caja 1.25.3 - en to gd translation catalogue (184 entries)

en:  (another copy)
gd:  (lethbhreac eile)

en:  (copy)
gd:  (lethbhreac)

en:  (invalid Unicode)
gd:  (Unicode mì-dhligheach)

en: %'dnd link to %s
gd: %'dna ceangal ri %s

en: %'drd link to %s
gd: %'dmh ceangal ri %s

en: %'dst link to %s
gd: %'dd cheangal ri %s

en: %'dth link to %s
gd: %'dmh ceangal ri %s

en: %s (%'dnd copy)%s
gd: %s (%'dna lethbhreac)%s

en: %s (%'drd copy)%s
gd: %s (%'ds lethbhreac)%s

en: %s (%'dst copy)%s
gd: %s (%'dd lethbhreac)%s

en: %s (%'dth copy)%s
gd: %s (%'dmh lethbhreac)%s

en: %s (another copy)%s
gd: %s (lethbhreac eile)%s

en: %s (copy)%s
gd: %s (lethbhreac)%s

en: %s's Home
gd: Dachaigh aig %s

en: A folder with the same name already exists in "%s".
gd: Tha pasgan air a bheil an aon ainm am broinn “%s” mu thràth.

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
gd: Tha faidhle nas ùire air a bheil an aon ainm am broinn “%s” mu thràth.

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
gd: Tha pasgan nas ùir air a bheil an aon ainm am broinn “%s” mu thràth.

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
gd: Thèid gach nì san sgudal a sguabadh às gu buan.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
gd: Tha faidhle nas sine air a bheil an aon ainm am broinn “%s” mu thràth.

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
gd: Tha pasgan nas sine air a bheil an aon ainm am broinn “%s” mu thràth.

en: Another file with the same name already exists in "%s".
gd: Tha faidhle eile air a bheil an aon ainm am broinn “%s” mu thràth.

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
gd: Tha pasgan eile air a bheil an aon ainm am broinn “%s” mu thràth.

en: Another link to %s
gd: Ceangal eile ri %s

en: Apply this action to all files and folders
gd: Dèan seo air a h-uile faidhle ’s pasgan

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson “%B” a sguabadh às an sgudal gu buan?

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson “%B” a sguabadh às gu buan?

en: Are you sure you want to trash "%B"?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson “%B” a chur dhan sgudal?

en: Ask what to do
gd: Faighnich dhìom

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
gd: Brabhsaich na diosgan is pasganan ionadail is cèine a ghabhas inntrigeadh on choimpiutair seo

en: Browse the file system with the file manager
gd: Brabhsaich an siostam-fhaidhlichean leis a’ mhanaidsear fhaidhlichean

en: C_olors
gd: _Dathan

en: Cancel
gd: Sguir dheth

en: Change the behaviour and appearance of file manager windows
gd: Atharraich giùlan is coltas nan uinneagan aig a’ mhanaidsear fhaidhlichean

en: Choose what application to launch.
gd: Tagh an aplacaid a tha thu airson cur gu dol.

en: Computer
gd: Coimpiutair

en: Copy _Anyway
gd: Dè_an lethbhreac co-dhiù

en: Copy the selected text to the clipboard
gd: Cuir lethbhreac dhen teacsa a thagh thu air an stòr-bhòrd

en: Could not remove the folder %B.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn am pasgan “%B” a thoirt air falbh.

en: Cursor Position
gd: Ionad a’ chùrsair

en: Cut the selected text to the clipboard
gd: Geàrr an teacsa a thagh thu is cuir e air an stòr-bhòrd

en: Date Accessed
gd: Ceann-là an inntrigidh

en: Date Modified
gd: Ceann-là an atharrachaidh

en: Date when file was moved to the Trash
gd: Cuin a chaidh am faidhle a chur dhan sgudal

en: Delete _All
gd: Sgu_ab às na h-uile

en: Deleting files
gd: A’ sguabadh às nam faidhlichean

en: Differences...
gd: An diofar…

en: Do Nothing
gd: Na dèan dad

en: Drag a color to an object to change it to that color
gd: Slaod dath gu oibseact airson atharrachadh dhan dath sin

en: Drag a pattern tile to an object to change it
gd: Slaod leacag pàtrain gu oibseact airson atharrachadh

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
gd: Slaod suaicheantas gu oibseact gus a chur ris an oibseact

en: Empty _Trash
gd: Falamhaich an _sgudal

en: Empty all items from Trash?
gd: A bheil thu airson gach nì a sguabadh às an sgudal?

en: Erase
gd: Suath às

en: Error while deleting.
gd: Thachair mearachd nuair a bha sinn ’gan sguabadh às.

en: File Browser
gd: Brabhsair nam faidhle

en: File Management
gd: Stiùireadh fhaidhlichean

en: File Manager
gd: Manaidsear fhaidhlichean

en: File and Folder conflict
gd: Còmhstri eadar faidhlichean ’s pasgain

en: File conflict
gd: Còmhstri eadar faidhlichean

en: File manager for the MATE desktop environment
gd: Manaidsear fhaidhlichean airson àrainneachd deasg

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
gd: Chan urrainn dhut na faidhlichean sa phasgan “%B” a sguabadh às a chionn ’s nach eil cead agad am faicinn.

en: Group
gd: Buidheann

en: Home Folder
gd: Pasgan dachaigh

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
gd: Ma chaidh seo a shuidheachadh, thèid na loidhnichean a phasgadh ma dh’fhàsas an teacsa ro leathann.

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
gd: Ma sguabas tu às nì, chan fhaigh thu air ais idir e.

en: Items moved to the trash may be recovered until the trash is emptied.
gd: Gabhaidh nithean a chaidh a ghluasad dhan sgudal aiseag gus an dèid an sgudal fhalamhachadh.

en: Items:
gd: Nithean:

en: Justification
gd: Blocachadh

en: Last modified:
gd: An t-atharrachadh mu dheireadh:

en: Line wrap
gd: Pasgadh nan loidhnichean

en: Link to %s
gd: Ceangal ri %s

en: Location
gd: Ionad

en: MIME Type
gd: Seòrsa MIME

en: Merge
gd: Co-aonaich

en: Merge Folder
gd: Co-aonaich am pasgan

en: Merge _All
gd: Co-_aonaich na h-uile

en: Merge folder "%s"?
gd: A bheil thu airson am pasgan "%s" a cho-aonadh?

en: Merge with
gd: Co-aonaich le

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
gd: Ma nì thu co-aonadh, thèid faighneachd dhìot mus dèid faidhle sam bith a chur an àite nam faidhlichean sa phasgan a tha ann an còmhstri leis an fheadhainn a thig ’nan àite.

en: Move Dow_n
gd: Gluais _sìos

en: Move _Up
gd: Gluais s_uas

en: Move to _Trash
gd: Gluais dhan _sgudal

en: Moving files to trash
gd: A’ gluasad nam faidhlichean dhan sgudal

en: Name
gd: Ainm

en: Network
gd: Lìonra

en: Network Servers
gd: Frithealaichean lìonraidh

en: No applications found
gd: Cha deach aplacaid a lorg

en: Octal Permissions
gd: Ceadan ochdach

en: Open %s
gd: Fosgail %s

en: Open Folder
gd: Fosgail pasgan

en: Open with other Application...
gd: Fosgail le aplacaid eile…

en: Open your personal folder
gd: Fosgail am pasgan pearsanta agad

en: Original Location
gd: An t-ionad tùsail

en: Original file
gd: Am faidhle tùsail

en: Original folder
gd: Am pasgan tùsail

en: Original location of file before moved to the Trash
gd: Ionad tùsail an fhaidhle mus deach a chur dhan sgudal

en: Owner
gd: Sealbhadair

en: Paste the text stored on the clipboard
gd: Cuir ann an teacsa a tha air an stòr-bhòrd

en: Permissions
gd: Ceadan

en: Re_name
gd: Thoir ai_nm ùr air

en: Replace
gd: Cuir ’na àite

en: Replace _All
gd: Cuir _an àite na h-uile

en: Replace file "%s"?
gd: A bheil thu airson seo a chur an àite an fhaidhle “%s”?

en: Replace folder "%s"?
gd: A bheil thu airson seo a chur an àite a’ phasgain “%s”?

en: Replace with
gd: Cuir na leanas ’na àite

en: Replacing it will overwrite its content.
gd: Ma chuireas tu am faidhle seo ’na àite, sgrìobhaidh seo thairis air susbaint an fhaidhle ud.

en: Replacing it will remove all files in the folder.
gd: Ma chuireas tu am pasgan seo ’na àite, bheir sin air falbh gach faidhle a tha sa phasgan ud.

en: Reset
gd: Ath-shuidhich

en: SELinux Context
gd: Co-theacsa SELinux

en: S_kip All
gd: Gearr leum thairis air na _h-uile

en: Saved search
gd: Lorg a chaidh a shàbhaladh

en: Select All
gd: Tagh na h-uile

en: Select _All
gd: Tagh n_a h-uile

en: Select a new name for the _destination
gd: _Tagh ainm ùr airson a’ cheann-uidhe

en: Select all the text in a text field
gd: Tagh an teacsa air fad ann an raon teacsa

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
gd: Tagh mar a dh’fhosglas tu “%s” ’s a bheil thu airson an dearbh ghnìomh a dhèanamh airson meadhanan eile dhen t-seòrsa “%s” san àm ri teachd.

en: Selection Bound
gd: Ceangailte ris an taghadh

en: Set as _Background
gd: Suidhich mar chùlai_bh

en: Set as background for _all folders
gd: Suidhich m_ar chùlaibh dhan a h-uile pasgan

en: Set as background for _this folder
gd: Suidhich mar chùlaibh dhan _phasgan seo

en: Show more _details
gd: Seall barrach_d fiosrachaidh

en: Size
gd: Meud

en: Size on Disk
gd: Meud air an diosg

en: Size:
gd: Meud:

en: Text
gd: Teacsa

en: The SELinux security context of the file.
gd: Co-theacsa tèarainteachd SELinux an fhaidhle.

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
gd: Co-thaobhadh nan loidhnichean ann an teacsa na leubail an coimeas ris a chèile. CHA DOIR seo buaidh air co-thaobhadh na leubail am broinn a' chuibhrinn aige. Seall GtkMisc::xalign airson sin.

en: The current position of the insertion cursor in chars.
gd: Ionad làithreach a’ chùrsair cuir a-steach ann an caractaran.

en: The date the file was accessed.
gd: Cuin a chaidh am faidhle inntrigeadh.

en: The date the file was modified.
gd: Cuin a chaidh am faidhle atharrachadh.

en: The emblem cannot be installed.
gd: Cha ghabh an suaicheantas seo a stàladh.

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
gd: Chan urrainn dhut am pasgan “%B” a sguabadh às a chionn ’s nach eil cead agad a leughadh.

en: The group of the file.
gd: Am buidheann leis a tha am faidhle.

en: The location of the file.
gd: Ionad an fhaidhle.

en: The mime type of the file.
gd: Seòrsa MIME an fhaidhle.

en: The name and icon of the file.
gd: Ainm is ìomhaigheag an fhaidhle.

en: The owner of the file.
gd: An cleachdaiche leis a tha am faidhle.

en: The permissions of the file, in octal notation.
gd: Ceadan an fhaidhle ann an nòtachadh ochdach.

en: The permissions of the file.
gd: Ceadan an fhaidhle.

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
gd: Ionad ceann thall an taghaidh on chùrsair ann an caractaran.

en: The size of the file on disk.
gd: Meud an fhaidhle air an diosg.

en: The size of the file.
gd: Meud an fhaidhle.

en: The text of the label.
gd: Teacsa na leubail.

en: The type of the file.
gd: Seòrsa an fhaidhle.

en: There was an error deleting %B.
gd: Bha mearachd ann a’ sguabadh às “%B”.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
gd: Thachair mearachd nuair a dh’fheuch sinn ri fiosrachadh fhaighinn mu na fhaidhlichean sa phasgan “%B”.

en: There was an error reading the folder "%B".
gd: Bha mearachd ann a’ leughadh a’ phasgain “%B”.

en: Trash
gd: An sgudal

en: Trashed On
gd: Air a chur dhan sgudal

en: Type
gd: Seòrsa

en: Type:
gd: Seòrsa:

en: Use De_fault
gd: Cleachd a’ bhu_n-roghainn

en: You can stop this operation by clicking cancel.
gd: ’S urrainn dhut stad a chur air a’ ghnìomh seo le briogadh air “Sguir dheth”.

en: You have just inserted a Photo CD.
gd: Chuir thu a-steach CD dhealbhan-camara.

en: You have just inserted a Picture CD.
gd: Chuir thu a-steach CD dhealbhan.

en: You have just inserted a Super Video CD.
gd: Chuir thu a-steach CD Super Video.

en: You have just inserted a Video CD.
gd: Chuir thu a-steach CD video.

en: You have just inserted a Video DVD.
gd: Chuir thu a-steach DVD video.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
gd: Chuir thu a-steach diosg Blu-ray bàn.

en: You have just inserted a blank CD.
gd: Chuir thu a-steach CD bàn.

en: You have just inserted a blank DVD.
gd: Chuir thu a-steach DVD bàn.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
gd: Chuir thu a-steach DVD HD bàn.

en: You have just inserted a digital audio player.
gd: Chuir thu a-steach cluicheadair fuaime digitich.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
gd: Chuir thu a-steach meadhan air a bheil dealbhan digiteach.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
gd: Cuir thu meadhan a-steach air a bheil bathar-bog ’s fainear dha tòiseachadh gu fèin-obrachail.

en: You have just inserted a medium.
gd: Chuir thu meadhan a-steach.

en: You have just inserted an Audio CD.
gd: Chuir thu a-steach CD fuaime.

en: You have just inserted an Audio DVD.
gd: Chuir thu a-steach DVD fuaime.

en: _Always perform this action
gd: Dè_an an gnìomh seo an-còmhnaidh

en: _Copy Here
gd: _Cuir lethbhreac dheth an-seo

en: _Eject
gd: _Gluais a-mach

en: _Emblems
gd: _Suaicheantasan

en: _Link Here
gd: Ceangai_l an-seo

en: _Move Here
gd: _Gluais an-seo

en: _Patterns
gd: _Pàtranan

en: _Retry
gd: _Feuch ris a-rithist

en: _Skip
gd: Gearr leum thairi_s air

en: _Skip files
gd: _Geàrr leum thairis air na faidhlichean

en: _Unmount
gd: _Dì-mhunntaich

en: nd copy)
gd: na lethbhreac)

en: on the desktop
gd: air an deasg

en: rd copy)
gd: s lethbhreac)

en: st copy)
gd: d lethbhreac)

en: th copy)
gd: mh lethbhreac)
