mate-utils 1.25.1 - en to cs translation catalogue (691 entries)

en: 
    ... Too many errors to display ...
cs: 
    … Příliš mnoho chyb k zobrazení …

en:  (another copy)
cs:  (další kopie)

en:  (copy)
cs:  (kopie)

en:  (invalid Unicode)
cs:  (neplatný Unicode)

en:  - Browse and monitor logs
cs:  - Procházet a sledovat protokoly

en:  - Look up words in dictionaries
cs:  - Hledat slova ve slovnících

en: "%s" in %s
cs: „%s“, jednotky %s

en: "%s" is not a valid folder
cs: „%s“ není platná složka

en: %'d File Found | %'d Files Found
cs[0]: nalezen %'d soubor
cs[1]: nalezeny %'d soubory
cs[2]: nalezeno %'d souborů
cs[3]: nalezeno %'d souborů

en: %'d file found | %'d files found
cs[0]: nalezen %'d soubor
cs[1]: nalezeny %'d soubory
cs[2]: nalezeno %'d souborů
cs[3]: nalezeno %'d souborů

en: %5d item | %5d items
cs[0]: %5d položka
cs[1]: %5d položky
cs[2]: %5d položek
cs[3]: %5d položek

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
cs: %A %-d. %B %Y v %-H:%M:%S

en: %d lines (%s) - %s
cs: %d řádků (%s) - %s

en: %s (%dnd copy)%s
cs: %s (%d. kopie)%s

en: %s (%drd copy)%s
cs: %s (%d. kopie)%s

en: %s (%dst copy)%s
cs: %s (%d. kopie)%s

en: %s (%dth copy)%s
cs: %s (%d. kopie)%s

en: %s (another copy)%s
cs: %s (další kopie)%s

en: %s (copy)%s
cs: %s (kopie)%s

en: %s - Dictionary
cs: %s - Slovník

en: %s - Version %s
    Copyright (C) 2004-2008 Vincent Noel, Cosimo Cecchi and others.
    Copyright (C) 2011-2021 MATE developers.
cs: %s - verze %s
    Copyright (C) 2004-2008 Vincent Noel, Cosimo Cecchi and others.
    Copyright (C) 2011-2021 vývojáři MATE

en: (stopped)
cs: (zastaveno)

en: - the MATE Search Tool
cs: - prohledávací nástroj pro MATE

en: A definition found | %d definitions found
cs[0]: Definice nalezena
cs[1]: %d nalezené definice
cs[2]: %d nalezených definic
cs[3]: %d nalezených definic

en: A dictionary for MATE Desktop
cs: Slovník pro MATE

en: A disk usage analyzing tool for MATE Desktop
cs: Nástroj pro zobrazení využití místa na disku

en: A file searching tool for MATE Desktop
cs: Vyhledávání souborů pro MATE

en: A list of URIs for partitions to be excluded from scanning.
cs: Seznam URI pro oddíly, které budou vyřazeny z vyhledávání.

en: A locate database has probably not been created.
cs: Pravděpodobně nebyla vytvořena databáze locate.

en: A screenshot utility for MATE Desktop
cs: Zachycení snímku obrazovky pro MATE

en: A_vailable options:
cs: Dostupné _možnosti:

en: About Dictionary
cs: O Slovníku

en: About Disk Usage Analyzer
cs: O analyzátoru využití disku

en: About System Log Viewer
cs: O Prohlížeči systémových protokolů

en: Active Chart
cs: Aktivní graf

en: Add Dictionary Source
cs: Přidat zdroj slovníku

en: Add a new dictionary source
cs: Přidat nový zdroj slovníku

en: Add new filter
cs: Přidat nový filtr

en: Add search option
cs: Přidat možnost hledání

en: All Files
cs: Všechny soubory

en: All_ocated Space
cs: _Obsazené místo

en: Allow writing to the image
cs: Povolit zápis do obrazu

en: An error occurred
cs: Vyskytla se chyba

en: Analyze your disk usage through a graphical tool.
cs: Analyzujte využití vašeho disku grafickým nástrojem.

en: Another search is in progress
cs: Probíhá jiné hledání

en: Application does not accept documents on command line
cs: Aplikace nepřijímá dokumenty z příkazové řádky

en: Apply _effect:
cs: Aplikovat _efekt:

en: Are you sure you want to open %d document? | Are you sure you want to open %d documents?
cs[0]: Opravdu chcete otevřít %d dokument?
cs[1]: Opravdu chcete otevřít %d dokumenty?
cs[2]: Opravdu chcete otevřít %d dokumentů?
cs[3]: Opravdu chcete otevřít %d dokumentů?

en: Are you sure you want to open %d folder? | Are you sure you want to open %d folders?
cs[0]: Opravdu chcete otevřít %d složku?
cs[1]: Opravdu chcete otevřít %d složky?
cs[2]: Opravdu chcete otevřít %d složek?
cs[3]: Opravdu chcete otevřít %d složek?

en: As its name implies, Disk Usage Analyzer is a graphical utility that you can use to view and monitor your disk usage and folder structure. It displays summary information in ring or treemap charts.
cs: Jak jeho název napovídá, Analyzátor využití disku je grafický nástroj, který můžete použít k prohlížení a sledování využití disku a struktury složek. Zobrazuje souhrnné informace v kruhových nebo stromových diagramech.

en: Attach and mount one or more disk image files
cs: Připojit jeden nebo více souborů s obrazem disku

en: Attach and mount one or more disk image files.
cs: Připojit jeden nebo více souborů s obrazem disku.

en: Automatically start a search
cs: Automaticky začít vyhledávat

en: Available
cs: K dispozici

en: Available St_rategies
cs: Dostupné _metody

en: Available _Databases
cs: Dostupné _databáze

en: Available dictionaries
cs: Dostupné slovníky

en: Available options
cs: Dostupné možnosti

en: Available strategies
cs: Dostupné metody

en: Background:
cs: Pozadí:

en: Bad command '%s'
cs: Špatný příkaz „%s“

en: Bad parameters for command '%s'
cs: Špatné parametry příkazu „%s“

en: Bigger text size
cs: Větší velikost textu

en: Border
cs: Rámeček

en: Border Effect
cs: Efekt rámečku

en: Browse
cs: Procházet

en: C_opy to Clipboard
cs: K_opírovat do schránky

en: Calculating percentage bars...
cs: Vypočítávají se procenta…

en: Can't access source file
cs: Nelze přistupovat ke zdrojovému souboru

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
cs: Nelze předat URI dokumentu položce .desktop „Type=Link“

en: Can't read from "%s"
cs: Nelze číst z „%s“

en: Cannot Connect to Server. You must enter a name for the server.
cs: Nelze se připojit k serveru. Je nutné zadat název serveru.

en: Cannot check an excluded folder!
cs: Nelze zkontrolovat vyřazenou složku!

en: Cannot create pixbuf image!
cs: Nelze vytvořit obrázek pixbuf!

en: Cannot open `%s' - maybe the volume isn't mounted?
cs: Nelze otevřít „%s“ – není třeba svazek odpojen?

en: Cannot scan location "%s"
cs: Nelze prohledat umístění „%s“

en: Changes to your home folder will not be monitored.
cs: Změny ve vaší domovské složce nebudou sledovány.

en: Character set conversion failed for "%s"
cs: Převod znakové sady selhal pro „%s“

en: Chart model
cs: Model diagramu

en: Chart root node
cs: Kořenový uzel diagramu

en: Check folder sizes and available disk space
cs: Zkontrolovat velikost složek a dostupné místo na disku

en: Check word definitions and spellings in an online dictionary
cs: Kontrolovat slova a pravopis v on-line slovníku

en: Cl_ear
cs: _Vymazat

en: Clear definition
cs: Vymazat definici

en: Clear the definitions found
cs: Vymazat nalezené definice

en: Clear the list of available databases
cs: Smazat seznam dostupných databází

en: Clear the list of available strategies
cs: Smazat seznam dostupných metod

en: Clear the list of similar words
cs: Smazat seznam podobných slov

en: Clear the search string
cs: Vymazat hledaný řetězec

en: Clear the text of the definition
cs: Vymazat text definice

en: Click to add the selected available search option.
cs: Kliknutím přidáte vybranou možnost hledání.

en: Click to close "Search for Files".
cs: Kliknutím zavřete „Hledat soubory“.

en: Click to display the help manual.
cs: Kliknutím zobrazte příručku.

en: Click to expand or collapse the list of available options.
cs: Kliknutím rozbalte nebo sbalte seznam dostupných možností.

en: Click to perform a search.
cs: Kliknutím začněte hledat.

en: Click to remove the "%s" search option.
cs: Kliknutím odstraňte možnost hledání „%s“.

en: Click to stop a search.
cs: Kliknutím zastavte hledání.

en: Click to view the dictionary window
cs: Zobrazte okno slovníku kliknutím

en: Client Name
cs: Název klienta

en: Close this log
cs: Zavřít tento protokol

en: Conflicting options: --clipboard and --interactive should not be used at the same time.
cs: Konfliktní možnosti: --clipboard a --interactive by se neměly používat současně.

en: Conflicting options: --window and --area should not be used at the same time.
cs: Konfliktní možnosti: --window a --area nelze použít ve stejnou chvíli.

en: Connect to Server
cs: Připojit se k serveru

en: Connection failed to the dictionary server at %s:%d
cs: Spojení k serveru se slovníkem na %s:%d selhalo

en: Connection timeout for the dictionary server at '%s:%d'
cs: Vypršel limit spojení pro server se slovníkem na „%s:%d“

en: Contains the _text
cs: _Obsahuje text

en: Contents
cs: Obsah

en: Context
cs: Kontext

en: Copy _Path
cs: Kopírovat _cestu

en: Copy the selection
cs: Zkopírovat výběr

en: Copyright © 1998-2008 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
cs: Copyright © 1998-2008 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2011-2021 vývojáři MATE

en: Copyright © 2005-2006 Emmanuele Bassi
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
cs: Copyright © 2005-2006 Emmanuele Bassi
    Copyright © 2011-2021 vývojáři MATE

en: Copyright © 2005-2010 Fabio Marzocca
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
cs: Copyright © 2005-2010 Fabio Marzocca
    Copyright © 2011-2021 vývojáři MATE

en: Could not analyze disk usage.
cs: Nelze analyzovat využití disku.

en: Could not delete "%s".
cs: Nelze odstranit „%s“.

en: Could not detect any mount point.
cs: Nelze rozpoznat žádný bod připojení.

en: Could not initialize monitoring
cs: Nelze zahájit sledování

en: Could not move "%s" to the Trash
cs: Nelze přesunout „%s“ do koše

en: Could not move "%s" to trash.
cs: Nelze přesunout „%s“ do koše.

en: Could not move file to the Trash
cs: Soubor nelze přesunout do koše

en: Could not open document "%s".
cs: Nelze otevřít dokument „%s“.

en: Could not open folder "%s"
cs: Nelze otevřít složku „%s“

en: Could not open folder "%s".
cs: Nelze otevřít složku „%s“.

en: Could not open help document.
cs: Nelze otevřít dokument nápovědy.

en: Could not open the following files:
cs: Nelze otevřít následující soubory:

en: Could not save "%s" document to "%s".
cs: Nelze uložit dokument „%s“ do „%s“.

en: Could not save document.
cs: Nelze uložit dokument.

en: Custom Location
cs: Uživatelské umístění

en: DAYS
cs: DNY

en: Database
cs: Databáze

en: Database `%s' selected
cs: Vybrána databáze „%s“

en: Database to use
cs: Databáze, kterou používat

en: Date Modified
cs: Datum změny

en: Date modified more than
cs: Datum úpravy více než

en: Default
cs: Výchozí

en: Default Dictionary Server
cs: Výchozí server se slovníkem

en: Default Window Height
cs: Výchozí výška okna

en: Default Window Maximized
cs: Standardně je okno maximalizované

en: Default Window Width
cs: Výchozí šířka okna

en: Definition for '%s'
      From '%s':
    
    %s
cs: Definice „%s“
      Z „%s“:
    
    %s

en: Deleting "%s" failed: %s.
cs: Odstraňování „%s“ selhalo: %s.

en: Description
cs: Popis

en: Details: %s
cs: Podrobnosti: %s

en: Device
cs: Zařízení

en: Dictionaries
cs: Slovníky

en: Dictionary
cs: Slovník

en: Dictionary Applet Factory
cs: Generátor appletu slovníku

en: Dictionary Look up
cs: Hledání ve slovníku

en: Dictionary Preferences
cs: Nastavení slovníku

en: Dictionary Sources
cs: Zdroje slovníků

en: Dictionary entry
cs: Položka slovníku

en: Dictionary source '%s' has invalid transport '%s'
cs: Zdroj slovníku „%s“ má neplatný transport „%s“

en: Dictionary source `%s' selected
cs: Vybrán zdroj slovníku „%s“

en: Dictionary source does not have name
cs: Zdroj slovníku nemá název

en: Dictionary source to use
cs: Zdroj slovníku, který používat

en: Dictionary sources
cs: Zdroje slovníků

en: Dictionary sources found
cs: Nalezené zdroje slovníků

en: Disable Quick Search
cs: Zakázat rychlé hledání

en: Disable Quick Search Second Scan
cs: Zakázat druhý průchod rychlého hledání

en: Disable _Quick Search
cs: Zakázat _rychlé hledání

en: Disable connection to session manager
cs: Zakázat napojení na správce sezení

en: Disk Images (*.img, *.iso)
cs: Obrazy disku (*.img, *.iso)

en: Disk Usage Analyzer
cs: Analyzátor využití disku

en: Disk Usage Analyzer Preferences
cs: Nastavení Analyzátoru využití disku

en: Do you want to delete "%s" permanently?
cs: Chcete „%s“ odstranit natrvalo?

en: Double-click on the database to use
cs: Klikněte dvakrát na databázi, kterou chcete používat

en: Double-click on the matching strategy to use
cs: Klikněte dvakrát na odpovídající metodu pro její použití

en: Double-click on the source to use
cs: Klikněte dvakrát na zdroj pro jeho použití

en: Double-click on the word to look up
cs: Klikněte dvakrát na slovo pro jeho vyhledání

en: Drop shadow
cs: Vrhat stín

en: Edit Dictionary Source
cs: Upravit zdroj slovníku

en: Edit filter
cs: Upravit filtr

en: Edit the currently selected dictionary source
cs: Úprava aktuálně vybraného zdroje slovníku

en: Effect to add to the border (shadow, border or none)
cs: Efekt přidaný k rámečku (stín, rámeček nebo žádný)

en: Effect to add to the outside of a border. Possible values are "shadow", "none", and "border".
cs: Efekt přidaný k vnější části rámečku. Možné hodnoty jsou „shadow“, „none“ a „border“.

en: Effect:
cs: Efekt:

en: Effects
cs: Efekty

en: Enter a filename or partial filename with or without wildcards.
cs: Zadejte název souboru nebo část názvu souboru, se zástupnými znaky nebo bez nich.

en: Enter a text value for the "%s" search option.
cs: Zadejte textovou hodnotu možnosti hledání „%s“.

en: Enter a value in %s for the "%s" search option.
cs: Zadejte hodnotu v %s pro možnost hledání „%s“.

en: Entry changed called for a non entry option!
cs: Signál změny políčka volán pro volbu bez políčka!

en: Error attaching disk image: %s (%s, %d)
cs: Chyba při připojování obrazu disku: %s (%s, %d)

en: Error connecting to udisks daemon: %s (%s, %d)
cs: Chyba připojování k démonu udisks: %s (%s, %d)

en: Error loading UI definition file for the screenshot program: 
    %s
    
    Please check your installation of mate-utils.
cs: Chyba při načítání definičního souboru uživatelského rozhraní pro program k zachycení obrazovky:
    %s
    
    Zkontrolujte prosím svou instalaci mate-utils.

en: Error loading the help page
cs: Chyba při načítání nápovědy

en: Error opening `%s': %m
cs: Chyba při otevírání „%s“: %m

en: Error parsing the search command.
cs: Chyba při zpracovávání příkazu hledání.

en: Error running the search command.
cs: Chyba při spouštění příkazu hledání.

en: Error while looking up definition
cs: Chyba při vyhledávání definice

en: Error while looking up the definition of "%s":
    %s
cs: Chyba při vyhledávání definice „%s“:
    %s

en: Error while matching
cs: Chyba při porovnávání

en: Error while reading reply from server:
    %s
cs: Chyba při čtení odpovědi od serveru:
    %s

en: Error while retrieving the definition
cs: Chyba při získávání definice

en: Error while saving screenshot
cs: Chyba při ukládání snímku obrazovky

en: Error while uncompressing the GZipped log. The file might be corrupt.
cs: Chyba při rozbalování protokolu zabaleného do GZip. Soubor je možná poškozený.

en: Error while writing to '%s'
cs: Chyba při zápisu do „%s“

en: Error: %s
cs: Chyba: %s

en: Exclude other filesystems
cs: Vyjmout jiné souborové systémy

en: Excluded partitions URIs
cs: Vyřazené URI oddílů

en: FILE
cs: SOUBOR

en: FLAGS
cs: PŘÍZNAKY

en: FTP (with login)
cs: FTP server (s přihlášením)

en: F_ind:
cs: _Hledat:

en: Factory for the dictionary applet
cs: Generátor pro slovníkový applet

en: Failed to parse command line arguments: %s
cs: Selhala analýza parametrů příkazové řádky: %s

en: Failed to set process group id of child %d: %s.
cs: Nelze nastavit id skupiny procesů potomka %d: %s.

en: File already exists
cs: Soubor již existuje

en: File is empty
cs: Soubor je prázdný

en: File is not a valid .desktop file
cs: Soubor není platným souborem typu .desktop

en: Filename
cs: Název souboru

en: Filesystem Type
cs: Typ souborového systému

en: Filter name is empty!
cs: Název filtru je prázdný!

en: Filter name may not contain the ':' character
cs: Název filtru nesmí obsahovat znak „:“

en: Filters
cs: Filtry

en: Find Ne_xt
cs: Hledat _následující

en: Find Next
cs: Najít následující

en: Find Pre_vious
cs: Hledat _předchozí

en: Find Previous
cs: Najít předchozí

en: Find a word or phrase in the document
cs: Najít v dokumentu slovo nebo frázi

en: Find a word or phrase in the log
cs: Najít v protokolu slovo nebo frázi

en: Find next occurrence of the search string
cs: Najít následující výskyt hledaného řetězce

en: Find previous occurrence of the search string
cs: Najít předchozí výskyt hledaného řetězce

en: Folder
cs: Složka

en: Follow symbolic links
cs: Sledovat symbolické odkazy

en: Foreground:
cs: Popředí:

en: GDict Options
cs: Volby GDict

en: GDict debugging flags to set
cs: Ladicí příznaky GDict, které se mají nastavit

en: GDict debugging flags to unset
cs: Ladicí příznaky GDict, které se nemají nastavit

en: GROUP
cs: SKUPINA

en: Go to the first definition
cs: Přejít na první definici

en: Go to the last definition
cs: Přejít na poslední definici

en: Go to the next definition
cs: Přejít na následující definici

en: Go to the previous definition
cs: Přejít na předchozí definici

en: Grab _after a delay of
cs: Zachytit po _prodlevě

en: Grab a window instead of the entire screen
cs: Zachytit okno místo celé obrazovky

en: Grab an area of the screen instead of the entire screen
cs: Zachytit oblast obrazovky místo celé obrazovky

en: Grab the current _window
cs: Zachytit _aktuální okno

en: Grab the whole _desktop
cs: Zachytit _celou pracovní plochu

en: H_ostname:
cs: _Název počítače:

en: Height of the main window in pixels
cs: Výška hlavního okna v pixelech

en: Hide
cs: Skrýt

en: Highlight
cs: Zvýraznit

en: Hostname
cs: Název počítače

en: If checked, the mount will be read-only. This is useful if you don't want the underlying disk image to be modified
cs: Je-li zaškrtnuto, připojí se jen ke čtení. To je vhodné, když nechcete, aby došlo ke změnám v podkladovém obrazu disku

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
cs: Pokud nahradíte existující soubor, jeho obsah bude přepsán.

en: Impossible to open the file %s
cs: Nelze otevřít soubor %s

en: Impossible to save the screenshot to %s.
     Error was %s.
     Please choose another location and retry.
cs: Nelze uložit snímek obrazovky do %s.
     Chyba byla %s.
     Vyberte prosím jiné umístění a zkuste to znovu.

en: Include Border
cs: Zahrnout rámeček

en: Include Pointer
cs: Zahrnout kurzor myši

en: Include _pointer
cs: Zahrnout _kurzor myši

en: Include the pointer in the screenshot
cs: Zahrnout do snímku obrazovky kurzor myši

en: Include the window _border
cs: Zahrnout _rámeček okna

en: Include the window border with the screenshot
cs: Vložit do snímku obrazovky i rámeček okna

en: Include the window manager border along with the screenshot
cs: Zahrnout do snímku obrazovky rámeček správce oken

en: Interactively set options
cs: Nastavit volby interaktivně

en: Invalid database '%s'
cs: Neplatná databáze „%s“

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
cs: Parametru příkazové řádky sortby byla předána neplatná volba.

en: Invalid strategy '%s'
cs: Neplatná metoda „%s“

en: Invalid transport type '%d'
cs: Neplatný typ transportu „%d“

en: KILOBYTES
cs: KILOBYTY

en: List View
cs: Zobrazení v seznamu

en: List of saved filters
cs: Seznam uložených filtrů

en: List of saved regexp filters
cs: Seznam uložených regulárních výrazů filtrů

en: Loading...
cs: Načítá se…

en: Local Only
cs: Jen místní

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
cs: Hledat dokumenty a složky v tomto počítači podle názvu či obsahu

en: Log File Viewer
cs: Prohlížeč souborů protokolů

en: Log Viewer
cs: Prohlížeč protokolů

en: Log file to open up on startup
cs: Soubor protokolu, který otevřít při startu

en: Log files to open up on startup
cs: Soubory s protokoly, které otevřít při startu

en: Longdo Thai-English Dictionaries
cs: Thajsko-anglické slovníky Longdo

en: Look _up:
cs: _Hledat:

en: Look in Folder
cs: Hledat ve složce

en: Look in folder
cs: Hledat ve složce

en: Look up words in a dictionary
cs: Hledat slova ve slovníku

en: Look up words in dictionaries
cs: Hledat slova ve slovnících

en: Look up words or terms in a dictionary source.
cs: Vyhledávání slov nebo výrazů ve zdroji slovníku.

en: Lookup failed for host '%s': %s
cs: Vyhledávání počítače „%s“ selhalo: %s

en: Lookup failed for host '%s': host not found
cs: Vyhledávání počítače „%s“ selhalo: počítač nenalezen

en: Lookup failed for hostname '%s': no suitable resources found
cs: Vyhledávání názvu počítače „%s“ selhalo: nenalezen vhodný zdroj

en: MATE Dictionary
cs: Slovník pro MATE

en: MATE Dictionary allows you to look up words in on-line dictionaries. It comes preconfigured with a list of Dict servers (RFC 2229), to which you can add your own sources, while you can select specific servers for a specific query.
cs: Slovník MATE vám umožňuje vyhledávat slova ve slovnících dostupných online. Má přednastaven seznam serverů se slovníky (dle specifikace RFC 2229) ke kterým můžete přidat další vlastní zdroje a máte možnost používat specifické dotazy na specifické servery.

en: MATE Disk Image Mounter
cs: Připojování obrazů disků pro MATE

en: MATE Disk Usage Analyzer
cs: Analyzátor využití disku pro MATE

en: MATE Documentation Team
cs: Dokumentační tým MATE

en: MATE Screenshot
cs: Snímek obrazovky MATE

en: MATE Screenshot is a simple utility that lets you capture screenshots of your desktop or of application windows. You can select to copy them to the system clipboard or save them in Portable Network Graphics (.png) image format.
cs: Snímek obrazovky MATE je jednoduchý nástroj umožňující pořizování snímků obrazovky vaší pracovní plochy. Můžete si zvolit zkopírování snímku do schránky či uložení jako souboru s obrázkem ve formátu Portable Network Graphics (přípona .png).

en: MATE Search Tool
cs: Vyhledávání souborů pro MATE

en: MATE Search Tool is a simple but powerful utility that allows you to search for files and folders on any mounted file system. Its interface gives you instant access to a wide variety of parameters for each search, such as text contained within a file, ownership, date of modification, file size, folder exclusion, etc..
cs: Vyhledávání souborů pro MATE je jednoduchý ale mocný nástroj umožňující vám vyhledávat soubory a složky na připojených souborových systémech. Jeho rozhraní vám dává jednoduchý přístup k široké paletě parametrů každého hledání jako vyhledání textu v souborech, datum poslední úpravy, velikost souboru, vynechání složek z hledání a podobně.

en: MATE;check;disk;usage;analyze;size;space;
cs: MATE;kontrola;disk;disku;využití;analýza;velikost;velikosti;místo;místa;

en: MATE;dictionary;applet;thesaurus;spelling;definitions;online;
cs: MATE;slovník;applet;tezaurus;pravopis;pravopisu;definice;online;

en: MATE;monitor;view;system;log;files;logviewer;
cs: MATE;monitor;zobrazení;systém;log;soubory;prohlížeč protokolu;

en: MATE;screenshot;snapshot;desktop;window;image;
cs: MATE;screenshot;snapshot;desktop;snímek;snímky;plocha;okno;obrázek;

en: MATE;search;files;locate;documents;folders;computer;name;content;find;tool;
cs: MATE;vyhledávání;soubory;umístění;dokumenty;dokumentů;složky;složek;počítač;název;obsah;najít;nástroj;

en: Manage Filters
cs: Spravovat filtry

en: Manage filters
cs: Spravovat filtry

en: Maximum depth
cs: Maximální hloubka

en: Mo_ve to Trash
cs: _Přesunout do koše

en: Monitor Home
cs: Domovský monitor

en: Mount Point
cs: Bod připojení

en: Move to parent folder
cs: Přejít do nadřazené složky

en: Moving "%s" failed: %s.
cs: Přesun „%s“ selhal: %s.

en: Na_me does not contain
cs: Náze_v neobsahuje

en: Name
cs: Název

en: Name contains
cs: Název obsahuje

en: Name matches regular e_xpression
cs: Název odpovídá re_gulárnímu výrazu

en: New look up
cs: Nové hledání

en: No '%s' group found inside the dictionary source definition
cs: V definici zdroje slovníku nebyla nalezena skupina „%s“

en: No Files Found
cs: Nenalezeny žádné soubory

en: No connection to the dictionary server at '%s:%d'
cs: Žádné spojení se serverem se slovníkem na „%s:%d“

en: No context available for source '%s'
cs: Pro zdroj „%s“ není k dispozici kontext

en: No databases found on dictionary server at '%s'
cs: Na serveru se slovníkem na „%s“ nenalezeny žádné databáze

en: No definitions found
cs: Nenalezeny žádné definice

en: No definitions found for '%s'
cs: Nenalezena žádná definice „%s“

en: No dictionary source available with name '%s'
cs: Zdroj slovníku s názvem „%s“ není k dispozici

en: No files found
cs: Nenalezeny žádné soubory

en: No hostname defined for the dictionary server
cs: Nedefinován název serveru se slovníkem

en: No strategies found on dictionary server at '%s'
cs: Na serveru se slovníkem na „%s“ nenalezeny žádné metody

en: None
cs: Žádný

en: Normal text size
cs: Normální velikost textu

en: Not a launchable item
cs: Není spustitelnou položkou

en: Not found
cs: Nenalezeno

en: Only show lines that match one of the given filters
cs: Zobrazit pouze řádky, které odpovídají jednomu ze stanovených filtrů

en: Open Containing _Folder
cs: Otevřít mateřskou _složku

en: Open Log
cs: Otevřít protokol

en: Open Wit_h
cs: Otevřít _s

en: Open a log from file
cs: Otevřít protokol ze souboru

en: Open the help contents for the log viewer
cs: Otevřít obsah nápovědy prohlížeče protokolů

en: Open with %s
cs: Otevřít s %s

en: Optional information:
cs: Nepovinné informace:

en: Owned by _group
cs: Vlastněno s_kupinou

en: Owned by _user
cs: Vlastněno _uživatelem

en: Owner is unrecognized
cs: Vlastníka nelze rozpoznat

en: PATH
cs: CESTA

en: PATTERN
cs: VZOREK

en: P_review...
cs: Ná_hled…

en: Paths
cs: Cesty

en: Please enter a name and try again.
cs: Vložte prosím jméno a zkuste to znovu.

en: Please specify either foreground or background color!
cs: Prosím stanovte buď barvu popředí nebo pozadí!

en: Please wait until the current search ends.
cs: Počkejte prosím, dokud neskončí aktuální hledání.

en: Preferences
cs: Předvolby

en: Preview this document
cs: Zobrazit náhled tohoto dokumentu

en: Print
cs: Tisk

en: Print definition
cs: Vytisknout definici

en: Print result to the console
cs: Vypsat výsledek na konzolu

en: Print the definitions found
cs: Vytisknout nalezené definice

en: Print the text of the definition
cs: Vytisknout text definice

en: Print this document
cs: Vytisknout tento dokument

en: Print version information and exit
cs: Zobrazit informaci o verzi a skončit

en: Public FTP
cs: Veřejný FTP server

en: Quick Search Excluded Paths
cs: Cesty vyjmuté z rychlého hledání

en: Quick Search Second Scan Excluded Paths
cs: Cesty vyjmuté z druhého průchodu rychlého hledání

en: Quit the log viewer
cs: Ukončit prohlížeč protokolů

en: Ready
cs: Hotovo

en: Refresh
cs: Obnovit

en: Regular expression is empty!
cs: Regulární výraz je prázdný!

en: Regular expression is invalid: %s
cs: Regulární výraz není platný: %s

en: Reload the list of available databases
cs: Znovu načíst seznam dostupných databází

en: Reload the list of available sources
cs: Znovu načíst seznam dostupných zdrojů

en: Reload the list of available strategies
cs: Znovu načíst seznam dostupných metod

en: Remove "%s"
cs: Odstranit „%s“

en: Remove "%s"?
cs: Odstranit „%s“?

en: Remove the currently selected dictionary source
cs: Odstranit momentálně vybraný zdroj slovníku

en: Remove the window border from the screenshot
cs: Odstranit ze snímku obrazovky rámeček okna

en: Rescan your home folder?
cs: Znovu prohledat vaši domovskou složku?

en: STRING
cs: ŘETĚZEC

en: S_can Remote Folder...
cs: P_rohledat vzdálenou složku…

en: S_earch results:
cs: Výsledky hl_edání:

en: S_ize at least
cs: Veliko_st alespoň

en: S_tatusbar
cs: S_tavový řádek

en: Save Screenshot
cs: Uložit snímek obrazovky

en: Save Search Results As...
cs: Uložit výsledky hledání jako…

en: Save Snapshot
cs: Uložit snímek obrazovky

en: Save a Copy
cs: Uložit kopii

en: Save definition
cs: Uložit definici

en: Save images of your desktop or individual windows
cs: Uložit obrázky pracovní plochy nebo konkrétních oken

en: Save in _folder:
cs: Uložit do _složky:

en: Save screenshot
cs: Uložit snímek obrazovky

en: Save the definitions found
cs: Uložit nalezené definice

en: Save the text of the definition to a file
cs: Uložit text definice do souboru

en: Saving file...
cs: Ukládá se soubor…

en: Scan
cs: Prohledat

en: Scan F_older...
cs: Pro_hledat složku…

en: Scan Filesystem
cs: Prohledat souborový systém

en: Scan Folder
cs: Prohledat složku

en: Scan Home
cs: Prohledat domovskou složku

en: Scan Remote Folder
cs: Prohledat vzdálenou složku

en: Scan _Filesystem
cs: Prohleda_t souborový systém

en: Scan _Home Folder
cs: Prohledat _domovskou složku

en: Scan a folder
cs: Prohledat složku

en: Scan a remote folder
cs: Prohledat vzdálenou složku

en: Scan filesystem
cs: Prohledat souborový systém

en: Scan home folder
cs: Prohledat domovskou složku

en: Scanning...
cs: Prohledává se…

en: Screenshot at %s - %d.png
cs: Snímek obrazovky pořízený %s - %d.png

en: Screenshot at %s.png
cs: Snímek obrazovky pořízený %s.png

en: Screenshot delay
cs: Zpoždění snímku obrazovky

en: Screenshot directory
cs: Adresář snímků obrazovky

en: Screenshot taken
cs: Snímek obrazovky zachycen

en: Screenshot.png
cs: Snímek obrazovky.png

en: Search Result Columns Order
cs: Pořadí sloupců výsledků hledání

en: Search for Files
cs: Hledat soubory

en: Search history
cs: Historie hledání

en: Search paths used by this object
cs: Cesty pro hledání používané tímto objektem

en: Searching for '%s'...
cs: Hledá se „%s“…

en: Searching...
cs: Hledání…

en: Secure WebDAV (HTTPS)
cs: Zabezpečený WebDAV (HTTPS)

en: See mate-dictionary --help for usage
cs: Použití viz příkaz mate-dictionary --help

en: Select Disk Image(s) to Mount
cs: Výběr obrazu(ů) disku pro připojení

en: Select Folder
cs: Zvolte složku

en: Select _All
cs: Vybr_at vše

en: Select _area to grab
cs: Zvolit _oblast zachycení

en: Select _devices to include in filesystem scan:
cs: Vyberte zařízení zahrnutá do prohle_dávání souborového systému:

en: Select a folder
cs: Zvolte složku

en: Select a search option from the drop-down list.
cs: Vyberte možnost hledání z rozbalovacího seznamu.

en: Select and set the "%s" search option
cs: Zvolit a nastavit možnost hledání „%s“

en: Select more _options
cs: Vybrat další _možnosti

en: Select more options
cs: Vybrat další možnosti

en: Select the "%s" search option
cs: Zvolit možnost hledání „%s“

en: Select the entire log
cs: Vybrat celý protokol

en: Select the folder or device from which you want to begin the search.
cs: Zvolte složku nebo zařízení, kde chcete začít hledat.

en: Send grabbed area directly to the clipboard
cs: Poslat zachycenou oblast přímo do schránky

en: Service _type:
cs: _Typ služby:

en: Session management options:
cs: Volby správce sezení:

en: Set sort order to descending, the default is ascending
cs: Nastavit pořadí třídění na sestupné, výchozí je vzestupné

en: Set the font used for printing the definitions
cs: Nastavit písmo používané pro tisk definic

en: Set the model of the chart
cs: Nastavit model diagramu

en: Set the root node from the model
cs: Nastavit kořenový uzel z modelu

en: Set the text of "Look in folder" search option
cs: Nastavit text možnosti hledání „Hledat ve složce“

en: Set the text of "Name contains" search option
cs: Nastavit text možnosti hledání „Název obsahuje“

en: Set up _read-only mount
cs: Nastavit jen ke č_tení

en: Show Additional Options
cs: Zvolit Zobrazit více možností

en: Show GDict Options
cs: Zobrazit nastavení GDict

en: Show Side Pane
cs: Zobrazovat postranní panel

en: Show Status Bar
cs: Zobrazovat stavový řádek

en: Show hidden and backup files
cs: Zobrazovat skryté a záložní soubory

en: Show matches only
cs: Zobrazit pouze nalezené shody

en: Show more _details
cs: Zobrazit více _podrobností

en: Show or hide the definition window
cs: Zobrazit nebo skrýt okno definice

en: Show session management options
cs: Zobrazit volby správce sezení

en: Show the about dialog for the log viewer
cs: Zobrazit informace o aplikaci prohlížeče protokolů

en: Show the application's version
cs: Zobrazit verzi aplikace

en: Show version
cs: Zobrazit verzi

en: Show version of the application
cs: Zobrazit verzi aplikace

en: Si_ze at most
cs: Velikost nejví_ce

en: Side _Pane
cs: Postranní _panel

en: Similar _Words
cs: Podobná _slova

en: Similar words
cs: Podobná slova

en: Size
cs: Velikost

en: Size of the font used to display the log
cs: Velikost písma používaného pro zobrazování protokolu

en: Smaller text size
cs: Menší velikost textu

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
cs: Třídit soubory podle jednoho z následujícího: název, složka, velikost, typ nebo datum

en: Source
cs: Zdroj

en: Source Name
cs: Název zdroje

en: Sources
cs: Zdroje

en: Specifies a list of log files to open up at startup. A default list is created by reading /etc/syslog.conf.
cs: Určuje seznam souborů s protokoly, které otevřít při startu. Výchozí seznam je vytvořen čtením /etc/syslog.conf.

en: Specifies the height of the log viewer main window in pixels.
cs: Určuje výšku hlavního okna prohlížeče protokolů v pixelech.

en: Specifies the log file displayed at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
cs: Určuje soubor protokolu zobrazovaný při startu. Výchozí je buď /var/adm/messages nebo /var/log/messages, podle vašeho operačního systému.

en: Specifies the size of the fixed-width font used to display the log in the main tree view. The default is taken from the default terminal font size.
cs: Určuje velikost neproporcionálního písma používaného pro zobrazování protokolů v hlavním stromovém pohledu. Výchozí hodnota je převzata z výchozí velikosti písma terminálu.

en: Specifies the width of the log viewer main window in pixels.
cs: Určuje šířku hlavního okna prohlížeče protokolů v pixelech.

en: Specify file containing saved configuration
cs: Vyberte soubor s uloženou konfigurací

en: Specify session management ID
cs: Zadejte ID správce sezení

en: St_atusbar
cs: _Stavový řádek

en: Starting %s
cs: Spouští se %s

en: Status
cs: Stav

en: Statusbar is Visible
cs: Stavový panel je viditelný

en: Stop scanning
cs: Ukončit vyhledávání

en: Strategies
cs: Metody

en: Strategy
cs: Metoda

en: Strategy `%s' selected
cs: Vybrána metoda „%s“

en: Subfolder tips visible
cs: Tipy pro podsložky viditelné

en: Sun GNOME Documentation Team <gdocteam@sun.com>
cs: Dokumentační tým GNOME společnosti Sun <gdocteam@sun.com>

en: System Log Viewer
cs: Prohlížeč systémových protokolů

en: Take Screenshot
cs: Zachytit snímek obrazovky

en: Take _Screenshot
cs: Zachytit _snímek obrazovky

en: Take a picture of the screen
cs: Zachytit snímek obrazovky

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
cs: Zachytit snímek obrazovky po zadaném zpoždění [v sekundách]

en: Thai
cs: Thajské

en: The GdictContext bound to this source
cs: GdictContext svázaný s tímto zdrojem

en: The GdictContext object used to get the word definition
cs: Objekt GdictContext používaný pro získání definice slova

en: The caja file manager is not running.
cs: Správce souborů Caja neběží.

en: The child save process unexpectedly exited.  We are unable to write the screenshot to disk.
cs: Proces potomka pro ukládání neočekávaně skončil. Nemůžeme zapsat snímek obrazovky na disk.

en: The content of your home folder has changed. Select rescan to update the disk usage details.
cs: Obsah vaší domovské složky se změnil. Zvolte nové prohledávání pro aktualizaci podrobností o využití disku.

en: The database used to query the GdictContext
cs: Databáze používaná pro hledání v GdictContext

en: The default database of this dictionary source
cs: Výchozí databáze tohoto zdroje slovníku

en: The default database to use
cs: Výchozí používaná databáze

en: The default search strategy to use
cs: Výchozí používaná metoda hledání

en: The default strategy of this dictionary source
cs: Výchozí metoda tohoto zdroje slovníku

en: The description of this dictionary source
cs: Popis tohoto zdroje slovníku

en: The directory the last screenshot was saved in.
cs: Adresář, do kterého byl uložen poslední snímek obrazovky.

en: The display name of this dictionary source
cs: Zobrazovaný název tohoto zdroje slovníku

en: The document "%s" already exists.  Would you like to replace it?
cs: Dokument „%s“ již existuje. Chcete jej nahradit?

en: The document does not exist.
cs: Dokument neexistuje.

en: The document name you selected is a folder.
cs: Název dokumentu, který jste vybrali, je složka.

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
cs: Soubor „%s“ již existuje. Chcete jej nahradit?

en: The file is not a regular file or is not a text file.
cs: Soubor není obyčejným nebo textovým souborem.

en: The filename used by this dictionary source
cs: Název souboru používaného tímto zdrojem slovníku

en: The folder does not exist.
cs: Složka neexistuje.

en: The font to be used when printing
cs: Písmo, které používat při tisku

en: The font to be used when printing a definition.
cs: Písmo, které používat při tisku definice.

en: The hostname of the dictionary server to connect to
cs: Název serveru se slovníkem, ke kterému se připojovat

en: The maximum depth drawn in the chart from the root
cs: Maximální hloubka vykreslovaná v diagramu od kořene

en: The name of the client of the context object
cs: Název klienta objektu kontextu

en: The name of the default individual database or meta-database to use on a dictionary source. An exclamation mark ("!") means that all the databases present in a dictionary source should be searched
cs: Název výchozí konkrétní databáze nebo metadatabáze, kterou chcete používat ve zdroji slovníku. Vykřičník („!“) znamená, že se má hledat ve všech databázích ve zdroji slovníku

en: The name of the default search strategy to use on a dictionary source, if available. The default strategy is 'exact', that is match exact words.
cs: Název výchozí metody hledání, kterou používat ve zdroji slovníku, je-li k dispozici. Výchozí metoda je „exact“, to je hledat přesně odpovídající slova.

en: The name of the dictionary source used
cs: Název používaného zdroje slovníku

en: The name of the dictionary source used to retrieve the definitions of words.
cs: Název zdroje slovníku používaného pro získávání definic slov.

en: The number of seconds to wait before taking the screenshot.
cs: Doba čekání v sekundách před zachycením snímku obrazovky.

en: The port of the dictionary server to connect to
cs: Port serveru se slovníkem, ke kterému se připojovat

en: The search results may be invalid.  There were errors while performing this search.
cs: Výsledky hledání možná nejsou platné. Při hledání došlo k chybám.

en: The search results may be out of date or invalid.  Do you want to disable the quick search feature?
cs: Výsledky hledání jsou možná zastaralé nebo neplatné. Chcete zakázat funkci rychlého hledání?

en: The status code as returned by the dictionary server
cs: Kód stavu vrácený serverem se slovníkem

en: The strategy used to query the GdictContext
cs: Metoda používaná pro hledání v GdictContext

en: The transport mechanism used by this dictionary source
cs: Mechanismus transportu používaný tímto zdrojem slovníku

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
cs: Není nainstalován žádný prohlížeč schopný zobrazit tento dokument.

en: There is no installed viewer capable of displaying the folder.
cs: Není nainstalován žádný prohlížeč schopný zobrazit tuto složku.

en: There was an error displaying help.
cs: Při zobrazování nápovědy došlo k chybě.

en: There was an error displaying help: %s
cs: Při zobrazování nápovědy došlo k chybě: %s

en: There was an error while displaying help
cs: Při zobrazování nápovědy došlo k chybě

en: This key defines the default value of the "Look in Folder" widget.
cs: Tento klíč definuje výchozí hodnotu widgetu „Hledat ve složce“.

en: This key defines the items which were searched for in the past.
cs: Tento klíč definuje položky, které byly v minulosti vyhledávány.

en: This key defines the order of the columns in the search results. This key should not be modified by the user.
cs: Tento klíč definuje pořadí sloupců ve výsledcích hledání. Tento klíč by neměl být měněn uživatelem.

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a quick search. The wildcards '*' and '?' are supported. The default values are /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, and /var/*.
cs: Tento klíč definuje cesty, které nástroj hledání vyjme z rychlého hledání. Jsou podporovány zástupné znaky „*“ a „?“. Výchozí hodnoty jsou /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/* a /var/*.

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a second scan when performing a quick search. The second scan uses the find command to search for files. The purpose of the second scan is to find files that have not been indexed. The wildcards '*' and '?' are supported. The default value is /.
cs: Tento klíč definuje cesty, které nástroj hledání vyjme z druhého průchodu při rychlém hledání. Druhý průchod používá pro hledání souborů příkaz find. Účel druhého průchodu je najít soubory, které nebyly indexovány. Jsou podporovány zástupné znaky „*“ a „?“. Výchozí hodnota je /.

en: This key defines the window height, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default height.
cs: Tento klíč definuje výšku okna a používá se pro zapamatování velikosti nástroje pro hledání mezi sezeními. Jeho nastavení na -1 způsobí, že nástroj pro hledání bude používat výchozí výšku.

en: This key defines the window width, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default width.
cs: Tento klíč definuje šířku okna a používá se pro zapamatování velikosti nástroje pro hledání mezi sezeními. Jeho nastavení na -1 způsobí, že nástroj pro hledání bude používat výchozí šířku.

en: This key determines if the "Contains the text" search option is selected when the search tool is started.
cs: Tento klíč určuje, jestli je při spuštění nástroje hledání zvolena možnost hledání „Obsahuje text“.

en: This key determines if the "Date modified less than" search option is selected when the search tool is started.
cs: Tento klíč určuje, jestli je při spuštění nástroje hledání zvolena možnost hledání „Datum úpravy méně než“.

en: This key determines if the "Date modified more than" search option is selected when the search tool is started.
cs: Tento klíč určuje, jestli je při spuštění nástroje hledání zvolena možnost hledání „Datum úpravy více než“.

en: This key determines if the "Exclude other filesystems" search option is selected when the search tool is started.
cs: Tento klíč určuje, jestli je při spuštění nástroje hledání zvolena možnost hledání „Vyjmout jiné souborové systémy“.

en: This key determines if the "File is empty" search option is selected when the search tool is started.
cs: Tento klíč určuje, jestli je při spuštění nástroje hledání zvolena možnost hledání „Soubor je prázdný“.

en: This key determines if the "Follow symbolic links" search option is selected when the search tool is started.
cs: Tento klíč určuje, jestli je při spuštění nástroje hledání zvolena možnost hledání „Sledovat symbolické odkazy“.

en: This key determines if the "Name does not contain" search option is selected when the search tool is started.
cs: Tento klíč určuje, jestli je při spuštění nástroje hledání zvolena možnost hledání „Název neobsahuje“.

en: This key determines if the "Name matches regular expression" search option is selected when the search tool is started.
cs: Tento klíč určuje, jestli je při spuštění nástroje hledání zvolena možnost hledání „Název odpovídá regulárnímu výrazu“.

en: This key determines if the "Owned by group" search option is selected when the search tool is started.
cs: Tento klíč určuje, jestli je při spuštění nástroje hledání zvolena možnost hledání „Vlastněno skupinou“.

en: This key determines if the "Owned by user" search option is selected when the search tool is started.
cs: Tento klíč určuje, jestli je při spuštění nástroje hledání zvolena možnost hledání „Vlastněno uživatelem“.

en: This key determines if the "Owner is unrecognized" search option is selected when the search tool is started.
cs: Tento klíč určuje, jestli je při spuštění nástroje hledání zvolena možnost hledání „Vlastníka nelze rozpoznat“.

en: This key determines if the "Show hidden files and folders" search option is selected when the search tool is started.
cs: Tento klíč určuje, jestli je při spuštění nástroje hledání zvolena možnost hledání „Zobrazovat skryté soubory a složky“.

en: This key determines if the "Size at least" search option is selected when the search tool is started.
cs: Tento klíč určuje, jestli je při spuštění nástroje hledání zvolena možnost hledání „Velikost alespoň“.

en: This key determines if the "Size at most" search option is selected when the search tool is started.
cs: Tento klíč určuje, jestli je při spuštění nástroje hledání zvolena možnost hledání „Velikost nejvíce“.

en: This key determines if the search tool disables the use of the find command after performing a quick search.
cs: Tento klíč určuje, jestli nástroj hledání zakazuje použití příkazu find po provedení rychlého hledání.

en: This key determines if the search tool disables the use of the locate command when performing simple file name searches.
cs: Tento klíč určuje, jestli nástroj hledání zakazuje použití příkazu locate při provádění jednoduchých hledání názvů souborů.

en: This key determines if the search tool window starts in a maximized state.
cs: Tento klíč určuje, jestli se nástroj hledání spouští v maximalizovaném stavu.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
cs: Tento program je šířen v naději, že bude užitečný, avšak BEZ JAKÉKOLIV ZÁRUKY; neposkytují se ani odvozené záruky PRODEJNOSTI anebo VHODNOSTI PRO URČITÝ ÚČEL. Další podrobnosti hledejte v GNU General Public License.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
cs: Tento program je svobodný software; můžete jej šířit a/nebo upravovat podle ustanovení GNU General Public License vydané Free Software Foundation; buď verze 2 této licence nebo (dle vlastního uvážení) kterékoliv pozdější verze.

en: This version of System Log does not support GZipped logs.
cs: Tato verze systémového protokolu nepodporuje protokoly zabalené ve formátu GZip.

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
cs[0]: Toto otevře %d samostatné okno.
cs[1]: Toto otevře %d samostatná okna.
cs[2]: Toto otevře %d samostatných oken.
cs[3]: Toto otevře %d samostatných oken.

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
cs: Toto natrvalo odstraní zdroj slovníku ze seznamu.

en: Toggle dictionary window
cs: Přepnout okno slovníku

en: Too many arguments. Only one directory can be specified.
cs: Příliš mnoho parametrů. Je možné stanovit pouze jeden adresář.

en: Toolbar is Visible
cs: Lišta nástrojů je zobrazena

en: Total Size
cs: Celková velikost

en: Total filesystem capacity
cs: Celková kapacita souborového systému

en: Total filesystem capacity:
cs: Celková kapacita souborového systému:

en: Total filesystem usage
cs: Celkové využití souborového systému

en: Trash is unavailable.  Could not move "%s" to the trash.
cs: Koš není k dispozici. Nelze přesunout „%s“ do koše.

en: Type
cs: Typ

en: Type the word you want to look up
cs: Napište slovo, které chcete vyhledat

en: USER
cs: UŽIVATEL

en: Unable to clear the temporary folder:
    %s
cs: Nelze vymazat dočasnou složku:
    %s

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'
cs: Nelze se připojit k serveru se slovníkem na „%s:%d“

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'. The server replied with code %d (server down)
cs: Nelze se připojit k serveru se slovníkem „%s:%d“. Server odpověděl s kódem %d (server neběží)

en: Unable to create a context
cs: Nelze vytvořit kontext

en: Unable to create a source file
cs: Nelze vytvořit zdrojový soubor

en: Unable to create socket
cs: Nelze vytvořit socket

en: Unable to create the data directory '%s': %s
cs: Nelze vymazat adresář dat „%s“: %s

en: Unable to display the preview: %s
cs: Nelze zobrazit náhled: %s

en: Unable to find a suitable dictionary source
cs: Nelze najít vhodný zdroj slovníku

en: Unable to find dictionary source
cs: Nelze najít zdroj slovníku

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition file: %s
cs: Nelze získat klíč „%s“ v souboru definicí zdroje slovníku: %s

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition: %s
cs: Nelze získat klíč „%s“ v definici zdroje slovníku: %s

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : '%s'
cs: Nelze zpracovat odpověď serveru se slovníkem
    : „%s“

en: Unable to remove source '%s'
cs: Nelze odstranit zdroj „%s“

en: Unable to rename file '%s' to '%s': %s
cs: Nelze přejmenovat soubor „%s“ na „%s“: %s

en: Unable to save source file
cs: Nelze uložit zdrojový soubor

en: Unable to set the channel as non-blocking: %s
cs: Nelze nastavit kanál na neblokující: %s

en: Unable to take a screenshot of the current window
cs: Nelze zachytit snímek aktuálního okna

en: Unknown error saving screenshot to disk
cs: Neznámá chyba při ukládání snímku obrazovky na disk

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
cs: Nerozpoznaný soubor typu .desktop ve verzi „%s“

en: Unrecognized launch option: %d
cs: Nerozpoznaná volba spuštění: %d

en: Untitled document
cs: Nepojmenovaný dokument

en: Usage
cs: Využití

en: VALUE
cs: HODNOTA

en: Version:
cs: Verze:

en: View as Rings Chart
cs: Zobrazit jako kruhový diagram

en: View as Treemap Chart
cs: Zobrazit jako diagram ve stylu stromové mapy

en: View or monitor system log files
cs: Prohlížet nebo sledovat soubory systémových protokolů

en: View, monitor or analyze your system logs in a gradual manner.
cs: Zobrazte, sledujte a analyzujte vaše systémové záznamy postupným způsobem.

en: Whether any change to the home directory should be monitored.
cs: Jestli mají být sledovány změny v domovské složce.

en: Whether the context uses only local dictionaries or not
cs: Jestli kontext používá jen místní slovníky nebo ne

en: Whether the status bar at the bottom of main window should be visible.
cs: Jestli má být stavový řádek ve spodní části hlavního okna viditelný.

en: Whether the subfolder tooltips of the selected folder are drawn.
cs: Jestli jsou popisy tlačítek podsložek z vybrané složky vykresleny.

en: Whether the toolbar should be visible in main window.
cs: Jestli má být lišta nástrojů v hlavním okně viditelná.

en: Which type of chart should be displayed.
cs: Který typ grafu by měl být zobrazen.

en: Width of the main window in pixels
cs: Šířka hlavního okna v pixelech

en: Windows share
cs: Windows sdílení

en: Without mount points disk usage cannot be analyzed.
cs: Bez bodů připojení nelze analyzovat využití disku.

en: Word `%s' selected
cs: Vybráno slovo „%s“

en: Words to look up
cs: Slova, která hledat

en: Words to match
cs: Slova pro porovnání

en: Wrapped
cs: Zabalený

en: You can perform scans on a file system, your home or any other folder - local or remote. There is also an option to constantly monitor any external changes to the home directory and warn the user if a file is added/removed.
cs: Můžete provádět skenování v souborovém systému, ve své domovské nebo v jakékoli jiné složce - místní nebo vzdálené. K dispozici je také možnost neustále sledovat jakékoli externí změny domovského adresáře a upozornit uživatele, pokud je soubor přidán/odebrán.

en: You did not select a document name.
cs: Nevybrali jste název dokumentu.

en: You don't have enough permissions to read the file.
cs: Nemáte dostatečná oprávnění ke čtení souboru.

en: You may not have write permissions to the document.
cs: Možná nemáte oprávnění zápisu do dokumentu.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <https://www.gnu.org/licenses/>.
cs: Kopii GNU General Public License byste měli obdržet spolu s tímto programem. Pokud se tak nestalo, podívejte se na <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: Zoom _In
cs: Z_většit

en: Zoom _Out
cs: Z_menšit

en: Zoom in
cs: Zvětšit

en: Zoom out
cs: Zmenšit

en: [DIRECTORY]
cs: [ADRESÁŘ]

en: [LOGFILE...]
cs: [SOUBOR PROTOKOLU…]

en: _About
cs: O _aplikaci

en: _Analyzer
cs: _Analyzátor

en: _Apply
cs: _Použít

en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: _Close
cs: _Zavřít

en: _Collapse All
cs: S_balit vše

en: _Contents
cs: _Obsah

en: _Copy
cs: _Kopírovat

en: _Date modified less than
cs: _Datum úpravy méně než

en: _Description:
cs: _Popis:

en: _Domain Name:
cs: Název _domény:

en: _Edit
cs: _Upravit

en: _Expand All
cs: Rozbalit vš_e

en: _File
cs: _Soubor

en: _Filters
cs: _Filtry

en: _Find
cs: _Najít

en: _Find...
cs: _Hledat…

en: _Find:
cs: _Hledat:

en: _First Definition
cs: _První definice

en: _Folder:
cs: _Složka:

en: _Go
cs: Pře_jít

en: _Help
cs: _Nápověda

en: _Image type:
cs: _Typ obrázku:

en: _Last Definition
cs: Po_slední definice

en: _Location (URI):
cs: _Umístění (URI):

en: _Look Up Selected Text
cs: _Hledat vybraný text

en: _Look in folder:
cs: Hledat ve _složce:

en: _Monitor changes to your home folder
cs: Sledovat z_měny ve vaší domovské složce

en: _Mount
cs: _Připojit

en: _Name contains:
cs: _Název obsahuje:

en: _Name:
cs: Náz_ev:

en: _New
cs: _Nový

en: _Next
cs: _Následující

en: _Next Definition
cs: _Následující definice

en: _Normal Size
cs: _Normální velikost

en: _Open
cs: _Otevřít

en: _Open Folder
cs: _Otevřít složku

en: _Open with %s
cs: _Otevřít s %s

en: _Open...
cs: _Otevřít…

en: _Preferences
cs: _Předvolby

en: _Previous
cs: _Předchozí

en: _Previous Definition
cs: _Předchozí definice

en: _Print
cs: Vy_tisknout

en: _Print font:
cs: Písmo pro _tisk:

en: _Print...
cs: _Tisk…

en: _Quit
cs: U_končit

en: _Regular Expression:
cs: _Regulární výraz:

en: _Replace
cs: _Nahradit

en: _Rescan
cs: Znovu p_rohledat

en: _Save
cs: _Uložit

en: _Save Results As...
cs: Uložit výsledky j_ako…

en: _Save a Copy...
cs: _Uložit kopii…

en: _Scan
cs: _Prohledat

en: _Select a dictionary source for looking up words:
cs: _Zvolte zdroj slovníku pro vyhledávání slov:

en: _Share:
cs: _Sdílení:

en: _Show hidden folders
cs: Zobrazit _skryté složky

en: _Sidebar
cs: Po_stranní panel

en: _Statusbar
cs: _Stavový řádek

en: _Toolbar
cs: _Nástrojová lišta

en: _User Name:
cs: _Uživatelské jméno:

en: _View
cs: _Zobrazit

en: available:
cs: dostupné:

en: contains hardlinks for:
cs: obsahuje pevné odkazy na:

en: days
cs: dní

en: effect
cs: efekt

en: kilobytes
cs: kilobajtů

en: last update: %s
cs: poslední aktualizace: %s

en: link (broken)
cs: odkaz (chybný)

en: link to %s
cs: odkaz na %s

en: nd copy)
cs: . kopie)

en: rd copy)
cs: . kopie)

en: seconds
cs: sekund

en: source
cs: zdroj

en: st copy)
cs: . kopie)

en: th copy)
cs: . kopie)

en: today at %-I:%M %p
cs: dnes v %-H:%M

en: used:
cs: obsazeno:

en: word
cs: slovo

en: yesterday at %-I:%M %p
cs: včera v %-H:%M
