Xfce Apps - en to cs translation catalogue (422 entries)

en: %d match | %d matches
cs[0]: %d shoda
cs[1]: %d shod
cs[2]: %d shod
cs[3]: %d shod

en: %d of %d match | %d of %d matches
cs[0]: %d z %d shody
cs[1]: %d z %d shod
cs[2]: %d z %d shod
cs[3]: %d z %d shod

en: %s (%s, failed)
cs: %s (%s, neúspěch)

en: %s (%s, partial)
cs: %s (%s, částečně)

en: %s | Authors: %s | Filename: %s
cs: %s | Autoři: %s | Název souboru: %s

en: '0' disables and wipes recent history
cs: '0' zakáže a vymaže historii nedávných

en: <b>Color Scheme</b>
cs: <b>Barevné schéma</b>

en: <b>Display</b>
cs: <b>Displej</b>

en: <b>File Saving</b>
cs: <b>Ukládání souboru</b>

en: <b>General</b>
cs: <b>Obecné</b>

en: <b>History</b>
cs: <b>Historie</b>

en: <b>Indentation</b>
cs: <b>Odsazování</b>

en: <b>Miscellaneous</b>
cs: <b>Ostatní</b>

en: <b>Notebook Tabs</b>
cs: <b>Karty poznámkového bloku</b>

en: <b>Smart Keys</b>
cs: <b>Chytré klávesy</b>

en: <b>Toolbar</b>
cs: <b>Panel nástrojů</b>

en: About this application
cs: O aplikaci

en: All Documents
cs: Všech dokumentech

en: All Files
cs: Všechny soubory

en: Always
cs: Vždy

en: Always show tabs even with one file
cs: Vždy zobrazovat karty i při jednom souboru

en: Appearance
cs: Vzhled

en: Application
cs: Aplikace

en: Arabic
cs: Arabština

en: Armenian
cs: Arménština

en: Authentication is required to run Mousepad as root.
cs: Ke spuštění aplikace Mousepad pod účtem správce systému root je vyžadováno ověření.

en: Auto indent a new line
cs: Automaticky odsadí nový řádek

en: Automatic reloading
cs: Automaticky znovu načíst

en: Automatically select the search result and scroll the view
cs: Automaticky vybere výsledek hledání a posune se na něj

en: Backspace: Delete indent spaces as tabs
cs: Backspace: Smaže odsazené mezery, např. tabulátory

en: Baltic
cs: Baltské

en: Body:
cs: Tělo dokumentu:

en: Button
cs: Tlačítko

en: COLUMN
cs: SLOUPEC

en: C_olumn number:
cs: Číslo _sloupce:

en: Celtic
cs: Keltské

en: Central European
cs: Středoevropské

en: Change the case of the selection opposite case
cs: Změní velikost písmen ve výběru na opačná

en: Change the case of the selection to lowercase
cs: Změní velikost písmen ve výběru na malá

en: Change the case of the selection to title case
cs: Změní velikost prvních písmen ve výběru na velká

en: Change the case of the selection to uppercase
cs: Změní velikost písmen ve výběru na velká

en: Change the editor font
cs: Změní písmo editoru

en: Change the visibility of the main menubar
cs: Změnit viditelnost hlavního panelu s nabídkou

en: Change the visibility of the statusbar
cs: Mění viditelnost stavového řádku

en: Change the visibility of the toolbar
cs: Změnit viditelnost stavového řádku

en: Character(s) to use as end of line
cs: Znak(y) použité na konci řádku

en: Checking encodings...
cs: Kontrola kódování...

en: Chinese Simplified
cs: Zjednodušená čínstina

en: Chinese Traditional
cs: Tradiční čínstina

en: Choose Mousepad Font
cs: Zvolit písmo aplikace Mousepad

en: Choose a filetype
cs: Zvolte typ souboru

en: Clea_r
cs: Vy_mazat

en: Clear Documents History
cs: Vymazat historii dokumentů

en: Clear _History
cs: Vymazat historii

en: Clear the recently used files history
cs: Vymaže historii nedávno použitých souborů

en: Clearing the documents history will permanently remove all currently listed entries.
cs: Vymazáním historie dokumentů trvale odeberete všechny aktuálně vypsané položky.

en: Client-side decorations (restart required)
cs: Dekorace na straně klienta (vyžaduje restart)

en: Close _Tab
cs: _Zavřít kartu

en: Close the current document
cs: Zavře aktuální dokument

en: Close this tab
cs: Zavřít tuto kartu

en: Close this window
cs: Zavře toto okno

en: Color scheme to use for the text view
cs: Barevné schéma použité ke zobrazení textu

en: Column number the cursor to position to (COLUMN >= 0 from start, COLUMN < 0 from end)
cs: Číslo sloupce na nějž se přemístí kurzor (SLOUPEC > 0 od začátku, SLOUPEC < 0 od konce)

en: Configure the Mousepad text editor
cs: Konfigurovat textový editor Mousepad

en: Conve_rt
cs: Konverto_vat

en: Convert all tabs to spaces in the selection or document
cs: Změní všechny tabulátory ve výběru nebo v dokumentu na mezery

en: Convert all the leading spaces to tabs in the selected line(s) or document
cs: Změní všechny mezery na začátcích řádků ve výběru nebo v dokumentu na tabulátory

en: Convert text in different ways
cs: Zkonvertuje text různými způsoby

en: Copy the selection
cs: Zkopíruje výběr a uloží jej do schránky

en: Create a new document
cs: Vytvoří nový dokument

en: Create a new document from a template
cs: Vytvoří nový dokument ze šablony

en: Create a new document in a new window
cs: Vytvoří nový dokument v novém okně

en: Cu_t
cs: _Vyjmout

en: Current
cs: Aktuální

en: Cut the selection
cs: Vyjme výběr a uloží jej do schránky

en: Cycled notebook tab switching
cs: Přepínat karty poznámkového bloku dokola

en: Cyrillic
cs: Cyrilice

en: Cyrillic/Russian
cs: Cyrilice/Ruština

en: Cyrillic/Ukrainian
cs: Cyrilice/Ukrajinština

en: Decrease the indentation of the selection or current line
cs: Sníží odsazení výběru nebo aktuálního řádku

en: Default
cs: Výchozí

en: Default encoding:
cs: Výchozí kódování:

en: Default language:
cs: Výchozí jazyk:

en: Delete _Line
cs: S_mazat řádek

en: Delete the current line
cs: Smaže aktuální řádek

en: Delete the current selection
cs: Smaže aktuální výběr

en: Dialog
cs: Dialogové okno

en: Disallow modifications via keyboard / mouse
cs: Zakáže úpravy klávesnicí a myší

en: Display a list of possible encodings to open files
cs: Zobrazí seznam možných kódování pro otevírání souborů

en: Display line endings
cs: Zobrazit ukončení řádku

en: Display the Mousepad user manual
cs: Zobrazí uživatelskou příručku aplikace Mousepad

en: Display whitespace
cs: Zobrazit prázdné znaky

en: Do not register with the D-BUS session message bus
cs: Neregistrovat se sběrnicí zpráv relace D-BUS

en: Do you want to save the changes before closing?
cs: Chcete před zavřením uložit změny?

en: Do you want to save your changes before reloading?
cs: Chcete uložit vaše změny před opětovným načtením?

en: Document
cs: Dokumentu

en: Document Settings
cs: Nastavení dokumentu

en: Document menu
cs: Nabídka dokument

en: Down
cs: Dolů

en: Drag & Drop
cs: Táhni a pusť

en: Dup_licate Line / Selection
cs: Dup_likovat řádek / výběr

en: Duplicate the current line or selection
cs: Duplikuje aktuální řádek nebo výběr

en: ENCODING
cs: KÓDOVÁNÍ

en: Edit menu
cs: Nabídka úpravy

en: Edit;Text;Simple;XFCE;Lightweight;Fast;
cs: editace;editor;upravit;úpravy;text;jednoduchý;snadný;XFCE;odlehčený;rychlý

en: Eight spaces
cs: Osm mezer

en: Enable _syntax highlighting
cs: Povolit z_výrazňování syntaxe

en: Enable automatic indentation
cs: Povolit automatické odsazování

en: Enable text _wrapping
cs: Povolit _zalamování textu

en: Encoding to be used to open files (leave empty to open files in the encoding dialog)
cs: Kódování použité při otevírání souborů (pro otevření souborů v dialogovém okně kódování ponechte prázdné)

en: Ensure new line at file end
cs: Zajistit nový řádek na konci souboru

en: Expand tabs to fill available space
cs: Rozšířit karty a vyplnit tak dostupné místo

en: Externally Modified
cs: Změněno jiným procesem

en: Failed to clear the recent history
cs: Vymazání nedávné historie se nezdařilo

en: Failed to open the document
cs: Otevření dokumentu se nezdařilo

en: Failed to open the documentation browser
cs: Otevření prohlížeče dokumentace se nezdařilo

en: Failed to prepare the temporary file for encoding tests
cs: Příprava dočasného souboru pro testování kódování se nezdařila

en: Failed to print the document
cs: Tisk dokumentu se nezdařil

en: Failed to reload the document
cs: Opětovné načtení dokumentu se nezdařilo

en: Failed to save the document
cs: Uložení dokumentu se nezdařilo

en: File
cs: Soubor

en: File menu
cs: Nabídka soubor

en: File monitoring
cs: Sledovat změny souborů

en: File opening mode: "%s", "%s" or "%s" (open tabs in a new window)
cs: Režim otevírání souboru: "%s", "%s" nebo "%s" (otevře karty v novém okně)

en: Filetype: %s
cs: Typ souboru: %s

en: Filetype: None
cs: Typ souboru: Žádný

en: Find _Next
cs: Najít _další

en: Find _Previous
cs: Najít _předchozí

en: Find and Rep_lace...
cs: _Najít a nahradit...

en: Find and Replace
cs: Najít a nahradit

en: First key press
cs: Stisknutí první klávesy

en: Fonts
cs: Písma

en: Four spaces
cs: Čtyři mezery

en: Georgian
cs: Gruzínština

en: Go To
cs: Přejít na

en: Go back to shorten list
cs: Vrátit se pro zkrácení seznamu

en: Go to a specific location in the document
cs: Přejde na zadané umístění v dokumentu

en: Greek
cs: Řecké

en: Header:
cs: Záhlaví:

en: Hebrew
cs: Hebrejština

en: Hebrew Visual
cs: Hebrejština (vizuální)

en: Help menu
cs: Nabídka nápověda

en: Highlight _All
cs: Z_výraznit vše

en: Highlight current line
cs: Zvýraznit aktuální řádek

en: Highlight matching brackets
cs: Zvýraznit závorky na shodné úrovni

en: Highlight the search matches
cs: Zvýraznit nalezené shody

en: History
cs: Historie

en: History disabled
cs: Historie zakázána

en: Home/End: Detect leading/trailing whitespace:
cs: Home/End: Rozpozná úvodní a koncové mezery:

en: Icon Size:
cs: Velikost písma:

en: Icons Only
cs: Pouze ikony

en: If not, all this data will be lost.
cs: Pokud ne, všechna tato data budou ztracena.

en: If not, the guessed encoding will be used.
cs: Pokud ne, bude použito odhadnuté kódování.

en: If you don't save the document, all the changes will be lost.
cs: Neuložíte-li dokument, budou všechny změny ztraceny.

en: If you don't save this read-only document as another file, all the changes will be lost.
cs: Pokud tento dokument, který je nastaven pouze pro čtení, neuložíte jako jiný soubor, budou všechny změny ztraceny.

en: If you revert the file, all unsaved changes will be lost.
cs: Vrátíte-li soubor do původního stavu, budou všechny neuložené změny ztraceny

en: If you save the document, all of the external changes will be lost.
cs: Uložíte-li dokument, budou všechny změny provedené jiným procesem ztraceny.

en: Increase the indentation of the selection or current line
cs: Zvýší odsazení výběru nebo aktuálního řádku

en: Indent/unindent the currently selected text or the current line
cs: Odsadí/Předsadí aktuálně vybraný text nebo aktuální řádek

en: Insert Spaces
cs: Vložit mezery

en: Insert Tabs
cs: Vložit tabulátory

en: Insert _Spaces
cs: Vkládat _mezery

en: Insert spaces when the tab button is pressed
cs: Vloží mezery při stisknutí tlačítka tabulátor

en: Invalid byte sequence in conversion input
cs: Neplatná posloupnost bajtů ve vstupu pro konverzi

en: It seems that the previous session did not end normally. Do you want to restore the available data?
cs: Zdá se, že předchozí relace neskončila normálně. Chcete obnovit dostupná data?

en: Japanese
cs: Japonština

en: Korean
cs: Korejština

en: LINE
cs: ŘÁDEK

en: Language to use for syntax highlighting
cs: Jazyk použitý pro zvýraznění syntaxe

en: Large Toolbar
cs: Velký panel nástrojů

en: Leave fullscreen mode
cs: Opustit režim celé obrazovky

en: Line E_nding
cs: _Konec řádku

en: Line N_umbers
cs: Čí_sla řádků

en: Line number the cursor to position to (LINE > 0 from top, LINE < 0 from bottom)
cs: Číslo řádku na nějž se přemístí kurzor (ŘÁDEK > 0 shora, ŘÁDEK < 0 zdola)

en: Line numbers:
cs: Čísla řádků:

en: Line: %d Column: %d
cs: Řádek: %d Sloupec: %d

en: Line: %d Column: %d Selection: %d
cs: Řádek: %d Sloupec: %d Výběr: %d

en: Loading the template failed
cs: Načtění šablony se nezdařilo

en: Long line margin at column:
cs: Zalmit dlouhé řádky na sloupci:

en: MODE
cs: REŹIM

en: Make a copy with '~' suffix
cs: Vytvořit kopii s koncovkou '~'

en: Make the window fullscreen
cs: Přepnout do režimu celé obrazovky

en: Match _case
cs: Rozlišovat _velikost písmen

en: Menubar
cs: Panel nabídky

en: Miscellaneous
cs: Ostatní

en: Missing Templates directory
    '%s'
cs: Adresář šablon chybí 
    '%s'

en: Mousepad Preferences
cs: Předvolby aplikace Mousepad

en: Mousepad Shortcuts
cs: Zkratky Mousepadu

en: Mousepad aims to be an easy-to-use and fast editor. Our target is an editor for quickly editing text files, not a development environment or an editor with a huge bunch of plugins.
cs: Mousepad má za cíl být snadno použitelným a rychlým editorem. Naším cílem je editor pro rychlou úpravu souborů, ne vývojářské prostředí nebo editor s obrovským množstvím zásuvných modulů.

en: Mousepad is a simple text editor for the Xfce desktop environment
cs: Mousepad je jednoduchý textový editor pro desktopové prostředí Xfce

en: Move content in different ways
cs: Přesune obsah různými způsoby

en: Move lines one line down
cs: Přesune řádky o jeden řádek níže

en: Move lines one line up
cs: Přesune řádky o jeden řádek výše

en: Move the current document to a new window
cs: Přesune aktuální dokument do nového okna

en: Move words one word left
cs: Přesune slova o jedno slovo doleva

en: Move words one word right
cs: Přesuna slova o jedno slovo doprava

en: Never
cs: Nikdy

en: New From Te_mplate
cs: Nový _ze šablony

en: New _Window
cs: Nové o_kno

en: No clipboard data
cs: Schránka neobsahuje data

en: No filetype
cs: Žádný typ souboru

en: No items found
cs: Nenalezeny žádné položky

en: No other valid encoding was found.
cs: Nebylo nalezeno žádné platné kódování.

en: No style scheme
cs: Žádné schéma stylu

en: No template files found in
    '%s'
cs: Nenalezena šablona souboru v
    '%s'

en: None
cs: Žádné

en: Nordic
cs: Severské

en: Numbering interval:
cs: Interval číslování:

en: On the other hand we try to use the latest GTK features available, which means that if GTK adds something new in a major release that is useful for the editor, we will likely bump the GTK dependency and integrate this new feature in Mousepad.
cs: Na druhou stranu se pokoušíme užívat nejnovější dostupné funkce GTK, což znamená, že pokud GTK přidá v novém vydání něco nového, co by mohlo být užitečné pro editor, pravděpodobně povýšíme závislost GTK a začleníme tuto funkci do Mousepadu.

en: One Line _Down
cs: Řádek _níže

en: One Line _Up
cs: Řádek _výše

en: One Word _Left
cs: Slovo _nalevo

en: One Word _Right
cs: Slovo _napravo

en: Op_en Recent
cs: Otevřít n_edávný

en: Open '%s'
cs: Otevřít %s

en: Open File
cs: Otevřít soubor

en: Open a file
cs: Otevře soubor

en: Open a recently used file
cs: Otevře nedávno použitý soubor

en: Open encoding dialog
cs: Otevřít dialogové okno kódování

en: Open files in:
cs: Otevřít soubory v:

en: Open the preferences dialog
cs: Otevřít dialogové okno předvolby

en: Ot_her (%d)...
cs: _Jiné (%d)...

en: Ot_her...
cs: _Jiné...

en: Other (partial):
cs: Jiné (částečně):

en: Other partially valid encodings were found, please choose below.
cs: Byla nalezena jiná částečně platná kódování, zvolte je níže.

en: Other valid encodings were found, please choose below.
cs: Byla nalezena jiná platná kódování, zvolte je níže.

en: Other...
cs: Jiné...

en: Other:
cs: Jiné:

en: Paste _Special
cs: Vložit _jinak

en: Paste as _Column
cs: Vložit jako _sloupec

en: Paste from _History
cs: Vložit z _historie

en: Paste from the clipboard history
cs: Vloží obsah historie schránky

en: Paste the clipboard
cs: Vloží obsah schránky

en: Paste the clipboard in a special way
cs: Vloží obsah schránky jiným způsobem

en: Paste the clipboard text into a column
cs: Vloží text ze schránky do sloupce

en: Plain Text
cs: Čistý text

en: Please report bugs to <%s>.
cs: Prosíme, abyste chyby hlásili na emailovou adresu <%s>.

en: Please select a file
cs: Vyberte soubor

en: Plugins
cs: Pluginy

en: Preferences Dialog
cs: Dialogové okno Předvolby

en: Preferences...
cs: Předvolby...

en: Print _line numbers
cs: Tisknout čí_sla řádků

en: Print page _headers
cs: Tisknout zá_hlaví stránky

en: Print the current document
cs: Vytiskne aktuální dokument

en: Print version information and exit
cs: Vytiskne informace o verzi a ukončí se

en: Quit Mousepad
cs: Ukončit Mousepad

en: Quit a running Mousepad primary instance
cs: Ukončí primární instanci aplikace Mousepad

en: Re_load
cs: _Znovu načíst

en: Re_vert
cs: _Vrátit změny

en: Read Only
cs: Pouze pro čtení

en: Reading the template failed
cs: Načtení šablony se nezdařilo

en: Recent file menu length:
cs: Počet nedávných souborů:

en: Redo the last undone action
cs: Zopakuje poslední vrácenou akci

en: Regular e_xpression
cs: _Regulární výraz

en: Reload file from disk
cs: Znovu načte dokument z disku

en: Remember window position
cs: Zapamatovat si pozici okna

en: Remember window size
cs: Zapamatovat si velikost okna

en: Remember window state
cs: Zapamatovat si stav okna

en: Remove all entries from the documents history?
cs: Odebrat z historie všechny položky dokumentů?

en: Remove all the trailing spaces from the selected line(s) or document
cs: Odstraní všechny mezery na koncích řádků ve výběru nebo v dokumentu

en: Replace _all in:
cs: Nahradit _vše v:

en: Replace _with:
cs: Nahra_dit pomocí:

en: Reverse the order of something
cs: Změní pořadí

en: Revert to the saved version of the file
cs: Zruší všechny změny dokumentu od posledního uložení

en: Romanian
cs: Rumunština

en: Run Mousepad as root
cs: Spustit Mousepad jako správce systému root

en: Save A_ll
cs: Uložit _vše

en: Save As
cs: Uložit jako

en: Save Changes
cs: Uložit změny

en: Save _As
cs: Uložit _jako

en: Save _As...
cs: Uložit j_ako…

en: Save all document in this window
cs: Uloží všechny dokumenty v tomto okně

en: Save current document as another file
cs: Uloží aktuální dokument pod jiným názvem

en: Save the current document
cs: Uloží aktuální dokument

en: Search _direction:
cs: _Směr hledání:

en: Search backwards for the same text
cs: Hledá stejný text dozadu

en: Search for and replace text
cs: Hledá a nahradí text

en: Search for text
cs: Hledání textu

en: Search forwards for the same text
cs: Hledá stejný text dopředu

en: Search history size:
cs: Velikost historie hledání:

en: Search menu
cs: Nabídka hledat

en: Second key press
cs: Stisknutí druhé klávesy

en: Select F_ont...
cs: Vybrat _písmo...

en: Select Tab Size
cs: Vyberte velikost tabulátoru

en: Select _All
cs: _Vybrat vše

en: Select the next tab
cs: Vybere další kartu

en: Select the previous tab
cs: Vybere předchozí kartu

en: Select the text in the entire document
cs: Vybere text celého dokumentu

en: Selection
cs: Výběru

en: Session restore:
cs: Obnovení relace:

en: Set custom tab size
cs: Nastavit vlastní velikost tabulátoru

en: Set the line ending of the document to DOS / Windows (CR LF)
cs: Nastaví konce řádků dokumentu na typ DOS / Windows (CR LF)

en: Set the line ending of the document to Mac (CR)
cs: Nastaví konce řádků dokumentu na typ Mac (CR)

en: Set the line ending of the document to Unix (LF)
cs: Nastaví konce řádků dokumentu na typ Unix (LF)

en: Shortcuts Editor
cs: Editor zkratek

en: Shortcuts...
cs: Klávesové zkratky...

en: Show all encodings
cs: Zobrazit všechna kódování

en: Show full filename in title bar
cs: Zobrazit celý název souboru v záhlaví

en: Show line numbers
cs: Zobrazit čísla řádků

en: Show the preferences dialog
cs: Zobrazit dialogové okno s předvolbami

en: Show the shortcuts dialog
cs: Zobrazit okno se zkratkami

en: Show toolbar
cs: Zobrazit panel nástrojů

en: Simple Text Editor
cs: Jednoduchý textový editor

en: Small Toolbar
cs: Malý panel nástrojů

en: South European
cs: Jihoevropské

en: Spell Checking
cs: Kontrola pravopisu

en: St_atusbar
cs: Sta_vový řádek

en: St_rip Trailing Spaces
cs: Odst_ranit mezery na konci řádků

en: Store the byte-order mark in the file
cs: Ukládá značku o pořadí bajtů v souboru

en: Style:
cs: Styl:

en: System
cs: Systém

en: Tab _Size
cs: Velikost _tabulátoru

en: Tab mode:
cs: Režim tabulátoru:

en: Tab width:
cs: Šířka tabulátoru:

en: Tab: Indent selection (Shift+Tab: Unindent)
cs: Tab: Odsadí výběr (Shift+Tab: Předsadí)

en: Templates should be %s valid
cs: Šablony by měly být %s validní

en: Text Below Icons
cs: Text pod ikonami

en: Text Beside Icons
cs: Text vedle ikon

en: Text Editor
cs: Textový editor

en: Text Editor Settings
cs: Nastavení textového editoru

en: Text Files
cs: Textové soubory

en: Text Only
cs: Pouze text

en: Text;Editor;Mousepad;Preferences;Settings;Configure;
cs: Text;Editor;Mousepad;předvolby;nastavení;konfigurovat;konfigurace;

en: Thai
cs: Thajština

en: The Mousepad developers
cs: Vývojáři Mousepadu

en: The Mousepad developers. All rights reserved.
cs: Vývojáři aplikace Mousepad. Všechna práva vyhrazena.

en: The default language for new documents is set here. It can then be changed per document via the context menu, where there are also spelling correction suggestions for underlined words.
cs: Zde se nastavuje výchozí jazyk pro nové dokumenty. Může být změněn pro jednotlivé dokumenty pomocí kontextové nabídky, kde jsou i návrhy na opravu pravopisu u podtržených slov.

en: The document has been externally modified. Do you want to continue saving?
cs: Dokument byl změněn jiným procesem. Chcete pokračovat v ukládání?

en: The document has been externally modified. Do you want to reload it from disk?
cs: Dokument byl změněn jiným procesem. Chcete jej znovu načíst z disku?

en: The document is %s valid.
cs: Dokument %s je platný.

en: The document is not %s valid.
cs: Dokument %s je neplatný.

en: The document is read-only, do you want to save it as another file?
cs: Dokument je pouze pro čtení, chcete jej uložit jako jiný soubor?

en: The file seems to be encoded in %s, but you have chosen %s encoding. Do you confirm this choice?
cs: Tento soubor je zřejmě kódován v %s, ale zvolili jste kódování %s. Chcete tuto volbu potvrdit?

en: The interval at which to print line numbers. For example a value of 1 will print a line number on each line, a value of 2 will print a line number on every other line, and so on.
cs: Perioda pro zobrazení čísel řádků. Například hodnota 1 zajistí výpis čísla řádku u každého řádku, hodnotou 2 nastavíte výpis čísla řádku u každého druhého řádku a tak dále.

en: The number of space characters for a tabulation
cs: Počet mezer pro vyjádření tabulátoru

en: The shortcuts editor is available here as a popover or as a dialog below the preferences in the menu bar.
cs: Editor zkratek je dostupný jako vyskakovací okno, nebo dialogové okno v nastavení na liště nabídek.

en: Three spaces
cs: Tři mezery

en: To _Lowercase
cs: Na _malá písmena

en: To _Opposite Case
cs: Na _opačnou velikost písmen

en: To _Title Case
cs: _První písmena na velká

en: To _Uppercase
cs: Na _velká písmena

en: Toggle breaking lines in between words
cs: Přepíná funkci zalamování řádků

en: Toggle the overwrite mode
cs: Přepnout režim přepisování

en: Turkish
cs: Turečtina

en: Two spaces
cs: Dvě mezery

en: Undo the last action
cs: Vrátí zpět poslední akci

en: Unsupported character set
cs: Nepodporovaná znaková sada

en: Untitled
cs: Nepojmenovaný

en: Up
cs: Nahoru

en: Use '%s' as template
cs: Použít %s jako šablonu

en: Use system monospace font
cs: Použít pevnou šířku fontu dle systému

en: Vietnamese
cs: Vietnamština

en: View
cs: Pohled

en: View menu
cs: Nabídka zobrazit

en: Viewer Mode
cs: Režim prohlížeče

en: Warning: you are using the root account. You may harm your system.
cs: Varování: používáte účet správce systému root. Můžete poškodit systém.

en: Western
cs: Západní

en: When "unsaved documents" or "always" is selected, Mousepad won't ask for saving modified documents when quitting
cs: Pokud je vybráno "neuložené dokumenty" nebo "vždy", Mousepad se při ukončení nebude ptát na uložení upravených dokumentů

en: Window
cs: Okno

en: Wrap long lines
cs: Zalamovat dlouhé řádky

en: Write Unicode _BOM
cs: Zapisovat _BOM v dokumentech Unicode

en: You have unsaved changes. If you revert the file, they will be lost.
cs: V dokumentu jsou neuložené změny. Vrátíte-li soubor do původního stavu, budou ztraceny.

en: [FILES...]
cs: [SOUBORY...]

en: _About
cs: O _aplikaci

en: _Auto Indent
cs: _Odsazovat automaticky

en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: _Close
cs: _Zavřít

en: _Close Window
cs: _Zavřít okno

en: _Color Scheme
cs: _Barevné schéma

en: _Contents
cs: _Obsah

en: _Copy
cs: _Kopírovat

en: _Decrease Indent
cs: _Snížit odsazení

en: _Delete Selection
cs: _Smazat výběr

en: _Detach Tab
cs: O_dpojit kartu

en: _Document
cs: _Dokument

en: _Don't Save
cs: _Neukládat

en: _Edit
cs: Ú_pravy

en: _Encoding:
cs: _Kódování:

en: _File
cs: _Soubor

en: _Filetype
cs: _Typ souboru

en: _Find
cs: _Najít

en: _Fullscreen
cs: _Režim celé obrazovky

en: _Go to...
cs: _Přejít na...

en: _Help
cs: _Nápověda

en: _Increase Indent
cs: _Zvýšit odsazení

en: _Incremental Search
cs: Pří_růstkové hledání

en: _Jump to
cs: _Přejít

en: _Leading Spaces to Tabs
cs: _Mezery na začátcích řádků na tabulátory

en: _Line number:
cs: Číslo řá_dku:

en: _Match whole word
cs: _Celá slova

en: _Menubar
cs: _Panel s nabídkou

en: _Move
cs: _Přesunout

en: _New
cs: _Nový

en: _Next Tab
cs: _Následující karta

en: _Open
cs: _Otevřít

en: _Open...
cs: _Otevřít…

en: _Paste
cs: Vlož_it

en: _Previous Tab
cs: _Předchozí karta

en: _Print...
cs: _Tisknout...

en: _Quit
cs: _Ukončit

en: _Redo
cs: _Znovu

en: _Replace
cs: Nah_radit

en: _Replace All
cs: _Nahradit vše

en: _Save
cs: _Uložit

en: _Search
cs: _Hledat

en: _Search for:
cs: _Hledaný výraz:

en: _Tabs to Spaces
cs: _Tabulátory na mezery

en: _Toolbar
cs: _Panel nástrojů

en: _Transpose
cs: _Transponovat

en: _Undo
cs: _Zpět

en: _View
cs: _Zobrazit

en: _Viewer Mode
cs: _Režim prohlížeče

en: _Word Wrap
cs: _Zalamování řádku

en: _Wrap around
cs: _Po nalezení poslední shody pokračovat od začátku

en: after a crash
cs: po havárii

en: always
cs: vždy

en: never
cs: nikdy

en: new tabs
cs: nových kartách

en: new tabs in a new window
cs: nových kartách v novém okně

en: new windows
cs: nových oknech

en: saved documents
cs: uložené dokumenty

en: unsaved documents
cs: neuložené dokumenty
