mate-panel 1.26.0 - en to eu translation catalogue (516 entries)

en: "%s" has quit unexpectedly
eu: "%s" ustekabean amaitu da

en: %A %B %d (%%s)
eu: %A, %B %d (%%s)

en: %A, %B %d %Y
eu: %A, %Y %B %d

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. Anybody found using it should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
eu: %s(e)k ez du ezertarako balio. Diskoan lekua hartu eta konpilazio-denbora luzatu besterik ez du egiten eta, kargatuz gero, panelean eta memorian traba egiten du. Inor miniaplikazio hau erabiltzen ikusiz gero, ebaluazio psikiatrikoa egitera bidali beharko litzateke.

en: %s the Fish
eu: %s arraina

en: %s the Fish Says:
eu: %s arrainak esana:

en: %s the Fish, a contemporary oracle
eu: %s arraina, gure garaiko orakulua.

en: %s the Fish, the fortune teller
eu: %s arraina, fortuna-kontalaria

en: %s, feels like %s
eu: %s. Honakoa dirudi: %s

en: (empty)
eu: (hutsik)

en: (with minor help from George)
eu: (George-ren laguntza pixka batez)

en: - Edit .desktop files
eu:  - Editatu '.desktop' fitxategiak

en: <i>(optional)</i>
eu: <i>(aukerakoa)</i>

en: <small><i>Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.</i></small>
eu: <small><i>Idatzi herri, eskualde edo estatuaren izena eta hautatu bat datorrena laster-menutik.</i></small>

en: <small>Opaque</small>
eu: <small>Opakoa</small>

en: <small>Set...</small>
eu: <small>Ezarri...</small>

en: <small>Set</small>
eu: <small>Ezarri</small>

en: <small>Transparent</small>
eu: <small>Gardena</small>

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
eu: Izenik gabeko arraina tristea da. Emaiozu izena bizirik egon dadin.

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
eu: Panelak ezikusi egingo dien miniaplikazioen IID-en zerrenda. Honela, zenbait miniaplikazio kargatzetik, edo menuan erakustetik, desgai dezakezu. Adibidez, 'mini-commander' miniaplikazioa desgaitzeko gehitu 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' zerrenda honetan. Panela berrabiarazi beharra dago aldaketak eragina izan dezan.

en: A list of locations to display in the calendar window.
eu: Kokalekuen zerrenda egutegiaren leihoan bistaratzeko.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
eu: Panel-IDen zerrenda. ID bakoitzak goi-mailako panel bat identifikatzen du. Panel horietako bakoitzaren ezarpenak hemen gordetzen dira: /apps/panel/toplevels/$(id).

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
eu: Paneleko objektuen IDen zerrenda. ID bakoitzak paneleko objektu bat identifikatzen du (adib. abiarazlea, ekintza-botoia edo menu-botoia/-barra).Objektu bakoitzaren ezarpenak hemen gordetzen dira: /apps/panel/objects/$(id).

en: A pop out drawer to store other items in
eu: Elementuak gordetzeko tiradera bat

en: A separator to organize the panel items
eu: Paneleko elementuak antolatzeko bereizlea

en: A_bout Panels
eu: Panelei _buruz

en: About the MATE Panel
eu: MATEren panelari buruz

en: Access documents, folders and network places
eu: Eduki sarbidea dokumentuetara, karpetetara eta sareko lekuetara

en: Action button type
eu: Ekintza-botoiaren mota

en: Ad_just Date & Time
eu: D_oitu data eta ordua

en: Add this as _drawer to panel
eu: Gehitu hau _tiradera gisa panelari

en: Add this as _menu to panel
eu: Gehitu hau _menu gisa panelari

en: Add this launcher to _desktop
eu: Gehitu abiarazle hau _mahaigainari

en: Add this launcher to _panel
eu: Gehitu abiarazle hau p_anelari

en: Add to Drawer
eu: _Gehitu tiraderari...

en: Add to Panel
eu: Gehitu panelari

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
eu: Errore ezezagun bat gertatu da "%s" irekitzen saiatzean.

en: Animation
eu: Animazioa

en: Animation speed
eu: Animazio-abiadura

en: Applet IID
eu: Apletaren IID

en: Applet IIDs to disable from loading
eu: Appleten IIDak, kargatzetik desgaituko direnak

en: Application
eu: Aplikazioa

en: Application Launcher...
eu: Exekutatu aplikazioa...

en: Application does not accept documents on command line
eu: Aplikazioak ez ditu dokumenturik onartzen komando-lerroan

en: Application in Terminal
eu: Aplikazioa terminalean

en: Applications
eu: Aplikazioak

en: Arro_ws on hide buttons
eu: E_zkutuko botoietako geziak

en: Autoclose drawer
eu: Itxi tiradera automatikoki

en: Automatically hide panel into corner
eu: Automatikoki ezkutatu panela izkinan

en: Background
eu: Atzeko planoa

en: Background _image:
eu: Atze_ko planoko irudia:

en: Background color
eu: Atzeko planoaren kolorea

en: Background color opacity
eu: Atzeko planoko kolorearen opakutasuna

en: Background image
eu: Atzeko planoko irudia

en: Background type
eu: Atzeko planoaren mota

en: Bookmarks
eu: Laster-markak

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
eu: Arakatu ordenagailu honetatik atzi daitezkeen lokaleko eta urruneko disko eta karpeta guztiak

en: Browse and run installed applications
eu: Arakatu eta exekutatu instalatutako aplikazioak

en: Browse bookmarked and local network locations
eu: Arakatu laster-markatutako eta sare lokaleko kokalekuak

en: C_lear
eu: _Garbitu

en: Calendar
eu: Egutegia

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
eu: Ezin zaio dokumentuen URIrik eman 'Type=Link' mahaigaineko sarrerari

en: Cannot delete this panel
eu: Ezin da panel hau ezabatu

en: Cannot find an empty spot
eu: Ezin da leku hutsik aurkitu

en: Center panel on x-axis
eu: Zentratu panela X ardatzean

en: Center panel on y-axis
eu: Zentratu panela Y ardatzean

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
eu: Aldatu mahaigainaren itxura eta portaera, lortu laguntza, edo amaitu saioa

en: Choose Location
eu: Aukeratu kokalekua

en: Choose a file to append to the command...
eu: Aukeratu fitxategi bat komandoari eransteko...

en: Choose a file...
eu: Aukeratu fitxategia...

en: Choose an application...
eu: Aukeratu aplikazioa...

en: Choose an icon
eu: Hautatu ikono bat

en: City Name
eu: Herriaren izena

en: City Time Zone
eu: Herriaren ordu-zona

en: Clear Recent Documents
eu: Garbitu azken dokumentuak

en: Clear Recent Documents...
eu: Garbitu azken dokumentuak...

en: Clear all items from the recent documents list
eu: Garbitu azken dokumentuen zerrendako elementu guztiak?

en: Clear the Recent Documents list?
eu: Garbitu azken dokumentuen zerrenda?

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
eu: Egin klik hemen leiho guztiak ezkutatu eta mahaigaina ikusteko.

en: Click here to restore hidden windows.
eu: Egin klik hemen ezkutatutako leihoak leheneratzeko.

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
eu: Aplikazioa ixtera behartzeko, egin klik leiho batean. Uzteko, sakatu <IHES>.

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
eu: Egin klik botoi honetan komando-katean erantsi nahi duzun fitxategi-izena aurkitzeko.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
eu: Egin klik botoi honetan hautatutako aplikazioa edo komandoa sartzeko eremuko komandoa exekutatzeko.

en: Click to hide month calendar
eu: Egin klik hileko egutegia ezkutatzeko

en: Click to view month calendar
eu: Egin klik hileko egutegia ikusteko

en: Clock
eu: Erlojua

en: Clock Format
eu: Ordulariaren formatua

en: Clock Preferences
eu: Erlojuaren hobespenak

en: Co_lor:
eu: _Kolorea:

en: Co_mmand to run when clicked:
eu: _Komandoa klik egitean exekutatzeko:

en: Co_mment:
eu: _Iruzkina:

en: Comm_and:
eu: _Komandoa:

en: Command icon
eu: Komandoaren ikonoa

en: Command to execute on click
eu: Klik egitean exekutatzeko komandoa

en: Complete panel lockdown
eu: Panela osoki blokeatu

en: Computer
eu: Ordenagailua

en: Computer Clock
eu: Ordenagailuaren erlojua

en: Confirm panel removal
eu: Berretsi panela kentzea

en: Connect to Server...
eu: Konektatu zerbitzariarekin...

en: Connect to a remote computer or shared disk
eu: Konektatu urruneko zerbitzari edo partekatutako disko batekin

en: Copy _Date
eu: Kopiatu _data

en: Copy _Time
eu: Kopiatu _ordua

en: Copy a launcher from the applications menu
eu: Kopiatu abiarazlea aplikazioen menutik

en: Could not connect to server
eu: Ezin izan da zerbitzariarekin konektatu

en: Could not convert '%s' from UTF-8
eu: Ezin izan da '%s' UTF-8 kodera bihurtu

en: Could not display help document
eu: Ezin izan da laguntzako dokumentua bistaratu

en: Could not display help document '%s'
eu: Ezin izan da laguntzako '%s' dokumentua bistaratu

en: Could not execute '%s'
eu: Ezin izan da '%s' exekutatu

en: Could not launch '%s'
eu: Ezin izan da '%s' abiarazi

en: Could not launch application
eu: Ezin izan da aplikazioa abiarazi

en: Could not open location '%s'
eu: Ezin izan da '%s' kokalekua ireki

en: Could not open recently used document "%s"
eu: Ezin izan da orain dela gutxi erabilitako "%s" dokumentua ireki

en: Could not run command '%s'
eu: Ezin izan da '%s' komandoa exekutatu

en: Could not save directory properties
eu: Ezin izan da direktorioaren propietaterik gorde

en: Could not save launcher
eu: Ezin izan da abiarazlea gorde

en: Could not show this URL
eu: Ezin izan da URL hau erakutsi

en: Could not use dropped item
eu: Ezin izan da jaregindako elementua erabili

en: Create Launcher
eu: Sortu abiarazlea

en: Create a new launcher
eu: Sortu abiarazle berria

en: Create new file in the given directory
eu: Sortu fitxategi berria adierazitako direktorioan

en: Current Time:
eu: Uneko ordua:

en: Custom Application Launcher
eu: Pertsonalizatutako aplikazioen abiarazlea

en: Custom format of the clock
eu: Orduaren formatu pertsonalizatua

en: D_on't Delete
eu: E_z ezabatu

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
eu: Aplikazio bereko leihoak noiz elkartu behar diren leiho-zerrendan. Aukerak: "never" (inoiz ere ez), "auto" (automatikoki) eta "always" (beti).

en: Delete this drawer?
eu: Ezabatu tiradera?

en: Delete this panel?
eu: Ezabatu tiradera hau?

[ctx: Desktop Folder]
en: Desktop
eu: Mahaigaina

en: Directory Properties
eu: Direktorioaren propietateak

en: Disable Force Quit
eu: Desgaitu derrigorrez ixtera

en: Disable connection to session manager
eu: Desgaitu saio-kudeatzailearen konexioa

en: Display
eu: Bistaratu

en: Display all workspaces
eu: Erakutsi laneko area guztiak

en: Display workspace names
eu: Erautsi laneko areen izenak

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
eu: Applet hori konfiguraziotik ezabatu nahi duzu?

en: Drawer
eu: Tiradera

en: Drawer Properties
eu: Tiraderaren propietateak

en: E_xpand
eu: Za_baldu

en: East
eu: Ekialdea

en: Edit
eu: Editatu

en: Edit Location
eu: Editatu kokalekua

en: Enable animations
eu: Gaitu animazioak

en: Enable arrows on hide buttons
eu: Gaitu geziak ezkutatzeko botoietan

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
eu: Gaitu osatze-automatikoa "Exekutatu aplikazioa" elkarrizketa-koadroan

en: Enable hide buttons
eu: Gaitu ezkutatzeko botoiak

en: Enable program list in "Run Application" dialog
eu: Gaitu programa-zerrenda "Exekutatu aplikazioa" elkarrizketa-koadroan

en: Enable tooltips
eu: Gaitu argibideak

en: Error
eu: Errorea

en: Error displaying help document
eu: Errorea laguntzako dokumentua bistaratzean

en: Expand list of locations
eu: Zabaldu kokalekuen zerrenda

en: Expand program list in "Run Application" dialog
eu: Zabaldu programa-zerrenda "Exekutatu aplikazioa" elkarrizketa-koadroan

en: Expand to occupy entire screen width
eu: Zabaldu pantailaren zabalera osoa hartzeko

en: FILE
eu: FITXATEGIA

en: Failed to load %s: %s
eu: Huts egin du %s kargatzean: %s

en: Failed to load applet %s
eu: Huts egin du %s miniaplikazioa kargatzean

en: Failed to set the system time
eu: Huts egin du sistemako ordua ezartzean

en: Failed to set the system timezone
eu: Huts egin du sistemaren ordu-zona ezartzean

en: File System
eu: Fitxategi-sistema

en: File is not a valid .desktop file
eu: Fitxategia ez da baliozko .desktop fitxategia

en: Find an _item to add to "%s":
eu: Bilatu _elementu bat "%s"(r)i gehitzeko:

en: Find an _item to add to the drawer:
eu: Bilatu _elementu bat tiraderari gehitzeko:

en: Find an _item to add to the panel:
eu: Bilatu _elementu bat panelari gehitzeko:

en: Fish
eu: Arraina

en: Fish Preferences
eu: Arrainaren hobespenak

en: Fit image to panel
eu: Doitu irudia panelean

en: Force Quit
eu: Behartu irtetera

en: Force a misbehaving application to quit
eu: Derrigortu portaera akastuna duen aplikazioa ixtera

en: Force this application to exit?
eu: Derrigortu aplikazioa ixtea?

en: Frames in fish's animation
eu: Arrainaren animazioko irudiak

en: General
eu: Orokorra

en: Group windows when _space is limited
eu: _Elkartu leihoak leku gutxi dagoenean

en: Hide Panel
eu: Ezkutatu panela

en: Highlight launchers on mouseover
eu: Nabarmendu abiarazleak sagua gainean denean

en: Home Folder
eu: Karpeta nagusia

en: Hour format
eu: Ordu-formatua

en: ID
eu: IDa

en: Icon '%s' not found
eu: Ez da '%s' ikonoa aurkitu

en: Icon not found
eu: Ikonoa ez da aurkitu

en: Icon used for object's button
eu: Objektuaren botoiaren ikonoa

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
eu: Hautatzen bada, elkarrizketa-koadro bat azalduko da panela kendu aurretik erabiltzailearen berrespena eskatzeko.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
eu: Hautatzen bada, tiradera automatikoki itxiko da erabiltzaileak bertako abiarazle batean klik egiten duenean.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
eu: Hautatzen bada, abiarazlea nabarmendu egingo da erakuslea gainean jartzen zaionean.

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
eu: Hautatzen bada, ezkutatzeko botoietan geziak jarriko dira. enable_buttons gakoaren balioa 'egiazkoa' denean bakarrik erabil daiteke.

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
eu: Egia bada, osatze-automatikoa "Exekutatu aplikazioa" elkarrizketa-koadroan eskuragarri egongo da.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
eu: Hautatzen bada, panelaren albo banatan botoiak jarriko dira. Botoi horiek panela pantaila-ertzera eraman eta botoi bat ikusgai uzteko erabiltzen dira.

en: If true, display a weather icon.
eu: Egia bada, eguraldiaren ikonoa bistaratzen du.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
eu: Ezarrita badago, orduaz gain data ere erakusten du.

en: If true, display seconds in time.
eu: Ezarrita badago, segundoak erakusten ditu orduan.

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
eu: Egia bada, kokalekuen zerrenda egutegiaren leihoan zabaltzen du.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
eu: Hautatzen bada, panela ezkutatzean eta berriro bistaratzean animazioa erabiliko da, zuzenean egin beharrean.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
eu: Ezarrita badago, data argibide gisa erakusten du erakuslea erlojuan dagoenean.

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
eu: Egia bada, tenperatura eguraldiaren ikonotik gertu erakusten du.

en: If true, show week numbers in the calendar.
eu: Egia bada, asteko zenbakiak egutegian erakusten ditu.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
eu: Hautatzen bada, "Exekutatu aplikazioa" elkarrizketa-koadroko "Aplikazio ezagunak" zerrenda zabalduko da elkarrizketa-koadroa irekitzen denean. Programa-zerrenda gaituta dagoenean bakarrik balio du.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
eu: Hautatzen bada, "Exekutatu aplikazioa" elkarrizketa-koadroko "Aplikazio ezagunak" zerrenda erabilgarri egongo da. Elkarrizketa-koadroa irekitzean zerrenda zabalduko den ala ez dishow_program_list gakoak kontrolatzen du.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
eu: Hautatzen bada, atzeko planoko irudia biratu egingo da panela bertikalki jartzen denean.

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
eu: Hautatzen bada, custom_icon gakoa erabiliko da botoiaren ikono pertsonalizatu gisa. Bestela, custom_icon gakoari ez zaio jaramonik egingo. object_type gakoa "menu-object" edo "drawer-object" denean bakarrik erabiltzen da gako hau.

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
eu: Hautatzen bada, animazioa biratu egingo da panel bertikaletan.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
eu: Hautatzen bada, irudia eskalan erakutsiko da (aspektu-erlazioa mantenduz) panelaren altuerari egokituta (horizontala denean).

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
eu: Hautatzen bada, irudia eskalan jarriko da panelaren neurriei egokitzeko. Aspektu-erlazioa ez da mantenduko.

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
eu: Hautatzen bada, menu_path gakoa erabiliko da menuaren edukia eraikitzeko bide-izen gisa. Bestela, menu_path gakoari ez zaio jaramonik egingo. object_type gakoa "menu-object" denean bakarrik balio du gako honek.

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
eu: Hautatzen bada, panela automatikoki ezkutatuko da pantailaren izkinan erakusleak panelaren gainetik alde egiten duenean. Erakuslea izkina horretara eramaten denean, panela berriro agertuko da.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
eu: Egia bada, panelak ez dio erabiltzaileari aplikazio baten irteera derrigortzen utziko (derrigorrezko irteerako botoia ezabatuz)

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
eu: Egia bada, panelak ez dio erabiltzaileari paneleko konfigurazioa aldatzen utziko. Hala ere, agian miniaplikazio bakunak independenteki blokeatu beharko dira. Panela berrabiarazi beharko da aldaketa hauek eragina izan dezaten.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
eu: Hautatzen bada, panelak pantailaren zabalera osoa hartuko du (altuera, panela bertikala bada). Modu honetan, pantailaren ertzean bakarrik koka daiteke panela. Hautatu gabe uzten bada, barruan dituen miniaplikazioak, abiarazleak eta botoiak erakusteko behar duen lekua bakarrik hartuko du.

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
eu: Hautatzen bada, objektuaren kokalekua panelaren eskuineko ertzetik hasita interpretatuko da (edo behetik hasita, panela bertikala bada).

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
eu: Hautatzen bada, miniaplikazioa kendu ahal izateko objektua desblokeatu beharko da lehenik "Desblokeatu" menu-elementua hautatuta.

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
eu: Hautatzen bada, laneko area guztietako leihoak ikusiko dira zerrendan. Bestela, uneko laneko areakoak bakarrik ikusiko dira.

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
eu: Hautatzen bada, laneko area guztiak erakutsiko ditu. Bestela, uneko laneko area bakarrik erakutsiko du.

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Marco.
eu: Egia bada, laneko areen izena azalduko da aldatzailean. Bestela, laneko arearen leihoa azalduko da. Ezarpen honek Marco leiho-kudeatzailearekin soilik funtzionatzen du.

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
eu: Egia bada, x eta x_eskuina gakoei ez ikusi egiten zaie eta panela pantailaren x-ardatzean zentratzen da. Panelari tamaina aldatzen bazaio, posizio berean jarraituko du, hau da, bi alboetara haziko da. Hautatzen ez bada, x eta x_eskuina gakoek zehaztuko dute panelaren posizioa.

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
eu: Hautatzen bada, y eta y_behea gakoei ez ikusi egiten zaie eta panela pantailaren y ardatzean zentratzen da. Panelari tamaina aldatzen bazaio, posizio berean jarraituko du, hau da, bi alboetara haziko da. Hautatzen ez bada, y eta y_behea gakoek zehaztuko dute panelaren posizioa.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
eu: Hautatzen bada, leiho bat leheneratzen denean, uneko laneko arean azalduko da. Bestela, leihoari dagokion laneko areara aldatuko da.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
eu: Hautatzen bada, paneleko objektuen argibideak ikusiko dira.

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
eu: Aplikazioa ixtera behartzen baduzu, irekita dauden dokumentuetako gorde gabeko aldaketak galdu egingo dira.

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
eu: Azken dokumentuen zerrenda garbitzen baduzu, ondorengoa ere garbituko da:
     • 'Lekuak' menuko elementu guztiak → Azken dokumentuak menuko elementu guztiak.
     • Aplikazio guztietako azken dokumentuen zerrendako elementu guztiak.

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
eu: Paneleko objektu bat birkargatzean automatikoki panelari gehituko zaio.

en: Image Background Details
eu: Atzeko planoko irudiaren xehetasunak

en: Images
eu: Irudiak

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
eu: Xinerama-rekin monitore bakoitzean izan ditzakezu panelak. Gako honek identifikatzen du unean zein monitoretan bistaratzen den panela.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
eu: Interpretatu kokalekua beheko/eskuineko ertzetik

en: Key %s is not set, cannot load launcher
eu: %s gakoa ez dago ezarrita, ezin da abiarazlea kargatu

en: L_atitude:
eu: _Latitudea:

en: L_ongitude:
eu: L_ongitudea:

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
eu: Abiarazi beste aplikazioak eta eskaini hainbat tresna leiho-kudeatzaileari, erakutsi ordua, e.a.

en: Launcher Properties
eu: Abiarazlearen propietateak

en: Launcher location
eu: Abiarazlearen kokalekua

en: List of known applications
eu: Aplikazio ezagunen zerrenda

en: List of locations
eu: Kokalekuen zerrenda

en: Loc_k To Panel
eu: _Blokeatu panelean

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
eu: Lokalizatu dokumentuak eta karpetak ordenagailu honetan izen edo edukiaren arabera

en: Location
eu: Kokalekua

en: Locations
eu: Kokalekuak

en: Lock Screen
eu: Blokeatu pantaila

en: Lock the object to the panel
eu: Blokeatu objektua panelean

en: Log Out %s...
eu: Amaitu %s(r)en saioa...

en: Log Out...
eu: Amaitu saioa...

en: Log out %s of this session to log in as a different user
eu: Atera %s saiotik beste erabiltzaile-izen batekin sartzeko

en: Log out of this session to log in as a different user
eu: Irten saio honetatik beste erabiltzaile-izen batekin sartzeko

en: Look at today's date!
eu: Begiratu gaurko datari

en: Main Menu
eu: Menu nagusia

en: Menu content path
eu: Menuaren edukiaren bide-izena

en: Mount %s
eu: Muntatu %s

en: Move windows to current workspace when unminimized
eu: Leheneratzean, eraman leihoak uneko laneko areara

en: Name to identify panel
eu: Panela identifikatzeko izena

en: Network
eu: Sarea

en: Network Places
eu: Sareko helbidea

en: No URI provided for panel launcher desktop file
eu: Ez da URIrik eman panel-abiarazlearen mahaigaineko fitxategiarentzat

en: No URL was specified.
eu: Ez da URLa zehaztu.

en: No application to handle search folders is installed.
eu: Aplikaziorik ez dago instalatuta bilaketako karpetak kudeatzeko.

en: North
eu: Iparraldea

en: Not a launchable item
eu: Ez da elementu abiarazgarria

en: Notification Area
eu: Jakinarazpen-area

en: Number of _workspaces:
eu: _Laneko areen kopurua:

en: Object's position on the panel
eu: Objektuaren kokalekua panelean

en: Open '%s'
eu: Ireki '%s'

en: Open URL: %s
eu: Ireki URLa: %s

en: Open the contents of your desktop in a folder
eu: Ireki mahaigaineko edukia karpeta batean

en: Open your personal folder
eu: Ireki karpeta pertsonala

[ctx: Orientation]
en: Bottom
eu: Behean

[ctx: Orientation]
en: Left
eu: Ezkerra

[ctx: Orientation]
en: Right
eu: Eskuina

[ctx: Orientation]
en: Top
eu: Goian

en: Panel
eu: Panela

en: Panel Display
eu: Panela bistaratzea

en: Panel ID list
eu: Panel-IDen zerrenda

en: Panel Notification Area
eu: Paneleko jakinarazpen-area

en: Panel Properties
eu: Panelaren propietateak

en: Panel attached to drawer
eu: Tiraderari uztartutako panela

en: Panel autohide delay
eu: Panela automatikoki ezkutatu arteko denbora

en: Panel autounhide delay
eu: Panela automatikoki erakutsi arteko denbora

en: Panel object ID list
eu: Paneleko objektuen IDen zerrenda

en: Panel object has quit unexpectedly
eu: Paneleko objektua ustekabean amaitu da

en: Panel object type
eu: Paneleko objektuaren mota

en: Panel orientation
eu: Panelaren orientazioa

en: Panel size
eu: Panelaren tamaina

en: Pause per frame
eu: Irudi bakoitzeko pausa

en: Pick a color
eu: Aukeratu kolorea

en: Places
eu: Lekuak

en: Protect your computer from unauthorized use
eu: Babestu ordenagailua baimenik gabe erabil ez dezaten

en: Recent Documents
eu: Azken dokumentuak

en: Removable Media
eu: Euskarri aldagarria

en: Replace a currently running panel
eu: Ordeztu unean exekutatzen dagoen panela

en: Rescan %s
eu: Eskaneatu %s berriro

en: Reset the panel configuration to default
eu: Berrezarri panelaren konfigurazio lehenetsia

en: Restore to current _workspace
eu: Leheneratu uneko _laneko areara

en: Restore to na_tive workspace
eu: Leheneratu jato_rrizko laneko areara

en: Restoring Minimized Windows
eu: Minimizatutako leihoak leheneratzea

en: Rotate image on vertical panels
eu: Biratu irudia panel bertikaletan

en: Rotate image when panel is _vertical
eu: _Biratu irudia panela bertikala denean

en: Rotate on vertical panels
eu: Biratu panel bertikaletan

en: Rows in workspace switcher
eu: Laneko arearen aldatzailearen errenkadak

en: Run Application
eu: Exekutatu aplikazioa

en: Run Application...
eu: Exekutatu aplikazioa...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
eu: Aplikazio bat exekutatu komando bat idatziz edo zerrendatik aukeratuz

en: Run in _terminal
eu: Exekutatu _terminalean

en: Run with _file...
eu: Exekutatu _fitxategi batekin...

en: S_tyle:
eu: _Estiloa:

en: Search
eu: Bilatu

en: Search for Files...
eu: Bilatu fitxategiak...

en: Select an animation
eu: Hautatu animazioa

en: Select an application to view its description.
eu: Hautatu aplikazio bat azalpena ikusteko.

en: Select background
eu: Hautatu atzeko planoa

en: Select this box to run the command in a terminal window.
eu: Hautatu lauki hau komandoa terminal-leihoan exekutatzeko.

en: Separator
eu: Bereizlea

en: Session management options:
eu: Saio-kudeaketaren aukerak:

en: Set System Time
eu: Ezarri sistemako ordua

en: Set System Time...
eu: Ezarri sistemako ordua...

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
eu: Ezarri kokalekua uneko kokaleku gisa eta erabili bere ordu-zona ordenagailuan

en: Sh_ow windows from current workspace
eu: Erakut_si uneko laneko areako leihoak

en: Show Desktop
eu: Erakutsi mahaigaina

en: Show Desktop Button
eu: Erakutsi mahaigainaren botoia

en: Show _all workspaces in:
eu: _Erakutsi laneko area guztiak:

en: Show _only the current workspace
eu: _Uneko laneko area bakarrik erakutsi

en: Show _temperature
eu: Erakutsi _tenperatura

en: Show _weather
eu: Erakutsi _eguraldia

en: Show date in clock
eu: Erakutsi data erlojuan

en: Show date in tooltip
eu: Erakutsi data argibide moduan

en: Show hide _buttons
eu: E_rakutsi ezkutatzeko botoiak

en: Show icon
eu: Erakutsi ikonoa

en: Show list of known _applications
eu: Erakutsi _aplikazio ezagunen zerrenda

en: Show seco_nds
eu: Erakutsi segu_ndoak

en: Show session management options
eu: Erakutsi saio-kudeaketaren aukerak

en: Show temperature in clock
eu: Erakutsi tenperatura ordularian

en: Show the _date
eu: Erakutsi _data

en: Show time with seconds
eu: Erakutsi ordua segundoekin

en: Show weather in clock
eu: Erakutsi eguraldia ordularian

en: Show week numbers in calendar
eu: Erakutsi asteko zenbakiak egutegian

en: Show windows from a_ll workspaces
eu: Erakuts_i laneko area guztietako leihoak

en: Show windows from all workspaces
eu: Erakutsi laneko area guztietako leihoak

en: Show workspace _names in switcher
eu: E_rakutsi laneko areen izenak aldatzailean

en: Shut Down...
eu: Itzali...

en: Shut down the computer
eu: Itzali ordenagailua

[ctx: Size]
en: Large
eu: Handia

[ctx: Size]
en: Medium
eu: Tartekoa

[ctx: Size]
en: Small
eu: Txikia

[ctx: Size]
en: X Large
eu: Oso handia

[ctx: Size]
en: X Small
eu: Oso txikia

[ctx: Size]
en: XX Large
eu: Oso oso handia

[ctx: Size]
en: XX Small
eu: Oso oso txikia

en: Solid c_olor
eu: Kolore _solidoa

en: Some of these properties are locked down
eu: Hauetako propietate batzuk blokeatuta daude

en: South
eu: Hegoaldea

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
eu: Panelaren atzeko planoko kolorea zehazten du #GBU formatuan.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
eu: Atzeko planoko irudi gisa erabiliko den fitxategia zehazten du. Irudiak alfa kanal bat badu, mahaigainaren atzeko planoko irudiarekin nahastuko da.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
eu: Erakuslea panelaren arean sartzen denetik zenbat milisegundotara berriro azalduko den automatikoki panela zehazten du. auto_hide gakoa ezarrita badago bakarrik du eragina.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
eu: Erakusleak panelaren areatik alde egiten duenetik zenbat milisegundotara ezkutatuko den automatikoki panela zehazten du. auto_hide gakoa ezarrita badago bakarrik du eragina.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
eu: Panela automatikoki izkinan ezkutatuta dagoenean zenbat pixel ikusiko diren zehazten du. auto_hide gakoa ezarrita dagoenean bakarrik du eragina.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
eu: Atzeko planoko kolorearen opakutasuna zehazten du. Kolorea erabat opakoa ez bada (65535 baino balio txikiagoa), mahaigainaren atzeko planoko irudiarekin nahastuko da.

en: Specify an applet IID to load
eu: Zehaztu miniaplikazioaren IID bat kargatzeko

en: Specify file containing saved configuration
eu: Zehaztu gordetako konfigurazioa duen fitxategia

en: Specify session management ID
eu: Zehaztu saio-kudeatzailearen IDa

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
eu: Zehaztu miniaplikazioaren hasierako orientazioa (goian, behean, ezkerrean edo eskuinean)

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
eu: Zehaztu miniaplikazioaren hasierako tamaina (oso txikia, tartekoa, handia, etab.)

en: Speed unit
eu: Abiadura-unitateak

en: St_retch
eu: _Tiratu

en: Starting %s
eu: %s hasieratzen

en: Stretch image to panel
eu: Tiratu irudia panel osora

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
eu: Eguna argitu: %s / Eguzki-sartzea: %s

en: Switcher
eu: Aldatzailea

en: System
eu: Sistema

en: Temperature unit
eu: Tenperatura-unitateak

en: Test applet utility
eu: Probatu miniaplikazioen utilitatea

en: The Clock displays the current time and date
eu: Uneko data eta ordua erakusten ditu erlojuak

en: The MATE Panel
eu: MATEren panela

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
eu: Leiho-zerrendak dauden leihoen zerrenda botoi-multzo batean erakusten du eta batetik bestera aldatzeko aukera ematen du.

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
eu: Leiho hautatzaileak dauden leihoen zerrenda menu batean erakusten du eta batetik bestera aldatzeko aukera ematen du.

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
eu: Laneko arearen aldatzaileak laneko areen bertsio txiki bat erakusten du leihoak kudeatzen laguntzeko.

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
eu: Botoiaren ekintza-mota. Balio posibleak: "lock", "logout", "run", "search" eta "screenshot". object_type gakoa "action-applet" denerako bakarrik.

en: The command of the launcher is not set.
eu: Ez da abiarazlearen komandoa ezarri.

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
eu: Konfiguratutako komandoa ez da exekutatzen ari eta honek ordeztu du: %s

en: The fish's animation pixmap
eu: Arrainaren animazioaren pixmapa

en: The fish's name
eu: Arrainaren izena

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
eu: Panelaren altuera (zabalera, bertikala bada). Panelak exekuzio-denboran erabakiko du gutxieneko tamaina, letra-tamainan eta beste adierazle batzuetan oinarrituta. Gehienezko tamaina pantailaren altueraren (edo zabaleraren) laurdena da.

en: The icon of the command to be run.
eu: Exekutatu beharreko komandoaren ikonoa

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
eu: Tiradera honi uztartutako panelaren identifikatzailea. object_type gakoa "drawer-object" denerako bakarrik.

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
eu: Objektua daukan goi-mailako panelaren identifikatzailea.

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
eu: Abiarazlea deskribatzen duen mahaigaineko fitxategiaren kokalekua. object_type gakoa "launcher-object" denean bakarrik erabiltzen da.

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
eu: Objektuaren botoiaren ikono gisa erabiliko den irudi-fitxategiaren kokalekua. object_type gakoa "drawer-object" edo "menu-object" denean eta use_custom_icon gakoaren balioa 'egiazkoa' denean erabiltzen da.

en: The location of the launcher is not set.
eu: Ez da abiarazlearen kokalekua ezarri.

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
eu: Panelaren posizioa X ardatzean, pantailaren eskuinetik hasiz. -1 balioarekin ezartzen bada, balioari ez ikusi egingo zaie eta x gakoaren balioa erabiliko da. Balioa 0 baino handiagoa bada, x gakoaren balioari ez ikusi egingo zaio. Gako honek panela zabalduta ez dagoenen bakarrik du eragina. Zabalduta dagoenean, gako honi ez zaio jaramonik egiten, orientazio-gakoak zehaztutako pantaila-ertzean jartzen baita panela.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
eu: Panelaren posizioa X ardatzean. Panela zabalduta ez dagoenen bakarrik du eragina. Zabalduta dagoenean, gako honi ez zaio jaramonik egiten, orientazio-gakoak zehaztutako pantaila-ertzean jartzen baita panela.

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
eu: Panelaren kokalekua Y ardatzean, pantailaren behetik hasiz. -1 balioarekin ezartzen bada, balioari ez ikusi egingo zaie eta y gakoaren balioa erabiliko da. Balioa 0 baino handiagoa bada, y  gakoaren balioari ez ikusi egingo zaio. Gako honek panela zabalduta ez dagoenen bakarrik du eragina. Zabalduta dagoenean, gako honi ez zaio jaramonik egiten, orientazio-gakoak zehaztutako pantaila-ertzean jartzen baita panela.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
eu: Panelaren kokalekua Y ardatzean. Panela zabalduta ez dagoenen bakarrik du eragina. Zabalduta dagoenean, gako honi ez zaio jaramonik egiten, orientazio-gakoak zehaztutako pantaila-ertzean jartzen baita panela.

en: The name of the directory is not set.
eu: Ez da direktorioaren izena ezarri.

en: The name of the launcher is not set.
eu: Ez da abiarazlearen izena ezarri.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
eu: Panelaren orientazioa. Hauek dira balio posibleak: "top" (goian), "bottom" (behean), "left" (ezkerrean), "right" (eskuinean). Panela zabalduta dagoenean zein pantaila-ertzetan kokatuko den zehazten du. Zabalduta ez dagoenean, "top" eta "bottom" ezarpenek panela horizontala dela adierazten dute, baina ez dute berdin-berdin jokatzen paneleko objektu batzuekin. Adibidez, "top" bada, menu-botoi bat sakatutakoan panelaren azpian azalduko da menua, eta alderantziz, "bottom" bada, gainean agertuko da.

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
eu: Panelak arazoak izan ditu "%s" kargatzean.

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
eu: Menuaren edukia eraikitzeko erabiliko den bide-izena. use_menu_path gakoa hautatuta dagoenean eta object_type key "menu-object" denean bakarrik erabiltzen da.

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
eu: Paneleko objektuaren posizioa. Panelaren ezkerreko ertzetik (edo goikotik, bertikala bada) zenbat pixeletara egongo den zehazten da.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
eu: Panelaren animazioaren abiadura. Balio posibleak "slow" (motela), "medium" (tartekoa) eta "fast" (bizkorra) dira. enable_animations gakoa ezarrita badago bakarrik du eragina.

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
eu: Tiraderaren edo menuaren argibidean erakusteko testua. object_type gakoa "drawer-object" denean bakarrik erabiltzen da.

en: The unit to use when showing temperatures.
eu: Tenperaturak erakustean erabiliko den unitatea.

en: The unit to use when showing wind speed.
eu: Haizearen abiadura erakusteko erabiliko diren unitateak.

en: The water needs changing
eu: Ura aldatu beharrean dago

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
eu: Botoi honek leiho guztiak ezkutatu eta mahaigaina erakusten du.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
eu: Panela identifikatzeko izen ulergarria. Hori izango da panel batetik bestera nabigatzean panelaren leihoaren titulu gisa ikusiko dena.

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
eu: Zenbat errenkada (horizontalean bistaratzeko) edo zenbat zutabe (bertikalean bistaratzeko) erabiliko dituen aldatzaileak zehazten du gako honek. display_all_workspaces gakoa ezarrita dagoenean bakarrik erabiltzen da.

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
eu: Gako honek zehazten du zein komando exekutatzen saiatuko den arraian klik egiten denean.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
eu: Gako honek zehazten du arrainaren miniaplikazioaren animazioan erakutsiko den pixmaparen fitxategi-izena, pixmapen direktorioari erlazioa eginez.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
eu: Giltza honek ordulari-miniaplikazioak darabilen formatua zehazten du, giltzaren formatua "pertsonalizatua" bezala ezartzen denean. strftime()-ek ulertzen dituen bihurtzaile bereziak erabil dezakezu formatu berezi bat lortzeko. Ikus strftime()-en eskuliburua xehetasun gehiagorako.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
eu: Giltza honek ordulari-miniaplikazioak darabilen formatua zehazten du. Dauden balioak: "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" eta "pertsonalizatua". "internet" balioarekin ezartzen bada, ordulariak Interneteko ordua bistaratuko du. Interneteko ordu-sistemak eguna 1000 ".beats"-etan zatitzen du. sistema honetan ez dago ordu-zonarik. "unix" balioarekin jartzen bada, ordulariak Epoch garaitik (hau da, 1970-01-01) hasita zenbatuz denbora segundotan bistaratuko du. "pertsonalizatua" aukeratuz ordua "custom_format" giltzan zehaztutakoaren arabera bistaratuko du.

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
eu: Gako honek zehazten du zenbat irudi bistaratuko diren arrainaren animazioan.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
eu: Gako honek zehazten du irudi bakoitza zenbat segundoz bistaratuko den.

en: This program is responsible for launching other applications and provides useful utilities.
eu: Programa honek beste aplikazio batzuk abiarazten ditu eta tresna erabilkorrak eskaintzen ditu.

en: Time & Date
eu: Ordua eta data

en: Time _Settings
eu: Orduaren _ezarpenak

en: Tooltip displayed for drawer or menu
eu: Tiraderan edo menuan erakusteko argibidea.

en: Toplevel panel containing object
eu: Objektua daukan goi-mailako panela

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
eu: Elkarrizketa-koadrotik jaregiten den URIen zerrendak okerreko formatua (%d) edo luzera (%d) du

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
eu: '%s' ezin da exekutatu
    
    Xehetasunak: %s

en: Unable to locate the command to execute
eu: Ezin da aurkitu exekutatu beharreko komandoa

en: Unable to mount %s
eu: Ezin da %s muntatu

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
eu: Ezin da ireki panel-abiarazlearen mahaigaineko %s fitxategia%s%s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
eu: Ezin da '%s'(e)tik irakurri
    
    Xehetasunak: %s

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
eu: Ezin da komandoaren irteera irakurri
    
    Xehetasunak: %s

en: Unable to scan %s for media changes
eu: Ezin da %s eskaneatu euskarrien aldaketa bilatzeko

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
eu: Mahaigaineko (.desktop) fitxategiaren '%s' bertsioa ezezaguna

en: Unrecognized launch option: %d
eu: Abiarazteko aukera ezezaguna: %d

en: Use custom icon for object's button
eu: Erabili ikono pertsonalizatua objektuaren botoian

en: Use custom path for menu contents
eu: Erabili ikono pertsonalizatua menu-edukietan

en: Visible pixels when hidden
eu: Ezkutatuta dagoenean ikusiko den pixel-kopurua

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
eu: Kontuz:  komando honek serio itxura du.
    Applet honek baliorik ez duenez, beharbada ez duzu horrelakorik egin nahiko.
    %s "praktiko" edo baliagarri bihur lezakeen
    ezertarako ez erabiltzeko gomendioa egiten dizugu.

en: Weather
eu: Eguraldia

en: West
eu: Mendebaldea

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
eu: Tiradera bat ezabatzen denean, panela eta bere
    ezarpenak galdu egiten dira.

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
eu: Panel bat ezabatzen denean, panela eta bere
    ezarpenak galdu egiten dira.

en: When to group windows
eu: Noiz elkartu leihoak

en: Will run command: '%s'
eu: Komando hau exekutatuko da: '%s'

en: Window Grouping
eu: Leiho-elkartzea

en: Window List
eu: Leiho-zerrenda

en: Window List Content
eu: Leiho-zerrendaren edukia

en: Window List Preferences
eu: Leiho-zerrendaren hobespenak

en: Window Selector
eu: Leiho-hautatzailea

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
eu: Pantaila anitzeko konfigurazioetan, pantaila bakoitzak bere panelak izan ditzake. Gako honek identifikatzen du unean zein pantailatan bistaratzen den panela.

en: Workspace Names
eu: Laneko areen izenak

en: Workspace Switcher
eu: Laneko arearen aldatzailea

en: Workspace Switcher Preferences
eu: Laneko arearen aldatzailearen hobespenak

en: Workspace na_mes:
eu: Laneko areen i_zenak:

en: Workspaces
eu: Laneko areak

en: X co-ordinate of panel
eu: Panelaren X koordenatua

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
eu: Panelaren X koordenatua, pantailaren eskuinetik hasita

en: X screen where the panel is displayed
eu: Panela dagoen X pantaila

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
eu: Panela dagoen Xinerama monitorea

en: Y co-ordinate of panel
eu: Panelaren Y koordenatua

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
eu: Panelaren Y koordenatua, pantailaren behetik hasita

en: You must always have at least one panel.
eu: Gutxienez panel bat eduki behar duzu.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
eu: Zure leiho-kudeatzaileak ez du onartzen mahaigaina erakusteko botoia, edo ez zara leiho-kudeatzailea erabiltzen ari.

en: [FILE...]
eu: [FITXATEGIA...]

en: _12 hour format
eu: _12 orduko formatua

en: _24 hour format
eu: _24 orduko formatua

en: _About
eu: Honi _buruz

en: _Activate Screensaver
eu: _Aktibatu pantaila-babeslea

en: _Add
eu: _Gehitu

en: _Add to Drawer...
eu: _Gehitu tiraderari...

en: _Always group windows
eu: _Beti elkartu leihoak

en: _Applet:
eu: _Applet-a:

en: _Autohide
eu: _Automatikoki ezkutatu

en: _Back
eu: _Atzera

en: _Browse...
eu: _Arakatu...

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Close
eu: _Itxi

en: _Delete
eu: _Ezabatu

en: _Delete This Panel
eu: _Ezabatu panel hau

en: _Don't Reload
eu: _Ez birkargatu

en: _Edit
eu: _Editatu

en: _Edit Menus
eu: _Editatu menuak

en: _Entire menu
eu: Menu _osoa

en: _File:
eu: _Fitxategia:

en: _Force quit
eu: _Behartu ixtera

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Icon:
eu: _Ikonoa:

en: _Launch
eu: _Abiarazi

en: _Location Name:
eu: Kokalekuaren _izena:

en: _Location:
eu: _Kokalekua:

en: _Lock Screen
eu: _Blokeatu pantaila

en: _Move
eu: Aldatu _lekuz

en: _Name of fish:
eu: _Arrainaren izena:

en: _Name:
eu: _Izena

en: _Never group windows
eu: _Inoiz ere ez elkartu leihorik

en: _New Panel
eu: _Panel berria

en: _None (use system theme)
eu: _Bat ere ez (erabili sistemaren gaia)

en: _OK
eu: _Ados

en: _Ok
eu: _Ados

en: _Open
eu: _Ireki

en: _Orientation:
eu: _Orientazioa:

en: _Pause per frame:
eu: _Irudi bakoitzeko pausa:

en: _Preferences
eu: _Hobespenak

en: _Pressure unit:
eu: _Presio-unitatea:

en: _Properties
eu: _Propietateak

en: _Reload
eu: _Birkargatu

en: _Remove
eu: _Kendu

en: _Remove From Panel
eu: _Kendu paneletik

en: _Revert
eu: _Leheneratu

en: _Rotate on vertical panels
eu: _Biratu panel bertikaletan

en: _Run
eu: E_xekutatu

en: _Scale
eu: Es_kala

en: _Set System Time
eu: Ezarri _sistemako ordua

en: _Size:
eu: _Tamaina:

en: _Speak again
eu: _Hitzegin berriro

en: _System Monitor
eu: _Sistema-monitorea

en: _Temperature unit:
eu: _Tenperatura unitatea:

en: _Tile
eu: _Lauza

en: _Time:
eu: _Ordua:

en: _Timezone:
eu: Ordu-_zona:

en: _Total frames in animation:
eu: A_nimazioko irudiak guztira:

en: _Type:
eu: _Mota:

en: _Visibility unit:
eu: _Ikusgaitasun-unitatea:

en: _Wind speed unit:
eu: _Haizearen abiadura-unitatea:

en: columns
eu: zutabeak

en: file
eu: fitxategia

en: frames
eu: irudi

en: pixels
eu: pixel

en: rows
eu: errenkadak

en: seconds
eu: segundo ondoren
