Audacious Plugins - en to gl translation catalogue (875 entries)

en:   (invalid UTF-8)
gl:   (UTF-8 incorrecto)

en: %a: Artist
    %b: Album
    %c: Number of channels
    %f: File name (full path)
    %F: Frequency (Hertz)
    %l: Length (milliseconds)
    %n or %s: Formatted title (see playlist settings)
    %p: Currently playing (1 or 0)
    %r: Rate (bits per second)
    %t: Playlist position
    %T: Title (unformatted)
gl: %a: Interprete
    %b: Álbum
    %c: Número de canles
    %f: Nome do ficheiro (ruta completa)
    %F: Frecuencia (Hertz)
    %l: Duración (milisegundos)
    %n ou %s: Título formatado (ver os axustes de lista de reprodución)
    %p: Actualmente en reprodución (1 ou 0)
    %r: Taxa (bits por segundo)
    %t: Posición da lista de reprodución
    %T: Título (sen formatar)

en: %d channel | %d channels
gl[0]: %d canle
gl[1]: %d canles

en: %d of %d result shown | %d of %d results shown
gl[0]: %d de %d resultado mostrado
gl[1]: %d de %d resultados mostrados

en: %d result | %d results
gl[0]: %d resultado
gl[1]: %d resultados

en: %d song | %d songs
gl[0]: %d canción
gl[1]: %d cancións

en: %s (%d of %d)
gl: %s (%d de %d)

en: %s Settings
gl: Configuración de %s

en: (no description)
gl: (sen descrición)

en: (none)
gl: (ningún)

en: * no comments available in this MIDI file *
gl: * non hai comentarios dispoñíbeis neste ficheiro MIDI *

en: * no lyrics available in this MIDI file *
gl: * non hai letras dispoñíbeis neste ficheiro MIDI *

en: 2SF Decoder
gl: Descodificador 2SF

en: <b>Action:</b>
gl: <b>Acción</b>

en: <b>Advanced</b>
gl: <b>Avanzado</b>

en: <b>Analyzer</b>
gl: <b>Analizador</b>

en: <b>Bass Boost</b>
gl: <b>Énfase de graves</b>

en: <b>Channel Mixer</b>
gl: <b>Mesturador de canles</b>

en: <b>Channels</b>
gl: <b>Canles</b>

en: <b>Color</b>
gl: <b>Cor</b>

en: <b>Commands</b>
gl: <b>Ordes</b>

en: <b>Compression</b>
gl: <b>Compresión</b>

en: <b>Connection</b>
gl: <b>Conexión</b>

en: <b>Conversion</b>
gl: <b>Conversión</b>

en: <b>Crossfade</b>
gl: <b>Atenuación cruzada</b>

en: <b>Crystalizer</b>
gl: <b>Cristalizador</b>

en: <b>Delete Method</b>
gl: <b>Eliminar o método</b>

en: <b>Device</b>
gl: <b>Dispositivo</b>

en: <b>Echo</b>
gl: <b>Eco</b>

en: <b>Emulation</b>
gl: <b>Emulación</b>

en: <b>Extra Stereo</b>
gl: <b>Extra estéreo</b>

en: <b>Fonts</b>
gl: <b>Tipos de letra</b>

en: <b>Frame Headers</b>
gl: <b>Cabeceiras das partes</b>

en: <b>ID3 Tags</b>
gl: <b>Etiquetas ID3</b>

en: <b>Internet Sources</b>
gl: <b>Fontes de internet</b>

en: <b>Key Binding:</b>
gl: <b>Teclas asociadas:</b>

en: <b>Local Storage</b>
gl: <b>Almacenamento local</b>

en: <b>Metadata</b>
gl: <b>Metadatos</b>

en: <b>Miscellaneous</b>
gl: <b>Varios</b>

en: <b>Mouse Scroll Action</b>
gl: <b>Acción coa roda do rato</b>

en: <b>Note</b>
gl: <b>Nota</b>

en: <b>OpenPSF Configuration</b>
gl: <b>Axustes do OpenPSF</b>

en: <b>Other Settings</b>
gl: <b>Outros axustes</b>

en: <b>Output</b>
gl: <b>Saída</b>

en: <b>Pitch</b>
gl: <b>Ton</b>

en: <b>Playback time</b>
gl: <b>Tempo de reprodución</b>

en: <b>Playback</b>
gl: <b>Reprodución</b>

en: <b>Playlist Columns</b>
gl: <b>Columnas da lista de reprodución</b>

en: <b>Playlist Tabs</b>
gl: <b>Lapelas da lista de reprodución</b>

en: <b>Preamp</b>
gl: <b>Preamplificación</b>

en: <b>Rate Mappings</b>
gl: <b>Taxa de asignacións</b>

en: <b>Repeat</b>
gl: <b>Repetir</b>

en: <b>Resampling</b>
gl: <b>Mostraxe múltipla</b>

en: <b>Reverb</b>
gl: <b>Reverberación</b>

en: <b>Sample rate</b>
gl: <b>Taxa da mostraxe</b>

en: <b>Silence Removal</b>
gl: <b>Supresión do silencio</b>

en: <b>Skin</b>
gl: <b>Tema</b>

en: <b>SoundFont</b>
gl: <b>Fonte de son</b>

en: <b>Speed</b>
gl: <b>Velocidade</b>

en: <b>Subtunes</b>
gl: <b>Subtóns</b>

en: <b>Surround</b>
gl: <b>Son envolvente</b>

en: <b>Synthesizer</b>
gl: <b>Sintetizador</b>

en: <b>Tip</b>
gl: <b>Consello</b>

en: <b>Type</b>
gl: <b>Tipo</b>

en: <b>VU Meter Settings</b>
gl: <b>Axustes do vúmetro</b>

en: <b>XSF Configuration</b>
gl: <b>Configuración XSF</b>

en: <small>Separate multiple paths with a colon.
    These paths are searched in addition to LADSPA_PATH.
    After adding new paths, press Enter to scan for new plugins.</small>
gl: <small>Separe as múltiples rutas con dous puntos.
    Estas rutas empréganse ademais de LADSPA_PATH.
    Tras engadir as novas rutas, prema Intro para buscar novos engadidos.</small>

en: <span font_desc='%s'>Audacious OSD</span>
gl: <span font_desc='%s'>Notificacións OSD de Audacious</span>

en: <span size="smaller"> MIDI Comments and Lyrics </span>
gl: <span size=\"smaller\"> Comentarios e letras MIDI </span>

en: <span size="smaller"> MIDI Info </span>
gl: <span size="smaller"> Información MIDI </span>

en: A Tact Generator by Martin Strauss <mys@faveve.uni-stuttgart.de>
    
    To use it, add a URL: tact://beats*num/den
    e.g. tact://77 to play 77 beats per minute
    or tact://60*3/4 to play 60 bpm in 3/4 tacts
gl: Un xerador de tacto por Martin Strauss <mys@faveve.uni-stuttgart.de>
    
    Para empregalo, engada un URL: tact://pulsos*num/den
    p.ex. tact://77 para reproducir a 77 pulsos por minuto
    ou tact://60*3/4 to para reproducir a 60 ppm en 3/4 tactos

en: A plugin that can be used to start playing at a certain time.
    
    Originally written by Adam Feakin and Daniel Stodden.
gl: Un engadido que se pode empregar para comezar a reprodución nun momento determinado.
    
    Escrito orixinalmente por Adam Feakin e Stodden Daniel.

en: A simple plugin to control Audacious using the LIRC remote control daemon
    
    Adapted for Audacious by:
    Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    Joonas Harjumäki <jharjuma@gmail.com>
    
    Based on the XMMS LIRC plugin by:
    Carl van Schaik <carl@leg.uct.ac.za>
    Christoph Bartelmus <xmms@bartelmus.de>
    Andrew O. Shadoura <bugzilla@tut.by>
    
    For more information about LIRC, see http://lirc.org.
gl: Un sinxelo engadido para controlar o Audacious empregando o daemon de control remoto LIRC
    
    Adaptado para Audacious por:
    Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    Joonas Harjumäki <jharjuma@gmail.com>
    
    Baseado no engadido de LIRC para XMMS por:
    Carl van Schaik <carl@leg.uct.ac.za>
    Christoph Bartelmus <xmms@bartelmus.de>
    Andrew O. Shadoura <bugzilla@tut.by>
    
    Para obter máis información sobre LIRC, consulte http://lirc.org.

en: AAC (Raw) Decoder
gl: Descodificador AAC (en bruto)

en: ALSA Output
gl: Saída ALSA

en: ALSA Output Plugin for Audacious
    Copyright 2009-2012 John Lindgren
    
    My thanks to William Pitcock, author of the ALSA Output Plugin NG, whose code served as a reference when the ALSA manual was not enough.
gl: Engadido de saída ALSA para Audacious
    Copyright 2009-2012 John Lindgren
    
    O meu agradecemento para William Pitcock, autor do engadido de saída NG de ALSA, cuxo código serviu de referencia cando o manual de ALSA non foi abondo.

en: AMIDI-Plug
    modular MIDI music player
    http://www.develia.org/projects.php?p=amidiplug
    
    written by Giacomo Lozito
    <james@develia.org>
    
    special thanks to...
    
    Clemens Ladisch and Jaroslav Kysela
    for their cool programs aplaymidi and amixer; those
    were really useful, along with alsa-lib docs, in order
    to learn more about the ALSA API
    
    Alfredo Spadafina
    for the nice midi keyboard logo
    
    Tony Vroon
    for the good help with alpha testing
gl: AMIDI-Plug
    reprodutor musical MIDI modular
    http://www.develia.org/projects.php?p=amidiplug
    
    escrito por Giacomo Lozito
    <james@develia.org>
    
    agradecementos especiais a...
    
    Clemens Ladisch e Jaroslav Kysela
    polos seus excelentes programas aplaymidi e amixer; ambos
    realmente útiles, xunto coa documentación de alsa-lib, a fin
    de aprender máis sobre a API de ALSA
    
    Alfredo Spadafina
    polo fermoso logotipo do teclado mididi
    
    Tony Vroon
    pola gran axuda coas probas da alfa

en: AMIDI-Plug (MIDI Player)
gl: Engadido AMIDI (Reprodutor MIDI)

en: AMIDI-Plug - select SoundFont file
gl: Engadido AMIDI - seleccione un ficheiro SoundFont

en: AOSD (On-Screen Display)
gl: AOSD (Información en pantalla)

en: ASXv1/ASXv2 Playlists
gl: Listas de reprodución ASXv1/ASXv2

en: ASXv3 Playlists
gl: Listas de reprodución ASXv3

en: A_bout ...
gl: So_bre...

en: About ...
gl: Sobre ...

en: AdPlug (AdLib Player)
gl: AdPlug (reprodutor AdLib)

en: Add Files
gl: Engadir ficheiros

en: Add Files ...
gl: Engadir ficheiros ...

en: Add Folder ...
gl: _Engadir un cartafol ...

en: Add URL ...
gl: Engadir un URL ...

en: Add U_RL ...
gl: Engadir un U_RL...

en: Additional Command
gl: Orde adicional

en: Advance in playlist when scrolling upward
gl: Avanzar na lista de reprodución ao desprazar cara arriba

en: Alarm
gl: Alarma

en: Alarm at (default):
gl: Alarma as (predeterminado):

en: Album
gl: Álbum

en: Album Art
gl: Portada

en: Album Artist
gl: Álbum Artista

en: Album artist
gl: Interprete do álbum

en: Album:
gl: Álbum:

en: Algorithm quality:
gl: Calidade do algoritmo:

en: Allow aliasing
gl: Permitir suavizado

en: Alternative
gl: Alternativa

en: Always
gl: Sempre

en: Always on Top
gl: Sempre enriba

en: Always show notification
gl: Amosar sempre a notificación

en: Always show tabs
gl: Amosar sempre as lapelas

en: Ampache Browser
gl: Navegador Ampache

en: Ampache Browser for Audacious
    http://ampache-browser.org/
    
    Copyright (C) Róbert Čerňanský and John Lindgren
    License: GNU GPLv3
gl: Navegador Ampache para Audacious
    http://ampache-browser.org/
    
    Dereitos de autor (C) Róbert Čerňanský and John Lindgren
    Licenza: GNU GPLv3

en: Analyzer
gl: Analizador

en: Animation
gl: Animación

en: Archived Winamp 2.x skin
gl: Tema para Winamp 2.x arquivado

en: Artist
gl: Interprete

en: Artist:
gl: Interprete:

en: Audacious Equalizer
gl: Ecualizador do Audacious

en: Audacious OSD
    http://www.develia.org/projects.php?p=audacious#aosd
    
    Written by Giacomo Lozito <james@develia.org>
    
    Based in part on Evan Martin's Ghosd library:
    http://neugierig.org/software/ghosd/
gl: Audacious OSD
    http://www.develia.org/projects.php?p=audacious#aosd
    
    Escrito por Giacomo Lozito <james@develia.org>
    
    Baseado parcialmente na biblioteca Ghosd de Evan Marti:
    http://neugierig.org/software/ghosd/

en: Audacious Ogg Vorbis Decoder
    
    Based on the Xiph.org Foundation's Ogg Vorbis Plugin:
    http://www.xiph.org/
    
    Original code by:
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    
    Contributions from:
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    Eugene Zagidullin <e.asphyx@gmail.com>
gl: Descodificador Ogg Vorbis de Audacious
    
    Basado no engadido Ogg Vorbis da Xiph.org Foundation:
    http://www.xiph.org/
    
    Código orixinal de:
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    
    Coas colaboracións de:
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    Eugene Zagidullin <e.asphyx@gmail.com>

en: Audacious Playlist Editor
gl: Editor de listas de reprodución do Audacious

en: Audacious Playlists (audpl)
gl: Listas de reprodución do Audacious (audpl)

en: Audacious PulseAudio Output Plugin
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
gl: Engadido de saída PulseAudio para Audacious
    
    Este programa é software libre, pode redistribuílo e/ou modificalo
    baixo os termos da Licenza Pública Xeral de GNU segundo é publicada
    pola Free Software Foundation, ben na versión 2 da Licenza, ou
    (á súa escolla) calquera versión posterior.
    
    Este programa distribúese coa esperanza de que sexa útil,
    mais SEN NINGUNHA GARANTÍA, incluso sen a garantía implícita de
    COMERCIALIZACIÓN ou IDONEIDADE PARA UN PROPÓSITO PARTICULAR.
    Consulte a GNU General Public License para obter máis detalles.
    
    Debería ter recibido unha copia da Licenza Pública Xeral de GNU
    xunto con este programa, de non ser así, escriba á Free Software
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301,
    USA.

en: Audacious Scrobbler Plugin 2.0 by Pitxyoki,
    
    Copyright © 2012-2013 Luís M. Picciochi Oliveira <Pitxyoki@Gmail.com>
    
    Thanks to John Lindgren for giving me a hand at the beginning of this project.
gl: Engadido do Audacious, Scrobbler 2.0 por Pitxyoki,
    
    Copyright © 2012-2013 Luís M. Picciochi Oliveira <Pitxyoki@Gmail.com>
    
    Gracias a John Lindgren por botarme unha man no comenzo deste proxecto.

en: Audacious is not playing.
gl: Audacious non está a reproducir nada.

en: Audacious is now using an improved version of the Last.fm Scrobbler.
    Please check the Preferences for the Scrobbler plugin.
gl: Audacious está a empregar unha versión mellorada do Scrobbler de Last.fm .
    Comprobe as preferencias para o engadido do Scrobbler.

en: Audio CD
gl: CD de son

en: Audio CD Menu Items
gl: Elementos do menú do CD de son

en: Audio CD Plugin
gl: Engadido de CD de son

en: Audio Settings ...
gl: Axustes de son ...

en: Audio _Settings ...
gl: Axu_stes de son ...

en: Audio device:
gl: Dispositivo de son:

en: Audio mode:
gl: Modo do son:

en: Auto-hide
gl: Ocultar automaticamente

en: Automatically connect to output ports
gl: Conectar automaticamente os portos de saída

en: Automatically toggle queue for matching entries
gl: Cambiar automaticamente a cola para as entradas coincidentes

en: Available columns
gl: Columnas dispoñíbeis

en: Available plugins:
gl: Engadidos dispoñíbeis:

en: Average bitrate:
gl: Taxa media de bits:

en: Balance: %d%% left
gl: Balance: %d%% esquerda

en: Balance: %d%% right
gl: Balance: %d%% dereita

en: Balance: center
gl: Balance: centro

en: Bars
gl: Barras

en: Based on the xmms_sndfile plugin:
    Copyright (C) 2000, 2002 Erik de Castro Lopo
    
    Adapted for Audacious by Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
gl: Engadido daseado no xmms_sndfile:
    Copyright (C) 2000, 2002 Erik de Castro Lopo
    
    Adaptado para Audacious por Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    
    Este programa é software libre, pode redistribuílo e/ou modificalo
    baixo os termos da Licenza Pública Xeral de GNU segundo é publicada
    pola Free Software Foundation, ben na versión 2 da Licenza, ou
    (á súa escolla) calquera versión posterior.
    
    Este programa distribúese coa esperanza de que sexa útil,
    mais SEN NINGUNHA GARANTÍA, incluso sen a garantía implícita de
    COMERCIALIZACIÓN ou IDONEIDADE PARA UN PROPÓSITO PARTICULAR. Consulte a GNU General Public License para obter máis detalles.
    
    Debería ter recibido unha copia da Licenza Pública Xeral de GNU xunto
    con este programa, de non ser así, escriba á Free Software Foundation, Inc.,
    51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Bass:
gl: Graves:

en: Bauer Stereophonic-to-Binaural (BS2B)
gl: Bauer estereofónico a Binaural (BS2B)

en: Best sinc interpolation
gl: Mellor interpolación de sincronía

en: Binding mouse buttons
gl: Asociar botóns do rato

en: Bitrate
gl: Taxa de bits

en: Bitrate:
gl: Taxa de bits:

en: Blur Scope
gl: Alcance do desenfoque

en: Buffering ...
gl: Almacenando no búfer...

en: By Al_bum
gl: Por ál_bum

en: By Albu_m Artist
gl: Polo interprete do álbu_m

en: By Album
gl: Polo álbum

en: By Album Artist
gl: Polo interprete do álbum

en: By Artist
gl: Polo interprete

en: By C_omment
gl: Por c_omentario

en: By Comment
gl: Por comentario

en: By Custom Title
gl: Por título personalizado

en: By File Name
gl: Polo nome de ficheiro

en: By File Path
gl: Pola ruta do ficheiro

en: By File _Path
gl: Por _ruta do ficheiro

en: By Genre
gl: Por xénero

en: By Length
gl: Por duración

en: By Release Date
gl: Pola data de publicación

en: By Release _Date
gl: Pola _data de publicación

en: By Title
gl: Polo título

en: By Track Number
gl: Polo número de pista

en: By Track _Number
gl: Polo _número de pista

en: By _Artist
gl: Polo _interprete

en: By _Custom Title
gl: Polo título _personalizado

en: By _File Name
gl: Pola nome do _ficheiro

en: By _File Path
gl: Pola _ruta do ficheiro

en: By _Genre
gl: Por _xénero

en: By _Length
gl: Por _duración

en: By _Title
gl: Polo _título

en: Call Letters
gl: Indicativos

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Cannot read start/end LSN for track %d.
gl: Non é posíbel ler o inicio/fin LSN para a pista %d.

en: Center volume:
gl: Centrar o volume:

en: Change playing song
gl: Cambiar a cancion que se está a reproducir

en: Change volume
gl: Cambiar o volume

en: Channel Mixer
gl: Mesturador de canles

en: Channel Mixer Plugin for Audacious
    Copyright 2011-2012 John Lindgren and Michał Lipski
gl: Engadido Channel Mixer para Audacious
    Copyright 2011-2012 John Lindgren and Michał Lipski

en: Channels:
gl: Canles:

en: Check Permission
gl: Comprobar permiso

en: Checking Last.fm access ...
gl: Comprobando o acceso a Last.fm...

en: Choose Folder
gl: Escolla un cartafol

en: Choose the days for the alarm to come on
gl: Seleccione os días para que salte a alarma

en: Classical
gl: Clásica

en: Clear A-B Repeat
gl: Limpar a repetición A-B

en: Clear Queue
gl: Limpar a cola

en: Clear previous selection before searching
gl: Limpar a selección previa antes de buscar

en: Client name:
gl: Nome do cliente:

en: Clock speed:
gl: Velocidade do reloxo:

en: Close to the system tray
gl: Pechar na área de notificación

en: Color %i:
gl: Cor %i:

en: Coloring:
gl: Colorear:

en: Colors
gl: Cores

en: Command to run at the end of a song:
gl: Orde que executar na fin dunha canción:

en: Command to run at the end of the playlist:
gl: Orde que executar na fin dunha lista de reprodución:

en: Command to run when song title changes (for network streams):
gl: Orde que executar cando cambia o título dunha canción (para fluxos da rede):

en: Command to run when starting a new song:
gl: Orde que executar cando comece unha nova canción:

en: Comment
gl: Comentario

en: Composite extension not loaded
gl: A extensión de composición non está cargada

en: Composite manager detected
gl: Detectouse un administrador de composición

en: Composite manager not detected;
    unless you know that you have one running, please activate a composite manager otherwise the OSD won't work properly
gl: Non se detectou un administrador de composición;
    a non ser que saiba que ten un en execución, active un administrador de composición ou as notificacións OSD non funcionarán correctamente

en: Composite manager not required for fake transparency
gl: Para a falsa transparencia non fai falta un administrador de compòsición

en: Compression ratio:
gl: Relación de compresión:

en: Concave Rectangle
gl: Rectángulo cóncavo

en: Connect to physical ports only
gl: Conectar só a portos físicos

en: Console music decoder engine based on Game_Music_Emu 0.5.2
    Supported formats: AY, GBS, GYM, HES, KSS, NSF, NSFE, SAP, SPC, VGM, VGZ
    
    Audacious plugin by:
    William Pitcock <nenolod@dereferenced.org>
    Shay Green <gblargg@gmail.com>
gl: Motor descodificador de m úsica na consola basaedo en Game_Music_Emu 0.5.2
    Formatos admitidos: AY, GBS, GYM, HES, KSS, NSF, NSFE, SAP, SPC, VGM, VGZ
    
    Engadido para Audacious por:
    William Pitcock <nenolod@dereferenced.org>
    Shay Green <gblargg@gmail.com>

en: Context name:
gl: Nome de contexto:

en: Copy
gl: Copiar

en: Copyright (C) 2007-2012 Calin Crisan <ccrisan@gmail.com> and others.
    
    Many thanks to libcdio developers <http://www.gnu.org/software/libcdio/>
    and to libcddb developers <http://libcddb.sourceforge.net/>.
    
    Also thank you to Tony Vroon for mentoring and guiding me.
    
    This was a Google Summer of Code 2007 project.
gl: Copyright (C) 2007-2012 Calin Crisan <ccrisan@gmail.com> e outros.
    
    Moitas grazias aos desenvolvedores de libcdio <http://www.gnu.org/software/libcdio/>
    e aos desenvolvedores de libcddb <http://libcddb.sourceforge.net/>.
    
    Grazas tamén a Tony Vroon por guiarme e orientarme.
    
    Este foi un proxecto do Google Summer of Code 2007.

en: Copyright 2006 William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    
    Some of the plugin code was by Miles Egan.
gl: Copyright 2006 William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    
    Unah parte do código do engadido foi feita por Miles Egan.

en: CoreAudio Output Plugin for Audacious
    Copyright 2014 William Pitcock
    Copyright 2017,18 René J.V. Bertin
     (original code and code adapted from
      Apple examples, (C) Apple 2013)
    
    Based on SDL Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010 John Lindgren
gl: Engadido de saída CoreAudio para Audacious
    Copyright 2014 William Pitcock
    Copyright 2017,18 René J.V. Berti
    (o código orixinal e o adaptado son de
    exemplos de Apple, (C) Apple 2013)
    
    Baseado no engadido de saída SDL para Audacious
    Copyright 2010 John Lindgren

en: CoreAudio output
gl: Saída CoreAudio

en: Create a new playlist with matching entries
gl: Crear unha nova lista de reprodución coas entradas coincidentes

en: Crossfade
gl: Atenuación cruzada

en: Crossfade Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2014 John Lindgren
gl: Engadido Crossfade para Audacious
    Copyright 2010-2014 John Lindgren

en: Crystalizer
gl: Cristalizador

en: Cu_t
gl: C_ortar

en: Cue Sheet Plugin
gl: Engadido de plano de referencia

en: Current
gl: Actual

en: Current Song
gl: Canción actual

en: Custom Title
gl: Título personalizado

en: Custom title
gl: Título personalizado

en: Cut
gl: Cortar

en: Cut frequency:
gl: Cortar frecuencia:

en: Cutoff:
gl: límite de corte:

en: Day
gl: Día

en: Days
gl: Dias

en: Decades
gl: Décadas

en: Decoration
gl: Decoración

en: Decouple from pitch
gl: Desacoplar do ton

en: Default
gl: Predeterminado

en: Default PCM device
gl: Dispositivo PCM predeterminado

en: Default device
gl: Dispositivo predeterminado

en: Default mixer device
gl: Dispositivo mesturador predeterminado

en: Default song length:
gl: Duración predeterminada da canción:

en: Delay:
gl: Atraso:

en: Delete
gl: Eliminar

en: Delete Files
gl: Eliminar ficheiros

en: Delete Selected Files
gl: Eliminar os ficheiros seleccionados

en: Description
gl: Descrición

en: Desktop Notifications
gl: Notificacións de escritorio

en: Desktop Notifications Plugin for Audacious
    Copyright (C) 2010 Maximilian Bogner
    Copyright (C) 2011-2013 John Lindgren and Jean-Alexandre Anglès d'Auriac
    
    This plugin is free software: you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This plugin is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
gl: Engadido de notificacións para Audacious
    Copyright (C) 2010 Maximilian Bogner
    Copyright (C) 2011-2013 John Lindgren e Jean-Alexandre Anglès d'Auriac
    
    Este engadido é software libre, pode redistribuílo e/ou modificalo
    baixo os termos da Licenza Pública Xeral de GNU segundo é publicada
    pola Free Software Foundation, ben na versión 3 da Licenza, ou
    (á súa escolla) calquera versión posterior.
    
    Este engadido distribúese coa esperanza de que sexa útil,
    mais SEN NINGUNHA GARANTÍA, incluso sen a garantía implícita de
    COMERCIALIZACIÓN ou IDONEIDADE PARA UN PROPÓSITO PARTICULAR.
    Consulte a GNU General Public License para obter máis detalles.
    
    Debería ter recibido unha copia da Licenza Pública Xeral de GNU xunto
    con este programa, de non ser así, consulte <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: Details about %s
gl: Detalles sobre %s

en: Device (blank for default):
gl: Dispositivo (baleiro como predeterminado):

en: Disable
gl: Desactivar

en: Disable 'Always On Top'
gl: Desactivar «Sempre enriba»

en: Disable the popup window
gl: Desactivar a xanela emerxente

en: Display OSD using:
gl: Amosar as notificacións OSD utilizando:

en: Display legend
gl: Amosar lenda

en: Display:
gl: Mostrar:

en: Displayed columns
gl: Columnas amosadas

en: Do not automatically select chip model
gl: Non seleccionar automaticamente o modelo de chip

en: Do not automatically select clock speed
gl: Non seleccionar automaticamente a velocidade do reloxo

en: Do you want to move %d files to the trash?
gl: Desexa mover %d ficheiros ao lixo?

en: Do you want to move %s to the trash?
gl: Desexa mover %s ao lixo?

en: Do you want to permanently delete %d files?
gl: Desexa eliminar permanentemente %d ficheiros?

en: Do you want to permanently delete %s?
gl: Desexa eliminar permanentemente %s?

en: Dock at Bottom
gl: Ancorar abaixo

en: Dock at Left
gl: Ancorar á esquerda

en: Dock at Right
gl: Ancorar á dereita

en: Dock at Top
gl: Ancorar enriba

en: Dots
gl: Puntos

en: Double Size
gl: Tamaño dobre

en: Drive is empty.
gl: A unidade está baleira.

en: Drum shift:
gl: Cambio de batería:

en: Dynamic Range Compression Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2014 John Lindgren
gl: Engadido de compresión de intervalo dinámico para Audacious
    Dereitos de autor 2010-2014 John Lindgren

en: Dynamic Range Compressor
gl: Compresor de intervalo dinámico

en: Dynamic range:
gl: Intervalo dinámico:

en: E_ffects ...
gl: E_fectos ...

en: Easy Listening
gl: Escoita doada

en: Echo
gl: Eco

en: Echo Plugin
    By Johan Levin, 1999
    Surround echo by Carl van Schaik, 1999
    Updated for Audacious by William Pitcock and John Lindgren, 2010-2014
gl: Engadido Echo
    Por Johan Levin, 1999
    
    Surround echo por Carl van Schaik, 1999
    Actualizado para Audacious por William Pitcock e John Lindgren, 2010-2014

en: Echo:
gl: Eco:

en: Effects ...
gl: Efectos ...

en: Electronic
gl: Electrónica

en: Emulate MOS 8580 (default: MOS 6581)
gl: Emular MOS 8580 (predeterminado: MOS 6581)

en: Emulate filter
gl: Filtro de emulación

en: Enable
gl: Activar

en: Enable 'Always On Top'
gl: Activar «Sempre enriba»

en: Enable VBR/ABR
gl: Activar VBR/ABR

en: Enable audio resampling
gl: Activar a mostraxe múltiple de son

en: Enable exclusive mode to prevent virtual mixing.
gl: Activar o modo exclusivo para impedir a mestura virtual.

en: Enable format conversions made by the OSS software.
gl: Activar as conversións de formato realizadas plo software OSS.

en: Enable subtunes
gl: Activar subtóns

en: Enable trigger
gl: Activar disparador

en: Enabled plugins:
gl: Engadidos activados:

en: Enforce strict ISO compliance
gl: Forzar o cumprimento estrito da norma ISO

en: Entries
gl: Entradas

en: Entry Number
gl: Número de entrada

en: Entry number
gl: Número de entrada

en: Error
gl: Erro

en: Error connecting to MMS server
gl: Produciuse un erro ao conectar co servidor MMS

en: Error opening %s:
    %s
gl: Erro abrindo %s:
    %s

en: Error parsing URL
gl: Erro de análise de URL

en: Error parsing redirect
gl: Erro de análise de redireccionamento

en: Error protection
gl: Protección contra erros

en: Error reading audio CD.
gl: Produciuse un erro ao ler o CD de son

en: Event
gl: Actividade

en: Export Playlist ...
gl: Exportar lista de reprodución ...

en: Extra Stereo
gl: Extra estéreo

en: Extra Stereo Plugin
    
    By Johan Levin, 1999
gl: Engadido Extra Stereo
    
    Por Johan Levin, 1999

en: FFmpeg Plugin
gl: Engadido FFmpeg

en: FLAC Decoder
gl: Descodificador FLAC

en: Fade in:
gl: Esvaecemento de entrada:

en: Fade out:
gl: Esvaecemento de saída:

en: Fading
gl: Esvaecemento

en: Failed to connect to JACK port %s.
gl: Produciuse un fallo ao conectar co porto JACK %s.

en: Failed to connect to the JACK server; is it running?
gl: Produciuse un fallo ao conectar co servidor JACK; está en execución?

en: Failed to create the CDDB connection.
gl: Produciuse un fallo creando a conexión coa CDDB.

en: Failed to finish initializing opened CD drive.
gl: Non foi posíbel rematar a inicialización da unidade de CD aberta.

en: Failed to initialize cdio subsystem.
gl: Non foi posíbel iniciar o subsistema cdio

en: Failed to open CD device %s.
gl: Non foi posíbel abrir o dispositivo do CD %s.

en: Failed to query the CDDB server
gl: Produciuse un erro ao consultar o servidor CDDB

en: Failed to query the CDDB server: %s
gl: Produciuse un erro ao consultar o servidor CDDB: %s

en: Failed to read the CDDB info: %s
gl: Produciuse un fallo lendo a información da CDDB: %s

en: Failed to retrieve first/last track number.
gl: Non foi posibel obter o primeiro/último número de la pista.

en: Fake transparency
gl: Transparencia falsa

en: Fall-off time:
gl: Duración do descenso:

en: Falloff:
gl: Caída:

en: Fast
gl: Rápido

en: Fast sinc interpolation
gl: Interpolación de sincronía rápida

en: Fastest
gl: Máis rápido

en: Feed level:
gl: Nivel de alimentación:

en: Feedback:
gl: Realimentación

en: Fetch lyrics from:
gl: Obter letras de:

en: File Info Box
gl: Caixa de información do ficheiro

en: File Name
gl: Nome do ficheiro

en: File Name:
gl: Nome de ficheiro:

en: File Path
gl: Ruta ao ficheiro

en: File name
gl: Nome de ficheiro

en: File path
gl: Ruta ao ficheiro

en: FileWriter Plugin
gl: Engadido FileWrite

en: Filter ports (regex, use any port if blank):
gl: Filtrar portos (regex, usar calquera porto baleiro):

en: Fire
gl: Lume

en: Folk
gl: Folc

en: Font %i:
gl: Tipo de letra %i:

en: Fonts
gl: Tipos de letra

en: For better crossfading, enable
    the Silence Removal effect.
gl: Para un mellor efecto de fundido, active
    o efecto de supresión do silencio.

en: Force addition of version 2 tag
gl: Forzar o engadido da etiqueta da versión 2

en: Format:
gl: Formato:

en: Friday
gl: venres

en: GIO Plugin
gl: Engadido GIO

en: GIO Plugin for Audacious
    Copyright 2009-2012 John Lindgren
gl: Engadido GIO para Audacious
    Copyright 2009-2012 John Lindgren

en: GTK Interface
gl: Interface GTK

en: Game Console Music Decoder
gl: Descodificador de música dunha consola de xogos

en: General
gl: Xeral

en: Generate file name from:
gl: Xerar o nome de ficheiro desde:

en: Genre
gl: Xénero

en: Global Hotkey Plugin
    Control the player with global key combinations or multimedia keys.
    
    Copyright (C) 2007-2008 Sascha Hlusiak <contact@saschahlusiak.de>
    
    Contributors include:
    Copyright (C) 2006-2007 Vladimir Paskov <vlado.paskov@gmail.com>
    Copyright (C) 2000-2002 Ville Syrjälä <syrjala@sci.fi>,
     Bryn Davies <curious@ihug.com.au>,
     Jonathan A. Davis <davis@jdhouse.org>,
     Jeremy Tan <nsx@nsx.homeip.net>
gl: Engadido global de teclas de acceso rápido
    Controle o reprodutor con combinacións de teclas globais ou teclas multimedia.
    
    Dereitos de autoría (C) 2007-2008 Sascha Hlusiak <contact@saschahlusiak.de>
    
    Contribuidores:
    Dereitos de autoría (C) 2006-2007 Vladimir Paskov <vlado.paskov@gmail.com>
    Dereitos de autoría (C) 2000-2002 Ville Syrjälä <syrjala@sci.fi>,
     Bryn Davies <curious@ihug.com.au>,
     Jonathan A. Davis <davis@jdhouse.org>,
     Jeremy Tan <nsx@nsx.homeip.net>

en: Global Hotkeys
gl: Teclas rápidas globais

en: Help
gl: Axuda

en: High
gl: Alta

en: Hotkeys:
gl: Teclas rápidas:

en: Ice
gl: Xeo

en: Ignore insufficient number of ports
gl: Ignorar número insuficiente de portos

en: Ignore length from SPC tags
gl: Ignorar a duración desde as etiquetas SPC

en: Ignore length from file
gl: Ignorar a duración do ficheiro

en: Ignore subtunes shorter than:
gl: Ignorar os subtóns menores que:

en: Import Playlist ...
gl: Importar lista de reprodución ...

en: Include album name in notification
gl: Incluír o nome do álbum na notificación

en: Increase reverb
gl: Aumentar a reverberación

en: Information
gl: Información

en: Inspirational
gl: Inspiracional

en: Intensity:
gl: Intensidade:

en: Intermediate
gl: Intermedia

en: International
gl: Internacional

en: Interpolation:
gl: Interpolación

en: Invalid URI %s.
gl: URI incorrecto %s.

en: Invalid open mode
gl: Modo incorrecto de apertura

en: Invert Selection
gl: Inverter a selección

en: It is not recommended to bind the primary mouse buttons without modifiers.
    
    Do you want to continue?
gl: Non se recomenda asociar os botóns principais do rato sen modificadores.
    
    Quere continuar?

en: JACK Output
gl: Saída JACK

en: JACK supports only floating-point audio.  You must change the output bit depth to floating-point in Audacious settings.
gl: JACK só acepta son en punto flotante. Ten que cambiar o bit de profundidade da saída a punto flotante nos axustes do Audacious.

en: Joint Stereo
gl: Estéreo solapado

en: Jump to Song ...
gl: Saltar á canción ...

en: Jump to Time ...
gl: Saltar no tempo ...

en: Jump to _Time ...
gl: Saltar no _tempo

en: Jump to file
gl: Ir ao ficheiro

en: LADSPA Host
gl: Servidor LADSPA

en: LADSPA Host for Audacious
    Copyright 2011 John Lindgren
gl: LADSPA Host para Audacious
    Copyright 2011 John Lindgren

en: LIRC Plugin
gl: Engadido LIRC

en: Latin
gl: Latina

en: Length
gl: Duración

en: Length (msec):
gl: Duración (mseg.):

en: Level:
gl: Nivel:

en: Library
gl: Biblioteca

en: Line
gl: Liña

en: Linear
gl: Lineal

en: Linear (fast)
gl: Lineal (rápido)

en: Linear interpolation
gl: Interpolación lineal

en: Lines
gl: Liñas

en: Listeners
gl: Oíntes

en: Load lyric files (.lrc) from local storage
gl: Cargar os ficheiros de letras (.lrc) desde o almacenamento local

en: Looking for lyrics ...
gl: Buscando letras ...

en: Low
gl: Baixa

en: Lyrics
gl: Letras

en: Lyrics could not be found.
gl: Non foi posíbel atopar a letra.

en: M3U Playlists
gl: Listas de reprodución M3U

en: MMS Plugin
gl: Engadido MMS

en: MPG123 Plugin
gl: Engadido MPG123

en: MPRIS 2 Server
gl: Servidor MPRIS 2

en: Mark as copyright
gl: Marcar con Dereitos de autoría

en: Mark as original
gl: Marcar como orixinal

en: Market
gl: Tenda

en: Max OSD width:
gl: Largura máx. do OSD

en: Maximum bitrate:
gl: Taxa de bits máxima:

en: Medium
gl: Medio

en: Medium sinc interpolation
gl: Interpolación de sincronía media

en: Method:
gl: Método:

en: Minimum
gl: Mínima

en: Minimum bitrate:
gl: Taxa de bits mínima :

en: Misc
gl: Miscelánea

en: Missing title and/or artist.
gl: Falta o título e/ou o artista.

en: Mixer device:
gl: Dispositivo mesturador:

en: Mixer element:
gl: Elemento mesturador:

en: ModPlug (Module Player)
gl: ModPlug (modulo reprodutor)

en: Module paths:
gl: Rutas dos módulos:

en: Module player based on libopenmpt
    
    Written by: Chris Spiegel <cspiegel@gmail.com>
gl: Reprodutor de módulos baseado en libopenmpt
    
    Escrito por: Chris Spiegel <cspiegel@gmail.com>

en: Monday
gl: luns

en: Monitor library for changes
gl: Vixiar se hai cambios na biblioteca

en: Move to trash
gl: Mover ao lixo

en: Move to trash instead of deleting immediately
gl: Enviar ao lixo no canto de eliminar inmediatamente

en: Multi-Monitor options
gl: Opcións de múltiple monitor

en: Multi-format audio decoding plugin for Audacious using
    FFmpeg multimedia framework (http://www.ffmpeg.org/)
    
    Audacious plugin by:
    William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    Matti Hämäläinen <ccr@tnsp.org>
gl: Engadido de descodificación multi-formato do son empregando
    a infraestrutura multimedia FFmpeg (http://www.ffmpeg.org/)
    
    Engadido para Audacious por:
    William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    Matti Hämäläinen <ccr@tnsp.org>

en: Multiplier:
gl: Multiplicador:

en: Mute
gl: Silenciar

en: N_o Playlist Advance
gl: N_on avanzar na lista de reprodución

en: Name:
gl: Nome:

en: Nearest (fastest)
gl: Máis próximo (o máis rápido)

en: Neon HTTP/HTTPS Plugin
gl: Engadido Neon HTTP/HTTPS

en: Never
gl: Nunca

en: New Playlist
gl: Nova lista de reprodución

en: Next
gl: Seguinte

en: Next Album
gl: Álbum seguinte

en: Next Playlist
gl: Seguinte lista de reprodución

en: Next track
gl: Pista seguinte

en: No JACK output ports were found. Please check settings.
gl: Non se atoparon portos de saída para JACK. Comprobe os axustes.

en: No Playlist Advance
gl: Non avanzar na lista de reprodución

en: No audio capable CD drive found.
gl: Non foi posíbel atopar unha unidade de CD de son.

en: No files are selected.
gl: Non se seleccionou ningún ficheiro.

en: No. of Tracks:
gl: Num. de pistas

en: Noise reduction
gl: Redución de ruído

en: None
gl: Ningún

en: Now Playing
gl: Estase a reproducir

en: Nowhere
gl: Ningún sitio

en: Number of results to show:
gl: Número de resultados a mostrar:

en: OPL Emulator:
gl: Emulador OPL:

en: OSS3 Output
gl: Saída OSS3

en: OSS4 Output
gl: Saída OSS4

en: OSS4 Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2012 Michał Lipski
    
    I would like to thank people on #audacious, especially Tony Vroon and John Lindgren and of course the authors of the previous OSS plugin.
gl: Engadido de saída OSS4 para Audacious
    Copyright 2010-2012 Michał Lipski
    
    Gustaríame darlle as grazas á xente de #audacious, sobre todo a Tony Vroon  e a John Lindgren e por suposto aos autores do anterior engadido de OSS.

en: Off
gl: Apagado

en: Ogg Vorbis Decoder
gl: Descodificador de Ogg Vorbis

en: Omit Xing VBR header
gl: Omitir a cabeceira VBR Xing

en: On
gl: Acender

en: On All Workspaces
gl: En todos os espazos de traballo

en: On automatic song change
gl: No cambio automático de canción

en: On seek or manual song change
gl: No cambio manual, ou nas buscas, de canción

en: Only %d JACK output ports were found but %d are required.
gl: Só se atoparon %d portos de saída de JACK, son necesarios %d.

en: Only add v1 tag
gl: Engadir só a etiqueta v1

en: Only add v2 tag
gl: Engadir só a etiqueta v2

en: Open Containing Folder
gl: Abrir o cartafol contedor

en: Open Files
gl: Abrir ficheiros

en: Open Files ...
gl: Abrir ficheiros ...

en: Open Folder ...
gl: _Abrir o cartafol ...

en: Open URL ...
gl: Abrir un URL ...

en: Open _URL ...
gl: Abrir un _URL...

en: OpenGL Spectrum Analyzer
gl: Analizador de espectro OpenGL

en: OpenGL Spectrum Analyzer for Audacious
    Copyright 2013 Christophe Budé, John Lindgren, and Carlo Bramini
    
    Based on the XMMS plugin:
    Copyright 1998-2000 Peter Alm, Mikael Alm, Olle Hallnas, Thomas Nilsson, and 4Front Technologies
    
    License: GPLv2+
gl: Analizador de espectro OpenGL para Audacious
    Copyright 2013 Christophe Budé, John Lindgren e Carlo Bramini
    
    Baseado no engadido de XMMS:
    Copyright 1998-2000 Peter Alm, Mikael Alm, Olle Hallnas, Thomas Nilsson, e 4Front Technologies
    
    Liceza: GPLv2+

en: OpenMPT (Module Player)
gl: OpenMPT (reprodutor de módulos)

en: OpenPSF PSF1/PSF2 Decoder
gl: Descodificador OpenPSF PSF1/PSF2

en: Options
gl: Opcións

en: Options Menu
gl: Menú de opcións

en: Original code by
    Ralf Ertzinger <ralf@skytale.net>
    
    http://www.skytale.net/projects/bmp-flac2/
gl: Código orixinal de
    Ralf Ertzinger <ralf@skytale.net>
    
    http://www.skytale.net/projects/bmp-flac2/

en: Original file name
gl: Nome do ficheiro orixinal

en: Original file name (no suffix)
gl: Nome do ficheiro orixinal (sen sufixo)

en: Original file tag
gl: Etiqueta do ficheiro orixinal

en: Other
gl: Outro

en: Output
gl: Saída

en: Output channels:
gl: Canles de saída:

en: Output file format:
gl: Formato do ficheiro de saída:

en: Overlap:
gl: Sobreposición:

en: Override default chorus:
gl: Anular o coro predeterminado:

en: Override default gain:
gl: Anular a ganancia predeterminada:

en: Override default polyphony:
gl: Anular a polifonía predeterminada:

en: Override default reverb:
gl: Anular a reverberación predeterminada:

en: Override device:
gl: Anular o dispositivo:

en: Oversample
gl: Sobremostraxe

en: PCM device:
gl: Dispositivo PCM:

en: PLS Playlists
gl: Listas de reprodución PLS

en: P_laylist
gl: _Lista de reprodución

en: Parameters passed to the shell should be enclosed in quotation marks.  Unquoted parameters may lead to unexpected results.
gl: Os parámetros enviados á consola deben delimitarse con comiñas. Doutro xeito poden producirse resultados inesperados.

en: Paste
gl: Pegar

en: Paste at End
gl: Pegar ao final

en: Paste at _End
gl: P_egar ao final

en: Path:
gl: Ruta:

en: Paus_e
gl: _Pausa

en: Pause
gl: Pausa

en: Pause Off
gl: Fin da pausa

en: Pause On
gl: Inicio da pausa

en: Pause/Resume
gl: Pausar/Reiniciar

en: Peak falloff:
gl: Caída dos picos:

en: Peak hold time:
gl: Duración do pico:

en: Permission denied.  Open the following URL in a browser, allow Audacious access to your account, and then click 'Check Permission' again:
gl: Permiso rexeitado. Abra a seguinte URL nun navegador, permita que o Audacious teña acceso á súa conta e prema en «Comprobar permiso» de novo:

en: Permission granted.  Scrobbling for user %s.
gl: Permiso concedido. Facendo «scrobbling» para o usuario %s.

en: Phase:
gl: Fase:

en: Pla_y CD
gl: Reproduc_ir CD

en: Placement
gl: Colocación

en: Play
gl: Reproducir

en: Play Amiga MODs
gl: Reproducir os MOD de Amiga

en: Play/Resume
gl: Reproducir/Continuar

en: Playback
gl: Reprodución

en: Playback Start
gl: Reprodución iniciada

en: Player:
gl: Reprodutor:

en: Playlist
gl: Lista de reprodución

en: Playlist (optional)
gl: Lista de reprodución (opcional)

en: Playlist Manager
gl: Xestor da lista de reprodución:

en: Playlist Manager ...
gl: Xestor da lista de reprodución ...

en: Playlist _Manager ...
gl: Xestor da _lista de reprodución:

en: Playlist mode.
gl: Modo da lista de reprodución

en: Playlist:
gl: Lista de reprodución:

en: Please wait ...
gl: Agarde...

en: Polyphase (best)
gl: Polifase (o mellor)

en: Port:
gl: Porto:

en: Position
gl: Posición

en: Pre_vious
gl: A_nterior

en: Preamp
gl: Preamplificador

en: Prepend track number to file name
gl: Antepor o número de pista ao nome de ficheiro

en: Presets:
gl: Predefinicións:

en: Press a key combination inside a text field.
    You can also bind mouse buttons.
gl: Prema unha combinación de teclas dentro do campo de texto.
    Tamén pode asociar botóns do rato.

en: Previous
gl: Anterior

en: Previous Album
gl: Álbum anterior

en: Previous Playlist
gl: Lista de reprodución anterior

en: Previous track
gl: Pista anterior

en: Public Radio
gl: Radio pública

en: PulseAudio Output
gl: Saída PulseAudio

en: Qt Interface
gl: Interface Qt

en: QtMultimedia Audio Output Plugin for Audacious
    Copyright 2014 William Pitcock
    
    Based on SDL Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010 John Lindgren
gl: Engadido de saída QtMultimedia Audio para Audacious
    Copyright 2014 William Pitcock
    
    Baseado no engadido de saída SDL para Audacious
    Copyright 2010 John Lindgren

en: QtMultimedia Output
gl: Saída QtMultimedia

en: Quality
gl: Calidade

en: Quality (0-1):
gl: Calidade (0-1):

en: Quality:
gl: Calidade:

en: Queue Manager ...
gl: Xestor da cola ...

en: Queue Position
gl: Posición na cola

en: Queue position
gl: Posición na cola

en: Queue/Unqueue
gl: Poñer na cola/Quitar da cola

en: Quick
gl: Rápido

en: Quiet after:
gl: Silencio despois de:

en: Quit
gl: Saír

en: R&B and Urban
gl: R&B e urbana

en: R_everse Order
gl: Orden _inversa

en: Raise player window(s)
gl: Elevar as xanelas do reprodutor

en: Randomize List
gl: Lista ao chou

en: Rate:
gl: Taxa:

en: Read speed:
gl: Velocidade de lectura:

en: Read-and-append mode not supported
gl: O modo ler e engadir non está admitido

en: Real transparency (requires X Composite Ext.)
gl: Transparencia real (require composición 3D)

en: Reconnect to LIRC server
gl: Volver conectar co servidor LIRC

en: Record Stream
gl: Gravar fluxo

en: Recording off
gl: Parar gravación

en: Recording on
gl: Iniciar gravación

en: Rectangle
gl: Rectángulo

en: Refresh
gl: Actualizar

en: Refresh Playlist
gl: Actualizar a lista

en: Relative X offset:
gl: Desprazamento X relativo:

en: Relative Y offset:
gl: Desprazamento Y relativo:

en: Reminder
gl: Lembranza

en: Remo_ve
gl: Re_tirar

en: Remove All
gl: Retirar todo

en: Remove Duplicates
gl: Retirar os duplicados

en: Remove Playlist
gl: Retirar a lista de reprodución

en: Remove Selected
gl: Retirar os seleccionados

en: Remove Unavailable Files
gl: Retirar os ficheiros non dispoñíbeis

en: Remove Unselected
gl: Retirar os NON seleccionados

en: Remove _Duplicates
gl: Retirar _duplicados

en: Remove _Unavailable Files
gl: Eliminar os ficheiros _non dispoñíbeis

en: Ren_ame
gl: Re_nomear

en: Ren_ame ...
gl: Cambiar o _nome...

en: Rename Playlist ...
gl: Renomear a lista de reprodución ...

en: Render Style
gl: Estilo de debuxado

en: Repeat
gl: Repetir

en: Repeat count:
gl: Contador de repeticións:

en: Repeat point A set.
gl: Repetir o punto de axuste A.

en: Repeat point B set.
gl: Repetir o punto de axuste B.

en: Repeat points cleared.
gl: Repetir os puntos limpados

en: Repeat song in endless loop
gl: Repetir a canción en bucle

en: Rescan library at startup
gl: Revisar a biblioteca ao iniciar

en: Reset to Defaults
gl: Restabelecer predeterminados

en: Reverse List
gl: Lista inversa

en: Revoke Permission
gl: Revogar permiso

en: Roll Up Equalizer
gl: Enrolar o ecualizador

en: Roll Up Player
gl: Enrolar o reprodutor

en: Roll Up Playlist Editor
gl: Enrolar o editor de listas de reprodución

en: Rounded Rectangle
gl: Rectángulo arredondado

en: SDL Output
gl: Saída SDL

en: SDL Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010 John Lindgren
gl: Engadido SDL Output para Audacious
    Copyright 2010 John Lindgren

en: SID Player
gl: Reprodutor SID

en: S_huffle
gl: Ao c_hou

en: Sample Rate Converter
gl: Convertedor de taxa de mostraxe

en: Sample Rate Converter Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2012 John Lindgren
gl: Engadido Sample Rate Converter para Audacious
    Copyright 2010-2012 John Lindgren

en: Sample rate
gl: Taxa da mostraxe

en: Sample rate:
gl: Taxa da mostraxe:

en: Saturday
gl: sábado

en: Save Locally
gl: Gardar localmente

en: Save and restore volume:
gl: Gardar e restaurar o volume:

en: Save into custom directory:
gl: Gardar nun cartafol personalizado:

en: Save into original directory
gl: Gardar no directorio orixinal

en: Save volume between sessions.
gl: Gardar o volume entre sesións.

en: Scope
gl: Campo

en: Scope Style:
gl: Estilo de campo:

en: Scroll on song change
gl: Avanzar ao cambiar de canción

en: Scroll song title
gl: Desprazar o título da canción

en: Scroll song title in both directions
gl: Desprazar o título da canción en ambas direccións

en: Se_ttings ...
gl: A_xustes ...

en: Search
gl: Busca

en: Search Library
gl: Buscar unha fonoteca

en: Search Tool
gl: Ferramenta de buscas

en: Search _Library
gl: Buscar unha _fonoteca

en: Search and Select
gl: Buscar e seleccionar

en: Search entries in active playlist
gl: Buscar entradas na lista de reprodución activa

en: Search library
gl: Buscar unha fonoteca

en: Search playlist
gl: Buscar na lista

en: Seasonal and Holiday
gl: Tempada e vacacións

en: Seek to %d:%-2.2d / %d:%-2.2d
gl: Ir a %d:%-2.2d / %d:%-2.2d

en: Select All
gl: Seleccionar todo

en: Select None
gl: Non seleccionar nada

en: Select _All
gl: Seleccionar _todo

en: Select a playlist
gl: Escolla a lista de reprodución

en: Select entries in playlist by filling one or more fields. Fields use regular expressions syntax, case-insensitive. If you don't know how regular expressions work, simply insert a literal portion of what you're searching for.
gl: Seleccione entradas na lista de reprodución indicando un ou máis campos. Os campos empregan sintaxe de expresións regulares, sen distinguir maiúsculas de minúsculas. Se non sabe como funcionan as expresións regulares, escriba só a parte del literal que quere buscar.

en: Select main player window font:
gl: Seleccione o tipo de letra da xanela principal do reprodutor:

en: Select playlist font:
gl: Seleccione o tipo de letra da lista de reprodución:

en: Server:
gl: Servidor:

en: Services
gl: Servizos

en: Set A-B Repeat
gl: Estabelecer a repetición A-B

en: Set Alarm ...
gl: Estabelecer a alarma ...

en: Set Repeat Point _A
gl: Estabelecer o punto de repetición _A

en: Set Repeat Point _B
gl: Estabelecer o punto de repetición _B

en: Set maximum playback time:
gl: Estabelecer o tempo máximo de reprodución:

en: Set minimum playback time:
gl: Estabelecer o tempo mínimo de reprodución:

en: Settings
gl: Configuración

en: Settings ...
gl: Axustes ...

en: Shadow
gl: Sombra

en: Show
gl: Amosar

en: Show Equalizer
gl: Amosar o ecualizador

en: Show I_nfo Bar
gl: Amosar a barra de i_nformación

en: Show Info Bar Vis_ualization
gl: Amosar a barra de vis_ualización

en: Show On-Screen-Display
gl: Mostrar as notificacións OSD

en: Show Playlist Editor
gl: Amosar o editor de listas de reprodución

en: Show Remaining Time
gl: Amosar o tempo restante

en: Show _Menu Bar
gl: Amosar a barra de _menú

en: Show _Remaining Time
gl: Amosar o tempo _restante

en: Show _Status Bar
gl: Amosar a barra de e_stado

en: Show close buttons
gl: Amosar os botóns de peche

en: Show column headers
gl: Amosar as cabeceiras de columna

en: Show entry counts
gl: Amosar os contadores da entrada

en: Show peaks
gl: Amosar os picos

en: Show playback controls
gl: Amosar os controis de reprodución

en: Show playlist tabs:
gl: Amosar as lapelas das listas de reprodución:

en: Shuffle
gl: Ao chou

en: Shuffle by Albu_m
gl: Ao chou por álbu_m

en: Shuffle by Album
gl: Ao chou por álbum

en: Silence Removal
gl: Supresión do silencio

en: Silence Removal Plugin for Audacious
    Copyright 2014 John Lindgren
gl: Engadido de supresión do silencio para Audacious
    Copyright 2014 John Lindgren

en: Sine tone generator by Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Modified by Daniel J. Peng <danielpeng@bigfoot.com>
    
    To use it, add a URL: tone://frequency1;frequency2;frequency3;...
    e.g. tone://2000;2005 to play a 2000 Hz tone and a 2005 Hz tone
gl: Xerador sinoidal de ton por Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Modificado por Daniel J. Peng <danielpeng@bigfoot.com>
    
    Para empregalo, engada un URL: tone://frecuencia1;frecuencia2;frecuencia3;...
    p.ex. tone://2000;2005 para reproducir un ton de 2000 Hz e un ton de 2005 Hz

en: Single mode.
gl: Modo único.

en: Size (bytes)
gl: Tamaño (bytes)

en: Skip leading silence
gl: Omitir o silencio principal

en: Skip trailing silence
gl: Omitir o silencio posterior

en: Skip/repeat samples
gl: Omitir/repetir as mostraxes

en: Slow
gl: Lento

en: Slowest
gl: Máis lento

en: Smooth
gl: Suave

en: Sndfile Plugin
gl: Engadido Sndfile

en: Sndio Output
gl: Saída Sndio

en: Sndio error: Unsupported audio format (%d)
gl: Produciuse un erro de Sndio: Formato de son non admitido (%d)

en: Sndio error: sio_open() failed
gl: Produciuse un erro de Sndio: fallou sio_open()

en: Sndio error: sio_setpar() failed
gl: Produciuse un erro de Sndio: fallou sio_setpar()

en: Sndio error: sio_start() failed
gl: Produciuse un erro de Sndio: fallou sio_start()

en: SoX Resampler Plugin for Audacious
    Copyright 2013 Michał Lipski
    
    Based on Sample Rate Converter Plugin:
    Copyright 2010-2012 John Lindgren
gl: Engadido SoX Resampler para Audacious
    Copyright 2013 Michał Lipski
    
    Baseado no engadido Sample Rate Converter:
    Copyright 2010-2012 John Lindgren

en: Solid
gl: Sólido

en: Song Change
gl: Cambio de canción

en: Song Info
gl: Información da canción

en: Song Info ...
gl: Información da canción ...

en: Song _Info ...
gl: _Información da canción

en: Sort List
gl: Ordenar a lista

en: Sort Se_lected
gl: Ordenar a s_elección

en: Sort Selected
gl: Ordenar os seleccionados

en: Soundtracks
gl: Bandas sonoras

en: Spectrum Analyzer
gl: Analizador de espectro

en: Speed and Pitch
gl: Velocidade e ton

en: Spline (good)
gl: Spline (bo)

en: Start at
gl: Inicial

en: Status Icon
gl: Icona de estado

en: Status Icon Plugin
    
    Copyright 2005-2007 Giacomo Lozito <james@develia.org>
    Copyright 2010 Michał Lipski <tallica@o2.pl>
    
    This plugin provides a status icon, placed in
    the system tray area of the window manager.
gl: Engadido de icona de estado
    
    Copyright 2005-2007 Giacomo Lozito <james@develia.org>
    Copyright 2010 Michał Lipski <tallica@o2.pl>
    
    Este engadido fornece unha icona de estado, situada na
    área de información do sistema do xestor de xanelas.

en: Status Icon Plugin (partial port for Qt interface)
    
    Copyright 2005-2007 Giacomo Lozito <james@develia.org>
    Copyright 2010 Michał Lipski <tallica@o2.pl>
    Copyright 2015 Eugene Paskevich <eugene@raptor.kiev.ua>
    
    This plugin provides a status icon, placed in
    the system tray area of the window manager.
gl: Engadido da icona de estado (porto parcial para a interface Qt)
    
    Dereitos de autor 2005-2007 Giacomo Lozito <james@develia.org>
    Dereitos de autor 2010 Michał Lipski <tallica@o2.pl>
    Dereitos de autor 2015 Eugene Paskevich <eugene@raptor.kiev.ua>
    
    Este engadido fornece unha icona de estado, situada na
    área de información do sistema do xestor de xanelas.

en: Step backward
gl: Retroceder

en: Step forward
gl: Avanzar

en: Stereo
gl: Estéreo

en: Stereo separation:
gl: Separación estéreo:

en: Stop
gl: Parar

en: Stop A_fter This Song
gl: Parar _despois desta canción

en: Stop After This Song
gl: Deter despois desta canción

en: Stopped
gl: Parado

en: Stopping after song.
gl: Parar despois da canción.

en: Store fetched lyrics in local cache
gl: Gardar na caché local as letras obtidas

en: Stream name:
gl: Nome do fluxo:

en: Strictly enforce minimum bitrate
gl: Aplicar estritamente a taxa de bits mínima

en: Style:
gl: Estilo:

en: Sunday
gl: domingo

en: Surround
gl: Son envolvente

en: Tact Generator
gl: Xerador de tacto

en: Tact generator: %d bpm
gl: Xerador de tacto: %d ppm

en: Tact generator: %d bpm %d/%d
gl: Xerador de tacto: %d ppm %d/%d

en: Tags
gl: Etiquetas

en: Talk
gl: Faladoiro

en: Test
gl: Proba

en: Text
gl: Texto

en: The JACK server requires a sample rate of %d Hz, but Audacious is playing at %d Hz.  Please use the Sample Rate Converter effect to correct the mismatch.
gl: O servidor JACK precisa dunha taxa de mostraxe de %d Hz, mais o Audacious está a reproducir cunha taxa de %d Hz. Use o efecto «Convertedor de taxa de mostraxe» para corrixir esta discordancia.

en: The Scrobbler plugin could not be started.
    There might be a problem with your installation.
gl: Non foi posíbel iniciar o engadido de  Scrobbler.
    Semella que hai un problema de instalación.

en: Themes
gl: Temas

en: There was a problem contacting Last.fm.
gl: Produciuse un problema contactando con Last.fm

en: These settings will take effect when Audacious is restarted.
gl: Estes axustes terán efecto após que Audacious sexa reiniciado.

en: This is your wakeup call.
gl: Esta é a súa chamada de atención.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
gl: Este programa é software libre, pode redistribuílo e/ou modificalo
    baixo os termos da Licenza Pública Xeral de GNU segundo é publicada
    pola Free Software Foundation, ben na versión 2 da Licenza, ou
    (á súa escolla) calquera versión posterior.
    
    Este programa distribúese coa esperanza de que sexa útil,
    mais SEN NINGUNHA GARANTÍA, incluso sen a garantía implícita de
    COMERCIALIZACIÓN ou IDONEIDADE PARA UN PROPÓSITO PARTICULAR.
    Consulte a GNU General Public License para obter máis detalles.
    
    Debería recibir unha copia da Licenza Pública Xeral de GNU
    xunto con este programa, de non ser así, escriba á Free Software
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301,
    USA.

en: Threshold:
gl: Limiar:

en: Thursday
gl: xoves

en: Time
gl: Hora

en: Time
      Alarm at:
        The time for the alarm to come on.
    
      Quiet after:
        Stop alarm after this amount of time.
           (if the wakeup dialog is not closed)
    
    
    Days
      Day:
        Select the days for the alarm to activate.
    
      Time:
        Choose the time for the alarm on each day,
        or select the toggle button to use the default
        time.
    
    
    Volume
      Fading:
        Fade the volume up to the chosen volume
        for this amount of time.
    
      Start at:
        Start fading from this volume.
    
      Final:
        The volume to stop fading at.  If the fading
        time is 0 then set volume to this and start
        playing.
    
    
    Options:
      Additional Command:
        Run this command at the alarm time.
    
      Playlist:
        Load this playlist. If no playlist
        is given, the current one will be used.
        The URL of an mp3/ogg stream
        can also be entered here.
    
      Reminder:
        Display a reminder when the alarm goes off.
        Type the reminder in the input field and enable
        the checkbox if you want it to be shown.
gl: Hora
      Alarma en: 
        O tempo para que se inicie a alarma.
    
      Silenciar após: 
        Deter a alarma transcorrido este tempo.
           (se o diálogo do espertador non está pechado)
    
    
    Días
      Día:
        Seleccione os días para activar a alarma.
    
      Hora:
        Escolla a hora da alarma en cada día,
        ou seleccione o botón de activación para usar
        a hora predeterminada.
    
    
    Volume
      Atenuación: 
        Axusta o volume ao nivel escollido
        para ese tempo.
    
      Comezar con: 
        Inicio do axuste deste volume
    
      Final: 
        O volume no que se deterá o incremento.
        Se o tempo de atenuación é 0 porá o volume
        a este nivel  e iniciará a reprodución.
    
    
    Opcións:
      Orde adicional:
        Executar esta orde na hora da alarma.
    
      Lista de reprodución: 
        Cargue esta lista de reprodución para reproducila.
        Se non se indica unha lista, empregarase as cancións
        da lista actual.
        Tamén pode indicar o URL dun fluxo mp3/ogg.
    
      Recordatorio:
         Amosar un aviso cando se activa a alarma,
         escriba o recordatorio na caixa e active o
         botón para que sexa amosado.

en: Time Div:
gl: Div. tempo:

en: Timing (ms)
gl: Temporización (ms)

en: Title
gl: Título

en: Title Change
gl: Cambio de título

en: Title:
gl: Título:

en: Title: %t
    Author: %a
    From: %f
    Tracker: %T
    Comment: %C
    Chip type: %c
    Stereo: %s
    Loop: %l
    Chip freq: %F
    Player Freq: %P
    Year: %y
gl: Título: %t
    Autor: %a
    Desde: %f
    Localizador: %T
    Comentario: %C
    Tipo de chip: %c
    Estéreo: %s
    Bucle: %l
    Frecuencia do chip: %F
    Frecuencia do reprodutor: %P
    Ano: %y

en: To import your music library into Audacious, choose a folder and then click the "refresh" icon.
gl: Para importar a súa fonoteca en Audacious, escolla un cartafol e prema na icona «Actualizar».

en: To repeat forever, set the repeat count to -1.
gl: Para repetir sempre, estabelecer o contador de repeticións en -1.

en: Toggle player window(s)
gl: Cambiar a(s) xanela(s) de reprodución

en: Toggle repeat
gl: Cambiar a repetición

en: Toggle shuffle
gl: Cambiar a reprodución ao chou

en: Toggle stop after current
gl: Cambiar a parada despois da actual

en: Tone Generator
gl: Xerador de tons

en: Tone Generator:
gl: Xerador de tons:

en: Too many redirects
gl: Demasiadas redireccións

en: Top 500 Stations
gl: 500 mellores emisoras

en: Track
gl: Pista

en: Track %d is a data track.
gl: A pista %d é unha pista de datos

en: Track %d not found.
gl: Non se atopa a pista %d

en: Transparency
gl: Transparencia

en: Transpose:
gl: Transposición:

en: Treble:
gl: Agudos:

en: Trigger
gl: Disparador

en: Triggers OSD when a playlist entry is played.
gl: Activa as notificacións OSD cando se reproduce un elemento da lista de reprodución.

en: Triggers OSD when playback is paused.
gl: Activa as notificacións OSD cando a reprodución e posta en pausa

en: Triggers OSD when playback is unpaused.
gl: Activa as notificacións OSD cando a reinicia a reprodución despois dunha pausa

en: Triggers OSD when the song title changes (for internet streams).
gl: Disparar OSD cando cambia o título da canción (para fluxos da Internet).

en: Tuesday
gl: martes

en: Type
gl: TIpo

en: Type:
gl: Tipo:

en: Ultra High
gl: Máxima

en: Unable to fetch %s
gl: Non é posibel obter %s

en: Unable to parse %s
gl: Non é posíbel analizar %s

en: Unarchived Winamp 2.x skin
gl: Tema para Winamp 2.x sen arquivar

en: Undock
gl: Desancorar

en: Unknown HTTP error
gl: Erro HTTP descoñecido

en: Unsupported disk type.
gl: Tipo de disco non admitido.

en: Use CD-Text
gl: Empregar o CD-Text

en: Use CDDB
gl: Empregar a CDDB

en: Use HTTP instead of CDDBP
gl: Empregar HTTP no canto de CDDBP

en: Use accurate length calculation (slow)
gl: Utilizar o cálculo de duración exacta (lento)

en: Use alternate device:
gl: Empregar un dispositivo alternativo:

en: Use bit perfect audio (adapt device sampling rate)
gl: Use o son bit perfect (adapte a taxa de mostraxe do dispositivo)

en: Use bitmap fonts (supports ASCII only)
gl: Empregar tipos de letra de mapa de bits (só admiten ASCII)

en: Use exclusive mode
gl: Usar o modo exclusivo

en: Use only when song length is unknown
gl: Usar só cando a duración e descoñecida

en: Use rate mappings
gl: Empregar a taxa de asignacións

en: Use steep filter
gl: Usar o filtro de inclinación

en: VBR quality level:
gl: Nivel de calidade VBR:

en: VTX Decoder
gl: Descodificador VTX

en: VU Meter
gl: Vúmetro

en: VU Meter Plugin for Audacious
    Copyright 2017-2019 Marc Sánchez Fauste
gl: Engadido de vúmetro para Audacious
    Dereitos de autor 2017-2019 Marc Sánchez Fauste

en: VU Meter Style:
gl: Estilo do vúmetro:

en: Vertical lines
gl: Liñas verticais

en: Very High
gl: Moi alta

en: View
gl: Ver

en: Visualization
gl: Visualización

en: Visualization type:
gl: Tipo de visualización:

en: Visualizations
gl: Vistas

en: Voice Removal
gl: Supresión de voz

en: Voiceprint / VU meter
gl: Impresión vocal / Vúmetro

en: Voiceprint Coloring:
gl: Coloreado da impresión vocal

en: Volume Down
gl: Baixar volume

en: Volume Up
gl: Subir volume

en: Volume _Down
gl: _Baixar o volume

en: Volume _Up
gl: _Subir o volume

en: Volume down
gl: Baixar o volume

en: Volume up
gl: Subir o volume

en: Vortex file format player by Sashnov Alexander <sashnov@ngs.ru>
    Based on in_vtx.dll by Roman Sherbakov <v_soft@microfor.ru>
    Audacious plugin by Pavel Vymetalek <pvymetalek@seznam.cz>
gl:  Reprodutor do formato de ficheiro Vortex por Sashnov Alexander <sashnov@ngs.ru>
    Baseado no in_vtx.dll by Roman Sherbakov <v_soft@microfor.ru>
    Engadido de Audacious por Pavel Vymetalek <pvymetalek@seznam.cz>

en: Wait before reconnecting:
gl: Agardar antes de volver conectar:

en: WavPack Decoder
gl: Descodificador WavPack

en: Wednesday
gl: mércores

en: What do these options mean?
gl: Que significan estas opcións?

en: Win32 waveOut
gl: waveOut  de Win32

en: Win32 waveOut Plugin for Audacious
    Copyright 2016 John Lindgren
gl: Engadido waveOut de Win32 para Audacious
    Dereitos de autor 2016 John Lindgren

en: Winamp Classic Interface
gl: Interface clásica do Winamp

en: Working ...
gl: Traballando...

en: XML Shareable Playlists (XSPF)
gl: Lista de reprodución XML compartíbel (XSPF)

en: Year
gl: Ano

en: You can use the following format codes, which will be replaced before running the command (not all are useful for the end-of-playlist command):
gl: Pode empregar os seguintes códigos de formato, que serán substituídos antes de executar a orde (non todos son útiles para a orde de fin de lista de reprodución):

en: You need to allow Audacious to scrobble tracks to your Last.fm account.
gl: Debe permitir a Audacious facer «scrobble» ás pistas na conta de Last.fm.

en: Your reminder for today is...
gl: O seu recordatorio para hoxe é...

en: Your scrobbles are being saved on your computer temporarily.  They will be submitted as soon as Audacious is allowed access.
gl: Os seus «scrobbles» estanse gardando no computador temporalmente. Serán enviados tan pronto  como o Audacious teña permitido o acceso.

en: _Add
gl: _Engadir

en: _Add CD
gl: Eng_adir CD

en: _Add Files ...
gl: _Engadir ficheiros...

en: _Add Folder ...
gl: _Engadir un cartafol ...

en: _Add to Playlist
gl: _Engadir á lista de reprodución

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _Clear Repeat Points
gl: _Limpar os puntos de repetición

en: _Close
gl: _Pechar

en: _Copy
gl: _Copiar

en: _Create Playlist
gl: _Crear unha lista de reprodución

en: _Equalizer ...
gl: _Ecualizador ...

en: _Export ...
gl: _Exportar...

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _Find ...
gl: _Buscar ...

en: _Import ...
gl: _Importar...

en: _Jump to Song ...
gl: Saltar á _canción

en: _Log Inspector ...
gl: Inspector do _rexistro ...

en: _New
gl: _Novo

en: _Next
gl: Se_guinte

en: _Open
gl: _Abrir

en: _Open Containing Folder
gl: Abrir o cartafol _contedor

en: _Open Files ...
gl: _Abrir ficheiros...

en: _Open Folder ...
gl: _Abrir o cartafol ...

en: _Output
gl: Saí_da

en: _Paste
gl: _Pegar

en: _Play
gl: _Reproducir

en: _Play/Resume
gl: Re_producir/Continuar

en: _Playback
gl: _Reproducir

en: _Queue Manager ...
gl: Xestor da _cola

en: _Queue/Unqueue
gl: _Por na cola/retirar da cola

en: _Quit
gl: _Saír

en: _Random Order
gl: Ao c_hou

en: _Record Stream
gl: _Gravar fluxo

en: _Refresh
gl: _Actualizar

en: _Refresh Selected
gl: _Actualizar seleccionados

en: _Remove
gl: _Retirar

en: _Rename ...
gl: Cambiar o _nome...

en: _Repeat
gl: Repe_tir

en: _Services
gl: _Servicios

en: _Settings ...
gl: _Axustes ...

en: _Sort
gl: _Ordenar

en: _Stop
gl: _Deter

en: _View
gl: _Ver

en: _Visualizations ...
gl: _Visualizacións ...

en: all monitors
gl: todos os monitores

en: by
gl: por

en: dB/second
gl: dB/segundo

en: enable
gl: activar

en: hours
gl: horas

en: lossless
gl: sen perdas

en: lossy
gl: con perdas

en: lossy (hybrid)
gl: con perdas (híbrido)

en: minutes
gl: minutos

en: note numbers
gl: números de nota

en: of this genre
gl: deste xénero

en: on
gl: en

en: ports if input has fewer channels
gl: portos se a entrada ten menos canles

en: seconds
gl: segundos

en: semitones
gl: semitóns

en: sequenced
gl: secuenciado

en: stereo
gl: estéreo

en: variable
gl: variábel
