caja 1.25.3 - en to gl translation catalogue (1541 entries)

en: 
    
    Add connect to server mount
gl: 
    
    Engadir montaxe da conexión ao servidor

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
gl: 
    
    Navegar no sistema de ficheiros co xestor de ficheiros

en:  (another copy)
gl:  (outra copia)

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
gl[0]:  (contendo %'d elemento)
gl[1]:  (contendo %'d elementos)

en:  (containing a total of %'d item) |  (containing a total of %'d items)
gl[0]:  (contendo un total de %'d elemento)
gl[1]:  (contendo un total de %'d elementos)

en:  (copy)
gl:  (copia)

en:  (invalid Unicode)
gl:  (Unicode incorrecto)

en: "%s" cannot open "%s" because "%s" cannot access files at "%s" locations.
gl: «%s» non pode abrir «%s» porque «%s» non pode acceder aos ficheiros na localizacións «%s».

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
gl: Non é posíbel atopar «%s». Cicáis porque foi eliminado recentemente.

en: "%s" is an executable text file.
gl: «%s» e un ficheiro de texto executábel.

en: "%s" selected
gl: «%s» seleccionado

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
gl: «%s» copiarase se seleccionou a orde Pegar

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
gl: «%s» moverase se seleccionou a orde Pegar

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
gl[0]: Resta %'d ficheiro por eliminar
gl[1]: Restan %'d ficheiros por eliminar

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
gl[0]: Resta %'d ficheiro por mover ao lixo
gl[1]: Restan %'d ficheiros por mover ao lixo

en: %'d file operation active | %'d file operations active
gl[0]: Hai %'d operación de ficheiro activas
gl[1]: Hai %'d operacións de ficheiro activas

en: %'d folder selected | %'d folders selected
gl[0]: %'d cartafol seleccionado
gl[1]: %'d cartafoles seleccionados

en: %'d hour | %'d hours
gl[0]: %'d hora
gl[1]: %'d horas

en: %'d item selected | %'d items selected
gl[0]: %'d elemento seleccionado
gl[1]: %'d elementos seleccionados

en: %'d item, with size %s (%s on disk) | %'d items, totalling %s (%s on disk)
gl[0]: %'d elemento, dun total de%s (%s no disco)
gl[1]: %'d elementos, dun total de%s (%s no disco)

en: %'d minute | %'d minutes
gl[0]: %'d minuto
gl[1]: %'d minutos

en: %'d other item selected | %'d other items selected
gl[0]: Outros %'d elemento seleccionado
gl[1]: Outros %'d elementos seleccionados

en: %'d second | %'d seconds
gl[0]: %'d segundo
gl[1]: %'d segundos

en: %'dnd link to %s
gl: %'dª ligazón para %s

en: %'drd link to %s
gl: %'dª ligazón para %s

en: %'dst link to %s
gl: %'dª ligazón para %s

en: %'dth link to %s
gl: %'dª ligazón para %s

en: %'u file | %'u files
gl[0]: %'u ficheiro
gl[1]: %'u ficheiros

en: %'u folder | %'u folders
gl[0]: %'u cartafol
gl[1]: %'u cartafoles

en: %'u item | %'u items
gl[0]: %'u elemento
gl[1]: %'u elementos

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
gl: %A, %B de %-d %Y ás %-I:%M:%S %p

en: %S of %S
gl: %S de %S

en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
gl[0]: %S de %S  — restan %T (%S/seg)
gl[1]: %S de %S  — restan %T (%S/seg)

en: %T left | %T left
gl[0]: Resta %T
gl[1]: Restan %T

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
gl: %a, %-d de %b de %Y ás %-H:%M

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
gl: %a, %-d de %b de %Y ás %-H:%M:%S

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
gl: %-d de %b %Y ás %-H:%M

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
gl: %-d de %b %Y, %-H:%M

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
gl: %-d/%m/%y, %-H:%M

en: %m/%d/%y
gl: %d/%m/%y

en: %s (%'dnd copy)%s
gl: %s (%'dª copia)%s

en: %s (%'drd copy)%s
gl: %s (%'dª copia)%s

en: %s (%'dst copy)%s
gl: %s (%'dª copia)%s

en: %s (%'dth copy)%s
gl: %s (%'dª copia)%s

en: %s (another copy)%s
gl: %s (outra copia)%s

en: %s (copy)%s
gl: %s (copia)%s

en: %s - File Browser
gl: %s - Navegador de ficheiros

en: %s Properties
gl: %s Propiedades

en: %s Visible Columns
gl: %s columnas visíbeis

en: %s document
gl: Documento %s

en: %s's Home
gl: Cartafol persoal de %s

en: %s, Free space: %s
gl: %s, Espazo libre: %s

en: (Empty)
gl: (Baleiro)

en: (some contents unreadable)
gl: (algúns contidos non poden lerse)

en: --check cannot be used with other options.
gl: Non é posíbel empregar --check con outras opcións.

en: --geometry cannot be used with more than one URI.
gl: Non é posíbel empregar --geometry con máis dunha URI.

en: --quit cannot be used with URIs.
gl: non é posíbel empregar --quit coas URI.

en: --select must be used with at least an URI.
gl: --select  debe usarse con polo menos un URI.

en: 00/00/00, 00:00 PM
gl: 00/00/00, 00:00

en: 1 Day
gl: 1 día

en: 1 Hour
gl: 1 hora

en: 1 Month
gl: 1 mes

en: 1 Week
gl: 1 semana

en: 1 Year
gl: 1 ano

en: 6 Months
gl: 6 meses

en: <b>Available _Extensions:</b>
gl: <b>_Extensións dispoñíbeis:</b>

en: <b>Behavior</b>
gl: <b>Comportamento</b>

en: <b>Date</b>
gl: <b>Data</b>

en: <b>Default View</b>
gl: <b>Vista predeterminada</b>

en: <b>Executable Text Files</b>
gl: <b>Ficheiros de texto executábeis</b>

en: <b>Folders</b>
gl: <b>Cartafoles</b>

en: <b>Height:</b> %d pixel | <b>Height:</b> %d pixels
gl[0]: <b>Altura:</b> %d píxel
gl[1]: <b>Altura:</b> %d píxeis

en: <b>Icon Captions</b>
gl: <b>Lendas de iconas</b>

en: <b>List Columns</b>
gl: <b>Columnas da lista</b>

en: <b>Media Handling</b>
gl: <b>Xestión de medios</b>

en: <b>Other Media</b>
gl: <b>Outros medios</b>

en: <b>Other Previewable Files</b>
gl: <b>Outros ficheiros con vista previa</b>

en: <b>Size</b>
gl: <b>Tamaño</b>

en: <b>Sound Files</b>
gl: <b>Ficheiros de son</b>

en: <b>Text Files</b>
gl: <b>Ficheiros de texto</b>

en: <b>Trash</b>
gl: <b>Lixo</b>

en: <b>Width:</b> %d pixel | <b>Width:</b> %d pixels
gl[0]: <b>Largo:</b> %d píxel
gl[1]: <b>Largo:</b> %d píxeis

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
gl: <big><b>Produciuse un erro ao autoexecutar o software</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
gl: <big><b>Ven de inserir un dispositivo cun software preparado para ser iniciado automaticamente. Quere arrincalo?</b></big>

en: ? items
gl: ? elementos

en: A folder with the same name already exists in "%s".
gl: Xa existe un cartafol co mesmo nome en «%s».

en: A list of captions below an icon in the icon view and the desktop. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Some possible values are: "size", "type", "date_modified", "date_created", "date_changed", "date_accessed", "owner", "group", "permissions", "octal_permissions" and "mime_type".
gl: Unha lista de lendas debaixo dunha icona na vista de icona e no escritorio. O número actual de lendas amosadas depende do nivel de ampliación. Os valores posíbeis son: «tamaño», «tipo», «data_modificación», «data_cambio», «data_acceso», «propietario», «grupo», «permisos», «permisos_octais» e «tipo_mime».

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
gl: Xa existe o ficheiro máis novo co mesmo nome en «%s».

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
gl: Xa existe un cartafol máis novo co mesmo nome en «%s».

en: A string containing the saved geometry and coordinates string for navigation windows.
gl: Unha cadea que contén a xeometría e coordenadas gardadas para as xanelas de navegación.

en: A string specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses, depending on the zoom level. Each of the list entries is of the form "Zoom Level:Integer". For each specified zoom level, if the given integer is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the integer is 0 or smaller, no limit is imposed on the specified zoom level. A default entry of the form "Integer" without any specified zoom level is also allowed. It defines the maximum number of lines for all other zoom levels. Examples: 0 - always display overlong file names; 3 - shorten file names if they exceed three lines; smallest:5,smaller:4,0 - shorten file names if they exceed five lines for zoom level "smallest". Shorten file names if they exceed four lines for zoom level "smaller". Do not shorten file names for other zoom levels. Available zoom levels: smallest (33%), smaller (50%), small (66%), standard (100%), large (150%), larger (200%), largest (400%)
gl: Unha cadea que especifica como se deben elidir unha parte dos nomes de ficheiro demasiado longos, dependendo do nivel de zoom. Cada unha das entradas de lista ten a forma de «Zoom Level:Integer». Para cada nivel especificado de zoom, se o enteiro indicado é maior que 0, o nome do ficheiro non excederá o número de liñas indicado. Se o enteiro é 0 ou menor, non se impón ningún límite ao nivel de zoom especificado. Tamén se permite unha entrada predeterminada coa forma «Integer» e sen ningún nivel de zoom especificado. Isto define o número máximo de liñas para todos os outros niveis de zoom. Exemplos: 0 - amosar sempre os nomes de ficheiro longos; 3 - acurtar os nomes de ficheiro se exceden as tres liñas; máis pequeno:5, moi pequeno:4,0 - acurtar os nomes de ficheiro se exceden as cinco liñas no nivel de zoom «smallest». Acurtar os nomes de ficheiro se exceden as catro liñas no nivel de zoom «smaller». Non acurtar os nomes de ficheiro para os outros niveis de zoom. Niveis de zoom dispoñíbeis: máis pequeno (33%), moi pequeno (50%), pequeno (66%), estándar (100%), grande (150%), moi grande (200%), máis grande (400%)

en: A_ll columns have the same width
gl: Tod_as as columnas teñen a mesma largura

en: About Caja
gl: Sobre o Caja

en: About Extension
gl: Sobre a extensión

en: Access files
gl: Acceso de ficheiros

en: Access was denied.
gl: O acceso foi denegado.

en: Access:
gl: Acceso:

en: Accessed:
gl: Accedido:

en: Acti_on:
gl: L_ocalización:

en: Activate next tab
gl: Activar a seguinte lapela

en: Activate previous tab
gl: Activar a lapela anterior

en: Add Application
gl: Engadir aplicación

en: Add Emblems...
gl: Engadir emblemas...

en: Add _bookmark
gl: Engadir _marcador

en: Add a bookmark for the current location to this menu
gl: Engadir un marcador da localización actual a este menú

en: Add a new criterion to this search
gl: Engadir un novo criterio á búsqueda

en: Add new...
gl: Engadir novo...

en: All columns have same width
gl: Todas as columnas teñen a mesma largura

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
gl: Todos os ficheiros executábeis neste cartafol aparecerán no menú Scripts.

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Caja, which the scripts may use:
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    CAJA_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    CAJA_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files in the inactive pane of a split-view window (only if local)
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files in the inactive pane of a split-view window
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: URI for current location in the inactive pane of a split-view window
gl: Todos os ficheiros executábeis neste cartafol aparecerán no menú Scripts. Seleccionando un script dende o menú executarase o mesmo.
    
    Ao executar un script dende un cartafol local, pasaránselle os nomes dos ficheiros seleccionados. Ao executalo dende un cartafol remoto (p.ex. un cartafol que amose contido web ou de ftp) non se lle pasarán ningún parámetro.
    
    En calquera caso as seguintes variábeis de sistema serán estabelecidas por Caja, as cales deben empregar os scripts:
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: camiños delimitadas por novas liñas que lista os ficheiros seleccionados (só se o script é local)
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_URIS: URIs delimitadas por novas liñas que lista os ficheiros seleccionados
    
    CAJA_SCRIPT_CURRENT_URI: URI que define a localización actual
    
    CAJA_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: posición e tamaño da xanela actual
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: rutas delimitadas por novas liñas que deine os ficheiros seleccionados no panel inactivo da xanela con vista partida (só para os scripts locais)
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: URIs delimitadas por novas liñas que definen os ficheiros seleccionados no panel inactivo da xanela de vista divida
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: URI que define a localización actual no panel inactivo da xanela de vista dividida

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
gl: Pérdese permanentemente todos os elementos do lixo.

en: Allow _executing file as program
gl: Permitir a _execución do ficheiro como un programa

en: Always
gl: Sempre

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
gl: Usar sempre a entrada de localización en vez da barra de camiño

en: An integer specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses on the desktop. If the number is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the number is 0 or smaller, no limit is imposed on the number of displayed lines.
gl: Un enteiro que especifica como se eliden partes dos nomes de ficheiros longos no escritorio. Se o número é maior que 0, o nome de ficheiro non excederá o número indicado de liñas. Se o número é 0 ou menor, non se imporá ningún límite ao número de liñas amosadas.

en: An invalid drag type was used.
gl: Empregouse un tipo de arrastre incorrecto.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
gl: Xa existe un ficheiro máis antigo co mesmo en «%s».

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
gl: Xa existe un cartafol máis antigo co mesmo nome en «%s».

en: Another file with the same name already exists in "%s".
gl: Xa existe o ficheiro co mesmo nome en «%s».

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
gl: Xa existe un cartafol co mesmo nome en «%s».

en: Another link to %s
gl: Outra ligazón para %s

en: Any
gl: Calquera

en: Aperture Value
gl: Valor de apertura

en: Apparition
gl: Aparición

en: Apple Filing Protocol (AFP)
gl: Protocolo de ficheiro de Apple (AFP)

en: Application does not accept documents on command line
gl: A aplicación non acepta documentos na liña de ordes

en: Apply Permissions to Enclosed Files
gl: Aplicar permisos aos ficheiros anexos

en: Apply this action to all files and folders
gl: Aplicar esta acción a todos os ficheiros e cartafoles

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
gl: Está seguro de que quere limpar a lista de localizacións que visitou?

en: Are you sure you want to open all files?
gl: Está seguro de que quere abrir todos os ficheiros?

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
gl: Está seguro de que quere eliminar «%B» do lixo permanentemente?

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
gl: Está seguro de que quere eliminar «%B» permanentemente?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
gl[0]: Estás seguro de que queres eliminar permanentemente o %'d obxecto seleccionado do lixo?
gl[1]: Estás seguro de que queres eliminar permanentemente os %'d obxectos seleccionados do lixo?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
gl[0]: Estás seguro de que queres eliminar para sempre o %'d ficheiro seleccionado?
gl[1]: Estás seguro de que queres eliminar para sempre os %'d ficheiros seleccionados?

en: Are you sure you want to trash "%B"?
gl: Confirma que quere «%B» no lixo?

en: Are you sure you want to trash the %'d selected item? | Are you sure you want to trash the %'d selected items?
gl[0]: Estás seguro de que queres eliminar para sempre o  %'d ficheiro seleccionado?
gl[1]: Estás seguro de que queres eliminar para sempre os  %'d ficheiros seleccionados?

en: Arran_ge Items
gl: Or_ganizar elementos

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
gl: Preguntar antes de _baleirar o lixo ou eliminar ficheiros

en: Ask before moving files to the _Trash
gl: Preguntar antes de enviar os ficheiros cara ao lixo

en: Ask what to do
gl: Preguntar que hai que facer

en: Autorun Prompt
gl: Preguntar polo autoarrinque

en: B_rowse media when inserted
gl: E_xplorar os dispositivos ao inserilos

en: Back history
gl: Atrás no historial

en: Background
gl: Fondo

en: Backgrounds and Emblems
gl: Fondos e emblemas

en: Basic
gl: Básico

en: Before running Caja, please create the following folder, or set permissions such that Caja can create it.
gl: Antes de executar Caja, cree o seguinte cartafol, ou estabeleza os permisos polos que Caja pode crealo.

en: Before running Caja, please create these folders, or set permissions such that Caja can create them.
gl: Antes de executar Caja cree os ditos cartafoles ou estabeleza os permisos para que Caja poida crealos.

en: Behavior
gl: Comportamento

en: Black
gl: Negro

en: Blue Ridge
gl: Liñas azuis

en: Blue Rough
gl: Azul engurrado

en: Blue Type
gl: Caracteres azuis

en: Bookmark Name:
gl: Nome do marcador:

en: Bookmark for Nonexistent Location
gl: Marcar para localización non existente

en: Bookmarks
gl: Marcadores

en: Browse Network
gl: Navegar pola rede

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
gl: Navegar por todos os ficheiros locais e remotos e cartafoles accesíbeis dende este computador

en: Browse bookmarked and local network locations
gl: Navegar polas redes locais e localizacións marcadas

en: Browse in %'d New _Tab | Browse in %'d New _Tabs
gl[0]: Navegar en %'d nova _lapela
gl[1]: Navegar en %'d novas _lapelas

en: Browse in %'d New _Window | Browse in %'d New _Windows
gl[0]: Navegar en %'d nova _xanela
gl[1]: Navegar en %'d novas _xanelas

en: Browse in New _Tab
gl: Navegar nunha nova _lapela

en: Browse in New _Window
gl: Navegar nunha nova _xanela

en: Browse the contents of the network
gl: Navegar os contidos da rede

en: Browse the file system with the file manager
gl: Navegar no sistema de ficheiros co xestor de ficheiros

en: Brushed Metal
gl: Metal pulido

en: Bubble Gum
gl: Rosa

en: Burlap
gl: Estopa

en: By Access Date
gl: Pola data de acceso

en: By Creation Date
gl: Pola data de modificación

en: By E_xtension
gl: Pola e_xtensión

en: By Emblems
gl: Polos emblemas

en: By Extension
gl: Pola extensión

en: By Modification Date
gl: Pola data de modificación

en: By Modification _Date
gl: Pola _data de modificación

en: By Name
gl: Polo nome

en: By Path
gl: Pola ruta

en: By S_ize on Disk
gl: Polo tamaño no d_isco

en: By Size
gl: Polo tamaño

en: By Size on Disk
gl: Polo tamaño no disco

en: By T_rash Time
gl: Por _hora movido ao lixo

en: By Trashed Date
gl: Pola data de envío ao lixo

en: By Type
gl: Polo tipo

en: By _Creation Date
gl: Pola data de _creación

en: By _Emblems
gl: Por _emblemas

en: By _Name
gl: Polo _nome

en: By _Size
gl: Polo tama_ño

en: By _Type
gl: Polo _tipo

en: CD _Audio:
gl: Cd de _son:

en: C_ancel Remove
gl: C_ancelar a eliminación

en: C_olors
gl: C_ores

en: C_onfigure Extension
gl: C_onfigurar a extensión

en: C_onnect
gl: C_onectar

en: Caja cannot handle "%s" locations.
gl: Caja non pode xestionar «%s» localizacións.

en: Caja cannot handle this kind of location.
gl: Caja non pode xestionar este tipo de localización.

en: Caja could not create the following required folders: %s.
gl: Caja non puido crear os seguintes cartafoles requiridos: %s.

en: Caja could not create the required folder "%s".
gl: Caja non puido creare o cartafol requirido «%s».

en: Caja has no installed viewer capable of displaying the folder.
gl: Caja non ten un visor capaz de amosar o cartafol.

en: Caja is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
gl: Caja distribúese coa esperanza de que lle sexa útil, pero SEN GARANTÍA ALGUNHA, incluso sen a garantía implícita de MERCANTIBILIDADE ou ADECUACIÓN A UN PROPÓSITO EN PARTICULAR. Olle a Licenza Pública Xeral para obter máis información.

en: Caja is extensible through a plugin system, similar to that of GNOME Nautilus, of which Caja is a fork.
gl: Caja é extensíbel a través dun sistema de engadidos, semellante ao de GNOME Nautilus, do que Caja é unha derivación.

en: Caja is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
gl: Caja é software libre polo que vostede pode redistribuílo e/ou modificalo baixo os termos da Licenza Pública Xeral de GNU publicada pola Free Software Foundation tanto na versión 2 da licenza como (baixo a súa elección) calquera versión posterior.

en: Caja is the official file manager for the MATE desktop. It allows for browsing directories, as well as previewing files and launching applications associated with them. It is also responsible for handling the icons on the MATE desktop. It works on local and remote file systems.
gl: <p> Caja é o xestor de ficheiros oficial para o escritorio MATE. Permite navegar polos directorios así coma ter vistas previas dos ficheiros  ou lanzar as aplicacións asociadas a eles. Tamén é responsábel de manexar as iconas do escritorio MATE. Funciona en sistemas de ficheiros locais e remotos.

en: Caja lets you organize files and folders, both on your computer and online.
gl: Caja permítelle organizar os seus ficheiros e cartafoles, tanto no seu computador como en liña.

en: Caja uses the users home folder as the desktop
gl: O Caja usa o cartafol persoal de usuario como escritorio

en: Caja will exit when last window destroyed.
gl: Caja sairá cando a ultima xanela sexa destruída.

en: Camera Brand
gl: Marca da cámara

en: Camera Model
gl: Modelo da cámara

en: Camouflage
gl: Camuflaxe

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your GVfs installation.
gl: Non é posíbel cargar a lista de métodos de servidores admitidos.
    Comprobe a instalación de GVfs.

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
gl: Non se lle poden pasar URI de documento a unha entrada de escritorio «Type=Link»

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Cancel Group Change?
gl: Cancelar o cambio do grupo?

en: Cancel Owner Change?
gl: Cancelar o cambio do propietario?

en: Cannot create the link to %s
gl: Non é posíbel crear a ligazón a %s

en: Cannot find the autorun program
gl: Non é posíbel atopar o programa autoarrancábel

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
gl: Non é posíbel mover o ficheiro ao lixo, quere eliminalo inmediatamente?

en: Chalk
gl: Xiz

en: Change Desktop _Background
gl: Cambiar o _fondo do escritorio

en: Change the behaviour and appearance of file manager windows
gl: Cambiar o comportamente e aparencia das xanelas do xestor de ficheiros

en: Change the visibility of this window's location bar
gl: Cambia a visibilidade da barra de localización de esta xanela

en: Change the visibility of this window's main toolbar
gl: Cambia a visibilidade da barra de ferramentas de esta xanela

en: Change the visibility of this window's side pane
gl: Cambia a visibilidade do panel lateral de esta xanela

en: Change the visibility of this window's statusbar
gl: Cambia a visibilidade da barra de estado de esta xanela

en: Charcoal
gl: Carbón

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
gl: Comprobe que o escribiu correctamente e que os axustes do proxy son correctos.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
gl: Comprobe que ten permiso para eliminar o emblema.

en: Check that you have permission to delete the pattern.
gl: Comprobe que ten permiso para eliminar o patrón.

en: Choose a program with which to open the selected item
gl: Seleccione un programa co cal abrir o elemento seleccionado

en: Choose another application with which to open the selected item
gl: Seleccione outra aplicación coa que abrir o elemento seleccionado

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
gl: Seleccione a orde da información que aparece debaixo dos nomes das iconas. Canto máis perto estea o zoom máis información aparecerá.

en: Choose the order of information to appear in the list view.
gl: Seleccione a orde da información que aparece na vista de lista.

en: Choose the order of information to appear in this folder:
gl: Seleccione a orde de información que aparece neste cartafol:

en: Choose what application to launch.
gl: Escoller que aplicación hai que executar.

en: Choose what happens when inserting media or connecting devices to the system
gl: Seleccione que debería acontecer ao inserir ou conectar dispositivos ao sistema

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
gl: Ao seleccionar un script dende o menú, ese script executarase con calquera dos elementos seleccionados como entrada.

en: Clea_r History
gl: Limpa_r historial

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
gl: Limpar contidos do menú Ir e da lista Atrás/Adiante

en: Click on a color to remove it
gl: Prema nunha cor para eliminala

en: Click on a pattern to remove it
gl: Prema nun patrón para eliminalo

en: Click on an emblem to remove it
gl: Prema nun emblema para eliminalo

en: Clos_e All Folders
gl: P_echar todos os cartafoles

en: Close P_arent Folders
gl: Pechar cartafoles _superiores

en: Close _All Windows
gl: Pechar _todas as xanelas

en: Close all Navigation windows
gl: Pechar todas as xanelas de navegación

en: Close all folder windows
gl: Pechar todas as xanelas de cartafoles

en: Close tab
gl: Pechar a lapela

en: Close the side pane
gl: Pechar o panel lateral

en: Close this folder
gl: Pechar este cartafol

en: Close this folder's parents
gl: Pechar os pais de este cartafol

en: Color _name:
gl: _Nome da cor:

en: Color _value:
gl: _Valor da cor:

en: Color for the default folder background. Only used if background_set is true.
gl: Cor para o fondo de cartafol predeterminado. Úsase só se a clave background_set é verdadeiro.

en: Colors:
gl: Cores:

en: Command
gl: Orde

en: Comment
gl: Comentario

en: Compact View
gl: Vista compacta

en: Compact _Layout
gl: _Disposición compacta

en: Computer
gl: Computador

en: Computer icon visible on desktop
gl: Icona de computador visíbel no escritorio

en: Concrete
gl: Cemento

en: Connect To This Server
gl: Conectar a este servidor

en: Connect to Server
gl: Conectar co servidor

en: Connect to Server %s
gl: Conectar ao servior %s

en: Connect to _Server...
gl: Conectar co _servidor...

en: Connect to a remote computer or shared disk
gl: Conectar cun computador remoto ou un disco compartido

en: Connect to the drive associated with the open folder
gl: Conectar á unidade asociada co cartafol aberto

en: Connect to the selected drive
gl: Conectar á unidade seleccionada

en: Connecting...
gl: Conectando...

en: Contained text
gl: Texto contido

en: Content View
gl: Vista de contido

en: Contents:
gl: Contidos:

en: Continue
gl: Continuar

en: Cop_y to
gl: Cop_iar a

en: Copy %d items to '%s'
gl: Copiar %d elementos a «%s»

en: Copy '%s' to '%s'
gl: Copiar «%s» a «%s»

en: Copy _Anyway
gl: Copiar _igualmente

en: Copy the current selection to the desktop
gl: Copiar a selección actual ao escritorio

en: Copy the current selection to the home folder
gl: Copiar a selección actual ao cartafol persoal

en: Copy the current selection to the other pane in the window
gl: Copiar a selección actual a outro panel na xanela

en: Copy the selected text to the clipboard
gl: Copiar o texto seleccionado para o portapapeis

en: Copying "%B" to "%B"
gl: Copiando «%B» a «%B»

en: Copying %'d file (in "%B") to "%B" | Copying %'d files (in "%B") to "%B"
gl[0]: Copiando %'d ficheiro (en «%B») a «%B»
gl[1]: Copiando %'d ficheiros (en «%B») a «%B»

en: Copying %'d file to "%B" | Copying %'d files to "%B"
gl[0]: Copiando %'d ficheiro a «%B»
gl[1]: Copiando %'d ficheiros a «%B»

en: Copying Files
gl: Copiando ficheiros

en: Copyright
gl: Dereitos de autoría

en: Copyright © 1999-2009 The Nautilus authors
    Copyright © 2011-2021 The Caja authors
gl: Dereitos de autoría © 1999-2009 Os autores do Nautilus
    Dereitos de autoría © 2011-2021 Os autores do Caja

en: Cork
gl: Cortiza

en: Could not add application
gl: Non é posíbel engadir a aplicación

en: Could not add application to the application database: %s
gl: Non é posíbel engadir a aplicación á base de datos de aplicacións: %s

en: Could not determine original location of "%s"
gl: Non é posíbel determinar a localización orixinal de «%s»

en: Could not display "%s", because the host could not be found.
gl: Non é posíbel amosar «%s» xa que non é posíbel atopar o equipo.

en: Could not display "%s".
gl: Non é posíbel amosar «%s».

en: Could not find "%s".
gl: Non é posíbel atopar «%s».

en: Could not find '%s'
gl: Non é posíbel atopar «%s»

en: Could not find application
gl: Non é posíbel atopar a aplicación

en: Could not remove application
gl: Non foi posíbel retirar a aplicación

en: Could not remove emblem with name '%s'.
gl: Non foi posíbel eliminar o emblema co nome '%s'.

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
gl: Non foi posíbel eliminar os ficheiros do cartafol existente %F.

en: Could not remove the already existing file %F.
gl: Non foi posíbel eliminar o ficheiro existente %F.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
gl: Non foi posíbel eliminar o ficheiro existente por un co mesmo nome en %F.

en: Could not remove the folder %B.
gl: Non foi posíbel eliminar o cartafol %B.

en: Could not remove the source folder.
gl: Non foi posíbel eliminar o cartafol de orixe.

en: Could not rename emblem with name '%s'.
gl: Non foi posíbel renomear o emblema co nome «%s».

en: Could not run application
gl: Non é posíbel executar a aplicación

en: Could not set application as the default: %s
gl: Non foi posíbel estabelecer a aplicación como predeterminada: %s

en: Could not set as default application
gl: Non foi posíbel estabelecer a aplicación como predeterminada

en: Count _number of items:
gl: Contar o _número de elementos:

en: Countertop
gl: Mesado

en: Create Document from template "%s"
gl: Crear documento dende o modelo «%s»

en: Create L_auncher...
gl: Crear l_anzador...

en: Create _Document
gl: Crear _documento

en: Create _Folder
gl: Crear carta_fol

en: Create a New Color:
gl: Crear unha nova cor:

en: Create a New Emblem
gl: Crear un novo emblema

en: Create a new empty file inside this folder
gl: Crea un novo ficheiro baleiro dentro deste cartafol

en: Create a new empty folder inside this folder
gl: Crea un cartafol baleiro novo dentro deste cartafol

en: Create a new folder '%s'
gl: Crear novo novo cartafol «%s»

en: Create a new launcher
gl: Crear un novo lanzador

en: Create a symbolic link for each selected item
gl: Crear unha ligazón simbólica para cada un dos elementos seleccionados

en: Create an empty file '%s'
gl: Crear un ficheiro baleiro «%s»

en: Create and delete files
gl: Crear e eliminar ficheiros

en: Create link to '%s'
gl: Crear ligazón a «%s»

en: Create links to %d items
gl: Crear ligazóns a %d elementos

en: Create new file '%s' from template
gl: Crear un novo ficheiro «%s» dende o modelo

en: Create the initial window with the given geometry.
gl: Crear unha xanela inicial coa xeometría proporcionada.

en: Created:
gl: Creado:

en: Creating Properties window.
gl: Creando a xanela de propiedades.

en: Creating links in "%B"
gl: Creando ligazóns en «%B»

en: Creator
gl: Creador

en: Cu_t
gl: Cor_tar

en: Cursor Position
gl: Posición do cursor

en: Custom Background
gl: Fondo personalizado

en: Custom Side Pane Background Set
gl: Conxunto do fondo do panel lateral personalizado

en: Cut the selected text to the clipboard
gl: Cortar o texto seleccionado para o portapapeis

en: D_efault zoom level:
gl: Nivel de zoom pred_efinido:

en: D_uplicate
gl: D_uplicar

en: Danube
gl: Danubio

en: Dark Cork
gl: Cortiza escura

en: Dark GNOME
gl: GNOME escuro

en: Date Accessed
gl: Data de acceso

en: Date Created
gl: Data de creación

en: Date Digitized
gl: Data de dixilitación

en: Date Format
gl: Formato da data

en: Date Modified
gl: Data de modificación

en: Date Taken
gl: Data na que foi tomada

en: Date when file was moved to the Trash
gl: A data na que o ficheiro se moveu ao lixo

en: Decrease the view size
gl: Diminuír o tamaño da vista

en: Deep Teal
gl: Turquesa escura

en: Default
gl: Predeterminado

en: Default Background Color
gl: Cor de fondo predeterminada

en: Default Background Filename
gl: Nome de ficheiro de fondo predeterminado

en: Default Side Pane Background Color
gl: Cor de fondo predeterminado do panel lateral

en: Default Side Pane Background Filename
gl: Nome de ficheiro do fondo do panel lateral predeterminado

en: Default Thumbnail Icon Size
gl: Tamaño predeterminado da icona

en: Default _zoom level:
gl: Nivel de _zoom predeterminado:

en: Default column order in the list view
gl: Orde predeterminada das columnas na vista de lista

en: Default column order in the list view.
gl: Orde predeterminada das columnas na vista de lista.

en: Default compact view zoom level
gl: Nivel de zoom predeterminado da vista compacta

en: Default folder viewer
gl: Visor predeterminado de cartafoles

en: Default icon zoom level
gl: Nivel de zoom predeterminado da icona

en: Default list of columns visible in the list view
gl: Lista de columnas visíbeis predeterminadas na vista de lista

en: Default list of columns visible in the list view.
gl: Lista de columnas visíbeis predeterminadas na vista de lista.

en: Default list zoom level
gl: Nivel de zoom predeterminado da lista

en: Default sort order
gl: Orde de clasificación predeterminada

en: Default zoom level used by the compact view.
gl: Nivel de zoom predeterminado usado pola vista compacta.

en: Default zoom level used by the icon view.
gl: Nivel de zoom predeterminado usado na vista de iconas.

en: Default zoom level used by the list view.
gl: Nivel de zoom predeterminado usado na vista de lista.

en: Defaults
gl: Predeterminados

en: Delete %d copied items
gl: Eliminar %d elementos copiados

en: Delete %d duplicated items
gl: Eliminar %d elementos duplicados

en: Delete '%s'
gl: Eliminar «%s»

en: Delete _All
gl: Eliminar t_odo

en: Delete all items in the Trash
gl: Eliminar todos os elementos do lixo

en: Delete all selected items permanently
gl: Eliminar todos os elementos seleccionados de forma permanente

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
gl: Eliminar cada elemento seleccionado sen movelo ao lixo

en: Delete link to '%s'
gl: Eliminar a ligazón a «%s»

en: Delete links to %d items
gl: Eliminar ligazóns a %d elementos

en: Delete the open folder permanently
gl: Elmina o cartafol aberto de forma permanente

en: Delete this folder, without moving to the Trash
gl: Elimina este cartafol sen movelo ao lixo

en: Deleting Files
gl: Eliminando ficheiros

en: Deleting files
gl: Eliminando ficheiros

en: Description
gl: Descrición

en: Desktop
gl: Escritorio

en: Desktop View
gl: Vista de escritorio

en: Desktop computer icon name
gl: Nome da icona do computador no escritorio

en: Desktop font
gl: Tipo de letra do escritorio

en: Desktop home icon name
gl: Nome da icona do directorio persoal no escritorio

en: Desktop trash icon name
gl: Nome da icona do lixo no escritorio

en: Details:
gl: Detalles:

en: Detect media in the selected drive
gl: Detectar os dispositivos na unidade seleccionada

en: Devices
gl: Dispositivos

en: Differences...
gl: Diferenzas ...

en: Disable connection to session manager
gl: Desactivar a conexión co xestor de sesións

en: Disconnect the drive associated with the open folder
gl: Desconectar a unidade asociada co cartafol aberto

en: Disconnect the selected drive
gl: Desconecta a unidade seleccionada

en: Display
gl: Visor

en: Display Caja help
gl: Amosar a axuda de Caja

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
gl: Amosa unha xanela que lle permite editar os marcadores de este menú

en: Display credits for the creators of Caja
gl: Amosa os recoñecementos dos creadores do Caja

en: Display icons in the opposite order
gl: Amosar iconas na orde inversa

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
gl: Amosar patróns, cores e emblemas que poden empregarse para personalizar a aparencia

en: Display this location with the compact view.
gl: Amosar esta localización coa vista compacta.

en: Display this location with the desktop view.
gl: Amosar esta localización coa vista de escritorio.

en: Display this location with the empty view.
gl: Amosar esta localización coa vista baleira.

en: Display this location with the icon view.
gl: Amosar esta localización coa vista de iconas.

en: Display this location with the list view.
gl: Amosar esta localización coa vista en lista.

en: Display this location with the widget view.
gl: Amosa esta localización coa vista de trebello.

en: Do Nothing
gl: Non facer nada

en: Do _not Empty Trash
gl: _Non baleirar o lixo

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
gl: Non xestionar o escritorio (ignorar o conxunto de preferencias no diálogo de preferencias).

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
gl: Quere baleirar o lixo antes de desmontar?

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
gl: Desexa eliminar algúns marcadores con localizacións non existentes dende a súa lista?

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
gl: Desexa executar «%s» ou amosar os seus contidos?

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
gl[0]: Quere ver a %d localización?
gl[1]: Quere ver as %d localizacións?

en: Documents
gl: Documentos

en: Domain Name:
gl: Nome de dominio

en: Dots
gl: Puntos

en: Download location?
gl: Cal é a localización de descarga?

en: Drag a color to an object to change it to that color
gl: Arrastre unha cor sobre un obxecto para cambialo a esa cor

en: Drag a pattern tile to an object to change it
gl: Arrastre un mosaico de textura sobre un obxecto para cambialo

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
gl: Arrastre un emblema sobre un obxecto para engadilo ao obxecto

en: Drag and drop is not supported.
gl: Non é compatíbel "arrastrar e soltar".

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
gl: «Arrastrar e soltar» só é compatíbel con sistemas de ficheiros locais.

en: Duplicate '%s' in '%s'
gl: Duplicar «%s» en «%s»

en: Duplicate each selected item
gl: Duplicar cada un dos elementos seleccionados

en: Duplicate of %d items in '%s'
gl: Duplicado de %d elementos en «%s»

en: Duplicating "%B"
gl: Duplicando «%B»

en: Duplicating %'d file | Duplicating %'d files
gl[0]: Duplicando %'d ficheiro
gl[1]: Duplicando %'d ficheiros

en: Duplicating %'d file (in "%B") | Duplicating %'d files (in "%B")
gl[0]: Duplicando %'d ficheiro (en «%B»)
gl[1]: Duplicando %'d ficheiros (en «%B»)

en: E_mpty Trash
gl: Baleirar _lixo

en: E_xecute
gl: E_xecutar

en: E_xtra Pane
gl: Panel a_dicional

en: Edit
gl: Editar

en: Edit Bookmarks
gl: Editar marcadores

en: Edit Caja preferences
gl: Editar as preferencias de caja

en: Edit the saved search
gl: Editar a búsqueda gardada

en: Eject the selected volume
gl: Extrae o volume seleccionado

en: Eject the volume associated with the open folder
gl: Extraer o volume asociado coa apertura do cartafol

en: Eject the volume associated with this folder
gl: Expulsa o volume asociado a este cartafol

en: Emblems
gl: Emblemas

en: Emblems:
gl: Emblemas:

en: Empty Trash
gl: Baleirar o cesto do lixo

en: Empty View
gl: Vista baleira

en: Empty _Trash
gl: Baleirar o _lixo

en: Empty all items from Trash?
gl: Desexa baleirar todos os elementos do lixo?

en: Emptying Trash
gl: Baleirando o lixo

en: Enables the classic Caja behavior, where all windows are browsers
gl: Activa o comportamento clásico do Caja, onde todas as xanelas son navegadores

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
gl: Insira un nome descritivo a carón de cada emblema. Este nome empregarase en outros lugares para identificar o emblema.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
gl: Insira un nome descritivo ao carón do emblema. Este nome empregarase noutros lugares para identificar o emblema.

en: Enter a new name for the displayed emblem:
gl: Insira un novo nome para o emblema amosado:

en: Envy
gl: Envexa

en: Erase
gl: Borrar

en: Error starting autorun program: %s
gl: Produciuse un erro ao iniciar o programa de autoexecución %s

en: Error while copying "%B".
gl: Produciuse un erro ao copiar «%B».

en: Error while copying to "%B".
gl: Produciuse un erro ao copiar a «%B».

en: Error while copying.
gl: Produciuse un erro ao copiar.

en: Error while creating directory %B.
gl: Produciuse un erro ao crear o directorio %B.

en: Error while creating file %B.
gl: Produciuse un erro ao crear o ficheiro %B.

en: Error while creating link to %B.
gl: Produciuse un erro ao crear a ligazón a %B.

en: Error while deleting.
gl: Produciuse un erro ao eliminar.

en: Error while moving "%B".
gl: Produciuse un erro ao mover «%B».

en: Error while moving files to trash.
gl: Produciuse un erro ao mover os ficheiros ao lixo.

en: Error while moving.
gl: Produciuse un erro ao mover.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
gl: Erro: %s
    Seleccione outra vista e ténteo de novo.

en: Examples:
gl: Exemplos:

en: Execute:
gl: Executar:

en: Exposure Program
gl: Programa de exposición

en: Exposure Time
gl: Tempo de exposición

en: Extension
gl: Extensión

en: Extensions
gl: Extensións

en: FILE
gl: FICHEIRO

en: FTP (with login)
gl: FTP (con rexistro)

en: Failed to load image information
gl: Produciuse un fallo ao cargar a información da imaxe

en: Fibers
gl: Fibras

en: File Browser
gl: Navegador de ficheiros

en: File Management
gl: Xestión de ficheiros

en: File Management Preferences
gl: Preferencias de xestión de ficheiro

en: File Manager
gl: Xestor de ficheiros

en: File Operations
gl: Operacións de ficheiro

en: File Permissions:
gl: Permisos do ficheiro:

en: File System
gl: Sistema de ficheiros

en: File Type
gl: Tipo de ficheiro

en: File access:
gl: Acceso do ficheiro:

en: File and Folder conflict
gl: Conflito de ficheiro e cartafol

en: File conflict
gl: Conflito de ficheiro

en: File is not a valid .desktop file
gl: O ficheiro non é un ficheiro .desktop válido

en: File manager for the MATE desktop environment
gl: Xestor de ficheiros para o contorno de escritorio MATE

en: File not found
gl: Non se atopou o ficheiro

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
gl: Nome do ficheiro para o fondo predeterminado do panel lateral. Úsase só se a clave side_pane_background_set é verdadeiro.

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
gl: Non é posíbel copiar os ficheiros no cartafol «%B» porque non ten os permisos para velos.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
gl: Non é posíbel eliminar os ficheiros do cartafol «%B» porque vostede non ten permisos para velos.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
gl: Non é posíbel manipular os ficheiros no cartafol «%B»  porque vostede non ten os permisos para velos.

en: Filesystem type:
gl: Tipo de sistema de ficheiros:

en: Fire Engine
gl: Vermello bombeiro

en: Flash Fired
gl: Flash disparado

en: Fleur De Lis
gl: Flor de lis

en: Focal Length
gl: Lonxitude focal

en: Folder Permissions:
gl: Permisos do cartafol:

en: Folder access:
gl: Acceso do cartafol:

en: Folder:
gl: Cartafol:

en: For users with mice that have "Forward" and "Back" buttons, this key will determine if any action is taken inside of Caja when either is pressed.
gl: Para os usuarios con rato que teñen botóns «Seguinte» e «Anterior», esta clave determinará se calquera acción se aplicará dentro de Caja ao ser premida.

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Back" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
gl: Para os usuarios con rato que teñen botóns «Seguinte» e «Anterior», esta clave determinará  que botón activa a orde «Anterior» nunha xanela de navegador. O intervalo de valores posíbeis está entre 6 e 14.

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Forward" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
gl: Para os usuarios con rato que teñen botóns «Seguinte» e «Anterior», esta clave determinará  que botón activa a orde «Seguinte» nunha xanela de navegador. O intervalo de valores posíbeis está entre 6 e 14.

en: Format the selected volume
gl: Dar formato ao volume seleccionado

en: Format the volume associated with the open folder
gl: Formatar o volume asociado coa apertura do cartafol

en: Format the volume associated with this folder
gl: Formatea o volume asociado a este cartafol

en: Forward history
gl: Adiante no historial

en: Fossil
gl: Fósil

en: Free space:
gl: Espazo libre:

en: Free space: %s
gl: Espazo libre: %s

en: GEOMETRY
gl: XEOMETRÍA

en: Go
gl: Ir

en: Go To:
gl: Ir a:

en: Go to the location specified by this bookmark
gl: Ir á localización especificada por este marcador

en: Go to the next visited location
gl: Ir á seguinte localización visitada

en: Go to the previous visited location
gl: Ir á anterior localización visitada

en: Go to the same location as in the extra pane
gl: Ir á mesma localización que a do no panel adicional

en: Granite
gl: Granito

en: Grapefruit
gl: Pomelo

en: Greater than or equal to
gl: Maior ou igual que

en: Green Weave
gl: Tecido verde

en: Group
gl: Grupo

en: Group:
gl: Grupo:

en: History
gl: Historial

en: Home Folder
gl: Cartafol persoal

en: Home icon visible on desktop
gl: Icona de directorio persoal visíbel no escritorio

en: ISO Speed Rating
gl: Taxa de velocidade ISO

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
gl: I_ncluír unha orde Eliminar que omita o Lixo

en: Ice
gl: Xeo

en: Icon
gl: Icona

en: Icon View
gl: Vista de iconas

en: If set to "after-current-tab", then new tabs are inserted after the current tab. If set to "end", then new tabs are appended to the end of the tab list.
gl: Se se define como «after-current-tab», entón as lapelas novas insírense despois da lapela actual. Se se define como «final», entón as lapelas novas inseriranse ao final da lista de lapelas.

en: If set to true, Caja will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
gl: Se se define como verdadeiro, Caja amosará só os cartafoles no panel lateral en árbore. No caso contrario, amosará tanto os cartafoles como os ficheiros.

en: If set to true, Caja will show desktop notifications.
gl: Se se define como verdadeiro, Caja amosará as notificacións do escritorio.

en: If set to true, file sizes are shown using IEC (base 1024) units with "KiB" style suffixes, instead of default with SI units.
gl: Se o define como verdadeiro, os tamaños de ficheiro amosaranse utilizando unidades IEC (base 1024) con sufixos estilo «KiB», no canto de amosalos coas unidades SI predeterminadas.

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
gl: Se se define como verdadeiro, a barra de localización será visíbel nas novas xanelas abertas.

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
gl: Se se define como verdadeiro, o panel lateral será visíbel nas novas xanelas abertas.

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
gl: Se se define como verdadeiro, a barra de estado será visíbel nas novas xanelas abertas.

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
gl: Se se define como verdadeiro, as barras de ferramentas serán visíbeis nas novas xanelas abertas.

en: If set to true, show file icons in list view.
gl: Se o estabelece a vrdadeiro amosa as iconas de ficheiro na vista de lista.

en: If set to true, then Caja browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
gl: Se se define como verdadeiro, as xanelas do navegador do Caja usarán sempre un campo de entrada textual para a barra de localización, no canto da barra de ruta.

en: If set to true, then Caja lets you edit and display file permissions in a more unix-like way, accessing some more esoteric options.
gl: Se se define como verdadeiro, Caja permitiralle editar e amosar os permisos de ficheiros nunha forma máis similar a UNIX e acceder a algunhas opcións máis esotéricas.

en: If set to true, then Caja shows folders prior to showing files in the icon and list views.
gl: Se se define como verdadeiro, Caja amosará os cartafoles antes dos ficheiros nas vistas de iconas e de lista.

en: If set to true, then Caja will ask for confirmation when you attempt to delete files, or empty the Trash.
gl: Se se define como verdadeiro, Caja pedirá a confirmación ao tentar eliminar ficheiros ou baleirar o lixo.

en: If set to true, then Caja will ask for confirmation when you attempt to move files to the Trash.
gl: Se se define como verdadeiro, Caja pedirá confirmación ao tentar mover ficheiros cara ao lixo.

en: If set to true, then Caja will automatically mount media such as user-visible hard disks and removable media on start-up and media insertion.
gl: Se se define como verdadeiro, Caja montará automaticamente os dispositivos como os discos ríxidos visíbeis para o usuario ou os dispositivos extraíbeis ao iniciar o sistema e cando se insira un dispositivo.

en: If set to true, then Caja will automatically open a folder when media is automounted. This only applies to media where no known x-content/* type was detected; for media where a known x-content type is detected, the user configurable action will be taken instead.
gl: Se se define como verdadeiro, Caja abrirá automaticamente un cartafol cando se desmonte o dispositivo. Isto só se aplica a dispositivos onde non se detectou ningún tipo x-content/* coñecido; nos dispositivo onde onde si se detecta o tipo x-content, aplicarase a acción configurábel do usuario.

en: If set to true, then Caja will exit when all windows are destroyed. This is the default setting. If set to false, it can be started without any window, so Caja can serve as a daemon to monitor media automount, or similar tasks.
gl: Se se define como verdadeiro, Caja pecharase cando todas as xanelas sexan destruídas. Este é o axuste prederminado. Se se define como falso, pode iniciar sen xanela, de xeito que Caja pode comportarse como un servizo para supervisar o montado automático da unidade, ou tarefas semellantes.

en: If set to true, then Caja will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
gl: Se se define como verdadeiro, Caja terá unha característica que lle permite eliminar un ficheiro in situ e inmediatamente en lugar de movelo ao lixo. Esta característica pode ser perigosa, así que úsea con precaución.

en: If set to true, then Caja will never prompt nor autorun/autostart programs when a medium is inserted.
gl: Se se define como verdadeiro, Caja nunca preguntará nin executará ou iniciará automaticamente ningún programa cando se insira un dispositivo.

en: If set to true, then Caja will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
gl: Se se define como verdadeiro, Caja usará o cartafol persoal do usuario como o escritorio. Se é falso, usará o «~/Desktop» como escritorio.

en: If set to true, then all Caja windows will be browser windows. This is how Nautilus used to behave before version 2.6, and some people prefer this behavior.
gl: Se se estabelece en verdadeiro, todas as xanelas de Caja serán as xanelas do navegador. Así é como se comportaba Nautilus antes da versión 2.6, e algunhas persoas prefiren este comportamento.

en: If set to true, then backup files are shown by default in the file manager. Backup files are backup files ending with a tilde (~).
gl: Se se estabelece a «verdadeiro», os ficheiros de copia de seguridade amósanse no xestor de ficheiros. Os ficheiros de copia de seguridade son os rematan cun til (~).

en: If set to true, then hidden files are shown by default in the file manager. Hidden files are either dotfiles or listed in the folder's .hidden file.
gl: Se se estabelece a «verdadeiro», os ficheiros agochados, por omisión amósanse no xestor de ficheiros. Os ficheiros agochados son os que comezan por punto ou os que están listados no ficheiro .hidden do cartafol

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
gl: Se se define, axusta as liñas se o texto se fai moi longo.

en: If this is set to true, an icon linking to the Network Servers view will be put on the desktop.
gl: Se se define como verdadeiro, colócase no escritorio unha icona de ligazón á vista de servidores de rede.

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
gl: Se se define como verdadeiro, colócase no escritorio unha icona de ligazón á localización do computador.

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
gl: Se se define como verdadeiro, colócase no escritorio unha icona de ligazón ao cartafol persoal.

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
gl: Se se define como verdadeiro, colócase no escritorio unha icona de ligazón ao lixo.

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
gl: Se se define como verdadeiro, colócanse no escritorio iconas de ligazón aos volumes montados.

en: If this preference is set, all columns in the compact view have the same width. Otherwise, the width of each column is determined seperately.
gl: Se se define esta preferencia, todas as columnas da vista compacta terán a mesma largura. En caso contrario, a largura de cada columna será determinada separadamente.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
gl: Se se define como verdadeiro, os ficheiros das xanelas novas ordénanse de forma inversa. Por exemplo, se se ordenan por nome en vez de ordenalos do «a» ao «z», ordenaranse do «z» ao «a»; se se ordenan por tamaño; en vez de modo crecente ordenaranse de modo decrecente.

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
gl: Se é verdadeiro, por omisión as iconas distribuiranse máis xuntas nas xanelas novas.

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [ctrl + tab] and [ctrl + shift + tab].
gl: Se é verdadeiro, activa a posibilidade de cambiar de lapela empregando  [Ctrl+Tab] e [Ctrl+Maiús+Tab].

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
gl: Se é verdadeiro, as etiquetas colocaranse á beira das iconas en vez de debaixo.

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
gl: Se elimina un elemento, pérdese permanentemente.

en: Illustration
gl: Ilustración

en: Image
gl: Imaxe

en: Image Type:
gl: Tipo de imaxe:

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
gl: Non se crean miniaturas para as imaxes por enriba deste tamaño (en bytes). O obxectivo deste axuste é evitar a creación de miniaturas para imaxes grandes que tardan moito tempo en cargarse ou que utilizan moita memoria.

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
gl: Para gañar espazo libre neste volume deberase baleirar o lixo. Todos os elementos do lixo no volume perderanse permanentemente.

en: Increase the view size
gl: Incrementar o tamaño da vista

en: Indigo
gl: Índigo

en: Information
gl: Información

en: It is now safe to remove the drive
gl: Agora é seguro retirar a unidade

en: Items moved to the trash may be recovered until the trash is emptied.
gl: Pode recuperar os elementos enviados ao lixo mentres non baleire o cesto do lixo.

en: Items:
gl: Elementos:

en: Justification
gl: Xustificación

en: Keep icons lined up on a grid
gl: Manter as iconas aliñadas nunha grella

en: Keep icons sorted by creation date in rows
gl: Manter as iconas ordenadas por data de modificación en filas

en: Keep icons sorted by disk usage in rows
gl: Manter as iconas ordenadas por tamaño en filas

en: Keep icons sorted by emblems in rows
gl: Manter as iconas ordenadas por emblemas en filas

en: Keep icons sorted by modification date in rows
gl: Manter as iconas ordenadas por data de modificación en filas

en: Keep icons sorted by name in rows
gl: Manter as iconas ordenadas por nome en filas

en: Keep icons sorted by reverse extension segments in rows
gl: Manter as iconas ordenadas por segmentos de extensión invertidos en filas

en: Keep icons sorted by reversed extension segments in rows
gl: Manter as iconas ordenadas por segmentos de extensión invertidos en filas

en: Keep icons sorted by size in rows
gl: Manter as iconas ordenadas por tamaño en filas

en: Keep icons sorted by trash time in rows
gl: Manter as iconas ordenadas en filas por hora na que se moveron ao lixo

en: Keep icons sorted by type in rows
gl: Manter as iconas ordenadas por tipo en filas

en: Keywords
gl: Palabras clave

en: Last changed:
gl: Último cambio:

en: Last modified:
gl: Última modificación:

en: Leaf
gl: Folla

en: Leave icons wherever they are dropped
gl: Deixar as iconas onde se solten

en: Lemon
gl: Limón

en: Less common media formats can be configured here
gl: Aquí poden configurarse os formatos de dispositivo menos comúns

en: Less than or equal to
gl: Menor ou igual que

en: Line wrap
gl: Axuste de liña

en: Link Creation Failed
gl: Produciuse un fallo ao crear a ligazón

en: Link _name:
gl: _Nome da ligazón:

en: Link target:
gl: Destino da ligazón:

en: Link to %s
gl: Ligazón para %s

en: List Columns
gl: Columnas da lista

en: List View
gl: Vista de lista

en: List files only
gl: Amosar só os ficheiros

en: List of extensions in disabled state.
gl: Lista de extensións desactivadas

en: List of possible captions on icons
gl: Lista das lendas posíbeis nas iconas

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Do Nothing" in the preference capplet. No prompt will be shown nor will any matching application be started on insertion of media matching these types.
gl: Lista dos tipos x-content/* para os que o usuario escolleu «Non facer nada» na miniaplicación de preferencias. Non se amosará ningunha pregunta nin se iniciará ningunha aplicación coincidente ao inserir dispositivos que coincidan con estes tipos.

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Open Folder" in the preferences capplet. A folder window will be opened on insertion of media matching these types.
gl: Lista dos tipos x-content/* para os que o usuario escolleu «Abrir cartafol» na miniaplicación de preferencias. Abrirase unha xanela de cartafol ao inserir dispositivos que coincidan con estes tipos.

en: List of x-content/* types for which the user have chosen to start an application in the preference capplet. The preferred application for the given type will be started on insertion on media matching these types.
gl: Lista dos tipos x-content/* para os que o usuario escolleu que se iniciase unha aplicación na miniaplicación de preferencias. A aplicación preferida para o tipo indicado será iniciado ao inserir dispositivos que coincidan con estes tipos.

en: List of x-content/* types set to "Do Nothing"
gl: Lista dos tipos x-content/* definidos para «Non facer nada»

en: List of x-content/* types set to "Open Folder"
gl: Lista dos tipos x-content/* definidos para «Abrir cartafol»

en: List of x-content/* types where the preferred application will be launched
gl: Lista dos tipos x-content/* para os que se abrirá a aplicación preferida

en: Loading...
gl: Cargando...

en: Local Files Only
gl: Só os ficheiros locais

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
gl: Localizar documentos e cartafoles neste computador por nome ou por contido

en: Location
gl: Localización

en: Location _Bar
gl: _Barra de localización

en: Location:
gl: Localización:

en: Lock the drive associated with the open folder
gl: Bloquear a unidade asociada co cartafol aberto

en: Lock the selected drive
gl: Bloquear a unidade seleccionada

en: MIME Type
gl: Tipo MIME

en: M_ove to
gl: M_over a

en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
gl[0]: C_rear ligazón
gl[1]: C_rear ligazóns

en: Make a _Link
gl: Facer unha _ligazón

en: Make a permanent connection to this server
gl: Crear unha conexión permanente con este servidor

en: Make the selected icon resizable
gl: Facer que a icona seleccionada sexa redimensionábel

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
gl[0]: Facendo ligazóns a %'d ficheiro
gl[1]: Facendo ligazóns a %'d ficheiros

en: Manage the desktop regardless of set preferences or environment (on new startup only)
gl: Xestiona o escritorio sen importar as preferencias ou o contorno (só nas novas iniciativas)

en: Mango
gl: Manga

en: Manila Paper
gl: Papel manila

en: Mark as _Trusted
gl: Marcar como _confiábel

en: Matches files that contains specified text.
gl: Coincide con ficheiros que conteñen o texto especificado.

en: Maximum image size for thumbnailing
gl: Tamaño máximo dunha imaxe para crear a miniatura

en: Media
gl: Medio

en: Merge
gl: Combinar

en: Merge Folder
gl: Combinar o cartafol

en: Merge _All
gl: Combinar t_odo

en: Merge folder "%s"?
gl: Combinar os cartafoles «%s»?

en: Merge with
gl: Combinar con

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
gl: A combinación pediralle a confirmación antes de substituír calquera ficheiro no cartafol que estea en conflito cos ficheiros que se estean a copiar.

en: Metering Mode
gl: Modo de medición

en: Mo_ve to Trash
gl: Mov_er ao lixo

en: Modification Time
gl: Momento de modificación

en: Modified:
gl: Modificado:

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
gl: Lun, 00 de out de 0000 ás 00:00

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
gl: Lun, 00 de out de 0000 ás 00:00:00

en: Moss Ridge
gl: Lique raxado

en: Mount and open %s
gl: Montar e abrir %s

en: Mount the selected volume
gl: Monta o volume seleccionado

en: Mount the volume associated with the open folder
gl: Montar o volume asociado coa apertura do cartafol

en: Mount the volume associated with this folder
gl: Monta o volume asociado a este cartafol

en: Mouse button to activate the "Back" command in browser window
gl: Botón do rato que activa a orde «Anterior» na xanela  de navegación

en: Mouse button to activate the "Forward" command in browser window
gl: Botón do rato que activa a orde «Seguinte» na xanela de navegador web

en: Move %d items back to '%s'
gl: Mover %d elementos de volta a «%s»

en: Move %d items back to trash
gl: Mover %d elementos de volta ao lixo

en: Move %d items to '%s'
gl: Mover %d elementos a «%s»

en: Move %d items to trash
gl: Mover %d elementos ao lixo

en: Move '%s' back to '%s'
gl: Mover «%s» de volta a «%s»

en: Move '%s' back to trash
gl: Mover «%s» de volta ao lixo

en: Move '%s' to '%s'
gl: Mover «%s» a «%s»

en: Move '%s' to trash
gl: Mover «%s» ao lixo

en: Move Dow_n
gl: Mover a_baixo

en: Move Tab _Left
gl: Mover a lapela cara á _esquerda

en: Move Tab _Right
gl: Mover a lapela cara á _dereita

en: Move _Up
gl: Mover _Arriba

en: Move current tab to left
gl: Move a lapela actual cara á esquerda

en: Move current tab to right
gl: Move a lapela actual cara á dereita

en: Move each selected item to the Trash
gl: Mover cada elemento seleccionado ao lixo

en: Move focus to the other pane in a split view window
gl: Mover o foco a outro panel e dividir a vista da xanela

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
gl: Move ou copia os anteriormente ficheiros seleccionados co unha orde de Cortar ou Copiar

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
gl: Move ou copia os ficheiros seleccionados anteriormente pola orde Cortar ou Copiar nun cartafol seleccionado

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
gl: Move ou copia os ficheiros seleccionados anteriormente pola orde Cortar ou Copiar neste cartafol

en: Move the current selection to the desktop
gl: Mover a selección actual ao escritorio

en: Move the current selection to the home folder
gl: Mover a selección actual ao cartafol persoal

en: Move the current selection to the other pane in the window
gl: Mover a selección actual a outro panel na xanlea

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
gl: Mover o cartafol aberto fóra do lixo a «%s»

en: Move the open folder to the Trash
gl: Mover o cartafol aberto ao lixo

en: Move the selected file out of the trash | Move the selected files out of the trash
gl[0]: Mover o ficheiro seleccionado fóra do lixo
gl[1]: Mover os ficheiros seleccionados fóra do lixo

en: Move the selected file out of the trash to "%s" | Move the selected files out of the trash to "%s"
gl[0]: Mover o ficheiro seleccionado fóra do lixo cara a «%s»
gl[1]: Mover os ficheiros seleccionados fóra do lixo cara a «%s»

en: Move the selected folder out of the trash | Move the selected folders out of the trash
gl[0]: Mover o cartafol seleccionado fóra do lixo
gl[1]: Mover os cartafoles seleccionados fóra do lixo

en: Move the selected folder out of the trash to "%s" | Move the selected folders out of the trash to "%s"
gl[0]: Mover o cartafol seleccionado dende o lixo cara a «%s»
gl[1]: Mover os cartafoles seleccionados dende o lixo cara a «%s»

en: Move the selected item out of the trash | Move the selected items out of the trash
gl[0]: Mover o ficheiro seleccionado fóra do lixo
gl[1]: Mover os ficheiros seleccionados fóra do lixo

en: Move the selected item out of the trash to "%s" | Move the selected items out of the trash to "%s"
gl[0]: Mover o elemento seleccionado fóra do lixo cara a «%s»
gl[1]: Mover os elementos seleccionados fóra do lixo cara a «%s»

en: Move this folder to the Trash
gl: Move este cartafol ao lixo

en: Move to _Trash
gl: Mover ao _lixo

en: Moving "%B" to "%B"
gl: Movendo «%B» a «%B»

en: Moving %'d file (in "%B") to "%B" | Moving %'d files (in "%B") to "%B"
gl[0]: Movendo %'d ficheiro (de «%B») cara a «%B»
gl[1]: Movendo %'d ficheiros (de «%B») cara a «%B»

en: Moving %'d file to "%B" | Moving %'d files to "%B"
gl[0]: Movendo %'d ficheiro para «%B»
gl[1]: Movendo %'d ficheiros para «%B»

en: Moving Files
gl: Movendo ficheiros

en: Moving files to trash
gl: Movendo os ficheiros ao lixo

en: Mud
gl: Lama

en: Music
gl: Música

en: Name
gl: Nome

en: Network
gl: Rede

en: Network Servers
gl: Servidores de rede

en: Network Servers icon visible on the desktop
gl: Icona de servidores de rede visíbel no escritorio

en: Network servers icon name
gl: Nome de icona de servidores de rede

en: Never
gl: Nunca

en: Never prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
gl: Non preguntar nunca ou executar/iniciar automaticamente ningún programa ao inserir dispositivos

en: New _Tab
gl: Nova _lapela

en: New _Window
gl: Nova _xanela

en: No applications found
gl: Non se atopou ningunha aplicación

en: No applications selected
gl: Non se seleccionou ningunha aplicación

en: No bookmarks defined
gl: Non hai ningún marcador definido

en: No other actions are available to view this file. If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
gl: Non hai outras accións dispoñíbeis para ver este ficheiro. Se copia este ficheiro no seu computador posibelmente poida abrilo.

en: No other applications are available to view this file. If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
gl: Non hai outras aplicacións dispoñíbeis para ver este ficheiro. Se copia este ficheiro no seu computador posibelmente poida abrilo.

en: No templates installed
gl: Non hai ningún modelo seleccionado

en: None
gl: Ningún

en: None of the files could be added as emblems.
gl: Ningún do ficheiros pode ser engadido como emblemas.

en: Normal Si_ze
gl: Tamaño no_rmal

en: Not a launchable item
gl: Non é un elemento executábel

en: Not allowed to set group
gl: Non se lle permite definir un grupo

en: Not allowed to set owner
gl: Non se lle permite definir un propietario

en: Not allowed to set permissions
gl: Non se lle permite definir os permisos

en: Notes
gl: Notas

en: Numbers
gl: Números

en: Ocean Strips
gl: Liñas do océano

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
gl: 00 de out de 0000 ás 00:00

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
gl: 00 de out de 0000, 00:00

en: Octal Permissions
gl: Permisos en octal

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
gl: Só crea xanelas para as URIs explicitamente especificadas.

en: Only show folders in the tree side pane
gl: Amosar só os cartafoles da árbore do panel lateral

en: Onyx
gl: Ónix

en: Open %s
gl: Abrir %s

en: Open %s and other "%s" files with:
gl: Abrir %s e outros ficheiros «%s» con:

en: Open %s and other %s document with:
gl: Abrir %s e outro documento %s con:

en: Open %s with:
gl: Abrir %s con:

en: Open Failed, would you like to choose another action?
gl: Produciuse un fallo ao abrir, desexa seleccionar outra acción?

en: Open Failed, would you like to choose another application?
gl: Produciuse un fallo ao abrir, quere seleccionar outra aplicación?

en: Open File and Close window
gl: Abrir ficheiro e pechar xanela

en: Open Folder
gl: Abrir o cartafol

en: Open Folder W_indow
gl: Abr_ir a xanela de cartafol

en: Open Location
gl: Abrir localización

en: Open URIs in tabs.
gl: Abrir os URI en lapelas.

en: Open Wit_h
gl: Abrir _con

en: Open With
gl: Abrir con

en: Open With %s
gl: Abrir con %s

en: Open With Other _Application...
gl: Abrir con outra _aplicación...

en: Open _Location...
gl: Abrir _localización...

en: Open _Parent
gl: Abrir _pai

en: Open a browser window.
gl: Abrir unha xanela de exploración.

en: Open a folder window for the displayed location
gl: Abrir a xanela de cartafol para a localización amosada

en: Open all "%s" files with:
gl: Abrir todos os ficheiros «%s» con:

en: Open all %s documents with:
gl: Abrir todos os documentos %s con:

en: Open all files of type "%s" with:
gl: Abrir os ficheiros do tipo «%s» con:

en: Open an extra folder view side-by-side
gl: Abre unha vista adicional de cartafoles unha á beira da outra

en: Open another Caja window for the displayed location
gl: Abrir outra xanela de Caja para a localización amosada

en: Open another tab for the displayed location
gl: Abrir outra lapela para a localización amosada

en: Open each _folder in its own window
gl: Abrir cada _cartafol na súa propia xanela

en: Open each selected item in a folder window
gl: Abrir cada un dos elementos seleccionados nunha xanela de cartafol

en: Open each selected item in a navigation window
gl: Abre cada un dos elementos seleccionados nunha xanela de navegación

en: Open each selected item in a new tab
gl: Abrir cada elemento seleccionado nunha nova lapela

en: Open in %'d New _Tab | Open in %'d New _Tabs
gl[0]: Abrir en %'d nova _lapela
gl[1]: Abrir en %'d novas _lapelas

en: Open in %'d New _Window | Open in %'d New _Windows
gl[0]: Abrir en %'d nova _xanela
gl[1]: Abrir en %'d novas _xanelas

en: Open in Navigation Window
gl: Abrir na xanela de navegación

en: Open in New _Tab
gl: Abrir nunha nova _lapela

en: Open in New _Window
gl: Abrir nunha _xanela nova

en: Open in _Folder Window
gl: Abrir nunha xanela de _cartafol

en: Open parent location
gl: Abrir a localización superior

en: Open parent location for the selected item
gl: Abrir a localización superior do elemento seleccionado

en: Open the contents of the File System
gl: Abrir os contidos do sistema de ficheiros

en: Open the contents of your desktop in a folder
gl: Abrir os contidos do seu escritorio nun cartafol

en: Open the parent folder
gl: Abre o cartafol pai

en: Open the selected item in this window
gl: Abrir o elemento seleccionado nesta xanela

en: Open the trash
gl: Abrir o lixo

en: Open this folder in a folder window
gl: Abre este cartafol nunha xanela de cartafol

en: Open this folder in a navigation window
gl: Abre este ficheiro nunha xanela de navegación

en: Open this folder in a new tab
gl: Abre este cartafol nunha lapela nova

en: Open with other Application...
gl: Abrir con outra aplicación...

en: Open your personal folder
gl: Abrir o seu cartafol persoal

en: Open your personal templates folder
gl: Abre o seu cartafol persoal de modelos

en: Open your personal trash folder
gl: Abre o seu cartafol persoal de lixo

en: Opening "%s".
gl: Abrindo «%s».

en: Opening %d item. | Opening %d items.
gl[0]: Abrindo %d elemento.
gl[1]: Abrindo %d elementos.

en: Orange
gl: Laranxa

en: Original Location
gl: Localización orixinal

en: Original file
gl: Ficheiro orixinal

en: Original folder
gl: Cartafol orixinal

en: Original location of file before moved to the Trash
gl: Localización orixinal do ficheiro antes de que fora movida ao Lixo

en: Other Type...
gl: Outro tipo...

en: Other _Application...
gl: Outra _aplicación...

en: Others
gl: Outros

en: Others:
gl: Outros:

en: Owner
gl: Propietario

en: Owner:
gl: Propietario:

en: Pale Blue
gl: Azul pálido

en: Password:
gl: Constrasinal:

en: Paste the text stored on the clipboard
gl: Pega o texto almacenado no portapapeis

en: Patterns:
gl: Patróns:

en: Pause
gl: Pausa

en: Perform a quick set of self-check tests.
gl: Levar a cabo un conxunto conxunto rápido de verificacións de proba.

en: Perform or update the search
gl: Levar a cabo ou actualizar a búsqueda

en: Permissions
gl: Permisos

en: Picture
gl: Imaxe

en: Places
gl: Lugares

en: Please check the spelling and try again.
gl: Comprobe se o escribiu ben e ténteo de novo.

en: Please choose a different emblem name.
gl: Seleccione un nome de emblema diferente.

en: Please drag just one image to set a custom icon.
gl: Arrastre só unha imaxe para estabelecer unha icona personalizada.

en: Please verify your user details.
gl: Comprobe os seus detalles de usuario

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
gl: Os valores posíbeis son «único» para iniciar os ficheiros con só unha pulsación ou «dobre» para inicialos cunha dobre pulsación.

en: Prefere_nces
gl: Pre_ferencias

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
gl: Prepara os ficheiros seleccionados para copiarse coa orde Pegar

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
gl: Prepara os ficheiros seleccionados para moverse coa orde Pegar

en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
gl: Prepara este cartafol para ser copiado coa orde Pegar

en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
gl: Prepara este cartafol para ser movido coa orde Pegar

en: Preparing
gl: Preparando

en: Preparing to Move to "%B"
gl: Preparándose para mover a «%B»

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
gl[0]: Preparándose para copiar %'d ficheiro (%S)
gl[1]: Preparándose para copiar %'d ficheiros (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
gl[0]: Preparándose para eliminar %'d ficheiro (%S)
gl[1]: Preparándose para eliminar %'d ficheiros (%S)

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
gl[0]: Preparándose para mover %'d ficheiro
gl[1]: Preparándose para mover %'d ficheiros

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
gl[0]: Preparándose para mover %'d ficheiro (%S)
gl[1]: Preparándose para mover %'d ficheiros (%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
gl[0]: Preparándose para mover %'d ficheiro ao lixo
gl[1]: Preparándose para mover %'d ficheiros ao lixo

en: Presentation
gl: Presentación

en: Prevent repositioning icons
gl: Evitar o reposicionamento das iconas

en: Preview
gl: Vista previa

en: Preview _sound files:
gl: Escoita previa dos ficheiros de _son:

en: Process completed
gl: Proceso completado

en: Properties
gl: Propiedades

en: Public FTP
gl: FTP público

en: Purple Marble
gl: Mármore púrpura

en: Put labels beside icons
gl: Pór as etiquetas á beira das iconas

en: Queue
gl: Cola

en: Quit Caja.
gl: Saír de Caja.

en: Rating
gl: Puntuación

en: Re_name
gl: Re_nomear

en: Re_versed Order
gl: Orde in_verso

en: Read and write
gl: Ler e escribir

en: Read-only
gl: Só lectura

en: Redo
gl: Refacer

en: Redo change group of %d item | Redo change group of %d items
gl[0]: Refacer o cambio de grupo de %d elemento
gl[1]: Refacer o cambio de grupo de %d elementos

en: Redo change owner of %d item | Redo change owner of %d items
gl[0]: Refacer o cambio de propietario de %d elemento
gl[1]: Refacer o cambio de propietario de %d elementos

en: Redo change permissions of %d item | Redo change permissions of %d items
gl[0]: Refacer o cambio de permisos de %d elemento
gl[1]: Refacer o cambio de permisos de %d elementos

en: Redo recursive change permissions of %d item | Redo recursive change permissions of %d items
gl[0]: Refacer o cambio recursivo de permisos de %d elemento
gl[1]: Refacer o cambio recursivo de permisos de %d elementos

en: Redo the last undone action
gl: Refacer a última acción desfeita

en: Reload
gl: Recargar

en: Reload the current location
gl: Recargar a localización actual

en: Remember this password
gl: Lembrar este contrasinal

en: Remove
gl: Retirar

en: Remove this criterion from the search
gl: Eliminar este criterio da búsqueda

en: Rename
gl: Renomear

en: Rename '%s' as '%s'
gl: Renomear «%s» a «%s»

en: Rename Emblem
gl: Renomear emblema

en: Rename selected item
gl: Renomea o elemento seleccionado

en: Rename...
gl: Renomear...

en: Renaming "%s" to "%s".
gl: Renomeando «%s» a «%s».

en: Replace
gl: Substituír

en: Replace _All
gl: Substituír _todo

en: Replace file "%s"?
gl: Substituír por «%s»?

en: Replace folder "%s"?
gl: Substituír o cartafol «%s»?

en: Replace with
gl: Substituír con

en: Replacing it will overwrite its content.
gl: Ao substituílo sobrescribirase o seu contido.

en: Replacing it will remove all files in the folder.
gl: Ao substituílo eliminaranse todos os ficheiros no cartafol.

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
gl: Iconas de reposición para que se axusten mellor na xanela e evitar superposición

en: Reset
gl: Reiniciar

en: Reset View to _Defaults
gl: Reiniciar a vista ao _predeterminado

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
gl: Reinicio é unha imaxe especial que non pode ser eliminada.

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
gl: Reiniciar a orde e nivel de zoom para coincidir coas preferencias desta vista

en: Resize Icon...
gl: Redimensionar icona...

en: Restore %d items from trash
gl: Restaurar %d elementos dende o lixo

en: Restore '%s' from trash
gl: Restaurar «%s» dende o lixo

en: Restore '%s' to '%s'
gl: Restaurar «%s» a «%s»

en: Restore Icon's Original Si_ze
gl: Restaurar o tamaño orixinal das iconas

en: Restore Icons' Original Si_zes
gl: Restaurar os tamaños ori_xinais das iconas

en: Restore Selected Items
gl: Restaurar os elementos seleccionados

en: Restore each selected icon to its original size
gl: Restaurar cada un dos elementos seleccionados ao seu tamaño orixinal

en: Restore group of '%s' to '%s'
gl: Restaurar o grupo de «%s» a «%s»

en: Restore original permissions of '%s'
gl: Restaurar os permisos orixinais de «%s»

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
gl: Restaurar os permisos orixinais dos elementos en «%s»

en: Restore owner of '%s' to '%s'
gl: Restaurar o propietario de «%s» a «%s»

en: Restore selected items to their original position
gl: Restaurar cada un dos elementos seleccionados á súa posición orixinal

en: Resume
gl: Continuar

en: Reverse sort order in new windows
gl: Inverter a orde de colocación nas novas xanelas

en: Ridged Paper
gl: Papel ondulado

en: Rough Paper
gl: Papel engurrado

en: Ruby
gl: Rubí

en: Run "%s" on any selected items
gl: Executar «%s» en calquera dos elementos seleccionados

en: Run in _Terminal
gl: Executar no _Terminal

en: Run or manage scripts from %s
gl: Executar ou xestionar os scripts dende %s

en: SELinux Context
gl: Contexto SELinux

en: SELinux context:
gl: Contexto SELinux:

en: S_how Search
gl: Am_osar a busca

en: S_kip All
gl: Omi_tir todo

en: S_witch to Other Pane
gl: Ca_mbiar a outro panel

en: Sa_me Location as Other Pane
gl: Me_sma localización que o outro panel

en: Sa_ve Search
gl: Gar_dar búsqueda

en: Sa_ve Search As...
gl: Gar_dar búsqueda como...

en: Safely remove the drive associated with the open folder
gl: Extraer de modo seguro a unidade asociada co cartafol aberto

en: Safely remove the selected drive
gl: Extrae de forma segura a unidade seleccionada

en: Save Search as
gl: Gardar busca como

en: Save the current search as a file
gl: Garda a búsqueda actual como un ficheiro

en: Save the edited search
gl: Gardar a búsqueda editada

en: Saved search
gl: Busca gardada

en: Sea Foam
gl: Escuma de mar

en: Search
gl: Buscar

en: Search Folder
gl: Cartafol de búsqueda

en: Search _name:
gl: _Nome da busca:

en: Search documents and folders by name
gl: Buscar documentos e cartafoles polo seu nome

en: Search for "%s"
gl: Buscar por «%s»

en: Search results
gl: Resultados dunha procura

en: Search:
gl: Buscar:

en: Secure WebDAV (HTTPS)
gl: WebDAV seguro (HTTPS)

en: Select All
gl: Seleccionar todo

en: Select Custom Icon
gl: Seleccionar a icona personalizada

en: Select Folder to Save Search In
gl: Seleccione o cartafol no cal gardar a busca

en: Select I_tems Matching...
gl: Seleccionar os elemen_tos coincidentes...

en: Select Items Matching
gl: Seleccionar os elementos coincidentes

en: Select _All
gl: Seleccionar _todo

en: Select a Category:
gl: Seleccione unha categoría:

en: Select a Color to Add
gl: Seleccione unha cor a engadir

en: Select a new name for the _destination
gl: Escoller un novo nome para o _destino

en: Select all and only the items that are not currently selected
gl: Seleccionar todos e só os elementos que non están seleccionados actualmente

en: Select all items in this window
gl: Seleccionar todos os elementos nesta xanela

en: Select all the text in a text field
gl: Seleccionar todo o texto nun campo de texto

en: Select an Application
gl: Seleccione unha aplicación

en: Select an Image File for the New Emblem
gl: Seleccione un ficheiro de imaxe para o novo emblema

en: Select an Image File to Add as a Pattern
gl: Seleccione unha imaxe para engadir como un patrón

en: Select an application to open %s and other files of type "%s"
gl: Seleccione unha aplicación a abrir %s e outro ficheiro do tipo «%s»

en: Select an application to view its description.
gl: Seleccionar unha aplicación para ver a súa descrición.

en: Select folder to search in
gl: Seleccione o cartafol no que seleccionar

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
gl: Selecciona como hai que abrir «%s» e indica se se debe realizar esta acción nun futuro para outro dispositivo de tipo «%s».

en: Select items in this window matching a given pattern
gl: Seleccionar os elementos nesta xanela que coincidan con un patrón proporcionado

en: Select specified URI in parent folder.
gl: Seleccione o URI especificado no cartafol pai.

en: Select the columns visible in this folder
gl: Seleccione as columnas visíbeis neste cartafol

en: Select type
gl: Seleccionar tipo

en: Selection Bound
gl: Límite da selección

en: Server Details
gl: Detalles do servidor

en: Session management options:
gl: Amosar as opcións da xestión de sesión:

en: Set _user ID
gl: Estabelecer ID do _usuario

en: Set as _Background
gl: Configurar como _fondo

en: Set as background for _all folders
gl: Estabelecer como fondo para _todos os cartafoles

en: Set as background for _this folder
gl: Estabelecer como fondo para _este cartafol

en: Set gro_up ID
gl: Estabelecer o ID do gr_upo

en: Set group of '%s' to '%s'
gl: Estabelecer o grupo de «%s» a «%s»

en: Set owner of '%s' to '%s'
gl: Estabelecer o propietario de «%s» a «%s»

en: Set permissions of '%s'
gl: Estabelecer os permisos de «%s»

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
gl: Estabelecer os permisos dos elementos en «%s»

en: Set the zoom level of the current view
gl: Estabelecer o nivel de zoom da vista actual

en: Setting permissions
gl: Axustar os permisos

en: Shale
gl: Xisto

en: Share:
gl: Compartir:

en: Show Bac_kup Files
gl: Amosar os ficheiros de copias de se_guridade

en: Show Emblems
gl: Mostar emblemas

en: Show History
gl: Amosar historial

en: Show Information
gl: Amosar información

en: Show Notes
gl: Amosar notas

en: Show Places
gl: Amosar lugares

en: Show Tree
gl: Amosar o árbore

en: Show _Hidden Files
gl: Amosar ficheiros _agachados

en: Show _only folders
gl: Amor _só  os cartafoles

en: Show _thumbnails:
gl: Amosar _miniaturas:

en: Show a list of your personal bookmarks
gl: Amosar unha lista dos seus marcadores persoais

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
gl: Amosa unha xanela que lle permite estabelecer o seu patrón ou cor de fondo de escritorio

en: Show advanced permissions in the file property dialog
gl: Amosar os permisos avanzados na caixa de diálogo de propiedades do ficheiro

en: Show backup files
gl: Amosar os ficheiros de copias de seguridade

en: Show folders first in windows
gl: Amosar primeiro os cartafoles nas xanelas

en: Show hidden files
gl: Amosar os ficheiros agachados

en: Show location bar in new windows
gl: Amosar a barra de localización nas novas xanelas

en: Show more _details
gl: Amosar máis _detalles

en: Show mounted volumes on the desktop
gl: Amosar os volumes montados no escritorio

en: Show search
gl: Amosar a busca

en: Show session management options
gl: Amosar as opcións da xestión de sesións

en: Show side pane in new windows
gl: Amosar o panel lateral nas novas xanelas

en: Show status bar in new windows
gl: Amosar a barra de estado nas novas xanelas

en: Show te_xt in icons:
gl: Amosar te_xto nas iconas:

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
gl: Amosa o cartafol que contén os scripts que aparecen neste menú

en: Show the package installer for unknown MIME types
gl: Amosar o instalador de paquetes para os tipos MIME descoñecidos

en: Show the version of the program.
gl: Amosar a versión do programa.

en: Show toolbar in new windows
gl: Amosar a barra de ferramentas nas novas xanelas

en: Side pane view
gl: Vista do panel lateral

en: Silver
gl: Prata

en: Size
gl: Tamaño

en: Size on Disk
gl: Tamaño no disco

en: Size on Disk:
gl: Tamaño no disco:

en: Size:
gl: Tamaño:

en: Sky
gl: Ceo

en: Sky Ridge
gl: Liñas cian

en: Slashes are not allowed in filenames
gl: Os nomes de ficheiro non poden levar barras

en: Snow Ridge
gl: Liñas branco nevado

en: Some of the files could not be added as emblems.
gl: Algún dos ficheiros non puideron ser engadidos como emblemas.

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
gl: «%s» non é un ficheiro de imaxe usábel.

en: Sorry, but emblem %s could not be deleted.
gl: Non é posíbel eliminar o emblema %s.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
gl: As palabras clave dos emblemas só poden conter letras, espazos e números.

en: Sorry, but pattern %s could not be deleted.
gl: Non é posíbel eliminar o patrón %s.

en: Sorry, but the pattern %s could not be installed.
gl: Non foi posíbel instalar o patrón %s.

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
gl: Xa existe un emblema denominado «%s».

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
gl: Vostede non pode executar ordes dende un lugar remoto.

en: Sorry, but you cannot replace the reset image.
gl: Vostede non pode reemprazar a imaxe de reinicio.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
gl: Ten que especificar unha palabra clave non baleira para o novo emblema.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
gl: Debe especificar un nome non baleiro para a nova cor.

en: Sorry, but you must specify an unused color name for the new color.
gl: Debe especificar un nome de cor non especificado para a nova cor.

en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
gl: Non foi posíbel cambiar o grupo de «%s»: %s

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
gl: Non foi posíbel cambiar o propietario de «%s»: %s

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
gl: Non foi posíbel cambiar os permisos de «%s»: %s

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
gl: Non é posíbel amosar todos os contidos de «%s»: %s

en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
gl: Non foi posíbel renomear «%s» a «%s»: %s

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
gl: Non é posíbel gardar o nome do emblema personalizado.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
gl: Non é posíbel gardar o emblema personalizado.

en: Sort _folders before files
gl: Ordenar _cartafoles antes dos ficheiros

en: Special flags:
gl: Bandeiras especiais:

en: Specified group '%s' doesn't exist
gl: O grupo especificado «%s» non existe

en: Specified owner '%s' doesn't exist
gl: O propietario especificado «%s» non existe

en: Specify a location to open
gl: Especifique unha localización para abrir

en: Specify file containing saved configuration
gl: Especifique o ficheiro que contén a configuración gardada

en: Specify session management ID
gl: Especifique o ID de xestión de sesión

en: Speed tradeoff for when to preview a sound file when mousing over a files icon. If set to "always" then always plays the sound, even if the file is on a remote server. If set to "local-only" then only plays previews on local file systems. If set to "never" then it never previews sound.
gl: Balance de velocidade na escoita previa do contido dun ficheiro de son ao pasar por riba da icona o punteiro do rato. Se se define como «sempre», reproduce a escoita previa, aínda que o cartafol se atope nun servidor remoto. Se se define como «so-local», só reproduce a escoita previa para os sistemas de ficheiros locais. Se se define como «nunca» non reproducirá nunca a escoita previa do son.

en: Speed tradeoff for when to show a preview of text file contents in the file's icon. If set to "always" then always show previews, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show previews for local file systems. If set to "never" then never bother to read preview data.
gl: Balance de velocidade ao amosar a vista previa do contido dun ficheiro de texto na icona do ficheiro. Se se define como «sempre», amosa sempre a vista previa, aínda que o cartafol se atope nun servidor remoto. Se se define como «só-local», só amosa a vista previa para os sistemas de ficheiros locais. Se se define como «nunca» non amosará nunca a vista previa da lectura dos datos.

en: Speed tradeoff for when to show an image file as a thumbnail. If set to "always" then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show thumbnails for local file systems. If set to "never" then never bother to thumbnail images, just use a generic icon.
gl: Balance de velocidade ao amosar un ficheiro de imaxe como unha miniatura. Se se define como «sempre», crea sempre a miniatura, aínda que o cartafol se encontre nun servidor remoto. Se se define como «só-local», crea miniaturas só para os sistemas de ficheiros locais. Se se define como «nunca», nunca crea miniaturas; só se usa unha icona xenérica.

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to "always" then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show counts for local file systems. If set to "never" then never bother to compute item counts.
gl: Balance de velocidade ao amosar a cantidade de elementos nun cartafol. Se se define como «sempre», amosa sempre o cálculo de elementos, aínda que o cartafol se atope nun servidor remoto. Se se define como «só-local», só amosa cálculos para os sistemas de ficheiros locais. Se se define como «nunca» nunca realizará cálculos de elementos.

en: Spreadsheet
gl: Folla de cálculo

en: St_atusbar
gl: B_arra de estado

en: Start the drive associated with the open folder
gl: Iniciar a unidade asociada co cartafol aberto

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
gl: Iniciar o dispositivo multidisco asociado coa apertura do cartafol

en: Start the selected drive
gl: Iniciar a unidade seleccionada

en: Start the selected multi-disk drive
gl: Inicia a unidade multidisco seleccionada

en: Start the selected volume
gl: Iniciar o volume seleccionado

en: Start the volume associated with the open folder
gl: Iniciar o volume asociado coa apertura do cartafol

en: Start the volume associated with this folder
gl: Inicia o volume asociado a este cartafol

en: Starting %s
gl: Iniciando %s

en: Stop loading the current location
gl: Deter a carga da localización actual

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
gl: Deter a unidade multidisco asociada co cartafol aberto

en: Stop the selected drive
gl: Deter a unidade seleccionada

en: Stop the selected multi-disk drive
gl: Deten a unidade multidisco seleccionada

en: Stop the selected volume
gl: Deter o volume seleccionado

en: Stop the volume associated with the open folder
gl: Deter o volume asociado coa apertura do cartafol

en: Stop the volume associated with this folder
gl: Detén o volume asociado a este cartafol

en: Stucco
gl: Estuco

en: Switch tabs with [ctrl] + [tab]
gl: Cambiar de lapela con [Ctrl]+[Tab]

en: Symbolic links only supported for local files
gl: As ligazóns simbólicas só están admitidas para os ficheiros locais

en: T_emplates
gl: _Modelos

en: Tags
gl: Etiquetas

en: Tags separated by spaces. Matches files that contains ALL specified tags.
gl: Etiquetas separadas por espazos. Coincide con ficheiros que conteñen TODAS as etiquetas especificadas.

en: Tangerine
gl: Mandarina

en: Terracotta
gl: Terracota

en: Text
gl: Texto

en: Text Ellipsis Limit
gl: Límite de elisión de texto

en: Text File
gl: Ficheiro de texto

en: Text view:
gl: Vista de texto:

en: The %'d selected item will be copied if you select the Paste command | The %'d selected items will be copied if you select the Paste command
gl[0]: O %'d elemento  seleccionado copiarase se selecciona a orde «Pegar»
gl[1]: Os %'d elementos  seleccionados copiaranse se selecciona a orde «Pegar»

en: The %'d selected item will be moved if you select the Paste command | The %'d selected items will be moved if you select the Paste command
gl[0]: O %'d elemento  seleccionado moverase se selecciona a orde «Pegar»
gl[1]: Os %'d elementos  seleccionados moveranse se selecciona a orde «Pegar»

en: The Link "%s" is Broken.
gl: A ligazón «%s» está rota.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
gl: A ligazón «%s» está quebrada. Desexa movela ao lixo?

en: The SELinux security context of the file.
gl: O contexto de seguridade SELinux do ficheiro.

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
gl: O aliñamento das liñas no texto da etiqueta en relación unhas coas outras. Isto NON afecta ao aliñamento da etiqueta dentro da súa asignación. Vexa para isto: GtkMisc::xalign.

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted. If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
gl: O lanzador da aplicación «%s» non foi marcado como confiábel. Se non coñece o orixe deste ficheiro, lanzalo pode ser perigoso.

en: The color cannot be installed.
gl: Non é posíbel instalar a cor.

en: The compact view encountered an error while starting up.
gl: A vista compacta atopou un erro ao iniciarse.

en: The compact view encountered an error.
gl: A vista compacta atopou un erro.

en: The current position of the insertion cursor in chars.
gl: A posición actual do cursor de inserción en caracteres.

en: The date the file was accessed.
gl: A data na que se accedeu ao ficheiro.

en: The date the file was created.
gl: Data na que se creou o ficheiro.

en: The date the file was modified.
gl: A data na que se modificou o ficheiro.

en: The default action cannot open "%s" because it cannot access files at "%s" locations.
gl: A acción predeterminada non pode abrir «%s» xa que non pode acceder aos ficheiros nas localizacións «%s».

en: The default size of an icon for a thumbnail in the icon view.
gl: O tamaño predeterminado dunha icona para unha miniatura na vista de iconas.

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are "name", "size", "type", "mtime", and "emblems".
gl: A ordenación predeterminada dos elementos na vista de iconas. Os valores posíbeis son «name», «size», «type» «mtime» e «emblems».

en: The default width of the side pane in new windows.
gl: A largura predeterminada do panel lateral nas xanelas novas.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
gl: A vista do escritorio atopou un erro ao iniciarse.

en: The desktop view encountered an error.
gl: A vista do escritorio atopou un erro.

en: The destination folder is inside the source folder.
gl: O cartafol de destino está dentro do cartafol de orixe.

en: The destination is not a folder.
gl: O destino non é un cartafol.

en: The destination is read-only.
gl: O destino é só de lectura.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
gl: O ficheiro arrastrado non semella ser unha imaxe válida.

en: The emblem cannot be added.
gl: Non é posíbel engadir o emblema.

en: The emblem cannot be installed.
gl: Non é posíbel instalar o emblema.

en: The emblems do not appear to be valid images.
gl: Os emblemas non semellan ser imaxes válidas.

en: The empty view encountered an error.
gl: A vista baleira atopou un erro.

en: The extension of the file.
gl: A extensión do ficheiro.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
gl: O ficheiro «%B» Non é posíbel manipular porque vostede non ten os permisos para lelo.

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
gl: Non é posíbel mover o ficheiro «%B» ao lixo.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
gl: O ficheiro «%s» non semella ser unha imaxe válida.

en: The file is not an image.
gl: O ficheiro non é unha imaxe.

en: The file is of an unknown type
gl: O ficheiro é dun tipo descoñecido

en: The file that you dropped is not an image.
gl: O ficheiro que soltou non é unha imaxe.

en: The file that you dropped is not local.
gl: O ficheiro que arrastrou non é local.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
gl: Non é posíbel copiar o cartafol «%B» porque vostede non ten os permisos para crealo no destino.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
gl: Non é posíbel copiar o cartafol «%B» porque vostede non ten os permisos para lelos.

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
gl: Non é posíbel eliminar o cartafol «%B» porque vostede non ten os permisos para lelo.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
gl: Non é posíbel xestionar o cartafol «%B» porque vostede non ten os permisos para lelo.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
gl: Non foi posíbel abrir o cartafol«%s» en «%s».

en: The folder contents could not be displayed.
gl: Non é posíbel amosar os contidos do cartafol.

en: The font description used for the icons on the desktop.
gl: A descrición da fonte usada para as iconas de escritorio.

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
gl: O formato das datas dos ficheiros. Os valores posíbeis son «locale»,«iso» e «informal».

en: The geometry string for a navigation window.
gl: A cadea de xeometría para a xanela de navegación.

en: The group could not be changed.
gl: Non foi posíbel cambiar o grupo.

en: The group of the file.
gl: O grupo do ficheiro.

en: The history location doesn't exist.
gl: A localización do historial non existe.

en: The icon view encountered an error while starting up.
gl: A vista de iconas atopou un erro ao iniciarse.

en: The icon view encountered an error.
gl: A vista de iconas atopou un erro.

en: The item cannot be restored from trash
gl: Non é posíbel restaurar o elemento dende o lixo

en: The item could not be renamed.
gl: Non é posíbel renomear o elemento.

en: The list view encountered an error while starting up.
gl: A vista en lista atopou un erro ao iniciarse.

en: The list view encountered an error.
gl: A vista en lista atopou un erro.

en: The location "%s" does not exist.
gl: A localización «%s» non existe.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
gl: Non é posíbel amosar a localización con este visor.

en: The location is not a folder.
gl: A localización non é un cartafol.

en: The location of the file.
gl: A localización do ficheiro.

en: The media contains digital photos.
gl: O dispositivo contén fotos dixitais.

en: The media contains software.
gl: O dispositivo contén software.

en: The media has been detected as "%s".
gl: O dispositivo foi detectado como «%s».

en: The mime type of the file.
gl: O tipo mime do ficheiro.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
gl: O nome «%s» xa está en uso neste cartafol. Use un nome distinto.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
gl: O nome «%s» é incorrecto xa que contén o carácter «/». Use un nome distinto.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
gl: O nome «%s» non é correcto. Use un nome distinto.

en: The name and icon of the file.
gl: O nome e a icona do ficheiro.

en: The owner could not be changed.
gl: Non é posíbel cambiar o propietario.

en: The owner of the file.
gl: O propietario do ficheiro.

en: The permissions could not be changed.
gl: Non foi posíbel cambiar os permisos.

en: The permissions of "%s" could not be determined.
gl: Non é posíbel determinar os permisos de «%s».

en: The permissions of the file, in octal notation.
gl: Os permisos do ficheiro, en notación octal.

en: The permissions of the file.
gl: Os permisos do ficheiro.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
gl: Non é posíbel determinar os permisos do ficheiro seleccionado.

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
gl: A posición en caracteres do extremo oposto da selección dende o cursor.

en: The selection rectangle
gl: O rectángulo de selección

en: The server at "%s" cannot be found.
gl: Non foi posíbel atopar o servidor en «%s».

en: The side pane view to show in newly opened windows.
gl: A vista do panel lateral para amosar nas novas xanelas abertas.

en: The size of the file on disk.
gl: O tamaño do ficheiro no disco.

en: The size of the file.
gl: O tamaño do ficheiro.

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
gl: Este software pode executarse directamente dente o dispositivo «%s». Nunca debería executar software no que non confía.
    
    Se ten calquera dúbida, prema Cancelar.

en: The source file would be overwritten by the destination.
gl: O ficheiro de orixe será sobrescrito polo de destino.

en: The target doesn't support symbolic links.
gl: O destino non admite ligazóns simbólicas.

en: The text of the label.
gl: O texto da etiqueta.

en: The type of the file.
gl: O tipo do ficheiro.

en: The widget view encountered an error while starting up.
gl: A vista de trebello lista atopou un erro ao iniciarse.

en: The widget view encountered an error.
gl: A vista de trebello atopou un erro.

en: There is %S available, but %S is required.
gl: Hai %S dispoñíbel, mais requírese %S.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
gl: Non hai ningún «%s» neste cartafol. Cicáis porque foi movido ou eliminado?

en: There is no application installed for %s files
gl: Non hai unha aplicación instalada para os ficheiros %s

en: There is no application installed for %s files.
    Do you want to search for an application to open this file?
gl: Non hai ningunha aplicación instalada para os ficheiros %s
    Quere buscar unha aplicación para abrir este ficheiro?

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
gl: Non hai espazo suficiente no destino. Tente eliminar ficheiros para obter máis espazo.

en: There is nothing on the clipboard to paste.
gl: Non hai nada no portapapeis para pegar.

en: There was an error copying the file into %F.
gl: Produciuse un erro ao copiar o ficheiro en %F.

en: There was an error creating the directory in %F.
gl: Produciuse un erro ao crear o directorio en %F.

en: There was an error creating the folder "%B".
gl: Produciuse un erro ao crear o cartafol «%B».

en: There was an error creating the symlink in %F.
gl: Produciuse un erro ao crear a ligazón simbólica en %F.

en: There was an error deleting %B.
gl: Produciuse un erro ao eliminar o cartafol %B.

en: There was an error displaying help.
gl: Produciuse un erro ao amosar a axuda.

en: There was an error displaying help: 
    %s
gl: Produciuse un erro amosando a axuda: 
    %s

en: There was an error getting information about "%B".
gl: Produciuse un erro ao obter a información sobre «%B».

en: There was an error getting information about the destination.
gl: Produciuse un erro ao obter información sobre o destino.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
gl: Produciuse un erro ao obter información sobre os ficheiros do cartafol «%B».

en: There was an error launching the application.
gl: Produciuse un erro ao lanzar a aplicación.

en: There was an error moving the file into %F.
gl: Produciuse un erro ao mover o ficheiro a %F.

en: There was an error reading the folder "%B".
gl: Produciuse un erro ao ler o cartafol «%B».

en: There was an internal error trying to search for applications:
gl: Produciuse un erro interno ao tentar buscar polas aplicacións:

en: These files are on a Photo CD.
gl: Estes ficheiros están nun CD de fotografías.

en: These files are on a Picture CD.
gl: Estes ficheiros están nun CD de imaxes.

en: These files are on a Super Video CD.
gl: Estes ficheiros están nun CD de super vídeo.

en: These files are on a Video CD.
gl: Estes ficheiros están nun CD de vídeo.

en: These files are on a Video DVD.
gl: Estes ficheiros están nun DVD de vídeo.

en: These files are on a digital audio player.
gl: Estes ficheiros están nun reproductor dixital de son.

en: These files are on an Audio CD.
gl: Estes ficheiros están nun CD de son.

en: These files are on an Audio DVD.
gl: Estes ficheiros están nun DVD de son.

en: This drop target only supports local files.
gl: O destino do arrastre só admite ficheiros locais.

en: This file cannot be ejected
gl: Non foi posíbel extraer este ficheiro

en: This file cannot be mounted
gl: Non foi posíbel montar este ficheiro

en: This file cannot be started
gl: Este ficheiro non pode ser arrancado

en: This file cannot be stopped
gl: Este ficheiro non pode ser detido

en: This file cannot be unmounted
gl: Non foi posíbel montar este ficheiro

en: This is disabled due to security considerations.
gl: Isto está desactivado debido a consideracións de seguridade.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
gl: Isto probabelmente sexa porque o emblema é un dos permanentes e non pode engadirse a si mesmo.

en: This link cannot be used, because it has no target.
gl: Esta ligazón non pode empregarse xa que non ten un destino.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
gl: Esta ligazón non pode empregarse xa que o seu destino «%s» non existe.

en: This list contains the extensions that are currently de-activated.
gl: Esta lista contén as extensións actualmente desactivadas.

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
gl: Este nome pode definirse se quere un nome personalizado para a icona do computador do escritorio.

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
gl: Este nome pode definirse se quere un nome personalizado para a icona do cartafol persoal do escritorio.

en: This name can be set if you want a custom name for the network servers icon on the desktop.
gl: Este nome pode definirse se quere un nome personalizado para a icona de servidores de rede do escritorio.

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
gl: Este nome pode definirse se quere un nome personalizado para a icona de lixo do escritorio.

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
gl[0]: Isto abrirá %'d lapela independente.
gl[1]: Isto abrirá %'d lapelas independentes.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
gl[0]: Isto abrirá %'d xanela independente.
gl[1]: Isto abrirá %'d xanelas independentes.

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
gl[0]: Isto abrirá %d lapela independente.
gl[1]: Isto abrirá %d lapelas independentes.

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
gl[0]: Isto abrirá %d xanela independente.
gl[1]: Isto abrirá %d xanelas independentes.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
gl: Para abrir ficheiros non locais cópieos nun cartafol local e logo sólteos de novo.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
gl: Para abrir ficheiros non locais cópieos a un cartafol local e logo sólteos de novo. Os ficheiros locais que solte serán abertos.

en: Toggle between button and text-based location bar
gl: Cambiar entre o botón e a barra de localización baseada en texto

en: Toggle the display of backup files in the current window
gl: Activar/desactivar o amosado de ficheiros de copia de seguridade na xanela actual

en: Toggle the display of hidden files in the current window
gl: Activar/desactivar o amosado de ficheiros agachados na xanela actual

en: Toggle using a tighter layout scheme
gl: Activar/desactivar o uso dun esquema de disposición máis estreito

en: Toplevel files cannot be renamed
gl: Non é posíbel renomear os ficheiros de nivel superior

en: Total capacity:
gl: Capacidade total:

en: Trash
gl: Lixo

en: Trash icon visible on desktop
gl: Icona do lixo visíbel no escritorio

en: Trashed On
gl: Movido ao lixo en

en: Trashing Files
gl: Movendo os ficheiros ao lixo

en: Tree
gl: Árbore

en: Tree View
gl: Vista en árbore

en: Try Again
gl: Tentar de novo

en: Type
gl: Tipo

en: Type of click used to launch/open files
gl: Tipo de pulsación usada para executar ou abrir ficheiros

en: Type:
gl: Tipo:

en: U_nlock Drive
gl: De_sbloquear unidade

en: Unable to eject %V
gl: Non é posíbel expulsar %V

en: Unable to eject %s
gl: Non é posíbel expulsar %s

en: Unable to eject location
gl: Non é posíbel expulsar a localización

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
gl: Non foi posíbel marcar o lanzador como fiábel (executábel)

en: Unable to mount %s
gl: Non foi posíbel montar %s

en: Unable to mount location
gl: Non é posíbel montar a localización

en: Unable to mount the location.
gl: Non é posíbel montar a localización.

en: Unable to poll %s for media changes
gl: Non é posíbel analizar %s para saber os cambios no dispositivo

en: Unable to rename desktop file
gl: Non é posíbel renomear o ficheiro de escritorio

en: Unable to rename desktop icon
gl: Non é posíbel renomear a icona de escritorio

en: Unable to search for application
gl: Non é posíbel buscar pola aplicación

en: Unable to start %s
gl: Non é posíbel iniciar %s

en: Unable to start location
gl: Non é posíbel iniciar a localización

en: Unable to stop %s
gl: Non é posíbel deter %s

en: Unable to stop drive
gl: Non é posíbel deter a unidade

en: Unable to unmount %V
gl: Non é posíbel desmontar %V

en: Unable to unmount location
gl: Non é posíbel desmontar a localización

en: Undo
gl: Desfacer

en: Undo change group of %d item | Undo change group of %d items
gl[0]: Desfacer o cambio de grupo de %d elemento
gl[1]: Desfacer o cambio de grupo de %d elementos

en: Undo change owner of %d item | Undo change owner of %d items
gl[0]: Desfacer o cambio de propietario de %d elemento
gl[1]: Desfacer o cambio de propietario de %d elementos

en: Undo change permissions of %d item | Undo change permissions of %d items
gl[0]: Desfacer o cambio de permisos de %d elemento
gl[1]: Desfacer o cambio de permisos de %d elementos

en: Undo recursive change permissions of %d item | Undo recursive change permissions of %d items
gl[0]: Desfacer o cambio recursivo de permisos de %d elemento
gl[1]: Desfacer o cambio recursivo de permisos de %d elementos

en: Undo the last action
gl: Desfacer a última acción

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Unknown error
gl: Produciuse un erro descoñecido

en: Unlock the drive associated with the open folder
gl: Desbloquear a unidade asociada co cartafol aberto

en: Unlock the selected drive
gl: Desbloquea a unidade seleccionada

en: Unmount the selected volume
gl: Desmonta o volume selecionado

en: Unmount the volume associated with the open folder
gl: Desmontar o volume asociado coa apertura do cartafol

en: Unmount the volume associated with this folder
gl: Desmonta o volume asociado a este cartafol

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
gl: Non se recoñece a versión do ficheiro desktop «%s»

en: Unrecognized launch option: %d
gl: Opción de inicio non recoñecida: %d

en: Untrusted application launcher
gl: Lanzador de aplicacións non confiábel

en: Uri of the default folder background. Only used if background_set is true.
gl: URI do cartafol predeterminado. Úsase só se a clave background_set é verdadeiro.

en: Uri of the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
gl: URI do ficheiro para o fondo predeterminado do panel lateral. Úsase só se a clave side_pane_background_set é verdadeiro.

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
gl[0]: Usar «%s» para abrir o elemento seleccionado
gl[1]: Usar «%s» para abrir os elementos seleccionados

en: Use De_fault
gl: Usar pre_determinado

en: Use _Default Background
gl: Usar fondo de escritorio _predeterminado

en: Use extra mouse button events in Caja' browser window
gl: Empregar os eventos dos botóns adicionais do rato  na xanela de navegación de Caja

en: Use the normal view size
gl: Usar o tamaño normal de vista

en: Use tighter layout in new windows
gl: Usar unha disposición máis apertada nas novas xanelas

en: User Details
gl: Detalles do usuario

en: User Name:
gl: Nome de usuario:

en: Video
gl: Vídeo

en: View _new folders using:
gl: Ver _novos cartafoles empregando:

en: View of the current folder
gl: Vista do cartafol actual

en: View or modify the properties of each selected item
gl: Vexa ou modifique as propiedades para cada un dos elementos seleccionados

en: View or modify the properties of the open folder
gl: Vexa ou modifique as propiedades para o cartafol aberto

en: View or modify the properties of this folder
gl: Vexa ou modifique as propiedades de este cartafol

en: Views
gl: Vistas

en: Violet
gl: Violeta

en: Visible _Columns...
gl: _Columnas visíbeis...

en: Wavy White
gl: Branco ondulado

en: Website
gl: Stio web

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
gl: Mércores, 00 de setembro de 0000 ás 00:00:00

en: What to do with executable text files when activated
gl: Que facer cos ficheiros de texto executábeis ao activalos

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
gl: Que facer cos ficheiros de texto executábeis ao activados (cunha ou dúas pulsacións). Os valores posíbeis son «iniciar» para inicialos como programas, «prgeguntar» para preguntar que facer por medio dunha caixa de diálogo e «amosar» para amosalos como ficheiros de texto.

en: When a folder is visited this viewer is used unless you have selected another view for that particular folder. Possible values are "list-view", "icon-view" and "compact-view".
gl: Cando un cartafol foi visitado, úsase este visor a menos que teña seleccionado outra vista para ese cartafol en particular. Os valores posíbeis son «list-view», «icon-view» e «compact-view».

en: When to show number of items in a folder
gl: Cando amosar o número de elementos dun cartafol

en: When to show preview text in icons
gl: Cando amosar o texto de vista previa nas iconas

en: When to show thumbnails of image files
gl: Cando amosar as miniaturas dos ficheiros de imaxe

en: Where to position newly open tabs in browser windows.
gl: Onde se posicionan as lapelas abertas recentemente nas xanelas do navegador.

en: Whether a custom default folder background has been set.
gl: Indica se se estabeleceu un fondo personalizado predeterminado de cartafol.

en: Whether a custom default side pane background has been set.
gl: Indica se se estabeleceu un fondo personalizado predeterminado do panel lateral.

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
gl: Indica se, por omisión, a xanela de navegación debería maximizarse.

en: Whether the navigation window should be maximized.
gl: Indica se a xanela de navegación debería estar maximizada.

en: Whether to ask for confirmation when deleting files, or emptying Trash
gl: Indica se se debe preguntar ao eliminar ficheiros ou baleirar o lixo

en: Whether to ask for confirmation when moving files to the Trash
gl: Indica se se debe pedir confirmación cando se movan ficheiros cara ao lixo

en: Whether to automatically mount media
gl: Indica se se debe montar o dispositivo automaticamente

en: Whether to automatically open a folder for automounted media
gl: Indica se se abre un cartafol para os dispositivo montados automaticamente

en: Whether to enable immediate deletion
gl: Indica se se activa eliminación inmediata

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
gl: Indica se se fai unha escoita previa dos sons ao mover o rato sobre unha icona

en: Whether to show backup files
gl: Indica se se amosan os ficheiros de copia de seguridade

en: Whether to show desktop notifications
gl: Indica se amosar as notificacións no escritorio

en: Whether to show file sizes with IEC units
gl: Indica se amosar os tamaños dos ficheiros en unidades IEC

en: Whether to show hidden files
gl: Indica se se amosan os ficheiros agachados

en: Whether to show icons in list view
gl: Se quere amosar as iconas na vista de lista

en: Whether to show the user a package installer dialog in case an unknown MIME type is opened, in order to search for an application to handle it.
gl: Indica se se lle amosa ao usuario un diálogo de instalación do paquete no caso de que abra un tipo de MIME descoñecido, co fin de buscar unha aplicación que o manexe.

en: White
gl: Branco

en: Widget View
gl: Vista de trebello

en: Width of the side pane
gl: Largura do panel lateral

en: Windows share
gl: Ficheiros compartidos con Windows

en: Writing data to the drive -- do not unplug
gl: Escribindo datos na unidade: non desconecte o dispositivo

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
gl: Vostede non é o propietario polo que non pode cambiar estes permisos.

en: You can choose another view or go to a different location.
gl: Pode seleccionar outra vista ou ir a unha localización distinta.

en: You can download it or make a link to it.
gl: Vostede pode descargalo ou facer unha ligazón a el.

en: You can only use images as custom icons.
gl: Vostede só pode usar imaxes como iconas personalizadas.

en: You can only use local images as custom icons.
gl: Vostede só pode empregar imaxes locais como iconas personalizadas.

en: You can stop this operation by clicking cancel.
gl: Pode deter esta operación premendo en Cancelar.

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
gl: Vostede non pode asignar máis de unha icona personalizada ao mesmo tempo!

en: You cannot assign more than one custom icon at a time.
gl: Vostede pode asignar máis de unha icona personalizada á vez.

en: You cannot copy a file over itself.
gl: Non pode copiar un ficheiro sobre si mesmo.

en: You cannot copy a folder into itself.
gl: Non pode copiar un cartafol sobre si mesmo.

en: You cannot move a file over itself.
gl: Non pode mover un ficheiro sobre si mesmo.

en: You cannot move a folder into itself.
gl: Non pode mover un cartafol sobre si mesmo.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
gl: Non ten permisos para acceder o cartafol de destino.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
gl: Vostede non ten os permisos necesarios para cambiar o grupo de «%s».

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
gl: Vostede non ten os permisos necesarios para renomear «%s».

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
gl: Non ten os permisos necesarios para ver os contidos de %s.

en: You have just inserted a Photo CD.
gl: Ven de inserir un CD de fotos.

en: You have just inserted a Picture CD.
gl: Ven de inserir un CD de imaxes.

en: You have just inserted a Super Video CD.
gl: Ven de inserir un CD de súper vídeo.

en: You have just inserted a Video CD.
gl: Ven de inserir un CD de vídeo.

en: You have just inserted a Video DVD.
gl: Ven de inserir un DVD de vídeo.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
gl: Ven de inserir un disco Blu-ray en branco.

en: You have just inserted a blank CD.
gl: Ven de inserir un CD en branco.

en: You have just inserted a blank DVD.
gl: Ven de inserir un DVD en branco.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
gl: Ven de inserir un HD DVD en branco.

en: You have just inserted a digital audio player.
gl: Acaba de inserir un reprodutor de audio dixital.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
gl: Ven de inserir un dispositivo con fotos dixitais.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
gl: Ven de de inserir un dispositivo cun software preparado para ser iniciado automaticamente.

en: You have just inserted a medium.
gl: Ven de inserir un dispositivo.

en: You have just inserted an Audio CD.
gl: Ven de inserir un CD de son.

en: You have just inserted an Audio DVD.
gl: Ven de inserir un DVD de son.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Caja; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
gl: Debeu recibir unha copia da Licenza Pública Xeral de GNU co Caja, se non é así, escriba á Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: Zoom In
gl: Ampliar

en: Zoom Out
gl: Reducir

en: Zoom _In
gl: Acer_car

en: Zoom _Out
gl: _Reducir

en: Zoom to Default
gl: Zoom predeterminado

en: _About
gl: _Sobre

en: _About Extension
gl: _Sobre a extensión

en: _Add
gl: _Engadir

en: _Add Bookmark
gl: _Engadir marcador

en: _Add a New Color...
gl: _Engadir unha nova cor...

en: _Add a New Emblem...
gl: _Engadir un novo emblema...

en: _Add a New Pattern...
gl: _Engadir un novo patrón...

en: _Always perform this action
gl: Realizar s_empre esta acción

en: _Arrange items:
gl: Orden_ar elementos:

en: _Ask each time
gl: _Preguntarme cada vez

en: _Back
gl: _Atrás

en: _Backgrounds and Emblems...
gl: _Fondos e emblemas...

en: _Bookmarks
gl: _Marcadores

en: _Browse Folder | _Browse Folders
gl[0]: _Navegar polo cartafol
gl[1]: _Navegar polos cartafoles

en: _Browse...
gl: _Navegar...

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _Clear
gl: _Limpar

en: _Close
gl: _Pechar

en: _Close Tab
gl: _Pechar a lapela

en: _Compact
gl: _Compacta

en: _Computer
gl: _Computador

en: _Connect
gl: _Conectar

en: _Connect Drive
gl: _Conectar dispositivo

en: _Contents
gl: _Contidos

en: _Copy
gl: _Copiar

en: _Copy Here
gl: _Copiar para aquí

en: _DVD Video:
gl: _DVD de vídeo:

en: _Default zoom level:
gl: Nivel de zoom _predeterminado:

en: _Delete
gl: E_liminar

en: _Delete Permanently
gl: _Eliminar permanentemente

en: _Desktop
gl: _Escritorio

en: _Detect Media
gl: _Detectar dispositivo

en: _Disconnect
gl: _Desconectar

en: _Disconnect Drive
gl: _Desconectar dispositivo

en: _Display
gl: _Amosar

en: _Double click to open items
gl: _Dobre pulsación para abrir os elementos

en: _Download
gl: _Descargar

en: _Edit
gl: _Editar

en: _Edit Bookmarks...
gl: _Editar os marcadores...

en: _Eject
gl: _Expulsar

en: _Emblems
gl: _Emblemas

en: _Empty
gl: _Baleira

en: _Empty File
gl: Ficheiro _baleiro

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _Folder:
gl: Carta_fol:

en: _Format
gl: _Formatar

en: _Format:
gl: _Formato:

en: _Forward
gl: _Adiante

en: _Go
gl: _Ir

en: _Group:
gl: _Grupo:

en: _Help
gl: _Axuda

en: _Home
gl: _Inicio

en: _Home Folder
gl: Cartafol _persoal

en: _Icons
gl: _Iconas

en: _Image:
gl: _Imaxe:

en: _Invert Selection
gl: _Inverter a selección

en: _Jump to
gl: _Ir a

en: _Keep Aligned
gl: _Manter aliñado

en: _Keyword:
gl: _Palabra clave:

en: _Launch Anyway
gl: _Lanzar de todos os xeitos

en: _Link Here
gl: _Ligar para aquí

en: _List
gl: _Lista

en: _Location
gl: _Localización:

en: _Location...
gl: _Localización...

en: _Location:
gl: _Localización:

en: _Lock Drive
gl: _Bloquear unidade

en: _Lock Icons Position
gl: _Bloquear a posición das iconas

en: _Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas _principal

en: _Manually
gl: _Manualmente

en: _Mount
gl: _Montar

en: _Move Here
gl: _Mover para aquí

en: _Music Player:
gl: Reproductor de _música:

en: _Name
gl: _Nome:

en: _Network
gl: _Rede

en: _Never prompt or start programs on media insertion
gl: _Nunca preguntar ou executar ningún programa ao inserir dispositivos

en: _New Tab
gl: _Nova lapela

en: _Next Tab
gl: _Seguinte lapela

en: _OK
gl: _Aceptar

en: _Only for files smaller than:
gl: _So para  ficheiros máis pequenos que:

en: _Open
gl: _Abrir

en: _Open Scripts Folder
gl: _Abrir o cartafol de scripts

en: _Open With %s
gl: _Abrir con %s

en: _Organize Desktop by Name
gl: _Organizar o escritorio por nome

en: _Organize by Name
gl: _Organizar por nome

en: _Other pane
gl: _Outro panel

en: _Owner:
gl: _Propietario:

en: _Paste
gl: _Pegar

en: _Paste Into Folder
gl: _Pegar dentro do cartafol

en: _Pattern:
gl: _Patrón:

en: _Patterns
gl: _Patróns

en: _Photos:
gl: _Fotos:

en: _Places
gl: _Lugares

en: _Port:
gl: _Porto:

en: _Power On
gl: _Encender

en: _Previous Tab
gl: Lapela a_nterior

en: _Properties
gl: _Propiedades

en: _Read
gl: _Lectura

en: _Redo
gl: _Refacer

en: _Redo copy of %d item | _Redo copy of %d items
gl[0]: _Refacer a copia de %d elemento
gl[1]: _Refacer a copia de %d elementos

en: _Redo create link to %d item | _Redo create link to %d items
gl[0]: _Refacer a creación de ligazóns a %d elemento
gl[1]: _Refacer a creación de ligazóns a %d elementos

en: _Redo creation of %d folder | _Redo creation of %d folders
gl[0]: _Refacer a creación de %d cartafol
gl[1]: _Refacer a creación de %d cartafoles

en: _Redo creation of a file from template
gl: _Refacer a creación dun ficheiro dende un modelo

en: _Redo creation of an empty file
gl: _Refacer a creación dun ficheiro baleiro

en: _Redo delete of %d item | _Redo delete of %d items
gl[0]: _Refacer a eliminación de %d elemento
gl[1]: _Refacer a eliminación de %d elementos

en: _Redo duplicate of %d item | _Redo duplicate of %d items
gl[0]: _Refacer o duplicado de %d elemento
gl[1]: _Refacer o duplicado de %d elementos

en: _Redo move of %d item | _Redo move of %d items
gl[0]: _Refacer o movemento de %d elemento
gl[1]: _Refacer o movemento de %d elementos

en: _Redo move to trash of %d item | _Redo move to trash of %d items
gl[0]: _Refacer o mover cara ao lixo %d elemento
gl[1]: _Refacer o mover cara ao lixo %d elementos

en: _Redo rename of %d item | _Redo rename of %d items
gl[0]: _Refacer o renomeado de %d elemento
gl[1]: _Refacer o renomeado de %d elementos

en: _Redo restore from trash of %d item | _Redo restore from trash of %d items
gl[0]: _Refacer restaurar dende o lixo %d elemento
gl[1]: _Refacer restaurar dende o lixo %d elementos

en: _Reload
gl: _Recargar

en: _Remember this application for "%s" files
gl: _Lembrar esta aplicación para os ficheiros «%s»

en: _Remember this application for %s documents
gl: _Lembrar esta aplicación para os documentos %s

en: _Remove
gl: _Retirar

en: _Remove a Color...
gl: _Eliminar unha cor...

en: _Remove a Pattern...
gl: _Eliminar un patrón...

en: _Remove an Emblem...
gl: _Eliminar un emblema...

en: _Remove...
gl: _Retirar...

en: _Rename...
gl: _Renomear...

en: _Restore
gl: _Restaurar

en: _Retry
gl: _Tentar de novo

en: _Revert
gl: _Recuperar

en: _Run
gl: E_xecutar

en: _Run executable text files when they are opened
gl: _Executar os ficheiros de texto executábeis cando se abran

en: _Safely Remove Drive
gl: Extraer unidade de forma _segura

en: _Save
gl: _Gardar

en: _Search
gl: _Buscar

en: _Search for Files...
gl: _Buscar por ficheiros...

en: _Search for:
gl: _Buscar por:

en: _Select Application
gl: _Seleccionar unha aplicación

en: _Server:
gl: _Servidor:

en: _Show file sizes with IEC units
gl: _Amosar os tamaños de ficheiro en unidades IEC

en: _Show icons
gl: Amo_sar iconas

en: _Side Pane
gl: Panel _lateral

en: _Single click to open items
gl: _Unha pulsación para abrir os elementos

en: _Skip
gl: _Omitir

en: _Skip files
gl: _Ignorar os ficheiros

en: _Start
gl: _Iniciar

en: _Start Multi-disk Device
gl: _Iniciar dispositivo multidisco

en: _Start Multi-disk Drive
gl: _Iniciar unidade multidisco

en: _Sticky
gl: _Persistente

en: _Stop
gl: _Deter

en: _Stop Multi-disk Device
gl: _Deter dispositivo multidisco

en: _Stop Multi-disk Drive
gl: _Deter unidade multidisco

en: _Stop the drive associated with the open folder
gl: De_ter a unidade asociada co cartafol aberto

en: _Tabs
gl: _Lapelas

en: _Text beside icons
gl: _Texto á beira das iconas

en: _Trash
gl: _Lixo

en: _Type:
gl: _Tipo:

en: _Undo
gl: _Desfacer

en: _Undo copy of %d item | _Undo copy of %d items
gl[0]: _Desfacer a copia de %d elemento
gl[1]: _Desfacer a copia de %d elementos

en: _Undo create link to %d item | _Undo create link to %d items
gl[0]: _Desfacer a creación de ligazóns a %d elemento
gl[1]: _Desfacer a creación de ligazóns a %d elementos

en: _Undo creation of %d folder | _Undo creation of %d folders
gl[0]: _Desfacer a creación de %d cartafol
gl[1]: _Desfacer a creación de %d cartafoles

en: _Undo creation of a file from template
gl: _Desfacer a creación dun ficheiro dende un modelo

en: _Undo creation of an empty file
gl: _Desfacer a creación dun ficheiro baleiro

en: _Undo delete of %d item | _Undo delete of %d items
gl[0]: _Desfacer a eliminación de %d elemento
gl[1]: _Desfacer a eliminación de %d elementos

en: _Undo duplicate of %d item | _Undo duplicate of %d items
gl[0]: _Desfacer o duplicado de %d elemento
gl[1]: _Desfacer o duplicado de %d elementos

en: _Undo move of %d item | _Undo move of %d items
gl[0]: _Desfacer o movemento de %d elemento
gl[1]: _Desfacer o movemento de %d elementos

en: _Undo move to trash of %d item | _Undo move to trash of %d items
gl[0]: _Desfacer o mover cara ao lixo %d elemento
gl[1]: _Desfacer o mover cara ao lixo %d elementos

en: _Undo rename of %d item | _Undo rename of %d items
gl[0]: _Desfacer o renomeado de %d elemento
gl[1]: _Desfacer o renomeado de %d elementos

en: _Undo restore from trash of %d item | _Undo restore from trash of %d items
gl[0]: _Desfacer a restauración dende o lixo de %d elemento
gl[1]: _Desfacer a restauración dende o lixo de %d elementos

en: _Unlock Drive
gl: _Desbloquear a unidade

en: _Unmount
gl: _Desmontar

en: _Up
gl: _Arriba

en: _Use a custom command
gl: _Use unha orde personalizada

en: _Use compact layout
gl: _Usar a disposición compacta

en: _View
gl: _Ver

en: _View As
gl: _Ver como

en: _View executable text files when they are opened
gl: _Ver os ficheiros de texto executábeis cando se abran

en: _Widget View
gl: Vista de _trebello

en: _Write
gl: _Escritura

en: access
gl: acceso

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
gl[0]: aproximadamente %'d horas
gl[1]: aproximadamente %'d horas

en: bookmarks;browse;local;network;locations;MATE;
gl: marcadores;navegar;local;rede;localizacións;MATE;

en: browse;disks;folders;local;remote;computer;MATE;
gl: navegar;disco;cartafoles;local;remoto;computador;MATE;

en: by E_xtension
gl: Pola e_xtensión

en: by Modification _Date
gl: pola _data de modificación

en: by S_ize on Disk
gl: Polo tamaño no d_isco

en: by T_rash Time
gl: por h_ora movido ao lixo

en: by _Creation Date
gl: pola data de _creación

en: by _Emblems
gl: por _Emblemas

en: by _Name
gl: por _nome

en: by _Size
gl: por _tamaño

en: by _Type
gl: por _Tipo

en: create/delete
gl: crear/escribir

en: dropped data
gl: datos arrastrados

en: dropped text.txt
gl: texto arrastrado.txt

en: file;manager;change;properties;behaviour;appearance;windows;MATE;
gl: ficheiro;xestor;cambio;propiedades;comportamento;aparencia;xanelas;MATE;

en: files;browser;manager;MATE;
gl: ficheiros;navegador;xestor;MATE;

en: folder removed
gl: cartafol retirado

en: free
gl: libres

en: home;personal;folder;open;MATE;
gl: inicio;personal;cartafol;abrir;MATE;

en: link
gl: ligazón

en: link (broken)
gl: ligazón (quebrada)

en: list
gl: lista

en: loading...
gl: cargando...

en: nd copy)
gl: ª copia)

en: new file
gl: ficheiro novo

en: no
gl: non

en: nothing
gl: nada

en: on the desktop
gl: no escritorio

en: paused
gl: detido

en: pausing
gl: detendo

en: pointing at "%s"
gl: apuntando a «%s»

en: program
gl: programa

en: queued
gl: na cola

en: queuing
gl: poñendo na cola

en: rd copy)
gl: ª copia)

en: read
gl: ler

en: st copy)
gl: ª copia)

en: th copy)
gl: ª copia)

en: today
gl: hoxe

en: today at %-I:%M %p
gl: hoxe ás %-I:%M %p

en: today at %-I:%M:%S %p
gl: hoxe ás %-H:%M:%S

en: today at 00:00 PM
gl: hoxe ás 00:00

en: today at 00:00:00 PM
gl: hoxe ás 00:00:00

en: today, %-I:%M %p
gl: hoxe, %-H:%M

en: today, 00:00 PM
gl: hoxe, 00:00

en: unknown
gl: descoñecido

en: unknown MIME type
gl: tipo MIME descoñecido

en: unknown type
gl: tipo descoñecido

en: unreadable
gl: no leíbel

en: untitled folder
gl: cartafol sen título

en: used
gl: usados

en: write
gl: escribir

en: yesterday
gl: onte

en: yesterday at %-I:%M %p
gl: onte ás %-I:%M %p

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
gl: onte ás %-H:%M:%S

en: yesterday at 00:00 PM
gl: onte ás 00:00

en: yesterday at 00:00:00 PM
gl: onte ás 00:00:00

en: yesterday, %-I:%M %p
gl: onte, %-H:%M

en: yesterday, 00:00 PM
gl: onte, 00:00
