thunar.xfce-4-20 - en to eo translation catalogue (538 entries)

en: %A at %X
eo: %A je %X

en: %d folder | %d folders
eo[0]: %d dosierujo
eo[1]: %d dosierujoj

en: %dx%d pixel | %dx%d pixels
eo[0]: %dx%d rastrumero
eo[1]: %dx%d rastrumeroj

en: %s (copy %u)
eo: %s (kopio %u)

en: %s (copy %u)%s
eo: %s (kopio %u)%s

en: %s - Properties
eo: %s - ecoj

en: %s of %s
eo: %s de %s

en: %s on %s
eo: %s je %s

en: %x at %X
eo: %x je %X

en: (some contents unreadable)
eo: (iom da enhavo mallegeblas)

en: A destination directory must be specified
eo: Cela dosieraro devas esti specifis.

en: A widget to display in place of the usual page label
eo: GUI fenestraĵo montrota anstataŭ la kutima paĝonomo

en: About Templates
eo: Pri ŝablonoj

en: Acce_ss:
eo: Al_iro:

en: Accessed:
eo: Atingita:

en: Add a new custom action.
eo: Aldonu novan defineblan agon.

en: Add the selected folder to the shortcuts side pane | Add the selected folders to the shortcuts side pane
eo[0]: Aldonu la elektitan dosierujon al la rapidliga flankopanelo
eo[1]: Aldonu la elektitajn dosierujojn al la rapidliga flankopanelo

en: Advanced
eo: Aliaj

en: All Files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: All files in this folder will appear in the "Create Document" menu.
eo: Ĉiuj dosieroj el tiu ĉi dosierujo aperos en menuo titolita "Kreu dokumenton".

en: Allow this file to _run as a program
eo: Permesu al ĉi tiu dosiero _lanĉiĝi kiel programo

en: Always
eo: Ĉiam

en: Aperture Value:
eo: Aperturvaloro:

en: Appearance Conditions
eo: Kondiĉoj de apero

en: Appears if selection contains:
eo: Aperos nur se selektaĵo enhavos:

en: Apply recursively?
eo: Ĉu apliki por ĉiuj?

en: Apply to Folder Only
eo: Apliku nur al la Dosierujo

en: Apply to Folder and Contents
eo: Apliku al la Dosierujo kaj ĝia Enhavo

en: Are you sure that you want to
    permanently delete "%s"?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas
    por ĉiam forviŝi "%s"?

en: Are you sure that you want to permanently
    delete the selected file? | Are you sure that you want to permanently
    delete the %u selected files?
eo[0]: Ĉu vi estas certa definitive forviŝi
    la elektitan dosieron?
eo[1]: Ĉu vi estas certa definitive forviŝi
    la %u elektitajn dosierojn?

en: Are you sure that you want to remove "%s"?
eo: Ĉu vi estas certa, ke vi volas forviŝi "%s"?

en: Are you sure you want to open all folders?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas malfermi ĉiujn dosierujojn?

en: Arran_ge Items
eo: Ordi_gu erojn

en: At least one filename must be specified
eo: Almenaŭ unu dosiernomo devas esti specifan.

en: At least one source filename must be specified
eo: Almenaŭ unu fonta dosiernomo devas esti specifan.

en: Audio Files
eo: Aŭdeblaj Dosieroj

en: Automatically _expand columns as needed
eo: Aŭtomat_e pligrandigu kolumnojn laŭ neceso

en: Basic
eo: Simpla

en: Behavior
eo: Konduto

en: Browse Network
eo: Krozi reton

en: Browse the file system to select an application to open files of type "%s".
eo: Rigardu la dosiersistemon por elekti aplikaĵon, kiu estos uzata por malfermi dosierojn de tipo "%s".

en: Browse the file system to select an application to use for this action.
eo: Rigardu tra la dosier-sistemo por trovi aplikaĵon per kiu farota ti ĉiu ago.

en: Browse the filesystem with the file manager
eo: Rigardu dosier-sistemon per dosier-administrilo

en: Bulk Rename
eo: Amasa Renomilo

en: Bulk Rename - Rename Multiple Files
eo: Amasa renomilo - renomigu multajn dosierojn

en: By default columns will be automatically expanded if
    needed to ensure the text is fully visible. If you dis-
    able this behavior below the file manager will always
    use the user defined column widths.
eo: Kolumnoj aŭtomate pligrandiĝos se 
     necesas certiĝi ke la teksto plene videbla. Se vi volas
    malŝalti ĉi kondukon, do fenestr-administrilo ĉiam
    uzos difinitajn de vi larĝecoj de kolonetoj.

en: C_ase Sensitive Search
eo: Usklo-sentem_a serĉo

en: C_reate
eo: K_reu

en: Calculating...
eo: Kalkulante...

en: Calculation aborted
eo: Kalkulado stopita

en: Camera Brand:
eo: Marko de kamerao:

en: Camera Model:
eo: Modelo de kamerao:

en: Cancelling...
eo: Nuligado...

en: Cannot convert filename "%s" to the local encoding
eo: Ne eblas konverti dosiernomon "%s" al la loka kodoprezento

en: Change the default application for files of type "%s" to the selected application.
eo: Ŝanĝu la kutiman aplikaĵon por dosieroj de tipo "%s" al la elektita aplikaĵo.

en: Change the visibility of this window's statusbar
eo: Ŝanĝu videblecon de inform-areo

en: Choose another application with which to open the selected file
eo: Elektu alian aplikaĵon, kiu malfermos elektitan dosieron

en: Choose the order of information to appear in the
    detailed list view.
eo: Elektu ordon laŭ kiu informoj aperos en detala listo.

en: Clear
eo: Purigu

en: Clear the file list below
eo: Purigu la suban dosier-liston

en: Click here to automatically fix the folder permissions.
eo: Klaku ĉi tie por aŭtomate ripari permesojn de la dosierujo.

en: Click here to stop calculating the total size of the folder.
eo: Klaku ĉi tien por haltigi la kalkuladon de la dosieruja tutamplekso.

en: Click here to view the documentation for the selected rename operation.
eo: Klaku ĉi tien por ekvidi la dokumentaron por eletista renomad-operacio.

en: Click this button to select an icon file that will be displayed in the context menu in addition to the action name chosen above.
eo: Klaku ĉi tiun butonon por elekti piktogramon, kiu aperas apud la ago-nomo en la kunteksta menuo.

en: Close _All Windows
eo: Malfermu _Ĉiujn Fenestrojn

en: Close all Thunar windows
eo: Fermu ĉiujn fenestrojn de Thunar

en: Close tab
eo: Fermi langeton

en: Close this window
eo: Malfermu ĉi tiun fenestron

en: Collecting files...
eo: Kolektante dosierojn...

en: Column Sizing
eo: Larĝeco de la kolumnoj

en: Command not configured
eo: Komando ne estas definita

en: Command:
eo: Komando:

en: Comment:
eo: Komento:

en: Compact directory listing
eo: Kompakta listo de dosierujoj

en: Compact view
eo: Kompakta vido

en: Compressing files...
eo: Kompresas dosierojn...

en: Computer
eo: Komputilo

en: Con_vert to:
eo: Kon_vertu al:

en: Configure Columns in the Detailed List View
eo: Agordu la kolumnojn montratajn en la detala listo

en: Configure _Columns...
eo: Agordu _Kolumnojn...

en: Configure the columns in the detailed list view
eo: Agordu la kolumnojn por detala lista vido

en: Confirm to replace files
eo: Jesigi al remeti dosierojn

en: Copy _Anyway
eo: Kopii _Ĉiukaze

en: Copying files to "%s"...
eo: Kopias dosierojn al « %s »…

en: Copying files...
eo: Kopias dosierojn...

en: Correct folder permissions automatically?
eo: Ĉu korekti permesojn de dosierujo aŭtomate?

en: Could not find "%s"
eo: "%s" ne trovita

en: Could not restore "%s"
eo: Ne povis restaŭri "%s"

en: Create Action
eo: Krei agon

en: Create Document from template "%s"
eo: Kreu dokumenton el ŝablono "%s"

en: Create New File
eo: Krei novan dosieron

en: Create New Folder
eo: Krei novan dosierujon

en: Create _Document
eo: Krei _dokumenton

en: Create _Folder...
eo: Krei _dosierujon...

en: Create a link to the selected file on the desktop | Create links to the selected files on the desktop
eo[0]: Kreu ligilon al la markita dosiero sur la labortablo
eo[1]: Kreu ligilojn al la markitaj dosieroj sur la labortablo

en: Create a symbolic link for the selected file | Create a symbolic link for each selected file
eo[0]: Kreu simbolan ligilon por la elektita dosiero
eo[1]: Kreu simbolan ligilon por ĉiu elektita dosiero

en: Create an empty folder within the current folder
eo: Kreu malplenan dosierujon en ĉi tiu dosierujo

en: Creating directories...
eo: Kreas dosierujojn...

en: Creating files...
eo: Kreas dosierojn...

en: Creating symbolic links in "%s"...
eo: Kreas limbolajn ligojn en "%s"...

en: Cu_t
eo: _Eltondu

en: Current
eo: Nuna

en: Custom Actions
eo: Agordaj Agoj

en: Date
eo: Dato

en: Date Accessed
eo: Dato de Atingo

en: Date Modified
eo: Dato de Modifo

en: Date Taken:
eo: Registrodato

en: Default Application
eo: Defaŭlta aplikaĵo

en: Delete all files and folders in the Trash
eo: Ĉu forigi ĉiujn dosier(uj)ojn el la rubujo?

en: Delete the currently selected action.
eo: Forigi la elektitan agon.

en: Deleted:
eo: _Forigita

en: Deleting files...
eo: Forviŝas dosierojn...

en: Description:
eo: Priskribo:

en: Desktop (Create Link) | Desktop (Create Links)
eo[0]: Labortablo (Kreu ligilon)
eo[1]: Labortablo (Kreu ligilojn)

en: Detailed directory listing
eo: Detala listo de dosierujoj

en: Details view
eo: Montru detalojn

en: Devices
eo: Aparatoj

en: Disabled
eo: Malebligita

en: Display
eo: Ekrano

en: Display Thunar user manual
eo: Montru la Thunar lernolibron

en: Display folder content in a compact list view
eo: Montru enhavon de dosierujo kiel kompaktan liston

en: Display folder content in a detailed list view
eo: Montru enhavon de dosierujo kiel detalan liston

en: Display folder content in an icon view
eo: Montru enhavon de dosierujo kiel piktogramaro

en: Display information about Thunar
eo: Montru informaĵon pri Thunar

en: Display information about Thunar Bulk Rename
eo: Montru informaĵon pri Thunar-a Amas-renomilo

en: Display the trash can
eo: Montru la rubujon

en: Do _not ask me again
eo: _Ne demandu min plue

en: Do _not display this message again
eo: Ne plu mo_ntru ĉi tiun mesaĝon

en: Do you want to apply your changes recursively to
    all files and subfolders below the selected folder?
eo: Ĉu vi volas rekursive aktivigi la ŝanĝojn al
    ĉiuj dosieroj kaj dosierujoj en ĉi dosierujo?

en: Do you want to create it?
eo: Ĉu vi volas krei ĝin?

en: Do you want to overwrite it?
eo: Ĉu vi volas reskribi ĝin?

en: Do you want to skip it?
eo: Ĉu vi volas trapasi ĝin?

en: Do you want to skip this file and continue to rename the remaining files?
eo: Ĉu vi volas lasi tiun ĉi dosieron kaj daŭrigi renomadon de dosieroj?

en: Don't unload the plugin from memory
eo: Ne malŝarĝigu la kromaĵon el la memoro

en: Edit Action
eo: Redakti agon

en: Edit the currently selected action.
eo: Redaktu la selektitan agon.

en: Emblems
eo: Emblemoj

en: Emptying the Trash...
eo: Malpleniganta la rubujon...

en: End element handler called while in root context
eo: Traktilo de fina elemento aperis en root-a kunteksto

en: Enter a list of patterns that will be used to determine whether this action should be displayed for a selected file. If you specify more than one pattern here, the list items must be separated with semicolons (e.g. *.txt;*.doc).
eo: Entajpu liston de ŝablonoj, kiuj estos uzataj por difini taŭgajn agojn por elektita dosiero. Se vi skribas ĉi tie plurajn ŝablonojn, bonvolu apartigi ilin per punktokomoj (ekz. *.txt;*.doc).

en: Enter the new name:
eo: Entajpu novan nomon:

en: Enter the text that should be used as replacement for the pattern above.
eo: Entajpu tekston uzenda por anstataŭigi la supran ŝablonon.

en: Enter the text to search for in the file names.
eo: Entajpu tekston serĉendan en la dosiernomoj.

en: Error
eo: Eraro

en: Executable Files
eo: Lanĉeblaj dosieroj

en: Execute the selected file | Execute the selected files
eo[0]: Lanĉu la elektitan dosieron
eo[1]: Lanĉu la elektitajn dosierojn

en: Exposure Program:
eo: Malkaŝprogramo:

en: Exposure Time:
eo: Malkaŝtempo:

en: Failed to add new application "%s"
eo: Ne sukcesis aldoni novan aplikaĵon "%s"

en: Failed to add new shortcut
eo: Ne eblas aldoni novan rapidligilon

en: Failed to browse the network
eo: Ne sukcesis krozi la reto

en: Failed to change icon of "%s"
eo: Ne eblis ŝanĝi la piktogramon de "%s"

en: Failed to compose new email
eo: Ne sukcesis krei novan retpoŝt-mesaĝon

en: Failed to compress %d file | Failed to compress %d files
eo[0]: Ne sukcesis kompresi dosieron %d
eo[1]: Ne sukcesis kompresi dosierojn %d

en: Failed to connect to the Trash
eo: Ne sukcesis konektiĝi kun la Rubujo

en: Failed to create a link for the URL "%s"
eo: Ne sukceis krei ligilon por la URL "%s"

en: Failed to create directory "%s": %s
eo: Ne sukcesis krei dosierujon "%s": %s

en: Failed to create symbolic link for "%s"
eo: Ne sukcesis krei simbolan ligilon por "%s"

en: Failed to create temporary directory
eo: Ne sukcesis krei tempan dosierujon

en: Failed to determine save location for uca.xml
eo: Ne eblas difini sav-vojon por uca.xml

en: Failed to determine the original path for "%s"
eo: Ne sukcesis difini la pravojon de "%s"

en: Failed to display the contents of the trash can
eo: Ne sukcesis montri la enhavo de la rubujo

en: Failed to eject "%s"
eo: Ne eblas elŝovi "%s"

en: Failed to execute application "%s"
eo: Ne sukcesis lanĉi la aplikaĵon « %s »

en: Failed to execute file "%s"
eo: Ne eblas lanĉi la dosieron "%s"

en: Failed to launch action "%s".
eo: Ne sukcesis lanĉi aplikaĵon "%s".

en: Failed to launch operation
eo: Ne sukcesis lanĉi operacion

en: Failed to mount "%s"
eo: Ne eblas munti "%s"

en: Failed to open "%s"
eo: Ne sukcesis malfermi "%s"

en: Failed to open "%s": %s
eo: Ne sukcesis malfermi "%s": %s

en: Failed to open %d file | Failed to open %d files
eo[0]: Fiaskis malfermi %d dosieron
eo[1]: Fiaskis malfermi %d dosierojn

en: Failed to open directory "%s"
eo: Ne sukcesis malfermi dosierujon "%s"

en: Failed to open file "%s"
eo: Ne eblas malfermi la dosieron "%s"

en: Failed to open parent folder
eo: Ne eblas malfermi gepatran dosierujon

en: Failed to open the documentation browser
eo: Ne eblas malfermi krozilon por dokumentaro

en: Failed to open the home folder
eo: Ne sukcesis malfermi hejman dosierujon

en: Failed to remove "%s"
eo: Ne sukcesis forviŝi "%s"

en: Failed to remove "%s".
eo: Ne sukcesis forviŝi « %s ».

en: Failed to rename "%s"
eo: Ne eblas renomi "%s"

en: Failed to rename "%s" to "%s".
eo: Ne eblas renomigu "%s" al "%s".

en: Failed to save "%s".
eo: Ne sukcesis savi "%s".

en: Failed to save actions to disk.
eo: Malsukcesis savi agojn al dosiero.

en: Failed to set default application for "%s"
eo: Ne sukcesis difini oportunan aplikaĵon por "%s"

en: Failed to unmount "%s"
eo: Ne eblas demunti "%s"

en: File
eo: Dosiero

en: File Manager
eo: Dosier-administrilo

en: File Name
eo: Dosiera Nomo

en: File System
eo: Dosier-sistemo

en: File does not exist
eo: La dosiero ne ekzistas

en: Focal Length:
eo: Fokusdistanco:

en: Folder Permissions
eo: Dosierujaj Permesecoj

en: From the back (right)
eo: Dekstre

en: From the front (left)
eo: Maldekstre

en: General
eo: Ĝeneralaĵoj

en: Go to the home folder
eo: Iru al la hejma dosierujo

en: Go to the next visited folder
eo: Iru al la sekva vizitita dosierujo

en: Go to the previous visited folder
eo: Iru al antaŭa vizitita dosierujo

en: Go to the templates folder
eo: Iru al la ŝablon-dosierujo

en: Gro_up:
eo: Gr_upo:

en: Group
eo: Grupo

en: Help URL
eo: Helpa URL

en: Hi_de
eo: _Kaŝu

en: Home
eo: Hejmo

en: Icon View
eo: Piktograma Vido

en: Icon _Size:
eo: Amplek_so de Piktogramo:

en: Icon based directory listing
eo: Piktograma listo de dosierujoj

en: Icon size
eo: Dimensioj de piktogramo

en: Icon view
eo: Piktograma vido

en: If you choose to empty the Trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
eo: Elektante malplenigi la rubujon, la tuta enhavo malprovizore perdiĝos.Bonvolu rimarki ke vi povas ilin aparte elforviŝi.

en: If you delete a file, it is permanently lost.
eo: Se vi forviŝas dosieron, ĝi malaperos por ĉiam.

en: If you enable this option, the pattern will be searched in a case-sensitive manner. The default is to use a case-insensitive search.
eo: Se vi ŝaltos tiun ĉi eblecon, la ŝablona esprimo estos uzota usklo-senteme.

en: If you enable this option, the pattern will be treated as a regular expression and matched using the Perl-compatible regular expressions (PCRE). Check the documentation for details about the regular expression syntax.
eo: Se vi ŝalton tiun ĉi punkton, la ŝablono estos komprenota kiel regula esprimo kaj funkcios kiel Perla regula esprimo (PCRE). Por ricevi pliajn informojn pri regulaj esprimoj, legu la dokumentaron.

en: If you select this option your choice will be remembered and you won't be asked again. You can use the preferences dialog to alter your choice afterwards.
eo: Se vi ŝaltos tiun ĉi punkton, via elekto estos memorfiksita kaj vi neniam pli estos demandota pri tio. Sed vi povos uzi agord-dialogon por ŝanĝi vian elekton poste.

en: Image
eo: Bildo

en: Image Files
eo: Bildo-dosieroj

en: Image Size:
eo: Amplekso de bildo:

en: Image Type:
eo: Tipo de bildo:

en: Include additional files in the list of files to be renamed
eo: Aldonu dosierojn al la dosier-listo de renomendaj dosieroj

en: Insert
eo: Insertu

en: Insert / Overwrite
eo: Insertu / Reskribu

en: Invalid desktop file
eo: Nevalida .desktop dosiero

en: Invalid filename "%s"
eo: Nevalida dosiernomo "%s"

en: Invalid filename provided by XDS drag site
eo: Ne valida dosiernomo donita de XDS

en: Invalid path
eo: Nevalida vojo

en: Invalid regular expression, at character position %ld: %s
eo: Ne valida ŝablona esprimo ĉe pozicio %ld: %s

en: Keep items sorted by their modification date
eo: Tenu erojn ordigitaj laŭ dato de ilia lasta modifado

en: Keep items sorted by their name
eo: Tenu erojn ordigitaj laŭ iliaj nomoj

en: Keep items sorted by their size
eo: Tenu erojn ordigitaj laŭ ilia amplekso

en: Keep items sorted by their type
eo: Tenu erojn ordigitaj laŭ ilia tipo

en: Kind:
eo: Kvalito:

en: Label
eo: Etikedo

en: Label widget
eo: Etikeda regiono

en: Last Active View
eo: Lasta Aktiva Vido

en: Launcher
eo: Lanĉilo

en: Link
eo: Ligilo

en: Link Target:
eo: Celo de la Ligilo:

en: Loading folder contents...
eo: Ŝarĝas enhavon de dosierujo...

en: Loading...
eo: Ŝargante...

en: Local Files Only
eo: Nur lokaj dosieroj

en: Location:
eo: Loko:

en: Long
eo: Longa

en: MIME Type
eo: MIME Tipo

en: Ma_ke Link
eo: K_reu ligilon

en: Mail Recipient
eo: Ret-poŝt adresato

en: Medium
eo: Meza

en: Menu
eo: Menuo

en: Metering Mode:
eo: Mezurmodo:

en: Modern approach with buttons that correspond to folders
eo: Montri butonojn por ĉiu dosierujo

en: Modified:
eo: Modifita:

en: Move Dow_n
eo: Movu sube_n

en: Move _Up
eo: Movu s_upren

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
eo: Movu aŭ kopiu dosierojn kiuj estis selektitaj per komandoj Eltondu aŭ Kopiu

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
eo: Movu aŭ kopiu dosierojn kiuj estis frue selektitaj per komandoj Eltondu aŭ Kopiu al selektita dosierujo

en: Move the currently selected action down by one row.
eo: Movu la selektitan agon suben je unu horizontalo.

en: Move the currently selected action up by one row.
eo: Movu la selektitan agon supren je unu horizontalo.

en: Moving files into "%s"...
eo: Movas dosierojn al « %s »…

en: Moving files into the trash...
eo: Movas dosierojn al la rubujo...

en: N_o to all
eo: Ne por ĉ_iuj

en: Name
eo: Nomo

en: Name only
eo: Nur nomo

en: Names:
eo: Nomoj:

en: Navigation
eo: Navigado

en: Network
eo: Reto

en: Never
eo: Neniam

en: New Empty File
eo: Nova malplena dosiero

en: New Empty File...
eo: Nova malplena dosiero...

en: New File
eo: Nova dosiero

en: New Folder
eo: Nova dosierujo

en: New Name
eo: Nova nomo

en: New _Tab
eo: Nova _langeto

en: New _Window
eo: Nova _fenestro

en: No Exec field specified
eo: Ne estas difinita variablo Exec en .desktop dosiero

en: No URL field specified
eo: URL variablo ne estas difinita en .desktop dosiero

en: No application selected
eo: Neniu aplikaĵo elektita

en: No icon
eo: Mankas piktogramo

en: No renamer modules were found on your system. Please check your
    installation or contact your system administrator. If you install Thunar
    from source, be sure to enable the "Simple Builtin Renamers" plugin.
eo: Moduloj de renomilo ne estis trovitaj en via sistemo. Bonvolu kontroli 
    tion mem aŭ kontakti sistem-administranton. Se vi instalis Thunar
    el fontkodoj, do certiĝu ke vi ŝaltis "Simple Builtin Renamers" kromaĵo.

en: None
eo: Nenio

en: None available
eo: Ne estas atingebla

en: Normal Si_ze
eo: Normala _Amplekso

en: Number - Text
eo: Numero - Teksto

en: Number - Text - Old Name
eo: Numero - Teksto - Malnova nomo

en: Numbering
eo: Nombrado

en: Old Name - Text - Number
eo: Malnova nomo - Teksto - Numero

en: Open %d New Window | Open %d New Windows
eo[0]: Malfermi %d novan fenestron
eo[1]: Malfermi %d novajn fenestrojn

en: Open <i>%s</i> and other files of type "%s" with:
eo: Lanĉu <i>%s</i> kaj aliaj dosieroj de ĉi tiu datumtipo (%s) per:

en: Open With
eo: Malfermu Per

en: Open _Parent
eo: Malfermu la Ge_patran

en: Open a new Thunar window for the displayed location
eo: Malfermi novan fenestron de Thunar por la montrita loko

en: Open current folder in a new window
eo: Malfermi nunan dosierujon en nova fenestro

en: Open the bulk rename dialog
eo: Malfermi amasrenomilon

en: Open the location "%s"
eo: Malfermi la lokon "%s"

en: Open the parent folder
eo: Malfermu gepatran dosierujon

en: Open the selected file | Open the selected files
eo[0]: Malfermu la elektitan dosieron
eo[1]: Malfermu la elektitajn dosierojn

en: Open the selected files with the default applications
eo: Malfermu la markitajn dosierojn per la defaŭltan aplikaĵon

en: Options:
eo: Opcioj:

en: Original Path:
eo: Origina Vojo:

en: Other Application...
eo: Alia aplikaĵo...

en: Other Applications
eo: Aliaj programoj

en: Others
eo: Aliaj

en: Overwrite
eo: Reskribu

en: Owner
eo: Posedanto

en: Owner:
eo: Posedanto:

en: Perl Scripts
eo: Perl skriptoj

en: Permission denied
eo: Permeso malakceptita

en: Permissions
eo: Permesoj

en: Phone
eo: Telefono

en: Places
eo: Lokoj

en: Please report bugs to <%s>.
eo: Bonvolu raporti cimojn al <%s>.

en: Please wait...
eo: Bonvolu atendi...

en: Pr_eferences...
eo: Pr_eferaĵoj...

en: Prepare the selected file to be copied with a Paste command | Prepare the selected files to be copied with a Paste command
eo[0]: Preparu la elektitan dosieron por esti kopiata per la komando Alglui
eo[1]: Preparu la elektitajn dosierojn por esti kopiataj per la komando Alglui

en: Prepare the selected file to be moved with a Paste command | Prepare the selected files to be moved with a Paste command
eo[0]: Preparu la elektitan dosieron por esti movata per la komando Alglui
eo[1]: Preparu la elektitajn dosierojn por esti movataj per la komando Alglui

en: Preparing...
eo: Preparadas...

en: Print version information and exit
eo: Presi informojn pri versio kaj halti

en: Program:
eo: Programo:

en: Properties
eo: Ecoj

en: Python Scripts
eo: Python skriptoj

en: Question
eo: Demando

en: Quit a running Thunar instance
eo: Haltigi lanĉitan instancon de Thunar

en: Re_name Shortcut
eo: Re_nomigu la rapidigilon

en: Read & Write
eo: Legi kaj Skribi

en: Read only
eo: Nur legi

en: Recommended Applications
eo: Konsilataj programoj

en: Regular _Expression
eo: Ŝablona _esprimo

en: Reload the current folder
eo: Renovigu la kurantan dosierujon

en: Remove Characters
eo: Elimini signojn

en: Remove File | Remove Files
eo[0]: Forviŝu dosieron
eo[1]: Forviŝu dosierojn

en: Remove _From Position:
eo: Forviŝu _El la Pozicio:

en: Remove all files and folders from the Trash?
eo: Ĉu elforviŝi ĉiujn dosier(uj)ojn el la Forviŝujo?

en: Remove the selected file from the list of files to be renamed | Remove the selected files from the list of files to be renamed
eo[0]: Forviŝu la elektitan dosieron el la listo de renomendaj dosieroj
eo[1]: Forviŝu la elektitajn dosierojn el la listo de renomendaj dosieroj

en: Rename "%s"
eo: Renomigu "%s"

en: Rename Multiple Files
eo: Renomigu Multajn Dosierojn

en: Rename the selected file | Rename the selected files
eo[0]: Renomigu la elektitan dosieron
eo[1]: Renomigu la elektitajn dosierojn

en: Replace _All
eo: Remetu _Ĉio

en: Replace _With:
eo: _Anstataŭigu per:

en: Resident
eo: Ĉiama

en: Restoring files...
eo: Malforviŝas dosierojn...

en: Ruby Scripts
eo: Ruby skriptoj

en: Run in _terminal
eo: Lanĉu en _terminalo

en: Run in daemon mode
eo: Lanĉi per demona reĝimo

en: S_kip All
eo: E_viti ĉiu

en: Search & Replace
eo: Serĉu kaj anstataŭigu

en: Security
eo: Sekureco

en: Select _all Files
eo: Selektu ĉ_iujn dosierojn

en: Select _by Pattern...
eo: Selektu _laŭ ŝablono

en: Select all files in this window
eo: Selektu ĉiujn dosierojn en ĉi tiu fenestro

en: Select all files that match a certain pattern
eo: Selektu ĉiujn dosierojn kiuj kongruas kun ŝablono

en: Select an Application
eo: Elektu aplikaĵon

en: Select an Icon for "%s"
eo: Elektu piktogramon por "%s"

[ctx: Select by Pattern dialog: buttons]
en: _Cancel
eo: _Nuligi

[ctx: Select by Pattern dialog: buttons]
en: _Select
eo: _Selektu

[ctx: Select by Pattern dialog: labels: pattern entry textbox]
en: _Pattern:
eo: Ŝ_ablono:

[ctx: Select by Pattern dialog: title]
en: Select by Pattern
eo: Selektu laŭ ŝablono

en: Select files to rename
eo: Elektu renomendajn dosierojn

en: Select this option to display icon emblems in the shortcuts pane for all folders for which emblems have been defined in the folders properties dialog.
eo: Ŝaltu tiun ĉi punkton por vidi emblemojn en ligil-panelo sur ĉiuj dosierujoj, por kiuj estis elektitaj emblemoj en agorda dialogo.

en: Select this option to display icon emblems in the tree pane for all folders for which emblems have been defined in the folders properties dialog.
eo: Ŝaltu tiun ĉi punkton por vidi emblemojn en arba-panelo sur ĉiuj dosierujoj, por kiuj estis elektitaj emblemoj en la dosierujagorda dialogo.

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
eo: Elektu tiun ĉi opcion por ŝalti lanĉ-avizilon kiam la komando estas lanĉita el dosier-administilo aŭ menuo. Ne ĉiu aplikaĵo subtenas tiajn lanĉ-avizojn.

en: Select this option to list folders before files when you sort a folder.
eo: Elektu tiun ĉi punkton por listigi dosierujojn antaŭ dosieroj kiam vi ordigas dosierujon.

en: Select this option to place the icon captions for items beside the icon rather than below the icon.
eo: Ŝaltu tiun ĉi punkton por montri bild-titolojn por aĵoj malantaŭ emblemoj anstataŭ montri ilin antaŭ emblemoj.

en: Select this option to run the command in a terminal window.
eo: Elektu ĉi tiun opcion por lanĉi la komandon en terminal-fenestro.

en: Send "%s" as compressed archive?
eo: Ĉu sendi "%s"n kiel kompresita arkivo?

en: Send %d file as compressed archive? | Send %d files as compressed archive?
eo[0]: Ĉu sendi dosieron %d kiel kompresita arĥivo?
eo[1]: Ĉu sendi dosierojn %d kiel kompresita arĥivo?

en: Send _directly
eo: Sen_du rekte

en: Send as _archive
eo: Sendu kiel _arkivo

en: Send com_pressed
eo: Sendu kom_presitan

en: Send the selected file to "%s" | Send the selected files to "%s"
eo[0]: Sendu la elektitan dosieron al "%s"
eo[1]: Sendu la elektitajn dosierojn al "%s"

en: Setup custom actions that will appear in the file managers context menus
eo: Agordu agoj, kiuj aperos en kunteksta menuo de la dosier-administrilo

en: Shell Scripts
eo: Shell skriptoj

en: Shortcuts Pane
eo: Panelo de Ligiloj

en: Show Icon E_mblems
eo: Montru Piktogramajn _Emblemojn

en: Show Icon _Emblems
eo: Montru Piktogramajn _Emblemojn

en: Show _Hidden Files
eo: Montru la _Nevideblajn Dosierojn

en: Show the contents at the normal size
eo: Montru la enhavon kun normala amplekso

en: Show the contents in less detail
eo: Montru la enhavon kun malpli da detaloj

en: Show the contents in more detail
eo: Montru pli da detaloj pri enhavo

en: Show thumbnails:
eo: Montri bildetojn:

en: Side Pane
eo: Flanka Panelo

en: Size
eo: Amplekso

en: Size:
eo: Amplekso:

en: Software:
eo: Softvaro:

en: Sort _folders before files
eo: Ordigu _dosierujojn antaŭ dosieroj

en: Sort items in ascending order
eo: Pligrandade ordigu la erojn

en: Sort items in descending order
eo: Malpligrandade ordigu la erojn

en: Specify a location to open
eo: Elektu vojon malfermendan

en: Specify the d_elay before an item gets selected
    when the mouse pointer is paused over it:
eo: Difinu paŭzon post kiu dosi_ero sub kursoro"iĝos elektita:

en: St_atusbar
eo: St_at-indikilo

en: Stop applying permissions recursively.
eo: Ne apliku permesojn al ĉiuj dosieroj.

en: T_emplates
eo: Ŝa_blonoj

en: Text - Number
eo: Teksto - Numero

en: Text _Format:
eo: Teksta _formato

en: Text of the page's label
eo: Teksto de la paĝ-etikedo

en: The Thunar development team. All rights reserved.
eo: Kreintoj de Thunar. Ĉiuj rajtoj konservitaj.

en: The URL to access.
eo: La atingenda URL.

en: The URL to the documentation of the renamer
eo: URL al la dokumentaro de la renomilo

en: The command (including the necessary parameters) to perform the action. See the command parameter legend below for a list of supported parameter variables, which will be substituted when launching the command. When upper-case letters (e.g. %F, %D, %N) are used, the action will be applicable even if more than one item is selected. Else the action will only be applicable if exactly one item is selected.
eo: La komando (kun necesaj parametroj) por realigi la agon. Rigardu sube liston de parametroj kiujn eblas uzi post komandoj. La parametroj estas variabloj, kiuj estos anstataŭigotaj per difinitaj signifoj dum lanĉo de komando. Kiam oni uzas majusklojn (ekz: %F, %D, %N) la ago aperos eĉ se pli ol unu dosiero estos elektita. En alia okazo la ago aperos nur se nur unu dosiero estos elektita.

en: The description of the action that will be displayed as tooltip in the statusbar when selecting the item from the context menu.
eo: La priskribo de la ago, montrota kiel konsilo kiam vi elektos la agon en la kunteksta menuo.

en: The directory "%s" does not exist. Do you want to create it?
eo: Dosierujo "%s" ne ekzistas. Ĉu vi volas krei ĝin?

en: The file "%s" already exists
eo: La dosiero "%s" jam ekzistas

en: The folder permissions will be reset to a consistent state. Only users allowed to read the contents of this folder will be allowed to enter the folder afterwards.
eo: Permesoj de dosierujo estos renovigitaj al necesa stato. Nur uzantoj, kiuj havas rajton legi la enhavon de la dosierujo povos eniri la dosierujon.

en: The generic name of the entry, for example "Web Browser" in case of Firefox.
eo: Komuna nomo por la umo. Ekzemple "TTT-Krozilo" por Firefox.

en: The icon size for the path entry
eo: Dimensioj de piktogramo por voj-enskribo

en: The name of the action that will be displayed in the context menu.
eo: La nomo de la ago kiu estos montrita en ĉirkaŭteksta menuo.

en: The number of source and target filenames must be the same
eo: La numero de fontaj kaj celaj dosiernomoj devas esti la saman.

en: The path "%s" does not refer to a directory
eo: La vojo "%s" ne ligas al dosierujo

en: The program to execute, possibly with arguments.
eo: Lanĉenda programo, eble kun argumentoj.

en: The root folder has no parent
eo: La radika dosierujo ne havas patron

en: The selected application is used to open this and other files of type "%s".
eo: Tiu aplikaĵo estas uzata por malfermi ĉi tiun kaj aliajn dosierojn de tipo "%s".

en: The user visible name of the renamer
eo: Nomo de la renomilo videbla de uzanto

en: The working directory must be an absolute path
eo: La labordosierujo devas esti vervojo

en: There is nothing on the clipboard to paste
eo: Estas nenio en la poŝo por alglui

en: This will open %d separate file manager window. | This will open %d separate file manager windows.
eo[0]: Ĉi opcio malfermos %d dosiermanaĝilan fenestron.
eo[1]: Ĉi opcio malfermos %d dosiermanaĝilajn fenestrojn.

en: This will remove the application launcher that appears in the file context menu, but will not uninstall the application itself.
    
    You can only remove application launchers that were created using the custom command box in the "Open With" dialog of the file manager.
eo: Via ago forviŝos lanĉilon de aplikaĵo, kiu aperas en la dosiera kunteksta menuo, sed la ago ne malinstalos la aplikaĵon mem.
    
    Vi povas forviŝi nur lanĉilon de aplikaĵo, kiu estis kreita per "Malfermu per" dialogo de la dosier-administrilo.

en: Thunar Bulk Rename is a powerful and extensible
    tool to rename multiple files at once.
eo: Amasa Renomilo de Thunar estas potenca kaj dilatebla
    ilo por unuage renomi multajn dosierojn.

en: Thunar File Manager
eo: Thunar dosier-administrilo

en: Thunar is a fast and easy to use file manager
    for the Xfce Desktop Environment.
eo: Thunar estas rapida kaj facil-uzebla dosier-administrilo
    por la Xfce Labortabla Medio.

en: Today
eo: Hodiaŭ

en: Today at %X
eo: Hodiaŭ je %X

en: Toggles the display of hidden files in the current window
eo: Ŝaltas montradon de nevideblaj dosieroj en kuranta fenestro

en: Toggles the visibility of the shortcuts pane
eo: Ŝaltas rapidigilan panelon

en: Toggles the visibility of the tree pane
eo: Ŝaltas arbo-panelon

en: Tooltip for the entry, for example "View sites on the Internet" in case of Firefox. Should not be redundant with the name or the description.
eo: Sugestilo por la enkribo, ekzemple  "Montras interretajn paĝarojn" por ret-legilo.

en: Trash
eo: Rubujo

en: Trash Applet
eo: Forviŝuja Apleto

en: Trash contains %d file | Trash contains %d files
eo[0]: La rubujo enhavas %d dosieron
eo[1]: La rubujo enhavas %d dosierojn

en: Trash contains files
eo: La rubujo enhavas dosierojn

en: Trash is empty
eo: La rubujo estas malplena

en: Tree Pane
eo: Arba Panelo

en: Type
eo: Tipo

en: UPPERCASE
eo: MAJUSKLIGITA

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Unknown closing element <%s>
eo: Nekonata malfermiga elemento <%s>

en: Unknown file owner
eo: Nekonata posedanto de dosiero

en: Unknown user "%s"
eo: Nekonata uzanto "%s"

en: Uppercase / Lowercase
eo: Majuskligita / Minuskligita

en: Usage:
eo: Uzado:

en: Use "%s" to open the selected file | Use "%s" to open the selected files
eo[0]: Uzu "%s" por malfermi elektitan dosieron
eo[1]: Uzu "%s" por malfermi elektitajn dosierojn

en: Use De_fault
eo: Uzu ku_timan

en: Use _startup notification
eo: Uzi _start-notifikilon

en: Use a _custom command:
eo: Uzu _difinitan komandon:

en: Use a custom command for an application that is not available from the above application list.
eo: Uzu difinitan komandon por aplikaĵo kiu ne estas atingebla en supra aplikaĵo-listo.

en: Use as _default for this kind of file
eo: Uzu kiel _kutiman por ĉi tiu datumtipo

en: Video Files
eo: Videaj Dosieroj

en: View _new folders using:
eo: Montri _novajn dosierujojn per:

en: View the properties of the selected file
eo: Vidu la ecojn de la elektita dosiero

en: Visible Columns
eo: Videblaj Kolumnoj

en: Volume:
eo: Volumo:

en: Warning
eo: Averto

en: When changing the permissions of a folder, you
    can also apply the changes to the contents of the
    folder. Select the default behavior below:
eo: Kiam vi ŝanĝas permesojn de dosierujo, vi povas 
    apkiki ŝanĝojn ankaŭ al enhavo de la dosierujo. 
    Elektu sendemandan konduton sube:

en: When sending a file via email, you can either choose to send the file directly, as is, or compress the file before attaching it to an email. It is highly recommended to compress large files before sending them.
eo: Kiam vi sendas dosieron per retpoŝto, vi povas elekti ĉu sendi dosieron rekte, aŭ sendi ĝin kompresita en unu arĥivo. Oni rekomendas sendi grandajn dosierojn arĥivitaj.

en: When sending multiple files via email, you can either choose to send the files directly, attaching multiple files to an email, or send all files compressed into a single archive file and attach the archive. It is highly recommended to send multiple large files as archive.
eo: Kiam vi sendas multajn dosierojn per retpoŝto, vi povas elekti ĉu sendi dosierojn rekte, aldonante multajn dosierojn al mesaĝo, aŭ sendi ĉiujn dosierojn kompresitaj en unu arĥivo. Oni rekomendas sendi multajn dosierojn kiel arĥivo.

en: When single-click activation is enabled, pausing the mouse pointer over an item will automatically select that item after the chosen delay. You can disable this behavior by moving the slider to the left-most position. This behavior may be useful when single clicks activate items, and you want only to select the item without activating it.
eo: Kiam aktivado per unuopa klako estas ŝaltita, haltigo de mus-kursoro super dosiero elektos la dosieron post elektita paŭzo. Vi povas malebligi ĉikonduton movanta la striomarkilon al la pley maldekstra pozicion. ĉi kondutoutilas kiam unuopaj klakoj aktivigas erojn, kaj vi volas marki la eronsed ne ĝin aktivigi.

en: Working Directory:
eo: Labora dosierujo:

en: Write only
eo: Nur skribi

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
eo: Kreita de Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.

en: Yes to _all
eo: Jes por ĉ_iuj

en: Yesterday
eo: Hieraŭ

en: Yesterday at %X
eo: Hieraŭ je %X

en: You can either choose to skip this file and continue to rename the remaining files, or revert the previously renamed files to their previous names, or cancel the operation without reverting previous changes.
eo: Vi povas (1) lasi tiun ĉi dosieron kaj daŭrigi renomadon de aliaj dosieroj aŭ (2) re-renomigi jam renomitajn dosierojn al iliaj nomoj, aŭ (3) halti renomadon sen re-renomado de la renomitaj dosieroj.

en: ZIP command terminated with error %d
eo: Komando ZIP haltiĝis kun eraro %d

en: Zoom I_n
eo: _Zomu

en: Zoom _Out
eo: _Malpligrandigu

en: _About
eo: _Pri

en: _Access:
eo: _Aliro:

en: _Add Files...
eo: _Aldonu dosierojn...

en: _Ascending
eo: _Pligrandade

en: _At position:
eo: Ĉe _pozicio:

en: _Audio Files
eo: _Audeblaj dosieroj

en: _Browse...
eo: _Montru...

en: _Cancel
eo: _Nuligu

en: _Close
eo: _Fermi

en: _Close Window
eo: _Malfermi fenestron

en: _Command:
eo: _Komando:

en: _Contents
eo: _Enhavo

en: _Copy
eo: _Kopiu

en: _Delete
eo: _Forigi

en: _Descending
eo: _Malpligrandade

en: _Description:
eo: _Priskribo:

en: _Double click to activate items
eo: _Dufoje klaku por aktivigi erojn

en: _Edit
eo: _Redakti

en: _Eject
eo: _Elĵeti

en: _Empty File
eo: _Malplena dosiero

en: _Empty Trash
eo: _Malplenigi la rubujon

en: _Execute
eo: _Lanĉu

en: _File
eo: _Dosiero

en: _File Pattern:
eo: _Dosiera ŝablono:

en: _Go
eo: _Iru

en: _Help
eo: _Helpo

en: _Home
eo: _Hejmo

en: _Icon Size:
eo: Amplekso de P_iktogramo:

en: _Icon:
eo: P_iktogramo:

en: _Image Files
eo: B_ildaj dosieroj

en: _Mount
eo: _Meti

en: _Name:
eo: _Nomo:

en: _No
eo: _Ne

en: _Number Format:
eo: _Aranĝo de Nombro:

en: _OK
eo: _Bone

en: _Open
eo: _Malfermu

en: _Open Location...
eo: Malfermi _lokon...

en: _Open With "%s"
eo: _Malfermu Per "%s"

en: _Open With Default Applications
eo: _Malfermu per definita aplikaĵo

en: _Open With:
eo: _Malfermi per:

en: _Other Files
eo: Aliaj d_osieroj

en: _Paste
eo: _Insertu

en: _Paste Into Folder
eo: _Insertu dosierujen

en: _Properties...
eo: _Ecoj...

en: _Reload
eo: _Renovigu

en: _Remove
eo: _Forviŝi

en: _Remove Launcher
eo: _Forviŝu lanĉilon

en: _Remove Shortcut
eo: _Forviŝu la Rapidligilon

en: _Rename
eo: _Renomigu

en: _Rename...
eo: _Renomigu...

en: _Replace
eo: _Remeti

en: _Restore
eo: _Riparu

en: _Retry
eo: _Reprovi

en: _Revert Changes
eo: _Aboliciu ŝanĝojn

en: _Search For:
eo: _Serĉu:

en: _Send To
eo: _Sendu Al

en: _Shortcuts
eo: _Rapidigiloj

en: _Show
eo: _Montri

en: _Side Pane
eo: _Flanka panelo

en: _Single click to activate items
eo: _Unuopa klako por aktivigi erojn

en: _Skip
eo: _Eviti

en: _Skip This File
eo: _Lasu ĉi tiun dosieron

en: _Start With:
eo: _Startu Kun:

en: _Text Files
eo: _Tekstaj dosieroj

en: _Text beside icons
eo: _Teksto apud piktogramo

en: _Text:
eo: _Teksto:

en: _To Position:
eo: _Al pozicio:

en: _Tree
eo: _Arbo

en: _Unmount
eo: _Demeti

en: _Video Files
eo: _Vidaĵ-dosieroj

en: _View
eo: _Vido

en: _Yes
eo: _Jes

en: a, b, c, d, ...
eo: a, b, c, ĉ, d, ...

en: broken link
eo: rompita ligilo

en: link to %s
eo: alligi al %s

en: lowercase
eo: minuskligita

en: unknown
eo: nekonata
