Xfce4-power-manager - en to el translation catalogue (206 entries)

en: %i hour | %i hours
el[0]: %i ώρα
el[1]: %i ώρες

en: %i minute | %i minutes
el[0]: %i λεπτό
el[1]: %i λεπτά

en: %s (%i%%)
    %s until fully charged
el: %s (%i%%)
    %s μέχρι να φορτιστεί πλήρως

en: %s (%i%%)
    Estimated time left is %s
el: %s (%i%%)
    Ο χρόνος που απομένει εκτιμάται σε %s

en: %s is currently inhibiting power management
el: To %s αυτή τη στιγμή αναστέλλει τη διαχείριση ενέργειας.

en: <b>%s %s</b>
    %0.0f%%
el: <b>%s %s</b> %0.0f%%

en: <b>%s %s</b>
    %0.0f%% - %s remaining
el: <b>%s %s</b> %0.0f%% - %s απομένουν

en: <b>%s %s</b>
    %0.0f%% - %s until full
el: <b>%s %s</b> %0.0f%% - %s μέχρι να γεμίσει

en: <b>%s %s</b>
    Current charge: %0.0f%%
el: <b>%s %s</b>
    Τρέχουσα φόρτιση: %0.0f%%

en: <b>%s %s</b>
    Fully charged
el: <b>%s %s</b>
    Πλήρης φόρτιση

en: <b>%s %s</b>
    Fully charged - %s remaining
el: <b>%s %s</b>
    Πλήρης φόρτιση - %s απομένουν

en: <b>%s %s</b>
    Unknown state
el: <b>%s %s</b>
    Άγνωστη κατάσταση

en: <b>%s %s</b>
    Waiting to charge (%0.0f%%)
el: <b>%s %s</b>
    Αναμονή φόρτισης (%0.0f%%)

en: <b>%s %s</b>
    Waiting to discharge (%0.0f%%)
el: <b>%s %s</b>
    Αναμονή αποφόρτισης (%0.0f%%)

en: <b>%s %s</b>
    is empty
el: <b>%s %s</b>
    είναι άδειο

en: <b>Appearance</b>
el: <b>Εμφάνιση</b>

en: <b>Brightness reduction</b>
el: <b>Μείωση φωτεινότητας</b>

en: <b>Buttons</b>
el: <b>Κουμπιά</b>

en: <b>Critical power</b>
el: <b>Κρίσιμο επίπεδο ενέργειας</b>

en: <b>Display brightness</b>
el: <b>Φωτεινότητα</b>

en: <b>Display power management</b>
el: <b>Διαχείριση ενέργειας οθόνης</b>

en: <b>Laptop Lid</b>
el: <b>Καπάκι φορητού</b>

en: <b>Power profile</b>
el: <b>Προφίλ ενέργειας</b>

en: <b>Security</b>
el: <b>Ασφάλεια</b>

en: <b>System power saving</b>
el: <b>Λειτουργία μειωμένης κατανάλωσης ενέργειας</b>

en: An application is currently disabling the automatic sleep. Doing this action now may damage the working state of this application.
    Are you sure you want to hibernate the system?
el: Μία εφαρμογή κρατά απενεργοποιημένη την αυτόματη αναμονή. Με αυτή την ενέργεια ενδέχεται να πάψει να λειτουργεί αυτή η εφαρμογή.
    Είστε σίγουροι πως θέλετε να μεταβείτε σε κατάσταση αδρανοποίησης;

en: Another power manager is already running
el: Ένας άλλος διαχειριστής ρεύματος είναι ήδη σε λειτουργία

en: Ask
el: Ερώτηση

en: Authentication is required to modify the laptop display brightness
el: Απαιτείται πιστοποίηση για τη τροποποίηση της φωτεινότητας φορητού υπολογιστή

en: Authentication is required to place the system in suspend or hibernate mode
el: Απαιτείται πιστοποίηση για την αναστολή ή αδρανοποίηση του συστήματος

en: Authorized to hibernate
el: Εξουσιοδότηση για αδρανοποίηση

en: Authorized to hybrid sleep
el: Εξουσιοδότηση για υβριδική αναμονή

en: Authorized to shutdown
el: Εξουσιοδότηση για τερματισμό

en: Authorized to suspend
el: Εξουσιοδότηση για αναστολή

en: Battery
el: Μπαταρία

en: Brightness step count:
el: Αριθμός βημάτων φωτεινότητας:

en: Brightness: %.0f percent
el: Φωτεινότητα: %.0f τοις εκατό

en: Built with GTK+ %d.%d.%d, linked with GTK+ %d.%d.%d.
el: Δομημένο με το GTK+ %d.%d.%d, συνδεδεμένο με το GTK+ %d.%d.%d.

en: Can hibernate
el: Δυνατότητα αδρανοποίησης

en: Can hybrid sleep
el: Δυνατότητα υβριδικής αναμονής

en: Can suspend
el: Δυνατότητα αναστολής

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Cause xfce4-power-manager-settings to quit
el: Τερματισμός των ρυθμίσεων του διαχειριστή ρεύματος xfce4

en: Check your power manager installation
el: Ελέγξετε την εγκατάσταση του διαχειριστή ρεύματος

en: Computer
el: Υπολογιστής

en: Critical battery power level:
el: Κρίσιμο επίπεδο ενέργειας μπαταρίας:

en: Current charge
el: Τρέχουσα φόρτιση

en: Device
el: Συσκευή

en: Devices
el: Συσκευές

en: Display
el: Οθόνη

en: Display a specific device by UpDevice object path
el: Εμφάνιση συγκεκριμένης συσκευής από τη διαδρομή αντικειμένου UpDevice

en: Display battery levels for attached devices
el: Εμφάνιση επιπέδων μπαταρίας συνδεδεμένων συσκευών

en: Display the battery levels of your devices and control the brightness of your display
el: Εμφάνιση του επιπέδου μπαταρίας των συσκευών σας και έλεγχος φωτεινότητας της οθόνης

en: Display version information
el: Εμφάνιση πληροφοριών έκδοσης

en: Do nothing
el: Να μην γίνει τίποτα

en: Dump all information
el: Απόρριψη όλων των πληροφοριών

en: Enable debugging
el: Ενεργοποίηση αποσφαλμάτωσης

en: Energy empty
el: Χωρίς ενέργεια

en: Energy rate
el: Ποσοστό ενέργειας

en: Exponential
el: Εκθετικά

en: Failed to connect to power manager
el: Απέτυχε η σύνδεση με το διαχειριστή ρεύματος

en: Failed to load power manager configuration
el: Απέτυχε η φόρτωση ρυθμίσεων του διαχειριστή ρεύματος

en: Failed to parse arguments: %s
el: Αδύνατη η ανάγνωση των παραμέτρων: %s

en: False
el: Ψευδές

en: Fully charged
el: Πλήρης φόρτιση

en: Fully charged (design)
el: Πλήρης φόρτιση (σχεδιασμός)

en: General
el: Γενικά

en: Handle display brightness _keys
el: Χειρισμός των πλήκτρων _φωτεινότητας

en: Has LID
el: Έχει LID

en: Has battery
el: Έχει μπαταρία

en: Has battery button
el: Έχει κουμπί μπαταρίας

en: Has brightness panel
el: Έχει ρύθμιση φωτεινότητας οθόνης

en: Has hibernate button
el: Έχει κουμπί αδρανοποίησης

en: Has power button
el: Έχει κουμπί λειτουργίας

en: Has sleep button
el: Έχει κουμπί αναμονής

en: Hibernate
el: Αδρανοποίηση

en: Hibernate and suspend operations not permitted
el: Δεν επιτρέπονται οι λειτουργίες αδρανοποίηση και αναστολή

en: Hibernate and suspend operations not supported
el: Οι λειτουργίες αδρανοποίηση και αναστολή δεν υποστηρίζονται

en: Hibernate not supported
el: Η αδρανοποίηση δεν υποστηρίζεται

en: Hibernate operation not permitted
el: Δεν επιτρέπεται η λειτουργία αδρανοποίηση

en: Hibernate operation not supported
el: Η λειτουργία αδρανοποίησης δεν υποστηρίζεται

en: Hibernate the system
el: Αδρανοποίηση συστήματος

en: Hybrid Sleep
el: Υβριδική Αναστολή

en: Hybrid sleep not supported
el: Δεν υποστηρίζεται υβριδική αναμονή

en: Hybrid sleep operation not permitted
el: Δεν επιτρέπεται η λειτουργία υβριδική αναμονή

en: Hybrid sleep operation not supported
el: Δεν υποστηρίζεται η λειτουργία υβριδική αναμονή

en: Hybrid sleep the system
el: Υβριδική αναμονή συστήματος

en: In addition, Xfce power manager provides a set of freedesktop-compliant DBus interfaces to inform other applications about current power level so that they can adjust their power consumption, and it provides the inhibit interface which allows applications to prevent automatic sleep actions via the power manager; as an example, the operating system’s package manager should make use of this interface while it is performing update operations.
el: Επιπροσθέτως, ο διαχειριστής ρεύματος του Xfce παρέχει ένα σύνολο διεπαφών dbus, συμβατών με τα πρότυπα του freedesktop, για να ενημερώνει άλλες εφαρμογές για το τρέχον επίπεδο ενέργειας ώστε να μπορούν να ρυθμίζουν την κατανάλωση ενέργειας και παρέχει επίσης διεπαφή παρεμπόδισης που επιτρέπει στις εφαρμογές να αποτρέπουν τις αυτόματες ενέργειες αναστολής του διαχειριστή ρεύματος. Για παράδειγμα, ο διαχειριστής πακέτων του λειτουργικού συστήματος πρέπει να κάνει χρήση αυτής της διεπαφής κατά την διάρκεια των λειτουργιών αναβάθμισης.

en: Invalid arguments
el: Άκυρα ορίσματα

en: Invalid cookie
el: Άκυρο cookie

en: Keyboard
el: Πληκτρολόγιο

en: Keyboard Brightness: %.0f percent
el: Φωτεινότητα πληκτρολογίου: %.0f τοις εκατό

en: Lead acid
el: Μολύβδου

en: Let the power manager handle display power management (DPMS) instead of the display server
el: Να επιτρέπεται στο διαχειριστή ρεύματος να ελέγχει τη διαχείριση ενέργειας (DPMS) αντί για τον διακομιστή εμφάνισης

en: Line power
el: Ρεύμα δικτύου

en: Lithium ion
el: Ιόντων λιθίου

en: Lithium iron phosphate
el: Λιθίου φωσφόρου σιδήρου

en: Lithium polymer
el: Πολυμερές λιθίου

en: Lock screen
el: Κλείδωμα οθόνης

en: Lock screen when system is going to sleep
el: Κλείδωμα οθόνης όταν το σύστημα μπαίνει σε αναμονή

en: Make sure you set a sufficiently high value here, otherwise the system will trigger its own action before xfce4-power-manager, without being able to prevent it or know exactly when it will do so. The action triggered by the system in this case will be: %s.
el: Βεβαιωθείτε ότι έχετε ορίσει μια αρκετά υψηλή τιμή εδώ, διαφορετικά το σύστημα θα ενεργοποιήσει δική του ενέργεια πριν από το διαχειριστή ρεύματος xfce4, χωρίς να μπορείτε να το αποτρέψετε ή να γνωρίζετε ακριβώς πότε θα το κάνει. Η ενέργεια που θα ενεργοποιηθεί από το σύστημα σε αυτή την περίπτωση θα είναι: %s.

en: Manage and reduce power consumption of computer and devices
el: Διαχείρηση και μείωση της κατανάλωσης ενέργειας υπολογιστή και συσκευών

en: Model
el: Μοντέλο

en: Modify the laptop display brightness
el: Τροποποίηση φωτεινότητας φορητού υπολογιστή

en: Monitor
el: Οθόνη

en: Mouse
el: Ποντίκι

en: Never
el: Ποτέ

en: Nickel cadmium
el: Νικελίου καδμίου

en: Nickel metal hydride
el: Υδρίδιο νικελίου μετάλλου

en: None
el: Κανένα

en: None of the screen lock tools ran successfully, the screen will not be locked.
el: Κανένα από τα εργαλεία κλειδώματος οθόνης δεν έτρεξε επιτυχώς. Η οθόνη δεν θα κλειδωθεί.

en: None of the screen lock tools ran successfully, the screen will not be locked.
    Do you still want to continue to suspend the system?
el: Κανένα από τα εργαλεία κλειδώματος οθόνης δεν έτρεξε επιτυχώς. Η οθόνη δεν θα κλειδωθεί.
    Εξακολουθείτε να θέλετε να μεταβεί το σύστημα σε κατάσταση αναστολής;

en: Not plugged in
el: Δεν βρίσκεται στο ρεύμα

en: Nothing
el: Τίποτα

en: Notify
el: Ειδοποίηση

en: Number of brightness steps available using keys
el: Ο διαθέσιμος αριθμός των βημάτων φωτεινότητας με τη χρήση πλήκτρων

en: On battery
el: Με μπαταρία

en: On critical battery power:
el: Σε κρίσιμο επίπεδο ενέργειας μπαταρίας:

en: On inactivity reduce to
el: Σε αδράνεια μείωση σε

en: One minute
el: Ένα λεπτό

en: Percentage
el: Ποσοστό

en: Percentage and remaining time
el: Ποσοστό και υπόλοιπο χρόνου

en: Permission denied
el: Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση

en: Phone
el: Τηλέφωνο

en: Plugged in
el: Με ρεύμα

en: Power Manager
el: Διαχειριστής ρεύματος

en: Power Manager Plugin
el: Πρόσθετο διαχειριστής ρεύματος

en: Power Manager Plugin Settings
el: Ρυθμίσεις πρόσθετου διαχειριστή ρεύματος

en: Power management for the Xfce desktop
el: Διαχείριση ρεύματος για την επιφάνεια εργασίας του xfce

en: PowerSupply
el: Παροχή ρεύματος

en: Presentation _mode
el: Λειτουργία _παρουσίασης

en: Put to sleep after
el: Αναμονή μετά από

en: Quit any running xfce power manager
el: Τερματισμός κάθε διαχειριστή ρεύματος xfce

en: Reduce after
el: Μείωση μετά από

en: Remaining time
el: Χρόνος που απομένει

en: Restart the running instance of Xfce power manager
el: Επανεκκίνηση του διαχειριστή ρεύματος xfce

en: SOCKET ID
el: ID ΥΠΟΔΟΧΗΣ

en: Screenshot of the Xfce Power Manager User Interface
el: Στιγμιότυπο οθόνης του διαχειριστή ρεύματος Xfce

en: Serial
el: Σειριακός αριθμός

en: Settings for the Xfce Power Manager
el: Ρυθμίσεις για τον διαχειριστή ρεύματος του xfce

en: Settings manager socket
el: Διαχείριση ρυθμίσεων υποδοχής

en: Show 'Presentation mode' indicator:
el: Εμφάνιση ένδειξης 'Λειτουργία παρουσίασης':

en: Show label:
el: Εμφάνιση ετικέτας:

en: Show the configuration dialog
el: Εμφάνιση ρυθμίσεων

en: Shutdown
el: Τερματισμός

en: Shutdown the system
el: Τερματισμός συστήματος

en: Status notifications
el: Ειδοποιήσεις κατάστασης

en: Suspend
el: Αναστολή

en: Suspend not supported
el: Η αναστολή δεν υποστηρίζεται

en: Suspend operation not permitted
el: Δεν επιτρέπεται η λειτουργία αναστολή

en: Suspend operation not supported
el: Η λειτουργία αναστολής δεν υποστηρίζεται

en: Suspend or hibernate the system
el: Αναστολή ή αδρανοποίηση συστήματος

en: Suspend the system
el: Αναστολή συστήματος

en: Switch off after
el: Κλείσιμο μετά από

en: Switch off display
el: Κλείσιμο οθόνης

en: System
el: Σύστημα

en: System is running on %s power
el: Το σύστημα λειτουργεί με ενέργεια %s

en: System is running on low power
el: Το σύστημα λειτουργεί με χαμηλή ενέργεια

en: System is running on low power. Save your work to avoid losing data
el: Το σύστημα λειτουργεί με χαμηλή ενέργεια. Αποθηκεύστε την δουλειά σας για να αποφύγετε την απώλεια δεδομένων.

en: System sleep mode:
el: Κατάσταση αναμονής συστήματος:

en: System tray icon
el: Εικονίδιο κατάστασης

en: Technology
el: Τεχνολογία

en: These actions only take place if no external display is connected
el: Αυτές οι ενέργειες γίνονται μόνο εάν δεν είναι συνδεδεμένη εξωτερική οθόνη

en: This is %s version %s, running on Xfce %s.
el: %s έκδοση %s, εκτελείται σε Xfce %s.

en: True
el: Αληθές

en: Type
el: Τύπος

en: Unable to get connection to the message bus session
el: Αδύνατη η σύνδεση με τον δίαυλο μηνυμάτων συνεδρίας

en: Uninterruptible Power Supply
el: Αδιάλειπτη παροχή ρεύματος

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Unknown time
el: Άγνωστος χρόνος

en: UpDevice object path
el: Διαδρομή αντικειμένου UpDevice

en: Vendor
el: Κατασκευαστής

en: Version information
el: Πληροφορίες έκδοσης

en: Voltage
el: Τάση

en: When all the power sources of the computer reach this charge level
el: Όταν όλες οι πηγές ενέργειας του υπολογιστή σας φτάσουν σε αυτό το ποσοστό φόρτισης

en: When battery button is pressed:
el: Όταν πατηθεί το κουμπί μπαταρίας:

en: When hibernate button is pressed:
el: Όταν πατηθεί το κουμπί αδρανοποίησης:

en: When inactive for
el: Σε αδράνεια για

en: When laptop lid is closed:
el: Όταν το καπάκι του φορητού κλείσει:

en: When power button is pressed:
el: Όταν πατηθεί το κουμπί τερματισμού:

en: When sleep button is pressed:
el: Όταν πατηθεί το κουμπί αναμονής:

en: When the screensaver is activated
el: Όταν είναι ενεργοποιημένη η προφύλαξη οθόνης

en: When the screensaver is deactivated
el: Όταν είναι απενεργοποιημένη η προφύλαξη οθόνης

en: With policykit support
el: Με υποστήριξη policykit

en: Without policykit support
el: Χωρίς υποστήριξη policykit

en: Xfce Power Manager
el: Διαχειριστής ρεύματος Xfce

en: Xfce power manager
el: Διαχειριστής ρεύματος Xfce

en: Xfce power manager also provides a plugin for the Xfce and LXDE panels to control LCD brightness levels and to monitor battery and device charge levels.
el: Ο διαχειριστής ρεύματος του Xfce παρέχει επίσης ένα πρόσθετο για τον έλεγχο της φωτεινότητας, της μπαταρίας και του επιπέδου φόρτισης των συσκευών για τα ταμπλό του Xfce και του LXDE.

en: Xfce power manager is already running
el: Ο διαχειριστής ρεύματος xfce είναι ήδη σε λειτουργία

en: Xfce power manager is not running
el: Ο διαχειριστής ρεύματος xfce δεν εκτελείται

en: Xfce power manager manages the power sources on the computer and the devices that can be controlled to reduce their power consumption (such as LCD brightness level, monitor sleep, CPU frequency scaling).
el: Ο διαχειριστής ρεύματος Xfce διαχειρίζεται την ενέργεια στον υπολογιστή και στις συσκευές που μπορούν να ελεγχθούν για να μειωθεί η κατανάλωση ενέργειας (όπως το επίπεδο φωτεινότητας σε οθόνες LCD, την αναμονή και τη ρύθμιση συχνότητας του επεξεργαστή).

en: Xfce4 Power Manager is not running, do you want to launch it now?
el: Ο διαχειριστής ρεύματος xfce δεν εκτελείται, θέλετε να τον εκκινήσετε τώρα;

en: Your %s charge level is low
    Estimated time left %s
el: Το επίπεδο φόρτισης %s είναι χαμηλό.
    Εκτιμώμενος χρόνος που απομένει %s

en: Your %s is charging
el: Η %s σας φορτίζει

en: Your %s is discharging
el: Η %s σας αποφορτίζει

en: Your %s is empty
el: Η %s σας είναι άδεια

en: Your %s is fully charged
el: Η %s σας έχει φορτιστεί πλήρως

en: _Close
el: _Κλείσιμο

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: _Screensaver Management
el: Διαχείριση προστασίας ο_θόνης

en: _Settings...
el: _Ρυθμίσεις...

en: hour | hours
el[0]: ώρα
el[1]: ώρες

en: minute | minutes
el[0]: λεπτό
el[1]: λεπτά

en: minutes
el: λεπτά

en: seconds
el: δευτερόλεπτα

en: settings;preferences;buttons;sleep;hibernate;battery;suspend;shutdown;brightness;laptop lid;lock screen;plugged in;saving;critical;
el: ρυθμίσεις;προτιμήσεις;κουμπιά;αναμονή;αδρανοποίηση;μπαταρία;αναστολή;τερματισμός;φωτεινότητα;καπάκι φορητού;κλείδωμα οθόνης;με ρεύμα;μειωμένη;κρίσιμο;
