mate-applets 1.25.3 - en to gl translation catalogue (550 entries)

en: 
    ESSID: %s
    RSSI: %d dBm
    RX Bitrate: %s
    TX Bitrate: %s
gl: 
    ESSID: %s
    RSSI: %d dBm
    Taxa de bits RX: %s
    Taxa de bits TX: %s

en: 
    ESSID: %s
    Strength: %d %%
gl: 
    ESSID: %s
    Forza: %d %%

en: 
    in: %s out: %s
gl: 
    entrada: %s saída: %s

en: 
    sum: %s
gl: 
    suma: %s

en:  short GI)
gl:  GI curto)

en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
gl: %d %s %d %s (%d%%) restantes

en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
gl: %d %s %d %s ata estar cargada (%d%%)

en: %s is down
gl: %s está desactivada

en: %s:
    %.01f%% in use
gl: %s:
    %.01f%% en uso

en: %s:
    %.01f%% in use by programs
    %.01f%% in use as cache
gl: %s:
    %.01f%% en uso por programas
    %.01f%% en uso como caché

en: %s:
    Receiving %s
    Sending %s
gl: %s:
    Recibindo %s
    Enviando %s

en: (mounted)
gl: (montado)

en: (not mounted)
gl: (non montado)

en: (unknown)
gl: (descoñecido)

en: , width: %s
gl: , largo: %s

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
gl: 0 para ningunha etiqueta, 1 para porcentaxe e 2 para tempo restante.

en: 20 MHz (no HT)
gl: 20 MHz (non HT)

en: <b>Running command %s failed</b>
    %s
gl: <b>Fallou a orde de execución %s</b>
    %s

en: A 0 value means to show CPU frequency, 1 to show frequency and units, and 2 to show percentage instead of frequency.
gl: Un valor 0 significa amosar a frecuencia da CPU; 1 amosar a frecuencia e as unidades e 2 amosar a porcentaxe no lugar da frecuencia.

en: A 0 value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 1 to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 2 to show the applet in graphic and text mode.
gl: Un valor 0 significa amosar a miniaplicación no modo imaxe (só o mapa de píxeis); 1 amosar a miniaplicación no modo texto (non amosar o mapa de píxeis) e 2 amosar a miniaplicación no modo imaxe e texto.

en: A MATE trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
gl: Un contedor de lixo do MATE que está no seu panel. Pode usalo para ver o contido do lixo ou arrastrar e soltar elementos no lixo.

en: A goofy set of eyes for the MATE panel. They follow your mouse.
gl: Uns ollos aparvados para o panel do MATE que seguen o movemento do rato.

en: A little applet that displays some information on the traffic on the specified network device
gl: Unha miniaplicación que amosa un pouco de información sobre o tráfico no dispositivo de rede especificado

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
gl: Unha aplicación de panel para monitorizar as condicións meteorolóxicas locais.

en: A set of eyeballs for your panel
gl: Un par de ollos para o seu panel

en: A system load indicator
gl: Indicador de carga do sistema

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
gl: Un monitor de carga do sistema capaz de amosar as gráficas para o uso da CPU, da RAM e do espazo de swap, ademais do tráfico da rede.

en: A_ddress:
gl: En_derezo:

en: About AccessX Status
gl: Sobre o Estado de AccessX

en: About Battery Charge Monitor
gl: Sobre o Monitor de carga da batería

en: About CPU Frequency Scaling Monitor
gl: Sobre o Monitor de escala de frecuencia da CPU

en: About Character Palette
gl: Sobre o Paleta de caracteres

en: About Command Applet
gl: Sobre a Miniaplicación de ordes

en: About Disk Mounter
gl: Sobre o Montador de discos

en: About Eyes
gl: Sobre o Ollos

en: About MATE Netspeed
gl: Sobre o MATE Netspeed

en: About Sticky Notes
gl: Sobre o Notas adhesivas

en: About System Monitor
gl: Sobre o Monitor do sistema

en: About Timer Applet
gl: Sobre a Miniaplicación de temporizador

en: About Trash Applet
gl: Sobre a Miniaplicación do Lixo

en: About Weather Report
gl: Sobre o Informe meteorolóxico

en: About...
gl: Sobre

en: AccessX Status
gl: Estado de AccessX

en: AccessX Status Applet Factory
gl: Factoría da miniaplicación de estado AccessX

en: Add Palette
gl: Engadir paleta

en: Add button
gl: Botón de engadir

en: Address Entry
gl: Entrada de enderezo

en: Appearance
gl: Aparencia

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
gl: Miniaplicación para montar e desmontar volumes de bloque.

en: Applet refresh rate in milliseconds
gl: Taxa de actualización da miniaplicación en milisegundos

en: Auto change device
gl: Cambio automático de dispositivo

en: Available palettes
gl: Paletas dispoñíbeis

en: Background color for disk load graph
gl: Cor de fondo da gráfica de carga do disco

en: Battery Charge Monitor
gl: Monitor de carga da batería

en: Battery Charge Monitor Preferences
gl: Preferencias do monitor de carga da batería

en: Battery Monitor
gl: Monitor da batería

en: Battery Notice
gl: Aviso da batería

en: Battery Status Utility
gl: Utilidade de estado da batería

en: Battery charged (%d%%)
gl: Batería cargada (%d%%)

en: Battery fully re-charged
gl: Batería completamente recargada

en: Battery power low
gl: Carga da batería baixa

en: Battery status unknown
gl: Estado da batería descoñecido

en: Battstat Factory
gl: Factoría do estado da batería

en: Beaufort scale
gl: Escala Beaufort

en: Beep for warnings
gl: Emitir un ton para os avisos

en: Beep when displaying a warning.
gl: Emitir un ton cando se mostre un aviso.

en: Behavior
gl: Comportamento

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
gl: Por omisión, as notas adhesivas utilizan a data actual como título ao seren creadas. Este é o formato utilizado. Calquera formato que poida ser analizado por strftime() é válido.

en: Bytes in:
gl: Bytes de entrada:

en: Bytes out:
gl: Bytes de saída:

en: CPU Frequency Monitor Preferences
gl: Preferencias do monitor de frecuencia da CPU

en: CPU Frequency Scaling Monitor
gl: Monitor de escala de frecuencia da CPU

en: CPU Load
gl: Carga da CPU

en: CPU frequency scaling unsupported
gl: Escala de frecuencia da CPU non compatíbel

en: CPU graph background color
gl: Cor de fondo da gráfica de carga da CPU

en: CPU to Monitor
gl: CPU para monitorizar

en: C_ommand:
gl: _Orde:

en: Cach_ed
gl: Na cac_hé

en: Can not launch the eyes applet.
gl: Non é posíbel iniciar a miniaplicación Ollos.

en: Cannot execute Caja
gl: Non é posíbel executar Caja

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
gl: Non é posíbel mover os elementos ao lixo, quere eliminalos inmediatamente?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
gl: Non é posíbel mover algúns elementos ao lixo, quere eliminalos inmediatamente?

en: Change CPU Frequency scaling
gl: Cambiar o escalado de frecuencia da CPU

en: Change icon
gl: Cambiar a icona

en: Channel:
gl: Canle:

en: Character Palette
gl: Paleta de caracteres

en: Character Palette Preferences
gl: Preferencias da paleta de caracteres

en: Characters shown on applet startup
gl: Caracteres que se amosan ao iniciar a miniaplicación

en: Charpicker Applet Factory
gl: Factoría da miniaplicación do selector de caracteres

en: Choose a base color to use for all sticky notes
gl: Seleccione unha cor base para usar con todas as notas adhesivas

en: Choose a color for the note
gl: Seleccione unha cor para a nota

en: Choose a font for the note
gl: Seleccione un tipo de letra para a nota

en: Choose a font to use for all sticky notes
gl: Seleccione un tipo de letra para usar en todas as notas adhesivas

en: Choose if notes are visible on all workspaces
gl: Seleccione se as notas serán visíbeis en todos os espazos de traballo

en: Choose if the default style is forced on all notes
gl: Seleccione se se forzou o estilo predeterminado a todas as notas

en: Choose whether to hide all notes when selecting on the desktop
gl: Seleccione se agochar todas as notas ao seleccionar no escritorio

en: City:
gl: Cidade:

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
gl: Cidade: %s
    Ceo: %s
    Temperatura: %s

en: Click to Enter Weather.com
gl: Prema para entrar en Weather.com

en: Click to add a new palette
gl: Prema para engadir unha nova paleta

en: Click to delete the selected palette
gl: Prema para eliminar a paleta seleccionada

en: Click to edit the selected palette
gl: Prema para editar a paleta seleccionada

en: Colors
gl: Cores

en: Command
gl: Orde

en: Command Applet
gl: Miniaplicación de ordes

en: Command Applet Preferences
gl: Preferencias da miniaplicación de ordes

en: Command Factory
gl: Factoría de ordes

en: Command to execute
gl: Orde a executar

en: Command to execute to activate the device
gl: Orde que se executará para activar o dispositivo

en: Command to execute to shut down the device
gl: Orde que se executará para desactivar o dispositivo

en: Command/script to execute to get the output
gl: Orde ou script que executar para obter a saída

en: Conditions:
gl: Condicións:

en: Connected Time:
gl: Tempo conectado:

en: Copyright © 1998, 2004-2005 GNOME Applets Maintainers and others
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
gl: Dereitos de autoría © 1998, 2004-2005 Os mantedores das miniaplicacións do GNOME e outros
    Dereitos de autoría © 2012-2021 Os desenvolvedores do MATE

en: Copyright © 1999 Dave Camp
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
gl: Dereitos de autoría © 1999 Dave Camp
    Dereitos de autoría © 2012-2021 Os desenvolvedores do MATE

en: Copyright © 1999-2005 by S. Papadimitriou and others
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
gl: Dereitos de autoría © 1999-2005 by S. Papadimitriou e outros
    Dereitos de autoría © 2012-2021 Os desenvolvedores do MATE

en: Copyright © 2000 The Gnulix Society
    Copyright © 2002-2005 Free Software Foundation and others
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
gl: Dereitos de autoría © 2000 A sociedade do Gnulix
    Dereitos de autoría © 2002-2005 Free Software Foundation e outros
    Dereitos de autoría © 2012-2021 Os desenvolvedores do MATE

en: Copyright © 2002-2003 Jörgen Scheibengruber
    Copyright © 2011-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright © 2015-2021 MATE developers
gl: Dereitos de autoría © 2002-2003 Jörgen Scheibengruber
    Dereitos de autoría © 2011-2014 Stefano Karapetsas
    Dereitos de autoría © 2015-2021 Os desenvolvedores do MATE

en: Copyright © 2002-2003 Loban A Rahman
    Copyright © 2005 Davyd Madeley
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
gl: Dereitos de autoría © 2002-2003 Loban A Rahman
    Dereitos de autoría © 2005 Davyd Madeley
    Dereitos de autoría © 2012-2021 Os desenvolvedores do MATE

en: Copyright © 2003 Sun Microsystems
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
gl: Dereitos de autoría © 2003 Sun Microsystems
    Dereitos de autoría © 2012-2021 Os desenvolvedores do MATE

en: Copyright © 2004 Canonical Ltd
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
gl: Dereitos de autoría © 2004 Canonical Ltd
    Dereitos de autoría © 2012-2021 Os desenvolvedores do MATE

en: Copyright © 2004 Carlos Garcia Campos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
gl: Dereitos de autoría © 2004 Carlos Garcia Campos
    Dereitos de autoría © 2012-2021 Os desenvolvedores do MATE

en: Copyright © 2004 Michiel Sikkes
    Copyright © 2008 Ryan Lortie
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
gl: Dereitos de autoría © 2004 Michiel Sikkes
    Dereitos de autoría © 2008 Ryan Lortie
    Dereitos de autoría © 2012-2021 Os desenvolvedores do MATE

en: Copyright © 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright © 2015-2021 MATE developers
gl: Dereitos de autoría © 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Dereitos de autoría © 2015-2021 Os desenvolvedores do MATE

en: Copyright © 2014 Stefano Karapetsas
    Copyright © 2015-2021 MATE developers
gl: Dereitos de autoría © 2014 Stefano Karapetsas
    Dereitos de autoría © 2015-2021 Os desenvolvedores do MATE

en: Could not open help document
gl: Non foi posíbel abrir o documento de axuda

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
gl: Crear, ver e xestionar as notas adhesivas no escritorio

en: Current Conditions
gl: Condicións actuais

en: Date format of note's title
gl: Formato da data do título da nota

en: Default Note Properties
gl: Propiedades predeterminadas da nota

en: Default color for font
gl: Cor predeterminada para o tipo de letra

en: Default color for new notes
gl: Cor predeterminada para as novas notas

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
gl: Cor predeterminada para as novas notas adhesivas. Deberá ser unha especificación hexadecimal de html, por exemplo «#30FF50» .

en: Default font color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#000000".
gl: Cor predeterminada para o tipo de letra das notas adhesivas novas. Deberá ser unha especificación hexadecimal de html, por exemplo «#000000» .

en: Default font for new notes
gl: Tipo de letra predeterminado para as novas notas

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10".
gl: Tipo de letra predeterminado para as novas notas adhesivas. Isto deberá ser un nome de tipo de letra Pango, por exemplo «Sans Italic 10» .

en: Default height for new notes
gl: Altura predeterminada para as novas notas

en: Default height for new sticky notes in pixels.
gl: Altura predeterminada en píxeis para as novas notas adhesivas.

en: Default width for new notes
gl: Largura predeterminada para as novas notas

en: Default width for new sticky notes in pixels.
gl: Largura predeterminada en píxeis para as novas notas adhesivas.

en: Delete Immediately?
gl: Quere eliminar inmediatamente?

en: Delete all sticky notes?
gl: Eliminar as notas adhesivas?

en: Delete button
gl: Botón de eliminar

en: Delete note
gl: Eliminar a nota

en: Delete this sticky note?
gl: Eliminar esta nota adhesiva?

en: Details
gl: Detalles

en: Device _Details
gl: _Detalles do dispositivo

en: Device to monitor
gl: Dispositivo que monitorizar

en: Dew point:
gl: Punto de condensación:

en: Directory in which the theme is located
gl: O directorio onde está localizado o tema

en: Disk
gl: Disco

en: Disk Load
gl: Carga do disco

en: Disk Mounter
gl: Montador de discos

en: Display
gl: Visor

en: Display Settings
gl: Axustes do visor

en: Displays current state of keyboard accessibility features
gl: Amosa o estado actual das características de accesibilidade de teclado

en: Do you want to connect %s now?
gl: Quere conectar %s agora?

en: Do you want to disconnect %s now?
gl: Quere desconectar %s agora?

en: Down command
gl: Orde para botar abaixo

en: Drive Mount Applet Factory
gl: Factoría da miniaplicación montadora de unidades

en: Duration of timer in seconds
gl: Duración da temporización en segundos

en: Edit Palette
gl: Editar paleta

en: Edit button
gl: Botón de editar

en: Empty all of the items from the trash?
gl: Quere eliminar todos os elementos do lixo?

en: Empty notes are always deleted without confirmation.
gl: As notas baleiras elimínanse sempre sen pedir confirmación.

en: Emptying the Trash
gl: Baleirando o lixo

en: Enable CPU load graph
gl: Activar a gráfica de carga da CPU

en: Enable _radar map
gl: Activar o mapa de _radar

en: Enable disk load graph
gl: Activar a gráfica de carga do disco

en: Enable load average graph
gl: Activar a gráfica de carga media

en: Enable memory load graph
gl: Activar a gráfica de carga da memoria

en: Enable network load graph
gl: Activar a gráfica de carga da rede

en: Enable swap load graph
gl: Activar a gráfica de carga da swap

en: Enter the URL
gl: Introducir o URL

en: Error while spawning caja:
    %s
gl: Produciuse un erro ao iniciar o Caja:
    %s

en: Error: %s
gl: Erro: %s

en: Eyes
gl: Ollos

en: Eyes Applet Factory
gl: Factoría da miniaplicación Ollos

en: Eyes Preferences
gl: Preferencias do Ollos

en: F_ree
gl: Lib_re

en: Factory for creating the load applet.
gl: Factoría para crear a miniaplicación de carga.

en: Factory for creating the weather applet.
gl: Factoría para crear a miniaplicación de meteoroloxía.

en: Factory for drive mount applet
gl: Factoría para a miniaplicación montadora de unidades

en: Failed to load the Locations XML database.  Please report this as a bug.
gl: Produciuse un fallo ao cargar a base de datos XML de localizacións. Envíe un informe do erro.

en: Feels like:
gl: Sensación térmica:

en: Find _Next
gl: Atopar _seguinte

en: Finished %s
gl: Rematado %s

en: Font C_olor:
gl: C_or do tipo de letra:

en: Font Co_lor:
gl: Co_r do tipo de letra:

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
gl: Para os paneis horizontais, a largura das gráficas en píxeis. Para os paneis verticais, esta é a altura das gráficas.

en: Force _default color and font on notes
gl: Aplicar as cores e tipos de letra _predeterminados nas notas

en: Forecast
gl: Prognóstico

en: Forecast Report
gl: Informe do prognóstico

en: Forecast not currently available for this location.
gl: O prognóstico non está dispoñíbel actualmente para esta localización.

en: Frequency Scaling Unsupported
gl: Escala de frecuencia non compatíbel

en: From:
gl: De:

en: Full Battery Notification
gl: Notificación de batería cargada

en: General
gl: Xeral

en: General Settings
gl: Axustes xerais

en: Go to Trash
gl: Ir ao lixo

en: Graph color for buffer memory
gl: A cor da gráfica para a memoria do búfer

en: Graph color for cached memory
gl: A cor da gráfica para a caché de memoria

en: Graph color for disk read
gl: A cor da gráfica para a lectura de disco

en: Graph color for disk write
gl: A cor da gráfica para a escritura de disco

en: Graph color for input network activity
gl: A cor da gráfica para a actividade de entrada da rede

en: Graph color for iowait related CPU activity
gl: A cor da gráfica para actividade da CPU relacionada coa espera de E/S

en: Graph color for load average
gl: A cor da gráfica para a carga media

en: Graph color for loopback network usage
gl: A cor da gráfica para o uso loopback da rede

en: Graph color for nice-related CPU activity
gl: A cor da gráfica para a actividade da CPU relacionada co nice

en: Graph color for output network activity
gl: A cor da gráfica para a actividade de saída da rede

en: Graph color for shared memory
gl: A cor da gráfica para a memoria compartida

en: Graph color for system-related CPU activity
gl: A cor da gráfica para a actividade da CPU relacionada co sistema

en: Graph color for user-related CPU activity
gl: A cor da gráfica para a actividade da CPU relacionada co usuario

en: Graph color for user-related memory usage
gl: A cor da gráfica para o uso de memoria relacionado co usuario

en: Graph color for user-related swap usage
gl: A cor da gráfica para o uso de swap relacionado co usuario

en: Graph size
gl: Tamaño da gráfica

en: Graphic
gl: Gráfica

en: Graphic and Text
gl: Gráfica e texto

en: Grid line color
gl: Cor da loña da grella

en: H_eight:
gl: _Altura:

en: Harddisk
gl: Disco

en: Hardware Address:
gl: Enderezo do hardware

en: Help
gl: Axuda

en: Hi_de Notes
gl: O_cultar notas

en: Hide notes when the des_ktop is clicked on
gl: Agochar as notas cando o _escritorio está pulsado

en: IPv4 Address:
gl: Enderezo IPv4:

en: IPv6 Address:
gl: Enderezo IPv6:

en: I_OWait
gl: Espera _E/S

en: I_dle
gl: Ina_ctivo

en: If applet icon is shown or not
gl: Se amosar ou non a icona

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
gl: Se se desactiva esta opción, pódese utilizar unha cor personalizada para todas as notas adhesivas.

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
gl: Se se desactiva esta opción, pódese utilizar un tipo de letra personalizado para todas as notas adhesivas.

en: If this option is enabled, selecting the desktop in any way will automatically hide all the open notes.
gl: Se esta opción está activada,ao seleccionar o escritorio de calquera forma agocharanse automaticamente todas as notas abertas.

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
gl: Se se activa esta opción, ignóranse as cores e os tipos de letra personalizados que foron atribuídos a notas individuais.

en: If true, change automatically the selected device.
gl: Se é verdadeiro, cambia o dispositivo seleccionado automaticamente.

en: If true, change the icon due to selected device.
gl: Se é verdadeiro, cambia a icona segundo o dispositivo seleccionado.

en: If true, show both IP addresses if enabled.
gl: Se é verdadeiro, amosa os dous enderezos IP se está activado.

en: If true, show main icon.
gl: Se é verdadeiro, amosa a icona principal.

en: If true, show signal quality icon for wireless devices.
gl: Se é verdadeiro, amosa a icona de calidade do sinal para dispositivos sen fíos.

en: If true, show speed in bits instead of bytes.
gl: Se é verdadeiro , amosa a velocidade en bits no canto de en bytes.

en: If true, show sum of inbound/outbound speed instead of separated ones.
gl: Se é verdadeiro, amosa a suma das velocidades de de entrada e saída no canto de amosar cadansúa por separado.

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
gl: Se escolle baleirar o cesto do lixo, todos os elementos nel perdéranse de xeito permanente. Teña en conta que tamén pode eliminalos por separado.

en: In color
gl: Cor da entrada

en: Indicator color
gl: Cor do indicador

en: Insert "%s"
gl: Inserir «%s»

en: Insert characters
gl: Inserir caracteres

en: Insert special character
gl: Inserir un carácter especial

en: Interval for the command
gl: Intervalo para a orde

en: Interval to execute the command (in seconds)
gl: Intervalo para executar a orde (en segundos)

en: Keyboard Accessibility Status
gl: Estado da accesibilidade do teclado

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
gl: Factoría da miniaplicación de estado de accesibilidade do teclado

en: Last update:
gl: Última actualización:

en: Legacy backend enabled.
gl: A infraestrutura legada está activada.

en: List of available palettes
gl: Lista de paletas dispoñíbeis

en: List of strings containing the available palettes.
gl: Lista de cadeas que conteñen as paletas dispoñíbeis.

en: Load
gl: Carga

en: Load Average
gl: Carga media

en: Load graph background color
gl: Cor de fondo da gráfica de carga

en: Location
gl: Localización

en: Location view
gl: Vista da localización

en: Lock/Unlock note
gl: Bloquear ou desbloquear a nota

en: Low Battery Notification
gl: Notificación de batería baixa

en: MATE Documentation Team
gl:  Equipo de documentación do MATE

en: MATE Netspeed Preferences
gl: Preferencias do MATE Netspeed

en: MATE Panel applet for selecting strange characters that are not on the keyboard. Released under GNU General Public Licence.
gl: Miniaplicación do panel do MATE para seleccionar caracteres non habituais que non se atopan no teclado. Distribuído baixo a Licenza Pública Xeral de GNU.

en: MATE Weather
gl: Meteoroloxía do MATE

en: Mateweather Applet Factory
gl: Factoría da miniaplicación Mateweather

en: Maximum _width (chars):
gl: Largo má_ximo (caracteres):

en: Memory
gl: Memoria

en: Memory Load
gl: Carga da memoria

en: Memory graph background color
gl: Cor de fondo da gráfica de memoria

en: Minutes Remaining
gl: Minutos restantes

en: Mode to show CPU usage
gl: Modo no que amosar o uso da CPU

en: Modify a palette by adding or removing characters
gl: Modificar unha paleta engadindo ou eliminando caracteres

en: Monitor Settings
gl: Austes do monitor

en: Monitor a laptop's remaining power
gl: Monitorizar a carga restante dun portátil

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
gl: Monitorizar a escala de frecuencia da CPU

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
gl: Monitorizar as condicións meteorolóxicas actuais e os prognósticos

en: Monitored Resources
gl: Recursos monitorizados

en: Mount local disks and devices
gl: Montar discos e dispositivos locais

en: MultiLoad Applet Factory
gl: Factoría da miniaplicación de MultiCarga

en: N/A
gl: N/D

en: Name of timer
gl: Nome do temporizador

en: Net Load
gl: Carga da rede

en: Netmask:
gl: Máscara de rede:

en: Netspeed Applet
gl: Miniaplicación Netspeed

en: Netspeed Applet Factory
gl: Factoría da miniaplicación Netspeed

en: Network
gl: Rede

en: Network Monitor
gl: Monitor de rede

en: Network _device:
gl: _Dispositivo de rede

en: Network graph background color
gl: Cor de fondo da gráfica de rede

en: Network speed thresholds
gl: Limiares da velocidade na rede

en: Network threshold 1 in bytes
gl: Limiar da rede  1 en bytes

en: Network threshold 2 in bytes
gl: Limiar da rede 2 en bytes

en: Network threshold 3 in bytes
gl: Limiar da rede 3 en bytes

en: No Items in Trash
gl: Non hai elementos no lixo

en: No battery present
gl: Non hai ningunha batería

en: Note C_olor:
gl: C_or da nota:

en: Note _Color:
gl: _Cor da nota:

en: Notifications
gl: Notificacións

en: Notify user when the battery is full.
gl: Avisar ao usuario cando a batería estea cargada.

en: Notify user when the battery is low.
gl: Avisar ao usuario cando a batería estea baixa.

en: Number of characters to display
gl: O número de caracteres para amosar

en: Open the keyboard preferences dialog
gl: Abre o diálogo de preferencias do teclado

en: Options
gl: Opcións

en: Out color
gl: Cor da saída

en: P-t-P Address:
gl: Enderezo P-a-P

en: P_ause timer
gl: P_oñer en pausa o temporizador

en: Palette entry
gl: Entrada de paleta

en: Palettes list
gl: Lista de paletas

en: Percent
gl: Porcentaxe

en: Pick a color for the sticky note
gl: Seleccione unha cor para a nota adhesiva

en: Pick a default sticky note color
gl: Seleccione unha cor predeterminada para a nota adhesiva

en: Pick a default sticky note font
gl: Seleccione un tipo de letra predeterminado para a nota adhesiva

en: Pick a font for the sticky note
gl: Seleccione un tipo de letra para a nota adhesiva

en: Preferences...
gl: Preferencias

en: Pressure:
gl: Presión:

en: Privileges are required to change the CPU Frequency scaling.
gl: Son necesarios privilexios para cambiar o escalado de frecuencia da CPU.

en: Processor
gl: Procesador

en: Properties
gl: Propiedades

en: R_eset
gl: R_estabelecer

en: Radar Map
gl: Mapa de radar

en: Red value level
gl: Nivel de valor vermello

en: Relative humidity:
gl: Humidade relativa:

en: Removing item %s of %s
gl: Eliminando o elemento %s de %s

en: Removing: %s
gl: Retirando: %s

en: Resize note
gl: Redimensionar a nota

en: S_top timer
gl: _Deter o temporizador

en: S_wap Space
gl: Espazo de s_wap

en: S_ystem
gl: _Sistema

en: See the ForeCast Details
gl: Ver os detalles do prognóstico

en: Select Location from the list
gl: Seleccionar unha localización da lista

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
gl: Estabeleza a CPU que se vai monitorizar. Nun sistema cun só procesador non precisa cambialo.

en: Sh_ared
gl: _Compartida

en: Show CPU frequency as _frequency
gl: Amosar a frecuencia da CPU como _frecuencia

en: Show CPU frequency as _percentage
gl: Amosar a frecuencia da CPU como _porcentaxe

en: Show IPv4 and IPv6 addresses on tooltip
gl: Amosar os enderezos IPv4 e IPv6 nunha suxestión

en: Show _bits instead of bytes
gl: Amosar _bits no canto de bytes

en: Show _dialog
gl: Amosar o _dialogo

en: Show _icon
gl: Amosar a _icona

en: Show _notifications
gl: Amosar as _notificacións

en: Show _percentage remaining
gl: Amosar a _porcentaxe restante

en: Show _sum instead of in & out
gl: Amosar o _total no canto de entrada e saída

en: Show _time remaining
gl: Amosar o _tempo restante

en: Show all _IP addresses on tooltip
gl: Amosar todos os enderezos _IP nunha suxestión

en: Show bits
gl: Amosar os bits

en: Show dialog window when timer finish
gl: Amosar unha xanela de diálogo cando remate o temporizador

en: Show frequency _units
gl: Amosar as _unidades de frecuencia

en: Show icon
gl: Amosar a icona

en: Show notification _popup
gl: Amosar a notificación e_merxente

en: Show notification popup when timer finish
gl: Amosar unha mensaxe emerxente cando remate o temporizador

en: Show signal _quality icon for wireless devices
gl: Amosar a icona de calidade do _sinal para dispositivos sen fíos

en: Show signal quality icon
gl: Amosar a icona de calidade do sinal

en: Show sticky notes
gl: Amosar as notas adhesivas

en: Show sum speed
gl: Amosar a suma de velocidades

en: Show the time/percent label
gl: Amosar a etiqueta de tempo/porcentaxe

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
gl: Amosa o estado do teclado ao usar as características de accesibilidade.

en: Shows the output of a command
gl: Amosar a saída da orde

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
gl: Amosa o estado das características AccesX tales como os modificadores bloqueados

en: Shows the status of keyboard accessibility features
gl: Amosa o estado das características da accesibilidade do teclado

en: Signal Strength:
gl: Forza do sinal:

en: Sky:
gl: Ceo:

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
gl: Especificar se as notas adhesivas están bloqueadas (non editábeis) ou non.

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
gl: Especificar se as notas adhesivas son visíbeis en TODOS os espazos de traballo do escritorio ou non.

en: Specify a title for the note
gl: Especificar o título para a nota

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
gl: Especificar a altura predeterminada (en píxeis) das notas novas

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
gl: Especificar a largura predeterminada (en píxeis) das notas novas

en: Spinbutton for updating
gl: Botón de axuste para a actualización

en: Start a timer and receive a notification when it is finished
gl: Inicie un temporizador e reciba unha notificación cando remate

en: Start system-monitor
gl: Iniciar o monitor do sistema

en: Station:
gl: Estación:

en: Sticky Note
gl: Nota adhesiva

en: Sticky Note Properties
gl: Propiedades da nota adhesiva

en: Sticky Notes
gl: Notas adhesivas

en: Sticky Notes Applet Factory
gl: Factoría da miniaplicación das notas adhesivas

en: Sticky Notes Preferences
gl: Preferencias das notas adhesivas

en: Sticky Notes for the MATE Desktop Environment
gl: Notas adhesivas para o contorno de escritorio do MATE

en: Sticky notes' locked state
gl: Estado de bloqueo das notas adhesivas

en: Sticky notes' workspace stickyness
gl: Persistencia das notas adhesivas no espazo de traballo

en: Sun GNOME Documentation Team <gdocteam@sun.com>
gl: Equipo de documentación do GNOME de Sun <gdocteam@sun.com>

en: Sunrise:
gl: Amencer:

en: Sunset:
gl: Solpor:

en: Swap Load
gl: Carga da swap

en: Swap Space
gl: Espazo de swap

en: Swap graph background color
gl: Cor de fondo da gráfica de swap

en: Sys_tem monitor update interval:
gl: Intervalo de actualización do monitor do sis_tema:

en: System Monitor
gl: Monitor do sistema

en: System Monitor Preferences
gl: Preferencias do monitor do sistema

en: System is running on AC power
gl: O sistema está a funcionar con enerxía de corrente alterna

en: System is running on battery power
gl: O sistema está a funcionar coa enerxía da batería

en: System m_onitor height:
gl: Altura do m_onitor do sistema:

en: System m_onitor width:
gl: Largura do m_onitor do sistema:

en: Temperature:
gl: Temperatura:

en: Text
gl: Texto

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
gl: O nivel por debaixo do cal a batería amosase de cor vermella. Tamén o valor no cal amosase o aviso de batería baixa.

en: The color of the graph of the inbound traffic
gl: A cor do gráfico para o tráfico entrante

en: The color of the graph of the outbound traffic
gl: A cor do gráfico para o tráfico saínte

en: The desktop description file to execute as the system monitor
gl: O ficheiro de descrición do escritorio para executar como o monitor do sistema

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
gl: Os ollos miran na dirección do punteiro do rato

en: The name of the device to monitor
gl: O nome do dispositivo que monitorizar

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
gl: A cadea que o usuario seleccionou cando se utilizou a miniaplicación por última vez. Amosarase esta cadea cando o usuario inicie a miniaplicación.

en: The system load average is %0.02f
gl: A carga media do sistema é do %0.02f

en: The type of text to display (if the text is enabled).
gl: O tipo de texto para amosar (se o texto está activado).

en: Themes
gl: Temas

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
gl: Produciuse un erro moi grave ao tentar cargar o tema.

en: There was an error displaying help:
    %s
gl: Produciuse un erro ao amosar a axuda:
    %s

en: There was an error displaying help: %s
gl: Produciuse un erro ao amosar a axuda: %s

en: There was an error executing '%s': %s
gl: Produciuse un erro ao executar «%s»: %s

en: There was an error launching the help viewer: %s
gl: Produciuse un erro ao executar o visor da axuda: %s

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
gl: Produciuse un erro ao iniciar a caixa de diálogo de preferencias do teclado: %s

en: This cannot be undone.
gl: Non é posíbel desfacer isto.

en: This note is locked.
gl: Esta nota está bloqueada.

en: This note is unlocked.
gl: Esta nota está desbloqueada.

en: This utility shows the current CPU Frequency
gl: Esta utilidade amosa a frecuencia actual da CPU

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
gl: Esta utilidade amosa a escala actual de frecuencia da CPU.

en: This utility shows the status of your laptop battery.
gl: Esta utilidade amosa o estado da batería do seu portátil.

en: Threshold _1:
gl: Limiar _1:

en: Threshold _2:
gl: Limiar _2:

en: Threshold _3:
gl: Limiar _3:

en: Timer
gl: Temporizador

en: Timer Applet
gl: Miniaplicación de temporizador

en: Timer Applet Preferences
gl: Preferencias da miniaplicación de temporización

en: Timer Factory
gl: Factoría do temporizador

en: Timer finished!
gl: Rematou o temporizador!

en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
gl: Para evitar perder o seu traballo:
    •  conecte o seu portátil a unha fonte de alimentación externa ou
    •  garde os documentos abertos e apague o portátil.

en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
gl: Para evitar perder o seu traballo:
     • suspenda o seu portátil para aforrar enerxía,
     • conecte o seu portátil a unha fonte de alimentación externa ou
     • garde os documentos abertos e apague o portátil.

en: Transfer Rate Graph
gl: Gráfico da taxa de transferencia

en: Trash
gl: Lixo

en: Trash Applet
gl: Miniaplicación do Lixo

en: Trash Applet Factory
gl: Factoría da miniaplicación do lixo

en: Un_mount %s
gl: Des_montar %s

en: Unknown error
gl: Produciuse un erro descoñecido

en: Unknown time (%d%%) remaining
gl: Tempo restante descoñecido (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) until charged
gl: Tempo descoñecido (%d%%) ata estar cargada

en: Up command
gl: Orde para erguer

en: Update
gl: Actualizar

en: Update spin button
gl: Botón de axuste de actualización

en: Updating...
gl: Actualizando...

en: Use _custom address for radar map
gl: _Usar un enderezo personalizado para o mapa de radar

en: Use co_lor from the system theme
gl: Usar a co_r do tema do sistema

en: Use default co_lor
gl: Usar a cor _predeterminada

en: Use default fo_nt
gl: Usar o ti_po de letra predeterminado

en: Use diskstats for _NVMe
gl: Usar diskstats para _NVMe

en: Use fo_nt from the system theme
gl: Usar o ti_po de letra do tema do sistema

en: Use the value defined in red_value as a time remaining to show the warning dialog rather than a percentage.
gl: Usar o valor definido en red_value como tempo restante para amosar o diálogo de aviso en vez da porcentaxe.

en: Uses /proc/diskstats to determine NVMe disk load
gl: Usar /proc/diskstats para determinar a carga de disco NVMe

en: Visibility:
gl: Visibilidade:

en: Visit Weather.com
gl: Visitar Weather.com

en: Warn on low time rather than low percentage
gl: Avisar sobre o baixo tempo restante en vez de sobre a porcentaxe reducida

en: Weather Forecast
gl: Previsión meteorolóxica

en: Weather Preferences
gl: Preferencias do Meteoroloxía

en: Weather Report
gl: Informe meteorolóxico

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
gl: Indica se se pide ou non confirmación ao eliminar unha nota

en: Whether to force the default color and font on all notes
gl: Indica se se aplica ou non a cor e o tipo de letra predeterminados a todas as notas

en: Whether to hide all notes when the desktop is selected
gl: Indica se agochar todas as notas cando o escritorio está seleccionado

en: Whether to use the default system color
gl: Indica se se utiliza ou non a cor predeterminada do sistema

en: Whether to use the default system font
gl: Indica se se usa ou non o tipo de letra predeterminado do sistema

en: Width of output
gl: Largura da saída

en: Wind:
gl: Vento:

en: XKB Extension is not enabled
gl: A extensión XKB non está activada

en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
gl: Quédalle un %d%% da capacidade total da súa batería.

en: You will not be able to modify the frequency of your machine.  Your machine may be misconfigured or not have hardware support for CPU frequency scaling.
gl: Non poderá monitorizar a frecuencia da súa máquina. A súa máquina pode estar mal configurada ou o seu hardware non ser compatíbel coa escala de frecuencia da CPU.

en: Your battery is now fully recharged
gl: A batería xa está completamente recargada

en: Your battery is running low
gl: A batería esta esgotandose

en: _About
gl: _Sobre

en: _Appearance:
gl: _Aparencia:

en: _Automatically update every:
gl: Actualizar _automaticamente cada:

en: _Average
gl: _Media

en: _Background
gl: _Fondo

en: _Buffers
gl: _Búfers

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _Change icon according to the selected device
gl: _Cambiar a icona segundo o dispositivo seleccionado

en: _Close
gl: _Pechar

en: _Delete
gl: E_liminar

en: _Delete All
gl: E_liminar todo

en: _Delete Notes
gl: E_liminar notas

en: _Details
gl: _Detalles

en: _Edit
gl: _Editar

en: _Eject %s
gl: _Expulsar %s

en: _Empty Trash
gl: _Baleirar o cesto do lixo

en: _Find:
gl: _Atopar:

en: _Font:
gl: _Tipo de letra:

en: _Free
gl: _Libre

en: _Gridline
gl: Liña da _grella

en: _Harddisk
gl: _Disco ríxido

en: _Help
gl: _Axuda

en: _Hours:
gl: _Horas:

en: _In
gl: _Entrada

en: _In graph color
gl: Cor do gráfico de _entrada

en: _Indicator
gl: _Indicador

en: _Interval (seconds):
gl: _Intervalo (segundos):

en: _Keyboard Accessibility Preferences
gl: Preferencias de accesibilidade de _teclado

en: _Load
gl: _Carga

en: _Lock Notes
gl: _Bloquear notas

en: _Memory
gl: _Memoria

en: _Minutes:
gl: _Minutos:

en: _Monitored CPU:
gl: CPU _monitorizada:

en: _Mount %s
gl: _Montar %s

en: _Name:
gl: _Nome:

en: _Network
gl: _Rede

en: _New Note
gl: _Nova nota

en: _Notify when battery is fully recharged
gl: _Avisar cando a batería estea completamente recargada

en: _Open %s
gl: _Abrir %s

en: _Open System Monitor
gl: _Abrir o monitor do sistema

en: _Open Trash
gl: _Abrir o lixo

en: _Out
gl: _Saída

en: _Out graph color
gl: Cor do gráfico de _saída

en: _Palette:
gl: _Paleta:

en: _Palettes:
gl: _Paletas:

en: _Play CD
gl: _Reproducir CD

en: _Play DVD
gl: _Reproducir DVD

en: _Preferences
gl: _Preferencias

en: _Pressure unit:
gl: Unidade de _presión:

en: _Processor
gl: _Procesador

en: _Put notes on all workspaces
gl: _Pór as notas en todos os espazos de traballo

en: _Read
gl: _Lectura

en: _Seconds:
gl: _Segundos:

en: _Select a location:
gl: Seleccionar unha _localización:

en: _Select a theme:
gl: _Seleccione un tema:

en: _Show icon
gl: Amo_sar a icona

en: _Show time/percentage:
gl: _Amosar o tempo/porcentaxe:

en: _Start timer
gl: Iniciar o _temporizador

en: _Temperature unit:
gl: Unidade de _temperatura:

en: _Title:
gl: _Título:

en: _Update
gl: Act_ualizar

en: _Used
gl: _Usado

en: _User
gl: _Usuario

en: _Visibility unit:
gl: Unidade de _visibilidade:

en: _Visit Weather.com
gl: _Visitar Weather.com

en: _Warn when battery charge drops to:
gl: A_visar cando a carga da batería baixe de:

en: _Width:
gl: Larg_ura:

en: _Wind speed unit:
gl: Unidade da velocidade do _vento:

en: _Write
gl: _Escritura

en: host
gl: anfitrión

en: insert special character %s
gl: Inserir o carácter especial %s

en: km
gl: qm

en: knots
gl: nós

en: link-local
gl: lligazón-local

en: meters
gl: metros

en: miles
gl: millas

en: milliseconds
gl: milisegundos

en: minutes
gl: minutos

en: na
gl: nd

en: none
gl: ningún

en: nothing to mount
gl: nada que montar

en: pixels
gl: píxeis

en: site-local
gl: sitio-local

en: unknown
gl: descoñecido

en: unspecified
gl: sen especificar

en: upower backend enabled.
gl: infraestrutura de «upower» activada.
