Xfce Apps - en to ca translation catalogue (387 entries)

en: ASCII Del
ca: Supr ASCII

en: Adjustment:
ca: Ajustament:

en: Advanced
ca: Avançada

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: Always
ca: Sempre

en: Ambiguous-width characters:
ca: Caràcters d'amplada ambígua:

en: Appearance
ca: Aparença

en: Appearance and Animation
ca: Aparença i animació

en: Arabic
ca: Àrab

en: Armenian
ca: Armeni

en: Auto-detect
ca: Autodetecta

en: Automatically copy selection to clipboard
ca: Copia automàticament la selecció al porta-retalls

en: Background
ca: Fons

en: Background Color:
ca: Color del fons:

en: Background image
ca: Imatge de fons

en: Backspace key generates:
ca: La tecla de retrocés genera:

en: Baltic
ca: Bàltic

en: Behavior
ca: Comportament

en: Black on White
ca: Negre sobre blanc

en: Block
ca: Bloc

en: C_ase sensitive
ca: Distingeix _majúscules/minúscules

en: Cell spacing:
ca: Espaiat de cel·la:

en: Celtic
ca: Cèltic

en: Centered
ca: Centrat

en: Central European
ca: Europa central

en: Chinese Simplified
ca: Xinès simplificat

en: Chinese Traditional
ca: Xinès tradicional

en: Choose title color
ca: Trieu el color del títol

en: Clipboard
ca: Porta-retalls

en: Close
ca: Tanca

en: Close Other Ta_bs
ca: Tanca les _altres pestanyes

en: Close T_ab
ca: Tanca la _pestanya

en: Close _Window
ca: _Tanca la finestra

en: Close all tabs?
ca: Voleu tancar totes les pestanyes?

en: Close tab?
ca: Voleu tancar la pestanya?

en: Close this tab
ca: Tanca aquesta pestanya

en: Close window?
ca: Voleu tancar la finestra?

en: Command
ca: Ordre

en: Compatibility
ca: Compatibilitat

en: Compose Email
ca: Escriu un correu electrònic

en: Configure Xfce Terminal
ca: Configura el terminal de l'Xfce

en: Consider the following characters part of a word when double clicking:
ca: Considera aquests caràcters coma part d'una paraula en fer doble clic:

en: Context Menu
ca: Menú contextual

en: Controls whether text in the terminal is allowed to blink when '\e[5m' escape codes are used.
ca: Controla si es permet que parpellegi el text del terminal quan s'utilitzen els codis d'escapada «\e[5m».

en: Copy
ca: Copia

en: Copy Email Address
ca: Copia l'adreça electrònica

en: Copy Link Address
ca: Copia l'adreça de l'enllaç

en: Copy _Input To All Tabs...
ca: Cop_ia l'entrada a totes les pestanyes...

en: Copy _Input:
ca: Cop_ia l'entrada:

en: Copy as _HTML
ca: Copia com a _HTML

en: Copy input
ca: Copia l'entrada

en: Copy to clipboard
ca: Copia al porta-retalls

en: Copy to clipboard as HTML
ca: Copia al porta-retalls com a HTML

en: Cursor blinks
ca: El cursor parpelleja

en: Cursor shape:
ca: Forma del cursor:

en: Custom Colors
ca: Colors personalitzats

en: Custom command:
ca: Ordre personalitzada:

en: Cyrillic
ca: Ciríl·lic

en: Dark Pastels
ca: Colors foscos

en: Default (%s)
ca: Per defecte (%s)

en: Default character encoding
ca: Codificació predeterminada dels caràcters

en: Default geometry
ca: Geometria predeterminada

en: Delete key generates:
ca: La tecla de suprimir genera:

en: Disable dialog (can be re-enabled in the Preferences)
ca: Deshabilita el diàleg (es pot rehabilitar als Ajusts)

en: Disable for 15 minutes
ca: Deshabilita durant 15 minuts

en: Disable for 5 minutes
ca: Deshabilita durant 5 minuts

en: Disable until program restart
ca: Deshabilita fins que es torni a iniciar el programa

en: Disabled
ca: Inhabilitada

en: Display help contents
ca: Mostra el contingut de l'ajuda

en: Display mismatch
ca: La pantalla no coincideix

en: Do _not ask me again
ca: _No tornis a mostrar aquest missatge

en: Do not disable dialog
ca: No deshabilitis el diàleg

en: Double Click
ca: Doble clic

en: Down
ca: Avall

en: Drop-down
ca: Desplegable

en: Drop-down Terminal
ca: Terminal desplegable

en: Duration:
ca: Durada:

en: Dynamically-set title:
ca: Estableix dinàmicament el títol:

en: Empty custom command in the terminal preferences
ca: Ordre personalitzada buida a les preferències del terminal

en: Enable Hyperlinks
ca: Habilita els enllaços

en: Enable support for hyperlinks.
ca: Habilita el suport per als enllaços.

en: Enable this option to allow escape sequences such as '\e[1;35m' to switch text bright colors in addition to bold. If disabled, text color will remain intact.
ca: Habiliteu aquesta opció per permetre que les seqüències d'escapament com ara '\e[1;35m' canviïn els colors brillants del text a més de la negreta. Si està deshabilitat, el color del text romandrà intacte.

en: Enable this option to maximize newly created terminal windows.
ca: Activeu aquesta opció per maximitzar les finestres de terminal acabades de crear.

en: Enable this option to set a custom bold color. If disabled the text color will be used.
ca: Habiliteu aquesta opció per definir un color personalitzat de la negreta. Si està inhabilitat, s'utilitzarà el color del text.

en: Enable this option to set custom text and background colors for cursor. If disabled the background and text colors will be reversed.
ca: Habiliteu aquesta opció per establir els colors personalitzats del fons i del text per al cursor. Si està deshabilitat, s'invertiran els colors del fons i del text.

en: Enable this option to show menubars in newly created terminal windows.
ca: Habiliteu aquesta opció per mostrar la barra de menús a les noves finestres de terminal.

en: Enable this option to show toolbar in newly created terminal windows.
ca: Habiliteu aquesta opció per a mostrar la barra d'eines a les noves finestres de terminal.

en: Enable this option to show window decorations around newly created terminal windows.
ca: Habiliteu aquesta opció per mostrar la decoració de les finestres a les finestres de terminal que creeu noves.

en: Enable this to allow applications running inside the terminal windows to use bold font.
ca: Habiliteu-ho per a permetre que les aplicacions que s'executin a les finestres del terminal puguin usar text en negreta.

en: Enable this to use system-wide monospace font.
ca: Habiliteu-ho per a usar la lletra monoespai d'arreu del sistema.

en: Enables you to press any key on the keyboard to scroll down the terminal to the command prompt.
ca: Habilita que en prémer una tecla al teclat es desplaci el contingut de la finestra del terminal fins al punt d'entrada.

en: Encoding
ca: Codificació

en: Enter the text to be copied to all tabs
ca: Introduïu el text que voleu copiar a totes les pestanyes

en: Enter the title for the current terminal tab
ca: Introduïu el títol de la pestanya del terminal actual

en: Erase TTY
ca: Esborra TTY

en: Escape sequence
ca: Seqüència d'escapament

en: Failed to create the regular expression
ca: Ha fallat la creació de l'expressió regular

en: Failed to execute child
ca: Ha fallat l'execució del fill

en: Failed to open directory
ca: Ha fallat l'obertura del directori

en: Failed to open the URL '%s'
ca: Ha fallat l'obriment de l'URL «%s»

en: Failed to save terminal contents
ca: Ha fallat el desament del contingut del terminal

en: File:
ca: Fitxer:

en: Filled
ca: Emplena

en: Find
ca: Cerca

en: Find Ne_xt
ca: Troba el _següent

en: Find Pre_vious
ca: Troba l'_anterior

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: General Options
ca: Opcions generals

en: Georgian
ca: Georgià

en: Go to Tab 1
ca: Vés a la pestanya 1

en: Go to Tab 2
ca: Vés a la pestanya 2

en: Go to Tab 3
ca: Vés a la pestanya 3

en: Go to Tab 4
ca: Vés a la pestanya 4

en: Go to Tab 5
ca: Vés a la pestanya 5

en: Go to Tab 6
ca: Vés a la pestanya 6

en: Go to Tab 7
ca: Vés a la pestanya 7

en: Go to Tab 8
ca: Vés a la pestanya 8

en: Go to Tab 9
ca: Vés a la pestanya 9

en: Goes after initial title
ca: Va després del títol inicial

en: Goes before initial title
ca: Va abans del títol inicial

en: Greek
ca: Grec

en: Green on Black
ca: Verd sobre negre

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Height:
ca: Alçada:

en: Help
ca: Ajuda

en: I-Beam
ca: Perfil en I

en: If enabled, the app shortcut for 'xfce4-terminal --drop-down', which normally opens and closes the window, will give it focus if the option to keep the window open is checked.
ca: Si està habilitat, la drecera d'aplicació «xfce4-terminal --drop-down», que normalment obre i tanca la finestra, la passarà a primer terme si la opció de mantenir-la oberta està seleccionada.

en: Image Files
ca: Fitxers d'imatges

en: Invalid argument for option "--dynamic-title-mode": %s
ca: Argument no vàlid per a l'opció «--dynamic-title-mode»: %s

en: Isn't displayed
ca: Ocult

en: Japanese
ca: Japonès

en: Keep window open when it loses focus
ca: Mantén la finestra oberta quan perdi el focus

en: Korean
ca: Coreà

en: Last _Active Tab
ca: Última pestanya _activa

en: Left
ca: Esquerra

en: Match _entire word only
ca: Coincideix només amb la paraula s_encera

en: Match as _regular expression
ca: Coincideix com a expressió _regular

en: Misc
ca: Miscel·lani

en: Move Tab _Left
ca: Mou la pestanya a _l'esquerra

en: Move Tab _Right
ca: Mou la pestanya a la d_reta

en: Narrow
ca: Estret

en: Never
ca: Mai

en: None (use solid color)
ca: Cap (utilitza un color sòlid)

en: Nordic
ca: Nòrdic

en: OPTION
ca: OPCIÓ

en: On the left side
ca: Al costat esquerre

en: On the right side
ca: Al costat dret

en: Opacity:
ca: Opacitat:

en: Open Link
ca: Obre l'enllaç

en: Open T_erminal
ca: Obre un t_erminal

en: Open _Tab
ca: Obre una _pestanya

en: Open a new terminal tab
ca: Obre una pestanya nova de terminal

en: Open a new terminal window
ca: Obre una finestra nova de terminal

en: Open the current directory
ca: Obre el directori actual

en: Open the preferences dialog
ca: Obre el diàleg de preferències

en: Opening New Windows
ca: Obertura de finestres noves

en: Option "%s" requires specifying the color as its parameter
ca: A l'opció «%s» li cal que especifiqueu com a paràmetre el color

en: Option "--class" requires specifying the class name as its parameter
ca: L'opció --class requereix especificar el nom de la classe com a paràmetre.

en: Option "--command/-e" requires specifying the command to run as its parameter
ca: A l'opció «--command/-e» li cal que especifiqueu com a paràmetre l'ordre a executar

en: Option "--default-display" requires specifying the default X display as its parameter
ca: A l'opció «--default-display» li cal que especifiqueu com paràmetre la pantalla predeterminada de les X

en: Option "--default-working-directory" requires specifying the default working directory as its parameter
ca: A l'opció «--default-working-directory» li cal que especifiqueu com paràmetre el directori de treball per defecte

en: Option "--display" requires specifying the X display as its parameter
ca: A l'opció «--display» li cal que especifiqueu com a paràmetre la pantalla de les X

en: Option "--dynamic-title-mode" requires specifying the dynamic title mode as its parameter
ca: A l'opció «--dynamic-title-mode» li cal que especifiqueu com a paràmetre el mode del títol dinàmic.

en: Option "--execute/-x" requires specifying the command to run on the rest of the command line separated from "--execute/-x"
ca: A l'opció «--execute/-x» li cal que especifiqueu l'ordre a executar en la resta de la línia d'ordres separada de «--execute/-x»

en: Option "--font" requires specifying the font name as its parameter
ca: A l'opció «--font» li cal que especifiqueu com a paràmetre el nom de la lletra

en: Option "--geometry" requires specifying the window geometry as its parameter
ca: A l'opció «--geometry» li cal que especifiqueu com a paràmetre la geometria de la finestra

en: Option "--icon/-I" requires specifying an icon name or filename as its parameter
ca: A l'opció «--icon/-I» li cal que especifiqueu un nom d'icona o nom de fitxer com a paràmetre

en: Option "--initial-title" requires specifying the initial title as its parameter
ca: A l'opció «--initial-title» li cal que especifiqueu com a paràmetre el títol inicial.

en: Option "--role" requires specifying the window role as its parameter
ca: A l'opció «--role» li cal que especifiqueu com a paràmetre el rol de la finestra

en: Option "--sm-client-id" requires specifying the unique session id as its parameter
ca: A l'opció «--sm-client-id» li cal que especifiqueu com a paràmetre l'identificador únic de sessió

en: Option "--startup-id" requires specifying the startup id as its parameter
ca: A l'opció «--startup-id» li cal que especifiqueu com paràmetre l'identificador d'engegada

en: Option "--title/-T" requires specifying the title as its parameter
ca: A l'opció «--title/-T» li cal que especifiqueu com a paràmetre el títol.

en: Option "--working-directory" requires specifying the working directory as its parameter
ca: A l'opció «--working-directory» li cal que especifiqueu com a paràmetre el directori de treball

en: Option "--workspace" requires specifying the workspace number as its parameter
ca: A l'opció «--workspace» li cal que especifiqueu el número d'espai de treball per paràmetre<br>

en: Option "--zoom" requires specifying the zoom (%d .. %d) as its parameter
ca: A l'opció «--zoom» li cal que especifiqueu com a paràmetre el zoom (%d .. %d)

en: Other
ca: Altres

en: Palette
ca: Paleta

en: Paste
ca: Enganxa

en: Paste _Selection
ca: Enganxa la _selecció

en: Paste _Selection Alt
ca: Enganxa alternativament la _selecció

en: Paste clipboard
ca: Enganxa el portaretalls

en: Paste from clipboard
ca: Enganxa des del porta-retalls

en: Paste selection
ca: Enganxa la selecció

en: Pasting this text to the terminal may be dangerous as it looks like some commands may be executed, potentially involving root access ('sudo').
ca: Enganxar aquest text al terminal pot ser perillós, ja que sembla que es poden executar algunes ordres, que poden implicar l'accés de root ('sudo').

en: Pasting this text to the terminal may be dangerous as it looks like some commands may be executed.
ca: Enganxar aquest text al terminal pot ser perillós, ja que sembla que es podrien executar algunes comandes.

en: Please report bugs to <%s>.
ca: Notifiqueu els errors a <%s>.

en: Position
ca: Posició

en: Pr_eferences...
ca: _Preferències...

en: Presets
ca: Valors predefinits

en: Replaces initial title
ca: Substitueix el títol inicial

en: Reset
ca: Restableix

en: Reset compatibility options to defaults
ca: Restableix les opcions de compatibilitat als seus valors per defecte

en: Reset tab activity indicator after
ca: Restableix l'indicador d'activitat a la pestanya després de

en: Right
ca: Dreta

en: Right click action:
ca: Acció en prémer el botó dret:

en: Romanian
ca: Romanès

en: Sa_ve Contents...
ca: Desa el contin_gut...

en: Save contents...
ca: Desa el contingut...

en: Scaled
ca: Escalat

en: Scroll on _Output
ca: Desplaça amb la s_ortida

en: Scroll one Page Down
ca: Desplaça una pàgina avall

en: Scroll one Page Up
ca: Desplaça una pàgina amunt

en: Scroll one line Down
ca: Desplaça una línia avall

en: Scroll one line Up
ca: Desplaça una línia amunt

en: Scrollback:
ca: Desplaça enrere:

en: Scrollbar is:
ca: La barra de desplaçament està:

en: Scrolling
ca: Desplaçament

en: Search terminal contents
ca: Cerca al contingut del terminal

en: See the %s man page for full explanation of the options above.
ca: Consulteu la pàgina de man de %s per a una explicació detallada de les opcions anteriors.

en: Select Preset
ca: Selecciona una preselecció

en: Select _All
ca: Selecciona-ho _tot

en: Select this option to force Terminal to run a custom command instead of your shell when you open new terminals
ca: Seleccioneu aquesta opció per a forçar que el terminal executi l'ordre personalitzada en lloc del vostre shell quan obriu terminals noves.

en: Select this option to force Terminal to run your shell as a login shell when you open new terminals. See the documentation of your shell for details about differences between running it as interactive shell and running it as login shell.
ca: Seleccioneu aquesta opció per forçar que el terminal executi el vostre shell com a shell d'inici de sessió quan obriu terminals nous. Consulteu la documentació del vostre shell per veure els detalls quant a les diferències que hi ha entre l'execució com a un shell interactiu o com a shell d'inici de sessió.

en: Select this option to make new terminals (tabs or windows) use custom working directory. Otherwise, current working directory will be used.
ca: Seleccioneu aquesta opció per fer que els terminals nous (pestanyes o finestres) utilitzin un directori de treball personalitzat. Altrament, s'utilitzarà el directori de treball actual.

en: Send Signal
ca: Envia un senyal

en: Set Title Co_lor...
ca: Estableix el co_lor del títol...

en: Set _Encoding
ca: Establ_eix la codificació

en: Shading:
ca: Ombreig:

en: Shortcuts
ca: Dreceres

en: Show Menubar Temporarily
ca: Mostra temporalment la barra de menú

en: Show Window _Borders
ca: Mostra les _vores de la finestra

en: Show _Menubar
ca: Mostra la barra de _menús

en: Show _Toolbar
ca: Mos_tra la barra d'eines

en: Show a dialog that allows one to edit text that is considered unsafe for pasting
ca: Mostra un diàleg que permet editar text que es considera insegur per enganxar

en: Show unsafe paste dialog
ca: Mostra el diàleg d'enganxar no segura

en: Show/hide the menubar
ca: Mostra/oculta la barra de menús

en: Show/hide the toolbar
ca: Mostra/oculta la barra d'eines

en: Show/hide the window decorations
ca: Mostra/oculta les decoracions de la finestra

en: Solarized (dark)
ca: Solarització (fosca)

en: Solarized (light)
ca: Solarització (clara)

en: South-Eastern Europe
ca: Europa sud-oriental

en: Stretched
ca: Ampliat

en: Switch to last active tab
ca: Canvia a l'última pestanya activa

en: Switch to next tab
ca: Canvia a la pestanya següent

en: Switch to previous tab
ca: Canvia a la pestanya anterior

en: T_abs
ca: Pest_anyes

en: Tab Options
ca: Opcions de la pestanya

en: Tab activity color:
ca: Color de pestanya activa:

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: Terminal Emulator
ca: Emulador de terminal

en: Terminal Preferences
ca: Preferències del terminal

en: Text Color:
ca: Color del text:

en: Text blinks:
ca: El text parpelleja:

en: Thai
ca: Tai

en: The Xfce development team. All rights reserved.
ca: L'equip de desenvolupament de Xfce. Tots els drets reservats.

en: The child process exited normally with status %d.
ca: S'ha sortit normalment del procés fill amb l'estat %d.

en: The child process was aborted by signal %d.
ca: S'ha avortat el procés fill amb el senyal %d.

en: The child process was aborted.
ca: S'ha avortat el procés fill.

en: The random color is based on the selected background color, keeping the same brightness.
ca: El color aleatori es basa en el color de fons seleccionat, mantenint la mateixa lluentor.

en: There are still processes running in some tabs.
    Closing this window will kill all of them.
ca: Encara hi ha processos en execució en algunes pestanyes.
    El tancament d'aquesta finestra els matarà.

en: There is still a process running.
    Closing this tab will kill it.
ca: Encara hi ha un procés en execució.
    El tancament d'aquesta pestanya el matarà.

en: There is still a process running.
    Closing this window will kill it.
ca: Encara hi ha un procés en execució.
    El tancament d'aquesta finestra el matarà.

en: These options may cause some applications to behave incorrectly.
    They are only here to allow you to work around certain applications
    and operating systems that expect different terminal behavior.
ca: Aquestes opcions poden provocar que algunes aplicacions es comportin erròniament.
    Estan aquí únicament per permetre treballar amb determinades aplicacions i sistemes
    operatius que esperen un comportament diferent del terminal.

en: This controls whether scrollbar is drawn as an overlay (auto-hide) or not.
ca: Controla si la barra de desplaçament es dibuixa com una superposició (amb autoocultació) o no.

en: This controls whether scrolling "coasts" to a stop when releasing a touchpad or touchscreen.
ca: Això control si el desplaçament s'atura suaument en deixar el touchpad o la pantalla tàctil.

en: This controls whether the terminal will have no limits on scrollback.
ca: Això control·la si el terminal tindrà o no límits en el desplaçament cap a enrere.

en: This option controls whether the cursor will be blinking or not.
ca: Aquesta opció controla si el cursor parpellejarà o no.

en: This option controls whether the terminal will scroll down automatically whenever new output is generated by the commands running inside the terminal.
ca: Aquesta opció controla si el terminal es desplaçarà cap avall de forma automàtica quan es generi una sortida nova per a les ordres executades al terminal.

en: This window has %d tabs open. Closing this window
    will also close all its tabs.
ca: Aquesta finestra té %d pestanyes obertes. Si es tanca aquesta
    finestra, també es tancaran totes les seves pestanyes.

en: Tiled
ca: Mosaic

en: Title
ca: Títol

en: Toggle Drop-down Terminal
ca: Commuta a terminal desplegable

en: Toggle fullscreen mode
ca: Commuta el mode a pantalla completa

en: Toggle read-only mode
ca: Commuta el mode de només lectura

en: Toggle scroll on output
ca: Commuta el desplaçament amb la sortida

en: Transparent Background
ca: Fons transparent

en: Turkish
ca: Turc

en: Unable to determine your login shell.
ca: No es pot determinar el vostre shell d'inici de sessió.

en: Unable to parse color: %s
ca: No es pot analitzar el color: %s

en: Underline
ca: Subratllat

en: Unknown option "%s"
ca: L'opció «%s» és desconeguda

en: Unknown option "-%c"
ca: L'opció «-%c» és desconeguda

en: Untitled
ca: Sense títol

en: Up
ca: Cap amunt

en: Usage:
ca: Ús:

en: User id mismatch
ca: L'identificador d'usuari no coincideix

en: Vietnamese
ca: Vietnamita

en: View Options
ca: Opcions de visualització

en: Visit Xfce Terminal website
ca: Visita el lloc web de Terminal de Xfce

en: Warning
ca: Avís

en: Warning: Potentially Unsafe Paste
ca: Atenció: operació d'enganxat potencialment insegura

en: Western European
ca: Europa occidental

en: When focused
ca: Quan rep el focus

en: When unfocused
ca: Quan perd el focus

en: White on Black
ca: Blanc sobre negre

en: Wide
ca: Ample

en: Width:
ca: Amplada:

en: Window
ca: Finestra

en: Window Options
ca: Opcions de la finestra

en: Window or Tab Separators
ca: Separadors de finestres o pestanyes

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>,
ca: Escrit per Benedikt Meurer <benny@xfce.org>,

en: XTerm
ca: XTerminal

en: Xfce Terminal
ca: Terminal de Xfce

en: Xfce Terminal Emulator
ca: Emulador de terminal de Xfce

en: Xfce Terminal Settings
ca: Ajusts del terminal de Xfce

en: Zoom
ca: Augment

en: Zoom In Alt
ca: Augmenta el zoom alternatiu

en: Zoom Out Alt
ca: Disminueix el zoom alternatiu

en: Zoom _In
ca: Ampl_ia el zoom

en: Zoom _Out
ca: Redueix el z_oom

en: Zoom in with larger font
ca: Amplia el zoom amb una lletra més gran

en: Zoom out with smaller font
ca: Redueix el zoom amb una lletra més petita

en: Zoom to default size
ca: Zoom a la mida predeterminada

en: _About
ca: _Quant a

en: _Allow bold text
ca: Habilit_a el text el negreta

en: _Always keep window above
ca: M_anté sempre la finestra sobre les altres

en: _Always show tabs
ca: Mostra sempre les pest_anyes

en: _Audible bell
ca: Avís _audible

en: _Auto-hide mouse pointer
ca: Oculta _automàticament el punter del ratolí

en: _Bold selection color:
ca: Color de la selecció en _negreta:

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Clear Scrollback and Reset
ca: _Neteja el desplaçament i restableix

en: _Close
ca: Tan_ca

en: _Contents
ca: _Contingut

en: _Copy
ca: _Copia

en: _Cursor color:
ca: Color del _cursor:

en: _Detach Tab
ca: _Separa la pestanya

en: _Disable all menu access keys (such as Alt + f)
ca: _Deshabilita totes les tecles d'accés als menús (com Alt + f)

en: _Disable menu shortcut key (F10 by default)
ca: _Deshabilita la tecla de drecera del menú (F10 per defecte)

en: _Display borders around new windows
ca: Mostra les vores  _de les noves finestres

en: _Display menubar in new windows
ca: Mostra una barra _de menú a les noves finestres

en: _Display toolbar in new windows
ca: Mostra la barra _d'eines a les noves finestres

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Enable kinetic scrolling
ca: Habilita _el desplaçament cinètic

en: _Enable overlay scrolling (Requires restart)
ca: Habilita _el desplaçament superposat (necessita reiniar)

en: _Enable sixel graphics
ca: Habilita els gràfics six_el

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Find...
ca: _Troba...

en: _Fullscreen
ca: _Pantalla completa

en: _Help
ca: A_juda

en: _Initial title:
ca: Títol _inicial:

en: _Keep window open when it loses focus
ca: _Manté la finestra oberta quan perdi el focus

en: _Maximize new windows
ca: _Maximitza les finestres noves

en: _Move to monitor with pointer
ca: _Mou al monitor amb el punter

en: _Next
ca: _Següent

en: _Next Tab
ca: Pestanya _següent

en: _Normal Size
ca: Mida _normal

en: _Normal Size Alt
ca: Mida _normal alternativa

en: _Opacity:
ca: _Opacitat:

en: _Open File Manager Here
ca: _Obre el gestor d'arxius aquí

en: _Open new tab to the right of the active tab
ca: _Obre la nova pestanya a la dreta de la pestanya activa

en: _Paste
ca: _Enganxa

en: _Paste Alt
ca: _Enganxa alternatiu

en: _Previous
ca: _Anterior

en: _Previous Tab
ca: Pestanya _anterior

en: _Read-Only
ca: Només lectu_ra

en: _Relaunch
ca: To_rna a llançar

en: _Reset
ca: _Restableix

en: _Run a custom command instead of my shell
ca: Executa una o_rdre personalitzada en lloc del meu shell

en: _Run command as login shell
ca: Executa l'o_rdre com a shell d'inici de sessió

en: _Save
ca: De_sa

en: _Scroll on keystroke
ca: Desplaça amb la _pulsació d'una tecla

en: _Scroll on output
ca: De_splaça amb la sortida

en: _Search for:
ca: _Cerca:

en: _Set Title...
ca: Estableix el _títol...

en: _Show bold text in bright colors:
ca: Mostra el text en negreta amb color_s brillants:

en: _Show status icon in notification area
ca: Mostra la icona d'e_stat a l'àrea de les notificacions

en: _Show window borders
ca: Mo_stra les vores de la finestra

en: _Text selection color:
ca: Color la selecció del _text:

en: _Title:
ca: _Títol:

en: _Undo Close Tab
ca: _Desfés el tancament de la pestanya

en: _Unlimited Scrollback
ca: Desplaçament cap enrere il·limitat

en: _Use app shortcut to focus the window
ca: _Utilitza una drecera d'aplicació per passar la finestra a primer terme

en: _Use custom styling to make tabs slim (restart required)
ca: Aplica estils personalitzats per a fer més primes les pestanyes (cal reiniciar)

en: _Use middle mouse click to close tabs
ca: _Utilitza el clic del botó del mig del ratolí per tancar pestanyes

en: _Use middle mouse click to open urls
ca: _Utilitza el clic del botó del mig del ratolí per a obrir els URL

en: _Use system font
ca: _Utilitza el tipus de lletra del sistema

en: _Use system theme colors for text and background
ca: _Utilitza els colors del tema del sistema per al tex i el fons

en: _Vary the background color for each tab
ca: _Varia el color del fons per a cadascuna de les pestanyes

en: _View
ca: _Visualitza

en: _Visual bell
ca: Avís _visual

en: _Working directory:
ca: _Directori de treball:

en: _Wrap around
ca: Ajusta al _voltant

en: columns
ca: columnes

en: command
ca: ordre

en: directory
ca: directori

en: display
ca: pantalla

en: font
ca: lletra

en: geometry
ca: geometria

en: icon
ca: icona

en: role
ca: rol

en: rows
ca: files

en: seconds
ca: segons

en: string
ca: cadena

en: title
ca: títol

en: x height
ca: alçada y

en: x width
ca: amplada x
