mate-control-center 1.26.0 - en to crh translation catalogue (532 entries)

en: "%s" does not appear to be a valid theme.
crh: "%s" geçerli bir tema gibi gözükmüyor.

en: "%s" does not appear to be a valid theme. It may be a theme engine which you need to compile.
crh: "%s" geçerli bir tema gibi gözükmüyor. O derlemeniz gereken bir tema aracı olabilir.

en: %d %s by %d %s
crh: %d %s çarpı %d %s

en: - MATE Default Applications
crh: - MATE Öntanımlı Uygulamaları

en: - MATE Keyboard Preferences
crh: - MATE Klavye Tercihleri

en: - MATE Mouse Preferences
crh: - MATE Sıçan Tercihleri

en: 100%
crh: %100

en: 200%
crh: %200

en: <Unknown Action>
crh: <Bilinmeyen Eylem>

en: <b>Di_rect internet connection</b>
crh: <b>_Doğrudan internet bağlantısı</b>

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
crh: <b>_Avtomatik proksi ayarlaması</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
crh: <b>Elle _vekil ayarı</b>

en: <b>_Use authentication</b>
crh: <b>Kimlik _doğrulama kullan</b>

en: A computer break reminder.
crh: Bilgisayar molası hatırlatıcısı.

en: A system error has occurred
crh: Sistem hatası oluştu

en: About %s
crh: %s Hakkında

en: About Me
crh: Menim Aqqımda

en: Accel Mode
crh: Hızlandırma Kipi

en: Accelerator key
crh: Hızlandırma tuşu

en: Accelerator keycode
crh: Hızlandırma tuşkodu

en: Accelerator modifiers
crh: Hızlandırma düzenleyicileri

en: Accessibility
crh: İrişilebilirlik

en: Accessible Lo_gin
crh: Erişilebilir _Giriş

en: Action
crh: Eylem

en: Add Wallpaper
crh: Duvar Kağıdı Ekle

en: Add to Favorites
crh: Sık Kullanılanlara Ekle

en: Add to Startup Programs
crh: Başlangıç Programlarına Ekle

en: All Files
crh: Tüm Dosyalar

en: All files
crh: Tüm dosyalar

en: All_ow postponing of breaks
crh: Teneffüslerniñ keçiktirilüvine _izin ber

en: Appearance
crh: Körüniş

en: Appearance Preferences
crh: Körüniş Tercihleri

en: Apply Background
crh: Arkaplanı Uygula

en: Apply Font
crh: Yazıtipini Uygula

en: Apply New Theme
crh: Yeni Temayı Uygula

en: Assign shortcut keys to commands
crh: Komutlara kısayol ata

en: Assistive Technologies
crh: Yardımcıl Tehnologiyalar

en: Assistive Technologies Preferences
crh: Yardımcıl Tehnologiya Tercihleri

en: Audio _Feedback...
crh: Davuş _Keri Beslemesi...

en: Authenticated!
crh: Kimlik doğrulandı!

en: Autoconfiguration _URL:
crh: Avto-ayarlama _URL:

en: Background
crh: Arkaplan

en: Beep when _accessibility features are turned on or off
crh: _İrişilebilirlik hususiyetleri qapatılğanında ya da açılğanında biple

en: Beep when a _modifier key is pressed
crh: Bir _başqalaştırıcı basıq olğanda biple.

en: Beep when a _toggle key is pressed
crh: Bir _döndürme tuşu basıq olğanda biple

en: Beep when a key is pr_essed
crh: Bir tuş bası_q olğanda biple

en: Beep when a key is reje_cted
crh: Bir tuş re_d etilgende biple

en: Beep when key is _accepted
crh: Tuş _qabul etilgende biple

en: Beep when key is _rejected
crh: Tuş _red etilgende biple

en: Best _shapes
crh: _En iyi şekiller

en: Best co_ntrast
crh: E_n iyi koyuluk

en: Bounce Keys
crh: Sıçrama Tuşları

en: By _country
crh: _Memleketke köre

en: By _language
crh: _Tilge köre

en: C_olors:
crh: _Tüsler:

en: C_ommand:
crh: Kom_ut:

en: C_ustomize...
crh: Ö_zelleştir...

en: Cancel
crh: Vazgeç

en: Cannot install theme
crh: Tema yüklenemiyor

en: Center
crh: Ortala

en: Change Passwo_rd...
crh: Parola _Değiştir...

en: Change pa_ssword
crh: Parola _değiştir

en: Change password
crh: Parola değiştir

en: Change your password
crh: Sır-sözüñüzni deñiştiriñiz

en: Changes to enable assistive technologies will not take effect until your next log in.
crh: Yardımcıl tehnologiyalarnı qabilleştirgen deñişiklikler bir soñraki içeri imzalanuvıñızğa qadar yürerlikke kirmez.

en: Check if breaks are allowed to be postponed
crh: Teneffüslerniñ keçiktirilüvine izin berilgen olıp olmağanını teşker

en: Checking password...
crh: Parola kontrol ediliyor...

en: Child exited unexpectedly
crh: Alt beklenmeyen biçimde çıktı

en: Choose a Keyboard Model
crh: Bir Klavye Modeli Saylañız

en: Choose a Layout
crh: Bir Tizilim Saylañız

en: Choose which accessibility features to enable when you log in
crh: İçeri imzalanğanıñızda angi irişilebilirlik hususiyetleriniñ qabilleştirilecegini saylañız

en: Click <b>Change password</b> to change your password.
crh: Parolayı değiştirmek için <b>Parola değiştir</b>'in üzerine tıklayın.

en: Close and _Log Out
crh: Kapat ve Çı_k

en: Close the control-center when a task is activated
crh: Bir görev etkinleştirildiğinde control-center'ı kapat

en: Colors
crh: Renkler

en: Command
crh: Komut

en: Common Tasks
crh: Umumiy Vazifeler

en: Compositing Manager
crh: Bileşikleme İdarecisi

en: Control Center
crh: Kontrol Merkezi

en: Controls
crh: Denetimler

en: Copying '%s'
crh: '%s' kopiyalana

en: Copying file: %u of %u
crh: Dosye kopiyalana: %u / %u

en: Copying files
crh: Dosyeler kopiyalana

en: Copyright
crh: Telif Hakkı

en: Could not access '%s' device
crh: '%s' aygıtına erişilemedi

en: Could not access any fingerprint readers
crh: İç bir parmaq izi oquyıcısına irişilamadı

en: Could not detect displays
crh: Ekranlar tespit edilemedi

en: Could not get screen information
crh: Ekran bilgisi alınamadı

en: Could not get session bus while applying display configuration
crh: Görüntü yapılandırması uygulanırken oturum veriyolu alınamadı

en: Could not install theme engine
crh: Tema aygıtı kurulamadı

en: Could not save the monitor configuration
crh: Ekran yapılandırması kaydedilemedi

en: Could not shutdown backend_stdin IO channel: %s
crh: backend_stdin IO kanalı kapatılamadı: %s

en: Could not shutdown backend_stdout IO channel: %s
crh: backend_stdout IO kanalı kapatılamadı: %s

en: Could not start finger capture on '%s' device
crh: '%s' aygıtı üzerinde parmak yakalama başlatılamadı

en: Current URI index
crh: Güncel URI dizini

en: Current URI index - starts from 1
crh: Güncel URI dizini - 1'den başlar

en: Current _password:
crh: Mevcut p_arola:

en: Cursor Blinking
crh: İmleç Qıpması

en: Cursor _blinks in text fields
crh: Metin alanlarında imleç _qıpar

en: Cursor blinks speed
crh: İmleç qıpması sur'atı

en: Custom
crh: Özel

en: Custom Shortcut
crh: Özel Kısayol

en: Custom Shortcuts
crh: Özel Kısayollar

en: Customize Theme
crh: Temayı Özelleştir

en: Customize the look of the desktop
crh: Masaüstü körünişini şahsiyleştir

en: D_elay:
crh: _Keçikme:

en: D_etails...
crh: _Ayrıntılar...

en: Date
crh: Tarih

en: Default
crh: Ög-belgilengen

en: Default Pointer
crh: Öntanımlı Belirteç

en: Delete registered fingerprints?
crh: Kayıtlı parmak izleri silinsin mi?

en: Des_ktop font:
crh: _Masaüstü yazıtipi:

en: Description
crh: Betimleme

en: Desktop
crh: Masaüstü

en: Disa_ble sticky keys if two keys are pressed together
crh: Eger eki tuş beraber basıq ise, yapışaq tuşlarnı _ğayrı qabilleştir

en: Disable _Fingerprint Login...
crh: _Parmak İzi Girişini Kapat...

en: Disabled
crh: Kapalı

en: Do you want to delete your registered fingerprints so fingerprint login is disabled?
crh: Kayıtlı parmak izlerini silerek parmak izi girişini kapatmak ister misiniz?

en: Documents
crh: Belgeler

en: Don't check whether the notification area exists
crh: Uyarı alanının mevcut olup olmadığını kontrol etme

en: Done!
crh: Tamamlandı!

en: Double-Click Timeout
crh: Çift-Çertme Zaman Aşımı

en: Drag and Drop
crh: Süyrekle ve Tüşür

en: Duration of the break when typing is disallowed
crh: Tuşlamağa izin berilmegende teneffüsniñ uzunlığı

en: Duration of work before forcing a break
crh: Teneffüsni cebir etmeden evelki çalışma uzunlığı

en: Edit
crh: Tarir Et

en: Eject
crh: Çıqart

en: Enable Fingerprint Login
crh: Parmak İzi Girişi Etkinleştir

en: Enable _Fingerprint Login...
crh: _Parmak İzi Girişini Etkinleştir...

en: Enable _mouse clicks with touchpad
crh: Tiyüv-şiltesi ile _sıçan çertmelerini faalleştir

en: Enable debugging code
crh: Hata ayıklama kodunu etkinleştir

en: Error saving the new shortcut
crh: Yeni kısa yol kaydedilirken hata

en: Exit shell on add or remove action performed
crh: Bir ekleme ya da çıkartma eylemi gerçekleştiğinde kabuktan çık

en: Exit shell on help action performed
crh: Yardım eylemi gerçekleştiğinde kabuktan çık

en: Exit shell on start action performed
crh: Başlatma eylemi gerçekleştiğinden kabuktan çık

en: Exit shell on upgrade or uninstall action performed
crh: Güncelle ya da kaldır eylemi gerçekleştiğinde kabuktan çık

en: Eye candy added by Anders Carlsson
crh: Eye candy, Anders Carlsson tarafından eklendi

en: FONT-FILE OUTPUT-FILE
crh: YAZITİPİ-DOSYASI ÇIKTI-DOSYASI

en: Failed to create temporary directory
crh: Geçici dizin yaratılma başarısız oldu

en: Fast
crh: Tez

en: File '%s' already exists. Do you want to overwrite it?
crh: Dosya '%s' zaten mevcut. Onun üzerine yazmak ister misinz?

en: File Manager
crh: Dosye İdarecisi

en: File System
crh: Dosya Sistemi

en: Filter
crh: Süzgüç

en: Flash _window titlebar
crh: Pencere _serleva çubuğını parıldat

en: Flash entire _screen
crh: Bütün _ekrannı parıldat

en: Font Rendering Details
crh: Yazıtipi Tarama Ayrıntıları

en: Font Viewer
crh: Urufat Körüntileyici

en: Fonts
crh: Yazıtipleri

en: Fraction completed
crh: İşlem tamamlandı

en: Fraction of transfer currently completed
crh: Transfer işlemi şu anda tamamlandı

en: From URI
crh: Kaynak URI

en: Full Name
crh: Tam İsim

en: General
crh: Umumiy

en: Get more backgrounds online
crh: Daa çoq arqa-zeminini devre-içi elde etiñiz

en: Get more themes online
crh: Daa çoq temanı devre-içi elde etiñiz

en: Gra_yscale
crh: _Griölçek

en: Groups
crh: Gruplar

en: HTTP Proxy Details
crh: HTTP Vekil Ayrıntıları

en: H_TTP proxy:
crh: _HTTP vekili:

en: H_yper
crh: _Hiper

en: Help
crh: Yardım

en: Hide on start (useful to preload the shell)
crh: Başlağanda gizle (qabuqnı ög-yüklemek içün faydalıdır)

en: High
crh: Yüksek

en: Hinting
crh: Kinayeleme

en: Home folder
crh: Ev cilbenti

[ctx: Home folder]
en: Home
crh: Ev

en: Horizontal gradient
crh: Ufqiy dereceçen

en: Icons
crh: Simgeler

en: Icons only
crh: Faqat işaretçikler

en: If you reassign the shortcut to "%s", the "%s" shortcut will be disabled.
crh: Eğer kısayolu "%s" olarak tekrar atarsanız, "%s" kısayolu etkinsizleştirilecek.

en: Ignore Host List
crh: Qonaqbay İhmal Etüv Cedveli

en: Ignored Hosts
crh: Yok Sayılan Makineler

en: Image
crh: Suret

en: Image Viewer
crh: Suret Körüntileyici

en: Image missing
crh: Suret eksik

en: Images
crh: Resimler

en: Include _panel
crh: _Paneli dahil et

en: Indicates whether to close the shell when a help action is performed.
crh: Yardım eylemi gerçekleştirildiğinde kabuğun kapatılmasını belirtir.

en: Indicates whether to close the shell when a start action is performed.
crh: Başlatma eylemi gerçekleştirildiğinde kabuğun kapatılmasını belirtir.

en: Indicates whether to close the shell when an add or remove action is performed.
crh: Ekleme ya da çıkartma eylemi gerçekleştirildiğinde kabuğun kapatılmasını belirtir.

en: Indicates whether to close the shell when an upgrade or uninstall action is performed.
crh: Güncelleme ya da kaldırma eylemi gerçekleştirildiğinde kabuğun kapatılmasını belirtir.

en: Install
crh: Kur

en: Install Failed
crh: Qur Muvafaqiyetsiz

en: Installation for theme "%s" failed.
crh: "%s" teması kurulumu başarısız oldu.

en: Installed
crh: Qurulğan

en: Installs themes packages for various parts of the desktop
crh: Masaüstünün farklı noktaları için tema yükler

en: Instant Messenger
crh: Aniy Mesajcı

en: Insufficient permissions to install the theme in:
    %s
crh: Temayı aşağıdaki konuma kurmak için yetersiz izin:
    %s

en: Internet
crh: İnternet

en: Jump to Preferred Applications dialog
crh: Tercih Etilgen Uyğulamalar penceresine sekir

en: Jump to the Accessible Login dialog
crh: Erişilebilir Giriş penceresine geç

en: Jump to the Keyboard Accessibility dialog
crh: Klavye Erişilebilirliği penceresine geç

en: Jump to the Mouse Accessibility dialog
crh: Fare Erişilebilirliği penceresine geç

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
crh: Sadece tesbitlerni uyğula ve çıq (faqat telif qabiliyeti; şimdi cın tarafından qollanır)

en: Keep Current Theme
crh: Mevcut Temayı Tut

en: Key presses _repeat when key is held down
crh: Tuş basıq tutulğanda klavye basmaları _tekrarlanır

en: Keyboard
crh: Klavye

en: Keyboard Accessibility Audio Feedback
crh: Klavye İrişilebilirligi Davuş Keri Beslemesi

en: Keyboard Layout Options
crh: Klavye Tizilimi İhtiyariyatı

en: Keyboard Preferences
crh: Klavye Tercihleri

en: Keyboard Shortcuts
crh: Klavye Qısqayolları

en: Keyboard _model:
crh: Klavye _modeli:

en: Large
crh: Büyük

en: Launch calculator
crh: Esaplayıcını fırlat

en: Launch email client
crh: E-poçta müşterisini fırlat

en: Launch help browser
crh: Yardım kezicisini fırlat

en: Launch media player
crh: Vasat oynatıcısını fırlat

en: Launch web browser
crh: Ağ kezicisini fırlat

en: Layout
crh: Tizilim

en: Layouts
crh: Tizilimler

en: Left
crh: Sol

en: Left index finger
crh: Sol işaret parmağı

en: Left little finger
crh: Sol çinatiy parmaq

en: Left middle finger
crh: Sol orta parmaq

en: Left ring finger
crh: Sol yüzük parmağı

en: Left thumb
crh: Sol başparmaq

en: Less than one minute until the next break
crh: Sonraki molaya bir dakikadan az bir zaman kaldı

en: Lock screen
crh: Ekrannı kilitle

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
crh: Mükerrer klavye qullanımınıñ yol açqanı raatsızlıqlarğa yol bermemek içün belli bir müddetten soñ ekrannı kilitle

en: Log out
crh: Tışarı imzalan

en: Long
crh: Uzun

en: Low
crh: Tüşük

en: MATE Theme %s correctly installed
crh: MATE Teması %s başarıyla kuruldu

en: Mail Reader
crh: Poçta Oquyıcı

en: Mate Theme Package
crh: Mate Tema Paketi

en: Maximize
crh: Büyüt

en: Maximize Horizontally
crh: Ufqiy olaraq Azamiyleştir

en: Maximize Vertically
crh: Vertikal olaraq Azamiyleştir

en: Minimize
crh: Asğariyleştir

en: Mirror Screens
crh: Ekranları Yansıt

en: Mobility
crh: Mobillik

en: Models
crh: Modeller

en: Monitor
crh: Ekran

en: Monitor Preferences
crh: Ekran Tercihleri

en: Monitor: %s
crh: Ekran: %s

en: More backgrounds URL
crh: Daa çoq arqa-zeminler içün URL

en: More themes URL
crh: Daa çoq temalar içün URL

en: Mouse
crh: Sıçan

en: Mouse Keys
crh: Sıçan Tuşları

en: Mouse Orientation
crh: Sıçan Yöneldirimi

en: Mouse Preferences
crh: Fare Tercihleri

en: Move _Down
crh: _Aşağı Taşı

en: Move _Up
crh: _Yuqarı Taşı

en: Movement Key
crh: Areket Tuşu

en: Multimedia
crh: Çoqlu-vasat

en: Multimedia Player
crh: Çoqlu-vasat Oynatıcı

en: N_one
crh: _İç biri

en: Name
crh: İsim

en: Network Proxy
crh: Şebeke Proksisi

en: Network Proxy Preferences
crh: Ağ Vekil Tercihleri

en: Network Servers
crh: Ağ Sunucuları

en: New Document
crh: Yeni Belge

en: New Spreadsheet
crh: Yeni Çizelge

en: New shortcut...
crh: Yeni kısayol...

en: New themes have been successfully installed.
crh: Yeni temalar başarıyla kuruldu.

en: New windows u_se active window's layout
crh: Yañı pencereler faal pencereniñ tizilimini q_ullanır

en: Next track
crh: Soñraki parça

en: No Desktop Background
crh: Masaüstü Arkaplanı Yok

en: No Image
crh: Resim Yok

en: No matches found.
crh: Eşleşmeler tapılmadı.

en: No theme file location specified to install
crh: Yüklemek için bir tema dosyası belirtilmedi

en: None
crh: İç biri

en: Off
crh: Kapalı

en: Office
crh: Ofis

en: On
crh: Açık

en: Open a dialog to specify the color
crh: Bir renk belirtmek için pencere aç

en: Other
crh: Diger

en: Other finger:
crh: Diger parmaq:

en: Overwrite _All
crh: Ü_zerine Yaz

en: Panel icon
crh: Panel işaretçigi

en: Parent Window
crh: Üst Pencere

en: Parent window of the dialog
crh: Pencerenin üst penceresi

en: Pause playback
crh: Oynatımnı tınışlat

en: Place finger on reader
crh: Parmağınızı okuyucuya koyun

en: Play (or play/pause)
crh: Oynat (yaki çal/tınışla)

en: Please contact your system administrator for help.
crh: Lütfen yardım için sistem yöneticinizle bağlantıya geçin.

en: Please type your password again in the <b>Retype new password</b> field.
crh: Lütfen parolanızı <b>Yeni parolanızı tekrar yazın</b> alanına tekrar yazı.

en: Please type your password in the <b>New password</b> field.
crh: Lütfen parolanızı <b>Yeni parola</b> alanına yazın.

en: Pointer
crh: Belirteç

en: Pointer Speed
crh: İmleç Sur'atı

en: Preferences
crh: Tercihler

en: Preferred Applications
crh: Tercih Etilgen Uyğulamalar

en: Preview
crh: Ög-baquv

en: Preview:
crh: Ög-baquv:

en: Previous track
crh: Evelki parça

en: Proxy Configuration
crh: Vekil Yapılandırması

en: R_otation:
crh: Ç_evirme:

en: Re_fresh rate:
crh: _Tazeleme hızı:

en: Remove from Favorites
crh: Sık Kullanılanlardan Çıkart

en: Remove from Startup Programs
crh: Başlangıç Programlarından Çıkart

en: Rendering
crh: Qılış

en: Repeat Keys
crh: Tekrarlama Tuşları

en: Repeat keys speed
crh: Terkrarlama tuşları sur'atı

en: Reset to De_faults
crh: Ög-belgilengenlerge _Sıfırla

en: Revert Font
crh: Yazıtipini Geri Çevir

en: Right
crh: Sağ

en: Right index finger
crh: Oñ işaret parmağı

en: Right little finger
crh: Oñ çinatiy parmaq

en: Right middle finger
crh: Oñ orta parmaq

en: Right ring finger
crh: Oñ yüzük parmağı

en: Right thumb
crh: Oñ başparmaq

en: Roll up
crh: Yukarı sar

en: Run at st_art
crh: _Başlangıçta çalıştır

en: SIZE
crh: ÖLÇÜ

en: S_ocks host:
crh: S_ocks makinesi:

en: S_peed:
crh: _Sur'at:

en: S_uper (or "Windows logo")
crh: _Süper (ya da "Windows logosu")

en: Sa_me image in all monitors
crh: Episi ekranlarda _aynı suret

en: Save Theme As...
crh: Temayı Farklı Kaydet...

en: Save _As...
crh: _Farklı Kaydet...

en: Save _background image
crh: _Arkaplan resmini kaydet

en: Scale
crh: Miqyasla

en: Scrolling
crh: Taydıruv

en: Search
crh: Arama

en: Select Image
crh: Resim Seç

en: Select Theme
crh: Tema Seç

en: Select a monitor to change its properties; drag it to rearrange its placement.
crh: Hasiyetlerini deñiştirmek içün bir ekran saylañız; yerleştirilmesini kene tertiplemek içün onı süyrekleñiz.

en: Select finger
crh: Parmak seç

en: Select your default applications
crh: Ögbelgilengen uyğulamalarıñıznı saylañız

en: Select your photo
crh: Fotoğrafınızı seçin

en: Set your keyboard preferences
crh: Klavye tercihleriñizni tesbit etiñiz

en: Set your mouse preferences
crh: Fare tercihlerini yapın

en: Set your network proxy preferences
crh: Ağ vekil tercihlerini ayarlayın

en: Set your personal information
crh: Şahsiy malümatıñıznı tesbit etiñiz

en: Set your window properties
crh: Pencere özelliklerinizi ayarlayın

en: Sh_ow position of pointer when the Control key is pressed
crh: Kontrol tuşuna basıldığında belitecin _konumunu göster

en: Short
crh: Qısqa

en: Shortcut
crh: Kısayol

en: Show _visual feedback for the alert sound
crh: Uyanıqlama davuşı içün _körsel keri beslemeni köster

en: Slide Show
crh: Slayt Gösterisi

en: Slow
crh: Yavaş

en: Slow Keys
crh: Yavaş Tuşlar

en: Small
crh: Küçük

en: Smoothing
crh: Tegizleme

en: Solid color
crh: Som tüs

en: Sound
crh: Ses

en: Span
crh: Qarışla

en: Specify the filename of a theme to install
crh: Yüklemek için bir temanın dosya ismini belirtin

en: Specify the name of the page to show (internet|multimedia|system|a11y)
crh: (internet|multimedia|system|a11y) göstermek için sayfanın ismini belirtin

en: Specify the name of the page to show (theme|background|fonts|interface)
crh: (theme|background|fonts|interface) göstermek için sayfanın ismini belirtin

en: Start %s
crh: %s Başlat

en: Start the page with the accessibility settings showing
crh: Saifeni irişilebilirlik tesbitlerini köstererek başlat

en: Start the page with the typing break settings showing
crh: Saifeni tuşlav teneffüsi ayarlarını köstererek başlat

en: Sticky Keys
crh: Yapışaq Tuşlar

en: Stop playback
crh: Oynatımnı toqtat

en: Stretch
crh: Ker

en: Sub_pixel (LCDs)
crh: Alt _benek (LCD ekranlar)

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
crh: Alt _benek yumuşatma (LCD ekranlar)

en: Subpixel Order
crh: Alt-piksel Sırası

en: Swipe finger on reader
crh: Parmağınızı okuyucu üzerinden kaydırın

en: System
crh: Sistem

en: System error: %s.
crh: Sistem hatası: %s.

en: TEXT
crh: METİN

en: Take a break!
crh: Biraz Teneffüs Etiñiz!

en: Task names and associated .desktop files
crh: Görev isimleri ve ilişkili .desktop dosyaları

en: Terminal Emulator
crh: Terminal Taqlitçisi

en: Text
crh: Metin

en: Text Editor
crh: Metin Muarriri

en: Text below items
crh: Metin unsurlarnıñ altında

en: Text beside items
crh: Metin unsurlarnıñ yanında

en: Text only
crh: Faqat metin

en: Text to thumbnail (default: Aa)
crh: Örneklendirilecek metin (öntanımlı: Aa)

en: That password was incorrect.
crh: Bu parol yanlış.

en: The %s utility is not installed.
crh: %s aracı kurulu değil.

en: The MATE configuration tool
crh: MATE yapılandırma aracı

en: The current controls theme does not support color schemes.
crh: Mevcut kontroller teması renk şemasını desteklemiyor.

en: The current theme suggests a background and a font.
crh: Bu tema bir arkaplan ve yazıtipi öneriyor.

en: The current theme suggests a background and a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
crh: Mevcut tema bir arkaplan ve bir yazıtipi tavsiye ediyor. Ayrıca son uygulanan yazıtipi tavsiyesi geriye çevirilebilir.

en: The current theme suggests a background.
crh: Bu tema bir arkaplan öneriyor.

en: The current theme suggests a background. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
crh: Mevcut tema bir arkaplan tavsiye ediyor. Ayrıca son uygulanan yazıtipi tavsiyesi geri alınabilir.

en: The current theme suggests a font.
crh: Bu tema bir yazıtipi öneriyor.

en: The current theme suggests a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
crh: Mevcut tema bir yazıtipi tavsiye ediyor. Ayrıca, sonra uygulanan yazıtipi tavsiyesi geriye çevirilebilir.

en: The device is already in use.
crh: Aygıt zaten kullanımda.

en: The last applied font suggestion can be reverted.
crh: Son uygulanan yazıtipi tavsiyesi geriye çevrilebilir.

en: The new password must contain numeric or special character(s).
crh: Yeni parola rakam ya da özel karakterler içermeli.

en: The old and new passwords are the same.
crh: Eski ve yeni parolalar birbirinin aynısı.

en: The old and new passwords are too similar.
crh: Eski ve yeni parolalar birbirine çok benziyor.

en: The password is too short.
crh: Parola çok kısa.

en: The password is too simple.
crh: Parola çok basit.

en: The shortcut "%s" cannot be used because it will become impossible to type using this key.
    Please try with a key such as Control, Alt or Shift at the same time.
crh: Kısayol tuşu "%s" kullanılamıyor çünkü kullanımı halinde bu tuş kullanılarak yazmak mümkün olmayacak.
    Lütfen Control, Alt ya da Shift gibi tuşlar ile aynı anda deneyin.

en: The shortcut "%s" is already used for
    "%s"
crh: "%s" kısayolu bu işlem için kullanılıyor:
    "%s"

en: The task name to be displayed in the control-center followed by a ";" separator then the filename of an associated .desktop file to launch for that task.
crh: control-center'da gösterilecek görev ismini takip eden ";" ayıracından sonra başlatmak için bu görevle ilişkili .desktop dosyasının dosya ismi.

en: The theme "%s" has been installed.
crh: Team "%s" başarıyla kuruldu.

en: The theme already exists. Would you like to replace it?
crh: Tema zaten mevcut. Onun yerin koymak ister misinz?

en: The two passwords are not equal.
crh: İki parola aynı değil.

en: The type of accelerator.
crh: Hızlandırıcı türü.

en: The typing monitor uses the notification area to display information. You don't seem to have a notification area on your panel. You can add it by right-clicking on your panel and choosing 'Add to panel', selecting 'Notification area' and clicking 'Add'.
crh: Yazım gözetleyicisi bilgileri göstermek için uyarı alanını kullanır. Panelinizde uyarı alanı yok gibi görülüyor. Panele sağ tıklayıp 'Panele ekle', 'Uyarı alanı' ve 'Ekle'yi tıklayarak alanı ekleyebilirsiniz.

en: Theme
crh: Tema

en: Theme Installer
crh: Tema Yükleyici

en: Theme Packages
crh: Tema Paketleri

en: Theme cannot be deleted
crh: Tema silinemiyor

en: Theme name must be present
crh: Bir tema adı bulunmalıdır

en: There was a problem while extracting the theme.
crh: Tema açılırken bir problem oluştu.

en: There was an error displaying help: %s
crh: Yardım gösterilirken bir hata oluştu: %s

en: There was an error installing the selected file
crh: Seçili dosya yüklenirken bir hata oluştu

en: This theme will not look as intended because the required GTK+ theme '%s' is not installed.
crh: Bu tema istenildiği gibi görünmeyecek çünkü gerekli GTK+ teması '%s' kurulu değil.

en: This theme will not look as intended because the required icon theme '%s' is not installed.
crh: Bu tema istenildiği gibi görünmeyecek çünkü gerekli simge teması '%s' kurulu değil.

en: This theme will not look as intended because the required window manager theme '%s' is not installed.
crh: Bu tema istenildiği gibi görünmeyecek çünkü pencere yöneticisi teması '%s' kurulu değil.

en: Thr_eshold:
crh: _Eşik:

en: Tile
crh: Töşe

en: Time
crh: Vaqıt

en: Titlebar Action
crh: Serleva Çubuğı Ameli

en: To URI
crh: Hedef URI

en: To change your password, enter your current password in the field below and click <b>Authenticate</b>.
    After you have authenticated, enter your new password, retype it for verification and click <b>Change password</b>.
crh: Parolanızı değiştirmek için, mevcut parolanızı aşağıdaki alana yazın ve <b>Kimlik Doğrula</b>'ya tıklayın.
    Kimliğinizi doğruladıktan sonra, yeni parolanızı girin, onay için tekrar girin ve <b>Parola değiştir</b>'e tıklayın.

en: To enable fingerprint login, you need to save one of your fingerprints, using the '%s' device.
crh: Parmak izi girişin etkinleşebilmesi için parmak izlerinizden bir tanesini '%s' aygıtını kullanarak kaydetmelisiniz.

en: To move a window, press-and-hold this key then grab the window:
crh: Bir pencereyi taşımak için, bu tuşa basılı tutarak pencereyi sürükleyin:

en: Too many custom shortcuts
crh: Çok fazla özel kısayol

en: Total URIs
crh: Toplam URI

en: Total number of URIs
crh: Toplam URI sayısı

en: Touchpad
crh: Tiyüv-şiltesi

en: Type
crh: Tür

en: Typing Break
crh: Tuşlav Teneffüsi

en: Typing Monitor
crh: Yazım Gözetleyicisi

en: URI currently transferring from
crh: URI buradan aktarıyor

en: URI currently transferring to
crh: URI halen buraya aktarıyor

en: URL for where to get more desktop backgrounds. If set to an empty string the link will not appear.
crh: Daa çoq masaüstü arqa-zeminleriniñ alınabilecegi URL. Boş bir tizgige tesbit etilse ilişim körülmeycek.

en: URL for where to get more desktop themes. If set to an empty string the link will not appear.
crh: Daa çoq masaüstü temalarınıñ alınabilecegi URL. Boş bir tizgige tesbit etilse ilişim körülmeycek.

en: U_sername:
crh: Qullanı_cı adı:

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
crh: Bu hata yüzünde yazım molası özellikleri penceresi yukarı getirilemiyor: %s

en: Unable to launch %s: %s
crh: %s çalıştırılamadı: %s

en: Unable to launch backend
crh: Araç çalıştırılamadı

en: Unable to start the settings manager 'mate-settings-daemon'.
    Without the MATE settings manager running, some preferences may not take effect. This could indicate a problem with DBus, or a non-MATE (e.g. KDE) settings manager may already be active and conflicting with the MATE settings manager.
crh: Ayarlar idarecisi 'mate-settings-daemon' başlatılalmay.
    MATE ayarlar idarecisi çapmadan, bazı tercihler amelge kirmez. Bu, DBus ile bir meseleniñ işareti olabilir, ya da bir MATE-tışı (meselâ, KDE) ayarlar idarecisi endi faal olıp MATE ayarlar idarecisi ile çatışa olabilir.

en: Unknown
crh: Bilinmey

en: Upside Down
crh: Baş Aşağı

en: Upside-down
crh: Baş-aşağı

en: User name:
crh: Qullanıcı adı:

en: Vendors
crh: İstisalcılar

en: Vertical gradient
crh: Vertikal dereceçen

en: Video Player
crh: Video Oynatıcı

en: Visual
crh: Körsel

en: Visual cues for sounds
crh: Davuşlar içün körsel imalar

en: Volume down
crh: Davuş quveti aşağı

en: Volume mute
crh: Sesi kes

en: Volume up
crh: Davuş quveti yuqarı

en: Web Browser
crh: Ağ Kezicisi

en: Window Border
crh: Pencere Kenarı

en: Window Preferences
crh: Pencere Tercihleri

en: Window Selection
crh: Pencere Saylamı

en: Window manager "%s" has not registered a configuration tool
crh: Pencere yöneticisi "%s" bir yapılandırma aygıtına kayıtlı değil

en: Windows
crh: Pencereler

en: Would you like to apply it now, or keep your current theme?
crh: Temayı şimdi mi uygulamak istersiniz, yoksa mevcut temayı mı tutmak istersiniz?

en: Would you like to delete this theme?
crh: Bu temayı silmek ister misiniz?

en: Written by Richard Hult <richard@imendio.com>
crh: Richard Hult <richard@imendio.com> taraından yazıldı

en: You are not allowed to access the device. Contact your system administrator.
crh: Aygıta erişiminize izin verilmedi. Sistem yöneticinizle bağlantıya geçin.

en: Your filter "%s" does not match any items.
crh: Süzgüçiñiz, "%s", er angi unsurlar ile eşleşmey.

en: Your fingerprint was successfully saved. You should now be able to log in using your fingerprint reader.
crh: Parmak iziniz başarıyla kaydedildi. Artık parmak izi okuyucusunu kullanarak giriş yapabilirsiniz.

en: Your password has been changed since you initially authenticated! Please re-authenticate.
crh: Başlanğıçta sahihlengeniñizden berli sır-sözüñiz deñişken! Lütfen kene sahihleniñiz.

en: Your password has been changed.
crh: Parolanız değişti.

en: Zoom
crh: Miqyasla

en: [WALLPAPER...]
crh: [DUVAR KAĞIDI...]

en: _About
crh: _Aqqında

en: _Acceleration:
crh: _Hızlanma:

en: _Accessibility features can be toggled with keyboard shortcuts
crh: _İrişilebilirlik hususiyetleri klavye qısqa-yolları ile döndürilebilir

en: _Add...
crh: _Ekle...

en: _Application font:
crh: _Uygulama yazıtipi:

en: _Authenticate
crh: _Kimlik Doğrula

en: _Break interval lasts:
crh: _Teneffüs aralığı uzunlığı:

en: _Cancel
crh: _Vazgeç

en: _Close
crh: _Qapat

en: _Country:
crh: _Memleket:

en: _Delay:
crh: _Keçikme:

en: _Delete
crh: _Sil

en: _Delete Fingerprints
crh: _Parmak İzlerini Sil

en: _Description:
crh: _Açıklama:

en: _Details
crh: _Ayrıntılar

en: _Detect monitors
crh: Ekranlarnı _keşfet

en: _Document font:
crh: _Belge yazıtipi:

en: _Enable assistive technologies
crh: _Yardımcıl tehnologiyalarnı qabilleştir

en: _FTP proxy:
crh: _FTP vekili:

en: _File
crh: _Dosya

en: _Fixed width font:
crh: _Sabit genişlikli yazıtipi:

en: _Full
crh: _Tam

en: _Help
crh: _Yardım

en: _Ignore fast duplicate keypresses
crh: _Tez ekileşken tuş basmalarını ihmal et

en: _Input boxes:
crh: _Giriş kutuları:

en: _Install...
crh: _Kur...

en: _Keyboard Accessibility
crh: _Klavye Erişilebilirliği

en: _Language:
crh: _Til:

en: _Left-handed
crh: _Solak için

en: _Lock screen to enforce typing break
crh: Tuşlav teneffüsini mecburiy qılmaq içün ekrannı _kilitle

en: _Medium
crh: _Orta

en: _Models:
crh: _Modeller:

en: _Monochrome
crh: _Siyah-beyaz

en: _Mouse Accessibility
crh: _Fare Erişilebilirliği

en: _Name:
crh: _İsim:

en: _New password:
crh: Yeni p_arola:

en: _None
crh: _İç biri

en: _Only accept long keypresses
crh: _Faqat uzun tuş basmalarını qabul et

en: _Open
crh: _Aç

en: _Options...
crh: _İhtiyariyat...

en: _Overwrite
crh: Ü_zerine Yaz

en: _Password:
crh: _Sır-söz:

en: _Pointer can be controlled using the keypad
crh: _İmleç klavye ile muraqabe etilebilir

en: _Postpone Break
crh: _Teneffüsni Keçiktir

en: _Preferences
crh: _Tercihler

en: _Preferred Applications
crh: _Tercih Etilgen Uyğulamalar

en: _Reassign
crh: _Tekrar ata

en: _Reset to Defaults
crh: Öntanımlılara _Sıfırla

en: _Resolution:
crh: Çö_zünürlük:

en: _Retype new password:
crh: _Yeni parolayı tekrar yazın:

en: _Right-handed
crh: _Sağ el için

en: _Run at start
crh: _Başlangıçta çalıştır

en: _Save
crh: _Saqla

en: _Secure HTTP proxy:
crh: _Güvenli HTTP vekili:

en: _Select windows when the mouse moves over them
crh: _Fare bir pencerenin üzerine geldiğinde onu yükselt

en: _Selected items:
crh: _Seçili öğeler:

en: _Sensitivity:
crh: _Duyarlılık:

en: _Separate layout for each window
crh: Er pencere içün _ayrı tizilim

en: _Show monitors in panel
crh: Ekranlarnı panelde _köster

en: _Simulate simultaneous keypresses
crh: Eşzamanlı tuş basmalarını _taqlit et

en: _Size:
crh: _Boyut:

en: _Skip
crh: _Atla

en: _Slight
crh: _Cüziy

en: _Speed:
crh: _Sur'at:

en: _Style:
crh: _Stil:

en: _Take a Break
crh: _Biraz Teneffüs Etiñiz

en: _Timeout:
crh: _Zaman aşımı:

en: _Tooltips:
crh: _Baloncuklar:

en: _Type to test settings:
crh: Ayarlarnı sınamaq içün _tuşlañız:

en: _Variants:
crh: _Variantlar:

en: _Vendors:
crh: _İstisalcılar:

en: _Window title font:
crh: _Pencere başlık yazıtipi:

en: _Windows:
crh: _Pencereler:

en: _Work interval lasts:
crh: _Çalışma aralığı uzunlığı:

en: filename
crh: dosya ismi

en: if true, the control-center will close when a "Common Task" is activated.
crh: Eğer seçiliyse, control-center bir "Sık Kullanılan Görev" etkinleştirildiğinde kapatılacak.

en: minutes
crh: daqqa

en: multiple sizes
crh: müteaddit ölçü

en: page
crh: sayfa

en: seconds
crh: saniye

en: unknown
crh: bilinmey
