Xfdesktop - en to eu translation catalogue (292 entries)

en:     Desktop File Icons:  %s
eu: Mahaigaineko fitxategi-ikonoak: %s

en:     Desktop Icons:       %s
eu: Mahaigaineko ikonoak: %s

en:     Desktop Menu:        %s
eu: Mahaigaineko menua: %s

en: %A at %X
eu: %A-ean %X-etan

en: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
eu: %s
    Tamaina: %s
    Azken eraldaketa: %s

en: %x at %X
eu: %x-ean %X-etan

en: (not mounted)
eu: (ez muntatuta)

en: (unknown)
eu: (ezezaguna)

en: <b>%s</b>
    Type: %s
    Size: %s
eu: <b>%s</b>
    Mota: %s
    Tamaina: %s

en: <b>Appearance</b>
eu: <b>Itxura</b>

en: <b>Desktop Menu</b>
eu: <b>Mahaigaineko menua</b>

en: <b>Window List Menu</b>
eu: <b>Leiho zerrenda menua</b>

en: A desktop file icon error occurred
eu: Mahaigaineko fitxategi-ikonoaren errore bat gertatu da

en: A normal file with the same name already exists. Please delete or rename it.
eu: Dagoeneko badago izen berdineko fitxategi arrunt bat. Mesedez ezabatu edo berrizendatu ezazu.

en: A_rrange Icons
eu: Ikonoak antolatu

en: Activate _Primary Menu
eu: Aktibatu _Menu Nagusia

en: Activate _Secondary Menu
eu: Aktibatu _Bigarren Menua

en: Advance to the next wallpaper on the current workspace
eu: Joan uneko laneko areako hurrengo horma-paperera

en: Amount of time before a different background is selected.
eu: Beste atzealde bat hautatua izan baino lehen pasatuko den denbora kopurua.

en: Apply
eu: Ezarri

en: Apply to all _workspaces
eu: Aplikatu _laneko area guztiei

en: Arrange Desktop _Icons
eu: _Ordenatu mahaigaineko ikonoak

en: Arrange Icons
eu: Antolatu Ikonoak

en: Arrange icons
eu: Ikonoak ordenatu

en: Automatically arrange all the icons on the desktop
eu: Antolatu mahaigaineko ikonoak automatikoki

en: Automatically select a different background from the current directory.
eu: Automatikoki atzealde ezberdin bat hautatu oraingo direktoriotik.

en: B_utton:
eu: B_otoia:

en: Behavior
eu: Portaera

en: Bottom Left Horizontal
eu: Beheko ezkerreko horizontala

en: Bottom Left Vertical
eu: Beheko ezkerreko bertikala

en: Bottom Right Horizontal
eu: Beheko eskuineko horizontala

en: Bottom Right Vertical
eu: Beheko eskuineko bertikala

en: Build options:
eu: Eraikitze aukerak:

en: Built with GTK+ %d.%d.%d, linked with GTK+ %d.%d.%d.
eu: GTK+ %d.%d.%d erabiliaz eraikia, GTK+ %d.%d.%d-rekin lotua.

en: C_olor:
eu: K_olorea:

en: C_reate
eu: So_rtu

en: Cannot convert filename "%s" to the local encoding
eu: Ezin da "%s" fitxategi izena kodeketa lokalera bihurtu

en: Cause xfdesktop to quit
eu: xfdesktop ixtea eragin

en: Centered
eu: Erdian

en: Change the _background
eu: Aldatu atzeko _planoa

en: Choose the folder to select wallpapers from.
eu: Aukeratu karpeta bertatik horma-paperak hautatzeko.

en: Control
eu: Kontrol

en: Copy _Here
eu: _Kopiatu hona

en: Could not create a new file
eu: Ezin da fitxategi berria sortu

en: Could not create a new folder
eu: Ezin izan da karpeta berria sortu

en: Could not create the desktop folder "%s"
eu: Ezin izan da mahaigaineko "%s" karpeta sortu

en: Could not empty the trash
eu: Ezin da zakarrontzia hustu

en: Create Document from template "%s"
eu: "%s" txantiloitik dokumentua sortu

en: Create File Error
eu: Fitxategi sortze errorea

en: Create New Folder
eu: Karpeta berria sortu

en: Create _Document
eu: Sortu _dokumentua

en: Create _Folder
eu: Sortu _Karpeta

en: Create _Folder...
eu: Sortu _karpeta

en: Create _Launcher...
eu: Sortu _abiarazlea...

en: Create _URL Link...
eu: Sortu _URL lotura...

en: Cu_t
eu: Ebaki

en: Cycle Next Background
eu: Banandu atzealdera

en: Default Icons
eu: Ikono lehenetsiak

en: Delete Error
eu: Ezabatze errorea

en: Desktop
eu: Mahaigaina

en: Desktop Folder Error
eu: Mahaigaineko karpeta errorea

en: Desktop Settings
eu: Mahaigain ezarpenak

en: Desktop _Icons
eu: Mahaigain ikonoak

en: Desktop _Settings...
eu: Mahaigainaren _ezarpenak

en: Devices
eu: Gailuak

en: Disable debug messages
eu: Arazketa-mezuak desgaitu

en: Display version information
eu: Bistarazi bertsio argibideak

en: Do _not ask me again
eu: Ez galdetu _niri berriz

en: Do not wait for a window manager on startup
eu: Ez itxoin leiho kudeatzailerik abiaraztean

en: Drop Failure
eu: Erortzen uzteak huts egin du

en: Edit _Launcher
eu: Editatu _Abiarazlea

en: Eject Failed
eu: Huts egin du egoztean

en: Eject Finished
eu: Egoztea osatuta

en: Ejecting device
eu: Gailua egozten

en: Enable debug messages
eu: Gaitu arazketa-mezuak

en: Enter the name:
eu: Sartu izena:

en: Error
eu: Errorea

en: Failed to eject "%s"
eu: Huts egin du "%s" egoztean

en: Failed to load the desktop folder
eu: Huts mahaigaineko karpeta kargatzerakoan

en: Failed to mount "%s"
eu: Huts "%s" muntatzerakoan:

en: Failed to run "%s"
eu: Huts "%s" abiaraztean:

en: Failed to save dropped file to '%s'
eu: Ezin izan da gordetako fitxategia '%s'-n gorde

en: File Icons
eu: Fitxategien ikonoak

en: File Properties Error
eu: Fitxategi propietate errorea

en: File System
eu: Fitxategi sistema

en: File/Launcher icons are not enabled. You can enable them from the "Desktop Icons" tab.
eu: Fitxategi/Abiarazlearen ikonoak ez daude gaituta. "Mahaigaineko ikonoak" fitxatik gaitu ditzakezu.

en: File/launcher icons
eu: Fitx/abiarazle ikonoak

en: Fixed Disks and Drives
eu: Disko finkoak eta unitateak

en: Fo_nt size:
eu: Letra-tamaina:

en: Font co_lor:
eu: Letraren Kolorea:

en: General
eu: Orokorra

en: Home
eu: Etxea

en: Horizontal gradient
eu: Gradiente horizontala

en: Icon _size:
eu: Ikono _tamaina:

en: Icon _type:
eu: Ikono _mota:

en: Icons
eu: Ikonoak

en: Image files
eu: Irudi-fitxategiak

en: Image selection is unavailable while the image style is set to None.
eu: Irudiak hautatzea ez dago eskuragarri irudi estiloa "Bat ere ez" bezala ezarrita dagoenean.

en: Include applications menu on _desktop right click
eu: Aplikazioen menua gehitu mahaigainean eskuineko botoiaz klikatzerakoan

en: Label bac_kground color:
eu: Atzeko planoaren kolorearen etiketa:

en: Launch Error
eu: Errorea abiaraztean

en: Left
eu: Ezker

en: List windows on a_ll workspaces
eu: Zerrendatu leihoak lan-eremu guztietan

en: Middle
eu: Erdian

en: Minimized application icons
eu: Txikituriko aplikazio ikonoak

en: Mo_difier:
eu: Al_datzailea:

en: Mo_ve to Trash
eu: _Bota zakarrontzira

en: Modi_fier:
eu: Aldatzai_lea:

en: Monitors
eu: Monitoreak

en: Mount Failed
eu: Huts muntatzerakoan

en: Move this dialog to the display and workspace you want to edit the settings for.
eu: Eraman elkarrizketa-koadro hau ezarpenak editatu nahi dizkiozun pantaila eta laneko areara.

en: Move this dialog to the display you want to edit the settings for.
eu: Eraman elkarrizketa-koadro hau ezarpenak editatu nahi dizkiozun pantailara.

en: Move this dialog to the workspace you want to edit the settings for.
eu: Eraman elkarrizketa-koadro hau ezarpenak editatu nahi dizkiozun laneko areara.

en: Name: %s
    Type: %s
    Mounted at: %s
    Size: %s
    Free Space: %s
eu: Izena: %s
    Mota: %s
    Muntatuta: %s
    Neurria: %s
    Leku librea: %s

en: Name: %s
    Type: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
eu: Izena: %s
    Mota: %s
    Tamaina: %s
    Azkenengoz aldatuta: %s

en: Network Shares
eu: Sare partekatzeak

en: New Empty File
eu: Fitxategi huts berria

en: New Folder
eu: Karpeta berria

en: No templates installed
eu: Ez dago txantiloirik instalaturik

en: None
eu: Bat ere ez

en: None of the icons selected support being renamed.
eu: Hautatutako ikonoetako bat ere ez du onartzen berrizendatua izatea.

en: Ope_n With
eu: Ireki Honekin

en: Ope_n With Other Application
eu: Ireki beste aplikazio batekin

en: Ope_n With Other Application...
eu: Ireki beste aplikazio batekin...

en: Open With "%s"
eu: "%s"-(re)kin Ireki

en: Open _Filesystem
eu: Ireki _fitxategi-sistema

en: Open _Home
eu: Ireki _Karpeta Nagusia

en: Open _Trash
eu: Ireki _Zakarrontzia

en: Other Devices
eu: Beste gailuak

en: Paste Into Folder
eu: Itsatsi karpetan

en: Paste _Into Folder
eu: Itsatsi _Karpetan

en: Placement _direction:
eu: Kokapen norabidea:

en: Please report bugs to <%s>.
eu: Programa-erroreen berri <%s>(e)n eman.

en: Pop up the menu (at the current mouse position)
eu: Menua bistarazi (saguaren kokalekuan)

en: Pop up the window list (at the current mouse position)
eu: Leiho zerrenda bistarazi (saguaren kokalekuan)

en: Quit
eu: Itxi

en: Randomly selects another image from the same directory when the wallpaper is to cycle.
eu: Direktorio bereko ausazko beste irudi bat hautatzen du atzealdea zikloan aldatzera doanean.

en: Reload all settings
eu: Ezarpen guztiak birkargatu

en: Removable Disks and Drives
eu: Disko eta unitate aldagarriak

en: Removable Volume
eu: Gailu erauzgarria

en: Rename Error
eu: Berrizendatze errorea

en: Right
eu: Eskuin

en: SOCKET ID
eu: SOCKET IDa

en: Safely _Remove Volume
eu: Kendu Bolumena modu seguruan

en: Scaled
eu: Eskalatua

en: Select First Color
eu: Hautatu lehen kolorea

en: Select Second Color
eu: Hautatu bigarren kolorea

en: Select _All
eu: Hautatu _Denak

en: Select a Directory
eu: Direktorio bat hautatu

en: Select this option to display preview-able files on the desktop as automatically generated thumbnail icons.
eu: Hautatu aukera hau fitxategi aurreikusgarriak mahaigainean automatikoki sortutako koadro txiki bezala bistaratzeko.

en: Set Defa_ult Application...
eu: Ezarri Aplikazio Lehenetsia...

en: Set desktop background and menu and icon behavior
eu: Ezarri mahaigaineko atzeko planoa, menua eta ikonoaren portaera

en: Settings manager socket
eu: Ezarpen kudeatzaile socketa

en: Sh_ow application icons in menu
eu: Iku_si aplikazio ikonoak menuan

en: Show "Delete" option in file context menu
eu: Erakutsi "Ezabatu" aukera fitxategiaren testuinguru-menuan

en: Show _Hidden Files
eu: Bistarazi _ezkutatutako fitxategiak

en: Show _application icons in menu
eu: Ikusi _aplikazio ikonoak menuan

en: Show _window list menu on desktop middle click
eu: Ikusi lei_ho zerrenda menua mahaigaina erdiko botoiaz klikatzean

en: Show a section listing all _urgent windows on other workspaces
eu: Erakutsi beste lan-eremuetako premiazko leiho guztiak zerrendatzen dituen atal bat

en: Show a_dd and remove workspace options in list
eu: Erakutsi _gehitu eta kendu laneko areak aukerak zerrendan

en: Show confirmation dialog before arran_ging icons
eu: Erakutsi berrespen-koadroa ikonoak antolatu aurretik

en: Show hidden files on the desktop
eu: Erakutsi ezkutuko fitxategiak mahaigainean

en: Show icon toolt_ips. Size:
eu: Erakutsi ikonoen argibideak. Tamaina:

en: Show icons only on _primary display
eu: Erakutsi ikonoak pantaila nagusian soilik

en: Show s_ticky windows only in active workspace
eu: Erakutsi _atxikituriko leihoak laneko area aktiboan bakarrik

en: Show t_humbnails
eu: Ikusi a_rgazkitxoak

en: Show workspace _names in list
eu: Erakutsi laneko areen _izenak zerrendan

en: Single click to _activate items
eu: Egin klik bakarra elementuak aktibatzeko

en: Size of the tooltip preview image.
eu: Tresna-informazioaren aurrebistaren irudiaren tamaina.

en: Solid color
eu: Kolore solidoa

en: Spanning Screens
eu: Pantailak hedatu

en: Spanning screens
eu: Hedatu pantailak

en: Specifies the "right" or "bottom" color of the gradient.
eu: Gradientearen "eskuineko" edo "beheko" kolorea ezartzen du.

en: Specifies the solid color, or the "left" or "top" color of the gradient.
eu: Gradientearen kolore solidoa, edo "eskuineko" edo "beheko" kolorea ezartzen du.

en: Specify how often the background will change.
eu: Atzealdea zenbatero aldatuko den zehaztu.

en: Specify how the image will be resized to fit the screen.
eu: Zehaztu pantailara doitzeko irudia tamainaz nola aldatuko den.

en: Specify the style of the color drawn behind the backdrop image.
eu: Zehaztu idazpaper irudiaren atzean margotuko den kolorearen estiloa.

en: St_yle:
eu: Est_iloa:

en: Stop the _Multi-Disk Drive
eu: Gelditu Disko Anitzeko Unitatea

en: Stretched
eu: Luzatua

en: The Xfce development team. All rights reserved.
eu: Xfce garapen taldea. Eskubide guztiak erreserbaturik.

en: The application chooser could not be opened
eu: Aplikazio hautatzailea ezin da ireki.

en: The device "%s" has been safely removed from the system.
eu: "%s" gailua sistematik ziurtasunez kendu da.

en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
eu: "%s" gailua egotzia izango da. Honek denbora bat behar dezake

en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
eu: Sistema "%s" gailua desmuntatzen ari da. Mesedez ez gailua kendu edo deskonektatu

en: The file could not be opened
eu: Fitxategia ezin izan da ireki

en: The file could not be renamed
eu: Ezin da fitxategia berrizendatu

en: The file properties dialog could not be opened
eu: Ezin da fitxategi propietate leihoa  ezin da ireki.

en: The file transfer could not be performed
eu: Ezin izan da fitxategi transferentzia burutu

en: The files could not be renamed
eu: Fitxategiak ezin izan dira berrizendatu

en: The folder could not be opened
eu: Ezin da karpeta ireki

en: The requested operation could not be completed
eu: Eskatutako operazioa ezin izan da burutu

en: The selected files could not be deleted
eu: Ezin dira hautatutako fitxategiak ezabatu

en: The selected files could not be moved to the trash
eu: Ezin dira hautatutako fitxategiak zaborrontzira mugitu

en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
eu: Kendu al aurretik "%s" gailuan idatzi behar diren datuak daude. Mesedez ez gailua kendu edo deskonektatu

en: This feature requires a file manager service to be present (such as the one supplied by Thunar).
eu: Ezaugarri honek fitxategi kudeaketa zerbitzu bat instalaturik egotea behar du (Thunar-ek duena bezalakoa)

en: This feature requires a trash service to be present (such as the one supplied by Thunar).
eu: Ezaugarri honek zaborrontzi zerbitzu bat instalaturik egotea behar du (Thunar-ek duena bezalakoa)

en: This is %s version %s, running on Xfce %s.
eu: Hau %s %s bertsioa da, Xfce %s -en abiarazia.

en: This will reorder all desktop items and place them on different screen positions.
    Are you sure?
eu: Honek mahaigaineko elementu guztiak berrantolatuko ditu eta pantailaren leku ezberdinetan kokatuko ditu.
    Ziur al zaude?

en: Tiled
eu: Mosaikoa

en: Today at %X
eu: Gaur %X-etan

en: Top Left Horizontal
eu: Goiko ezkerreko horizontala

en: Top Left Vertical
eu: Goiko ezkerreko bertikala

en: Top Right Horizontal
eu: Goiko eskuineko horizontala

en: Top Right Vertical
eu: Goiko eskuineko bertikala

en: Transfer Error
eu: Transferentzia errorea

en: Transparent
eu: Gardena

en: Trash
eu: Zakarrontzia

en: Trash Error
eu: Zakarrontzi errorea

en: Trash contains %d items
eu: Zaborrontziak %d elementu ditu

en: Trash contains one item
eu: Zaborrontziak elementu bat du

en: Trash is empty
eu: Zaborrontzia hutsik dago

en: Type '%s --help' for usage.
eu: Idatzi '%s --help' erabilerarako.

en: U_nselect All
eu: Deshautatu fitxategi guztiak

en: Un_minimize Window
eu: Minimizatu Leihoa

en: Unable to contact settings server
eu: Ezin da ezarpen zerbitzaria konektatu

en: Unable to create new file "%1$s" from template file "%2$s": %3$s
eu: Ezin izan da "%1$s" fitxategi berria sortu "%2$s" txantiloi-fitxategitik: %3$s

en: Unable to create new folder "%1$s": %2$s
eu: Ezin izan da "%1$s" karpeta berria sortu: %2$s

en: Unable to launch "%s":
eu: Ezin da "%s" abiarazi:

en: Unable to launch "exo-desktop-item-edit", which is required to create and edit launchers and links on the desktop.
eu: Ezin da "exo-desktop-item-edit" abiarazi. Beharrezkoa da mahaigainean abiarazleak eta  loturak sortu eta editatzeko.

en: Unable to load images from folder "%s"
eu: Ezin izan da "%s" karpetatik irudiak kargatu

en: Unknown
eu: (ezezaguna)

en: Unmount Finished
eu: Desmuntatzea osatua

en: Unmounting device
eu: Gailua desmuntatzen

en: Use _submenus for the windows in each workspace
eu: Erabili a_zpimenuak laneko area bakoitzeko leihoentzako

en: Version information
eu: Bertsio argibideak

en: Vertical gradient
eu: Gradiente bertikala

en: Wallpaper for %s
eu: %s(r)en horma-papera

en: Wallpaper for %s on Monitor %d
eu: %s horma-papera %d monitorean

en: Wallpaper for %s on Monitor %d (%s)
eu: %s horma-papera %d monitorean (%s)

en: Wallpaper for Monitor %d
eu: %d monitorearen horma-papera

en: Wallpaper for Monitor %d (%s)
eu: %d monitorearen horma-papera (%s)

en: Wallpaper for my desktop
eu: Nire mahaigainaren horma-papera

en: Window Icons
eu: Leihoen Ikonoak

en: Window List
eu: Leiho zerrenda

en: Would you like to arrange all existing
    icons according to the selected orientation?
eu: Ikono guztiak hautatutako orientazioaren
    arabera antolatu nahi dituzu?

en: Would you like to assign an existing desktop icon layout to monitor <b>%s</b>?
eu: Lehendik dagoen mahaigaineko ikonoen diseinua esleitu nahi al duzu <b>%s</b> monitoreari?

en: Writing data to device
eu: Datuak gailuan idazten

en: Yesterday at %X
eu: Atzo %X-etan

en: Zoomed
eu: Haunditua

en: _Activate Icon
eu: _Aktibatu Ikonoa

en: _Applications
eu: _Aplikazioak

en: _Arrange folders before files
eu: _Antolatu karpetak fitxategien aurretik

en: _Background
eu: Atzeko _planoa:

en: _Button:
eu: _Botoia:

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Close
eu: _Itxi

en: _Close Window
eu: _Itxi leihoa

en: _Copy
eu: _=Kopiatu

en: _Delete
eu: _Ezabatu

en: _Disconnect Volume
eu: Bolumena _deskonektatu

en: _Edit desktop menu
eu: _Editatu mahaigaineko menua

en: _Eject Volume
eu: Egotzi Bolumena

en: _Empty File
eu: Fitxategi _hutsa

en: _Empty Trash
eu: _Hustu zakarrontzia

en: _Execute
eu: _Abiarazi

en: _File/Launcher Icons
eu: _Fitxategi/abiarazlearen ikonoak

en: _Folder:
eu: _Karpeta:

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Keyboard Shortcuts
eu: _Teklatuko lasterbideak

en: _Link Here
eu: _Lotu hona

en: _Lock Volume
eu: Bolumena b_lokeatu

en: _Menus
eu: _Menuak

en: _Mount Volume
eu: _Muntatu bolumena

en: _Move Here
eu: _Mugitu hona

en: _Next Background
eu: Hurrengo atzealdea

en: _OK
eu: _ADOS

en: _Open
eu: _Ireki

en: _Open All
eu: _Ireki dena

en: _Open With "%s"
eu: "%s"-(re)kin _Ireki

en: _Open all
eu: _Ireki dena

en: _Open in New Window
eu: _Ireki leiho berrian

en: _Paste
eu: Itsasi

en: _Properties
eu: _Propietateak

en: _Properties...
eu: _Propietateak...

en: _Random Order
eu: _Ausazko ordena

en: _Reload
eu: _Birkargatu

en: _Rename
eu: Berrizendatu

en: _Rename...
eu: Be_rrizendatu...

en: _Run Program...
eu: Exekutatu programa...

en: _Toggle Cursor Icon
eu: _Txandakatu Kursorearen Ikonoa

en: _Underline text on hover
eu: Azpimarratu testua sagua gainetik pasatzerakoan

en: _Unmount Volume
eu: _Desmuntatu bolumena

en: at start up
eu: abioan

en: chronologically
eu: kronologikoki

en: disabled
eu: ezgaiturik

en: enabled
eu: gaiturik

en: every day
eu: egunero

en: every hour
eu: orduero

en: in hours:
eu: ordutan:

en: in minutes:
eu: minututan:

en: in seconds:
eu: segundotan:
