Pidgin - en to ga translation catalogue (3052 entries)

en: 	S_ystem messages
ga: Tea_chtaireachtaí Córais

en: 	_Only when someone says your username
ga: 	_Nuair a deir duine éigin d'ainm úsáideora amháin

en: 
    
    Message from Farsight:
ga: 
    
    Teachtaireacht ó Farsight:

en: 
    %s has stopped typing
ga: 
    Stop %s clóscríobh

en: 
    %s is typing...
ga: 
     Tá %s ag clóscríobh...

en: 
    <b>Buddy Note</b>: %s
ga: 
    <b>Nóta Carad</b>: %s

en: 
    <b>Description:</b>
ga: 
    <b>Cur Síos:</b>

en: 
    <b>Occupants:</b> %d
ga: 
    <b>Líon daoine:</b> %d

en: 
    <b>Topic:</b> %s
ga: 
    <b>Ábhar:</b> %s

en: 
    Fetching TinyURL...
ga: 
    TinyURL á Fháil...

en: 
    Last Seen: %s ago
ga: 
    Feicthe: %s ó shin

en: 
    Your Preferred Contact Methods
ga: 
    Do Rogha Modhanna Teagmhála

en:  <i>(identified)</i>
ga:  <i>(aitheanta)</i>

en: "%s" is currently offline. Do you want to save the rest of the messages in a pounce and automatically send them when "%s" logs back in?
ga: Tá "%s" as líne faoi láthair. An bhfuil fonn ort an chuid eile de na teachtaireachtaí a shábháil i bhforrán agus iad a sheoladh go huathoibríoch nuair a bheidh "%s" ar líne arís?

en: "Attention" Name Color
ga: Dath Teachtaireachta "Aire"

en: $(^Name) is released under the GNU General Public License (GPL). The license is provided here for information purposes only. $_CLICK
ga: Cuirtear $(^Name) ar fáil de réir coinníollacha an GPL (GNU General Public License). Soláthraíonn cóip den cheadúnas anseo mar eolas duit amháin. $_CLICK

en: %d account was disabled because you signed on from another location: | %d accounts were disabled because you signed on from another location:
ga[0]: Díchumasaíodh %d chuntas mar gur logáil tú isteach ó shuíomh eile:
ga[1]: Díchumasaíodh %d chuntas mar gur logáil tú isteach ó shuíomh eile:
ga[2]: Díchumasaíodh %d chuntas mar gur logáil tú isteach ó shuíomh eile:
ga[3]: Díchumasaíodh %d gcuntas mar gur logáil tú isteach ó shuíomh eile:
ga[4]: Díchumasaíodh %d cuntas mar gur logáil tú isteach ó shuíomh eile:

en: %d day | %d days
ga[0]: %d lá
ga[1]: %d lá
ga[2]: %d lá
ga[3]: %d lá
ga[4]: %d lá

en: %d hour | %d hours
ga[0]: %d uair
ga[1]: %d uair
ga[2]: %d huaire
ga[3]: %d n-uaire
ga[4]: %d uair

en: %d minute | %d minutes
ga[0]: %d nóiméad
ga[1]: %d nóiméad
ga[2]: %d nóiméad
ga[3]: %d nóiméad
ga[4]: %d nóiméad

en: %d person in room | %d people in room
ga[0]: %d duine sa seomra
ga[1]: %d dhuine sa seomra
ga[2]: %d dhuine sa seomra
ga[3]: %d nduine sa seomra
ga[4]: %d duine sa seomra

en: %d second | %d seconds
ga[0]: %d soicind
ga[1]: %d shoicind
ga[2]: %d shoicind
ga[3]: %d soicind
ga[4]: %d soicind

en: %d unread message from %s
     | %d unread messages from %s
ga[0]: %d teachtaireacht ó %s gan léamh
ga[1]: %d theachtaireacht ó %s gan léamh
ga[2]: %d theachtaireacht ó %s gan léamh
ga[3]: %d dteachtaireacht ó %s gan léamh
ga[4]: %d teachtaireacht ó %s gan léamh

en: %s
    
    Finch will not attempt to reconnect the account until you correct the error and re-enable the account.
ga: %s
    
    Ní dhéanfaidh Finch iarracht an cuntas a athcheangal go dtí go gceartóidh tú an earráid agus an cuntas a athchumasú.

en: %s
    Usage: %s [OPTION]...
    
      -c, --config=DIR    use DIR for config files
      -d, --debug         print debugging messages to stderr
      -h, --help          display this help and exit
      -n, --nologin       don't automatically login
      -v, --version       display the current version and exit
ga: %s
    Úsáid: %s [ROGHA]...
    
      -c, --config=CLN    úsáid CLN le haghaidh comhaid chumraíochta
      -d, --debug         teachtaireachtaí dífhabhtaithe go stderr
      -h, --help          taispeáin an chabhair seo agus scoir
      -n, --nologin       ná logáil isteach go huathoibríoch
      -v, --version       taispeáin an leagan agus scoir

en: %s %s has segfaulted and attempted to dump a core file.
    This is a bug in the software and has happened through
    no fault of your own.
    
    If you can reproduce the crash, please notify the developers
    by reporting a bug at:
    %ssimpleticket/
    
    Please make sure to specify what you were doing at the time
    and post the backtrace from the core file.  If you do not know
    how to get the backtrace, please read the instructions at
    %swiki/GetABacktrace
ga: Chlis ar %s %s agus rinne sé iarracht córdhumpa a scríobh.
    Is fabht sa mbogearra é seo agus is orainne atá
    an milleán ar fad.
    
    Más féidir leat an fhadhb a tháirgeadh arís, téigh i dteagmháil
    leis na forbróirí trí thuairisc a dhéanamh anseo:
    %ssimpleticket/
    
    Bí cinnte go ndeir tú céard a bhí ar siúl agat ag an am
    agus cuir an cúl-lorg ón gcórdhumpa san áireamh. Mura bhfuil
    a fhios agat conas cúl-lorg a chruthú, léigh na treoracha anseo:
    %swiki/GetABacktrace

en: %s %s. Try `%s -h' for more information.
ga: %s %s. Úsáid `%s -h' chun tuilleadh eolais a fháil.

en: %s (%s) changed status from %s to %s
ga: D'athraigh %s (%s) a stádas ó %s go %s

en: %s (%s) has %d new message. | %s (%s) has %d new messages.
ga[0]: Tá %3$d teachtaireacht nua ag %1$s (%2$s).
ga[1]: Tá %3$d theachtaireacht nua ag %1$s (%2$s).
ga[2]: Tá %3$d theachtaireacht nua ag %1$s (%2$s).
ga[3]: Tá %3$d dteachtaireacht nua ag %1$s (%2$s).
ga[4]: Tá %3$d teachtaireacht nua ag %1$s (%2$s).

en: %s (%s) is no longer %s
ga: Níl %s (%s) %s a thuilleadh

en: %s (%s) is now %s
ga: Tá %s (%s) %s anois

en: %s Build Information
ga: %s: Eolas Tógála

en: %s Developer Information
ga: %s: Eolas le haghaidh Forbróirí

en: %s Plugin Information
ga: %s: Eolas faoi Bhreiseáin

en: %s Translator Information
ga: %s: Eolas le haghaidh Aistritheoirí

en: %s [<I>%s</I>] entered the room.
ga: Tháinig %s [<I>%s</I>] isteach sa seomra.

en: %s ago
ga: %s ó shin

en: %s appears to be offline and did not receive the message that you just sent.
ga: Dealraíonn sé go bhfuil %s as líne agus ní bhfuair sé/sí an teachtaireacht a sheol tú anois beag.

en: %s became idle
ga: Tá %s díomhaoin anois

en: %s became unidle
ga: Níl %s díomhaoin a thuilleadh

en: %s cancelled the file transfer
ga: Chealaigh %s aistriú an chomhaid

en: %s cancelled the transfer of %s
ga: Chealaigh %s aistriú %s

en: %s cannot transfer a folder. You will need to send the files within individually.
ga: Ní féidir le %s fillteán a aistriú. Ní mór duit na comhaid laistigh de a sheoladh ceann ar cheann.

en: %s disabled
ga: %s díchumasaithe

en: %s disconnected
ga: %s dícheangailte

en: %s disconnected.
ga: %s dícheangailte.

en: %s encountered errors migrating your settings from %s to %s. Please investigate and complete the migration by hand. Please report this error at http://developer.pidgin.im
ga: Bhí fadhbanna ag %s agus do chuid socruithe á aistriú ó %s go %s. Ba chóir duit an scéal a fhiosrú agus an t-aistriú a chur i gcrích de láimh. Déan tuairisc ar an earráid seo anseo: http://developer.pidgin.im

en: %s entered the room.
ga: Tháinig %s isteach sa seomra.

en: %s has %d new message. | %s has %d new messages.
ga[0]: Tá %2$d teachtaireacht nua ag %1$s.
ga[1]: Tá %2$d theachtaireacht nua ag %1$s.
ga[2]: Tá %2$d theachtaireacht nua ag %1$s.
ga[3]: Tá %2$d dteachtaireacht nua ag %1$s.
ga[4]: Tá %2$d teachtaireacht nua ag %1$s.

en: %s has become idle (%s)
ga: Tá %s díomhaoin anois (%s)

en: %s has become idle.
ga: Tá %s díomhaoin anois.

en: %s has been invited to this conversation.
ga: Tugadh cuireadh do %s páirt a ghlacadh sa chomhrá seo.

en: %s has buzzed you!
ga: Rinne %s scairt ort!

en: %s has changed the topic of <I>%s</I> to: %s
ga: D'athraigh %s an t-ábhar ar <I>%s</I> go: %s

en: %s has changed the topic to: %s
ga: D'athraigh %s an t-ábhar go: %s

en: %s has cleared the topic.
ga: Ghlan %s an t-ábhar.

en: %s has closed the conversation.
ga: Dhún %s an comhrá.

en: %s has gone away.
ga: Tá %s imithe anois.

en: %s has gone away. (%s)
ga: Tá %s imithe anois. (%s)

en: %s has invited %s to the chat room %s
ga: Thug %s cuireadh do %s chuig seomra comhrá %s

en: %s has invited %s to the chat room %s:
    %s
ga: Thug %s cuireadh do %s chuig seomra comhrá %s:
    %s

en: %s has left the conversation.
ga: D'fhág %s an comhrá.

en: %s has paused while typing to you (%s)
ga: Rinne %s moill le linn clóscríofa chugat (%s)

en: %s has presented the following certificate for just-this-once use:
ga: Chuir %s an teastas seo suas le húsáid an uair seo amháin:

en: %s has requested your attention!
ga: Ba mhaith le %s d'aird a tharraingt!

en: %s has returned from being away (%s)
ga: Tá %s ar ais tar éis a bheith amuigh (%s)

en: %s has returned from being idle (%s)
ga: Tá %s ar ais tar éis a bheith díomhaoin (%s)

en: %s has sent you a message. (%s)
ga: Sheol %s teachtaireacht chugat. (%s)

en: %s has set the topic to: %s
ga: Roghnaigh %s an t-ábhar: %s

en: %s has signed off (%s)
ga: Tá %s logáilte amach anois (%s)

en: %s has signed off.
ga: Logáil %s amach.

en: %s has signed on (%s)
ga: Tá %s logáilte isteach anois (%s)

en: %s has signed on.
ga: Logáil %s isteach.

en: %s has started typing to you (%s)
ga: Thosaigh %s clóscríobh chugat (%s)

en: %s has stopped typing to you (%s)
ga: Stop %s clóscríobh chugat (%s)

en: %s is a messaging client based on libpurple which is capable of connecting to multiple messaging services at once.  %s is written in C using GTK+.  %s is released, and may be modified and redistributed,  under the terms of the GPL version 2 (or later).  A copy of the GPL is distributed with %s.  %s is copyrighted by its contributors, a list of whom is also distributed with %s.  There is no warranty for %s.<BR><BR>
ga: Is cliant curtha teachtaireachtaí é %s atá bunaithe ar libpurple agus in ann ceangal le hiliomad seirbhísí teachtaireachtaí ag an am céanna. Tá %s scríofa in C le GTK+. Cuirtear %s ar fáil de réir coinníollacha an GPL (leagan 2 nó níos déanaí), agus is féidir é a athrú agus a scaipeadh de réir an cheadúnais sin. Tháinig cóip den GPL in éineacht le %s. Is le rannpháirtithe an tionscadail cóipcheart %s, agus tháinig liosta de na daoine sin le %s freisin. Níl aon bharánta ag %s.<BR><BR>

en: %s is no longer away.
ga: Tá %s ar ais anois.

en: %s is no longer idle.
ga: Níl %s díomhaoin a thuilleadh.

en: %s is not a regular file. Cowardly refusing to overwrite it.
ga: Ní gnáthchomhad é %s. Ní scríobhfar air ar eagla na heagla.

en: %s is not a valid color. See '/help msgcolor' for valid colors.
ga: Ní dath bailí é %s. Úsáid '/help msgcolor' chun na dathanna bailí a fheiceáil.

en: %s is not a valid filename.
ga: Ní ainm bailí é %s.

en: %s is not a valid message class. See '/help msgcolor' for valid message classes.
ga: Ní aicme bhailí theachtaireachta é %s. Úsáid '/help msgcolor' chun na haicmí bailí a fheiceáil.

en: %s is not a valid room handle
ga: ní hanla bailí seomra é %s

en: %s is not a valid room name
ga: Ní ainm bailí ar sheomra é %s

en: %s is not a valid server name
ga: Ní ainm bailí freastalaí é %s

en: %s is now known as %s
ga: Tugtar %2$s ar %1$s anois

en: %s is now known as %s.
ga: Tugtar %1$s ar %2$s anois.

en: %s is offering to send file %s
ga: Ba mhaith le %s comhad %s a sheoladh

en: %s is trying to start an unsupported media session type with you.
ga: Tá %s ag iarraidh seisiún a thosú leat trí chineál meán nach dtacaítear leis.

en: %s just signed off
ga: Tá %s tar éis logáil amach

en: %s just signed on
ga: Tá %s tar éis logáil isteach

en: %s left the room (%s).
ga: D'imigh %s an seomra (%s).

en: %s left the room.
ga: D'imigh %s an seomra.

en: %s may require plaintext authentication over an unencrypted connection.  Allow this and continue authentication?
ga: Seans go n-éilíonn %s fíordheimhniú gnáth-théacs thar cheangal neamhchriptithe. An bhfuil fonn ort é seo a cheadú?

en: %s requires %s, but it failed to unload.
ga: Teastaíonn %2$s %1$s, ach níorbh fhéidir é a luchtú.

en: %s requires plaintext authentication over an unencrypted connection.  Allow this and continue authentication?
ga: Éilíonn %s fíordheimhniú gnáth-théacs thar cheangal neamhchriptithe. An bhfuil fonn ort é seo a cheadú?

en: %s said your nick in %s
ga: Dúirt %s do leasainm i %s

en: %s sent a message in %s
ga: Sheol %s teachtaireacht i %s

en: %s sent message to whiteboard on %s channel. Would you like to open the whiteboard?
ga: Sheol %s teachtaireacht go dtí an clár bán ar chainéal %s. An bhfuil fonn ort é a oscailt?

en: %s sent message to whiteboard. Would you like to open the whiteboard?
ga: Sheol %s teachtaireacht go dtí an clár bán. An bhfuil fonn ort é a oscailt?

en: %s sent you a message
ga: Sheol %s teachtaireacht chugat

en: %s wants to send you %s (%s)
ga: Ba mhaith le %s %s a sheoladh chugat (%s)

en: %s wants to send you a file
ga: Ba mhaith le %s comhad a sheoladh chugat

en: %s will no longer be able to see your status updates.  Do you want to continue?
ga: Ní bheidh %s in ann do stádas a fheiceáil a thuilleadh. An bhfuil tú cinnte?

en: %s wishes to start a video session with you.
ga: Ba mhaith le %s seisiún físe a thosú leat.

en: %s wishes to start an audio session with you.
ga: Ba mhaith le %s seisiún fuaime a thosú leat.

en: %s wishes to start an audio/video session with you.
ga: Ba mhaith le %s seisiún fuaime/físe a thosú leat.

en: %s%s%s%s has made %s his or her buddy%s%s
ga: Chuir %s%s%s%s %s lena liosta cairde%s%s

en: %s%s%s%s wants to add %s to his or her buddy list%s%s
ga: Ba mhaith le %s%s%s%s %s a chur lena liosta cairde%s%s

en: %s%s%s%s wants to add you (%s) to his or her buddy list%s%s
ga: Ba mhaith le %s%s%s%s thú (%s) a chur lena liosta cairde%s%s

en: %s, %d hour | %s, %d hours
ga[0]: %s, %d uair
ga[1]: %s, %d uair
ga[2]: %s, %d huaire
ga[3]: %s, %d n-uaire
ga[4]: %s, %d uair

en: %s, %d minute | %s, %d minutes
ga[0]: %s, %d nóiméad
ga[1]: %s, %d nóiméad
ga[2]: %s, %d nóiméad
ga[3]: %s, %d nóiméad
ga[4]: %s, %d nóiméad

en: %s. Try `%s -h' for more information.
ga: %s. Bain triail as `%s -h' chun tuilleadh eolais a fháil.

en: (%s) %s <AUTO-REPLY>: %s
ga: (%s) %s <UATH-FHREAGRA>: %s

en: (Code %s)
ga: (Cód %s)

en: (Custom)
ga: (Saincheaptha)

en: (DOES NOT MATCH)
ga: (NÍ MHEAITSEÁLANN SÉ)

en: (Optional) A_lias:
ga: (Roghnach) _Leasainm:

en: (Optional) _Invite message:
ga: (Roghnach) _Cuireadh:

en: (Re-)Request authorization
ga: Iarr údarú (arís)

en: (There was an error converting this message.	 Check the 'Encoding' option in the Account Editor)
ga: (Tharla earráid agus an teachtaireacht seo á tiontú.	 Féach ar an rogha 'Ionchódú' in Eagarthóir an Chuntais)

en: (You probably forgot to 'make install'.)
ga: (Is dócha go ndearna tú dearmad 'make install' a dhéanamh.)

en: (default)
ga: (réamhshocrú)

en: (no topic set)
ga: (gan ábhar)

en: (none)
ga: (faic)

en: (self-signed)
ga: (féinsínithe)

en: +++ %s became idle
ga: +++ Tá %s díomhaoin anois

en: +++ %s became unidle
ga: +++ Níl %s díomhaoin a thuilleadh

en: +++ %s signed off
ga: +++ Logáil %s amach

en: +++ %s signed on
ga: +++ Logáil %s isteach

en: /Accounts
ga: /Cuntais

en: /Accounts/Manage Accounts
ga: /Cuntais/Bainistigh Cuntais

en: /Buddies/Add Buddy...
ga: /Cairde/Cuir Cara Leis...

en: /Buddies/Add C_hat...
ga: /Cairde/Cuir Com_hrá Leis...

en: /Buddies/Add Chat...
ga: /Cairde/Cuir Comhrá Leis...

en: /Buddies/Add Group...
ga: /Cairde/Cuir Grúpa Leis...

en: /Buddies/Add _Group...
ga: /Cairde/Cuir _Grúpa Leis...

en: /Buddies/Get User Info...
ga: /Cairde/Faigh Eolas faoi Úsáideoir...

en: /Buddies/Get User _Info...
ga: /Cairde/Faigh _Eolas faoi Úsáideoir...

en: /Buddies/Join a Chat...
ga: /Cairde/Glac Páirt i gComhrá...

en: /Buddies/Join a _Chat...
ga: /Cairde/Glac Páirt i g_Comhrá...

en: /Buddies/New Instant Message...
ga: /Cairde/Teachtaireacht Mheandarach Nua...

en: /Buddies/New Instant _Message...
ga: /Cairde/Teachtaireacht _Mheandarach Nua...

en: /Buddies/Sh_ow
ga: /Cairde/T_aispeáin

en: /Buddies/Show/Buddy Details
ga: /Cairde/Taispeáin/Mionsonraí Carad

en: /Buddies/Show/Buddy _Details
ga: /Cairde/Taispeáin/Mionsonraí _Carad

en: /Buddies/Show/Empty Groups
ga: /Cairde/Taispeáin/Grúpaí Folmha

en: /Buddies/Show/Idle Times
ga: /Cairde/Taispeáin/Aga Díomhaoin

en: /Buddies/Show/Idle _Times
ga: /Cairde/Taispeáin/A_ga Díomhaoin

en: /Buddies/Show/Offline Buddies
ga: /Cairde/Taispeáin/Cairde atá As Líne

en: /Buddies/Show/Protocol Icons
ga: /Cairde/Taispeáin/Deilbhíní Prótacail

en: /Buddies/Show/_Empty Groups
ga: /Cairde/Taispeáin/Grúpaí _Folmha

en: /Buddies/Show/_Offline Buddies
ga: /Cairde/Taispeáin/Cai_rde atá As Líne

en: /Buddies/Show/_Protocol Icons
ga: /Cairde/Taispeáin/Deilbhíní _Prótacail

en: /Buddies/Sort Buddies
ga: /Cairde/Sórtáil Cairde

en: /Buddies/View User _Log...
ga: /Cairde/Féach ar _Logchomhad an Úsáideora...

en: /Buddies/_Add Buddy...
ga: /Cairde/Cuir C_ara Leis...

en: /Buddies/_Quit
ga: /Cairde/_Scoir

en: /Buddies/_Sort Buddies
ga: /Cairde/_Sórtáil Cairde

en: /Conversation
ga: /Comhrá

en: /Conversation/Add Buddy Pounce...
ga: /Comhrá/Cuir Forrán Leis...

en: /Conversation/Add Buddy _Pounce...
ga: /Comhrá/Cuir _Forrán ar Chara Leis...

en: /Conversation/Add...
ga: /Comhrá/Cuir Leis...

en: /Conversation/Al_ias...
ga: /Comhrá/Leasa_inm...

en: /Conversation/Alias...
ga: /Comhrá/Leasainm...

en: /Conversation/Block...
ga: /Comhrá/Cuir Cosc...

en: /Conversation/Clea_r Scrollback
ga: /Comhrá/Gla_n Iarscrollú

en: /Conversation/Get Attention
ga: /Comhrá/Tarraing Aird

en: /Conversation/Get Info
ga: /Comhrá/Faigh Eolas

en: /Conversation/Get _Attention
ga: /Comhrá/Tarraing _Aird

en: /Conversation/In_vite...
ga: /Comhrá/_Tabhair Cuireadh...

en: /Conversation/Insert Imag_e...
ga: /Comhrá/Ionsáigh Í_omhá...

en: /Conversation/Insert Image...
ga: /Comhrá/Ionsáigh Íomhá...

en: /Conversation/Insert Lin_k...
ga: /Comhrá/Ionsáigh _Nasc...

en: /Conversation/Insert Link...
ga: /Comhrá/Ionsáigh Nasc...

en: /Conversation/Invite...
ga: /Comhrá/Tabhair Cuireadh...

en: /Conversation/Join a _Chat...
ga: /Comhrá/Glac Páirt i g_Comhrá...

en: /Conversation/M_edia
ga: /Comhrá/M_eáin

en: /Conversation/M_ore
ga: /Comhrá/T_uilleadh

en: /Conversation/Media/Audio Call
ga: /Comhrá/Meáin/Glao Fuaime

en: /Conversation/Media/Audio\/Video Call
ga: /Comhrá/Meáin/Glao Fuaime\/Físe

en: /Conversation/Media/Audio\/Video _Call
ga: /Comhrá/Meáin/_Glao Fuaime/Físe

en: /Conversation/Media/Video Call
ga: /Comhrá/Meáin/Glao Físe

en: /Conversation/Media/_Audio Call
ga: /Comhrá/Meáin/Gl_ao Fuaime

en: /Conversation/Media/_Video Call
ga: /Comhrá/Meáin/Glao _Físe

en: /Conversation/More
ga: /Comhrá/Tuilleadh

en: /Conversation/New Instant _Message...
ga: /Comhrá/Teachtaireacht _Mheandarach Nua...

en: /Conversation/Remove...
ga: /Comhrá/Bain...

en: /Conversation/Se_nd File...
ga: /Comhrá/S_eol Comhad...

en: /Conversation/Send File...
ga: /Comhrá/Seol Comhad...

en: /Conversation/Unblock...
ga: /Comhrá/Bain Cosc...

en: /Conversation/View Log
ga: /Comhrá/Féach ar Logchomhad

en: /Conversation/View _Log
ga: /Comhrá/Féach ar _Logchomhad

en: /Conversation/_Add...
ga: /Comhrá/_Cuir Leis...

en: /Conversation/_Block...
ga: /Comhrá/_Cuir Cosc...

en: /Conversation/_Close
ga: /Comhrá/_Dún

en: /Conversation/_Find...
ga: /Comhrá/_Aimsigh...

en: /Conversation/_Get Info
ga: /Comhrá/_Faigh Eolas

en: /Conversation/_Remove...
ga: /Comhrá/_Bain...

en: /Conversation/_Save As...
ga: /Comhrá/_Sábháil Mar...

en: /Conversation/_Unblock...
ga: /Comhrá/_Bain Cosc...

en: /Help/De_veloper Information
ga: /Cabhair/Eolas d'_Fhorbróirí

en: /Help/Online _Help
ga: /Cabhair/Cab_hair Ar Líne

en: /Help/_About
ga: /Cabhair/_Maidir Leis

en: /Help/_Build Information
ga: /Cabhair/_Eolas Tógála

en: /Help/_Debug Window
ga: /Cabhair/Fuinneog _Dhífhabhtaithe

en: /Help/_Plugin Information
ga: /Cabhair/Eolas faoi _Bhreiseáin

en: /Help/_Translator Information
ga: /Cabhair/Eolas d'_Aistritheoirí

en: /Options
ga: /Roghanna

en: /Options/Enable Logging
ga: /Roghanna/Cumasaigh Logáil

en: /Options/Enable Sounds
ga: /Roghanna/Cumasaigh Fuaimeanna

en: /Options/Enable _Logging
ga: /Roghanna/Cumasaigh _Logáil

en: /Options/Enable _Sounds
ga: /Roghanna/Cumasaigh _Fuaimeanna

en: /Options/Show Formatting Toolbars
ga: /Roghanna/Taispeáin Barraí Uirlisí Formáidithe

en: /Options/Show Formatting _Toolbars
ga: /Roghanna/_Taispeáin Barraí Uirlisí Formáidithe

en: /Options/Show Ti_mestamps
ga: /Roghanna/Taispeáin Sta_mpaí Ama

en: /Options/Show Timestamps
ga: /Roghanna/Taispeáin Stampaí Ama

en: /Tools
ga: /Uirlisí

en: /Tools/Buddy _Pounces
ga: /Uirlisí/Forráin ar _Chairde

en: /Tools/Custom Smile_ys
ga: /Uirlisí/S_traoiseoga Saincheaptha

en: /Tools/Mute Sounds
ga: /Uirlisí/Gan Fuaim

en: /Tools/Mute _Sounds
ga: /Uirlisí/_Gan Fuaim

en: /Tools/Plu_gins
ga: /Uirlisí/B_reiseáin

en: /Tools/Pr_eferences
ga: /Uirlisí/_Sainroghanna

en: /Tools/Pr_ivacy
ga: /Uirlisí/Príobhá_ideacht

en: /Tools/Privacy
ga: /Uirlisí/Príobháideacht

en: /Tools/R_oom List
ga: /Uirlisí/Liosta Se_omraí

en: /Tools/Room List
ga: /Uirlisí/Liosta Seomraí

en: /Tools/Set _Mood
ga: /Uirlisí/Socraigh _Meon

en: /Tools/System _Log
ga: /Uirlisí/_Logchomhad an Chórais

en: /Tools/_Certificates
ga: /Uirlisí/_Teastais

en: /Tools/_File Transfers
ga: /Uirlisí/Aistrithe _Comhad

en: /_Accounts
ga: /_Cuntais

en: /_Buddies
ga: /_Cairde

en: /_Conversation
ga: /_Comhrá

en: /_Help
ga: /Cab_hair

en: /_Options
ga: /R_oghanna

en: /_Tools
ga: /_Uirlisí

en: 0 people in room
ga: Níl éinne sa seomra

en: 12 hour time format
ga: Formáid 12-uair

en: 24 hour time format
ga: Formáid 24-uair

en: <AUTO-REPLY>
ga: <UATH-FHREAGRA>

en: <I>%s</I> removed all <I>%s's</I> modes
ga: Bhain <I>%s</I> gach mód de <I>%s</I>

en: <I>%s</I> removed all channel <I>%s</I> modes
ga: Bhain <I>%s</I> gach mód ó chainéal <I>%s</I>

en: <I>%s</I> set <I>%s's</I> modes to: %s
ga: Shocraigh <I>%s</I> móid <I>%s</I>: %s

en: <I>%s</I> set channel <I>%s</I> modes to: %s
ga: Shocraigh <I>%s</I> móid chainéal <I>%s</I>: %s

en: <PurpleMain>/Accounts/
ga: <PurpleMain>/Cuntais/

en: <PurpleMain>/Accounts/Enable Account
ga: <PurpleMain>/Cuntais/Cumasaigh Cuntas

en: <a href="viewinfo">%s</a>%s%s%s wants to add you (%s) to his or her buddy list%s%s
ga: Ba mhaith le <a href="viewinfo">%s</a>%s%s%s thú (%s) a chur lena liosta cairde%s%s

en: <b>%d new email.</b> | <b>%d new emails.</b>
ga[0]: <b>%d teachtaireacht nua ríomhphoist.</b>
ga[1]: <b>%d theachtaireacht nua ríomhphoist.</b>
ga[2]: <b>%d theachtaireacht nua ríomhphoist.</b>
ga[3]: <b>%d dteachtaireacht nua ríomhphoist.</b>
ga[4]: <b>%d teachtaireacht nua ríomhphoist.</b>

en: <b><font color="red">The logger has no read function</font></b>
ga: <b><font color="red">Ní féidir leis an logálaí léamh</font></b>

en: <b>Account:</b> %s
ga: <b>Cuntas:</b> %s

en: <b>Browser configuration program was not found.</b>
ga: <b>Clár cumraíochta brabhsálaí gan aimsiú.</b>

en: <b>Channel Name:</b> %s
ga: <b>Ainm an Chainéil:</b> %s

en: <b>Conversation with %s on %s:</b><br>
ga: <b>Comhrá le %s ar %s:</b><br>

en: <b>Defining adjective:</b>
ga: <b>Aidiacht shainiúil:</b>

en: <b>File:</b> %s
    <b>File size:</b> %s
    <b>Image size:</b> %dx%d
ga: <b>Comhad:</b> %s
    <b>Méid an chomhaid:</b> %s
    <b>Méid na híomhá:</b> %dx%d

en: <b>Filename:</b>
ga: <b>Ainm an Chomhaid:</b>

en: <b>Group Title:</b> %s<br>
ga: <b>Teideal an Ghrúpa:</b> %s<br>

en: <b>Notes Group ID:</b> %s<br>
ga: <b>Aitheantas Grúpa Notes:</b> %s<br>

en: <b>Password:</b>
ga: <b>Focal Faire:</b>

en: <b>Plugin Details</b>
ga: <b>Mionsonraí an Bhreiseáin</b>

en: <b>Proxy configuration program was not found.</b>
ga: <b>Níor aimsíodh clár cumraíochta seachfhreastalaí.</b>

en: <b>Receiving As:</b>
ga: <b>Á Fháil Mar:</b>

en: <b>Receiving From:</b>
ga: <b>Á Fháil Ó:</b>

en: <b>Sending As:</b>
ga: <b>Á Sheoladh Mar:</b>

en: <b>Sending To:</b>
ga: <b>Á Sheoladh Chuig:</b>

en: <b>Username:</b>
ga: <b>Ainm úsáideora:</b>

en: <b>Web site:</b>
ga: <b>Suíomh Gréasáin:</b>

en: <b>Written by:</b>
ga: <b>Le:</b>

en: <b>_Bold</b>
ga: <b>_Trom</b>

en: <br><b>Channel Cipher:</b> %s
ga: <br><b>Sifear an Chainéil:</b> %s

en: <br><b>Channel Founder:</b> %s
ga: <br><b>Seanfhondúir an Chainéil:</b> %s

en: <br><b>Channel HMAC:</b> %s
ga: <br><b>HMAC an Chainéil:</b> %s

en: <br><b>Channel Modes:</b>
ga: <br><b>Móid an Chainéil:</b>

en: <br><b>Channel Topic:</b><br>%s
ga: <br><b>Ábhar an Chainéil:</b><br>%s

en: <br><b>Founder Key Babbleprint:</b><br>%s
ga: <br><b>Eochair an Fhondúra - Méarlorg Inráite:</b><br>%s

en: <br><b>Founder Key Fingerprint:</b><br>%s
ga: <br><b>Eochair an Fhondúra - Méarlorg:</b><br>%s

en: <br><b>User Count:</b> %d
ga: <br><b>Líon na nÚsáideoirí:</b> %d

en: <br>At %s since %s
ga: <br>Ag %s ó %s

en: <font color="red"><b>Could not read file: %s</b></font>
ga: <font color="red"><b>Níorbh fhéidir an comhad a léamh: %s</b></font>

en: <font color="red"><b>Unable to find log path!</b></font>
ga: <font color="red"><b>Ní féidir comhadlann na logchomhad a aimsiú!</b></font>

en: <font color='#777777'>Logged out.</font>
ga: <font color='#777777'>Logáilte amach.</font>

en: <font color='#777777'>Not connected to XMPP</font>
ga: <font color='#777777'>Gan ceangal le XMPP</font>

en: <h1>Conversation with %s</h1>
ga: <h1>Comhrá le %s</h1>

en: <i>_Italic</i>
ga: <i>_Iodálach</i>

en: <span foreground="red" weight="bold">Error: %s
    Check the plugin website for an update.</span>
ga: <span foreground="red" weight="bold">Earráid: %s
    Féach an bhfuil nuashonrú ar fáil ó shuíomh Gréasáin an bhreiseáin.</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation in %s on %s</span>
ga: <span size='larger' weight='bold'>Comhrá i %s ar %s</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation with %s on %s</span>
ga: <span size='larger' weight='bold'>Comhrá le %s ar %s</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Error saving image</span>
    
    %s
ga: <span size='larger' weight='bold'>Earráid agus íomhá á sábháil</span>
    
    %s

en: <span size='larger' weight='bold'>Unrecognized file type</span>
    
    Defaulting to PNG.
ga: <span size='larger' weight='bold'>Cineál comhaid anaithnid</span>
    
    Ag úsáid PNG mar réamhshocrú.

en: <span size='larger' weight='bold'>Welcome to %s!</span>
    
    You have no IM accounts configured. To start connecting with %s press the <b>Add...</b> button below and configure your first account. If you want %s to connect to multiple IM accounts, press <b>Add...</b> again to configure them all.
    
    You can come back to this window to add, edit, or remove accounts from <b>Accounts->Manage Accounts</b> in the Buddy List window
ga: <span size='larger' weight='bold'>Fáilte go %s!</span>
    
    Níl aon chuntais TM socraithe agat. Chun ceangal le %s, brúigh an cnaipe <b>Cuir Leis...</b> thíos agus cumraigh do chéad chuntas. Más mian leat %s a cheangal le níos mó ná cuntas amháin TM, brúigh <b>Cuir Leis...</b> arís chun iad go léir a chumrú.
    
    Is féidir leat filleadh ar an bhfuinneog seo chun cuntais a chruthú, a chur in eagar, nó a scriosadh, trí <b>Cuntais->Bainistigh Cuntais</b>  san fhuinneog Liosta Cairde

en: <span size='larger'>_Larger</span>
ga: <span size='larger'>Níos _Mó</span>

en: <span size='smaller'>_Smaller</span>
ga: <span size='smaller'>Níos _Lú</span>

en: <span strikethrough='true'>Strikethrough</span>
ga: <span strikethrough='true'>Líne Tríd</span>

en: <span style="italic">Example: stunserver.org</span>
ga: <span style="italic">Mar shampla: stunserver.org</span>

en: <span weight="bold" size="larger">You have mail!</span>
ga: <span weight="bold" size="larger">Tá ríomhphost agat!</span>

en: <span weight="bold" size="larger">You have pounced!</span>
ga: <span weight="bold" size="larger">Chuir tú forrán ar dhuine!</span>

en: <span weight='bold' size='larger'>Welcome to %s!</span>
    
    You have no accounts enabled. Enable your IM accounts from the <b>Accounts</b> window at <b>Accounts->Manage Accounts</b>. Once you enable accounts, you'll be able to sign on, set your status, and talk to your friends.
ga: <span weight='bold' size='larger'>Fáilte go %s!</span>
    
    Níl aon chuntais socraithe agat. Cumasaigh cuntais TM san fhuinneog <b>Cuntais</b> ag <b>Cuntais->Bainistigh Cuntais</b>. Nuair a bheidh cuntais socraithe agat, beidh tú in ann logáil isteach, do stádas a shocrú, agus comhrá a dhéanamh le cairde.

en: <u>_Underline</u>
ga: <u>_Líne faoi</u>

en: A Sametime administrator has issued the following announcement on server %s
ga: D'eisigh riarthóir Sametime an fógra seo a leanas ar fhreastalaí %s

en: A custom smiley for '%s' already exists.  Please use a different shortcut.
ga: Tá straoiseog shaincheaptha le haghaidh '%s' ann cheana. Bain úsáid as aicearra difriúil, le do thoil.

en: A custom smiley in the message is too large to send.
ga: Tá straoiseog shaincheaptha sa teachtaireacht rómhór agus ní féidir é a sheoladh.

en: A file is available for download from:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
ga: Tá comhad ar fáil le híosluchtú ó:
    Cianóstach: %s
    Port: %d

en: A folder with that name already exists
ga: Tá fillteán leis an ainm sin ann cheana

en: A group named '%s' already exists in your buddy list.
ga: Tá grúpa darb ainm '%s' i do liosta cairde cheana.

en: A horizontal scrolling version of the buddy list.
ga: Leagan den liosta cairde a scrollaíonn go cothrománach.

en: A multi-platform GUI toolkit, used by Pidgin
ga: Bosca uirlisí ilardáin GUI, úsáidte ag Pidgin

en: A music messaging session has been requested. Please click the MM icon to accept.
ga: Fuarthas iarratas ar sheisiún teachtaireachtaí ceoil. Cliceáil an deilbhín MM chun glacadh leis.

en: A non-recoverable Farsight2 error has occurred.
ga: Tharla earráid dhocheartaithe in Farsight2.

en: A non-recoverable Farstream error has occurred.
ga: Tharla earráid dhocheartaithe in Farstream.

en: A server is required to connect this account
ga: Tá gá le freastalaí chun ceangal leis an gcuntas seo

en: ABI version mismatch %d.%d.x (need %d.%d.x)
ga: Leagan mícheart de ABI %d.%d.x (in ionad %d.%d.x)

en: AIM Account
ga: Cuntas AIM

en: A_ccount
ga: _Cuntas

en: A_lias:
ga: _Leasainm:

en: Aborting DNS lookup in Tor Proxy mode.
ga: Cuardach DNS á thobscor sa mód Tor Proxy.

en: About %s
ga: Faoi %s

en: Accept
ga: Glac leis

en: Accept certificate for %s?
ga: An bhfuil fonn ort glacadh leis an teastas do %s?

en: Accept chat invitation?
ga: Glac le cuireadh chun comhrá?

en: Accept file transfer request from %s?
ga: An bhfuil tú sásta glacadh le haistriú ó %s?

en: Access denied: HTTP proxy server forbids port %d tunneling
ga: Cead diúltaithe: Cuireann an seachfhreastalaí HTTP tollánú ar phort %d

en: Account
ga: Cuntas

en: Account does not support PEP, can't set mood
ga: Ní thacaíonn an cuntas le PEP; ní féidir meon a shocrú

en: Account has been disabled
ga: Bhí an cuntas díchumasaithe

en: Account successfully unregistered
ga: D'éirigh le díchlárú an chuntais

en: Account type:
ga: Cineál an chuntais:

en: Account was not added
ga: Níor cuireadh an cuntas leis

en: Account was not modified
ga: Níor athraíodh an cuntas

en: Account:
ga: Cuntas:

en: Account:
ga: Cuntas:

en: Account: %s (%s)
ga: Cuntas: %s (%s)

en: Accounts
ga: Cuntais

en: Action
ga: Gníomh

en: Action Message Name Color
ga: Dath Ainm Teachtaireachta Gníomhaíochta

en: Action Message Name Color for Whispered Message
ga: Dath Ainm Teachtaireachta Gníomhaíochta (Teachtaireacht i gCogar)

en: Actions
ga: Gníomhartha

en: Ad-Hoc Command Failed
ga: Theip ar ordú ad hoc

en: Ad_vanced
ga: _Casta

en: Add
ga: Cuir

en: Add / Remove
ga: Cuir Leis / Bain

en: Add Account
ga: Cuir Cuntas Leis

en: Add Buddy
ga: Cuir Cara Leis

en: Add Buddy Pounce
ga: Cuir Forrán Leis

en: Add Buddy Pounce...
ga: Cuir Forrán Leis...

en: Add Buddy _Pounce...
ga: Cuir _Forrán ar Chara Leis...

en: Add C_hat...
ga: Cuir Com_hrá Leis...

en: Add Channel Private Group
ga: Cuir Grúpa Príobháideach Cainéil Leis

en: Add Channel Public Key
ga: Cuir Eochair Phoiblí an Chainéil Leis

en: Add Chat
ga: Cuir Comhrá

en: Add Group
ga: Cuir Grúpa

en: Add Notes Address Book Group...
ga: Cuir Grúpa le Leabhar Seoltaí Notes...

en: Add Private Group
ga: Cuir Grúpa Príobháideach Leis

en: Add Smiley
ga: Cuir Straoiseog Leis

en: Add _Buddy...
ga: Cuir _Cara Leis...

en: Add a buddy.
ga: Cuir cara leis.

en: Add a new text replacement
ga: Cruthaigh ionadú téacs

en: Add buddy to _group:
ga: Cuir an cara seo le _grúpa:

en: Add buddy to your list?
ga: An bhfuil fonn ort cara a chur le do liosta?

en: Add in group
ga: Cuir le grúpa é

en: Add new line in Chats
ga: Cuir líne nua i gComhráite

en: Add new line in IMs
ga: Cuir líne nua i TManna

en: Add to Address Book
ga: Cuir leis an Leabhar Seoltaí

en: Add to Buddy List
ga: Cuir leis an Liosta Cairde

en: Add to chat
ga: Cuir le comhrá

en: Add to chat...
ga: Cuir le comhrá...

en: Address
ga: Seoladh

en: Address already in use.
ga: Seoladh in úsáid cheana féin.

en: Adds a Send button to the entry area of the conversation window. Intended for use when no physical keyboard is present.
ga: Cuireann sé seo cnaipe 'Seol' sa limistéar ionchurtha i bhfuinneog an chomhrá. Úsáidtear é nuair nach bhfuil méarchlár fisiciúil ann.

en: Adds a small box to the buddy list that shows if you have new mail.
ga: Cuir bosca beag leis an liosta cairde a chuireann in iúl duit nuair atá ríomhphost agat.

en: Adds the option to store notes for buddies on your buddy list.
ga: Leis an rogha seo, is féidir nótaí faoi chairde ar do liosta cairde a shábháil.

en: Affiliations:
ga: Comhcheangail:

en: Afraid
ga: Eagla Orm

en: Afrikaans
ga: Afracáinis

en: Albanian
ga: Albáinis

en: Algorithm: 	%s
ga: Algartam: 	%s

en: Alias
ga: Leasainm

en: Alias (optional)
ga: Leasainm (roghnach)

en: Alias Buddy
ga: Leasainm ar Chara

en: Alias Chat
ga: Leasainm ar Chomhrá

en: Alias Contact
ga: Leasainm

en: Alias:
ga: Leasainm:

en: All
ga: Uile

en: All Conversations
ga: Gach Comhrá

en: All items below are optional. Enter only the information with which you feel comfortable.
ga: Tá gach rud thíos roghnach. Ná cuir aon rud isteach anseo nach bhfuil tú compordach leis.

en: All people
ga: Cách

en: Allow %s to contact you?
ga: An bhfuil fonn ort cead a thabhairt do %s dul i dteagmháil leat?

en: Allow Buzz
ga: Ceadaigh Scairteanna

en: Allow all users to contact me
ga: Ceadaigh d'aon úsáideoir dul i dteagmháil liom

en: Allow multiple instances
ga: Ceadaigh níos mó ná seisiún amháin

en: Allow only the users below
ga: Ceadaigh do na húsáideoirí thíos amháin

en: Allow only the users on my buddy list
ga: Ceadaigh d'úsáideoirí ar mo liosta cairde amháin

en: Allow plaintext SASL auth over unencrypted connection
ga: Ceadaigh fíordheimhniú gnáth-théacs SASL thar shruthanna neamhchriptithe

en: Allow plaintext auth over unencrypted streams
ga: Ceadaigh fíordheimhniú gnáth-théacs thar shruthanna neamhchriptithe

en: Allows browsing and registering services.
ga: Ligeann sé seo duit seirbhísí a bhrabhsáil agus a chlárú.

en: Allows control by entering commands in a file.
ga: Leis an rogha seo, is féidir an clár a rialú le horduithe i gcomhad.

en: Allows for changing the point values of idle/away/offline states for buddies in contact priority computations.
ga: Leis seo is féidir leat na luachanna a bhaineann le staid díomhaoin/amuigh/as líne a athrú in áireamh thosaíocht teagmhálacha.

en: Allows for controlling the values associated with different buddy states.
ga: Leis seo is féidir leat na luachanna a bhaineann le staideanna éagsúla a athrú.

en: Allows support for mouse gestures in conversation windows. Drag the middle mouse button to perform certain actions:
     • Drag down and then to the right to close a conversation.
     • Drag up and then to the left to switch to the previous conversation.
     • Drag up and then to the right to switch to the next conversation.
ga: Cumasaigh gothaí luiche i bhfuinneoga comhrá. Tarraing leis an gcnaipe luiche sa lár chun gníomhartha áirithe a chur i bhfeidhm:
     • Tarraing anuas ansin ar dheis chun comhrá a dhúnadh.
     • Tarraing aníos ansin ar chlé chun filleadh ar an gcomhrá roimhe seo.
     • Tarraing anuas ansin ar dheis chun dul go dtí an chéad chomhrá eile.

en: Allows you to enforce on a per-account basis that passwords not being saved are only used in a single successful connection.
    Note: The account password must not be saved for this to work.
ga: Ligeann sé seo duit bheith cinnte, ar bhonn cuntas-ar-chuntas, nach féidir focal faire a úsáid do níos mó ná ceangal rathúil amháin.
    Nóta:Chun é seo a chur i bhfeidhm, ní mór nach bhfuil focal faire an chuntais sábháilte.

en: Allows you to hand-configure how long you've been idle
ga: Leis seo is féidir leat cá fhad atá tú díomhaoin a shocrú

en: Alphabetically
ga: In Ord Aibítre

en: Already Registered
ga: Cláraithe Cheana

en: Always
ga: I gCónaí

en: Always on top
ga: Chun tosaigh i gcónaí

en: Amazed
ga: Faoi Dhubh-Iontas

en: Amharic
ga: Amáiris

en: Amorous
ga: Grámhar

en: An account already exists with the specified criteria.
ga: Tá cuntas leis na mionsonraí seo ann cheana.

en: An ambiguous user ID was entered
ga: Cuireadh aitheantas débhríoch úsáideora isteach

en: An email address was not found for this buddy.
ga: Níor aimsíodh seoladh ríomhphoist ag an gcara seo.

en: An error occurred while opening the file.
ga: Tharla earráid agus an comhad á oscailt.

en: An error occurred while updating the directory
ga: Tharla earráid agus an t-eolaire á nuashonrú

en: An error was encountered reading your %s.  The file has not been loaded, and the old file has been renamed to %s~.
ga: Tharla earráid agus do %s á léamh. Níor luchtaíodh an comhad, agus tugadh ainm nua ar an seanchomhad: %s~.

en: An example plugin that does stuff - see the description.
ga: Breiseán samplach a dhéanann rudaí - féach an cur síos.

en: An instance of Pidgin is currently running.  Please exit Pidgin and try again.
ga: Tá Pidgin ar siúl faoi láthair. Scoir de Pidgin agus déan iarracht eile.

en: An unknown certificate error occurred.
ga: Tharla earráid anaithnid teastais.

en: Angry
ga: Fearg Orm

en: Animate
ga: Beoigh

en: Announcement from %s
ga: Fógra ó %s

en: Annoyed
ga: Cráite

en: Anxious
ga: Imní Orm

en: Anyone
ga: Duine ar bith

en: Apply
ga: Cuir i bhfeidhm

en: Apply hiding rules to buddies
ga: Cuir rialacha folaithe i bhfeidhm ar chairde

en: Apply in Chats
ga: Cuir i bhfeidhm ar chomhráite

en: Apply in IMs
ga: Cuir i bhfeidhm ar TManna

en: Arabic
ga: Araibis

en: Are you sure you want to block %s?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat cosc a chur le %s?

en: Are you sure you want to delete "%s"
ga: An bhfuil tú cinnte go dteastaíonn uait "%s" a scriosadh

en: Are you sure you want to delete %s?
ga: An bhfuil tú cinnte go dteastaíonn uait %s a scriosadh?

en: Are you sure you want to delete the pounce on %s for %s?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat an forrán ar %s le haghaidh %s a scriosadh?

en: Are you sure you want to delete the selected saved statuses?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat na stádais sábháilte seo a scriosadh?

en: Are you sure you want to permanently delete the log of the conversation in %s which started at %s?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat logchomhad an chomhrá i %s a thosaigh ag %s a scriosadh go buan?

en: Are you sure you want to permanently delete the log of the conversation with %s which started at %s?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat logchomhad an chomhrá le %s a thosaigh ag %s a scriosadh go buan?

en: Are you sure you want to permanently delete the system log which started at %s?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat logchomhad an chórais a thosaigh ag %s a scriosadh go buan?

en: Are you sure you want to remove %s?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat %s a bhaint?

en: Are you sure you wish to allow %s to contact you?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat cead a thabhairt do %s dul i dteagmháil leat?

en: Argentine Spanish
ga: Spáinnis na hAirgintíne

en: Armenian
ga: Airméinis

en: Aroused
ga: Spreagtha

en: Ashamed
ga: Náire Orm

en: Ask
ga: Fiafraigh

en: Assamese
ga: Asaimis

en: Asturian
ga: Astúiris

en: Attempt to subscribe to %s,%s,%s failed
ga: Theip ar liostáil le %s,%s,%s

en: Attention received
ga: Faigheann tú aird

en: Audio
ga: Fuaim

en: Audio/_Video Call
ga: Glao Fuaime/Fí_se

en: Australian English
ga: Béarla Astrálach

en: Auth Domain
ga: Fearann

en: Auth User
ga: Úsáideoir

en: Authenticate with SASL
ga: Fíordheimhniú trí SASL

en: Authenticating
ga: Á Fhíordheimhniú

en: Authenticating connection
ga: Ceangal á fhíordheimhniú

en: Authenticating...
ga: Á Fhíordheimhniú...

en: Authentication Failure
ga: Theip ar fhíordheimhniú

en: Authentication failed
ga: Theip ar fhíordheimhniú

en: Author
ga: Údar

en: Authorization Aborted
ga: Údarú Tobscortha

en: Authorization dialog
ga: Dialóg údaraithe

en: Authorization mechanism too weak
ga: Tá an scéim údaraithe rólag

en: Authorize
ga: Údaraigh

en: Authorize buddy?
ga: Údaraigh cara?

en: Auto Accept
ga: Glacadh Uathoibríoch

en: Auto Reject
ga: Diúltú Uathoibríoch

en: Auto-Join
ga: Glac Páirt go hUathoibríoch

en: Auto-accept file transfer requests from selected users.
ga: Glac le hiarratais ar aistriú comhaid ó úsáideoirí roghnaithe go huathoibríoch.

en: Auto-detect incoming UTF-8
ga: Braith UTF-8 go huathoibríoch

en: Auto-join
ga: Glac páirt go huathoibríoch

en: Auto-response sent:
ga: Uath-fhreagra seolta:

en: Autoaccept
ga: Glacadh Uathoibríoch

en: Autoaccept File Transfers...
ga: Glac le hAistrithe Comhad go hUathoibríoch...

en: Autoaccept complete
ga: Aistriú uathoibríoch críochnaithe

en: Autoaccepted file transfer of "%s" from "%s" completed.
ga: Aistriú comhaid "%s" ó "%s" (ar glacadh leis go huathoibríoch) críochnaithe.

en: Automatic
ga: Uathoibríoch

en: Automatically _join when account connects
ga: Glac _páirt go huathoibríoch nuair a cheanglaíonn cuntas

en: Automatically open whiteboard
ga: Oscail clár bán go huathoibríoch

en: Available
ga: Ar fáil

en: Available Conferences
ga: Comhdhálacha Ar Fáil

en: Away
ga: Amuigh

en: Away Text
ga: Téacs: Amuigh

en: Awesome
ga: Iontach

en: BOSH URL
ga: URL BOSH

en: Bac_kground color
ga: Dath an _chúlra

en: Background Color
ga: Dath an Chúlra

en: Bad Format
ga: Drochfhormáid

en: Bad Namespace Prefix
ga: Drochréimír ar ainmspás

en: Bad Request
ga: Drochiarratas

en: Bad mode
ga: Drochmhód

en: Ban List
ga: Liosta coiscthe

en: Ban on %s
ga: Cosc ar %s

en: Ban on %s by %s, set %s ago
ga: Cosc curtha ar %s ag %s, %s ó shin

en: Banned
ga: Coiscthe

en: Based on keyboard or mouse use
ga: Bunaithe ar úsáid an mhéarchláir nó na luiche

en: Based on keyboard use
ga: Bunaithe ar úsáid an mhéarchláir

en: Basque
ga: Bascais

en: Became idle
ga: Díomhaoin

en: Becomes _idle
ga: atá _sé/sí díomhaoin

en: Becomes idle
ga: atá sé/sí díomhaoin

en: Beep too!
ga: Bíp freisin!

en: Belarusian Latin
ga: Bealarúisis Laidineach

en: Bengali
ga: Beangáilis

en: Bengali-India
ga: Beangáilis-An India

en: Birth Day
ga: Lá Breithe

en: Birth Year
ga: Bliain Bhreithe

en: Birthday
ga: Lá breithe

en: Block
ga: Cuir cosc air

en: Block %s?
ga: Cuir cosc ar %s?

en: Block IMs without Key Exchange
ga: Cuir cosc ar TManna gach Malartú Eochracha

en: Block User
ga: Cuir cosc ar úsáideoir

en: Block all users
ga: Cuir cosc ar gach úsáideoir

en: Block messages to whiteboard
ga: Cuir cosc ar theachtaireachtaí chuig an gclár bán

en: Block only the users below
ga: Cuir cosc ar na húsáideoirí thíos amháin

en: Block/Unblock
ga: Cuir/bain cosc

en: Block/Unblock...
ga: Cuir/Bain Cosc...

en: Blocked
ga: Coiscthe

en: Bodo
ga: Bódóis

en: Bokmål Norwegian
ga: Ioruais Bokmål

en: Bold
ga: Trom

en: Bonjour Protocol Plugin
ga: Breiseán don Phrótacal Bonjour

en: Bored
ga: Dubh Dóite

en: Bosnian
ga: Boisnis

en: Both
ga: Araon

en: Bottom
ga: Bun

en: Br_owse...
ga: Bra_bhsáil...

en: Brave
ga: Cróga

en: Breton
ga: Briotáinis

en: British English
ga: Béarla (An Bhreatain)

en: Brows_e...
ga: Br_abhsáil...

en: Browser
ga: Brabhsálaí

en: Browser Selection
ga: Roghnú Brabhsálaí

en: Browser default
ga: Sa mbrabhsálaí réamhshocraithe

en: Browser preferences are configured in GNOME preferences
ga: Cumraítear sainroghanna don bhrabhsálaí sna sainroghanna GNOME

en: Buddies
ga: Cairde

en: Buddy
ga: Cara

en: Buddy Alias
ga: Leasainm an Charad

en: Buddy Goes _Away
ga: a imíonn c_ara

en: Buddy Goes _Idle
ga: atá cara díomhao_in

en: Buddy Icon
ga: Deilbhín

en: Buddy Information
ga: Eolas Faoi Chara

en: Buddy List
ga: Liosta Cairde

en: Buddy List Storage Mode
ga: Mód Stórála an Liosta Cairde

en: Buddy List Theme:
ga: Téama Liostaí Cairde:

en: Buddy List Window
ga: Fuinneog an Liosta Cairde

en: Buddy Notes
ga: Nótaí Cairde

en: Buddy Pounces
ga: Forrán ar Chairde

en: Buddy State Notification
ga: Fógra: Stádas Carad

en: Buddy Ticker
ga: Ticear Cairde

en: Buddy _Signs On/Off
ga: a logálann cara i_steach/amach

en: Buddy is "extended" away
ga: Amuigh ar feadh tréimhse bhreise

en: Buddy is away
ga: Amuigh

en: Buddy is idle
ga: Díomhaoin

en: Buddy is mobile
ga: Ar siúl

en: Buddy is offline
ga: As líne

en: Buddy logs in
ga: Logálann cara isteach

en: Buddy logs out
ga: Logálann cara amach

en: Buddy name:
ga: Ainm an charad:

en: Buddy signs on/off
ga: Logálann cara isteach/amach

en: Buddy's _username:
ga: Ai_nm úsáideora an charad:

en: Buddylist loaded successfully!
ga: Luchtaíodh an liosta cairde!

en: Buddylist saved successfully!
ga: Sábháladh an liosta cairde!

en: Build Information
ga: Eolas Tógála

en: Bulgarian
ga: Bulgáiris

en: Burmese
ga: Burmais

en: Busy
ga: Gnóthach

en: Buzz
ga: Scairt

en: Buzzing %s...
ga: Ag ligint scairt le %s...

en: By Log Size
ga: De réir mhéid an logchomhaid

en: By Status
ga: De Réir Stádais

en: By account
ga: De réir cuntais

en: By conversation count
ga: De réir líon na gcomhráite

en: By group
ga: De réir grúpa

en: By recent log activity
ga: De réir gníomhaíochta le déanaí

en: By status
ga: De réir stádais

en: CTCP PING reply
ga: Freagra ar CTCP PING

en: C_hat windows
ga: bhFuinneoga com_hrá

en: C_lear finished transfers
ga: G_lan aistrithe atá críochnaithe

en: Calculating...
ga: Á Áireamh...

en: Call Command
ga: Cuir ordú i bhfeidhm

en: Call in progress.
ga: Glao ar siúl.

en: Calling...
ga: Glao á chur...

en: Calm
ga: Socair

en: Canadian English
ga: Béarla (Ceanada)

en: Cancel
ga: Cealaigh

en: Cancel Presence Notification
ga: Cealaigh Fógra Láithreachta

en: Cancelled
ga: Cealaithe

en: Cannot add a contact to the same folder twice
ga: Ní féidir teagmháil a chur san fhillteán céanna faoi dhó

en: Cannot add yourself
ga: Ní féidir leat tusa féin a chur leis

en: Cannot ban %s: banlist is full
ga: Ní féidir cosc a chur ar %s: tá an liosta coiscthe lán

en: Cannot call command
ga: Ní féidir an t-ordú a chur i bhfeidhm

en: Cannot change nick
ga: Ní féidir leasainm a athrú

en: Cannot create pounce
ga: Ní féidir forrán a chruthú

en: Cannot detach
ga: Ní féidir díscor

en: Cannot fetch the public key
ga: Ní féidir an eochair phoiblí a fháil

en: Cannot get channel information
ga: Ní féidir eolas faoin chainéal a fháil

en: Cannot get room list
ga: Níl aon fháil ar liosta na seomraí

en: Cannot get server information
ga: Ní féidir eolas a fháil maidir leis an bhfreastalaí

en: Cannot get server statistics
ga: Ní féidir staitisticí an fhreastalaí a fháil

en: Cannot get user information
ga: Níl aon fháil ar an eolas úsáideora

en: Cannot join %s: Registration is required.
ga: Ní féidir dul isteach i %s: Is gá clárú.

en: Cannot join channel
ga: Ní féidir dul isteach sa chainéal

en: Cannot join private group
ga: Ní féidir páirt a ghlacadh i ngrúpa príobháideach

en: Cannot perform the key agreement
ga: Ní féidir an conradh eochrach a chur i bhfeidhm

en: Cannot send a directory.
ga: Ní féidir comhadlann a sheoladh.

en: Cannot send a file of 0 bytes.
ga: Ní féidir comhad folamh a sheoladh.

en: Cannot send file
ga: Ní féidir an comhad a sheoladh

en: Cannot send folder %s.
ga: Ní féidir fillteán %s a sheoladh.

en: Cannot send launcher
ga: Ní féidir tosaitheoir a sheoladh

en: Cannot set IM key
ga: Ní féidir eochair TM a shocrú

en: Cannot set topic
ga: Ní féidir an t-ábhar a shocrú

en: Cannot start browser configuration program.
ga: Ní féidir clár cumraíochta an bhrabhsálaí a thosú.

en: Cannot start proxy configuration program.
ga: Ní féidir clár cumraíochta an tseachfhreastalaí a thosú.

en: Cannot watch user
ga: Ní féidir faire a dhéanamh ar an úsáideoir

en: Case sensitive
ga: Cásíogair

en: Catalan
ga: Catalóinis

en: Cautious
ga: Faichilleach

en: Certificate Authorities
ga: Údaráis Teastas

en: Certificate Export Error
ga: Earráid agus teastas á easpórtáil

en: Certificate Import
ga: Iompórtáil Teastais

en: Certificate Import Error
ga: Earráid agus teastas á iompórtáil

en: Certificate Information
ga: Eolas faoin Teastas

en: Certificate Manager
ga: Bainisteoir na dTeastas

en: Certificate for %s
ga: Teastas le haghaidh %s

en: Certificates
ga: Teastais

en: Change Account Registration at %s
ga: Athraigh an Clárú Cuntais ag %s

en: Change Password...
ga: Athraigh an Focal Faire...

en: Change Registration
ga: Athraigh an Clárú

en: Change Size
ga: Athraigh an Méid

en: Change XMPP Password
ga: Athraigh Focal Faire XMPP

en: Change password for %s
ga: Athraigh focal faire le haghaidh %s

en: Change status broadcasting
ga: Athraigh craoladh stádais

en: Change status to
ga: Athraigh stádas go

en: Change status when idle
ga: Athraigh mo stádas nuair a bhím díomhaoin

en: Change to this status when _idle:
ga: Úsáid an stádas seo nuair a bhím _díomhaoin:

en: Change user information for %s
ga: Athraigh eolas úsáideora le haghaidh %s

en: Changes to privacy settings take effect immediately.
ga: Cuirfear socruithe nua príobháideachta i bhfeidhm láithreach.

en: Channel
ga: Cainéal

en: Channel %s does not exist in the network
ga: Níl cainéal %s ar an líonra

en: Channel Authentication
ga: Fíordheimhniú Cainéil

en: Channel Information
ga: Eolas faoin Chainéal

en: Channel Passphrase
ga: Frása Faire an Chainéil

en: Channel Public Keys List
ga: Liosta Eochracha Poiblí an Chainéil

en: Channel authentication is used to secure the channel from unauthorized access. The authentication may be based on passphrase and digital signatures. If passphrase is set, it is required to be able to join. If channel public keys are set then only users whose public keys are listed are able to join.
ga: Úsáidtear fíordheimhniú cainéil chun an cainéal a chosaint ar rochtain neamhcheadaithe. Is féidir fíordheimhniú a bhunú ar fhrása faire agus sínithe digiteacha. Má shocraítear frása faire, is gá é a úsáid chun logáil isteach. Má shocraítear eochracha poiblí don chainéal, is iad na daoine a bhfuil eochair phoiblí acu ar an liosta amháin atá ábalta dul isteach sa chainéal.

en: Channel founder on <I>%s</I> is <I>%s</I>
ga: Is é <I>%1$s</I> fondúir an chainéil ar <I>%2$s</I>

en: Chat
ga: Comhrá

en: Chat _name:
ga: Ai_nm an chomhrá:

en: Chat error
ga: Earráid i gcomhrá

en: Chatroom Emblems
ga: Meirgí Seomra Comhrá

en: Chatroom alerts
ga: Foláirimh seomra comhrá

en: Chatroom message alerts _only where someone says your username
ga: Fógraí se_omra comhrá nuair a deir duine éigin d'ainm úsáideora amháin

en: Chats
ga: Comhráite

en: Chats will only be logged if the "Log all chats" preference is enabled.
ga: Ní scríobhfar comhráite sa logchomhad mura bhfuil "Logáil gach comhrá" roghnaithe.

en: Chatty
ga: Cainteach

en: Check permissions and try again.
ga: Féach an bhfuil cead agat agus bain triail eile as.

en: Checks for new local mail.
ga: Seiceálann sé an bhfuil ríomhphost nua agat.

en: Checks periodically for new releases and notifies the user with the ChangeLog.
ga: Lorgaíonn sé leaganacha nua go rialta, agus taispeánann sé an ChangeLog don úsáideoir.

en: Checks periodically for new releases.
ga: Lorgaíonn sé leaganacha nua go rialta.

en: Choose Location...
ga: Roghnaigh Suíomh...

en: Choose New Name
ga: Roghnaigh Ainm Nua

en: Choose...
ga: Roghnaigh...

en: Cipher Test
ga: Tástáil Sifear

en: Ciphers
ga: Sifir

en: City
ga: Cathair

en: Cl_ose conversations with the Escape key
ga: Dún c_omhráite leis an eochair Esc

en: Clear
ga: Glan

en: Clear Scrollback
ga: Glan Iarscrollú

en: Clear finished transfers
ga: Glan na haistrithe críochnaithe

en: Click to change your buddyicon for all accounts.
ga: Cliceáil chun do dheilbhín a athrú le haghaidh gach cuntais atá agat.

en: Click to change your buddyicon for this account.
ga: Cliceáil chun an deilbhín don chuntas seo a athrú.

en: Client
ga: Cliant

en: Clipboard plugin
ga: Breiseán gearrthaisce

en: Close
ga: Dún

en: Close Find bar
ga: Dún an barra 'Aimsigh'

en: Close IMs immediately when the tab is closed
ga: Dún an TM chomh luath is a dhúntar an cluaisín

en: Close _tabs
ga: Dún _cluaisíní

en: Close all tabs
ga: Dún gach cluaisín

en: Close conversation
ga: Dún an comhrá

en: Close other tabs
ga: Dún na cluaisíní eile

en: Close this tab
ga: Dún an cluaisín seo

en: Close this window when all transfers _finish
ga: Dún an fhuinneog seo nuair a bheidh gach aistriú _críochnaithe

en: Close this window when all transfers finish
ga: Dún an fhuinneog seo nuair a bheidh gach aistriú críochnaithe

en: Co_nversations:
ga: Co_mhráite:

en: Codec negotiation failed. This problem might be resolved by installing more GStreamer codecs.
ga: Theip ar idirbheartaíocht codec. Seans gur féidir an fhadhb seo a réiteach trí tuilleadh codec-anna GStreamer a shuiteáil.

en: Cold
ga: Fuar

en: Collapsed Background Color
ga: Dath an Chúlra: Laghdaithe

en: Collapsed Text
ga: Téacs: Laghdaithe

en: Color to draw hyperlink after it has been visited (or activated).
ga: Dath na nasc a ndearnadh cuairt orthu.

en: Color to draw hyperlinks when mouse is over them.
ga: Dath naisc nuair a bhíonn an luch os a chionn.

en: Color to draw hyperlinks.
ga: Dath hipearnasc.

en: Color to draw the name of a message you received containing your name.
ga: Dath ainm teachtaireachta a fuair tú a bhfuil do leasainm inti.

en: Color to draw the name of a message you received.
ga: Dath ainm teachtaireachta a fuair tú.

en: Color to draw the name of a message you sent.
ga: Dath ainm teachtaireachta a sheol tú.

en: Color to draw the name of a whispered action message.
ga: Dath ainm teachtaireachta gníomhaíochta (i gcogar).

en: Color to draw the name of a whispered message.
ga: Dath ainm teachtaireachta i gcogar.

en: Color to draw the name of an action message.
ga: Dath ainm teachtaireachta gníomhaíochta.

en: Colors
ga: Dathanna

en: Command
ga: Ordú

en: Common name: %s
    
    Issued By: %s
    
    Fingerprint (SHA1): %s
    
    Activation date: %s
    Expiration date: %s
ga: Gnáthainm: %s
    
    Eisithe ag: %s
    
    Méarlorg (SHA1): %s
    
    Dáta tosaithe: %s
    Dáta éaga: %s

en: Common name: %s
    
    SHA1 fingerprint:
    %s
ga: Gnáthainm: %s
    
    Méarlorg SHA1:
    %s

en: Common name: %s %s
    Fingerprint (SHA1): %s
ga: Gnáthainm: %s %s
    Méarlorg (SHA1): %s

en: Computer
ga: Ríomhaire

en: Conference Closed
ga: Comhdháil Dúnta

en: Conference does not exist
ga: Níl an chomhdháil seo ann

en: Conference error
ga: Earráid le comhdháil

en: Conference not found
ga: Comhdháil gan aimsiú

en: Confident
ga: Muiníneach

en: Configuration error
ga: Earráid chumraíochta

en: Configure Ciphers and other Settings for the NSS SSL/TLS Plugin
ga: Cumraigh Sifir agus Socruithe eile don Bhreiseán SSL/TLS NSS

en: Configure Pl_ugin
ga: Cumraigh Br_eiseán

en: Configure Plugin
ga: Cumraigh an Breiseán

en: Configure _Browser
ga: Cumraigh _Brabhsálaí

en: Configure _Proxy
ga: Cumraigh _Seachfhreastalaí

en: Configure microphone and webcam settings for voice/video calls.
ga: Cumraigh an micreafón agus an ceamara Gréasáin i gcomhair glaonna gutha/físe.

en: Configure your microphone and webcam.
ga: Cumraigh do mhicreafón agus do cheamara.

en: Confirm Remove
ga: Scrios

en: Confirm certificate delete
ga: Deimhnigh scriosadh an teastais

en: Confirm close
ga: Dúnadh a Dheimhniú

en: Conflict
ga: Coinbhleacht

en: Confused
ga: Mearbhall Orm

en: Connect port
ga: Port ceangail

en: Connect server
ga: Freastalaí ceangail

en: Connected
ga: Ceangailte

en: Connecting
ga: Ceangal

en: Connecting to SILC Server
ga: Ag ceangal le freastalaí SILC

en: Connection Error
ga: Earráid Cheangail

en: Connection Timeout
ga: Ceangal Thar Am

en: Connection failed
ga: Theip ar cheangal

en: Connection interrupted by other software on your computer.
ga: Bhí an ceangal briste ag bogearraí eile ar do ríomhaire.

en: Connection refused.
ga: Ceangal diúltaithe.

en: Connection security
ga: Slándáil an cheangail

en: Connection timed out
ga: Ceangal imithe thar am

en: Connection timed out.
ga: Ceangal imithe thar am.

en: Console Beep
ga: Bíp ón gConsól

en: Console beep
ga: Bíp ón gconsól

en: Contact
ga: Teagmháil

en: Contact Availability Prediction
ga: Réamhaisnéis Infhaighteachta Teagmhála

en: Contact Availability Prediction plugin.
ga: Breiseán do Réamhaisnéis Infhaighteachta Teagmhála.

en: Contact Priority
ga: Tosaíocht na Teagmhála

en: Contact Text
ga: Téacs: Teagmháil

en: Contact/Chat Background Color
ga: Dath an Chúlra: Teagmháil/Comhrá

en: Contemplative
ga: Machnamhach

en: Contented
ga: Ar Mo Sháimhín

en: Continue
ga: Lean ar aghaidh

en: Conversation
ga: Comhrá

en: Conversation Colors
ga: Dathanna Comhrá

en: Conversation Entry
ga: Dul Isteach i gComhrá

en: Conversation History
ga: Stair an Chomhrá

en: Conversation Placement
ga: Ionadú Comhráite

en: Conversation Window
ga: Fuinneog Chomhrá

en: Conversation Window Send Button.
ga: Cnaipe 'Seol' i bhFuinneog Chomhrá.

en: Conversation _font:
ga: Cló_fhoireann an chomhrá:

en: Conversation in %s on %s
ga: Comhrá i %s ar %s

en: Conversation with %s on %s
ga: Comhrá le %s ar %s

en: Conversations
ga: Comhráite

en: Conversations in %s
ga: Comhráite i %s

en: Conversations with %s
ga: Comhráite le %s

en: Core Pidgin files and dlls
ga: Bunchomhaid agus dll-anna Pidgin

en: Could not change nick
ga: Níorbh fhéidir an leasainm a athrú

en: Could not connect to the remote party
ga: Níorbh fhéidir dul i dteagmháil leis an bpáirtí i gcéin

en: Could not get details for user %s (%s).
ga: Níorbh fhéidir mionsonraí úsáideoir %s a fháil (%s).

en: Could not kill user
ga: Níorbh fhéidir an t-úsáideoir a mharú

en: Could not load public key
ga: Níorbh fhéidir an eochair phoiblí a luchtú

en: Could not open %s: Redirected too many times
ga: Níorbh fhéidir %s a oscailt: Athdhírithe rómhinic

en: Could not perform key agreement for file transfer
ga: Níorbh fhéidir comhaontas eochrach a dhéanamh don aistriú comhad

en: Could not query the directory server.
ga: Níorbh fhéidir iarratas a sheoladh chuig an bhfreastalaí eolaire.

en: Could not recognize the host of the username you entered
ga: Níorbh fhéidir óstríomhaire a aithint san ainm úsáideora a chuir tú isteach

en: Could not send
ga: Níorbh fhéidir seoladh

en: Could not set icon
ga: Níorbh fhéidir deilbhín a shocrú

en: Could not start the file transfer
ga: Níorbh fhéidir an t-aistriú comhad a thosú

en: Could not unload plugin
ga: Níorbh fhéidir an breiseán a dhíluchtú

en: Couldn't find X display
ga: Níorbh fhéidir scáileán X a aimsiú

en: Couldn't find window
ga: Níorbh fhéidir fuinneog a aimsiú

en: Couldn't load buddylist
ga: Níorbh fhéidir an liosta cairde a luchtú

en: Couldn't write buddy list for %s to %s
ga: Níorbh fhéidir liosta cairde %s a scríobh i %s

en: Country
ga: Tír

en: Country: 	%s
ga: Tír: 	%s

en: Cranky
ga: Cancrach

en: Crazy
ga: Craiceáilte

en: Crazy Patch Writers
ga: Scríbhneoirí Craiceáilte Paistí

en: Create
ga: Cruthaigh

en: Create New Conference...
ga: Cruthaigh Comhdháil Nua...

en: Create New Room
ga: Cruthaigh Seomra Nua

en: Create New SILC Key Pair
ga: Cruthaigh Péire Eochracha SILC

en: Create SILC Key Pair...
ga: Cruthaigh Péire Eochracha SILC...

en: Create _this new account on the server
ga: Cru_thaigh an cuntas nua ar an bhfreastalaí

en: Create a Start Menu entry for Pidgin
ga: Cuir Pidgin sa Roghchlár Tosaithe

en: Create a new directory for each user
ga: Cruthaigh comhadlann nua do gach úsáideoir

en: Create a shortcut to Pidgin on the Desktop
ga: Cruthaigh nasc le Pidgin ar an Deasc

en: Create conference with user
ga: Tosaigh glao comhdhála le húsáideoir

en: Create this account on the server
ga: Cruthaigh an cuntas seo ar an bhfreastalaí

en: Creating SILC key pair...
ga: Péire eochracha SILC á chruthú...

en: Creating connection failed
ga: Níorbh fhéidir ceangal a chruthú

en: Creative
ga: Cruthaitheach

en: Croatian
ga: Cróitis

en: Curious
ga: Fiosrach

en: Current Developers
ga: Forbróirí Gníomhacha

en: Current Translators
ga: Aistritheoirí Gníomhacha

en: Currently on
ga: Anseo faoi láthair

en: Custom Smiley
ga: Straoiseog Shaincheaptha

en: Custom Smiley Manager
ga: Bainisteoir Straoiseog Shaincheaptha

en: Customize colors in the conversation window
ga: Roghnaigh dathanna don fhuinneog chomhrá

en: Customizes the message timestamp formats.
ga: Saincheap formáidí na stampaí ama.

en: Czech
ga: Seicis

en: DBus Example
ga: Sampla DBus

en: DBus Plugin Example
ga: Breiseán Samplach DBus

en: DIR
ga: CDLN

en: DROP
ga: LAGHDÚ

en: D_evice
ga: _Gléas

en: Danish
ga: Danmhairgis

en: Date
ga: Dáta

en: Debug Symbols (for reporting crashes)
ga: Siombailí Dífhabhtaithe (chun tuairisc a dhéanamh ar thuairteáil)

en: Debug Window
ga: Fuinneog Dhífhabhtaithe

en: Decrease Font Size
ga: Laghdaigh an Cló

en: Default
ga: Réamhshocrú

en: Default Formatting
ga: Formáidiú Réamhshocraithe

en: Dejected
ga: An-Díomách

en: Delete
ga: Scrios

en: Delete Account
ga: Scrios Cuntas

en: Delete Log...
ga: Scrios an Logchomhad...

en: Delete Log?
ga: Scrios an Logchomhad?

en: Delete Status
ga: Scrios Stádas

en: Deny
ga: Diúltaigh

en: Department
ga: Roinn

en: Depressed
ga: Dúlagar Orm

en: Description
ga: Cur Síos

en: Desktop
ga: Deasc

en: Desktop Default
ga: Réamhshocrú na Deisce

en: Detach From Server
ga: Díscoir Ón Fhreastalaí

en: Detach this tab
ga: Díscoir an cluaisín seo

en: Detached
ga: Scoite

en: Device
ga: Gléas

en: Dialog Icons
ga: Deilbhíní Dialóige

en: Different
ga: Difriúil

en: Digitally sign and verify all messages
ga: Sínigh go digiteach agus fíoraigh gach teachtaireacht

en: Directory
ga: Comhadlann

en: Directory Query Failed
ga: Theip ar iarratas ar an eolaire

en: Directory is not writable.
ga: Níl an chomhadlann inscríofa.

en: Disable Typing Notification Text
ga: Díchumasaigh Fógraí Clóscríofa

en: Disable _smileys in selected text
ga: Díchumasaigh _straoiseoga i dtéacs roghnaithe

en: Disable when away
ga: Díchumasaigh nuair a bhím amuigh

en: Disabled
ga: Díchumasaithe

en: Disappointed
ga: Díomách

en: Disconnected by server
ga: Dícheangailte ag an bhfreastalaí

en: Disconnected.
ga: Dícheangailte.

en: Disgusted
ga: Bréanta

en: Dismayed
ga: Anfaiseach

en: Dismiss
ga: OK

en: Display Timestamps Every
ga: Taispeáin Stampaí Ama Gach

en: Display iChat-style timestamps
ga: Taispeáin stampaí ama ar nós iChat

en: Display iChat-style timestamps every N minutes.
ga: Taispeáin stampaí ama ar nós iChat gach N nóiméad.

en: Display notification message in conversations
ga: Taispeáin fógra i gcomhráite

en: Displays statistical information about your buddies' availability
ga: Taispeánann sé staitisticí a bhaineann le hinfhaighteacht do chuid cairde

en: Distracted
ga: Ar Mearú

en: Do Not Disturb
ga: Ná Cuir Isteach Orm

en: Do not ask. Always save in pounce.
ga: Ná fiafraigh díom. Sábháil i bhforrán i gcónaí.

en: Do not disturb
ga: Ná cuir isteach orm

en: Do you really want to clear?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat glanadh?

en: Domain
ga: Fearann

en: Don't use encryption
ga: Ná húsáid criptiúchán

en: Download %s: %s
ga: Íosluchtaigh %s: %s

en: Download Now
ga: Íosluchtaigh Anois

en: Draw Markerline in
ga: Cuir Líne Mharcóra i

en: Draw On Whiteboard
ga: Tarraing Ar Chlár Bán

en: Draw a line to indicate new messages in a conversation.
ga: Cuir línte i gcomhrá chun teachtaireachtaí nua a thaispeáint.

en: Duplicate Correction
ga: Ceartúchán Dúblach

en: Duplicate Shortcut
ga: Cóipeáil Aicearra

en: Duplicate title
ga: Teideal dúblach

en: Dutch, Flemish
ga: Ollainnis, Pléimeannais

en: Dzongkha
ga: Seoinicis

en: ERROR
ga: EARRÁID

en: E_xecute a command
ga: _Rith ordú

en: Edit
ga: Cuir in Eagar

en: Edit Buddy Pounce
ga: Cuir Forrán in Eagar

en: Edit Buddylist Theme
ga: Cuir Téama Liosta Cairde in Eagar

en: Edit Chat
ga: Cuir Comhrá in Eagar

en: Edit Icon Theme
ga: Cuir Téama Deilbhíní in Eagar

en: Edit Notes...
ga: Cuir Nótaí in Eagar...

en: Edit Settings
ga: Cuir na socruithe in eagar

en: Edit Smiley
ga: Cuir Straoiseog in Eagar

en: Edit Status
ga: Cuir Stádas in Eagar

en: Edit User Mood
ga: Cuir Meon Úsáideora in Eagar

en: Edit XMPP vCard
ga: Cuir v-Chárta XMPP in eagar

en: Either the host name or port number specified for your given proxy type is invalid.
ga: Sonraíodh óstainm nó port neamhbhailí le haghaidh do sheachfhreastalaí.

en: Email
ga: Ríomhphost

en: Email Address
ga: Seoladh Ríomhphoist

en: Email:
ga: Ríomhphost:

en: Email: 		%s
ga: Ríomhphost: 		%s

en: Emails
ga: Ríomhphoist

en: Embarrassed
ga: Aiféaltas

en: Empty groups
ga: Grúpaí folmha

en: Enable Account
ga: Cumasaigh an Cuntas

en: Enable Logging
ga: Cumasaigh Logáil

en: Enable Sounds
ga: Úsáid Fuaimeanna

en: Enable buddy ic_on animation
ga: Cumasaigh be_ochan do dheilbhíní carad

en: Enable replacement of last word on send
ga: Cumasaigh ionadú an fhocail dheiridh nuair a sheoltar teachtaireacht

en: Enable typing notification
ga: Cumasaigh fógraí clóscríofa

en: Enabled
ga: Cumasaithe

en: Encoding
ga: Ionchódú

en: Encodings
ga: Ionchóduithe

en: End of ban list
ga: Deireadh an liosta coiscthe

en: Enforce that passwords are used only once.
ga: Bí cinnte nach n-úsáidtear focal faire níos mó ná uair amháin.

en: Enter Password
ga: Cuir Focal Faire Isteach

en: Enter a Conference Server
ga: Téigh isteach i bhfreastalaí comhdhála

en: Enter a User Directory
ga: Cuir Eolaire Úsáideoirí Isteach

en: Enter a name or partial ID in the field below to search for matching users in your Sametime community.
ga: Cuir ainm nó cuid d'aitheantas isteach sa réimse thíos chun cuardach a dhéanamh ar úsáideoirí i do chomhphobal Sametime.

en: Enter an XMPP Server
ga: Cuir freastalaí XMPP isteach

en: Enter an alias for %s.
ga: Cuir leasainm ar %s.

en: Enter an alias for this chat.
ga: Cuir leasainm ar an gcomhrá seo.

en: Enter an alias for this contact.
ga: Cuir leasainm ar an teagmháil seo.

en: Enter empty string to reset the name.
ga: Cuir teaghrán folamh isteach chun an t-ainm a athshocrú.

en: Enter password for %s (%s)
ga: Cuir focal faire isteach do %s (%s)

en: Enter the name of a Notes Address Book group in the field below to add the group and its members to your buddy list.
ga: Cuir ainm grúpa as Leabhar Seoltaí Notes sa réimse thíos chun an grúpa agus na baill atá ann a chur le do liosta cairde.

en: Enter the name of the group
ga: Cuir ainm an ghrúpa isteach

en: Enter your notes below...
ga: Cuir do chuid nótaí thíos...

en: Envious
ga: Tnúthach

en: Error
ga: Earráid

en: Error
ga: Earráid

en: Error Downloading the GTK+ Runtime ($R2).$\rThis is required for Pidgin to function; if retrying fails, you may need to use the 'Offline Installer' from http://pidgin.im/download/windows/ .
ga: Tharla earráid agus leabharlann ama rite GTK+ ($R2) á híosluchtú.$\rTá gá leis chun Pidgin a chur ar siúl; seans gur gá duit an 'Suiteálaí As Líne' a úsáid, ar fáil ó http://pidgin.im/download/windows/ .

en: Error Installing Debug Symbols ($R2).$\rIf retrying fails, you may need to use the 'Offline Installer' from http://pidgin.im/download/windows/ .
ga: Tharla earráid agus na Siombailí Dífhabhtaithe ($R2) á suiteáil.$\rSeans gur gá duit an 'Suiteálaí As Líne' a úsáid, ar fáil ó http://pidgin.im/download/windows/ .

en: Error Installing Spellchecking ($R3).$\rIf retrying fails, manual installation instructions are at: http://developer.pidgin.im/wiki/Installing%20Pidgin#manual_win32_spellcheck_installation
ga: Earráid agus Seiceáil Litrithe ($R3) á suiteáil.$\rDéan iarracht eile, agus má theip ort, bain triail as na treoracha anseo: http://developer.pidgin.im/wiki/Installing%20Pidgin#manual_win32_spellcheck_installation

en: Error Messages
ga: Teachtaireachtaí Earráideacha

en: Error Reading %s
ga: Earráid agus %s á léamh

en: Error Running Editor
ga: Earráid agus an tEagarthóir á thosú

en: Error accessing %s: 
    %s.
ga: Earráid agus %s á rochtain: 
    %s.

en: Error adding buddy
ga: Earráid agus cara á chur leis

en: Error adding group
ga: Earráid agus grúpa á chur leis

en: Error changing password
ga: Earráid agus focal faire á athrú

en: Error communicating with local mDNSResponder.
ga: Earráid le linn cumarsáide leis an mDNSResponder logánta.

en: Error communicating with server
ga: Earráid chumarsáide leis an bhfreastalaí

en: Error communicating with server. Closing connection.
ga: Earráid chumarsáide leis an bhfreastalaí. Ceangal á dhúnadh.

en: Error connecting to SILC Server
ga: Earráid ag ceangal leis an bhfreastalaí SILC

en: Error converting %s to punycode: %d
ga: Earráid agus %s á thiontú go punycode: %d

en: Error creating session: %s
ga: Earráid agus seisiún á chruthú: %s

en: Error dialog
ga: Dialóg earráide

en: Error displaying MOTD
ga: Earráid agus TchtAnLae á taispeáint

en: Error during connecting to SILC Server
ga: Earráid ag ceangal leis an bhfreastalaí SILC

en: Error during file transfer
ga: Earráid agus comhad á aistriú

en: Error in chat %s
ga: Earráid i gcomhrá %s

en: Error initializing the call. This probably denotes problem in installation of GStreamer or Farsight.
ga: Earráid agus an glao á thúsú. Is dócha gur tharla fadhb agus GStreamer nó Farsight á suiteáil.

en: Error joining chat %s
ga: Earráid agus dul isteach i gcomhrá %s

en: Error launching "%s": %s
ga: Earráid agus "%s" á thosú: %s

en: Error launching %s: %s
ga: Earráid agus %s á thosú: %s

en: Error loading SILC key pair
ga: Earráid agus péire eochracha SILC á luchtú

en: Error loading plugin
ga: Earráid agus breiseán á luchtú

en: Error loading the plugin.
ga: Earráid agus an breiseán á luchtú.

en: Error occurred
ga: Tharla earráid

en: Error occurred during key agreement
ga: Tharla earráid le linn an chonartha eochrach

en: Error reading %s: 
    %s.
ga: Earráid agus %s á léamh: 
    %s.

en: Error reading file %s: 
    %s
ga: Earráid agus comhad %s á léamh: 
    %s

en: Error reading from %s: %s
ga: Earráid agus %s á léamh: %s

en: Error reading from %s: response too long (%d bytes limit)
ga: Earráid agus %s á léamh: freagra rófhada (%d beart ar a mhéad)

en: Error reading from resolver process:
    %s
ga: Earráid le linn léimh ón bpróiseas réiteora:
    %s

en: Error resolving %s
ga: Earráid agus %s á réiteach

en: Error resolving %s:
    %s
ga: Earráid agus %s á réiteach:
    %s

en: Error resolving %s: %d
ga: Earráid agus %s á réiteach: %d

en: Error retrieving room list
ga: Earráid agus liosta na seomraí á fháil

en: Error running %s
ga: Earráid agus %s á rith

en: Error unregistering account
ga: Earráid agus cuntas á dhíchlárú

en: Error with your microphone
ga: Earráid le do mhicreafón

en: Error with your webcam
ga: Earráid le do cheamara Gréasáin

en: Error writing %s: 
    %s.
ga: Earráid agus %s á scríobh: 
    %s.

en: Error writing to %s: %s
ga: Earráid agus %s á scríobh: %s

en: Error: invalid PONG from server
ga: Earráid: PONG neamhbhailí ón bhfreastalaí

en: Escape the filenames
ga: Úsáid carachtair éalúcháin in ainmneacha na gcomhad

en: Estonian
ga: Eastóinis

en: Event
ga: Teagmhas

en: Evolution Integration
ga: Comhtháthú Evolution

en: Evolution Integration Configuration
ga: Cumraíocht Chomhtháthú Evolution

en: Excited
ga: An-Tógtha

en: Execute a command
ga: Rith ordú

en: Existing window
ga: I bhfuinneog atá ann

en: Exiting because another libpurple client is already running.
ga: Á scor toisc go bhfuil cliant libpurple eile ar siúl cheana.

en: Expanded Background Color
ga: Dath an Chúlra: Leathnaithe

en: Expanded Text
ga: Téacs: Leathnaithe

en: Export Sametime List for Account %s
ga: Easpórtáil Liosta Sametime do Chuntas %s

en: Export Sametime List...
ga: Easpórtáil Liosta Sametime...

en: Export to .anyone
ga: Easpórtáil go .anyone

en: Export to .zephyr.subs
ga: Easpórtáil go .zephyr.subs

en: Export to file %s failed.
    Check that you have write permission to the target path
ga: Níorbh fhéidir easpórtáil go comhad %s.
    Bí cinnte go bhfuil cead agat scríobh sa gcomhadlann

en: Exposure
ga: Nochtadh

en: Extended Address
ga: Seoladh Fada

en: Extended Away
ga: Tréimhse Bhreise Amuigh

en: Extended away
ga: Tréimhse bhreise amuigh

en: External User
ga: Úsáideoir Seachtrach

en: Extra conversation placement options.
ga: Roghanna breise do leagan amach comhráite.

en: F_lash window when IMs are received
ga: Sp_lanc san fhuinneog nuair a thagann IM isteach

en: Failed
ga: Teipthe

en: Failed to change nickname
ga: Níorbh fhéidir leasainm a athrú

en: Failed to get connection: %s
ga: Níorbh fhéidir ceangal a fháil: %s

en: Failed to get name: %s
ga: Níorbh fhéidir ainm a fháil: %s

en: Failed to get serv name: %s
ga: Níorbh fhéidir ainm an fhreastalaí a fháil: %s

en: Failed to initialize SASL authentication: %s
ga: Níorbh fhéidir fíordheimhniú SASL a thúsú: %s

en: Failed to load image
ga: Níorbh fhéidir an íomhá a luchtú

en: Failed to set cmodes for %s
ga: Níorbh fhéidir c-mhóid a shocrú le haghaidh %s

en: Failed to store image: %s
ga: Níorbh fhéidir an íomhá a shábháil: %s

en: Failure: Authentication failed
ga: Teipthe: Theip ar fhíordheimhniú

en: Failure: Incorrect signature
ga: Teipthe: Síniú mícheart

en: Failure: Invalid cookie
ga: Teipthe: Fianán neamhbhailí

en: Failure: Remote does not support proposed HMAC
ga: Teipthe: Ní thacaíonn an cianfhreastalaí leis an HMAC ceaptha

en: Failure: Remote does not support proposed KE group
ga: Teipthe: Ní thacaíonn an cianfhreastalaí leis an ngrúpa ceaptha KE

en: Failure: Remote does not support proposed PKCS
ga: Teipthe: Ní thacaíonn an cianfhreastalaí leis an PKCS ceaptha

en: Failure: Remote does not support proposed cipher
ga: Teipthe: Ní thacaíonn an cianfhreastalaí leis an sifear ceaptha

en: Failure: Remote does not support proposed hash function
ga: Teipthe: Ní thacaíonn an cianfhreastalaí leis an haisfheidhm cheaptha

en: Failure: Remote does not trust/support your public key
ga: Teipthe: Ní thacaíonn an cianfhreastalaí le d'eochair phoiblí

en: Failure: Version mismatch, upgrade your client
ga: Teipthe: ní ionann na leaganacha - nuashonraigh do chliant

en: Family Name
ga: Sloinne

en: Fast size calculations
ga: Áireamh méide go sciobtha

en: Fatal Error
ga: Earráid Mharfach

en: Feature Not Implemented
ga: Níl an ghné seo ar fáil

en: Feeling
ga: Mothúchán

en: Female
ga: Baineannach

en: File
ga: Comhad

en: File %s could not be imported.
    Make sure that the file is readable and in PEM format.
ga: Níorbh fhéidir comhad %s a iompórtáil.
    Bí cinnte go bhfuil sé inléite agus san fhormáid PEM.

en: File Control
ga: Rialú Comhaid

en: File Send Failed
ga: Níorbh fhéidir an comhad a sheoladh

en: File Transfer
ga: Aistriú Comhad

en: File Transfer Failed
ga: Theip ar Aistriú Comhaid

en: File Transfers
ga: Aistriú Comhad

en: File Transfers - %d%% of %d file | File Transfers - %d%% of %d files
ga[0]: Aistriú Comhad - %d%% de %d chomhad
ga[1]: Aistriú Comhad - %d%% de %d chomhad
ga[2]: Aistriú Comhad - %d%% de %d chomhad
ga[3]: Aistriú Comhad - %d%% de %d gcomhad
ga[4]: Aistriú Comhad - %d%% de %d comhad

en: File is not readable.
ga: Níl an comhad inléite.

en: File transfer _details
ga: Mionsonraí an _aistrithe

en: File transfer already started
ga: Thosaigh aistriú an chomhaid cheana

en: File transfer cancelled
ga: Cealaíodh aistriú an chomhaid

en: File transfer complete
ga: Aistriú an chomhaid críochnaithe

en: File transfer from %s failed.
ga: Theip ar aistriú comhaid ó %s.

en: File transfer proxies
ga: Seachfhreastalaithe aistrithe comhad

en: File transfer session does not exist
ga: Níl an seisiún aistrithe comhaid ann

en: File transfer to %s failed.
ga: Theip ar aistriú comhaid go %s.

en: Filename
ga: Ainm an Chomhaid

en: Filename:
ga: Ainm Comhad:

en: Fill in one or more fields to search for any matching XMPP users.
ga: Líon isteach réimse nó réimsí chun úsáideoirí XMPP a aimsiú.

en: Fill out all fields completely.
ga: Líon isteach na réimsí go hiomlán.

en: Filter
ga: Scagaire

en: Filter:
ga: Scagaire:

en: Find
ga: Aimsigh

en: Find Rooms
ga: Aimsigh Seomraí

en: Find Services
ga: Aimsigh Seirbhísí

en: Find a contact by entering the search criteria in the given fields. Note: Each field supports wild card searches (%)
ga: Líon na réimsí seo isteach chun duine éigin a aimsiú. Nóta: Is féidir saoróga a úsáid sna réimsí go léir (%)

en: Find buddies
ga: Aimsigh cairde

en: Find buddies...
ga: Aimsigh cairde...

en: Find:
ga: Aimsigh:

en: Fingerprint and babbleprint for the %s key are:
    
    %s
    %s
ga: Méarlorg agus méarlorg inráite d'eochair %s:
    
    %s
    %s

en: Finished
ga: Críochnaithe

en: Finnish
ga: Fionlainnis

en: First Name
ga: Ainm

en: First name
ga: Ainm

en: First name:
ga: Ainm:

en: Flirtatious
ga: Cliúsaíoch

en: Font
ga: Clófhoireann

en: Font Face
ga: Cló-aghaidh

en: Fonts
ga: Clófhoirne

en: For delayed messages
ga: Le haghaidh teachtaireachtaí moillithe

en: For delayed messages and in chats
ga: Le haghaidh teachtaireachtaí moillithe agus i gcomhráite

en: For rooms with more than this many people
ga: Le haghaidh seomraí ina bhfuil níos mó ná an líon seo

en: Forbidden
ga: Neamhcheadaithe

en: Force login (ignore server redirects)
ga: Fórsáil logáil isteach (déan neamhaird d'athdhíriú ón bhfreastalaí)

en: Forcing Login
ga: Logáil isteach le lámh láidir

en: Foreground Color
ga: Dath an Tulra

en: Foreground _color
ga: Dath an _tulra

en: Founder
ga: Fondúir

en: French
ga: Fraincis

en: From
ga: Ó

en: From (To pending)
ga: Ó (ag fanacht le 'Chuig')

en: From last sent message
ga: Bunaithe ar an teachtaireacht seolta is déanaí

en: Frustrated
ga: Frustráilte

en: Full Name
ga: Ainm Iomlán

en: Full name
ga: Ainm Iomlán

en: GG server
ga: Freastalaí GG

en: GNOME Default
ga: Réamhshocrú GNOME

en: GStreamer Failure
ga: Theip ar GStreamer

en: GStreamer failed to initialize.
ga: Níorbh fhéidir le GStreamer túsú.

en: GTK Signals Test
ga: Tástáil Comharthaí GTK

en: GTK+ Interface Font
ga: Clófhoireann Chomhéadan GTK+

en: GTK+ Runtime (required if not present)
ga: Leabharlann ama rite GTK+ (riachtanach)

en: GTK+ Text Shortcut Theme
ga: Téama Aicearraí Téacs GTK+

en: GTK+ Theme Control Settings
ga: Socruithe Rialúcháin Téamaí GTK+

en: Gadu-Gadu Protocol Plugin
ga: Breiseán don Phrótacal Gadu-Gadu

en: Gadu-Gadu Public Directory
ga: Eolaire Poiblí Gadu-Gadu

en: Gadu-Gadu User
ga: Úsáideoir Gadu-Gadu

en: Galician
ga: Gailísis

en: Gateway
ga: Geata

en: Gender
ga: Inscne

en: General
ga: Ginearálta

en: General Log Reading Configuration
ga: Cumraíocht Ghinearálta Léimh Logchomhad

en: General Text Replacement Options
ga: Roghanna Ginearálta Ionadaithe Téacs

en: Generate Key Pair
ga: Cruthaigh Péire Eochracha

en: Geolocation
ga: Geoshuíomh

en: Georgian
ga: Seoirsis

en: German
ga: Gearmáinis

en: Get
ga: Faigh

en: Get Away Message
ga: Faigh Teachtaireacht Amuigh

en: Get Info
ga: Faigh Faisnéis

en: Get Notes Address Book Info
ga: Faigh Eolas faoi Leabhar Seoltaí Notes

en: Get Public Key
ga: Faigh Eochair Phoiblí

en: Get Public Key...
ga: Faigh Eochair Phoiblí...

en: Get User Info
ga: Faigh Mionsonraí an Úsáideora

en: Get _Info
ga: Faigh _Eolas

en: Given Name
ga: Ainm

en: Glorious
ga: Glórmhar

en: Goes a_way
ga: a i_míonn sé/sí

en: Goes away
ga: a imíonn sé/sí

en: Gone
ga: Imithe

en: Grateful
ga: Fíorbhuíoch

en: Greek
ga: Gréigis

en: Grieving
ga: Faoi Dhobrón

en: Group
ga: Grúpa

en: Group Items
ga: Grúpáil Míreanna

en: Group Name
ga: Ainm an Ghrúpa

en: Group:
ga: Grúpa:

en: GroupWise Conference %d
ga: Comhdháil GroupWise %d

en: Grouping
ga: Grúpáil

en: Grumpy
ga: Cantalach

en: GtkTreeView Horizontal Separation
ga: Deighilt Chothrománach GtkTreeView

en: Gtkrc File Tools
ga: Uirlisí Comhaid Gtkrc

en: Guilty
ga: Ciontach

en: Gujarati
ga: Gúisearáitis

en: Gujarati Language Team
ga: Foireann Ghúisearáitise

en: HTTP proxy connection error %d
ga: Earráid %d ag ceangal le seachfhreastalaí HTTP

en: Half Operator
ga: Leathoibreoir

en: Handshake Acknowledged, Sending Login
ga: Bhí an croitheadh láimhe faighte; logáil isteach á seoladh

en: Hangup
ga: Croch suas

en: Happy
ga: Sona

en: Hebrew
ga: Eabhrais

en: Hidden or not logged-in
ga: I bhfolach nó logáilte amach

en: Hide Icon
ga: Folaigh an Deilbhín

en: Hide Joins/Parts
ga: Cuir teachtaireachtaí isteach/amach i bhfolach

en: Hide When Offline
ga: Folaigh Más As Líne

en: Hide client identity
ga: Folaigh aitheantas an chliaint

en: Hides extraneous join/part messages.
ga: Cuir teachtaireachtaí isteach/amach i bhfolach.

en: Highlight _misspelled words
ga: Aibhsigh focail _mhílitrithe

en: Highlight matches
ga: Aibhsigh iad

en: Highlighted Message Name Color
ga: Dath Ainm Teachtaireachta Aibhsithe

en: Highlighted Messages
ga: Teachtaireachtaí Aibhsithe

en: Hindi
ga: Hiondúis

en: History
ga: Stair

en: History Plugin Requires Logging
ga: Tá gá le logáil chun an breiseán staire a úsáid

en: Hit 'Enter' to find more rooms of this category.
ga: Brúigh 'Enter' chun tuilleadh seomraí sa chatagóir seo a aimsiú.

en: Homepage
ga: Leathanach Baile

en: Hong Kong Chinese
ga: Sínis (Hong Cong)

en: Hopeful
ga: Dóchasach

en: Host Gone
ga: Óstríomhaire Imithe

en: Host Name: 	%s
ga: Óstainm: 	%s

en: Host Unknown
ga: Óstríomhaire Anaithnid

en: Host name
ga: Óstainm

en: Hostname
ga: Óstainm

en: Hot
ga: Te

en: Humbled
ga: Íslithe

en: Humiliated
ga: Náirithe

en: Hungarian
ga: Ungáiris

en: Hungry
ga: Ocras Orm

en: Hurt
ga: Gonta

en: Hyper Active
ga: Hipirghníomhach

en: Hyperlink Color
ga: Dath Hipearnasc

en: Hyperlink color
ga: Dath hipearnasc

en: Hyperlink prelight color
ga: Dath hipearnasc roimh chliceáil

en: Hyperlink visited color
ga: Dath na nasc feicthe

en: I'm not here right now
ga: Nílim anseo faoi láthair

en: IM
ga: TM

en: IM Conversation Windows
ga: Fuinneoga Comhrá TM

en: IM With Password
ga: TM le Focal Faire

en: IM with Key Exchange
ga: TM le Malartú Eochracha

en: IM with Password
ga: TM le Focal Faire

en: IP Address
ga: Seoladh IP

en: IPC Test Client
ga: Cliant Tástála IPC

en: IPC Test Server
ga: Freastalaí Tástála IPC

en: IRC Protocol Plugin
ga: Breiseán don Phrótacal IRC

en: IRC nick and server may not contain whitespace
ga: Ní cheadaítear spás bán sa leasainm IRC ná in ainm an fhreastalaí

en: I_M
ga: T_M

en: Icon Error
ga: Earráid Deilbhín

en: Icon for Chat
ga: Deilbhín Comhrá

en: Icon for Contact/
    Icon for Unknown person
ga: Deilbhín do Theagmháil/
    Deilbhín do Dhuine Anaithnid

en: Iconifies the buddy list and your conversations when you go away.
ga: Íoslaghdaíonn sé seo an liosta cairde agus do chuid comhráite nuair a bhíonn tú amuigh.

en: Iconify on Away
ga: Íoslaghdaigh nuair a bhím amuigh

en: Ident name
ga: Ainm aitheantais

en: Idle
ga: Díomhaoin

en: Idle %dd %dh %02dm
ga: Díomhaoin %dl %du %02dn

en: Idle %dh %02dm
ga: Díomhaoin %du %02dn

en: Idle %dm
ga: Díomhaoin %dn

en: Idle Text
ga: Téacs: Díomhaoin

en: Idle for
ga: Díomhaoin ar feadh

en: If user has not spoken in this many minutes
ga: Má tá úsáideoir balbh ar feadh na tréimhse seo (nóiméid)

en: If you look real closely
ga: Is mise stoc na cille

en: Ignore
ga: Déan neamhshuim

en: Ignore incoming format
ga: Déan neamhaird ar an bhformáid a thagann isteach

en: Ignored
ga: Neamhaird déanta de

en: Import Sametime List for Account %s
ga: Iompórtáil Liosta Sametime do Chuntas %s

en: Import Sametime List...
ga: Iompórtáil Liosta Sametime...

en: Import from .anyone
ga: Iompórtáil ó .anyone

en: Import from .zephyr.subs
ga: Iompórtáil ó .zephyr.subs

en: Impressed
ga: Corraithe

en: Improper Addressing
ga: Seolachán Mí-oiriúnach

en: In Love
ga: I nGrá

en: In awe
ga: Uafás Orm

en: In love
ga: I nGrá

en: Includes other IM clients' logs in the log viewer.
ga: Cuir logchomhaid ó chliaint TM eile san áireamh.

en: Incoming Call
ga: Glao Isteach

en: Incompatible protocol version
ga: Leagan neamh-chomhoiriúnach den phrótacal

en: Incorrect Password
ga: Focal faire mícheart

en: Incorrect encoding in authorization
ga: Ionchódú mícheart in údarú

en: Incorrect password
ga: Focal faire mícheart

en: Incorrect username or password
ga: Ainm úsáideora nó focal faire mícheart

en: Increase Font Size
ga: Méadaigh an Cló

en: Indignant
ga: Fearg Fhíréin Orm

en: Indisposed
ga: Gafa

en: Indonesian
ga: Indinéisis

en: Info
ga: Eolas

en: Info for %s
ga: Eolas faoi %s

en: Info for Group %s
ga: Eolas faoi Ghrúpa %s

en: Information
ga: Eolas

en: Information dialog
ga: Dialóg fhaisnéise

en: Initializing SSL/TLS
ga: SSL/TLS á Thúsú

en: Initializing Stream
ga: Sruth á Thúsú

en: Initiate Media
ga: Túsaigh Meáin

en: Initiate _Chat
ga: Cuir tús le _Comhrá

en: Input
ga: Ionchur

en: Input and Output Settings
ga: Socruithe Ionchurtha agus Aschurtha

en: Insert IM Image
ga: Ionsáigh Íomhá sa TM

en: Insert Image
ga: Ionsáigh Íomhá

en: Insert Link
ga: Ionsáigh Nasc

en: Insert Smiley
ga: Ionsáigh Straoiseog

en: Insert c_ount of new messages into window title
ga: Cuir lí_on na dteachtaireachtaí nua i dteideal na fuinneoige

en: Insert count of new message into _X property
ga: Cuir líon na dteachtaireachtaí nua in airí _X

en: Insert in message
ga: Ionsáigh i dteachtaireacht

en: Install Plugin...
ga: Suiteáil Breiseán...

en: Instant Messaging
ga: Teachtaireachtaí Meandaracha

en: Instant Messaging Client
ga: Cliant Teachtaireachtaí Meandaracha

en: Instant messages will only be logged if the "Log all instant messages" preference is enabled.
ga: Ní scríobhfar teachtaireachtaí meandaracha sa logchomhad mura bhfuil "Logáil gach teachtaireacht mheandarach" roghnaithe.

en: Interested
ga: Spéis Agam

en: Interface
ga: Comhéadan

en: Internal Server Error
ga: Earráid Inmheánach Fhreastalaí

en: Internet Messenger
ga: Teachtaire Idirlín

en: Intoxicated
ga: Ar Meisce

en: Invalid Authorization Mechanism
ga: Scéim Neamhbhailí Údaraithe

en: Invalid Directory
ga: Eolaire Neamhbhailí

en: Invalid ID
ga: Aitheantas Neamhbhailí

en: Invalid Namespace
ga: Ainmspás Neamhbhailí

en: Invalid Room Handle
ga: Hanla Neamhbhailí Seomra

en: Invalid Room Name
ga: Ainm Neamhbhailí ar Sheomra

en: Invalid Server
ga: Freastalaí Neamhbhailí

en: Invalid Server Name
ga: Ainm Neamhbhailí Freastalaí

en: Invalid XML
ga: XML Neamhbhailí

en: Invalid XMPP ID
ga: Anaithnid Neamhbhailí XMPP

en: Invalid XMPP ID. Domain must be set.
ga: Aitheantas neamhbhailí XMPP. Is gá fearann a bheith ann.

en: Invalid XMPP ID. Username portion must be set.
ga: Aitheantas neamhbhailí XMPP. Is gá ainm úsáideora a bheith ann.

en: Invalid authzid
ga: Authzid neamhbhailí

en: Invalid challenge from server
ga: Dúshlán neamhbhailí ón fhreastalaí

en: Invalid nickname
ga: Leasainm neamhbhailí

en: Invalid proxy settings
ga: Socruithe neamhbhailí seachfhreastalaí

en: Invalid response from server
ga: Freagra neamhbhailí ón fhreastalaí

en: Invalid title
ga: Teideal neamhbhailí

en: Invert
ga: Aisiompaigh

en: Invincible
ga: Dochloíte

en: Invisible
ga: Dofheicthe

en: Invitation from: %s
    
    Sent: %s
ga: Cuireadh ó: %s
    
    Seolta: %s

en: Invitation only
ga: Ar bhun cuiridh amháin

en: Invitation to Conversation
ga: Cuireadh chun Comhrá

en: Invite
ga: Tabhair Cuireadh

en: Invite Buddy Into Chat Room
ga: Tabhair cuireadh do chara chun comhrá

en: Invite Group to Conference...
ga: Tabhair Cuireadh do Ghrúpa chuig Comhdháil...

en: Invite List
ga: Liosta Cuirí

en: Invite message (optional)
ga: Cuireadh (roghnach)

en: Invite to Conference
ga: Tabhair cuireadh chuig comhdháil

en: Invite to Conference...
ga: Tabhair cuireadh chuig Comhdháil...

en: Invite to chat
ga: Tabhair cuireadh chun comhrá

en: Invite user to a conference
ga: Tabhair cuireadh d'úsáideoir chuig comhdháil

en: Invite...
ga: Tabhair Cuireadh...

en: Irish
ga: Gaeilge

en: Is no longer i_dle
ga: nach bhfuil sé/sí _díomhaoin a thuilleadh

en: Is no longer idle
ga: nach bhfuil sé/sí díomhaoin a thuilleadh

en: Italian
ga: Iodáilis

en: Italic
ga: Iodálach

en: Item Not Found
ga: Mír Gan Aimsiú

en: Japanese
ga: Seapáinis

en: Jealous
ga: Éadmhar

en: Job Role
ga: Ról

en: Job Title
ga: Teideal Poist

en: John Noname
ga: Tadhg Ó Ródaí

en: Join
ga: Glac Páirt

en: Join Chat
ga: Glac Páirt i gComhrá

en: Join Chat...
ga: Glac Páirt i gComhrá...

en: Join Private Group
ga: Glac Páirt i nGrúpa Príobháideach

en: Join a Chat
ga: Glac Páirt i gComhrá

en: Join/Part Hiding
ga: Teachtaireachtaí Isteach/Amach

en: Joining %s requires an invitation.
ga: Is féidir dul isteach i %s ar bhun cuiridh amháin.

en: Jump to markerline
ga: Léim go líne mharcóra

en: Just logged in
ga: Logáilte isteach anois beag

en: Just logged out
ga: Logáilte amach anois beag

en: Kannada
ga: Cannadais

en: Kannada Translation team
ga: Foireann Aistriúcháin Cannadaise

en: Kashmiri
ga: Caismíris

en: Kazakh
ga: Casaicis

en: Key Agreement
ga: Conradh Eochrach

en: Key Agreement Request
ga: Iarratas ar Chonradh Eochrach

en: Key Agreement failed
ga: Theip ar chomhaontas eochrach

en: Key Exchange failed
ga: Theip ar Mhalartú Eochracha

en: Key Length: 	%d bits
ga: Fad na heochrach: 	%d giotán

en: Key Pair Generation failed
ga: Níorbh fhéidir an péire eochracha a chruthú

en: Key agreement cannot be started with yourself
ga: Ní féidir conradh eochrach a dhéanamh leatsa féin

en: Key agreement failed
ga: Theip ar chomhaontas eochrach

en: Key agreement is already started
ga: Bhí an conradh eochrach tosaithe cheana

en: Key agreement request received from %s. Would you like to perform the key agreement?
ga: Fuarthas iarratas ar chomhaontas eochrach ó %s. An bhfuil fonn ort an conradh eochrach a chur i bhfeidhm?

en: Key agreement was aborted
ga: Tobscoireadh an conradh eochrach

en: Key length
ga: Fad na heochrach

en: Keyboard Shortcuts
ga: Aicearraí Méarchláir

en: Khmer
ga: Ciméiris

en: Kicked (%s)
ga: Ciceáilte amach (%s)

en: Kicked by %s (%s)
ga: Ciceáilte amach ag %s (%s)

en: Kill User
ga: Maraigh Úsáideoir

en: Killed by %s (%s)
ga: Maraithe ag %s (%s)

en: Korean
ga: Cóiréis

en: Kurdish
ga: Coirdis

en: Kurdish (Sorani)
ga: Coirdis (Sorani)

en: Lao
ga: Láóis

en: Last Known Client
ga: Cliant is déanaí is eol

en: Last Name
ga: Sloinne

en: Last Said
ga: Ráiteas Is Déanaí

en: Last Seen
ga: Feicthe

en: Last created window
ga: San fhuinneog is nuaí

en: Last name
ga: Sloinne

en: Last name:
ga: Sloinne:

en: Lastlog plugin.
ga: Breiseán Lastlog.

en: Later
ga: Ar Ball

en: Latvian
ga: Laitvis

en: Launcher Icon
ga: Deilbhín an Tosaitheora

en: Layout
ga: Leagan Amach

en: Left
ga: Ar Chlé

en: Left Vertical
ga: Ingearach Ar Chlé

en: Let others see what computer you are using
ga: Lig do dhaoine an ríomhaire a úsáideann tú a fheiceáil

en: Let others see what services you are using
ga: Lig do dhaoine na seirbhísí a úsáideann tú a fheiceáil

en: Lets you send raw input to text-based protocols (XMPP, IRC, TOC). Hit 'Enter' in the entry box to send. Watch the debug window.
ga: Leis seo, is féidir leat ionchur amh a sheoladh chuig prótacail bunaithe ar ghnáth-théacs (XMPP, IRC, TOC). Brúigh 'Enter' sa mbosca ionchurtha chun é a sheoladh. Féach ar an bhfuinneog dhífhabhtaithe.

en: Lets you send raw input to text-based protocols.
ga: Leis seo, is féidir leat ionchur amh a sheoladh chuig prótacail bunaithe ar ghnáth-théacs.

en: Level
ga: Leibhéal

en: List of %d user:
     | List of %d users:
ga[0]: Liosta de %d úsáideoir:
ga[1]: Liosta de %d úsáideoir:
ga[2]: Liosta de %d úsáideoir:
ga[3]: Liosta de %d n-úsáideoir:
ga[4]: Liosta de %d úsáideoir:

en: Listening to music
ga: Éisteacht le ceol

en: Lithuanian
ga: Liotuáinis

en: Load Buddylist...
ga: Luchtaigh Liosta Cairde...

en: Load buddylist from file...
ga: Luchtaigh liosta cairde ó chomhad...

en: Loads .NET plugins with Mono.
ga: Luchtaíonn sé breiseáin .NET le Mono.

en: Local Buddy List Only
ga: Liosta Cairde Logánta Amháin

en: Local File:
ga: Comhad Logánta:

en: Local Port
ga: Port Logánta

en: Local Time
ga: Am Áitiúil

en: Local server start time: %s
    Local server uptime: %s
    Local server clients: %d
    Local server channels: %d
    Local server operators: %d
    Local router operators: %d
    Local cell clients: %d
    Local cell channels: %d
    Local cell servers: %d
    Total clients: %d
    Total channels: %d
    Total servers: %d
    Total routers: %d
    Total server operators: %d
    Total router operators: %d
ga: Am tosaigh an fhreastalaí logánta: %s
    Aga fónaimh an fhreastalaí logánta: %s
    Cliaint ar an bhfreastalaí logánta: %d
    Cainéil ar an bhfreastalaí logánta: %d
    Oibreoirí ar an bhfreastalaí logánta: %d
    Oibreoirí ar an ródaire logánta: %d
    Cliaint ar an gcill logánta: %d
    Cainéil ar an gcill logánta: %d
    Freastalaithe ar an gcill logánta: %d
    Líon iomlán cliant: %d
    Líon iomlán cainéal: %d
    Líon iomlán freastalaithe: %d
    Líon iomlán ródairí: %d
    Líon iomlán oibreoirí freastalaí: %d
    Líon iomlán oibreoirí ródaire: %d

en: Locality
ga: Ceantar

en: Localizations
ga: Aistriúcháin

en: Location
ga: Áit

en: Log Deletion Failed
ga: Níorbh fhéidir an logchomhad a scriosadh

en: Log Directory
ga: Comhadlann na Logchomhad

en: Log IMs
ga: Logáil TManna

en: Log In
ga: Logáil Isteach

en: Log Out
ga: Logáil Amach

en: Log Reader
ga: Léitheoir Logchomhad

en: Log _format:
ga: _Formáid an logchomhaid:

en: Log all _instant messages
ga: Logá_il gach teachtaireacht mheandarach

en: Log all _status changes to system log
ga: Logáil gach athrú _stádais i logchomhad an chórais

en: Log all c_hats
ga: Logáil gach com_hrá

en: Log chats
ga: Logáil comhráite

en: Log format
ga: Formáid an logchomhaid

en: Log status change events
ga: Logáil gach athrú stádais

en: Logged In
ga: Logáilte Isteach

en: Logged Off
ga: Logáilte Amach

en: Logging
ga: Logáil

en: Logging can be enabled from Tools -> Preferences -> Logging.
    
    Enabling logs for instant messages and/or chats will activate history for the same conversation type(s).
ga: Is féidir logáil a chur ar siúl trí Uirlisí -> Sainroghanna -> Logáil.
    
    Má chuireann tú logáil ar siúl le haghaidh teachtaireachtaí meandaracha nó comhráite, cuirfear an stair ar siúl do chomhráite den chineál sin freisin.

en: Logging of this conversation failed.
ga: Níorbh fhéidir an comhrá seo a logáil.

en: Logging started. Future messages in this conversation will be logged.
ga: Tosaíodh logáil. Logálfar teachtaireachtaí ón gcomhrá seo amach anseo.

en: Logging stopped. Future messages in this conversation will not be logged.
ga: Stopadh logáil. Ní logálfar teachtaireachtaí ón gcomhrá seo amach anseo.

en: Login Acknowledged
ga: D'éirigh leis an logáil isteach

en: Login Options
ga: Roghanna Logála Isteach

en: Login Redirected
ga: Logáil Isteach Athdhírithe

en: Login name
ga: Ainm cuntais

en: Logo
ga: Lógó

en: Lonely
ga: Uaigneach

en: Lost
ga: Caillte

en: Lost connection with server: %s
ga: Cailleadh an ceangal leis an bhfreastalaí: %s

en: Loud
ga: Ard

en: Louder
ga: Níos Airde

en: Loudest
ga: Is Airde

en: Lucky
ga: Ádh Orm

en: MOTD for %s
ga: TchtAnLae le haghaidh %s

en: M_ute sounds
ga: _Gan fuaim

en: Macedonian
ga: Macadóinis

en: Mail Checker
ga: Seiceálaí Ríomhphoist

en: Mail dialog
ga: Dialóg ríomhphoist

en: Mailstop
ga: Stad Poist

en: Maithili
ga: Maitilis

en: Malay
ga: Malaeis

en: Malayalam
ga: Mailéalaimis

en: Male
ga: Fireannach

en: Male or female
ga: Fireann nó baineann

en: Malformed BOSH URL
ga: URL míchumtha BOSH

en: Malformed XMPP ID
ga: Aitheantas Míchumtha XMPP

en: Malicious challenge from server
ga: Dúshlán mailíseach ón bhfreastalaí

en: Manual
ga: De Láimh

en: Manually
ga: De Láimh

en: Marathi
ga: Maraitis

en: Markerline
ga: Líne Mharcóra

en: Master archive is misconfigured
ga: Droch-chumraíocht ar an bpríomhchartlann

en: Maximum Version
ga: Uasleagan

en: Maximum last-seen difference:
ga: Difríocht uasta 'feicthe':

en: Maximum response timeout:
ga: Teorainn ama ar fhreagraí:

en: Maximum size:
ga: Uasmhéid:

en: Meadow Mari
ga: Mairí Móinéir

en: Mean
ga: Suarach

en: Media Initiation Failed
ga: Níorbh fhéidir na meáin a thúsú

en: Media error
ga: Earráid mheáin

en: Merge Groups
ga: Cumaisc Grúpaí

en: Merge List from Server
ga: Cumaisc Liosta ón Fhreastalaí

en: Merge and Save List to Server
ga: Cumaisc agus Sábháil an Liosta ar an bhFreastalaí

en: Merging these contacts will cause them to share a single entry on the buddy list and use a single conversation window. You can separate them again by choosing 'Expand' from the contact's context menu
ga: Má chumascann tú na teagmhálacha seo, taispeánfar iad le chéile sa liosta cairde agus úsáidfidh siad fuinneog chomhrá amháin. Is féidir iad a scaradh arís trí 'Leathnaigh' a roghnú ó roghchlár comhthéacs na teagmhála

en: Message
ga: Teachtaireacht

en: Message (Nick Said) Text
ga: Téacs: Do Leasainm Luaite

en: Message (optional)
ga: Teachtaireacht (roghnach)

en: Message Notification
ga: Teachtaireachtaí a Fhógairt

en: Message Text
ga: Téacs: Teachtaireacht Gan Léamh

en: Message Timestamp Formats
ga: Formáidí Stampaí Ama

en: Message could not be sent because the maximum length was exceeded.
ga: Níorbh fhéidir an teachtaireacht a sheoladh: sáraíodh an fad uasta.

en: Message could not be sent.
ga: Níorbh fhéidir an teachtaireacht a sheoladh.

en: Message delivery to %s failed: %s
ga: Níorbh fhéidir teachtaireacht a sheoladh chuig %s: %s

en: Message from %s
ga: Teachtaireacht ó %s

en: Message of the Day
ga: Teachtaireacht an Lae

en: Message received
ga: Faigheann tú teachtaireacht

en: Message received begins conversation
ga: Faigheann tú teachtaireacht agus tosaíonn comhrá

en: Message sent
ga: Seolann tú teachtaireacht

en: Message was not sent, because you are not signed on.
ga: Níor seoladh an teachtaireacht toisc nach bhfuil tú logáilte isteach.

en: Message:
ga: Teachtaireacht:

en: Messaging Menu
ga: Roghchlár Teachtaireachta

en: Method:
ga: Modh:

en: Microphone
ga: Micreafón

en: Microphone Test
ga: Micreafón a Thástáil

en: Middle Name
ga: Lárainm

en: Middle mouse button
ga: Cnaipe luiche sa lár

en: Minimi_ze new conversation windows
ga: Íosla_ghdaigh fuinneoga nua comhrá

en: Minimum Version
ga: Íosleagan

en: Minimum input area height in lines:
ga: Líon íosta línte sa limistéar ionchurtha:

en: Minutes
ga: Nóiméid

en: Minutes before changing status
ga: Nóiméid sula n-athrófar an stádas

en: Misc
ga: Éagsúil

en: Miscellaneous
ga: Éagsúil

en: Missing protocol plugin for %s
ga: Breiseán prótacail le haghaidh %s ar iarraidh

en: Mobile
ga: Soghluaiste

en: Mobile Phone
ga: Guthán Póca

en: Modify
ga: Mionathraigh

en: Modify Account
ga: Athraigh an Cuntas

en: Modify Buddy Pounce
ga: Athraigh Forrán ar Chara

en: Mongolian
ga: Mongóilis

en: Mono Plugin Loader
ga: Luchtóir Breiseán Mono

en: Mood
ga: Meon

en: Mood Comment
ga: Meon: Trácht

en: Mood Name
ga: Meon: Ainm

en: Mood Text
ga: Meon: Téacs

en: Moody
ga: Taghdach

en: More than one user was found with the same name. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
ga: Aimsíodh níos mó ná úsáideoir amháin leis an ainm céanna. Roghnaigh an t-úsáideoir ba mhaith leat chur leis an liosta cairde.

en: More than one user was found with the same public key. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
ga: Aimsíodh níos mó ná úsáideoir amháin leis an eochair phoiblí chéanna. Roghnaigh an t-úsáideoir ba mhaith leat chur leis an liosta cairde.

en: Mouse Gestures
ga: Gothaí Luiche

en: Mouse Gestures Configuration
ga: Cumraíocht Gothaí Luiche

en: Move to
ga: Bog go

en: Multiple plugins will be unloaded.
ga: Díluchtófar níos mó ná breiseán amháin.

en: Music Messaging
ga: Teachtaireachtaí Ceoil

en: Music Messaging Configuration
ga: Cumraíocht Teachtaireachtaí Ceoil

en: Music Messaging Plugin for collaborative composition.
ga: Breiseán Teachtaireachtaí Ceoil a éascaíonn cumadóireacht chomhoibríoch.

en: Music messaging session confirmed.
ga: Seisiún teachtaireachtaí ceoil deimhnithe.

en: Mute _Sounds
ga: _Gan Fuaim

en: NAME
ga: AINM

en: NSS Preferences
ga: Sainroghanna NSS

en: N_ew conversations:
ga: Comhráit_e nua:

en: Name
ga: Ainm

en: Name: %s
    Version: %s
    Description: %s
    Author: %s
    Website: %s
    Filename: %s
ga: Ainm: %s
    Leagan: %s
    Cur Síos: %s
    Údar: %s
    Suíomh Gréasáin: %s
    Ainm comhaid: %s

en: Nepali
ga: Neipealais

en: Nervous
ga: Neirbhíseach

en: Nested Grouping (experimental)
ga: Foghrúpa Neadaithe (turgnamhach)

en: Nested Subgroup
ga: Foghrúpa Neadaithe

en: Network
ga: Líonra

en: Network Statistics
ga: Staitisticí Líonra

en: Network error.
ga: Earráid líonra.

en: Network is empty
ga: Tá an líonra folamh

en: Neutral
ga: Neodrach

en: Never
ga: Ná Déan Riamh

en: New Account
ga: Cuntas Nua

en: New Buddy Pounce
ga: Forrán Nua

en: New Conference
ga: Comhdháil Nua

en: New Event
ga: Teagmhas Nua

en: New Instant Message
ga: Teachtaireacht Mheandarach Nua

en: New Line
ga: Líne Nua

en: New Mail
ga: Ríomhphost Nua

en: New Person
ga: Duine Nua

en: New Pounces
ga: Forráin Nua

en: New Version Available
ga: Leagan Nua Ar Fáil

en: New _Message...
ga: _Teachtaireacht Nua...

en: New _mail notifications
ga: Fógraí: _ríomhphost nua

en: New mail notifications
ga: Fógraí nua ríomhphoist

en: New password
ga: Focal faire nua

en: New password (again)
ga: Focal faire nua (arís)

en: New passwords do not match.
ga: Ní ionann na focail fhaire nua.

en: New status...
ga: Stádas nua...

en: New tab
ga: I gcluaisín nua

en: New window
ga: I bhfuinneog nua

en: New...
ga: Nua...

en: Next >
ga: Ar Aghaidh >

en: Nick
ga: Leasainm

en: Nick Said
ga: Do Leasainm Luaite

en: Nick changing not supported in non-MUC chatrooms
ga: Is féidir leasainm a athrú i seomraí MUC amháin

en: Nick or channel is temporarily unavailable.
ga: Níl an leasainm nó an cainéal ar fáil go sealadach.

en: Nickname
ga: Leasainm

en: Nickname in use
ga: Leasainm in úsáid

en: No
ga: Níl

en: No Grouping
ga: Gan Grúpáil

en: No MOTD available
ga: Níl TchtAnLae ar fáil

en: No Matches
ga: Gan Torthaí

en: No Message of the Day available
ga: Níl Teachtaireacht an Lae ar fáil

en: No Proxy
ga: Gan Seachfhreastalaí

en: No Sound
ga: Gan Fuaim

en: No actions available
ga: Níl aon ghníomhartha ar fáil

en: No codecs found. Install some GStreamer codecs found in GStreamer plugins packages.
ga: Níor aimsíodh aon codec-anna. Suiteáil codec-anna GStreamer ó phacáistí breiseán GStreamer.

en: No codecs left. Your codec preferences in fs-codecs.conf are too strict.
ga: Níl aon codec-anna fágtha. Tá do chuid sainroghanna i fs-codecs.conf ró-dhocht.

en: No configuration options for this plugin.
ga: Níl aon roghanna cumraíochta ann don bhreiseán seo.

en: No file transfer session active
ga: Níl aon seisiún aistrithe comhaid ann

en: No logs were found
ga: Níor aimsíodh aon logchomhaid

en: No matches
ga: Gan torthaí

en: No matching users found
ga: Níor aimsíodh aon úsáideoirí comhoiriúnacha

en: No message
ga: Gan teachtaireacht

en: No name
ga: Gan ainm

en: No proxy
ga: Gan seachfhreastalaí

en: No public key was received
ga: Ní bhfuarthas aon eochair phoiblí

en: No reason
ga: Gan fáth

en: No server statistics available
ga: Níl aon staitisticí freastalaí ar fáil

en: No session ID given
ga: Gan aitheantas seisiúin

en: No sounds
ga: Gan fuaim

en: No such channel
ga: Níl a leithéid de chainéal ann

en: No such command (in this context).
ga: Níl a leithéid d'ordú ann (sa gcomhthéacs seo).

en: No such command.
ga: Níl a leithéid d'ordú ann.

en: No such nick or channel
ga: Níl a leithéid de leasainm nó de chainéal ann

en: No topic is set
ga: Níl aon ábhar ann

en: No users found
ga: Níor aimsíodh aon úsáideoirí

en: Non-matching Hosts
ga: Óstríomhairí neamh-chomhoiriúnacha

en: None
ga: Faic

en: None (To pending)
ga: Faic (ag fanacht le 'Chuig')

en: None of your accounts are idle.
ga: Níl aon chuntas díomhaoin agat.

en: Normal
ga: Gnáth

en: Norwegian Nynorsk
ga: Ioruais Nynorsk

en: Not Acceptable
ga: Doghlactha

en: Not Allowed
ga: Neamhcheadaithe

en: Not Authorized
ga: Gan Údarú

en: Not Supported for NSS < 3.14
ga: Ní thacaítear le NSS < 3.14

en: Not connected to the server
ga: Níl tú ceangailte leis an bhfreastalaí

en: Not implemented yet.
ga: Níl sé seo i bhfeidhm fós.

en: Not started
ga: Gan tosú

en: Not supported
ga: Gan tacaíocht

en: Note
ga: Nóta

en: Note: The preference for "New conversations" must be set to "By conversation count".
ga: Nóta: Caithfidh tú "De réir líon na gcomhráite" a shocrú don rogha "Comhráite nua".

en: Notes
ga: Nótaí

en: Notes Address Book Group
ga: Grúpa as Leabhar Seoltaí Notes

en: Notes Address Book Information
ga: Eolas faoi Leabhar Seoltaí Notes

en: Notes Address Book group results
ga: Torthaí do ghrúpaí as Leabhar Seoltaí Notes

en: Notification Methods
ga: Modhanna Fógraíochta

en: Notification Removal
ga: Fógraí a Ruaigeadh

en: Notifies in a conversation window when a buddy goes or returns from away or idle.
ga: Cuir in iúl dom i bhfuinneog an chomhrá nuair a bhíonn cara díomhaoin nó nuair a fhilleann sé/sí.

en: Notify Dialog
ga: Dialóg Fhógraíochta

en: Notify For
ga: Cuir in iúl dom

en: Notify When
ga: Cuir in iúl dom nuair

en: Notify buddies when you are typing
ga: Cuir in iúl do chairde nuair atáim ag clóscríobh

en: Notify with a popup when an autoaccepted file transfer is complete
    (only when there's no conversation with the sender)
ga: Taispeáin preabfhuinneog nuair atá aistriú comhaid ar glacadh leis go huathoibríoch críochnaithe
    (nuair nach bhfuil comhrá ar siúl leis an seoltóir)

en: Notify with a toaster when
ga: Cuir in iúl dom le tóstaer nuair

en: Novell GroupWise Messenger Protocol Plugin
ga: Breiseán don Phrótacal Novell GroupWise Messenger

en: Now Listening
ga: Ag Éisteacht Anois

en: Number of conversations per window
ga: Líon na gcomhráite san fhuinneog

en: Occitan
ga: Ocatáinis

en: Offended
ga: Uabhar Orm

en: Offering to send %s to %s
ga: Tairiscint chun %s a sheoladh chuig %s

en: Offline
ga: As Líne

en: Offline Buddies
ga: Cairde As Líne

en: Offline Message
ga: Teachtaireacht As Líne

en: Offline Message Emulation
ga: Aithris Teachtaireachtaí As Líne

en: Offline Text
ga: Téacs: As Líne

en: Offline buddies
ga: Cairde as líne

en: Old flat format
ga: Seanfhormáid chothrom

en: On Mobile
ga: Soghluaiste

en: On unread messages
ga: Teachtaireachtaí gan léamh

en: One Time Password
ga: Focal Faire Aonuaire

en: One Time Password Support
ga: Tacaíocht d'Fhocail Fhaire Aonuaire

en: One or more messages may have been undeliverable.
ga: Níorbh fhéidir teachtaireacht nó teachtaireachtaí a sheoladh.

en: Online
ga: Ar Líne

en: Online Buddies
ga: Cairde Ar Líne

en: Online Services
ga: Seirbhísí Ar Líne

en: Online Status
ga: Stádas Ar Líne

en: Online Text
ga: Téacs: Ar Líne

en: Online since
ga: Ar líne ó

en: Online/Offline
ga: Ar Líne/As Líne

en: Online: %d
    Total: %d
ga: Ar líne: %d
    Iomlán: %d

en: Only buddies
ga: Cairde amháin

en: Only create TinyURL for URLs of this length or greater
ga: Ná cruthaigh TinyURL ó URLanna atá níos giorra ná seo

en: Only enable for users on the buddy list
ga: Cumasaigh d'úsáideoirí ar an liosta cairde amháin

en: Only online
ga: Ar líne amháin

en: Only replace _whole words
ga: Ionadaigh focail io_mlána amháin

en: Only when available
ga: Nuair atáim ar fáil amháin

en: Only when docked
ga: Nuair a bhíonn sé sa duga amháin

en: Only when not available
ga: Nuair nach bhfuilim ar fáil amháin

en: Opacity:
ga: Teimhneacht:

en: Ope_n an IM window
ga: _Oscail fuinneog TM

en: Open All Messages
ga: Oscail Gach Teachtaireacht

en: Open File...
ga: Oscail Comhad...

en: Open Public Key...
ga: Oscail an Eochair Phoiblí...

en: Open _Containing Directory
ga: Oscail an _Chomhadlann ina bhfuil sé

en: Open an IM window
ga: Oscail fuinneog TM

en: Open...
ga: Oscail...

en: Operating System
ga: Córas Oibriúcháin

en: Operator
ga: Oibreoir

en: Optional information:
ga: Faisnéis roghnach:

en: Options
ga: Roghanna

en: Options specific to Pidgin for Windows.
ga: Roghanna sainiúla do Phidgin ar Windows.

en: Organization
ga: Eagraíocht

en: Organization Name
ga: Ainm an Eagrais

en: Organization Unit
ga: Aonad san Eagraíocht

en: Organization: 	%s
ga: Eagraíocht: 	%s

en: Original password
ga: Seanfhocal faire

en: Oriya
ga: Oirísis

en: Other
ga: Eile

en: Others talk in chat
ga: Deir daoine eile rud éigin i gcomhrá

en: Out of memory
ga: Cuimhne ídithe

en: Output
ga: Aschur

en: Outraged
ga: Scannalaithe

en: Overwrite
ga: Forscríobh

en: P.O. Box
ga: Bosca Poist

en: PDA
ga: Ríomhaire boise

en: PEM X.509 Certificate Export
ga: Easpórtáil Teastais X.509 (PEM)

en: PING reply -- Lag: %lu seconds
ga: Freagra ar PING -- Moill: %lu soicind

en: P_auses while typing
ga: _a bhaineann stad de/di clóscríobh

en: P_lay a sound
ga: S_einn fuaim

en: P_lugin
ga: B_reiseán

en: P_ounce only when my status is not Available
ga: Ná cuir f_orrán nuair atáim 'Ar fáil'

en: P_roxy
ga: Seachfh_reastalaí

en: Pa_ssword:
ga: Focal Fai_re:

en: Paging
ga: Glaoch

en: Pashto
ga: Paistis

en: Pass_word:
ga: _Focal Faire:

en: Passphrase
ga: Frása Faire

en: Passphrase (retype)
ga: Frása faire (arís)

en: Passphrase required
ga: Frása faire de dhíth

en: Passphrases do not match
ga: Ní ionann iad na frásaí faire

en: Password
ga: Focal Faire

en: Password (again)
ga: Focal faire (arís)

en: Password Changed
ga: Athraíodh an Focal Faire

en: Password has expired
ga: Tá an focal faire as dáta

en: Password is required to sign on.
ga: Tá gá le focal faire chun logáil isteach.

en: Password:
ga: Focal Faire:

en: Past Translators
ga: Iaraistritheoirí

en: Paste as Plain _Text
ga: Greamaigh mar _Ghnáth-Théacs

en: Path to save the files in
    (Please provide the full path)
ga: Comhadlann ar mhaith leat na comhaid a shábháil inti
    (Tabhair an chonair iomlán le do thoil)

en: Pause
ga: Sos

en: Paused while typing
ga: Moill le linn clóscríofa

en: Pauses while typing
ga: a bhaineann stad de/di clóscríobh

en: Payment Required
ga: Íocaíocht De Dhíth

en: Performing key exchange
ga: Malartú eochracha ar siúl

en: Perl Plugin Loader
ga: Luchtóir Breiseán Perl

en: Permission denied
ga: Cead diúltaithe

en: Permit User
ga: Tabhair Cead d'Úsáideoir

en: Persian
ga: Peirsis

en: Persistent
ga: Seasmhach

en: Person enters chat
ga: Tagann duine isteach i gcomhrá

en: Person leaves chat
ga: Fágann duine comhrá

en: Personal Information
ga: Faisnéis Phearsanta

en: Personal Title
ga: Teideal Pearsanta

en: Phone
ga: Guthán

en: Photo
ga: Grianghraf

en: Pidgin Buddylist Theme Editor
ga: Eagarthóir Téama Liosta Cairde Pidgin

en: Pidgin Demonstration Plugin
ga: Breiseán Taispeána Pidgin

en: Pidgin GTK+ Theme Control
ga: Rialú Téama GTK+ i bPidgin

en: Pidgin Icon Theme Editor
ga: Eagarthóir Téama Deilbhíní Pidgin

en: Pidgin Instant Messaging Client (required)
ga: Cliant Teachtaireachtaí Meandaracha Pidgin (riachtanach)

en: Pidgin Internet Messenger
ga: Teachtaire Idirlín Pidgin

en: Pidgin Theme Editor
ga: Eagarthóir Téamaí Pidgin

en: Pidgin Theme Editor.
ga: Eagarthóir Téamaí Pidgin.

en: Pidgin Tooltip
ga: Leid Pidgin

en: Pidgin requires a compatible GTK+ Runtime (which does not appear to be installed).$\rAre you sure you want to skip installing the GTK+ Runtime?
ga: Teastaíonn leabharlann ama rite GTK+ ó Phidgin (agus níl a leithéid ann de réir cosúlachta).$\rAn bhfuil tú cinnte nár mhaith leat an leabharlann ama rite GTK+ a shuiteáil?

en: Pidgin smileys
ga: Straoiseoga Pidgin

en: Ping
ga: Pingigh

en: Ping failed
ga: Theip ar phingiú

en: Ping reply received from server
ga: Fuarthas ping ar ais ón bhfreastalaí

en: Ping timed out
ga: Pingiú thar am

en: Place Closed
ga: Áit Dúnta

en: Place tagged
ga: Áit clibeáilte

en: Plain text
ga: Gnáth-théacs

en: Plaintext Authentication
ga: Fíordheimhniú Gnáth-Théacs

en: Play
ga: Seinn

en: Play a sound
ga: Seinn fuaim

en: Playful
ga: Súgrach

en: Please Update the necessary fields.
ga: Nuashonraigh na réimsí riachtanacha.

en: Please enter a buddy to pounce.
ga: Roghnaigh cara le forrán a chur air.

en: Please enter a different title for the status.
ga: Cuir teideal difriúil isteach ar an stádas.

en: Please enter a non-empty title for the status.
ga: Cuir teideal neamhfholamh isteach ar an stádas.

en: Please enter a topic for the new conference, and an invitation message to be sent to %s
ga: Cuir isteach ábhar don chomhdháil nua, agus teachtaireacht chuiridh le seoladh chuig %s

en: Please enter an alias, and the appropriate information about the chat you would like to add to your buddy list.
ga: Cuir leasainm isteach, chomh maith le faisnéis faoin chomhrá ba mhaith leat cur le do liosta cairde.

en: Please enter buddy information.
ga: Cuir eolas faoin chara isteach.

en: Please enter the %s channel private group name and passphrase.
ga: Cuir isteach ainm agus frása faire don ghrúpa príobháideach cainéil %s.

en: Please enter the URL and description of the link that you want to insert. The description is optional.
ga: Cuir isteach URL an naisc ba mhaith leat ionsá, agus, más mian leat, déan cur síos air.

en: Please enter the URL of the link that you want to insert.
ga: Cuir isteach URL an naisc ba mhaith leat ionsá.

en: Please enter the appropriate information about the chat you would like to join.
ga: Déan cur síos ar an gcomhrá ar mhaith leat páirt a ghlacadh ann.

en: Please enter the buddy's username and account type below.
ga: Cuir ainm úsáideora agus cineál an chuntais thíos.

en: Please enter the name of the chat you want to join.
ga: Cuir isteach ainm an chomhrá ar mhaith leat páirt a ghlacadh ann.

en: Please enter the name of the group to be added.
ga: Cuir isteach ainm an ghrúpa le cur leis.

en: Please enter the name of the user you wish to be able to contact you.
ga: Cuir ainm úsáideora isteach chun cead a thabhairt dó/di dul i dteagmháil leat.

en: Please enter the name of the user you wish to block.
ga: Cuir ainm úsáideora isteach chun cosc a chur air/uirthi.

en: Please enter the name of the user you wish to invite, along with an optional invite message.
ga: Cuir isteach ainm an úsáideora ar mhaith leat cuireadh a thabhairt dó/di, chomh maith le teachtaireacht más mian leat.

en: Please enter the new name for %s
ga: Tabhair ainm nua do %s

en: Please enter the person's information below.
ga: Cuir a f(h)aisnéis phearsanta isteach thíos.

en: Please enter the username or alias of the person whose info you would like to view.
ga: Cuir isteach ainm úsáideora nó leasainm an duine ar mhaith leat a c(h)uid sonraí pearsanta a fheiceáil.

en: Please enter the username or alias of the person whose log you would like to view.
ga: Cuir isteach ainm úsáideora nó leasainm an duine ar mhaith leat a logchomhad a fheiceáil.

en: Please enter the username or alias of the person you would like to Block/Unblock.
ga: Cuir isteach ainm úsáideora nó leasainm an duine ar mhaith leat cosc a chur air/a bhaint uaidh.

en: Please enter the username or alias of the person you would like to IM.
ga: Cuir isteach ainm úsáideora nó leasainm an duine ar mhaith leat TM a sheoladh chuige/chuici.

en: Please enter your current password and your new password.
ga: Cuir do sheanfhocal faire agus d'fhocal faire nua isteach.

en: Please enter your new password
ga: Cuir d'fhocal faire isteach le do thoil

en: Please fill out the information below to change your account registration.
ga: Líon isteach an fhaisnéis thíos chun do chlárú a athrú.

en: Please fill out the information below to register your new account.
ga: Líon isteach an fhaisnéis thíos chun do chuntas nua a chlárú.

en: Please open the debug window and try again to see the exact error message.
ga: Oscail an fhuinneog dhífhabhtaithe agus bain triail eile as chun an teachtaireacht earráide a fheiceáil.

en: Please select the resource of %s to which you would like to send a file
ga: Roghnaigh acmhainn de %s ar mhaith leat comhad a sheoladh chuici

en: Please select the resource of %s with which you would like to start a media session.
ga: Roghnaigh an acmhainn de %s ar mhaith leat seisiún meán a thosú léi.

en: Please select your mood from the list
ga: Roghnaigh do mheon ón liosta

en: Please specify a new nickname for you.
ga: Roghnaigh do leasainm nua.

en: Please update the necessary fields.
ga: Nuashonraigh na réimsí riachtanacha.

en: Please wait while TinyURL fetches a shorter URL...
ga: Fan nóiméad fad is a chruthaíonn TinyURL URL níos giorra...

en: Please, enter your search criteria below
ga: Cuir isteach do chritéir chuardaigh thíos

en: Please, select who can see your status
ga: Roghnaigh cé a bheidh in ann do stádas a fheiceáil

en: Plu_gins
ga: B_reiseáin

en: Plugin Information
ga: Eolas faoi Bhreiseáin

en: Plugin does not implement all required functions (list_icon, login and close)
ga: Ní chuireann an breiseán na feidhmeanna riachtanacha i bhfeidhm (list_icon, login agus close)

en: Plugin magic mismatch %d (need %d)
ga: Uimhir dhraíochta mhícheart %d (in ionad %d)

en: Plugin need to be loaded before you can configure it.
ga: Caithfidh an breiseán a bheith luchtaithe sular féidir é a chumrú.

en: Plugins
ga: Breiseáin

en: Point values to use for account...
ga: Pointí le haghaidh cuntais...

en: Point values to use when...
ga: Pointí nuair atá an cara...

en: Policy Violation
ga: Sárú Polasaí

en: Polish
ga: Polainnis

en: Polish popular IM
ga: Clár mór-le-rá TM ón bPolainn

en: Pop up a notification
ga: Taispeáin preabfhógra

en: Ports
ga: Poirt

en: Portuguese
ga: Portaingéilis

en: Portuguese-Brazil
ga: Portaingéilis-An Bhrasaíl

en: Possible Matches
ga: Meitseálacha Dóchúla

en: Postal Code
ga: Cód Poist

en: Postal code
ga: Cód poist

en: Pounce Target
ga: Sprioc an Fhorráin

en: Pounce When Buddy...
ga: Cuir forrán ar chara nuair...

en: Pounce on Whom
ga: Sprioc an Fhorráin

en: Pounce only when my status is not Available
ga: Ná cuir forrán nuair atáim 'Ar fáil'

en: Pr_eferences
ga: _Sainroghanna

en: Pre_view
ga: Éist a_nois

en: Preferences
ga: Sainroghanna

en: Preferred Contact
ga: Do Rogha Teagmháil

en: Preferred Language
ga: Do Rogha Teanga

en: Prepend _string into window title:
ga: Cuir _teaghrán roimh theideal na fuinneoige:

en: Prepends a newline to displayed message.
ga: Cuireann sé líne nua roimh theachtaireacht ar taispeáint.

en: Prepends a newline to messages so that the rest of the message appears below the username in the conversation window.
ga: Cuireann sé líne nua roimh theachtaireachtaí sa chaoi go mbeidh an chuid eile den teachtaireacht tar éis an ainm úsáideora i bhfuinneog an chomhrá.

en: Priority
ga: Tosaíocht

en: Privacy
ga: Príobháideacht

en: Private Key file
ga: Comhad eochrach phríobháideach

en: Private key file
ga: Comhad eochrach príobháideach

en: Pro_tocol:
ga: Pró_tacal:

en: Process returned error code %d
ga: D'aisfhill an próiseas cód earráide %d

en: Profiles
ga: próifílí

en: Progress
ga: Dul Chun Cinn

en: Protocol
ga: Prótacal

en: Protocol:
ga: Prótacal:

en: Proud
ga: Bródúil

en: Provides SSL support through GNUTLS.
ga: Soláthraíonn sé tacaíocht SSL trí GNUTLS.

en: Provides SSL support through Mozilla NSS.
ga: Soláthraíonn sé tacaíocht SSL trí Mozilla NSS.

en: Provides a variety of ways of notifying you of unread messages.
ga: Iliomad bealaí chun cur in iúl duit nuair a bhíonn teachtaireachtaí neamhléite agat.

en: Provides a wrapper around SSL support libraries.
ga: Soláthraíonn sé rapar timpeall leabharlann SSL.

en: Provides access to commonly used gtkrc settings.
ga: Rochtain ar shocruithe coitianta gtkrc.

en: Provides alternate buddylist grouping options.
ga: Soláthraíonn sé seo roghanna grúpála eile do liostaí cairde.

en: Provides integration with Evolution.
ga: Soláthraíonn an breiseán comhtháthú le hEvolution.

en: Provides integration with Unity's messaging menu and launcher.
ga: Soláthraíonn seo comhtháthú le roghchlár teachtaireachta agus tosaitheoir Unity.

en: Provides integration with Unity.
ga: Soláthraíonn seo comhtháthú le hUnity.

en: Provides options specific to Pidgin for Windows, such as buddy list docking.
ga: Soláthraíonn sé seo roghanna sainiúla do Phidgin ar Windows, mar shampla an liosta cairde a chur sa duga.

en: Provides support for loading Tcl plugins
ga: Ligeann sé seo duit breiseáin Tcl a luchtú.

en: Provides support for loading perl plugins.
ga: Ligeann sé seo duit breiseáin Perl a luchtú.

en: Provides support for mouse gestures
ga: Tacaíonn sé seo le gothaí luiche

en: Proxy
ga: Seachfhreastalaí

en: Proxy Server
ga: Seachfhreastalaí

en: Proxy _type:
ga: _Cineál an tseachfhreastalaí:

en: Proxy preferences are configured in GNOME preferences
ga: Déantar cumraíocht ar an seachfhreastalaí i sainroghanna GNOME

en: Proxy t_ype:
ga: Ci_neál an tseachfhreastalaí:

en: Psychic Mode
ga: Mód Síceach

en: Psychic mode for incoming conversation
ga: Mód síceach le haghaidh comhráite isteach

en: PubSub Collection
ga: Bailiúchán PubSub

en: PubSub Leaf
ga: Duilleog PubSub

en: Public Key Babbleprint
ga: Méarlorg inráite na hEochrach Poiblí

en: Public Key Babbleprint:
    %s
ga: Méarlorg Inráite na hEochrach Poiblí:
    %s

en: Public Key Fingerprint
ga: Méarlorg na hEochrach Poiblí

en: Public Key Fingerprint:
    %s
ga: Méarlorg na hEochrach Poiblí:
    %s

en: Public Key Information
ga: Eolas faoin Eochair Phoiblí

en: Public Key file
ga: Comhad eochrach phoiblí

en: Public _IP:
ga: _IP Poiblí:

en: Public key authentication
ga: Fíordheimhniú le heochair phoiblí

en: Public key file
ga: Comhad eochrach poiblí

en: Publish status (note: everyone may watch you)
ga: Foilsigh stádas (nóta: beidh gach duine ábalta tusa a fheiceáil)

en: Punjabi
ga: Painseáibis

en: Purple Person
ga: Duine Purple

en: Purple's D-BUS server is not running for the reason listed below
ga: Níl an freastalaí D-BUS Purple ar siúl ar na cúiseanna thíos

en: Question dialog
ga: Dialóg cheiste

en: Quiet
ga: Ciúin

en: Quieter
ga: Níos Ciúine

en: Quietest
ga: Is Ciúine

en: R_aise conversation window
ga: _Ardaigh fuinneog an chomhrá

en: Raise psychic conversations
ga: Ardaigh comhráite síceacha

en: Raw
ga: Amh

en: Re-enable
ga: Athchumasaigh

en: Re-enable Account
ga: Athchumasaigh Cuntas

en: Re-initializing Stream
ga: Sruth á Thúsú Arís

en: Re-read gtkrc files
ga: Athléigh na comhaid gtkrc

en: Real Name
ga: Fíorainm

en: Real Name: 	%s
ga: Fíorainm: 	%s

en: Real name
ga: Fíorainm

en: Really delete certificate for %s?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat an teastas do %s a scriosadh?

en: Realm
ga: Réimse

en: Received
ga: Faighte

en: Received %s's public key. Would you like to accept this public key?
ga: Fuarthas eochair phoiblí ó %s. An bhfuil fonn ort glacadh leis an eochair phoiblí seo?

en: Received %s's public key. Your local copy does not match this key. Would you still like to accept this public key?
ga: Fuarthas eochair phoiblí %s. Ní ionann iad an eochair seo agus do chóip áitiúil. An bhfuil fonn ort glacadh leis an eochair phoiblí seo fós?

en: Received Message Name Color
ga: Dath Ainm Teachtaireachta Faighte

en: Received Messages
ga: Teachtaireachtaí Faighte

en: Received invalid data on connection with server
ga: Fuarthas sonraí neamhbhailí tar éis ceangal leis an bhfreastalaí

en: Receiving
ga: Á Fháil

en: Recipient Unavailable
ga: Níl an faighteoir ar fáil

en: Reconnect
ga: Athcheangail

en: Recurring
ga: Atarlú

en: Region
ga: Réigiún

en: Register
ga: Cláraigh

en: Register New Account at %s
ga: Cruthaigh Cuntas Nua ag %s

en: Register New XMPP Account
ga: Cláraigh Cuntas Nua XMPP

en: Registration Error
ga: Earráid Chláraithe

en: Registration Failed
ga: Theip ar an gclárú

en: Registration Required
ga: Clárú De Dhíth

en: Registration Successful
ga: D'éirigh leis an gclárú

en: Registration error
ga: Earráid chláraithe

en: Registration from %s successfully removed
ga: Baineadh an clárú ó %s

en: Registration of %s@%s successful
ga: D'éirigh le clárú %s@%s

en: Registration to %s successful
ga: D'éirigh le clárú le %s

en: Reject
ga: Diúltaigh

en: Relaxed
ga: Ar Mo Shuaimhneas

en: Relay Server (TURN)
ga: Freastalaí Athsheachadáin (TURN)

en: Release Notification
ga: Fógra: Leagan Nua

en: Relieved
ga: Fuascailte

en: Remaining
ga: Fágtha

en: Remember pass_word
ga: Meabhraigh an _focal faire

en: Remember password
ga: Meabhraigh an focal faire

en: Remorseful
ga: Doilíosach

en: Remote Connection Failed
ga: Theip ar Cheangal Cianda

en: Remote Server Not Found
ga: Freastalaí i gCéin Gan Aimsiú

en: Remote Server Timeout
ga: Freastalaí i gCéin Thar Am

en: Remote disconnected
ga: Dícheangailte ón chianóstach

en: Remote host closed connection.
ga: Dhún an cianóstach an ceangal.

en: Remotely Stored Buddy List
ga: Liosta Cairde Sábháilte i gCéin

en: Remove
ga: Scrios

en: Remove Al_l
ga: Bain Ui_le

en: Remove Buddy
ga: Bain Cara

en: Remove Buddy List window transparency on focus
ga: Bain trédhearcacht d'fhuinneog an Liosta Cairde nuair a bhíonn sí i bhfócas

en: Remove Chat
ga: Bain Comhrá

en: Remove Contact
ga: Bain an Teagmháil

en: Remove Custom Icon
ga: Bain Deilbhín Saincheaptha

en: Remove Group
ga: Bain an Grúpa

en: Remove IM window transparency on focus
ga: Bain trédhearcacht den fhuinneog TM nuair a bhíonn sí i bhfócas

en: Remove on switch to conversation ta_b
ga: Ruaig n_uair a osclaítear cluaisín an chomhrá

en: Remove when _typing in conversation window
ga: Ruaig nuair a chlóscríobh_tar i bhfuinneog an chomhrá

en: Remove when a _message gets sent
ga: Ruaig _nuair a sheoltar teachtaireacht

en: Remove when conversation window _gains focus
ga: Ruai_g nuair a bhíonn fuinneog an chomhrá i bhfócas

en: Remove when conversation window _receives click
ga: _Ruaig nuair a chliceáiltear i bhfuinneog an chomhrá

en: Removing this contact will also remove all the buddies in the contact
ga: Má scriosann tú an teagmháil seo, scriosfar na cairde go léir atá inti

en: Removing this group will also remove all the buddies in the group
ga: Má scriosann tú an grúpa seo, scriosfar na cairde go léir atá ann

en: Rename
ga: Athainmnigh

en: Replaces text in outgoing messages according to user-defined rules.
ga: Déanann sé seo ionadú téacs i dteachtaireachtaí amach de réir rialacha sainithe ag an úsáideoir.

en: Reply time from %s: %lu seconds
ga: Aga feithimh le %s: %lu soicind

en: Report Idle time
ga: Déan tuairisc ar aga díomhaoin

en: Request Dialog
ga: Dialóg Iarratais

en: Requesting %s's attention...
ga: Ag iarraidh aird %s a tharraingt...

en: Require encryption
ga: Éiligh criptiúchán

en: Required parameters not passed in
ga: Paraiméadair riachtanacha ar iarraidh

en: Reset
ga: Athshocraigh

en: Reset Formatting
ga: Athshocraigh an Formáidiú

en: Reset IM Key
ga: Athshocraigh an Eochair TM

en: Reset Permanent
ga: Athshocraigh Buan

en: Reset Private Channel
ga: Athshocraigh Cainéal Príobháideach

en: Reset Secret Channel
ga: Athshocraigh Cainéal Rúnda

en: Reset Topic Restriction
ga: Athshocraigh Srianadh Ábhair

en: Resize incoming custom smileys
ga: Athraigh méid na straoiseog saincheaptha a thagann isteach

en: Resolver process exited without answering our request
ga: Tháinig an próiseas réiteora chun deiridh gan freagra a thabhairt ar ár n-iarratas

en: Resource
ga: Acmhainn

en: Resource Conflict
ga: Coinbhleacht idir acmhainní

en: Resource Constraint
ga: Srian ar Acmhainní

en: Response Probability:
ga: Dóchúlacht a thiocfaidh freagra:

en: Restless
ga: Corrthónach

en: Restrict the number of conversations per windows, optionally separating IMs and Chats
ga: Cuir srian le líon na gcomhráite i bhfuinneog amháin, le TManna agus comhráite scartha más mian leat

en: Restricted XML
ga: XML Teoranta

en: Resubscribe
ga: Liostáil arís

en: Resuming detached session failed. Press Reconnect to create new connection.
ga: Níorbh fhéidir an seisiún scoite a atosú. Brúigh 'Athcheangail' chun ceangal nua a chruthú.

en: Resuming session
ga: Seisiún á atosú

en: Ret_urns from away
ga: a _fhilleann sé/sí

en: Retired Crazy Patch Writers
ga: Iarscríbhneoirí Craiceáilte Paistí

en: Retired Developers
ga: Forbróirí Ar Pinsean

en: Retrieve subscriptions from server
ga: Faigh síntiúis ón bhfreastalaí

en: Retrieving...
ga: Á Fháil...

en: Returned from being away
ga: Ar ais tar éis a bheith amuigh

en: Returned from being idle
ga: Ar ais tar éis a bheith díomhaoin

en: Returns from away
ga: a fhilleann sé/sí

en: Right
ga: Ar Dheis

en: Right Vertical
ga: Ingearach Ar Dheis

en: Right click for more options.
ga: Deaschliceáil chun tuilleadh roghanna a fheiceáil.

en: Right mouse button
ga: Cnaipe luiche ar dheis

en: Right-click for more unread messages...
ga: Deaschliceáil chun tuilleadh teachtaireachtaí neamhléite a fheiceáil...

en: Robot
ga: Róbat

en: Rockin'
ga: Thar Barr

en: Role
ga: Ról

en: Roles:
ga: Rólanna:

en: Romanian
ga: Rómáinis

en: Room Configuration Error
ga: Earráid agus Seomra á Chumrú

en: Room List
ga: Liosta Seomraí

en: Room _List
ga: _Liosta Seomraí

en: Roomlist
ga: Liosta na seomraí

en: Run the command in a terminal
ga: Cuir an t-ordú i bhfeidhm i dteirminéal

en: Russian
ga: Rúisis

en: SASL authentication failed
ga: Theip ar fhíordheimhniú SASL

en: SASL authentication failed: %s
ga: Theip ar fhíordheimhniú SASL: %s

en: SASL authentication failed: Initializing SASL failed.
ga: Theip ar fhíordheimhniú SASL: Níorbh fhéidir SASL a thúsú.

en: SASL authentication failed: No worthy authentication mechanisms found.
ga: Theip ar fhíordheimhniú SASL: Níor aimsíodh aon mheicníocht fhiúntach fhíordheimnithe.

en: SASL authentication failed: No worthy mechanisms found
ga: Theip ar fhíordheimhniú SASL: Níor aimsíodh aon mheicníocht fhiúntach

en: SASL authentication failed: Server does not support SASL authentication.
ga: Theip ar fhíordheimhniú SASL: Ní thacaíonn an freastalaí le fíordheimhniú SASL.

en: SASL error: %s
ga: Earráid SASL: %s

en: SILC Protocol Plugin
ga: Breiseán don Phrótacal SILC

en: SIP connect server not specified
ga: Freastalaí SIP gan sonrú

en: SIP usernames may not contain whitespaces or @ symbols
ga: Ní cheadaítear spás bán nó an tsiombail @ in ainm úsáideora SIP

en: SIP/SIMPLE Protocol Plugin
ga: Breiseán don Phrótacal SIP/SIMPLE

en: SSL Certificate Error
ga: Earráid Teastais SSL

en: SSL Certificate Verification
ga: Deimhniú Teastas SSL

en: SSL Connection Failed
ga: Theip ar Cheangal SSL

en: SSL FAQs
ga: Maidir le SSL

en: SSL Handshake Failed
ga: Theip ar chroitheadh láimhe SSL

en: SSL Host Certificate
ga: Teastas Óstríomhaire SSL

en: SSL Peers Cache
ga: Taisce Comhghleacaithe SSL

en: SSL Servers
ga: Freastalaithe SSL

en: SSL peer presented an invalid certificate
ga: Bhí teastas neamhbhailí ag an gcomhghleacaí SSL

en: SSL support unavailable
ga: Gan tacaíocht SSL

en: ST_UN server:
ga: Freastalaí ST_UN:

en: S_end To
ga: S_eol Chuig

en: S_hortcut text:
ga: Téa_cs an aicearra:

en: Sa_ve and Use
ga: Sá_bháil agus Úsáid

en: Sad
ga: Brónach

en: Sametime Administrator Announcement
ga: Fógra ó Riarthóir Sametime

en: Sametime ID
ga: Aitheantas Sametime

en: Sarcastic
ga: Searbh

en: Satisfied
ga: Sásta

en: Save
ga: Sábháil

en: Save Buddylist...
ga: Sábháil an liosta cairde...

en: Save Conversation
ga: Sábháil an Comhrá

en: Save Debug Log
ga: Sábháil Logchomhad Dífhabhtaithe

en: Save File
ga: Sábháil comhad...

en: Save File...
ga: Sábháil Comhad...

en: Save Icon
ga: Sábháil an Deilbhín

en: Save Icon As...
ga: Sábháil an Deilbhín Mar...

en: Save Image
ga: Sábháil an Íomhá

en: Save and Use
ga: Sábháil agus Úsáid

en: Save buddylist to file...
ga: Sábháil liosta cairde i gcomhad...

en: Save buddylist...
ga: Sábháil an liosta cairde...

en: Save messages sent to an offline user as pounce.
ga: Sábháil teachtaireachtaí seolta chuig úsáideoir as líne mar fhorrán.

en: Save offline messages in pounce
ga: Sábháil teachtaireachtaí as líne i bhforrán

en: Save password
ga: Sábháil an focal faire

en: Saved Statuses
ga: Stádais Shábháilte

en: Saved statuses...
ga: Stádais shábháilte...

en: Saved...
ga: Sábháilte...

en: Score Editor Path
ga: Conair Eagarthóra Scóir

en: Scroll/Search:
ga: Scrollaigh/Cuardaigh:

en: Search
ga: Cuardach

en: Search Directory
ga: Cuardaigh Eolaire

en: Search Results
ga: Torthaí Cuardaigh

en: Search for Users...
ga: Lorg Úsáideoirí...

en: Search for XMPP users
ga: Cuardaigh úsáideoirí XMPP

en: Search for a user
ga: Lorg úsáideoir

en: Search results
ga: Torthaí cuardaigh

en: Search results for '%s'
ga: Torthaí cuardaigh ar '%s'

en: Secure File Transfer
ga: Aistriú Daingean Comhad

en: Secure Internet Live Conferencing (SILC) Protocol
ga: Prótacal SILC (Secure Internet Live Conferencing)

en: See Other Host
ga: Féach Óstríomhaire Eile

en: Select Background Color
ga: Roghnaigh Dath an Chúlra

en: Select Buddy
ga: Roghnaigh Cara

en: Select Buddy Icon
ga: Roghnaigh Deilbhín

en: Select Color
ga: Roghnaigh Dath

en: Select Color for %s
ga: Roghnaigh dath le haghaidh %s

en: Select Folder...
ga: Roghnaigh Fillteán...

en: Select Font
ga: Roghnaigh Cló

en: Select Font for %s
ga: Roghnaigh Clófhoireann le haghaidh %s

en: Select Interface Font
ga: Roghnaigh Clófhoireann an Chomhéadain

en: Select Notes Address Book
ga: Roghnaigh Leabhar Seoltaí Notes

en: Select Sound File...
ga: Roghnaigh Comhad Fuaime...

en: Select Text Color
ga: Roghnaigh Dath Téacs

en: Select User
ga: Roghnaigh Úsáideoir

en: Select a PEM certificate
ga: Roghnaigh teastas PEM

en: Select a Resource
ga: Roghnaigh Acmhainn

en: Select a chat for buddy: %s
ga: Roghnaigh comhrá le haghaidh carad: %s

en: Select a conference from the list below to send an invite to user %s. Select "Create New Conference" if you'd like to create a new conference to invite this user to.
ga: Roghnaigh comhdháil ón liosta thíos chun cuireadh a sheoladh chuig úsáideoir %s. Roghnaigh "Cruthaigh Comhdháil Nua..." más mian leat cuireadh a thabhairt don úsáideoir seo chun comhdháil nua.

en: Select a conference server to query
ga: Roghnaigh freastalaí comhdhála chun iarratas a sheoladh chuige

en: Select a file
ga: Roghnaigh comhad

en: Select a person from your address book below, or add a new person.
ga: Roghnaigh duine éigin ó do leabhar seoltaí thíos, nó cuir duine nua leis.

en: Select a person from your address book to add this buddy to, or create a new person.
ga: Roghnaigh duine as do leabhar seoltaí chun an cara seo a cheangal leis, nó cruthaigh duine nua.

en: Select a theme that you would like to use from the lists below.
    New themes can be installed by dragging and dropping them onto the theme list.
ga: Roghnaigh an téama atá uait ó na liostaí thíos.
    Is féidir téamaí nua a shuiteáil trí tharraingt agus scaoileadh ar an liosta téamaí.

en: Select a user directory to search
ga: Roghnaigh eolaire úsáideora le cuardach

en: Select all accounts that buddies should be auto-added to.
ga: Roghnaigh na cuntais ar chóir cairde a chur leo go huathoibríoch.

en: Select an XMPP server to query
ga: Cuir freastalaí XMPP isteach chun iarratas a dhéanamh air

en: Select an action
ga: Roghnaigh gníomh

en: Select color
ga: Roghnaigh dath

en: Select correct user
ga: Roghnaigh an t-úsáideoir ceart

en: Select plugin to install
ga: Roghnaigh breiseán le suiteáil

en: Select the debug filter level.
ga: Roghnaigh an leibhéal scagtha dífhabhtaithe.

en: Selecting this disables graphical emoticons.
ga: Díchumasaíonn sé seo straoiseoga grafacha.

en: Send Attention
ga: Tarraing Aird

en: Send Button
ga: Cnaipe 'Seol'

en: Send Email
ga: Seol Ríomhphost

en: Send File
ga: Seol Comhad

en: Send IM...
ga: Seol TM...

en: Send Instant Message
ga: Seol Teachtaireacht Mheandarach

en: Send Message
ga: Seol Teachtaireacht

en: Send TEST Announcement
ga: Seol Fógra TÁSTÁLA

en: Send To
ga: Seol Chuig

en: Send a _message
ga: Seol _teachtaireacht

en: Send a message
ga: Seol teachtaireacht

en: Send and receive raw XMPP stanzas.
ga: Seol agus faigh rainn amha XMPP.

en: Send image file
ga: Seol comhad íomhá

en: Sender
ga: Seoltóir

en: Sending
ga: Á Sheoladh

en: Sending Handshake
ga: Croitheadh Láimhe á Sheoladh

en: Sends a _message
ga: a sheolann sé/sí _teachtaireacht

en: Sends a message
ga: a sheolann sé/sí teachtaireacht

en: Senior Contributor/QA
ga: Rannpháirtí Sinsearach/QA

en: Sent
ga: Seolta

en: Sent Message Name Color
ga: Dath Ainm Teachtaireachta Seolta

en: Sent Messages
ga: Teachtaireachtaí Seolta

en: Sent a message
ga: Teachtaireacht seolta

en: Separate IM and Chat windows
ga: Fuinneoga ar leith do TM agus Comhrá

en: Separate IM and Chat windows when placing by number
ga: Fuinneoga ar leith do TM agus Comhrá agus líon áirithe á shocrú i bhfuinneog

en: Serbian
ga: Seirbis

en: Serbian Latin
ga: Seirbis Laidineach

en: Serious
ga: I nDáiríre

en: Server
ga: Freastalaí

en: Server Information
ga: Eolas faoin bhfreastalaí

en: Server Instructions: %s
ga: Treoracha ón bhFreastalaí: %s

en: Server Overloaded
ga: Freastalaí Ró-Ualaithe

en: Server Statistics
ga: Staitisticí an Fhreastalaí

en: Server address
ga: Seoladh an fhreastalaí

en: Server closed the connection
ga: Dhún an freastalaí an ceangal

en: Server does not exist
ga: Níl an freastalaí ann

en: Server does not support service discovery
ga: Ní thacaíonn an freastalaí le fionnachtain seirbhísí

en: Server does not use any supported authentication method
ga: Ní úsáideann an freastalaí aon mhodh fíordheimhnithe a dtacaítear leis

en: Server doesn't support blocking
ga: Ní féidir cosc a chur leis an bhfreastalaí seo

en: Server may require plaintext authentication over an unencrypted stream
ga: Seans go n-éilíonn an freastalaí fíordheimhniú gnáth-théacs thar shruth neamhchriptithe

en: Server name request
ga: Ainm an fhreastalaí

en: Server port
ga: Port an fhreastalaí

en: Server requires TLS/SSL, but no TLS/SSL support was found.
ga: Éilíonn an freastalaí TLS/SSL, ach níl tacaíocht TLS/SSL agat.

en: Server requires plaintext authentication over an unencrypted stream
ga: Éilíonn an freastalaí fíordheimhniú gnáth-théacs thar shruth neamhchriptithe

en: Server signoff
ga: Logáil amach ón fhreastalaí

en: Server thinks authentication is complete, but client does not
ga: Síleann an freastalaí go bhfuil an fíordheimhniú críochnaithe, ach ní aontaíonn an cliant

en: Service Discovery
ga: Fionnachtain Seirbhísí

en: Service Unavailable
ga: Níl an tseirbhís ar fáil

en: Set
ga: Socraigh

en: Set Account Idle Time
ga: Socraigh Aga Díomhaoin don Chuntas

en: Set Alias
ga: Socraigh Leasainm

en: Set Autoaccept Setting
ga: Socraigh Glacadh Uathoibríoch

en: Set Custom Icon
ga: Socraigh Deilbhín Saincheaptha

en: Set Custom Icon...
ga: Socraigh Deilbhín Saincheaptha...

en: Set IM Password
ga: Socraigh Focal Faire TM

en: Set Idle Time for All Accounts
ga: Socraigh Aga Díomhaoin do Gach Cuntas

en: Set Nickname...
ga: Socraigh Leasainm...

en: Set Permanent
ga: Socraigh Buan

en: Set Private Channel
ga: Socraigh Cainéal Príobháideach

en: Set Secret Channel
ga: Socraigh Cainéal Rúnda

en: Set Topic Restriction
ga: Socraigh Srianadh Ábhair

en: Set URGENT for the terminal window.
ga: Socraigh "URGENT" i bhfuinneog an teirminéil.

en: Set User Info
ga: Socraigh Eolas Úsáideora

en: Set User Info...
ga: Socraigh Eolas Úsáideora...

en: Set User Limit
ga: Socraigh Teorainn Úsáideoirí

en: Set User Nickname
ga: Socraigh leasainm an úsáideora

en: Set _Mood...
ga: Socraigh _Meon...

en: Set as buddy icon
ga: Socraigh mar dheilbhín carad

en: Set privacy for:
ga: Príobháideacht le haghaidh:

en: Set user limit on channel. Set to zero to reset user limit.
ga: Socraigh teorainn úsáideoirí ar an gcainéal. Roghnaigh 0 chun an teorainn a athshocrú.

en: Set window manager "_URGENT" hint
ga: Socraigh an leid "_URGENT" i mbainisteoir na bhfuinneog

en: Shocked
ga: Suaite

en: Shortcut
ga: Aicearra

en: Shortcut Text
ga: Téacs an Aicearra

en: Shortcuts
ga: Aicearraí

en: Shortcuts for starting Pidgin
ga: Aicearraí chun Pidgin a thosú

en: Shorten URLs in messages using TinyURL
ga: Bain úsáid as TinyURL chun URLanna a ghiorrú

en: Show
ga: Taispeáin

en: Show All
ga: Taispeáin Uile

en: Show Buddy _List
ga: Taispeáin _Liosta Cairde

en: Show Custom Smileys
ga: Taispeáin Straoiseoga Saincheaptha

en: Show IMs and chats in _tabbed windows
ga: _Taispeáin TManna agus comhráite i bhfuinneoga le cluaisíní

en: Show Idle Time
ga: Taispeáin Aga Díomhaoin

en: Show Offline Buddies
ga: Taispeáin Cairde atá As Líne

en: Show Public Key
ga: Taispeáin an Eochair Phoiblí

en: Show Timestamps
ga: Taispeáin Stampaí Ama

en: Show When Offline
ga: Taispeáin Más As Líne

en: Show _detailed information
ga: Taispeáin _mionsonraí

en: Show _elapsed time for unread conversations in messaging menu
ga: Taispeáin _am caite na gcomhráite gan léamh sa roghchlár teachtaireachta

en: Show _formatting on incoming messages
ga: Taispeáin _formáidiú ar theachtaireachtaí isteach

en: Show close b_utton on tabs
ga: Taispeáin c_naipe 'Dún' ar chluaisíní

en: Show dates in...
ga: Taispeáin dátaí...

en: Show number of _unread messages for conversations in messaging menu
ga: Tais_peáin líon na dteachtaireachtaí gan léamh sa roghchlár teachtaireachta

en: Show number of unread _messages on launcher icon
ga: Taispeáin líon na dteachtaireachtaí gan léa_mh ar dheilbhín an tosaitheora

en: Show number of unread co_nversations on launcher icon
ga: Taispeái_n líon na gcomhráite gan léamh ar dheilbhín an tosaitheora

en: Show status to:
ga: Taispeáin stádas do:

en: Show when offline
ga: Taispeáin más as líne

en: Shows recently logged conversations in new conversations.
ga: Taispeáin an comhrá is déanaí laistigh de chomhrá nua.

en: Shy
ga: Cúthail

en: Si_gns on
ga: a lo_gálann sé/sí isteach

en: Sick
ga: Breoite

en: Signals Test
ga: Tástáil Comharthaí

en: Signed off
ga: Logáilte amach

en: Signed on
ga: Logáilte isteach

en: Signs o_ff
ga: a _logálann sé/sí amach

en: Signs off
ga: a logálann sé/sí amach

en: Signs on
ga: a logálann sé/sí isteach

en: Silence threshold:
ga: Tairseach tosta:

en: Simple Plugin
ga: Breiseán Simplí

en: Simplified Chinese
ga: Sínis Shimplí

en: Sindhi
ga: Sindis

en: Single-use Certificate Verification
ga: Fíorú Teastais Aonúsáide

en: Sinhala
ga: Siolóinis

en: Size
ga: Méid

en: Sleepy
ga: Codlatach

en: Slovak
ga: Slóvaicis

en: Slovenian
ga: Slóivéinis

en: Small
ga: Beag

en: Smaller versions of the default smileys
ga: Leaganacha níos lú de na straoiseoga réamhshocraithe

en: Smile!
ga: Miongháire!

en: Smiley
ga: Straoiseog

en: Smiley Theme:
ga: Téama Straoiseog:

en: Someone says your name in a chat
ga: Deir duine éigin d'ainm i gcomhrá

en: Someone says your username in chat
ga: Deir duine éigin d'ainm úsáideora i gcomhrá

en: Someone speaks in a chat
ga: Deir duine éigin rud éigin i gcomhrá

en: Sort
ga: Sórtáil

en: Sound Command
    (%s for filename)
ga: Ordú Fuaime
    (%s = ainm comhaid)

en: Sound Events
ga: Teagmhais Fhuaime

en: Sound Method
ga: Modh Fuaime

en: Sound Options
ga: Roghanna Fuaime

en: Sound Preferences
ga: Sainroghanna Fuaime

en: Sound Selection
ga: Roghnú Fuaime

en: Sound Theme:
ga: Téama Fuaimeanna:

en: Sound c_ommand:
    (%s for filename)
ga: _Ordú fuaime:
    (%s = ainm comhaid)

en: Sounds
ga: Fuaimeanna

en: Sounds when conversation has _focus
ga: Fuaimeanna nuair atá comhrá i bh_fócas

en: Sounds when conversation has focus
ga: Fuaimeanna nuair a bhíonn an comhrá i bhfócas

en: Spanish
ga: Spáinnis

en: Speakers
ga: Callairí

en: Specify a hostname
ga: Roghnaigh óstainm

en: Speed
ga: Luas

en: Speed:
ga: Luas:

en: Spellchecking Support
ga: Seiceáil Litrithe

en: Spontaneous
ga: Spontáineach

en: Spooky
ga: Uaigneach

en: Start Menu
ga: Roghchlár Tosaithe

en: Started typing
ga: Clóscríobh tosaithe

en: Starting Services
ga: Seirbhísí á dTosú

en: Starting transfer of %s from %s
ga: Aistriú %s ó %s á thosú

en: Starts _typing
ga: a _thosaíonn sé/sí clóscríobh

en: Starts typing
ga: a thosaíonn sé/sí clóscríobh

en: Startup
ga: Tosú

en: State
ga: Stát

en: Statistics Configuration
ga: Cumraíocht Staitisticí

en: Status
ga: Stádas

en: Status / Idle
ga: Stádas / Díomhaoin

en: Status Icon Theme:
ga: Téama Deilbhíní Stádais:

en: Status Icons
ga: Deilbhíní Stádais

en: Status Selector
ga: Roghnóir Stádais

en: Status Text
ga: Téacs an Stádais

en: Status at Startup
ga: Stádas ag Am Tosaithe

en: Status for %s
ga: Stádas le %s

en: Status to a_pply at startup:
ga: Úsáid an _stádas seo ag am tosaithe:

en: Status:
ga: Stádas:

en: Statuses
ga: Stádais

en: Stopped Typing
ga: Stopadh Clóscríobh

en: Stopped typing
ga: Clóscríobh stoptha

en: Stops t_yping
ga: a sto_pann sé/sí clóscríobh

en: Stops typing
ga: a stopann sé/sí clóscríobh

en: Store notes on particular buddies.
ga: Sábháil nótaí faoi chairde áirithe.

en: Stored Image
ga: Íomhá Shábháilte

en: Stored Image. (that'll have to do for now)
ga: Íomhá Shábháilte. (déanfaidh sé sin cúis)

en: Stream Error
ga: Earráid Srutha

en: Street Address
ga: Seoladh Sráide

en: Stressed
ga: Strusáilte

en: Strikethrough
ga: Líne tríd

en: Strong
ga: Láidir

en: Subject
ga: Ábhar

en: Subscription
ga: Síntiús

en: Subscription Required
ga: Caithfidh tú Liostáil

en: Substatus
ga: Fostádas

en: Support for Spellchecking.  (Internet connection required for installation)
ga: Seiceáil Litrithe.  (Tá gá le ceangal Idirlín chun é a shuiteáil)

en: Supported debug options are: plugins version
ga: Roghanna dífhabhtaithe a dtacaítear leo: plugins version

en: Supported debug options are: plugins, version
ga: Roghanna dífhabhtaithe a dtacaítear leo: plugins, version

en: Supports
ga: Tacaíonn sé

en: Surprised
ga: Iontas Orm

en: Swahili
ga: Svahaílis

en: Swedish
ga: Sualainnis

en: Synchronize List with Server
ga: Sioncrónaigh Liosta leis an bhFreastalaí

en: Syntax Error:  You typed the wrong number of arguments to that command.
ga: Earráid Chomhréire: Líon mícheart argóintí don ordú sin.

en: System Log
ga: Logchomhad an Chórais

en: System Messages
ga: Teachtaireachtaí Córais

en: System Shutdown
ga: Múchadh an Chórais

en: System Tray Icon
ga: Deilbhín i dTráidire an Chórais

en: System events will only be logged if the "Log all status changes to system log" preference is enabled.
ga: Ní scríobhfar teagmhais i logchomhad an chórais mura bhfuil "Logáil gach athrú stádais i logchomhad an chórais" roghnaithe.

en: T.M.Thanh and the Gnome-Vi Team
ga: T.M.Thanh agus Foireann Gnome-Vi

en: TLS/SSL Versions
ga: Leaganacha TLS/SSL

en: T_CP Port:
ga: Port T_CP:

en: Tabs
ga: Cluaisíní

en: Tamil
ga: Tamailis

en: Tatar
ga: Tatairis

en: Tcl Plugin Loader
ga: Luchtóir Breiseán Tcl

en: Telephone
ga: Guthán

en: Telephone Number
ga: Uimhir Ghutháin

en: Telugu
ga: Teileagúis

en: Temporarily Hide From
ga: Cuir i bhfolach go sealadach ar

en: Temporary Authentication Failure
ga: Theip ar fhíordheimhniú go sealadach

en: Terminal
ga: Teirminéal

en: Test
ga: Tástáil

en: Test plugin IPC support, as a client.
ga: Tástáil tacaíocht IPC sa mbreiseán, mar chliant.

en: Test plugin IPC support, as a client. This locates the server plugin and calls the commands registered.
ga: Tástáil tacaíocht IPC sa mbreiseán, mar chliant. Aimsíonn sé seo an breiseán freastalaí agus glaonn sé na horduithe cláraithe.

en: Test plugin IPC support, as a server.
ga: Tástáil tacaíocht IPC sa mbreiseán, mar fhreastalaí.

en: Test plugin IPC support, as a server. This registers the IPC commands.
ga: Tástáil tacaíocht IPC sa mbreiseán, mar fhreastalaí. Cláraíonn sé seo na horduithe IPC.

en: Test to see that all signals are working properly.
ga: Bí cinnte go bhfuil gach comhartha ag feidhmiú mar is ceart.

en: Test to see that all ui signals are working properly.
ga: Tástáil le bheith cinnte go bhfuil comharthaí UI ag feidhmiú mar is ceart.

en: Tests the ciphers that ship with libpurple.
ga: Tástáil na sifir a thagann le libpurple.

en: Tests to see that most things are working.
ga: Féach an bhfuil rudaí ag feidhmiú mar is ceart.

en: Text Replacements
ga: Ionadú Téacs

en: Text replacement
ga: Ionadú téacs

en: Thai
ga: Téalainnis

en: Thankful
ga: An-Bhuíoch

en: That buddy is not on the same protocol as this chat.
ga: Tá an cara sin logáilte isteach trí phrótacal difriúil.

en: That command doesn't work on this protocol.
ga: Ní fheidhmíonn an t-ordú sin leis an bprótacal seo.

en: That command only works in IMs, not chats.
ga: Feidhmíonn an t-ordú sin i TManna amháin, ní fheidhmíonn sé i gcomhráite.

en: That command only works in chats, not IMs.
ga: Feidhmíonn an t-ordú sin i gcomhráite amháin, ní fheidhmíonn sé i TManna.

en: That file already exists
ga: Tá an comhad sin ann cheana

en: The %s buddy is not present in the network
ga: Níl an cara %s i láthair ar an líonra

en: The %s buddy is not trusted
ga: Ní chuirtear muinín sa chara %s

en: The 'Manual' browser command has been chosen, but no command has been set.
ga: Roghnaíodh an t-ordú brabhsála 'De Láimh', ach níl aon ordú socraithe.

en: The BOSH connection manager terminated your session.
ga: Chuir an bainisteoir ceangail BOSH deireadh le do sheisiún.

en: The IRC Protocol Plugin that Sucks Less
ga: Breiseán don Phrótacal IRC: Rogha an dá dhíogha

en: The IRC server received a message it did not understand.
ga: Fuair an freastalaí IRC teachtaireacht nár thuig sé.

en: The IRC server's local time is:
ga: Am logánta ar an bhfreastalaí IRC:

en: The Music Messaging Plugin allows a number of users to simultaneously work on a piece of music by editing a common score in real-time.
ga: Leis an mBreiseán Teachtaireachtaí Ceoil, is féidir le húsáideoirí éagsúla obair le chéile ar phíosa ceoil trí scór a chur in eagar san fhíor-am.

en: The SIP/SIMPLE Protocol Plugin
ga: Breiseán don Phrótacal SIP/SIMPLE

en: The account has disconnected and you are no longer in this chat. You will automatically rejoin the chat when the account reconnects.
ga: Tá an cuntas dícheangailte agus níl tú logáilte isteach sa chomhrá seo a thuilleadh. Rachaidh tú ar ais sa chomhrá nuair a bheidh an cuntas ceangailte arís.

en: The account has disconnected and you are no longer in this chat. You will be automatically rejoined in the chat when the account reconnects.
ga: Bhí an cuntas dícheangailte agus níl tú sa chomhrá seo a thuilleadh. Cuirfear leis an gcomhrá thú nuair a bheidh an cuntas ceangailte arís.

en: The account's protocol cannot be changed while it is connected to the server.
ga: Ní féidir prótacal an chuntais a athrú le linn de a bheith ceangailte leis an bhfreastalaí.

en: The account's username cannot be changed while it is connected to the server.
ga: Ní féidir ainm úsáideora an chuntais a athrú le linn de a bheith ceangailte leis an bhfreastalaí.

en: The background color for the buddy list
ga: Dath chúlra an liosta cairde

en: The background color of a collapsed group
ga: Dath an chúlra i ngrúpa laghdaithe

en: The background color of a contact or chat
ga: Dath an chúlra taobh thiar de theagmháil nó de chomhrá

en: The background color of an expanded group
ga: Dath an chúlra i ngrúpa leathnaithe

en: The browser command "%s" is invalid.
ga: Ordú neamhbhailí brabhsálaí "%s".

en: The buddy with the <i>largest score</i> is the buddy who will have priority in the contact.
ga: Tabharfar tosaíocht don chara a bhfuil an <i>scór is airde</i> aige/aici.

en: The call has been terminated.
ga: Cuireadh deireadh leis an nglao.

en: The certificate chain presented is invalid.
ga: Tá an slabhra teastas neamhbhailí.

en: The certificate claims to be from "%s" instead. This could mean that you are not connecting to the service you believe you are.
ga: Deir an teastas gur tháinig sé ó "%s". Seans nach bhfuil tú ag ceangal leis an tseirbhís a cheap tú.

en: The certificate for %s could not be validated.
ga: Níorbh fhéidir an teastas le haghaidh %s a bhailíochtú.

en: The certificate has been revoked.
ga: Bhí an teastas cúlghairthe.

en: The certificate has expired and should not be considered valid.  Check that your computer's date and time are accurate.
ga: Tá an teastas as feidhm agus mar sin níl sé bailí a thuilleadh. Bí cinnte go bhfuil an dáta agus an t-am ceart ar do ríomhaire.

en: The certificate is not trusted because no certificate that can verify it is currently trusted.
ga: Ní chuirtear muinín sa teastas seo toisc nach gcuirtear muinín in aon teastas atá in ann é a dheimhniú.

en: The certificate is not valid yet.  Check that your computer's date and time are accurate.
ga: Níl an teastas bailí fós. Bí cinnte go bhfuil an dáta agus an t-am ceart ar do ríomhaire.

en: The certificate is self-signed and cannot be automatically checked.
ga: Tá an teastas féinsínithe agus mar sin ní féidir é a sheiceáil go huathoibríoch.

en: The certificate presented is not issued to this domain.
ga: Ní raibh an teastas eisithe don fhearann seo.

en: The color to use for the typing notification
ga: An dath le húsáid le haghaidh fógraí clóscríofa

en: The command used to handle "aim" URLs, if enabled.
ga: An t-ordú chun URLanna "aim" a láimhseáil.

en: The command used to handle "gg" URLs, if enabled.
ga: An t-ordú chun URLanna "gg" a láimhseáil.

en: The command used to handle "icq" URLs, if enabled.
ga: An t-ordú chun URLanna "icq" a láimhseáil.

en: The command used to handle "irc" URLs, if enabled.
ga: An t-ordú chun URLanna "irc" a láimhseáil.

en: The command used to handle "sip" URLs, if enabled.
ga: An t-ordú chun URLanna "sip" a láimhseáil.

en: The command used to handle "xmpp" URLs, if enabled.
ga: An t-ordú chun URLanna "xmpp" a láimhseáil.

en: The default Pidgin buddy list theme
ga: Téama réamhshocraithe liostaí cairde le haghaidh Pidgin

en: The default Pidgin sound theme
ga: Téama réamhshocraithe fuaime le haghaidh Pidgin

en: The default Pidgin status icon theme
ga: Téama réamhshocraithe deilbhíní stádais le haghaidh Pidgin

en: The evolution executable was not found in the PATH.
ga: Níor aimsíodh clár inrite Evolution i do PATH.

en: The file '%s' is too large for %s.  Please try a smaller image.
ga: Tá comhad '%s' rómhór do %s.  Úsáid íomhá níos lú, le do thoil.

en: The file was saved as %s.
ga: Sábháladh an comhad mar %s.

en: The following are the results of your search
ga: Seo duit torthaí do chuardaigh

en: The following error has occurred loading %s: %s
ga: Tharla an earráid seo agus %s á luchtú: %s

en: The following error has occurred:
ga: Tharla an earráid seo a leanas:

en: The following plugins will be unloaded.
ga: Díluchtófar na breiseáin seo a leanas.

en: The font to use for the typing notification
ga: An chlófhoireann le húsáid i bhfógraí clóscríofa

en: The handler for "aim" URLs
ga: An láimhseálaí le haghaidh URLanna "aim"

en: The handler for "gg" URLs
ga: An láimhseálaí le haghaidh URLanna "gg"

en: The handler for "icq" URLs
ga: An láimhseálaí le haghaidh URLanna "icq"

en: The handler for "irc" URLs
ga: An láimhseálaí le haghaidh URLanna "irc"

en: The handler for "sip" URLs
ga: An láimhseálaí le haghaidh URLanna "sip"

en: The handler for "xmpp" URLs
ga: An láimhseálaí le haghaidh URLanna "xmpp"

en: The identifier '%s' did not match any Notes Address Book groups in your Sametime community.
ga: Níor mheaitseáil '%s' aon ghrúpaí as Leabhar Seoltaí Notes i do chomhphobal Sametime.

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community.
ga: Níor mheaitseáil '%s' aon úsáideoirí i do chomhphobal Sametime.

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community. This entry has been removed from your buddy list.
ga: Níor mheaitseáil '%s' aon úsáideoirí i do chomhphobal Sametime. Scriosadh an iontráil seo ó do liosta cairde.

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following Notes Address Book groups. Please select the correct group from the list below to add it to your buddy list.
ga: D'fhéadfadh go ndéanann an t-aitheantóir '%s' tagairt d'aon cheann de na grúpaí Leabhar Seoltaí Notes seo a leanas.  Roghnaigh an grúpa ceart ón liosta chun é a chur le do liosta cairde.

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. Please select the correct user from the list below to add them to your buddy list.
ga: D'fhéadfadh go ndéanann an t-aitheantóir '%s' tagairt d'aon duine de na húsáideoirí seo a leanas.  Roghnaigh an t-úsáideoir ceart ón liosta chun é/í a chur le do liosta cairde.

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. You may add these users to your buddy list or send them messages with the action buttons below.
ga: D'fhéadfadh go ndéanann an t-aitheantóir '%s' tagairt d'aon duine de na húsáideoirí seo a leanas. Tig leat na húsáideoirí seo a chur le do liosta cairde nó teachtaireachtaí a sheoladh chucu leis na cnaipí thíos.

en: The installer is already running.
ga: Tá an suiteálaí ar siúl cheana.

en: The layout of icons, name, and status of the buddy list
ga: Leagan amach na ndeilbhíní, ainmneacha, agus stádas sa liosta cairde

en: The message is too large.
ga: Tá an teachtaireacht rómhór.

en: The nickname "%s" is already being used.
ga: Leasainm "%s" in úsáid cheana féin.

en: The plugin could not be unloaded now, but will be disabled at the next startup.
ga: Níorbh fhéidir an breiseán a dhíluchtú, ach beidh sé díchumasaithe an chéad uair eile a thosóidh tú an clár.

en: The remote user is not present in the network any more
ga: Níl an cianúsáideoir i láthair ar an líonra a thuilleadh

en: The remote user is waiting key agreement on:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
ga: Tá an cianúsáideoir ag fanacht le conradh eochrach:
    Cianóstach: %s
    Cianphort: %d

en: The required fields are underlined.
ga: Tá línte faoi na réimsí riachtanacha.

en: The required plugin %s was not found. Please install this plugin and try again.
ga: Níor aimsíodh breiseán riachtanach %s. Suiteáil an breiseán seo agus déan iarracht eile.

en: The required plugin %s was unable to load.
ga: Níorbh fhéidir breiseán riachtanach %s a luchtú.

en: The rest of the messages will be saved as pounces. You can edit/delete the pounce from the `Buddy Pounce' dialog.
ga: Sábhálfar an chuid eile de na teachtaireachtaí mar fhorráin. Is féidir leat an forrán a chur in eagar nó a scriosadh ón dialóg 'Forrán ar Chara'.

en: The selected account is not online.
ga: Níl an cuntas roghnaithe ar líne.

en: The selected file is not a valid plugin.
ga: Ní breiseán bailí é an comhad roghnaithe.

en: The server could not access the directory
ga: Níorbh fhéidir leis an bhfreastalaí an t-eolaire a rochtain

en: The server is unavailable; try again later
ga: Níl an freastalaí ar fáil; déan iarracht eile ar ball

en: The specified word already exists in the correction list.
ga: Tá an focal seo sa liosta ceartúchán cheana.

en: The text information for a buddy's status
ga: Faisnéis téacs do stádas carad

en: The text information for when a buddy has an unread message
ga: Faisnéis téacs nuair atá teachtaireacht gan léamh ag cara

en: The text information for when a buddy is away
ga: Faisnéis téacs nuair atá cara amuigh

en: The text information for when a buddy is idle
ga: Faisnéis téacs nuair atá cara díomhaoin

en: The text information for when a buddy is offline
ga: Faisnéis téacs nuair atá cara as líne

en: The text information for when a buddy is online
ga: Faisnéis téacs nuair atá cara ar líne

en: The text information for when a chat has an unread message that mentions your nickname
ga: An téacs le cur ar taispeáint nuair a bhíonn teachtaireacht neamhléite ina bhfuil do leasainm luaite

en: The text information for when a contact is expanded
ga: Faisnéis téacs nuair a bhíonn teagmháil leathnaithe

en: The text information for when a group is collapsed
ga: Faisnéis téacs nuair a bhíonn grúpa laghdaithe

en: The text information for when a group is expanded
ga: Faisnéis téacs nuair a bhíonn grúpa leathnaithe

en: The text-shortcut for the smiley
ga: An t-aicearra don straoiseog

en: The topic for %s is: %s
ga: Seo é an t-ábhar ar %s: %s

en: The topic is: %s
ga: Seo é an t-ábhar: %s

en: The uninstaller could not find registry entries for Pidgin.$\rIt is likely that another user installed this application.
ga: Níorbh fhéidir leis an díshuiteálaí iontrálacha Pidgin a aimsiú sa chlárlann.$\rIs dócha gurbh é úsáideoir eile a shuiteáil an feidhmchlár seo.

en: The user has blocked you
ga: Chuir an t-úsáideoir cosc ort

en: The user is either offline or you are blocked
ga: Tá an t-úsáideoir as líne, nó tá cosc ort

en: Theme Selections
ga: Téamaí a Roghnú

en: Theme failed to copy.
ga: Níorbh fhéidir an téama a chóipeáil.

en: Theme failed to load.
ga: Níorbh fhéidir an téama a luchtú.

en: Theme failed to unpack.
ga: Níorbh fhéidir an téama a dhíphacáil.

en: Themes
ga: Téamaí

en: There are no protocol plugins installed.
ga: Níl aon bhreiseáin phrótacail suiteáilte.

en: There are no users matching your search criteria.
ga: Níor aimsíodh aon úsáideoirí a mheaitseáileann do chuardach.

en: There is no MOTD associated with this connection.
ga: Níl aon TchtAnLae a bhaineann leis an gceangal seo.

en: There is no Message of the Day associated with this connection
ga: Níl aon Teachtaireacht an Lae ar fáil ón cheangal seo

en: There is no application configured to open this type of file.
ga: Níl aon fheidhmchlár socraithe chun an cineál comhaid sin a oscailt.

en: There was a conflict in running the command:
ga: Coinbhleacht agus an t-ordú á chur i bhfeidhm:

en: Thirsty
ga: Tart Orm

en: This chat name is already in use
ga: Tá an t-ainm seo in úsáid cheana

en: This conference has been closed. No more messages can be sent.
ga: Bhí an chomhdháil seo dúnta. Ní féidir tuilleadh teachtaireachtaí a sheoladh.

en: This evaluation version does not allow more than ten users to log in at one time
ga: Leis an leagan léirmheastach seo, níl cead ag níos mó ná deichniúr úsáideoirí a bheith logáilte isteach ag an am céanna

en: This information is visible to all contacts on your contact list, so choose something appropriate.
ga: Beidh do lucht teagmhála go léir in ann an t-eolas seo a fheiceáil. Ba chóir duit rud éigin oiriúnach a roghnú.

en: This is a really cool plugin that does a lot of stuff:
    - It tells you who wrote the program when you log in
    - It reverses all incoming text
    - It sends a message to people on your list immediately when they sign on
ga: Breiseán iontach é seo - déanann sé rudaí suimiúla:
    - Insíonn sé duit cé a scríobh an ríomhchlár nuair a logálann tú isteach
    - Iompaíonn sé téacs a thagann isteach
    - Seolann sé teachtaireacht chuig daoine ar do liosta nuair a logálann siad isteach

en: This is how your outgoing message text will appear when you use protocols that support formatting.
ga: Seo é an dealramh a bheidh ar do theachtaireacht amach nuair a úsáideann tú prótacal a thacaíonn le formáidiú.

en: This plugin allows the user to customize conversation and logging message timestamp formats.
ga: Ligeann an breiseán seo don úsáideoir formáid na stampaí ama i gcomhráite agus i logchomhaid a shaincheapadh.

en: This plugin cannot be loaded because it was not built with X11 support.
ga: Ní féidir an breiseán seo a luchtú toisc nár tógadh le tacaíocht X11 é.

en: This plugin enables variable alpha transparency on conversation windows and the buddy list.
ga: Cumasaíonn an breiseán seo trédhearcacht inathraitheach alfa i bhfuinneoga comhrá agus sa liosta cairde.

en: This plugin has not defined an ID.
ga: Níl aon aitheantas socraithe ag an mbreiseán seo.

en: This plugin hides join/part messages in large rooms, except for those users actively taking part in a conversation.
ga: Cuireann an breiseán seo teachtaireachtaí isteach/amach i bhfolach i seomraí móra, seachas na húsáideoirí sin atá ag glacadh páirte i gcomhrá.

en: This plugin is useful for debugging XMPP servers or clients.
ga: Tá an breiseán seo úsáideach agus freastalaithe nó cliaint XMPP á ndífhabhtú.

en: This plugin is useful for registering with legacy transports or other XMPP services.
ga: Úsáidtear an breiseán seo chun clárú le seanchóras iompair nó seirbhísí XMPP eile.

en: This protocol does not support chat rooms.
ga: Ní thacaíonn an prótacal seo le seomraí comhrá.

en: This protocol does not support fetching the public alias.
ga: Ní féidir an leasainm poiblí a fháil leis an bprótacal seo.

en: This protocol does not support setting a public alias.
ga: Ní féidir leasainm poiblí a shocrú leis an bprótacal seo.

en: This room is not capable of being configured
ga: Ní féidir an seomra seo a chumrú

en: This smiley is disabled because a custom smiley exists for this shortcut:
     %s
ga: Tá an straoiseog seo díchumasaithe toisc go bhfuil straoiseog shaincheaptha ann don aicearra seo cheana:
     %s

en: This theme has no available smileys.
ga: Níl aon straoiseoga ar fáil sa téama seo.

en: Thread creation failure: %s
ga: Níorbh fhéidir snáithe a chruthú: %s

en: Threshold:
ga: Tairseach:

en: Time Elapsed:
ga: Am Imithe:

en: Time Remaining:
ga: Am Fágtha:

en: Time Response
ga: Freagra Ama

en: Timeout during key agreement
ga: Conradh eochrach thar am

en: Timestamp
ga: Stampa Ama

en: Timestamp Format Options
ga: Formáid na Stampaí Ama

en: Timezone
ga: Crios ama

en: Timezone (UTC)
ga: Crios ama (UTC)

en: TinyURL (or other) address prefix
ga: Réimír TinyURL (nó ceann eile)

en: TinyURL for above: %s
ga: TinyURL don seoladh thuas: %s

en: TinyURL plugin
ga: Breiseán TinyURL

en: Tired
ga: Tuirseach

en: Title
ga: Teideal

en: Title already in use.  You must choose a unique title.
ga: Tá an teideal seo in úsáid cheana. Caithfidh tú teideal nua a roghnú.

en: To
ga: Go

en: To add the buddy you must import his/her public key. Press Import to import a public key.
ga: Chun cara a chur leis, caithfidh tú a (h)eochair phoiblí a iompórtáil. Brúigh 'Iompórtáil' chun eochair phoiblí a iompórtáil.

en: Toaster plugin
ga: Breiseán Toaster

en: Toggle Tag
ga: Scoránaigh an Chlib

en: Top
ga: Barr

en: Topic
ga: Ábhar

en: Topic for %s set by %s at %s on %s
ga: Bhí an t-ábhar le haghaidh %s socraithe ag %s ag %s ar %s

en: Topic too long
ga: Ábhar rófhada

en: Topic:
ga: Ábhar:

en: Tor/Privacy (SOCKS5)
ga: Tor/Príobháideacht (SOCKS5)

en: Total Buddies
ga: Líon Iomlán Cairde

en: Total log size:
ga: Méid iomlán an logchomhaid:

en: Traditional Chinese
ga: Sínis Traidisiúnta

en: Transfer of file %s complete
ga: Aistriú %s críochnaithe

en: Transfer of file <A HREF="file://%s">%s</A> complete
ga: Aistriú chomhad <A HREF="file://%s">%s</A> críochnaithe

en: Transparency
ga: Trédhearcacht

en: True if the command specified in the "command" key should handle "aim" URLs.
ga: Fíor más mian leat URLanna "aim" a láimhseáil leis an ordú sa réimse "command".

en: True if the command specified in the "command" key should handle "gg" URLs.
ga: Fíor más mian leat URLanna "gg" a láimhseáil leis an ordú sa réimse "command".

en: True if the command specified in the "command" key should handle "icq" URLs.
ga: Fíor más mian leat URLanna "icq" a láimhseáil leis an ordú sa réimse "command".

en: True if the command specified in the "command" key should handle "irc" URLs.
ga: Fíor más mian leat URLanna "irc" a láimhseáil leis an ordú sa réimse "command".

en: True if the command specified in the "command" key should handle "sip" URLs.
ga: Fíor más mian leat URLanna "sip" a láimhseáil leis an ordú sa réimse "command".

en: True if the command specified in the "command" key should handle "xmpp" URLs.
ga: Fíor más mian leat URLanna "xmpp" a láimhseáil leis an ordú sa réimse "command".

en: True if the command used to handle this type of URL should be run in a terminal.
ga: Fíor más mian leat URLanna den chineál seo a láimhseáil le hordú i dteirminéal.

en: Tune Album
ga: Amhrán: Albam

en: Tune Artist
ga: Amhrán: Ealaíontóir

en: Tune Comment
ga: Amhrán: Trácht

en: Tune Genre
ga: Amhrán: Seánra

en: Tune Time
ga: Amhrán: Am

en: Tune Title
ga: Amhrán: Teideal

en: Tune Track
ga: Amhrán: Rian

en: Tune URL
ga: Amhrán: URL

en: Tune Year
ga: Amhrán: Bliain

en: Turkish
ga: Tuircis

en: Type
ga: Cineál

en: Type a user to block.
ga: Cuir úsáideoir isteach chun cosc a chur air/uirthi.

en: Type a user you permit to contact you.
ga: Cuir ainm úsáideoir isteach chun cead a thabhairt dó/di dul i dteagmháil leat.

en: Type the host name for this certificate.
ga: Cuir isteach an t-óstainm a bhaineann leis an teastas seo.

en: Type the host name this certificate is for.
ga: Cuir isteach an t-óstainm a mbaineann an teastas leis.

en: Typing
ga: Clóscríobh

en: Typing Notification Color
ga: Dath Fógra Clóscríofa

en: Typing notification color
ga: Dath fógra clóscríofa

en: Typing notification font
ga: Clófhoireann fógraí clóscríofa

en: URI Handlers
ga: Láimhseálaithe URI

en: Ubuntu Georgian Translators
ga: Aistritheoirí Seoirsise Ubuntu

en: Ukranian
ga: Úcráinis

en: Un-Ignore
ga: Ná déan neamhshuim

en: Un-hide From
ga: Ná cuir i bhfolach ar

en: Un_block
ga: _Bain cosc

en: Unable to add %s to deny list (%s).
ga: Ní féidir %s a chur leis an liosta diúltaithe (%s).

en: Unable to add %s to permit list (%s).
ga: Ní féidir %s a chur leis an liosta ceadaithe (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list (%s).
ga: Ní féidir %s a chur le do liosta cairde (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list. Error creating folder in server side list (%s).
ga: Ní féidir %s a chur le do liosta cairde. Earráid agus fillteán á chruthú sa liosta ar thaobh an fhreastalaí (%s).

en: Unable to add group
ga: Ní féidir an grúpa a chur leis

en: Unable to add group: group exists
ga: Ní féidir grúpa a chur leis: tá an grúpa ann

en: Unable to add group: group not found
ga: Ní féidir an grúpa a chur leis: grúpa gan aimsiú

en: Unable to add user
ga: Ní féidir an t-úsáideoir a chur leis

en: Unable to add user to privacy list (%s).
ga: Ní féidir úsáideoir a chur leis an liosta príobháideachta (%s).

en: Unable to add user: user not found
ga: Ní féidir úsáideoir a chur leis: úsáideoir gan aimsiú

en: Unable to affiliate user %s as "%s"
ga: Ní féidir úsáideoir %s a chomhcheangal mar "%s"

en: Unable to allocate enough memory to hold the contents from %s.  The web server may be trying something malicious.
ga: Ní féidir go leor cuimhne a chur i leataobh chun an t-ábhar ó %s a choinneáil.  Seans go bhfuil an freastalaí Gréasáin ag iarraidh rud éigin mailíseach a dhéanamh.

en: Unable to ban user %s
ga: Ní féidir cosc a chur ar úsáideoir %s

en: Unable to buzz, because %s does not support it or does not wish to receive buzzes now.
ga: Ní féidir scairt a dhéanamh, toisc nach dtacaíonn %s leis, nó níor mhaith leis/léi scairt a fháil faoi láthair.

en: Unable to buzz, because %s might be offline.
ga: Ní féidir scairt a dhéanamh - seans go bhfuil %s as líne.

en: Unable to buzz, because there is nothing known about %s.
ga: Ní féidir scairt a dhéanamh, toisc nach bhfuil aon aithne againn ar %s.

en: Unable to canonicalize password
ga: Ní féidir an focal faire a chaighdeánú

en: Unable to canonicalize username
ga: Ní féidir an t-ainm úsáideora a chaighdeánú

en: Unable to change server side privacy settings (%s).
ga: Ní féidir socruithe príobháideachta a athrú ar thaobh an fhreastalaí (%s).

en: Unable to configure
ga: Ní féidir cumrú

en: Unable to connect
ga: Ní féidir ceangal

en: Unable to connect to %s
ga: Ní féidir ceangal le %s

en: Unable to connect to %s: %s
ga: Ní féidir ceangal le %s: %s

en: Unable to connect to server. Please enter the address of the server to which you wish to connect.
ga: Ní féidir ceangal leis an bhfreastalaí. Cuir isteach seoladh an fhreastalaí ar mhaith leat ceangal leis.

en: Unable to connect: %s
ga: Ní féidir ceangal: %s

en: Unable to create SILC key pair
ga: Níorbh fhéidir péire eochracha SILC a chruthú

en: Unable to create conference (%s).
ga: Ní féidir comhdháil a chruthú (%s).

en: Unable to create connection
ga: Ní féidir ceangal a chruthú

en: Unable to create listen socket
ga: Ní féidir soicéad éisteachta a chruthú

en: Unable to create new resolver process
ga: Ní féidir próiseas nua réiteora a chruthú

en: Unable to create socket: %s
ga: Ní féidir soicéad a chruthú: %s

en: Unable to detect ActiveTCL installation. If you wish to use TCL plugins, install ActiveTCL from http://www.activestate.com
ga: Ní féidir ActiveTCL a aimsiú ar do ríomhaire. Más mian leat breiseáin TCL a úsáid, suiteáil ActiveTCL ó http://www.activestate.com

en: Unable to display the search results.
ga: Ní féidir torthaí an chuardaigh a thaispeáint.

en: Unable to establish SSL connection
ga: Ní féidir ceangal SSL a dhéanamh

en: Unable to establish a connection with the server
ga: Ní féidir ceangal a bhunú leis an bhfreastalaí

en: Unable to establish a connection with the server: %s
ga: Ní féidir ceangal a bhunú leis an bhfreastalaí: %s

en: Unable to establish connection with the local mDNS server.  Is it running?
ga: Ní féidir ceangal a bhunú leis an bhfreastalaí logánta mDNS. An bhfuil sé ar siúl?

en: Unable to find Apple's "Bonjour for Windows" toolkit, see https://developer.pidgin.im/BonjourWindows for more information.
ga: Níorbh fhéidir an bosca uirlisí "Bonjour for Windows" de chuid Apple a aimsiú, féach https://developer.pidgin.im/BonjourWindows chun tuilleadh eolais a fháil.

en: Unable to find Issuer Certificate
ga: Níl aon fháil ar Theastas an Eisitheora

en: Unable to initialize SILC Client connection
ga: Ní féidir ceangal a thúsú le Cliant SILC

en: Unable to initialize SILC protocol
ga: Ní féidir an prótacal SILC a thúsú

en: Unable to initiate media with %s: invalid JID
ga: Ní féidir meáin a thúsú le %s: JID neamhbhailí

en: Unable to initiate media with %s: not subscribed to user presence
ga: Ní féidir meáin a thúsú le %s: níl tú liostáilte le láithreacht an úsáideora

en: Unable to initiate media with %s: resource is not online
ga: Ní féidir meáin a thúsú le %s: níl an acmhainn ar líne

en: Unable to initiate media with %s: user is not online
ga: Ní féidir meáin a thúsú le %s: níl an t-úsáideoir ar líne

en: Unable to invite user (%s).
ga: Ní féidir cuireadh a thabhairt d'úsáideoir (%s).

en: Unable to kick user %s
ga: Ní féidir úsáideoir %s a chiceáil amach

en: Unable to listen for incoming IM connections
ga: Ní féidir éisteacht le ceangail isteach TM

en: Unable to load SILC key pair
ga: Ní féidir péire eochracha SILC a luchtú

en: Unable to load SILC key pair: %s
ga: Ní féidir péire eochracha SILC a luchtú: %s

en: Unable to load the plugin
ga: Ní féidir an breiseán a luchtú

en: Unable to load your plugin.
ga: Ní féidir do bhreiseán a luchtú.

en: Unable to login: %s
ga: Ní féidir logáil isteach: %s

en: Unable to move user %s to folder %s in the server side list. Error while creating folder (%s).
ga: Ní féidir úsáideoir %s a chur i bhfillteán %s sa liosta ar thaobh an fhreastalaí. Earráid agus an fillteán á chruthú (%s).

en: Unable to open URL
ga: Ní féidir an URL a oscailt

en: Unable to open URL: the 'Manual' browser command seems invalid.
ga: Ní féidir an URL a oscailt: is cosúil gur ordú neamhbhailí brabhsálaí é 'Manual'.

en: Unable to open a listening port.
ga: Ní féidir port a oscailt chun éisteacht air.

en: Unable to open file.
ga: Ní féidir an comhad a oscailt.

en: Unable to parse response from HTTP proxy: %s
ga: Ní féidir an freagra ón seachfhreastalaí HTTP a pharsáil: %s

en: Unable to ping user %s
ga: Ní féidir úsáideoir %s a phingiú

en: Unable to read from network
ga: Ní féidir léamh ón líonra

en: Unable to read from socket
ga: Ní féidir léamh ó shoicéad

en: Unable to remove %s from privacy list (%s).
ga: Ní féidir %s a bhaint as an liosta príobháideachta (%s).

en: Unable to resolve hostname
ga: Ní féidir an t-óstainm a réiteach

en: Unable to resolve hostname: %s
ga: Ní féidir an t-óstainm a réiteach: %s

en: Unable to save icon file to disk.
ga: Ní féidir an deilbhín a shábháil ar an diosca.

en: Unable to save new account
ga: Ní féidir an cuntas nua a shábháil

en: Unable to send email
ga: Ní féidir ríomhphost a sheoladh

en: Unable to send file to %s, invalid JID
ga: Ní féidir an comhad a sheoladh chuig %s, JID neamhbhailí

en: Unable to send file to %s, not subscribed to user presence
ga: Ní féidir an comhad a sheoladh chuig %s, níl tú liostáilte leis an úsáideoir

en: Unable to send file to %s, user does not support file transfers
ga: Ní féidir comhad a sheoladh chuig %s; ní thacaíonn an t-úsáideoir le haistrithe comhad

en: Unable to send file to %s, user is not online
ga: Ní féidir an comhad a sheoladh chuig %s, níl an t-úsáideoir ar líne

en: Unable to send message (%s).
ga: Ní féidir an teachtaireacht a sheoladh (%s).

en: Unable to send message to %s.
ga: Ní féidir an teachtaireacht a sheoladh chuig %s.

en: Unable to send message to %s. Could not create the conference (%s).
ga: Ní féidir an teachtaireacht a sheoladh chuig %s. Níorbh fhéidir an chomhdháil a chruthú (%s).

en: Unable to send message to %s:
ga: Ní féidir teachtaireacht a sheoladh chuig %s:

en: Unable to send message.
ga: Ní féidir an teachtaireacht a sheoladh.

en: Unable to send message. Could not create the conference (%s).
ga: Ní féidir an teachtaireacht a sheoladh. Níorbh fhéidir an chomhdháil a chruthú (%s).

en: Unable to send message. Could not get details for user (%s).
ga: Ní féidir an teachtaireacht a sheoladh. Níorbh fhéidir mionsonraí an úsáideora a fháil (%s).

en: Unable to send message:
ga: Ní féidir teachtaireacht a sheoladh:

en: Unable to send message: The message is too large.
ga: Ní féidir an teachtaireacht a sheoladh: Tá an teachtaireacht rómhór.

en: Unable to send request to resolver process
ga: Ní féidir iarratas a sheoladh chuig an bpróiseas réiteora

en: Unable to send the message, the conversation couldn't be started.
ga: Ní féidir an teachtaireacht a sheoladh; níorbh fhéidir an comhrá a thosú.

en: Unable to send to chat %s,%s,%s
ga: Ní féidir comhrá a sheoladh %s,%s,%s

en: Unable to set role "%s" for user: %s
ga: Ní féidir ról "%s" a shocrú d'úsáideoir: %s

en: Unable to uninstall the currently installed version of Pidgin. The new version will be installed without removing the currently installed version.
ga: Ní féidir an leagan de Pidgin atá ann faoi láthair a dhíshuiteáil. Suiteálfar an leagan nua gan an seanleagan a dhíshuiteáil.

en: Unable to validate certificate
ga: Ní féidir an teastas a bhailíochtú

en: Unable to write to network
ga: Ní féidir scríobh go dtí an líonra

en: Unblock
ga: Bain cosc

en: Undefined
ga: Gan Sainmhíniú

en: Undefined Condition
ga: Coinníoll Gan Sainmhíniú

en: Underline
ga: Líne faoi

en: Unexpected Request
ga: Iarratas Gan Súil Leis

en: Unexpected response from server
ga: Freagra gan súil leis ón bhfreastalaí

en: Ungroup Items
ga: Díghrúpáil Míreanna

en: Unit
ga: Aonad

en: Unity Integration
ga: Comhtháthú Unity

en: Unknown
ga: Anaithnid

en: Unknown (0x%04x)<br>
ga: Anaithnid (0x%04x)<br>

en: Unknown Error
ga: Earráid Anaithnid

en: Unknown Error in presence
ga: Earráid Anaithnid i láithreacht

en: Unknown SSL error
ga: Earráid anaithnid SSL

en: Unknown affiliation: "%s"
ga: Comhcheangal anaithnid: "%s"

en: Unknown command
ga: Ordú anaithnid

en: Unknown command.
ga: Ordú anaithnid.

en: Unknown command: %s
ga: Ordú anaithnid: %s

en: Unknown command: %s, (may be a client bug)
ga: Ordú anaithnid: %s, (fabht sa chliant?)

en: Unknown error
ga: Earráid anaithnid

en: Unknown error: 0x%X
ga: Earráid anaithnid: 0x%X

en: Unknown message
ga: Teachtaireacht anaithnid

en: Unknown message '%s'
ga: Teachtaireacht anaithnid '%s'

en: Unknown node type
ga: Cineál anaithnid nóid

en: Unknown pounce event. Please report this!
ga: Forrán anaithnid. Déan tuairisc air seo!

en: Unknown reason
ga: Ní fios cén fáth

en: Unknown role: "%s"
ga: Ról anaithnid: "%s"

en: Unknown server response
ga: Freagra anaithnid ón fhreastalaí

en: Unknown.
ga: Anaithnid.

en: Unknown.... Please report this!
ga: Anaithnid... Déan tuairisc air seo!

en: Unload Plugins
ga: Díluchtaigh Breiseáin

en: Unread Messages
ga: Teachtaireachtaí Gan Léamh

en: Unregister
ga: Díchláraigh

en: Unregistration Error
ga: Earráid Díchláraithe

en: Unregistration Failed
ga: Theip ar an díchlárú

en: Unregistration Successful
ga: D'éirigh leis an díchlárú

en: Unset
ga: Díshocraigh

en: Unset Account Idle Time
ga: Díshocraigh Aga Díomhaoin don Chuntas

en: Unset Idle Time for All Idled Accounts
ga: Díshocraigh Aga Díomhaoin do Gach Cuntas Díomhaoin

en: Unsubscribe
ga: Díliostáil

en: Unsupported Encoding
ga: Ionchódú Gan Tacaíocht

en: Unsupported Stanza Type
ga: Cineál Rainn Gan Tacaíocht

en: Unsupported Version
ga: Leagan Gan Tacaíocht

en: Unsupported public key type
ga: Cineál eochrach poiblí nach dtacaítear leis

en: Unsupported version of BOSH protocol
ga: Ní thacaítear leis an leagan seo den phrótacal BOSH.

en: Uptime
ga: Aga Fónaimh

en: Urdu
ga: Urdais

en: Usage: %s [OPTION]...
ga: Úsáid: %s [ROGHA]...

en: Use
ga: Úsáid

en: Use "/help &lt;command&gt;" for help on a specific command.
    The following commands are available in this context:
ga: Úsáid "/help &lt;ordú&gt;" chun cabhair a fháil le hordú ar leith.
    Tá na horduithe seo a leanas ar fáil sa gcomhthéacs seo:

en: Use Environmental Settings
ga: Úsáid Socruithe ó Thimpeallacht

en: Use GNOME Proxy Settings
ga: Úsáid Socruithe Seachfhreastalaí ó GNOME

en: Use Global Proxy Settings
ga: Úsáid Socruithe Comhchoiteanna Seachfhreastalaí

en: Use Perfect Forward Secrecy
ga: Úsáid Slánrúndacht Ar Aghaidh

en: Use SSL
ga: Úsáid SSL

en: Use UDP
ga: Úsáid UDP

en: Use _automatically detected IP address: %s
ga: Úsáid seol_adh IP a braitheadh go huathoibríoch: %s

en: Use _silence suppression
ga: Úsáid _sochtú tosta

en: Use a _different status for some accounts
ga: Úsáid stádas _difriúil do chuntais áirithe

en: Use a different status for some accounts
ga: Úsáid stádas difriúil do chuntais áirithe

en: Use encryption if available
ga: Úsáid criptiúchán más féidir

en: Use font from _theme
ga: Úsáid clófhoireann ó _théama

en: Use last buddy when scores are equal
ga: Úsáid an cara is déanaí más ionann iad na scóir

en: Use name heuristics
ga: Úsáid iúraistic le haghaidh ainmneacha

en: Use old-style SSL
ga: Úsáid SSL ar an sean-nós

en: Use proxy
ga: Úsáid seachfhreastalaí

en: Use remote _DNS with SOCKS4 proxies
ga: Úsáid _DNS i gcéin le seachfhreastalaithe SOCKS4

en: Use smooth-scrolling
ga: Úsáid mínscrollú

en: Use status from last _exit at startup
ga: Úsáid mo stádas ón s_eisiún roimhe seo ag am tosaithe

en: Use system default
ga: Úsáid réamhshocrú an chórais

en: Use this buddy _icon for this account:
ga: Úsáid an _deilbhín seo don chuntas seo:

en: Use tzc
ga: Úsáid tzc

en: Use_rname:
ga: Ainm Úsáideo_ra:

en: User
ga: Úsáideoir

en: User %s is not present in the network
ga: Níl úsáideoir %s i láthair ar an líonra

en: User <I>%s</I> is not present in the network
ga: Níl úsáideoir <I>%s</I> i láthair ar an líonra

en: User ID
ga: Aitheantas an Úsáideora

en: User Information
ga: Eolas Úsáideora

en: User Limit
ga: Teorainn Úsáideoirí

en: User Modes
ga: Móid Úsáideora

en: User Name
ga: Ainm Úsáideora

en: User Name: 	%s
ga: Ainm Úsáideora: 	%s

en: User Online Status Attributes
ga: Tréithe do Stádais Ar Líne

en: User Options
ga: Roghanna Úsáideora

en: User Search
ga: Cuardach Úsáideoirí

en: User Search...
ga: Cuardach Úsáideoirí...

en: User _details
ga: Mionsonraí an úsái_deora

en: User is not logged in
ga: Níl an t-úsáideoir logáilte isteach

en: User is offline
ga: Tá an t-úsáideoir as líne

en: User is offline.
ga: Tá an t-úsáideoir as líne.

en: User is typing...
ga: Tá úsáideoir ag clóscríobh...

en: User not found
ga: Úsáideoir gan aimsiú

en: User_name:
ga: Ai_nm Úsáideora:

en: Username
ga: Ainm Úsáideora

en: Username of an account must be non-empty.
ga: Ní cheadaítear ainm úsáideora folamh.

en: Username:
ga: Ainm Úsáideora:

en: Users
ga: Úsáideoirí

en: Users on %s: %s
ga: Úsáideoirí ar %s: %s

en: Uzbek
ga: Úisbéiceastáinis

en: V_olume:
ga: _Airde:

en: Valencian-Catalan
ga: Vaileinsis-Catalóinis

en: Variable Transparency for the buddy list and conversations.
ga: Trédhearcacht Athraitheach don liosta cairde agus do chomhráite.

en: Verify Public Key
ga: Deimhnigh Eochair Phoiblí

en: Verifying server public key
ga: Eochair phoiblí an fhreastalaí á fíorú

en: Version: 	%s
ga: Leagan: 	%s

en: Video
ga: Fís

en: Video Camera
ga: Ceamara Físe

en: Video Conferencing
ga: Físchomhdháil

en: Video conferencing
ga: Físchomhdháil

en: Vietnamese
ga: Vítneaimis

en: View All Logs
ga: Féach ar Gach Logchomhad

en: View Issuer Certificate
ga: Taispeáin Teastas an Eisitheora

en: View Log
ga: Féach ar Logchomhad

en: View Log...
ga: Féach ar Logchomhad...

en: View MOTD
ga: Féach TchtAnLae

en: View Message of the Day
ga: Féach Teachtaireacht an Lae

en: View User Log
ga: Féach ar Logchomhad an Úsáideora

en: View _Log
ga: Féach ar _Logchomhad

en: Visit the Pidgin Web Page
ga: Déan cuairt ar Leathanach Gréasáin Pidgin

en: Visited Hyperlink Color
ga: Dath Hipearnasc Cliceáilte

en: Voice
ga: Guth

en: Voice/Video Settings
ga: Socruithe Gutha/Físe

en: Volume(0-100):
ga: Airde(0-100):

en: Volume:
ga: Airde:

en: WATCH
ga: DÉAN FAIRE

en: Waiting for Handshake Acknowledgement
ga: Ag fanacht le hadmháil go bhfuarthas an croitheadh láimhe

en: Waiting for Login Acknowledgement
ga: Ag fanacht le hadmháil gur éirigh leis an logáil isteach

en: Waiting for network connection
ga: Ag fanacht le ceangal líonra

en: Waiting for response...
ga: Ag feitheamh le freagra...

en: Waiting for transfer to begin
ga: Ag fanacht leis an aistriú

en: Wake Me Up
ga: Dúisigh Mé

en: Wallops from %s
ga: Paltóga ó %s

en: Warning
ga: Rabhadh

en: Warning dialog
ga: Dialóg rabhaidh

en: Weak
ga: Lag

en: Welcome back!
ga: Fáilte ar ais!

en: Went away
ga: Imithe

en: What kind of dialog is this?
ga: Cén cineál dialóg é seo?

en: When a file-transfer request arrives from %s
ga: Nuair a thagann iarratas ar aistriú comhaid ó %s

en: When a file-transfer request arrives from a user who is
    *not* on your buddy list:
ga: Nuair a thagann iarratas ar aistriú comhaid isteach ó úsáideoir
    *nach bhfuil* ar do liosta cairde:

en: When a new conversation is opened this plugin will insert the last conversation into the current conversation.
ga: Nuair a osclaítear comhrá nua, cuireann an breiseán seo an comhrá is déanaí isteach sa chomhrá beo.

en: When away
ga: Nuair atáim amuigh

en: When both away and idle
ga: Nuair a bhím amuigh agus díomhaoin

en: When the gnt clipboard contents change, the contents are made available to X, if possible.
ga: Nuair a athraíonn ábhar na gearrthaisce gnt, cuirtear an t-ábhar sin ar fáil do X, más féidir.

en: When viewing logs, this plugin will include logs from other IM clients. Currently, this includes Adium, MSN Messenger, aMSN, and Trillian.
    
    WARNING: This plugin is still alpha code and may crash frequently.  Use it at your own risk!
ga: Agus tusa ag féachaint ar logchomhaid, cuirfidh an breiseán seo logchomhaid ó chliaint TM eile san áireamh - Adium, MSN Messenger, aMSN, agus Trillian faoi láthair.
    
    RABHADH: Is réamhleagan é an breiseán seo agus is dócha go dtuairteálfaidh sé go minic. Úsáid ar do phriacal féin é!

en: Whether the specified command should handle "aim" URLs
ga: Ar chóir don ordú sonraithe URLanna "aim" a láimhseáil

en: Whether the specified command should handle "gg" URLs
ga: Ar chóir don ordú sonraithe URLanna "gg" a láimhseáil

en: Whether the specified command should handle "icq" URLs
ga: Ar chóir don ordú sonraithe URLanna "icq" a láimhseáil

en: Whether the specified command should handle "irc" URLs
ga: Ar chóir don ordú sonraithe URLanna "irc" a láimhseáil

en: Whether the specified command should handle "sip" URLs
ga: Ar chóir don ordú sonraithe URLanna "sip" a láimhseáil

en: Whether the specified command should handle "xmpp" URLs
ga: Ar chóir don ordú sonraithe URLanna "xmpp" a láimhseáil

en: Whisper Message Name Color
ga: Dath Ainm Teachtaireachta i gCogar

en: Whiteboard
ga: Clár bán

en: Whole words only
ga: Focail iomlána amháin

en: Windows Pidgin Options
ga: Roghanna Pidgin ar Windows

en: Worried
ga: Buartha

en: Would you like to join the conversation?
ga: An bhfuil fonn ort páirt a ghlacadh sa chomhrá?

en: Would you like to overwrite it?
ga: An bhfuil fonn ort é a fhorscríobh?

en: Would you like to set it as the buddy icon for this user?
ga: An bhfuil fonn ort an íomhá seo a úsáid mar dheilbhín don úsáideoir seo?

en: Write settings to %s%sgtkrc-2.0
ga: Scríobh na socruithe i %s%sgtkrc-2.0

en: X display to use
ga: Scáileán X le húsáid

en: X.509 Certificates
ga: Teastais X.509

en: X.509 certificate export failed
ga: Níorbh fhéidir teastas X.509 a easpórtáil

en: X.509 certificate import failed
ga: Níorbh fhéidir teastas X.509 a iompórtáil

en: XML Not Well Formed
ga: XML Míchumtha

en: XML Parse error
ga: Earráid pharsála XML

en: XMPP Account
ga: Cuntas XMPP

en: XMPP Console
ga: Consól XMPP

en: XMPP Message Error
ga: Earráid Teachtaireachta XMPP

en: XMPP Protocol Plugin
ga: Breiseán don Phrótacal XMPP

en: XMPP Service Discovery
ga: Fionnachtain Seirbhísí XMPP

en: XMPP Version Mismatch
ga: Ní ionann iad na leaganacha XMPP

en: XMPP stream header missing
ga: Ceanntásc srutha XMPP ar iarraidh

en: XMPP stream missing ID
ga: Aitheantas ar iarraidh ó shruth XMPP

en: Year of birth
ga: Bliain bhreithe

en: Yes
ga: Tá

en: You _send:
ga: _Seolann tú:

en: You _type:
ga: _Clóscríobhann tú:

en: You are about to merge the group called %s into the group called %s. Do you want to continue?
ga: Tá tú ar tí grúpa %s a chumasc le grúpa %s. An bhfuil fonn ort dul ar aghaidh leis seo?

en: You are about to remove %s from your buddy list.  Do you want to continue?
ga: Tá tú ar tí grúpa %s a bhaint de do liosta cairde. An bhfuil tú cinnte?

en: You are about to remove the chat %s from your buddy list.  Do you want to continue?
ga: Tá tú ar tí comhrá %s a bhaint de do liosta cairde. An bhfuil tú cinnte?

en: You are about to remove the contact containing %s and %d other buddy from your buddy list.  Do you want to continue? | You are about to remove the contact containing %s and %d other buddies from your buddy list.  Do you want to continue?
ga[0]: Tá tú ar tí teagmháil ina bhfuil %s agus cara amháin eile a bhaint ó do liosta cairde. An bhfuil tú cinnte?
ga[1]: Tá tú ar tí teagmháil ina bhfuil %s agus %d chara eile a bhaint ó do liosta cairde. An bhfuil tú cinnte?
ga[2]: Tá tú ar tí teagmháil ina bhfuil %s agus %d chara eile a bhaint ó do liosta cairde. An bhfuil tú cinnte?
ga[3]: Tá tú ar tí teagmháil ina bhfuil %s agus %d gcara eile a bhaint ó do liosta cairde. An bhfuil tú cinnte?
ga[4]: Tá tú ar tí teagmháil ina bhfuil %s agus %d cara eile a bhaint ó do liosta cairde. An bhfuil tú cinnte?

en: You are about to remove the group %s and all its members from your buddy list.  Do you want to continue?
ga: Tá tú ar tí grúpa %s agus gach ball atá ann a bhaint de do liosta cairde. An bhfuil tú cinnte?

en: You are banned from %s.
ga: Tá cosc ort ó %s.

en: You are channel founder on <I>%s</I>
ga: Is tusa fondúir an chainéil ar <I>%s</I>

en: You are creating a new room.  Would you like to configure it, or accept the default settings?
ga: Tá tú ag cruthú seomra nua. An bhfuil fonn ort an seomra a chumrú, nó glacadh leis na réamhshocruithe?

en: You are currently disconnected. Messages will not be received unless you are logged in.
ga: Níl tú ceangailte faoi láthair. Ní gheobhaidh tú aon teachtaireachtaí go dtí go mbeidh tú logáilte isteach.

en: You are not connected.
ga: Níl tú ceangailte.

en: You are not currently signed on with an account that can add that buddy.
ga: Níl tú logáilte isteach i gcuntas a d'fhéadfadh an cara sin a chur leis.

en: You are not currently signed on with an account that can invite that buddy.
ga: Níl tú logáilte isteach i gcuntas atá in ann cuireadh a thabhairt don chara sin.

en: You are not currently signed on with any protocols that have the ability to chat.
ga: Níl tú logáilte isteach trí phrótacal atá in ann comhrá a dhéanamh.

en: You are now known as %s
ga: Tugtar %s ort anois

en: You are using %s, but this plugin requires %s.
ga: Tá tú ag úsáid %s, ach teastaíonn %s ón mbreiseán seo.

en: You can (un)load plugins from the following list.
ga: Is féidir breiseáin ón liosta seo a luchtú/dhíluchtú.

en: You can edit more information from the context menu later.
ga: Tig leat an t-eolas a chur in eagar ón roghchlár comhthéacs ar ball.

en: You can edit/delete the pounce from the `Buddy Pounces' dialog
ga: Is féidir leat an forrán a chur in eagar nó a scriosadh ón dialóg 'Forrán ar Chara'.

en: You can enable/disable accounts from the following list.
ga: Is féidir cuntais a chumasú nó a dhíchumasú ón liosta seo a leanas.

en: You can insert this image into this message, or use it as the buddy icon for this user
ga: Is féidir leat an íomhá seo a leabú isteach sa teachtaireacht seo, nó a úsáid mar dheilbhín don úsáideoir seo.

en: You can let other users see your online status information and your personal information. Please fill the information you would like other users to see about yourself.
ga: Is féidir eolas faoi do stádas ar líne agus d'fhaisnéis phearsanta a nochtadh don saol. Líon isteach an fhaisnéis ba mhaith leat nochtadh d'úsáideoirí eile.

en: You can send this image as a file transfer, embed it into this message, or use it as the buddy icon for this user.
ga: Is féidir leat an íomhá seo a sheoladh trí aistriú comhaid, a leabú isteach sa teachtaireacht seo, nó a úsáid mar dheilbhín don úsáideoir seo.

en: You can send this image as a file transfer, or use it as the buddy icon for this user.
ga: Is féidir leat an íomhá seo a sheoladh trí aistriú comhaid, nó a úsáid mar dheilbhín don úsáideoir seo.

en: You can upgrade to %s %s today.
ga: Is féidir leat %s %s a shuiteáil inniu.

en: You cancelled the transfer of %s
ga: Chealaigh tú aistriú %s

en: You cannot add the same person twice to a conversation
ga: Ní féidir duine amháin a chur le comhrá faoi dhó

en: You cannot receive buddy notifications until you import his/her public key.  You can use the Get Public Key command to get the public key.
ga: Ní féidir leat fógraí carad a fháil go dtí go n-iompórtálfaidh tú a (h)eochair phoiblí. Is féidir an t-ordú 'Faigh Eochair Phoiblí' a úsáid chun an eochair a fháil.

en: You do not have any accounts.
ga: Níl aon chuntais agat.

en: You do not have permission to uninstall this application.
ga: Níl cead agat an feidhmchlár seo a dhíshuiteáil.

en: You dragged a desktop launcher. Most likely you wanted to send the target of this launcher instead of this launcher itself.
ga: Tharraing tú tosaitheoir ar an deasc. Is dócha go raibh tú ag iarraidh an clár atá nasctha leis an tosaitheoir a sheoladh, seachas an tosaitheoir féin.

en: You feel a disturbance in the force...
ga: Braitheann tú corraíl san Fhórsa...

en: You have %d contact named %s. Would you like to merge them? | You currently have %d contacts named %s. Would you like to merge them?
ga[0]: Tá %d teagmháil darb ainm %s agat. An bhfuil fonn ort iad a chumasc?
ga[1]: Tá %d theagmháil darb ainm %s agat. An bhfuil fonn ort iad a chumasc?
ga[2]: Tá %d theagmháil darb ainm %s agat. An bhfuil fonn ort iad a chumasc?
ga[3]: Tá %d dteagmháil darb ainm %s agat. An bhfuil fonn ort iad a chumasc?
ga[4]: Tá %d teagmháil darb ainm %s agat. An bhfuil fonn ort iad a chumasc?

en: You have been kicked by %s: (%s)
ga: Bhí tú ciceáilte amach ag %s: (%s)

en: You have been kicked off <I>%s</I> by <I>%s</I> (%s)
ga: Chiceáil <I>%2$s</I> amach as <I>%1$s</I> thú (%3$s)

en: You have been kicked: (%s)
ga: Bhí tú ciceáilte amach: (%s)

en: You have been killed by %s (%s)
ga: Bhí tú maraithe ag %s (%s)

en: You have dragged an image
ga: Tharraing tú íomhá

en: You have entered an incorrect username
ga: Chuir tú ainm úsáideora mícheart isteach

en: You have left this chat.
ga: D'fhág tú an comhrá seo.

en: You have mail!
ga: Tá ríomhphost agat!

en: You have no database of root certificates, so this certificate cannot be validated.
ga: Níl aon bhunachar sonraí le haghaidh bunteastas agat, agus mar sin ní féidir an teastas seo a bhailíochtú.

en: You have parted the channel%s%s
ga: D'fhág tú an cainéal%s%s

en: You have reached your limit for the number of contacts allowed
ga: Ní cheadaítear níos mó ná an líon seo teagmhálacha

en: You have rejected the call.
ga: Dhiúltaigh tú an glao.

en: You have signed on from another location
ga: Logáil tú isteach ó áit eile

en: You have to join the %s channel before you are able to join the private group
ga: Caithfidh tú dul isteach i gcainéal %s sular féidir leat dul isteach sa ghrúpa príobháideach

en: You have unread messages. Are you sure you want to close the window?
ga: Tá teachtaireachtaí gan léamh agat. An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat an fhuinneog a dhúnadh?

en: You must create an account first before you can create a pounce.
ga: Caithfidh tú cuntas a chruthú sular féidir leat forrán a chruthú.

en: You must fill all the required fields.
ga: Caithfidh tú na réimsí riachtanacha go léir a líonadh.

en: You must give a name for the group to add.
ga: Caithfidh tú ainm a thabhairt don ghrúpa nua.

en: You must provide a group.
ga: Ní mór duit grúpa a sholáthar.

en: You must provide a username for the buddy.
ga: Caithfidh tú ainm úsáideora a sholáthar don chara.

en: You must select an account.
ga: Ní mór duit cuntas a roghnú.

en: You must specify a nick
ga: Caithfidh tú leasainm a roghnú

en: You receive an IM
ga: Faigheann tú TM

en: You require encryption, but it is not available on this server.
ga: Éilíonn tú criptiú, ach níl sé ar fáil ar an bhfreastalaí seo.

en: You require encryption, but no TLS/SSL support was found.
ga: Éilíonn tú criptiú, ach níl tacaíocht TLS/SSL ann.

en: You send
ga: Seolann tú

en: You talk in chat
ga: Deir tú rud éigin i gcomhrá

en: You type
ga: Clóscríobhann tú

en: You were disconnected from the server.
ga: Bhí tú dícheangailte ón bhfreastalaí.

en: Your Current Mood
ga: Do Mheon Faoi Láthair

en: Your Current Status
ga: Do Stádas Faoi Láthair

en: Your VCard File
ga: Do Chomhad v-Chárta

en: Your account has been disabled because too many incorrect passwords were entered
ga: Bhí do chuntas díchumasaithe toisc gur cuireadh an iomarca focal faire mícheart isteach

en: Your buddylist is empty, nothing was written to the file.
ga: Tá an liosta cairde folamh. Níor scríobhadh aon rud sa gcomhad.

en: Your command failed for an unknown reason.
ga: Theip ar d'ordú; níl a fhios againn cén fáth.

en: Your password has been changed.
ga: Athraíodh d'fhocal faire.

en: Your selected account name was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
ga: Dhiúltaigh an freastalaí ainm an chuntais a roghnaigh tú.  Is dócha go bhfuil carachtair neamhbhailí ann.

en: Your selected nickname was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
ga: Dhiúltaigh an freastalaí an leasainm a roghnaigh tú. Is dócha go bhfuil carachtair neamhbhailí ann.

en: Your system administrator has disabled this operation
ga: Dhíchumasaigh riarthóir do chórais an oibríocht seo

en: Zephyr Protocol Plugin
ga: Breiseán don Phrótacal Zephyr

en: _Accept
ga: _Glac leis

en: _Accept Defaults
ga: _Glac leis an Réamhshocrú

en: _Account
ga: _Cuntas

en: _Account:
ga: _Cuntas:

en: _Accounts
ga: _Cuntais

en: _Add
ga: _Cuir Leis

en: _Add Chat
ga: _Cuir Comhrá Leis

en: _Add Custom Smiley...
ga: _Cuir Straoiseog Shaincheaptha Leis...

en: _Add...
ga: _Cuir Leis...

en: _Alias
ga: _Leasainm

en: _Alias...
ga: _Leasainm...

en: _Apply
ga: _Cuir i bhfeidhm

en: _Associate Buddy
ga: _Ceangail cara

en: _Attention!
ga: _Aire!

en: _Audio Call
ga: Glao _Fuaime

en: _Auto-reply:
ga: _Uath-fhreagra:

en: _Basic
ga: _Bunúsach

en: _Blink on New Message
ga: _Caoch ar Theachtaireacht Nua

en: _Block
ga: _Cuir cosc air

en: _Both Icon & Text
ga: _Deilbhín agus Téacs Araon

en: _Browse
ga: _Brabhsáil

en: _Browse logs folder
ga: _Brabhsáil an fillteán a bhfuil na logchomhaid ann

en: _Browse...
ga: _Brabhsáil...

en: _Browser:
ga: _Brabhsálaí:

en: _Buddy List window transparency
ga: Trédhearcacht _fhuinneog an liosta cairde

en: _Buddy name:
ga: _Ainm an charad:

en: _Buddy:
ga: _Cara:

en: _Cancel
ga: _Cealaigh

en: _Change Status
ga: _Athraigh Stádas

en: _Channel:
ga: _Cainéal:

en: _Class:
ga: _Aicme:

en: _Collapse
ga: _Laghdaigh

en: _Configure Room
ga: _Cumraigh an Seomra

en: _Copy Email Address
ga: _Cóipeáil an Seoladh Ríomhphoist

en: _Copy Link Location
ga: _Cóipeáil Suíomh an Naisc

en: _Delete Group
ga: _Scrios Grúpa

en: _Description
ga: _Cur Síos

en: _Device
ga: _Gléas

en: _Disable
ga: _Díchumasaigh

en: _Disable launcher integration
ga: _Díchumasaigh comhtháthú an tosaitheora

en: _Dockable Buddy List
ga: Liosta Cairde In_dugaithe

en: _Edit
ga: _Eagar

en: _Edit Account
ga: Cuir an Cuntas in _Eagar

en: _Edit Settings...
ga: Cuir Socruithe in _Eagar...

en: _Enable automatic router port forwarding
ga: _Cuir port an ródaire ar aghaidh go huathoibríoch

en: _Enable sounds:
ga: _Cumasaigh fuaimeanna:

en: _End:
ga: D_eireadh:

en: _Exact case match (uncheck for automatic case handling)
ga: _Cásíogair (díthiceáil chun cás a láimhseáil go huathoibríoch)

en: _Expand
ga: _Méadaigh

en: _Flash window
ga: _Splanc san fhuinneog

en: _Focused windows
ga: _Fuinneoga i bhfócas

en: _Font
ga: _Clófhoireann

en: _Font face
ga: _Cló-aghaidh

en: _Force timestamp format:
ga: _Fórsáil formáid an stampa ama:

en: _Get Info
ga: _Faigh Faisnéis

en: _Get List
ga: Fai_gh Liosta

en: _Group:
ga: _Grúpa:

en: _Handle:
ga: _Hanla:

en: _Hangup
ga: _Croch Suas

en: _Hide new IM conversations:
ga: _Cuir comhráite nua TM i bhfolach:

en: _Hold
ga: _Cuir ar feitheamh

en: _Horizontal rule
ga: _Líne chothrománach

en: _Host:
ga: Óstríom_haire:

en: _IM window transparency
ga: Trédhearcacht na fuinneoige _TM

en: _IM windows
ga: bhFuinneoga _TM

en: _Icon Only
ga: _Deilbhín Amháin

en: _Image
ga: Í_omhá

en: _Image:
ga: Í_omhá:

en: _Import...
ga: _Iompórtáil...

en: _Insert
ga: _Ionsáigh

en: _Instance:
ga: Á_sc:

en: _Invite
ga: Tabha_ir Cuireadh

en: _Join
ga: _Glac Páirt

en: _Keep Buddy List window on top:
ga: _Coinnigh an Liosta Cairde chun tosaigh i gcónaí:

en: _Link
ga: _Nasc

en: _Local alias:
ga: Leasainm _logánta:

en: _Login
ga: _Logáil Isteach

en: _Manage custom smileys
ga: _Bainistigh straoiseoga saincheaptha

en: _Manual:
    (%s for URL)
ga: _De Láimh:
    (%s = URL)

en: _Manually specify range of ports to listen on:
ga: _Roghnaigh raon na bport le héisteacht orthu de láimh:

en: _Media
ga: _Meáin

en: _Merge Groups
ga: Cu_maisc Grúpaí

en: _Message Logs:
ga: Logchomhaid _Teachtaireachtaí:

en: _Message:
ga: _Teachtaireacht:

en: _Method:
ga: _Modh:

en: _Minutes before becoming idle:
ga: _Nóiméid sula mbeidh tú díomhaoin:

en: _Modify...
ga: _Mionathraigh...

en: _More...
ga: _Tuilleadh...

en: _Mute
ga: _Balbhaigh

en: _Name
ga: _Ainm

en: _No
ga: _Níl

en: _Normal
ga: _Gnáth

en: _Notify buddies that you are typing to them
ga: _Cuir in iúl do chairde nuair a bhím ag clóscríobh chucu

en: _Open File
ga: _Oscail Comhad

en: _Open Link
ga: _Oscail Nasc

en: _Open Mail
ga: _Oscail Ríomhphost

en: _Open link in:
ga: _Oscail an nasc:

en: _Passphrase:
ga: _Frása faire:

en: _Password:
ga: _Focal Faire:

en: _Pause
ga: _Sos

en: _Permit
ga: _Ceadaigh

en: _Placement:
ga: _Ionadú:

en: _Play Sound
ga: Seinn _Fuaim

en: _Plugin
ga: _Breiseán

en: _Pop up a notification
ga: Tais_peáin preabfhógra

en: _Present conversation window
ga: _Taispeáin fuinneog an chomhrá

en: _Quit
ga: _Scoir

en: _Recipient:
ga: _Faighteoir:

en: _Recurring
ga: _Atarlú

en: _Remain in chat after window is closed
ga: _Fan sa chomhrá tar éis go ndúntar an fhuinneog

en: _Remove
ga: _Bain

en: _Remove Buddy
ga: _Bain Cara

en: _Remove Chat
ga: _Bain Comhrá

en: _Remove Contact
ga: _Bain an Teagmháil

en: _Remove Group
ga: _Bain an Grúpa

en: _Rename
ga: _Athainmnigh

en: _Report idle time:
ga: _Déan tuairisc ar aga díomhaoin:

en: _Reset
ga: Athshoc_raigh

en: _Reset formatting
ga: _Athshocraigh formáidiú

en: _Room:
ga: _Seomra:

en: _Save
ga: _Sábháil

en: _Save File
ga: _Sábháil Comhad

en: _Save Image...
ga: _Sábháil an Íomhá...

en: _Search for:
ga: _Lorg:

en: _Send
ga: _Seol

en: _Send File...
ga: _Seol Comhad...

en: _Send Message
ga: _Seol Teachtaireacht

en: _Server:
ga: Frea_stalaí:

en: _Set
ga: _Socraigh

en: _Show slider bar in IM window
ga: _Taispeáin barra sleamhnáin san fhuinneog TM

en: _Show system tray icon:
ga: Tai_speáin deilbhín i dtráidire an chórais:

en: _Smile!
ga: _Miongháire!

en: _Start %s on Windows startup
ga: _Tosaigh %s nuair a thosaíonn Windows

en: _Start:
ga: Tú_s:

en: _Status:
ga: _Stádas:

en: _TURN server:
ga: Freastalaí _TURN:

en: _Text Only
ga: _Téacs Amháin

en: _Title:
ga: _Teideal:

en: _UDP Port:
ga: Port _UDP:

en: _Unread Messages
ga: Teachtaireachtaí _Gan Léamh

en: _Unset
ga: _Díshocraigh

en: _Use
ga: Ú_sáid

en: _Username:
ga: _Ainm Úsáideora:

en: _Video Call
ga: Glao Fí_se

en: _View Certificate...
ga: _Féach ar Theastas...

en: _View...
ga: _Amharc...

en: _Visual gesture display
ga: _Gothaí infheicthe

en: _Voice and Video
ga: _Guth agus Fís

en: _Yes
ga: _Tá

en: accounts
ga: cuntais

en: accounts: Show the accounts window.
ga: accounts: Taispeáin fuinneog na gcuntas.

en: action &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
ga: action &lt;gníomh&gt;:  Déan gníomh.

en: affiliate &lt;owner|admin|member|outcast|none&gt; [nick1] [nick2] ...: Get the users with an affiliation or set users' affiliation with the room.
ga: affiliate &lt;owner|admin|member|outcast|none&gt; [leasainm1] [leasainm2] ...: Taispeáin na húsáideoirí den stádas sonraithe, nó socraigh stádas na n-úsáideoirí sa seomra.

en: allow multiple instances
ga: ceadaigh níos mó ná seisiún amháin

en: artist
ga: ealaíontóir

en: authserv: Send a command to authserv
ga: authserv: Seol ordú chuig authserv

en: away [message]:  Set an away message, or use no message to return from being away.
ga: away [teachtaireacht]:  Socraigh teachtaireacht amuigh, nó, gan teachtaireacht, fill ar an gcomhrá.

en: ban &lt;user&gt; [reason]:  Ban a user from the room.
ga: ban &lt;úsáideoir&gt; [fáth]:  Cuir cosc ar úsáideoir sa seomra.

en: ban [&lt;channel&gt; +|-&lt;nick&gt;]:  Ban client from channel
ga: ban [&lt;cainéal&gt; +|-&lt;leasainm&gt;]:  Cuir cosc ar chliant ón gcainéal

en: buddy list
ga: liosta cairde

en: buddylist: Show the buddylist.
ga: buddylist: Taispeáin an liosta cairde.

en: buzz: Buzz a user to get their attention
ga: buzz: Déan scairt ar úsáideoir chun a (h)aird a tharraingt

en: call &lt;command&gt;:  Call any silc client command
ga: call &lt;ordú&gt;:  Cuir aon ordú SILC i bhfeidhm

en: call: Make an audio call.
ga: call: Cuir glao fuaime.

en: channel %s not found
ga: cainéal %s gan aimsiú

en: channel modes for %s: %s
ga: móid le haghaidh chainéal %s: %s

en: chanserv: Send a command to chanserv
ga: chanserv: Seol ordú chuig chanserv

en: clear: Clears all conversation scrollbacks.
ga: clear: Glan stair iomlán an chomhrá.

en: clear: Clears the conversation scrollback.
ga: clear: Glan iarscrollú an chomhrá.

en: cmode &lt;channel&gt; [+|-&lt;modes&gt;] [arguments]:  Change or display channel modes
ga: cmode &lt;cainéal&gt; [+|-&lt;móid&gt;] [argóintí]:  Athraigh nó taispeáin móid an chainéil

en: config:  Configure a chat room.
ga: config:  Cumraigh seomra comhrá.

en: configure:  Configure a chat room.
ga: configure:  Cumraigh seomra comhrá.

en: ctcp <nick> <msg>: sends ctcp msg to nick.
ga: ctcp <leasainm> <tcht>: seol teachtaireacht ctcp chuig leasainm.

en: cumode &lt;channel&gt; +|-&lt;modes&gt; &lt;nick&gt;:  Change nick's modes on channel
ga: cumode &lt;cainéal&gt; +|-&lt;móid&gt; &lt;leasainm&gt;:  Athraigh móid an úsáideora ar an gcainéal

en: current topic is: %s
ga: an t-ábhar faoi láthair: %s

en: debug &lt;option&gt;:  Send various debug information to the current conversation.
ga: debug &lt;rogha&gt;:  Seol faisnéis dífhabhtaithe chuig an gcomhrá reatha.

en: debugwin: Show the debug window.
ga: debugwin: Taispeáin an fhuinneog dhífhabhtaithe.

en: deop &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel operator status from someone. You must be a channel operator to do this.
ga: deop &lt;leasainm1&gt; [leasainm2] ...:  Bain stádas oibreora de dhuine éigin. Caithfidh tú bheith i d'oibreoir chun é seo a dhéanamh.

en: detach:  Detach this session
ga: detach:  Díscoir an seisiún seo

en: devoice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel voice status from someone, preventing them from speaking if the channel is moderated (+m). You must be a channel operator to do this.
ga: devoice &lt;leasainm1&gt; [leasainm2] ...:  Bain stádas gutha de dhuine éigin, sa chaoi nach mbeidh sé/sí in ann caint más cainéal stiúrtha é (+m). Caithfidh tú bheith i d'oibreoir chun é seo a dhéanamh.

en: display the current version and exit
ga: taispeáin an leagan agus scoir

en: display this help and exit
ga: taispeáin an chabhair seo agus scoir

en: don't automatically login
ga: ná logáil isteach go huathoibríoch

en: enable specified account(s) (optional argument NAME
                          specifies account(s) to use, separated by commas.
                          Without this only the first account will be enabled).
ga: cumasaigh cunta(i)s sonraithe (sonraíonn an argóint roghnach AINM
                          an cuntas/na cuntais le húsáid, agus camóga eatarthu.
                          Gan é seo, cumasófar an chéad chuntas amháin).

en: execute
ga: cuir i bhfeidhm

en: force online, regardless of network status
ga: fórsáil ar líne, is cuma faoi stádas an líonra

en: getkey &lt;nick|server&gt;:  Retrieve client's or server's public key
ga: getkey &lt;leasainm|freastalaí&gt;:  Faigh eochair phoiblí le haghaidh cliaint nó freastalaí

en: hacker and designated driver [lazy bum]
ga: ríomhfhile agus tiománaí ceaptha [falsóir]

en: help &lt;command&gt;:  Help on a specific command.
ga: help &lt;ordú&gt;:  Faigh cuidiú le hordú ar leith.

en: info [server]:  View server administrative details
ga: info [freastalaí]:  Taispeáin mionsonraí riaracháin an fhreastalaí

en: inst &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
ga: inst &lt;ásc&gt;: Socraigh an t-ásc le húsáid ar an aicme seo

en: instance &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
ga: instance &lt;ásc&gt;: Socraigh an t-ásc le húsáid ar an aicme seo

en: invite &lt;channel&gt; [-|+]&lt;nick&gt;:  invite nick or add/remove from channel invite list
ga: invite &lt;cainéal&gt; [-|+]&lt;leasainm&gt;:  tabhair cuireadh do leasainm, cuir leis an liosta cuirí é, nó bain de

en: invite &lt;nick&gt; [room]:  Invite someone to join you in the specified channel, or the current channel.
ga: invite &lt;leasainm&gt; [seomra]:  Tabhair cuireadh do dhuine bheith leat sa chainéal sonraithe, nó sa chainéal reatha.

en: invite &lt;user&gt; [message]:  Invite a user to the room.
ga: invite &lt;úsáideoir&gt; [teachtaireacht]:  Tabhair cuireadh d'úsáideoir chuig an seomra.

en: j &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
ga: j &lt;seomra1&gt;[,seomra2][,...] [eochair1[,eochair2][,...]]:  Téigh isteach i gcainéal nó i gcainéil, agus sonraigh eochair an chainéil freisin, más gá.

en: join &lt;channel&gt; [&lt;password&gt;]:  Join a chat on this network
ga: join &lt;cainéal&gt; [&lt;focal faire&gt;]:  Glac páirt i gcomhrá ar an líonra seo

en: join &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
ga: join &lt;seomra1&gt;[,seomra2][,...] [eochair1[,eochair2][,...]]:  Téigh isteach i gcainéal nó i gcainéil, agus sonraigh eochair an chainéil freisin, más gá.

en: join: &lt;room[@server]&gt; [password]:  Join a chat.
ga: join: &lt;seomra[@freastalaí]&gt; [focalfaire]:  Glac páirt i gcomhrá.

en: kick &lt;channel&gt; &lt;nick&gt; [comment]:  Kick client from channel
ga: kick &lt;cainéal&gt; &lt;leasainm&gt; [nóta]:  Ciceáil úsáideoir amach as an gcainéal

en: kick &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a channel. You must be a channel operator to do this.
ga: kick &lt;leasainm&gt; [teachtaireacht]:  Ciceáil duine éigin amach as an gcainéal. Caithfidh tú bheith i d'oibreoir chun é seo a dhéanamh.

en: kick &lt;user&gt; [reason]:  Kick a user from the room.
ga: kick &lt;úsáideoir&gt; [fáth]:  Ciceáil úsáideoir amach as an seomra.

en: kill &lt;nick&gt; [-pubkey|&lt;reason&gt;]:  Kill nick
ga: kill &lt;leasainm&gt; [-pubkey|&lt;fáth&gt;]:  Maraigh an leasainm

en: lastlog: Searches for a substring in the backlog.
ga: lastlog: Déan cuardach ar fhotheaghrán i stair an chomhrá.

en: lead developer
ga: príomhfhorbróir

en: leave [channel]:  Leave the chat
ga: leave [cainéal]:  Fág an comhrá

en: libfaim maintainer
ga: cothaitheoir libfaim

en: list:  Display a list of chat rooms on the network. <i>Warning, some servers may disconnect you upon doing this.</i>
ga: list:  Taispeáin liosta de na seomraí comhrá ar an líonra. <i>Fainic: dícheanglóidh freastalaithe áirithe thú má úsáideann tú an t-ordú seo.</i>

en: list:  List channels on this network
ga: list:  Taispeáin cainéil ar an líonra seo

en: loading plugin failed
ga: theip ar luchtú an bhreiseáin

en: maintainer
ga: cothaitheoir

en: me &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
ga: me &lt;gníomh&gt;:  Déan gníomh.

en: me &lt;action&gt;:  Send an IRC style action to a buddy or chat.
ga: me &lt;gníomh&gt;:  Seol gníomh IRC chuig cara nó chuig comhrá.

en: memoserv: Send a command to memoserv
ga: memoserv: Seol ordú chuig memoserv

en: minutes
ga: nóiméid

en: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;nick|channel&gt;:  Set or unset a channel or user mode.
ga: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;leasainm|cainéal&gt;:  Socraigh nó díshocraigh cainéal nó mód úsáideora.

en: mode (%s %s) by %s
ga: mód (%s %s) le %s

en: mood: Set current user mood
ga: mood: Socraigh meon an úsáideora

en: motd:  View the server's Message Of The Day
ga: motd:  Taispeáin Teachtaireacht an Lae

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user
ga: msg &lt;leasainm&gt; &lt;teachtaireacht&gt;:  Seol teachtaireacht phríobháideach chuig úsáideoir

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
ga: msg &lt;leasainm&gt; &lt;teachtaireacht&gt;:  Seol teachtaireacht phríobháideach chuig úsáideoir (seachas cainéal).

en: msg &lt;user&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to another user.
ga: msg &lt;úsáideoir&gt; &lt;teachtaireacht&gt;:  Seol teachtaireacht phríobháideach chuig úsáideoir eile.

en: msgcolor &lt;class&gt; &lt;foreground&gt; &lt;background&gt;: Set the color for different classes of messages in the conversation window.<br>    &lt;class&gt;: receive, send, highlight, action, timestamp<br>    &lt;foreground/background&gt;: black, red, green, blue, white, gray, darkgray, magenta, cyan, default<br><br>EXAMPLE:<br>    msgcolor send cyan default
ga: msgcolor &lt;aicme&gt; &lt;tulra&gt; &lt;cúlra&gt;: Socraigh an dath le haghaidh aicmí éagsúla teachtaireachtaí i bhfuinneog an chomhrá.<br>    &lt;aicme&gt;: receive, send, highlight, action, timestamp<br>    &lt;tulra/cúlra&gt;: black, red, green, blue, white, gray, darkgray, magenta, cyan, default<br><br>SAMPLA:<br>    msgcolor send cyan default

en: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;channel(s)&gt;:  List specific users in channel(s)
ga: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;cainéal/cainéil&gt;:  Taispeáin úsáideoirí ar leith ar chainéal/chainéil

en: names [channel]:  List the users currently in a channel.
ga: names [cainéal]:  Taispeáin na húsáideoirí sa chainéal faoi láthair.

en: nick &lt;new nickname&gt;:  Change your nickname.
ga: nick &lt;leasainm nua&gt;:  Athraigh do leasainm.

en: nick &lt;newnick&gt;:  Change your nickname
ga: nick &lt;leasainm-nua&gt;:  Athraigh do leasainm

en: nickserv: Send a command to nickserv
ga: nickserv: Seol ordú chuig nickserv

en: no channel modes are set on %s
ga: níl aon mhóid chainéil socraithe ar %s

en: no such channel
ga: níl a leithéid de chainéal ann

en: none
ga: faic

en: notice &lt;target&lt;:  Send a notice to a user or channel.
ga: notice &lt;sprioc&lt;:  Seol fógra chuig úsáideoir nó chuig cainéal.

en: op &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel operator status to someone. You must be a channel operator to do this.
ga: op &lt;leasainm1&gt; [leasainm2] ...:  Déan oibreoir cainéil as duine éigin. Caithfidh tú bheith i d'oibreoir chun é seo a dhéanamh.

en: oper &lt;nick&gt; [-pubkey]:  Get server operator privileges
ga: oper &lt;leasainm&gt; [-pubkey]:  Faigh ceadanna oibreora ar an bhfreastalaí

en: operserv: Send a command to operserv
ga: operserv: Seol ordú chuig operserv

en: operwall &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
ga: operwall &lt;teachtaireacht&gt;:  Mura dtuigeann tú é seo, is dócha nach bhfuil cead agat é a úsáid.

en: original author
ga: an chéad údar

en: part [channel]:  Leave the chat
ga: part [cainéal]:  Fág an comhrá

en: part [message]:  Leave the room.
ga: part [teachtaireacht]:  Fág an seomra.

en: part [room] [message]:  Leave the current channel, or a specified channel, with an optional message.
ga: part [seomra] [teachtaireacht]:  Fág an cainéal reatha, nó an cainéal sonraithe, le teachtaireacht roghnach.

en: ping &lt;jid&gt;:	Ping a user/component/server.
ga: ping &lt;jid&gt;:	Pingigh úsáideoir/comhpháirt/freastalaí.

en: ping [nick]:  Asks how much lag a user (or the server if no user specified) has.
ga: ping [leasainm]:  tomhais aga feithimh úsáideora (nó freastalaí mura bhfuil úsáideoir sonraithe).

en: ping:  Send PING to the connected server
ga: ping:  Seol PING chuig an bhfreastalaí ceangailte

en: plugins: Show the plugins window.
ga: plugins: Taispeáin fuinneog na mbreiseán.

en: prefs: Show the preference window.
ga: prefs: Taispeáin fuinneog na sainroghanna.

en: print debugging messages to stdout
ga: scríobh teachtaireachtaí dífhabhtaithe ar stdout

en: query &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
ga: query &lt;leasainm&gt; &lt;teachtaireacht&gt;:  Seol teachtaireacht phríobháideach chuig úsáideoir (seachas chuig cainéal).

en: query &lt;nick&gt; [&lt;message&gt;]:  Send a private message to a user
ga: query &lt;leasainm&gt; [&lt;teachtaireacht&gt;]:  Seol teachtaireacht phríobháideach chuig úsáideoir

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message
ga: quit [teachtaireacht]:  Dícheangail ón bhfreastalaí, le teachtaireacht roghnach

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message.
ga: quit [teachtaireacht]:  Dícheangail ón bhfreastalaí, le teachtaireacht roghnach.

en: quote [...]:  Send a raw command to the server.
ga: quote [...]:  Seol amhordú chuig an bhfreastalaí.

en: register:  Register with a chat room.
ga: register:  Cláraigh le seomra comhrá.

en: remove &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a room. You must be a channel operator to do this.
ga: remove &lt;leasainm&gt; [teachtaireacht]:  Cuir ruaig ar dhuine ó sheomra. Caithfidh tú bheith i d'oibreoir chun é seo a dhéanamh.

en: role &lt;moderator|participant|visitor|none&gt; [nick1] [nick2] ...: Get the users with a role or set users' role with the room.
ga: role &lt;moderator|participant|visitor|none&gt; [leasainm1] [leasainm2] ...: Taispeáin na húsáideoirí leis an ról sonraithe, nó socraigh ról na n-úsáideoirí sa seomra.

en: saved statuses
ga: stádais shábháilte

en: say &lt;message&gt;:  Send a message normally as if you weren't using a command.
ga: say &lt;teachtaireacht&gt;:  Seol teachtaireacht mar is gnáth, gan orduithe a phróiseáil.

en: stats:  View server and network statistics
ga: stats:  Taispeáin staitisticí a bhaineann leis an bhfreastalaí agus an líonra

en: statuses: Show the savedstatuses window.
ga: statuses: Taispeáin fuinneog na stádas sábháilte.

en: sub &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Join a new chat
ga: sub &lt;aicme&gt; &lt;ásc&gt; &lt;faighteoir&gt;: Téigh isteach i gcomhrá nua

en: support
ga: tacaíocht

en: support/QA
ga: tacaíocht/QA

en: time: Displays the current local time at the IRC server.
ga: time: Taispeáin an t-am áitiúil ag an bhfreastalaí IRC.

en: topic &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
ga: topic &lt;ásc&gt;: Socraigh an t-ásc le húsáid ar an aicme seo

en: topic [&lt;new topic&gt;]:  View or change the topic
ga: topic [&lt;ábhar nua&gt;]:  Féach nó athraigh an t-ábhar

en: topic [new topic]:  View or change the channel topic.
ga: topic [ábhar nua]:  Féach ar nó athraigh ábhar an chainéil.

en: topic [new topic]:  View or change the topic.
ga: topic [ábhar nua]:  Féach ar nó athraigh an t-ábhar.

en: tzc command
ga: Ordú tzc

en: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Set or unset a user mode.
ga: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Socraigh nó díshocraigh mód úsáideora.

en: umode &lt;usermodes&gt;:  Set your modes in the network
ga: umode &lt;móid-úsáideora&gt;:  Socraigh do chuid mód ar an líonra

en: unloading plugin failed
ga: theip ar dhíluchtú an bhreiseáin

en: use DIR for config files
ga: úsáid CDLN le haghaidh comhad cumraíochta

en: users &lt;channel&gt;:  List users in channel
ga: users &lt;cainéal&gt;:  Taispeáin na húsáideoirí ar an gcainéal

en: users:  Show the list of users in the chat.
ga: users:  Taispeáin na húsáideoirí atá sa chomhrá.

en: version [nick]: send CTCP VERSION request to a user
ga: version [leasainm]: seol iarratas CTCP VERSION chuig úsáideoir

en: voice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel voice status to someone. You must be a channel operator to do this.
ga: voice &lt;leasainm1&gt; [leasainm2] ...:  Bronn stádas gutha ar dhuine éigin. Caithfidh tú bheith i d'oibreoir chun é seo a dhéanamh.

en: voice and video
ga: guth agus fís

en: wallops &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
ga: wallops &lt;teachtaireacht&gt;:  Mura dtuigeann tú é seo, is dócha nach bhfuil cead agat é a úsáid.

en: webmaster
ga: stiúrthóir Gréasáin

en: whois &lt;nick&gt;:  View nick's information
ga: whois &lt;leasainm&gt;:  Féach faisnéis maidir le leasainm

en: whois [server] &lt;nick&gt;:  Get information on a user.
ga: whois [freastalaí] &lt;leasainm&gt;:  Faigh faisnéis maidir le húsáideoir.

en: whowas &lt;nick&gt;:  View nick's information
ga: whowas &lt;leasainm&gt;:  Féach faisnéis maidir le leasainm

en: whowas &lt;nick&gt;: Get information on a user that has logged off.
ga: whowas &lt;leasainm&gt;: Faigh faisnéis maidir le húsáideoir atá logáilte amach.

en: win32 port
ga: leagan win32

en: you can see the butterflies mating
ga: éist le mo ghlór - caithfear éisteacht!

en: zc &lt;class&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,PERSONAL,*&gt;
ga: zc &lt;aicme&gt;: Seol teachtaireacht chuig &lt;<i>aicme</i>,PEARSANTA,*&gt;

en: zci &lt;class&gt; &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,*&gt;
ga: zci &lt;aicme&gt; &lt;ásc&gt;: Seol teachtaireacht chuig &lt;<i>aicme</i>,<i>ásc</i>,*&gt;

en: zcir &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
ga: zcir &lt;aicme&gt; &lt;ásc&gt; &lt;faighteoir&gt;: Seol teachtaireacht chuig &lt;<i>aicme</i>,<i>ásc</i>,<i>faighteoir</i>&gt;

en: zi &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;message,<i>instance</i>,*&gt;
ga: zi &lt;ásc&gt;: Seol teachtaireacht chuig &lt;teachtaireacht,<i>ásc</i>,*&gt;

en: zir &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;MESSAGE,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
ga: zir &lt;ásc&gt; &lt;faighteoir&gt;: Seol teachtaireacht chuig &lt;TEACHTAIREACHT,<i>ásc</i>,<i>faighteoir</i>&gt;

en: zl &lt;nick&gt;: Locate user
ga: zl &lt;leasainm&gt;: Aimsigh úsáideoir

en: zlocate &lt;nick&gt;: Locate user
ga: zlocate &lt;leasainm&gt;: Aimsigh úsáideoir
