager-settings to quit
ca: Provoca la sortida de xfce4-power-manager-settings

en: Check your power manager installation
ca: Comproveu la instal·lació del gestor d'energia

en: Computer
ca: Ordinador

en: Critical battery power level:
ca: Nivell crític de la bateria:

en: Current charge
ca: Càrrega actual

en: Daemonize
ca: Demonitza

en: Device
ca: Dispositiu

en: Devices
ca: Dispositius

en: Display
ca: Pantalla

en: Display a specific device by UpDevice object path
ca: Mostra un dispositiu específic per la ruta de l'objecte UpDevice

en: Display battery levels for attached devices
ca: Mostra el nivell de la bateria de dispositius connectats

en: Display the battery levels of your devices and control the brightness of your display
ca: Mostra el nivell de la bateria dels dispositius i controla la brillantor de la pantalla

en: Display version information
ca: Mostra la informació de la versió

en: Do nothing
ca: No facis res

en: Dump all information
ca: Mostra tota la informació

en: Enable debugging
ca: Habilita la depuració

en: Energy empty
ca: Sense energia

en: Energy rate
ca: Flux d'energia

en: Exponential
ca: Exponencial

en: Failed to connect to power manager
ca: Ha fallat la connexió amb el gestor d'energia

en: Failed to load power manager configuration
ca: Ha fallat la càrrega de la configuració del gestor d'energia

en: Failed to parse arguments: %s
ca: Ha fallat l'anàlisi dels arguments: %s

en: False
ca: Fals

en: Fully charged
ca: Càrrega completa

en: Fully charged (design)
ca: Càrrega completa (disseny)

en: Handle display brightness _keys
ca: Gestió de les _tecles per a la brillantor de la pantalla

en: Has LID
ca: Té «LID»

en: Has battery
ca: Té bateria

en: Has battery button
ca: Té botó de bateria

en: Has brightness panel
ca: Té tauler de brillantor

en: Has hibernate button
ca: Té botó d'hibernació

en: Has power button
ca: Té botó d'arrencada

en: Has sleep button
ca: Té botó de repòs

en: Hibernate
ca: Hiberna

en: Hibernate and suspend operations not permitted
ca: No es permeten les operacions d'hibernació i de suspensió

en: Hibernate and suspend operations not supported
ca: Les operacions d'hibernació i de suspensió no són compatibles

en: Hibernate not supported
ca: La hibernació no és compatible

en: Hibernate operation not permitted
ca: No es permet l'operació d'hibernació

en: Hibernate operation not supported
ca: L'operació d'hibernació no és compatible

en: Hibernate the system
ca: Hiberna el sistema

en: Hybrid Sleep
ca: Somni híbrid

en: Hybrid sleep not supported
ca: La suspensió híbrida no suportada

en: Hybrid sleep operation not permitted
ca: No es permet l'operació de suspensió híbrida

en: Hybrid sleep operation not supported
ca: No està suportada l'operació de suspensió híbrida

en: Hybrid sleep the system
ca: Suspèn de manera híbrida el sistema

en: In addition, Xfce power manager provides a set of freedesktop-compliant DBus interfaces to inform other applications about current power level so that they can adjust their power consumption, and it provides the inhibit interface which allows applications to prevent automatic sleep actions via the power manager; as an example, the operating system’s package manager should make use of this interface while it is performing update operations.
ca: A més, el gestor d'energia de Xfce proporciona un conjunt d'interfícies DBus compatibles amb freedesktop per informar altres aplicacions del nivell d'energia perquè en puguin ajustar el consum i proporciona la interfície d'inhibició que permet a les aplicacions evitar accions automàtiques d'inactivitat a través del gestor d'energia; per exemple, l'administrador de paquets del sistema operatiu hauria de fer ús d'aquesta interfície mentre s'estiguin portant a terme les operacions d'actualització.

en: Invalid arguments
ca: Arguments no vàlids

en: Invalid cookie
ca: La galeta no és vàlida

en: Keyboard
ca: Teclat

en: Keyboard Brightness: %.0f percent
ca: Brillantor del teclat: %.0f per cent

en: Lead acid
ca: Plom i àcid

en: Let the power manager handle display power management (DPMS) instead of the display server
ca: Deixa que sigui el gestor d'energia qui controli la gestió d'energia de la pantalla (DPMS) enlloc de ser el servidor de pantalla.

en: Line power
ca: Xarxa elèctrica

en: Lithium ion
ca: Ió liti

en: Lithium iron phosphate
ca: Ió, liti i fosfat

en: Lithium polymer
ca: Liti-polímer

en: Lock screen
ca: Bloqueja la pantalla

en: Lock screen when system is going to sleep
ca: Bloqueja la pantalla quan el sistema activi el repòs

en: Make sure you set a sufficiently high value here, otherwise the system will trigger its own action before xfce4-power-manager, without being able to prevent it or know exactly when it will do so. The action triggered by the system in this case will be: %s.
ca: Assegureu-vos d'establir un valor suficientment elevat, ja que, altrament, el sistema dispararà la seva pròpia acció abans que el xfce4-power-manager, sense ser capaç de prevenir-ho o de saber exactament quan passarà. L'acció disparada pel sistema en aquest cas serà: %s.

en: Manage and reduce power consumption of computer and devices
ca: Gestiona i redueix el consum d'energia de l'ordinador i els dispostitius

en: Modify the laptop display brightness
ca: Modifica la brillantor de pantalla del portàtil

en: Monitor
ca: Pantalla

en: Mouse
ca: Ratolí

en: Never
ca: Mai

en: Nickel cadmium
ca: Níquel i cadmi

en: Nickel metal hydride
ca: Níquel i metall híbrid

en: None
ca: Cap

en: None of the screen lock tools ran successfully, the screen will not be locked.
ca: Cap de les eines de bloqueig de la pantalla s'ha executat correctament. La pantalla no es bloquejarà.

en: None of the screen lock tools ran successfully, the screen will not be locked.
    Do you still want to continue to suspend the system?
ca: Cap de les eines de bloqueig de la pantalla s'ha executat correctament. La pantalla no es bloquejarà. Encara voleu suspendre el sistema?

en: Not plugged in
ca: No endollat

en: Nothing
ca: Res

en: Notify
ca: Notifica

en: Number of brightness steps available using keys
ca: Nombre de passos de brillantor disponibles mitjançant tecles

en: On battery
ca: Amb bateria

en: On critical battery power:
ca: Amb nivell crític de bateria:

en: On inactivity reduce to
ca: Amb inactivitat redueix a

en: One minute
ca: Un minut

en: Percentage
ca: Percentatge

en: Percentage and remaining time
ca: Percentatge i temps restant

en: Permission denied
ca: S'ha denegat el permís

en: Phone
ca: Telèfon

en: Plugged in
ca: Endollat

en: Power Manager
ca: Gestor d'energia

en: Power Manager Plugin
ca: Connector de gestió d'energia

en: Power Manager Plugin Settings
ca: Ajusts del connector del gestor d'energia

en: Power management for the Xfce desktop
ca: Gestor d'energia per l'escriptori Xfce

en: PowerSupply
ca: Font d'alimentació

en: Presentation _mode
ca: _Mode de presentació

en: Put to sleep after
ca: Posa en repòs després de

en: Quit any running xfce power manager
ca: Surt de tots els gestors d'energia de Xfce en execució

en: Reduce after
ca: Redueix després de

en: Remaining time
ca: Temps restant

en: Restart the running instance of Xfce power manager
ca: Reinicia el gestor d'energia de Xfce

en: SOCKET ID
ca: ID SÒCOL

en: Screenshot of the Xfce Power Manager User Interface
ca: Captura de pantalla de la interfície d'usuari del gestor d'energia del Xfce

en: Serial
ca: Número de sèrie

en: Settings for the Xfce Power Manager
ca: Paràmetres per al gestor d'energia de Xfce

en: Settings manager socket
ca: Sòcol del gestor d'ajusts

en: Show 'Presentation mode' indicator:
ca: Mostra l'indicador «Mode presentació»:

en: Show label:
ca: Mostra l'etiqueta:

en: Show the configuration dialog
ca: Mostra el diàleg de configuració

en: Shutdown
ca: Apaga

en: Shutdown the system
ca: Apaga el sistema

en: Status notifications
ca: Notificacions de l'estat

en: Suspend
ca: Suspèn

en: Suspend not supported
ca: La suspensió no és compatible

en: Suspend operation not permitted
ca: No es permet l'operació de suspensió

en: Suspend operation not supported
ca: L'operació de suspensió no és compatible

en: Suspend or hibernate the system
ca: Suspèn o hiberna el sistema

en: Suspend the system
ca: Suspèn el sistema

en: Switch off after
ca: Apaga després de

en: Switch off display
ca: Apaga la pantalla

en: System
ca: Sistema

en: System is running on %s power
ca: El sistema està funcionant amb l'energia de %s

en: System is running on low power
ca: El sistema està funcionant amb un nivell baix de càrrega

en: System is running on low power. Save your work to avoid losing data
ca: El sistema està funcionant amb un nivell de baix de càrrega Deseu el que estigueu fent per no perdre les dades

en: System sleep mode:
ca: Mode de repòs de la pantalla:

en: System tray icon
ca: Icona de la safata del sistema

en: Tablet
ca: Tauleta

en: Technology
ca: Tecnologia

en: These actions only take place if no external display is connected
ca: Només es duran a terme aquestes accions si no hi ha cap pantalla externa connectada

en: This is %s version %s, running on Xfce %s.
ca: Això és %s versió %s, executant-se en Xfce %s.

en: True
ca: Cert

en: Type
ca: Tipus

en: Unable to get connection to the message bus session
ca: No es pot connectar a la sessió de missatges de bus

en: Uninterruptible Power Supply
ca: Sistema d'alimentació ininterrompuda

en: Unknown
ca: Desconeguda

en: Unknown time
ca: Temps desconegut

en: UpDevice object path
ca: Ruta a l'objecte UpDevice

en: Vendor
ca: Fabricant

en: Version information
ca: Informació de la versió

en: Voltage
ca: Voltatge

en: When all the power sources of the computer reach this charge level
ca: Quan totes les fonts d'energia de l'ordinador assoleixin aquest valor de càrrega

en: When battery button is pressed:
ca: Quan es prem el botó de bateria:

en: When hibernate button is pressed:
ca: Quan es prem el botó d'hibernació:

en: When inactive for
ca: Quan estigui inactiu més de

en: When laptop lid is closed:
ca: Quan es tanca la tapa del portàtil:

en: When power button is pressed:
ca: Quan es prem el botó d'engegada:

en: When sleep button is pressed:
ca: Quan es prem el botó de repòs:

en: When the screensaver is activated
ca: Quan l'estalvi de pantalla estigui activat

en: When the screensaver is deactivated
ca: Quan l'estalvi de pantalla estigui desactivat

en: With policykit support
ca: Amb compatibilitat amb «policykit»

en: Without policykit support
ca: Sense compatibilitat amb «policykit»

en: Xfce Power Manager
ca: Gestor d'energia de Xfce

en: Xfce power manager
ca: Gestor d'energia del Xfce

en: Xfce power manager also provides a plugin for the Xfce and LXDE panels to control LCD brightness levels and to monitor battery and device charge levels.
ca: El gestor d'energia de Xfce també proporciona un connector per als taulers de Xfce per controlar els nivells de brillantor LCD i per monitorar els nivells de la bateria i de càrrega del dispositiu.

en: Xfce power manager is already running
ca: El gestor d'energia de Xfce ja s'està executant

en: Xfce power manager is not running
ca: No s'està executant el gestor d'energia de Xfce

en: Xfce power manager manages the power sources on the computer and the devices that can be controlled to reduce their power consumption (such as LCD brightness level, monitor sleep, CPU frequency scaling).
ca: El gestor d'energia de Xfce gestiona les fonts d'energia de l'ordinador i els dispositius que es poden controlar per reduir-ne el consum energètic (com ara el nivell de brillantor del LCD, el repòs del monitor i l'escalat de freqüència de la CPU).

en: Xfce4 Power Manager is not running, do you want to launch it now?
ca: El gestor d'energia de Xfce4 no està en execució, voleu llançar-lo ara?

en: Your %s charge level is low
    Estimated time left %s
ca: %s: El nivell de càrrega és baix
    temps restant estimat %s

en: Your %s is charging
ca: %s: s'està carregant

en: Your %s is discharging
ca: %s: està descarregada

en: Your %s is empty
ca: %s: està descarregada

en: Your %s is fully charged
ca: %s: està totalment carregada

en: _Close
ca: _Tanca

en: _Help
ca: A_juda

en: _Screensaver Management
ca: Configuració del _salvapantalles

en: _Settings...
ca: Aju_sts...

en: hour | hours
ca[0]: hora
ca[1]: hores

en: minute | minutes
ca[0]: minut
ca[1]: minuts

en: minutes
ca: minuts

en: seconds
ca: segons

en: settings;preferences;buttons;sleep;hibernate;battery;suspend;shutdown;brightness;laptop lid;lock screen;plugged in;saving;critical;
ca: ajusts;preferències;botons;repòs;hibernació;bateria;suspensió;apagada;brillantor;portàtil;tapa;bloqueig de pantalla;endollat;estalvi;crític;
