remmina - en to eu translation catalogue (225 entries)

en: %s password
eu: %s pasahitza

en: %s wants to share his/her desktop.
    Do you accept the invitation?
eu: %s-k bere mahaigaina partekatu nahi du.
    Onartzen duzu gonbidapena?

en: 256 colors
eu: 256 kolore

en: 256 colors (8 bpp)
eu: 256 kolore (8 bpp)

en: <Auto detect>
eu: <Autodetektatu>

en: <tt><big>Supported formats
    * server
    * server:port
    * [server]:port</big></tt>
eu: <tt><big>Onartutako formatuak
    * zerbitzaria
    * zerbitzaria:ataka
    * [zerbitzaria]:ataka</big></tt>

en: Accept Certificate?
eu: Ziurtagiria onartu?

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Are you sure to delete '%s'
eu: Ziur zaude '%s' elementua ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure to delete the selected files on server?
eu: Ziur zaude hautatutako fitxategiak zerbitzaritik ezabatu nahi dituzula?

en: Attach
eu: Erantsi

en: Attach to console (2003/2003 R2)
eu: Erantsi kontsolari (Windows 2003 / 2003 R2)

en: Authenticating %s's identity to SSH server %s...
eu: %s(r)en identitatea autentifikatzen %s SSH zerbitzarian...

en: Authenticating %s's password to SSH server %s...
eu: %s(r)en pasahitza autentifikatzen %s SSH zerbitzarian...

en: Authentication failed. Trying to reconnect...
eu: Autentifikazioak huts egin du. Birkonektatzen saiatzen...

en: Basic
eu: Oinarrizkoa

en: Best (slowest)
eu: Onena (motelena)

en: Browse the network to find a %s server
eu: Arakatu sarea '%s' zerbitzaria aurkitzeko

en: CA CRL
eu: ZE CRL

en: CA certificate
eu: ZE ziurtagiria

en: Character set
eu: Karaktere-jokoa

en: Chat with %s
eu: Egin berriketan %s(r)ekin

en: Choose a Remote Desktop Server
eu: Aukeratu urruneko mahaigainaren zerbitzari bat

en: Choose a file to upload
eu: Aukeratu fitxategia igotzeko

en: Choose download location
eu: Aukeratu deskargen kokalekua

en: Client certificate
eu: Bezeroaren ziurtagiria

en: Client key
eu: Bezeroaren gakoa

en: Client name
eu: Bezeroaren izena

en: Color depth
eu: Kolore-sakonera

en: Command %s failed on SSH server (status = %i).
eu: %s komandoak huts egin du SSH zerbitzarian (egoera = %i).

en: Command %s not found on SSH server
eu: %s komandoa ez da aurkitu SSH zerbitzarian

en: Composition
eu: Konposaketa

en: Connect to remote desktops through the applet menu
eu: Konektatu urruneko mahaigainetara miniaplikazioaren menutik

en: Connecting to %s through SSH tunnel...
eu: %s(r)ekin konektatzen SSH tunelaren bidez...

en: Connecting to '%s'...
eu: '%s'(r)ekin konektatzen...

en: Connecting to SSH server %s...
eu: %s SSH zerbitzariarekin konektatzen...

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Couldn't convert '%s' to host address
eu: Ezin izan da '%s' ostalariaren helbide bihurtu

en: Cursor blinking
eu: Kurtsorearen keinua

en: Cursor shadow
eu: Kurtsorearen itzala

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Default settings saved.
eu: Ezarpen lehenetsiak gordeta.

en: Delete files on server
eu: Ezabatu fitxategiak zerbitzaritik

en: Description
eu: Deskribapena

en: Desktop sharing invitation
eu: Mahaigaina partekatzeko gonbidapena

en: Disable clipboard sync
eu: Desgaitu arbelaren sinkronizazioa

en: Disable encryption
eu: Desgaitu enkriptatzea

en: Disable server input
eu: Desgaitu zerbitzariaren sarrera

en: Disconnect
eu: Deskonektatu

en: Disconnect after one session
eu: Deskonektatu saio baten ostean

en: Discovered
eu: Aurkituta

en: Display
eu: Pantaila

en: Do you trust the new public key?
eu: Gako publiko berriaz fidatzen zara?

en: Domain
eu: Domeinua

en: Download
eu: Deskargatu

en: Download from server
eu: Deskargatu zerbitzaritik

en: Enable SSH tunnel
eu: Gaitu SSH tunela

en: Enable Service Discovery
eu: Gaitu zerbitzu-aurkikuntza

en: Entry
eu: Sarrera

en: Error creating directory %s.
eu: Errorea %s direktorioa sortzean.

en: Error creating file %s on server. %s
eu: Errorea %s fitxategia sortzean zerbitzarian. %s

en: Error creating file %s.
eu: Errorea %s fitxategia sortzean.

en: Error creating folder %s on server. %s
eu: Errorea %s karpeta sortzean zerbitzarian. %s

en: Error opening directory %s. %s
eu: Errorea %s direktorioa irekitzean. %s

en: Error opening file %s on server. %s
eu: Errorea %s fitxategia irekitzean zerbitzarian. %s

en: Error opening file %s.
eu: Errorea %s fitxategia irekitzean.

en: Error writing file %s on server. %s
eu: Errorea %s fitxategia irekitzean zerbitzarian. %s

en: Error writing file %s.
eu: Errorea %s fitxategia idaztean.

en: Export connection in Windows .rdp file format
eu: Esportatu konexioa Windows-eko .rdp fitxategi formatua erabiliz

en: Failed reading directory. %s
eu: Huts egin du direktorioa irakurtzean. %s

en: Failed to connect to the SSH tunnel destination: %s
eu: Huts egin du SSH tunelaren helburuarekin konektatzean: %s

en: Failed to create sftp session: %s
eu: Huts egin du sftp saioa sortzean: %s

en: Failed to delete '%s'. %s
eu: Huts egin du '%s' ezabatzean. %s

en: Failed to execute %s on SSH server : %%s
eu: Huts egin du %s exekutatzean SSH zerbitzarian: %%s

en: Failed to execute command: %s
eu: %s komandoaren exekuzioak huts egin du

en: Failed to initialize sftp session: %s
eu: Huts egin du sftp saioa hasieratzean: %s

en: Failed to open directory %s. %s
eu: Huts egin du %s direktorioa irekitzean. %s

en: Failed to request port forwarding : %s
eu: Huts egin du ataka birbidaltzea eskatzean: %s

en: Failed to startup SSH session: %s
eu: Huts egin du SSH saioa abiatzean: %s

en: File
eu: Fitxategia

en: File %s not found.
eu: Ez da '%s' fitxategia aurkitu.

en: File Name
eu: Fitxategi-izena

en: File exists
eu: Fitxategia existitzen da

en: File transfer currently in progress.
    Are you sure to cancel it?
eu: Fitxategi-transferentzia egiten ari da oraindik.
    Ziur zaude bertan behera utzi nahi duzula?

en: Fingerprint:
eu: Hatz-marka:

en: Font smoothing
eu: Letra-tipoa leuntzea

en: Go to home folder
eu: Joan karpeta nagusira

en: Go to parent folder
eu: Joan karpeta gurasora

en: Good
eu: Ona

en: Grab all keyboard events
eu: Kapturatu teklatuko gertaera guztiak

en: Grayscale
eu: Gris-eskala

en: Group
eu: Taldea

en: High color (15 bpp)
eu: Kolore altua (15 bpp)

en: High color (16 bit)
eu: Kolore altua (16 bit)

en: High color (16 bpp)
eu: Kolore altua (16 bpp)

en: Identity file
eu: Identitate-fitxategia

en: Import
eu: Inportatu

en: Issuer:
eu: Jaulkitzailea:

en: Keyboard layout
eu: Teklatuaren diseinua

en: Keyboard mapping
eu: Teklatuaren mapa

en: Listen on port
eu: Entzun ataka honetan

en: Listening on port %i for an incoming %s connection...
eu: %i atakan entzuten sarrerako %s konexio baten zain...

en: Local
eu: Lokala

en: Local - high quality
eu: Lokala - kalitate altua

en: Local - low quality
eu: Lokala - kalitate baxua

en: Local - medium quality
eu: Lokala - kalitate ertaina

en: Medium
eu: Ertaina

en: Menu animation
eu: Menuaren animazioa

en: Minimize window
eu: Minimizatu leihoa

en: NX - NX Technology
eu: NX - NX Teknologia

en: NX Sessions on %s
eu: NX saioak %s-(e)n

en: Name
eu: Izena

en: Negotiate
eu: Negoziatu

en: New Connection
eu: Konexio berria

en: No response from the server.
eu: Zerbitzariak ez du erantzun.

en: Off
eu: Desaktibatu

en: Open Chat...
eu: Ireki berriketa...

en: Open Main Window
eu: Ireki leiho nagusia

en: Open Secure File Transfer...
eu: Ireki fitxategi-transferentzia segurua...

en: Open Secure Shell in New Terminal...
eu: Ireki Shell segurua terminal berrian...

en: Overwrite
eu: Gainidatzi

en: Password
eu: Pasahitza

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Permission
eu: Baimenak

en: Please enter format 'widthxheight'.
eu: Sartu 'zabaleraxaltuera' formatuan:

en: Plugin %s is not registered.
eu: %s plugina ez dago erregistratuta.

en: Plugins
eu: Pluginak

en: Poor (fastest)
eu: Baxua (azkarrena)

en: Preference
eu: Hobespena

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Profile
eu: Profila

en: Progress
eu: Aurrerapena

en: Protocol
eu: Protokoloa

en: Protocol plugin %s is not installed.
eu: %s protokolo plugina ez dago instalatuta

en: Public key (automatic)
eu: Gako publikoa (automatikoa)

en: Quality
eu: Kalitatea

en: Quick Connect
eu: Konexio azkarra

en: RDP - Preferences
eu: RDP - Hobespenak

en: RDP - RDP File Handler
eu: RDP - RDP fitxategi  kudeatzailea

en: RDP - Remote Desktop Protocol
eu: RDP - Urruneko Mahaigain Protokoloa

en: Recent lists cleared.
eu: Azken zerrendak garbituta.

en: Refresh
eu: Freskatu

en: Refresh current folder
eu: Freskatu uneko karpeta

en: Remmina Applet
eu: Remmina Appleta

en: Remmina Remote Desktop Client
eu: Remmina, urruneko mahaigainen bezeroa

en: Remote
eu: Urrunekoa

en: Remote Desktop Preference
eu: Urruneko mahaigainaren hobespenak

en: Repeater
eu: Errepikatzailea

en: Resize the window to fit in remote resolution
eu: Aldatu leihoaren tamaina urruneko bereizmenera doitzeko

en: Resolution
eu: Bereizmena

en: Resolutions
eu: Bereizmenak

en: Restore
eu: Leheneratu

en: Resume
eu: Berriz ekin

en: SFTP - Secure File Transfer
eu: SFTP - Fitxategi-transferentzia segurua

en: SSH - Secure Shell
eu: SSH - Shell segurua

en: SSH Authentication
eu: SSH autentifikazioa

en: SSH Key file not yet set.
eu: SSHko gako-fitxategia ez da oraindik ezarri.

en: SSH automatic public key authentication failed: %s
eu: SSHren gako publikoaren autentifikazio automatikoak huts egin du: %s

en: SSH password
eu: SSH pasahitza

en: SSH password authentication failed: %s
eu: SSHko pasahitzaren autentifikazioak huts egin du: %s

en: SSH private key passphrase
eu: SSH gako pribatuaren pasaesaldia

en: SSH public key authentication failed: %s
eu: SSHko gako publikoaren autentifikazioak huts egin du: %s

en: Same server at port %i
eu: Zerbitzari berdina %i atakan

en: Save %s
eu: Gorde %s

en: Save password
eu: Gorde pasahitza

en: Scrolled fullscreen mode
eu: Korritutako pantaila osoa modua

en: Secret
eu: Sekretua

en: Security
eu: Segurtasuna

en: Server
eu: Zerbitzaria

en: Share folder
eu: Partekatu karpeta

en: Share local printers
eu: Partekatu inprimagailu lokalak

en: Show Hidden Files
eu: Erakutsi ezkutuko fitxategiak

en: Show remote cursor
eu: Erakutsi urruneko kurtsorea

en: Size
eu: Tamaina

en: Sound
eu: Soinua

en: Start
eu: Hasi

en: Startup path
eu: Abioko bide-izena

en: Startup program
eu: Abioko programa

en: Status
eu: Egoera

en: Subject:
eu: Gaia:

en: Switch tab pages
eu: Aldatu fitxak

en: Telepathy - Desktop Sharing
eu: Telepathy - Mahaigain partekatzea

en: Terminate
eu: Amaitu

en: Terminating
eu: Amaitzen

en: The following file already exists in the target folder:
eu: Hurrengo fitxategia dagoeneko existitzen da helburuko karpetan:

en: The server is unknown. The public key fingerprint is:
eu: Zerbitzaria ezezaguna da. Gako publikoaren hatz-marka hau da:

en: Theme
eu: Gaia

en: There are %i active connections in the current window. Are you sure to close?
eu: Uneko leihoan %i konexio aktibo daude. Ixtea nahi duzu?

en: This protocol does not support exporting.
eu: Protokolo honek ez du esportatzerik onartzen.

en: Toggle fullscreen mode
eu: Txandakatu pantaila osoko modua

en: Toggle scaled mode
eu: Txandakatu eskalaren modua

en: Tool
eu: Tresna

en: Tools
eu: Tresnak

en: Total %i item. | Total %i items.
eu[0]: Guztira elementu %i.
eu[1]: Guztira %i elementu.

en: True color (24 bit)
eu: Benetako kolorea (24 bit)

en: True color (24 bpp)
eu: Benetako kolorea (24 bpp)

en: True color (32 bpp)
eu: Benetako kolorea (32 bpp)

en: Tunnel via loopback address
eu: Atzera-begizta helbide bidezko tunela

en: Type
eu: Mota

en: Unable to connect to RDP server %s
eu: Ezin izan da %s RDP zerbitzarira konektatu

en: Unable to connect to VNC server
eu: Ezin da VNC zerbitzariarekin konektatu

en: Unable to import:
    %s
eu: Ezin izan da inportatu:
    %s

en: Upload
eu: Igo

en: Upload folder
eu: Igo karpeta

en: Upload to server
eu: Igo zerbitzarira

en: Use '%s' as subgroup delimiter
eu: Erabili '%s' azpitalde mugatzaile gisa

en: Use client keyboard mapping
eu: Erabili bezeroaren teklatu mapeatzea

en: Use client resolution
eu: Erabili bezeroaren bereizmena

en: Use local cursor
eu: Erabili kurtsore lokala

en: Use window size
eu: Erabili leiho-tamaina

en: User
eu: Erabiltzailea

en: User name
eu: Erabiltzaile-izena

en: VNC connection failed: %s
eu: VNC konexioak huts egin du: %s

en: Version
eu: Bertsioa

en: View only
eu: Ikusteko soilik

en: Viewport fullscreen mode
eu: Pantaila osoko leihatila modua

en: WARNING: The server has changed its public key. This means either you are under attack,
    or the administrator has changed the key. The new public key fingerprint is:
eu: KONTUZ: Zerbitzariak bere gako publikoa aldatu du. Eraso baten aurrean egon zaitezke
    edo bestela administratzaileak gakoa aldatu du. Gako publiko berriaren hatz-marka hau da:

en: Waiting for an incoming SSH tunnel at port %i...
eu: Sarrerako SSH tunel baten zain %i atakan...

en: Wallpaper
eu: Horma-papera

en: Window drag
eu: Leiho arrastatzea

en: XDMCP - X Remote Session
eu: XDMCP - X Urruneko Saioa

en: Your connection has been rejected.
eu: Zure konexioa ukatu egin da.

en: _Clear
eu: _Garbitu

en: _Send
eu: _Bidali
