Xfce4-settings - en to eu translation catalogue (553 entries)

en: %d MIME type found | %d MIME types found
eu[0]: MIME mota %d topatu da
eu[1]: %d MIME mota topatu dira

en: %d MIME type selected | %d MIME types selected
eu[0]: MIME mota %d hautatuta
eu[1]: %d MIME mota hautatuta

en: %d Xfce Panel | %d Xfce Panels
eu[0]: Xfce panel %d
eu[1]: %d Xfce panel

en: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Built with Gtk+-%d.%d.%d, running Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Please report bugs to <%s>.
eu: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Benedikt Meurerek <benny@xfce.org> idatzia.
    
    Gtk+-%d.%d.%d erabiliaz eraikia, Gtk+-%d.%d.%d erabiliaz exekutatua.
    
    Programa erroreen berri hemen eman: <%s>.

en: (Disabled)
eu: (Desgaitua)

en: 1x (no scaling)
eu: x1 (eskalatu gabe)

en: 2x
eu: x2

en: <b><big>Would you like to keep this configuration?</big></b>
eu: <b><big>Konfigurazio hau mantendu nahi duzu?</big></b>

en: <b>Connecting Displays</b>
eu: <b>Pantailak konektatze</b>

en: <b>Identifying Displays</b>
eu: <b>Pantailak identifikatzen</b>

en: <b>No devices found.</b>
eu: <b>Ez da gailurik aurkitu.</b>

en: <b>No profiles for the selected device.</b>
eu: <b>Profilik ez aukeratutako gailuarentzat.</b>

en: <b>Profile Name</b>
eu: <b>Profil izena</b>

en: <b>Profiles</b>
eu: <b>Profilak</b>

en: <b>Use system defaults</b>
eu: <b>Sistemaren lehenetsiak erabili</b>

en: <big><b>You have made changes to your previously active profile</b></big>
eu: <big><b>Aldaketak egin dituzu zure aurretik hautatutako profil aktiboan</b></big>

en: A profile of this name already exists.
eu: Izen hau duen profil bat existitzen da dagoeneko.

en: ATI Settings
eu: ATI Ezarpenak

en: A_pplication Shortcuts
eu: A_plikazio lasterbideak

en: A_pply
eu: E_zarri

en: Acceleratio_n:
eu: _Azelerazioa:

en: Acceleration _profile:
eu: Azelerazio _profila:

en: Acceleration t_ime:
eu: Azelerazioa _denbora:

en: Acceptance _delay:
eu: Azelerazioa _atzerapena:

en: Accessibility
eu: Erabilerraztasuna

en: Active device in the dialog
eu: Gaitu gailua elkarrizketan

en: Adaptive pointer acceleration
eu: Erakuslearen azelerazio egokitzailea

en: Add Color Profile to %s
eu: Gehitu %s-ri kolore profila

en: Add Profile to Device
eu: Gehitu profila gailuari

en: Add a profile to the currently selected device
eu: Gehitu profila uneko gailuari

en: Adjust the system-wide display scaling
eu: Doitu sistemaren osoaren bistaratze-eskala

en: All Files
eu: Fitxategi denak

en: All _Settings
eu: Ezarpen _guztiak

en: All files
eu: Fitxategi guztiak

en: Allow high _resolution scrolling (experimental)
eu: Berezimen handiko desplazamendua gaitu (esperimentala)

en: Always
eu: Beti

en: An unknown error, exit code is %d
eu: Errore ezezaguna, irteera kodea %d da

en: Anti-aliasing, or font smoothing, can improve the look of text on the screen
eu: Anti-aliasing, edo letra-tipo leuntzea, pantailako testuaren itxura hobe dezake

en: Appearance
eu: Itxura

en: Application Chooser Button
eu: Aplikazio hautatze botoia

en: Apply
eu: Ezarri

en: Apply the currently selected display profile.
eu: Ezarri une honetan hautatutako bistaratze-profila.

en: Are you sure you want to reset channel "%s" and all its properties?
eu: Ziur zaude "%s" kanala eta dituen propietateak berrabiarazi nahi duzula?

en: Are you sure you want to reset content type "%s" to its default value?
eu: Ziur zaude "%s" kanala eta dituen propietateak berrabiarazi nahi duzula?

en: Are you sure you want to reset property "%s"?
eu: Ziur zaude "%s" propietatea berrabiarazi nahi duzula?

en: Array
eu: Array-a

en: Assistive _Technologies
eu: Laguntza _teknologiak

en: Assistive technologies will be available the next time you login
eu: Laguntza-teknologiak saioa hasten duzun hurrengo aldian prest egongo dira

en: Associate preferred applications with MIME types
eu: Lotu hobetsitako MIME motak aplikazioekin.

[ctx: Automatically generated profile]
en: Automatic
eu: Automatikoa

en: B_uttons and Feedback
eu: B_otoi eta berrelikadura

en: Beha_vior
eu: _Portaera

en: Bind a keyboard shortcut to xfce4-find-cursor to get visual feedback of the mouse pointer's current location.
eu: Lotu teklatu lasterbide bat xfce4-find-cursor-en, saguko erakuslearen uneko kokapenari buruzko informazio bisuala lortzeko.

en: Blink _delay:
eu: Keinu _atzerapena:

en: Boolean
eu: Boolearra

en: Bounce Keys
eu: Tekla errepikapena

en: Bounce keys
eu: Tekla errepikapena

en: Bounce keys are disabled
eu: Tekla errepikapena desgaiturik dago

en: Bounce keys are enabled
eu: Tekla errepikapena gaiturik dago

en: Browse the file system
eu: Arakatu fitxategi sistema

en: Browse the file system to choose a custom command.
eu: Pertsonalizatutako komando bat aukeratzeko fitxategi-sistema arakatu.

en: Browse the web
eu: Nabigatu web-a

en: Built-in Webcam
eu: Barne web-kamera

en: Buttons
eu: Botoiak

en: Caja File Manager
eu: CAja fitxategi kudeatzailea

en: Calibrate
eu: Kalibratu

en: Camera
eu: Kamera

en: Cancel
eu: Utzi

en: Change la_yout option
eu: Aldatu _diseinu aukera

en: Channel
eu: Kanala

en: Choose Application...
eu: Hautatu aplikazioa...

en: Choose Preferred Application
eu: Hobetsiriko aplikazioa hautatu

en: Choose a custom File Manager
eu: Pertsonalizatutako fitxategi kudeatzaile bat aukeratu

en: Choose a custom Mail Reader
eu: Pertsonalizatutako posta bezero bat aukeratu

en: Choose a custom Terminal Emulator
eu: Pertsonalizatutako terminal emuladore bat aukeratu

en: Choose a custom Web Browser
eu: Pertsonalizatutako web nabigatzaile bat aukeratu

en: Circular scrolling
eu: Korritze zirkularra

en: Claws Mail
eu: Claws posta

en: Clear
eu: Garbitu

en: Clear filter
eu: Garbitu iragazkia

en: Click m_ethod:
eu: Klik m_odua:

en: Click with 1, 2 or 3 fingers as a left, right, or middle click
eu: Klik egin atzamar 1, 2 edo 3rekin ezkerreko, eskuineko edo erdiko klik bezala

en: Clockwise
eu: Erlojuaren noranzkoan

en: Close
eu: Itxi

en: Co_mpose key
eu: Ko_nposizio tekla

en: Color Profiles
eu: Kolore profilak

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default CMYK
eu: CMYK lehenetsia

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default Gray
eu: Gris lehenetsia

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default RGB
eu: Lehenetsitako RGB

en: Colorspace:
eu: Kolore-espazioa:

en: Colorspace:
eu: Kolore-espazioa:

en: Comm_and:
eu: Kom_andoa:

en: Command
eu: Komandoa

en: Compatible Profiles
eu: Profil bateragarriak

en: Configure pointer device behavior and appearance
eu: Konfiguratu markatzaile gailu ingurunea eta itxura

en: Configure screen settings and layout
eu: Konfiguratu pantaila ezarpen eta ingurunea

en: Configure...
eu: Konfiguratu...

en: Could not create the mime dialog.
eu: Ezin da mime elkarrizketa sortu.

en: Could not create the settings dialog.
eu: Ezin da ezapen elkarrizketa sortu.

en: Counterclockwise
eu: Erlojuaren aurka

en: Create
eu: Sortu

en: Create a new display profile.
eu: Sortu bistaratze-profil berria.

en: Cursor
eu: Kurtsorea

en: Cursor si_ze:
eu: Kurtsore _tamaina:

en: Custom _DPI setting:
eu: Pertsonalizatutako DPI ezarpena:

en: Customize the look of your desktop
eu: Pertsonalizatu zure idazmahaiaren itxura

en: DEVICE NAME
eu: GAILU IZENA

en: D_istance:
eu: _Distantzia:

en: De_vice:
eu: Gai_lua:

en: Debian Sensible Browser
eu: Debian lehenetsiriko nabigatzailea

en: Debian X Terminal Emulator
eu: Debian X terminal emuladorea

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Default Application
eu: Lehenetsitako aplikazioa

en: Default Applications
eu: Lehenetsitako aplikazioak

en: Default Fon_t
eu: Lehenetsitako letra-tipoa

en: Default _Monospace Font
eu: Lehenetsitako monospace letra-tipoa

en: Default:
eu: Lehenetsia:

en: Define shortcuts for la_unching applications:
eu: Zehaztu lasterbideak aplikazioak a_biarazteko:

en: Defines whether GTK dialogs may place widgets such as buttons in the dialog's header bar. Implies in Client Side Decoration. Only affects newly opened dialogs.
eu: GTK leihotxoek botoiak bezalako widget-ak leihotxoen goiburu barran jarri dezaketen definitzen du. Inplikazioak ditu Bezero Aldeko Dekorazioan (Client Side Decoration). Irekitako leihotxo berrietan du eragina soilik.

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete Profile
eu: Ezabatu profila

en: Delete the currently selected display profile.
eu: Ezabatu une honetan hautatutako bistaratze-profila.

en: Delete the currently selected profile
eu: Ezabatuta hautatuta dagoen profila

en: Desktop icons
eu: Mahaigaineko ikonoak

en: Device
eu: Gailua

en: Digital display
eu: Pantaila digitala

en: Disable sticky keys if two keys are _pressed
eu: Desgaitu tekla itsaskorra _bi tekla sakatzen badira

en: Disable touchpad _while typing
eu: Desgaitu to_uchpada tekleatzean

en: Disabled
eu: Desgaitua

en: Display
eu: Bistaratu

en: Display:
eu: Pantaila:

en: Displays
eu: Bistaratu

en: Do _not show this message again
eu: E_z bistarazi mezu hau berriz

en: Do not wait for a window manager on startup
eu: Ez itxoin leiho kudeatzailerik abiaraztean

en: Do nothing
eu: Ez egin ezer

en: Do you want to delete the display profile '%s'?
eu: Ezabatu nahi duzu '%s' bistaratze-profila?

en: Double
eu: Bikoitza

en: Double Click
eu: Klik bikoitza

en: Drag and Drop
eu: Arrastatu eta jaregin

en: Duratio_n:
eu: Iraupe_na::

en: Edge scrolling
eu: Ertz korritzea

en: Edit Property
eu: Editatu propietatea

en: Edit keyboard settings and application shortcuts
eu: Editatu teklatu ezarpenak eta aplikazio lasterbideak

en: Edit selected property
eu: Editatu hautatutako propietatea

en: Empty
eu: Hutsik

en: Enable
eu: Gaitu

en: Enable _event sounds
eu: Gaitu g_ertaera soinuak

en: Enable color management for %s
eu: Gaitu kolore kudeaketa %s-rentzat

en: Enable e_ditable accelerators
eu: Gaitu bizkortzaile e_ditagarriak

en: Enable header bars in dialo_gs
eu: Goiburu barrak gaitu leihotxoetan

en: Enable hori_zontal scrolling
eu: Gaitu korritze hori_zontala

en: Enable input feedbac_k sounds
eu: Gaitu sa_rrera atzeraelikadura soinuak

en: Enable or disable event sounds globally (requires "Canberra" support)
eu: Gaitu edo desgaitu gertaera soinuak osotasunean ("Camberra" onarpena beharrezkoa)

en: Enable the selected profile
eu: Gaitu hautatuta dagoen profila

en: Enlightened Terminal Emulator
eu: Enlightened terminal emuladorea

en: Enter the command you want to trigger with a shortcut.
eu: Idatzi laster-marka baten bidez abiarazi nahi duzun komandoa.

en: Epiphany Web Browser
eu: Epiphany web nabigatzailea

en: Event sounds
eu: Gertaera soinuak

en: Executable Files
eu: Fitxategi exekutagarriak

en: Extend
eu: Hedatu

en: Extend down
eu: Hedatu behera

en: Extend left
eu: Hedatu ezkerrera

en: Extend right
eu: Hedatu eskuinera

en: Extend to the right
eu: Zabaldu eskuinera

en: Extend up
eu: Hedatu gora

en: Failed to add new application "%s"
eu: Huts "%s" aplikazio berria gehitzean.

en: Failed to connect to xfconf daemon. Reason: %s
eu: Huts xfconf deabrura konektatzean. Arrazoia: %s

en: Failed to create temporary directory
eu: Huts aldiroko direktorioa sortzean

en: Failed to display Xfwm4 Settings
eu: Ezin izan da Xfwm4 Ezarpenak erakutsi

en: Failed to execute default File Manager
eu: Huts lehenetsiriko fitxategi kudeatzailea exekutatzean

en: Failed to execute default Mail Reader
eu: Huts lehenetsiriko posta bezeroa exekutatzean

en: Failed to execute default Terminal Emulator
eu: Huts lehenetsiriko terminal emuladorea exekutatzean

en: Failed to execute default Web Browser
eu: Huts lehenetsiriko web nabigatzailea exekutatzean

en: Failed to extract archive
eu: Huts fitxategiak artxibotik ateratzean

en: Failed to install theme
eu: Huts gaia instalatzean

en: Failed to launch shortcut "%s"
eu: Huts "%s" laster-marka abiaraztean.

en: Failed to open %s for writing
eu: Ezin da %s fitxategia idazketarako ireki

en: Failed to set application "%s" for mime type "%s".
eu: Huts "%s" aplikazioa "%s" MIME motarentzat ezartzerakoan.

en: Failed to set default File Manager
eu: Huts lehenetsiriko fitxategi kudeatzailea ezartzerakoan

en: Failed to set default Mail Reader
eu: Huts lehenetsiriko posta bezeroa ezartzerakoan

en: Failed to set default Terminal Emulator
eu: Huts lehenetsiriko terminal emuladorea ezartzerakoan

en: Failed to set default Web Browser
eu: Huts lehenetsiriko web nabigatzailea ezartzerakoan

en: File Manager
eu: Fitxategi kudeatzailea

en: File is too large, installation aborted
eu: Fitxategia handiegia da, instalazioa bertan behera uzten

en: Find Cursor
eu: Bilatu kurtsorea

en: First try to automatically enable a profile:
eu: Lehenbizi saiatu profil bat automatikoki gaitzen:

en: Font quality on a TFT or LCD screen can be greatly improved by choosing the correct sub-pixel order of the screen
eu: TFT edo LCD pantailetako letra-tipo kalitatea asko hobetu daiteke pantailan dagokion azpi-pixel orden zuzena hautatuaz

en: Fork to the background
eu: Banandu atzealdera

en: Full
eu: Osoa

en: GNOME Terminal
eu: GNOME terminala

en: Galeon Web Browser
eu: Galeon web nabigatzailea

en: General
eu: Orokorra

en: Graphical Settings Manager for Xfce
eu: Xfce ezarpen kudeatzaile grafikoa

en: Graphical settings editor for Xfconf
eu: Xfconf-ren ezarpen editore grafikoa

en: Half (left-handed)
eu: Erdia (ezkerrarekin)

en: Hintin_g:
eu: Hintin_g-a:

en: Horizontal
eu: Horizontala

en: Horizontal and Vertical
eu: Horizontala eta bertikala

en: Icons
eu: Ikonoak

en: If selected, keyboard shortcuts for menu items can be changed by hovering the mouse over the menu item and pressing the new key combination for the shortcut
eu: Hautaturik badago menu elementuen teklatu lasterbideak aldatu egin daitezke sagua menu elementuaren gainean ipini eta lasterbide berriaren tekla nahasketa sakatuaz

en: If you don't update the profile your changes will be lost upon restarting your session or disconnecting or connecting a display.
eu: Profila eguneratzen ez baduzu, zure aldaketak galdu egingo dira saioa berrabiaraztean edo pantaila bat deskonektatzean edo konektatzean.

en: Import color profile files (*.icc)
eu: Inportatu kolore profil fitxategiak (.icc)

en: Improve keyboard and mouse accessibility
eu: Gaitu teklatu eta sagu erabilerraztasuna

en: Install %s theme
eu: %s estiloa instalatu

en: Integer
eu: Osokoa

en: Invalid helper type "%s"
eu: "%s" laguntzaile mota baliogabea

en: Inverted
eu: Alderantzikatuta

en: K_eystroke delay:
eu: Tekla-sakatz_e atzerapena:

en: Keep this configuration
eu: Mantendu konfigurazio hau

en: Key_board layout
eu: T_eklatu ingurunea

en: Keyboa_rd
eu: Tekla_tua

en: Keyboard
eu: Teklatua

en: Keyboard layout selection
eu: Teklatu ingurune hautaketa

en: Konqueror Web Browser
eu: Konqueror web nabigatzailea

en: Laptop
eu: Eramangarria

en: Laptop Screen
eu: Eramangarriaren pantaila

en: Launch the default helper of TYPE with the optional PARAMETER, where TYPE is one of the following values.
eu: Abiarazi MOTA laguntzailea aukerako PARAMETRO honez, non MOTA hauetako balio bat izan daitekeen.

en: Layout
eu: Diseinua

en: Le_ft-handed
eu: _Ezkerrarekin

en: Left
eu: Ezkerrean

en: Links Text Browser
eu: Links testu nabigatzailea

en: Locked
eu: Blokeatuta

en: Lynx Text Browser
eu: Lynx testu nabigatzailea

en: MIME Type
eu: MIME mota

en: Ma_ximum speed:
eu: Gehiene_zko abiadura:

en: Mail Reader
eu: Posta bezeroa

en: Many fonts contain information that provides extra hints as to how best draw the font; pick whichever looks best according to personal preference
eu: Letra-tipo askok letra-tipoa hobe marrazteko gomendioez hornitzen dute, hautatu zure hobespen pertsonaletara gehien gerturatzen dena

en: Medium
eu: Tartekoa

en: Menus and Buttons
eu: Menuak eta botoiak

en: Minimal interface to set up an external output
eu: Kanpo irteera konfiguratzeko interfaze minimoa

en: Mirror
eu: Ispilatu

en: Mirror Displays
eu: Ispilu pantailak

en: Mirror Screens
eu: Pantaila Ispilua

en: Model:
eu: Modeloa:

en: Monitor
eu: Monitorea

en: Monitor %s
eu: %s monitorea

[ctx: Monitor vendor]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Mouse (relative)
eu: Sagua (erlatiboa)

en: Mouse Emulation
eu: Sagu emulazioa

en: Mouse and Touchpad
eu: Sagua eta Touchpada

en: Move currently selected item down by one row
eu: Mugitu hautaturik dagoen elementua lerro bat behera

en: Move currently selected item up by one row
eu: Mugitu hautaturik dagoen elementua lerro bat gora

en: Mozilla Browser
eu: Mozilla nabigatzailea

en: Mozilla Mail
eu: Mozilla posta

en: Never
eu: Inoiz

en: New Property
eu: Propietate berria

en: New property
eu: Propietate berria

en: No
eu: Ez

en: No AT-SPI provider was found on your system
eu: Ez da AT-SPI hornitzailerik aurkitu zure sisteman

en: No application selected
eu: Ez da aplikaziorik hautatu

en: No command specified
eu: Ez da komandoa ezarri

en: No helper defined for "%s".
eu: Ez dago laguntzailerik definituta "%s"(e)rako.

en: None
eu: Bat ere ez

en: None (right-handed)
eu: Batez (eskuinarekin)

en: None available
eu: Batez erabilgarri

en: Not a valid theme package
eu: Ez da itxura pakete balioduna

en: Notifications
eu: Jakinarazpenak

en: Once a display profile is deleted it cannot be restored.
eu: Bistaratze-profil bat ezabatutakoan, ezin da berreskuratu.

en: Only %s (1)
eu: Bakarrik %s (1)

en: Only %s (2)
eu: Bakarrik %s (2)

en: Only Display 1
eu: 1 pantaila bakarrik

en: Only Display 2
eu: 2 pantaila bakarrik

en: Only supported on some mice (mostly Logitech) and requires driver support. On supported devices makes scrolling more precise.
eu: Sagu batzuetan onartzen da soilik (gehienak Logitech) eta driver-a behar da. Onartutako gailuetan desplazamendua zehatzagoa bihurtzen du.

en: Open
eu: Ireki

en: Open <i>%s</i> and other files of type "%s" with:
eu: Ireki <i>%s</i> eta "%s" motako fitxategiak honekin:

en: Open <i>%s</i>, other files of type "%s", and %d other selected MIME type with: | Open <i>%s</i>, other files of type "%s", and %d other selected MIME types with:
eu[0]: Ireki <i>%s</i>, "%s" motako beste fitxategiak, eta hautatutako beste MIME mota %d honekin:
eu[1]: Ireki <i>%s</i>, "%s" motako beste fitxategiak, eta hautatutako beste %d MIME mota honekin:

en: Open with...
eu: Ireki honekin...

en: Opera Browser
eu: Opera nabigatzailea

en: Other Applications
eu: Beste aplikazioak

en: Override the detected monitor resolution if fonts look too large or too small
eu: Gainidatzi atzemandako monitore erresoluzioa letra-tipoak handiegi edo txikiegi ikusten badira

en: PCMan File Manager
eu: PCM fitxategi kudeatzailea

en: PCManFM-Qt File Manager
eu: PCManFM-Qt Fitxategi kudeatzailea

en: Pen (absolute)
eu: Arkatza (absolutua)

en: Perl Scripts
eu: Perl script-ak

en: Please choose your preferred File Manager
    now and click OK to proceed.
eu: Mesedez hobetsiriko fitxategi kudeatzailea ezarri
    eta ados sakatu aurrera jarraitzeko.

en: Please choose your preferred Mail Reader
    now and click OK to proceed.
eu: Mesedez hobetsiriko posta bezeroa ezarri
    eta Ados sakatu aurrera jarraitzeko.

en: Please choose your preferred Terminal
    Emulator now and click OK to proceed.
eu: Mesedez hobetsiriko terminal emuladorea ezarri
    eta Ados sakatu aurrera jarraitzeko.

en: Please choose your preferred Web
    Browser now and click OK to proceed.
eu: Mesedez hobetsiriko web nabigatzailea ezarri
    eta Ados sakatu aurrera jarraitzeko.

en: Please report bugs to <%s>.
eu: Programa-erroreen berri eman <%s>-ra.

en: Pointer Speed
eu: Markatzaile abiadura

en: Press left mouse button to change the selected application.
eu: Saguaren eskuineko botoia sakatu aplikazioa aldatzeko.

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Primary Display:
eu: Pantaila nagusia:

en: Print version information and exit
eu: Bertsio argibideak inprimatu eta irten

en: Printer
eu: Inrpimagailua

[ctx: Profile quality]
en: High Quality
eu: Kalitate altua

[ctx: Profile quality]
en: Low Quality
eu: Kalitate baxua

[ctx: Profile quality]
en: Medium Quality
eu: Kalitate ertaina

en: Property
eu: Propietatea

en: Property names can only include the ASCII characters A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' and '>', as well as '/' as a separator
eu: Propietate izenek A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' eta '>' ASCII karaktereak eta '/' bereizle gisa bakarrik eduki dezakete

en: Property names cannot end with a '/' character
eu: Propietate izenak ezin dira '/' karaktereaz amaitu

en: Property names cannot have two or more consecutive '/' characters
eu: Propietate izenek zin dute '/' baino gehiago jarraian eduki

en: Property names must start with a '/' character
eu: Propietate izenak '/' karaktereaz hasi behar dira

en: Python Scripts
eu: Python script-ak

en: Query the default helper of TYPE, where TYPE is one of the following values.
eu: Kontsultatu MOTA laguntzaile lehenestia, non MOTA hurrengo balioetako bat den.

en: Question
eu: Galdera

en: R_epeat interval:
eu: Errepikapen aldia:

en: R_esolution:
eu: B_ereizmena:

en: Read your email
eu: Irakurri zure posta

en: Recommended Applications
eu: Gomendatutako aplikazioak

en: Ref_lection:
eu: Is_lada:

en: Refresh
eu: Freskatu

en: Refresh _rate:
eu: Freskatze _tasa:

en: Rendering
eu: Errendatzea

en: Repe_at speed:
eu: Errepikatze _abiadura :

en: Replace running xsettings daemon (if any)
eu: Ordeztu martxan dagoen xsettings deabrua (balego)

en: Reset selected property
eu: Berrezarri hautatutako propietatea

en: Reset to Default
eu: Berrezarri lehenetsian

en: Reset to Defaults
eu: Berrezarri lehenetsian

en: Reset to _Defaults
eu: Berrezarri lehenetsia_n

en: Resetting a channel will permanently remove those custom settings.
eu: Kanal bat berrezartzean pertsonalizazioak betirako galduko dira.

en: Resetting a property will permanently remove those custom settings.
eu: Propietate bat berrezartzean betirako galtzen dira pertsonalizatutako ezarpenak.

en: Resolution:
eu: Erresoluzioa:

en: Restore num l_ock state on startup
eu: Berrezarri zenb bl_ok egoera abiaraztean

en: Restore the previous configuration
eu: Aurreko konfigurazioa berreskuratu

en: Reverse scroll d_irection
eu: Alde_rantzizko korritze norantza

en: Ri_ght-handed
eu: _Eskuinarekin

en: Right
eu: Eskuinean

en: Ro_tation:
eu: Birake_ta:

en: Rodent File Manager
eu: Rodent fitxategi kudeatzailea

en: Ruby Scripts
eu: Ruby script-ak

en: SOCKET ID
eu: SOCKET IDa

en: Save
eu: Gorde

en: Scanner
eu: Eskanerra

en: Scrolling
eu: Korritzea

en: Scrolling _mode:
eu: Korritzea modua_:

en: Select Application
eu: Hautatu aplikazioa

en: Select ICC Profile File
eu: Aukeratu ICC kolore profil fitxategia

en: Select a default font
eu: Hautatu lehenetsitako letra-tipoa

en: Select a default monospace font
eu: Aukeratu lehenetsitako monospace letra-tipoa

en: Select a monitor to change its properties; drag it to rearrange its placement.
eu: Hautatu monitore bat propietateak aldatzeko; arrastatu kokapena berrantolatzeko.

en: Select an Application
eu: Hautatu aplikazio bat

en: Select application
eu: Hautatu aplikazioa

en: Select command
eu: Hautatu komandoa

en: Selected output not disabled
eu: Hautatutako irteera ez da desgaitu

en: Sensitivit_y:
eu: _Sentikortasuna:

en: Set color profiles
eu: Ezarri kolore profilak

en: Set matching <a href="xfwm4-settings:">Xfwm4 theme</a> if there is one
eu: Ezarri <a href="xfwm4-settings:">Xfwm4 itxura</a>rekin bat datorrena, baten bat badago

en: Set the acceleration and sensitivity for the selected device to the default values
eu: Ezarri hautatutako gailuaren azelerazio eta abiadura muga lehenetsitako balioetara

en: Setti_ngs
eu: Ezarpe_nak

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Settings Editor
eu: Ezarpen editorea

en: Settings Manager
eu: Ezarpen kudeatzailea

en: Settings dialog to show
eu: Erakutsiko den ezarpen elkarrizketa

en: Settings manager socket
eu: Ezarpen kudeatzaile socketa

en: Shell Scripts
eu: Shell script-ak

en: Shortcut
eu: Lasterbidea

en: Shortcut Command
eu: Lasterbide komandoa

en: Shortcut:
eu: Lasterbidea:

en: Show _blinking
eu: Ikusi _keinuak

en: Show detailed information about the selected profile
eu: Erakutsi aukeratutako profilaren informazio zehatza

en: Show dialog
eu: Leihoa erakutsi

en: Show images in _menus
eu: Ikusi irudiak _menuetan

en: Show images on _buttons
eu: Ikusi irudiak _botoietan

en: Show location of pointer on keypress
eu: Erakuslearen kokapena erakutsi tekla bat sakatzean

en: Show popup windows to identify displays
eu: Erakutsi popup leihoak pantailak identifikatzaileko

en: Size
eu: Tamaina

en: Slight
eu: Arina

en: Slow Keys
eu: Tekla geldoak

en: Slow keys
eu: Tekla geldoak

en: Slow keys are disabled
eu: Tekla geldoak desgaiturik daude

en: Slow keys are enabled
eu: Tekla geldoak gaiturik daude

en: Specify the application you want to use
    as default File Manager for Xfce:
eu: Xfce-ren lehenetsiriko fitxategi kudeatzaile bezala erabili
    nahi duzun aplikazioa zehaztu:

en: Specify the application you want to use
    as default Mail Reader for Xfce:
eu: Xfce-ren lehenetsiriko posta bezero bezala erabili
    nahi duzun aplikazioa zehaztu:

en: Specify the application you want to use
    as default Terminal Emulator for Xfce:
eu: Xfce-ren lehenetsiriko terminal emuladore bezala erabili
    nahi duzun aplikazioa zehaztu:

en: Specify the application you want to use
    as default Web Browser for Xfce:
eu: Xfce-ren lehenetsiriko nabigatzaile bezala erabili
    nahi duzun aplikazioa zehaztu:

en: Specify whether icons should be displayed next to items in menus
eu: Zehaztu ikonoak ikusiko diren elementuen ondoan menuetan

en: Specify whether icons should be displayed next to text in buttons
eu: Zehaztu ikonoak ikusiko diren testuen ondoan menuetan

en: Specify whether mouse clicks and other user input will cause event sounds to play
eu: Zehaztu sagu klik-ek edo beste erabiltzaile sarrerek gertaera soinuak erreproduzitzea eragingo duen ala ez

en: Specify whether or not the text cursor blinks
eu: Hautatu kurtsoreak keinu egien duen ala ez

en: St_yle
eu: Es_tiloa

en: Standard Space
eu: Espazio estandarra

en: Start With Session
eu: Hasi saioarekin

en: Status
eu: Egoera

en: Sticky Keys
eu: Tekla itsaskorrak

en: Sticky keys
eu: Tekla itsaskorrak

en: Sticky keys are disabled
eu: Tekla itsaskorrak desgaiturik daude

en: Sticky keys are enabled
eu: Tekla itsaskorrak gaiturik daude

en: String
eu: Katea

en: Sub-_pixel order:
eu: Azpi-_pixel ordena:

en: Supported ICC profiles
eu: ICC profil bateragarriak

en: TYPE [PARAMETER]
eu: MOTA [PARAMETROA]

en: Tab_let
eu: Tableta

en: Tap touchpad to clic_k
eu: Jo touchpada _klikatzeko

en: Television
eu: Telebista

en: Terminal Emulator
eu: Terminal emuladorea

en: Test Profile
eu: Testu profila

en: Test profile:
eu: Testu profila:

en: Text
eu: Testua

en: Text next to icons
eu: Testua ikonoen alboan

en: Text under icons
eu: testua ikonoen azpian

en: Th_reshold:
eu: Mu_ga:

en: The Xfce Settings Daemon
eu: Xfce ezarpen deabrua

en: The Xfce development team. All rights reserved.
eu: Xfce garapen taldea. Eskubide guztiak erreserbatuta.

en: The amount of time, in milliseconds, required between keystrokes
eu: Tekla sakatzeen artean beharreko denbora, milisegundotan

en: The amount of time, in milliseconds, that must elapse before a keystroke will be accepted
eu: Tekla sakatze bat onartu aurretik igaro behar den denbora, milisegundotan.

en: The command may not be empty.
eu: Komandoa ezin da hutsik egon

en: The default File Manager will be used to browse the contents of folders.
eu: Lehenetsiriko fitxategi kudeatzailea karpeten edukiak arakatzeko erabiliko da.

en: The default Mail Reader will be used to compose emails when you click on email addresses.
eu: Lehenetsiriko posta bezeroa eposta helbide batean klikatzerakoan mezu bat sortzeko erabiliko da.

en: The default Terminal Emulator will be used to run commands that require a CLI environment.
eu: Lehenetsiriko terminal emuladorea CLI ingurunea behar duten komandoak abiarazteko erabiliko da.

en: The default Web Browser will be used to open hyperlinks and display help contents.
eu: Lehenetsiriko web nabigatzailea estekak ireki eta laguntza bistaratzeko erabiliko da.

en: The delay, in milliseconds, between successive blinks of the cursor
eu: Denbora, milisegundutan, kurtsorearen jarraituko keinuen artean

en: The factor at which the pointer's speed will increase as the mouse is moved
eu: Sagua mugitzean markatzailearen abiadura handituko den faktorea

en: The following TYPEs are supported for the --launch and --query commands:
    
      WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
eu: Hurrengo MOTAk onartzen dira --launch eta --query komandoetarako:
    
      WebBrowser       - Hobetsiriko web nabigatzailea.
      MailReader       - Hobetsiriko posta bezeroa.
      FileManager      - Hobetsiriko fitxategi kudeatzailea.
      TerminalEmulator - Hobetsiriko terminal emuladorea.

en: The last active output must not be disabled, the system would be unusable.
eu: Azken irteera aktiboa ezin da desgaitu, sistema erabilezina geratuko zen.

en: The maximum pointer speed after acceleration
eu: Gehienezko markatzaile abiadura azelerazioaren ondoren

en: The mouse pointer cannot move farther than this distance between two clicks for them to be considered a double click
eu: Saguaren markatzailea ezi da distantzia hau baino gehiago mugitu bi klikatzeren artean hauek klik-bikoitz bezala hartzeko

en: The number of pixels the pointer must move before a drag operation will start
eu: Arrastatze ekintza abiarazi aurretik markatzailea mugitu behar den pixel kopurua

en: The number of pixels the pointer must move in a short time before it starts accelerating
eu: Bizkortzen hasi aurretik markatzailea mugitu behar den pixel kopurua

en: The previous configuration will be restored in <b>%i seconds</b> if you do not reply to this question.
eu: Aurreko konfigurazioa berreskuratuko da <b>%i segundotan</b> erantzuten ez baduzu

en: The previous configuration will be restored in <b>10 seconds</b> if you do not reply to this question.
eu: Aurreko konfigurazioa berreskuratuko da <b>10 segundotan</b> erantzuten ez baduzu.

en: The primary display can be configured to show:
eu: Pantaila nagusia hurrengoa erakusteko konfiguratu daiteke:

en: The ramp used to reach maximum pointer speed
eu: Gehienezko markatzaile abiadura lortzeko erabiliko den malda

en: The rate at which keystrokes are generated while a key is pressed
eu: Tekla bat sakatzean tekla-sakatzeak sortuko diren tasa

en: The root element ('/') is not a valid property name
eu: Erro elementua ('/') ez da propietate izen erabilgarri bat

en: The system defaults will be restored next time you log in.
eu: Sistema lehenespenak berrezarriko dira saio hasten duzun hurrengoan.

en: The time, in milliseconds, before a pressed key begins repeating
eu: Denbora, milisegundotan, tekla sakatua egotean errepikatzen hasteko

en: The time, in milliseconds, between repeated motion events
eu: Errepikatutako mugimendu gertaeren arteko denbora milisegundotan

en: The time, in milliseconds, between the initial key press and first repeated motion event
eu: Hasierako tekla sakatzea eta lehenengo errepikatutako mugimendu gertaeren arteko denbora milisegundotan

en: The time, in milliseconds, to get to maximum speed
eu: Abiadura handiena lortzeko denbora, milisegundotan

en: This font will be used as the default font used when drawing user interface text
eu: Letra-tipo hau erabiliko da Lehenetsitako letra-tipoa gisa erabiltzaile interfaze testu bat erakustean

en: This font will be used as the default monospace font, for example by terminal emulators.
eu: Letra-tipo hau aurrez zehaztutako monospace letra-tipo gisa erabiliko da, adibidez, terminal-emuladoretan.

en: This will remove your custom mime-association and restore the system-wide default.
eu: Honek zure pertsonalizatutako mime-lotura ezabatu eta sistemaren lehenespena berrezarriko du.

en: This will reset all shortcuts to their default values. Do you really want to do this?
eu: Honek laster-tekla guztiak bere lehenetsiriko balioetara ezarriko ditu. Benetan hau egin nahi duzula?

en: Ti_me:
eu: De_nbora:

en: To help prevent accidental keystrokes, slow keys requires that a key is held for a certain minimum amount of time before the keystroke will be accepted.
eu: Teklak nahi gabe sakatzea ekiditeko, tekla motelek denbora jakin batez sakatuta egon behar dute pultsazioa onartu orduko.

en: To help prevent accidental multiple keystrokes, bounce keys imposes a minimum delay between keystrokes.
eu: Teklak asko batera nahi gabe sakatzea ekiditeko, errebote-teklek pultsazioen arteko gutxieneko atzerapena ezartzen dute.

en: Toggles between adaptive and flat acceleration profile. Adaptive takes the current speed of the device into account when deciding on acceleration. Custom acceleration profile is not supported via xfce4-settings.
eu: Azelerazio egokitzailearen eta lauaren artean aldatzen du. Egokitzaileak gailuaren uneko abiadura kontuan hartzen du azelerazioa erabakitzerakoan. Azelerazio profil pertsonalizatua ez dago baimenduta xfce4-settings bitartez.

en: Trac_king mode:
eu: S_egimendu modua:

en: Two mouse clicks in less than this length of time (in milliseconds) will be considered a double click
eu: Klik bikoitza bezala erabiltzeko bi klik-en arteko denbora tarte handiena (milisegundotan)

en: Two-finger scrolling
eu: Bi _hatzeko korritzea

en: Type
eu: Mota

en: Type '%s --help' for usage.
eu: Idatzi '%s --help' erabilerarentzat.

en: Typing Settings
eu: Idazte ezarpenak

en: Unable to initialize GTK+.
eu: Ezinda GTK+ abiarazi.

en: Unable to launch the proprietary driver settings
eu: Ezin dira kontrolatzaile propietarioen ezarpenak abiarazi

en: Unable to query the version of the RandR extension being used
eu: Ezin da erabiltzen ari den RandR hedapen bertsioa galdezkatu

en: Unable to start "%s"
eu: Ezin da"%s" abiarazi

en: Unable to start the Xfce Display Settings
eu: Ezin da Xfce pantaila ezarpenak ireki

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Unknown format, only archives and directories are supported
eu: Formatu ezezaguna, fitxategi eta direktorioak bakarrik onartzen dira

en: Unsigned Int
eu: Sinatu-gabeko int

en: Unsigned Int64
eu: Sinatu-gabeko int64

en: Update Display Profile
eu: Eguneratu pantaila-profila

en: Update an existing profile.
eu: Eguneratu dagoen profila.

en: Update changed display profile '%s'?
eu: Aldatu den '%s' bistaratze-profila eguneratu?

en: Use _bounce keys
eu: Erabili tekla e_rrepikapena

en: Use _startup notification
eu: Erabili _abiarazte berri-ematea

en: Use a c_ustom command:
eu: Erabili pertsonalizat_utako komandoa

en: Use a custom application which is not included in the above list.
eu: Beheko zerrendan ez dagoen aplikazio pertsonalizatu bat aukeratu.

en: Use a custom command for an application that is not available from the above application list.
eu: Erabili pertsonalizatutako komando bat behekoz zerrendan agertzen ez de aplikazio batentzat.

en: Use bottom areas as left, middle or right buttons
eu: Erabili beheko aldea ezkerreko, erdiko edo eskuineko botoiak bezala

en: Use slow _keys
eu: Erabili te_kla geldoak

en: Use the command line
eu: Erabili komando lerroa

en: User Set
eu: Erabiltzaile ezarpenak

en: Value
eu: Balioa

en: Variant
eu: Aldagaia

en: Vendor:
eu: Saltzailea:

en: Version information
eu: Bertsio argibideak

en: Vertical
eu: Bertikala

en: Vertical BGR
eu: BGR bertikala

en: Vertical RGB
eu: RGB bertikala

en: W3M Text Browser
eu: W3M testu nabigatzailea

en: Warning
eu: Abisua

en: Warning: this icon theme has no cache file. You can create this by running <i>gtk-update-icon-cache -f -t %s/</i> in a terminal emulator.
eu: Kontuz : ikono gai honek ez du cache fitxategirik. Berau sor dezakezu <i>gtk-update-icon-cache %s/</i>terminal emulatzaile batean exekutatuz.

en: Warning: this icon theme is incomplete. It only provides a base set of icons from which other themes can inherit.
eu: Abisua: ikono-gai hau osatu gabe dago. Beste gai batzuen oinordeko diren ikonoen oinarrizko multzo bat baino ez du eskaintzen.

en: Warning: this icon theme is incomplete. Some icons will be missing.
eu: Abisua: ikono-gai hau osatu gabe dago. Ikono batzuk faltako dira.

en: Web Browser
eu: Web nabigatzailea

en: Webcam
eu: Web-kamera

en: When a display is connected
eu: Pantaila bat konektatzen denean

en: When a display is connected:
eu: Pantaila bat konektatzen denean:

en: When a display is disconnected
eu: Pantaila bat deskonektatzen denean

en: When enabled, modifier keys (such as Control, Alt, and Shift) do not need to be held down (they can be pressed and then released) when multiple keys would normally need to be pressed at the same time.
eu: Aktibatzen denean, aldatze teklak (hala nola, Control, Alt eta Shift) ez dira sakatuta mantendu behar (sakatu egin daitezke, eta, gero, askatu) tekla anitz aldi berean sakatu behar direnean.

en: When enabled, the mouse pointer can be controlled using the keyboard number pad.
eu: Gaituta dagoenean, saguaren erakuslea zenbakizko teklatua erabiliz kontrola daiteke.

en: When enabled, the session manager will start the required applications for screen readers and magnifiers.
eu: Gaituta dagoenean, saio-administratzailea pantaila-irakurleentzat eta luparentzat behar diren aplikazioak hasiko ditu.

en: When selected, modifier keys (such as Control, Alt, and Shift) will remain locked in the pressed state until pressed again
eu: Hautaturik dagoenean, aldatze teklak (Kontrol, Alt eta Shift bezalakoak)  sakaturik blokeatuko dira berriz sakatu arte

en: When selected, pressing and holding down a key emits the same character over and over again
eu: Hautaturik dagoenean, tekla bat sakatu eta mantenduaz karaktere berdina behin eta berriz sortuko du

en: When selected, the "sticky keys" feature will be disabled if two keys are pressed simultaneously
eu: Hautaturik dagoenean, tekla itsaskor ezaugarria desgaitu egingo da bi tekla batera sakatzean

en: When selected, the mouse pointer can be controlled using the keyboard number pad
eu: Hautaturik dagoenean sagu markatzailea zenbakizko teklatuaren bidez kontrolatu daiteke

en: When selected, the scroll wheel will work in the opposite direction
eu: Hautaturik dagoenean saguaren gurpilak alderantzizko norantzan funtzionatuko du

en: When selected, the touchpad will be disabled when the keyboard is being used
eu: Hautaturik dagoenean touchpada desgaitu egingo da teklatua erabiltzen den bitartean.

en: Workspace %d
eu: %d idazmahaia

en: X Terminal
eu: X terminala

en: Xfce Panel
eu: Xfce panela

en: Xfce Settings Daemon
eu: Xfce ezarpen deabrua

en: Xfce Terminal
eu: Xfce Terminala

en: Xfe File Manager
eu: Xfce Fitxategi kudeatzailea

en: Yes
eu: Bai

en: Your compositor does not seem to support the wlr-output-management protocol
eu: Zure konpositoreak ez du wlr-output-management protokoloa baimentzen antza

en: _Acceleration delay:
eu: _Azelerazio atzerapena:

en: _Add
eu: _Gehitu

en: _Advanced
eu: _Aurreratua

en: _Behavior
eu: _Portaera

en: _Browse...
eu: _Arakatu...

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Close
eu: _Itxi

en: _Devices
eu: _Gailuak

en: _Edit
eu: _Editatu

en: _Enable anti-aliasing
eu: Gaitu _anti-aliasing-a

en: _Enable assistive technologies
eu: _Gaitu laguntza teknologiak

en: _Enable key repeat
eu: _Gaitu tekla errepikatzea

en: _Filter:
eu: _Iragazkia:

en: _Fonts
eu: _Letra-tipoak

en: _General
eu: _Orokorra

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Icons
eu: _Ikonoak

en: _Import
eu: _Inportatu

en: _Keyboard model
eu: _Teklatu modeloa

en: _Layout
eu: _Diseinua

en: _Lock sticky keys
eu: _Blokeatu tekla itsaskorrak

en: _Mirror displays
eu: _Ispilu pantailak

en: _Monitor
eu: _Monitorea

en: _Mouse
eu: _Sagua

en: _OK
eu: _ADOS

en: _Open
eu: _Ireki

en: _Other...
eu: _Besteak...

en: _Others
eu: _Besteak

en: _Property:
eu: _Propietatea:

en: _Remove
eu: _Ezabatu

en: _Repeat delay:
eu: _Errepikatze atzerapena:

en: _Reset
eu: Be_rrezarri

en: _Reset Channel
eu: Be_rrezarri kanala

en: _Reset to Defaults
eu: _Berrezarri lehenespenak

en: _Rotation:
eu: Bi_raketa:

en: _Scale:
eu: _Eskala:

en: _Test area:
eu: _Testu eremua:

en: _Theme
eu: _Gaia

en: _Type:
eu: Mo_ta:

en: _Update
eu: _Eguneratu

en: _Update '%s'
eu: _Eguneratu '%s'

en: _Use mouse emulation
eu: _Erabili sagu emulazioa

en: _Use sticky keys
eu: _Erabili tekla itsaskorrak

en: _Utilities
eu: _Lanabesak

en: _Value:
eu: _Balioa:

en: _Window Scaling
eu: _Leiho eskala

en: assistive;technologies;keys;sticky;bounce;emulation;screen readers;magnifiers;a11y;i18n;l10n;AT-SPI;ATK;impairment;
eu: asistentzia;teknologiak;teklak;itsaskorrak;errebote;emulazioa;pantaila irakurgailuak;lupak;a11y;i18n;l10n;AT-SPI;ATK;desgaitasunak;

en: color;settings;management;display;monitors;printers;webcams;scanners;
eu: kolorea;ezarpenak;kudeaketa;bistaratzea;monitoreak;inprimagailuak;web-kamerak;eskanerrak;

en: control;panel;center;system;settings;personalize;hardware;
eu: kontrola;panela;zentratua;sistema;ezarpenak;pertsonalizatu;hardware;

en: display;settings;screen;resolution;refresh;rate;rotation;external;projectors;monitors;LCD;CRT;HiDPI;
eu: bistaratzea;ezarpenak;pantaila;erresoluzioa;freskatu;ratioa;errotazioa;proiektoreak;monitoreak;LCD;CRT;HiDPI;

en: email;mail;inbox;message;communication;
eu: posta elektronikoa;posta elektronikoa;sarrera-ontzia;mezua;komunikazioa;

en: file;manager;explorer;browse;filesystem;directory;folder;xfce;
eu: fitxategia;kudeatzailea;esploratu;arakatzailea;fitxategi-sistema;direktorioa;karpeta;xfce;

en: file;type;extension;association;open with;web browser;mail reader;file manager;terminal emulator;
eu: fitxategia;mota;luzapena;lotura;ireki honekin;web nabigatzailea;posta bezeroa;fitxategi kudeatzailea;terminal emuladorea;

en: internet;web;browser;surf;explore;xfce;
eu: internet;web;arakatzailea;surfeatu;esploratu;xfce;

en: msec
eu: mseg

en: numlock;keyboard;layout;shortcuts;
eu: numlock;teklatua;bistaratzeak;lasterbideak;

en: pixels/sec
eu: pixel/seg

en: registry;regedit;configuration file;
eu: erregistroa;regedit;konfigurazio fitxategia;

en: reset
eu: berrezarri

en: settings;buttons;scroll;direction;pointer;speed;double click;theme;wheel;
eu: ezarpenak;botoiak;korritzea;morantza;markatzailea;abiadrua;klik bikoitza;gaia;gurpila;

en: settings;daemon;xfce;configuration;preferences;system;manage;
eu: ezarpenak;daemon;xfce;konfigurazioa;lehenespenak;sistema;kudeatu;

en: start monitoring channel "%s"
eu: hasi "%s" kanala kontrolatzen

en: terminal;command line;shell;console;xfce;
eu: terminala;komando lerroa;shell;konsola;xfce;

en: themes;user interface;styles;icons;fonts;anti-aliasing;hinting;sub-pixel;subpixel;rendering;ClearType;DPI;RGB;BGR;menu accelerators;keyboard shortcuts;event;sounds;window scaling;HiDPI;Retina display;
eu: itxurak;erabiltzaile interfazeak;estiloak;ikonoak;letra motak;anti-aliasing;hinting;sub-pixel;subpixel;errenderizazioa;ClearType;DPI;RGB;BGR;menu bizkortzaileak;teklatu lasterbideak;gertaera;soinuak;leiho eskalatzea;HiDPI;Retina display;
