Xfwm4 - en to el translation catalogue (178 entries)

en: %s (on %s)
el: %s (στο %s)

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
el: %s: %s
    Δοκιμάστε %s --help για τη πλήρη λίστα των διαθέσιμων επιλογών της γραμμής εντολών.

en: %s: GtkMenu failed to grab the pointer
el: %s: Το GtkMenu απέτυχε να πάρει τον δείκτη

en: <b>Button layout</b>
el: <b>Διάταξη κουμπιών</b>

en: <b>Double click _action</b>
el: <b>Ενέργεια διπλού κ_λικ</b>

en: <b>Focus model</b>
el: <b>Μοντέλο εστίασης</b>

en: <b>Hide content of windows</b>
el: <b>Απόκρυψη περιεχομένου των παραθύρων</b>

en: <b>New window focus</b>
el: <b>Εστίαση νέου παραθύρου</b>

en: <b>Raise on click</b>
el: <b>Ανύψωση στο κλικ</b>

en: <b>Raise on focus</b>
el: <b>Ανύψωση κατά την εστίαση</b>

en: <b>The_me</b>
el: <b>Θέ_μα</b>

en: <b>Title _alignment</b>
el: <b>Στοί_χιση τίτλου</b>

en: <b>Title fon_t</b>
el: <b>Γραμματοσειρά _τίτλου</b>

en: <b>Windows snapping</b>
el: <b>Συγκόλληση παραθύρων</b>

en: <b>Wrap workspaces when reaching the screen edge</b>
el: <b>Περιστροφική μετακίνηση στους χώρους εργασίας κατά τη προσέγγιση στην άκρη της οθόνης</b>

en: <i>Large</i>
el: <i>Μεγάλη</i>

en: <i>Long</i>
el: <i>Μεγάλος</i>

en: <i>Opaque</i>
el: <i>Αδιαφανές</i>

en: <i>Short</i>
el: <i>Μικρός</i>

en: <i>Small</i>
el: <i>Μικρή</i>

en: <i>Transparent</i>
el: <i>Διαφανές</i>

en: <i>Wide</i>
el: <i>Μεγάλη</i>

en: Action
el: Ενέργεια

en: Activate foc_us stealing prevention
el: Ενεργοποίηση πρ_οστασίας απώλειας της εστίασης

en: Active
el: Ενεργά

en: Ad_vanced
el: Για πρ_οχωρημένους

en: Always _Below Other Windows
el: Πάντα κάτω από τα άλλα _παράθυρα

en: Always on _Top
el: Μόνιμα πάνω από ό_λα

en: Always on _Visible Workspace
el: Πάντα στον _ορατό χώρο εργασίας

en: Always on top
el: Μόνιμα πάνω από όλα

en: At the c_enter of the screen
el: Στο _κέντρο της οθόνης

en: Automatically _raise windows when they receive focus
el: Αυτόματη ανύ_ψωση παραθύρων όταν δέχονται εστίαση

en: Automatically _tile windows when moving toward the screen edge
el: Αυτόματη τοπ_οθέτηση παραθύρων όταν μετακινούνται στην άκρη της οθόνης

en: Automatically give focus to _newly created windows
el: Αυτόματη εστίαση _νέων παραθύρων όταν δημιουργούνται

en: By default, place windows:
el: Τοποθέτηση παραθύρων:

en: C_ompositor
el: _Στοιχειοθέτης

en: C_ycling
el: Κ_υκλική εναλλαγή

en: Cannot spawn helper-dialog: %s
el: Δεν είναι δυνατή η έναρξη της βοήθειας: %s

en: Center
el: Κέντρο

en: Click and drag the buttons to change the layout
el: Επιλέξετε και σύρετε τα κουμπιά για να αλλάξετε τη διάταξη

en: Click to foc_us
el: Κλικ για ε_στίαση

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Configure layout, names and margins
el: Ρύθμιση διάταξης, ονόματα και περιθώρια

en: Configure window behavior and shortcuts
el: Ρύθμιση συμπεριφοράς παραθύρων και συντομεύσεων

en: Context _Help
el: Βοήθεια πε_ριεχομένου

en: Could not create the settings dialog.
el: Δεν κατέστη δυνατή η δημιουργία του παραθύρου των ρυθμίσεων.

en: Cycle _through minimized windows in most recently used order
el: Κυκλι_κή εναλλαγή ελαχιστοποιημένων παραθύρων με τη πιο πρόσφατη διάταξη

en: Cycle _through windows on all workspaces
el: Κυκλική ε_ναλλαγή παραθύρων σε όλους τους χώρους εργασίας

en: Cycle through windows in a _list
el: Κυκλική εναλλαγή παραθύρων σε μια _λίστα

en: Define shortcuts to perform _window manager actions:
el: Συντομεύσεις για την εκτέλεση ενεργειών του διαχειριστή παρα_θύρων:

en: Delay _before raising focused window:
el: Χρόνος αναμονής πριν την ανύψωση του εστιασμένου παρα_θύρου:

en: Destroy
el: Καταστροφή

en: Dis_tance:
el: Α_πόσταση:

en: Display _fullscreen overlay windows directly
el: Άμεση απεικόνιση των επικαλυπτόμενων παραθύρων πλήρους ο_θόνης

en: Do _nothing
el: Να μ_η γίνεται κάτι

en: Enable debug logging
el: Ενεργοποίηση καταγραφής αποσφαλμάτωσης

en: Error reading data from child process: %s
el: Σφάλμα ανάγνωσης δεδομένων από την θυγατρική διεργασία: %s

en: Failed to initialize xfconf. Reason: %s
el: Απέτυχε η προετοιμασία του xfconf. Αιτία: %s

en: Fill window
el: Μεγένθυση παραθύρου

en: Fine-tune window behaviour and effects
el: Ρύθμιση συμπεριφοράς παραθύρων και οπτικών εφέ

en: Focus follows _mouse
el: Η εστίαση ακολουθεί το _ποντίκι

en: Hidden
el: Κρυμμένα

en: Hide frame of windows when ma_ximized
el: Απόκρυψη π_λαισίου στα παράθυρα όταν μεγιστοποιούνται

en: Hide title of windows when maximized
el: Απόκρυψη τίτλου στα παράθυρα όταν μεγιστοποιούνται

en: Hide window
el: Απόκρυψη παραθύρου

en: Honor _standard ICCCM focus hint
el: Να τηρείται η πρότυπη υπό_δειξη εστίασης ICCM

en: Keep urgent windows _blinking repeatedly
el: Διατήρηση του επεί_γοντος αναβοσβήνοντας συνεχώς

en: Key used to _grab and move windows:
el: Το πλή_κτρο που θα χρησιμοποιηθεί για την αρπαγή και μετακίνηση παραθύρων:

en: Layout
el: Διάταξη

en: Leave _Fullscreen
el: Αποχώρηση από πλ_ήρη οθόνη

en: Left
el: Αριστερά

en: Ma_ximize
el: Με_γιστοποίηση

en: Margins are areas on the edges of the screen where no window will be placed
el: Τα περιθώρια είναι περιοχές στις άκρες της οθόνης στα οποία δεν θα τοποθετηθούν παράθυρα

en: Maximize
el: Μεγιστοποίηση

en: Maximize window
el: Μεγιστοποίηση παραθύρου

en: Menu
el: Μενού

en: Mi_nimize
el: Ελα_χιστοποίηση

en: Minimize
el: Ελαχιστοποίηση

en: Minimize _Other Windows
el: Ελαχιστοποίηση όλ_ων των άλλων παραθύρων

en: Move to Another Monitor
el: Μετακίνηση σε άλλη οθόνη

en: Move to Another _Workspace
el: Μετακίνηση σε άλλο _χώρο εργασίας

en: Names
el: Ονόματα

en: None
el: Κανένα

en: Nothing
el: Τίποτα

en: Notify of _urgency by making window's decoration blink
el: Ειδοποίηση για τα επείγοντα κάνοντας το περίγραμμα των παραθύρων να ανα_βοσβήνει

en: Opaci_ty of window decorations:
el: Διαφάνεια πε_ριγραμμάτων παραθύρων:

en: Opacity of _inactive windows:
el: Διαφάνεια α_νενεργών παραθύρων:

en: Opacity of popup wi_ndows:
el: Διαφάνεια αναδυόμεν_ων παραθύρων:

en: Opacity of windows during _move:
el: Διαφάνεια παραθύρων κατά τη _μετακίνηση:

en: Opacity of windows during resi_ze:
el: Διαφάνεια παραθύρων κατά τη αλλαγή μεγ_έθους:

en: Print version information and exit
el: Εμφάνιση πληροφοριών έκδοσης και έξοδος

en: Raise window when clicking _inside application window
el: Ανύψωση όταν γίνεται κ_λικ εντός του παραθύρου της εφαρμογής

en: Replace the existing window manager
el: Αντικατάσταση του τρέχοντος διαχειριστή παραθύρων

en: Reset to Defaults
el: Επαναφορά

en: Restart
el: Επανεκκίνηση

en: Right
el: Δεξιά

en: Roll Window Down
el: Εμφάνιση παραθύρου

en: Roll Window Up
el: Αναδίπλωση παραθύρου

en: SOCKET ID
el: ID ΥΠΟΔΟΧΗΣ

en: S_how
el: Εμ_φάνιση

en: S_kip windows that have "skip pager"
    or "skip taskbar" properties set
el: Πα_ράλειψη παραθύρων με καθορισμένη ιδιότητα "παράλειψη σελιδοποίησης (skip pager)"
    ή "παράλειψη γραμμής εργασιών (skip taskbar)"

en: Session manager socket
el: Διαχείριση υποδοχής συνδέσεων

en: Set the compositor mode
el: Ρύθμιση της λειτουργίας σύνθεσης

en: Set the vblank mode
el: Ορισμός vblank mode

en: Settings manager socket
el: Διαχείριση ρυθμίσεων υποδοχής

en: Shade
el: Αναδίπλωση

en: Shade window
el: Αναδίπλωση παραθύρου

en: Shortcut
el: Συντόμευση

en: Show shadows under _dock windows
el: Εμφάνιση σκιών στα προσκο_λλημένα παράθυρα

en: Show shadows under _regular windows
el: Εμφάνιση σκιών στα _κανονικά παράθυρα

en: Show shadows under pop_up windows
el: Εμφάνιση σκιών στα ανα_δυόμενα παράθυρα

en: Show windows preview in place of icons when cycling
el: Εμφάνιση επισκόπησης των παραθύρων στη θέση των εικονιδίων κατά τη κυκλική εναλλαγή

en: Stick
el: Συγκολλητικό χώρου εργασίας

en: Switch to win_dow's workspace
el: Εναλλαγή στο χώρο ερ_γασίας του παραθύρου

en: The action to perform when the title-bar is double-clicked
el: Η ενέργεια για το διπλό κλικ στη μπάρα τίτλου

en: The window title cannot be removed
el: Ο τίτλος του παραθύρου δεν μπορεί να αφαιρεθεί

en: Theme
el: Θέμα

en: This will reset all shortcuts to their default values. Do you really want to do this?
el: Αυτό θα επαναφέρει όλες τις συντομεύσεις στις προκαθορισμένες τιμές. Θέλετε σίγουρα να το κάνετε;

en: This window might be busy and is not responding.
    Do you want to terminate the application?
el: Αυτό το παράθυρο μπορεί να είναι απασχολημένο και δεν ανταποκρίνεται.
    Θέλετε να τερματίσετε την εφαρμογή;

en: Title
el: Τίτλος

en: To other _windows
el: Σε άλλο _παράθυρο

en: To screen _borders
el: Στα όρια της ο_θόνης

en: Type "%s --help" for usage.
el: Για πληροφορίες χρήσης πληκτρολογήστε "%s - help".

en: U_nder the mouse pointer
el: Κάτω από τον _δείκτη του ποντικιού

en: Unma_ximize
el: Απομεγ_ιστοποίηση

en: Unsupported keyboard modifier '%s'
el: Μη υποστηριζόμενος τροποποιητής πληκτρολογίου  '%s'

en: Use _edge resistance instead of window snapping
el: Αντίσταση πλευ_ρών αντί για συγκόλληση παραθύρων

en: Use mouse wheel on title bar to ro_ll up the window
el: Χρήση του τροχού του ποντικιού στην μπάρα τίτλου για ανα_δίπλωση παραθύρου

en: Use the _mouse wheel on the desktop to switch workspaces
el: Χρήση του τρ_οχού του ποντικιού στην επιφάνεια εργασίας για την εναλλαγή των χώρων εργασίας

en: Version information
el: Πληροφορίες έκδοσης

en: Warning
el: Προσοχή

en: When _moving
el: Κατά τη μετακίνη_ση

en: When _resizing
el: Κατά την αλλα_γή μεγέθους

en: When a window raises itself:
el: Όταν ένα παράθυρο ανυψώνεται:

en: Window Manager
el: Διαχειριστής παραθύρων

en: Window Manager Tweaks
el: Ειδικές ρυθμίσεις διαχειριστή παραθύρων

en: With a _dragged window
el: Με ένα μετακι_νούμενο παράθυρο

en: With the mouse _pointer
el: Με τον _δείκτη του ποντικιού

en: Workspace %d
el: Χώρος εργασίας %d

en: Workspace Name
el: Όνομα χώρου εργασίας

en: Workspaces
el: Χώροι εργασίας

en: Wrap workspaces depending on the actual desktop _layout
el: Περιστροφική μετακίνηση στους χώρους εργασίας σύμφωνα με τη παρούσα _διάταξη

en: Wrap workspaces when _the first or the last workspace is reached
el: Περιστροφική μετακίνηση στους χώρους ερ_γασίας μετά το πρώτο ή το τελευταίο

en: Zoom desktop with mouse wheel
el: Μεγέθυνση του περιβάλλοντος εργασίας με το τροχό του ποντικιού

en: Zoom pointer along with the desktop
el: Μεγέθυνση δείκτη ποντικιού μαζί με το περιβάλλον εργασίας

en: [ARGUMENTS...]
el: [ΟΡΙΣΜΑΤΑ...]

en: _Accessibility
el: _Προσβασιμότητα

en: _Bring window on current workspace
el: Μετα_φορά παραθύρου στο τρέχοντα χώρο εργασίας

en: _Clear
el: Α_φαίρεση

en: _Close
el: _Κλείσιμο

en: _Delay before window receives focus:
el: Χρόνος αναμονής π_ριν το παράθυρο δεχτεί την εστίαση:

en: _Draw frame around selected window while cycling
el: Σχε_δίαση πλαισίου γύρω από τα επιλεγμένα παράθυρα κατά την κυκλική εναλλαγή

en: _Edge resistance:
el: Αντίσταση άκρ_ων:

en: _Edit
el: _Επεξεργασία

en: _Enable display compositing
el: Ενερ_γοποίηση προβολής σύνθεσης (compositing)

en: _Focus
el: _Εστίαση

en: _Fullscreen
el: Πλ_ήρης οθόνη

en: _General
el: _Γενικά

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: _Include hidden (i.e. iconified) windows
el: Να περιλαμβάνονται κρυ_μμένα παράθυρα (π.χ. ελαχιστοποιημένα)

en: _Keyboard
el: Πλ_ηκτρολόγιο

en: _Margins
el: _Περιθώρια

en: _Minimum size of windows to trigger smart placement:
el: Ε_λάχιστη διάσταση παραθύρων για να ενεργοποιηθεί η έξυπνη τοποθέτηση:

en: _Move
el: _Μετακίνηση

en: _Number of workspaces:
el: Αρι_θμός χώρων εργασίας:

en: _Placement
el: _Τοποθέτηση

en: _Quit
el: Έ_ξοδος

en: _Raise windows when any mouse button is pressed
el: Ανύ_ψωση παραθύρων όταν πατηθεί οποιοδήποτε κουμπί του ποντικιού

en: _Raise windows while cycling
el: Ανύ_ψωση παραθύρων κατά την κυκλική εναλλαγή

en: _Remember and recall previous workspace
    when switching via keyboard shortcuts
el: Ενθύμιση και επανάκληση του π_ροηγούμενου χώρου εργασίας
    κατά την εναλλαγή μέσω των συντομεύσεων του πληκτρολογίου

en: _Reset to Defaults
el: Επα_ναφορά

en: _Resize
el: _Αλλαγή μεγέθους

en: _Same as Other Windows
el: Ί_διο με τα άλλα παράθυρα

en: _Style
el: Στ_υλ

en: _Workspaces
el: _Χώροι εργασίας

en: windows;behavior;settings;preferences;cycling;cycle;switching;focus;raises;accessibility;key;dragging;move;moving;hide;frame;title bar;maximized;tile;screen;edge;hot corner;snapping;mouse wheel;roll up;workspaces;placement;compositor;compositing;enable;disable;shadows;decorations;opacity;resize;inactive;preview;compiz;transitions;
el: παράθυρα;συμπεριφορά;ρυθμίσεις;προτιμήσεις;κυκλική εναλλαγή;κυκλική εναλλαγή;εναλλαγή;εστίαση;ανύψωση;προσβασιμότητα;πλήκτρο;σύρσιμο;μετακίνηση;μετακίνηση;απόκρυψη;πλαίσιο;μπάρα τίτλου;μεγιστοποίηση;τίτλος;οθόνη;άκρη;hot corner;συγκόλληση;τροχός του ποντικιού;αναδίπλωση;επιφάνειες εργασίας;τοποθέτηση;σύνθεση;σύνθεση;ενεργοποίηση;απενεργοποίηση;σκιές;περιγράμματα;διαφάνεια;αλλαγή μεγέθους;ανενεργό;επισκόπηση;compiz;μεταβάσεις;

en: windows;management;settings;preferences;themes;styles;decorations;title bar;font;buttons;menu;minimize;maximize;shade;roll up;layout;keyboard shortcuts;focus;snapping;screen;workspaces;edges;corner;hide content;move;resize;moving;resizing;double click;
el: παράθυρα;διαχείριση;ρυθμίσεις;προτιμήσεις;θέματα;στυλ;περιγράμματα;μπάρα τίτλου;γραμματοσειρά;κουμπιά;μενού;ελαχιστοποίηση;μεγιστοποίηση;αναδίπλωση;αναδίπλωση;διάταξη;συντομεύσεις πληκτρολογίου;εστίαση;συγκόλληση;οθόνη;επιφάνειες εργασίας;άκρες;γωνία;απόκρυψη περιεχομένου;μετακίνηση;αλλαγή μεγέθους;μετακίνηση;αλλαγή μεγέθους;διπλό κλικ;

en: workspaces;settings;preferences;virtual desktops;number;windows;screen;margins;
el: επιφάνειες εργασίας;ρυθμίσεις;προτιμήσεις;εικονικές επιφάνεις εργασίας;αριθμός;παράθυρα;οθόνη;περιθώρια;
