Xfce Apps - en to gl translation catalogue (426 entries)

en: %d match | %d matches
gl[0]: %d coincidencia
gl[1]: %d coincidencias

en: %d of %d match | %d of %d matches
gl[0]: %d de %d coincidencia
gl[1]: %d de %d coincidencias

en: %s (%s, failed)
gl: %s (%s, fallou)

en: %s (%s, partial)
gl: %s (%s, parcial)

en: %s | Authors: %s | Filename: %s
gl: %s | Autores: %s | Nome do ficheiro: %s

en: '0' disables and wipes recent history
gl: '0' desactiva e limpa o historial recente

en: <b>Color Scheme</b>
gl: <b>Esquema de cores</b>

en: <b>Display</b>
gl: <b>Pantalla</b>

en: <b>File Saving</b>
gl: <b>Gardando o ficheiro</b>

en: <b>Font</b>
gl: <b>Tipo de letra</b>

en: <b>General</b>
gl: <b>Xeral</b>

en: <b>History</b>
gl: <b>Historial</b>

en: <b>Indentation</b>
gl: <b>Sangría</b>

en: <b>Miscellaneous</b>
gl: <b>Miscelánea</b>

en: <b>Notebook Tabs</b>
gl: <b>Lapelas do caderno</b>

en: <b>Smart Keys</b>
gl: <b>Teclas intelixentes</b>

en: <b>Toolbar</b>
gl: <b>Barra de ferramentas</b>

en: About this application
gl: Sobre esta aplicación

en: All Documents
gl: Todos os documentos

en: All Files
gl: Todos os ficheiros

en: Always
gl: Sempre

en: Always show tabs even with one file
gl: Amosar sempre as lapelas, mesmo cun único ficheiro

en: Appearance
gl: Aparencia

en: Application
gl: Aplicación

en: Arabic
gl: Árabe

en: Armenian
gl: Armenio

en: Authentication is required to run Mousepad as root.
gl: Requírese a autenticación para executar Mousepad como root.

en: Auto indent a new line
gl: Crear sangría automática en liña nova

en: Automatic reloading
gl: Recargar automaticamente

en: Automatically select the search result and scroll the view
gl: Seleccione automaticamente o resultado da busca e desprácese pola vista

en: Backspace: Delete indent spaces as tabs
gl: Retroceso: elimina os espazos de sangría como tabulacións

en: Baltic
gl: Báltico

en: Body:
gl: Corpo:

en: Button
gl: Botón

en: COLUMN
gl: COLUMNA

en: C_olumn number:
gl: Número de c_olumna:

en: Celtic
gl: Celta

en: Central European
gl: Europa central

en: Change the case of the selection opposite case
gl: Cambia as maiúsculas a minúsculas e viceversa no texto seleccionado

en: Change the case of the selection to lowercase
gl: Cambia a minúsculas o texto seleccionado

en: Change the case of the selection to title case
gl: Cambia a primeira letra das palabras a maiúsculas no texto seleccionado

en: Change the case of the selection to uppercase
gl: Cambia a maiúsculas o texto seleccionado

en: Change the editor font
gl: Cambiar o tipo de letra do editor

en: Change the visibility of the main menubar
gl: Cambiar a visibilidade da barra de menú principal

en: Change the visibility of the statusbar
gl: Cambiar a visibilidade da barra de estado

en: Change the visibility of the toolbar
gl: Cambiar a visibilidade da barra de ferramentas

en: Character(s) to use as end of line
gl: Carácter(es) a usar como fin de liña

en: Checking encodings...
gl: Estase a comprobar as codificacións...

en: Chinese Simplified
gl: Chinés simplificado

en: Chinese Traditional
gl: Chinés tradicional

en: Choose Mousepad Font
gl: Escoller o tipo de letra de Mousepad

en: Choose a filetype
gl: Escoller un tipo de ficheiro

en: Clea_r
gl: _Limpar

en: Clear Documents History
gl: Limpar o historial de documentos

en: Clear _History
gl: Limpar o _historial

en: Clear the recently used files history
gl: Limpar o historial de ficheiros usados recentemente

en: Clearing the documents history will permanently remove all currently listed entries.
gl: Limpar o historial de documentos retira permanentemente todas as entradas que haxa listadas.

en: Client-side decorations (restart required)
gl: Decoracións do lado do cliente (require reiniciar)

en: Close _Tab
gl: Pechar a _lapela

en: Close the current document
gl: Pechar o documento

en: Close this tab
gl: Pechar esta lapela

en: Close this window
gl: Pechar esta xanela

en: Color scheme to use for the text view
gl: Esquema de cores a usar para a vista de texto

en: Column number the cursor to position to (COLUMN >= 0 from start, COLUMN < 0 from end)
gl: Número de columna  para situar o cursor (COLUMNA >= 0 desde o inicio, COLUMNA < 0 desde o final)

en: Configure the Mousepad text editor
gl: Configurar o editor de texto Mousepad

en: Conve_rt
gl: Conve_rter

en: Convert all tabs to spaces in the selection or document
gl: Converter todos os tabuladores a espazos na selección ou documento

en: Convert all the leading spaces to tabs in the selected line(s) or document
gl: Converter os espazos iniciais en tabuladores na(s) liña(s) seleccionadas ou en todo o documento

en: Convert text in different ways
gl: Converter o texto en diferentes xeitos

en: Copy the selection
gl: Copiar a selección

en: Create a new document
gl: Crear un documento novo

en: Create a new document from a template
gl: Crear un novo documento a partir dun modelo

en: Create a new document in a new window
gl: Crear un documento novo nunha xanela nova

en: Cu_t
gl: _Cortar

en: Current
gl: Actual

en: Cut the selection
gl: Recortar a selección

en: Cycled notebook tab switching
gl: Mudar ciclicamente as lapelas do caderno de notas

en: Cyrillic
gl: Cirílico

en: Cyrillic/Russian
gl: Cirílico/Ruso

en: Cyrillic/Ukrainian
gl: Cirílico/Ucraíno

en: Decrease the indentation of the selection or current line
gl: Reducir a sangría da selección o liña actuais

en: Default
gl: Predefinido

en: Default encoding:
gl: Codificación predeterminada:

en: Default language:
gl: Idioma predeterminado:

en: Delete _Line
gl: Eliminar a _liña

en: Delete the current line
gl: Eliminar a liña _actual

en: Delete the current selection
gl: Eliminar esta selección

en: Dialog
gl: Diálogo

en: Disallow modifications via keyboard / mouse
gl: Non permitir modificacións mediante teclado / rato

en: Display a list of possible encodings to open files
gl: Amosar unha lista de posibles codificacións para abrir ficheiros

en: Display line endings
gl: Amosar os remates das liñas

en: Display the Mousepad user manual
gl: Amosar o manual de usuario do Mousepad

en: Display whitespace
gl: Amosar os espazos en branco

en: Do not register with the D-BUS session message bus
gl: Non rexistrarse no bus de mensaxes de sesión D-BUS

en: Do you want to save the changes before closing?
gl: Desexa gardar os cambios antes de pechar?

en: Do you want to save your changes before reloading?
gl: Desexa gardar os seus cambios antes de recargar?

en: Document
gl: Documento

en: Document Settings
gl: Configuración do documento

en: Document menu
gl: Menú de documento

en: Down
gl: Abaixo

en: Drag & Drop
gl: Arrastrar e soltar

en: Dup_licate Line / Selection
gl: Dup_licar a liña / selección

en: Duplicate the current line or selection
gl: Duplicar a liña ou selección actual

en: ENCODING
gl: CODIFICACIÓN

en: Edit menu
gl: Menú de modificación

en: Edit;Text;Simple;XFCE;Lightweight;Fast;
gl: Edit;Text;Simple;XFCE;Lightweight;Fast;Editor;texto;simple;lixeiro;rápido;

en: Eight spaces
gl: Oito espazos

en: Enable _syntax highlighting
gl: Activar o _realce da sintaxe

en: Enable automatic indentation
gl: Activar a sangría automática

en: Enable text _wrapping
gl: Activar o a_xuste de texto

en: Encoding to be used to open files (leave empty to open files in the encoding dialog)
gl: Codificación que se empregará para abrir ficheiros (déixeo baleiro para abrir ficheiros no diálogo de codificación)

en: Ensure new line at file end
gl: Asegurar unha nova liña ao final do ficheiro

en: Expand tabs to fill available space
gl: Expandir as lapelas para encher o espazo dispoñíbel

en: Externally Modified
gl: Modificado de forma externa

en: Failed to clear the recent history
gl: Produciuse un fallo ao limpar o historial recente

en: Failed to open the document
gl: Produciuse un fallo ao abrir o documento

en: Failed to open the documentation browser
gl: Produciuse un fallo ao abrir o navegador de documentación

en: Failed to prepare the temporary file for encoding tests
gl: Non se puido preparar o ficheiro temporal para probas de codificación

en: Failed to print the document
gl: Non se puido imprimir o documento

en: Failed to reload the document
gl: Produciuse un erro ao recargar o documento

en: Failed to save the document
gl: Produciuse un erro ao gardar o documento

en: File
gl: Ficheiro

en: File menu
gl: Menú de ficheiro

en: File monitoring
gl: Monitorización de ficheiros

en: File opening mode: "%s", "%s" or "%s" (open tabs in a new window)
gl: Modo de apertura de ficheiros: «%s», «%s» ou «%s» (abrir as lapelas nunha xanela nova)

en: Filetype: %s
gl: Tipo de ficheiro: %s

en: Filetype: None
gl: Tipo de ficheiro: Ningún

en: Find _Next
gl: Atopar _seguinte

en: Find _Previous
gl: Atopar _anterior

en: Find and Rep_lace...
gl: Atopar e _substituír...

en: Find and Replace
gl: Atopar e substituír

en: First key press
gl: Primeira tecla premida

en: Fonts
gl: Tipos de letra

en: Four spaces
gl: Catro espazos

en: Georgian
gl: Xeorxiano

en: Go To
gl: Ir a

en: Go back to shorten list
gl: Recuar para acurtar a listaxe

en: Go to a specific location in the document
gl: Ir a un lugar determinado do documento

en: Greek
gl: Grego

en: Header:
gl: Cabeceira:

en: Hebrew
gl: Hebreo

en: Hebrew Visual
gl: Hebreo visual

en: Help menu
gl: Menú de axuda

en: Highlight _All
gl: Realzar _todo

en: Highlight current line
gl: Realzar a liña actual

en: Highlight matching brackets
gl: Realzar os pares de parénteses

en: Highlight the search matches
gl: Realzar as coincidencias da busca

en: History
gl: Historial

en: History disabled
gl: Historial desactivado

en: Home/End: Detect leading/trailing whitespace:
gl: Inicio/Fin: detecta espazos en branco ó inicio/final:

en: Icon Size:
gl: Tamaño das iconas:

en: Icons Only
gl: Só iconas

en: If not, all this data will be lost.
gl: E elixe non, perderanse todos os datos.

en: If not, the guessed encoding will be used.
gl: Se non, empregarase unha codificación suposta.

en: If you don't save the document, all the changes will be lost.
gl: Se non garda o documento hanse perder todos os cambios.

en: If you don't save this read-only document as another file, all the changes will be lost.
gl: Se non garda este documento de só lectura como outro ficheiro hanse perder todos os cambios.

en: If you revert the file, all unsaved changes will be lost.
gl: Se reverte o ficheiro hanse perder todos os cambios non gardados.

en: If you save the document, all of the external changes will be lost.
gl: Se garda o documento hanse perder todos os cambios externos.

en: Increase the indentation of the selection or current line
gl: Aumentar a sangría da selección o liña actuais

en: Indent/unindent the currently selected text or the current line
gl: Aumentar/diminuír o sangrado do texto seleccionado ou da liña actual

en: Insert Spaces
gl: Inserir espazos

en: Insert Tabs
gl: Inserir tabuladores

en: Insert _Spaces
gl: Inserir e_spazos

en: Insert spaces when the tab button is pressed
gl: Inserir espazos ao premer a tecla de tabulación

en: Invalid byte sequence in conversion input
gl: Hai unha secuencia de bytes incorrecta na entrada de conversión

en: It seems that the previous session did not end normally. Do you want to restore the available data?
gl: Parece que a sesión anterior non rematou con normalidade. Quere restaurar os datos dispoñíbeis?

en: Japanese
gl: Xaponés

en: Korean
gl: Coreano

en: LINE
gl: LIÑA

en: Language to use for syntax highlighting
gl: Linguaxe a usar para o realce da sintaxe

en: Large Toolbar
gl: Barra de ferramentas grande

en: Leave fullscreen mode
gl: Saír do modo de pantalla completa

en: Line E_nding
gl: Fi_nal de liña

en: Line N_umbers
gl: N_úmeros de liña

en: Line number the cursor to position to (LINE > 0 from top, LINE < 0 from bottom)
gl: Número de liña  para situar o cursor (LIÑA > 0 desde arriba, LIÑA < 0 desde abaixo)

en: Line numbers:
gl: Números de liña:

en: Line: %d Column: %d
gl: Liña: %d Columna: %d

en: Line: %d Column: %d Selection: %d
gl: Liña: %d Columna: %d Selección: %d

en: Loading the template failed
gl: Produciuse un fallo ao cargar o modelo

en: Long line margin at column:
gl: Marxe de liña longa na columna:

en: MODE
gl: MODO

en: Make a copy with '~' suffix
gl: Facer unha copia co sufixo '~'

en: Make the window fullscreen
gl: Converter a xanela a pantalla completa

en: Match _case
gl: _Coincidencia de maiúsculas e minúsculas

en: Menu
gl: Menú

en: Menubar
gl: Barra de menú

en: Miscellaneous
gl: Miscelánea

en: Missing Templates directory
    '%s'
gl: Falta o cartafol de modelos
    '%s'

en: Mousepad Preferences
gl: Preferencias do Mousepad

en: Mousepad Shortcuts
gl: Atallos do Mousepad

en: Mousepad aims to be an easy-to-use and fast editor. Our target is an editor for quickly editing text files, not a development environment or an editor with a huge bunch of plugins.
gl: Mousepad pretende ser un editor doado de usar e rápido. O noso obxectivo é un editor para editar rapidamente ficheiros de texto, non un contorno de desenvolvemento ou un editor cun enorme conxunto de engadidos.

en: Mousepad is a simple text editor for the Xfce desktop environment
gl: O Mousepad é un editor de texto sinxelo para o contorno de escritorio Xfce.

en: Move content in different ways
gl: Mover o contido de diferentes xeitos

en: Move lines one line down
gl: Mover as liñas unha liña cara abaixo

en: Move lines one line up
gl: Mover as liñas unha liña cara arriba

en: Move the current document to a new window
gl: Mover este documento a unha xanela nova

en: Move words one word left
gl: Mover as palabras unha palabra para a esquerda

en: Move words one word right
gl: Mover as palabras unha palabra para a dereita

en: Never
gl: Nunca

en: New From Te_mplate
gl: Novo a partir dun _modelo

en: New _Window
gl: Nova _xanela

en: No clipboard data
gl: Non hai datos no portapapeis

en: No filetype
gl: Sen tipo de ficheiro

en: No items found
gl: Non se atoparon elementos

en: No other valid encoding was found.
gl: Non se atoparon outras codificacións válidas.

en: No style scheme
gl: Sen esquema de estilo

en: No template files found in
    '%s'
gl: Non se atoparon ficheiros de modelo en
    «%s»

en: None
gl: Ningunha

en: Nordic
gl: Nórdico

en: Numbering interval:
gl: Intervalo de numeración:

en: OVR
gl: SBS

en: On the other hand we try to use the latest GTK features available, which means that if GTK adds something new in a major release that is useful for the editor, we will likely bump the GTK dependency and integrate this new feature in Mousepad.
gl: Por outra banda, intentamos usar as últimas funcións de GTK dispoñíbeis, o que significa que se GTK engade algo novo nunha versión importante que é útil para o editor, é probable que engadamos esa dependencia de GTK e integremos esta nova función no Mousepad.

en: One Line _Down
gl: Unha liña para a_baixo

en: One Line _Up
gl: _Unha liña para arriba

en: One Word _Left
gl: Unha palabra á _esquerda

en: One Word _Right
gl: Unha palabra á _dereita

en: Op_en Recent
gl: _Abrir recente

en: Open '%s'
gl: Abrir «%s»

en: Open File
gl: Abrir ficheiro

en: Open a file
gl: Abrir un ficheiro

en: Open a recently used file
gl: Abrir un ficheiro usado recentemente

en: Open encoding dialog
gl: Abrir o diálogo de codificación

en: Open files in:
gl: Abrir ficheiros en:

en: Open the preferences dialog
gl: Abrir o diálogo de preferencias

en: Ot_her (%d)...
gl: Ou_tro (%d)...

en: Ot_her...
gl: Ou_tro...

en: Other (partial):
gl: Outro (parcial):

en: Other partially valid encodings were found, please choose below.
gl: Atopáronse outras codificacións parcialmente válidas, escolla abaixo.

en: Other valid encodings were found, please choose below.
gl: Atopáronse outras codificacións válidas, escolla abaixo.

en: Other...
gl: Outros...

en: Other:
gl: Outros:

en: Paste _Special
gl: Pegar e_special

en: Paste as _Column
gl: Pegar como _columna

en: Paste from _History
gl: Pegar do _historial

en: Paste from the clipboard history
gl: Pegar do historial do portapapeis

en: Paste the clipboard
gl: Pegar do portapapeis

en: Paste the clipboard in a special way
gl: Pegar do portapapeis dun xeito especial

en: Paste the clipboard text into a column
gl: Pegar o texto do portapapeis nunha columna

en: Plain Text
gl: Texto simple

en: Please report bugs to <%s>.
gl: Informe dos fallos a <%s>.

en: Please select a file
gl: Seleccione un ficheiro

en: Plugins
gl: Engadidos

en: Preferences Dialog
gl: Diálogo de preferencias

en: Preferences...
gl: Preferencias...

en: Print _line numbers
gl: Imprimir os _números de liña

en: Print page _headers
gl: Imprimir as _cabeceiras de páxina

en: Print the current document
gl: Imprimir este documento

en: Print version information and exit
gl: Amosar a información da versión e saír

en: Quit Mousepad
gl: Saír do Mousepad

en: Quit a running Mousepad primary instance
gl: Saír dunha instancia primaria do Mousepad en execución

en: Re_load
gl: _Recargar

en: Re_vert
gl: Re_verter

en: Read Only
gl: Só de lectura

en: Reading the template failed
gl: Produciuse un erro ao ler o modelo

en: Recent file menu length:
gl: Lonxitude do menú do ficheiro recente:

en: Redo the last undone action
gl: Refacer a última acción que se desfixo

en: Regular e_xpression
gl: Expresión _regular

en: Reload file from disk
gl: Recargar o ficheiro desde o disco

en: Remember window position
gl: Lembrar a posición da xanela

en: Remember window size
gl: Lembrar o tamaño da xanela

en: Remember window state
gl: Lembrar o estado da xanela

en: Remove all entries from the documents history?
gl: Retirar todas as entradas do historial de documentos?

en: Remove all the trailing spaces from the selected line(s) or document
gl: Eliminar todos os espazos no final das liñas seleccionadas ou documento

en: Replace _all in:
gl: Substituír _todo en:

en: Replace _with:
gl: Substituí_r por:

en: Reverse the order of something
gl: Inverter a orde de algo

en: Revert to the saved version of the file
gl: Reverter á versión gardada do ficheiro

en: Romanian
gl: Romanés

en: Run Mousepad as root
gl: Executar o Mousepad como superusuario

en: Save A_ll
gl: Gardar _todo

en: Save As
gl: Gardar como

en: Save Changes
gl: Gardar os cambios

en: Save _As
gl: Gardar _como

en: Save _As...
gl: G_ardar como...

en: Save all document in this window
gl: Gardar todos os documentos desta xanela

en: Save current document as another file
gl: Gardar este documento como un ficheiro distinto

en: Save the current document
gl: Gardar este documento

en: Search _direction:
gl: _Dirección de busca:

en: Search backwards for the same text
gl: Buscar o mesmo texto cara a atrás

en: Search for and replace text
gl: Buscar texto e substituílo

en: Search for text
gl: Buscar o seguinte

en: Search forwards for the same text
gl: Buscar o mesmo texto cara a adiante

en: Search history size:
gl: Tamaño do historial de busca:

en: Search menu
gl: Menú de busca

en: Second key press
gl: Segunda tecla premida

en: Select F_ont...
gl: Seleccionar o _tipo de letra...

en: Select Tab Size
gl: Seleccionar o tamaño das lapelas

en: Select _All
gl: Seleccionar _todo

en: Select the next tab
gl: Seleccionar a lapela seguinte

en: Select the previous tab
gl: Seleccionar a lapela anterior

en: Select the text in the entire document
gl: Seleccionar todo o texto do documento

en: Selection
gl: Selección

en: Session restore:
gl: Restaurar a sesión:

en: Set custom tab size
gl: Seleccionar o tamaño personalizado das lapelas

en: Set the line ending of the document to DOS / Windows (CR LF)
gl: Configurar o final de liña do documento como de DOS / Windows (CR LF)

en: Set the line ending of the document to Mac (CR)
gl: Configurar o final de liña do documento como de Mac (CR)

en: Set the line ending of the document to Unix (LF)
gl: Configurar o final de liña do documento como de Unix (LF)

en: Shortcuts Editor
gl: Editor de atallos

en: Shortcuts...
gl: Atallos...

en: Show all encodings
gl: Amosar todas as codificacións

en: Show full filename in title bar
gl: Amosar o nome completo do ficheiro na barra de título

en: Show line numbers
gl: Amosar os números de liña

en: Show the preferences dialog
gl: Amosar o diálogo de preferencias

en: Show the shortcuts dialog
gl: Amosar o diálogo dos atallos

en: Show toolbar
gl: Amosar a barra de ferramentas

en: Simple Text Editor
gl: Editor de texto sinxelo

en: Small Toolbar
gl: Barra de ferramentas pequena

en: South European
gl: Europa do Sur

en: Spell Checking
gl: Corrección ortográfica

en: St_atusbar
gl: Barra de est_ado

en: St_rip Trailing Spaces
gl: Elimina_r os espazos ao final

en: Store the byte-order mark in the file
gl: Almacenar a marca de orde de bytes no ficheiro

en: Style:
gl: Estilo:

en: System
gl: Sistema

en: Tab _Size
gl: Tama_ño de tabulación

en: Tab mode:
gl: Modo da tabulación:

en: Tab width:
gl: Largo da tabulación:

en: Tab: Indent selection (Shift+Tab: Unindent)
gl: Tabulador: aumenta a sangría da selección (Maiúsculas+Tabulador: diminúe a sangría)

en: Templates should be %s valid
gl: Os modelos deberían ser válidos segundo a especificación %s

en: Text Below Icons
gl: Texto debaixo das iconas

en: Text Beside Icons
gl: Texto a carón das iconas

en: Text Editor
gl: Editor de texto

en: Text Editor Settings
gl: Configuración do editor de texto

en: Text Files
gl: Ficheiros de texto

en: Text Only
gl: Só texto

en: Text;Editor;Mousepad;Preferences;Settings;Configure;
gl: Text;Editor;Mousepad;Preferences;Settings;Configure;texto;preferencias;opcións;configurar;

en: Thai
gl: Tailandés

en: The Mousepad developers
gl: As persoas desenvolvedoras do Mousepad

en: The Mousepad developers. All rights reserved.
gl: Os desenvolvedores de Mousepad. Todos os dereitos reservados.

en: The default language for new documents is set here. It can then be changed per document via the context menu, where there are also spelling correction suggestions for underlined words.
gl: O idioma predeterminado para os novos documentos estabelécese aquí. Despois pódese cambiar para cada documento a través do menú contextual, onde tamén hai suxestións de corrección ortográfica para as palabras subliñadas.

en: The document has been externally modified. Do you want to continue saving?
gl: O documento foi modificado externamente. Desexa continuar gardándoo?

en: The document has been externally modified. Do you want to reload it from disk?
gl: O documento foi modificado externamente. ¿Quere recargalo do disco?

en: The document is %s valid.
gl: O documento %s é válido.

en: The document is not %s valid.
gl: O documento %s non é válido.

en: The document is read-only, do you want to save it as another file?
gl: O documento é de só lectura, quere gardalo como outro ficheiro?

en: The file seems to be encoded in %s, but you have chosen %s encoding. Do you confirm this choice?
gl: Parece que o ficheiro está codificado en %s, pero escolleu a codificación %s. Confirma esta escolla?

en: The interval at which to print line numbers. For example a value of 1 will print a line number on each line, a value of 2 will print a line number on every other line, and so on.
gl: O intervalo co que imprimir os números de liña. Por exemplo, o valor 1 imprime un número de liña en cada liña, o valor 2 imprime o número de liña a cada dúas liñas, etc.

en: The number of space characters for a tabulation
gl: O número de espazos de carácter para unha tabulación

en: The shortcuts editor is available here as a popover or as a dialog below the preferences in the menu bar.
gl: O editor de atallos está dispoñíbel aquí como unha xanela emerxente ou como un diálogo debaixo das preferencias na barra de menú.

en: Three spaces
gl: Tres espazos

en: To _Lowercase
gl: A m_inúsculas

en: To _Opposite Case
gl: Inverter maiúsculas e minúsculas

en: To _Title Case
gl: Maiúsculas nas palabras importantes

en: To _Uppercase
gl: En m_aíusculas

en: Toggle breaking lines in between words
gl: Alternar que se quebren as liñas entre palabras

en: Toggle the overwrite mode
gl: Alterna entre os modos inserir e sobrescribir

en: Turkish
gl: Turco

en: Two spaces
gl: Dous espazos

en: Undo the last action
gl: Desfacer a última acción

en: Unsupported character set
gl: O conxunto de caracteres non é admitido

en: Untitled
gl: Sen título

en: Up
gl: Arriba

en: Use '%s' as template
gl: Usar «%s» como modelo

en: Use system monospace font
gl: Empregar a letra monoespazo do sistema

en: Vietnamese
gl: Vietnamita

en: View
gl: Ver

en: View menu
gl: Menú de vista

en: Viewer Mode
gl: Modo visor

en: Warning: you are using the root account. You may harm your system.
gl:  Aviso: está a usar a conta root. Pode prexudicar o seu sistema.

en: Western
gl: Occidental

en: When "unsaved documents" or "always" is selected, Mousepad won't ask for saving modified documents when quitting
gl: Cando se selecciona «documentos sen gardar» ou «sempre», o Mousepad non preguntará se se gardan os documentos modificados ao saír

en: Window
gl: Xanela

en: Wrap long lines
gl: Axustar as liñas longas

en: Write Unicode _BOM
gl: Escribir _BOM de Unicode

en: You have unsaved changes. If you revert the file, they will be lost.
gl: Ten cambios sen gardar. Se reverte o ficheiro, perderanse.

en: [FILES...]
gl: [FICHEIROS...]

en: _About
gl: _Sobre

en: _Auto Indent
gl: Sangría _automática

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _Close
gl: _Pechar

en: _Close Window
gl: _Pechar a xanela

en: _Color Scheme
gl: Esquema de _cores

en: _Contents
gl: _Contido

en: _Copy
gl: _Copiar

en: _Decrease Indent
gl: _Reducir a sangría

en: _Delete Selection
gl: Eliminar a _selección

en: _Detach Tab
gl: _Separar lapela

en: _Document
gl: _Documento

en: _Don't Save
gl: _Non gardar

en: _Edit
gl: _Modificar

en: _Encoding:
gl: _Codificación:

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _Filetype
gl: _Tipo de ficheiro

en: _Find
gl: _Atopar

en: _Fullscreen
gl: _Pantalla completa

en: _Go to...
gl: _Ir a...

en: _Help
gl: A_xuda

en: _Increase Indent
gl: _Aumentar a sangría

en: _Incremental Search
gl: Procura _incremental

en: _Jump to
gl: _Saltar a

en: _Leading Spaces to Tabs
gl: _Espazos inicias a tabuladores

en: _Line number:
gl: Número de _liña:

en: _Match whole word
gl: _Coincidir con palabra enteira

en: _Menubar
gl: _Barra de menú

en: _Move
gl: _Mover

en: _New
gl: _Novo

en: _Next Tab
gl: Lapela _seguinte

en: _OK
gl: _Aceptar

en: _Open
gl: _Abrir

en: _Open...
gl: A_brir...

en: _Paste
gl: _Pegar

en: _Previous Tab
gl: Lapela _anterior

en: _Print...
gl: Im_primir...

en: _Quit
gl: Saír

en: _Redo
gl: _Refacer

en: _Replace
gl: _Substituír

en: _Replace All
gl: Substituí_r todo

en: _Save
gl: _Gardar

en: _Search
gl: _Buscar

en: _Search for:
gl: Bu_scar:

en: _Tabs to Spaces
gl: _Tabuladores a espazos

en: _Toolbar
gl: _Barra de ferramentas

en: _Transpose
gl: _Traspor

en: _Undo
gl: _Desfacer

en: _View
gl: _Ver

en: _Viewer Mode
gl: Modo _visor

en: _Word Wrap
gl: A_xuste de liña

en: _Wrap around
gl: En_volver

en: after a crash
gl: despois dunha quebra

en: always
gl: sempre

en: never
gl: nunca

en: new tabs
gl: novas lapelas

en: new tabs in a new window
gl: novas lapelas nunha nova xanela

en: new windows
gl: novas xanelas

en: saved documents
gl: documentos gardados

en: unsaved documents
gl: documentos sen gardar
