HexChat - en to gl translation catalogue (823 entries)

en: 
    DCC GET <nick>                      - accept an offered file
    DCC SEND [-maxcps=#] <nick> [file]  - send a file to someone
    DCC PSEND [-maxcps=#] <nick> [file] - send a file using passive mode
    DCC LIST                            - show DCC list
    DCC CHAT <nick>                     - offer DCC CHAT to someone
    DCC PCHAT <nick>                    - offer DCC CHAT using passive mode
    DCC CLOSE <type> <nick> <file>         example:
             /dcc close send johnsmith file.tar.gz
gl: 
    DCC GET <alcume>                     - acepta un ficheiro ofrecido
    DCC SEND [-maxcps=#] <alcume> [ficheiro] - envía un ficheiro a alguén
    DCC PSEND [-maxcps=#] <alcume> [ficheiro] - envía un ficheiro a alguén usando o modo pasivo
    DCC LIST                           - amosa a lista DCC
    DCC CHAT <alcume>                    - ofrece o DCC CHAT a alguén
    DCC PCHAT <alcume>                    - ofrece o DCC CHAT usando modo pasivo
    DCC CLOSE <tipo> <alcume> <ficheiro>         exemplo:
             /dcc close send xoándapena ficheiro.tar.gz

en: 
    No help available on that command.
gl: 
    Non hai axuda dispoñible para ese comando.

en:   %-20s offline
gl:   %-20s desconectados

en:   %-20s online
gl:   %-20s conectados

en: !Leave ports at zero for full range.
gl: Deixar os portos en cero para o rango completo.

en: $ Number
gl: $ Número

en: $tNotify list is empty.
gl: $tA lista de notificacións está baleira.

en: %UChannel          Users   Topic
gl: %UCanle          Usuarios   Tópico

en: %d minutes ago
gl: hai %d minutos

en: %s is offering "%s". Do you want to accept?
gl: %s ofrécelle "%s". Quere aceptar?

en: %s=Server %c=Channel %n=Network.
gl: %s=Servidor %c=Canle %n=Rede.

en: %u file offers, latest from: %s (%s) - %s
gl: %u ficheiro ofrecidos, o último de: %s (%s) - %s

en: %u highlighted messages, latest from: %s (%s) - %s
gl: %u mensaxes resaltadas, a última de: %s (%s) - %s

en: %u minutes ago
gl: Hai %u minutos

en: %u private messages, latest from: %s (%s) - %s
gl: %u mensaxes privadas, a última de: %s (%s) - %s

en: (Disabled)
gl: (Desactivado)

en: * Running IRC as root is stupid! You should
      create a User Account and use that to login.
gl: * Executar o IRC como root é estúpido! Debería
      crear unha conta de usuario e usala para conectarse.

en: **** BEGIN LOGGING AT %s
gl: **** INICIANDO CONEXIÓN EN %s

en: **** ENDING LOGGING AT %s
gl: **** FINALIZANDO CONEXIÓN EN %s

en: *WARNING*
    Auto accepting DCC to your home directory
    can be dangerous and is exploitable. Eg:
    Someone could send you a .bash_profile
gl: *AVISO*
    Aceptar automaticamente DCC ao seu directorio de inicio
    pode ser peligroso e é explotable. Por exemplo:
    Alguén pode enviarlle un ficheiro .bash_profile

en: <b>Bold</b>
gl: <b>Grosa</b>

en: <none>
gl: <ningún>

en: <u>Underline</u>
gl: <u>Subraiado</u>

en: ADDBUTTON <name> <action>, adds a button under the user-list
gl: ADDBUTTON <nome> <acción>, engade un botón debaixo da lista de usuarios

en: ALLCHAN <cmd>, sends a command to all channels you're in
gl: ALLCHAN <cmd>, envía unha orde a todos as canles aos que se uniu

en: ALLSERV <cmd>, sends a command to all servers you're in
gl: ALLSERV <cmd>, envía un comando a todos os servidores aos que está conectado

en: Abort
gl: Abortar

en: Aborted
gl: Abortado

en: Accept
gl: Aceptar

en: Account
gl: Conta

en: Account:
gl: Conta:

en: Action Upon Double Click
gl: Acción facendo dobre pulsación

en: Active
gl: Activo

en: Add
gl: Engadir

en: Add...
gl: Engadir...

en: Address:
gl: Enderezo:

en: Advanced
gl: Avanzado

en: Afghanistan
gl: Afganistán

en: Aland Islands
gl: Islas Aland

en: Albanian
gl: Albania

en: Alerts
gl: Alertas

en: Algeria
gl: Arxelia

en: All downloads combined:
gl: Todas as descargas mesturadas:

en: All uploads combined:
gl: Todas as subidas mesturadas:

en: Already marked away: %s
gl: Xa está marcado como ausente: %s

en: Always
gl: Sempre

en: American Samoa
gl: Samoa Americana

en: Anguilla
gl: Anguila

en: Antarctica
gl: Antártida

en: Antigua and Barbuda
gl: Antiga e Barbuda

en: Are you sure this is a SSL capable server and port?
gl: Está seguro de que é un servidor e porto SSL?

en: Are you sure you want to quit?
gl: Está seguro de que quere saír?

en: Argentina
gl: Arxentina

en: Ascension Island
gl: Illa Ascensión

en: Asks the IRC server for your real address. Use this if you have a 192.168.*.* address!
gl: Preguntarlle ao servidor IRC o teu enderezo verdadeiro. Usa isto se tes un enderezo 192.168.*.*!

en: Auto Open DCC Windows
gl: Abrir automaticamente ventás DCC

en: Auto accept file offers:
gl: Aceptar ofrecementos de ficheiros:

en: Auto reconnect delay:
gl: Retraso de reconexión automática:

en: Automatically unmark away
gl: Desmarcar ausencia automaticamente

en: Away
gl: Ausente

en: Away Msg:
gl: Mensaxe de ausencia:

en: Away reason
gl: Razón de ausencia

en: Away user:
gl: Usuario ausente:

en: Away:
gl: Ausente:

en: Azerbaijan
gl: Azerbaián

en: Azerbaijani
gl: Azerbaián

en: BAN <mask> [<bantype>], bans everyone matching the mask from the current channel. If they are already on the channel this doesn't kick them (needs chanop)
gl: BAN <máscara> [<tipo de veto>], veta a todos aqueles que concorden coa máscara da canle actual. Se xa están na canle isto non os expulsa (é necesario ser operador da canle)

en: Background image:
gl: Imaxe de fondo:

en: Background:
gl: Fondo:

en: Bad arguments for user command.
gl: Argumentos erróneos para o comando de usuario.

en: Ban
gl: Vetar

en: Ban List
gl: Lista de vetados

en: Ban List (%s) - %s
gl: Lista de vetados (%s) - %s

en: Ban time
gl: Tempo de veto

en: Banmask
gl: Máscara de veto

en: Bans
gl: Vetar

en: Begin minimized. Level 0=Normal 1=Iconified 2=Tray
gl: Iniciar minimizado. Nivel 0=Normal 1=Iconificado 2=Bandexa

en: Belarus
gl: Bielorusia

en: Belarusian
gl: Bielorusia

en: Belgium
gl: Bélxica

en: Belize
gl: Belice

en: Bhutan
gl: Bután

en: Bind to:
gl: Ligar a:

en: Blink task bar on:
gl: Intermitencia da barra de tarefas en:

en: Blink tray icon on:
gl: Intermitencia da icona da bandexa en:

en: Bosnia and Herzegovina
gl: Bosnia e Herzegovina

en: Both
gl: Ambos

en: Bottom
gl: Abaixo

en: Bouvet Island
gl: Isla Bouvet

en: Brazil
gl: Brasil

en: British Channel Isles
gl: Islas da Canle da Mancha

en: British Indian Ocean Territory
gl: Territorio Oceánico Indio Británico

en: British Virgin Islands
gl: Islas Vírxenes Británicas

en: Browse...
gl: Examinar...

en: Bulgarian
gl: Búlgaro

en: Businesses
gl: Negocios

en: COUNTRY [-s] <code|wildcard>, finds a country code, eg: au = australia
gl: COUNTRY [-s] <code|wildcard>, busca o código de país, ex: au = australia

en: CTCP <nick> <message>, send the CTCP message to nick, common messages are VERSION and USERINFO
gl: CTCP <alcume> <mensaxe>, envía a mensaxe CTCP ao alcume, as mensaxes comúns son VERSION e USERINFO

en: CTCP Replies - %s
gl: Respostas CTCP - %s

en: CTCP Replies - Special codes:
    
    %d  =  data (the whole ctcp)
    %e  =  current network name
    %m  =  machine info
    %s  =  nick who sent the ctcp
    %t  =  time/date
    %2  =  word 2
    %3  =  word 3
    &2  =  word 2 to the end of line
    &3  =  word 3 to the end of line
gl: Respostas CTCP - Códigos especiais:
    
    %d  =  datos (o ctcp completo)
    %e  =  nome da rede actual
    %m  =  información da máquina
    %s  =  alcume de quen enviou o ctcp
    %t  =  hora/data
    %2  =  palabra 2
    %3  =  palabra 3
    &2  =  palabra 2 do fin de liña
    &3  =  palabra 3 do fin de liña

en: CYCLE [<channel>], parts the current or given channel and immediately rejoins
gl: CYCLE [<canle>], márchase da canle actual e inmediatamente volve a entrar

en: C_lear Text
gl: _Limpar texto

en: C_onnect
gl: C_onectar

en: Cambodia
gl: Camboia

en: Cameroon
gl: Camerón

en: Canada
gl: Canadá

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Cannot access %s
gl: Non foi posíbel acceder a %s

en: Cannot access file: %s
    %s.
    Resuming not possible.
gl: Non se pode acceder ao ficheiro: %s
    %s.
    Non é posible continuar.

en: Cannot assign that address
gl: Non se pode asignar ese enderezo

en: Cannot read sound file:
    %s
gl: Non se pode ler o ficheiro de son:
    %s

en: Cannot read that file.
gl: Non se pode ler ese ficheiro.

en: Cannot resolve hostname %s
    Check your IP Settings!
gl: Non se pode resolver o nome do equipo %s
    Comprobe súa configuración de IP!

en: Cannot resume the same file from two people.
gl: Non se pode reanudar o mesmo ficheiro de dúas persoas.

en: Cannot write to that file.
gl: Non se pode escribir nese ficheiro.

en: Cape Verde
gl: Cabo Verde

en: Categories
gl: Categorías

en: Cayman Islands
gl: Illas Caimán

en: Central African Republic
gl: República Centro Africana

en: Channel
gl: Canle

en: Channel List (%s) - %s
gl: Lista de Canles (%s) - %s

en: Channel Membership/"is an IRC operator"
gl: Membro especial da canle/"é un operador de IRC"

en: Channel Message
gl: Mensaxe de canle

en: Channel Name
gl: Nome da canle

en: Channel name
gl: Nome da canle

en: Channel name too short, try again.
gl: O nome da canle é demasiado corto, ténteo de novo.

en: Channel:
gl: Canle:

en: Character Chart
gl: Mapa de caracteres

en: Character set:
gl: Conxunto de caracteres:

en: Chat window
gl: Ventá de Chat

en: Chatting
gl: Chateo

en: Christmas Island
gl: Isla Navidade

en: Claim you are at this address when offering files.
gl: Pretender estar neste enderezo cando está ofrecendo ficheiros.

en: Clear
gl: Limpar

en: Clear list
gl: Limpar lista

en: Cocos Islands
gl: Islas Cocos

en: Colored nick names
gl: Alcumes con cores

en: Colors
gl: Cores

en: Colors 0-7
gl: Cores 0-7

en: Colors 8-15
gl: Cores 8-15

en: Commands Available:
gl: Comandos dispoñibles:

en: Connect
gl: Conectar

en: Connect to selected server only
gl: Conectar só ao servidor seleccionado

en: Connected to %u networks and %u channels - %s
gl: Conectado a %u redes e %u canles - %s

en: Connection Complete - %s
gl: Conexión completada - %s

en: Connection refused
gl: Conexión rechazada

en: Connection reset by peer
gl: Conexión reiniciada polo par

en: Connection timed out
gl: Tempo de espera da conexión agotado

en: Connection to %s complete.
gl: Conexión a %s completada.

en: Cook Islands
gl: Islas Cook

en: Copy
gl: Copiar

en: Copy Selected Link
gl: Copiar a ligazón seleccionada

en: Copy _Topic Text
gl: Copiar texto do _tema

en: Copy selected URL
gl: Copiar a URL seleccionada

en: Cote d'Ivoire
gl: Costa d'Ivoire

en: Couldn't connect to session bus
gl: Non se puido conectar ao bus de sesión

en: Couldn't connect to session bus: %s
gl: Non se puido conectar ao bus de sesión: %s

en: Country:
gl: País:

en: Croatia
gl: Croacia

en: Crop
gl: Achicar

en: Cycle Channel
gl: Ciclar canle

en: Cycling to next server in %s...
gl: Ciclando ao seguinte servidor en %s...

en: Cyprus
gl: Chipre

en: Czech
gl: Checo

en: Czech Republic
gl: República Checa

en: DCC Chat List - %s
gl: Lista de Chat DCC - %s

en: DCC IP address:
gl: Enderezo IP DCC:

en: DCC String
gl: Cadea DCC

en: DCC Type
gl: Tipo DCC

en: DEHOP <nick>, removes chanhalf-op status from the nick on the current channel (needs chanop)
gl: DEHOP <alcume>, elimina o estado de semi-operador da canle ao alcume na canle actual (necesita ser operador da canle)

en: DELBUTTON <name>, deletes a button from under the user-list
gl: DELBUTTON <nome>, borra un botón de debaixo da lista de usuarios

en: DEOP <nick>, removes chanop status from the nick on the current channel (needs chanop)
gl: DEOP <alcume>, quita o estado de operador da canle ao alcume na canle actual (necesita ser operador da canle)

en: DEVOICE <nick>, removes voice status from the nick on the current channel (needs chanop)
gl: DEVOICE <alcume>, quita o estado de voz do alcume na canle actual (necesita ser operador da canle)

en: DISCON, Disconnects from server
gl: DISCON, Desconéctase do servidor

en: Danish
gl: Dinamarqués

en: Date
gl: Data

en: DeOp
gl: Quitar Op

en: Default Messages
gl: Mensaxes predeterminadas

en: Delete
gl: Borrar

en: Democratic Republic of Congo
gl: República Democrática do Congo

en: Denmark
gl: Dinamarca

en: Description
gl: Descrición

en: Destination filename
gl: Nome do ficheiro de destino

en: Details
gl: Detalles

en: Dialog
gl: Diálogo

en: Dialog buttons - %s
gl: Botóns de diálogo - %s

en: Dialog with
gl: Diálogo con

en: Display MODEs in raw form
gl: Mostrar os MODOs en forma crú

en: Displaying %d/%d users on %d/%d channels.
gl: Amosando %d/%d usuarios en %d/%d canles.

en: Djibouti
gl: Dibuti

en: Dominican Republic
gl: República Dominicana

en: Don't ask next time.
gl: Non preguntar a próxima vez.

en: Don't auto connect to servers
gl: Non reconectarse ao servidor automaticamente

en: Don't auto load any plugins
gl: Non cargar automaticamente ningún complemento

en: Don't cycle through all the servers when the connection fails.
gl: Non ciclar a non ser que todos os servidores aos que está conectando fallen.

en: Done
gl: Rematado

en: Download files to:
gl: Descargar ficheiros en:

en: Downloads
gl: Descargas

en: Dutch
gl: Neerlandés

en: ECHO <text>, Prints text locally
gl: ECHO <texto>, Imprime texto localmente

en: ETA
gl: Tempo

en: EXEC [-o] <command>, runs the command. If -o flag is used then output is sent to current channel, else is printed to current text box
gl: EXEC [-o] <comando>, executa o comando. Se se usa a bandeira -o entón a saída envíase á canle actual, se non, imprímese na caixa de texto actual

en: EXECCONT, sends the process SIGCONT
gl: EXECCONT, envía o proceso SIGCONT

en: EXECKILL [-9], kills a running exec in the current session. If -9 is given the process is SIGKILL'ed
gl: EXECKILL [-9], mata un executable correndo na sesión actual. Se se indica -9 o proceso é matado pola forza

en: EXECSTOP, sends the process SIGSTOP
gl: EXECSTOP, envía ao proceso o sinal de deterse

en: EXECWRITE, sends data to the processes stdin
gl: EXECWRITE, envía os datos á entrada estándar do proceso

en: East Germany
gl: Alemaña Occidental

en: East Timor
gl: Timor Oriental

en: Edit %s - %s
gl: Editar %s - %s

en: Edit Events
gl: Editar eventos

en: Educational Institution
gl: Institución Educativa

en: Egypt
gl: Exipto

en: El Salvador
gl: O Salvador

en: Enable system tray icon
gl: Activar icona da bandexa do sistema

en: English
gl: Inglés

en: Enter Channel to Join:
gl: Introduza a canle á que quere entrar:

en: Enter mask to ignore:
gl: Introduza a máscara que quere ignorar:

en: Enter new nickname:
gl: Introduza o novo alcume:

en: Enter nickname to add:
gl: Introduza o alcume a engadir:

en: Enter reason to kick %s:
gl: Introduza razón para expulsar a %s:

en: Equatorial Guinea
gl: Guinea Ecuatorial

en: Error
gl: Erro

en: Estonian
gl: Estoniano

en: Ethiopia
gl: Etiopía

en: European Union
gl: Unión Europea

en: Event
gl: Evento

en: Execute command:
gl: Executar comando:

en: Extra words to highlight:
gl: Palabras adicionais para resaltar:

en: FLUSHQ, flushes the current server's send queue
gl: FLUSHQ, borra a cola de envío actual do servidor

en: Failed
gl: Fallou

en: Failed to acquire %s: %s
gl: Fallou ao adquirir %s: %s

en: Failed to complete Command
gl: Fallou ao completar o Comando

en: Failed to complete NameHasOwner
gl: Fallou ao completar NameHasOwner

en: Failed to open font:
    
    %s
gl: Fallou ao abrir a fonte:
    
    %s

en: Falkland Islands
gl: Islas Malvinas

en: Faroe Islands
gl: Islas Feroe

en: Fiji
gl: Fixi

en: File
gl: Ficheiro

en: File in download directory is larger than file offered. Resuming not possible.
gl: O ficheiro no directorio de descarga é máis grande que o ficheiro ofrecido. Non é posible continuar.

en: File offer from: %s (%s) - %s
gl: Ofrécese ficheiro desde: %s (%s) - %s

en: File transfers
gl: Transferencias de ficheiros

en: File:
gl: Ficheiro:

en: Filename
gl: Nome de ficheiro

en: Files and Directories
gl: Ficheiros e directorios

en: Find:
gl: Buscar:

en: Finland
gl: Finlandia

en: Finnish
gl: Finés

en: Focus new tabs:
gl: Enfocar as novas solapas:

en: Font:
gl: Tipo de letra:

en: Foreground:
gl: Primeiro plano:

en: Former USSR
gl: Antiga URSS

en: France
gl: Francia

en: French
gl: Francés

en: French Guiana
gl: Guaiana Francesa

en: French Polynesia
gl: Polinesia Francesa

en: French Southern Territories
gl: Territorios Franceses do Sur

en: From
gl: De

en: Full name
gl: Nome completo

en: GATE <host> [<port>], proxies through a host, port defaults to 23
gl: GATE <equipo> [<porto>], utiliza un proxy a través dun equipo, o porto por defecto é o 23

en: Gabon
gl: Gabón

en: Galician
gl: Galego

en: General
gl: Xeral

en: Georgia
gl: Xeorxia

en: German
gl: Alemán

en: Germany
gl: Alemaña

en: Get my address from the IRC server
gl: Obter o meu enderezo do servidor IRC

en: Ghana
gl: Gana

en: Gibraltar
gl: Xibraltar

en: Give Ops
gl: Dar Op

en: Give Voice
gl: Dar Voz

en: Give each person on IRC a different color
gl: Dar a cada persoa unha cor diferente no IRC

en: Government
gl: Governo

en: Graph
gl: Gráfico

en: Great Britain
gl: Gran Bretaña

en: Greece
gl: Grecia

en: Greek
gl: Grego

en: Greenland
gl: Groenlandia

en: Grenada
gl: Granada

en: Guadeloupe
gl: Guadalupe

en: Guyana
gl: Guaiana

en: HOP <nick>, gives chanhalf-op status to the nick (needs chanop)
gl: HOP <alcume>, da o estado de semi-operador ao alcume (necesita ser operador da canle)

en: Haiti
gl: Haití

en: Heard and McDonald Islands
gl: Islas Heard e McDonald

en: HexChat Theme Manager
gl: Xestor de temas de HexChat

en: Hidden
gl: Oculto

en: Hide Version
gl: Agochar versión

en: Hide join and part messages
gl: Ocultar mensaxes de entrada e saída

en: Highlight:
gl: Resaltado:

en: Highlighted Message
gl: Resaltar mensaxe

en: Highlighted Messages
gl: Mensaxes resaltadas

en: Highlighted message from: %s (%s) - %s
gl: Resaltar mensaxe de %s (%s) - %s

en: Highlighted messages are ones where your nickname is mentioned, but also:
gl: As mensaxes resaltadas son nas que se menciona o seu alcume, pero tamén:

en: Host
gl: Equipo

en: Host unknown
gl: Equipo descoñecido

en: Hostmask
gl: Máscara de equipo

en: Hostname
gl: Nome de equipo

en: Hostname:
gl: Nome do equipo:

en: Hungarian
gl: Húngaro

en: Hungary
gl: Hungría

en: I need /bin/sh to run!
gl: Necesítase /bin/sh para executarse!

en: I'm busy
gl: Estou ocupado

en: ID <password>, identifies yourself to nickserv
gl: ID <contrasinal>, identifícate no servidor

en: IGNORE <mask> <types..> <options..>
        mask - host mask to ignore, eg: *!*@*.aol.com
        types - types of data to ignore, one or all of:
                PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, DCC, INVI, ALL
        options - NOSAVE, QUIET
gl: IGNORE <máscara> <tipos..> <opcións..>
        máscara - máscara de equipos a ignorar, ex: *!*@*.aol.com
        tipos - tipos de datos a ignorar, un ou todos:
                PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, DCC, INVI, ALL
        opcións - NOSAVE, QUIET

en: INVITE <nick> [<channel>], invites someone to a channel, by default the current channel (needs chanop)
gl: INVITE <alcume> [<canle>], invita a alguén a unha canle, por omisión a canle actual (necesita ser operador da canle)

en: IP address
gl: Enderezo IP

en: IRC Client
gl: Cliente de IRC

en: Iceland
gl: Islandia

en: Identified text
gl: Texto de identificación

en: Idle time
gl: Tempo inactivo

en: If you know the name of the channel you want to join, enter it here.
gl: Se coñece o nome da canle na que quere entrar, introdúcea aquí.

en: Ignore Stats:
gl: Estatísticas de ignorados:

en: Ignore list - %s
gl: Lista de ignorados - %s

en: Indent nick names
gl: Indentar alcumes

en: Indonesian
gl: Indonesio

en: Informational
gl: Informativo

en: Input box
gl: Caixa de entrada

en: Insert Attribute or Color Code
gl: Inserir atributo ou código de cor

en: Insert a red line after the last read text.
gl: Inserir unha liña vermella despois do último texto lido.

en: Insert timestamps in logs
gl: Inserir marcas de data/hora nos rexistros

en: Interface Colors
gl: Cores da interface

en: International
gl: Internacional

en: Internic Network
gl: Rede de Internic

en: Internic Non-Profit Organization
gl: Organización sen ánimo de lucro Internic

en: Invite
gl: Invitar

en: Invite Only
gl: Só para invitados

en: Invite:
gl: Invitar:

en: Iran
gl: Irán

en: Ireland
gl: Irlanda

en: Isle of Man
gl: Illa de Man

en: Italian
gl: Italiano

en: Italy
gl: Italia

en: JOIN <channel>, joins the channel
gl: JOIN <canle>, entra á canle

en: Jamaica
gl: Xamaica

en: Japan
gl: Xapón

en: Japanese
gl: Xaponés

en: Jersey
gl: Xersei

en: Join Channel
gl: Entrar á canle

en: Join Channel...
gl: Entrar á canle...

en: Jordan
gl: Xordania

en: Kenya
gl: Kenia

en: Keyboard Shortcuts - %s
gl: Atallos de teclado - %s

en: Keyword
gl: Palabra clave

en: Kick
gl: Botar

en: Kick/Ban
gl: Botar/Vetar

en: KickBan
gl: Botar e vetar

en: Korean
gl: Coreano

en: LAGCHECK, forces a new lag check
gl: LAGCHECK, forza unha nova comprobación de retardo

en: LOAD [-e] <file>, loads a plugin or script
gl: LOAD [-e] <ficheiro>, carga un complemento ou script

en: Language:
gl: Idioma:

en: Last Msg:
gl: Última mensaxe:

en: Last Seen
gl: Visto por última vez

en: Latvia
gl: Letonia

en: Latvian
gl: Letón

en: Leave Channel
gl: Abandonar a canle

en: Leave channel:
gl: Abandonar a canle:

en: Leaving
gl: Abandonando

en: Lebanon
gl: Líbano

en: Left message
gl: Mensaxe de ausencia

en: Lesotho
gl: Lesoto

en: Libya
gl: Libia

en: Lithuania
gl: Lituania

en: Lithuanian
gl: Lituano

en: Load From...
gl: Cargar de...

en: Loaded log from
gl: Rexistro cargado desde

en: Local colors:
gl: Cores locais:

en: Log filename:
gl: Nome do ficheiro de rexistro:

en: Log timestamp format:
gl: Formato de data/hora para o rexistro:

en: Logging
gl: Rexistros

en: Look in:
gl: Procurar en:

en: Luxembourg
gl: Luxemburgo

en: MDEHOP, Mass deop's all chanhalf-ops in the current channel (needs chanop)
gl: MDEHOP, Quita masivamente o estado de semi-operador na canle actual (necesita ser operador da canle)

en: MDEOP, Mass deop's all chanops in the current channel (needs chanop)
gl: MDEOP, Quita masivamente o estado de operador na canle actual (necesita ser operador da canle)

en: ME <action>, sends the action to the current channel (actions are written in the 3rd person, like /me jumps)
gl: ME <acción>, envía a acción á canle actual (as accións están escritas en terceira persoa, como /me jumps)

en: MKICK, Mass kicks everyone except you in the current channel (needs chanop)
gl: MKICK, Expulsa masivamente a todos excepto a vostede na canle actual (necesita ser operador da canle)

en: MOP, Mass op's all users in the current channel (needs chanop)
gl: MOP, Otorga masivamente o estado de operador da canle actual (necesita ser operador da canle)

en: M_ode Buttons
gl: Botóns de m_odo

en: Macau
gl: Macao

en: Macedonian
gl: Macedonio

en: Make a beep sound on:
gl: Emitir un son en:

en: Make nick names right-justified
gl: Xustificar alcumes á dereita.

en: Malay
gl: Malaio

en: Malaysia
gl: Malasia

en: Maldives
gl: Maldivas

en: Marker line:
gl: Liña marcada:

en: Marshall Islands
gl: Illas Marshall

en: Martinique
gl: Martinica

en: Mask
gl: Máscara

en: Mauritius
gl: Mauricio

en: Maximum speed for all files
gl: Velocidade máxima para todos os ficheiros

en: Maximum speed for one transfer
gl: Velocidade máxima para unha transferencia

en: Mayotte
gl: Maiote

en: Message
gl: Mensaxe

en: Mexico
gl: México

en: Military
gl: Militar

en: Mode char
gl: Modo carácter

en: Moderated
gl: Moderado

en: Modes string
gl: Cadea de modos

en: Moldova
gl: Moldavia

en: Monaco
gl: Mónaco

en: More...
gl: Máis...

en: Morocco
gl: Marrocos

en: Move completed files to:
gl: Mover ficheiros completados a:

en: Museums
gl: Museos

en: NCTCP <nick> <message>, Sends a CTCP notice
gl: NCTCP <alcume> <mensaxe>, Envía unha noticia CTCP

en: NEWSERVER [-noconnect] <hostname> [<port>]
gl: NEWSERVER [-noconnect] <nome do equipo> [<porto>]

en: NICK <nickname>, sets your nick
gl: NICK <alcume>, establece seu alcume

en: NO
gl: Non..

en: NOTIFY [-n network1[,network2,...]] [<nick>], displays your notify list or adds someone to it
gl: NOTIFY [-n network1[,network2,...]] [<alcume>], lista súa lista de notificacións ou agrega a alguén a ela

en: Name
gl: Nome

en: Nato Fiel
gl: Fiel á OTAN

en: Netherlands
gl: Holanda

en: Netherlands Antilles
gl: Antilas holandesas

en: Network
gl: Rede

en: Network List - %s
gl: Lista de redes - %s

en: Network send queue: %d bytes
gl: Cola de envío de rede: %d bytes

en: Network setup
gl: Configuración de rede

en: Networks
gl: Redes

en: Never
gl: Nunca

en: New Caledonia
gl: Nova Caledonia

en: New Filename
gl: Nome novo do ficheiro

en: New Network
gl: Nova rede

en: New Zealand
gl: Nova Zelanda

en: New data:
gl: Dato novo:

en: New message:
gl: Nova mensaxe:

en: New nickname
gl: Novo alcume

en: Nick
gl: Alcume

en: Nick Completion
gl: Completado de alcume

en: Nick being tried
gl: Tentando usar o alcume

en: Nick completion sorted:
gl: Completado de alcume ordenado:

en: Nick completion suffix:
gl: Sufixo de completado para o alcume:

en: Nick names not to highlight:
gl: Os alcumes a non resaltar:

en: Nick names to always highlight:
gl: Os alcumes para resaltar sempre:

en: Nick of person who changed the topic
gl: Alcume da persoa que cambiou o tópico

en: Nick of person who have been invited
gl: Alcume da persoa que foi invitada

en: Nick of person who invited you
gl: Alcume da persoa que lle invitou

en: Nickname
gl: Alcume

en: Nickname in use
gl: Alcume en uso

en: Niger
gl: Níxer

en: Nigeria
gl: Nixeria

en: No active DCCs
gl: Non hai DCCs activos

en: No channel joined. Try /join #<channel>
gl: Non entrou en ningún canal. Tente /join #<canal>

en: No outside messages
gl: Non hai mensaxes externas

en: No route to host
gl: Non hai ruta hacia o equipo

en: No such command.
gl: Non existe ese comando.

en: No such plugin found.
gl: Non se atopou dito complemento.

en: No topic is set
gl: Non está establecido ningún tópico

en: Norfolk Island
gl: Isla Norfolk

en: North Korea
gl: Corea do Norte

en: Northern Mariana Islands
gl: Islas Marianas do Norte

en: Norway
gl: Noruega

en: Not connected.
gl: Non conectado.

en: Not connected. Try /server <host> [<port>]
gl: Non conectado. Tente /server <equipo> [<porto>]

en: Notice
gl: Noticia

en: Notice:
gl: Noticia:

en: Notify on these networks:
gl: Notificar nestas redes:

en: Number of notify items
gl: Número de elementos de notificación

en: OK
gl: Aceptar

en: OP <nick>, gives chanop status to the nick (needs chanop)
gl: OP <alcume>, otorga o estado de operador da canle ao alcume (necesita ser operador da canle)

en: Off
gl: Apagar

en: Offline
gl: Desconectado

en: Old Filename
gl: Nome anterior do ficheiro

en: Old School ARPAnet
gl: Antiga escola de ARPAnet

en: Old nickname
gl: Alcume antigo

en: Oman
gl: Omán

en: On channels smaller than:
gl: Nas canles máis pequenas que:

en: One download:
gl: Unha descarga:

en: One upload:
gl: Unha subida:

en: Online
gl: Conectado

en: Only requested tabs
gl: Só retomar solapas

en: Only useful for computers with multiple addresses.
gl: Só é útil para computadoras con enderezos múltiples.

en: Open DCC, Ignore, Notify etc, in tabs or windows?
gl: Abrir DCC, Ignorar, Notificar etc, en solapas ou ventás?

en: Open Data Folder
gl: Abrir cartafol de datos

en: Open Dialog
gl: Abrir diálogo

en: Open Folder...
gl: Abrir cartafol...

en: Open Link in Browser
gl: Abrir ligazón no navegador

en: Open a new tab when you receive a private message
gl: Abrir unha solapa nova cando reciba unha mensaxe privada

en: Open an extra tab for server messages
gl: Abrir unha solapa extra para as mensaxes do servidor

en: Open an irc://server:port/channel URL
gl: Abrir unha URL irc://servidor:porto/canle

en: Open channels in:
gl: Abrir canles en:

en: Open dialogs in:
gl: Abrir diálogos en:

en: Open utilities in:
gl: Abrir utilidades en:

en: PART [<channel>] [<reason>], leaves the channel, by default the current one
gl: PART [<canle>] [<razón>], abandona a canle, por defecto a canle actual

en: PING <nick | channel>, CTCP pings nick or channel
gl: PING <alcume | canle>, Envía pings CTCP ao alcume ou canle

en: Pakistan
gl: Pakistán

en: Palestinian Territory
gl: Territorio Palestino

en: Panama
gl: Panamá

en: Papua New Guinea
gl: Papua Nova Guinea

en: Paraguay
gl: Paraguai

en: Part Channel
gl: Invitar canle

en: Password:
gl: Contrasinal:

en: Pathname
gl: Nome da ruta

en: Pattern Match (Wildcards)
gl: Patrón de coincidencia (Comodíns)

en: Peru
gl: Perú

en: Philippines
gl: Filipinas

en: Ping Server
gl: Ping ao servidor

en: Plugin defined commands:
gl: Compoñentes definidos polo usuario:

en: Plugins and Scripts - %s
gl: Complementos e Scripts - %s

en: Poland
gl: Polonia

en: Polish
gl: Polaco

en: Port
gl: Porto

en: Port:
gl: Porto:

en: Portuguese
gl: Portugués

en: Position
gl: Posición

en: Preferences - %s
gl: Preferencias - %s

en: Print Texts File
gl: Imprimir ficheiros de texto

en: Private
gl: Privado

en: Private Message
gl: Mensaxe privada

en: Private message from: %s (%s) - %s
gl: Mensaxe privada desde %s (%s) - %s

en: Private:
gl: Privado:

en: Proxy Authentication
gl: Autenticación de Proxy

en: Proxy Server
gl: Servidor proxy

en: Proxy traversal failed.
gl: Fallou o proxy traversal.

en: Puerto Rico
gl: Porto Rico

en: Push input line into history but doesn't send to server
gl: Colocar a liña de entrada no historial pero sen enviala ao servidor

en: QUIT [<reason>], disconnects from the current server
gl: QUIT [<razón>], desconéctase do servidor actual

en: QUOTE <text>, sends the text in raw form to the server
gl: QUOTE <texto>, envía o texto en formato chan hacia o servidor

en: Quit:
gl: Saír:

en: RECONNECT [-ssl] [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
gl: RECONNECT [-ssl] [<equipo>] [<porto>] [<contrasinal>], Pode ser chamado só como /RECONNECT para reconectarse ao servidor actual ou con /RECONNECT ALL para reconectarse a todos os servidores abertos

en: RECONNECT [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
gl: RECONNECT [<equipo>] [<porto>] [<contrasinal>], Pode ser chamado só como /RECONNECT para reconectarse ao servidor actual ou con /RECONNECT ALL para reconectarse a todos os servidores abertos

en: Rea_l name:
gl: Nome _verdadeiro:

en: Real IP
gl: Verdadeira IP

en: Real Name:
gl: Nome real:

en: Real user@host
gl: Verdadeiro usuario@equipo

en: Really remove network "%s" and all its servers?
gl: Realmente desexa eliminar a rede "%s" e todos os seus servidores?

en: Reason
gl: Razón

en: Receive window
gl: Ventá de recepción

en: Receiver
gl: Receptor

en: Recv
gl: Recibido

en: Refresh
gl: Refrescar

en: Regular Expression
gl: Expresión regular

en: Remote host closed socket
gl: Porto pechado no equipo remoto

en: Remove
gl: Eliminar

en: Replace - %s
gl: Reemprazar - %s

en: Replace with
gl: Reemprazar con

en: Reset Marker Line
gl: Reiniciar marcador de liña

en: Resume
gl: Continuar

en: Reunion
gl: Reunión

en: Reverse DNS
gl: DNS inverso

en: Right message
gl: A mensaxe

en: Romania
gl: Romanía

en: Russian
gl: Ruso

en: Russian Federation
gl: Federación Rusa

en: Rwanda
gl: Ruanda

en: S. Georgia and S. Sandwich Isles
gl: S. Xeorxia e S. Islas Sandwich

en: SAY <text>, sends the text to the object in the current window
gl: SAY <texto>, envía texto hacia un obxecto da ventá actual

en: SEND <nick> [<file>]
gl: SEND <nick> [<ficheiro>]

en: SERVCHAN <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
gl: SERVCHAN <equipo> <porto> <canle>, Conéctao e entra nunha canle

en: SERVCHAN [-ssl] <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
gl: SERVCHAN [-ssl] <equipo> <porto> <canle>, Conéctao e entra nunha canle

en: SERVER <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667
gl: SERVER <equipo> [<porto>] [<contrasinal>], conéctao ao servidor, por defecto o porto é 6667

en: S_ettings
gl: C_onfiguración

en: Saint Lucia
gl: Santa Lucía

en: San Marino
gl: San Mariño

en: Sao Tome and Principe
gl: Santo Tomé e Principe

en: Saudi Arabia
gl: Arabia Saudí

en: Save
gl: Gardar

en: Save As...
gl: Gardar como...

en: Save _List...
gl: Gardar _lista...

en: Save list to a file
gl: Gardar lista nun ficheiro

en: Save nick name in filenames
gl: Gardar o alcume nos nomes de ficheiros

en: Scrollback lines:
gl: Liñas de desprazamento:

en: Search buffer is empty.
gl: O búfer de busca está baleiro.

en: Search type:
gl: Buscar tipo...

en: Second choice:
gl: Segunda elección:

en: Seconds
gl: Segundos

en: Select Download Folder
gl: Seleccionar cartafol de descarga

en: Select a Plugin or Script to load
gl: Seleccione un Complemento ou Script a cargar

en: Select a sound file
gl: Seleccionar un ficheiro de son

en: Select an Image File
gl: Seleccionar un ficheiro de imaxe

en: Select an output filename
gl: Seleccione un nome de ficheiro de saída

en: Select color
gl: Seleccionar cor

en: Select font
gl: Seleccionar fonte

en: Send
gl: Enviar

en: Send file to %s
gl: Enviar ficheiro a %s

en: Send window
gl: Ventá de envío

en: Sent
gl: Enviado

en: Serbia and Montenegro
gl: Serbia e Montenegro

en: Serbian
gl: Serbio

en: Server Information
gl: Información do servidor

en: Server Links
gl: Ligazóns do servidor

en: Server Name
gl: Nome do servidor

en: Server:
gl: Servidor:

en: Shorten tab labels to:
gl: Reducir etiquetas das solapas a:

en: Show away once
gl: Mostrar ausencia unha soa vez

en: Show hostnames in user list
gl: Mostrar os nomes dos equipos na lista de usuarios

en: Show marker line
gl: Mostrar liña de marcado

en: Show only:
gl: Amosar só:

en: Show user config directory
gl: Amosar o directorio de configuración de usuario

en: Show user list at:
gl: Mostrar lista de usuarios a:

en: Show version information
gl: Amosar a información da versión

en: Sierra Leone
gl: Serra Leona

en: Signon time
gl: Tempo de conexión

en: Simple Search
gl: Busca simple

en: Singapore
gl: Singapur

en: Size
gl: Tamaño

en: Skip network list on startup
gl: Saltar a lista de servidores ao inicio

en: Slovak
gl: Eslovaco

en: Slovak Republic
gl: República de Eslovaquia

en: Slovenia
gl: Eslovenia

en: Slovenian
gl: Eslovenio

en: Solomon Islands
gl: Illas Salomón

en: Some file transfers are still active.
gl: Algunhas transferencias de ficheiros seguen activas.

en: Some settings were changed that require a restart to take full effect.
gl: Algunhas opcións que cambiou requiren un reinicio para ter efecto completamente.

en: Sort tabs in alphabetical order
gl: Ordenar solapas en orde alfabético

en: Sound file
gl: Ficheiro de son

en: Sound file:
gl: Ficheiro de son:

en: South Africa
gl: Sudáfrica

en: South Korea
gl: Corea do Sur

en: South Sudan
gl: Sudán do sur

en: Spain
gl: España

en: Spanish
gl: Español

en: Spell checking
gl: Comprobar ortografía

en: St. Helena
gl: Santa Helena

en: St. Kitts and Nevis
gl: San Kitts e Nevis

en: St. Pierre and Miquelon
gl: San Pierre e Miquelón

en: St. Vincent and the Grenadines
gl: San Vicente e as Granadinas

en: Start Time
gl: Tempo de comezo

en: Status
gl: Estado

en: Sudan
gl: Sudán

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
gl: Islas Svalbard e Jan Mayen

en: Sweden
gl: Suecia

en: Swedish
gl: Sueco

en: Switcher type:
gl: Cambiar tipo:

en: Switzerland
gl: Suiza

en: Syria
gl: Siria

en: TOPIC [<topic>], sets the topic if one is given, else shows the current topic
gl: TOPIC [<tópico>], estable o tópico se se provee un, se non mostra o tópico actual

en: T_ree
gl: Á_rbore

en: Tabs
gl: Lapelas

en: Tabs or Windows
gl: Solapas ou Ventás

en: Take Ops
gl: Tomar Op

en: Take Voice
gl: Tomar Voz

en: Test All
gl: Probar todo

en: Text
gl: Texto

en: Text Colors
gl: Cores do texto

en: Thailand
gl: Tailandia

en: That file is not resumable.
gl: Ese ficheiro non se pode continuar.

en: That mask already exists.
gl: Esa máscara xa existe.

en: That plugin is refusing to unload.
gl: Ese complemento négase a ser desactivado.

en: The Insert in Buffer command will insert the contents of Data 1 into the entry where the key sequence was pressed at the current cursor position
gl: O comando Inserir no Búfer insertará o contido de Data 1 na entrada onde a secuencia de teclas foi pulsada na posicón actual do cursor

en: The Last Command command sets the entry to contain the last command entered - the same as pressing up in a shell
gl: O comando Último Comando establece a entrada para conter o último comando introducido á igual que premer a tecla enriba na liña de comandos

en: The Next Command command sets the entry to contain the next command entered - the same as pressing down in a shell
gl: O comando Seguinte Comando establece a entrada que conteña o seguinte comando ingresado á igual que ao premer a tecla abaixo na liña de comandos

en: The Set Buffer command sets the entry where the key sequence was entered to the contents of Data 1
gl: O comando Establecer búfer establece a entrada onde a secuencia de teclas foi introducida aos contidos de Data 1

en: The CTCP event
gl: O evento CTCP

en: The Channel it's going to
gl: A canle vaise a

en: The Packet
gl: O paquete

en: The action
gl: A acción

en: The ban mask
gl: A máscara de vetos

en: The channel
gl: A canle

en: The channel being joined
gl: A canle á que está entrando

en: The channel it's being set on
gl: A canle está sendo configurada

en: The creator
gl: O creador

en: The exempt mask
gl: A máscara de exención

en: The host of the person
gl: O equipo da persoa

en: The invite mask
gl: A máscara de invitación

en: The key
gl: A clave

en: The limit
gl: O límite

en: The message
gl: A mensaxe

en: The mode letter
gl: A letra do modo

en: The mode's sign (+/-)
gl: O signo do modo (+/-)

en: The nick of the joining person
gl: O alcume da persoa que entra

en: The nick of the person
gl: O alcume da persoa

en: The nick of the person leaving
gl: O alcume da persoa que abandona

en: The nick of the person removed the exempt
gl: O alcume da persoa que quitou a exención

en: The nick of the person removed the invite
gl: O alcume da persoa que eliminou a invitación

en: The nick of the person setting the mode
gl: O alcume da persoa que estableceu o modo

en: The nick of the person who did the banning
gl: O alcume da persoa que realizou o veto (banning)

en: The nick of the person who did the exempt
gl: O alcume da persoa que otorgou a execpción

en: The nick of the person who did the halfop'ing
gl: O alcume da persoa que otorgou os permisos de semi-operador

en: The nick of the person who did the invite
gl: O alcume da persoa que realizou a invitación

en: The nick of the person who did the op'ing
gl: O alcume da persoa que otorgou os permisos de operador

en: The nick of the person who did the voice'ing
gl: O alcume da persoa que otorgou os permisos de voz

en: The nick of the person who has been dehalfop'ed
gl: O alcume da persoa á que se lle quitou os permisos de semi-operador

en: The nick of the person who has been deop'ed
gl: O alcume da persoa á que se lle quitou o permiso de operador

en: The nick of the person who has been devoice'ed
gl: O alcume da persoa á que se lle quitaron os permisos de voz

en: The nick of the person who has been halfop'ed
gl: O alcume da persoa que foi convertida en semi-operador

en: The nick of the person who has been op'ed
gl: O alcume da persoa que foi convertida en operador

en: The nick of the person who has been voice'ed
gl: O alcume da persoa que foi convertida en voz

en: The nick of the person who set the key
gl: O alcume da persoa que establece a clave

en: The nick of the person who set the limit
gl: O alcume da persoa que establece o límite

en: The nick who removed the key
gl: O alcume de quen eliminou a clave

en: The nick who removed the limit
gl: O alcume de quen eliminou o límite

en: The nickname of the kicker
gl: O alcume do que expulsa

en: The person being kicked
gl: A persoa que está sendo expulsada

en: The reason
gl: A razón

en: The sound
gl: O son

en: The text
gl: O texto

en: The time
gl: O tempo

en: The time in x.x format (see below)
gl: O tempo no formato x.x (vexa debaixo)

en: There was an error loading key bindings configuration
gl: Houbo un erro cargando a configuración das combinacións de teclas

en: There was an error parsing the string
gl: Houbo un erro analizando a cadea

en: Third choice:
gl: Terceira elección:

en: This command changes the text in the entry to finish an incomplete nickname or command. If Data 1 is set then double-tabbing in a string will select the last nick, not the next
gl: Este comando cambia o texto na entrada para completar un alcume incompleto ou un comando. Se Data 1 está establecido entón ao premer dúas veces a tecla TAB sobre unha cadea seleccionará o último alcume, non o seguinte.

en: This command checks the last word entered in the entry against the replace list and replaces it if it finds a match
gl: Este comando comproba a última palabra introducida na entrada contra a lista de remprazos e a rempraza se atopa unha coincidencia

en: This command moves the current tab family to the left
gl: Este comando move a familia actual de solapas á esquerda

en: This command moves the current tab family to the right
gl: Este comando move a familia actual de solapas á dereita

en: This command moves the front tab left by one
gl: Este comando move unha vez solapa superior á esquerda

en: This command moves the front tab right by one
gl: Este comando move unha vez solapa superior á dereita

en: This command scrolls up and down through the list of nicks. If Data 1 is set to anything it will scroll up, else it scrolls down
gl: Este comando despraza hacia arriba e abaixo a lista de alcumes. Se Data 1 está establecido a calquera entón desprazarase hacia arriba, se non desprazarase hacia abaixo

en: This server still has %d channels or dialogs associated with it. Close them all?
gl: Este servidor ten todavía %d canles ou diálogos asociados. Pechalos todos?

en: This signal is only passed %d args, $%d is invalid
gl: Esta sinal só analizou %d argumentos, $%d é inválido

en: Too many recursive usercommands, aborting.
gl: Demasiados comandos recursivos de usuario, abortando.

en: Top
gl: Enriba

en: Topic
gl: Tópico

en: Topic Protection
gl: Protección do tópico

en: Topic for %s is: %s
gl: O tópico para %s é: %s

en: Transparency Settings
gl: Configuración de transparencia

en: Tree
gl: Árbore

en: Trinidad and Tobago
gl: Trinidade e Tobago

en: Tunisia
gl: Túnez

en: Turkey
gl: Turquía

en: Turkish
gl: Turco

en: Turks and Caicos Islands
gl: Islas Turks e Caicos

en: Type /HELP <command> for more information, or /HELP -l
gl: Escriba /HELP <comando> para máis información, ou /HELP -l

en: Type:
gl: Tipo:

en: UNBAN <mask> [<mask>...], unbans the specified masks.
gl: UNBAN <máscara> [<máscara>...], reincorpora as máscaras especificadas.

en: UNIGNORE <mask> [QUIET]
gl: UNIGNORE <máscara> [QUIET]

en: UNLOAD <name>, unloads a plugin or script
gl: UNLOAD <nome>, desactiva un complemento ou script

en: URL <url>, opens a URL in your browser
gl: URL <url>, abre unha URL no seu navegador

en: URL Grabber - %s
gl: Capturador de URL - %s

en: URL Handlers - %s
gl: Manexadores de URL - %s

en: URLs
gl: URL

en: US Virgin Islands
gl: Islas Vírxenes Norteamericanas

en: USELECT [-a] [-s] <nick1> <nick2> etc, highlights nick(s) in channel userlist
gl: USELECT [-a] [-s] <alcume1> <alcume2> etc, resalta o(s) alcume(s) na lista de usuarios da canle

en: Ukraine
gl: Ucraína

en: Ukrainian
gl: Ucraíno

en: Unignore
gl: Non ignorar

en: United Arab Emirates
gl: Emiratos Árabes Unidos

en: United Kingdom
gl: Reino Unido

en: United States Medical
gl: Servizo Médico de Estados Unidos

en: United States of America
gl: Estados Unidos de América

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Unknown arg '%s' ignored.
gl: Argumento descoñecido '%s' ignorado.

en: Unsorted
gl: Desordenada

en: Uploads
gl: Subidas

en: Uploads and Downloads - %s
gl: Cargas e descargas - %s

en: Uruguay
gl: Uruguai

en: Usage: %s
gl: Uso: %s

en: Use SSL for all the servers on this network
gl: Usar SSL para todos os servidores desta rede

en: Use a different config directory
gl: Usar un directorio de configuración diferente

en: Use global user information
gl: Usar información global de usuario

en: Use proxy for:
gl: Usar proxy para:

en: Use the Text box font and colors
gl: Usar a fonte e cores da caixa de texto

en: User Defined Commands - %s
gl: Comandos definidos polo usuario - %s

en: User Information
gl: Información de usuario

en: User Limit
gl: Límite de usuarios

en: User List
gl: Lista de usuarios

en: User defined commands:
gl: Comandos definidos polo usuario:

en: User limit must be a number!
gl: O límite de usuarios debe ser un número!

en: User list
gl: Lista de usuarios

en: User list sorted by:
gl: Lista de usuarios ordenada por:

en: User menu - %s
gl: Menú de usuario - %s

en: User:
gl: Usuario:

en: Userlist buttons - %s
gl: Botóns da lista de usuarios - %s

en: Username
gl: Nome de usuario

en: Username:
gl: Nome de usuario:

en: Users
gl: Usuarios

en: VOICE <nick>, gives voice status to someone (needs chanop)
gl: VOICE <alcume>, otorga o estado de voz a alguén (necesita ser operador da canle)

en: Vatican City State
gl: Cidade Estado do Vaticano

en: Version
gl: Versión

en: WALLCHAN <message>, writes the message to all channels
gl: WALLCHAN <mensaxe>, escribe a mensaxe a todos as canles

en: WALLCHOP <message>, sends the message to all chanops on the current channel
gl: WALLCHOP <mensaxe>, envía a mensaxe a todos os operadores da canle na canle actual

en: Waiting
gl: Agardando

en: Wallis and Futuna Islands
gl: Illas Wallis e Futuna

en: Walloon
gl: Valón

en: Warning: "%s" character set is unknown. No conversion will be applied for network %s.
gl: Aviso: O conxunto de caracteres "%s" é descoñecido. Non se aplicará conversión para a rede %s.

en: Western Sahara
gl: Sahara Occidental

en: What would you like to do next?
gl: Que quere facer despois?

en: Who it's from
gl: De quén ven

en: Who set the ban
gl: Quen estableceu o veto

en: Windows
gl: Xanelas

en: YES
gl: Si

en: Yemen
gl: Iemen

en: You are being CTCP flooded from %s, ignoring %s
gl: Está recibindo demasiados CTCP de %s, ignorando %s

en: You are connected to %i IRC networks.
gl: Está conectado a %i redes IRC.

en: You can only open the Ban List window while in a channel tab.
gl: Só podes abrir a ventá da lista de vetados nunha solapa da canle.

en: You must select some bans.
gl: Debe seleccionar algún vetado.

en: Your Address
gl: Seu enderezo

en: Yugoslavia
gl: Iugoslavia

en: _About
gl: _Acerca de

en: _Always show this dialog after connecting.
gl: Amosar este diálogo _sempre despois de conectar.

en: _Blink on
gl: _Intermitencia en

en: _Browse...
gl: _Examinar...

en: _Channel Switcher
gl: Cambiar _canles

en: _Close
gl: _Pechar

en: _Contents
gl: _Contidos

en: _Copy Channel Name
gl: _Copiar o nome da canle

en: _Disconnect
gl: _Desconectar

en: _Download List
gl: _Descargar lista

en: _Edit
gl: E_ditar

en: _Edit...
gl: _Editar...

en: _Help
gl: A_xuda

en: _Ignore
gl: _Ignorar

en: _Join Channel
gl: _Entrar á canle

en: _Join this channel:
gl: _Entrar nesta canle:

en: _Load...
gl: _Cargar...

en: _Menu Bar
gl: Barra de _menú

en: _Minimize to Tray
gl: _Minimizar á bandexa

en: _Network Meters
gl: Configuración de _rede

en: _New
gl: _Novo

en: _Nick name:
gl: _Alcume:

en: _Nothing, I'll join a channel later.
gl: _Nada, unireime a unha canle máis tarde.

en: _Play
gl: _Reproducir

en: _Preferences
gl: Preferencias

en: _Quit
gl: _Saír

en: _Reconnect
gl: _Reconectar

en: _Search
gl: _Procurar

en: _Server
gl: _Servidor

en: _Sort
gl: _Ordenar

en: _Tabs
gl: _Solapas

en: _Topic Bar
gl: Barra de _tópico

en: _User List
gl: Lista de _usuarios

en: _User name:
gl: Nome de _usuario:

en: _Usermenu
gl: Menú de _usuario

en: _View
gl: _Ver

en: _Window
gl: _Ventá

en: bye
gl: adeus

en: channels with
gl: canles con

en: letters.
gl: letras.

en: level
gl: nivel

en: mIRC colors:
gl: Cores de mIRC:

en: plugin for remote access using DBUS
gl: complemento para acceso remoto usando DBUS

en: remote access
gl: acceso remoto

en: to
gl: a

en: users.
gl: usuarios.
