dconf-editor master - en to cs translation catalogue (388 entries)

en:  and one dconf operation delayed. |  and %u dconf operations delayed.
cs[0]:  a jedna operace dconf byly odloženy.
cs[1]:  a %u operace dconf byly odloženy.
cs[2]:  a %u operací dconf byly odloženy.

en: %s (key erased)
cs: %s (klíč smazán)

en: %s (local keys)
cs: %s (místní klíče)

en: A (simple) string conflicting key that should give a error
cs: Konfliktní klíč typu (jednoduchý) řetězec, který by měl způsobit chybu

en: A 1-choice enumeration
cs: Výčet s 1 volbou

en: A 1-choice integer value
cs: Celočíselná hodnota s 1 volbou

en: A 16-bit signed integer. See also the “integer-16-unsigned” key.
cs: 16bitové celé číslo bez znaménka. Viz také klíč „integer-16-unsigned“.

en: A 16-bit unsigned integer. See also the “integer-16-signed” key.
cs: 16bitové celé číslo bez znaménka. Viz také klíč „integer-16-signed“.

en: A 32-bit signed integer, defined by a relocatable schema.
cs: 32bitové celé číslo se znaménkem, definované pomocí přemístitelného schématu.

en: A 32-bit signed integer. See also the “integer-32-unsigned” key.
cs: 32bitové celé číslo se znaménkem. Viz také klíč „integer-32-unsigned“.

en: A 32-bit unsigned integer. See also the “integer-32-signed” key.
cs: 32bitové celé číslo bez znaménka. Viz také klíč „integer-32-signed“.

en: A 5-choices enumeration
cs: Výčet s 5 volbami

en: A 64-bit signed integer. See also the “integer-64-unsigned” key.
cs: 64bitové celé číslo se znaménkem. Viz také klíč „integer-64-unsigned“.

en: A 64-bit unsigned integer. See also the “integer-64-signed” key.
cs: 64bitové celé číslo bez znaménka. Viz také klíč „integer-64-signed“.

en: A D-Bus handle type, type ‘h’
cs: Obsluha D-Bus, typ „h“

en: A D-Bus object path array, type ‘ao’
cs: Pole cest k objektům D-Bus, typ „ao“

en: A D-Bus object path, type ‘o’
cs: Cesta k objektu D-Bus, typ „o“

en: A D-Bus signature is a string used as type signature for a D-Bus method or message. If you are not interacting with D-Bus, then there is no reason to make use of this type.
cs: Podpis D-Bus je řetězec použitý jako typ podpisu pro metodu nebo zprávu sběrnice D-Bus. Pokud nekomunikujete se sběrnicí D-Bus, není žádný důvod k tomu, abyste tento typ používali.

en: A D-Bus signature, type ‘g’
cs: Podpis D-Bus, typ „g“

en: A boolean, type ‘b’
cs: Pravdivostní hodnota, typ „b“

en: A byte (unsigned), type ‘y’
cs: Bajt (bez znaménka), typ „y“

en: A byte value is an integer between 0 and 255. It may be used to pass around characters.
cs: Hodnota typu bajt je celé číslo v rozsahu 0 až 255. Může být použita i k předání znaku.

en: A bytestring array, type ‘aay’
cs: Pole řetězců bajtů, typ „aay“

en: A bytestring, type ‘ay’
cs: Řetězec bajtů, typ „ay“

en: A custom type, here ‘(ii)’
cs: Vlastní typ, zde „(ii)“

en: A dictionary entry of type ‘{ss}’
cs: Slovníková položka typu „{ss}“

en: A dictionary maps values of a basic type to another value (of any type). A dictionary entry is one such mapping.
cs: Slovník mapuje hodnoty základního typu na jiné hodnoty (jiného typu). Slovníková položka je takovýmto mapováním.

en: A dictionary maps values of a basic type to another value (of any type). One simple use case is to map strings to variants.
cs: Slovník mapuje hodnoty základního typu na jiné hodnoty (jiného typu). Jeden z jednoduchých případů použití je mapování řetězců na variabilní typy.

en: A dictionary that maps schema IDs with path specifications. It is used to allow the user to associate a relocatable schema to certain paths. Path specifications may contain wildcards in the form of empty segments (e.g. /ca/desrt/dconf-editor//), defining possibly multiple paths. The same schema ID may be associated with multiple path specifications.
cs: Složka, která mapuje ID schémat pomocí určení cesty. Používá se, aby uživatel mohl přiřadit přemístitelné schéma konkrétním cestám. Určení cest může obsahovat divoké znaky v podobě prázdných úseků (např. /ca/desrt/dconf-editor//), což definuje více možných cest. Stejné ID schématu může být přiřazeno více určeným cestám.

en: A double value could represent any real number.
cs: Hodnota s dvojitou přesností může vyjadřovat libovolné reálné číslo.

en: A double, type ‘d’
cs: Dvojitá přesnost, typ „d“

en: A flag for skipping unnecessary subfolders
cs: Příznak pro přeskočení nepotřebných podsložek

en: A flag to check for added or removed schemas
cs: Příznak kontroly přidaných a odebraných schémat

en: A flag to enable maximized mode
cs: Příznak zapnutého režimu maximalizace

en: A flag to enable small rows for bookmarks list
cs: Příznak menších řádků pro seznam záložek

en: A flag to enable small rows for keys list
cs: Příznak menších řádků pro seznam klíčů

en: A flag to follow system night light
cs: Řídit se podle nočního světla v systému

en: A flag to restore the last view
cs: Příznak pro obnovení posledního zobrazení

en: A flag to sort keys list case-sensitively
cs: Příznak pro řazení seznamu klíčů s rozlišením velikosti písmen

en: A graphical tool for editing the dconf database
cs: Grafický nástroj pro úpravy databáze dconf

en: A graphical viewer and editor of applications’ internal settings.
cs: Grafický prohlížeč a editor interních nastavení aplikací.

en: A list of bookmarked paths
cs: Seznam cest v záložkách

en: A long integer, type ‘x’
cs: Dlouhé celé číslo, typ „x“

en: A normal non-conflicting key from Conflict1
cs: Normální nekonfliktní klíč z Conflict1

en: A normal non-conflicting key from Conflict2
cs: Normální nekonfliktní klíč z Conflict2

en: A nullable boolean, type ‘mb’
cs: Pravdivostní hodnota, může mít prázdnou hodnotu, typ „mb“

en: A nullable string, type ‘ms’
cs: Textový řetězec, může mít prázdnou hodnotu, typ „ms“

en: A nullable-string conflicting key that should give an error
cs: Konfliktní klíč typu řetězec s možnou prázdnou hodnotou, který by měl způsobit chybu

en: A number with range
cs: Číslo s rozsahem

en: A path to restore the last view
cs: Cesta pro obnovení posledního zobrazení

en: A path to restore the pathbar state
cs: Cesta pro obnovení stavu adresní lišty

en: A range could limit an integer key to only allow one value, but that’s probably an error. Dconf Editor warns you in that case.
cs: Rozsah sice může omezit celočíselný klíč jen jednu hodnotu, ale nejspíše jde chybu. Proto vás v takovém případě bud Editor Dconf varovat.

en: A short integer, type ‘n’
cs: Krátké celé číslo, typ „n“

en: A string array contains any number of strings of whatever length. It may be an empty array, “[]”.
cs: Pole textových řetězců může obsahovat libovolný počet řetězců jakékoliv délky. Pole může být i prázdné: „[]“.

en: A string array, type ‘as’
cs: Pole textových řetězců, typ „as“

en: A string, type ‘s’
cs: Textový řetězec, typ „s“

en: A variant, type ‘v’
cs: Vyriabilní typ, typ „v“

en: A “vardict”, type ‘a{sv}’
cs: Variabilní slovník, typ „a{sv}“

en: About
cs: O aplikaci

en: About Dconf Editor
cs: O aplikaci Editor dconf

en: Actions
cs: Činnosti

en: An enumeration could contain only one item, but that’s probably an error. Dconf Editor warns you in that case.
cs: Výčet sice může obsahovat jen jednu hodnotu, ale nejspíše jde chybu. Proto vás v takovém případě bud Editor Dconf varovat.

en: An object path array could contain any number of object paths (including none: “[]”). If you are not interacting with D-Bus, then there is no reason to make use of this type.
cs: Pole cest k objektům může obsahovat libovolný počet cest k objektům (včetně žádných cest: „[]“). Pokud nekomunikujete se sběrnicí D-Bus, není žádný důvod k tomu, abyste tento typ používali.

en: An object path is used to identify D-Bus objects at a given destination on the bus. If you are not interacting with D-Bus, then there is no reason to make use of this type.
cs: Cesta k objektu se používá k určení objektů D-Bus v udaném místě sběrnice. Pokud nekomunikujete se sběrnicí D-Bus, není žádný důvod k tomu, abyste tento typ používali.

en: An unsigned long integer, type ‘t’
cs: Dlouhé celé nezáporné číslo, typ „t“

en: An unsigned short integer, type ‘q’
cs: Krátké celé nezáporné číslo, typ „q“

en: An unsigned usual integer, type ‘u’
cs: Běžné celé nezáporné číslo, typ „u“

en: An usual boolean value, defined by a relocatable schema.
cs: Neobvyklá pravdivostní hodnota, definovaná přemístitelným schématem.

en: An usual integer, type ‘i’
cs: Běžné celé číslo, typ „i“

en: Apply
cs: Použít

en: Apply all
cs: Použít vše

en: Arguments description:
cs: Popis argumentů

en: Bookmark
cs: Přidat do záložek

en: Bookmark this Location
cs: Přidat umístění do záložek

en: Bookmark this Search
cs: Přidat vyhledávání do záložek

en: Bookmarks
cs: Záložky

en: Bookmarks will
    be added here
cs: V tomto místě byly
    přidány záložky

en: Boolean
cs: Pravdivostní hodnota

en: Booleans can only take two values, “true” or “false”.
cs: Pravdivostní hodnota může nabývat jen dvou hodnot: „pravda“ a „nepravda“.

en: Browse the keys used by installed applications
cs: Procházení klíčů používaných nainstalovanými aplikacemi

en: Cannot find key “%s”.
cs: Nelze najít klíč „%s“.

en: Cannot understand second argument in this context.
cs: V tomto kontextu nelze zpracovat druhý argument.

en: Cannot understand: given path contains “//”.
cs: Nelze zpracovat: zadaná cesta obsahuje „//“.

en: Cannot understand: slash character in second argument.
cs: Nelze zpracovat: znak lomítko v druhém argumentu.

en: Cannot understand: space character in argument.
cs: Nelze zpracovat: znak mezera v argumentu.

en: Cannot understand: too many arguments.
cs: Nelze zpracovat: příliš mnoho argumentů.

en: Change the behaviour of a key value change request
cs: Změnit chování hodnoty klíče požadující změnu

en: Changes will be delayed until you request it.
cs: Změny budou odloženy až do vašeho vyžádání.

en: Close search
cs: Zavřít hledání

en: Close search results
cs: Zavřít výsledky hledání

en: Configuration editor for dconf
cs: Editor nastavení pro dconf

en: Conflicting key defaulting to “1” that should give an error
cs: Konfliktní klíč s výchozí hodnotou „1“, který by měl způsobit chybu

en: Conflicting key defaulting to “2” that should give an error
cs: Konfliktní klíč s výchozí hodnotou „2“, který by měl způsobit chybu

en: Conflicting key from Conflict1 that should give a warning
cs: Konfliktní klíč z Conflict1, který by měl způsobit varování

en: Conflicting key from Conflict2 that should give a warning
cs: Konfliktní klíč z Conflict2, který by měl způsobit varování

en: Conflicting key with no range that should give an error
cs: Konfliktní klíč bez rozsahu, který by měl způsobit chybu

en: Conflicting key with range 0~5 that should give an error
cs: Konfliktní klíč s rozsahem 0~5, který by měl způsobit chybu

en: Contains all paths bookmarked by the user as an array of strings.
cs: Obsahuje v podobě pole textových řetězců všechny cesty, které si dal uživatel do záložek.

en: Copied to clipboard
cs: Zkopírováno do schránky

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Copy current path
cs: Kopírovat aktuální cestu

en: Copyright © %u-%u – Arnaud Bonatti
cs: Copyright © %u - %u – Arnaud Bonatti

en: Copyright © 2010-2014 – Canonical Ltd
cs: Copyright © 2010 - 2014 – Canonical Ltd

en: Copyright © 2017-2018 – Davi da Silva Böger
cs: Copyright © 2017 - 2018 – Davi da Silva Böger

en: Creators
cs: Autoři

en: Credits
cs: Zásluhy

en: Current value
cs: Aktuální hodnota

en: Current view actions
cs: Činnosti aktuálního zobrazení

en: Custom value
cs: Vlastní hodnota

en: Customize…
cs: Přizpůsobit…

en: DConf backend
cs: Výkonná část DConf

en: Dconf Editor
cs: Editor dconf

en: Dconf Editor can monitor if schemas are added or removed from the multiple possible locations. That’s done by checking every three seconds if the schemas list has changed. As this way to do is suboptimal, this function can be disabled by setting this flag to “false”. Note that this option will be removed when a better way to do things is found.
cs: Editor Dconf umí sledovat, jestli bylo přidáno nebo odebráno schéma z různých možných umístění. Dělá to tak, že každé tři sekundy kontroluje, jestli se nezměnil seznam schémat. Což ale není úplně optimální způsob, proto je možné tuto funkci zakázat nastavením tohoto příznaku na „vypnuto“. Předpokládá se, že až bude nalezen vhodnější způsob, jak to dělat, bude tato volba odstraněna.

en: Dconf Editor is a tool to allow direct editing of the dconf configuration database. This is useful when developing applications that use these settings.
cs: Editor dconf je nástroj, který umožňuje přímé úpravy databáze nastavení dconf. Hodí se především při vývoji aplikací, které používají tato nastavení.

en: Dconf Editor lets you edit any settings type supported by GSettings, falling back on a string entry when it doesn’t have a better way to do. Here is a tuple of two 32-bit signed integers.
cs: Editor Dconf umožňuje upravovat libovolný typ nastavení podporovaný v GSettings. Když nezná lepší způsob, jak hodnotu zobrazit, použije záložní variantu v podobě textového pole. Zde se jedná o dvojici 32bitových celých čísel.

en: Default
cs: Výchozí

en: Default value
cs: Výchozí hodnota

en: Defined by
cs: Definováno pomocí

en: Delayed mode is on
    but
    no pending changes
cs: Je zapnutý režim odkladu
    ale
    nejsou žádné čekající změny

en: Description
cs: Popis

en: Directly edit your entire configuration database
cs: Přímo upravujte celou svoji databázi nastavení

en: Dismiss
cs: Odvolat

en: Dismiss all
cs: Odvolat vše

en: Dismiss change
cs: Zahodit změnu

en: Do not erase
cs: Nemazat

en: Do not show initial warning
cs: Nezobrazovat úvodní varování

en: Don’t forget that some options may break applications, so be careful.
cs: Nezapomeňte, že některé volby mohou narušit fungování aplikací, takže buďte opatrní.

en: Double
cs: Desetinné číslo s dvojitou přesností

en: Edit
cs: Upravit

en: Editing your configuration directly is an advanced feature and may cause applications to not work correctly.
cs: Přímé úpravy nastavení jsou pokročilou funkcí a mohou způsobit, že aplikace nebudou správně fungovat.

en: Empty tuple
cs: Prázdná n-tice

en: Enabled relocatable schema mapping facilities
cs: Povolit funkci mapování přemístitelných schémat

en: Enter delay mode
cs: Vstoupit do režimu odkladu

en: Enumeration
cs: Výčet

en: Enumerations could be done either with the “enum” attribute, or with a “choices” tag.
cs: Výčty mohou být dány buď atributem „enum“ nebo značkou „choices“.

en: Erase key
cs: Smazat klíč

en: Every numeral setting (integers and unsigned integers of every type, plus doubles) could be limited to a custom range of values. For example, this integer could only take a value between -2 and 10.
cs: Kterékoliv nastavení s číselnou hodnotou (celá čísla a celá nezáporná čísla, plus čísla s dvojitou přesností) může být omezeno jen na určitý rozsah hodnot. Například, celé číslo by mohlo nabývat jen hodnot mezi -2 a 10.

en: Failed to parse as 64-bit integer.
cs: Selhalo zpracování 64bitového celého čísla.

en: Failed to parse as double.
cs: Selhalo zpracování jako hodnoty s dvojitou přesností.

en: Failed to parse as unsigned 64-bit integer.
cs: Selhalo zpracování 64bitového celého čísla bez znaménka.

en: False
cs: Nepravda

en: Flags
cs: Příznaky

en: Flags could be set by the “enum” attribute.
cs: Příznaky mohou být nastaveny atributem „enum“.

en: Flags for the relocatable schemas mapping facilities. “User” enables mappings defined by the “relocatable-schemas-user-paths” key; “Built-in” enables well-known mappings hardcoded into Dconf Editor; “Internal” is reserved for Dconf Editor own mappings; “Startup” is for mapping a relocatable schema from the command-line.
cs: Příznaky pro funkci mapování přemístitelných schémat. „User“ povoluje mapování definované klíčem „relocatable-schemas-user-paths“; „Buil-in“ povoluje obecně známá mapování napevno zabudovaná do editoru Dconf; „Internal“ je rezervováno pro editoru Dconf pro jeho vlastní mapování; „Startup“ je mapování přemístitelných schémat z příkazového řádku.

en: Flags: choose-colors-you-love
cs: Příznaky: „vyberte si svoji oblíbenou barvu“

en: Folder “%s” is now empty.
cs: Složka „%s“ je nyní prázdná.

en: Folders
cs: Složky

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will determine if any action is taken inside of a browser window when either is pressed.
cs: Pro uživatele, kteří mají myš s tlačítky „Vpřed“ a „Zpět“, určuje tento klíč, jestli se má provést nějaká akce uvnitř okna prohlížeče, když je jedno z těchto tlačítek zmáčknuto.

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Back” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
cs: Pro uživatele, kteří mají myš s tlačítky „Vpřed“ a „Zpět“, slouží tento klíč k určení, které tlačítko spouští v okně prohlížeče funkci „Zpět“. Možné hodnoty jsou mezi 6 a 14.

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Forward” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
cs: Pro uživatele, kteří mají myš s tlačítky „Vpřed“ a „Zpět“, slouží tento klíč k určení, které tlačítko spouští v okně prohlížeče funkci „Vpřed“. Možné hodnoty jsou mezi 6 a 14.

en: Forced range
cs: Vynutit rozsah

en: GNU General Public License
    version 3 or later
cs: GNU General Public License
    verze 3 nebo novější

en: GSettings allows nullable types, that are similar to other types but could take a “nothing” value. A nullable boolean can only take three values, “true”, “false” and “nothing”.
cs: GSettings umožňují i typy, které mohou nabývat prázdné hodnoty (NULL). Tyto typy jsou podobné jiným typům, jen mohou navíc nabývat hodnoty „nic“. Pravdivostní hodnota tak může nabývat tři typy hodnot: „pravda“, „nepravda“ a „nic“.

en: GSettings allows nullable types, that are similar to other types but could take a “nothing” value. A nullable string can take any string as value, including the empty string “''”, or can be NULL (nothing).
cs: GSettings umožňují i typy, které mohou nabývat prázdné hodnoty (NULL). Tyto typy jsou podobné jiným typům, jen mohou navíc nabývat hodnoty „nic“. Textový řetězec tak může nabývat libovolné textové hodnoty, včetně prázdného řetězce „''“, nebo může mít prázdnou hodnotu „nic“ (NULL). Prázdný řetězec a prázdná hodnota jsou dvě rozdílné věci.

en: GSettings doesn’t allow keys to use upper-case in their names, but installation paths of schemas can. If “true”, the keys list is sorted case-sensitively, with in usual order upper-case folders first.
cs: GSettings neumožňuje v názvech klíčů používat velká písmena, ale instalační cesty schémat ano. Když je „zapnuto“, jsou seznamy klíčů řazené s ohledem na velikost písmen s obvyklým řazením složek s velkými písmeny na začátek.

en: Given value is out of range.
cs: Zadaná hodnota je mimo povolený rozsah.

en: Go to this path
cs: Přejít do této cesty

en: Go to “%s”
cs: Přejít do „%s“

en: Graphical interface for editing other applications settings.
cs: Grafické rozhraní pro úpravy nastavení ostatních aplikací.

en: Hide bookmarks
cs: Skrýt záložky

en: If the “restore-view” key is set to “true”, Dconf Editor tries at launch to navigate to this path.
cs: Když je klíč „restore-view“ nastaven na „pravda“, pokusí se Editor dconf rozbalit tuto cestu.

en: If the “restore-view” key is set to “true”, and if the path requested at startup is a parent path of this one, Dconf Editor tries to restore the pathbar state at this path.
cs: Když je klíč „restore-view“ nastaven na „pravda“ a cesta obnovená při spuštění je rodičovskou cestou této, pokusí se Editor dconf obnovit stav adresní lišty na tuto cestu.

en: If “true”, Dconf Editor opens a popup when launched reminding the user to be careful.
cs: Když je zapnuto, otevře Editor dconf při spuštění vyskakovací okno, které upozorní uživatele, aby byl opatrný.

en: If “true”, Dconf Editor tries at launch to navigate to the path described in the “saved-view” key.
cs: Když je zapnuto, pokusí se Editor dconf rozbalit cestu popsanou v klíči „saved-view“.

en: If “true”, the bookmarks list use smaller rows.
cs: Když je zapnuto, bude seznam záložek používat menší řádky.

en: If “true”, the keys list use smaller rows.
cs: Když je zapnuto, bude seznam klíčů používat menší řádky.

en: If “true”, the main window starts in maximized mode.
cs: Když je zapnuto, spouští se hlavní okno v maximalizovaném režimu.

en: Integer
cs: Celé číslo

en: I’ll be careful.
cs: Budu opatrný

en: Key erased
cs: Klíč vymazán

en: Key erased.
cs: Klíč byl vymazán.

en: Key “%s” has been deleted.
cs: Klíč „%s“ byl smazán.

en: Keyboard Shortcuts
cs: Klávesové zkratky

en: Keys not defined by a schema
cs: Klíče nedefinované schématem

en: Known schemas installed:
cs: Nainstalovaná známá schémata:

en: Known schemas skipped:
cs: Vynechaná známá schémata.

en: Local keys not defined by a schema
cs: Místní klíče nedefinované schématem

en: Location bookmarked
cs: Umístění v záložkách

en: Manage your bookmarks
cs: Spravujte své záložky

en: Mapping of paths to manually associated schemas
cs: Mapování cest na ručně přiřazená schémata

en: Mouse button to activate the “Back” command in browser window
cs: Tlačítko aktivující v okně prohlížeče funkci „Zpět“

en: Mouse button to activate the “Forward” command in browser window
cs: Tlačítko aktivující v okně prohlížeče funkci „Vpřed“

en: Name
cs: Název

en: No
cs: Ne

en: No change
cs: Žádná změna

en: No description provided
cs: Není uveden žádný popisovač

en: No keys in this path
cs: V této cestě nejsou žádné klíče

en: No known schemas installed.
cs: Nejsou žádná nainstalovaná známá schémata.

en: No known schemas skipped.
cs: Nejsou žádná vynechaná známá schémata.

en: No matches
cs: Žádná shoda

en: No schema available. A schema is what describes the use of a key, and Dconf Editor can’t find one associated with this key. If the application that was using this key has been uninstalled, or if this key is obsolete, you may want to erase it.
cs: Není k dispozici žádné schéma. Schéma je to, co popisuje použití klíče a editor dconf nemůže najít schéma patřící k tomuto klíči. Jestliže byla aplikace, která nainstalovala tento klíč, odebrána, nebo je tento klíč zastaralý, můžete jej smazat.

en: No schema found
cs: Nenalezeno žádné schéma

en: No summary provided
cs: Není uveden žádný souhrn

en: No unknown schemas.
cs: Nejsou žádná neznámá schémata.

en: Nothing
cs: Nic

en: Nothing to reset.
cs: Není nic k resetování.

en: One dconf operation delayed. | %u dconf operations delayed.
cs[0]: Jedna operace dconf byla odložena.
cs[1]: %u operace dconf byly odloženy.
cs[2]: %u operací dconf bylo odloženo.

en: One gsettings operation | %u gsettings operations
cs[0]: Jedna operace gsettings
cs[1]: %u operace gsettings
cs[2]: %u operací gsettings

en: One gsettings operation delayed. | %u gsettings operations delayed.
cs[0]: Jedna operace gsettings byla odložena.
cs[1]: %u operace gsettings byly odloženy.
cs[2]: %u operací gsettings bylo odloženo.

en: Only one window can be opened for now.
cs: V tuto chvíli může být otevřené jen jedno okno.

en: Open
cs: Otevřít

en: Open parent folder
cs: Otevřít rodičovskou složku

en: Open path entry
cs: Otevřít cestu k položce

en: Other actions
cs: Další činnosti

en: Page on GNOME wiki
cs: Stránka na wiki GNOME

en: Pause night mode
cs: Pozastavit noční režim

en: Pending
cs: Čekající

en: Print release version and exit
cs: Vypsat verzi vydání a skončit

en: Print relocatable schemas and exit
cs: Vypsat přemístitelná schémata a skončit

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: Quit mode
cs: Režim ukončení

en: Read keys descriptions and edit their values
cs: Čtení popisů klíčů a jejich hodnot

en: Refresh
cs: Aktualizovat

en: Refresh search results
cs: Aktualizovat výsledky hledání

en: Reload
cs: Znovu načíst

en: Relocatable schema
cs: Přemístitelné schéma

en: Reset recursively
cs: Resetovat rekurzivně

en: Reset view recursively
cs: Resetovat zobrazení rekurzivně

en: Reset visible keys
cs: Resetovat viditelné klíče

en: Reuse night mode
cs: Obnovit noční režim

en: Rule all
cs: Ovlivnit vše

en: Schema
cs: Schéma

en: Schema is not installed on given path.
cs: Schéma není nainstalováno v zadané cestě.

en: Schema is relocatable, a path is needed.
cs: Schéma je přemístitelní, je zapotřebí cesta.

en: Schema path should start and end with a “/”.
cs: Cesta schématu by měla začínat a končit znakem „/“.

en: Schema with path
cs: Schéma s cestou

en: Search
cs: Hledat

en: Search everywhere
cs: Hledat všude

en: Search in “%s” folder
cs: Hledat ve složce „%s“

en: Search keys
cs: Hledat klíče

en: Select
cs: Vybrat

en: Set to default
cs: Nastavit na výchozí

en: Show bookmarks
cs: Zobrazit záložky

en: Show details…
cs: Zobrazit podrobnosti…

en: Show initial warning
cs: Zobrazit úvodní varování

en: Show properties
cs: Zobrazit vlastnosti

en: Show this dialog next time.
cs: Zobrazit toto varování i příště.

en: Signed 16-bit integer
cs: 16bitové celé číslo se znaménkem

en: Signed 32-bit integer
cs: 32bitové celé číslo se znaménkem

en: Signed 64-bit integer
cs: 64bitové celé číslo se znaménkem

en: Sort preferences have changed. Do you want to refresh the view?
cs: Změnily se předvolby řazení. Chcete zobrazení aktualizovat?

en: Startup mappings are disabled.
cs: Mapování z příkazové řádky je zakázané.

en: String
cs: Řetězec

en: String array
cs: Pole řetězců

en: Strings, signatures and object paths should be surrounded by quotation marks.
cs: Řetězce, podpisy a cesty by měly být uzavřené do uvozovek.

en: Subfolders
cs: Podsložky

en: Summary
cs: Přehled

en: Thanks for using Dconf Editor for editing your settings!
cs: Děkujeme za použití Editoru dconf k úpravám vašeho nastavení.

en: The GNOME Project
cs: Projekt GNOME

en: The bookmarks list is not editable.
cs: Seznam záložek není možné upravovat.

en: The bytestring type is commonly used to pass around strings that may not be valid utf8. In that case, the convention is that the nul terminator character should be included as the last character in the array.
cs: Řetězec bajtů se obvykle používá v situacích, kdy řetězec nemusí být platný z hlediska UTF-8. V takovémto případě je zavedeným pravidlem, že jako poslední znak řetězce by měl být nulový zakončovací znak.

en: The change will be applied on such request or if you quit this view.
cs: Změny budou použity až po vyžádání nebo při opuštění tohoto zobrazení.

en: The change will be dismissed if you quit this view without applying.
cs: Jestli zobrazení opustíte bez potvrzení použití, změna se ztratí.

en: The empty tuple, type and value “()”
cs: Prázdná n-tice, typ a hodnota „()“

en: The handle type is a 32-bit signed integer value that is, by convention, used as an index into an array of file descriptors that are sent alongside a D-Bus message. If you are not interacting with D-Bus, then there is no reason to make use of this type.
cs: Typ obsluha je 32bitové celé číslo se znaménkem, které podle zavedených pravidel funguje jako index do pole s popisovači souborů, které jsou posílány společně se zprávami D-Bus. Pokud nekomunikujete se sběrnicí D-Bus, není žádný důvod k tomu, abyste tento typ používali.

en: The height of the main window in pixels.
cs: Výška hlavního okna v pixelech.

en: The height of the window
cs: Výška okna

en: The same mouse button is set for going backward and forward. Doing nothing.
cs: To samé tlačítko myši je nastavené pro pohyb zpět i vpřed. Nebude provedeno nic.

en: The string type could accept any utf8 string. Note that an empty string “''” is not the same as NULL (nothing); see also the “string-nullable” key.
cs: Typ řetězec může přijímat jakýkoliv řetězec v utf8. Upozorňujeme, že prázdný řetězec „''“ není to stejné co prázdná hodnota (nic, NULL). Viz také klíč „nullable-key“.

en: The value is invalid.
cs: Hodnota je neplatná.

en: The width of the main window in pixels.
cs: Šířka hlavního okna v pixelech.

en: The width of the window
cs: Šířka okna

en: The “unsafe” value is discouraged: for keys that have a non-special-cased type, it updates the key value each time something changes in the entry, so including intermediate states. The “safe” value asks for confirmation in these cases, but allows instant changes for booleans and nullable booleans, enums and flags. The “always-confirm-implicit” and “always-confirm-explicit” values always asks for confirmation, but the first applies the change if you change path whereas the second dismiss it. The “always-delay” value adds each change in delay mode, allowing to apply multiple keys at once.
cs: Hodnota „unsafe“ se nedoporučuje: u klíčů, které nemají speciálně ošetřeny typ, se hodnota aktualizuje pokaždé, když je zadána nějaká změna, včetně přechodných stavů. Pro hodnotu „safe“ se v takových případech dotazuje, ale jsou umožněné okamžité změny pro pravdivostní hodnoty (včetně těch co můžou mít prázdnou hodnotu), výčty a příznaky. Pro hodnoty „always-confirm-implicit“ a „always-confirm-explicit“ se vždy dotazuje na potvrzení, přičemž první se týká situace, kdy měníte cestu, zatímco druhá situace, když by došlo ke ztrátě hodnoty. Hodnota „always-delay“ přidá každou změnu do režimu odkladu, takže pak můžete použít více změněných klíčů naráz.

en: There are conflicting definitions of this key, getting value would be either problematic or meaningless.
cs: Existují konfliktní definice tohoto klíče, takže získání hodnoty by bylo buď problematické nebo nesmyslné.

en: There are pending changes. Use Shift+Ctrl+Q to apply changes and quit, or Alt+F4 to dismiss changes and quit.
cs: Jsou zde čekající změny. Použijte buď Ctrl+Shift+Q pro použití změna a ukončení nebo Alt+F4 pro zahození změn a ukončení.

en: There’s an empty tuple type (called sometimes “triv”) that is a tuple with no content, and can only take “()” as value.
cs: Existuje typ prázdná n-tice (v angličtině někdy označovaný „triv“), což je n-tice, která nemá žádný obsah a může nabývat pouze hodnotu „()“.

en: There’s nothing in requested folder “%s”.
cs: V požadované složce „%s“ nic není.

en: This enumeration offers only one choice. That’s probably an error of the application that installed this schema. If possible, please open a bug about it.
cs: Tento výčet nabízí jen jednu volbu. Nejspíše se jedná o chybu v aplikaci, které toto schéma nainstalovala. Pokud je to možné, nahlaste to jako chybu.

en: This folder content has changed. Do you want to reload the view?
cs: Obsah této složky se změnil. Chcete zobrazení znovu načíst?

en: This integer key can only take one value. That’s probably an error of the application that installed this schema. If possible, please open a bug about it.
cs: Tento celočíselný klíč může nabývat jen jedné hodnoty. Nejspíše se jedná o chybu v aplikaci, které toto schéma nainstalovala. Pokud je to možné, nahlaste to jako chybu.

en: This is the type of an array of bytestrings. The bytestring type is commonly used to pass around strings that may not be valid utf8.
cs: Jedná se o typ pole složeného z řetězců bajtů. Řetězec bajtů se obvykle používá v situacích, kdy řetězec nemusí být platný z hlediska UTF-8.

en: This key has a special “empty tuple” type. That’s probably an error of the application that installed this schema. If possible, please open a bug about it.
cs: Tento klíč má speciální typ „prázdná n-tice“. Nejspíše se jedná o chybu v aplikaci, které toto schéma nainstalovala. Pokud je to možné, nahlaste to jako chybu.

en: This key is a test for multiple schemas in the same path with conflicting keys. It can be edited, since the types are compatible, but it is still an issue.
cs: Tento klíč je testem pro více schémat ve stejné cestě s konfliktními klíči. Lze jej upravovat, protože typy jsou kompatibilní, ale i tak je problémový.

en: This key is a test for multiple schemas in the same path with conflicting keys. It shouldn’t be editable as a key mapped to the same path has a different default value.
cs: Tento klíč je testem pro více schémat ve stejné cestě s konfliktními klíči. Neměl by být upravitelný, protože klíč mapovaný na stejnou cestu má jinou výchozí hodnotu.

en: This key is a test for multiple schemas in the same path with conflicting keys. It shouldn’t be editable as a key mapped to the same path has a different range.
cs: Tento klíč je testem pro více schémat ve stejné cestě s konfliktními klíči. Neměl by být upravitelný, protože klíč mapovaný na stejnou cestu má jiný rozsah.

en: This key is a test for multiple schemas in the same path with conflicting keys. It shouldn’t be editable as a key mapped to the same path has a different type.
cs: Tento klíč je testem pro více schémat ve stejné cestě s konfliktními klíči. Neměl by být upravitelný, protože klíč mapovaný na stejnou cestu má jiný typ.

en: This key is a test for multiple schemas in the same path with conflicting keys. Non-conflicting keys should have no issues.
cs: Tento klíč je testem pro více schémat ve stejné cestě s konfliktními klíči. Nekonfliktní klíče by neměly způsobit žádné problémy.

en: This key is defined and used by more than one schema. This could lead to problems. Edit value at your own risk.
cs: Tento klíč je definován a použit více než jedním schématem, což může vést k problémům. Hodnotu měňte jen na vlastní riziko.

en: This key is incompatibly defined and used by more than one schema. It is impossible to work with its value in a meaningful way.
cs: Klíč je nekompatibilně definován a používán více než jedním schématem. S takovouto hodnotou není možné smysluplným způsobem pracovat.

en: This key’s properties have changed. Do you want to reload the view?
cs: Obsah tohoto klíče se změnil. Chcete zobrazení znovu načíst?

en: This value is invalid for the key type.
cs: Tato hodnota není pro typ klíče platná.

en: Toggle to bookmark this location
cs: Přepnout toto umístění v záložkách

en: Translators
cs: Překladatelé

en: True
cs: Pravda

en: Type
cs: Typ

en: Type code
cs: Kód typu

en: Type name
cs: Název typu

en: Unbookmark
cs: Odebrat ze záložek

en: Unknown schema “%s”.
cs: Neznámé schémata „%s“

en: Unknown schemas:
cs: Neznámá schémata:

en: Unsigned 16-bit integer
cs: 16bitové celé číslo bez znaménka

en: Unsigned 32-bit integer
cs: 32bitové celé číslo bez znaménka

en: Unsigned 64-bit integer
cs: 64bitové celé číslo bez znaménka

en: Use
cs: Použít

en: Use GNOME night light setting to activate night-mode.
cs: K aktivaci nočního režimu používat nastavení nočního světla v GNOME.

en: Use a dot as decimal mark and no thousands separator. You can use the X.Ye+Z notation.
cs: Použijte desetinnou tečku a žádný oddělovač tisíců. Můžete použít zápis X.Ye+Z.

en: Use default value
cs: Použít výchozí hodnotu

en: Use night mode
cs: Používat noční režim

en: Use the keyword “nothing” to set a maybe type (beginning with “m”) to its empty value.
cs: Klíčové slovo „nothing“ (nic) použijte k nastavení prázdné hodnoty u typů začínajících „m“ (z anglického „maybe“ – „možná“).

en: Use the keyword “nothing” to set a maybe type (beginning with “m”) to its empty value. Strings, signatures and object paths should be surrounded by quotation marks.
cs: Klíčové slovo „nothing“ (nic) použijte k nastavení prázdné hodnoty u typů začínajících „m“ (z anglického „maybe“ – „možná“). Řetězce, podpisy a cesty by měly být uzavřené do uvozovek.

en: Use “Back” and “Forward” mouse button events
cs: Používat události tlačítek myši „Zpět“ a „Vpřed“

en: Uses the gsettings API of the glib library, among others.
cs: Používá API gsettings z knihovny glib, spolu s dalšími způsoby.

en: Variant
cs: Variabilní typ

en: Variants content should be surrounded by XML brackets (‘<’ and ‘>’). See https://developer.gnome.org/glib/stable/gvariant-text.html for complete documentation.
cs: Obsah variabilního typu by měl být uzavřen do závorek XML („<“ a„>“). Úplná dokumentace viz https://developer.gnome.org/glib/stable/gvariant-text.html

en: Variants could be stored inside variants, and consequently as a GSettings type. Their representation use the XML brackets (‘<’ and ‘>’ characters, in a gschema file “&#60;” and “&#62;” respectively), with a parsable representation of their content inside. If unclear, the type can be given in the value with a prefix annotation like “@x” (where “x” is the type string) or “int64”. See https://developer.gnome.org/glib/stable/gvariant-text.html for complete documentation.
cs: Variabilní typy mohou být uchovány ve variabilních typech a následně jako typ GSettings. Pro jejich reprezentaci se používají závorky XML („<“ a „>“, resp. v souboru gschema „&#60“ a „&#62“), uvnitř s obsahem, který je reprezentuje. Pokud to není zřejmé, může být typ výslovně uveden spolu s hodnotou pomocí prefixu jako je „@x“ (kde „x“ je řetězec označující typ) nebo „int64“. Úplná dokumentace viz https://developer.gnome.org/glib/stable/gvariant-text.html

en: When a folder only contains one subfolder and no keys, Dconf Editor can jump to that subfolder directly. This flag enables that behaviour.
cs: Pokud složka obsahuje jen jednu podsložku a žádné klíče, může Editor Dconf skočit přímo do této podsložky. Tento příznak zapíná takovéto chování.

en: Yes
cs: Ano

en: a folder path or a key path
cs: cesta ke složce nebo ke klíči

en: boolean
cs: pravdivostní hodnota

[ctx: capitalized]
en: D-Bus handle type
cs: Obsluha D-Bus

[ctx: capitalized]
en: D-Bus object path
cs: Cesta k objektu D-Bus

[ctx: capitalized]
en: D-Bus object path array
cs: Pole cest k objektům D-Bus

[ctx: capitalized]
en: D-Bus signature
cs: Podpis D-Bus

en: conflict
cs: konflikt

en: conflicting keys
cs: konfliktní klíče

en: dconf Editor
cs: Editor dconf

en: double
cs: desetinné číslo s dvojitou přesností

en: empty tuple
cs: prázdná n-tice

en: enumeration
cs: výčet

en: erased
cs: vymazán

en: example: “/org/gnome/” or “/ca/desrt/dconf-editor/Demo/boolean”
cs: příklad: „/org/gnome/“ nebo „/ca/desrt/dconf-editor/Demo/boolean“

en: example: “bookmarks”
cs: příklad: „bookmarks“

en: example: “ca.desrt.dconf-editor.Bookmarks:/ca/desrt/dconf-editor/”
cs: příklad: „ca.desrt.dconf-editor.Bookmarks:/ca/desrt/dconf-editor/“

en: example: “ca.desrt.dconf-editor.Settings”
cs: příklad: „ca.desrt.dconf-editor.Settings“

en: false
cs: nepravda

en: flags
cs: příznaky

en: integer
cs: celé číslo

en: key erased
cs: klíč vymazán

[ctx: non-capitalized]
en: D-Bus handle type
cs: obsluha D-Bus

[ctx: non-capitalized]
en: D-Bus object path
cs: cesta k objektu D-Bus

[ctx: non-capitalized]
en: D-Bus object path array
cs: pole cest k objektům D-Bus

[ctx: non-capitalized]
en: D-Bus signature
cs: podpis D-Bus

en: nothing
cs: nic

en: nothing (%s)
cs: nic (%s)

en: see list with the “--list-relocatable-schemas” option
cs: viz výpis s volbou „--list-relocatable-schemas“

en: settings;configuration;
cs: nastavení;konfigurace;

[ctx: shortcut window]
en: About
cs: O aplikaci

[ctx: shortcut window]
en: Actions
cs: Činnosti

[ctx: shortcut window]
en: Actions menu
cs: Nabídka činností

[ctx: shortcut window]
en: Apply pending changes and quit
cs: Použít čekající změny a ukončit

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark this path
cs: Přidat cestu do záložek

[ctx: shortcut window]
en: Bookmarks menu
cs: Přidat nabídku do záložek

[ctx: shortcut window]
en: Browse keys tree
cs: Procházet strom klíčů

[ctx: shortcut window]
en: Clipboard
cs: Schránka

[ctx: shortcut window]
en: Contextual menu
cs: Kontextová nabídka

[ctx: shortcut window]
en: Copy descriptor
cs: Kopírovat popisovač

[ctx: shortcut window]
en: Copy path
cs: Kopírovat cestu

[ctx: shortcut window]
en: Dismiss modification
cs: Zahodit změnu

[ctx: shortcut window]
en: Dismiss pending changes and quit
cs: Odvolat čekající změny a ukončit

[ctx: shortcut window]
en: Edit parent path
cs: Upravit cestu k rodiči

[ctx: shortcut window]
en: Edit path
cs: Upravit cestu

[ctx: shortcut window]
en: Edit root path
cs: Upravit kořenovou cestu

[ctx: shortcut window]
en: Generic
cs: Obecné

[ctx: shortcut window]
en: Keys list actions
cs: Činnosti se seznamem klíčů

[ctx: shortcut window]
en: Modifications list actions
cs: Činnosti se seznamem změn

[ctx: shortcut window]
en: Next line
cs: Následující řádek

[ctx: shortcut window]
en: Open active direct child
cs: Otevřít přímého potomka

[ctx: shortcut window]
en: Open active last child
cs: Otevřít posledního potomka

[ctx: shortcut window]
en: Open parent folder
cs: Otevřít rodičovskou složku

[ctx: shortcut window]
en: Open root folder
cs: Otevřít kořenovou složku

[ctx: shortcut window]
en: Open selected row key
cs: Otevřít klíč na vybraném řádku

[ctx: shortcut window]
en: Paste as search
cs: Vložit jako hledání

[ctx: shortcut window]
en: Paste as search (force)
cs: Vložit jako hledání (vynuceně)

[ctx: shortcut window]
en: Path bar menu
cs: Nabídka adresní lišty

[ctx: shortcut window]
en: Path bar navigation
cs: Navigační lišta pro cesty

[ctx: shortcut window]
en: Previous line
cs: Předchozí řádek

[ctx: shortcut window]
en: Quit
cs: Ukončit

[ctx: shortcut window]
en: Quit if there’s no pending changes
cs: Ukončit, pokud nečekají žádné změny na zpracování

[ctx: shortcut window]
en: Search again
cs: Hledat znovu

[ctx: shortcut window]
en: Search again, locally
cs: Hledat znovu, místně

[ctx: shortcut window]
en: Search options
cs: Volby hledání

[ctx: shortcut window]
en: Set to default
cs: Nastavit na výchozí

[ctx: shortcut window]
en: Show this help
cs: Zobrazit tuto nápovědu

[ctx: shortcut window]
en: Toggle boolean value
cs: Přepnout pravdivostní hodnotu

[ctx: shortcut window]
en: Toggle folder properties
cs: Zobrazit/skrýt vlastnosti složky

[ctx: shortcut window]
en: Toggle local search
cs: Zobrazit/skrýt místní hledání

[ctx: shortcut window]
en: Toggle modifications list
cs: Zobrazit/skrýt seznam změn

[ctx: shortcut window]
en: Toggle search
cs: Zobrazit/skrýt hledání

[ctx: shortcut window]
en: Unbookmark this path
cs: Odebrat cestu ze záložek

en: string
cs: řetězec

en: string array
cs: pole řetězců

en: the name of a key from the schema
cs: název klíče ze schématu

en: the name of a schema with fixed path
cs: název schématu s pevnou cestou

en: the name of a “relocatable” schema, without fixed path
cs: název „přemístitelného“ (relocatable) schématu, bez pevné cesty

en: the path where to map the relocatable schema
cs: cesta, kam mapovat přemístitelné schéma

en: true
cs: pravda

en: type “%s”
cs: typ „%s“

en: variant
cs: variabilní typ
