Pidgin - en to dz translation catalogue (1870 entries)

en: 
    Last Seen: %s ago
dz: 
    ཧེ་མཐོང་ཡོདཔ་: %s ཧེ་མ།

en: 
    Your Preferred Contact Methods
dz: 
    ཁྱོད་རའི་དགའ་དམ་ཅན་གྱི་འབྲེལ་སའི་ཐབས་ལམ་ཚུ།

en:  <i>(identified)</i>
dz:  <i>(ངོས་འཛིན་བྱུང་མི)</i>

en: %s [<I>%s</I>] entered the room.
dz: %s [<I>%s</I>] ཁང་མིག་ནང་བཀོད་ཡོདཔ།

en: %s appears to be offline and did not receive the message that you just sent.
dz: %sའདི་ ཨོཕ་ལ་ཡིན་འབད་བྱུངམ་ཨིནམ་དང་ཁྱོད་ཀྱིས་བཏང་མི་འཕྲིན་དོན་འདི་མ་ཐོབ།

en: %s became idle
dz: %s ལས་མེད་ལུ་འགྱུར་སོའི།

en: %s became unidle
dz: %s ལས་མེད་ལུ་མ་འགྱུར།

en: %s disconnected
dz: %s མཐུད་ལམ་བཏོག་ཡོདཔ།

en: %s disconnected.
dz: %s རྒྱུན་བཅད་བཅདཔ།

en: %s entered the room.
dz: %s ཁང་མིག་ནང་བཀོད་ཡོདཔ།

en: %s has become idle (%s)
dz: %s འདི་ ལས་མེད་འགྱུར་སོ་ནུག (%s)

en: %s has become idle.
dz: %sའདི་ལས་མེད་ལུ་འགྱུར་སོ་ནུག

en: %s has been invited to this conversation.
dz: གྲོས་གླེང་འདི་ནང་%s མགྲོན་བརྡ་འབད་ནུག

en: %s has changed the topic of <I>%s</I> to: %s
dz: %s ཀྱིས  <I>%s</I> གི་མགོ་མིང་འདི་ %sལུ་ བསྒྱུར་བཅོས་རྐྱབས་ནུག

en: %s has changed the topic to: %s
dz: %s གིས་ གནད་དོནའདི་: %s ལུ་བསྒྱུར་བཅོས་རྐྱབས་ནུག

en: %s has cleared the topic.
dz: %s གིས་ གནད་དོན་བསལ་ཡོདཔ་ཨིན་པས།

en: %s has closed the conversation.
dz: %s གིས་ གྲོས་གླེང་ཁ་བསྡམས་ཡོདཔ།

en: %s has gone away.
dz: %s ཡར་སོ་ནུག

en: %s has gone away. (%s)
dz: %s འདི་ ཡར་སོ་ནུག (%s)

en: %s has invited %s to the chat room %s
dz:  %s གིས་ %s འ་དི ཁ་སླབ་ཁང་མིག %s
     ལུ་  མགྲོན་བརྡ་འབད་ནུག

en: %s has invited %s to the chat room %s:
    %s
dz: %s གིས་ %s འདི་ ཁ་སླབ་ཁང་མིག་ %s ནང་ མགྱོནམ་འབོ་ཡོདཔ་ཨིན་པས།:
    %s

en: %s has paused while typing to you (%s)
dz: ཁྱོད་  (%s) ལུ་ ཡིག་དཔར་བརྐྱབ་པའི་སྐབས་སུ་ %s གིས་ ཐེམ་ཡོདཔ་ཨིན།

en: %s has returned from being away (%s)
dz: %s འདི་གིས་ ཕྱི་ཁ་ལས་ ལོག་ནུག (%s)

en: %s has returned from being idle (%s)
dz: %s འདི་གིས་ ལས་མེད་ལས་ ལོག་ནུག (%s)

en: %s has sent you a message. (%s)
dz: %s གིས་ ཁྱོད་ལུ་ འཕྲིན་དོན་གཅིག་བཏང་ཡོད། (%s)

en: %s has set the topic to: %s
dz: %s འདི་གིས་%s ལུ་གནད་དོན་གཞི་སྒྲིག་འབད་ནུག

en: %s has signed off (%s)
dz: %s འདི་གིས་ ཐོན་ཡར་སོ་ནུག (%s)

en: %s has signed off.
dz: %s གིས་ འཐོན་ཡོདཔ།

en: %s has signed on (%s)
dz: %s འདི་གིས་ ནང་ན་འཛུལ་ནུག (%s)

en: %s has signed on.
dz: %s འདི་འཛུལ་ཡོདཔ།

en: %s has started typing to you (%s)
dz: %s འདི་གིས་ཁྱོད་ལུ་ཡིག་དཔར་རྐྱབ་ནི་འགོ་བཙུགས་ཅི (%s)

en: %s has stopped typing to you (%s)
dz: %s འདི་གིས་ ཁྱོད་ལུ་ ཡིག་དཔར་རྐྱབ་ནི་བཞག་ནུག (%s)

en: %s is no longer away.
dz: %s འདི་ད་ལས་ཕར་ཕྱི་ཁ་མེན།

en: %s is no longer idle.
dz: %sའདི་ད་ལས་ཕར་ལས་མེད་མེན།

en: %s is not a regular file. Cowardly refusing to overwrite it.
dz: %sའདི་དུས་རྒྱུན་གྱི་ཡིག་སྣོད་མེན།ཁུམས་བཞིན་དུ་སླར་སྲུང་ངོས་ལེན་མི་འབད་བས།

en: %s is not a valid filename.
dz: %sའདི་ནུས་ཅན་གྱི་ཡིག་སྣོད་མིང་མེན།

en: %s is not a valid room handle
dz: %sའདི་ནུས་ཅན་ཁང་མིག་གི་བཤེད་བཟུང་མེན།

en: %s is not a valid room name
dz: %s འདི་ ནུས་ཅན་གྱི་ཁང་མིག་མིང་ མེན་པས།

en: %s is not a valid server name
dz: %s འ་དི ནུས་ཅན་སར་བར་གྱི་མིང་མེན།

en: %s is now known as %s
dz: %s འདི་%s ཟེར་སླབ་ཨིན།

en: %s is now known as %s.
dz: %s འདི་ %s.ཟེར་སླབ་ཨིན།

en: %s is offering to send file %s
dz: %sའདི་གིས་ཡིག་སྣོད་%sགཏང་ནིའི་དང་ལེན་འབདཝ་མས།

en: %s just signed off
dz: %s འདི་ ད་ལྟོ་འཐོནམ་ཅིག་ཨིན།

en: %s just signed on
dz: %s འདི་ད་ལྟོ་འཛུལཝ་ཅིག་ཨིན།

en: %s left the room (%s).
dz: %sའདི་ཁང་མིག་(%s)ནང་ལས་ཡར་སོ་ཡི།

en: %s left the room.
dz: %s ཁང་མིག་ནང་ལས་ཡར་སོ་ཡི།

en: %s said your nick in %s
dz: %s གིས་ ཁྱོད་ཀྱི་ ནིཀ་འདི་  %s ཨིན་ཟེར་སླབ་ཅི།

en: %s sent a message in %s
dz: %s གིས་ %s ནང་ འཕྲིན་དོན་གཅིག་བཏང་ཡོད།

en: %s sent message to whiteboard on %s channel. Would you like to open the whiteboard?
dz: རྒྱུ་ལམ་ %s གུ་ལུ་ པང་དེབ་དཀརཔོ་ལུ་ %s གིས་ འཕྲིན་དོན་བཏང་ཡོདཔ། ཁྱོད་ཀྱིས་ པང་དེབ་དཀརཔོ་འདི་ཁ་ཕྱེ་ནི་ཨིན་ན?

en: %s sent message to whiteboard. Would you like to open the whiteboard?
dz: %s གིས་ པང་དེབ་དཀརཔོ་ལུ་འཕྲིན་དོན་བཏང་ཡོདཔ། ཁྱོད་ཀྱིས་ པང་དེབ་དཀརཔོ་འདི་ཁ་ཕྱེ་ནི་ཨིན་ན?

en: %s sent you a message
dz: %s གིས་ ཁྱོད་ལུ་ འཕྲིན་དོན་གཅིག་བཏང་ཡོདཔ།

en: %s wants to send you %s (%s)
dz: %sའདི་གིས་ཁྱོད་ལུ་%s (%s)གཏང་ནི་ཨིན་པས།

en: %s wants to send you a file
dz: %sའདི་གིས་ཁྱོད་ལུ་ཡིག་སྣོད་གཏང་ནི་ཨིན་པས།

en: %s%s%s%s has made %s his or her buddy%s%s
dz: %s%s%s%s གིས་ %s འདི་ ཁོ་རའི་ཡང་ན་མོ་རའི་ བ་ཌི་%s%s བཟོ་ཡོདཔ་ཨིན།

en: %s. Try `%s -h' for more information.
dz: %s. བརྡ་དོན་ཧེང་བཀལ་དོན་ལུ་ `%s -h' འབད་རྩོན་བསྐྱེད།

en: (%s) %s <AUTO-REPLY>: %s
dz: (%s) %s <རང་བཞིན-ལན>: %s

en: (Re-)Request authorization
dz: (ལོག-)ཞུ་ནིའི་དབང་ཆ་སྤྲོད་།

en: (There was an error converting this message.	 Check the 'Encoding' option in the Account Editor)
dz: (འཕྲིན་དོན་འདི་གཞི་སྒྱུར་འབད་བའི་སྐབས་ འཛོལ་བ་བྱུང་ནུག	 རྩིས་ཐོ་ཞུན་དག་པའི་ནང་ 'ཨིན་ཀོ་ཌིང་'གདམ་ཁ་ ཞིབ་དཔྱད་འབད)

en: (none)
dz: (ཅི་མེད།)

en: +++ %s became idle
dz: +++ %s འདི་ལས་མེད་ལུ་འགྱུར་སོང་ཡི།

en: +++ %s became unidle
dz: +++ %s འདི་ ལཱ་ཡོདཔ་ལུ་འགྱུར་སོང་ཡི།

en: +++ %s signed off
dz: +++ %s འཐོན་ཡོདཔ།

en: +++ %s signed on
dz: +++ %s འཛུལ་ཡོདཔ།

en: /Accounts
dz: /རྩིས་ཐོ་ཚུ།

en: /Buddies/Add Buddy...
dz: /ཆ་རོགས་ཚུ/ཆ་རོགས་ཁ་སྐོང་རྐྱབས...

en: /Buddies/Add C_hat...
dz: /བ་ནིསི/ཁ་སླབ་ཁ་སྐོང་རྐྱབས...(_C)

en: /Buddies/Add Chat...
dz: /ཆ་རོགས་ཚུ་/ཁ་སླབ་ཁ་སྐོང་བརྐྱབ།...

en: /Buddies/Add Group...
dz: /ཆ་རོགས་ཚུ་/སྡེ་ཚན་ཁ་སྐོང་བརྐྱབ།...

en: /Buddies/Add _Group...
dz: /བ་དིསི/སྡེ་ཚན་ཁ་སྐོང་རྐྱབས...(_G)

en: /Buddies/Get User Info...
dz: /ཆ་རོགས་ཚུ་/ལག་ལེན་པའི་བརྡ་དོན་ལེན།...

en: /Buddies/Get User _Info...
dz: /ཆ་རོགས་ཚུ་/་ལག་ལེན་པའི་བརྡ་དོན་ལེན ..(_I)

en: /Buddies/Join a Chat...
dz: /ཆ་རོགས་ཚུ་/ཁ་སླབ་ཀྱི་གྲངས་སུ་འཛུལ...

en: /Buddies/Join a _Chat...
dz: /ཆ་རོགས་ཚུ་/ཁ་སླབ་ཀྱི་གྲངས་སུ་འཛུལ...(_C)

en: /Buddies/New Instant Message...
dz: /ཆ་རོགས་ཚུ་/འཕྲལ་མྱུར་འཕྲིན་དོན་གསརཔ།...

en: /Buddies/New Instant _Message...
dz: /ཆ་རོགས་ཚུ/འཕྲལ་མྱུར་འཕྲིན་དོན་གསརཔ...(_M)

en: /Buddies/Sort Buddies
dz: /ཆ་རོགས་ཚུ་/ཆ་རོགས་ཚུ་དབྱེ་སེལ་འབད།

en: /Buddies/View User _Log...
dz: /ཆ་རོགས་ཚུ/ལག་ལེན་པའི་དྲན་དེབ་བལྟ ...(_L)

en: /Buddies/_Add Buddy...
dz: /ཆ་རོགས་ཚུ/ཆ་རོགས་ཁ་སྐོང་རྐྱབས...(_A)

en: /Buddies/_Quit
dz: /ཆ་རོགས་ཚུ་/སྤང་།(_Q)

en: /Buddies/_Sort Buddies
dz: /ཆ་རོགས་ཚུ་/ཆ་རོགས་ཚུ་དབྱེ་སེལ།(_S)

en: /Conversation
dz: /གྲོས་གླེང་།

en: /Conversation/Add Buddy Pounce...
dz: /གྲོས་གླེང་/ཆ་རོགས་པ་འུནསི་ཁ་སྐོང་རྐྱབས...

en: /Conversation/Add Buddy _Pounce...
dz: /གྲོས་གླེང་/ཆ་རོགས་པ་འུནསི་ཁ་སྐོང་རྐྱབས...(_P)

en: /Conversation/Add...
dz: /གྲོས་གླེང་/ཁ་སྐོང་རྐྱབས...

en: /Conversation/Al_ias...
dz: /གྲོས་གླེང་/མིང་གཞན...(_i)

en: /Conversation/Alias...
dz: /གྲོས་གླེང་/མིང་གཞན...

en: /Conversation/Block...
dz: /གྲོས་གླེང་/བཀག...

en: /Conversation/Clea_r Scrollback
dz: /གྲོས་གླེང་/རྒྱབ་སྒྲིལ་བསལ།(_r)

en: /Conversation/Get Info
dz: /གྲོས་གླེང་/བརྡ་དོན་ལེན།

en: /Conversation/In_vite...
dz: /གྲོས་གླེང་/མགྲོན་དུ་འབོད...(_V)

en: /Conversation/Insert Imag_e...
dz: /གྲོས་གླེང་/གཟུགས་བརྙན་བཙུགས...(_e)

en: /Conversation/Insert Image...
dz: /གྲོས་གླེང་/གཟུགས་བརྙན་བཙུགས...

en: /Conversation/Insert Lin_k...
dz: /གྲོས་གླེང་/འབྲེལ་ལམ་བཙུགས...(_K)

en: /Conversation/Insert Link...
dz: /གྲོས་གླེང་/འབྲེལ་ལམ་བཙུགས...

en: /Conversation/Invite...
dz: /གྲོསགླེང་/མགྲོན་དུ་འབོད...

en: /Conversation/M_ore
dz: /གྲོས་གླེ་ང/ཧེང་བཀལ།(_o)

en: /Conversation/More
dz: /གྲོས་གླེ་ང/ཧེང་བཀལ།

en: /Conversation/New Instant _Message...
dz: /གྲོས་གླེང་/འཕྲལ་མྱུར་འཕྲིན་དོན་གསརཔ...(_M)

en: /Conversation/Remove...
dz: /གྲོས་གླེང་/རྩ་བསྐྲད་གཏང་...

en: /Conversation/Se_nd File...
dz: /གྲོས་གླེང་/ཡིག་སྣོད་གཏང་...(_n)

en: /Conversation/Send File...
dz: /གྲོས་གླེང་/ཡིག་སྣོད་གཏང་...

en: /Conversation/View Log
dz: /གྲོས་གླེང་/དྲན་དེབ་བལྟ

en: /Conversation/View _Log
dz: /གྲོས་གླེང་/དྲན་དེབ་ལུ་བལྟ(_L)

en: /Conversation/_Add...
dz: /གྲོསགླེང་/ཁ་སྐོང་རྐྱབས...་(_A)

en: /Conversation/_Block...
dz: /གྲོས་གླེང་/བཀག...(_B)

en: /Conversation/_Close
dz: /གྲོས་གླེ་ང/ཁ་བསྡམ(_C)

en: /Conversation/_Find...
dz: /གྲོས་གླེང་/འཚོལ...(_F)

en: /Conversation/_Get Info
dz: /གྲོས་གླེང་/བརྡ་དོན་ལེན(_G)

en: /Conversation/_Remove...
dz: /གྲོས་གླེང་/རྩ་བསྐྲད་གཏང...(_R)

en: /Conversation/_Save As...
dz: /གྲོས་གླེང་/ བཟུམ་སྦེ་སྲུང་བཞག་འབད(_S)

en: /Help/Online _Help
dz: /གྲོགས་རམ/གློག་ཐོག་གྲོགས་རམ(_H)

en: /Help/_About
dz: /གྲོགས་རམ/སྐོར་ལས(_A)

en: /Help/_Debug Window
dz: /གྲོགས་རམ/རྐྱེན་སེལ་སྒོ་སྒྲིག(_D)

en: /Options/Enable Logging
dz: /གདམ་ཁཚུ/ནང་བསྐྱོད་ ལྕོགས་ཅན་བཟོ།

en: /Options/Enable Sounds
dz: /གདམ་ཁ་ཚུ/སྒྲ་སྐད་ཚུ་ལྕོགས་ཅན་བཟོ།

en: /Options/Enable _Logging
dz: /གདམ་ཁ་ཚུ/ནང་བསྐྱོད་ ལྕོགས་ཅན་བཟོ(_L)

en: /Options/Enable _Sounds
dz: /གདམ་ཁ་ཚུ/སྒྲ་སྐད་ཚུ་ལྕོགས་ཅན་བཟོ(_S)

en: /Options/Show Formatting Toolbars
dz: /གདམ་ཁ་ཚུ་/རྩ་སྒྲིག་གི་ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་ཚུ་སྟོན།

en: /Options/Show Formatting _Toolbars
dz: /གདམ་ཁ་ཚུ་/རྩ་སྒྲིག་འབད་ནི་ལག་ཆས་ཚུ་སྟོན།(_T)

en: /Options/Show Ti_mestamps
dz: /གདམ་ཁཚུ་/དུས་བཀོད་ཚུ་སྟོན(_m)

en: /Options/Show Timestamps
dz: /གདམ་ཁ་ཚུ་/དུས་བཀོད་ཚུ་སྟོན།

en: /Tools
dz: /ལག་ཆས་ཚུ།

en: /Tools/Buddy _Pounces
dz: /ལག་ཆས་ཚུ་/ཆ་རོགས་ པ་འུནསི(_P)

en: /Tools/Mute Sounds
dz: /ལག་ཆས་ཚུ་/སྐད་མེད་སྒར་སྐད།

en: /Tools/Mute _Sounds
dz: /ལག་ཆས་ཚུ་/སྐད་མེད་ སྒྲ་སྐད་ཚུ།(_S)

en: /Tools/Plu_gins
dz: /ལག་ཆས་ཚུ་/པ་ལག་ཨིནསི།(_g)

en: /Tools/Pr_eferences
dz: /ལག་ཆས/དགའ་གདམ(_e)

en: /Tools/Pr_ivacy
dz: /ལག་ཆས/སྒེར་གཙང་།(_i)

en: /Tools/Privacy
dz: /ལག་ཆས/སྒེར་གཙང་།

en: /Tools/R_oom List
dz: /ལག་ཆས་/ཁང་མིག་ཐོ་ཡིག(_o)

en: /Tools/Room List
dz: /ལག་ཆས/ཁང་མིག་ཐོ་བཀོད།

en: /Tools/System _Log
dz: /ལག་ཆས་ཚུ་/དྲན་དེབ་རིམ་ལུགས།(_L)

en: /Tools/_File Transfers
dz: /ལག་ཆས/ཡིག་སྣོད་གནས་སོར(_F)

en: /_Accounts
dz: /རྩིས་ཐོ་ཚུ།(_A)

en: /_Buddies
dz: /ཆ་རོགས་ཚུ(_B)

en: /_Conversation
dz: གྲོས་གླེང་(_C)

en: /_Help
dz: /གྲོགས་རམ(_H)

en: /_Options
dz: /གདམ་ཁ་ཚུ(_O)

en: /_Tools
dz: /ལག་ཆས།(_T)

en: 0 people in room
dz: ཁང་མིག་ནང་མི་ཀླད་བསྐོར།

en: <AUTO-REPLY>
dz: <རང་བཏིན་-ལན་གསལ།>

en: <I>%s</I> removed all <I>%s's</I> modes
dz: <I>%s</I> གེ་ར་རྩ་བསྐྲད་བཏང་ཡི་ <I>%s's</I> ཐབས་ལམ་ཚུ།

en: <I>%s</I> removed all channel <I>%s</I> modes
dz: <I>%s</I> རྒྱུ་ལམ་གེ་ར་རྩ་བསྐྲད་བཏང་ཡི<I>%s</I>ཐབས་ལམ་ཚུ།

en: <I>%s</I> set <I>%s's</I> modes to: %s
dz: <I>%s</I> གཞི་སྒྲིག་འབད <I>%s's</I> ཐབས་ལམ་ཚུ: %sལུ།

en: <I>%s</I> set channel <I>%s</I> modes to: %s
dz: <I>%s</I> རྒྱུ་ལམ་གཞི་སྒྲིག་འབད་ <I>%s</I>ཐབས་ལམ་ཚུ: %sལུ།

en: <b><font color="red">The logger has no read function</font></b>
dz: <b><font color="red">དྲན་དེབ་བཀོད་མི་ལུ་ལྷག་ནིའི་བྱ་བ་མིན་འདུག</font></b>

en: <b>Channel Name:</b> %s
dz: <b>རྒྱུ་ལམ་གྱི་མིང་:</b> %s

en: <b>Conversation with %s on %s:</b><br>
dz:  %s:</b><br> གུ་ལུ་ %s གཅིག་ཁར་གྲོས་གླེང་།<b>

en: <b>File:</b> %s
    <b>File size:</b> %s
    <b>Image size:</b> %dx%d
dz: <b>ཡིག་སྣོད:</b> %s
    <b>ཡིག་སྣོད་ཀྱི་ཚད:</b> %s
    <b>གཟུགས་བརྙན་གྱི་ཚད:</b> %dx%d

en: <b>Group Title:</b> %s<br>
dz: <b>སྡེ་ཚན་མགོ་མིང་།:</b> %s<br>

en: <b>Notes Group ID:</b> %s<br>
dz: <b>སྡེ་ཚན་ཨའི་ཌི་དྲན་ཐོ་བཀོདཔ་ཨིན།:</b> %s<br>

en: <b>Plugin Details</b>
dz: <b>པ་ལག་ཨིན་རྒྱས་བཤད་ཚུ།</b>

en: <b>Receiving As:</b>
dz: <b> As འཐོབ་དོ :</b>

en: <b>Receiving From:</b>
dz: <b>ལས་ འཐོབ་དོ:</b>

en: <b>Sending As:</b>
dz: <b >As གཏང་དོ:</b>

en: <b>Sending To:</b>
dz: <b>ལུ་ གཏང་དོ:</b>

en: <br><b>Channel Cipher:</b> %s
dz: <br><b>རྒྱུ་ལམ་ གསང་ཡིག:</b> %s

en: <br><b>Channel Founder:</b> %s
dz: <br><b>རྒྱུ་ལམ་ ཐོབ་མི:</b> %s

en: <br><b>Channel HMAC:</b> %s
dz: <br><b>རྒྱུ་ལམ་ཨེཆ་ཨེམ་ཨེ་སི:</b> %s

en: <br><b>Channel Modes:</b>
dz: <br><b>རྒྱུ་ལམ་གྱི་ཐབས་ལམ་ཚུ:</b>

en: <br><b>Channel Topic:</b><br>%s
dz: <br><b>རྒྱུ་ལམ་གནད་དོན:</b><br>%s

en: <br><b>Founder Key Babbleprint:</b><br>%s
dz: <br><b>བ་བཱལ་པིརིནཊི་ ལྡེ་མིག་གཞི་བཙུགས་འབད་མི:</b><br>%s

en: <br><b>Founder Key Fingerprint:</b><br>%s
dz: <br><b>མཛུབ་རྗེས་ལྡེ་མིག་གཞི་བཙུགས་མི:</b><br>%s

en: <br><b>User Count:</b> %d
dz: <br><b>ལག་ལེན་པ་ གྱངས་ཁ་རྐྱབས:</b> %d

en: <br>At %s since %s
dz: <br> %s ལུ %sལས་ཚུར།

en: <font color="red"><b>Could not read file: %s</b></font>
dz: <font color="red"><b>ཡིག་སྣོད་ལྷག་མ་ཚུགས: %s</b></font>

en: <font color="red"><b>Unable to find log path!</b></font>
dz: <font color="red"><b>དྲན་དེབ་ཀྱི་འགྲུལ་ལམ་འཚོལ་མ་ཐོབ!</b></font>

en: <h1>Conversation with %s</h1>
dz: <h1>འཕྲིན་དོན་དང་བཅས%s</h1>

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation in %s on %s</span>
dz: <span size='larger' weight='bold'>%s ནང་ %s</span> གུ་ལུ་ གྲོས་གླེང་།

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation with %s on %s</span>
dz: <span size='larger' weight='bold'> %s དང་གཅིག་ཁར་ %s</span> གུ་ལུ་གྲོས་གླེང་།

en: <span size='larger' weight='bold'>Error saving image</span>
    
    %s
dz: <span size='larger' weight='bold'>གཟུགས་བརྙན་གྱི་སྲུང་བཞག་འཛོལ་བ</span>
    
    %s

en: <span size='larger' weight='bold'>Unrecognized file type</span>
    
    Defaulting to PNG.
dz: <span size='larger' weight='bold'>ངོ་མ་ཤེས་པའི་ཡིག་སྣོད་དབྱེ་བ</span>
    
     PNG  ལུ་སྔོན་སྒྲིག་འབདཝ་ཨིན།

en: <span style="italic">Example: stunserver.org</span>
dz: <span style="italic">དཔེར་བརྗོད།: stunserver.org</span>

en: <span weight="bold" size="larger">You have mail!</span>
dz: <span weight="bold" size="larger">ཁྱོད་ལུ་ཡིག་འཕྲིན་གཅིག་ཡོད།!</span>

en: A Sametime administrator has issued the following announcement on server %s
dz: དུས་ཚོད་གཅིག་པའི་བདག་སྐྱོང་པ་གིས་སར་བར་ %s གུ་ འོག་ལུ་ཡོད་པའི་ཁྱབ་བསྒྲགས་སྤྲོད་ཡོདཔ་ཨིན།

en: A file is available for download from:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
dz: :
    ལས་ཕབ་ལེན་གྱི་དོན་ལུ་ཡིག་སྣོད་ཐོབ་ཚུགས།ཐག་རིང་གི་ཧོསཊི: %s
    ཐག་རིང་གི་འདྲེན་ལམ: %d

en: A folder with that name already exists
dz: ལེ་སྣོད་འདི་ ཨ་ཕི་མིང་དང་སྦྲགས་ཏེ་ ཧེ་མ་ལས་རང་འདུག

en: A group named '%s' already exists in your buddy list.
dz: ཁྱོད་ཀྱི་ ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་ནང་ '%s' ཟེར་བའི་སྡེ་ཚན་གཅིག་ཧེ་མ་ལས་རང་གནས་ཏེ་འདུག

en: A horizontal scrolling version of the buddy list.
dz: ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་གི་ཐད་སྙོམས་ བཤུལ་སྒྲིལ་ཐོན་རིམ།

en: A music messaging session has been requested. Please click the MM icon to accept.
dz: སྙན་ཆ་འཕྲིན་གཏོང་ལཱ་ཡུན་གཅིག་ཞུ་བ་འབད་ཡོདཔ་ཨིན་པས། དང་ལེན་འབད་ནིའི་དོན་ལས་ ཨེམ་ཨེམ་ངོས་དཔར་འདི་ཨེབ་གནང་།

en: ABI version mismatch %d.%d.x (need %d.%d.x)
dz: ཨེ་བི་ཨའི་ཐོན་རིམ་མ་མཐུནམ་ %d.%d.x (need %d.%d.x)

en: AIM Account
dz: ཨེ་ཨའི་ཨེམ་ རྩིས་ཐོ།

en: Accept chat invitation?
dz: ཁ་སླབ་མགྲོན་བརྡ་དང་ལེན་འབད་ནི་ཨིན་ན?

en: Accept file transfer request from %s?
dz: %sལས་ཡིག་སྣོད་གནས་སོར་གྱི་ཞུ་བ་དང་ལེན་འབད་འོང་ག?

en: Account
dz: རྩིས་ཐོ།

en: Account has been disabled
dz: རྩིས་ཐོ་འདི་ ལྕོགས་མིན་ཐལ་སོ་ནུག

en: Account type:
dz: རྩིས་ཐོའི་དབྱེ་བ:

en: Account was not added
dz: རྩིས་ཐོ་འདི་ ཁ་སྐོང་མ་བརྐྱབ་པས།

en: Account:
dz: རྩིས་ཐོ:

en: Account: %s (%s)
dz: རྩིས་ཐོ།: %s (%s)

en: Accounts
dz: རྩིས་ཐོ་ཚུ།

en: Action
dz: བྱ་བ།

en: Add
dz: ཁ་སྐོང་རྐྱབས།

en: Add / Remove
dz: ཁ་སྐོང་འབད/རྩ་བསྐྲད་གཏང་།

en: Add Account
dz: རྩིས་ཐོ་ཁ་སྐོང་རྐྱབས།

en: Add Buddy
dz: ཆ་རོགས་ཁ་སྐོང་རྐྱབས།

en: Add Buddy Pounce
dz: ཆ་རོགས་པ་འུནསི་ཁ་སྐོང་བརྐྱབ།

en: Add Channel Private Group
dz: སྒེར་དོན་ སྡེ་ཚན་རྒྱུ་ལམ་ ཁ་སྐོང་འབད།

en: Add Channel Public Key
dz: མི་མང་ལྡེ་མིག་གི་རྒྱུ་ལམ་ཁ་སྐོང་འབད།

en: Add Chat
dz: ཁ་སླབ་ཁ་སྐོང་འབད་

en: Add Group
dz: སྡེ་ཚན་ཁ་སྐོང་འབད།

en: Add Notes Address Book Group...
dz: དྲན་འཛིན་ཚུའི་ཁ་བྱང་ཀི་དེབ་སྡེ་ཚན་ཁ་སྐོང་བརྐྱབ།...

en: Add Private Group
dz: སྒེར་དོན་གྱི་སྡེ་ཚན་ ཁ་སྐོང་འབད།

en: Add a new text replacement
dz: ཚིག་ཡིག་ཚབ་མ་གསརཔ་ཁ་སྐོང་རྐྱབས།

en: Add buddy to your list?
dz: ཁྱོད་རའི་ཐོ་ཡིག་ནང་ཆ་རོགས་ཁ་སྐོང་རྐྱབསན?

en: Add to Address Book
dz: ཁ་བྱང་ཀི་དེབ་ལུ་ཁ་སྐོང་རྐྱབས།

en: Add to chat
dz: ཁ་སླབ་ལུ་ཁ་སྐོང་བརྐྱབ།

en: Add to chat...
dz: ཁ་སླབ་ལུ་ཁ་སྐོང་བརྐྱབ།...

en: Address
dz: ཁ་བྱང་།

en: Adds a small box to the buddy list that shows if you have new mail.
dz: ཁྱོད་ལུ་ཡིག་འཕྲིན་གསརཔ་ཡོད་པ་ཅིན་ཟེར་སྟོན་མི་ ཆ་རོགས་ཀྱི་ཐོ་ཡིག་ལུ སྒྲོམ་ ཆུང་ཀུ་ཅིག་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་ཨིན།

en: Adium
dz: ཨེ་ཌིཡམ།

en: Albanian
dz: ཨཱལ་བཱ་ནི་ཡཱན།

en: Algorithm: 	%s
dz:  ཨཱལ་གོ་རི་དམ: 	%s

en: Alias
dz: མིང་གཞན།

en: Alias Buddy
dz: ཆ་རོགས་ཀྱི་མིང་གཞན།

en: Alias Chat
dz: ཁ་སླབ་མིང་གཞན།

en: Alias Contact
dz: འབྲེལ་སའི་མིང་གཞན=

en: Alias:
dz: མིང་གཞན:

en: All
dz: ཆ་མཉམ་རང་།

en: All items below are optional. Enter only the information with which you feel comfortable.
dz: འོག་གི་རྣམ་གྲངས་གེ་ར་ གདམ་ཁ་ཅན་ཨིན། ཁྱོད་རའི་སེམས་ཁ་འབབ་མིའི་བརྡ་དོན་རྐྱངམ་ཅིག་ཐོ་བཀོད་འབད།

en: Allow %s to contact you?
dz:  %sའདི་ཁྱོད་དང་འབྲེལ་བ་འཐབ་བཅུག་ནི་ཨིན་ན?

en: Allow all users to contact me
dz: ལག་ལེན་པ་ཚུ་གེ་ར་ང་དང་འབྲེལ་བ་འཐབ་བཅུག

en: Allow only the users below
dz: འོག་གི་ལག་ལེན་པ་ཚུ་རྐྱངམ་ཅིག་ཆོག

en: Allow only the users on my buddy list
dz: ངེའི་ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་ནང་གི་ལག་ལེན་པ་ཚུ་རྐྱངམ་ཅིག་ཆོག

en: Allow plaintext auth over unencrypted streams
dz: གསང་བ་མ་བཟོ་བའི་རྒྱུན་རིམ་ཚུའི་ལྟག་ལས་ ཚིག་ཡིག་ཉག་རྐྱང་གི་གནང་བ་བྱིན་བཅུག

en: Allows for changing the point values of idle/away/offline states for buddies in contact priority computations.
dz: ལས་མེད/ཕྱི་ཁ/ཨོཕ་ལ་ཡིན་གྱི་གནས་ལུགས་ཚུ་བསྒྱུར་བཅོས་དང་གཙོ་རིམ་འབྲེལ་སའི་རྩིས་བསྡོམས་ནང་ བ་ཌིས་ཚུ་གི་དོན་ལུ་འབད་བཅུགཔ་ཨིན།

en: Allows for controlling the values associated with different buddy states.
dz: ཆ་རོགས་ཀྱི་གནས་ལུགས་མ་འདྲཝ་དང་འབྲེལ་བ་ཡོད་པའི་ བེ་ལུ་ཚུ་ཚད་འཛིན་གྱི་དོན་ལུ་འབད་བཅུགཔ་ཨིན།

en: Allows you to hand-configure how long you've been idle
dz: ཁྱོད་ ལས་མེད་སྦེ་དུས་ཡུན་ག་དེམ་ཅིག་སྡོད་ཡི་ག་ ཁྱོད་ལུ་སྐོར་ཐེངས་-རིམ་སྒྲིག་འབད་བཅུགཔ་ཨིན།

en: Alphabetically
dz: ཀ་ཁའི་གོ་རིམ་ བཞིན།

en: Already Registered
dz: ཧེ་མ་ལས་རང་ ཐོ་བཀོད་འབད་ཡི།

en: Always
dz: ཨ་རྟག་རང་།

en: Always on top
dz: ཨ་རྟག་རང་ མགོ་ལུ་ཨིན།

en: Amharic
dz: ཨམ་ཧ་རིཀ།

en: An ambiguous user ID was entered
dz: ལག་ལེན་པ་གོ་དོན་རྙོགས་དྲགས་ཅན་ཨའི་ཌི་གཅིག་བཙུགས་ཡོདཔ་ཨིན་པས།

en: An error occurred while opening the file.
dz: ཡིག་སྣོད་ཁ་ཕྱེཝ་ད་ འཛོལ་བ་བྱུང་ནུག

en: An error occurred while updating the directory
dz: སྣོད་ཐོ་དུས་མཐུན་བཟོ་བའི་སྐབས་སུ་ འཛོལ་བ་བྱུང་ནུག

en: An example plugin that does stuff - see the description.
dz: ལཱ་འབད་མི་པ་ལག་ཨིན་གྱི་དཔེ-འགྲེལ་བཤད་ལུ་བལྟ།

en: Angry
dz: ཁྲོ་བོ།

en: Animate
dz: བསྒུལ་ཅན་བཟོ།

en: Announcement from %s
dz:  %s ལས་ཁྱབ་བསྒྲགས།

en: Anxious
dz: སེམས་འཚབ།

en: Anyone
dz: ག་འབད་རུང་ཅིག

en: Apply
dz: འཇུག་སྤྱོད་འབད།

en: Arabic
dz: ཨ་ར་བིཀ།

en: Are you sure you want to block %s?
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་%sའདི་བཀག་ནིའི་ངེས་ཏིག་ཨིན་ན?

en: Are you sure you want to delete "%s"
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ %s བཏོན་གཏང་ནི་ངེས་ཏིག་ཨིན་ན?

en: Are you sure you want to delete %s?
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་བཏོན་གཏང་ནི་ངེས་ཏིག་ཨིན་ན %s?

en: Are you sure you want to delete the pounce on %s for %s?
dz: ཁྱོད་ %s དོན་ལུ་ %s གུ་ལུ་ པའུནསི་བཏོན་གཏང་ནི་འདི་ངེས་གཏན་ཨིན་ན?

en: Are you sure you want to remove %s?
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ %s བཏོན་གཏང་ནི་འདི་ངེས་ཏིག་ཨིན་ན?

en: Are you sure you wish to allow %s to contact you?
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ %sའདི་ཁྱོད་ལུ་འབྲེལ་བ་འཐབ་བཅུག་ནིའི་རེ་འདོད་བསྐྱེད་མི་འདི་ངེས་ཏིག་ཨིན་ན?

en: Ashamed
dz: ངོ་ཚ་སྟེ།

en: Attempt to subscribe to %s,%s,%s failed
dz: %s,%s,%s ལུ་ མཁོ་མངགས་འབད་ནིའི་དཔའ་བཅམ་མི་འདི་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ནུག

en: Australian English
dz: ཨསི་ཊེ་ལི་ཡཱན་ ཨིང་ལིཤི

en: Auth Domain
dz: བདེན་ཅན་ཌོ་མེན།

en: Auth User
dz: ལག་ལེན་པ་བདེན་ཅན།

en: Authenticating
dz: བདེན་བཤད་དོ།

en: Authenticating connection
dz: མཐུད་ལམ་བདེན་པ་བཤད་དོ།

en: Authenticating...
dz: བདེན་བཤད་འབད་དོ...

en: Authentication Failure
dz: བདེན་བཤད་འཐུས་ཤོར།

en: Authentication failed
dz: བདེན་བཤད་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Authorization Aborted
dz: དབང་སྤྲོད་བར་ཤོལ།

en: Authorization mechanism too weak
dz: དབང་ཆ་ཐབས་རིག་ནུས་པ་ཆུང་དྲགས་པ།

en: Authorize
dz: དབང་སྤྲོད།

en: Auto-Join
dz: རང་བཞིན་གྱིས་-གྲངས་སུ་འཛུལ།

en: Auto-join
dz: རང་བཞིན་གྱིས་-མཐུད།

en: Auto-response sent:
dz: རང་བཞིན་-ལག་འདི་ བཏང་ཡོདཔ།:

en: Automatic
dz: རང་བཞིན་གྱི།

en: Automatically open whiteboard
dz: རང་བཞིན་གྱིས་ པང་དེབ་དཀརཔོ་ཁ་ཕྱེ།

en: Available
dz: ཐོབ་ཚུགས།

en: Available Conferences
dz: ཐོབ་ཆོག་ཆོག་ཡོད་པའི་གྲོས་ཚོགས་ཚུ།

en: Away
dz: ཕྱི་ཁ།

en: Bad Format
dz: རྩ་སྒྲིག་བྱང་ཉེས།

en: Bad Namespace Prefix
dz: སྔོན་ཚིག་མིང་གི་བར་སྟོང་  བྱང་ཉེས།

en: Bad Request
dz: ཞུ་བ་བྱང་ཉེས།

en: Bad mode
dz: ཐབས་ལམ་བྱ་ཉེས།

en: Ban List
dz: ཐོ་ཡིག་བཀག་དམ་འབད།

en: Banned
dz: བཀག་དམ་ཅན།

en: Based on keyboard or mouse use
dz: ལྡེ་སྒྲོམ་དང་ཡང་ན་ མཱའུསི་ལག་ལེན་ལུ་གཞི་བཞག་སྟེ།

en: Becomes _idle
dz: ལས་མེད་འགྱུརཝ་ཨིན།(_i)

en: Beep too!
dz: བརྡ་སྐད་ཡང་བཏོན།

en: Bengali
dz: བེང་ག་ལི།

en: Birth Day
dz: སྐྱེ་བའི་ཉིནམ།

en: Birth Year
dz: སྐྱེས་ལོ།

en: Birthday
dz: སྐྱེ་བའི་ཉིནམ།

en: Block
dz: བཀག

en: Block %s?
dz: %sའདི་བཀག་ནི་ཨིན་ན?

en: Block IMs without Key Exchange
dz: ལྡེ་མིག་བརྗེ་སོར་མ་འབད་བར་ ཨའི་ཨེམ་ཚུ་  འགག

en: Block User
dz: ལག་ལེན་པ་བཀག

en: Block all users
dz: ལག་ལེན་པ་ཚུ་གེ་ར་བཀག

en: Block messages to whiteboard
dz: པང་དེབ་དཀརཔོ་ལུ་ འཕྲིན་དོན་ཚུ་འགག

en: Block only the users below
dz: འོག་གི་ལག་ལེན་པ་ཚུ་རྐྱངམ་ཅིག་བཀག

en: Blocked
dz: འགགས་ཡོདཔ།

en: Bold
dz: རྒྱགས་པ།

en: Bonjour
dz: བཱོན་ཇོར།

en: Bonjour Protocol Plugin
dz: བཱོན་ཇོར་ གནད་སྤེལ་ལམ་ལུགས་པ་ལག་ཨིན།

en: Bored
dz: ཡིད་བསུན་ཏེ།

en: Bosnian
dz: བོསོ་ནི་ཡཱན།

en: Both
dz: གཉིས་ཆ་རང་།

en: Bottom
dz: མཇུག

en: Br_owse...
dz: བརྡ་འཚོལ།...(_o)

en: British English
dz: བི་རི་ཊིཤི་ ཨིང་ལིཤི

en: Brows_e...
dz: བརྡ་འཚོལ།...(_e)

en: Browser
dz: བརའུ་ཟར

en: Browser Selection
dz: བ་རའུ་ཟར་ སེལ་འཐུ།

en: Browser default
dz: བརའུ་ཟར་ སྔོན་སྒྲིག

en: Buddies
dz: ཆ་རོགས་ཚུ།

en: Buddy Goes _Away
dz: ཆ་རོགས་ཕྱི་ཁ་འགྱོཝ་ད་(_A)

en: Buddy Goes _Idle
dz: ཆ་རོགས་ལས་མེད་ལུ་འགྱུརཝ་ད(_I)

en: Buddy Icon
dz: ཆ་རོགས་ཀྱི་ངོས་དཔར།

en: Buddy Information
dz: ཆ་རོགས་ཀྱི་བརྡ་དོན།

en: Buddy List
dz: ཆ་རོགས་ཀྱི་ཐོ་ཡིག

en: Buddy List Storage Mode
dz: ཆ་རོགས་ཐ་ཡིག་བསག་མཛོད་ཐབས་ལམ།

en: Buddy List Window
dz: ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་གི་སྒོ་སྒྲིག

en: Buddy Pounces
dz: ཆ་རོགས་པའུནསེསི།

en: Buddy State Notification
dz: ཆ་རོགས་ཀྱི་གནས་ལུགས་བརྡ་བསྐུལ་འབད་ནི།

en: Buddy Ticker
dz: ཆ་རོགས་བདེན་རྟགས་བཀལ་མི།

en: Buddy _Signs On/Off
dz: ཆ་རོགས་ འཛུལཝ་/འཐོནམ་ཨིན།(_S)

en: Buddy is "extended" away
dz: ཆ་རོགས་འདི་ "extended" མིན་འདུག

en: Buddy is away
dz: ཆ་རོགས་མེདཔ།

en: Buddy is idle
dz: ཆ་རོགས་འདི་ལས་མེད་ཨིན་པས:

en: Buddy is mobile
dz: ཆ་རོགས་འདི་འགྲུལ་འཕྲིན་ཨིན།

en: Buddy is offline
dz: ཆ་རོགས་འདི་ཨོཕ་ལ་ཡིན་ཨིན་པས།

en: Buddy logs in
dz: ཆ་རོགས་ནང་བསྐྱོད་འབདཝ་ཨིན།

en: Buddy logs out
dz: ཆ་རོགས་ཕྱིར་བསྐྱོད་འབདཝ་ཨིན།

en: Buddy signs on/off
dz: ཆ་རོགས་འཛུལ་/འཐོན།

en: Buddylist loaded successfully!
dz: ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་འདི་་མཐར་འཁྱོལ་སྦེ་ མངོན་གསལ་འབད་ཡོདཔ།!

en: Buddylist saved successfully!
dz: ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་འདི་ མཐར་འཁྱོལ་སྦེ་ སྲུངས་བཞག་ཡོདཔ།!

en: Bulgarian
dz: བཱལ་ག་རི་ཡཱན།

en: Burmese
dz: བར་མིསི

en: Busy
dz: ཁོམ་མེད།

en: By account
dz: རྩིས་ཐོ་གིས།

en: By conversation count
dz: གྲོས་གླེང་ གྱངས་ཁའི་ཐོག་ལུ།

en: By group
dz: སྡེ་ཚན་གྱིས།

en: By status
dz: གནས་ཚད་ཀྱིས།

en: CTCP PING reply
dz: སི་ཊི་སི་པི པིང་ ལན་གསལ།

en: C_hat windows
dz: ཁ་སླབ་སྒོ་སྒྲིག (_h)

en: C_lear finished transfers
dz: གནས་སོར་རྫོགས་ཡོད་མི་ཚུ་བསལ།(_l)

en: Calculating...
dz: རྩིས་སྟོན་པའི་བསྒང་...

en: Call Command
dz: བརྡ་བཀོད་འབོ།

en: Canadian English
dz: ཀེ་ན་ཌི་ཡཱན ཨིང་ལིཤི

en: Cancel
dz: ཆ་མེད་གཏང་།

en: Cancel Presence Notification
dz: ངོ་འཛོམས་བརྡ་བསྐུལ་ ཆ་མེད་གཏང་།

en: Cancelled
dz: ཆ་མེད་བཏང་ཡི།

en: Cannot add a contact to the same folder twice
dz: སྣོད་འཛིན་གཅིག་ནང་ འབྲེལ་ས་ཚར་གཉིས་ཁ་སྐོང་འབད་མི་བཏུབ།

en: Cannot add yourself
dz: ཁྱོད་རང་ཁ་སྐོང་འབད་མི་བཏུབ།

en: Cannot ban %s: banlist is full
dz:  %s འདི་བཀག་དམ་འབད་མི་ཚུགས: བཀག་དམ་ཐོ་ཡིག་འདི་ཆ་ཚང་འདུག

en: Cannot call command
dz: བརྡ་བཀོད་བོད་བརྡ་འབད་མི་ཚུགས།

en: Cannot change nick
dz: ནིཀ་ བསྒྱུར་བཅོས་རྐྱབས་མི་ཚུགས།

en: Cannot detach
dz: ཁ་འཕྱལ་མི་ཚུགས།

en: Cannot fetch the public key
dz: མི་མང་གི་ལྡེ་མིག་ལེན་མི་ཚུགས་པས།

en: Cannot get channel information
dz: རྒྱུ་ལམ་བརྡ་དོན་མི་ཐོབ་པས།

en: Cannot get room list
dz: ཁང་མིག་ཐོ་ཡིག་ཐོབ་མི་ཚུགས།

en: Cannot get server information
dz: སལ་བར་ བརྡ་དོན་ཐོབ་མི་ཚུགས།

en: Cannot get server statistics
dz: སར་བར་ ཚད་རྩིས་ཚུ་ཐོབ་མི་ཚུགས།

en: Cannot get user information
dz: ལགལེན་པའི་བརྡ་དོན་ཐོབ་མ་ཚུགས།

en: Cannot join channel
dz: རྒྱུ་ལམ་འདི་མཐུད་མི་ཚུགས།

en: Cannot join private group
dz: སྒེར་དོན་སྡེ་ཚན་གྱི་གྲངས་སུ་འཛུལ་མི་ཚུགས།

en: Cannot perform the key agreement
dz: གན་འཛིན་ལྡེ་མིག་གི་ལཱ་འགན་གྲུབ་མ་ཚུགས།

en: Cannot send a directory.
dz: སྣོད་ཐོ་གཏང་མི་ཚུགས།

en: Cannot send a file of 0 bytes.
dz: 0 བཱའིཊིསི་གི་ཡིག་སྣོད་གཏང་མི་ཚུགས།

en: Cannot send file
dz: ཡིག་སྣོད་གཏང་མི་ཚུགས།

en: Cannot send folder %s.
dz: སྣོད་འཛིན་ %s འདི་གཏང་མི་ཚུགས་པས།

en: Cannot send launcher
dz: གསར་བཙུགས་འབད་མི་གཏང་མི་ཚུགས་པས།

en: Cannot set IM key
dz: ཨའི་ཨེམ་ལྡེ་མིག་ གཞི་སྒྲིག་འབད་མི་ཚུགས་པས།

en: Cannot set topic
dz: མགོ་མིང་གཞི་སྒྲིག་འབད་མི་ཚུགས།

en: Case sensitive
dz: ཉེན་ཅན་ཡི་གུ།

en: Catalan
dz: ཀེ་ཊ་ལཱན།

en: Change Password...
dz: ཆོག་ཡིག་བསྒྱུར་བཅོས་རྐྱབས...

en: Change password for %s
dz: %sགི་དོན་ལུ་ཆོག་ཡིག་སོར།་

en: Change user information for %s
dz: %sགི་དོན་ལུ་བརྡ་དོན་ལག་ལེན་པ་འདི་སོར།་

en: Changes to privacy settings take effect immediately.
dz: སྒེར་གཙང་གཞི་སྒྲིག་བསྒྱུར་བཅོས་ཚུ་ དེ་འཕྲལ་ལས་ནུས་པ་ཐོབ་ཨིན།

en: Channel %s does not exist in the network
dz: རྒྱུ་ལམ %sའདི་ ཡོངས་འབྲེལ་ནང་མིན་འདུག

en: Channel Authentication
dz: རྒྱུ་ལམ་བདེན་བཤད།

en: Channel Information
dz: རྒྱུ་ལམ་བརྡ་དོན།

en: Channel Passphrase
dz: རྒྱུ་ལམ་ཆོག་ཚིག

en: Channel Public Keys List
dz: མི་མང་ལྡེ་མིག་ཚུའི་རྒྱུ་ལམ་ཐོ་ཅཝབཀོད།

en: Channel authentication is used to secure the channel from unauthorized access. The authentication may be based on passphrase and digital signatures. If passphrase is set, it is required to be able to join. If channel public keys are set then only users whose public keys are listed are able to join.
dz: དབང་ཚད་མ་སྤྲོད་པའི་འཛུལ་སྤྱོད་འབད་ནི་ལས་ རྒྱུ་ལམ་མཐའ་བཙན་བཟོ་ནི་ལུ་ རྒྱུ་ལམ་བདེན་བཤད་འདི་ལག་ལེན་འཐབ་ནུག བདེན་བཤད་འདི་ཡང་ཅིན་ ཆོག་ཚིག་དང་ཌི་ཇི་ཊཱལ་གྱི་མིང་རྟགས་ཚུ་གུ་ གཞི་བཞག་བཞགཔ་འོང་།  ཆོག་ཚིག་འདི་གཞི་སྒྲིག་འབད་ད་བ་ཅིན་ དེའི་གྲངས་སུ་འཛུལ་ཚུགས་དགོཔ་ཨིན།  ག་དེམ་ཅིག་འབད་ མི་མང་གི་རྒྱུ་ལམ་ལྡེ་མིག་ཚུ་གཞི་སྒྲིག་འབད་ད་བ་ཅིན་ མི་མང་ལྡེ་མིག་ཐོ་བཀོད་འབད་འབད་བའི་ལག་ལེན་པ་ཚུ་རྐྱངམ་ཅིག་གིས་དེའི་གྲངས་སུ་འཛུལ་ཚུགས།

en: Channel founder on <I>%s</I> is <I>%s</I>
dz: <I>%s</I> is <I>%s</I>གུ་  རྒྱུ་ལམ་གཞི་བཙུགས་འབད་མི་ཨིན།

en: Chat
dz: ཁ་སླབ།

en: Chat _name:
dz: ཁ་སླབ་ མིང་།:(_n)

en: Chat error
dz: ཁ་སླབ་འཛོལ་བ།

en: Chats
dz: ཁ་སླབ་ནི།

en: Chats will only be logged if the "Log all chats" preference is enabled.
dz: ཁ་སླབ་ཚུ་  "Log all chats" དགའ་གདམ་འདི་ལྕོགས་ཅན་བཟོ་སྟེ་ཡོད་པ་ཅིན་རྐྱངམ་ཅིག་ དྲན་དེབ་བཀོདཔ་ཨིན།

en: Chatty
dz: ཁ་མང་དྲགས།

en: Checks for new local mail.
dz: ཉེ་གནས་ཡིག་འཕྲིན་གསརཔ་གི་དོན་ལུ་ ཞིབ་དཔྱད་འབདཝ་ཨིན།

en: Checks periodically for new releases and notifies the user with the ChangeLog.
dz: གསརཔ་ གསར་བཏོན་གྱི་དོན་ལུ་འཕྲལ་འཕྲལ་འབད་ཞིབ་དཔྱད་འབདཝ་ཨིན། དེ་ལས་དྲན་དེབ་བསྒྱུར་བཅོས་དང་བཅས་ལག་ལེན་པ་བརྡ་བསྐུལ་འབདཝ་ཨིན།

en: Checks periodically for new releases.
dz: གསརཔ་ གསར་བཏོན་གྱི་དོན་ལུ་འཕྲལ་འཕྲལ་འབད་ཞིབ་དཔྱད་འབདཝ་ཨིན།

en: Choose New Name
dz: མིང་གསརཔ་གཅིག་གདམ།

en: Choose...
dz: གདམ...

en: Cipher
dz: གསང་ཡིག

en: City
dz: གྲོང་སྡེ།

en: Clear
dz: བསལ།

en: Client
dz: ཞབས་ཏོག་སྤྱོད་མི།

en: Close
dz: ཁ་བསྡམ།

en: Close _tabs
dz: ཨེབ་ལྡེ་ཚུ་ཁ་བསྡམས།(_t)

en: Close all tabs
dz: ཨེབ་ལྡེ་ཆ་མཉམ་ཁ་བསྡམས།

en: Close conversation
dz: གྲོས་གླེང་ཁ་བསྡམ།

en: Close other tabs
dz: ཨེབ་ལྡེ་གཞན་མི་ཁ་བསྡམས།

en: Close this tab
dz: འ་ནི་ཨེབ་ལྡེ་འདི་ཁ་བསྡམས།

en: Close this window when all transfers _finish
dz: གནས་སོར་ཚུ་ཆ་མཉམ་རང་མཇུག་བསྡུཝ་ད་ འ་ནི་སྒོ་སྒྲིག་འདི་ཁ་བསྡམས།(_f)

en: Co_nversations:
dz: གྲོས་གླེང་།:(_n)

en: Color to draw hyperlinks when mouse is over them.
dz: མཱའུསི་འདི་ ཁོང་རའི་གུ་ལུ་ཡོདཔ་ད་ ཚད་བརྒལ་འབྲེལ་ལམ་ཚུ་འབྲི་ནིའི་ཚོས་གཞི།

en: Color to draw hyperlinks.
dz: ཧའི་པར་ལིངསི་འབྲི་ནིའི་ཚོས་གཞི།

en: Command
dz: བརྡ་བཀོད།

en: Computer
dz: གློག་རིག

en: Conference Closed
dz: གྲོས་ཚོགས་ཁ་བསྡམས་ཡོདཔ།

en: Conference does not exist
dz: གྲོས་ཚོགས་འདི་གནས་ཏེ་མིན་འདུག

en: Conference not found
dz: གྲོས་ཚོགས་ཐོབ་མ་ཚུགས།

en: Configuration error
dz: རིམ་སྒྲིག་ འཛོལ་བ།

en: Configure Pl_ugin
dz: པ་ལག་ཨིན་རིམ་སྒྲིག་འབད།(_u)

en: Configure Plugin
dz: པ་ལག་ཨིན་རིམ་སྒྲིག

en: Confirm Remove
dz: རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་འདི་ངེས་དཔྱད་འབད།

en: Confirm close
dz: ཁ་བསྡམས་ངེས་དཔྱད་འབད།

en: Conflict
dz: མི་མཐུན་པ།

en: Connect port
dz: འདྲེན་ལམ་མཐུད།

en: Connect server
dz: སར་བར་ལུ་མཐུད།

en: Connected
dz: མཐུད་ཡོདཔ།

en: Connecting
dz: མཐུད་དོ།

en: Connecting to SILC Server
dz: ཨེསི་ཨའི་ཨེལ་སི་ སར་བར་ལུ་ མཐུད་དོ།

en: Connection Error
dz: མཐུད་ལམ་གྱི་འཛོལ་བ།

en: Connection Timeout
dz: མཐུད་ལམ་ངལ་མཚམས།

en: Connection failed
dz: མཐུད་ལམ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Console beep
dz: མ་སྒྲོམ་བརྡ་སྐད།

en: Contact Availability Prediction plugin.
dz: ཐོབ་ཚུགས་པའི་སྔོན་དཔག་པ་ལག་ཨིན་དང་འབྲེལ་བ་འཐབ།

en: Contact Priority
dz: འབྲེལ་སའི་གཙོ་རིམ།

en: Continue
dz: འཕྲོ་མཐུད།

en: Conversation Entry
dz: གྲོས་གླེང་ཐོ་བཀོད།

en: Conversation History
dz: གྲོས་གླེང་ ལོ་རྒྱུས།

en: Conversation Placement
dz: གྲོས་གླེང་ བཙུགས་བཞག

en: Conversations
dz: གྲོས་གླེང་།

en: Conversations in %s
dz: %s ནང་གྲོས་གླེང་ཚུ།

en: Conversations with %s
dz: %s དང་བཅས་གྲོས་གླེང་ཚུ།

en: Could not change nick
dz: ནིཀ་ བསྒྱུར་བཅོས་རྐྱབས་མ་ཚུགས།

en: Could not get details for user %s (%s).
dz: ལག་ལེན་པ %s (%s)ཀྱི་དོན་ལུ་ རྒྱས་བཤད་ཐོབ་མ་ཚུགས།

en: Could not kill user
dz: ལག་ལེན་པ་གསད་མ་ཚུགས།

en: Could not load public key
dz: མི་མང་གི་ལྡེ་མིག་ མངོན་གསལ་འབད་མ་ཚུགས།

en: Could not perform key agreement for file transfer
dz: ཡིག་སྣོད་གནས་སོར་གྱི་དོན་ལུ་ གན་འཛིན་ལྡེ་མིག་གི་ལཱ་འགན་གྲུབ་མ་ཚུགས།

en: Could not query the directory server.
dz: སྣོད་ཐོ་སར་བར་འདྲི་དཔྱད་འབད་མ་ཚུགས།

en: Could not send
dz: གཏང་མ་ཚུགས།

en: Could not start the file transfer
dz: ཡིག་སྣོད་གནས་སོར་ འགོ་བཙུགས་མ་ཚུགས།

en: Couldn't load buddylist
dz: ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་མངོན་གསལ་འབད་མ་ཚུགས།

en: Country
dz: རྒྱལ་ཁབ།

en: Country: 	%s
dz: རྒྱལ་ཁབ: 	%s

en: Crazy Patch Writers
dz: སྦྱར་བཅོས་འབྲི་མི་ཚུ།

en: Create
dz: གསར་བསྐྲུན་འབད།

en: Create New Conference...
dz: གྲོས་ཚོགས་གསརཔ་གཅིག་གསར་བསྐྲུན་འབད།

en: Create New Room
dz: ཁང་མིག་གསརཔ་བཟོ་བསྐྲུན་འབད།

en: Create New SILC Key Pair
dz: ཨེསི་ཨའི་ཨེལ་སི་  ལྡེ་མིག་ཟུང་ གསརཔ་གསར་བསྐྲུན་འབད།...

en: Create SILC Key Pair...
dz: ཨེསི་ཨའི་ཨེལ་སི་  ལྡེ་མིག་ཟུང་ བཟོ་བསྐྲུན་འབད།...

en: Create conference with user
dz: ལག་ལེན་པ་དང་གཅིག་ཁར་གྲོས་ཚོགས་གསར་བསྐྲུན་འབད།

en: Creating SILC key pair...
dz: ཨེསི་ཨའི་ཨེལ་སི་  ལྡེ་མིག་ཟུང་ བཟོ་བསྐྲུན་འབད་དོ...

en: Current Developers
dz: ད་ལྟོའི་བཟོ་མི་ཚུ།

en: Current Translators
dz: ད་ལྟོའི་སྐད་བསྒྱུར་པཚུ།

en: Currently on
dz: ད་ལྟོའི་གནས་ཡུལ།

en: Customizes the message timestamp formats.
dz: འཕྲིན་དོན་དུས་བཀོད་རྩ་སྒྲིག་ཚུ་སྲོལ་སྒྲིག་འབདཝ་ཨིན།

en: Czech
dz: ཅེཛི།

en: DBus Example
dz: ཌི་བི་ཨེསི་ དཔེར་བརྗོད།

en: DBus Plugin Example
dz: ཌི་བི་ཡུ་ཨེསི་ པ་ལག་ཨིན་དཔེར་བརྗོད།

en: Danish
dz: ཌེ་ནིཤ།

en: Date
dz: ཚེས་གྲངས།

en: Debug Window
dz: རྐྱེན་སེལ་སྒོ་སྒྲིག

en: Delete
dz: བཏོན་བཏང་།

en: Delete Account
dz: རྩིས་ཐོ་བཏོན་གཏང་ཡོདཔ།

en: Delete Status
dz: གནས་ཚད་བཏོན་གཏང་།

en: Deny
dz: ཉན་མི་བཏུབ་པས།

en: Department
dz: ལས་ཁུངས།

en: Description
dz: འགྲེལ་བཤད།

en: Detach From Server
dz: སར་བར་ལས་ཁ་འཕྱལ་གཏང་།

en: Detach this tab
dz: འ་ནི་ཨེབ་ལྡེ་འདི་ ཁ་འཕྱལ།

en: Detached
dz: ཁ་འཕྱལ་ཡི།

en: Device
dz: ཐབས་འཕྲུལ།

en: Different
dz: སོ་སོ།

en: Digitally sign and verify all messages
dz: ཌི་ཇི་ཊཱལ་གྱི་ཐོག་ལས་ མིང་རྟགས་བཀོད་བཞིནམ་ལས་ འཕྲིན་དོན་ཚུ་ཆ་མཉམ་རང་བདེན་སྦྱོར་འབད།

en: Directory Query Failed
dz: སྣོད་ཐོ་འདྲི་དཔྱད་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Disable when away
dz: ཕྱི་ཁ་ཡོད་པའི་སྐབས་སུ་ ལྕོགས་མིན་བཟོ།

en: Disconnected by server
dz: སར་བར་གྱིས་ མཐུད་ལམ་བཏོག་དའི།

en: Disconnected.
dz: མཐུད་བཏོག་ད་ནུག

en: Display notification message in conversations
dz: གྲོས་གླེང་ཚུ་ནང་ བརྡ་བསྐུལ་འཕྲིན་དོན་བཀྲམ་སྟོན་འབད།

en: Do Not Disturb
dz: མ་དཀྲོགས།

en: Draw On Whiteboard
dz: པང་དེབ་དཀརཔོ་གུ་ལུ་འབྲི།

en: Duplicate Correction
dz: ནོར་བཅོས་ངོ་བཤུས།

en: Duplicate title
dz: མགོ་མིང་ངོ་བཤུས།

en: Dutch, Flemish
dz: ཌཆ། ཕེལེ་མིཤི།

en: E_xecute a command
dz: བརྡ་བཀོད་ལག་ལེན་འཐབ(_x)

en: Edit
dz: ཞུན་དག

en: Edit Buddy Pounce
dz: ཆ་རོགས་པའུནསི་ ཞུན་དག་འབད།

en: Edit Chat
dz: ཁ་སླབ་ཞུན་དག་འབད།

en: Edit Settings
dz: སྒྲིག་སྟངས་ཚུ་ཞུན་དག་འབད།

en: Edit Status
dz: གནས་ཚད་ཞུན་དག་འབད།

en: Either the host name or port number specified for your given proxy type is invalid.
dz: ཁྱོད་རའི་དོན་ལུ་  ཧོསཊི་གི་མིང་  ཡང་ན་ འདྲེན་ལམ་གྱི་ཨང་གྲངས གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་པའི་ པོ་རོག་སིའི་དབྱེ་བ་གྲ་གྲིགས་འབད་མི་འདི་ ནུས་མེད་ཨིན་པས།

en: Email
dz: གློག་འཕྲིན།

en: Email Address
dz: གློག་འཕྲིན་ཁ་བྱང་།

en: Email:
dz: གློག་འཕྲིན།

en: Email: 		%s
dz: གློག་-འཕྲིན་: 		%s

en: Emails
dz: གློག་འཕྲིན་ཚུ།

en: Enable Account
dz: རྩིས་ཐོ་ལྕོགས་ཅན་བཟོ།

en: Enable buddy ic_on animation
dz: ཆ་རོགས་ངོས་པར་གྱི་བསྒུལ་བཟོ་ལྕོགས་ཅན་བཟོ(_o)

en: Enable replacement of last word on send
dz: མཇུག་གི་མིང་ཚིག་གི་ཚབ་བཙུགས་ལྕོགས་ཅན་བཟོ་སྟེ་གཏང་།

en: Enabled
dz: ལྕོགས་ཅན་བཟོ་ཡོདཔ།

en: Encoding
dz: ཨིན་ཀོ་ཌིང་།

en: Encodings
dz: ཨིན་ཀོ་ཌིངསི།

en: Enter Password
dz: ཆོག་ཡིག་བཙུགས།

en: Enter a Conference Server
dz: གྲོས་ཚོགས་ སར་བར་ཅིག་ཐོ་བཀོད་འབད།

en: Enter a User Directory
dz: ལག་ལེན་པའི་སྣོད་ཐོ་གཅིག་བཙུགས།

en: Enter a name or partial ID in the field below to search for matching users in your Sametime community.
dz: ཁྱོད་རའི་དུས་ཚོད་གཅིག་པའི་མི་སྡེ་ནང་ མཐུན་སྒྲིག་ལག་ལེན་པ་ཚུ་འཚོལ་ཞིབ་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ འོག་གི་ས་སྒོ་ནང་ མིང་ཡང་ན་ ཨའི་ཌི་ཆ་ཤས་བཙུགས།

en: Enter an alias for %s.
dz: %s ཀྱི་དོན་ལུ་མིང་གཞན་བཙུགས།

en: Enter an alias for this chat.
dz: ཁ་སླབ་འདིའི་དོན་ལུ་མིང་གཞན་བཙུགས།

en: Enter an alias for this contact.
dz: འབྲེལ་ནིའི་དོན་ལུ་མིང་གཞན་བཙུགས།

en: Enter empty string to reset the name.
dz: མིང་སླར་སྒྲིག་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ ཡིག་རྒྱུན་སྟོངམ་བཙུགས།

en: Enter password for %s (%s)
dz:  %s (%s)གི་དོན་ལུ་ཆོག་ཡིག་ཐོ་བཀོད་འབད།

en: Enter the name of a Notes Address Book group in the field below to add the group and its members to your buddy list.
dz: སྡེ་ཚན་འདི་དང་ དེའི་འཐུས་མི་ཚུ་ཁྱོད་རའི་ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་ནང་ ཁ་སྐོང་བརྐྱབ་ནིའི་དོན་ལུ་ འོག་གི་ས་སྒོ་ནང་ དྲན་འཛིན་ཚུའི་ཁ་བྱང་ཀི་དེབ་སྡེ་ཚན་གྱི་མིང་བཙུགས།

en: Enter the name of the group
dz: སྡེ་ཚན་གྱི་མིང་བཙུགས།

en: Epiphany
dz: ཨི་པི་ཕ་ནི།

en: Error
dz: འཛོལ་བ།

en: Error
dz: འཛོལ་ བ།

en: Error Reading %s
dz: %s ལྷག་པའི་སྐབས་སུ་འཛོལ་བ།

en: Error Running Editor
dz: ཞུན་དག་་གཡོག་བཀོལ་འབད་བའི་སྐབས་ འཛོལ་བ།

en: Error accessing %s: 
    %s.
dz: %s འཛུལ་སྤྱོད་འབད་ནིའི་འཛོལ་བ: 
    %s.

en: Error adding buddy
dz: བ་ཌི་ཁ་སྐོང་བརྐྱབ་པའི་སྐབས་སུ་འཛོལ་བ།

en: Error adding group
dz: སྡེ་ཚན་ཁ་སྐོང་བརྐྱབ་པའི་འཛོལ་བ།

en: Error changing password
dz: འཛོལ་བ་བསྒྱུར་བཅེོས་ཀྱི་ཆོག་ཡིག

en: Error communicating with server
dz: སར་བར་དང་འཛོལ་བའི་བརྒྱུད་འབྲེལ་འཐབ་ནི།

en: Error communicating with server. Closing connection.
dz: སར་བར་དང་བརྒྱུད་འབྲེལ་འཐབ་ད་ལུ་ འཛོལ་བ། མཐུད་ལམ་ཁ་བསྡམ་དོ།

en: Error displaying MOTD
dz: ཨེམ་ཨོ་ཊི་ཌི་ བཀྲམ་སྟོན་འབདཝ་ད་འཛོལ་བ་འཐོན་ཡི།

en: Error during connecting to SILC Server
dz: ཨེསི་ཨའི་ཨེལ་སི་ལུ་  མཐུད་པའི་སྐབས་ལུ འཛོལ་བ།

en: Error during file transfer
dz: ཡིག་སྣོད་གནས་སོར་གྱི་སྐབས་ འཛོལ་བ།

en: Error in chat %s
dz: ཁ་སླབ་ %sནང་ལུ་ འཛོལ་བ།

en: Error joining chat %s
dz: ཁ་སླབ་ %sནང་འཛུལ་ནི་ འཛོལ་བ།

en: Error launching "%s": %s
dz: "%s": %s གསར་བཙུགས་འབད་བའི་སྐབས་འཛོལ་བ།

en: Error launching %s: %s
dz: %s: %s གསར་བཙུགས་འབད་བའི་འཛོལ་བ།

en: Error occurred during key agreement
dz: གན་འཛིན་ལྡེ་མིག་གི་སྐབས་ལུ་ འཛོལ་བ་བྱུང་ཡི།

en: Error reading %s: 
    %s.
dz: %s ལྷག་ནིའི་འཛོལ་བ: 
    %s.

en: Error reading file %s: 
    %s
dz: ཡིག་སྣོད་ %s ལྷག་ནིའི་འཛོལ་བ།: 
    %s

en: Error reading from %s: %s
dz: %s: %s ལས་ ལྷག་ནིའི་འཛོལ་བ།

en: Error reading from resolver process:
    %s
dz: དོགས་པ་སེལ་མི་ལས་སྦྱོར་ལས་ ལྷག་པའི་སྐབས་སུ་ འཛོལ་བ།:
    %s

en: Error resolving %s
dz:  %s མོས་མཐུན་འབད་བའི་སྐབས་ འཛོལ་བ།

en: Error resolving %s:
    %s
dz: %s དོགས་པ་སེལ་ནིའི་འཛོལ་བ།:
    %s

en: Error resolving %s: %d
dz: %s: %d དོགས་པ་སེལ་ནིའི་འཛོལ་བ།

en: Error retrieving room list
dz: ཁང་མིག་ཐོ་ཡིག་སླར་འདྲེན་འབད་བའི་འཛོལ་བ།

en: Error running %s
dz: %s གཡོག་བཀོལ་འཛོལ་བ།

en: Error writing %s: 
    %s.
dz: %s རྩོམ་སྒྲིག་འབད་ནིའི་འཛོལ་བ: 
    %s.

en: Error writing to %s: %s
dz: %s: %s ལུ་ རྩོམ་སྒྲིག་འབད་ནིའི་འཛོལ་བ།

en: Error: invalid PONG from server
dz: འཛོལ་བ: སར་བར་ལས་ནུས་མུད་ཀྱིPONG

en: Esperanto
dz: ཨིསི་པེ་རེན་ཊོ།

en: Estonian
dz: ཨིསི་ཊོ་ནི་ཡཱན།

en: Event
dz: འབྱུང་ལས།

en: Evolution Integration
dz: ཨི་བོ་ལུ་ཤན་གཅིག་བསྒྲིལ།

en: Evolution Integration Configuration
dz: ཨི་བོ་ལུ་ཤན་གཅིག་བསྒྲིལ་རིམ་སྒྲིག

en: Excited
dz: སྤྲོ་སེམས་སློང་བའི།

en: Existing window
dz: ཡོད་བཞིན་པའི་སྒོ་སྒྲིག

en: Export Sametime List for Account %s
dz: རྩིས་ཐོ་ %s དོན་ལུ་ དུས་ཚོད་གཅིག་པའི་ཐོ་ཡིག་ཕྱིར་འདྲེན་འབད།

en: Export Sametime List...
dz: དུས་ཚོད་གཅིག་པའི་ཐོ་ཡིག་ཕྱིར་འདྲེན་འབད།...

en: Export to .anyone
dz: གང་རུང་ཅིག་ལུ་ཕྱིར་འདྲེན་འབད།

en: Export to .zephyr.subs
dz: .ཛི་ཕིཡར.འོག་མ་ཚུ.ལུ་ཕྱིར་འདྲེན་འབད།

en: Exposure
dz: མདངས་ཕོག

en: ExtPlacement
dz: ཨེགསཊི་  བཙུགས་བཞག

en: Extended Address
dz: རྒྱ་བསྐྱེད་ཅན་གྱི་ཁ་བྱང་།

en: Extended Away
dz: རྒྱ་བསྐྱེད་འབད་ཡི།

en: Extra conversation placement options.
dz: གྲོས་གླེང་ཐེབས་ཀྱི་གདམ་ཁ་ཚུ་ བཙུགས་བཞག

en: F_lash window when IMs are received
dz: ཨའི་ཨེམ་ཚུ་ ཐོབ་ཡོད་པའི་སྐབས་སུ་ ཝིན་ཌོ་ རིབ་སྟོན་འབད།(_l)

en: Failed
dz: འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Failed to change nickname
dz: སྐྱོན་མིང་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་མ་ཚུགས།

en: Failed to get connection: %s
dz: མཐུད་ལམ་: %s ཐོབ་ནི་ལུ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Failed to get name: %s
dz: མིང་: %s ཐོབ་ནི་ལུ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Failed to get serv name: %s
dz: སར་བར་མིང་ : %s ཐོབ་མ་ཚུགས།

en: Failed to load image
dz: གཟུགས་བརྙན་མངོན་གསལ་འབད་ནི་འདི་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Failed to set cmodes for %s
dz: %sགི་དོན་ལུ་ སི་མོཌསི་ གཞི་སྒྲིག་འབད་ནི་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Failed to store image: %s
dz: གཟུགས་བརྙན་གསོག་འཇོག་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ: %s

en: Failure: Authentication failed
dz: འཐུས་ཤོར:བདེན་བཤད་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Failure: Incorrect signature
dz: འཐུས་ཤོར:བདེན་མེད་ཀྱི་མིང་རྟགས།

en: Failure: Invalid cookie
dz: འཐུས་ཤོར:ནུས་མེད་ཀྱི་ཀཱུ་ཀི

en: Failure: Remote does not support proposed HMAC
dz: འཐུས་ཤོར  : གྲོས་འཆར་བཀོད་ཡོད་པའི་ ཨེཅ་ཨེམ་ཨེ་སི་ལུ་  ཐག་རིང་གིས་རྒྱབ་སྐྱོར་མི་འབད་བས།

en: Failure: Remote does not support proposed KE group
dz: འཐུས་ཤོར :  གྲོས་འཆར་བཀོད་ཡོད་པའི་ ཀེ་ཨི སྡེ་ཚན་ལུ་ ཐག་རིང་གིས་རྒྱབ་སྐྱོར་མི་འབད་བས།

en: Failure: Remote does not support proposed PKCS
dz: འཐུས་ཤོར :  གྲོས་འཆར་བཀོད་ཡོད་པའི་ པི་ཀེ་སི་ཨེསི་ལུ་ ཐག་རིང་གིས་རྒྱབ་སྐྱོར་མི་འབད་བས།

en: Failure: Remote does not support proposed cipher
dz: འཐུས་ཤོར :  གྲོས་འཆར་བཀོད་ཡོད་པའི་གསང་ཡིག་ལུ་ ཐག་རིང་གིས་རྒྱབ་སྐྱོར་མི་འབད་བས།

en: Failure: Remote does not support proposed hash function
dz: འཐུས་ཤོར:  གྲོས་འཆར་བཀོད་ཡོད་པའི་ དྲྭ་རྟགས་ལས་འགན་ལུ་ ཐག་རིང་གིས་རྒྱབ་སྐྱོར་མི་འབད་བས།

en: Failure: Remote does not trust/support your public key
dz: འཐུས་ཤོར :  ཐག་རིང་གིས་བློ་མི་གཏད་པས/ ཁྱོད་རའི་མི་མང་གི་ལྡེ་མིག་འདི་རྒྱབ་སྐྱོར་མི་འབད་བས།

en: Failure: Version mismatch, upgrade your client
dz: འཐུས་ཤོར:ཐོན་རིམ་མི་མཐུན་པས་  ཁྱོད་རའི་ ཞབས་ཏོག་སྤྱོད་མི་ཡར་བསྐྱེད་འབད།

en: Family Name
dz: རིགས་ཚན་གྱི་མིང་།

en: Fast size calculations
dz: ཚད་རྩིས་ལས་མགྱོགས་དྲགས།

en: Fatal Error
dz: འཛོལ་བ་ཚུབ་ཆེན།

en: Feature Not Implemented
dz: ཁྱད་རྣམ་ལག་ལེན་མ་འཐབ།

en: Female
dz: མོ།

en: File Send Failed
dz: ཡིག་སྣོད་གཏང་ནི་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: File Transfer
dz: ཡིག་སྣོད་གནས་སོར།

en: File Transfer Failed
dz: ཡིག་སྣོད་གནས་སོར་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: File Transfers
dz: ཡིག་སྣོད་གནས་སོར་འབདཝ་ཨིན།

en: File transfer _details
dz: ཡིག་སྣོདགནས་སོར་རྒྱས་བཤད་ཚུ།(_d)

en: File transfer already started
dz: ཡིག་སྣོད་གནས་སོར་ ཧེ་མ་ལས་ འགོ་བཙུགས་དའི།

en: File transfer cancelled
dz: ཡིག་སྣོད་གནས་སོར་འདི་ཆ་མེད་བཏང་ནུག

en: File transfer complete
dz: ཡིག་སྣོད་གནས་སོར་མཇུག་བསྡུ།

en: File transfer from %s failed.
dz: %s ལས་ཡིག་སྣོད་གནས་སོར་འདི་ འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: File transfer session does not exist
dz: ཡིག་སྣོད་གནས་སོར་གྱི་ལཱ་ཡུན་གནས་ཏེ་མིན་འདུག

en: File transfer to %s failed.
dz: %s ལུ་ ཡིག་སྣོད་གནས་སོར་འདི་ འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Filename
dz: ཡིག་སྣོད་མིང་།

en: Filename:
dz: ཡིག་སྣོདམིང་།

en: Fill out all fields completely.
dz: ས་སྒོ་ཚུ་གེ་ར་ཡོངས་རྫོགས་འབད་བཀང་།

en: Filter
dz: ཚགས་མ།

en: Find
dz: ནང་འཁོད།

en: Find Rooms
dz: ཁང་མིག་ཚུ་འཚོལ།

en: Find a contact by entering the search criteria in the given fields. Note: Each field supports wild card searches (%)
dz: བྱིན་ཏེ་ཡོད་པའི་ ས་སྒོ་ཚུ་ནང་ འཚོལ་ཞིབ་ཁྱད་ཚད་བཙུགས་ཐོག་ལས་འབྲེལ་ས་འཚོལ། དྲན་དགོཔ: ས་སྒོ་རེ་རེ་གིས་ ཝའིལ་ཀཌིསི་འཚོལ་ཞིབ་ཚུ་རྒྱབ་སྐྱོར་འབདཝ་ཨིན། (%)

en: Find buddies
dz: ཆ་རོགས་ཚུ་འཚོལ།

en: Find buddies...
dz: ཆ་རོགས་ཚུ་ འཚོལ།

en: Fingerprint and babbleprint for the %s key are:
    
    %s
    %s
dz: %sལྡེ་མིག་གི་དོན་ལུ་ མཛུབ་རྗེས་དང་བ་བཱལ་པིརིནཊི་ཚུ:
    
    %s
    %s

en: Finished
dz: མཇུག་བསྡུ་ཡི།

en: Finnish
dz: ཕིན་ནིཤ།

en: Fire
dz: མེ།

en: Firebird
dz: ཕ་ཡེར་བཱརཌི།

en: Firefox
dz: ཕ་ཡེར་ཕོགསི།

en: First Name
dz: འགོ་མིང་།

en: First name
dz: མགོ་མིང་།

en: First name:
dz: དང་པའི་མིང་:

en: Fonts
dz: ཡིག་གཟུགས་ཚུ།

en: For delayed messages
dz: ཕྱིར་འགྱངས་འབད་ཡོད་པའི་འཕྲིན་དོན་ཚུའི་དོན་ལུ།

en: For delayed messages and in chats
dz: ཕྱིར་འགྱངས་ཡོད་པའི་འཕྲིན་དོན་ཚུ་དང་ ཁ་སླབ་ཚུའི་དོན་ལུ།

en: Forbidden
dz: མ་ཆོགཔ

en: Force login (ignore server redirects)
dz: ནང་བསྐྱོད་འབད་ནི་བང་བཅོང་།(སར་བར་གྱི་སླར་ལོག་གཏང་ནི་ཚུ་སྣང་མེད་སྦེ་བཞག)

en: Forcing Login
dz: ནང་བསྐྱོད་འབད་ནི་དོན་ལུ་ བང་བཙོང་དོ།

en: French
dz: ཕིརེནཆི།

en: From
dz: ལས།

en: From (To pending)
dz: ལས་ (བསྣར་ལུ)

en: From last sent message
dz: ཧེ་མ་བཏང་ཡོད་པའི་འཕྲིན་དོན་ལས།

en: Full Name
dz: ངོ་མིང་ཆ་ཚང་།

en: Full name
dz: མིང་ཆ་ཚང་།

en: GNOME Default
dz: ཇི་ནོམ་སྔོན་སྒྲིག

en: GNUTLS
dz: ཇིཨེན་ཡུ་ཊི་ཨེལ་ཨེསི།

en: GStreamer Failure
dz: ཇི་སི་ཊི་མར་ འཐུས་ཤོར་འབྱུང་།

en: GStreamer failed to initialize.
dz: ཇི་སི་ཊི་མར་ འགོ་འབྱེད་འབད་ནི་འཐུས་་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: GTK Signals Test
dz: ཇི་ཊི་ཀེ་བརྡ་རྟགས་ཚུའི་བརྟག་ཞིབ།

en: GTK+ Interface Font
dz: ཇི་ཊི་ཀེ་+ངོས་འདྲ་བའི་ཡིག་གཟུགས།

en: GTK+ Text Shortcut Theme
dz: ཇི་ཊི་ཀེ་+ཚིག་ཡིག་མགྱོགས་ཐབས་བརྗོད་དོན།

en: Gadu-Gadu Protocol Plugin
dz: ག་ཌུ་-ག་ཌུ་ གནད་སྤེལ་ལམ་ལུགས་ པ་ལག་ཨིན།

en: Gadu-Gadu Public Directory
dz: ག་ཌུ་-ག་ཌུ་མི་མང་སྣོད་ཐོ།

en: Gadu-Gadu User
dz: ག་ཌུ་-ག་ཌུ་ ལག་ལེན་པ།

en: Galeon
dz: གེ་ལི་ཨཱོན།

en: Galician
dz: གེ་ལི་ཤི་ཡཱན།

en: Gender
dz: ཕོ་མོའི་དབྱེ་བ།

en: General
dz: ཡོངས་ཁྱབ།

en: General Log Reading Configuration
dz: ཡོངས་ཁྱབ་ལོག་ལྷག་བྱེད་རིམ་སྒྲིག

en: General Text Replacement Options
dz: སྤྱིར་བཏང་ཚིག་ཡིག་ཚབ་མའི་གདམ་ཁ་ཚུ།

en: Generate Key Pair
dz: ལྡེ་མིག་ཟུང་བཟོ་བཏོན་འབད།

en: Geolocation
dz: ཇིའོ་གནས་ཁོངས།

en: Georgian
dz: ཇིའོར་ཇི་ཡཱན།

en: German
dz: ཇར་མཱན།

en: Get Away Message
dz: ཕྱི་ཁའི་འཕྲིན་དོན་ལེན།

en: Get Info
dz: བརྡ་དོན་ལེན།

en: Get Notes Address Book Info
dz: དྲན་འཛིན་ཚུའི་ཁ་བྱང་ཀི་དེབ་བརྡ་དོན་ལེན།

en: Get Public Key
dz: མི་མང་གི་ལྡེ་མིག་ལེན།

en: Get Public Key...
dz: མི་མང་གི་ལྡེ་མིག་ལེན...

en: Get User Info
dz: བརྡ་དོན་ལག་ལེན་པ་ལེན།

en: Get _Info
dz: བརྡ་དོན་ལེེན།(_I)

en: Given Name
dz: མིང་དང་པམ།

en: GntGf
dz: ཇི་ཨེན་ཊི་ཇི་ཨེཕ།

en: GntHistory
dz: ཇི་ཨེན་ཊི་ལོ་རྒྱུས།

en: GntLastlog
dz: ཇི་ཨེན་ཊི་མཇུག་གི་ལོག

en: Goes a_way
dz: ཕྱི་ཁ་འགྱོཝ་ཨིན།(_w)

en: Gone
dz: ཡར་སོའི།

en: Greek
dz: གི་རིཀ།

en: Group
dz: སྡེ་ཚན།

en: Group Name
dz: སྡེ་ཚན་གྱི་མིང་།

en: Group:
dz: སྡེ་ཚན:

en: GroupWise Conference %d
dz: སྡེ་ཚན་ལྟར་གྱི་གྲོས་ཚོགས་%d།

en: GtkTreeView Horizontal Separation
dz: ཇི་ཊི་ཀེ་ རྩ་འབྲེལ་མཐོང་སྣང་ཐད་སྙོམས་ཡ་བྲལ།

en: Gujarati
dz: གུ་ཇ་ར་ཏི།

en: HMAC
dz: ཨེཅ་ཨེམ་ཨེ་སི།

en: HTML
dz: ཨེཅི་ཊི་ཨེམ་ཨེལ།

en: HTTP
dz: ཨེཅ་ཊི་ཊི་པི།

en: HTTP proxy connection error %d
dz: ཨེཅ་ཊི་ཊི་པི་པོརོ་སི་ མཐུད་ལམ་ འཛོལ་བ་ %d

en: Handshake Acknowledged, Sending Login
dz: ལག་མཐུད་ངོས་ལེན་འབད་ཡོདཔ་ ནང་བསྐྱོད་གཏང་དོ།

en: Happy
dz: དགའ་ཉམས་ཅན།

en: Hebrew
dz: ཧེབ་བིརིའུ

en: Hide Icon
dz: ངོས་དཔར་སྦ།

en: Hide client identity
dz: ཞབས་ཏོག་སྤྱོད་མི་ངོ་རྟགས་སྦ།

en: Highlight _misspelled words
dz: སྡེབ་འཛོལ་བའི་མིང་ཚིག་ཚུ་གཙོ་རྟགས་བཀལ།(_m)

en: Highlight matches
dz: གཙོ་དམིགས་མཐུན་སྒྲིག་ཚུ།

en: Hindi
dz: ཧིན་དི།

en: History
dz: སྔོན་རབས།

en: History Plugin Requires Logging
dz: ལོ་རྒྱུས་ པ་ལག་ཨིན་ལུ་ ལོག་གིང་དགོཔ་ཨིན།

en: Homepage
dz: ཁྱིམ་ཤོག་ལེབ།

en: Host Gone
dz: ཧོསཊི་ ཡར་སོའི།

en: Host Name: 	%s
dz: ཧོསཊི་ མིང་: 	%s

en: Host Unknown
dz: ངོ་མ་ཤེས་པའི་ཧོསཊི་།

en: Hostname
dz: ཧོསཊི་ནེམ།

en: Hungarian
dz: ཧང་ག་རི་ཡཱན།

en: Hyper Active
dz: ཤིན་ཏུ་ཤུགས་ལྡན།

en: Hyperlink Color
dz: ཚད་བརྒལ་འབྲེལ་ལམ་ཚོས་གཞི།

en: Hyperlink color
dz: ཧའི་པར་ལིངཀ་ ཚོས་གཞི།

en: Hyperlink prelight color
dz: སྔོན་འོད་ཚད་བརྒལ་འབྲེལ་ལམ་ཚོས་གཞི།

en: I'dle Mak'er
dz: ལས་མེདཔ་བཟོ་མི།

en: I'm not here right now
dz: ད་ལྟོ་ང་ནཱ་ལུ་ཡོདཔ།

en: IM
dz: ཨའི་ཨེམ་།

en: IM Conversation Windows
dz: ཨའི་ཨེམ་གྲོས་གླེང་སྒོ་སྒྲིག་ཚུ།

en: IM With Password
dz: ཆོག་ཡིག་དང་བཅས་ ཨའི་ཨེམ།

en: IM with Key Exchange
dz: ཨའི་ཨེམ་དང་བཅས་ལྡེ་མིག་བརྗེ་སོར།

en: IM with Password
dz: ཨའི་ཨེམ་དང་བཅས་ཆོག་ཡིག

en: IP Address
dz: ཨའི་པི་ཁ་བྱང་།

en: IPC Test Client
dz: ཨའི་པི་སི་ཡོངས་འབྲེལ་ཡན་ལག་བརྟག་ཞིབ།

en: IPC Test Server
dz: ཨའི་པི་སི་བརྟག་ཞིབ་སར་བར།

en: IRC Protocol Plugin
dz: ཨའི་ཨར་སི་ གནད་སྤེལ་ལམ་ལུགས་ པ་ལག་ཨིན།

en: I_M
dz: ཨའི་ཨེམ།(_M)

en: Iconifies the buddy list and your conversations when you go away.
dz: ཁྱོད་ ཕྱི་ཁ་འགྱོཝ་ད་ ཆ་རོགས་ཀྱི་ཐོ་ཡིག་དང་ཁྱོད་ཀྱི་གྲོས་གླེང་ཚུ་ངོས་དཔར་བཟོཝ་ཨིན།

en: Iconify on Away
dz: ཕྱི་ཁ་ཨིན་པའི་སྐབས་ངོས་དཔར་བཟོ་ནི།

en: Idle
dz: ལས་མེད།

en: Idle %dh %02dm
dz: ལས་མེད་ %dh %02dm

en: Idle %dm
dz: ལས་མེད་ %dm

en: If you look real closely
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ངོ་མ་འབད་སྦོ་ལོགས་ཁ་ལས་བལྟ་བ་ཅིན་།

en: Ignore
dz: སྣང་མེད་བཞག

en: Import Sametime List for Account %s
dz: རྩིས་ཐོ་ %s དོན་ལུ་ དུས་ཚོད་གཅིག་པའི་ཐོ་ཡིག་ནང་འདྲེན་འབད།

en: Import Sametime List...
dz: དུས་ཚོད་གཅིག་པའི་ཐོ་ཡིག་ནང་འདྲེན་འབད།...

en: Import from .anyone
dz: གང་རུང་ཅིག་ལས་ ནང་འདྲེན་འབད།

en: Import from .zephyr.subs
dz: .zephyr.subs ལས་ ནང་འདྲེན་འབད།

en: Improper Addressing
dz: ཚུལ་ལྡན་མིན་པའི་ཁ་བྱང་བྲིས་ནི།

en: In Love
dz: མཛའ་མཐུན།

en: In love
dz: མཛའ་ མཐུན།

en: Includes other IM clients' logs in the log viewer.
dz: ཨའི་ཨེམ་ཞབས་ཏོག་སྤྱོད་མི་གཞན་མི་ཚུ་གྲངས་སུ་བཙུགས་ཏེ་ ལོག་མཐོན་བྱེད་ནང་དྲན་དེབ་བཀོདཔ་ཨིན།

en: Incompatible protocol version
dz: མཐུན་འགྱུར་ཅན་མ་ཡིན་པའི་གནད་སྤེལ་ལམ་ལུགས་ཀྱི་སོར་སྟོན།

en: Incorrect encoding in authorization
dz: དབང་སྤྲོད་ནང་  བདེན་མེད་ཀྱི་ཨིན་ཀོ་ཌིང་།

en: Indisposed
dz: ཁམས་མི་བདེ་བ།

en: Info
dz: བརྡ་དོན།

en: Info for %s
dz: %sགི་དོན་ལུ་ བརྡ་དོན།

en: Info for Group %s
dz: སྡེ་ཚན་ %s དོན་ལུ་ བརྡ་དོན།

en: Information
dz: བརྡ་དོན།

en: Initializing Stream
dz: འགོ་བྱེད་ཀྱི་རྒྱུན་རིམ།

en: Initiate _Chat
dz: ཁ་སླབ་འགོ་བཙུགས(_c)

en: Insert Image
dz: གཟུགས་བརྙན་བཙུགས།

en: Insert Link
dz: འབྲེལ་ལམ་བཙུགས།

en: Insert c_ount of new messages into window title
dz: སྒོ་སྒྲིག་མགོ་མིང་ནང་ལུ་འཕྲིན་དོན་གསརཔ་གི་གྱངས་ཁ་ཚུ་ ནང་ན་བཙུགས།(_o)

en: Insert count of new message into _X property
dz: ཨེགསི་རྒྱུ་དངོས་ནང་ན་ འཕྲིན་དོན་གསརཔ་གྱི་གྱངས་ཁ་བཙུགས།(_X)

en: Insert in message
dz: འཕྲིན་དོན་ནང་བཙུགས།

en: Instant Messaging
dz: འཕྲལ་མྱུར་འཕྲིན་དོན་གཏང་དོ།

en: Instant messages will only be logged if the "Log all instant messages" preference is enabled.
dz: འཕྲལ་མྱུར་འཕྲིན་དོན་ཚུ་  "Log all instant messages" དགའ་གདམ་འདི་ལྕོགས་ཅན་བཟོ་སྟེ་ཡོད་པ་ཅིན་རྐྱངམ་ཅིག་དྲན་དེབ་བཀོདཔ་ཨིན།

en: Internal Server Error
dz: ནང་འཁོད་ཀྱི་སར་བར་འཛོལ་བ།

en: Internet Messenger
dz: ཨིན་ཊར་ནེཊི་འཕྲིན་སྐྱེལ་པ།

en: Invalid Authorization Mechanism
dz: ནུས་མེད་དབང་སྤྲོད་ཐབས་རིག

en: Invalid Directory
dz: ནུས་མེད་སྣོད་ཐོ།

en: Invalid ID
dz: ནུས་མེད་ཀྱི་ ཨའི་ཌི།

en: Invalid Namespace
dz: ནུས་མེད་ མིང་གི་བར་སྟོང་།

en: Invalid Room Handle
dz: ནུས་མེད་ཁང་མིག་གི་བཤེད་བཟུང་།

en: Invalid Room Name
dz: ནུས་མེད་ཁང་མིག་གི་མིང་།

en: Invalid Server
dz: ནུས་མེད་ སར་བར།

en: Invalid Server Name
dz: ནུས་མེད་སར་བར་གྱི་མིང་།

en: Invalid XML
dz: ནུས་མེད་ཀྱི་ ཨེགསི་ཨེམ་ཨེལ།

en: Invalid authzid
dz: ནུས་མེད་དབང་སྤྲོད་ id

en: Invalid challenge from server
dz: སར་བར་ལས་ ནུས་མེད་ཀྱི་དོ་འགྲན།

en: Invalid nickname
dz: ནུས་མེད་ཀྱི་སྐྱོན་མིང་།

en: Invalid proxy settings
dz: ནུས་མེད་ཀྱི་ པོ་རོགསི་ གཞི་སྒྲིག་ཚུ།

en: Invalid title
dz: ནུས་མེད་མགོ་མིང་།

en: Invert
dz: གནས་ལོག་འབད།

en: Invincible
dz: དབང་ལུ་བསྡུ་མི་ཚུགས་པའི།

en: Invisible
dz: མ་མཐོངམ།

en: Invitation from: %s
    
    Sent: %s
dz:  %s:ལས་མགྲོན་བརྡ།
    
    བཏང་ཡི: %s

en: Invitation only
dz: མགྲོན་བརྡ་རྐྱངམ་ཅིག

en: Invitation to Conversation
dz: གྲོས་གླེང་ལུ་མགྲོན་བརྡ།

en: Invite
dz: མགྲོན་དུ་འབོད།

en: Invite Buddy Into Chat Room
dz: ཆ་རོགས་འདི་ཁ་སླབ་གྲངས་སུ་མགྲོན་བརྡ་འབད།

en: Invite Group to Conference...
dz: གྲོས་ཚོགས་ལུ་ སྡེ་ཚན་གདན་འདྲེན་ཞུ།...

en: Invite List
dz: ཐོ་ཡིག་མགྲོན་བརྡ་འབད།

en: Invite to Conference
dz: གྲོས་ཚོགས་ནང་གདན་འདྲེན་ཞུ།

en: Invite to Conference...
dz: གྲོས་ཚོགས་ནང་གདན་འདྲེན་ཞུ།

en: Invite user to a conference
dz: ལག་ལེན་པ་འདི་གྲོས་ཚོགས་ནང་གདན་འདྲེན་ཞུ།

en: Is no longer i_dle
dz: འདི་ ད་ལས་པར་ ལས་མེད་མེན།(_d)

en: Italian
dz: ཨི་ཊ་ལི་ཡཱན།

en: Italic
dz: ཨའི་ཊ་ལིཀ

en: Item Not Found
dz: རྣམ་གྲངས་མ་ཐོབ།

en: JID
dz: ཇེ་ཨའི་ཌི།

en: Japanese
dz: ཇ་པ་ནིསི།

en: Jealous
dz: ཕྲག་དོག་ཅན།

en: Job Role
dz: ལས་གཡོག་ ལས་འགན།

en: Job Title
dz: ལས་གཡོག་ མགོ་མིང་།

en: Join
dz: མཐུད་ནི།

en: Join Chat
dz: ཁ་སླབ་གྲངས་སུ་འཛུལ།

en: Join Private Group
dz: སྒེར་དོན་སྡེ་ཚན་གྱི་གྲངས་སུ་འཛུལ།

en: Join a Chat
dz: ཁ་སླབ་ཀྱི་གྲངས་སུ་འཛུལ།

en: Joining %s requires an invitation.
dz: %s མཐུད་ནི་ལུ་ མགྲོན་བརྡ་དགོས་མཁོ་ཡོདཔ་ཨིན།

en: Key Agreement
dz: གན་འཛིན་ལྡེ་མིག

en: Key Agreement Request
dz: གན་འཛིན་ལྡེ་མིག་ ཞུ་བ།

en: Key Agreement failed
dz: ཁན་འཛིན་ལྡེ་མིག་འདི་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡི།

en: Key Exchange failed
dz: ལྡེ་མིག་བརྗེ་སོར་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Key Length: 	%d bits
dz: ལྡེ་མིག་གི་རིང་ཚད: 	%d བིཊིསི

en: Key Pair Generation failed
dz: ལྡེ་མིག་ཟུང་བཟོ་བཏོན་འབད་ནི་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Key agreement cannot be started with yourself
dz: གན་འཛིན་ལྡེ་མིག་འདི་ ཁྱོད་རང་གིས་ འགོ་བཙུགས་མི་ཚུགས།

en: Key agreement failed
dz: གན་འཛིན་ལྡེ་མིག་ འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Key agreement is already started
dz: གན་འཛིན་ལྡེ་མིག་འདི་ ཧེ་མ་ལས་འགོ་བཙུགས་ནུག

en: Key agreement request received from %s. Would you like to perform the key agreement?
dz: གན་འཛིན་ལྡེ་མིག་གི་ཞུ་བ་འདི་  %sནང་ལས་ཐོབ་ནུག ཁྱོད་ལུ་ གན་འཛིན་ལྡེ་མིག་གི་ལཱ་འགན་གྲུབ་ནིའི་དང་འདོད་ཡོད་ག?

en: Key agreement was aborted
dz: གན་འཛིན་ལྡེ་མིག་འདི་བར་ཤོལ་ཨིན་པས།

en: Key length
dz: ལྡེ་མིག་རིང་ཚད།

en: Kicked by %s (%s)
dz: %s (%s)ཀྱིས་ བཏོན་བཏང་ཡི།

en: Kill User
dz: ལགལེན་པ་ གསད།

en: Killed by %s (%s)
dz:  %s (%s)གིས་ བསད་དའི།

en: Konqueror
dz: ཀོང་ཀོ་རར།

en: Korean
dz: ཀོ་རི་ཡཱན།

en: Kurdish
dz: ཀར་ཌིཤ།

en: Last Name
dz: མཇུག་མིང་།

en: Last created window
dz: མཇུག་ལུ་གསར་བསྐྲུན་འབད་འབད་བའི་སྒོ་སྒྲིག

en: Last name
dz: མཇུག་མིང་།

en: Last name:
dz: མཇུག་མིང་:

en: Lastlog
dz: མཇུག་གི་ལོག

en: Left
dz: གཡོན།

en: Left Vertical
dz: ཀེར་ཕྲང་གཡོན།

en: Let others see what computer you are using
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ གློག་རིག་ཚུ་ ག་ཅི་རང་ལག་ལེན་འཐབ་དོཝ་ཡོདཔ་ཨིན་ན་ གཞན་གྱིས་མཐོང་བཅུག

en: Let others see what services you are using
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ཞབས་ཏོག་ཚུ་ག་ཅི་རང་ལག་ལེན་འཐབ་དོཝ་ཡོདཔ་ཨིན་ན་  གཞན་གྱིས་མཐོང་བཅུག

en: Lets you send raw input to text-based protocols.
dz: གཞི་བཞག་ཚིག་ཡིག་གནད་སྤེལ་ལམ་ལུགས་ཚུ་ལུ་རགས་པ་ཨིན་པུཊི་གཏང་བཅུགཔ་ཨིན།

en: Level
dz: གནས་རིམ།

en: Lithuanian
dz: ལི་ཐུ་འ་ནི་ཡཱན།

en: Load Buddylist...
dz: ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་མངོན་གསལ་འབད།...

en: Load buddylist from file...
dz: ཡིག་སྣོད་ལས་ ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་མངོན་གསལ་འབད།...

en: Loads .NET plugins with Mono.
dz: ཁུར་ཆ་ཚུ། མོ་ནོ་དང་གཅིག་ཁར་ ནེཊི་པ་ལག་ཨིནསི།

en: Local Buddy List Only
dz: ཉེ་གནས་ཀྱི་ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་རྐྱངམ་ཅིག

en: Local File:
dz: ཉེ་གནས་ཀྱི་ཡིག་སྣོད:

en: Local server start time: %s
    Local server uptime: %s
    Local server clients: %d
    Local server channels: %d
    Local server operators: %d
    Local router operators: %d
    Local cell clients: %d
    Local cell channels: %d
    Local cell servers: %d
    Total clients: %d
    Total channels: %d
    Total servers: %d
    Total routers: %d
    Total server operators: %d
    Total router operators: %d
dz: ཉེ་གནས་སར་བར་འགོ་བཙུགས་ནིའི་ཆུ་ཚོད: %s
    ཉེ་གནས་སར་བར་གྱི་གློག་ཐོག་དུས་ཚོད: %s
    ཉེ་གནས་སར་བར་གྱི་ཞབས་ཏོག་སྤྱོད་མི་ཚུ: %d
    ཉེ་གནས་སར་བར་གྱི་རྒྱུ་ལམ་ཚུ: %d
    ཉེ་གནས་སར་བར་གྱི་བཀོལ་སྤྱོད་པ་ཚུ: %d
    ཉེ་གནས་རུ་ཊར་ བཀོལ་སྤྱོད་པ་ཚུ: %d
    ཉེ་གནས་ནང་ཐིག་གི་ཞབས་ཏོག་སྤྱོད་མི་ཚུ: %d
    ཉེ་གནས་ནང་ཐིག་གི་རྒྱུ་ལམ་ཚུ: %d
    ཉེ་གནས་ནང་ཐིག་གི་སར་བར་ཚུ: %d
    ཞབས་ཏོག་སྤྱོད་མི་ཚུ་  བསྡོམས: %d
    རྒྱུ་ལམ་ཚུ་  བསྡོམས: %d
    སར་བར་ཚུ་  བསྡོམས་: %d
    རུ་ཊརསི་ཚུ་  བསྡོམས: %d
    སར་བར་ བཀོལ་སྤྱོད་པ་ཚུ་ བསྡོམས: %d
    རུ་ཊར་ བཀོལ་སྤྱོད་པ་ཚུ་  བསྡོམས: %d

en: Locality
dz: ཉེ་གནས།

en: Location
dz: གནས་ཁོངས།

en: Log Directory
dz: ལོག་ སྣོད་ཐོ།

en: Log IMs
dz: ཨའི་ཨེམ་ཨེསི་ལོག

en: Log Reader
dz: ལོག་ ལྷག་བྱེད།

en: Log _format:
dz: རྩ་སྒྲིག་དྲན་དེབ་བཀོད།:(_f)

en: Log all _instant messages
dz: འཕྲལ་མྱུར་འཕྲིན་དོན་ཚུ་ཆ་མཉམ་རང་ དྲན་དེབ་བཀོད།(_i)

en: Log all _status changes to system log
dz: རིམ་ལུགས་དྲན་དེབ་ནང་ གནས་ཚད་བསྒྱུར་བཅོས་ཚུ་ཆ་མཉམ་རང་དྲན་དེབ་བཀོད།(_s)

en: Log all c_hats
dz: ཁ་སླབ་ནི་ཚུ་གེ་ར་དྲན་དེབ་ནང་བཀོད(_h)

en: Log chats
dz: དྲན་དེབ་ཁ་སླབ་ཚུ།

en: Log format
dz: དྲན་དེབ་རྩ་སྒྲིག

en: Log status change events
dz: ལོག་གནས་ཚད་ཀྱིས་ བྱུང་ལས་ཚུ་བསྒྱུར་བཅོས་འབདཝ་ཨིན།

en: Logging
dz: ནང་བསྐྱོད།

en: Logging can be enabled from Tools -> Preferences -> Logging.
    
    Enabling logs for instant messages and/or chats will activate history for the same conversation type(s).
dz: ལོག་གིང་འདི་ ལག་ཆས་ཚུ་ལས་ ལྕོགས་ཅན་བཟོ་ཚུགསཔ་ཨིན -> དགའ་གདམ་ཚུ་ -> ལོག་གིང་།
    
    འཕྲལ་མྱུར་འཕྲིན་དོན་ཚུའི་དོན་ལུ་ ལོགསི་ལྕོགས་ཅན་བཟོ་ནི་དང་/ཡང་ན་ ཁ་སླབ་ཀྱིས་ གྲོས་གླེང་དབྱེ་བ་གཅིག་པའི་དོན་ལུ་ལོ་རྒྱུས་ཤུགས་ལྡན་བཟོ་ནི་ཨིན་(s)།

en: Logging of this conversation failed.
dz: འ་ནི་གྲོས་གླེང་ནང་བསྐྱོད་འབད་ནི་འདི་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Logging started. Future messages in this conversation will be logged.
dz: དྲན་དེབ་འབད་ནི་འགོ་བཙུགས་ཅི། འ་ནི་ གྲོས་གླེང་ནང་ མ་འོངས་པའི་འཕྲིན་དོན་ཚུ་ དྲན་དེབ་བཀོད་ནི་ཨིན།

en: Logging stopped. Future messages in this conversation will not be logged.
dz: དྲན་དེབ་བཀོད་ནི་བཀག་ཡོདཔ། འ་ནི་གྲོས་གླེང་ནང་ མ་འོངས་པའི་འཕྲིན་དོན་ཚུ་ དྲན་དེབ་བཀོད་ནི་ཨིན།

en: Login Acknowledged
dz: ངོས་ལེན་འབད་ཡོད་མི་འདི་ནང་བསྐྱོད་འབད་དོ།

en: Login Options
dz: ནང་བསྐྱོད་ཀྱི་གདམ་ཁ་ཚུ།

en: Login Redirected
dz: ནང་བསྐྱོད་འབད་ནི་སླར་ལོག་གཏང་ཡོདཔ།

en: Logo
dz: ལས་རྟགས།

en: Loud
dz: སྐད་སྦོམ།

en: Louder
dz: སྐད་སྦོམ་སྦེ།

en: Loudest
dz: སྐད་སྦོམ་ཤོས།

en: MMS
dz: ཨེམ་ཨེམ་ཨེསི།

en: MOTD for %s
dz: ཨེམ་ཨོ་ཊི་ཌིའི་ དོན་ལུ་  %s

en: MSN Messenger
dz: ཨེམ་ཨེསི་ཨེན་ འཕྲིན་སྐྱེལ་པ།

en: Macedonian
dz: མེ་སི་ཌོ་ནི་ཡཱན།

en: Mail Checker
dz: ཡིག་འཕྲིན་ཞིབ་དཔྱད་པ།

en: Mailstop
dz: འཕྲིན་བཀག

en: Male
dz: ཕོ།

en: Male or female
dz: ཕོ་/མོ།

en: Manual
dz: ལག་དེབ།

en: Manually
dz: ལག་ཐོག་ལས།

en: Master archive is misconfigured
dz: ཡིག་མཛོད་ཨམ་འདི་ རིམ་སྒྲིག་འཛོལ་སོ་ནུག

en: Maximum last-seen difference:
dz: ཧེ་མ་-མཐོང་བའི་ ཁྱད་པར་མང་མཐའ།

en: Maximum response timeout:
dz: ལན་མང་མཐའ་ངལ་མཚམས།

en: Merge Groups
dz: སྡེ་ཚན་ཚུ་མཉམ་བསྡོམས་འབད།

en: Merge List from Server
dz: སར་བར་ལས་ཐོ་ཡིག་མཉམ་བསྡོམས་འབད།

en: Merge and Save List to Server
dz: མཉམ་བསྡོམས་འབད་བཞིནམ་ལས་ སར་བར་ལུ་ཐོ་བཀོད་འབད།

en: Message
dz: འཕྲིན་དོན།

en: Message Notification
dz: འཕྲིནདོན་བརྡ་བསྐུལ་འབད་ནི།

en: Message Text
dz: འཕྲིན་དོན་ཚིག་ཡིག

en: Message Timestamp Formats
dz: འཕྲིན་དོན་དུས་བཀོད་རྩ་སྒྲིག་ཚུ།

en: Message could not be sent because the maximum length was exceeded.
dz: རིང་ཚད་མང་མཐའ་འདི་ལྷག་ཡོདཔ་ལས་བརྟེན་ འཕྲིན་དོན་འདི་གཏང་མ་ཚུགས།

en: Message could not be sent.
dz: འཕྲིན་དོན་འདི་ གཏང་མ་ཚུགསཔ།

en: Message delivery to %s failed: %s
dz: %s ལུ་འཕྲིན་དོན་འགྲེམ་སྤེལ་འབད་ནི་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།%s

en: Message from %s
dz: %s ལས་འཕྲིན་དོན།

en: Message of the Day
dz: ད་རེས་ཀྱི་འཕྲིན་དོན།

en: Message received
dz: འཕྲིན་དོན་ཐོབ་ཅི།

en: Message received begins conversation
dz: འཕྲིན་དོན་ཐོབ་ཡོདཔ་ལས་གྲོས་གླེང་འགོ་བཙུགསཔ་ཨིན།

en: Message sent
dz: འཕྲིན་དོན་བཏང་ཡོད།

en: Message:
dz: འཕྲིན་དོན།:

en: Messenger Plus!
dz: འཕྲིན་སྐྱེལ་པ་ ཁ་སྐོང་།!

en: Microphone
dz: ཁ་པར།

en: Middle Name
dz: བར་མའི་མིང་།

en: Middle mouse button
dz: བར་ནའི་མའུསི་གི་ཨེབ་རྟ།

en: Minutes
dz: སྐར་མ་ཚུ།

en: Misc
dz: ཨེམ་ཨའི་ཨེསི་སི།

en: Missing protocol plugin for %s
dz:  %sགི་དོན་ལུ་པ་ལག་ཨིན་གནད་སྤེལ་ལམ་ལུགས་འདི་བརླག་སྟོར་ཞུགས་ནུག

en: Mobile
dz: འགྲུལ་འཕྲིན།

en: Mobile Phone
dz: འགྲུལ་འཕྲིན།

en: Modify
dz: ལེགས་བཅོས་འབད།

en: Modify Account
dz: རྩིས་ཐོ་ལེགས་བཅོས།

en: Mono Plugin Loader
dz: མོ་ནོ་ པ་ལག་ཨིན་མངོན་གསལ་འབད་མི།

en: Mood
dz: ཁམས།

en: More than one user was found with the same name. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
dz: མིང་ཅོག་འཐད་པའི་ ལག་ལེན་པ་གཅིག་ལས་ལྷག་སྟེ་ ཐོབ་ཅི།  ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་ནང་ཁ་སྐོང་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ ཐོ་ཡིག་ནང་ལས་ བདེན་པའི་ལག་ལེན་པ་ སེལ་འཐུ་འབད།

en: More than one user was found with the same public key. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
dz: མི་མང་ལྡེ་མིག་ཅོག་འཐད་པའི་ ལག་ལེན་པ་གཅིག་ལས་ལྷག་སྟེ་ཐོབ་ཅི།   ཆ་རོགས་ཀྱི་ཐོ་ཡིག་ནང་ཁ་སྐོང་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ ཐོ་ཡིག་ནང་ལས་ བདེན་པའི་ལག་ལེན་པ་ སེལ་འཐུ་འབད།

en: Mouse Gestures
dz: མའུསི་གིས་རྣམ་འགྱུུར་སྟོནམ་ཨིན།

en: Mouse Gestures Configuration
dz: མའུསི་གིས་ རིམ་སྒྲིག་གི་རྣམ་འགྱུར་སྟོནམ་ཨིན།

en: Mozilla
dz: མོ་ཛིལ་ལ།

en: Multiple plugins will be unloaded.
dz: པ་ལག་ཨིནསི་སྣ་མང་སྐྱེལ་བཙུགས་འབད་ནི་ཨིན།

en: Music Messaging
dz: སྙན་ཆ་འཕྲིན་གཏོང་།

en: Music Messaging Configuration
dz: སྙན་ཆ་འཕྲིན་གཏོང་རིམ་སྒྲིག

en: Music Messaging Plugin for collaborative composition.
dz: སྣ་སྡུད་མཉམ་རུབ་དོན་ལུ་སྙན་ཆ་འཕྲིན་གཏོང་པ་ལག་ཨིན།

en: Music messaging session confirmed.
dz: སྙན་ཆ་འཕྲིན་གཏོང་ལཱ་ཡུན་ངེས་དཔྱད་འབད་ཡོདཔ།

en: NSS
dz: ཨེན་ཨེསི་ཨེསི།

en: N_ew conversations:
dz: གྲོས་གླེང་གསརཔ་ཚུ།:(_e)

en: Name
dz: མིང་།

en: Name: %s
    Version: %s
    Description: %s
    Author: %s
    Website: %s
    Filename: %s
dz: མིང་: %s
    ཐོན་རིམ་: %s
    འགྲེལ་བཤད་: %s
    རྩོམ་པ་པོ་: %s
    ཝེབ་ས་ཁོངས་: %s
    ཡིག་སྣོད་མིང་: %s

en: Nepali
dz: ནེ་པཱ་ལི།

en: Netscape
dz: ནེཊི་སིཀེཔ།

en: Network
dz: ཡོངས་འབྲེལ།

en: Network Statistics
dz: ཡོངས་འབྲེལ་ཚད་རྩིས་ཚུ།

en: Never
dz: ནམ་ཡང་།

en: New Account
dz: རྩིས་ཐོ་གསརཔ།

en: New Buddy Pounce
dz: ཆ་རོགས་པའུནསི་གསརཔ།

en: New Conference
dz: གྲོས་ཚོགས་གསརཔ།

en: New Event
dz: བྱུང་ལས་གསརཔ།

en: New Instant Message
dz: འཕྲལ་མྱུར་འཕྲིན་དོན་གསརཔ།

en: New Mail
dz: གློག་འཕྲིན་གསརཔ།

en: New Person
dz: གང་ཟག་གསརཔ།

en: New Version Available
dz: ཐོན་རིམ་གསརཔ་ཐོབ་ཚུགས།

en: New mail notifications
dz: ཡིག་འཕྲིན་གསརཔ་གི་བརྡ་བསྐུལ།

en: New password
dz: ཆོག་ཡིག་གསརཔ།

en: New password (again)
dz: ཆོག་ཡིག་གསརཔ(ལོག་སྟེ་)

en: New passwords do not match.
dz: ཆོག་ཡིག་གསརཔ་ཚུ་མི་མཐུན་པས།

en: New tab
dz: མཆོང་ལྡེ་གསརཔ

en: New window
dz: སྒོ་སྒྲིག་གསརཔ།

en: New...
dz: གསརཔ...

en: Nick
dz: སྐྱོན་མིང་།

en: Nick Said
dz: ནིཀ་ཀྱིས་སླབ་ཅི།

en: Nick changing not supported in non-MUC chatrooms
dz: ནིཀ་ བསྒྱུར་བཅོས་འབད་ནི་འདི་  ཨེམ་ཡུ་སི ་ ཁ་སླབ་ཁང་མིག་མེན་པའི་ནང་  རྒྱབ་སྐྱོར་མ་འབད་བས།

en: Nick or channel is temporarily unavailable.
dz: ནིཀ་ཡང་ན་ རྒྱུ་ལམ་འདི་ གནས་སྐབས་ཅིག་ཐོབ་ཆོགཔ་མིན་འདུག

en: Nickname
dz: སྐྱོན་མིང་།

en: No
dz: མེན།

en: No MOTD available
dz: ཨེམ་ཨོ་ཊི་ཌི་ ཐོབ་མི་ཚུགས།

en: No Matches
dz: མཐུན་སྒྲིག་ཚུ་མིན་འདུག

en: No Message of the Day available
dz: ད་རེས་ འཕྲིན་དོན་ཐོབ་མ་ཚུགས།

en: No Proxy
dz: པོ་རོག་སི་མེད།

en: No actions available
dz: བྱ་བ་མིན་འདུག

en: No configuration options for this plugin.
dz: འ་ནི་པ་ལག་ཨིན་དོན་ལུ་ རིམ་སྒྲིག་གདམ་ཁ་ཚུ་མིན་འདུག

en: No file transfer session active
dz: ཡིག་སྣོད་གནས་སོར་གྱི་ལཱ་ཡུན་ ཤུགས་ལྡན་མེན།

en: No logs were found
dz: དྲན་དེབ་ཅི་ཡང་མ་ཐོབ།

en: No matches
dz: མཐུན་སྒྲིག་ཚུ་མིན་འདུག

en: No matching users found
dz: ལག་ལེན་པ་མཐུན་སྒྲིག་ཚུ་འཚོལ་མ་ཐོབ་པས།

en: No name
dz: མིང་མེད།

en: No proxy
dz: པོརོག་སི་མེད།

en: No public key was received
dz: མི་མང་ལྡེ་མིག་ མ་ཐོབ་པས།

en: No server statistics available
dz: སར་བར་ ཚད་རྩིས་ཚུ་མི་ཐོབ།

en: No sounds
dz: སྒྲ་སྐད་ཚུ་མིན་འདུག

en: No such channel
dz: རྒྱུ་ལམ་འདི་བཟུམ་མེད།

en: No such command (in this context).
dz: འདི་བཟུམ་མའི་བརྡ་བཀོད(སྐབས་འབབ་འདི་ནང་)

en: No such command.
dz: འདི་བཟུམ་མའི་བརྡ་བཀོད་མེད།

en: No such nick or channel
dz: འདི་བཟུམ་གྱི་ ནིཀ་དང་རྒྱུ་ལམ་མེད།

en: No topic is set
dz: གནད་དོན་གཞི་སྒྲིག་མ་འབད།

en: Non-matching Hosts
dz: མཐུན་སྒྲིིག་མ་འབད་བའི་ཧོསཊིསི།

en: None
dz: ཅི་མེད།

en: None (To pending)
dz: ཅི་མེད་ (བསྣར་ལུ)

en: None of your accounts are idle.
dz: ཁྱོད་ཀྱི་རྩིས་ཐོ་ཚུ་གཅིག་ཡང་ལས་མེད་མེན་པས།

en: Normal
dz: སྤྱིར་བཏང་།

en: Not Acceptable
dz: དང་ལེན་འབད་ནི་མེན་པས།

en: Not Allowed
dz: མི་ཆོག་པ།

en: Not Authorized
dz: དབང་སྤྲོད་མ་འབད།

en: Not implemented yet.
dz: ད་ཚུན་ཡང་ལག་ལེན་མ་འཐབ་པས།

en: Not started
dz: འགོ་མ་བཙུགསཔ།

en: Not supported
dz: རྒྱབ་སྐྱོར་མ་འབད་བས།

en: Note
dz: དྲན་ཐོ།

en: Notes
dz: དྲན་འཛིན་ཚུ།

en: Notes Address Book Group
dz: དྲན་འཛིན་ཚུའི་ཁ་བྱང་ཀི་དེབ་སྡེ་ཚན།

en: Notes Address Book Information
dz: དྲན་འཛིན་ཚུའི་ཁ་བྱང་ཀི་དེབ་བརྡ་དོན།

en: Notes Address Book group results
dz: དྲན་འཛིན་ཚུའི་ཁ་བྱང་ཀི་དེབ་སྡེ་ཚན་གྲུབ་འབྲས་ཚུ།

en: Notification Methods
dz: བརྡ་བསྐུལ་འབད་ནིའི་ཐབས་ལམ་ཚུ།

en: Notification Removal
dz: བརྡ་བསྐུལ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི།

en: Notifies in a conversation window when a buddy goes or returns from away or idle.
dz: ཆ་རོགས་ཕྱི་ཁར་འགྱོཝ་ད་ ཡང་ན སླར་ལོགཔ་ད ཡང་ན ལས་མེད་ཀྱི་སྐབས གྲོས་གླེང་སྒོ་སྒྲིག་ནང་བརྡ་བསྐུལ་འབདཝ་ཨིན།

en: Notify Dialog
dz: ཌའི་ལོག་ བརྡ་བསྐུལ་འབད།

en: Notify For
dz: ་དོན་ལུ་བརྡ་བསྐུལ།

en: Notify When
dz: སྐབས་བརྡ་བསྐུལ་འབད།

en: Notify buddies when you are typing
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ ཡིག་དཔར་བརྐྱབ་པའི་སྐབས་སུ་ ཆ་རོགས་ཚུ་བརྡ་བསྐུལ་འབད།

en: Notify with a toaster when
dz: ག་དེམ་ཅིག་ཁར་ བསྲེག་འཕྲུལ་གྱིས་བརྡ་བསྐུལ་འབད།

en: Novell GroupWise Messenger Protocol Plugin
dz: ནོ་བེལ་ སྡེ་ཚན་ལྟར་གྱི་ འཕྲིན་དོན་པའི་གནད་སྤེལ་ལམ་ལུགས པ་ལག་ཨིན།

en: Number of conversations per window
dz: སྒོ་སྒྲིག་རེ་ལུ་གྲོས་གླེང་གི་གྱངས་ཁ།

en: OK
dz: བཏུབ།

en: Offering to send %s to %s
dz:  %s འདི་ %s ལུ་གཏང་ནི་དང་ལེན་འབདཝ་ཨིན།

en: Offline
dz: ཨོཕ་ལ་ཡིན།

en: One or more messages may have been undeliverable.
dz: འཕྲིན་དོན་གཅིག་ཡང་ན་མངམ་ཚུ་ འགྲེམ་སྤེལ་མ་འབད་བས།

en: Online
dz: གློག་ཐོག

en: Online Services
dz: གློག་ཐོག་ཞབས་ཏོག་ཚུ།

en: Online Status
dz: གློག་ཐོག་ གནས་ཚད།

en: Online since
dz: གློག་ཐོག་ དེ་ལས།

en: Online: %d
    Total: %d
dz: གློག་ཐོག་: %d
    བསྡོམས།: %d

en: Only enable for users on the buddy list
dz: ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་གུ་ལུ་རྐྱངམ་ཅིག་ ལག་ལེན་པ་ཚུའི་དོན་ལུ་ལྕོགས་ཅན་བཟོ།

en: Only online
dz: གློག་ཐོག་རྐྱངམ་ཅིག

en: Only replace _whole words
dz: མིང་ཚིག་ཧྲིལ་བུ་ཚུ་རྐྱངམ་ཅིག་ཚབ་བཙུགས།(_w)

en: Only when docked
dz: ཌོཀ་འབད་ཡོདཔ་ད་རྐྱངམ་ཅིག

en: Opacity:
dz: དྭངས་སྒྲིབ:

en: Ope_n an IM window
dz: ཝིན་ཌོ་གཅིག་ཁ་ཕྱེ།(_n)

en: Open All Messages
dz: འཕྲིན་དོན་ཚུ་ཆ་མཉམ་རང་ཁ་ཕྱེ།

en: Open File...
dz: ཡིག་སྣོད་ཁ་ཕྱེ...

en: Open Public Key...
dz: མི་མང་ལྡེ་མིག་ཁ་ཕྱེ...

en: Open...
dz: ཁ་ཕྱེ...

en: Opera
dz: གླུ་གཞས། (གླུ་གཞས་ཁང་)

en: Operating System
dz: རིམ་ལུགས་བཀོལ་སྤྱོད་འབད་དོ།

en: Optional information:
dz: གདམ་ཁ་ཅན་གྱི་བརྡ་དོན:

en: Options
dz: གདམ་ཁ་ཚུ།

en: Organization
dz: ཚོགས་སྡེ།

en: Organization Name
dz: ཚོགས་སྡེའི་མིང་།

en: Organization Unit
dz: ཚོགས་སྡེའི་ཆ་ཕྲན།

en: Organization: 	%s
dz: ཚོགས་སྡེ: 	%s

en: Original password
dz: ཆོག་ཡིག་ངོ་མ།

en: Other
dz: གཞན།

en: Others talk in chat
dz: ཁ་སླབ་ནང་གཞན་ཚུ་བློ་སླབ།

en: Out of memory
dz: དྲན་ཚད་མེདཔ།

en: Overwrite
dz: ཚབ་སྲུང་འབད།

en: P.O. Box
dz: P.O.སྒྲོམ།

en: PDA
dz: པི་ཌི་ཨེ།

en: PING reply -- Lag: %lu seconds
dz: PING ལན། -- Lag: %lu སྐར་ཆ།

en: P_auses while typing
dz: ཡིག་དཔར་བརྐྱབ་པའི་སྐབས་སུ་ཐེམ་ཚུ།(_a)

en: P_lay a sound
dz: སྒྲ་སྐད་གཏང་(_l)

en: Pa_ssword:
dz: ཆོག་ཡིག:(_P)

en: Paging
dz: ཤོག་ལེབ་ལྷོག་དོ།

en: Passphrase
dz: ཆོག་ཚིག

en: Passphrase (retype)
dz: ཆོག་ཡིག(ཡིག་དཔར་ལོག་བརྐྱབ)།

en: Passphrase required
dz: ཆོག་ཚིག་དགོཔ་ཨིན།

en: Passphrases do not match
dz: ཆོག་ཡིག་མི་མཐུན་པས།

en: Password
dz: ཆོག་ཡིག

en: Password (again)
dz: ཆོག་ཡིག(ལོག་སྟེ)

en: Password Changed
dz: ཆོག་ཡིག་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་ད་ཡི།

en: Password has expired
dz: ལམ་ཡིག་འདི་ དུས་ཡོལ་ནུག

en: Password is required to sign on.
dz: འཛུལ་ནིའི་དོན་ལུ་ཆོག་ཡིག་དགོས་མཁོ་ཡོདཔ།

en: Password:
dz: ཆོག་ཡིག:

en: Past Translators
dz: ཧེ་མའི་སྐད་བསྒྱུར་པ་ཚུ།

en: Paste as Plain _Text
dz: ཚིག་ཡིག་ཉག་རྐྱང་སྦེ་ སྦྱར།(_T)

en: Pause
dz: ཐེམ།

en: Payment Required
dz: གླ་དངུལ་དགོ་པས།

en: Performing key exchange
dz: ལྡེ་མིག་བརྗེ་སོར་གྱི་ལག་ལེན་འཐབ་དོ།

en: Perl Plugin Loader
dz: པརཱལ་པ་ལག་ཨིན་མངོན་གསལ་འབད་མི།

en: Permission denied
dz: གནང་བ་ཉན་མ་བཏུབ།

en: Permit User
dz: ལག་ལེན་པ་ལུ་གནང་བ་བྱིན

en: Persian
dz: པར་ཤི་ཡཱན།

en: Person enters chat
dz: གང་ཟག་ ཁ་སླབ་ནང་འཛུལཝ་ཨིན།

en: Person leaves chat
dz: གང་ཟག་ཁ་སླབ་ནི་བཞགཔ་ཨིན།

en: Personal Information
dz: རང་དོན་གྱི་བརྡ་དོན།

en: Personal Title
dz: རང་དོན་གྱི་མགོ་མིང་།

en: Phone
dz: བརྒྱུད་འཕྲིན།

en: Photo
dz: དཔར།

en: Ping
dz: པིང་།

en: Ping failed
dz: པིང་ འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Ping reply received from server
dz: སར་བར་ལས་ པིང་ལན་གསལ་ཐོབ་ནུག

en: Place Closed
dz: ས་གནས་ཁ་བསྡམས་ཡོདཔ།

en: Place tagged
dz: ས་གནས་ངོ་རྟགས་སྦྱར་ཡོདཔ།

en: Plain text
dz: ཉག་རྐྱང་གི་ཚིག་ཡིག

en: Plaintext Authentication
dz: ཚིག་ཡིག་ཉག་རྐྱང་གི་བདེན་བཤད།

en: Play
dz: གཏང་།

en: Please Update the necessary fields.
dz: ཉེར་མཁོ་བའི་ས་སྒོ་ཚུ་ དུས་མཐུན་བཟོ།

en: Please enter a buddy to pounce.
dz: པའུནསི་ལུ་ཆ་རོགས་ཅིག་ཐོ་བཀོད་འབད་གནང་།

en: Please enter a different title for the status.
dz: གནས་ཚད་དོན་ལུ་ མགོ་མིང་སོ་སོར་གཅིག་བཙུགས་གནང་།

en: Please enter a non-empty title for the status.
dz: གནས་ཚད་དོན་ལུ་ སྟོངམ་མ་ཡིན་པའི་མགོ་མིང་-གཅིག་བཙུགས་གནང་།

en: Please enter a topic for the new conference, and an invitation message to be sent to %s
dz: %s ལུ་གཏང་ནིའི་ཨིན་པའི་མགྲོན་བརྡ་འཕྲིན་དོན་དང་ གྲོས་ཚོགས་གསརཔ་དོན་ལུ་ གནད་དོན་གཅིག་བཙུགས་གནང་།

en: Please enter an alias, and the appropriate information about the chat you would like to add to your buddy list.
dz: ཁ་སླབ་ཀྱི་སྐོར་ལས་ ཁྱོད་རའི་ཆ་རོགས་ཀྱི་ཐོ་ཡིག་ལུ་ཁ་སྐོང་འབད་ནི་ཨིན་པ་ཅིན མིང་གཞན་དང་འོས་ལྡན་བརྡ་དོན་བཙུགས་གནང་།

en: Please enter buddy information.
dz: བ་ཌི་བརྡ་བཀོད་བཙུགས་གནང་།

en: Please enter the %s channel private group name and passphrase.
dz: སྒེར་དོན་གྱི་སྡེ་ཚན་མིང་དང་ཆོག་ཚིག %s རྒྱུ་ལམ་འདི་བཙུགས་གནང་།

en: Please enter the URL and description of the link that you want to insert. The description is optional.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་བཙུགས་དགོ་མནོ་མི་ ཡུ་ཨར་ཨེལ་དང་ འབྲེལ་ལམ་གྱི་འགྲེལ་བཤད་གཉིས་བཙུགས་གནང་། འགྲེལ་བཤད་འདི་གདམ་ཁ་ཅན་ཨིན།

en: Please enter the URL of the link that you want to insert.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་བཙུགས་དགོ་མནོ་མི་ འབྲེལ་ལམ་གྱི་ཡུ་ཨར་ཨེལ་འདི་བཙུགས་གནང་།

en: Please enter the appropriate information about the chat you would like to join.
dz: ཁྱོད་ ཁ་སླབ་ཀྱི་སྐོར་ལས་དེའི་གྲངས་སུ་འཛུལ་ནི་འབདཝ་ད ་འོས་ལྡན་གྱི་བརྡ་དོན་འདི་བཙུགས་གནང་།

en: Please enter the name of the group to be added.
dz: ཁ་སྐོང་རྐྱབ་ཚུགས་ནི་ལུ་སྡེ་ཚན་གྱི་མིང་བཙུགས་གནང་།

en: Please enter the name of the user you wish to be able to contact you.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ ཁྱོད་དང་འབྲེལ་བ་འཐབ་ནིའི་རེ་འདོད་བསྐྱེད་མི་ ལག་ལེན་པའི་མིང་བཙུགས་གནང་།

en: Please enter the name of the user you wish to block.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་བཀག་ནིའི་རེ་འདོད་བསྐྱེད་མི་ལག་ལེན་པའི་མིང་བཙུགས་གནང་།

en: Please enter the name of the user you wish to invite, along with an optional invite message.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ མགྲོན་བརྡ་འབད་ནིའི་རེ་འདོད་བསྐྱེད་མི་ ལག་ལེན་པའི་མིང་ གདམ་ཁ་ཅན་གྱི་མགྲོན་འབོད་འཕྲིན་དོན་དང་སྦྲགས་ཏེ་བཙུགས་གནང་།

en: Please enter the new name for %s
dz: %s དོན་ལུ་ མིང་གསརཔ་བཙུགས་གནང་།

en: Please enter the person's information below.
dz: གང་ཟག་འདིའི་བརྡ་དོན་འོག་ལུ་བཙུགས།

en: Please enter your current password and your new password.
dz: ཁྱོད་ཀྱི་ད་ལྟོའི་ཆོག་ཡིག་དང་ཆོག་ཡིག་གསརཔ་ཚུ་བཙུགས་གནང་།

en: Please enter your new password
dz: ཁྱོད་རའི་ཆོག་ཡིག་གསརཔ་འདི་བཙུགས་གནང་།

en: Please fill out the information below to register your new account.
dz: ཁྱོད་རའི་རྩིས་ཐོ་གསརཔ་ ཐོ་བཀོད་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ འོག་གི་བརྡ་དོན་འདི་ བཀང་གནང་།

en: Please, enter your search criteria below
dz: ཁྱོད་རའི་ འཚོལ་ཞིབ་ཁྱད་ཚད་འོག་ལུ་བཙུགས་གནང་།

en: Plugin magic mismatch %d (need %d)
dz: པ་ལག་ཨིན་མེ་ཇིཀ་མ་མཐུནམ་ %d (need %d)།

en: Plugin need to be loaded before you can configure it.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ འདི་རིམ་སྒྲིག་མ་འབད་བའི་ཧེ་མ་ པ་ལག་ཨིན་འདི་མངོན་གསལ་འབད་དགོ་པས།

en: Plugins
dz: པ་ལག་ཨིནསི།

en: Point values to use for account...
dz: རྩིས་ཐོ་ལུ་ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་དོན་ལུ་གནས་གོང་ཚུ་དཔག...

en: Point values to use when...
dz: སྐབས་ ཡིག་ཚད་བེ་ལུ་ཚུ ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་དུས་ཚོད...

en: Policy Violation
dz: སྲིད་བྱུས་འགལ་བ།

en: Polish
dz: པོ་ལིཤ།

en: Polish popular IM
dz: ཡོང་གྲགས་ཅན་ ཨའི་ཨེམ་ལེགས་བཅོས་འབད།

en: Port
dz: འདྲེན་ལམ།

en: Ports
dz: འདྲེན་ལམ་ཚུ།

en: Portuguese
dz: པོར་ཊུ་གིསི།

en: Portuguese-Brazil
dz: པོར་ཊུ་གིསི-བ་ར་ཛིལ།

en: Possible Matches
dz: སྲིད་པའི་མཐུན་སྒྲིག་ཚུ།

en: Postal Code
dz: འགྲེམ་ཨང་།

en: Postal code
dz: འགྲེམ་ ཨང་།

en: Pounce Target
dz: དམིགས་གཏད་པའུནསི།

en: Pounce When Buddy...
dz: ཆ་རོགས་འཔར་མཆོང་སྐབས།...

en: Pounce on Whom
dz: ག་གུ་ལུ་པའུནསི།

en: Pre_view
dz: སྔོན་ལྟ(_v)

en: Preferences
dz: དགའ་གདམ་ཚུ།

en: Preferred Contact
dz: དགའ་མིའི་འབྲེལ་ས།

en: Preferred Language
dz: དགའ་མིའི་སྐད་ཡིག

en: Prepend _string into window title:
dz: ཡིག་རྒྱུན་འདི་སྒོ་སྒྲིག་མགོ་མིང་ནང་ལུ་པི་རི་པེནཌི་འབད།(_s)

en: Priority
dz: གཙོ་རིམ།

en: Privacy
dz: སྒེར་གཙང་།

en: Private Key file
dz: སྒེར་དོན་ལྡེ་མིག་གི་ཡིག་སྣོད།

en: Private key file
dz: སྒེར་དོན་ལྡེ་མིག་ཡིག་སྣོད།

en: Process returned error code %d
dz: སླར་ལོག་འབད་ཡོད་པའི་ཨང་རྟགས་ %d ལས་སྦྱོར་འབད།

en: Progress
dz: ཡར་རྒྱས།

en: Protocol
dz: གནད་སྤེལ་ལམ་ལུགས།

en: Protocol:
dz: གནད་སྤེལ་ལམ་ལུགས:

en: Provides SSL support through GNUTLS.
dz: ཇི་ཨེན་ཡུ་ཊི་ཨེལ་ཨེསི་ལས་བརྒྱུད་དེ་ ཨེསི་ཨེསི་ཨེལ་རྒྱབ་སྐྱོར་བྱིནམ་ཨིན།

en: Provides SSL support through Mozilla NSS.
dz: མོ་ཛིལ་ལ་ཨེན་ཨེསི་ཨེསི་ལས་བརྒྱུད་དེ་ ཨེསི་ཨེསི་ཨེལ་རྒྱབ་སྐྱོར་བྱིནམ་ཨིན།

en: Provides a variety of ways of notifying you of unread messages.
dz: འཕྲིན་དོན་མ་ལྷབ་མི་ ཁྱོད་ལུ་ བརྡ་བསྐུལ་འབད་ནིའི་ཐབས་ལམ་འདྲ་མིན་སྣ་ཚོགས་ཚུ་བྱིནམ་ཨིན།

en: Provides a wrapper around SSL support libraries.
dz: ཨེསི་ཨེསི་ཨེལ་ དཔེ་མཛོད་རྒྱབ་སྐྱོརཚུའི་མཐའ་བསྐོར་ཏེ་ལོག་མཚམས་བཟོ་མི་བྱིནམ་ཨིན།

en: Provides access to commonly used gtkrc settings.
dz: ཁྱབ་ཆེཝ་སྦེ་ལག་ལེན་འཐབ་ཡོད་པའི་ཇི་ཊི་ཀེ་ཨར་སི་སྒྲིག་སྟངས་ཚུ་ལུ་ འཛུལ་སྤྱོད་བྱིནམ་ཨིན།

en: Provides integration with Evolution.
dz: ཨི་བོ་ལུ་ཤཱན་དང་གཅིག་ཁར་ མཉམ་སྒྲིལ་བྱིནམ་ཨིན།

en: Provides support for loading Tcl plugins
dz: ཊི་སི་ཨེལ་པ་ལག་ཨིན་ མངོན་གསལ་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་རྒྱབ་སྐྱོོར་བྱིནམ་ཨིན།

en: Provides support for loading perl plugins.
dz: པརཱལ་པ་ལག་ཨིན་མངོན་གསལ་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་རྒྱབ་སྐྱོར་བྱིནམ་ཨིན།

en: Provides support for mouse gestures
dz: མའུསི་རྣམ་འགྱུར་གྱི་དོན་ལུ་རྒྱབ་སྐྱོར་བྱིནམ་ཨིན།

en: Proxy
dz: པོརོ་སི།

en: Proxy Server
dz: པོརོག་སི་སར་བར།

en: Proxy _type:
dz: པོ་རོག་སི་དབྱེ་བ་:(_t)

en: Psychic Mode
dz: སེམས་ཁམས་དང་འབྲེལ་བའི་ཐབས་ལམ།

en: Psychic mode for incoming conversation
dz: ནང་འབྱོར་འབད་བའི་གྲོས་གླེང་དོན་ལུ་སེམས་ཁམས་དང་འབྲེལ་བའི་ཐབས་ལམ།

en: Public Key Babbleprint
dz: མི་མང་ལྡེ་མིག་ བ་བཱལ པིརིནཊི།

en: Public Key Babbleprint:
    %s
dz: མི་མང་ལྡེ་མིག་ བ་བཱལ་པིརིནཊི:
    %s

en: Public Key Fingerprint
dz: མི་མང་ལྡེ་མིག་མཛུབ་རྗེས།

en: Public Key Fingerprint:
    %s
dz: མི་མང་ལྡེ་མིག་ མཛུབ་རྗེས:
    %s

en: Public Key Information
dz: མི་མང་ལྡེ་མིག་ བརྡ་དོན།

en: Public Key file
dz: མི་མང་ལྡེ་མིག་གི་ཡིག་སྣོད།

en: Public _IP:
dz: མི་མང་གི་ཨའི་པི: (_I)

en: Public key authentication
dz: མི་མང་ལྡེ་མིག་ བདེན་བཤད།

en: Public key file
dz: མི་མང་གི་ལྡེ་མིག་ཡིག་སྣོད།

en: Publish status (note: everyone may watch you)
dz: གནས་ཚད་དཔེ་བསྐྲུན་འབད་ (དྲན་དགོཔ་: མི་ག་ར་གིས་ ཁྱོད་ལུ་བལྟ་འོང་།)

en: Punjabi
dz: པཱན་ཇ་བི

en: Quiet
dz: ཁུ་སིམ་སི།

en: Quieter
dz: ཧེང་བཀལ་ཁུ་སིམ་སི།

en: Quietest
dz: ཁུ་སིམ་སི།

en: R_aise conversation window
dz: གྲོས་གླེང་ཝིན་ཌོ་ ཆེར་བསྐྱེད་འབད།(_a)

en: Raw
dz: རགས་པ།

en: Re-enable Account
dz: རྩིས་ཐོ་འདི་སླར་ལྕོགས་ཅན་བཟོ།

en: Re-initializing Stream
dz: ལོག་འགོ་བྱེད་ཀྱི་རྒྱུན་རིམ།

en: Re-read gtkrc files
dz: ཇི་ཊི་ཀེ་ཨར་སི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་ལོག་-ལྷག

en: Real Name
dz: མིང་ ངོ་མ།

en: Real Name: 	%s
dz: མིང་ངོ་མ: 	%s

en: Real name
dz: མིང་ངོ་མ།

en: Realm
dz: རྒྱལ་ཁམས།

en: Received %s's public key. Would you like to accept this public key?
dz: %sགི་མི་མང་ལྡེ་མིག་ཐོབ་ཅི།  ཁྱོད་ཀྱིས་ མི་མང་ལྡེ་མིག་འདི་དང་ལེན་འབད་ནི་ཨིན་ན?

en: Received %s's public key. Your local copy does not match this key. Would you still like to accept this public key?
dz: %sགི་མི་མང་ལྡེ་མིག་ཐོབ་ཅི། ཁྱོད་ཀྱི་ཉེ་གནས་ཀྱི་འདྲ་བཤུས་འདི་ ལྡེ་མིག་འདི་དང་མཐུན་སྒྲིག་མི་འབད་བས།  ད་ལྟོ་ཡང་ཁྱོད་ མི་མང་ལྡེ་མིག་འདི་  དང་ལེན་འབད་ནི་ཨིན་ན?

en: Recipient Unavailable
dz: ལེན་མཁན་ཐོབ་མི་ཚུགས།

en: Recurring
dz: སླར་འབྱུང་།

en: Region
dz: ལུང་ཕྱོགས།

en: Register
dz: ཐོ་དེབ།

en: Registration Error
dz: ཐོ་འགོད་འབད་ནིའི་འཛོལ་བ།

en: Registration Failed
dz: ཐོེ་བཀོད་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Registration Required
dz: ཐོ་བཀོད་དགོཔ།

en: Registration Successful
dz: ཐོ་བཀོད་མཐར་འཁྱོལ་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Registration error
dz: ཐོ་བཀོད་འཛོལ་བ།

en: Registration of %s@%s successful
dz:  %s@%s ཀྱི་ཐོ་བཀོད་ མཐར་འཁྱོལ་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Reject
dz: ཕྱིར་བཏོན།

en: Release Notification
dz: བརྡ་བསྐུལ་གསར་བཏོན་འབད་ནི།

en: Remaining
dz: ལྷག་ལུས།

en: Remember password
dz: ཆོག་ཡིག་སེམས་ཁར་བཞག

en: Remote Connection Failed
dz: ཐག་རིང་གི་མཐུད་ལམ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Remote Server Not Found
dz: ཐག་རིང་གི་སར་བར་མ་ཐོབ།

en: Remote Server Timeout
dz: ཐག་རིང་སར་བར་ངལ་མཚམས།

en: Remotely Stored Buddy List
dz: ཐག་རིང་ལས་གསོག་འཇོག་འབད་ཡོད་པའི་ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག

en: Remove
dz: རྩ་བསྐྲད་བཏང་།

en: Remove Buddy
dz: ཆ་རོགས་རྩ་བསྐྲད་གཏང་།

en: Remove Buddy List window transparency on focus
dz: ཆེད་དམིགས་གུ་ལུ་ ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་ཝིན་ཌོ་ དྭངས་གསལ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་།

en: Remove Chat
dz: ཁ་སླབ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་།

en: Remove Contact
dz: འབྲེལ་ས་རྩ་བསྐྲད་གཏང་།

en: Remove Group
dz: སྡེ་ཚན་རྩ་བསྐྲད་གཏང་།

en: Remove IM window transparency on focus
dz: ཆེད་དམིགས་གུ་ལུ་ ཨའི་ཨེམ་ཝིན་ཌོ་ དྭངས་གསལ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་།

en: Remove on switch to conversation ta_b
dz: གྲོས་གླེང་མཆོང་ལྡེ་དེ་ སོར་བསྒྱུར་ལུ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་།(_b)

en: Remove when _typing in conversation window
dz: གྲོས་གླེང་སྒོ་སྒྲིག་ནང་ཡིག་དཔར་རྐྱབས་པའི་སྐབས་རྩ་བསྐྲད་གཏང་།(_t)

en: Remove when a _message gets sent
dz: འཕྲིན་དོན་བཏང་ཡོད་པའི་སྐབས་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་།(_m)

en: Remove when conversation window _gains focus
dz: གྲོས་གླེང་སྒོ་སྒྲིག་འདི་ ཆེད་དམིགས་ཁེ་ཕན་སྐབས་སུ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་།(_g)

en: Remove when conversation window _receives click
dz: གྲོས་གླེང་སྒོ་སྒྲིག་འདི་གིས་  གཡེབ་གཏང་ཐོབ་པའི་སྐབས་སུ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་།(_r)

en: Removing this contact will also remove all the buddies in the contact
dz: འ་ནི་འབྲེལ་བ་འདི་རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་གིས་ འབྲེབ་བ་ནང་ཡོད་པའི་ཆ་རོགས་ཚུ་ཆ་མཉམ་རང་རྩ་བསྐྲད་གཏངམ་ཨིན།

en: Removing this group will also remove all the buddies in the group
dz: འ་ནི་སྡེ་ཚན་རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་གིས་ཡང་ སྡེ་ཚན་ནང་ཡོད་པའི་ཆ་རོགས་ཚུ་ཆ་མཉམ་་རང་རྩ་བསྐྲད་གཏངམ་ཨིན།

en: Rename
dz: བསྐྱར་མིང་བཏགས།

en: Replaces text in outgoing messages according to user-defined rules.
dz: ངེས་འཛིན་འབད་ཚར་མི་ལམ་ལུགས་ལག་ལེན་པ་དང་འཁྲིལ་ཏེ་ ཕྱིར་གཏང་འཕྲིན་དོན་ཚུ་ནང་ ཚིག་ཡིག་གི་ཚབ་མ་འབདཝ་ཨིན།

en: Reply time from %s: %lu seconds
dz:  %s: %lu སྐར་ཆ་ལས་ ཆུ་ཚོད་ཀྱི་ལན་གསལ།

en: Request Dialog
dz: ཌའི་ལོག་ཞུ།

en: Required parameters not passed in
dz: དགོས་མཁོ་ཡོད་པའི་ཚད་བཟུང་ཚུ་ ནང་ན་རྩིས་སྤྲོད་མ་འབད་བས།

en: Reset
dz: སླར་སྒྲིག་འབད།

en: Reset IM Key
dz: ཨའི་ཨེམ་ ལྡེ་མིག་ བསྐྱར་སྒྲིག་འབད།

en: Reset Permanent
dz: རྟག་བརྟན་ བསྐྱར་སྒྲིག་འབད།

en: Reset Private Channel
dz: སྒེར་དོན་གྱི་རྒྱུ་ལམ་ བསྐྱར་སྒྲིག་འབད།

en: Reset Secret Channel
dz: གསང་བའི་རྒྱུ་ལམ་བསྐྱར་སྒྲིག་འབད།

en: Reset Topic Restriction
dz: བཀག་དམ་ཅན་གྱི་མགོ་མིང་ བསྐྱར་སྒྲིག་འབད།

en: Resource
dz: ཐོན་ཁུངས།

en: Resource Conflict
dz: ཐོན་ཁུངས་ མི་མཐུན་པ།

en: Resource Constraint
dz: ཐོན་ཁུངས་བཀག་དམ།

en: Response Probability:
dz: ལན་འབྱུང་ངེས།:

en: Restrict the number of conversations per windows, optionally separating IMs and Chats
dz: གློག་རིག་སྒོ་སྒྲིག་རེའི་གྲོས་གླེང་གི་གྱངས་ཁ་ཚུ་ གདམ་ཁའི་ཐོག་ལས་ཨའི་ཨེམ་ཚུ་དང་ ཁ་སླབ་སོ་སོ་འཕྱལ་ནི་ཚུ་བཀག་འདམ་འབད་ནི།

en: Restricted XML
dz: བཀག་དམ་ཅན་ ཨེགསི་ཨེམ་ཨེལ།

en: Resubscribe
dz: སླར་མཁོ་མངགས།

en: Resuming detached session failed. Press Reconnect to create new connection.
dz: བསྐྱར་ལོག་གི་ལཱ་ཡུན་ཁ་འཕྱལ་འཕྱལཝ་ཚུ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ནུག  སླར་མཐུད་གཡེབ་སྟེ མཐུད་ལམ་གསརཔ་གསར་བསྐྲུན་འབད།

en: Resuming session
dz: ལཱ་ཡུན་བསྐྱར་ལོག་དོ།

en: Ret_urns from away
dz: ཕྱི་ཁ་ལས་སླར་ལོག་འབདཝ་ཨིན།

en: Retired Developers
dz: དགོངས་ཞུ་འབད་མི་བཟོ་མི་ཚུ།

en: Retrieve subscriptions from server
dz: སར་བར་ལས་ མཁོ་མངགས་ཚུ་སླར་འདྲེན།

en: Right
dz: གཡས།

en: Right Vertical
dz: ཀེར་ཕྲང་གཡས།

en: Right click for more options.
dz: གདམ་ཁ་ཧེང་བཀལ་དོན་ལུ་གཡསཔ་ཨེབ་གཏང་།

en: Right mouse button
dz: གཡས་ཕྱོགས་མའུསི་གི་ཨེབ་རྟ།

en: Right-click for more unread messages...
dz: མ་ལྷག་པའི་འཕྲིན་དོན་ཧེང་བཀལ་ཚུ་ལུ་ གཡསཔ་-ཨེབ་གཏང་།...

en: Robot
dz: འཕྲུལ་མི།

en: Role
dz: ལས་འགན།

en: Romanian
dz: རོ་མ་ནི་ཡཱན

en: Room Configuration Error
dz: ཁང་མིག་ རིམ་སྒྲིག་ འཛོལ་བ།

en: Room List
dz: ཁང་མིག་གི་ཐོ་ཡིག

en: Roomlist
dz: ཁང་མིག་ཐོ་ཡིག

en: Run the command in a terminal
dz: ཊར་མི་ནཱལ་ནང་བརྡ་བཀོད་གཡོག་བཀོལ།

en: Russian
dz: ར་ཤི་ཡཱན།

en: SILC Protocol Plugin
dz: ཨེསི་ཨའི་ཨེལ་སི་  གནད་སྤེལ་ལམ་ལུགས་ པ་ལག་ཨིན།

en: SIP/SIMPLE Protocol Plugin
dz: ཨེསི་ཨའི་པི/གནད་སྤེལ་ལམ་ལུགས་པ་ལག་ཨིན་འཇམ་སམ།

en: SMS
dz: ཨེསི་ཨེམ་ཨེསི།

en: SSL
dz: ཨེསི་ཨེསི་ཨེལ།

en: SSL Handshake Failed
dz: ཨེསི་ཨེསི་ཨེལ་ ལགཔ་མཐུད་ནི་ འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: SSL support unavailable
dz: SSL རྒྱབ་སྐྱོར་མི་ཐོབ།

en: Sad
dz: སྐྱོ་ཉམས་ཅན།

en: Sametime Administrator Announcement
dz: དུས་ཚོད་གཅིག་པའི་བདག་སྐྱོང་པ་ཁྱབ་བསྒྲགས།

en: Sametime ID
dz: དུས་ཚོད་གཅིག་པའི་ཨའི་ཌི།

en: Save
dz: སྲུངས།

en: Save Buddylist...
dz: ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་སྲུངས་བཞག...

en: Save Conversation
dz: འཕྲིན་དོན་སྲུང་བཞག་འབད།

en: Save Debug Log
dz: རྐྱེན་སེལ་དྲན་དེབ་སྲུང་བཞག་འབད།

en: Save File
dz: ཡིག་སྣོད་སྲུངས།

en: Save File...
dz: ཡིག་སྣོད་སྲུང་བཞག་འབད...

en: Save Icon
dz: ངོས་དཔར་སྲུང་བཞག་འབད།

en: Save Icon As...
dz:  བཟུམ་སྦེ་སྲུང་བཞག་འབད།

en: Save Image
dz: གཟུགས་བརྙན་སྲུང་བཞག་འབད།

en: Save buddylist to file...
dz: ཡིག་སྣོད་ལུ་ ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་སྲུངས།...

en: Save buddylist...
dz: ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་སྲུངས་བཞག...

en: Save password
dz: ཆོག་ཡིག་སྲུངས།

en: Saved Statuses
dz: གནས་ཚད་ཚུ་སྲུངས་བཞག་ཡོདཔ།

en: Saved...
dz: སྲུངས་བཞག་ཡོདཔ།...

en: Score Editor Path
dz: ཞུན་དག་པའི་འགྲུལ་ལམ་སྐུགས་བྱིན།

en: Seamonkey
dz: སི་མཱང་ཀི།

en: Search
dz: འཚོལ་ཞིབ།

en: Search Directory
dz: སྣོད་ཐོ་འཚོལ་ཞིབ་འབད།

en: Search Results
dz: འཚོལ་ཞིབ་ཀྱི་གྲུབ་འབྲས་ཚུ།

en: Search for Users...
dz: ལག་ལེན་པ་ཚུའི་དོན་ལུ་འཚོལ་ཞིབ་འབད།...

en: Search for a user
dz: ལག་ལེན་པའི་དོན་ལུ་ འཚོལ་ཞིབ།

en: Search results
dz: གྲུབ་འབྲས་ཚུ་འཚོལ་ཞིབ་འབད།

en: Search results for '%s'
dz: '%s' དོན་ལུ་ འཚོལ་ཞིབ་གྲུབ་འབྲས་ཚུ།

en: Secure File Transfer
dz: ཡིག་སྣོད་གནས་སོར་ མཐའ་བཙན་བཟོ།

en: Secure Internet Live Conferencing (SILC) Protocol
dz: ཨིན་ཊར་ནེཊི་ དངོས་མཐོང་ ཞལ་འཛོམས(ཨེསི་ཨའི་ཨེལ་སི) ཀྱི་གནད་སྤེལ་ལམ་ལུགས་ མཐའ་བཙན་བཟོ།

en: See Other Host
dz: ཧོསཊི་གཞན་ཚུ་བལྟ།

en: Select Background Color
dz: རྒྱབ་གཞིའི་ཚོས་གཞི་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select Buddy
dz: ཆ་རོགས་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select Color
dz: ཚོས་གཞི་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select Color for %s
dz: %s དོན་ལུ་ ཚོས་གཞི་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select Folder...
dz: སྣོད་འཛིན་སེལ་འཐུ་འབད།...

en: Select Font
dz: ཡིག་གཟུགས་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select Font for %s
dz: %s དོན་ལུ་ ཡིག་གཟུགས་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select Interface Font
dz: ངོས་འདྲ་བའི་ཡིག་གཟུགས་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select Notes Address Book
dz: དྲན་འཛིན་ཚུའི་ཁ་བྱང་ཀི་དེབ་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select Text Color
dz: ཚོས་གཞིའི་ཚིག་ཡིག་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select User
dz: ལག་ལེན་པ་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select a chat for buddy: %s
dz: ཆ་རོགས་: %s དོན་ལུ་ ཁ་སླབ་གཅིག་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select a conference from the list below to send an invite to user %s. Select "Create New Conference" if you'd like to create a new conference to invite this user to.
dz: ལག་ལེན་པ་ %s ལུ་ མགྲོན་བརྡ་གཏང་ནིའི་དོན་ལས་ འོག་ལུ་ཡོད་པའི་ཐོ་ཡིག་ལས་ གྲོས་ཚོགས་གཅིག་སེལ་འཐུ་འབད། འ་ནི་ལག་ལེན་པ་འདི་མགྲོན་དུ་འབོད་ནིའི་དོན་ལུ་ ཁྱོད་ཀྱིས་ གྲོས་ཚོགས་གསརཔ་གཅིག་གསར་བསྐྲུན་འབད་དགོ་མནོ་བ་ཅིན་  "Create New Conference" སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select a conference server to query
dz: འདྲི་དཔྱད་འབད་ནི་ལུ་ གྲོས་ཚོགས་སར་བར་འདི་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select a file
dz: ཡིག་སྣོད་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select a person from your address book below, or add a new person.
dz: ཁྱོད་རའི་འོག་ལུ་ཡོད་པའི་ཁ་བྱང་ཀི་དེབ་ནང་ལས་ གང་ཟག་གཅིག སེལ་འཐུ་འབད་ནི་དང་ ཡང་ན གང་ཟག་གསརཔ་གཅིག་ཁ་སྐོང་རྐྱབས།

en: Select a person from your address book to add this buddy to, or create a new person.
dz: ཆ་རོགས་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་ནིའི་དོན་ལུ་ ཁྱོད་རའི་ཁ་བྱང་ཀི་དེབ་ནང་ལས གང་ཟག་གཅིག་སེལ་འཐུ་འབད་ནི་དང་ ཡང་ན གང་ཟག་གསརཔ་གཅིག་གསར་བསྐྲུན་འབད།

en: Select a user directory to search
dz: འཚོལ་ཞིབ་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ ལག་ལེན་པ་སྣོད་ཐོ་གཅིག་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select all accounts that buddies should be auto-added to.
dz: ཆ་རོགས་ཚུ་གིས་རང་བཞིན་གྱི་བསྡོམས་དགོ་པའི་རྩིས་ཐོ་ཚུ་ གེ་ར་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select color
dz: ཚོས་གཞི་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select correct user
dz: བདེན་པའི་ལག་ལེན་པ་འདི་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select the debug filter level.
dz: རྐྱེན་སེལ་ཚགས་མ་གནས་རིམ་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Send Email
dz: གློག་-འཕྲིན་གཏང་།

en: Send File
dz: ཡིག་སྣོད་གཏང་།

en: Send Message
dz: འཕྲིན་དོན་གཏང་།

en: Send TEST Announcement
dz: བརྟག་ཞིབ་ཁྱབ་བསྒྲགས་གཏང་།

en: Send a _message
dz: འཕྲིན་དོན་གཏང་(_m)

en: Send image file
dz: གཟུགས་བརྙན་ཡིག་སྣོད་གཏང་།

en: Sending Handshake
dz: ལག་མཐུད་གཏང་དོ།

en: Sends a _message
dz: འཕྲིན་དོན་གཅིག་གཏངམ་ཨིན།(_m)

en: Separate IM and Chat windows
dz: ཨའི་ཨེམ་དང་ཁ་སླབ་སྒོ་སྒྲིག་ཚུ་སོ་སོ་ཁ་འཕྲལ།

en: Separate IM and Chat windows when placing by number
dz: གྱངས་ཁའི་ཐོག་ལུ་བཙུགས་བཞགཔ་ད་ལུ་ ཨའི་ཨེམ་དང་ཁ་སླབ་ནིའི་སྒོ་སྒྲིག་ཚུ་སོ་སོ་འཕྱལ།

en: Serbian
dz: སར་བི་ཡཱན།

en: Server
dz: སར་བར།

en: Server Information
dz: སར་བར་ བརྡ་དོན།

en: Server Instructions: %s
dz: སར་བར་བསླབ་སྟོན་ཚུ།: %s

en: Server Overloaded
dz: སར་བར་ལུ་ ལས་སྣ་མང་དྲགས་པ།

en: Server Statistics
dz: སར་བར་ ཚད་རྩིས་ཚུ།

en: Server address
dz: སར་བར་ ཁ་བྱང་།

en: Server does not use any supported authentication method
dz: སར་བར་གྱིས ་རྒྱབ་སྐྱོར་འབད་འབདཝ་གི་བདེན་བཤད་ཐབས་ལམ་ག་ནི་ཡང་  ལག་ལེན་མི་འཐབ།

en: Server port
dz: སར་བར་ འདྲེན་ལམ།

en: Server requires plaintext authentication over an unencrypted stream
dz: སར་བརའདི་ལུ་ གསང་བ་མ་བཟོ་བའི་རྒྱུན་རིམ་ལྟག་ལས་ ཚིག་ཡིག་ཉག་རྐྱང་གི་བདེན་བཤད་ དགོས་མཁོ་ཡོདཔ་ཨིན།

en: Server signoff
dz: སར་བར་ ཕྱི་ཁ་ཨིན།

en: Service Unavailable
dz: ཞབས་ཏོག་ཐོབ་མ་ཚུགས།

en: Set Account Idle Time
dz: ལས་མེད་རྩིས་ཐོའི་ཆུ་ཚོད་གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: Set IM Password
dz: ཨའི་ཨེམ་ ཆོག་ཡིག་གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: Set Idle Time for All Accounts
dz: རྩིས་ཐོ་ཚུ་ཆ་མཉམ་ལུ་ ལས་མེད་དུས་ཚོད་གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: Set Permanent
dz: རྟག་བརྟན་ གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: Set Private Channel
dz: སྒེར་དོན་གྱི་རྒྱུ་ལམ་ གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: Set Secret Channel
dz: གསང་བའི་རྒྱུ་ལམ་གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: Set Topic Restriction
dz: བཀག་དམ་ཅན་གྱི་མགོ་མིང་ གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: Set URGENT for the terminal window.
dz: ཊར་མི་ནཱལ་ཝིན་ཌོ་དོན་ལུ་ འཕྲལ་མཁོ་གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: Set User Info
dz: ལག་ལེན་པའི་བརྡ་དོན་འདི་གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: Set User Info...
dz: ལག་ལེན་པའི་བརྡ་དོན་གཞི་སྒྲིག་འབད...

en: Set User Limit
dz: ལག་ལེན་པའི་ཚད་གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: Set as buddy icon
dz: ཆ་རོགས་ངོས་དཔར་སྦེ་གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: Set privacy for:
dz: དོན་ལུ་སྒེར་གཙང་གཞི་སྒྲིག་འབད:

en: Set user limit on channel. Set to zero to reset user limit.
dz: རྒྱུ་ལམ་གུ་ ལག་ལེན་པའི་ཚད་གཞི་སྒྲིག་འབད། ལག་ལེན་པའི་ཚད་བསྐྱར་སྒྲིག་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ ཀླད་ཀོར་ལུ་གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: Set window manager "_URGENT" hint
dz: སྒོ་སྒྲིག་འཛིན་སྐྱོང་པ་"URGENT"གྱི་བརྡ་མཚོན་གཞི་སྒྲིག་འབད། (_U)

en: Show IMs and chats in _tabbed windows
dz: མཆོང་ལྡེ་ཅན་གྱི་སྒོ་སྒྲིག་ཚུ་ནང་ཨའི་ཨེམ་ཚུ་དང་ཁ་སླབ་ནི་ཚུ་སྟོན(_t)

en: Show Idle Time
dz: ལས་མེད་དུས་ཚོད་སྟོན།

en: Show Offline Buddies
dz: ཨོཕ་ལ་ཡིན་ཆ་རོགས་ཚུ་སྟོན།

en: Show Public Key
dz: མི་མང་གི་ལྡེ་མིག་ སྟོན།

en: Show Timestamps
dz: དུས་བཀོད་ཚུ་སྟོན།

en: Show _formatting on incoming messages
dz: ནང་འབྱོར་འཕྲིན་དོན་ཚུ་གུ་ལུ་ རྩ་སྒྲིག་འབད་ནི་སྟོན།(_f)

en: Show close b_utton on tabs
dz: མཆོང་ལྡེ་ཚུ་གུ་ ཁ་བསྡམ་མི་གཡེབ་རྟ་འདི་སྟོན(_u)

en: Show dates in...
dz: ཚེས་གྲངས་ཚུ་ ནང་སྟོན།...

en: Shows recently logged conversations in new conversations.
dz: གྲོས་གླེང་གསརཔ་ནང་ལུ་ འཕྲལ་གྱི་དྲན་དེབ་བཀོད་ཡོད་པའི་གྲོས་གླེང་ཚུ་སྟོནམ་ཨིན།

en: Si_gns on
dz: འཛུལཝ་ཨིན།(_g)

en: Signals Test
dz: བརྡ་རྟགས་བརྟག་ཞིབ།

en: Signs o_ff
dz: འཐོནམ་ཨིན།(_f)

en: Simple Plugin
dz: འཇམ་སམ་པ་ལག་ཨིན།

en: Simplified Chinese
dz: རྒྱ་ནག་གི་སྐད།(འཇམ་སམ་བཟོ་བཟོཝ)

en: Size
dz: ཚད།

en: Sleepy
dz: གཉིད་ཐིབ་ཐིབ།

en: Slovak
dz: སོལོ་བཱཀ།

en: Slovenian
dz: སོལོ་བི་ནི་ཡཱན།

en: Smile!
dz: བགའ་འཛུམ་བཏོན!

en: Someone says your name in a chat
dz: མི་ཅིག་གིས་ ཁ་སླབ་ནང་ ཁྱོད་ཀྱི་མིང་སླབ་མས།

en: Someone speaks in a chat
dz: མི་ཅིག་གིས་ ཁ་སླབ་ནང་ཁ་སླབ་མས།

en: Sound Events
dz: འབྱུང་ལས་ཚུའི་སྒྲ་སྐད།

en: Sound Method
dz: སྒྲ་སྐད་ཐབས་ལམ།

en: Sound Options
dz: སྒྲ་སྐད་གདམ་ཁ་ཚུ།

en: Sound Selection
dz: སྒྲ་སྐད་སེལ་འཐུ།

en: Sound c_ommand:
    (%s for filename)
dz: བརྡ་བཀོད་ཀྱི་སྒྲ་སྐད:
    (ཡིག་སྣོད་ཀྱི་དོན་ལུ་%s )(_o)

en: Sounds
dz: སྒྲ་སྐད་ཚུ།

en: Sounds when conversation has _focus
dz: གྲོས་གླེང་ལུ་ཆེད་དམིགས་ཡོད་པའི་སྐབས་ སྒྲ་སྐད་འབྱུངམ་ཨིན(_f)

en: Spanish
dz: སིཔེ་ནིཤི།

en: Speakers
dz: གསལ་བཤདཔ་ཚུ།

en: Speed:
dz: མགྱོགས་ཚད།:

en: Starting Services
dz: ཞབས་ཏོག་ཚུ་འགོ་བཙུགས་དོ།

en: Starting transfer of %s from %s
dz: %s ལས་  %s གི་ གནས་སོར་འགོ་བཙུགས་དོ།

en: Starts _typing
dz: ཡིག་དཔར་བརྐྱབ་ནི་འགོ་བཙུགསཔ་ཨིན།(_t)

en: Startup
dz: འགོ་བཙུགས།

en: State
dz: གནས་ལུགས།

en: Statistics Configuration
dz: ཚད་རྩིས་རིམ་སྒྲིག

en: Status
dz: གནས་ཚད།

en: Status Text
dz: གནས་ཚད་ ཚིག་ཡིག

en: Status at Startup
dz: འགོ་བཙུགས་ལུ་གནས་ཚད།

en: Status for %s
dz: %s དོན་ལུ་ གནས་ཚད་ཚུ།

en: Status to a_pply at startup:
dz: འགོ་བཙུགས་གུ་ལུ་འཇུག་སྤྱོད་འབད་ནིའི་གནས་ཚད།(_p)

en: Status:
dz: གནས་ཚད:

en: Statuses
dz: གནས་ཚད་ཚུ།

en: Stopped Typing
dz: ཡིག་དཔར་བརྐྱབ་ནི་བཀག་ཡོདཔ།

en: Stops t_yping
dz: ཡིག་དཔར་བརྐྱབ་བཀགཔ་ཨིན།(_y)

en: Stream Error
dz: རྒྱུན་རིམ་གྱི་འཛོལ་བ།

en: Street Address
dz: ཁྲོམ་ལམ་གྱི་ཁ་བྱང་།

en: Subject
dz: དོན་ཚན།

en: Subscription
dz: མཁོ་མངགས

en: Subscription Required
dz: མཁོ་མངགས་དགོ་པས།

en: Substatus
dz: ཡན་ལག་གནས་ཚད།

en: Swedish
dz: སུའི་ཌིཤི།

en: Synchronize List with Server
dz: ཐོ་ཡིག་འདི་ སར་བར་དང་གཅིག་ཁར་ མཉམ་འབྱུང་འབད།

en: Syntax Error:  You typed the wrong number of arguments to that command.
dz: ཚིག་སྦྱོར་གྱི་འཛོལ་བ་:  ཁྱོད་ཀྱིས བརྡ་བཀོད་དེ་ལུ་སྒྲུབ་རྟགས་ཕྱི་འགྱུར་གྱི་ཨང་ཡིག་དཔར་རྐྱབས་ནུག

en: System Log
dz: དྲན་དེབ་རིམ་ལུགས།

en: System Shutdown
dz: རིམ་ལུགས་སྒོ་བསྡམ།

en: System Tray Icon
dz: ངོས་དཔར་སྣོད་ཀྱི་རིམ་ལུགས།

en: System events will only be logged if the "Log all status changes to system log" preference is enabled.
dz: རིམ་ལུགས་བྱུང་ལས་ཚུ་ "Log all status changes to system log" དགའ་གདམ་འདི་ལྕོགས་ཅན་བཟོ་ཡོད་པ་ཅིན་རྐྱངམ་ཅིག་དྲན་དེབ་བཀོདཔ་ཨིན།

en: Tamil
dz: ཏ་མིལ།

en: Tcl Plugin Loader
dz: ཊི་སི་ཨེལ་པ་ལག་ཨིན་མངོན་གསལ་འབད་མི།

en: Telephone
dz: བརྒྱུད་འཕྲིན།

en: Telephone Number
dz: བརྒྱུད་འཕྲིན་ཨང་།

en: Telugu
dz: ཏེ་ལུ་གུ།

en: Temporarily Hide From
dz: ལས་ གནས་སྐབས་ཅིག་སྦ་བཞག

en: Temporary Authentication Failure
dz: གནས་སྐབས་ཀྱི་བདེན་བཤད་ འཐུས་ཤོར།

en: Terminal
dz: ཊར་མི་ནཱལ།

en: Test
dz: བརྟག་ཞིབ།

en: Test plugin IPC support, as a client.
dz: པ་ལག་ཨིན་ཨའི་པི་སི་རྒྱབ་སྐྱོར་འདི་ ཡོངས་འབྲེལ་ཡན་ལག་བཟུམ་སྦེ་བརྟག་ཞིབ་འབད།

en: Test plugin IPC support, as a client. This locates the server plugin and calls the commands registered.
dz: པ་ལག་ཨིན་ཨའི་པི་སི་རྒྱབ་སྐྱོར་འདི་ ཡོངས་འབྲེལ་ཡན་ལག་བཟུམ་སྦེ་བརྟག་ཞིབ་འབད།དེ་གིས་སར་བར་ པ་ལག་ཨིན་ག་ཡོད་བལྟ་ནི་དང་བརྡ་བཀོད་ཐོ་འགོད་འབད་འབདཝ་ཚུ་བོད་བརྡ་འབདཝ་ཨིན།

en: Test plugin IPC support, as a server.
dz: པ་ལག་ཨིན་ཨའི་པི་སི་རྒྱབ་སྐྱོར་འདི་སར་བར་བཟུམ་སྦེ་བརྟག་ཞིབ་འབད།

en: Test plugin IPC support, as a server. This registers the IPC commands.
dz: པ་ལག་ཨིན་ཨའི་པི་སི་རྒྱབ་སྐྱོར་འདི་ སར་བར་བཟུམ་སྦེ་བརྟག་ཞིབ་འབད།དེ་གིས་ཨའི་པི་སིའི་བརྡ་བཀོད་ཚུ་ཐོ་འགོད་འབདཝ་ཨིན།

en: Test to see that all signals are working properly.
dz: བརྡ་རྟགས་ཚུ་ ལཱ་ཚུལ་དང་ལྡནམ་སྦེ་ འབད་དོ་ག་བལྟ་ནིའི་དོན་ལུ་བརྟག་ཞིབ།

en: Test to see that all ui signals are working properly.
dz: ཡུ་ཨའི་བརྡ་རྟགས་ཚུ་གེ་ར་ལཱ་ ཚུལ་དང་ལྡནམ་སྦེ འབད་དོ་ག་བལྟ་ནིའི་བརྟག་ཞིབ།

en: Tests to see that most things are working.
dz: ཅ་ཆས་མང་ཤོས་ ལཱ་ཚུལ་ལྡན་སྦེ་ འབད་དོ་ག་བལྟ་ནིའི་དོན་ལུ་བརྟག་ཞིབའབདཝ་ཨིན།

en: Text Replacements
dz: ཚིག་ཡིག་ཚབ་མ།

en: Text replacement
dz: ཚིག་ཡིག་ཚབ་མ།

en: Thai
dz: ཐཱའི།

en: That buddy is not on the same protocol as this chat.
dz: ཆ་རོགས་འདི་ འ་ནི་ཁ་སླབ་བཟུམ་སྦེ་ གནད་སྤེལ་ལམ་ལུགས་གཅིག་པ་གུ་མིན་འདུག

en: That command doesn't work on this protocol.
dz: བརྡ་བཀོད་དེ་གནད་སྤེལ་ལམ་ལུགས་ཀྱི་ཐོག་ལུ་ལཱགཡོག་མི་འབད།

en: That command only works in IMs, not chats.
dz: བརྡ་བཀོད་དེ་ཨའི་ཨེམ་ཚུ་ནང་རྐྱངམ་ཅིག་མ་གཏོགས་ ཁ་སླབ་ནི་ནང་ལཱ་འབད་མི་བཏུབ།

en: That command only works in chats, not IMs.
dz: བརྡབཀོད་དེ་ཁ་སླབ་ནི་ནང་རྐྱངམ་ཅིག་མ་གཏོགས་ ཨའི་ཨེམ་ཚུ་ནང་ལཱ་འབད་མི་བཏུབ།

en: That file already exists
dz: ཡིག་སྣོད་དེ་ ཧེ་མ་ལས་རང་ཡོདཔ་ཨིན།

en: The %s buddy is not present in the network
dz: ཆ་རོགས་ %sའདི ཡོངས་འབྲེལ་ནང་མིན་འདུག

en: The %s buddy is not trusted
dz: %s ཆ་རོགས་འདི་བློ་མ་གཏད་པས།

en: The 'Manual' browser command has been chosen, but no command has been set.
dz: ལག་དེབ་བརའུ་ཟར་བརྡ་བཀོད་འདི་གདམ་ཁ་བརྐྱབས་ནུག དེ་འབདཝ་ད་ བརྡ་བཀོད་འདི་གཞི་སྒྲིག་མ་འབད་བས།

en: The IRC Protocol Plugin that Sucks Less
dz: དཀའ་ངལ་ཉུང་སུ་ཨིན་པའི་ཨའི་ཨར་སི་ གནད་སྤེལ་ལམ་ལུགས་ པ་ལག་ཨིན།

en: The IRC server's local time is:
dz: ཨའི་ཨར་སི་ སར་བར་གྱི་ཉེ་གནས་ཆུ་ཚོད་འདི:

en: The SIP/SIMPLE Protocol Plugin
dz: ཨེསི་ཨའི་པི་/གནད་སྤེལ་ལམ་ལུགས་པ་ལག་ཨིན་འཇམ་སམ།

en: The browser command "%s" is invalid.
dz: བརའུ་ཟར་བརྡ་བཀོད་ "%s" འདི་ ནུས་མེད་ཨིན་པས།

en: The buddy with the <i>largest score</i> is the buddy who will have priority in the contact.
dz: སྐུགས་སྦོམ་ཡོད་པའི་ཆ་རོགས་འདི་ <i> འབྲེལ་ས་ནང་གཙོ་རིམ་ཡོད་པའི་ </i> ཆ་རོགས་ཨིན།

en: The command used to handle "aim" URLs, if enabled.
dz: ལྕོགས་ཅན་བཟོ་སྟེ་ཡོད་པ་ཅིན་ "aim" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་ནིའི་དོན་ལུ་ལག་ལེན་འཐབ་ཡོད་པའི་བརྡ་བཀོད།

en: The command used to handle "gg" URLs, if enabled.
dz: ལྕོགས་ཅན་བཟོ་སྟེ་ཡོད་པ་ཅིན་ "gg" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་ནིའི་དོན་ལུ་ལག་ལེན་འཐབ་ཡོད་པའི་བརྡ་བཀོད།

en: The command used to handle "icq" URLs, if enabled.
dz: ལྕོགས་ཅན་བཟོ་སྟེ་ཡོད་པ་ཅིན་ "icq" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་ནིའི་དོན་ལུ་ ལག་ལེན་འཐབ་ཡོད་པའི་བརྡ་བཀོད།

en: The command used to handle "irc" URLs, if enabled.
dz: ལྕོགས་ཅན་བཟོ་སྟེ་ཡོད་པ་ཅིན་ "irc" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་ནིའི་དོན་ལུ་ལག་ལེན་འཐབ་ཡོད་པའི་བརྡ་བཀོད།

en: The command used to handle "sip" URLs, if enabled.
dz: ལྕོགས་ཅན་བཟོ་སྟེ་ཡོད་པ་ཅིན་ "sip" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་ནིའི་དོན་ལུ་ ལག་ལེན་འཐབ་ཡོད་པའི་བརྡ་བཀོད།

en: The command used to handle "xmpp" URLs, if enabled.
dz: ལྕོགས་ཅན་བཟོ་སྟེ་ཡོད་པ་ཅིན་ "xmpp" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་ནིའི་དོན་ལུ་ལག་ལེན་འཐབ་ཡོད་པའི་བརྡ་བཀོད།

en: The evolution executable was not found in the PATH.
dz: ལག་ལེན་འཐབ་བཏུབ་པའི་ཨི་བོ་ལུ་ཤཱན་འདི་ འགྲུལ་ལམ་ནང་བ་ཐོབ་པས།

en: The following are the results of your search
dz: འོག་ལུ་ཡོད་མི་ཚུ་ ཁྱོད་ཀྱི་འཚོལ་ཞིབ་ཀྱི་གྲུབ་འབྲས་ཚུ་ཨིན།

en: The following error has occurred loading %s: %s
dz: འོག་ལུ་ཡོད་པའི་འཛོལ་བ་གིས་  %s: %s མངོན་གསལ་འབད་ནི་བྱུང་ཡོདཔ་ཨིན།

en: The following error has occurred:
dz: འོག་ལུ་ཡོད་པའི་འཛོལ་བ་བྱུང་ཡོོདཔ།:

en: The following plugins will be unloaded.
dz: འོག་ལུ་ཡོད་པའི་པ་ལག་ཨིནསི་འདི་ སྐྱེལ་བཙུགས་འབད་ནི་ཨིན།

en: The handler for "aim" URLs
dz: "aim" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུའི་དོན་ལུ་ལེགས་སྐྱོང་པ།

en: The handler for "gg" URLs
dz: "gg" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུའི་དོན་ལུ་ ལེགས་སྐྱོང་པ།

en: The handler for "icq" URLs
dz: "icq" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུའི་དོན་ལུ་ལེགས་སྐྱོང་པ།

en: The handler for "irc" URLs
dz: "irc" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུའི་དོན་ལུ་ལེགས་སྐྱོང་པ།

en: The handler for "sip" URLs
dz: "sip" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུའི་དོན་ལུ་ལེགས་སྐྱོང་པ།

en: The handler for "xmpp" URLs
dz: "xmpp" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུའི་དོན་ལུ་ལེགས་སྐྱོང་པ།

en: The identifier '%s' did not match any Notes Address Book groups in your Sametime community.
dz: ངོས་འཛིན་འབད་མི་ '%s' གིས་ ཁྱོད་རའི་དུས་ཚོད་གཅིག་པའི་མི་སྡེ་ནང་ དྲན་འཛིན་ཚུའི་ཁ་བྱང་ཀི་དེབ་སྡེ་ཚན་གང་དང་ཡང་མ་མཐུན་པས།

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community.
dz: ངོས་འཛིན་འབད་མི་ '%s' གིས་ ཁྱོད་རའི་དུས་ཚོད་གཅིག་པའི་མི་སྡེ་ནང་ ལག་ལེན་པ་ཚུ་ག་དང་ཡང་མ་མཐུན།

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community. This entry has been removed from your buddy list.
dz: ངོས་འཛིན་འབད་མི་ '%s' གིས་ ཁྱོད་ཀྱི་དུས་ཚོད་གཅིག་པའི་མི་སྡེ་ནང་ ལག་ལེན་ཚུ་ག་དང་ཡང་མ་མཐུན། འ་ནི་ཐོ་བཀོད་འདི་ ཁྱོད་ཀྱི་ ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་ལས་རྩ་བསྐྲད་གཏང་ཡོདཔ་ཨིན།

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following Notes Address Book groups. Please select the correct group from the list below to add it to your buddy list.
dz: ངོས་འཛིན་འབད་མི་  '%s' འདི་ འོག་ལུ་ཤཡོད་པའི་ དྲན་འཛིན་ཚུའི་ཁ་བྱང་ཀེ་དེབ་སྡེ་ཚན་གང་རུང་ལུ་གཞི་བསྟུན་འབད་ནི་འོང་། དེ་ཁྱོད་རའི་ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་ནང་ཁ་སྐོང་བརྐྱབ་ནིའི་དོན་ལུ་ འོག་གི་ཐོ་ཡིག་ལས་ སྡེ་ཚན་ངེས་བདེན་སེལ་འཐུ་འབད་གནང་།

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. Please select the correct user from the list below to add them to your buddy list.
dz: ངོས་འཛིན་འབད་མི་ '%s' འདི་ འོག་ལུ་ཡོད་པའི་ལག་ལེན་པ་གང་རུང་གཅིག་ལུ་གཞི་བསྟུན་འབད་སྲིདཔ་ཨིན། ཁྱོད་ཀྱི་ ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་ནང་ཁ་སྐོང་བརྐྱབ་ནིའི་དོན་ལུ་ འོག་ལུ་ཡོད་པའི་ཐོ་ཡིག་ལས་ ལག་ལེན་པ་ངེས་བདེན་སེལ་འཐུ་འབད་གནང་།

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. You may add these users to your buddy list or send them messages with the action buttons below.
dz: ངོས་འཛིན་འབད་མི་ '%s' འདི་ འོག་ལུ་ཡོད་པའི་ལག་ལེན་པ་གང་རུང་ཅིག་ལུ་གཞི་བསྟུན་འབད་འོང་། ཁྱོད་ཀྱིས་ འོག་གི་བྱ་བའི་ཨེབ་རྟ་ཚུ་གཅིག་ཁར་ འ་ནི་ལག་ལེན་པ་ཚུ་ཁྱོད་ཀྱི་ ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་ནང་ཁ་སྐོང་ངའམ་ ཁོང་ཚུ་ལུ་འཕྲིན་དོན་ཚུ་གཏང་ཚུགསཔ་ཨིན།

en: The message is too large.
dz: འཕྲིན་དོན་འདི་གནམ་མེད་ས་མེད་རིང་དྲག་པས།

en: The remote user is not present in the network any more
dz: ཐག་རིང་ལག་ལེན་པ་འདི་ད་ལས་ཕར་ ཡོངས་འབྲེལ་ནང་མིན་འདུག

en: The remote user is waiting key agreement on:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
dz: ཐག་རིང་ལག་ལེན་པ་འདི་ འོག་གི་ཚུའི་དོན་ལུ་ གན་འཛིན་ལྡེ་མིག་ བསྒུག་སྟེ་ཡོད:
    ཐག་རིང་གི་ ཧོསཊི: %s
    ཐག་རིང་གི་ འདྲེན་ལམ: %d

en: The required plugin %s was not found. Please install this plugin and try again.
dz: དགོས་མཁོ་ཡོད་པའི་པ་ལག་ཨིན %sའདི་འཚོལ་མ་ཐོབ།  པ་ལག་ཨིན་འདི་གཞི་བཙུགས་དང་ཚར་ཅིག་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད་གནང་།

en: The required plugin %s was unable to load.
dz: དགོས་མཁོ་ཡོད་པའི་པ་ལག་ཨིན%s འདི་མངོན་གསལ་འབད་མི་ཚུགས་པས།

en: The server could not access the directory
dz: སར་བར་འདི་ སྣོད་ཐོ་ནང་ འཛུལ་སྤྱོད་འབད་མ་ཚུགས།

en: The server is unavailable; try again later
dz: སར་བར་ ཐོབ་མི་ཚུགས་པས། ཨ་ཙི་ཁར་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད།

en: The specified word already exists in the correction list.
dz: གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་པའི་མིང་ཚིག་འདི་ ཧེ་མ་ལས་རང་ ནོར་བཅོས་ཐོ་ཡིག་ནང་གནས་ཏེ་འདུག

en: The topic for %s is: %s
dz:  %s ཀྱི་གནད་དོན་འདི: %s ཨིན་པས།

en: The topic is: %s
dz: གནད་དོན་འདི་ %s ཨིན།

en: The user has blocked you
dz: ལག་ལེན་པ་གིས་ ཁྱོད་འགགས་ནུག

en: The user is either offline or you are blocked
dz: ལག་ལེན་པ་འདི་ཨོཕ་ལ་ཡིན་ ཡང་ན་ ཁྱོད་འགགས་ཚར་ཡི།

en: There are no users matching your search criteria.
dz: ཁྱོད་ཀྱི་ འཚོལ་ཞིབ་ཁྱད་ཚད་མཐུན་སྒྲིག་འབད་བའི་ལག་ལེན་པ་ཚུ་གཅིག་ཡང་མིན་འདུག

en: There is no MOTD associated with this connection.
dz: མཐུད་ལམ་འདི་དང་ འབྲེལ་བའི་ ཨེམ་ཨོ་ཊི་ཌི་ མེད།

en: There is no Message of the Day associated with this connection
dz: ད་རེས་ མཐུད་ལམ་འདི་དང་འབྲེལ་བ་ཡོད་པའི་འཕྲིན་དོན་མིན་འདུག

en: There is no application configured to open this type of file.
dz: འདི་བཟུམ་གྱི་ཡིག་སྣོད་ཁ་ཕྱེ་ནིའི་དོན་ལུ་གློེག་རིམ་ རིམ་སྒྲིག་མ་འབད་བས།

en: There was a conflict in running the command:
dz: བརྡ་བཀོད་གཡོག་བཀོལ་འབད་ནི་ལུ་ མི་མཐུན་པ་གཅིག་ཡོདཔ་མས།:

en: This chat name is already in use
dz: འ་ནི་ཁ་སླབ་འདི་ ཧེ་མ་ལས་རང་ལག་ལེན་འཐབ་བཞིན་ཡོད།

en: This conference has been closed. No more messages can be sent.
dz: གྲོས་ཚོགས་འདི་ཁ་བསྡམས་ཚར་ཡི། ད་འབདན་འཕྲིན་དོན་ཚུ་གཏང་ནི་མེད།

en: This evaluation version does not allow more than ten users to log in at one time
dz: ཚར་ཅིག་ནང་ ནང་བསྐྱོད་འབད་ནིའི་དོན་ལུ བརྟག་ཞིབ་སོར་སྟོན་འདི་གིས་ ལག་ལེན་པ་བཅུ་ཐམ་ལས་ལྷག་སྟེ་ བཙུགས་མི་ཆོག

en: This is a really cool plugin that does a lot of stuff:
    - It tells you who wrote the program when you log in
    - It reverses all incoming text
    - It sends a message to people on your list immediately when they sign on
dz: པ་ལག་ཨིན་འདི་ཁུ་སིམ་སིམ་འབད་སྡོད་འདི་ ལཱ་ལེ་ཤ་འབད་མི་ཅིག་ཨིན:
    -ཁྱོད་ནང་བསྐྱོད་འབདཝ་ད ལས་རིམ་འདི་ག་གིས་བྲིས་བྲིསཝ་ཨིན་ན་སླབ་ཨིན
    -ནང་འབྱོར་གྱི་ཚིག་ཡིག་གེ་ར རིམ་ལོག་འབདཝ་ཨིན
    -ཁོང་ཚུ་ནང་ན་འཛུལཝད་ལུ་ཁྱོད་ཀྱི་ཐོ་ཡིག་ཁར་འཕྲིན་དོན་འདི་མགྱོགས་པ་རང་མི་མང་ལུ་གཏངམ་ཨིན།

en: This plugin allows the user to customize conversation and logging message timestamp formats.
dz: འ་ནི་པ་ལག་ཨིན་གྱིས་ ལག་ལེན་པ་ལུ་གྲོས་གླེང་སྲོལ་སྒྲིག་འབད་ནི་དང་ འཕྲིན་དོན་དུས་བཀོད་རྩ་སྒྲིག་ཚུ་ནང་བསྐྱོད་འབད་བཅུགཔ་ཨིན།

en: This protocol does not support chat rooms.
dz: གནད་སྤེལ་ལམ་ལུགས་འདི་གིས་ཁ་སླབ་ཁང་མིག་ཚུ་ལུ་རྒྱབ་སྐྱོར་མི་འབད་བས།

en: This room is not capable of being configured
dz: ཁང་མིག་འདི་ རིམ་སྒྲིག་འབདཝ་ལས་ ལྕོགས་གྲུབ་མིན་འདུག

en: This theme has no available smileys.
dz: འ་ནི་བརྗོད་དོན་འདི་ལུ་སི་མའི་ལི་ཚུ་གཅིག་ཡང་ཐོབ་ཚུགསཔ་མེད།

en: Thread creation failure: %s
dz: ཐེ་རེཌི་གསར་བསྐྲུན་འཐུས་ཤོར།: %s

en: Threshold:
dz: ཐེརེཤ་ཧཱོལ།

en: Time Elapsed:
dz: སོང་བ:

en: Time Remaining:
dz: དུས་ཚོད་ལྷག་ལུས:

en: Time Response
dz: ཆུ་ཚོད་ངོས་ལན།

en: Timeout during key agreement
dz: གན་འཛིན་ལྡེ་མིག་གི་སྐབས་ལུ་ ངལ་མཚམས་ཨིན།

en: Timestamp
dz: དུས་བཀོད།

en: Timestamp Format Options
dz: དུས་བཀོད་རྩ་སྒྲིག་གདམ་ཁ་ཚུ།

en: Timezone
dz: ཆུ་ཚོད་གླིང་སྡེ།

en: Title
dz: མགོ་མིང་།

en: Title already in use.  You must choose a unique title.
dz: མགོ་མིང་འདི་ཧེ་མ་ལས་རང་ལག་ལེན་འཐབ་བཞིན་འདུག ཁྱོད་ཀྱིས་ མཐུན་མོང་མ་ཡིན་པའི་མགོ་མིང་གཅིག་གདམ་དགོ།

en: To
dz: ལུ།

en: To add the buddy you must import his/her public key. Press Import to import a public key.
dz: ཆ་རོགས་ཁ་སྐོང་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ ཁྱོད་ཀྱིས་ ཁོ/མོའི མི་མང་ལྡེ་མིག་འདི་ ནང་འདྲེན་འབད་དགོ  མི་མང་གི་ལྡེ་མིག་ནང་འདྲེན་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ ནང་འདྲེན་གཡེབ།

en: Top
dz: མགོ

en: Topic
dz: གནད་དོན།

en: Topic too long
dz: མགོ་མིང་རུང་དྲགས་པས།

en: Topic:
dz: གནད་དོན་:

en: Total log size:
dz: དྲན་དེབ་ཚད་བསྡོམས།:

en: Traditional Chinese
dz: རྒྱ་ནག་གི་གཡུས་སྐད

en: Transfer of file %s complete
dz: མཇུག་བསྡུའི་ཡིག་སྣོད་%sཀྱི་གནས་སོར།

en: Transparency
dz: དྭངས་གསལ།

en: Trillian
dz: ཊིརི་ལིཡན།

en: True if the command specified in the "command" key should handle "aim" URLs.
dz: "command" ལྡེ་མིག་ནང་གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་པའི་བརྡ་བཀོད་ཀྱིས་ "aim" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་དགོཔ་ཨིན་པ་ཅིན་བདེན།

en: True if the command specified in the "command" key should handle "gg" URLs.
dz: "command" ལྡེ་མིག་ནང་གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་པའི་བརྡ་བཀོད་ཀྱིས་ "gg" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་དགོཔ་ཨིན་པ་ཅིན་བདེན།

en: True if the command specified in the "command" key should handle "icq" URLs.
dz: "command" ལྡེ་མིག་ནང་གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་པའི་བརྡ་བཀོད་ཀྱིས་ "icq" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་དགོཔ་ཨིན་པ་ཅིན་བདེན།

en: True if the command specified in the "command" key should handle "irc" URLs.
dz: "command" ལྡེ་མིག་ནང་གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་པའི་བརྡ་བཀོད་ཀྱིས་ "irc" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་དགོ་པ་ཅིན་བདེན།

en: True if the command specified in the "command" key should handle "sip" URLs.
dz: "command" ལྡེ་མིག་ནང་ གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་པའི་བརྡ་བཀོད་ཀྱིས་ "sip" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་དགོ་པ་ཅིན་བདེན།

en: True if the command specified in the "command" key should handle "xmpp" URLs.
dz: "command" ལྡེ་མིག་ནང་ གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་པའི་བརྡ་བཀོད་ཀྱིས་ "xmpp" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་དགོ་པ་ཅིན་བདེན།

en: True if the command used to handle this type of URL should be run in a terminal.
dz: འ་ནི་དབྱེ་བའི་ཡུ་ཨར་ཨེལ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་ནིའི་དོན་ལུ་ལག་ལེན་འཐབ་ཡོད་པའི་བརྡ་བཀོད་འདི་ཊར་མི་ནཱལ་ནང་གཡོག་བཀོལ་འབད་དགོཔ་ཨིན་པ་ཅིན་བདེན།

en: Turkish
dz: ཊར་ཀིཤ

en: Type
dz: དབྱེ་བ།

en: Type a user to block.
dz: ལག་ལེན་པ་བཀག་ནི་ལུ་ཡིག་དཔར་རྐྱབས།

en: Type a user you permit to contact you.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ཁྱོད་རང་དང་འབྲེལ་བ་འཐབ་ནིའི་གནང་བ་བྱིན་པའི་ལག་ལེན་པ་ལུ་ཡིག་དཔར་རྐྱབས།

en: Typing
dz: ཡིག་དཔར་བརྐྱབ་དོ།

en: UIN
dz: ཡུ་ཨའི་ཨེན།

en: URL
dz: ཡུ་ཨར་ཨེལ

en: Un-Ignore
dz: སྣང་མེད་མ་བཞག་ནི།

en: Un-hide From
dz:  ལས་  སྦ་མ་བཞགཔ།

en: Unable to add %s to deny list (%s).
dz: (%s)ཁ་སྐོང་རྐྱབ་མ་ཚུགས  (%s)ཐོ་ཡིག་ཉན་མི་བཏུབ་ནི་ལུ།

en: Unable to add %s to permit list (%s).
dz: (%s) འདི་ (%s) གནང་བ་བྱིན་ནི་ཐོ་ཡིག་ལུ་ ཁ་སྐོང་རྐྱབ་མ་ཚུགས།

en: Unable to add %s to your buddy list (%s).
dz:  %sའདི་  ཁྱོད་ཀྱི་ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་ (%s)ལུ་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས་མ་ཚུགས།

en: Unable to add %s to your buddy list. Error creating folder in server side list (%s).
dz: %s འདི ཁྱོད་ཀྱི་ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་ནང་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་མ་ཚུགས། སར་བར་ཟུར་ཕྱོགས་ཐོ་ཡིག(%s) ནང་ སྣོད་འཛིན་བཟོ་བསྐྲུན་འབད་བའི་སྐབས་སུ འཛོལ་བ།

en: Unable to add group
dz: སྡེ་ཚན་ཁ་སྐོང་བརྐྱབ་མ་ཚུགས།

en: Unable to add group: group exists
dz: སྡེ་ཚན་བཟོ་མ་ཚུགས་:སྡེ་ཚན་གནས་ཏེ་འདུག

en: Unable to add group: group not found
dz: སྡེ་ཚན་ཁ་སྐོང་བརྐྱབ་མ་ཚུགས་:སྡེ་ཚད་ཐོབ་མ་ཚུགསཔ།

en: Unable to add user
dz: ལག་ལེན་པ་ཁ་སྐོང་བརྐྱབ་མ་ཚུགས།

en: Unable to add user to privacy list (%s).
dz: སྒེར་དོན་གྱི་ཐོ་ཡིག་ (%s)ནང་ ལག་ལེན་པ་འདི་ཁ་སྐོང་རྐྱབ་མ་ཚུགས།

en: Unable to add user: user not found
dz: ལག་ལེན་པ་ཁ་སྐོང་བརྐྱབ་མ་ཚུགས་:ལག་ལེན་མ་ཐོབ།

en: Unable to affiliate user %s as "%s"
dz: ལག་ལེན་པ་%s འདི་ "%s" སྦེ་ འབྲལ་གཏོགས་འབད་མ་ཚུགས།

en: Unable to allocate enough memory to hold the contents from %s.  The web server may be trying something malicious.
dz: %s ལས་ ནང་དོན་ཚུ་ འཆང་ནིའི་དོན་ལུ་ དྲན་ཚད་ལངམ་སྦེ་སྤྲོད་མ་ཚུགས། ཝེབ་སར་བར་གྱིས་ ངན་སེམས་ཅན་ཅིག་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད་དོ་འོང་།

en: Unable to ban user %s
dz: ལག་ལེན་པ %s འདི་བཀག་དམ་འབད་མི་ཚུགས།

en: Unable to change server side privacy settings (%s).
dz: སར་བར་ཕྱོགས་ཀྱི་ སྒེར་དོན་གྱི་གཞི་སྒྲིག་(%s)ཚུ་ བསྒྱུར་བཅོས་འབད་མ་ཚུགས།

en: Unable to configure
dz: རིམ་སྒྲིག་འབད་མི་ཚུགས།

en: Unable to connect
dz: མཐུད་མ་ཚུགས།

en: Unable to connect to %s
dz: %sལུ་མཐུད་མ་ཚུགས།

en: Unable to connect to %s: %s
dz: %s: %s ལུ་མཐུད་མ་ཚུགས།

en: Unable to create conference (%s).
dz: (%s)གྲོས་ཚོགས་ བཟོ་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Unable to create connection
dz: མཐུད་ལམ་གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགསཔ།

en: Unable to create new resolver process
dz: དོགས་པ་སེལ་མི་ལས་སྦྱོར་གསརཔ་གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Unable to display the search results.
dz: འཚོལ་ཞིབ་གྲུབ་འབྲས་ཚུ་བཀྲམ་སྟོན་འབད་མ་ཚུགས་པས།

en: Unable to establish connection with the local mDNS server.  Is it running?
dz: ཉེ་གནས་ཀྱི་ ཨེམ་ཌི་ཨེན་ཨེསི་སར་བར་དང་གཅིག་ཁར་ མཐུད་ལམ་གཞི་འཛུགས་འབད་མ་ཚུགས། འདི་ལཱ་འབདཝ་མས་ག?

en: Unable to invite user (%s).
dz: ལག་ལེན་པ (%s)འདི་  མགྲོན་བརྡ་འབད་མ་ཚུགས།

en: Unable to kick user %s
dz: ལག་ལེན་པ %s འདི་བཏོན་གཏང་མི་ཚུགས།

en: Unable to move user %s to folder %s in the server side list. Error while creating folder (%s).
dz: སར་བར་ཟུར་ཕྱོགས་ཐོ་ཡིག་ནང་ ལག་ལེན་པ %sའདི་ སྣོད་འཛིན་%sལུ་སྤོ་བཤུད་འབད་མ་ཚུགས། སྣོད་འཛིན་ (%s)འདི་ བཟོ་བསྐྲུན་འབད་བའི་སྐབས་སུ འཛོལ་བ།

en: Unable to open URL
dz: ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས།

en: Unable to open file.
dz: ཡིག་སྣོད་ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས།

en: Unable to read from network
dz: ཡོངས་འབྲེལ་ལས་ལྷག་མ་ཚུགས་པས།

en: Unable to read from socket
dz: སོ་ཀེཊི་ལས་ ལྷག་མ་ཚུགས།

en: Unable to remove %s from privacy list (%s).
dz: %s འདི་ སྒེར་དོན་གྱི་ཐོ་ཡིག (%s)ནང་ལས་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་མ་ཚུགས།

en: Unable to save icon file to disk.
dz: ཌིགསི་ལུ་ངོས་དཔར་ཡིག་སྣོད་སྲུང་བཞག་འབད་མ་ཚུགས།

en: Unable to send email
dz: གློག་-འཕྲིན་གཏང་མ་ཚུགས།

en: Unable to send file to %s, user does not support file transfers
dz:  %sལུ ཡིག་སྣོད་གཏང་མ་ཚུགས་ དེ་ལས་ ལག་ལེན་པ་གིས་ ཡིག་སྣོད་གནས་སོར་གཏང་ནི་ཚུ་རྒྱབ་སྐྱོར་མི་འབད།

en: Unable to send message (%s).
dz: འཕྲིན་དོན་གཏང་མ་ཚུགས(%s)།

en: Unable to send message to %s.
dz: %s ལུ་ འཕྲིན་དོན་གཏང་མ་ཚུགས།

en: Unable to send message to %s. Could not create the conference (%s).
dz: %sལུ་ འཕྲིན་དོན་གཏང་མ་ཚུགས། (%s)གྲོས་ཚོགས་བཟོ་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Unable to send message to %s:
dz: %sལུ་འཕྲིན་དོན་གཏང་མ་ཚུགས།

en: Unable to send message.
dz: འཕྲིན་དོན་གཏང་མ་ཚུགས།

en: Unable to send message. Could not create the conference (%s).
dz: འཕྲིན་དོན་གཏང་མ་ཚུགས། (%s)གྲོས་ཚོགས་བཟོ་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Unable to send message. Could not get details for user (%s).
dz: འཕྲིན་དོན་གཏང་མ་ཚུགས། ལག་ལེན་པའི་དོན་ལུ་ རྒྱས་བཤད་མ་ཐོབ(%s)།

en: Unable to send message:
dz: འཕྲིན་དོན་གཏང་མ་ཚུགས།:

en: Unable to send message: The message is too large.
dz: འཕྲིན་དོན་གཏང་མ་ཚུགས།:འཕྲིན་དོན་འདི་ གནམ་མེད་ས་མེད་སྦོམ་འདུག

en: Unable to send request to resolver process
dz: དོགས་པ་སེལ་མི་ལས་སྦྱོར་ལུ་ ཞུ་བ་གཏང་མ་ཚུགས།

en: Unable to send the message, the conversation couldn't be started.
dz: འཕྲིན་དོན་འདི་གཏང་མ་ཚུགས་ གྲོས་གླེང་འདི་འགོ་བཙུགས་མ་ཚུགས།

en: Unable to send to chat %s,%s,%s
dz: ཁ་སླབ་ནི་ དོན་ལུ་ %s,%s,%s གཏང་མ་ཚུགསཔ།

en: Unable to set role "%s" for user: %s
dz: ལག་ལེན་པ་ %s དོན་ལུ་ ལས་འགན་ "%s" གཞི་སྒྲིག་འབད་མ་ཚུགསཔ།:

en: Unable to write to network
dz: ཡོངས་འབྲེལ་ལུ་བྲིས་མ་ཚུགས་པས།

en: Unblock
dz: མ་འགག

en: Undefined Condition
dz: ངེས་འཛིན་མ་འབད་བའི་གནས་སྟངས།

en: Underline
dz: འོག་ཐིག།

en: Unexpected Request
dz: རེ་བ་མེད་པའི་ཞུ་བ།

en: Unit
dz: ཆ་ཕྲན།

en: Unknown
dz: མ་ཤེསཔ།

en: Unknown (0x%04x)<br>
dz: མ་ཤེས་པའི་ (0x%04x)<br>

en: Unknown Error
dz: ངོ་མ་ཤེས་པའི་འཛོལ་བ།

en: Unknown Error in presence
dz: ངོ་འཛོམས་ནང་ ངོ་མ་ཤེས་པའི་འཛོལ་བ།

en: Unknown affiliation: "%s"
dz: མ་ཤེས་པའི་འབྲེལ་གཏོགས།: "%s"

en: Unknown command
dz: ངོ་མ་ཤེས་པའི་བརྡ་བཀོད།

en: Unknown command: %s
dz: བརྡ་བཀོད་ངོ་མ་ཤེསཔ: %s

en: Unknown error
dz: ངོ་མ་ཤེས་པའི་འཛོལ་བ།

en: Unknown error: 0x%X
dz: ངོ་མ་ཤེས་པའི་འཛོལ་བ: 0x%X

en: Unknown message
dz: ངོ་མ་ཤེས་པའི་འཕྲིན་དོན།

en: Unknown message '%s'
dz: ངོ་མ་ཤེས་པའི་འཕྲིན་དོན'%s'

en: Unknown pounce event. Please report this!
dz: ངོ་མ་ཤེས་པའི་ པའུནསི་གི་ བྱུང་ལས། འ་ནི་འདི་སྙན་ཞུ་འབད་གནང་།

en: Unknown reason
dz: མ་ཤེས་པའི་རྒྱུ་མཚན།

en: Unknown role: "%s"
dz: མ་ཤེས་པའི་ལས་འགན་: "%s"

en: Unknown.
dz: ངོ་མ་ཤེསཔ།

en: Unload Plugins
dz: པ་ལག་ཨིནསི་མངོན་གསལ་བཤོལ།

en: Unread Messages
dz: མ་ལྷག་པའི་འཕྲིན་དོན་ཚུ།

en: Unset
dz: སྒྲིག་བཤོལ།

en: Unset Account Idle Time
dz: ལས་མེད་རྩིས་ཐོ་དུས་ཚོད་སྒྲིག་བཤོལ།

en: Unset Idle Time for All Idled Accounts
dz: ལས་མེད་བཟོ་ཡོད་པའི་རྩིས་ཐོ་ཚུ་ཆ་མཉམ་ལུ་ ལས་མེད་དུས་ཚོད་སྒྲིག་བཤོལ།

en: Unsubscribe
dz: མངགས་བཤོལ

en: Unsupported Encoding
dz: རྒྱབ་སྐྱོར་མ་འབད་བའི་ཨིན་ཀོ་ཌིང་།

en: Unsupported Stanza Type
dz: རྒྱབ་སྐྱོར་མ་འབད་བའི་ ཚིགས་བཅད་ཀྱི་དབྱེ་བ།

en: Unsupported Version
dz: རྒྱབ་སྐྱོར་མ་འབད་བའི་ཐོན་རིམ།

en: Unsupported public key type
dz: རྒྱབ་སྐྱོར་མ་འབད་བའི་མི་མང་ལྡེ་མིག་གི་དབྱེ་བ།

en: Use
dz: ལག་ལེན་འཐབ།

en: Use "/help &lt;command&gt;" for help on a specific command.
    The following commands are available in this context:
dz: བརྡ་བཀོད་དམིགས་བསལ་ལུ་གྲོགས་རམ་གྱི་དོན་ལུ་ "/གྲོགས་རམ &ཨའི་ཊི;བརྡ་བཀོད&ཇི་ཨཊི;" ལག་ལེན་འཐབ།
    འོག་གི་བརྡ་བཀོད་ཚུ་སྐབས་འབབ་འདི་ནང་ལས་ཐོབ་ཚུགས

en: Use Environmental Settings
dz: མཐའ་འཁོར་གྱི་སྒྲིག་སྟངས་ཚུ་ལག་ལེན་འཐབ།

en: Use Global Proxy Settings
dz: སྤྱི་ཁྱབ་པོ་རོག་སི་སྒྲིག་སྟངས་ལག་ལེན་འཐབ།

en: Use SSL
dz: ཨེསི་ཨེསི་ཨེལ་ལག་ལེན་འཐབ།

en: Use UDP
dz: ཡུ་ཌི་པི་ལག་ལེན་འཐབ།

en: Use a _different status for some accounts
dz: རྩིས་ཐོ་ལ་ལོ་ཅིག་ལུ་ གནས་ཚད་སོ་སོ་ལག་ལེན་འཐབ།(_d)

en: Use last buddy when scores are equal
dz: སྐུགས་ཚུ་འདྲན་འདྲ་ཡོད་པའི་སྐབས་སུ་མཇུག་གི་ཆ་རོགས་འདི་ལག་ལེན་འཐབ།

en: Use name heuristics
dz: ཧིའུ་རིསི་ཊིཀ་མིང་ལག་ལེན་འཐབ།

en: Use proxy
dz: པོརོ་སི་ལག་ལེན་འཐབ།

en: Use smooth-scrolling
dz: བཤུད་སྒྲིལ་འབད་ནི་ཧུམ་ཁྱུག་ཁྱུ་ལག་ལེན་འཐབ།

en: Use status from last _exit at startup
dz: འགོ་བཙུགས་གུ་ལུ་ ཕྱིར་ཐོན་མཇུག་ལས་ གནས་ཚད་ལག་ལེན་འཐབ།(_e)

en: Use tzc
dz: ཊི་ཟེཊི་སི་ལག་ལེན་འཐབ།

en: User %s is not present in the network
dz: ལགལེན་པ %sའདི ཡོངས་འབྲེལ་ནང་མ་འཛོམས་པས།

en: User <I>%s</I> is not present in the network
dz: ལག་ལེན་པ <I>%s</I>འདི་ ཡོངས་འབྲེལ་ནང་མིན་འདུག

en: User ID
dz: ལག་ལེན་པ་  ཨའི་ཌི།

en: User Information
dz: ལག་ལེན་པའི་བརྡ་དོན།

en: User Limit
dz: ལག་ལེན་པའི་ཚད།

en: User Modes
dz: ལག་ལེན་པའི་ཐབས་ལམ་ཚུ།

en: User Name
dz: ལག་ལེན་པའི་ མིང་།

en: User Name: 	%s
dz: ལག་ལེན་པའི་མིང་: 	%s

en: User Online Status Attributes
dz: ལག་ལེན་པའི་ གློག་ཐོག་གནས་ཚད་ཀྱི་ཁྱད་ཆོས་ཚུ།

en: User Options
dz: ལག་ལེན་པའི་གདམ་ཁ་ཚུ།

en: User Search
dz: ལག་ལེན་པ་གི་འཚོལ་ཞིབ།

en: User Search...
dz: ལག་ལེན་པ་གི་འཚོལ་ཞིབ།...

en: User _details
dz: ལག་ལེན་པའི་རྒྱས་བཤད་ཚུ།(_d)

en: User is not logged in
dz: ལག་ལེན་པ་འདི་ནང་བསྐྱོད་མ་འབད་བས།

en: User is offline
dz: ལག་ལེན་པ་འདི་ཨོཕ་ལ་ཡིན་ཨིན།

en: User is offline.
dz: ལག་ལེན་པ་འདི་ གློག་ཐོག་མིན་འདུག

en: User is typing...
dz: ལག་ལེན་པ་འདི་ཡིག་དཔར་རྐྱབས་དེས...

en: User not found
dz: ལག་ལེན་མ་ཐོབ།

en: Username
dz: ལག་ལེན་པའི་མིང་།

en: Users
dz: ལག་ལེན་པ་ཚུ།

en: Users on %s: %s
dz:  %s: %s གུའི་ལག་ལེན་པ་ཚུ།

en: Valencian-Catalan
dz: ཝེ་ལེན་སིན་-ཀེ་ཊ་ལཱན།

en: Variable Transparency for the buddy list and conversations.
dz: ཆ་རོགས་ཀྱི་ཐོ་ཡིག་དང་གྲོས་གླེང་ཚུའི་དོན་ལུ་འགྱུར་ཅན་དྭངས་གསལ།

en: Verify Public Key
dz: མི་མང་ལྡེ་མིག་ བདེན་སྦྱོར་འབད།

en: Verifying server public key
dz: སར་བར་ མི་མང་ལྡེ་མིག་བདེན་སྦྱོར་འབད་དོ།

en: Video Camera
dz: ཝི་ཌིའོ་ པར་ཆས།

en: Video Conferencing
dz: ཝི་ཌིའོ་ ཞལ་འཛོམས།

en: Video conferencing
dz: ཝི་ཌིའོ་ཞལ་འཛོམས།

en: Vietnamese
dz: ཝེཊི་ན་མིསི།

en: View Log
dz: དྲན་དེབ་སྟོན་བལྟ།

en: View MOTD
dz: ཨེམ་ཨོ་ཊི་ཌི་ བལྟ།

en: View Message of the Day
dz: ད་རེས་ཀྱི་འཕྲིན་དོན་ བལྟ།

en: View User Log
dz: ལག་ལེན་པའི་དྲན་དེབ་བལྟ།

en: View _Log
dz: དྲན་དེབ་སྟོན།(_L)

en: Voice
dz: སྐད།

en: Waiting for Handshake Acknowledgement
dz: ལག་མཐུད་ངོས་ལེན་ལུ་བསྒུག་དོ།

en: Waiting for Login Acknowledgement
dz: ངོས་ལེན་ནང་བསྐྱོད་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ བསྒུག་དོ།

en: Waiting for network connection
dz: ཡོངས་འབྲེལ་མཐུད་ལམ་ལུ་བསྒུག་དོ།

en: Waiting for response...
dz: ལན་གྱི་དོན་ལུ་བསྒུག་དོ...

en: Waiting for transfer to begin
dz: གནས་སོར་འགོ་བཙུགས་ནིའི་དོན་ལུ་བསྒུག་དོ།

en: Wake Me Up
dz: ང་ཡར་ལྷོང་།

en: Wallops from %s
dz:  %s ལས་བཏོན་གཏངམ་ཨིན།

en: Warning
dz: ཉེན་ བརྡ།

en: When a new conversation is opened this plugin will insert the last conversation into the current conversation.
dz: གྲོས་གླེང་གསརཔ་འདི་ ཁ་ཕྱེཝ་ད་ལུ པ་ལག་ཨིན་འདི་གིས མཇུག་གི་གྲོས་གླེང་འདི ད་ལྟོའི་གྲོས་གླེང་ནང་བཙུགས་འོང་།

en: When away
dz: ཕྱི་ཁ་ཨིན་པའི་སྐབས།

en: When both away and idle
dz: གཉིས་ཆ་རང་ ཕྱི་ཁ་དང་ལས་མེད་སྦེ་ཡོདཔ་པའི་སྐབས།

en: Whether the specified command should handle "aim" URLs
dz: གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་པའི་བརྡ་བཀོད་ཀྱིས་ "aim" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་རུང་ག

en: Whether the specified command should handle "gg" URLs
dz: གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་པའི་བརྡ་བཀོད་ཀྱིས་ "gg" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་རུང་ག

en: Whether the specified command should handle "icq" URLs
dz: གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་པའི་བརྡ་བཀོད་ཀྱིས་ "icq" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་རུང་ག

en: Whether the specified command should handle "irc" URLs
dz: གསལ་བཀོད་འབད་ཡད་པའི་བརྡ་བཀོད་ཀྱིས་ "irc" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་རུང་ག

en: Whether the specified command should handle "sip" URLs
dz: གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་པའི་བརྡ་བཀོད་ཀྱིས་ "sip" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་རུང་ག

en: Whether the specified command should handle "xmpp" URLs
dz: གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་པའི་བརྡ་བཀོད་ཀྱིས་ "xmpp" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུ་ ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་རུང་ག

en: Whiteboard
dz: པང་དེབ་དཀརཔོ།

en: Whole words only
dz: མིང་ཚིག་ཧྲིལ་བུ་ཚུ་རྐྱངམ་ཅིག

en: Would you like to join the conversation?
dz: ཁྱོད་ གྲོས་གླེང་གི་གྲངས་སུ་འཛུལ་ནིའི་དང་འདོད་ཡོད་ག?

en: Would you like to overwrite it?
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་སླར་སྲུང་འབད་ནི་ཨིན་ན?

en: Would you like to set it as the buddy icon for this user?
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ ལག་ལེན་པའི་དོན་ལུ་ དེ་ཆ་རོགས་ངོས་དཔར་སྦེ་གཞི་སྒྲིག་འབད་དགོ་མནོཝ་མས་ག?

en: Write settings to %s%sgtkrc-2.0
dz: %s%sgtkrc-2.0 ལུ་ སྒྲིག་སྟངས་ཚུ་འབྲི།

en: XML
dz: ཨེགསི་ཨེམ་ཨེལ

en: XML Not Well Formed
dz: ཨེགསི་ཨེམ་ཨེལ་ ལེགས་སྒྲིག་ཅན་མེན་པས།

en: XML Parse error
dz: ཨེགསི་ཨེམ་ཨེལ་ འཛོལ་བ་མིང་དཔྱད་འབད་ནི།

en: Year of birth
dz: སྐྱེས་པའི་ལོ།

en: Yes
dz: ཡོད།

en: You _send:
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་གཏང:(_s)

en: You _type:
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ཡིག་དཔར་རྐྱབས:(_t)

en: You are about to merge the group called %s into the group called %s. Do you want to continue?
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་  %s ཟེར་བའི་སྡེ་ཚན་འདི་  %s ཟེར་མི་སྡེ་ཚན་ནང་ན་མཉམ་བསྡོམས་འབད་ནི་འབད་དོ། ཁྱོད་ འཕྲོ་མཐུད་དེ་འབད་ནི་ཨིན་ན?

en: You are about to remove %s from your buddy list.  Do you want to continue?
dz: ཁྱོད་ཀྱིས %sའདི་ཁྱོད་རའི་ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་ནང་ལས་རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་འབད་དེས། འཕྲོ་མཐུད་དེ་འབད་ནི་ཨིན་ན?

en: You are about to remove the chat %s from your buddy list.  Do you want to continue?
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ ཁ་སླབ་ %s འདི་ཁྱོད་རའི་ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་ནང་ལས་རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་འབད་དེས། འཕྲོ་མཐུད་དེ་འབད་ནི་ཨིན་ན?

en: You are about to remove the group %s and all its members from your buddy list.  Do you want to continue?
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ སྡེ་ཚན་ %s དང་འདི་གི་སྡེ་ཚན་ཚུ་གེ་ར་ ཁྱོད་རའི་ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་ ནང་ལས་རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་འབད་དེས། འཕྲོ་མཐུད་དེ་འབད་ནི་ཨིན་ན?

en: You are banned from %s.
dz: ཁྱོད་  %sལས་བཀག་དམ་ཅན་ཨིན།

en: You are channel founder on <I>%s</I>
dz: ཁྱོད <I>%s</I>གུ་ རྒྱུ་ལམ་གཞི་བཙུགས་འབད་མི་ཨིན།

en: You are creating a new room.  Would you like to configure it, or accept the default settings?
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ ཁང་མིག་གསརཔ་གསར་བསྐྲུན་འབདཝ་ཨིན་པས། ཁྱོད་ཀྱིས་ རིམ་སྒྲིག་འབད་ནི་ཨིན་ན་ ཡང་ན་ སྔོན་སྒྲིག་སྒྲིག་སྟངས་ཚུ་དང་ལེན་འབད་ནི་ཨིན་ན?

en: You are currently disconnected. Messages will not be received unless you are logged in.
dz: ཁྱོད་ ད་ལྟོ་མཐུད་ལམ་བཏོག་སྟེ་ཡོད། ཁྱོད་ ནང་བསྐྱོད་མ་འབད་ཚུན་འཕྲིན་དོན་ཚུ་ཐོབ་མི་ཚུགས།

en: You are not currently signed on with an account that can add that buddy.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ ཆ་རོགས་དེ་ཁ་སྐོང་འབད་བཏུབ་པའི་རྩིས་ཐོ་དང་བཅས་ད་ལྟོ་མིང་ཐོ་མ་བཀོད་པས།

en: You are not currently signed on with an account that can invite that buddy.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ མགྲོན་དུ་འབོད་རུང་བའི་ཆ་རོགས་འདི་རྩིས་ཐོ་དང་བཅས་  ཁ་སླབ་གྲངས་སུ་མ་འཛུལ་བས།

en: You are not currently signed on with any protocols that have the ability to chat.
dz: ཁྱོད་ ད་ལྟོ་ཁ་སླབ་ནིའི་ལྕོགས་གྲུབ་ཡོད་པའི་གནད་སྤེལ་ལམ་ལུགས་ལུ་མིང་རྟགས་མ་བཀོད་པས།

en: You are now known as %s
dz: ད་ཁྱོད་ལུ་%sཟེར་སླབ་ཨིན།

en: You can (un)load plugins from the following list.
dz: འོག་གི་ཐོ་ཡིག་ལས་ ཁྱོད་ཀྱིས་ (un) པ་ལག་ཨིནསི་མངོན་གསལ་འབད་ཚུགསཔ་ཨིན།

en: You can edit more information from the context menu later.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ ཤུལ་ལས་ སྐབས་དོན་དཀར་ཆག་ལས་ བརྡ་དོན་ཧེང་བཀལ་ཞུན་དག་འབད་ཚུགསཔ་ཨིན།

en: You can enable/disable accounts from the following list.
dz: འོག་ལུ་ཡོད་མི་ཐོ་ཡིག་ལས་ ཁྱོད་ཀྱིས་ རྩིས་ཐོ་ཚུ་ལྕོགས་ཅན་/ལྕོགས་མིན་བཟོ་ཚུགསཔ་ཨིན།

en: You can insert this image into this message, or use it as the buddy icon for this user
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ འ་ནི་གཟུགས་བརྙན་འདི་ ལག་ལེན་པའི་དོན་ལུ་ཆ་རོངས་ངོས་དཔར་སྦེ་ལག་ལེན་འཐབ་བཏུབ་མ་ཚད་འཕྲིན་དོན་ནང་ན་ཡང་བཙུགས་བཏུབ་ཨིན།

en: You can let other users see your online status information and your personal information. Please fill the information you would like other users to see about yourself.
dz: ཁྱོད་རའི་ གློག་ཐོག་གནས་ཚད་བརྡ་དོན་དང་རང་དོན་གྱི་བརྡ་དོན་ཚུ་ ལག་ལེན་པ་གཞན་ཚུ་གིས་མཐོང་བཅུག  ཁྱོད་རའི་སྐོར་ལས་ ལག་ལེན་པ་གཞན་ཚུ་གིས་མཐོང་ནིའི་རེ་འདོད་ཡོད་པ་ཅིན་ བརྡ་དོན་འདི་བཀང་གནང་།

en: You cannot add the same person twice to a conversation
dz: གྲོས་གླེང་འདི་ལུ་ མི་གཅིག་གིས་ཚར་གཉིས་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་མི་བཏུབ།

en: You cannot receive buddy notifications until you import his/her public key.  You can use the Get Public Key command to get the public key.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ ཁོ/མོའི་མི་མང་གི་ལྡེ་མིག་ ནང་འདྲེན་མ་འབད་ཚུན་ ཆ་རོགས་ཀྱི་བརྡ་བསྐུལ་ཚུ་ཐོབ་མི་ཚུགས།  ཁྱོད་ཀྱིས མི་མང་གི་ལྡེ་མིག་ཐོབ་ནིའི་དོན་ལུ་ མི་མང་ལྡེ་མིག་ལེན་ཟེར་མི་བརྡ་བཀོད་འདི་ ལག་ལེན་འཐབ་ཚུགས།

en: You feel a disturbance in the force...
dz: ཤུགས་ནང་ཁྱོད་ཀྱིས་ བར་ཆད་ཚོརཝ་མས་ག...

en: You have been kicked by %s: (%s)
dz: ཁྱོད་  %s: (%s)ཀྱིས་བཏོན་བཏང་ནུག

en: You have been kicked off <I>%s</I> by <I>%s</I> (%s)
dz:  ཁྱོད་ ཕྱི་ཁ་བཏོན་བཏང་ཡི<I>%s</I> by <I>%s</I> (%s)

en: You have been killed by %s (%s)
dz:  %s (%s)ཀྱིས་  ཁྱོད་བསད་དའི།

en: You have dragged an image
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ གཟུགས་བརྙན་གཅིག་འདྲུད་ཡོདཔ་ཨིན།

en: You have mail!
dz: ཁྱོད་ལུ་ ཡིག་འཕྲིན་འདུག!

en: You have parted the channel%s%s
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་  རྒྱུ་ལམ%s%sའདི་ཁ་འཕྱལ་ཡི།

en: You have reached your limit for the number of contacts allowed
dz: འབྲེལ་བ་འབད་ཆོག་པའི་འབྲེལ་སའི་ཨང་གྲངས་ཚུའི་དོན་ལུ་ ཁྱོད་ཀྱིས་ཁྱོད་རའི་ཚད་ཁར་ལྷོད་ནུག

en: You have to join the %s channel before you are able to join the private group
dz: ཁྱོད་  སྒེར་དོན་སྡེ་ཚན་གྱི་གྲངས་སུ་འཛུལ་མ་ཚུགས་པའི་ཧེ་མ་ལས་   %sརྒྱུ་ལམ་གྱི་གྲངས་སུ་འཛུལ་དགོ

en: You have unread messages. Are you sure you want to close the window?
dz: ཁྱོད་ལུ་ མ་ལྷག་པའི་འཕྲིན་དོན་ཡོད། ཁྱོད་ཀྱིས་ ཝིན་ཌོ་ཁ་བསྡམས་མི་འདི་ ངེས་གཏན་ཨིན་ན?

en: You must give a name for the group to add.
dz: ཁ་སྐོང་རྐྱབ་ནིའི་དོན་ལུ་ཁྱོད་ཀྱིས་ སྡེ་ཚན་གྱི་མིང་གཅིག་བྱིན་དགོཔ་ཨིན།

en: You must provide a group.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ སྡེ་ཚན་གཅིག་བྱིན་དགོཔ་ཨིན།

en: You must select an account.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ རྩིས་ཐོ་གཅིག་སེལ་འཐུ་འབད་དགོ།

en: You must specify a nick
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ ནིཀ་ གསལ་བཀོད་འབད་དགོ།

en: You receive an IM
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་་ཨའི་ཨེམ་གཅིག་ལེན།

en: You send
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་གཏང་།

en: You talk in chat
dz: ཁ་སླབ་ནང་བློ་སླབ།

en: You type
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ཡིག་དཔར་རྐྱབས།

en: You were disconnected from the server.
dz: ཁྱོད་ སར་བར་ལས་མཐུད་ལམ་བཏོག་ད་ནུག

en: Your Current Mood
dz: ཁྱོད་ཀྱི་ད་ལྟོའི་ཁམས།

en: Your Current Status
dz: ཁྱོད་ཀྱི་ད་ལྟོའི་གནས་ཚད།

en: Your VCard File
dz: ཁྱོད་ཀྱི་ ཝི་ཤོག་བྱང་ ཡིག་སྣོད།

en: Your buddylist is empty, nothing was written to the file.
dz: ཁྱོད་ཀྱི་ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་འདི་སྟོངམ་ཨིན་པས་ ཡིག་སྣོད་ནང་ག་ཅི་ཡང་བ་འབྲི་པས།

en: Your command failed for an unknown reason.
dz: རྒྱུ་མཚན་མ་ཤེསཔ་ལས་བརྟེན་ ཁྱོད་ཀྱི་བརྡ་བཀོད་འདི་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ནུག

en: Your password has been changed.
dz: ཁྱོད་ཀྱི་ཆོག་ཡིག་འདི་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་དའི།

en: Your selected account name was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
dz: ཁྱོད་ཀྱི་ སེལ་འཐུ་འབད་འབད་བའི་རྩིས་ཐོའི་མིང་འདི་སར་བར་གྱིས་དང་ལེན་སྤང་ནུག འདི་ནང་ལུ་ ནུས་མེད་ཀྱི་ཡིག་འབྲུ་ཡོདཔ་འོང་ནི་མས།

en: Your selected nickname was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
dz: ཁྱོད་ཀྱི་ སེལ་འཐུ་གྲུབ་ཡོད་པའི་སྐྱོན་མིང་འདི་ སར་བར་གྱིས་ ཕྱིར་བཏོན་འབད་ཡོདཔ་ཨིན་པས། གཅིག་འབདན་ དེའི་ནང་ན་ནུས་མེད་ཡིག་འབྲུ་ཚུ་ཤོམ་ཏེ་ཡོདཔ་འོང་།

en: Your system administrator has disabled this operation
dz: ཁྱོད་ཀྱི་ རིམ་ལུགས་བདག་སྐྱོང་པ་འདི་གིས་ བཀོལ་སྤྱོད་ལྕོགས་མིན་བཟོ་ནུག

en: Zephyr Protocol Plugin
dz: ཛི་ཕིཡར་ གནད་སྤེལ་ལམ་ལུགས་ པ་ལག་ཨིན།

en: _Accept
dz: དང་ལེན་འབད།(_A)

en: _Accept Defaults
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཚུ་དང་ལེན་འབད།(_A)

en: _Account
dz: རྩིས་ཐོ(_A)

en: _Account:
dz: རྩིས་ཐོ:(_A)

en: _Add
dz: ཁ་སྐོང་བརྐྱབ།(_A)

en: _Add Chat
dz: ཁ་སླབ་ཁ་སྐོང་བརྐྱབ།(_A)

en: _Alias
dz: མིང་གཞན

en: _Alias...
dz: མིང་གཞན...(_A)

en: _Apply
dz: འཇུག་སྤྱོད་འབད(_A)

en: _Associate Buddy
dz: འབྲེལ་བའི་ཆ་རོགས།(_A)

en: _Auto-reply:
dz: རང་བཞིན་གྱི-ལན:(_A)

en: _Basic
dz: གཞི་རིམ།(_B)

en: _Block
dz: འགག(_B)

en: _Both Icon & Text
dz: ངོས་དཔར་དང་ཚིག་ཡིག་གཉིས་ཆ་རང་།(_B)(&)

en: _Browser:
dz: བ་རའུ་ཟར:(_B)

en: _Buddy List window transparency
dz: ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་གི་སྒོ་སྒྲིག་དྭངས་གསལ(_B)

en: _Buddy name:
dz: ཆ་རོགས་ཀྱི་མིང:(_B)

en: _Buddy:
dz: ཆ་རོགས:(_B)

en: _Cancel
dz: ཆ་མེད་གཏང་།(_C)

en: _Channel:
dz: རྒྱུ་ལམ:

en: _Class:
dz: དབྱེ་རིགས:(_C)

en: _Collapse
dz: རམ་ནི།(_C)

en: _Configure Room
dz: ཁང་མིག་རིམ་སྒྲིག་འབད།(_C)

en: _Copy Email Address
dz: གློག་འཕྲིན་འདྲ་བཤུས་རྐྱབས(_C)

en: _Copy Link Location
dz: འབྲེལ་ལམ་གནས་ཁོངས་འདྲ་བཤུས(_C)

en: _Delete Group
dz: སྡེ་ཚན་བཏོན་བཏང་།(_D)

en: _Description
dz: འགྲེལ་བཤད(_D)

en: _Disable
dz: ལྕོགས་མིན་བཟོ།(_D)

en: _Dockable Buddy List
dz: ཌོཀ་འབད་བཏུབ་པའི་ཆ་རོགས་ཀྱི་ཐོ་ཡིག(_D)

en: _Edit Account
dz: རྩིས་ཐོ་ཞུན་དག་འབད།(_E)

en: _Exact case match (uncheck for automatic case handling)
dz: ཡི་གུ་མཐུན་སྒྲིག་ཏག་ཏག་ (ཡི་གུ་རང་བཞིན་གྱིས་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་ནིའི་དོན་ལུ་ཨིན་རྟགས་བཏོན་གཏང་།)

en: _Expand
dz: རྒྱ་འཕར།(_E)

en: _Focused windows
dz: ཆེད་དམིགས་འབད་མིའི་སྒོ་སྒྲིག་ཚུ།(_F)

en: _Get Info
dz: བརྡ་དོན་ལེན།(_G)

en: _Get List
dz: ཐོ་ཡིག་ལེན།

en: _Group:
dz: སྡེ་ཚན:(_G)

en: _Handle:
dz: བཤེད་བཟུང:(_H)

en: _Host:
dz: ཧོསཊི:(_H)

en: _IM window transparency
dz: ཨའི་ཨེམ་སྒོ་སྒྲིག་དྭངས་གསལ(_I)

en: _IM windows
dz: ཨའི་ཨེམ་སྒོ་སྒྲིག་ཚུ།(_I)

en: _Icon Only
dz: ངོས་དཔར་རྐྱངམ་ཅིག(_I)

en: _Import...
dz: ནང་འདྲེན...(_I)

en: _Insert
dz: བཙུགས(_I)

en: _Instance:
dz: དུས་སྐབས:(_I)

en: _Invite
dz: མགྲོན་བརྡ་འབད་ནི

en: _Join
dz: གྲངས་སུ་འཛུལ།(_J)

en: _Keep Buddy List window on top:
dz: ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་སྒོ་སྒྲིག་འདི་ མགོ་་ལུ་བཞག(_K)

en: _Manual:
    (%s for URL)
dz: ལག་དེབ:
    (ཡུ་ཨར་ཨེལ་ གྱི་དོན་ལུ་ %s)(_M)

en: _Merge Groups
dz: སྡེ་ཚན་ཚུ་མཉམ་བསྡོམས་འབད།(_M)

en: _Message Logs:
dz: འཕྲིན་དོན་དྲན་དེབ་ཚུ།:(_M)

en: _Message:
dz: འཕྲིན་དོན་:(_M)

en: _Method:
dz: ཐབས་ལམ:(_M)

en: _More...
dz: ཧེང་བཀལ...(_M)

en: _Name
dz: མིང་།(_N)

en: _Notify buddies that you are typing to them
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ ཁོང་ལུ་ཡིག་དཔར་རྐྱབ་པའི་བསྒང་གི་ཆ་རོགས་ཚུ་བརྡ་བསྐུལ་འབད(_N)

en: _Open Mail
dz: ཡིག་འཕྲིན་ཁ་ཕྱེ(_O)

en: _Open link in:
dz: འབྲེལ་ལམ(ནང་)ཁ་ཕྱེ:(_O)

en: _Passphrase:
dz: ཆོག་ཚིག:(_P)

en: _Password:
dz: ཆོག་ཡིག:

en: _Pause
dz: ཐེམ(_P)

en: _Permit
dz: གནང་བ་བྱིན་ནི།(_P)

en: _Placement:
dz: ཚབ་བཙུགས།:(_P)

en: _Pop up a notification
dz: བརྡ་བསྐུལ་གཅིག་དེ་འཕྲོ་ལས་བཙུག།(_P)

en: _Port:
dz: འདྲེན་ལམ:(_P)

en: _Recipient:
dz: ལེན་མཁན:(_R)

en: _Recurring
dz: སླར་འབྱུང་དོ།(_R)

en: _Remove
dz: རྩ་བསྐྲད་།(_R)

en: _Remove Buddy
dz: ཆ་རོགས་རྩ་བསྐྲད་གཏང་།(_R)

en: _Remove Chat
dz: ཁ་སླབ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་།(_R)

en: _Remove Contact
dz: འབྲེལ་ས་རྩ་བསྐྲད་གཏང་།(_R)

en: _Remove Group
dz: སྡེ་ཚན་རྩ་བསྐྲད་གཏང་།(_R)

en: _Rename
dz: བསྐྱར་མིང་བཏགས།(_R)

en: _Report idle time:
dz: ལས་མེད་དུས་ཚོད་སྙན་ཞུ་འབད།:(_R)

en: _Reset formatting
dz: རྩ་སྒྲིག་འབད་ནི་སླར་སྒྲིག་འབད།(_R)

en: _Room:
dz: ཁང་མིག:(_R)

en: _Save
dz: སྲུངས(_S)

en: _Save Image...
dz: གཟུགས་བརྙན་སྲུང་བཞག་འབད...(_S)

en: _Search for:
dz: དོན་ལུ་འཚོལ་ཞིབ:(_S)

en: _Send
dz: གཏང་།(_S)

en: _Send Message
dz: འཕྲིན་དོན་གཏང་།(_S)

en: _Server:
dz: སར་བར:

en: _Set
dz: གཞི་སྒྲིག(_S)

en: _Show slider bar in IM window
dz: ཨའི་ཨེམ་སྒོ་སྒྲིག་ནང་གཡོ་བྱེད་ཕྲ་རིང་སྟོན(_S)

en: _Status:
dz: གནས་ཚད:(_S)

en: _Text Only
dz: ཚིག་ཡིག་རྐྱངམ་ཅིག(_T)

en: _Title:
dz: མགོ་མིང་།:(_T)

en: _URL
dz: ཡུ་ཨར་ཨེལ(_U)

en: _Unset
dz: སྒྲིག་བཤོལ།(_U)

en: _Use
dz: ལག་ལེན་འཐབ(_u)

en: _Username:
dz: ལག་ལེན་པའི་མིང་:(_U)

en: _View...
dz: མཐོང་སྣང་...(_V)

en: _Visual gesture display
dz: བི་ཤུ་ཡལ་རྣམ་འགྱུར་བཀྲམ་སྟོན།(_V)

en: accounts
dz: རྩིས་ཐོ་ ཚུ།

en: accounts: Show the accounts window.
dz: རྩིས་ཐོ་ཚུ་:རྩིས་ཐོ་ཚུའི་ཝིན་ཌོ་འདི་སྟོན།

en: action &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
dz: བྱ་བ &lt; ལཱ་འགན་འགྲུབ་ལུ་ བྱ་བ &gt;:  བྱ་བ་འགྲུབ་ནི།

en: away [message]:  Set an away message, or use no message to return from being away.
dz: ཕྱི་ཁ [འཕྲིན་དོན]:  ཕྱི་ཁའི་འཕྲིན་དོན་གཞི་སྒྲིག་འབད་ནི་དང་ཡང་ན་ཕྱི་ཁ་ལས་ལོག་ནིའི་དོན་ལུ་འཕྲིན་དོན་ལག་ལེན་མ་འཐབ།

en: ban [&lt;channel&gt; +|-&lt;nick&gt;]:  Ban client from channel
dz: བཀག་བསྡམ [&lt;རྒྱུ་ལམ&gt; +|-&lt;ནིཀ&gt;]:ཞབས་ཏོག་སྤྱོད་མི་ རྒྱུ་ལམ་ལས་བཀག་བསྡམ་འབད།

en: buddy list
dz: ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག

en: buddylist: Show the buddylist.
dz: བ་ཌི་ཐོ་ཡིག་:བ་ཌི་ཐོ་ཡིག་འདི་སྟོན།

en: buzz: Buzz a user to get their attention
dz: ཟིར་སྒྲ: ཁོང་ཚུའི་དྲན་པ་བཀུག་ནིའི་དོན་ལུ་ལུ་  ལག་ལེན་པ་གཅིག་ཟིར་སྒྲ་བཏོན།

en: call &lt;command&gt;:  Call any silc client command
dz: བོད་བརྡ &lt;བརྡ་བཀོད&gt;: ཞབས་ཏོག་སྤྱོད་མིའི་བརྡ་བཀོད་དྲནམ་སྟོན་ག་ཅི་འབད་རུང་ བོད་བརྡ་འབད།

en: channel %s not found
dz: རྒྱུ་ལམ%s འདི་ མ་ཐོབ།

en: channel modes for %s: %s
dz: %s: %sགི་དོན་ལུ་རྒྱུ་ལམ་ཐབས་ལམ་ཚུ།

en: chanserv: Send a command to chanserv
dz: རྒྱུ་ལམ་སར་བར་: རྒྱུ་ལམ་སར་བར་ལུ་ བརྡ་བཀོད་གཅིག་གཏང་།

en: clear: Clears the conversation scrollback.
dz: བསལ: གྲོས་གླེང་རྒྱབ་སྒྲིལ་བསལཝ་ཨིན།

en: cmode &lt;channel&gt; [+|-&lt;modes&gt;] [arguments]:  Change or display channel modes
dz: སི་མོཌི &lt;རྒྱུ་ལམ&gt; [+|-&lt;ཐབས་ལམ་ཚུ&gt;] [སྒྲུབ་རྟགས]: རྒྱུ་ལམ་གྱི་ཐབས་ལམ་ཚུ་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་ ཡང་ན་ བཀྲམ་སྟོན་འབད།

en: config:  Configure a chat room.
dz: ཀཱོན་ཕིག: ཁ་སླབ་ཁང་མིག་  རིམ་སྒྲིག་འབད།

en: configure:  Configure a chat room.
dz: རིམ་སྒྲིག་འབད: ཁ་སླབ་ཁང་མིག་ རིམ་སྒྲིག་འབད།

en: cumode &lt;channel&gt; +|-&lt;modes&gt; &lt;nick&gt;:  Change nick's modes on channel
dz: སི་མོཌི &lt;རྒྱུ་ལམ&gt; +|-&lt;ཐབས་ལམ་ཚུ&gt; &lt;ནིཀ&gt;: རྒྱུ་ལམ་གུ་ ནིཀ་གི་ཐབས་ལམ་ཚུ་བསྒྱུར་བཅོས་འབད།

en: current topic is: %s
dz: ད་ལྟོའི་གནད་དོན་འདི: %s

en: debug &lt;option&gt;:  Send various debug information to the current conversation.
dz: རྐྱེན་སེལ་དང་ཨའི་ཊི་;གདམ་ཁ་དང་ཇི་ཊི་;:   ད་ལྟོའི་གྲོས་གླེང་ལུ་རྐྱེན་སེལ་བརྡ་དོན་འདྲ་མིན་སྣ་ཚོགས་ཚུ་གཏང་།(&I)(&g)

en: debugwin: Show the debug window.
dz: རྐྱེན་སེལ་སྒོ་སྒྲིག་་:རྐྱེན་སེལ་སྒོ་སྒྲིག་འདི་སྟོན།

en: deop &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel operator status from someone. You must be a channel operator to do this.
dz: deop &lt;ནིཀ༡&gt; [ནིཀ༢] ...:མི་ཅིག་ལས་ རྒྱུ་ལམ་ བཀོལ་སྤྱོད་པའི་གནས་ཚད་རྩ་བསྐྲད་གཏང་། འདི་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ ཁྱོད་རང་རྒྱུ་ལམ་བཀོལ་སྤྱོད་པ་ཨིན་དགོ

en: detach:  Detach this session
dz: ཁ་འཕྱལ:ལཱ་ཡུན་འདི་ཁ་འཕྱལ།

en: devoice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel voice status from someone, preventing them from speaking if the channel is moderated (+m). You must be a channel operator to do this.
dz: devoice &lt;ནིཀ༡&gt; [ནིཀ༢] ...: རྒྱུ་ལམ་འདི་རན་ཏོག་ཏོག་ཅིག་ཨིན་པ་ཅིན་ ཁོང་ཚུ་ཁ་སླབ་ནི་ལས་སྔོན་བཀག་འབད་དེས་ མི་གཅིག་ལས་རྒྱུ་ལམ་སྐད་ཀྱི་གནས་ཚད་འདི་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་(+m)། དེ་འབད་ནིའི་དོན་ལུ ཁྱོད་རང་ རྒྱུ་ལམ་བཀོལ་སྤྱོད་པ་ཨིན་དགོ

en: getkey &lt;nick|server&gt;:  Retrieve client's or server's public key
dz: ལྡེ་མིག་ལེན &lt;ནིཀ|སར་བར&gt;: ཞབས་ཏོག་སྤྱོད་མི་ ཡང་ན་ མི་མང་གི་ལྡེ་མིག་སླར་འདྲེན་འབད།

en: hacker and designated driver [lazy bum]
dz: གསང་དཀྲོགས་མི་དང་འདྲེན་བྱེད་བཀོད་སྒྲིག་འབད་འབདཝ [ལེ་ལོ་ཅན bum]

en: help &lt;command&gt;:  Help on a specific command.
dz: གྲོགས་རམ &lt;བརད་བཀོད&gt;:  དམིགས་བསལ་བརྡ་བཀོད་ཐོག་ལུ་གྲོགས་རམ་འབད།

en: info [server]:  View server administrative details
dz: བརྡ་དོན་ [སར་བར]:  སར་བར་བདག་སྐྱོང་གི་རྒྱས་བཤད་ཚུ་ བལྟ།

en: inst &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
dz: inst &lt;དཔེར་བརྗོད&gt;: དབྱེ་རིགས་འདི་་གུ ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་དཔེར་བརྗོད་གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: instance &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
dz: དཔེར་ན &lt;དཔེར་ན&gt;: འ་ནི་དབྱེ་རིགས་ནང་ལུ་ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་དོན་ལུ་དཔེ་འདི་གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: invite &lt;channel&gt; [-|+]&lt;nick&gt;:  invite nick or add/remove from channel invite list
dz: མགྲོན་བརྡ་འབད &lt;རྒྱུ་ལམ&gt; [-|+]&lt;ནིཀ&gt;: རྒྱུ་ལམ་མགྲོན་བརྡའི་ཐོ་ཡིག་ནང་ལས་ ནིཀ་མགྲོན་བརྡ་འབད་ ཡང་ན་ ཁ་སྐོང་འབད/རྩ་བསྐྲད་གཏང་།

en: invite &lt;nick&gt; [room]:  Invite someone to join you in the specified channel, or the current channel.
dz: མགྲོན་བརྡ་འབད &lt;ནིཀ&gt; [ཁང་མིག]: གསལ་བཀོད་འབད་འབདཝ་གི་རྒྱུ་ལམ་ཡང་ན་ ད་ལྟོའི་རྒྱུ་ལམ་ནང་ ཁྱོད་ཀྱི་གྲངས་སུ་འཛུལ་ནིའི་དོན་ལུ་ མི་གཅིག་མགྲོན་བརྡ་འབད།

en: invite &lt;user&gt; [message]:  Invite a user to the room.
dz: མགྲོན་བརྡ་འབད &lt;ལག་ལེན་པ&gt; [འཕྲིན་དོན]:  ཁང་མིག་ནང་ལུ་ལག་ལེན་པ་མགྲོན་བརྡ་འབད།

en: j &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
dz: j &lt;ཁང་མིག༡&gt;[,ཁང་མིག༢][,...] [ལྡེ་མིག༡[,ལྡེ་མིག༢][,...]]: རྒྱུ་ལམ་གཅིག་ཡང་ན་ ལེ་ཤཱ་རང་བཙུགས། དེ་ཡང་ དགོཔ་ཡོད་པ་ཅིན་ གདམ་ཁའི་ཐོག་ལས་ རེ་རེ་ལུ་རྒྱུ་ལམ་ལྡེ་མིག་རེ་རེ་བྱིན་ནི་ཨིན།

en: join &lt;channel&gt; [&lt;password&gt;]:  Join a chat on this network
dz: གྲངས་སུ་འཛུལ &lt;རྒྱུ་ལམ&gt; [&lt;ཆོག་ཡིག&gt;]: ཡོངས་འབྲེལ་འདི་གུ ཁ་སླབ་གྲངས་སུ་འཛུལ།

en: join &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
dz: གྲངས་སུ་འཛུལ &lt;ཁང་མིག༡&gt;[,ཁང་མིག༢][,...] [ལྡ་མིག༡[,ལྡེ་མིག༢][,...]]: རྒྱུ་ལམ་གཅིག་ཡང་ན་ ལེ་ཤཱ་རང་བཙུགས།དེ་ཡང་ དགོཔ་ཡོད་པ་ཅིན་ གདམ་ཁའི་ཐོག་ལས་ རེ་རེ་ལུ་རྒྱུ་ལམ་ལྡེ་མིག་རེ་རེ་བྱིན་ནི་ཨིན།

en: kick &lt;channel&gt; &lt;nick&gt; [comment]:  Kick client from channel
dz: བཏོན&lt;རྒྱུ་ལམ&gt; &lt;ནིཀ&gt; [བརྡ་བཀོད]: ཞབས་ཏོག་སྤྱོད་མི་འདི་ རྒྱུ་ལམ་ནང་ལས་བཏོན་གཏང་།

en: kick &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a channel. You must be a channel operator to do this.
dz: བཏོན &lt;ནིཀ&gt; [འཕྲིན་དོན]: རྒྱུ་ལམ་ནང་ལས་ མི་གཅིག་རྩ་བསྐྲད་གཏང་། དེ་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ ཁྱོད་རང་ རྒྱུ་ལམ་བཀོལ་སྤྱོད་པ་ཨིན་དགོ

en: kill &lt;nick&gt; [-pubkey|&lt;reason&gt;]:  Kill nick
dz: གསད &lt;ནིཀ&gt; [-པབ་ཀཱི|&lt;རྒྱུ་མཚན&gt;]: ནིཀ་གསད་ད།

en: lastlog: Searches for a substring in the backlog.
dz: མཇུག་གི་ལོག་:བེཀ་ལོག་ནང་ ཡན་ལག་ཡིག་རྒྱུན་དོན་ལུ་འཚོལ་ཞིབ་ཚུ།

en: lead developer
dz: སྔོན་བསྐྱོད་བཟོ་མི།

en: leave [channel]:  Leave the chat
dz: བཞག [རྒྱུ་ལམ]: ཁ་སླབ་ནི་བཞག

en: libfaim maintainer
dz: ལིབ་ཕེམ་རྒྱུན་སྐྱོང་པ།

en: list:  Display a list of chat rooms on the network. <i>Warning, some servers may disconnect you upon doing this.</i>
dz: ཐོ་ཡིག:  ཡོངས་འབྲེལ་འདི་གུ་ ཁ་སླབ་ཁང་མིག་གི་ཐོ་ཡིག་ཚུ་བཀྲམ་སྟོན་འབད། <i>ཉེན་བརྡ་   ཁྱོད་ཀྱིས་འདི་འབད་བའི་སྐབས་སུ་ སར་བར་ལ་ལོ་ཅིག་གིས་ ཁྱོད་ཀྱི་མཐུད་ལམ་བཏོག་འོང་།</i>

en: list:  List channels on this network
dz: ཐོ་ཡིག: ཡོངས་འབྲེལ་འདི་གུ་ རྒྱུ་ལམ་ཚུའི་ཐོ་ཡིག

en: maintainer
dz: རྒྱུན་སྐྱོང་པ།

en: me &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
dz: ང་ &lt;ལཱ་འགན་འགྲུབ་ནི་ལུ་བྱ་བ&gt;:  བྱ་བ་འགྲུབ་ནི།.

en: me &lt;action&gt;:  Send an IRC style action to a buddy or chat.
dz: ང་ &lt;བྱ་བ&gt;: ཆ་རོགས་ཡང་ན་ཁ་སླབ་ནི་ལུ་ཨའི་ཨར་སི་བཟོ་རྣམ་གྱི་བྱ་བ་གཏང་།

en: memoserv: Send a command to memoserv
dz: བརྫེད་ཐོ་སར་བར་: བརྗེད་ཐོ་སར་བར་ལུ་ བརྡ་བཀོད་གཅིག་གཏང་།

en: minutes
dz: སྐར་མ་ཚུ།

en: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;nick|channel&gt;:  Set or unset a channel or user mode.
dz: ཐབས་ལམ &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;ནིཀ|རྒྱུ་ལམ&gt;:  རྒྱུ་ལམ་ཡང་ན་ལག་ལེན་པའི་ཐབས་ལམ་ གཞི་སྒྲིག་ཡང་ན་གཞི་སྒྲིག་མ་འབད།.

en: mode (%s %s) by %s
dz: (%s %s)ཐབས་ལམ %s གིས།

en: motd:  View the server's Message Of The Day
dz: motd: ད་རེས་ཀྱི་ སར་བར་གྱི་འཕྲིན་དོན་བལྟ།

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user
dz: ཨེམ་ཨེསི་ཇི &lt;ནིཀ&gt; &lt;འཕྲིན་དོན&gt;: ལག་ལེན་པ་ལུ་ སྒེར་དོན་གྱི་འཕྲིན་དོན་གཏང་།

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
dz: ཨེམ་ཨེསི་ཇི &lt;ནིཀ&gt; &lt;འཕྲིན་དོན&gt;:  ལག་ལེན་པ་ལུ་སྒེར་དོནགྱི་འཕྲིན་དོན་གཏང་(རྒྱུ་ལམ་ལུ་རྒྱབ་འགལ་འབད་འབདཝ་བཟུམ).

en: msg &lt;user&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to another user.
dz: ཨེམ་ཨེསི་ཇི &lt;ལག་ལེན་པ&gt; &lt;འཕྲིན་དོན&gt;:  ལག་ལེན་པ་གཞན་ཅིག་ལུ་ སྒེར་དོན་གྱི་འཕྲིན་དོན་གཏང་།

en: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;channel(s)&gt;:  List specific users in channel(s)
dz: མིང་ཚུ [-གྱངས་ཁ་རྐྱབས|-ཨོཔསི|-ཧཕ་ཨོཔསི|-སྐད་ཚུ|-སྤྱིར་བཏང་] &lt;རྒྱུ་ལམ(ཚུ)&gt;: རྒྱུ་ལམ(ཚུ)ནང་  དམིགས་བསལ་གྱི་ལག་ལེན་པ་ཚུ་ ཐོ་བཀོད་འབད།

en: names [channel]:  List the users currently in a channel.
dz: ངོ་མིང་ཚུ་ [རྒྱུ་ལམ]: ལག་ལེན་པ་ཚུ་ད་ལྟོ་ལས་རྒྱུ་ལམ་ནང་ཐོ་ཡིག་བཞག

en: nick &lt;new nickname&gt;:  Change your nickname.
dz: ནིཀ &lt;སྐྱོན་མིང་གསརཔ&gt;:  ཁྱོད་ཀྱི་སྐྱོན་མིང་བསྒྱུར་བཅོས་རྐྱབས།

en: nick &lt;newnick&gt;:  Change your nickname
dz: ནིཀ &lt;ནིའུ་ནིཀ&gt;:  ཁྱོད་ཀྱི་སྐྱོན་མིང་བསྒྱུར་བཅོས་འབད།

en: nickserv: Send a command to nickserv
dz: ནིཀ་སར་བར་: ནིཀ་སར་བར་ལུ་ བརྡ་བཀོད་གཅིག་གཏང་།

en: no channel modes are set on %s
dz:  %sགུ་ རྒྱུ་ལམ་ཐབས་ལམ་ཚུ་གཞི་སྒྲིག་མའབད།

en: no such channel
dz: རྒྱུ་ལམ་འདི་བཟུམ་མེད།

en: op &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel operator status to someone. You must be a channel operator to do this.
dz: op &lt;ནིཀ༡&gt; [ནིཀ༢] ...: མི་གཅིག་ལུ་ རྒྱུ་ལམ་བཀོལ་སྤྱོད་པའི་གནས་ཚད་བྱིན། འདི་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ ཁྱོད་རང་ རྒྱུ་ལམ་བཀོལ་སྤྱོད་པ་ཨིན་དགོ

en: oper &lt;nick&gt; [-pubkey]:  Get server operator privileges
dz: ཨོ་པར &lt;ནིཀ&gt; [-པབ་ཀཱི]:  སར་བར་བཀོལ་སྤྱོད་པའིཁེ་དབང་ཚུ་ལེན།

en: operserv: Send a command to operserv
dz: བཀོལ་སྤྱོདཔ་སར་བར་: བཀོལ་སྤྱོདཔ་སར་བར་ལུ་ བརྡ་བཀོད་གཅིག་གཏང་།

en: operwall &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
dz: operwall &lt;འཕྲིན་དོན&gt;: འདི་ག་ཅི་ཨིན་ན་མ་ཤེས་པ་ཅིན་ ཁྱོད་རང་ལག་ལེན་མ་འཐབ་པ་ཅིན་ དྲག་འོང་།

en: original author
dz: རྩམ་པ་པོ་ངོ་མ།

en: part [channel]:  Leave the chat
dz: ཡན་ལག [རྒྱུ་ལམ]: ཁ་སླབ་ནི་བཞག

en: part [room] [message]:  Leave the current channel, or a specified channel, with an optional message.
dz: ཡན་ལག [ཁང་མིག] [འཕྲིན་དོན]: གདམ་ཁ་ཅན་གྱི་འཕྲིན་དོན་དང་བཅས་ ད་ལྟོའི་རྒྱུ་ལམ་ ཡང་ན་ གསལ་བཀོད་འབད་འབདཝ་གི་རྒྱུ་ལམ་འདི་བཞག

en: ping [nick]:  Asks how much lag a user (or the server if no user specified) has.
dz: པིང་ [ནིཀ]: ལག་ལེན་པ་ལུ(ཡང་ན སར་བར་  ལག་ལེན་པ་འདི་གསལ་བཀོད་མ་འབད་བ་ཅིན)ལེག ག་དེམ་ཅིག་ཡོདཔ་ཨིན་ན་འདྲིཝ་ཨིན།

en: ping:  Send PING to the connected server
dz: པིང་: སར་བར་མཐུད་མཐུདཔ་འདི་ལུ་ པིང་གཏང་།

en: plugins: Show the plugins window.
dz: པ་ལག་ཨིནསི་:པ་ལག་ཨིནསི་ཝིན་ཌོ་འདི་སྟོན།

en: prefs: Show the preference window.
dz: དགའ་དམ་ཚུ་:དགའ་དམ་སྒོ་སྒྲིག་འདི་སྟོན།

en: query &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
dz: འདྲི་དཔྱད &lt;ནིཀ&gt; &lt;འཕྲིན་དོན&gt;:  ལག་ལེན་པ་ལུ་ སྒེར་དོན་གྱི་ འཕྲིན་དོན་གཏང་ (རྒྱུ་ལམ་ལུ་རྒྱབ་འགལ་འབད་འབདཝ་བཟུམ)།

en: query &lt;nick&gt; [&lt;message&gt;]:  Send a private message to a user
dz:  འདྲི་དཔྱད&lt;ནིཀ&gt; [&lt;འཕྲིན་དོན&gt;]: ལག་ལུན་པ་ལུ་ སྒེར་དོན་གྱི་འཕྲིན་དོན་གཏང་།

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message
dz: སྤང་ [འཕྲིན་དོན]:  གདམ་ཁ་ཅན་གྱི་འཕྲིན་དོན་གྱི་ཐོག་ལས་ སར་བར་ལས་མཐུད་བཏོག་གཏང་།

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message.
dz: སྤང་ [འཕིན་དོན་]: གདམ་ཁ་ཅན་གྱི་འཕྲིན་དོན་དང་བཅས་ སར་བར་ལས་མཐུད་ལམ་བཏོག

en: quote [...]:  Send a raw command to the server.
dz: འདྲེན་ཚིག་བཀོད [...]:  སར་བར་ལུ་ བརྡ་བཀོད་རགས་པ་གཏང་།

en: register:  Register with a chat room.
dz: ཐོ་འགོད་འབད: ཁང་མིག་དང་བཅས་ཐོ་འགོད་འབད།

en: remove &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a room. You must be a channel operator to do this.
dz: རྩ་བསྐྲད་གཏང་ &lt;ནིཀ&gt; [འཕྲིན་དོན་]: མི་ཅིག་ཁང་མིག་ནང་ལས་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་། དེ་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ ཁྱོད་རང་ རྒྱུ་ལམ་བཀོལ་སྤྱོད་པ་ཨིན་དགོ

en: saved statuses
dz: གནས་ཚད་ཚུ་སྲུངས་བཞག་ཡོདཔ།

en: say &lt;message&gt;:  Send a message normally as if you weren't using a command.
dz: སླབ་&lt;འཕྲིན་དོན་&gt;: ཁྱོད་ཀྱིས་བརྡ་བཀོད་ལག་ལེན་མ་འཐབ་བཟུམ་སྦེ་འཕྲིན་དོན་གཏང་།

en: stats:  View server and network statistics
dz: སི་ཊེཊིསི: སར་བར་དང་ཡོངས་འབྲེལ་ཚད་རྩིས་ཚུ་བལྟ།

en: statuses: Show the savedstatuses window.
dz: གནས་ཚད་ཚུ་:སྲུངས་བཞག་ཡོད་པའི་ གནས་ཚད་ཚུའི་ཝིན་ཌོ་འདི་སྟོན།

en: sub &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Join a new chat
dz: འོག་མ &lt;དབྱེ་རིགས&gt; &lt;དཔེར་བརྗོད&gt; &lt;ལེན་མཁན&gt;: ཁ་སླབ་གསརཔ་གི་གྲངས་སུ་འཛུལ།

en: support
dz: རྒྱབ་སྐྱོར།

en: time: Displays the current local time at the IRC server.
dz: ཆུ་ཚོད:  ཨའི་ཨར་སི་ སར་བར་ལུ་ ད་ལྟོའི་ཉེ་གནས་ཀྱི་ཆུ་ཚོད་ བཀྲམ་སྟོན་འབདཝ་ཨིན།

en: topic &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
dz: གནད་དོན་དང་ཨའི་ཊི།;དུས་སྐབས་དང་ ཇི་ཊི།;: འ་ནི་དབྱེ་རིམ་དང་ལག་ལེན་འཐབ་ནི་ཨིན་པའི་དུས་སྐབས་གཞི་སྒྲིག་འབད།(&I)(&g)

en: topic [&lt;new topic&gt;]:  View or change the topic
dz: མགོ་མིང་ [&lt;མགོ་མིང་གསརཔ&gt;]: བལྟ་ ཡང་ན་ མགོ་མིང་བསྒྱུར་བཅོས་འབད།

en: topic [new topic]:  View or change the channel topic.
dz: གནད་དོན [གནད་དོན་གསརཔ]: རྒྱུ་ལམ་གྱི་གནད་དོན་འདི་ལུ་བལྟ་ ཡང་ན་ བསྒྱུར་བཅོས་རྐྱབས།

en: topic [new topic]:  View or change the topic.
dz:  གནད་དོན[གནད་དོན་གསརཔ]: བལྟ ཡང་ན་ གནད་དོན་བསྒྱུར་བཅོས་རྐྱབས།

en: tzc command
dz: ཊི་ཛེཊི་སི་ བརྡ་བཀོད།

en: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Set or unset a user mode.
dz: ཡུ་ཐབས་ལམ་ &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;: ལག་ལེན་པའི་ཐབས་ལམ་གཞི་སྒྲིག་ཡང་ན་གཞི་སྒྲིག་མ་འབད།

en: umode &lt;usermodes&gt;:  Set your modes in the network
dz: ཡུ་མོཌི &lt;ལག་ལེན་པའི་ཐབས་ལམ་ཚུ&gt;:  ཡོངས་འབྲེལ་ནང་ ཁྱོད་རའི་ཐབས་ལམ་ཚུ་གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: users &lt;channel&gt;:  List users in channel
dz: ལག་ལེན་པ་ཚུ &lt;རྒྱུ་ལམ&gt;: རྒྱུ་ལམ་ནང་ལག་ལེན་པ་ཚུ་ཐོ་བཀོད་འབད།

en: version [nick]: send CTCP VERSION request to a user
dz: ཐོན་རིམ་ [nick]: ལག་ལེན་པ་ལུ་ སི་ཊི་སི་པི་ ཐོན་རིམ་ཞུ་བ་གཏང་།

en: voice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel voice status to someone. You must be a channel operator to do this.
dz: སྐད &lt;ནིཀ༡&gt; [ནིཀ༢] ...: མི་ཅིག་ལུ་ རྒྱུ་ལམ་སྐད་ཀྱི་གནད་ཚད་བྱིན། འདི་འབད་ནིའི་དོན་ལུ ཁྱོད་རང་ རྒྱུ་ལམ་བཀོལ་སྤྱོད་པ་ཨིན་དགོ་

en: wallops &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
dz: བཏོན་གཏངམ་ཨིན &lt;འཕྲིན་དོན&gt;: འདི་ག་ཅི་ཨིན་ན་མ་ཤེས་པ་ཅིན ཁྱོད་རང་ ལག་ལེན་མ་འཐབ་དྲག་འོང་།

en: whois &lt;nick&gt;:  View nick's information
dz: ཝུཨིསི &lt;ནིཀ&gt;: ནིཀ་ གི་བརྡ་དོན་བལྟ།

en: whois [server] &lt;nick&gt;:  Get information on a user.
dz: ཝུཨིསི།[སར་བར] &lt;ནིཀ&gt;: ལག་ལེན་པ་ལུ་ བརྡ་དོན་ལེན།

en: whowas &lt;nick&gt;:  View nick's information
dz: ཧུ་ཝསི &lt;ནིཀ&gt;: ནིཀ་གི་བརྡ་དོན་བལྟ།

en: win32 port
dz: ཝིན་༣༢ འདྲེན་ལམ།

en: you can see the butterflies mating
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ཕྱེ་མ་ལེབ་འདོད་སྦྱོར་འབད་སར་མཐོང་འོང་།

en: zc &lt;class&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,PERSONAL,*&gt;
dz: zc &lt;དབྱེ་རིགས&gt;: ལུ འཕྲིན་དོན་གཏང་ &lt;<i>དབྱེ་རིགས་</i>,རང་དོན་གྱི*&gt;

en: zci &lt;class&gt; &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,*&gt;
dz: zci &lt;དབྱེ་རིགས&gt; &lt;དཔེར་བརྗོད&gt;: ལུ འཕྲིན་དོན་གཏང་ &lt;<i>དབྱེ་རིགས</i>,<i>དཔེར་བརྗོད</i>,*&gt;

en: zcir &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
dz: zcir &lt;དབྱེ་རིགས&gt; &lt;དཔེར་བརྗོད&gt; &lt;ལེན་མཁན&gt;: ལུ་ འཕྲིན་དོན་གཏང་ &lt;<i>དབྱེ་རིགས</i>,<i>དཔེར་བརྗོད</i>,<i>ལེན་མཁན</i>&gt;

en: zi &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;message,<i>instance</i>,*&gt;
dz: zi &lt;དཔེར་བརྗོད&gt;: ལུ་ འཕྲིན་དོན་གཏང་ &lt;འཕྲིན་དོན,<i>དཔེར་བརྗོད</i>,*&gt;

en: zir &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;MESSAGE,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
dz: zir &lt;དཔེར་བརྗོད&gt; &lt;ལེན་མཁན&gt;: ལུ་ འཕྲིན་དོན་གཏང་ &lt;འཕྲིན་དོན,<i>དཔེར་བརྗོད</i>,<i>ལེན་མཁན</i>&gt;

en: zl &lt;nick&gt;: Locate user
dz: zl &lt;ནིཀ&gt;:ལག་ལེན་པ་ག་ཡོད་བལྟ།

en: zlocate &lt;nick&gt;: Locate user
dz: zlocate &lt;ནིཀ&gt;:ལག་ལེན་པ་ག་ཡོད་བལྟ།
