libxfce4ui.xfce-4-20 - en to gl translation catalogue (201 entries)

en: %s already triggers this action.
gl: %s xa activa esta acción.

en: %s; Build ID: %s
gl: %s; ID da compilación: %s

en: 64-bit (32-bit userspace)
gl: 64 bits (espazo de usuario de 32 bits)

en: A Menu Library
gl: Unha biblioteca de menús

en: A file named "%s" already exists in this directory, the file hasn't been added.
gl: Xa existe un ficheiro chamado «%s» neste directorio; non se engadiu o ficheiro.

en: About
gl: Sobre

en: About Xfce
gl: Sobre Xfce

en: About the Xfce Desktop Environment
gl: Sobre o contorno de escritorio Xfce

en: Active contributors
gl: Colaboradores activos

en: Add adjacent workspace
gl: Engadir un espazo de traballo adxacente

en: Add workspace
gl: Engadir un espazo de traballo

en: Application Finder
gl: Buscador de aplicacións

en: Bottom workspace
gl: Espazo de traballo inferior

en: CPU
gl: Procesador

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Clear
gl: Limpar

en: Clear the shortcut
gl: Limpar o atallo

en: Close
gl: Pechar

en: Close T_ab
gl: Pechar _a lapela

en: Close _Window
gl: Pechar a _Xanela

en: Close window
gl: Pechar a xanela

en: Close window with multiple tabs?
gl: Pechar a xanela con varias lapelas?

en: Command Shortcut
gl: Atallo de orde

en: Configures appearance, display, keyboard and mouse settings.
gl: Configura as opcións  de aparencia, pantalla, teclado e rato.

en: Conflicting actions for %s
gl: Accións en conflito para %s

en: Core developers
gl: Desenvolvedores principais

en: Could not grab the keyboard.
gl: Non se puido obter o teclado.

en: Credits
gl: Créditos

en: Customize settings stored by Xfconf
gl: Personalizar a configuración almacenada por Xfconf

en: Cycle windows
gl: Percorrer as xanelas

en: Cycle windows (Reverse)
gl: Percorrer as xanelas (Ao revés)

en: Delete active workspace
gl: Eliminar o espazo de traballo activo

en: Delete last workspace
gl: Eliminar o último espazo de traballo

en: Desktop Manager
gl: Xestor de xanelas

en: Device
gl: Dispositivo

en: Directory separator illegal in file name
gl: O separador de directorios empregado no nome do ficheiro non se permite

en: Disable session management
gl: Desactivar a xestión de sesións

en: Distributor
gl: Distribuidor

en: Do _not ask me again
gl: _Non preguntar de novo

en: Do you want to read the %s manual online?
gl: Desexa ler o manual de %s en liña?

en: Do you want to read the manual online?
gl: Desexa ler o manual en liña?

en: Documentation supervision
gl: Supervisión da documentación

en: Down
gl: Abaixo

en: Failed to connect to the session manager: %s
gl: Produciuse un fallo ao conectar co xestor de sesións: %s

en: Failed to load interface
gl: Produciuse un fallo ao cargar a interface

en: Failed to migrate the old panel configuration
gl: Non se puido migrar a configuración antiga do panel

en: Failed to open web browser for online documentation
gl: Produciuse un fallo ao abrir o navegador web para consultar a documentación en liña

en: File Manager
gl: Xestor de ficheiros

en: Filename is too long
gl: O nome do ficheiro é longo de máis

en: Filenames should not start or end with a space
gl: Os nomes de ficheiros non deberían non comezar nin rematar cos espazo

en: Fill window
gl: Ampliar a xanela

en: Fill window horizontally
gl: Ampliar a xanela horizontalmente

en: Fill window vertically
gl: Ampliar a xanela verticalmente

en: GTK Version
gl: Versión do GTK

en: Handles the placement of windows on the screen.
gl: Xestiona a colocación das xanelas na pantalla.

en: Hide window
gl: Agochar a xanela

en: ID
gl: Identificador

en: If you know of anyone missing from this list; don't hesitate and file a bug on <https://gitlab.xfce.org/xfce/libxfce4ui/-/issues> .
gl: Se considera que falta algo nesta lista; non dubide e redacte un informe de fallos a través de  <https://gitlab.xfce.org/xfce/libxfce4ui/-/issues>.

en: Implements a freedesktop.org compliant menu based on GLib and GIO.
gl: Incorpora un menú compatíbel coa especificación freedesktop.org baseado en GLib e GIO.

en: Implements the thumbnail management D-Bus specification.
gl: Incorpora un servizo de xestión de miniaturas coa especificación D-Bus.

en: Information about the Xfce Desktop Environment
gl: Información sobre o contorno de escritorio Xfce

en: Keep '%s'
gl: Manter «%s»

en: Kernel Version
gl: Versión do Kérnel

en: Keyboard shortcut already in use
gl: O atallo de teclado xa está en uso

en: Left
gl: Esquerda

en: Left workspace
gl: Espazo de traballo da esquerda

en: License
gl: Licenza

en: Lower window
gl: Baixar a xanela

en: Manages removable drives and media for Thunar.
gl: Manexa unidades e soportes extraíbeis no Thunar.

en: Manages your files in a modern, easy-to-use and fast way.
gl: Manexa os seus ficheiros de xeito moderno, doado de usar e rápido.

en: Maximize window
gl: Maximizar a xanela

en: Maximize window horizontally
gl: Maximizar a xanela horizontalmente

en: Maximize window vertically
gl: Maximizar a xanela verticalmente

en: Memory
gl: Memoria

en: Move window
gl: Mover a xanela

en: Move window to bottom workspace
gl: Mover a xanela ao espazo de traballo inferior

en: Move window to left monitor
gl: Mover a xanela para a pantalla da esquerda

en: Move window to left workspace
gl: Mover a xanela ao espazo de traballo da esquerda

en: Move window to lower monitor
gl: Mover a xanela para a pantalla de abaixo

en: Move window to next workspace
gl: Mover a xanela ao seguinte espazo de traballo

en: Move window to previous workspace
gl: Mover a xanela ao espazo de traballo anterior

en: Move window to right monitor
gl: Mover a xanela para a pantalla da dereita

en: Move window to right workspace
gl: Mover a xanela ao espazo de traballo da dereita

en: Move window to upper monitor
gl: Mover a xanela para a pantalla de arriba

en: Move window to upper workspace
gl: Mover a xanela ao espazo de traballo superior

en: Move window to workspace 1
gl: Mover a xanela ao espazo de traballo 1

en: Move window to workspace 10
gl: Mover a xanela ao espazo de traballo 10

en: Move window to workspace 11
gl: Mover a xanela ao espazo de traballo 11

en: Move window to workspace 12
gl: Mover a xanela ao espazo de traballo 12

en: Move window to workspace 2
gl: Mover a xanela ao espazo de traballo 2

en: Move window to workspace 3
gl: Mover a xanela ao espazo de traballo 3

en: Move window to workspace 4
gl: Mover a xanela ao espazo de traballo 4

en: Move window to workspace 5
gl: Mover a xanela ao espazo de traballo 5

en: Move window to workspace 6
gl: Mover a xanela ao espazo de traballo 6

en: Move window to workspace 7
gl: Mover a xanela ao espazo de traballo 7

en: Move window to workspace 8
gl: Mover a xanela ao espazo de traballo 8

en: Move window to workspace 9
gl: Mover a xanela ao espazo de traballo 9

en: Next workspace
gl: Espazo de traballo seguinte

en: No
gl: Non

en: OS Name
gl: Nome do SO

en: OS Type
gl: Tipo de SO

en: Please press a key
gl: Prema a tecla

en: Please report bugs to <%s>.
gl: Por favor, comunique os fallos a <%s>.

en: Please see <https://www.xfce.org/about/credits>
gl: Visite <https://www.xfce.org/about/credits>

en: Please use another key combination.
gl: Empregue outra combinación de teclas.

en: Press keyboard keys to trigger the %s '%s'.
gl: Prema as teclas do teclado para activar o %s '%s'.

en: Previous contributors
gl: Anteriores colaboradores

en: Previous workspace
gl: Espazo de traballo anterior

en: Provides a home for window buttons, launchers, app menu and more.
gl: Fornece un lugar para botóns de xanelas, lanzadores, menú de aplicacións e moito máis.

en: Quickly finds and launches applications installed on your system.
gl: Atopa rapidamente e inicia aplicacións instaladas no seu sistema.

en: Raise or lower window
gl: Elevar ou baixar a xanela

en: Raise window
gl: Elevar a xanela

en: Read the manual
gl: Ler o manual

en: Resize window
gl: Redimensionar a xanela

en: Restore the default shortcut
gl: Restaurar o atallo predeterminado

en: Right
gl: Dereita

en: Right workspace
gl: Espazo de traballo da dereita

en: Saves and restores your session, handles startup, autostart and shutdown.
gl: Garda e restaura a súa sesión, manexa o inicio, inicio automático de aplicacións e o apagado.

en: Servers maintained by
gl: Servidores mantidos por

en: Session Manager
gl: Xestor de sesións

en: Session management client ID
gl: Identificador do cliente de xestión de sesións

en: Session management options
gl: Opcións de xestión de sesións

en: Session manager did not return a valid client id
gl: O xestor de sesións non devolveu ningún identificador de cliente correcto

en: Sets desktop backgrounds, handles icons and more.
gl: Define os fondos de escritorio, manexa iconas e moito mais.

en: Settings Daemon
gl: Daemon de configuración

en: Settings Manager
gl: Xestor de configuración

en: Shade window
gl: Ensombrecer a xanela

en: Shortcut
gl: Atallo

en: Shortcuts Editor
gl: Editor de atallos

en: Show desktop
gl: Amosar o escritorio

en: Show session management options
gl: Amosar as opcións de xestión de sesión

en: Stick window
gl: Fixar a xanela

en: Stores your settings in a D-Bus-based configuration system.
gl: Almacena as súas opcións nun sistema de configuración baseado en D-Bus.

en: Switch application
gl: Cambiar de aplicación

en: Switch window for same application
gl: Cambiar de xanela da mesma aplicación

en: System
gl: Sistema

en: Thanks to all who helped making this software available!
gl: Grazas a todas as persoas que axudaron a facer que este software estea dispoñíbel!

en: The Xfce development team. All rights reserved.
gl: O equipo de desenvolvemento de Xfce. Todos os dereitos reservados.

en: The current shortcut. Click to edit...
gl: O atallo actual. Facer clic para modificar...

en: The libxfce4ui, libxfce4util and exo packages are distributed under the terms of the GNU Library General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
gl: Os paquetes libxfce4ui, libxfce4util e exo distribúense baixo os termos da Licenza pública xeral da biblioteca GNU tal e como a publica a Free Software Foundation; xa sexa a versión 2 da licenza, ou (segundo a súa elección) calquera versión posterior.

en: The packages thunar, xfce4-appfinder, xfce4-panel, xfce4-session, xfce4-settings, xfconf, xfdesktop and xfwm4 are distributed under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
gl: Os paquetes thunar, xfce4-appfinder, xfce4-panel, xfce4-session, xfce4-settings, xfconf, xfdesktop e xfwm4 distribúense baixo os termos da licenza pública xeral GNU tal como foi publicada pola Free Software Foundation; xa sexa a versión 2 da licenza, ou (segundo a súa elección) calquera versión posterior.

en: This keyboard shortcut is currently used by: '%s'
gl: O atallo de teclado está sendo usado por: «%s»

en: This shortcut is already being used by the action '%s'. Which action do you want to use?
gl: Este atallo xa está sendo usado pola acción «%s». Que acción desexa usar?

en: This shortcut is already being used for something else.
gl: Este atallo xa está sendo usado por algo.

en: This shortcut is already being used for the action '%s'. Which action do you want to use?
gl: Este atallo xa está sendo usado para a acción «%s». Que acción desexa usar?

en: This shortcut is already being used for the command '%s'. Which action do you want to use?
gl: Este atallo xa está sendo usado para a orde «%s». Que acción desexa usar?

en: This window has %d tabs open. Closing this window will also close all its tabs.
gl: Esta xanela ten %d lapelas abertas. Pechando esta xanela tamén pechará todas estas lapelas.

en: This window has multiple tabs open. Closing this window will also close all its tabs.
gl: Esta xanela ten varias lapelas abertas. Pechando esta xanela tamén pechará todas estas lapelas.

en: Thumbnails Service
gl: Servizo de miniaturas

en: Tile window to the bottom
gl: Xerar mosaico da xanela cara abaixo

en: Tile window to the bottom-left
gl: Xerar mosaico da xanela abaixo á esquerda

en: Tile window to the bottom-right
gl: Xerar mosaico da xanela abaixo á dereita

en: Tile window to the left
gl: Xerar mosaico da xanela cara á esquerda

en: Tile window to the right
gl: Xerar mosaico da xanela cara á dereita

en: Tile window to the top
gl: Xear mosaico da xanela na cima

en: Tile window to the top-left
gl: Xear mosaico da xanela arriba á esquerda

en: Tile window to the top-right
gl: Xerar mosaico da xanela arriba á dereita

en: Toggle above
gl: Manter por enriba

en: Toggle fullscreen
gl: Activar a pantalla completa

en: Translations supervision
gl: Supervisión da tradución

en: Translators
gl: Tradutores

en: Type '%s --help' for usage information.
gl: Escriba «%s --help» para obter información sobre o modo de uso.

en: Unable to initialize GTK+.
gl: Non se puido inicializar GTK+.

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Up
gl: Arriba

en: Upper workspace
gl: Espazo de traballo superior

en: Use '%s'
gl: Usar «%s»

en: Version information
gl: Información da versión

en: Volume Manager
gl: Xestor do volume

en: Warning
gl: Advertencia

en: Window Manager
gl: Xestor de xanelas

en: Window Manager Action Shortcut
gl: Atallo de acción do xestor de xanelas

en: Window operations menu
gl: Menú de operacións da xanela

en: Windowing System
gl: Sistema de xanelas

en: Working directory "%s" does not exist. It won't be used when spawning "%s".
gl: O directorio de traballo «%s» non existe. Non se usará ao iniciar «%s».

en: Workspace 1
gl: Espazo de traballo 1

en: Workspace 10
gl: Espazo de traballo 10

en: Workspace 11
gl: Espazo de traballo 11

en: Workspace 12
gl: Espazo de traballo 12

en: Workspace 2
gl: Espazo de traballo 2

en: Workspace 3
gl: Espazo de traballo 3

en: Workspace 4
gl: Espazo de traballo 4

en: Workspace 5
gl: Espazo de traballo 5

en: Workspace 6
gl: Espazo de traballo 6

en: Workspace 7
gl: Espazo de traballo 7

en: Workspace 8
gl: Espazo de traballo 8

en: Workspace 9
gl: Espazo de traballo 9

en: Xfce 4 is copyright Olivier Fourdan (fourdan@xfce.org). The different components are copyrighted by their respective authors.
gl: Xfce 4 ten copyright de Olivier Fourdan (fourdan@xfce.org). Os diferentes compoñentes de teñen copyright dos seus respectivos autores.

en: Xfce Version
gl: Versión do Xfce

en: Xfce is a collection of programs that together provide a full-featured desktop environment.
    The following programs are part of the Xfce core:
gl: O Xfce é unha colección de programas que xuntos fornecen un contorno de escritorio con moitas características.
    Os seguintes programas forman parte do núcleo de Xfce:

en: Xfce is also a development platform providing several libraries that help programmers create applications that fit in well with the desktop environment.
    
    Xfce components are licensed under free or open source licences; GPL or BSDL for applications and LGPL or BSDL for libraries. Look at the documentation, the source code or the Xfce website (<a href="https://www.xfce.org">https://www.xfce.org</a>) for more information.
    
    Thank you for your interest in Xfce.
    
    	- The Xfce Development Team
gl: O Xfce é tamén unha plataforma de desenvolvemento que fornece varias bibliotecas que axudan aos programadores a crear aplicacións que se axusten ben ao contorno de escritorio.
    
    Os compoñentes de Xfce están baixo licenzas libres ou de código aberto; GPL ou BSDL para as aplicacións e LGPL ou BSDL para as bibliotecas. Consulte a documentación, o código fonte ou o sitio web do Xfce (<a href="https://www.xfce.org">https://www.xfce.org</a>) para máis información.
    
    Grazas polo seu interese no Xfce.
    
    - O equipo de desenvolvemento do Xfce.

en: Yes
gl: Si

en: You will be redirected to the documentation website where the help pages are maintained and translated.
gl: Redirixiráselle ao sitio web de documentación no que se manteñen e traducen as páxinas de axuda.

en: _Always go directly to the online documentation
gl: Ir _sempre directamente á documentación en liña

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _Close
gl: _Pechar

en: _Help
gl: A_xuda

en: _Read Online
gl: Le_r en liña

en: action
gl: acción

en: command
gl: orde

en: label
gl: etiqueta
