Xfce4-settings - en to gl translation catalogue (549 entries)

en: %d MIME type found | %d MIME types found
gl[0]: Atopouse %d tipo MIME
gl[1]: Atopáronse %d tipos MIME

en: %d MIME type selected | %d MIME types selected
gl[0]: %d tipo de MIME seleccionado
gl[1]: %d tipos de MIME seleccionados

en: %d Xfce Panel | %d Xfce Panels
gl[0]: %d panel de Xfce
gl[1]: %d paneis de Xfce

en: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Built with Gtk+-%d.%d.%d, running Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Please report bugs to <%s>.
gl: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. Todos os dereitos reservados.
    
    Escrito por Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Compilado con Gtk+-%d.%d.%d, executando Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Comunique os fallos a <%s>.

en: (Disabled)
gl: (Desactivado)

en: 1x (no scaling)
gl: 1x (sen escalar)

en: <b><big>Would you like to keep this configuration?</big></b>
gl: <b><big>Desexa conservar esta configuración?</big></b>

en: <b>Connecting Displays</b>
gl: <b>Conexión de pantallas</b>

en: <b>Identifying Displays</b>
gl: <b>Identificación de pantallas</b>

en: <b>No devices found.</b>
gl: <b>Non se atopou ningún dispositivo.</b>

en: <b>No profiles for the selected device.</b>
gl: <b>Ningún perfil para o dispositivo seleccionado.</b>

en: <b>Profile Name</b>
gl: <b>Nome do perfil</b>

en: <b>Profiles</b>
gl: <b>Perfís</b>

en: <b>Use system defaults</b>
gl: <b>Usar as preferencias do sistema</b>

en: <big><b>You have made changes to your previously active profile</b></big>
gl: <big><b>Fixo cambios no seu perfil anteriormente activo</b></big>

en: A profile of this name already exists.
gl: O perfil deste nome xa existe.

en: ATI Settings
gl: Configuración de ATI

en: A_pplication Shortcuts
gl: Atallos de _aplicacións

en: A_pply
gl: A_plicar

en: Acceleratio_n:
gl: _Aceleración:

en: Acceleration _profile:
gl: _Perfil de aceleración:

en: Acceleration t_ime:
gl: Tempo de acelerac_ión:

en: Acceptance _delay:
gl: Retraso _de aceptación:

en: Accessibility
gl: Accesibilidade

en: Active device in the dialog
gl: Dispositivo activo no diálogo

en: Adaptive pointer acceleration
gl: Aceleración do punteiro adaptativa

en: Add Color Profile to %s
gl: Engada un perfil de cor a %s

en: Add Profile to Device
gl: Engadir un perfil para o dispositivo

en: Add a profile to the currently selected device
gl: Engadir un perfil para o dispositivo seleccionado actualmente

en: Adjust the system-wide display scaling
gl: Axustar o escalado da pantalla en todo o sistema

en: All Files
gl: Tódolos ficheiros

en: All _Settings
gl: Toda_s as opcións

en: All files
gl: Todos os ficheiros

en: Allow high _resolution scrolling (experimental)
gl: Permitir o desprazamento en alta _resolución (experimental)

en: Always
gl: Sempre

en: An unknown error, exit code is %d
gl: Erro descoñecido, o código de saída é %d

en: Anti-aliasing, or font smoothing, can improve the look of text on the screen
gl: O suavizado das letras pode mellorar a aparencia do texto na pantalla

en: Appearance
gl: Aparencia

en: Application Chooser Button
gl: Botón do selector de aplicacións

en: Apply
gl: Aplicar

en: Apply the currently selected display profile.
gl: Aplica o perfil de pantalla seleccionado actualmente.

en: Are you sure you want to reset channel "%s" and all its properties?
gl: Está seguro de que desexa restablecer a canle "%s" e todas as súas propiedades?

en: Are you sure you want to reset content type "%s" to its default value?
gl: Está seguro de que desexa restabelecer o tipo de contido "%s" ao seu valor predeterminado?

en: Are you sure you want to reset property "%s"?
gl: Está seguro de que desexa restablecer a propiedade "%s"?

en: Array
gl: Matriz

en: Assistive _Technologies
gl: _Tecnoloxías de asistencia

en: Assistive technologies will be available the next time you login
gl: As tecnoloxías de asistencia estarán dispoñíbeis a próxima vez que entre na sesión

en: Associate preferred applications with MIME types
gl: Asocia aplicacións preferidas con tipos MIME

[ctx: Automatically generated profile]
en: Automatic
gl: Automático

en: B_uttons and Feedback
gl: _Botóns e retroalimentación

en: Beha_vior
gl: _Comportamento

en: Bind a keyboard shortcut to xfce4-find-cursor to get visual feedback of the mouse pointer's current location.
gl: Asocia un atallo de teclado ao xfce4-find-cursor o cal permitirá visualizar a posición actual do punteiro do rato.

en: Blink _delay:
gl: Demora da _intermitencia:

en: Boolean
gl: Booleano

en: Bounce Keys
gl: Rexeitamento de teclas

en: Bounce keys
gl: Rexeitamento de teclas

en: Bounce keys are disabled
gl: O rexeitamento de teclas está desactivado

en: Bounce keys are enabled
gl: O rexeitamento de teclas está activado

en: Browse the file system
gl: Examinar o sistema de ficheiros

en: Browse the file system to choose a custom command.
gl: Examine o sistema de ficheiros para escoller unha orde personalizada.

en: Browse the web
gl: Navegar pola web

en: Built-in Webcam
gl: Cámara web incorporada

en: Buttons
gl: Botóns

en: Caja File Manager
gl: Xestor de ficheiros Caja

en: Calibrate
gl: Calibrar

en: Camera
gl: Cámara

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Change la_yout option
gl: Cambiar a _disposición

en: Channel
gl: Canle

en: Choose Application...
gl: Escoller unha aplicación...

en: Choose Preferred Application
gl: Escolla a aplicación preferida

en: Choose a custom File Manager
gl: Escolla un Xestor de ficheiros

en: Choose a custom Mail Reader
gl: Escolla un Lector de Correo personalizado

en: Choose a custom Terminal Emulator
gl: Escolla un Emulador de Terminal personalizado

en: Choose a custom Web Browser
gl: Escolla un Navegador Web personalizado

en: Circular scrolling
gl: Desprazamento circular

en: Clear
gl: Limpar

en: Clear filter
gl: Limpar o filtro

en: Click m_ethod:
gl: _Método de clic:

en: Click with 1, 2 or 3 fingers as a left, right, or middle click
gl: Facer clic con 1, 2 ou 3 dedos como clic esquerdo, dereito ou do medio

en: Clockwise
gl: Sentido horario

en: Close
gl: Pechar

en: Co_mpose key
gl: Tecla co_mposición

en: Color Profiles
gl: Perfís de cor

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default CMYK
gl: Por defecto CMYK

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default Gray
gl: Por defecto gris

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default RGB
gl: Por defecto RGB

en: Colorspace:
gl: Espazo de cores:

en: Colorspace:
gl: Espazo de cores:

en: Comm_and:
gl: O_rde:

en: Command
gl: Orde

en: Compatible Profiles
gl: Perfís compatíbeis

en: Configure pointer device behavior and appearance
gl: Configurar o comportamento e maila aparencia do dispositivo de punteiro

en: Configure screen settings and layout
gl: Configurar as opcións e a disposición da pantalla

en: Configure...
gl: Configurar...

en: Could not create the mime dialog.
gl: Non se puido crear o diálogo mime.

en: Could not create the settings dialog.
gl: Non se puido crear o diálogo de preferencias.

en: Counterclockwise
gl: Sentido antihorario

en: Create
gl: Crear

en: Create a new display profile.
gl: Crea un novo perfil de pantalla.

en: Cursor si_ze:
gl: Tamaño do cur_sor:

en: Custom _DPI setting:
gl: Axuste personalizado dos PPP:

en: Customize the look of your desktop
gl: Personalizar a aparencia do escritorio

en: DEVICE NAME
gl: NOME DISPOSITIVO

en: DPI
gl: PPP (Puntos por polgada)

en: D_istance:
gl: D_istancia:

en: De_vice:
gl: Dispositi_vo:

en: Debian Sensible Browser
gl: Navegador Sensíbel de Debian

en: Debian X Terminal Emulator
gl: Emulador de terminal para as X de Debian

en: Default
gl: Predeterminado

en: Default Application
gl: Aplicación predeterminada

en: Default Applications
gl: Aplicacións predeterminadas

en: Default Fon_t
gl: Le_tra predeterminada

en: Default _Monospace Font
gl: Letra _monoespazo predeterminada

en: Default:
gl: Por defecto:

en: Define shortcuts for la_unching applications:
gl: Define os _atallos para iniciar as aplicacións:

en: Defines whether GTK dialogs may place widgets such as buttons in the dialog's header bar. Implies in Client Side Decoration. Only affects newly opened dialogs.
gl: Define se os diálogos de GTK poden colocar trebellos como botóns na barra de cabeceira do diálogo. Implica na decoración do lado do cliente. Só afecta aos diálogos recentemente abertos.
    Define se as caixas de diálogo GTK poden colocar trebellos como botóns na barra de cabeceira da caixa de diálogo. Implica a decoración do lado do cliente. Só afecta as caixas de diálogo apenas abertas.

en: Delete
gl: Eliminar

en: Delete Profile
gl: Eliminar o perfil

en: Delete the currently selected display profile.
gl: Eliminar o perfil de pantalla seleccionado actualmente.

en: Delete the currently selected profile
gl: Eliminar o perfil seleccionado actualmente

en: Desktop icons
gl: Iconas de escritorio

en: Device
gl: Dispositivo

en: Digital display
gl: Pantalla dixital

en: Disable sticky keys if two keys are _pressed
gl: Desactivar as teclas pegañentas se se _premen dúas teclas

en: Disable touchpad _while typing
gl: Desactivar a área _táctil ao teclear

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Display
gl: Pantalla

en: Display:
gl: Pantalla:

en: Displays
gl: Pantallas

en: Do _not show this message again
gl: Non amosar esa mensaxe de _novo

en: Do not wait for a window manager on startup
gl: Non esperar por un xestor de xanelas no inicio

en: Do nothing
gl: Non facer nada

en: Do you want to delete the display profile '%s'?
gl: Quere eliminar o perfil de pantalla «%s»?

en: Double
gl: Dobre

en: Double Click
gl: Dobre clic

en: Drag and Drop
gl: Arrastrar e soltar

en: Duratio_n:
gl: Duració_n:

en: Edge scrolling
gl: Desprazamento de bordo

en: Edit Property
gl: Editar propiedade

en: Edit keyboard settings and application shortcuts
gl: Modificar as preferencias do teclado e os atallos das aplicacións

en: Edit selected property
gl: Editar a propiedade seleccionada

en: Empty
gl: Baleiro

en: Enable
gl: Activar

en: Enable _event sounds
gl: Activar os sons de _evento

en: Enable color management for %s
gl: Activar a xestión da cor no %s

en: Enable e_ditable accelerators
gl: Activar os atallos e_ditables

en: Enable header bars in dialo_gs
gl: Activar as barras de cabeceira nas caixas de diálo_gos

en: Enable hori_zontal scrolling
gl: Activar desprazamento hori_zontal

en: Enable input feedbac_k sounds
gl: Activar sons de retroalimentación de entrada

en: Enable or disable event sounds globally (requires "Canberra" support)
gl: Activar ou desactivar globalmente os sons de eventos (require incluír "Canberra")

en: Enable the selected profile
gl: Activar o perfil selecionado

en: Enter the command you want to trigger with a shortcut.
gl: Insira a orde que quere executar co atallo.

en: Epiphany Web Browser
gl: Navegador Web Epiphany

en: Event sounds
gl: Sons de evento

en: Executable Files
gl: Ficheiros executables

en: Extend
gl: Estender

en: Extend down
gl: Estender cara abaixo

en: Extend left
gl: Estender á esquerda

en: Extend right
gl: Estender á dereita

en: Extend to the right
gl: Estender cara á dereita

en: Extend up
gl: Estender cara arriba

en: Failed to add new application "%s"
gl: Non se puido engadir a nova aaplicación "%s"

en: Failed to connect to xfconf daemon. Reason: %s
gl: Produciuse un fallo ao conectar co servizo xfconf. Motivo: %s

en: Failed to create temporary directory
gl: Produciuse un erro ao crear o directorio temporal

en: Failed to display Xfwm4 Settings
gl: Produciuse un erro ao amosar a configuración de Xfwm4

en: Failed to execute default File Manager
gl: Produciuse un fallo ao executar o Xestor de ficheiros predeterminado

en: Failed to execute default Mail Reader
gl: Produciuse un fallo ao executar o Lector de correo predeterminado

en: Failed to execute default Terminal Emulator
gl: Produciuse un fallo ao executar o Emulador de terminal predeterminado

en: Failed to execute default Web Browser
gl: Produciuse un fallo ao executar o Navegador Web predeterminado

en: Failed to extract archive
gl: Produciuse un erro ao extrar o arquivo

en: Failed to install theme
gl: Produciuse un erro ao instalar o tema

en: Failed to launch shortcut "%s"
gl: Non se puido iniciar o atallo «%s»

en: Failed to open %s for writing
gl: Produciuse un fallo ao abrir «%s» para escritura

en: Failed to set application "%s" for mime type "%s".
gl: Non se puido estabelecer a aplicación «%s» para o tipo mime «%s».

en: Failed to set default File Manager
gl: Produciuse un fallo ao definir o Xestor de ficheiros predeterminado

en: Failed to set default Mail Reader
gl: Produciuse un fallo ao definir o Lector de correo predeterminado

en: Failed to set default Terminal Emulator
gl: Produciuse un fallo ao definir o Emulador de terminal predeterminado

en: Failed to set default Web Browser
gl: Produciuse un fallo ao definir o Navegador web predeterminado

en: File Manager
gl: Xestor de ficheiros

en: File is too large, installation aborted
gl: O ficheiro é demasiado grande, abortouse a instalación

en: Find Cursor
gl: Atopar o cursor

en: First try to automatically enable a profile:
gl: Primeiro intentar activar automaticamente un perfil:

en: Font quality on a TFT or LCD screen can be greatly improved by choosing the correct sub-pixel order of the screen
gl: A calidade das letras nunha pantalla TFT ou LCD pode ser mellorada moito se escolle a orde correcta de subpíxel da pantalla

en: Fork to the background
gl: Enviar ao segundo plano

en: Full
gl: Completo

en: GNOME Terminal
gl: Terminal de GNOME

en: Galeon Web Browser
gl: Navegador Web Galeon

en: General
gl: Xeral

en: Graphical Settings Manager for Xfce
gl: Xestor da configuración gráfica do Xfce

en: Graphical settings editor for Xfconf
gl: Editor da configuración gráfica do Xfconf

en: Half (left-handed)
gl: Metade (zurdos)

en: Hintin_g:
gl: _Optimización:

en: Horizontal and Vertical
gl: Horizontal e vertical

en: Icons
gl: Iconas

en: If selected, keyboard shortcuts for menu items can be changed by hovering the mouse over the menu item and pressing the new key combination for the shortcut
gl: Se está seleccionado, os atallos de teclado dos elementos do menú pódense cambiar poñendo o rato enriba do elemento do menú e premendo a nova combinación de teclas do atallo

en: If you don't update the profile your changes will be lost upon restarting your session or disconnecting or connecting a display.
gl: Se non actualiza o perfil perderanse os cambios ao reiniciar a sesión ou desconectar ou conectar unha pantalla.

en: Import color profile files (*.icc)
gl: Importar ficheiros de perfil de cor (*.icc)

en: Improve keyboard and mouse accessibility
gl: Mellorar a accesibilidade do teclado e do rato

en: Install %s theme
gl: Instalar o tema %s

en: Int
gl: Enteiro

en: Integer
gl: Enteiro

en: Invalid helper type "%s"
gl: Tipo de asistente incorrecto «%s»

en: Inverted
gl: Invertido

en: K_eystroke delay:
gl: Atr_aso de tecleo:

en: Keep this configuration
gl: Conservar esta configuración

en: Key_board layout
gl: _Disposición do teclado

en: Keyboa_rd
gl: _Teclado

en: Keyboard
gl: Teclado

en: Keyboard layout selection
gl: Selección da disposición do teclado

en: Konqueror Web Browser
gl: Navegador Web Konqueror

en: Laptop
gl: Portátil

en: Laptop Screen
gl: Pantalla do portátil

en: Launch the default helper of TYPE with the optional PARAMETER, where TYPE is one of the following values.
gl: Iniciar o asistente predeterminado de TIPO cos PARÁMETROS opcionais, onde TIPO é un dos seguintes valores.

en: Layout
gl: Disposición

en: Le_ft-handed
gl: _Zurdos

en: Left
gl: Esquerda

en: Links Text Browser
gl: Navegador en modo texto Links

en: Locked
gl: Bloqueado

en: Lynx Text Browser
gl: Navegador en modo texto Lynx

en: MIME Type
gl: Tipo MIME

en: Ma_ximum speed:
gl: Velocidade má_xima:

en: Mail Reader
gl: Lector de correo

en: Many fonts contain information that provides extra hints as to how best draw the font; pick whichever looks best according to personal preference
gl: Moitas letras conteñen información que fornece información adicional sobre a mellor forma de debuxar a fonte; elixe o que mellor se vexa segundo as preferencias persoais

en: Medium
gl: Medio

en: Menus and Buttons
gl: Menús e botóns

en: Minimal interface to set up an external output
gl: Interface mínima para configurar unha saída externa

en: Mirror
gl: Espello

en: Mirror Displays
gl: Copiar as pantallas

en: Mirror Screens
gl: Copiar as pantallas

en: Model:
gl: Modelo:

en: Monitor
gl: Pantalla

en: Monitor %s
gl: Pantalla %s

[ctx: Monitor vendor]
en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Mouse (relative)
gl: Rato (relativo)

en: Mouse Emulation
gl: Emulación do rato

en: Mouse and Touchpad
gl: Rato e área táctil

en: Move currently selected item down by one row
gl: Baixar o elemento seleccionado unha fila

en: Move currently selected item up by one row
gl: Subir o elemento seleccionado unha fila

en: Mozilla Browser
gl: Navegador Mozilla

en: Never
gl: Nunca

en: New Property
gl: Nova propiedade

en: New property
gl: Nova propiedade

en: No
gl: Non

en: No AT-SPI provider was found on your system
gl: Non se atopou un provedor AT-SPI no seu sistema

en: No application selected
gl: Non se seleccionou ningunha aplicación

en: No command specified
gl: Non se especificou ningunha orde

en: No helper defined for "%s".
gl: Non hai ningún axudante definido para «%s».

en: None
gl: Ningún

en: None (right-handed)
gl: Ningún (destros)

en: None available
gl: Ningún dispoñíbel

en: Not a valid theme package
gl: Non é un paquete de tema válido

en: Notifications
gl: Notificacións

en: Once a display profile is deleted it cannot be restored.
gl: Unha vez que se elimina un perfil de pantalla non se pode restaurar.

en: Only %s (1)
gl: Só %s (1)

en: Only %s (2)
gl: Só %s (2)

en: Only Display 1
gl: Só a pantalla 1

en: Only Display 2
gl: Só a pantalla 2

en: Only supported on some mice (mostly Logitech) and requires driver support. On supported devices makes scrolling more precise.
gl: Só é compatíbel nalgúns ratos (a maioría Logitech) e require compatibilidade de controladores. Nos dispositivos compatíbeis, o desprazamento é máis preciso.

en: Open
gl: Abrir

en: Open <i>%s</i> and other files of type "%s" with:
gl: Abrir <i>%s</i> e outros ficheiros de tipo "%s" con:

en: Open <i>%s</i>, other files of type "%s", and %d other selected MIME type with: | Open <i>%s</i>, other files of type "%s", and %d other selected MIME types with:
gl[0]: Open <i>%s</i>, outros ficheiros do tipo «%s», e outro tipo de ficheiro MIME seleccionado con %d:
gl[1]: Open <i>%s</i>, outros ficheiros do tipo «%s», e outros tipos de ficheiro MIME seleccionados con %d:

en: Open with...
gl: Abrir con...

en: Opera Browser
gl: Navegador Opera

en: Other Applications
gl: Outras aplicacións

en: Override the detected monitor resolution if fonts look too large or too small
gl: Obviar a resolución detectada da pantalla se o tipo de letra aparece moi grande ou moi pequeno

en: PCMan File Manager
gl: Xestor de ficheiros PCMan

en: PCManFM-Qt File Manager
gl: Xestor  de ficheiros PCManFM-Qt

en: Pen (absolute)
gl: Lapis (absoluto)

en: Perl Scripts
gl: Scripts en Perl

en: Please choose your preferred File Manager
    now and click OK to proceed.
gl: Escolla o seu Xestor de ficheiros preferido
    e prema en Vale para continuar.

en: Please choose your preferred Mail Reader
    now and click OK to proceed.
gl: Escolla o seu Lector de correo preferido
    e prema en Vale para continuar.

en: Please choose your preferred Terminal
    Emulator now and click OK to proceed.
gl: Escolla o seu Emulador de terminal preferido
    e prema en Vale para continuar.

en: Please choose your preferred Web
    Browser now and click OK to proceed.
gl: Escolla o seu Navegador web preferido
    e prema en Vale para continuar.

en: Please report bugs to <%s>.
gl: Por favor comuníquelle os erros a <%s>.

en: Pointer Speed
gl: Velocidade do punteiro

en: Press left mouse button to change the selected application.
gl: Prema co botón esquerdo do rato para cambiar a aplicación seleccionada.

en: Preview
gl: Vista previa

en: Primary Display:
gl: Pantalla principal:

en: Print version information and exit
gl: Amosar información da versión e saír

en: Printer
gl: Impresora

[ctx: Profile quality]
en: High Quality
gl: Calidade alta

[ctx: Profile quality]
en: Low Quality
gl: Calidade baixa

[ctx: Profile quality]
en: Medium Quality
gl: Calidade media

en: Property
gl: Propiedade

en: Property names can only include the ASCII characters A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' and '>', as well as '/' as a separator
gl: Os nomes de propiedades só poden incluír os caracteres ASCII A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' e '>', así como '/' como separador

en: Property names cannot end with a '/' character
gl: Os nomes de propiedade non poden rematar cun caracter '/'

en: Property names cannot have two or more consecutive '/' characters
gl: Os nomes de propiedade non poden ter dous ou máis caracteres '/' consecutivos

en: Property names must start with a '/' character
gl: Os nomes de propiedade deben comezar por un caracter '/'

en: Python Scripts
gl: Scripts en Python

en: Query the default helper of TYPE, where TYPE is one of the following values.
gl: Consulta o axudante predeterminado de TIPO, onde TIPO é un dos seguintes valores.

en: Question
gl: Pregunta

en: R_epeat interval:
gl: Intervalo de r_epetición:

en: R_esolution:
gl: R_esolución:

en: Read your email
gl: Ler o correo electrónico

en: Recommended Applications
gl: Aplicacións recomendadas

en: Ref_lection:
gl: Ref_lexión:

en: Refresh
gl: Actualizar

en: Refresh _rate:
gl: _Frecuencia de actualización:

en: Rendering
gl: Renderización

en: Repe_at speed:
gl: Velocid_ade de repetición:

en: Replace running xsettings daemon (if any)
gl: Substituír o daemon xsettings en execución (se houbera algún)

en: Reset selected property
gl: Restaurar a propiedade seleccionada

en: Reset to Default
gl: Restabelecer o valor predeterminado

en: Reset to Defaults
gl: Restablecer os valores predeterminados

en: Reset to _Defaults
gl: Restabelecer os valores pre_determinados

en: Resetting a channel will permanently remove those custom settings.
gl: Restablecer unha canle eliminará de xeito permanente todas as súas opcións personalizadas.

en: Resetting a property will permanently remove those custom settings.
gl: Restablecer unha propiedade eliminará de xeito permanente os valores personalizados.

en: Resolution:
gl: Resolución:

en: Restore num l_ock state on startup
gl: Restaurar o estado do bloqueo numérico durante o arranque

en: Restore the previous configuration
gl: Restaurar a configuración anterior

en: Reverse scroll d_irection
gl: _Inverter o sentido do desprazamento

en: Ri_ght-handed
gl: _Destros

en: Right
gl: Dereita

en: Ro_tation:
gl: Ro_tación:

en: Rodent File Manager
gl: Xestor de ficheiros Rodent

en: Ruby Scripts
gl: Scripts en Ruby

en: SOCKET ID
gl: Identificador do SOCKET

en: Save
gl: Gardar

en: Scanner
gl: Escáner

en: Scrolling
gl: Desprazamento

en: Scrolling _mode:
gl: _Modo de desprazamento:

en: Select Application
gl: Seleccionar aplicación

en: Select ICC Profile File
gl: Seleccione o ficheiro ICC do perfil

en: Select a default font
gl: Seleccionar un tipo de letra predeterminada

en: Select a default monospace font
gl: Seleccionar un tipo de letra monoespazo predeterminada

en: Select a monitor to change its properties; drag it to rearrange its placement.
gl: Seleccione unha pantalla para cambiar as súas propiedades; arrástrea para reorganizar a súa posición.

en: Select an Application
gl: Seleccionar unha aplicación

en: Select application
gl: Seleccione unha aplicación

en: Select command
gl: Seleccionar orde

en: Selected output not disabled
gl: A saída seleccionada non está desactivada

en: Sensitivit_y:
gl: _Sensibilidade:

en: Set color profiles
gl: Definir os perfís de cor

en: Set matching <a href="xfwm4-settings:">Xfwm4 theme</a> if there is one
gl: Estableza o <a href="xfwm4-settings:">tema Xfwm4</a> coincidente, se o hai

en: Set the acceleration and sensitivity for the selected device to the default values
gl: Estabelece os valores predeterminados para a aceleración e a sensibilidade do dispositivo seleccionado

en: Setti_ngs
gl: Co_nfiguración

en: Settings
gl: Configuración

en: Settings Editor
gl: Editor de configuración

en: Settings Manager
gl: Xestor de configuración

en: Settings dialog to show
gl: Diálogo de configuración que se amosará

en: Settings manager socket
gl: Socket do xestor de preferencias

en: Shell Scripts
gl: Scripts da Shell

en: Shortcut
gl: Atallo

en: Shortcut Command
gl: Orde de atallo

en: Shortcut:
gl: Atallo:

en: Show _blinking
gl: Amosar _intermitencia

en: Show detailed information about the selected profile
gl: Amosar información detallada sobre o perfil seleccionado

en: Show dialog
gl: Amosar a xanela

en: Show images in _menus
gl: Amosar imaxes nos _menús

en: Show images on _buttons
gl: Amosar imaxes nos _botóns

en: Show location of pointer on keypress
gl: Amosar a posición do punteiro ao premer a tecla

en: Show popup windows to identify displays
gl: Amosar xanelas emerxentes para identificar as pantallas

en: Size
gl: Tamaño

en: Slight
gl: Lixeiro

en: Slow Keys
gl: Teclas lentas

en: Slow keys
gl: Teclas lentas

en: Slow keys are disabled
gl: Desactivaronse as teclas lentas

en: Slow keys are enabled
gl: Activaronse as teclas lentas

en: Specify the application you want to use
    as default File Manager for Xfce:
gl: Especifique a aplicación que quere usar como
    Xestor de ficheiros predeterminado no Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Mail Reader for Xfce:
gl: Especifique a aplicación que quere usar como
    Lector de correo predeterminado no Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Terminal Emulator for Xfce:
gl: Especifique a aplicación que quere usar como
    Emulador de Terminal predeterminado no Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Web Browser for Xfce:
gl: Especifique a aplicación que quere usar como
    Navegador Web predeterminado no Xfce:

en: Specify whether icons should be displayed next to items in menus
gl: Especifique se se deben amosar nos menús as iconas xunta aos elementos

en: Specify whether icons should be displayed next to text in buttons
gl: Especifica se se deben amosar nos botóns as iconas xunta ao texto

en: Specify whether mouse clicks and other user input will cause event sounds to play
gl: Especificar se os clics do rato ou outras entradas do usuario provocan a reprodución de eventos de son

en: Specify whether or not the text cursor blinks
gl: Especifica se o cursor de texto é intermitente

en: St_yle
gl: E_stilo

en: Standard Space
gl: Espazo estándar

en: Start With Session
gl: Comezar coa sesión

en: Status
gl: Estado

en: Sticky Keys
gl: Teclas persistentes

en: Sticky keys
gl: Teclas persistentes

en: Sticky keys are disabled
gl: Desactivaronse as teclas persistentes

en: Sticky keys are enabled
gl: Activaronse as teclas persistentes

en: String
gl: Cadea

en: Sub-_pixel order:
gl: Orde de sub_píxel:

en: Supported ICC profiles
gl: Perfís ICC admitidos

en: TYPE [PARAMETER]
gl: TIPO [PARÁMETRO]

en: T_ouchpad
gl: Área _táctil

en: Tab_let
gl: Tab_leta

en: Tap touchpad to clic_k
gl: _Tocar o área táctil para facer clic

en: Television
gl: Televisión

en: Terminal Emulator
gl: Emulador de terminal

en: Test Profile
gl: Perfil de probas

en: Test profile:
gl: Perfil de probas:

en: Text
gl: Texto

en: Text next to icons
gl: Texto a carón das iconas

en: Text under icons
gl: Texto baixo as iconas

en: Th_reshold:
gl: _Limiar:

en: The Xfce Settings Daemon
gl: O daemon de configuración de Xfce

en: The Xfce development team. All rights reserved.
gl: O equipo de desenvolvemento de Xfce. Tódolos dereitos reservados.

en: The amount of time, in milliseconds, required between keystrokes
gl: A cantidade de tempo, en milisegundos, requirida entre tecleos

en: The amount of time, in milliseconds, that must elapse before a keystroke will be accepted
gl: A cantidade de tempo, en milisegundos, que debe transcorrer antes de que se acepte un tecleo

en: The command may not be empty.
gl: A orde pode non estar baleira.

en: The default File Manager will be used to browse the contents of folders.
gl: O xestor de ficheiros predeterminado que se usará para navegar polo contido dos cartafoles.

en: The default Mail Reader will be used to compose emails when you click on email addresses.
gl: O lector de correo predeterminado que se usará para compoñer mensaxes de correo electrónico cando prema nun enderezo de correo electrónico.

en: The default Terminal Emulator will be used to run commands that require a CLI environment.
gl: O emulador de terminal predeterminado que se usará para executar as ordes que requiren un contorno CLI.

en: The default Web Browser will be used to open hyperlinks and display help contents.
gl: O navegador web predeterminado que se usará para abrir hiperligazóns e amosar o contido da axuda.

en: The delay, in milliseconds, between successive blinks of the cursor
gl: O retraso, en milisegundos, entre pestanexos sucesivos do cursor

en: The factor at which the pointer's speed will increase as the mouse is moved
gl: O factor polo que se incrementará a velocidade do punteiro cando se mova o rato

en: The following TYPEs are supported for the --launch and --query commands:
    
      WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
gl: Os seguintes TIPOs son compatíbeis coas ordes --launch e --query:
    
    WebBrowser - O navegador web preferido.
    MailReader - O lector de correo preferido.
    FileManager - O xestor de ficheiros preferido.
    TerminalEmulator - O emulador de terminal preferido.

en: The last active output must not be disabled, the system would be unusable.
gl: Non se pode desactivar a última saída activa, o sistema non se pode usar.

en: The maximum pointer speed after acceleration
gl: A velocidade máxima do punteiro despois da aceleración

en: The mouse pointer cannot move farther than this distance between two clicks for them to be considered a double click
gl: O punteiro do rato non se pode mover máis desta distancia entre dous clics para ser considerado un dobre clic

en: The number of pixels the pointer must move before a drag operation will start
gl: O número de píxels que se debe mover o punteiro antes de que se inicie unha operación de arrastre

en: The number of pixels the pointer must move in a short time before it starts accelerating
gl: O número de píxeles que se debe mover o punteiro durante un período de tempo curto antes de que comece a acelerar

en: The previous configuration will be restored in <b>%i seconds</b> if you do not reply to this question.
gl: Se non responde a esta pregunta restaurarase a configuración anterior en <b>%i segundos</b>.

en: The previous configuration will be restored in <b>10 seconds</b> if you do not reply to this question.
gl: Se non responde a esta pregunta restaurarase a configuración anterior en <b>10 segundos</b>.

en: The primary display can be configured to show:
gl: A pantalla principal pode configurarse para amosar:

en: The ramp used to reach maximum pointer speed
gl: A rampla usada para acadar a velocidade máxima do punteiro

en: The rate at which keystrokes are generated while a key is pressed
gl: A velocidade á que se xeran tecleos cando unha tecla está premida

en: The root element ('/') is not a valid property name
gl: O elemento raíz ('/') non é un nome de propiedade correcto

en: The system defaults will be restored next time you log in.
gl: As predefinicións do sistema hanse restaurar a próxima vez que entre na sesión.

en: The time, in milliseconds, before a pressed key begins repeating
gl: O tempo, en milisegundos, antes de que unha tecla premida empece a repetirse

en: The time, in milliseconds, between repeated motion events
gl: O tempo, en milisegundos, entre eventos de movemento repetidos

en: The time, in milliseconds, between the initial key press and first repeated motion event
gl: O tempo, en milisegundos, entre o tecleo inicial e o primeiro evento de movemento repetido

en: The time, in milliseconds, to get to maximum speed
gl: O tempo, en milisegundos, que se tarda en conseguir a velocidade máxima

en: This font will be used as the default font used when drawing user interface text
gl: Esta letra ha ser usada como a letra a predeterminada cando se debuxe o texto da interface de usuario

en: This font will be used as the default monospace font, for example by terminal emulators.
gl: Esta letra ha ser a usada como a letra monoespazo predeterminada, por exemplo por emuladores de terminal.

en: This will remove your custom mime-association and restore the system-wide default.
gl: Con isto retírase a súa asociación personalizada ao tipo mime e restáurase o predeterminado para todo o sistema.

en: This will reset all shortcuts to their default values. Do you really want to do this?
gl: Isto restablecerá os valores predeterminados de tódolos atallos. Está seguro de que desexa facer isto?

en: Ti_me:
gl: Te_mpo:

en: To help prevent accidental keystrokes, slow keys requires that a key is held for a certain minimum amount of time before the keystroke will be accepted.
gl: Para axudar a evitar premer accidentalmente calquera tecla, as teclas lentas requiren que prema unha tecla durante unha cantidade de tempo mínima antes de que se acepte a tecla premida.

en: To help prevent accidental multiple keystrokes, bounce keys imposes a minimum delay between keystrokes.
gl: Para axudar a evitar premer accidentalmente múltiples teclas, o rexeitamento de teclas impón unha cantidade de tempo mínima entre as pulsacións.

en: Toggles between adaptive and flat acceleration profile. Adaptive takes the current speed of the device into account when deciding on acceleration. Custom acceleration profile is not supported via xfce4-settings.
gl: Alterna entre o perfil de aceleración adaptativo e plano. O perfil adaptativo ten en conta a velocidade actual do dispositivo á hora de decidir a aceleración. Non se admite o perfil de aceleración personalizado mediante a configuración de xfce4.

en: Trac_king mode:
gl: Modo de _rastrexo:

en: Two mouse clicks in less than this length of time (in milliseconds) will be considered a double click
gl: Dous clics do rato en menos deste tempo (en milisegundos) han ser considerados un dobre clic

en: Two-finger scrolling
gl: Desprazamento con dous dedos

en: Type
gl: Tipo

en: Type '%s --help' for usage.
gl: Introduza «%s --help» para ver como se usa.

en: Typing Settings
gl: Configuración de tecleo

en: Unable to initialize GTK+.
gl: Non se puido iniciar GTK+.

en: Unable to launch the proprietary driver settings
gl: Non se puido iniciar a configuración do controlador propietario

en: Unable to query the version of the RandR extension being used
gl: Non se puido consultar a versión da extensión RandR que se está a usar

en: Unable to start "%s"
gl: Non se puido iniciar "%s"

en: Unable to start the Xfce Display Settings
gl: Non se puido iniciar a configuración de pantalla do Xfce

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Unknown format, only archives and directories are supported
gl: Descoñécese o formato, só se admiten arquivos e directorios

en: Unsigned Int
gl: Enteiro sen signo

en: Unsigned Int64
gl: Int64 sen signo

en: Update Display Profile
gl: Actualizar o perfil de pantalla

en: Update an existing profile.
gl: Actualiza un perfil existente.

en: Update changed display profile '%s'?
gl: Quere actualizar o perfil de pantalla modificado «%s»?

en: Use _bounce keys
gl: Usar _rexeitamento de teclas

en: Use _startup notification
gl: Usar notificación de _inicio

en: Use a c_ustom command:
gl: Usar unha _orde personalizada:

en: Use a custom application which is not included in the above list.
gl: Usar unha aplicación personalizada que non estea incluída na lista de enriba.

en: Use a custom command for an application that is not available from the above application list.
gl: Usar unha orde personalizada para unha aplicación que non estea dispoñíbel na lista de aplicacións de enriba.

en: Use bottom areas as left, middle or right buttons
gl: Use as áreas inferiores como botóns esquerdo, do medio ou dereito

en: Use slow _keys
gl: Usar _teclas lentas

en: Use the command line
gl: Usar a liña de ordes

en: User Set
gl: Definido polo usuario

en: Value
gl: Valor

en: Variant
gl: Variante

en: Vendor:
gl: Fabricante:

en: Version information
gl: Información da versión

en: Vertical BGR
gl: BGR vertical

en: Vertical RGB
gl: RGB vertical

en: W3M Text Browser
gl: Navegador en modo texto W3M

en: Warning
gl: Aviso

en: Warning: this icon theme has no cache file. You can create this by running <i>gtk-update-icon-cache -f -t %s/</i> in a terminal emulator.
gl: Aviso: este tema de icona non ten caché de ficheiro. Pode crealo executando a orde <i>gtk-update-icon-cache -f -t %s/</i> nun emulador de terminal.

en: Warning: this icon theme is incomplete. It only provides a base set of icons from which other themes can inherit.
gl: Aviso: este tema de icona está incompleto. Só fornece un conxunto base de iconas das que outros temas poden herdar.

en: Warning: this icon theme is incomplete. Some icons will be missing.
gl: Aviso: este tema de icona está incompleto. Faltan algunhas iconas.

en: Web Browser
gl: Navegador web

en: Webcam
gl: Cámara web

en: When a display is connected
gl: Cando se conecta unha pantalla

en: When a display is connected:
gl: Cando se conecta unha pantalla:

en: When a display is disconnected
gl: Cando se desconecta unha pantalla

en: When enabled, modifier keys (such as Control, Alt, and Shift) do not need to be held down (they can be pressed and then released) when multiple keys would normally need to be pressed at the same time.
gl: Cando se activa, as teclas modificadoras (como Control, Alt e Maiúsculas) non precisan estar premidas (pódense premer e soltar) cando normalmente sería preciso premer varias teclas á vez.

en: When enabled, the mouse pointer can be controlled using the keyboard number pad.
gl: Cando se activa, o punteiro do rato pode controlarse empregando o teclado numérico.

en: When enabled, the session manager will start the required applications for screen readers and magnifiers.
gl: Cando se activa, o xestor de sesións iniciará as aplicacións necesarias para os lectores de pantalla e as lupas.

en: When selected, modifier keys (such as Control, Alt, and Shift) will remain locked in the pressed state until pressed again
gl: Cando se selecciona, as teclas modificadoras (como Control, Alt e Maiúsculas) permanecerán no estado de premidas ata que se volvan premer

en: When selected, pressing and holding down a key emits the same character over and over again
gl: Cando se selecciona, ao premer e manter premida unha tecla emítese o mesmo caracter unha e outra vez

en: When selected, the "sticky keys" feature will be disabled if two keys are pressed simultaneously
gl: Cando se selecciona, a funcionalidade de "teclas persistentes" desactivarase se se premen simultaneamente dúas teclas

en: When selected, the mouse pointer can be controlled using the keyboard number pad
gl: Cando se selecciona, o punteiro do rato pódese controlar usando o teclado numérico

en: When selected, the scroll wheel will work in the opposite direction
gl: Cando se selecciona, a roda de desprazamento funcionará ao revés

en: When selected, the touchpad will be disabled when the keyboard is being used
gl: Cando se selecciona, a área táctil desactivase cando o teclado estea a ser usado

en: Workspace %d
gl: Espazo de traballo %d

en: X Terminal
gl: Terminal X

en: Xfce Panel
gl: Panel Xfce

en: Xfce Settings Daemon
gl: Servizo de configuración do Xfce

en: Xfce Terminal
gl: Terminal de Xfce

en: Xfe File Manager
gl: Xestor de ficheiros Xfe

en: Yes
gl: Si

en: Your compositor does not seem to support the wlr-output-management protocol
gl: Parece que o seu compositor non admite o protocolo wlr-output-management

en: _Acceleration delay:
gl: Demora de aceleración:

en: _Add
gl: Eng_adir

en: _Advanced
gl: _Avanzado

en: _Behavior
gl: _Comportamento

en: _Browse...
gl: _Explorar...

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _Close
gl: _Pechar

en: _Devices
gl: _Dispositivos

en: _Edit
gl: _Editar

en: _Enable anti-aliasing
gl: Activar _suavizado

en: _Enable assistive technologies
gl: _Activar as tecnoloxías de asistencia

en: _Enable key repeat
gl: Activar a r_epetición de tecla

en: _Filter:
gl: _Filtro:

en: _Fonts
gl: _Tipos de letra

en: _General
gl: _Xeral

en: _Help
gl: _Axuda

en: _Icons
gl: _Iconas

en: _Import
gl: _Importar

en: _Keyboard model
gl: Modelo de _teclado

en: _Layout
gl: _Disposición

en: _Lock sticky keys
gl: _Bloquear as teclas persistentes

en: _Mirror displays
gl: _Copiar as pantallas

en: _Monitor
gl: _Monitorizar

en: _Mouse
gl: _Rato

en: _OK
gl: De ac_ordo

en: _Open
gl: _Abrir

en: _Other...
gl: _Outro...

en: _Others
gl: _Outros

en: _Property:
gl: _Propiedade:

en: _Remove
gl: _Retirar

en: _Repeat delay:
gl: Demora de _repetición:

en: _Reset
gl: _Restablecer

en: _Reset Channel
gl: _Restaurar a canle

en: _Reset to Defaults
gl: Restablecer as _predefinicións

en: _Rotation:
gl: Ro_tación:

en: _Scale:
gl: _Escala:

en: _Test area:
gl: _Area de proba:

en: _Theme
gl: _Tema

en: _Type:
gl: _Tipo:

en: _Update
gl: _Actualizar

en: _Update '%s'
gl: Act_ualizar «%s»?

en: _Use mouse emulation
gl: _Usar emulación do rato

en: _Use sticky keys
gl: Empregar teclas pega_ñentas

en: _Utilities
gl: _Utilidades

en: _Value:
gl: _Valor:

en: _Window Scaling
gl: _Escalado de xanela

en: assistive;technologies;keys;sticky;bounce;emulation;screen readers;magnifiers;a11y;i18n;l10n;AT-SPI;ATK;impairment;
gl: asistencial; tecnoloxías; teclas; pegañentas; rexeitamento; emulación; lectores de pantalla; lupa; a11y; i18n; l10n; AT-SPI; ATK; deterioro;

en: color;settings;management;display;monitors;printers;webcams;scanners;
gl: cor;configuración;xestión;visualización;pantallas;monitores;impresoras;cámaras web;escáneres;

en: control;panel;center;system;settings;personalize;hardware;
gl: control;panel;centro;sistema;configuración;personalizar;hardware;soporte físico;

en: display;settings;screen;resolution;refresh;rate;rotation;external;projectors;monitors;LCD;CRT;HiDPI;
gl: pantalla;configuracións;monitor;resolución;actualización;velocidade;rotación;externo;proxector;monitores;LCD;CRT;HiDPI;

en: email;mail;inbox;message;communication;
gl: email;mail;inbox;message;communication;correo;electrónico;entrada;mensaxe;comunicación;

en: file;manager;explorer;browse;filesystem;directory;folder;xfce;
gl: file;manager;explorer;browse;filesystem;directory;folder;xfce;ficheiro;xestor;navegador;explorador; sistema;cartafol;directorio;

en: file;type;extension;association;open with;web browser;mail reader;file manager;terminal emulator;
gl: ficheiro;tipo;extensión;asociación;abrir con;navegador web;lector de correo;xestor de ficheiros;emulador de terminal;preferido;predeterminado;por defecto

en: internet;web;browser;surf;explore;xfce;
gl: internet;web;browser;surf;explore;xfce;navegador;explorador;

en: msec
gl: mseg

en: numlock;keyboard;layout;shortcuts;
gl:  
    bloqueo de números;teclado;disposición;atallos;

en: pixels/sec
gl: píxels/seg

en: registry;regedit;configuration file;
gl: rexistro;regedit;ficheiro de configuración;

en: reset
gl: restaurar

en: settings;buttons;scroll;direction;pointer;speed;double click;theme;wheel;
gl: configuración;botóns;desprazamento;dirección;punteiro;velocidade;dobre clic;tema;roda;

en: settings;daemon;xfce;configuration;preferences;system;manage;
gl: settings;daemon;xfce;configuration;preferences;system;manage;opcións;servizo;configuración;preferencias;sistema;xestor;

en: start monitoring channel "%s"
gl: iniciar a canle de monitorización «%s»

en: terminal;command line;shell;console;xfce;
gl: terminal;command line;shell;console;xfce;consola;ordes;

en: themes;user interface;styles;icons;fonts;anti-aliasing;hinting;sub-pixel;subpixel;rendering;ClearType;DPI;RGB;BGR;menu accelerators;keyboard shortcuts;event;sounds;window scaling;HiDPI;Retina display;
gl: temas;interface de usuario;estilos;iconas;tipos de letra;suavizado;optimización;sub-píxel;subpíxel;renderizado;ClearType;DPI;PPP;RGB;BGR;aceleradores de menú;atallos de teclado;evento;sons;escalado de xanelas;HiDPI;pantalla retina;
