marco 1.25.0 - en to gl translation catalogue (420 entries)

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
gl: «%s» atopado na base de datos de configuración non é un valor correcto para a combinación de teclas «%s»

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
gl: «%s» atopado na base de datos de configuración non é un valor correcto para o modificador do botón do rato

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
gl: «%s» non é un valor correcto para o atributo foco

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
gl: «%s» non é un valor correcto para o atributo redimensionar

en: "%s" is not a valid value for state attribute
gl: «%s» non é un valor correcto para o atributo estado

en: "version" attribute cannot be used in metacity-theme-1.xml or metacity-theme-2.xml
gl: Non é posíbel empregar o atributo «versión» en metacity-theme-1.xml ou metacity-theme-2.xml

en: %d stored in GSettings key %s is out of range %d to %d
gl: %d almacenado na clave GSettings %s está fóra do intervalo %d a %d

en: %g milliseconds to draw one window frame
gl: %g milisegundos para debuxar un marco de xanela

en: %s (as %s)
gl: %s (como %s)

en: %s (as another user)
gl: %s (como outro usuario)

en: %s (as superuser)
gl: %s (como superusuario)

en: %s (on %s)
gl: %s (en %s)

en: (Not implemented) Navigation works in terms of applications not windows
gl: (Non implementado) A navegación funciona en termos de aplicacións, non de xanelas

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
gl: A <%s> xeometría «%s» non se definiu

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
gl: <%s> debe especificar ou unha xeometría ou un pai que teña unha xeometría

en: <%s> name "%s" used a second time
gl: <%s> nome «%s» usado unha segunda vez

en: <%s> parent "%s" has not been defined
gl: O <%s> pai «%s» non se definiu

en: <%s> specified twice for this theme
gl: <%s> especificada dúas veces para este tema

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
gl: <button function=«%s» state=«%s» draw_ops="whatever"/> débese especificar para este estilo de marco

en: <marco_session> attribute seen but we already have the session ID
gl: O atributo <marco_session> foi visto mais xa temos o ID de sesión

en: <tt>%s</tt> is not responding.
gl: <tt>%s</tt> non está respondendo.

en: <tt>Rename Workspace</tt>
gl: <tt>Renomear o espazo de traballo</tt>

en: A font description string describing a font for window titlebars. The size from the description will only be used if the titlebar_font_size option is set to 0. Also, this option is disabled if the titlebar_uses_desktop_font option is set to true.
gl: Unha cadea de descrición do tipo de letra que describe un tipo de letra para os títulos das xanelas. O tamaño dunha descrición só se usará se a opción titlebar_font_size está definida como 0; do mesmo modo, esta opción tamén está desactivada se a opción titlebar_uses_desktop_font está definida como verdadeira.

en: A style called "%s" has not been defined
gl: Non se definiu ningún estilo chamado «%s»

en: Action on title bar double-click
gl: Acción ao premer dúas veces na barra de título

en: Action on title bar middle-click
gl: Acción ao premer co botón central do rato na barra de título

en: Action on title bar right-click
gl: Acción ao premer co botón dereito na barra de título

en: Activate the window menu
gl: Activar o menú da xanela

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
gl: Alfa debe estar entre 0.0 (invisíbel) e 1.0 (completamente opaco), foi %g

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
gl: O valor alfa «%s» na cor mesturada non está entre 0.0 e 1.0

en: Always On Visible Workspace
gl: Sempre no espazo de traballo visíbel

en: Always on _Top
gl: Sempre _enriba das demais xanelas

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
gl: O ángulo debe estar entre 0.0 e 360.0, foi %g

en: Application set a bogus _NET_WM_PID %lu
gl: A aplicación configurou un _NET_WM_PID %lu falso

en: Arrangement of buttons on the titlebar
gl: Distribución dos botóns na barra de títulos

en: Arrangement of buttons on the titlebar. The value should be a string, such as "menu:minimize,maximize,spacer,close"; the colon separates the left corner of the window from the right corner, and the button names are comma-separated. Duplicate buttons are not allowed. Unknown button names are silently ignored so that buttons can be added in future marco versions without breaking older versions. A special spacer tag can be used to insert some space between two adjacent buttons.
gl: A disposición dos botóns na barra de título. O valor debe ser unha cadea como "menu:minimize,maximize,spacer,close"; a vírgula separa a esquina esquerda da xanela da dereita, e os nomes dos botóns están separados por vírgulas. Non están permitidos os botóns duplicados. Os nomes de botóns descoñecidos son ignorados silenciosamente, para que se poidan engadir botóns en futuras versións do Marco sen romper as versións anteriores. Pódese usar unha etiqueta separadora especial para inserir un pouco de espazo entre dous botóns adxacentes.

en: Aspect ratio "%s" is unknown
gl: Descoñécese a proporción de aspecto «%s»

en: Attached Modal Dialog
gl: Diálogo modal anexo

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
gl: O atributo «%s» non é válido no elemento <%s> neste contexto

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
gl: O atributo «%s» repetiuse dúas veces no mesmo elemento <%s>

en: Automatically raises the focused window
gl: Eleva automaticamente a xanela enfocada

en: Bad version specification '%s'
gl: Especificación defectuosa de versión «%s»

en: Bar
gl: Barra

en: Bell event
gl: Evento da campaíña do sistema

en: Benchmark
gl: Banco de probas

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
gl: O formato de blend é «blend/bg_color/fg_color/alpha», «%s»non coincide co formato

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
gl: Os valores booleanos deben ser «verdadeiro» ou «falso», non «%s»

en: Border
gl: Bordo

en: Border "%s" is unknown
gl: Descoñécese o bordo «%s»

en: Border-only window
gl: Xanela só con bordo

en: Bug in window manager:
gl: Fallo no xestor de xanelas:

en: Button Layouts
gl: Disposición dos botóns

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
gl: A proporción de aspecto do botón %g non é razoábel

en: Button function "%s" does not exist in this version (%d, need %d)
gl: A función «%s» do botón non existe nesta versión (%d, necesítase %d)

en: Button layout test %d
gl: Proba de disposición de botóns %d

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
gl: Non pode ter dous draw_ops para un elemento <button> (o tema especificou un atributo draw_ops e tamén un elemento <draw_ops> ou especificou os dous elementos)

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
gl: Non pode ter dous draw_ops para un elemento <menu_icon> (o tema especificou un atributo draw_ops e tamén un elemento <draw_ops> ou especificou os dous elementos)

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
gl: Non pode ter dous draw_ops para un elemento <piece> (o tema especificou un atributo draw_ops e tamén un elemento <draw_ops> ou especificou os dous elementos)

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Cannot specify both "button_width"/"button_height" and "aspect_ratio" for buttons
gl: Non é posíbel especificar «largo do botón/alto do botón» e «proporción do aspecto» ao mesmo tempo para os botóns

en: Clicking a window while holding down this modifier key will move the window (left click), resize the window (middle click), or show the window menu (right click). The middle and right click operations may be swapped using the "resize_with_right_button" key. Modifier is expressed as "<Alt>" or "<Super>" for example.
gl: Ao premer nunha xanela mentres se mantén premida esta tecla modificadora, fará que a xanela se mova (co botón esquerdo), se restaure (co botón central) ou que se amose o menú da xanela (co botón dereito). As operacións esquerda e dereita poden ser intercambiadas usando a clave «resize_with_right_button». O modificador exprésase como «<Alt>» ou «<Super>» por exemplo.

en: Close Window
gl: Pechar a xanela

en: Close window
gl: Pechar a xanela

en: Comma separated class list. Each running GUI application referenced to given windows manager class will be ignored by 'Show Desktop' functionality.
gl: Lista de clases separada por comas. Cada aplicación de interface gráfica de usuario referida a unha clase dada do xestor de xanelas será ignorada pola función «Amosar escritorio».

en: Commands to run in response to keybindings
gl: Ordes que se van executar en resposta ás combinacións de teclas

en: Compositing Manager
gl: Xestor de composición

en: Constant "%s" has already been defined
gl: A constante «%s» xa foi definida

en: Control how new windows get focus
gl: Controla como obteñen o foco as novas xanelas

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
gl: A expresión de coordenadas contén un operador incorrecto ao inicio do seu texto: «%s»

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
gl: A expresión de coordenadas contén un carácter «%s» que non está permitido

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
gl: A expresión de coordenadas contén un número de coma flotante «%s» que non foi posíbel analizar

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
gl: A expresión de coordenadas contén un enteiro «%s» que non foi posíbel analizar

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
gl: A expresión de coordenadas non parece ter nin operadores nin operandos

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
gl: A expresión de coordenadas remata cun operador en vez dun operando

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
gl: A expresión de coordenadas ten unha paréntese pechada sen unha paréntese aberta

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
gl: A expresión de coordenadas ten unha paréntese aberta sen unha paréntese pechada

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
gl: A expresión de coordenadas ten un operando onde se agardaba un operador

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
gl: A expresión de coordenadas ten unha variábel ou constante descoñecida «%s»

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
gl: A expresión de coordenadas ten un operador «%s» onde se agardaba un operando

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
gl: A expresión de coordenadas ten un operador «%c» seguido do operador «%c» sen un operando entre eles

en: Coordinate expression parser overflowed its buffer.
gl: O analizador da expresión de coordenadas desbordou o seu búfer.

en: Coordinate expression results in division by zero
gl: A expresión de coordenadas resultou nun erro de división por cero

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
gl: A expresión de coordenadas tentou usar un operador mod cun número de coma flotante

en: Coordinate expression was empty or not understood
gl: A expresión de coordenadas está baleira ou non se entendeu

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
gl: Non foi posíbel obter a selección do xestor de xanelas na pantalla %d na vista «%s»

en: Could not create directory '%s': %s
gl: Non foi posíbel crear o directorio «%s»: %s

en: Could not find a theme! Be sure %s exists and contains the usual themes.
gl: Non foi posíbel atopar ningún tema! Asegúrese de que %s existe e de que contén os temas habituais.

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro de sesión «%s» para escritura: %s

en: Could not parse "%s" as a floating point number
gl: Non foi posíbel analizar «%s» como un número de coma flotante

en: Could not parse "%s" as an integer
gl: Non foi posíbel analizar «%s» como un enteiro

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
gl: Non foi posíbel analizar o valor alfa «%s» na cor mesturada

en: Could not parse color "%s"
gl: Non foi posíbel analizar a cor «%s»

en: Could not parse font description "%s" from GSettings key %s
gl: Non foi posíbel analizar a descrición do tipo de letra «%s» da clave GSettings %s

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
gl: Non foi posíbel o factor de sombreado «%s» na cor sombreada

en: Could not release screen %d on display "%s"
gl: Non foi posíbel liberar a vista %d na pantalla «%s»

en: Current theme
gl: Tema actual

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
gl: Atraso en milisegundos para a opción de elevación automática

en: Desktop
gl: Escritorio

en: Determines if new windows are created on the center of the screen
gl: Determina se as novas xanelas son creadas no centro da pantalla

en: Determines whether Marco is a compositing manager.
gl: Determina se o Marco é un xestor de composición.

en: Determines whether applications or the system can generate audible 'beeps'; may be used in conjunction with 'visual bell' to allow silent 'beeps'.
gl: Determina se as aplicacións ou o sistema poden xerar «tons de aviso» audíbeis; pode usarse en conxunto co 'ton de campá visual' para permitir «tons de aviso» silenciosos.

en: Dialog Box
gl: Caixa de diálogo

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
gl: Non se entendeu a frecha «%s» para o elemento <%s>

en: Did not understand color component "%s" in color specification
gl: Non se entende o compoñente de cor «%s» na especificación da cor

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
gl: Non se entendeu o tipo de recheo «%s» para o elemento <%s>

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
gl: Non se entendeu a sombra «%s» para o elemento <%s>

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
gl: Non se entendeu o estado «%s» para o elemento <%s>

en: Did not understand state "%s" in color specification
gl: Non se entende o estado «%s» na especificación da cor

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
gl: Non se comprenden os caracteres sobrantes «%s» na cadea «%s»

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
gl: Non se entendeu o valor «%s» para o tipo de degradado

en: Disable connection to session manager
gl: Desactivar a conexión co xestor de sesións

en: Disable misfeatures that are required by old or broken applications
gl: Desactivar as características non adecuadas que son requiridas por aplicacións antigas ou danadas

en: Distance "%s" is unknown
gl: Descoñécese a distancia «%s»

en: Don't make fullscreen windows that are maximized and have no decorations
gl: Non facer xanelas de pantalla completa que estean maximizadas e sen decoracións

en: Drew %d frames in %g client-side seconds (%g milliseconds per frame) and %g seconds wall clock time including X server resources (%g milliseconds per frame)
gl: Debuxou %d marcos en %g segundos do lado do cliente (%g milisegundos por marco) e %g segundos de tempo estándar incluíndo recursos do servidor X (%g milisegundos por marco)

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
gl: Non se permite o elemento <%s> por baixo de <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
gl: Non se permite o elemento <%s> dentro dun elemento <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
gl: Non se permite o elemento <%s> dentro dun elemento <constant>

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
gl: Non se permite o elemento <%s> dentro dun elemento distance/border/aspect_ratio

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
gl: Non se permite o elemento <%s> dentro dun elemento de operación debuxo

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
gl: Non se permite o elemento <%s> dentro dun elemento nome/autor/data/descrición

en: Enable Visual Bell
gl: Activar a campá visual

en: Error closing session file '%s': %s
gl: Produciuse un erro ao pechar o ficheiro de sesión «%s»: %s

en: Error loading theme: %s
gl: Produciuse un erro ao cargar o tema: %s

en: Error writing session file '%s': %s
gl: Produciuse un erro ao escribir o ficheiro de sesión «%s»: %s

en: Expand the alt-tab popup window to fit longer window titles
gl: Expandir a xanela emerxente de «Alt-Tab» para axustar os títulos de xanela máis longos

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
gl: Produciuse un fallo ao facer fdopen() no ficheiro de rexistro %s: %s

en: Failed to find a valid file for theme %s
gl: Non se atopou ningún ficheiro correcto para o tema %s

en: Failed to get hostname: %s
gl: Produciuse un fallo ao obter o nome da máquina: %s

en: Failed to load theme "%s": %s
gl: Produciuse un fallo ao cargar o tema «%s»: %s

en: Failed to open X Window System display '%s'
gl: Produciuse un fallo ao abrir a pantalla do sistema de xanelas X «%s»

en: Failed to open debug log: %s
gl: Produciuse un fallo ao abrir o rexistro de depuración: %s

en: Failed to parse saved session file: %s
gl: Produciuse un fallo ao analizar o ficheiro de sesión gardado: %s

en: Failed to restart: %s
gl: Produciuse un fallo ao reiniciar: %s

en: Failed to scan themes directory: %s
gl: Produciuse un fallo ao analizar o directorio de temas: %s

en: Fake menu item %d
gl: Elemento de menú falso %d

en: Fast Alt-Tab with compositing manager (disable thumbnails)
gl: Alt-Tab rápido co xestor de composición (miniaturas desactivadas)

en: Frame geometry does not specify size of buttons
gl: A xeometría do marco non especifica o tamaño dos botóns

en: Frame style already has a button for function %s state %s
gl: O estilo do marco xa ten un botón para a función %s estado %s

en: Frame style already has a piece at position %s
gl: O estilo do marco xa ten unha peza na posición %s

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
gl: A especificación de cor do GTK debe ter unha paréntese pechada despois do estado, exemplo. gtk:fg[NORMAL] onde NORMAL é o estado; non foi posíbel analizar «%s»

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
gl: A especificación de cor do GTK debe ter o estado entre parénteses, exemplo. gtk:fg[NORMAL] onde NORMAL é o estado; non foi posíbel analizar «%s»

en: GTK custom color specification must have color name and fallback in parentheses, e.g. gtk:custom(foo,bar); could not parse "%s"
gl: A especificación de cor personalizada GTK debe ter nome de cor e opción alternativa entre parénteses, por exemplo gtk:custom(foo,bar); non foi posíbel analizar «%s»

en: Gradients should have at least two colors
gl: Os degradados deben ter polo menos dúas cores

en: Gtk:custom format is "gtk:custom(color_name,fallback)", "%s" does not fit the format
gl: O formato de gtk:custom é «gtk:custom(nome_da_cor,opción_alternativa)», «%s» non se axusta ao formato

en: Hide all normal windows and set focus to the desktop
gl: Agochar todas as xanelas normais e cambiar o foco ao escritorio

en: Hyper
gl: Hiper

en: Icon size in alt-tab popup window
gl: Tamaño da icona na xanela emerxente

en: If enabled, drag-dropping a window to the top of the screen will maximize it. Only works when allow-tiling is enabled.
gl: Se está activado, ao arrastrar e soltar unha xanela contra o bordo superior da pantalla maximizarase. Só funciona cando «allow-tiling» (permitir-mosaico) está activado.

en: If enabled, dropping windows on screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half of the available area. Drag-dropping to the top maximizes the window if allow-top-tiling is enabled.
gl: Se está activado, arrastrar as xanelas contra os bordos laterais da pantalla maximízaas verticalmente e cámbialles o tamaño horizontalmente para cubrir a metade da área dispoñíbel. Arrastrar y soltar contra o bordo superior maximiza a xanela se «allow-top-tiling» (permitir-mosaico-superior) está activado.

en: If enabled, tiling a window will cycle through multiple different sizes by using the same keyboard shortcut multiple times in a row.
gl: Se está activado, a creación de mosaicos nunha xanela fará un ciclo a través de varios tamaños diferentes utilizando o mesmo atallo de teclado varias veces seguidas.

en: If set to true, and the focus mode is either "sloppy" or "mouse" then the focused window will be automatically raised after a delay specified by the auto_raise_delay key. This is not related to clicking on a window to raise it, nor to entering a window during drag-and-drop.
gl: Se se define como verdadeiro, e o modo de foco é «sloppy» ou «mouse», entón a xanela enfocada elevarase automaticamente após un atraso especificado na clave «auto_raise_delay». Isto non está relacionado con premer nunha xanela para elevala, nin con entrar nunha xanela durante unha operación de arrastrar e soltar.

en: If set to true, new windows are opened in the center of the screen. Otherwise, they are opened at the top left of the screen.
gl: Se é verdadeiro, entón abrirase unha nova xanela no centro da pantalla. No caso contrario, abrirase na parte superior esquerda da pantalla.

en: If set to true, no window thumbnails will be displayed in the alt-tab popup window when the compositing manager is enabled. Application icons will be displayed instead. Note that on high resolution screens with many visible windows there can be a perceptible lag in rendering.
gl: Se é verdadeiro, entón non se amosarán as miniaturas na xanela emerxente con Alt-Tab cando o xestor de composición estea activado. Amosaranse as iconas das aplicacións no seu lugar. Teña en conta que nas pantallas de alta resolución con moitas xanelas visíbeis pode haber un atraso perceptíbel na súa representación.

en: If true, ignore the titlebar_font option, and use the standard application font for window titles.
gl: Se é verdadeiro, ignora a opción titlebar_font e usa o tipo de letra estándar da aplicación para os títulos das xanelas.

en: If true, marco will give the user less feedback by using wireframes, avoiding animations, or other means. This is a significant reduction in usability for many users, but may allow legacy applications to continue working, and may also be a useful tradeoff for terminal servers. However, the wireframe feature is disabled when accessibility is on.
gl: Se é verdadeiro, o Marco daralle ao usuario unha menor retroacción usando contornos de liña, evitando animacións ou outros medios. Isto é unha redución significativa da usabilidade para moitos usuarios, mais pode permitir funcionar as aplicacións antigas e tamén é unha boa solución de compromiso para servidores de terminal. Con todo, a característica de contorno de liña desactívase cando a accesibilidade está activa.

en: If true, then Marco works in terms of applications rather than windows. The concept is a bit abstract, but in general an application-based setup is more like the Mac and less like Windows. When you focus a window in application-based mode, all the windows in the application will be raised. Also, in application-based mode, focus clicks are not passed through to windows in other applications. Application-based mode is, however, largely unimplemented at the moment.
gl: Se é verdadeiro, entón o Marco funciona en termos de aplicacións en vez de en xanelas. O concepto é un pouco abstracto, mais en xeral unha configuración baseada en aplicacións é máis parecida a un Mac e menos a un Windows. Cando enfoca unha xanela no modo baseado en aplicación, elevaranse todas as xanelas da aplicación. Tamén no modo baseado en aplicación as pulsacións do foco non se pasan a través das xanelas noutras aplicacións. Porén, este modo baseado en aplicación non está implementado neste momento.

en: If true, trade off usability for less resource usage
gl: Se é verdadeiro, reducir a usabilidade para aforrar recursos recursos

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
gl: Incluír o draw_ops «%s» aquí poderá crear unha referencia circular

en: Initialize session from savefile
gl: Inicializar a sesión dende o ficheiro de salvagarda

en: Integer %ld is too large, current max is %d
gl: O enteiro %ld é demasiado grande. O máximo actual é %d

en: Integer %ld must be positive
gl: O enteiro %ld debe ser positivo

en: Invalid WM_TRANSIENT_FOR window 0x%lx specified for %s.
gl: WM_TRANSIENT_FOR non é correcto para a xanela 0x%lx especificada para %s.

en: Invalid character '%c' in color_name parameter of gtk:custom, only A-Za-z0-9-_ are valid
gl: Carácter incorrecto «%c» no parámetro color_name de gtk:custom, só se admite A-Za-z0-9-_

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
gl: A escala de título non é correcta «%s» (debe ser de xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)

en: Keep Window On Top
gl: Manter a xanela na parte superior

en: Large Title Font
gl: Tipo de letra de título grande

en: Line %d character %d: %s
gl: Liña %d carácter %d: %s

en: List of applications ignored by show-desktop
gl: Lista de aplicacións ignoradas por «amosar escritorio»

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
gl: Cargouse o tema «%s» en %g segundos

en: Lower window below other windows
gl: Baixar unha xanela debaixo doutras xanelas

en: Ma_ximize
gl: Ma_ximizar

en: Make X calls synchronous
gl: Facer chamadas a X síncronas

en: Marco was compiled without support for verbose mode
gl: O Marco compilouse sen capacidade para o modo detallado

en: Maximize Window
gl: Maximizar a xanela

en: Maximize window
gl: Maximizar a xanela

en: Maximize window horizontally
gl: Maximizar a xanela horizontalmente

en: Maximize window vertically
gl: Maximizar a xanela verticalmente

en: Maximum number of columns in alt-tab popup window
gl: Número máximo de columnas na xanela emerxente de «Alt-Tab»

en: Mi_nimize
gl: Mi_nimizar

en: Minimize Window
gl: Minimizar a xanela

en: Minimize window
gl: Minimizar a xanela

en: Missing %s extension required for compositing
gl: Falta a extensión %s que se require para a composición

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
gl: Falta <frame state=«%s» resize=«%s» focus=«%s» style="whatever"/>

en: Modal Dialog Box
gl: Caixa de diálogo modal

en: Modifier to use for modified window click actions
gl: Modificador que se vai usar para as accións modificadas de pulsación de xanela

en: Move Titlebar On_screen
gl: Mover a barra de título na _pantalla

en: Move backward between panels and the desktop immediately
gl: Moverse inmediatamente cara a atrás entre os paneis e o escritorio

en: Move backward between panels and the desktop, using a popup window
gl: Moverse cara a atrás entre os paneis e o escritorio usando unha xanela emerxente

en: Move backward between windows immediately
gl: Moverse cara a atrás entre xanelas inmediatamente

en: Move backward between windows of an application immediately
gl: Moverse cara a atrás entre xanelas dunha aplicación inmediatamente

en: Move backward between windows of an application, using a popup window
gl: Moverse cara a atrás entre xanelas dunha aplicación usando unha xanela emerxente

en: Move backward between windows on all workspaces, using a popup window
gl: Moverse cara a atrás entre xanelas en todos os espazos de traballo, usando unha xanela emerxente

en: Move backward between windows, using a popup window
gl: Moverse cara a atrás entre xanelas usando unha xanela emerxente

en: Move between panels and the desktop immediately
gl: Moverse inmediatamente entre os paneis e o escritorio

en: Move between panels and the desktop, using a popup window
gl: Moverse entre os paneis e o escritorio usando unha xanela emerxente

en: Move between windows immediately
gl: Moverse inmediatamente entre xanelas

en: Move between windows of an application immediately
gl: Moverse inmediatamente entre xanelas dunha aplicación

en: Move between windows of an application, using a popup window
gl: Moverse entre xanelas dunha aplicación usando unha xanela emerxente

en: Move between windows on all workspaces, using a popup window
gl: Moverse entre xanelas en todos os espazos de traballo, usando unha xanela emerxente

en: Move between windows, using a popup window
gl: Moverse entre xanelas usando unha xanela emerxente

en: Move to Another _Workspace
gl: Mover a outro espa_zo de traballo

en: Move to Workspace R_ight
gl: Mover ao espazo de traballo da _dereita

en: Move to Workspace _Down
gl: Mover ao espazo de traballo de em_baixo

en: Move to Workspace _Left
gl: Mover ao espazo de traballo da _esquerda

en: Move to Workspace _Up
gl: Mover ao espazo de traballo de a_rriba

en: Move window
gl: Mover a xanela

en: Move window one workspace down
gl: Mover a xanela un espazo de traballo cara a abaixo

en: Move window one workspace to the left
gl: Mover a xanela un espazo de traballo cara á esquerda

en: Move window one workspace to the right
gl: Mover a xanela un espazo de traballo cara á dereita

en: Move window one workspace up
gl: Mover a xanela un espazo de traballo cara a arriba

en: Move window to center of screen
gl: Mover a xanela ao centro da pantalla

en: Move window to east (right) monitor
gl: Mover a xanela ao lado leste (dereita) do monitor

en: Move window to east (right) side of screen
gl: Mover a xanela ao lado leste (dereita) da pantalla

en: Move window to north (top) monitor
gl: Mover a xanela ao lado norte (arriba) do monitor

en: Move window to north (top) side of screen
gl: Mover a xanela ao lado norte (arriba) da pantalla

en: Move window to north-east (top right) corner
gl: Mover a xanela á esquina nordeste (arriba á dereita)

en: Move window to north-west (top left) corner
gl: Mover a xanela á esquina noroeste (arriba á esquerda)

en: Move window to south (bottom) monitor
gl: Mover a xanela ao lado sur (abaixo) do monitor

en: Move window to south (bottom) side of screen
gl: Mover a xanela ao lado sur (abaixo) da pantalla

en: Move window to south-east (bottom right) corner
gl: Mover a xanela á esquina sueste (abaixo á dereita)

en: Move window to south-west (bottom left) corner
gl: Mover a xanela á esquina sudoeste (abaixo á esquerda)

en: Move window to west (left) monitor
gl: Mover a xanela ao lado oeste (esquerda) do monitor

en: Move window to west (left) side of screen
gl: Mover a xanela ao lado oeste (esquerda) da pantalla

en: Move window to workspace 1
gl: Mover a xanela ao espazo de traballo 1

en: Move window to workspace 10
gl: Mover a xanela ao espazo de traballo 10

en: Move window to workspace 11
gl: Mover a xanela ao espazo de traballo 11

en: Move window to workspace 12
gl: Mover a xanela ao espazo de traballo 12

en: Move window to workspace 2
gl: Mover a xanela ao espazo de traballo 2

en: Move window to workspace 3
gl: Mover a xanela ao espazo de traballo 3

en: Move window to workspace 4
gl: Mover a xanela ao espazo de traballo 4

en: Move window to workspace 5
gl: Mover a xanela ao espazo de traballo 5

en: Move window to workspace 6
gl: Mover a xanela ao espazo de traballo 6

en: Move window to workspace 7
gl: Mover a xanela ao espazo de traballo 7

en: Move window to workspace 8
gl: Mover a xanela ao espazo de traballo 8

en: Move window to workspace 9
gl: Mover a xanela ao espazo de traballo 9

en: Name of workspace
gl: Nome do espazo de traballo

en: New Workspace Name:
gl: Nome do novo espazo de traballo:

en: No "%s" attribute on element <%s>
gl: Non está definido o atributo «%s» no elemento <%s>

en: No "extent_angle" or "to" attribute on element <%s>
gl: Non hai ningún atributo «grao angular» ou «ata» no elemento <%s>

en: No "start_angle" or "from" attribute on element <%s>
gl: Non hai ningún atributo «ángulo de inicio» ou «dende» no elemento <%s>

en: No <%s> set for theme "%s"
gl: Non se configurou <%s> para o tema «%s»

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
gl: Non se definiu unha <draw_ops> chamada «%s»

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
gl: Non se definiu ningunha <draw_ops> co nome «%s»

en: No command %d has been defined.
gl: Non se definiu ningunha orde %d.

en: No draw_ops provided for button
gl: Non se proporcionou draw_ops para botón

en: No draw_ops provided for frame piece
gl: Non se proporcionou draw_ops para a peza do marco

en: No frame style set for window type "%s" in theme "%s", add a <window type="%s" style_set="whatever"/> element
gl: Non hai un estilo de marco para o tipo de xanela «%s» no tema «%s», engada un elemento <window type=«%s» style_set="o_que_sexa"/>

en: No terminal command has been defined.
gl: Non se definiu ningunha orde de terminal.

en: No text is allowed inside element <%s>
gl: Non se permite texto dentro do elemento <%s>

en: Normal Application Window
gl: Xanela de aplicación normal

en: Normal Title Font
gl: Tipo de letra de título normal

en: Number of workspaces
gl: Número de espazos de traballo

en: Number of workspaces. Must be more than zero, and has a fixed maximum to prevent making the desktop unusable by accidentally asking for too many workspaces.
gl: Número de espazos de traballo. Debe ser maior que cero e ter un máximo fixo para prever a destrución accidental do seu escritorio ao pedir moitos espazos de traballo.

en: OK
gl: Aceptar

en: Opened log file %s
gl: Ficheiro de rexistro %s aberto

en: Outermost element in theme must be <metacity_theme> not <%s>
gl: O elemento máis externo no tema debe ser <metacity_theme> non <%s>

en: Print version
gl: Imprimir a versión

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
gl: A propiedade %s na xanela 0x%lx contén UTF-8 incorrecto

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8 for item %d in the list
gl: A propiedade %s na xanela 0x%lx contén UTF-8 incorrecto para o elemento da lista %d

en: Put Window On Only One Workspace
gl: Pór a xanela nun só espazo de traballo

en: Raise window above other windows
gl: Elevar a xanela por enriba doutras xanelas

en: Raise window if it's covered by another window, otherwise lower it
gl: Elevar unha xanela se está cuberta por outra, en caso contrario baixala

en: Remove Window From Top
gl: Quitar a xanela da parte superior

en: Rename current workspace
gl: Renomear o espazo de traballo actual

en: Replace the running window manager with Marco
gl: Substituír o xestor de xanelas en execución co Marco

en: Resize window
gl: Redimensionar a xanela

en: Restore Window
gl: Restaurar a xanela

en: Restore window
gl: Restaurar a xanela

en: Roll Up Window
gl: Pregar a xanela

en: Roll _Up
gl: P_regar

en: Run a defined command
gl: Executar unha orde definida

en: Run a terminal
gl: Executar nun terminal

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
gl: A vista %d na pantalla «%s» ten xa un xestor de xanelas

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
gl: A vista %d na pantalla «%s» ten xa un xestor de xanelas, tente usar a opción --replace para substituír o xestor de xanelas.

en: Screen %d on display '%s' is invalid
gl: A pantalla %d na vista «%s» non é correcta

en: Set this to false to disable border of preselected window while performing tab switching.
gl: Estabeleza isto a falso para desactivar o bordo da xanela preseleccionada mentres se realiza o cambio de lapelas.

en: Set this to true to resize with the right button and show a menu with the middle button while holding down the key given in "mouse_button_modifier"; set it to false to make it work the opposite way around.
gl: Defina isto como «verdadeiro» para redimensionar co botón dereito e para amosar un menú co botón central mentres se mantén premida a tecla indicada en «mouse_button_modifier»; defínao como «falso» para que funcione da maneira contraria.

en: Setting this option to false can lead to buggy behavior, so users are strongly discouraged from changing it from the default of true. Many actions (e.g. clicking in the client area, moving or resizing the window) normally raise the window as a side-effect. Setting this option to false, which is strongly discouraged, will decouple raising from other user actions, and ignore raise requests generated by applications. See http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=445447#c6. Even when this option is false, windows can still be raised by an alt-left-click anywhere on the window, a normal click on the window decorations, or by special messages from pagers, such as activation requests from tasklist applets. This option is currently disabled in click-to-focus mode. Note that the list of ways to raise windows when raise_on_click is false does not include programmatic requests from applications to raise windows; such requests will be ignored regardless of the reason for the request. If you are an application developer and have a user complaining that your application does not work with this setting disabled, tell them it is _their_ fault for breaking their window manager and that they need to change this option back to true or live with the "bug" they requested.
gl: Poñer este axuste a falso pode resultar nun comportamento erróneo, polo que recoméndaselle encarecidamente os usuarios que non o fagan. Moitas accións (por exemplo premer na area dos clientes, mover ou redimensionar a xanela) elevan a xanela coma un efecto secundario. Poñer este axuste a falso, o que insistimos que está absolutamente desaconsellado, desacoplará a elevación doutras accións de usuario e ignorará as peticións de elevación xeradas por aplicacións. Véxase http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=445447#c6. Incluso cando esta opción estea posta como falso, as xanelas aínda poden ser elevadas mediante unha pulsación co botón esquerdo ao premer a tecla «Alt» en calquera sitio da xanela, mediante unha pulsación normal nas decoracións da xanela, ou mediante mensaxes especiais dos paxinadores tales como as peticións dunha miniaplicación de lista de tarefas. Este axuste está normalmente desactivad0 co modo «click-to-focus» (premer para poñer en foco). Nótese que a lista de formas de elevar a xanela cando o modo «raise_on_click» (erguer ao premer) é falso non inclúe peticións programáticas de aplicacións para elevar xanelas; tales peticións serán ignoradas sen importar a razón da petición. Se vostede é un desenvolvedor e ten algún usuario queixándose de que a súa aplicación non funciona con este axuste desactivado, sinálelle entón que a culpa é _súa_ por rachar o xestor de xanelas e que debe reverter esta opción a verdadeiro ou convivir co fallo que sinala.

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
gl: O factor de sombreado «%s» na cor sombreada é negativo

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
gl: O formato de sombreado é «shade/base_color/factor», «%s» non coincide co formato

en: Shift
gl: Maiús

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized states
gl: Non debería ter o atributo «cambiar tamaño» no elemento <%s> para os estados maximizados

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
gl: Non debería ter o atributo «cambiar tamaño» no elemento <%s> para os estados maximizado/ensombrecido

en: Show the panel's "Run Application" dialog box
gl: Amosar a caixa de diálogo «Executar unha aplicación» do panel

en: Show the panel's &quot;Run Application&quot; dialog box
gl: Amosar a caixa de diálogo &laquo;Executar unha aplicación&raquo; do panel

en: Show the panel's main menu
gl: Amosar o menú principal do panel

en: Size of the application icons displayed in alt-tab popup window. The screen's scale factor is applied to this value.
gl: Tamaño das iconas da aplicación que se amosan na xanela emerxente da Alt-Tab. O factor de escala da pantalla aplícase a este valor.

en: Small Title Font
gl: Tipo de letra de título pequeno

en: Some applications disregard specifications in ways that result in window manager misfeatures. This option puts Marco in a rigorously correct mode, which gives a more consistent user interface, provided one does not need to run any misbehaving applications.
gl: Algunhas aplicacións non consideran as especificacións en formas que teñen como resultado un comportamento incorrecto do xestor de xanelas. Esta opción pon ao Marco nun modo rigorosamente correcto, o que dá unha interface de usuario máis consistente, sempre que non se necesite executar ningunha aplicación que sexa problemática.

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
gl: Algún outro programa xa está usando a tecla %s cos modificadores %x como combinación

en: Specify session management ID
gl: Especifique o ID de xestión de sesión

en: Style has already been specified for state %s focus %s
gl: O estilo xa foi especificado para estado %s foco %s

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
gl: O estilo xa foi especificado para o estado %s redimensionado %s foco %s

en: Switch to previously selected workspace
gl: Cambiar ao espazo de traballo seleccionado anteriormente

en: Switch to workspace 1
gl: Cambiar ao espazo de traballo 1

en: Switch to workspace 10
gl: Cambiar ao espazo de traballo 10

en: Switch to workspace 11
gl: Cambiar ao espazo de traballo 11

en: Switch to workspace 12
gl: Cambiar ao espazo de traballo 12

en: Switch to workspace 2
gl: Cambiar ao espazo de traballo 2

en: Switch to workspace 3
gl: Cambiar ao espazo de traballo 3

en: Switch to workspace 4
gl: Cambiar ao espazo de traballo 4

en: Switch to workspace 5
gl: Cambiar ao espazo de traballo 5

en: Switch to workspace 6
gl: Cambiar ao espazo de traballo 6

en: Switch to workspace 7
gl: Cambiar ao espazo de traballo 7

en: Switch to workspace 8
gl: Cambiar ao espazo de traballo 8

en: Switch to workspace 9
gl: Cambiar ao espazo de traballo 9

en: Switch to workspace above the current workspace
gl: Cambiar ao espazo de traballo sobre o espazo actual

en: Switch to workspace below the current workspace
gl: Cambiar ao espazo de traballo baixo o espazo actual

en: Switch to workspace on the left of the current workspace
gl: Cambiar ao espazo de traballo á esquerda do espazo actual

en: Switch to workspace on the right of the current workspace
gl: Cambiar ao espazo de traballo á dereita do espazo actual

en: System Bell is Audible
gl: O ton de campá do sistema é audíbel

en: Take a screenshot
gl: Obter unha captura de pantalla

en: Take a screenshot of a window
gl: Obter unha captura de pantalla dunha xanela

en: Tells Marco how to implement the visual indication that the system bell or another application 'bell' indicator has been rung. Currently there are two valid values, "fullscreen", which causes a fullscreen white-black flash, and "frame_flash" which causes the titlebar of the application which sent the bell signal to flash. If the application which sent the bell is unknown (as is usually the case for the default "system beep"), the currently focused window's titlebar is flashed.
gl: Dílle ao Marco como implementar a indicación visual de que soou a campá do sistema ou a campá de indicación doutra aplicación. Actualmente hai dous valores válidos, «fullscreen», que causa un escintileo en branco e negro en toda a pantalla e «frame_flash» que provoca que a barra de títulos da xanela de aplicacións que enviou o sinal de campá escintile. Se a aplicación que enviou o ton de campá é descoñecido (como é normalmente para o «ton de aviso do sistema» predefinido), a barra de título da xanela actual enfocada escintilará.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_N keys define keybindings that correspond to these commands. Pressing the keybinding for run_command_N will execute command_N.
gl: As claves /apps/marco/global_keybindings/run_command_N definen as combinacións de teclas que corresponden a esas ordes. Ao premer a combinación de teclas para run_command_N executarase command_N.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
gl: As claves /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot define unha combinación de teclas que fai que se invoque a orde especificada por este axuste.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
gl: As claves /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot define unha combinación de teclas que fai que se invoque a orde especificada por este axuste.

en: The format looks like "<Control>a" or "<Shift><Alt>F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "<Ctl>" and "<Ctrl>". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
gl: O formato seméllase a «<Control>a» ou «<Shift><Alt>F1». O analizador é bastante libre e permite minúsculas ou maiúsculas, e tamén abreviaturas como «<Ctl>» e «<Ctrl>». Se define esta opción coa cadea especial «desactivada», entón non haberá unha combinación de teclas para esta acción.

en: The format looks like "<Control>a" or "<Shift><Alt>F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "<Ctl>" and "<Ctrl>". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action. This keybinding may be reversed by holding down the "shift" key; therefore, "shift" cannot be one of the keys it uses.
gl: O formato seméllase a «<Control>a» ou « <Shift><Alt>F1». O analizador é bastante libre e permite minúsculas ou maiúsculas, e tamén abreviacións como «<Ctl>» e «<Ctrl>». Se define esta opción coa cadea especial «desactivada», entón non haberá unha combinación de teclas para esta acción. Esta combinación de teclas pode ser invertida mantendo premida a tecla «Maiús»; polo tanto, a tecla «Maiús»non poderá ser unha das teclas usadas.

en: The keybinding that runs the correspondingly-numbered command in /apps/marco/keybinding_commands The format looks like "<Control>a" or "<Shift><Alt>F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "<Ctl>" and "<Ctrl>". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
gl: A combinación de teclas que executa a orde numerada correspondente en /apps/marco/keybinding_commands. O formato vese como «<Control>a» ou «<Shift><Alt>F1». O analizador é bastante flexíbel e permite tanto maiúsculas como minúsculas ademais de abreviaturas como por exemplo «<Ctl>»e «<Ctrl>». Se configura esta opción coa cadea especial «desactivada», entón non haberá combinación de teclas para esa acción.

en: The name of a workspace.
gl: O nome do espazo de traballo.

en: The popup window may be expanded up to the width determined by the config parameter 'alt-tab-max-columns'.
gl: A xanela emerxente pode expandirse ata o largo determinado polo parámetro de configuración «alt-tab-max-columns».

en: The popup window will be expanded to fit up to these many entries per row.
gl: A xanela emerxente expandirase para axustarse a estas moitas entradas por fila.

en: The screenshot command
gl: A orde de captura de pantalla

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth.
gl: O tema determina a aparencia dos bordos da xanela, o título e o resto.

en: The time delay before raising a window if auto_raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
gl: O atraso antes de elevar unha xanela se «auto_raise» está configurado como verdadeiro. O atraso está indicado en milésimas de segundo.

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
gl: O modo de foco da xanela indica como se activan as xanelas. Ten tres valores posíbeis; «click» significa que a xanela debe seleccionarse para obter o foco, «sloppy» significa que as xanelas se enfocan cando o rato entra na xanela e «mouse» significa que as xanelas se enfocan cando o rato entra na xanela e que deixan de estalo cando o rato sae da xanela.

en: The window placement mode indicates how new windows are positioned. "automatic" means the system chooses a location automatically based on the space available on the desktop, or by a simple cascade if there is no space; "pointer" means that new windows are placed according to the mouse pointer position; "manual" means that the user must manually place the new window with the mouse or keyboard.
gl: O modo de posicionamento da xanela indica como se colocan as novas xanelas. «Automático» significa que o sistema escolle a posición automaticamente baseándose no espazo dispoñíbel no escritorio, ou nunha simple fervenza se non hai espazo; «Cursor» significa que as novas xanelas colócanse conforme a posición do cursor do rato; «Manual» significa que o usuario debe colocar manualmente a nova xanela co rato ou co teclado.

en: The window screenshot command
gl: A orde de captura de pantalla dunha xanela

en: The wrap style is used to determine how to switch from one workspace to another at the border of the workspace switcher. When set to "no wrap", nothing will happen if you try to switch to a workspace past the border of the workspace switcher. If set to "classic", the old marco behavior is used: the end of one row leads to the beginning of the next and the end of a column leads to the beginning of the next. If set to "toroidal", workspaces are connected like a doughnut: the end of each row leads to its own beginning and the end of each column leads to its own beginning.
gl: O estilo de axuste utilizase para determinar como cambiar dun espazo de traballo a outro no bordo do conmutador de espazo de traballo. Cando se estabelece en «no wrap» (sen axuste), non acontecerá nada se tenta cambiar a un espazo de traballo máis aló do bordo do conmutador de espazo de traballo. Se o estabelece en «classic» (clásico), utilizase o comportamento marco antigo: a fin dunha fila conduce ao comezo da seguinte e a fin dunha columna conduce ao comezo da seguinte. Se se estabelece en «toroidal», os espazos de traballo están conectados como unha rosquilla: a fin de cada fila conduce ao seu propio principio e a fin de cada columna leva ao seu propio principio.

en: Theme contained an expression that resulted in an error: %s
gl: O tema contiña unha expresión que resultou ser un erro: %s

en: Theme requires version %s but latest supported theme version is %d.%d
gl: O tema require a versión %s, mais a última versión admitida do tema é %d.%d

en: There was an error running <tt>%s</tt>:
    
    %s
gl: Produciuse un erro ao executar <tt>%s</tt>:
    
    %s

en: These windows do not support &quot;save current setup&quot; and will have to be restarted manually next time you log in.
gl: Estas xanelas non permiten &quot;gardar a configuración actual&quot; e terán que se reiniciar manualmente a próxima vez que inicie a sesión.

en: This is a sample message in a sample dialog
gl: Esta é unha mensaxe de mostra no diálogo de mostra

en: This option determines the effects of double-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
gl: Esta opción determina os efectos de facer unha dobre pulsación na barra de título. As opcións válidas actuais son «toggle_shade», que enrolará/desenrolará ou desensombrecerá a xanela; «toggle_maximize_horizontally» e «toggle_maximize_vertically» que maximizará ou restaurará a xanela só nesa dirección; «minimize», que minimizará a xanela; «shade», que enrolará a xanela; «menu» que amosará o menú da xanela; «lower», que colocará a xanela por detrás de todas as outras e «none», que non fará nada.

en: This option determines the effects of middle-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
gl: Esta opción determina os efectos de premer co botón central na barra de título. As opcións válidas actuais son «toggle_shade», que ensombrecerá ou desensombrecerá a xanela; «toggle_maximize_horizontally» e «toggle_maximize_vertically» que maximizará ou restaurará a xanela só nesa dirección; «minimize», que minimizará a xanela; «shade», que enrolará a xanela; «menu» que amosará o menú da xanela; «lower», que colocará a xanela por detrás de todas as outras e «none», que non fará nada.

en: This option determines the effects of right-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
gl: Esta opción determina os efectos de premer co botón dereito na barra de título. As opcións válidas actuais son «toggle_shade», que ensombrecerá ou desensombrecerá a «toggle_maximize_horizontally» e «toggle_maximize_vertically» que maximizará ou restaurará a xanela só nesa dirección; «minimize», que minimizará a xanela; «shade», que enrolará a xanela; «menu» que amosará o menú da xanela; «lower», que colocará a xanela por detrás de todas as outras e «none», que non fará nada.

en: This option provides additional control over how newly created windows get focus. It has two possible values; "smart" applies the user's normal focus mode, and "strict" results in windows started from a terminal not being given focus.
gl: Esta opción proporciona control adicional sobre como obteñen o foco as xanelas creadas recentemente. Ten dous valores posíbeis: «smart» aplica o modo de foco normal do usuario «strict» fai que ás xanelas iniciadas dende un terminal non se lles dea o foco.

en: Tile window to east (right) side of screen
gl: Xanela en mosaico no lado leste (dereita) da pantalla

en: Tile window to north-east (top right) corner
gl: Xanela en mosaico no canto nordeste (arriba á dereita)

en: Tile window to north-east (upper right) corner of screen
gl: Xanela en mosaico no canto nordeste (arriba á dereita) da pantalla

en: Tile window to north-west (top left) corner
gl: Xanela en mosaico no canto noroeste (arriba á esquerda)

en: Tile window to north-west (upper left) corner of screen
gl: Xanela en mosaico no canto noroeste (arriba á esquerda) da pantalla

en: Tile window to south-east (bottom right) corner
gl: Xanela en mosaico no canto sueste (abaixo á dereita)

en: Tile window to south-east (lower right) corner of screen
gl: Xanela en mosaico no canto sueste (abaixo á dereita) da pantalla

en: Tile window to south-west (bottom left) corner
gl: Xanela en mosaico no canto suroeste (abaixo á esquerda)

en: Tile window to south-west (lower left) corner of screen
gl: Xanela en mosaico no canto suroeste (abaixo á esquerda) da pantalla

en: Tile window to west (left) side of screen
gl: Xanela en mosaico no lado oeste (esquerda) da pantalla

en: Toggle fullscreen mode
gl: Alternar o modo de pantalla completa

en: Toggle maximization state
gl: Alternar o estado maximizado

en: Toggle shaded state
gl: Alternar o estado ensombrecido

en: Toggle whether a window will always be visible over other windows
gl: Alternar entre se unha xanela será visíbel sempre sobre outras xanelas ou non

en: Toggle whether window is on all workspaces or just one
gl: Alternar entre se unha xanela está en todos os espazos de traballo ou só nun

en: Torn-off Menu
gl: Menú desprazado

en: Turn compositing off
gl: Desactivar a composición

en: Turn compositing on
gl: Activar a composición

en: Turns on a visual indication when an application or the system issues a 'bell' or 'beep'; useful for the hard-of-hearing and for use in noisy environments.
gl: Activa unha indicación visual cando unha aplicación ou o sistema emite un «ton de campá» ou un «ton de aviso»; é moi útil para os contornos ruidosos e para as persoas con dificultades auditivas.

en: Unknown attribute %s on <%s> element
gl: Atributo descoñecido %s no elemento <%s>

en: Unknown element %s
gl: Elemento descoñecido %s

en: Unknown function "%s" for button
gl: Descoñécese a función «%s» para o botón

en: Unknown position "%s" for frame piece
gl: Descoñécese a posición «%s» para a peza do marco

en: Unknown state "%s" for button
gl: Descoñécese o estado descoñecido «%s» para o botón

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
gl: Descoñécese o style_set «%s» no elemento <%s>

en: Unknown type "%s" on <%s> element
gl: Descoñécese o tipo «%s» no elemento <%s>

en: Unknown window information request: %d
gl: Requírese información de xanela descoñecida: %d

en: Unma_ximize
gl: Res_taurar

en: Unroll Window
gl: Despregar a xanela

en: Usage: %s
gl: Uso: %s

en: Usage: marco-theme-viewer [THEMENAME]
gl: Uso: marco-theme-viewer [NOMETEMA]

en: Use standard system font in window titles
gl: Usar un tipo de letra estándar de sistema nos títulos da xanela

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
gl: As constantes definidas polo usuario deben comezar con unha letra maiúscula; «%s» non o fai

en: Utility Palette
gl: Paleta de utilidades

en: Visual Bell Type
gl: Tipo de ton de campá visual

en: Whether raising should be a side-effect of other user interactions
gl: Indica se subir debe ser unha acción que vaia ligada a outras interaccións do usuario

en: Whether to display preselected tab window border
gl: Indica se hai que amosar o bordo da xanela preseleccionada

en: Whether to enable cycling through different tile sizes
gl: Indica se debe activar os ciclos a través de diferentes tamaños de mosaico

en: Whether to enable window tiling
gl: Indica se se debe activar o mosaico de xanelas

en: Whether to maximize the window when dragged to the top of the screen
gl: Indica se se debe maximizar a xanela cando se arrastra contra o bordo superior da pantalla

en: Whether to resize with the right button
gl: Indica se hai que redimensionar co botón dereito

en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
gl: A xanela %s estabelece SM_CLIENT_ID sobre si mesma en vez de facelo na xanela WM_CLIENT_LEADER como está especificado no ICCCM.

en: Window %s sets an MWM hint indicating it isn't resizable, but sets min size %d x %d and max size %d x %d; this doesn't make much sense.
gl: A xanela %s estabeleceu a propiedade MWM indicando que non é redimensionábel mais configurou o tamaño mínimo a %d x %d e o tamaño máximo a %d x %d, isto non ten moito sentido.

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
gl: A xanela 0x%lx ten a propiedade %s
    que se agardaba que tivese o tipo %s co formato %d
    e actualmente ten un tipo %s co formato %d e n_items %d.
    Isto non parece ser un fallo da aplicación nin do xestor de xanelas.
    A xanela ten título=«%s» a clase=«%s» e o nome=«%s»

en: Window App Menu
gl: Menú da xanela de aplicacións

en: Window Management
gl: Xestión de xanelas

en: Window Menu
gl: Menú da xanela

en: Window Title Goes Here
gl: O título da xanela vai aquí

en: Window focus mode
gl: Modo de foco da xanela

en: Window manager error:
gl: Erro do xestor de xanelas:

en: Window manager warning:
gl: Aviso do xestor de xanelas:

en: Window manager:
gl: Xestor de xanelas:

en: Window placement mode
gl: Modo de posicionamento da xanela

en: Window title font
gl: Tipo de letra do título da xanela

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
gl: O tipo de xanela «%s» xa se asignou a un conxunto de estilo

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
gl: Desactiváronse os arranxos para aplicacións danadas. É probábel que algunhas aplicacións non se comporten correctamente.

en: Workspace %d
gl: Espazo de traballo %d

en: Workspace %d%n
gl: Espazo de traballo %d%n

en: Workspace %s%d
gl: Espazo de traballo %s%d

en: Workspace 1_0
gl: Espazo de traballo 1_0

en: Workspace wrap style
gl: Estilo de axuste dos espazos de traballo

en: X Display to use
gl: Pantalla X que se vai usar

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
gl: Escolla entre agardar un chisco a que continúe ou forzar a saída da aplicación.

en: You must specify a background for an alpha value to be meaningful
gl: Especifique un fondo para un valor alfa para que teña sentido

en: _Always on Visible Workspace
gl: Se_mpre no espazo de traballo visíbel

en: _Close
gl: _Pechar

en: _Force Quit
gl: _Forzar a saída

en: _Move
gl: _Mover

en: _OK
gl: _Aceptar

en: _Only on This Workspace
gl: _Só neste espazo de traballo

en: _Resize
gl: _Redimensionar

en: _Unroll
gl: _Despregar

en: _Wait
gl: Aga_rdar

en: bottom
gl: inferior

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
gl: a xeometría do marco non especifica a dimensión «%s»

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
gl: a xeometría do marco non especifica a dimensión «%s» para o bordo «%s»

en: left
gl: esquerda

en: nested <window> tag
gl: etiqueta <window> aniñada

en: right
gl: dereita

en: top
gl: superior
