Xfdesktop - en to gl translation catalogue (292 entries)

en:     Desktop File Icons:  %s
gl: Iconas de ficheiro do escritorio: %s

en:     Desktop Icons:       %s
gl: Iconas do escritorio:  %s

en:     Desktop Menu:        %s
gl: Menú do escritorio: %s

en: %A at %X
gl: %A ás %X

en: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
gl: %s
    Tamaño: %s
    Última modificación: %s

en: %x at %X
gl: %x ás %X

en: (not mounted)
gl: (non montado)

en: (unknown)
gl: (descoñecido)

en: <b>%s</b>
    Type: %s
    Size: %s
gl: <b>%s</b>
    Tipo: %s
    Tamaño: %s

en: <b>Appearance</b>
gl: <b>Aparencia</b>

en: <b>Desktop Menu</b>
gl: <b>Menú de escritorio</b>

en: <b>Window List Menu</b>
gl: <b>Menú de lista de xanelas</b>

en: A desktop file icon error occurred
gl: Produciuse un fallo na icona do ficheiro do escritorio

en: A normal file with the same name already exists. Please delete or rename it.
gl: Xa existe un ficheiro normal co mesmo nome. Elimíneo ou renoméeo.

en: A_rrange Icons
gl: A_rrombar as iconas

en: Activate _Primary Menu
gl: Activar o menú _primario

en: Activate _Secondary Menu
gl: Activar o menú _secundario

en: Advance to the next wallpaper on the current workspace
gl: Avanzar até o fondo de escritorio seguinte do espazo de traballo actual

en: Amount of time before a different background is selected.
gl: Cantidade de tempo antes de que se seleccione un fondo distinto.

en: Apply
gl: Aplicar

en: Apply to all _workspaces
gl: Aplicar a todos os _espazos de traballo

en: Arrange Desktop _Icons
gl: Arrombar as _iconas no escritorio

en: Arrange Icons
gl: Arrombar as iconas

en: Arrange icons
gl: Arrombar iconas

en: Automatically arrange all the icons on the desktop
gl: Arrombar automaticamente todas as iconas do escritorio

en: Automatically select a different background from the current directory.
gl: Seleccionar automaticamente un fondo diferente do directorio actual.

en: B_utton:
gl: B_otón:

en: Behavior
gl: Comportamento

en: Bottom Left Horizontal
gl: Inferior esquerda horizontal

en: Bottom Left Vertical
gl: Inferior esquerda vertical

en: Bottom Right Horizontal
gl: Inferior dereita horizontal

en: Bottom Right Vertical
gl: Inferior dereita vertical

en: Build options:
gl: Opcións de construción:

en: Built with GTK+ %d.%d.%d, linked with GTK+ %d.%d.%d.
gl: Construído con GTK+ %d.%d.%d, ligado con GTK+ %d.%d.%d.

en: C_olor:
gl: C_or:

en: C_reate
gl: C_rear

en: Cannot convert filename "%s" to the local encoding
gl: Non se pode converter o nome de ficheiro «%s» á codificación local

en: Cause xfdesktop to quit
gl: Forzar xfdesktop a saír

en: Centered
gl: Centrado

en: Change the _background
gl: Cambiar o _fondo do escritorio

en: Choose the folder to select wallpapers from.
gl: Escolla o cartafol no que seleccionar os fondos de escritorio.

en: Copy _Here
gl: Copiar _aquí

en: Could not create a new file
gl: Non se puido crear un ficheiro novo

en: Could not create a new folder
gl: Non se puido crear un novo cartafol

en: Could not create the desktop folder "%s"
gl: Non se puido crear o cartafol de escritorio «%s»

en: Could not empty the trash
gl: Non se puido baleirar o lixo

en: Create Document from template "%s"
gl: Crear un documento a partir do modelo «%s»

en: Create File Error
gl: Fallo de creación de ficheiro

en: Create New Folder
gl: Crear novo cartafol

en: Create _Document
gl: Crear _Documento

en: Create _Folder
gl: Crear un _cartafol

en: Create _Folder...
gl: Crear _cartafol...

en: Create _Launcher...
gl: Crear un _iniciador...

en: Create _URL Link...
gl: Crear ligazón _URL...

en: Cu_t
gl: Cor_tar

en: Cycle Next Background
gl: Seleccionar ciclicamente o seguinte fondo de pantalla

en: Default Icons
gl: Iconas predeterminadas

en: Delete Error
gl: Fallo de eliminación

en: Desktop
gl: Escritorio

en: Desktop Folder Error
gl: Fallo de cartafol de escritorio

en: Desktop Settings
gl: Configuración do escritorio

en: Desktop _Icons
gl: _Iconas do escritorio

en: Desktop _Settings...
gl: Configuración do e_scritorio...

en: Devices
gl: Dispositivo

en: Disable debug messages
gl: Desactivar as mensaxes de depuración

en: Display version information
gl: Amosar a información da versión

en: Do _not ask me again
gl: _Non preguntar de novo

en: Do not wait for a window manager on startup
gl: Non esperar por un xestor de xanelas no inicio

en: Drop Failure
gl: Produciuse un fallo ó soltar

en: Edit _Launcher
gl: Modificar o _lanzador

en: Eject Failed
gl: Fallo ao expulsar

en: Eject Finished
gl: Rematou a expulsión

en: Ejecting device
gl: Expulsando o dispositivo

en: Enable debug messages
gl: Activar as mensaxes de depuración

en: Enter the name:
gl: Insira o nome:

en: Error
gl: Fallo

en: Failed to eject "%s"
gl: Produciuse un fallo ao expulsar «%s»:

en: Failed to load the desktop folder
gl: Produciuse un fallo ao cargar o cartafol de escritorio

en: Failed to mount "%s"
gl: Produciuse un fallo ao desmontar «%s»:

en: Failed to run "%s"
gl: Produciuse un fallo ao executar «%s»:

en: Failed to save dropped file to '%s'
gl: Produciuse un fallo ao gardar o ficheiro soltado en «%s»

en: File Icons
gl: Fila de iconas

en: File Properties Error
gl: Fallo de propiedades de ficheiro

en: File System
gl: Sistema de ficheiros

en: File/Launcher icons are not enabled. You can enable them from the "Desktop Icons" tab.
gl: As iconas de ficheiro/lanzador non están activadas. Pode activalas desde a lapela «Iconas do escritorio».

en: File/launcher icons
gl: Iconas de ficheiros/iniciadores

en: Fixed Disks and Drives
gl: Unidades e discos fixos

en: Fo_nt size:
gl: Tamaño do _tipo de letra:

en: Font co_lor:
gl: Cor do tipo de _letra:

en: General
gl: Xeral

en: Home
gl: Cartafol persoal

en: Horizontal gradient
gl: Gradación horizontal

en: Icon _size:
gl: _Tamaño de icona:

en: Icon _type:
gl: _Tipo de icona:

en: Icons
gl: Iconas

en: Image files
gl: Ficheiros de imaxe

en: Image selection is unavailable while the image style is set to None.
gl: A selección de imaxes non está dispoñíbel mentres o estilo de imaxe sexa Ningún.

en: Include applications menu on _desktop right click
gl: Incluír o menú de aplicacións ao premer co botón dereito no _escritorio

en: Label bac_kground color:
gl: Cor de _fondo da etiqueta

en: Launch Error
gl: Fallo ao iniciar

en: Left
gl: Esquerda

en: List windows on a_ll workspaces
gl: _Lista de xanelas en todos os espazos de traballo

en: Middle
gl: Medio

en: Minimized application icons
gl: Iconas de aplicacións minimizadas

en: Mo_difier:
gl: Mo_dificador:

en: Mo_ve to Trash
gl: Mo_ver ao lixo

en: Modi_fier:
gl: Modi_ficador:

en: Monitors
gl: Pantallas

en: Mount Failed
gl: Fallo ao montar

en: Move this dialog to the display and workspace you want to edit the settings for.
gl: Mova este diálogo para a pantalla e o espazo de traballo cuxas propiedades desexe editar.

en: Move this dialog to the display you want to edit the settings for.
gl: Mova este diálogo para a pantalla cuxas propiedades desexe editar.

en: Move this dialog to the workspace you want to edit the settings for.
gl: Mova este diálogo para o espazo de traballo cuxas propiedades desexe editar.

en: Name: %s
    Type: %s
    Mounted at: %s
    Size: %s
    Free Space: %s
gl: Nome: %s
    Tipo: %s
    Montado ás: %s
    Tamaño: %s
    Espazo libre: %s

en: Name: %s
    Type: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
gl: Nome: %s
    Tipo: %s
    Tamaño: %s
    Última modificación: %s

en: Network Shares
gl: Comparticións na rede

en: New Empty File
gl: Novo ficheiro baleiro

en: New Folder
gl: Novo cartafol

en: No templates installed
gl: Non hai ningún modelo instalado

en: None
gl: Ningún

en: None of the icons selected support being renamed.
gl: Ningunha das iconas seleccionadas admite que se renomee.

en: Ope_n With
gl: Abrir co_n

en: Ope_n With Other Application
gl: Abrir con _outra aplicación

en: Ope_n With Other Application...
gl: Abrir con _outra aplicación...

en: Open With "%s"
gl: Abrir con «%s»

en: Open _Filesystem
gl: Abrir o sistema de _ficheiros

en: Open _Home
gl: Abrir o cartafol _persoal

en: Open _Trash
gl: Abrir a pape_leira

en: Other Devices
gl: Outros dispositivos

en: Paste Into Folder
gl: Pegar no cartafol

en: Paste _Into Folder
gl: Pegar _dentro do cartafol

en: Placement _direction:
gl: _Dirección de colocación:

en: Please report bugs to <%s>.
gl: Comuníquelle os fallos a <%s>.

en: Pop up the menu (at the current mouse position)
gl: Amosar o menú (na posición actual do rato)

en: Pop up the window list (at the current mouse position)
gl: Amosar a lista de xanelas (na posición actual do rato)

en: Quit
gl: Saír

en: Randomly selects another image from the same directory when the wallpaper is to cycle.
gl: Selecciona ao chou outra imaxe do mesmo directorio cando o fondo ten que mudar.

en: Reload all settings
gl: Recargar toda a configuración

en: Removable Disks and Drives
gl: Unidades e discos extraíbeis

en: Removable Volume
gl: Volume extraíbel

en: Rename Error
gl: Fallo ao renomear

en: Right
gl: Dereita

en: SOCKET ID
gl: ID CONECTADOR

en: Safely _Remove Volume
gl: _Retirar o volume con seguranza

en: Scaled
gl: Escalado

en: Select First Color
gl: Seleccione a primeira cor

en: Select Second Color
gl: Seleccione a segunda cor

en: Select _All
gl: Seleccionar _todo

en: Select a Directory
gl: Seleccione un directorio

en: Select this option to display preview-able files on the desktop as automatically generated thumbnail icons.
gl: Seleccione esta opción para amosar os ficheiros que permitan unha vista previa no escritorio como iconas de miniatura xeradas automaticamente.

en: Set Defa_ult Application...
gl: Establecer a aplicación _predeterminada...

en: Set desktop background and menu and icon behavior
gl: Definir o fondo do escritorio e o comportamento do menú e das iconas

en: Settings manager socket
gl: Conectador do xestor de configuración

en: Sh_ow application icons in menu
gl: Amosar _as iconas das aplicacións nos menús

en: Show "Delete" option in file context menu
gl: Amosar a opción «Eliminar» no menú contextual do ficheiro

en: Show _Hidden Files
gl: Amosar os fic_heiros agochados

en: Show _application icons in menu
gl: Amosar as _iconas das aplicacións nos menús

en: Show _window list menu on desktop middle click
gl: Amosar o menú de lista de _xanelas ao premer co botón do medio no escritorio

en: Show a section listing all _urgent windows on other workspaces
gl: Amosa unha sección que enumera todas as xanelas _urxentes noutros espazos de traballo

en: Show a_dd and remove workspace options in list
gl: Amoar as opcións de engadir e retirar espazos de traballo na lista

en: Show confirmation dialog before arran_ging icons
gl: Mostrar un diálogo de confirmación antes de or_ganizar as iconas

en: Show hidden files on the desktop
gl: Amosar os ficheiros agochados no escritorio

en: Show icon toolt_ips. Size:
gl: Amosar a icona de información emerxente. Tamaño:

en: Show icons only on _primary display
gl: Amosar as iconas só na pantalla principal

en: Show s_ticky windows only in active workspace
gl: Amosar xanelas persistentes _só no espazo de traballo activo

en: Show t_humbnails
gl: Amosar minia_turas

en: Show workspace _names in list
gl: Amosar os _nomes dos espazos de traballo na lista

en: Single click to _activate items
gl: _Activar os elementos cun simple clic

en: Size of the tooltip preview image.
gl: Tamaño da imaxe da vista previa das axudiñas

en: Solid color
gl: Cor sólida

en: Spanning Screens
gl: Atravesando os monitores

en: Spanning screens
gl: Atravesando os monitores

en: Specifies the "right" or "bottom" color of the gradient.
gl: Especifica a cor da «dereita» ou «inferior» da gradación.

en: Specifies the solid color, or the "left" or "top" color of the gradient.
gl: Especifica a cor sólida, ou da «esquerda» ou «superior» da gradación

en: Specify how often the background will change.
gl: Indique a frecuencia coa que desexa que cambie o fondo.

en: Specify how the image will be resized to fit the screen.
gl: Indique como desexa que a imaxe se redimensione para axustala á pantalla.

en: Specify the style of the color drawn behind the backdrop image.
gl: Especifica o estilo de cor que se debuxa detrás da imaxe de fondo.

en: St_yle:
gl: Est_ilo:

en: Stop the _Multi-Disk Drive
gl: Deter a unidade _multi-disco

en: Stretched
gl: Estirado

en: The Xfce development team. All rights reserved.
gl: O equipo de desenvolvemento de Xfce. Tódolos dereitos reservados.

en: The application chooser could not be opened
gl: Non se puido abrir o selector de aplicacións

en: The device "%s" has been safely removed from the system.
gl: O dispositivo «%s» foi retirado correctamente do sistema.

en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
gl: Estase expulsando o dispositivo «%s». Isto podería levar algún tempo

en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
gl: Estase desmontando o dispositivo «%s» do sistema. Non extraia o soporte nin desconecte a unidade

en: The file could not be opened
gl: Non se puido abrir o ficheiro

en: The file could not be renamed
gl: Non se puido renomear o ficheiro

en: The file properties dialog could not be opened
gl: Non se puido abrir o diálogo de propiedades do ficheiro

en: The file transfer could not be performed
gl: Non se puido realizar a transferencia de ficheiro

en: The files could not be renamed
gl: Non se puido renomear os ficheiros

en: The folder could not be opened
gl: Non se puido abrir o cartafol

en: The requested operation could not be completed
gl: Non se puido completar a operación solicitada

en: The selected files could not be deleted
gl: Non se puido eliminar os ficheiros seleccionados

en: The selected files could not be moved to the trash
gl: Non se puido mover os ficheiros seleccionados ao lixo

en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
gl: Hai datos que teñen que escribirse no dispositivo «%s» antes de extraelo. Non extraia o soporte nin desconecte a unidade

en: This feature requires a file manager service to be present (such as the one supplied by Thunar).
gl: Esta funcionalidade require un servizo de xestor de ficheiros (como o proporcionado por Thunar).

en: This feature requires a trash service to be present (such as the one supplied by Thunar).
gl: Esta funcionalidade require un servizo de lixo (como o proporcionado por Thunar).

en: This is %s version %s, running on Xfce %s.
gl: Isto é %s, versión %s, a se executar en Xfce %s.

en: This will reorder all desktop items and place them on different screen positions.
    Are you sure?
gl: Isto volverá ordenar todos os elementos do escritorio situándoos en diferentes posicións da pantalla.
    Ten certeza?

en: Tiled
gl: Mosaico

en: Today at %X
gl: Hoxe ás %X

en: Top Left Horizontal
gl: Superior esquerda horizontal

en: Top Left Vertical
gl: Superior esquerda vertical

en: Top Right Horizontal
gl: Superior dereita horizontal

en: Top Right Vertical
gl: Superior dereita vertical

en: Transfer Error
gl: Fallo de transferencia

en: Transparent
gl: Transparente

en: Trash
gl: Lixo

en: Trash Error
gl: Fallo de lixo

en: Trash contains %d items
gl: Hai %d elementos no lixo

en: Trash contains one item
gl: Hai 1 elemento no lixo

en: Trash is empty
gl: Non hai lixo

en: Type '%s --help' for usage.
gl: Introduza '%s --help'  para ver a información de uso.

en: U_nselect All
gl: _Deseleccionar todo

en: Un_minimize Window
gl: Des_minimizar a xanela

en: Unable to contact settings server
gl: Non se puido contactar co servidor de configuración

en: Unable to create new file "%1$s" from template file "%2$s": %3$s
gl: Non se puido crear o novo ficheiro «%1$s» a partir do ficheiro modelo «%2$s»: %3$s

en: Unable to create new folder "%1$s": %2$s
gl: Non se puido crear o novo cartafol «%1$s»: %2$s

en: Unable to launch "%s":
gl: Non se puido iniciar «%s»:

en: Unable to launch "exo-desktop-item-edit", which is required to create and edit launchers and links on the desktop.
gl: Non se puido iniciar «exo-desktop-item-edit», o cal é imprescindíbel para crear e modificar os iniciadores e as ligazóns do escritorio.

en: Unable to load images from folder "%s"
gl: Non se poden cargar as imaxes do cartafol «%s»

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Unmount Finished
gl: Rematou a desmontaxe

en: Unmounting device
gl: Desmontando o dispositivo

en: Use _submenus for the windows in each workspace
gl: Usar _submenús para as xanelas de cada espazo de traballo

en: Version information
gl: Información da versión

en: Vertical gradient
gl: Gradación vertical

en: Wallpaper for %s
gl: Fondo de escritorio para %s

en: Wallpaper for %s on Monitor %d
gl: Fondo de pantalla para %s no monitor %d

en: Wallpaper for %s on Monitor %d (%s)
gl: Fondo de pantalla para %s no monitor %d (%s)

en: Wallpaper for Monitor %d
gl: Fondo de escritorio do monitor %d

en: Wallpaper for Monitor %d (%s)
gl: Fondo de escritorio do monitor %d (%s)

en: Wallpaper for my desktop
gl: Fondo do meu escritorio

en: Window Icons
gl: Iconas de xanela

en: Window List
gl: Lista de xanelas

en: Would you like to arrange all existing
    icons according to the selected orientation?
gl: Desexa arrombar todas as iconas existentes
    de acordo coa orientación seleccionada?

en: Would you like to assign an existing desktop icon layout to monitor <b>%s</b>?
gl: Desexa asignar un deseño de icona de escritorio existente á pantalla <b>%s</b>?

en: Writing data to device
gl: Escribindo datos no dispositivo

en: Yesterday at %X
gl: Onte ás %X

en: Zoomed
gl: Ampliado

en: _Activate Icon
gl: _Activar a icona

en: _Applications
gl: _Aplicacións

en: _Arrange folders before files
gl: Organizar os cartafoles _antes dos ficheiros

en: _Background
gl: _Fondo

en: _Button:
gl: _Botón:

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _Close
gl: _Cerrar

en: _Close Window
gl: _Pechar xanela

en: _Copy
gl: _Copiar

en: _Delete
gl: _Eliminar

en: _Disconnect Volume
gl: _Desconectar o volume

en: _Edit desktop menu
gl: _Editar o menú de escritorio

en: _Eject Volume
gl: _Expulsar o volume

en: _Empty File
gl: Ficheiro _baleiro

en: _Empty Trash
gl: _Baleirar o lixo

en: _Execute
gl: _Executar

en: _File/Launcher Icons
gl: Iconas de _ficheiro/lanzador

en: _Folder:
gl: Carta_fol:

en: _Help
gl: _Axuda

en: _Keyboard Shortcuts
gl: Atallos de _teclado

en: _Link Here
gl: _Ligar aquí

en: _Lock Volume
gl: _Bloquear o volume

en: _Menus
gl: _Menús

en: _Mount Volume
gl: _Montar volume

en: _Move Here
gl: _Mover aquí

en: _Next Background
gl: _Seguinte fondo

en: _OK
gl: De ac_ordo

en: _Open
gl: _Abrir

en: _Open All
gl: _Abrir todo

en: _Open With "%s"
gl: _Abrir con «%s»

en: _Open all
gl: _Abrir todo

en: _Open in New Window
gl: _Abrir nunha nova xanela

en: _Paste
gl: _Pegar

en: _Properties
gl: _Propiedades

en: _Properties...
gl: _Propiedades...

en: _Random Order
gl: O_rde aleatoria

en: _Reload
gl: _Recargar

en: _Rename
gl: _Renomear

en: _Rename...
gl: _Renomear...

en: _Run Program...
gl: _Executar o programa...

en: _Toggle Cursor Icon
gl: Alternar a _icona do cursor

en: _Underline text on hover
gl: S_ubliñar o texto ao pasar por riba o cursor

en: _Unmount Volume
gl: _Desmontar o volume

en: at start up
gl: no inicio

en: chronologically
gl: cronoloxicamente

en: desktop;background;wallpaper;settings;xfce;
gl: desktop;background;wallpaper;settings;xfce;escritorio;fondo;configuración;opcións;

en: disabled
gl: desactivado

en: enabled
gl: activado

en: every day
gl: cada día

en: every hour
gl: cada hora

en: in hours:
gl: en horas:

en: in minutes:
gl: en minutos:

en: in seconds:
gl: en segundos:
