mate-control-center 1.26.0 - en to gl translation catalogue (1009 entries)

en: "%s" does not appear to be a valid theme.
gl: «%s» non parece ser un tema válido.

en: "%s" does not appear to be a valid theme. It may be a theme engine which you need to compile.
gl: «%s» non parece ser un tema válido. Pode que sexa un motor de temas que ten que compilar.

en: %d %s by %d %s
gl: %d %s por %d %s

en: %s key is empty
gl: A clave %s está baleira

en: %s must be a directory
gl: %s debe ser un cartafol

en: %s must be a regular file
gl: %s debe ser un ficheiro normal

en: %s must be owned by you
gl: %s debe pertencerlle a vostede

en: %s must not have any directory components
gl: %s non debe ter ningún compoñente de cartafol

en: - MATE Default Applications
gl: - Aplicacións predeterminadas do MATE

en: - MATE Keyboard Preferences
gl: - Preferencias de teclado do MATE

en: - MATE Mouse Preferences
gl: - Preferencias do rato do MATE

en: <Unknown Action>
gl: <Acción descoñecida>

en: <b>%s</b>
    %s
    Folder: %s
    Artist: %s
gl: <b>%s</b>
    %s
    Cartafol: %s
    Interprete: %s

en: <b>%s</b>
    %s, %s
    Folder: %s
    Artist: %s
gl: <b>%s</b>
    %s, %s
    Cartafol: %s
    Interprete: %s

en: <b>Di_rect internet connection</b>
gl: <b>Conexión di_recta á Internet</b>

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
gl: <b>Configuración _automática do proxy</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
gl: <b>Configuración _manual do proxy</b>

en: <b>_Use authentication</b>
gl: <b>_Usar a autenticación</b>

en: A computer break reminder.
gl: Un recordatorio para os descansos fronte ao computador.

en: A system error has occurred
gl: Produciuse un erro no sistema

en: About %s
gl: Sobre %s

en: About Me
gl: Sobre min

en: Accel Mode
gl: Modo de aceleración

en: Acceleration _Profile:
gl: _Perfil de aceleración

en: Accelerator key
gl: Tecla rápida

en: Accelerator keycode
gl: Código de tecla da tecla rápida

en: Accelerator modifiers
gl: Modificadores de tecla rápida

en: Accessibility
gl: Accesibilidade

en: Accessible Lo_gin
gl: I_nicio de sesión accesíbel

en: Action
gl: Acción

en: Adaptive
gl: Adaptativo

en: Add Wallpaper
gl: Engadir unha imaxe de fondo

en: Add new f_ont...
gl: Engadir un novo tip_o de letra

en: Add to Favorites
gl: Engadir aos preferidos

en: Add to Startup Programs
gl: Engadir aos programas de inicio

en: Africa/Abidjan
gl: África/Abidxán

en: Africa/Accra
gl: África/Acra

en: Africa/Addis_Ababa
gl: África/Adís_Abeba

en: Africa/Algiers
gl: África/Alxer

en: Africa/Bamako
gl: África/Bamaco

en: Africa/Bangui
gl: África/Bangui

en: Africa/Banjul
gl: África/Banjul

en: Africa/Bissau
gl: África/Bisau

en: Africa/Blantyre
gl: África/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
gl: África/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
gl: África/Buiumbura

en: Africa/Cairo
gl: África/O_Cairo

en: Africa/Casablanca
gl: África/Casablanca

en: Africa/Ceuta
gl: África/Ceuta

en: Africa/Conakry
gl: África/Conacri

en: Africa/Dakar
gl: África/Dacar

en: Africa/Dar_es_Salaam
gl: África/Dar_Es_Salaam

en: Africa/Djibouti
gl: África/Xibutí

en: Africa/Douala
gl: África/Douala

en: Africa/El_Aaiun
gl: África/O_Aiún

en: Africa/Freetown
gl: África/Freetown

en: Africa/Gaborone
gl: África/Gaborone

en: Africa/Harare
gl: África/Harare

en: Africa/Johannesburg
gl: África/Johannesburgo

en: Africa/Kampala
gl: África/Campala

en: Africa/Khartoum
gl: África/Khartún

en: Africa/Kigali
gl: África/Kigali

en: Africa/Kinshasa
gl: África/Kinshasa

en: Africa/Lagos
gl: África/Lagos

en: Africa/Libreville
gl: África/Libreville

en: Africa/Lome
gl: África/Lomé

en: Africa/Luanda
gl: África/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
gl: África/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
gl: África/Lusaka

en: Africa/Malabo
gl: África/Malabo

en: Africa/Maputo
gl: África/Maputo

en: Africa/Maseru
gl: África/Maseru

en: Africa/Mbabane
gl: África/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
gl: África/Mogadixo

en: Africa/Monrovia
gl: África/Monrovia

en: Africa/Nairobi
gl: África/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
gl: África/Xamena

en: Africa/Niamey
gl: África/Niamey

en: Africa/Nouakchott
gl: África/Nuakchott

en: Africa/Ouagadougou
gl: África/Uagadugu

en: Africa/Porto-Novo
gl: África/Porto_Novo

en: Africa/Sao_Tome
gl: África/San_Tomé

en: Africa/Tripoli
gl: África/Trípoli

en: Africa/Tunis
gl: África/Túnez

en: Africa/Windhoek
gl: África/Windhoek

en: All Files
gl: Todos os ficheiros

en: All Fonts
gl: Todos os tipos de letra

en: All files
gl: Todos os ficheiros

en: All_ow postponing of breaks
gl: Permitir p_ospor os descansos

en: America/Adak
gl: América/Adak

en: America/Anchorage
gl: América/Anchorage

en: America/Anguilla
gl: América/Anguila

en: America/Antigua
gl: América/Antiga

en: America/Araguaina
gl: América/Araguaina

en: America/Argentina/Buenos_Aires
gl: América/Arxentina/Bos_Aires

en: America/Argentina/Catamarca
gl: América/Arxentina/Catamarca

en: America/Argentina/Cordoba
gl: Amárica/Arxentina/Córdoba

en: America/Argentina/Mendoza
gl: América/Arxentina/Mendoza

en: America/Argentina/Tucuman
gl: América/Arxentina/Tucumán

en: America/Argentina/Ushuaia
gl: América/Arxentina/Ushuaia

en: America/Aruba
gl: América/Aruba

en: America/Asuncion
gl: América/Asunción

en: America/Bahia
gl: América/Baía

en: America/Barbados
gl: América/Barbados

en: America/Belem
gl: América/Belém

en: America/Belize
gl: América/Belice

en: America/Boa_Vista
gl: América/Boa_Vista

en: America/Bogota
gl: América/Bogotá

en: America/Boise
gl: América/Boise

en: America/Cambridge_Bay
gl: América/Cambridge_Bay

en: America/Cancun
gl: América/Cancún

en: America/Caracas
gl: América/Caracas

en: America/Cayenne
gl: América/Cayena

en: America/Cayman
gl: América/Caymán

en: America/Chicago
gl: América/Chicago

en: America/Chihuahua
gl: América/Chihuahua

en: America/Costa_Rica
gl: América/Costa_Rica

en: America/Cuiaba
gl: América/Cuiabá

en: America/Curacao
gl: América/Curaçao

en: America/Dawson
gl: América/Dawson

en: America/Dawson_Creek
gl: América/Dawson_Creek

en: America/Denver
gl: América/Denver

en: America/Detroit
gl: América/Detroit

en: America/Dominica
gl: América/Dominica

en: America/Edmonton
gl: América/Edmonton

en: America/Eirunepe
gl: América/Eirunepe

en: America/El_Salvador
gl: América/O_Salvador

en: America/Fortaleza
gl: América/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
gl: América/Glace_Bay

en: America/Godthab
gl: América/Godthåb

en: America/Goose_Bay
gl: América/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
gl: América/Grand_Turk

en: America/Grenada
gl: América/Granada

en: America/Guadeloupe
gl: América/Guadalupe

en: America/Guatemala
gl: América/Guatemala

en: America/Guayaquil
gl: América/Guayaquil

en: America/Guyana
gl: América/Güiana

en: America/Halifax
gl: América/Halifax

en: America/Havana
gl: América/A_Habana

en: America/Hermosillo
gl: América/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
gl: América/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
gl: América/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
gl: América/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
gl: América/Indiana/Vevay

en: America/Inuvik
gl: América/Inuvik

en: America/Iqaluit
gl: América/Iqaluit

en: America/Jamaica
gl: América/Xamaica

en: America/Juneau
gl: América/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
gl: América/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
gl: América/Kentucky/Monticello

en: America/La_Paz
gl: América/A_Paz

en: America/Lima
gl: América/Lima

en: America/Los_Angeles
gl: América/Los_Ángeles

en: America/Maceio
gl: América/Maceió

en: America/Managua
gl: América/Managua

en: America/Manaus
gl: América/Manaus

en: America/Martinique
gl: América/Martinica

en: America/Mazatlan
gl: América/Mazatlán

en: America/Menominee
gl: América/Menominee

en: America/Merida
gl: América/Mérida

en: America/Mexico_City
gl: América/Cidade_de_México

en: America/Miquelon
gl: América/Miquelon

en: America/Monterrey
gl: América/Monterrey

en: America/Montevideo
gl: América/Montevideo

en: America/Montserrat
gl: América/Montserrat

en: America/Nassau
gl: América/Nassau

en: America/New_York
gl: América/Nova_York

en: America/Nipigon
gl: América/Nipigon

en: America/Nome
gl: América/Nome

en: America/Noronha
gl: América/Noronha

en: America/North_Dakota/Beulah
gl: America/Dakota_do_Norte/Beulah

en: America/North_Dakota/Center
gl: America/Dakota_do_Norte/Centro

en: America/North_Dakota/New_Salem
gl: America/Dakota_do_Norte/Novo_Salem

en: America/Panama
gl: América/Panamá

en: America/Pangnirtung
gl: América/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
gl: América/Paramaribo

en: America/Phoenix
gl: América/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
gl: América/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
gl: América/Port_of_Spain

en: America/Porto_Velho
gl: América/Pôrto_Velho

en: America/Puerto_Rico
gl: América/Porto_Rico

en: America/Rainy_River
gl: América/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
gl: América/Rankin_Inlet

en: America/Recife
gl: América/Recife

en: America/Regina
gl: América/Regina

en: America/Santiago
gl: América/Santiago

en: America/Santo_Domingo
gl: América/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
gl: América/São_Paulo

en: America/Scoresbysund
gl: América/Scoresbysund

en: America/St_Barthelemy
gl: America/San_Bartolomé

en: America/St_Johns
gl: América/Saint_Johns

en: America/St_Kitts
gl: América/Saint_Kitts

en: America/St_Lucia
gl: América/Santa_Lucía

en: America/St_Thomas
gl: América/Saint_Thomas

en: America/St_Vincent
gl: América/San_Vicente

en: America/Swift_Current
gl: América/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
gl: América/Tegucigalpa

en: America/Thule
gl: América/Thule

en: America/Thunder_Bay
gl: América/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
gl: América/Tijuana

en: America/Toronto
gl: América/Toronto

en: America/Tortola
gl: América/Tortola

en: America/Vancouver
gl: América/Vancouver

en: America/Whitehorse
gl: América/Whitehorse

en: America/Winnipeg
gl: América/Winnipeg

en: America/Yakutat
gl: América/Yakutat

en: America/Yellowknife
gl: América/Yellowknife

en: An internal error occurred
gl: Produciuse un erro interno

en: Antarctica/Casey
gl: Antártida/Casey

en: Antarctica/Davis
gl: Antártida/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
gl: Antártida/Dumont_d'Urville

en: Antarctica/Mawson
gl: Antártida/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
gl: Antártida/Mac_Murdo

en: Antarctica/Palmer
gl: Antártida/Palmer

en: Antarctica/Rothera
gl: Antártida/Rothera

en: Antarctica/Syowa
gl: Antártida/Syowa

en: Antarctica/Troll
gl: Antártida/Troll

en: Antarctica/Vostok
gl: Antártida/Vostok

en: Appearance
gl: Aparencia

en: Appearance Preferences
gl: Preferencias de aparencia

en: Applies the current configuration for other MATE users on the computer. Note that this doesn't affect login screens or other desktop environments.
gl: Aplica a configuración actual para os demais usuarios do escritorio MATE no equipo. Observe que isto non afecta ás pantallas de inicio e tampouco a outros contornos de escritorio.

en: Apply Background
gl: Aplicar o fondo

en: Apply Font
gl: Aplicar o tipo de letra

en: Apply New Theme
gl: Aplicar o tema novo

en: Apply system-wide
gl: Aplicar a todo o sistema

en: Arctic/Longyearbyen
gl: Ártico/Longyearbyen

en: Asia/Aden
gl: Asia/Adén

en: Asia/Amman
gl: Asia/Ammán

en: Asia/Aqtau
gl: Asia/Aqtaü

en: Asia/Baghdad
gl: Asia/Bagdad

en: Asia/Damascus
gl: Asia/Damasco

en: Asia/Jakarta
gl: Asia/Iakarta

en: Asia/Jerusalem
gl: Asia/Xerusalén

en: Asia/Krasnoyarsk
gl: Asia/Krasnojarsk

en: Asia/Kuwait
gl: Asia/Kuvait

en: Asia/Pyongyang
gl: Asia/Piongiang

en: Asia/Riyadh
gl: Asia/Riyad

en: Asia/Samarkand
gl: Asia/Samarkanda

en: Asia/Seoul
gl: Asia/Seul

en: Asia/Singapore
gl: Asia/Singapur

en: Asia/Tehran
gl: Asia/Teherán

en: Asia/Tokyo
gl: Asia/Toquio

en: Asia/Urumqi
gl: Asia/Ürümqi

en: Assign shortcut keys to commands
gl: Asignar atallos de teclado a ordes

en: Assistive Technologies
gl: Tecnoloxías adaptadas

en: Assistive Technologies Preferences
gl: Preferencias de tecnoloxías adaptadas

en: Atlantic/Azores
gl: Atlántico/Azores

en: Atlantic/Bermuda
gl: Atlántico/Bermudas

en: Atlantic/Canary
gl: Atlántico/Canarias

en: Atlantic/Cape_Verde
gl: Atlántico/Cabo_Verde

en: Atlantic/Faroe
gl: Atlantico/Faroe

en: Atlantic/Madeira
gl: Atlántico/Madeira

en: Atlantic/Reykjavik
gl: Atlántico/Reiquiavik

en: Atlantic/South_Georgia
gl: Atlántico/Xeorxias_do_Sur

en: Atlantic/St_Helena
gl: Atlántico/Santa_Elena

en: Atlantic/Stanley
gl: Atlántico/Stanley

en: Audio _Feedback...
gl: _Retroacción de audio...

en: Authenticated!
gl: Autenticado!

en: Authentication is required to install multi-monitor settings for all users
gl: Requírese a autenticación para instalar os axustes multimonitor para todos os usuarios

en: Autoconfiguration _URL:
gl: _URL de configuración automática:

en: Automatic detection:
gl: Detección automática

en: Back
gl: Atrás

en: Background
gl: Fondo

en: Beep when _accessibility features are turned on or off
gl: Emitir un ton de aviso sempre que se activen ou desactiven os recursos de _accesibilidade

en: Beep when a _modifier key is pressed
gl: Emitir un ton de aviso sempre que se prema unha tecla _modificadora

en: Beep when a _toggle key is pressed
gl: Emitir un ton de aviso sempre que se prema unha tecla conmu_tábel

en: Beep when a key is pr_essed
gl: Emitir un ton de aviso sempre que se pr_ema unha tecla

en: Beep when a key is reje_cted
gl: Emitir ton de aviso sempre que se _rexeite unha tecla

en: Beep when key is _accepted
gl: Emitir un ton de aviso sempre que se _acepte a tecla

en: Beep when key is _rejected
gl: Emitir ton de aviso sempre que se _rexeite a tecla

en: Beep when pressing a key while Caps_Lock is active
gl: Emitir un ton de aviso cando se preme unha tecla mentres BloqMaiús está activo.

en: Behaviour
gl: Comportamento

en: Best _shapes
gl: Optimizar _forma

en: Best co_ntrast
gl: Optimizar co_ntraste

en: Bounce Keys
gl: Teclas de rebote

en: Buttons
gl: Botóns

en: By _country
gl: Por paí_s

en: By _language
gl: Por _idioma

en: C_olors:
gl: C_ores:

en: C_ommand:
gl: _Orde:

en: C_ustomize...
gl: P_ersonalizar...

en: Calculator
gl: Calculadora

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Cannot install theme
gl: Non foi posíbel instalar o tema

en: Caps Lock
gl: Bloq Maiús

en: Center
gl: Centro

en: Centre _new windows
gl: Centrar as xanelas _novas

en: Change Passwo_rd...
gl: Cambiar _contrasinal...

en: Change pa_ssword
gl: Cambiar o _contrasinal

en: Change password
gl: Cambiar o contrasinal

en: Change resolution and position of monitors and projectors
gl: Cambiar a resolución e posición dos monitores e proxectores

en: Change your password
gl: Cambiar o seu contrasinal

en: Changes to enable assistive technologies will not take effect until your next log in.
gl: Os cambios para activar as tecnoloxías adaptadas non serán efectivos ata o próximo inicio de sesión.

en: Check if breaks are allowed to be postponed
gl: Verificar se se permite pospor os descansos

en: Checking password...
gl: Verificando contrasinal...

en: Child exited unexpectedly
gl: O fillo saíu inesperadamente

en: Choose a Keyboard Model
gl: Escoller un modelo de teclado

en: Choose a Layout
gl: Escoller unha disposición

en: Choose which accessibility features to enable when you log in
gl: Escoller as características de accesibilidade

en: Click <b>Change password</b> to change your password.
gl: Prema en <b>Cambiar contrasinal</b> para cambiar o contrasinal.

en: Click the button to edit time zone.
gl: Prema o botón para editar o fuso horario

en: Click to save the specified date and time.
gl: Prema para gardar a data e hora especificadas.

en: Close and _Log Out
gl: Pechar e _terminar a sesión

en: Close the control-center when a task is activated
gl: Pechar o centro de control cando se active unha tarefa

en: Colors
gl: Cores

en: Command
gl: Orde

en: Command associated with a custom keybinding.
gl: Orde asociada cunha combinación de teclas personalizada.

en: Common Tasks
gl: Tarefas comúns

en: Compositing Manager
gl: Xestor de composición

en: Con_firm
gl: Con_firmar

en: Configure MATE settings
gl: Configurar os axuste do MATE

en: Control Center
gl: Centro de control

en: Controls
gl: Controis

en: Copying '%s'
gl: Copiando «%s»

en: Copying file: %u of %u
gl: Copiando ficheiro: %u de %u

en: Copying files
gl: Copiando ficheiros

en: Copyright
gl: Dereitos de autoría

en: Could not access '%s' device
gl: Non foi posíbel acceder ao dispositivo «%s»

en: Could not access any fingerprint readers
gl: Non foi posíbel acceder a ningún lector de impresións dixitais

en: Could not detect displays
gl: Non foi posíbel detectar as pantallas

en: Could not get information for %s: %s
gl: Non foi posíbel obter a información para %s: %s

en: Could not get screen information
gl: Non foi posíbel obter a información da pantalla

en: Could not get session bus while applying display configuration
gl: Non foi posíbel obter o bus da sesión ao aplicar a configuración da pantalla

en: Could not install theme engine
gl: Non foi posíbel instalar o motor do tema

en: Could not open %s/%s: %s
gl: Non foi posíbel abrir %s/%s: %s

en: Could not open %s: %s
gl: Non foi posíbel abrir %s: %s

en: Could not open help content
gl: Non foi posíbel abrir o contido da axuda

en: Could not rename %s to %s: %s
gl: Non foi posíbel renomear %s a %s: %s

en: Could not save the monitor configuration
gl: Non foi posíbel gardar a configuración do monitor

en: Could not set the default configuration for monitors
gl: Non foi posíbel gardar a configuración predeterminada do monitor

en: Could not shutdown backend_stdin IO channel: %s
gl: Non foi posíbel pechar o canal de E/S backend_stdin: %s

en: Could not shutdown backend_stdout IO channel: %s
gl: Non foi posíbel pechar o canal de E/S backend_stdout: %s

en: Could not start finger capture on '%s' device
gl: Non foi posíbel iniciar a captura de dedos no dispositivo «%s»

en: Create pid file failed
gl: Produciuse un fallo ao crear o ficheiro PID

en: Current URI index
gl: Índice do URI actual

en: Current URI index - starts from 1
gl: Índice do URI actual - comeza dende 1

en: Current _password:
gl: C_ontrasinal actual:

en: Cursor Blinking
gl: Intermitencia do cursor

en: Cursor _blinks in text fields
gl: Cursor _intermitente nos campos de texto

en: Cursor blinks speed
gl: Velocidade de intermitencia do cursor

en: Custom
gl: Personalizado

en: Custom Shortcut
gl: Personalizar atallo

en: Custom Shortcuts
gl: Personalizar os atallos

en: Customize Theme
gl: Personalizar tema

en: Customize the look of the desktop
gl: Personalizar a aparencia do escritorio

en: D_elay:
gl: _Atraso:

en: D_etails...
gl: D_etalles...

en: Date
gl: Data

en: Default
gl: Predeterminado

en: Default Pointer
gl: O punteiro predeterminado

en: Delete registered fingerprints?
gl: Quere eliminar as impresións dixitais rexistradas?

en: Des_ktop font:
gl: Tipo de letra do _escritorio:

en: Description
gl: Descrición

en: Description associated with a custom keybinding.
gl: Descrición asociada cunha combinación de teclas personalizada.

en: Desktop
gl: Escritorio

en: Disa_ble sticky keys if two keys are pressed together
gl: De_sactivar teclas persistente se se premen dúas teclas á vez

en: Disable _Fingerprint Login...
gl: Desactivar o Inicio con impresións di_xitais...

en: Disable touchpad _while typing
gl: Desactivar o panel táctil _mentres se escribe

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Displays
gl: Pantallas

en: Do you want to delete your registered fingerprints so fingerprint login is disabled?
gl: Quere eliminar as súas impresións rexistradas para desactivar o Inicio con impresións dixitais?

en: Do you want to install it again?
gl: Quere volver instalalo?

en: Document Viewer
gl: Visor de documentos

en: Documents
gl: Documentos

en: Don't check whether the notification area exists
gl: Non verificar se existe a área de notificación

en: Done!
gl: Feito!

en: Dots per inch (DPI):
gl: Puntos por polgada (DPI):

en: Double-Click Timeout
gl: Tempo de espera da dobre pulsación

en: Drag and Drop
gl: Arrastrar e soltar

en: Duration of the break when typing is disallowed
gl: Duración do descanso no que a escritura non está permitida

en: Duration of work before forcing a break
gl: Duración do traballo antes de forzar un descanso

en: Edit
gl: Editar

en: Eject
gl: Expulsar

en: Emulate middle button through simultaneous left and right click
gl: Emular o botón central do rato mediante a presión simultánea dos botóns esquerdo e dereito.

en: Enable Fingerprint Login
gl: Activar o Inicio con impresións dixitais

en: Enable _Fingerprint Login...
gl: Activar o Inicio con impresións di_xitais...

en: Enable _mouse clicks with touchpad
gl: Activar as _pulsacións do rato coa área táctil

en: Enable _natural scrolling
gl: Activar o desprazamento _natural

en: Enable _touchpad
gl: Activar o panel táctil

en: Enable debugging code
gl: Activar o código de depuración

en: Enable middlemouse paste
gl: Activar o pegado co botón central do rato

en: Enable software _compositing window manager
gl: Activar o software de _composición do xestor de xanelas

en: Enable window _tiling
gl: Activar o _mosaico de xanelas

en: Error saving the new shortcut
gl: Produciuse un erro ao gardar o atallo novo

en: Europe/Amsterdam
gl: Europa/Ámsterdam

en: Europe/Andorra
gl: Europa/Andorra

en: Europe/Astrakhan
gl: Europa/Astracán

en: Europe/Athens
gl: Europa/Atenas

en: Europe/Belgrade
gl: Europa/Belgrado

en: Europe/Berlin
gl: Europa/Berlín

en: Europe/Bratislava
gl: Europa/Bratislava

en: Europe/Brussels
gl: Europa/Bruxelas

en: Europe/Bucharest
gl: Europa/Bucarest

en: Europe/Budapest
gl: Europa/Budapest

en: Europe/Busingen
gl: Europa/Busingen

en: Europe/Chisinau
gl: Europa/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
gl: Europa/Copenhaguen

en: Europe/Dublin
gl: Europa/Dublín

en: Europe/Gibraltar
gl: Europa/Xibraltar

en: Europe/Guernsey
gl: Europa/Guernsey

en: Europe/Helsinki
gl: Europa/Helsinki

en: Europe/Isle_of_Man
gl: Europa/Isla_de_Man

en: Europe/Istanbul
gl: Europa/Istambul

en: Europe/Jersey
gl: Europa/Jersey

en: Europe/Kaliningrad
gl: Europa/Kaliningrado

en: Europe/Kiev
gl: Europa/Kiev

en: Europe/Kirov
gl: Europa/Kirov

en: Europe/Lisbon
gl: Europa/Lisboa

en: Europe/Ljubljana
gl: Europa/Ljubljana

en: Europe/London
gl: Europa/Londres

en: Europe/Luxembourg
gl: Europa/Luxemburgo

en: Europe/Madrid
gl: Europa/Madrid

en: Europe/Malta
gl: Europa/Malta

en: Europe/Mariehamn
gl: Europa/Mariehamn

en: Europe/Minsk
gl: Europa/Minsk

en: Europe/Monaco
gl: Europa/Mónaco

en: Europe/Moscow
gl: Europa/Moscova

en: Europe/Oslo
gl: Europa/Oslo

en: Europe/Paris
gl: Europa/París

en: Europe/Podgorica
gl: Europa/Podgorica

en: Europe/Prague
gl: Europa/Praga

en: Europe/Riga
gl: Europa/Riga

en: Europe/Rome
gl: Europa/Roma

en: Europe/Samara
gl: Europa/Samara

en: Europe/San_Marino
gl: Europa/San_Mariño

en: Europe/Sarajevo
gl: Europa/Saraxevo

en: Europe/Saratov
gl: Europa/Saratov

en: Europe/Simferopol
gl: Europa/Simferopol

en: Europe/Skopje
gl: Europa/Skopje

en: Europe/Sofia
gl: Europa/Sofía

en: Europe/Stockholm
gl: Europa/Estocolmo

en: Europe/Tallinn
gl: Europa/Tallinn

en: Europe/Tirane
gl: Europa/Tirana

en: Europe/Ulyanovsk
gl: Europa/Ulyanovsk

en: Europe/Uzhgorod
gl: Europa/Uzgorod

en: Europe/Vaduz
gl: Europa/Vaduz

en: Europe/Vatican
gl: Europa/Vaticano

en: Europe/Vienna
gl: Europa/Viena

en: Europe/Vilnius
gl: Europa/Vilnius

en: Europe/Volgograd
gl: Europa/Volgogrado

en: Europe/Warsaw
gl: Europa/Varsovia

en: Europe/Zagreb
gl: Europa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
gl: Europa/Zaporozje

en: Europe/Zurich
gl: Europa/Zurich

en: Exit shell on add or remove action performed
gl: Saír do intérprete de ordes ao efectuar unha acción de engadir ou eliminar

en: Exit shell on help action performed
gl: Saír do intérprete de ordes ao efectuar unha acción de axuda

en: Exit shell on start action performed
gl: Saír do intérprete de ordes ao efectuar unha acción de inicio

en: Exit shell on upgrade or uninstall action performed
gl: Saír do intérprete de ordes ao efectuar unha acción de actualizar ou desinstalar

en: Eye candy added by Anders Carlsson
gl: Detalles artísticos agregados por Anders Carlsson

en: FONT-FILE OUTPUT-FILE
gl: FICHEIRO-FONTE FICHEIRO-DE-SAÍDA

en: Failed to create temporary directory
gl: Produciuse un fallo ao crear o directorio temporal

en: Fast
gl: Rápido

en: File '%s' already exists. Do you want to overwrite it?
gl: O ficheiro «%s» xa existe. Quere sobrescribilo?

en: File Chooser
gl: Selector de ficheiros

en: File Manager
gl: Xestor de ficheiros

en: File System
gl: Sistema de ficheiros

en: Filter
gl: Filtro

en: Flash _window titlebar
gl: Flash no título da _xanela

en: Flash entire _screen
gl: Escintilar toda a pa_ntalla

en: Flat
gl: Plano

en: Font Rendering Details
gl: Detalles da renderización do tipo de letra

en: Font Viewer
gl: Visor do tipo de letra

en: Fonts
gl: Tipos de letra

en: Fraction completed
gl: Fracción completada

en: Fraction of transfer currently completed
gl: Fracción da transferencia completada

en: From URI
gl: Dende o URI

en: Full Name
gl: Nome completo

en: General
gl: Xeral

en: Get more backgrounds online
gl: Obter máis imaxes de fondo en liña

en: Get more themes online
gl: Obter máis temas en liña

en: GetNtpState
gl: ObterEstadoNTP

en: Gra_yscale
gl: Escala de gr_ises

en: Groups
gl: Grupos

en: HTTP Proxy Details
gl: Detalles do proxy HTTP

en: H_TTP proxy:
gl: Proxy H_TTP:

en: H_orizontal edge scrolling
gl: Desprazamento h_orizontal no bordo

en: H_yper
gl: H_iper

en: Help
gl: Axuda

en: Hide on start (useful to preload the shell)
gl: Agochar no inicio (práctico para precargar o intérprete de ordes)

en: High
gl: Alta

en: Hinting
gl: Optimización

en: Home folder
gl: Cartafol persoal

[ctx: Home folder]
en: Home
gl: Persoal

en: Hor_izontal two-finger scrolling
gl: Desprazamento hor_izontal con dous dedos

en: Horizontal gradient
gl: Gradiente horizontal

en: Icons
gl: Iconas

en: Icons only
gl: Só iconas

en: If you reassign the shortcut to "%s", the "%s" shortcut will be disabled.
gl: Se reasigna o atallo para «%s», o atallo «%s» será desactivado.

en: Ignore Host List
gl: Lista de máquinas ignoradas

en: Ignored Hosts
gl: Máquinas ignoradas

en: Image
gl: Imaxe

en: Image Viewer
gl: Visor de imaxes

en: Image missing
gl: Falta a imaxe

en: Images
gl: Imaxes

en: Include _panel
gl: Incluír o _panel

en: Indian/Antananarivo
gl: Índico/Tananarive

en: Indian/Chagos
gl: Índico/Chagos

en: Indian/Christmas
gl: Índico/Christmas

en: Indian/Cocos
gl: Índico/Cocos

en: Indian/Comoro
gl: Índico/Comores

en: Indian/Kerguelen
gl: Índico/Kerguelen

en: Indian/Mahe
gl: Índico/Mahe

en: Indian/Maldives
gl: Índico/Maldivas

en: Indian/Mauritius
gl: Índico/Mauricio

en: Indian/Mayotte
gl: Índico/Mayotte

en: Indian/Reunion
gl: Índico/Reunión

en: Indicates whether to close the shell when a help action is performed.
gl: Indica se se debe pechar o intérprete de ordes cando se efectúe unha acción de axuda.

en: Indicates whether to close the shell when a start action is performed.
gl: Indica se se debe pechar o intérprete de ordes cando se efectúe unha acción de inicio.

en: Indicates whether to close the shell when an add or remove action is performed.
gl: Indica se se debe pechar o intérprete de ordes cando se efectúe unha acción de engadir ou eliminar.

en: Indicates whether to close the shell when an upgrade or uninstall action is performed.
gl: Indica se se debe pechar o intérprete de ordes cando se efectúe unha acción de actualizar ou desinstalar.

en: Info
gl: Información

en: Install
gl: Instalar

en: Install Failed
gl: Instalación fallida

en: Install multi-monitor settings for the whole system
gl: Instalar os axustes multimonitor para todo o sistema

en: Installation for theme "%s" failed.
gl: Produciuse un fallo na instalación do tema «%s».

en: Installed
gl: Instalado

en: Installs themes packages for various parts of the desktop
gl: Instala paquetes de temas para diferentes partes do escritorio

en: Instant Messenger
gl: Mensaxaría instantánea

en: Insufficient permissions to install the theme in:
    %s
gl: Permisos insuficientes para instalar o tema en:
    %s

en: Jump to Preferred Applications dialog
gl: Ir ao diálogo de aplicacións preferidas

en: Jump to the Accessible Login dialog
gl: Ir ao diálogo de inicio de sesión accesíbel

en: Jump to the Keyboard Accessibility dialog
gl: Ir ao diálogo de accesibilidade do teclado

en: Jump to the Mouse Accessibility dialog
gl: Saltar ao diálogo de Accesibilidade do rato

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
gl: Aplicar os axustes e saír (só compatibilidade; xestionado agora polo daemon)

en: Keep Current Theme
gl: Manter o tema actual

en: Key presses _repeat when key is held down
gl: As pulsacións de teclas _repítense cando a tecla se mantén premida

en: Keybinding
gl: Combinación de teclas

en: Keybinding associated with a custom shortcut.
gl: Combinación de teclas asociado cun atallo personalizado.

en: Keyboard
gl: Teclado

en: Keyboard Accessibility Audio Feedback
gl: Retroacción do audio de accesibilidade do teclado

en: Keyboard Layout Options
gl: Opcións de disposición do teclado

en: Keyboard Preferences
gl: Preferencias do teclado

en: Keyboard Shortcuts
gl: Atallo de teclado

en: Keyboard _model:
gl: _Modelo do teclado:

en: Large
gl: Grande

en: Launch calculator
gl: Iniciar a calculadora

en: Launch email client
gl: Iniciar o cliente de correo electrónico

en: Launch help browser
gl: Iniciar o navegador de axuda

en: Launch instant messenger
gl: Iniciar a mensaxaría instantánea

en: Launch media player
gl: Iniciar o reprodutor de son

en: Launch settings
gl: Iniciar os axustes

en: Launch web browser
gl: Iniciar o navegador web

en: Layout
gl: Disposición

en: Layouts
gl: Disposicións

en: Left
gl: Esquerda

en: Left (with menu)
gl: Á esquerda (co menú)

en: Left button
gl: Botón esquerdo

en: Left index finger
gl: Dedo índice esquerdo

en: Left little finger
gl: Dedo maimiño esquerdo

en: Left middle finger
gl: Dedo medio esquerdo

en: Left ring finger
gl: Dedo anular esquerdo

en: Left thumb
gl: Miniatura esquerda

en: Less than one minute until the next break
gl: Menos dun minuto ata o seguinte descanso

en: List of keyboard layouts selected for usage
gl: Lista das disposicións de teclado seleccionados para o seu uso

en: Lock screen
gl: Bloquear a pantalla

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
gl: Bloquear a pantalla despois dun certo intervalo para axudar a previr as lesións polo uso repetitivo do teclado

en: Log out
gl: Saír da sesión

en: Long
gl: Longo

en: Low
gl: Baixa

en: MATE Font Viewer
gl: Visor de tipos de letra do MATE

en: MATE Theme %s correctly installed
gl: O tema do MATE %s instalouse correctamente

en: MATE;control;center;configuration;tool;desktop;preferences;
gl: MATE;control;centro;configuración;ferramenta;escritorio;preferencias;

en: Mail Reader
gl: Lector de correo

en: Mate Theme Package
gl: Paquete de temas do MATE

en: Maximize
gl: Maximizar

en: Maximize Horizontally
gl: Maximizar horizontalmente

en: Maximize Vertically
gl: Maximizar verticalmente

en: Menus and Toolbars
gl: Menús e barras de ferramentas

en: Metacity Preferences
gl: Preferencias de Metacity

en: Microphone mute
gl: Silenciar o micrófono

en: Middle button
gl: Botón central

en: Minimize
gl: Minimizar

en: Mirror Screens
gl: Pantallas en espello

en: Mobility
gl: Mobilidade

en: Models
gl: Modelos

en: Monitor Preferences
gl: Preferencias do monitor

en: More backgrounds URL
gl: URL onde obter máis fondos

en: More themes URL
gl: URL onde obter máis temas

en: Mouse
gl: Rato

en: Mouse Keys
gl: Teclas do rato

en: Mouse Orientation
gl: Orientación do rato

en: Mouse Preferences
gl: Preferencias do rato

en: Move _Down
gl: Mover _Abaixo

en: Move _Up
gl: Mover _Arriba

en: Move the selected keyboard layout down in the list
gl: Mover a disposición de teclado seleccionado para abaixo na lista

en: Move the selected keyboard layout up in the list
gl: Mover a disposición de teclado seleccionado para arriba na lista

en: Movement Key
gl: Tecla de movemento

en: Multimedia Player
gl: Reprodutor multimedia

en: NTP sync
gl: Sincronización NTP

en: N_one
gl: N_ingunha

en: Name
gl: Nome

en: Network Proxy
gl: Proxy da rede

en: Network Proxy Preferences
gl: Preferencias do proxy da rede

en: Network Servers
gl: Servidores de rede

en: Network time synchronization has been set up. Manual time/date setting is disabled.
gl: Estableceuse a sincronización de tempo de rede. A configuración da hora e data manual está desactivada.

en: New
gl: Novo

en: New Applications
gl: Novas aplicacións

en: New Document
gl: Novo documento

en: New Spreadsheet
gl: Nova folla de cálculo

en: New Windows
gl: Xanelas novas

en: New shortcut...
gl: Atallo novo...

en: New themes have been successfully installed.
gl: Os novos temas instaláronse correctamente.

en: New windows u_se active window's layout
gl: As novas xanelas u_san o deseño de xanela activa

en: Next track
gl: Pista seguinte

en: No Desktop Background
gl: Sen fondo

en: No Image
gl: Sen imaxe

en: No matches found.
gl: Non se atoparon coincidencias.

en: No theme file location specified to install
gl: Non se especificou ningunha localización do ficheiro de tema para instalar

en: None
gl: Ningún

en: Off
gl: Desconectado

en: Office
gl: Ofimática

en: On
gl: Conectado

en: Open a dialog to specify the color
gl: Abrir un diálogo para indicar a cor

en: Other
gl: Outras

en: Other finger:
gl: Outro dedo:

en: Overwrite _All
gl: Sobrescribir _todo

en: PKEXEC_UID must be set to an integer value
gl: PKEXEC_UID debe estabelecer a un valor enteiro

en: Pacific/Apia
gl: Pacífico/Apia

en: Pacific/Auckland
gl: Pacífico/Auckland

en: Pacific/Bougainville
gl: Pacífico/Bougainville

en: Pacific/Chatham
gl: Pacífico/Chatham

en: Pacific/Chuuk
gl: Pacífico/Chuuk

en: Pacific/Easter
gl: Pacífico/Easter

en: Pacific/Efate
gl: Pacífico/Efaté

en: Pacific/Enderbury
gl: Pacífico/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
gl: Pacífico/Fakaofu

en: Pacific/Fiji
gl: Pacífico/Fidji

en: Pacific/Funafuti
gl: Pacífico/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
gl: Pacífico/Galápagos

en: Pacific/Gambier
gl: Pacífico/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
gl: Pacífico/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
gl: Pacífico/Guam

en: Pacific/Honolulu
gl: Pacífico/Honolulu

en: Pacific/Kiritimati
gl: Pacífico/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
gl: Pacífico/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
gl: Pacífico/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
gl: Pacífico/Majuro

en: Pacific/Marquesas
gl: Pacífico/Marquesas

en: Pacific/Midway
gl: Pacífico/Midway

en: Pacific/Nauru
gl: Pacífico/Nauru

en: Pacific/Niue
gl: Pacífico/Niue

en: Pacific/Norfolk
gl: Pacífico/Norfolk

en: Pacific/Noumea
gl: Pacífico/Nouméa

en: Pacific/Pago_Pago
gl: Pacífico/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
gl: Pacífico/Palau

en: Pacific/Pitcairn
gl: Pacífico/Pitcairn

en: Pacific/Pohnpei
gl: Pacífico/Pohnpei

en: Pacific/Port_Moresby
gl: Pacífico/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
gl: Pacífico/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
gl: Pacífico/Saipan

en: Pacific/Tahiti
gl: Pacífico/Tahití

en: Pacific/Tarawa
gl: Pacífico/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
gl: Pacífico/Tongatapu

en: Pacific/Wake
gl: Pacífico/Wake

en: Pacific/Wallis
gl: Pacífico/Wallis

en: Panel icon
gl: Icona do panel

en: Parent Window
gl: Xanela pai

en: Parent window of the dialog
gl: Xanela pai do diálogo

en: Pause playback
gl: Deter a reprodución

en: Place finger on reader
gl: Coloque o dedo no lector

en: Placement
gl: Posicionamento

en: Play (or play/pause)
gl: Reproducir (ou reproducir/deter)

en: Please contact your system administrator for help.
gl: Contacte co administrador do seu sistema para obter axuda.

en: Please type your password again in the <b>Retype new password</b> field.
gl: Introduza o contrasinal de novo no campo <b>Introduza o contrasinal novo outra vez</b>.

en: Please type your password in the <b>New password</b> field.
gl: Introduza o contrasinal no campo <b>Novo contrasinal</b>.

en: Pointer
gl: Punteiro

en: Pointer Speed
gl: Velocidade do punteiro

en: Port:
gl: Porto:

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Preferred Applications
gl: Aplicacións preferidas

en: Preview
gl: Vista previa

en: Preview:
gl: Vista previa:

en: Previous track
gl: Pista anterior

en: Print a diagram of the selected keyboard layout
gl: Imprime un diagrama das disposicións de teclado seleccionadas

en: Proxy Configuration
gl: Configuración do proxy

en: R_esolution
gl: R_esolución

en: R_otation:
gl: R_otación:

en: Re_fresh rate:
gl: Taxa de _actualización:

en: Remove from Favorites
gl: Eliminar dos preferidos

en: Remove from Startup Programs
gl: Eliminar dos programas de inicio

en: Remove the selected keyboard layout from the list
gl: Eliminar a disposición de teclado seleccionada da lista

en: Rendering
gl: Renderización

en: Repeat Keys
gl: Teclas de repetición

en: Repeat keys speed
gl: Velocidade de repetición de teclas

en: Replace the current keyboard layout settings with the
    default settings
gl: Substituír os axustes da disposición do teclado
    cos axustes predeterminados.

en: Reset to De_faults
gl: Restabelecer os valores _predeterminados

en: Revert Font
gl: Recuperar o tipo de letra

en: Right
gl: Dereita

en: Right (with menu)
gl: Á dereita (con menú)

en: Right button
gl: Botón dereito

en: Right index finger
gl: Dedo índice dereito

en: Right little finger
gl: Dedo maimiño dereito

en: Right middle finger
gl: Dedo medio dereito

en: Right ring finger
gl: Dedo anular dereito

en: Right thumb
gl: Miniatura dereita

en: Roll up
gl: Enrolar

en: Run at st_art
gl: Executar ao in_icio

en: SIZE
gl: TAMAÑO

en: S_ocks host:
gl: Máquina de s_ocks:

en: S_peed:
gl: _Velocidade:

en: S_uper (or "Windows logo")
gl: S_uper (ou «Logotipo de Windows»)

en: Sa_me image in all monitors
gl: A _mesma imaxe en todos os monitores

en: Save Theme As...
gl: Gardar tema como...

en: Save _As...
gl: Gardar _como...

en: Save _background image
gl: Gardar a imaxe de _fondo

en: Save _notification theme
gl: Gardar o tema de _notificación

en: Scale
gl: Escalado

en: Scrolling
gl: Desprazamento

en: Search
gl: Buscar

en: Select Font
gl: Seleccionar o tipo de letra

en: Select Image
gl: Seleccionar unha imaxe

en: Select Theme
gl: Seleccionar tema

en: Select a keyboard layout to be added to the list
gl: Seleccione unha disposición de teclado para engadir á lista

en: Select a monitor to change its properties; drag it to rearrange its placement.
gl: Seleccione un monitor para cambiar as súas propiedades, arrástreo para reordenalo ao seu lugar.

en: Select finger
gl: Seleccione un dedo

en: Select your default applications
gl: Seleccione as suas aplicacións predeterminadas

en: Select your photo
gl: Seleccione a fotografía

en: Set Ntp sync
gl: Estabelecer a sincronización NTP

en: Set as primary
gl: Estabelecer como primario

en: Set time zone
gl: Estabelecer o fuso horario

en: Set your keyboard preferences
gl: Estabeleza as súas preferencias do teclado

en: Set your mouse preferences
gl: Estabeleza as preferencias do rato

en: Set your network proxy preferences
gl: Estabeleza as súas preferencias do proxy da rede

en: Set your personal information
gl: Poña a súa información persoal

en: Set your window properties
gl: Estabelecer as propiedades das xanelas

en: Sets the selected monitor as primary.
gl: Estabelece este monitor seleccionado como primario

en: Setting the time and date of the local system
gl: Axuste da hora e da data do sistema local

en: Sh_ow position of pointer when the Control key is pressed
gl: Am_osar a posición do punteiro ao premer a tecla Control

en: Short
gl: Atallo

en: Shortcut
gl: Atallo

en: Show _icons in menus
gl: Amosar _iconas nos menús

en: Show _visual feedback for the alert sound
gl: Amosar a acción _visual para a alerta de son

en: Show hidden items
gl: Amosar os elementos agochados

en: Show icons on buttons
gl: Amosar iconas nos botóns

en: Show size column
gl: Amosar o tamaño da columna

en: Show type column
gl: Amosar o tipo de columna

en: Shut down
gl: Apagar

en: Slide Show
gl: Presentación

en: Slow
gl: Lento

en: Slow Keys
gl: Teclas lentas

en: Small
gl: Pequeno

en: Smoothing
gl: Suavizado

en: Software Compositing
gl: Composición por software

en: Solid color
gl: Cor sólida

en: Sort directories first
gl: Ordenar cos directorios de primeiros

en: Sound
gl: Son

en: Span
gl: Estender

en: Specify the filename of a theme to install
gl: Especificar o nome do ficheiro do tema que hai que instalar

en: Specify the name of the page to show (general)
gl: Especifique o nome da páxina que amosar (xeral)

en: Specify the name of the page to show (internet|multimedia|system|a11y)
gl: Especificar o nome da páxina que se vai amosar (internet|multimedia|system|a11y)

en: Specify the name of the page to show (theme|background|fonts|interface)
gl: Especificar o nome da páxina que hai que amosar (tema|fondo|tipos de letra|interface)

en: Spreadsheet Editor
gl: Editor de follas de cálculo

en: Start %s
gl: Iniciar %s

en: Start the page with the accessibility settings showing
gl: Iniciar a páxina amosando os axustes de accesibilidade

en: Start the page with the typing break settings showing
gl: Iniciar a páxina amosando os axustes do descanso de escritura

en: Sticky Keys
gl: Teclas persistentes

en: Stop playback
gl: Deter a reprodución

en: Stretch
gl: Estirar

en: Style
gl: Estilo

en: Sub_pixel (LCDs)
gl: Sub_píxel (LCD)

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
gl: Suavizado de sub_pixel (LCD)

en: Subpixel Order
gl: Orde de subpíxel

en: Swipe finger on reader
gl: Pase o dedo polo lector

en: System
gl: Sistema

en: System error: %s.
gl: Erro de sistema: %s.

en: TEXT
gl: TEXTO

en: Take a break now (next in %dm)
gl: Tomar un descanso agora (o seguinte en %dm)

en: Take a break now (next in less than one minute)
gl: Tomar un descanso agora (o seguinte en menos de un minuto)

en: Take a break!
gl: Tome un descanso!

en: Task names and associated .desktop files
gl: Nomes das tarefas e ficheiros .desktop asociados

en: Terminal Emulator
gl: Emulador de terminal

en: Text
gl: Texto

en: Text Editor
gl: Editor de texto

en: Text below items
gl: Texto debaixo dos elementos

en: Text beside items
gl: Texto a carón dos elementos

en: Text only
gl: Só texto

en: Text to thumbnail (default: Aa)
gl: Texto para miniaturizar (predeterminado: Aa)

en: That password was incorrect.
gl: Ese contrasinal é incorrecto.

en: The %s utility is not installed.
gl: A utilidade %s non está instalada.

en: The MATE configuration tool
gl: A ferramenta de configuración do MATE

en: The current controls theme does not support color schemes.
gl: O tema de controis actual non permite esquemas de cores.

en: The current theme suggests a background and a font.
gl: O tema actual suxire un fondo e un tipo de letra.

en: The current theme suggests a background and a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
gl: O tema actual propón un fondo e un tipo de letra. Tamén se pode recuperar a última proposta de fondo e tipo de letra que se aplicou.

en: The current theme suggests a background.
gl: O tema actual suxire un fondo.

en: The current theme suggests a background. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
gl: O tema actual propón un fondo. Tamén se pode recuperar a última proposta de tipo de letra que se aplicou.

en: The current theme suggests a font.
gl: O tema actual suxire un tipo de letra.

en: The current theme suggests a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
gl: O tema actual propón un tipo de letra. Tamén se pode recuperar a última proposta de tipo de letra que se aplicou.

en: The current window manager is unsupported
gl: O xestor de xanelas actual non é compatíbel

en: The device is already in use.
gl: O dispositivo xa se está usando.

en: The last applied font suggestion can be reverted.
gl: Pódese recuperar a última proposta de tipo de letra que se aplicou.

en: The monitor configuration has been saved
gl: Gardouse a configuración do monitor

en: The new password has already been used recently.
gl: O novo contrasinal xa foi usado recentemente.

en: The new password must contain numeric or special character(s).
gl: O novo contrasinal debe conter algúns caracteres numéricos ou caracteres especiais.

en: The old and new passwords are the same.
gl: O contrasinal antigo e o novo son o mesmo.

en: The old and new passwords are too similar.
gl: O contrasinal antigo e o novo son demasiado similares.

en: The password is too short.
gl: O contrasinal é demasiado curto.

en: The password is too simple.
gl: O contrasinal é demasiado sinxelo.

en: The shortcut "%s" cannot be used because it will become impossible to type using this key.
    Please try with a key such as Control, Alt or Shift at the same time.
gl: Non é posíbel utilizar o atallo «%s» porque sería imposíbel teclear usando esta tecla.
    Ténteo cunha tecla como Control, Alt ou Maiús ao mesmo tempo.

en: The shortcut "%s" is already used for
    "%s"
gl: O atallo «%s» xa se usa para
    «%s»

en: The source filename must be absolute
gl: O nome do ficheiro orixe debe ser absoluto

en: The task name to be displayed in the control-center followed by a ";" separator then the filename of an associated .desktop file to launch for that task.
gl: O nome da tarefa que se amosará no control-center seguido dun separador «;» e despois o nome do ficheiro .desktop asociado que hai que iniciar para esa tarefa.

en: The theme "%s" already exists.
gl: Xa existe o tema «%s».

en: The theme "%s" has been installed.
gl: Instalouse o tema «%s».

en: The theme already exists. Would you like to replace it?
gl: O tema xa existe. Quere substituílo?

en: The two passwords are not equal.
gl: Os dous contrasinais non son iguais.

en: The type of accelerator.
gl: O tipo de tecla rápida.

en: The typing monitor uses the notification area to display information. You don't seem to have a notification area on your panel. You can add it by right-clicking on your panel and choosing 'Add to panel', selecting 'Notification area' and clicking 'Add'.
gl: O monitor de tecleado utiliza a área de notificación para amosar a información. Parece que non ten a área de notificación no seu panel. Pode engadila premendo co botón dereito sobre o seu panel e seleccionando «Engadir ao panel», seleccionando «Área de notificación» e premendo en «Engadir».

en: Theme
gl: Tema

en: Theme Installer
gl: Instalador de temas

en: Theme Packages
gl: Paquetes de tema

en: Theme cannot be deleted
gl: Non é posíbel eliminar o tema

en: Theme name must be present
gl: O nome do tema debe estar presente

en: There was a problem while extracting the theme.
gl: Houbo un problema ao extraer o tema.

en: There was an error displaying help: %s
gl: Produciuse un erro ao amosar a axuda: %s

en: There was an error installing the selected file
gl: Produciuse un erro ao instalar o ficheiro seleccionado

en: This configuration will be used the next time someone logs in.
gl: Esta configuración usarase a seguinte vez que alguén inicie a sesión.

en: This font could not be displayed.
gl: Non é posíbel amosar este tipo de letra.

en: This program can only be used by the root user
gl: Este programa só pode ser usado polo usuario root

en: This program must only be run through pkexec(1)
gl: Este programa só pode ser usado por pkexec(1)

en: This resets the font DPI to the auto-detected value from Xserver.
gl: Isto restabelece o DPI da letra ao valor detectado automaticamente de Xserver.

en: This theme will not look as intended because the required GTK+ theme '%s' is not installed.
gl: Este tema non será como se pretendía xa que o tema GTK+ requirido «%s» non está instalado.

en: This theme will not look as intended because the required icon theme '%s' is not installed.
gl: Este tema non terá a aparencia que se pretendía porque o tema de icona requirido «%s» non está instalado.

en: This theme will not look as intended because the required window manager theme '%s' is not installed.
gl: Este tema non terá a aparencia que se pretendía porque o tema do xestor de xanelas «%s» non está instalado.

en: Thr_eshold:
gl: _Límite:

en: Three-finger click emulation:
gl: Activa a emulación da pulsación con tres dedos

en: Thumbnail size (default: 128)
gl: Tamaño da miniatura (predeterminado: 128)

en: Tile
gl: Mosaico

en: Time
gl: Hora

en: Time And Date Manager
gl: Xestor de hora e data

en: Time Zone
gl: Fuso horario

en: Time Zone Selection
gl: Selección do fuso horario

en: Time and Date Manager
gl: Xestor de hora e data

en: Time zone
gl: Fuso horario

en: Titlebar Action
gl: Acción da barra de título

en: Titlebar Buttons
gl: Botóns da barra de título

en: To URI
gl: Para o URI

en: To change your password, enter your current password in the field below and click <b>Authenticate</b>.
    After you have authenticated, enter your new password, retype it for verification and click <b>Change password</b>.
gl: Para cambiar o seu contrasinal, introduza o contrasinal actual no campo de abaixo e prema <b>Autenticar</b>.
    Despois de autenticarse, introduza o seu contrasinal novo, reescríbao para a comprobación e prema <b>Cambiar contrasinal</b>.

en: To edit a shortcut key, double-click on the corresponding row and type a new key combination, or press backspace to clear.
gl: Para editar unha tecla de atallo, prema dúas veces na fila correspondente e teclee unha combinación de teclas nova, ou presione na tecla de retroceso para limpar todo.

en: To enable fingerprint login, you need to save one of your fingerprints, using the '%s' device.
gl: Para activar o Inicio con impresións dixitais ten que rexistrar unha das súas impresións dixitais usando o dispositivo «%s».

en: To move a window, press-and-hold this key then grab the window:
gl: Para mover unha xanela, manteña premida esta tecla e despois arrastre a xanela:

en: To test your double-click settings, try to double-click on the triangle and you must see the mate desktop logo with both rings showing.
gl: Para probar a súa configuración de dobre clic, tente premer dúas veces seguidas no triángulo e ten que ver o logotipo do escritorio mate cos dous aneis.

en: Too many custom shortcuts
gl: Demasiados atallos personalizados

en: Toolbar _button labels:
gl: Etiquetas dos _botóns da barra de ferramentas:

en: Total URIs
gl: Total dos URI

en: Total number of URIs
gl: Número total dos URI

en: Touchpad
gl: Área táctil

en: Two-finger click emulation:
gl: Activa a emulación da pulsación con dous dedos

en: Type
gl: Tipo

en: Typing Break
gl: Descanso de escritura

en: Typing Monitor
gl: Monitor de tecleado

en: URI currently transferring from
gl: Transferindo actualmente do URI

en: URI currently transferring to
gl: Transferindo actualmente para o URI

en: URL for where to get more desktop backgrounds. If set to an empty string the link will not appear.
gl: URL dende onde obter máis fondos de escritorio. Se o deixa en branco a ligazón non aparecerá.

en: URL for where to get more desktop themes. If set to an empty string the link will not appear.
gl: URL dende onde obter máis temas. Se o deixa en branco a ligazón non aparecerá.

en: U_nselect windows when the mouse leaves them
gl: _Retirar selección das xanelas cando o rato se mova sobre elas

en: U_sername:
gl: Nome de u_suario:

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
gl: Non foi posíbel amosar o diálogo das propiedades do descanso de escritura polo seguinte erro: %s

en: Unable to launch %s: %s
gl: Non foi posíbel executar %s: %s

en: Unable to launch backend
gl: Non foi posíbel iniciar o backend

en: Unable to start the settings manager 'mate-settings-daemon'.
    Without the MATE settings manager running, some preferences may not take effect. This could indicate a problem with DBus, or a non-MATE (e.g. KDE) settings manager may already be active and conflicting with the MATE settings manager.
gl: Non é posíbel iniciar o xestor de axustes «mate-settings-daemon».
    Sen este xestor do MATE executándose algunhas preferencias pode que non sexan efectivas. Isto pode indicar un problema con DBus, ou que un xestor de axustes non MATE (por ex. KDE) estea activo e entre en conflito co xestor de axustes do MATE.

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Upside Down
gl: Arriba e abaixo

en: Upside-down
gl: Arriba e abaixo

en: Usage: %s SOURCE_FILE DEST_NAME
    
    This program installs a RANDR profile for multi-monitor setups into
    a systemwide location.  The resulting profile will get used when
    the RANDR plug-in gets run in mate-settings-daemon.
    
    SOURCE_FILE - a full pathname, typically /home/username/.config/monitors.xml
    
    DEST_NAME - relative name for the installed file.  This will get put in
                the systemwide directory for RANDR configurations,
                so the result will typically be %s/DEST_NAME
gl: Uso: %s FICHEIRO_ORIXE NOME_DESTINO
    
    Este programa instala un peril RANDR para as configuracións
    multimonitor para todo o sistema. O perfil resultante usarase cando
    se execute no mate-settings-daemon.
    
    FICHEIRO_ORIXE - é un nome de ruta completa, normalmente 
                /home/nomeusuario/.config/monitors.xml
    
    NOME_DESTINO - nome relativo para o ficheiro instalado.  Isto porase
                nun directorio para todo o sistema para as configuracións de 
                RANDR polo que o resultado será normalmente %s/DEST_NAME

en: User name:
gl: Nome de usuario:

en: V_ertical two-finger scrolling
gl: Desprazamento v_ertical con dous dedos

en: Vendors
gl: Vendedores

en: Version
gl: Versión

en: Vertical gradient
gl: Gradiente vertical

en: Video Player
gl: Reprodutor de vídeo

en: View and edit keyboard layout options
gl: Ver e editar as opcións de disposición do teclado

en: View fonts on your system
gl: Ver os tipos de letra no seu sistema

en: Visual cues for sounds
gl: Pistas visuais para os sons

en: Volume down
gl: Baixar o volume

en: Volume down quietly
gl: Baixar o volume suavemente

en: Volume mute
gl: Volume silenciado

en: Volume mute quietly
gl: Silenciar o volume suavemente

en: Volume up
gl: Subir o volume

en: Volume up quietly
gl: Subir o volume suavemente

en: Warning: multi-finger emulation may disable software buttons
gl: Aviso: a emulación de varios dedos pode desactivar os botóns por software

en: Web Browser
gl: Navegador web

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text
gl: Indica se os botóns deben amosar unha icona ademais do texto do botón.

en: Window Border
gl: Bordo da xanela

en: Window Preferences
gl: Preferencias das xanelas

en: Window Selection
gl: Selección de xanela

en: Window Snapping
gl: Aliñamento de xanelas

en: Window manager "%s" has not registered a configuration tool
gl: O xestor de xanelas «%s» non rexistrou unha ferramenta de configuración

en: Windows
gl: Xanelas

en: Word Processor
gl: Procesador de textos

en: Would you like to apply it now, or keep your current theme?
gl: Quere aplicalo agora ou manter o tema actual?

en: Would you like to delete this theme?
gl: Quere eliminar este tema?

en: Written by Richard Hult <richard@imendio.com>
gl: Escrito por Richard Hult <richard@imendio.com>

en: You are not allowed to access the device. Contact your system administrator.
gl: Non ten permiso para acceder ao dispositivo. Contacte co administrador do seu sistema.

en: Your filter "%s" does not match any items.
gl: O seu filtro «%s» non coincide con ningún elemento.

en: Your fingerprint was successfully saved. You should now be able to log in using your fingerprint reader.
gl: A súa pegada dixital gardouse correctamente. Agora debería poder iniciar a sesión usando o seu lector de pegadas dixitais.

en: Your password has been changed since you initially authenticated! Please re-authenticate.
gl: O seu contrasinal cambiouse dende que se autenticou por primeira vez! Volva a autenticarse.

en: Your password has been changed.
gl: O seu contrasinal cambiou.

en: [ 'Change Theme;mate-appearance-properties.desktop', 'Set Preferred Applications;mate-default-applications-properties.desktop' ]
gl: [ «Cambiar o tema;mate-appearance-properties.desktop», «Estabelecer as aplicacións preferidas;mate-default-applications-properties.desktop» ]

en: [WALLPAPER...]
gl: [IMAXE DE FONDO...]

en: _About
gl: _Sobre

en: _Acceleration:
gl: _Aceleración:

en: _Accessibility features can be toggled with keyboard shortcuts
gl: As características de _accesibilidade poden alternarse cos atallos de teclado

en: _Add...
gl: E_ngadir...

en: _Application font:
gl: Tipo de letra da _aplicación:

en: _Apply
gl: _Aplicar

en: _Authenticate
gl: _Autenticar

en: _Break interval lasts:
gl: _Duración do intervalo de descanso:

en: _Browse applications...
gl: _Navegar polas aplicacións

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _Close
gl: _Pechar

en: _Country:
gl: _País:

en: _Delay:
gl: _Atraso:

en: _Delete
gl: E_liminar

en: _Delete Fingerprints
gl: _Eliminar impresións dixitais

en: _Description:
gl: _Descrición:

en: _Details
gl: _Detalles

en: _Detect monitors
gl: _Detectar os monitores

en: _Document font:
gl: Tipo de letra do _documento:

en: _Double-click titlebar action:
gl: Acción da barra de título co _dobre clic:

en: _Editable menu shortcut keys
gl: Teclas de atallo para _edición do _menú

en: _Enable assistive technologies
gl: _Activar as tecnoloxías adaptadas

en: _FTP proxy:
gl: Proxy para _FTP:

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _Fixed width font:
gl: Tipo de letra de largura _fixa:

en: _Full
gl: _Total

en: _Help
gl: _Axuda

en: _Ignore fast duplicate keypresses
gl: _Ignorar as pulsacións de tecla duplicadas rápidas

en: _Input boxes:
gl: Caixas de _entrada:

en: _Install...
gl: _Instalar...

en: _Keyboard Accessibility
gl: Accesibilidade do _teclado

en: _Language:
gl: _Idioma:

en: _Latch modifiers when pressed twice
gl: _Asegurar modificadores ao premer dúas veces

en: _Left-handed
gl: _Zurdo

en: _Lock screen to enforce typing break
gl: _Bloquear a pantalla para reforzar o descanso de escritura

en: _Medium
gl: _Media

en: _Meta
gl: _Tecla meta

en: _Models:
gl: _Modelos:

en: _Monochrome
gl: _Monocromo

en: _Mouse Accessibility
gl: Accesibilidade do _rato

en: _Name:
gl: _Nome:

en: _New password:
gl: Contrasinal _novo:

en: _None
gl: _Ningún

en: _Only accept long keypresses
gl: Ac_eptar só as pulsacións de tecla longas

en: _Open
gl: _Abrir

en: _Options...
gl: _Opcións...

en: _Overwrite
gl: S_obrescribir

en: _Password:
gl: _Contrasinal:

en: _Pointer can be controlled using the keypad
gl: O p_unteiro pode controlarse usando o teclado numérico

en: _Position of titlebar buttons:
gl: _Posición dos botóns da barra de título

en: _Postpone Break
gl: _Pospor o descanso

en: _Preferences
gl: _Preferencias

en: _Preferred Applications
gl: Aplicacións _preferidas

en: _Raise selected windows after
gl: _Elevar as xanelas seleccionadas após

en: _Reassign
gl: _Reasignar

en: _Remove
gl: _Retirar

en: _Reset to Defaults
gl: Restabelecer os valores _predeterminados

en: _Resolution:
gl: _Resolución:

en: _Retype new password:
gl: _Volva a teclear o novo contrasinal:

en: _Right-handed
gl: _Destro

en: _Run at start
gl: Executa_r no inicio

en: _Save
gl: _Gardar

en: _Secure HTTP proxy:
gl: Proxy para HTTP _seguro:

en: _Select windows when the mouse moves over them
gl: _Seleccionar as xanelas cando o rato se mova sobre elas

en: _Selected items:
gl: Elementos _seleccionados:

en: _Sensitivity:
gl: _Sensibilidade:

en: _Separate layout for each window
gl: _Separar a disposición para cada xanela

en: _Show monitors in panel
gl: _Amosar os monitores no panel

en: _Show...
gl: _Amosar...

en: _Simulate simultaneous keypresses
gl: _Simular pulsacións de tecla simultáneas

en: _Size:
gl: _Tamaño:

en: _Skip
gl: _Omitir

en: _Slight
gl: _Lixeira

en: _Speed:
gl: _Velocidade:

en: _Style:
gl: E_stilo:

en: _Take a Break
gl: _Tomar un descanso

en: _Timeout:
gl: _Tempo de espera:

en: _Tooltips:
gl: _Suxestións:

en: _Type to test settings:
gl: _Escriba para probar os axustes:

en: _Variants:
gl: V_ariantes:

en: _Vendors:
gl: V_endedores:

en: _Vertical edge scrolling
gl: Desprazamento _vertical no bordo

en: _Window title font:
gl: Tipo de letra do título da _xanela:

en: _Windows:
gl: _Xanelas:

en: _Work interval lasts:
gl: _Duración do intervalo de traballo:

en: filename
gl: nome do ficheiro

en: if true, the control-center will close when a "Common Task" is activated.
gl: se é correcto, o centro de control pecharase cando se active unha «Tarefa común».

en: mate-control-center;MATE;accessibility;features;
gl: centro-control-mate;MATE;accesibilidade;características;

en: mate-control-center;MATE;appearance;properties;desktop;customize;look;
gl: centro-control-mate;MATE;aparencia;propiedades;escritorio;personalizar;buscar;

en: mate-control-center;MATE;assign;keyboard;shortcuts;keybindings;
gl: centro-control-mate;MATE;asignar;teclado;atallos;

en: mate-control-center;MATE;clock;date;time;preferences;
gl: centro-control-mate;MATE;reloxo;data;hora;preferencias;

en: mate-control-center;MATE;default;preferred;applications;
gl: centro-control-mate;MATE;predeterminado;preferido;aplicacións;

en: mate-control-center;MATE;font;viewer;preview;desktop;preferences;
gl: centro-control-mate;MATE;tipo-letra;vista;vista-previa;escritorio;preferencias;

en: mate-control-center;MATE;install;desktop;themes;
gl: centro-control-mate;MATE;instalar;escritorio;temas;

en: mate-control-center;MATE;keyboard;preferences;
gl: centro-control-mate;MATE;teclado;preferencias;

en: mate-control-center;MATE;mouse;preferences;
gl: centro-control-mate;MATE;rato;preferencias;

en: mate-control-center;MATE;network;http;socks;proxy;
gl: centro-control-mate;MATE;rede;http;conectadores;proxy;

en: mate-control-center;MATE;personal;information;
gl: centro-control-mate;MATE;personal;información;

en: mate-control-center;MATE;resolution;position;monitors;display;properties;
gl: centro-control-mate;MATE;resolución;posición;monitores;pantalla;propiedades;

en: mate-control-center;MATE;window;manager;properties;marco;preferences;
gl: centro-control-mate;MATE;xanela;xestor;propiedades;marco;preferencias;

en: minutes
gl: minutos

en: multiple sizes
gl: múltiples tamaños

en: open file
gl: abrir o ficheiro

en: open pid file failed
gl: produciuse un fallo ao abrir o ficheiro PID

en: read file
gl: ler o ficheiro

en: read pid file failed
gl: Produciuse un fallo ao ler o ficheiro PID

en: seconds
gl: segundos

en: unknown
gl: descoñecido

en: write file
gl: escribir o ficheiro

en: write pid file failed
gl: produciuse un fallo ao escribir o ficheiro PID
