caja 1.25.3 - en to hr translation catalogue (1378 entries)

en: 
    
    Add connect to server mount
hr: 
    
    Dodaj postavku povezivanja na poslužitelj

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
hr: 
    
    Pregledaj datotečni sustav sa upraviteljem datoteka

en:  (another copy)
hr:  (druga preslika)

en:  (copy)
hr: (kopija)

en:  (invalid Unicode)
hr:  (neispravan univerzalni kod)

en: "%s" cannot open "%s" because "%s" cannot access files at "%s" locations.
hr: "%s" ne može otvoriti "%s" jer "%s" ne može pristupiti datotekama na "%s" položajima.

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
hr: "%s" nije moguće pronaći. Možda je nedavno izbrisano.

en: "%s" is an executable text file.
hr: "%s" je izvršna napisna datoteka.

en: "%s" selected
hr: "%s" odabrana

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
hr: Za "%s" će biti napravljena preslika ako odabereš naredbu priljepljivanja

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
hr: Za "%s" će biti izvršen premještaj ako odabereš naredbu priljepljivanja

en: %'dnd link to %s
hr: %'dnd poveznica na %s

en: %'drd link to %s
hr: %'drd poveznica na %s

en: %'dst link to %s
hr: %'dst poveznica na %s

en: %'dth link to %s
hr: %'dth poveznica na %s

en: %S of %S
hr: %S od %S

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
hr: %d.%m.%y, %-H:%M %p

en: %s (%'dnd copy)%s
hr: %s (%'dnd preslika)%s

en: %s (%'drd copy)%s
hr: %s (%'drd preslika)%s

en: %s (%'dst copy)%s
hr: %s (%'dst preslika)%s

en: %s (%'dth copy)%s
hr: %s (%'dth preslika)%s

en: %s (%s bytes)
hr: %s (%s bajtova)

en: %s (another copy)%s
hr: %s (druga preslika)%s

en: %s (copy)%s
hr: %s (kopija)%s

en: %s - File Browser
hr: %s - Preglednik datoteka

en: %s Properties
hr: %s Osobitosti

en: %s Visible Columns
hr: %s Vidljivi stupci

en: %s document
hr: %s zapis

en: %s's Home
hr: Osobna mapa korisnika %s

en: %s, Free space: %s
hr: %s, slobodni prostor: %s

en: (Empty)
hr: (Prazno)

en: (some contents unreadable)
hr: (dio sadržaja nečitljiv)

en: --check cannot be used with other options.
hr: --check se ne može koristiti uz ostale opcije.

en: --geometry cannot be used with more than one URI.
hr: --geometry se ne može koristiti s više od jednom adresom.

en: --quit cannot be used with URIs.
hr: --quit se ne može koristiti s adresama.

en: 00/00/00, 00:00 PM
hr: 00/00/00, 00:00

en: 1 Day
hr: 1 dan

en: 1 Hour
hr: 1 sat

en: 1 Month
hr: 1 mjesec

en: 1 Week
hr: 1 tjedan

en: 1 Year
hr:  1godina

en: 6 Months
hr: 6 mjeseci

en: <b>Available _Extensions:</b>
hr: <b>Dostupna _proširenja:</b>

en: <b>Behavior</b>
hr: <b>Ponašanje</b>

en: <b>Date</b>
hr: <b>Nadnevak</b>

en: <b>Default View</b>
hr: <b>Zadani prikaz</b>

en: <b>Executable Text Files</b>
hr: <b>Izvršne napisne datoteke</b>

en: <b>Folders</b>
hr: <b>Mape</b>

en: <b>Icon Captions</b>
hr: Naslovi sličica

en: <b>List Columns</b>
hr: <b>Popis stupaca</b>

en: <b>Media Handling</b>
hr: <b>Postupanje s nosačima podataka</b>

en: <b>Other Media</b>
hr: <b>Ostali nosači podataka</b>

en: <b>Other Previewable Files</b>
hr: <b>Ostale pretprikazive datoteke</b>

en: <b>Size</b>
hr: <b>Veličina</b>

en: <b>Sound Files</b>
hr: <b>Zvučne datoteke</b>

en: <b>Text Files</b>
hr: <b>Napisne datoteke</b>

en: <b>Trash</b>
hr: <b>Smeće</b>

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
hr: <big><b>Neispravnost pri samopokretanju softvera</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
hr: <big><b>Ovaj nosač podataka sadrži softver predodređen za samopokretanje. Želiš li ga pokrenuti?</b></big>

en: ? bytes
hr: ? bajtova

en: ? items
hr: ? stavki

en: A folder with the same name already exists in "%s".
hr: Mapa istoga naziva već postoji u "%s".

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
hr: Novija datoteka istoga naziva već postoji u "%s".

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
hr: Novija mapa istoga naziva već postoji u "%s".

en: A string containing the saved geometry and coordinates string for navigation windows.
hr: Niz znakova što sadrži pohranjenu geometriju i niz položaja za upravljačke prozore.

en: A string specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses, depending on the zoom level. Each of the list entries is of the form "Zoom Level:Integer". For each specified zoom level, if the given integer is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the integer is 0 or smaller, no limit is imposed on the specified zoom level. A default entry of the form "Integer" without any specified zoom level is also allowed. It defines the maximum number of lines for all other zoom levels. Examples: 0 - always display overlong file names; 3 - shorten file names if they exceed three lines; smallest:5,smaller:4,0 - shorten file names if they exceed five lines for zoom level "smallest". Shorten file names if they exceed four lines for zoom level "smaller". Do not shorten file names for other zoom levels. Available zoom levels: smallest (33%), smaller (50%), small (66%), standard (100%), large (150%), larger (200%), largest (400%)
hr: Niz određuje na koji način dijelovi predugačkih datotečnih naziva trebaju biti zamijenjeni elipsama, ovisno o stupnju uvećanja. Svaki unos s popisa ima oblik "Stupanj uvećanja:Cijeli broj". Za svaki naznačeni stupanj uvećanja, ako je određen cijeli broj veći od 0, datotečni naziv neće premašiti zadani broj redaka. Ako je cijeli broj 0 ili manji, nije postavljena granica na naznačenom stupnju uvećanja. Također je dozvoljen zadani unos u obliku "Cijeli broj" bez ikakvog naznačenog stupnja uvećanja. To određuje najveći mogući broj redaka za sve ostale stupnjeve uvećanja. Primjeri: 0 - uvijek prikaži predugačke datotečne nazive; 3 - skrati datotečne nazive ako premašuju tri retka; najmanji:5, manji:4,0 - skrati datotečne nazive ako premašuju pet redaka za stupanj uvećanja "najmanji". Skrati datotečne nazive ako premašuju 4 retka za stupanj uvećanja "manji". Ne skraćuj datotečne nazive za ostale stupnjeve uvećanja. Dostupni stupnjevi uvećanja: najmanji (33%), manji (50%), mali (66%), uobičajeni (100%), veliki (150%), veći (200%), najveći (400%)

en: A_ll columns have the same width
hr: S_vi stupci imaju istu širinu

en: About Extension
hr: O proširenju

en: Access files
hr: Pristup datotekama

en: Access was denied.
hr: Pristup je odbijen.

en: Access:
hr: Pristup:

en: Accessed:
hr: Pristupano:

en: Acti_on:
hr: Rad_nja:

en: Activate next tab
hr: Aktiviraj slijedeću karticu

en: Activate previous tab
hr: Aktiviraj prethodnu karticu

en: Add Application
hr: Dodaj program

en: Add Emblems...
hr: Dodaj oznake...

en: Add _bookmark
hr: Dodaj _zabilješku

en: Add a bookmark for the current location to this menu
hr: Dodaj zabilješku trenutnog položaja u ovaj izbornik

en: Add a new criterion to this search
hr: Dodaj novo mjerilo ovoj pretrazi

en: Add new...
hr: Dodaj novi...

en: All columns have same width
hr: Svi stupci su jednake širine

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
hr: Sve izvršne datoteke u ovoj mapi će se pojaviti u izborniku naredbenih datoteka.

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Caja, which the scripts may use:
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    CAJA_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    CAJA_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files in the inactive pane of a split-view window (only if local)
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files in the inactive pane of a split-view window
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: URI for current location in the inactive pane of a split-view window
hr: Sve izvršne datoteke u ovoj mapi pojaviti će se u izborniku naredbenih datoteka. Odabir naredbene datoteke iz izbornika će istu pokrenuti.
    
    Kada se izvršavaju iz mjesne mape, naredbenim datotekama dat će se odabrani datotečni nazivi. Kada se izvršavaju iz udaljene mape (npr. mape koja pokazuje mrežni ili ftp sadržaj), naredbenim datotekama se neće dati nikakve vrijednosti.
    
    U svim slučajevima Caja će postaviti sljedeće promjenjive veličine okružja, koje naredbene datoteke onda mogu koristiti:
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: putanje odvojene novim retkom za odabrane datoteke (samo ako su mjesne)
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_URIS: URI-ji odvojeni novim retkom za odabrane datoteke
    
    CAJA_SCRIPT_CURRENT_URI: URI za trenutni smještaj
    
    CAJA_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: položaj i veličina trenutnog prozora
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: putanje odvojene novim retkom za odabrane datoteke u nedjelatnom okviru prozora s podijeljenim prikazom (samo ako su mjesne)
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: URI-ji odvojeni novim retkom za odabrane datoteke u nedjelatnom okviru prozora s podijeljenim prikazom
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: URI za trenutni smještaj u nedjelatnom okviru prozora s podijeljenim prikazom

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
hr: Sve stavke u smeću bit će trajno izbrisane.

en: Allow _executing file as program
hr: Dopusti _izvršavanje datoteke kao programa

en: Always
hr: Uvijek

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
hr: Uvijek koristi položajni unos umjesto trake s putanjom.

en: An integer specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses on the desktop. If the number is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the number is 0 or smaller, no limit is imposed on the number of displayed lines.
hr: Cijeli broj određuje na koji način dijelovi predugačkih datotečnih naziva trebaju biti zamijenjeni elipsama na radnoj površini. Ako je broj veći od 0, datotečni naziv neće premašiti zadani broj redaka. Ako je broj 0 ili manji, nije postavljena granica za broj prikazanih redaka.

en: An invalid drag type was used.
hr: Korištena je neispravna vrsta povlačenja.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
hr: Starija datoteka istoga naziva već postoji u "%s".

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
hr: Starija mapa istoga naziva već postoji u "%s".

en: Another file with the same name already exists in "%s".
hr: Druga datoteka istoga naziva već postoji u "%s".

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
hr: Druga mapa istoga naziva već postoji u "%s".

en: Another link to %s
hr: Još jedna poveznica na %s

en: Any
hr: Svaki

en: Aperture Value
hr: Vrijednost otvora

en: Apparition
hr: Blijeda

en: Application does not accept documents on command line
hr: Aplikacija ne prihvaća dokumente iz naredbenog retka

en: Apply Permissions to Enclosed Files
hr: Primijeni dopuštenja na obuhvaćene datoteke

en: Apply this action to all files and folders
hr: Primjeni ovu radnju na sve datoteke i mape

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
hr: Doista želiš očistiti popis posjećenih položaja?

en: Are you sure you want to open all files?
hr: Doista želiš otvoriti sve datoteke?

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
hr: Doista želiš trajno izbrisati "%B" iz smeća?

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
hr: Doista želiš trajno izbrisati "%B"?

en: Are you sure you want to trash "%B"?
hr: jeste li sigurni da želite baciti u smeće "%B"?

en: Arran_ge Items
hr: Po_redaj stavke

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
hr: Upitaj prije _pražnjenja smeća ili brisanja datoteka

en: Ask before moving files to the _Trash
hr: Pitaj prije premještanja datoteka u _smeće

en: Ask what to do
hr: Upitaj što poduzeti

en: Autorun Prompt
hr: Samopokreni odzivnu poruku

en: Azul
hr: Modra

en: B_rowse media when inserted
hr: P_rikaži nosač podataka nakon umetanja

en: Back history
hr: Natrag u povijest

en: Background
hr: Pozadina

en: Backgrounds and Emblems
hr: Pozadine i oznake

en: Basic
hr: Osnovno

en: Before running Caja, please create the following folder, or set permissions such that Caja can create it.
hr: Molim da prije pokretanja Caje stvoriš sljedeću mapu ili postaviš takva dopuštenja da je Caja može stvoriti.

en: Before running Caja, please create these folders, or set permissions such that Caja can create them.
hr: Molim da prije pokretanja Caje stvoriš sljedeće mape ili postaviš takva dopuštenja da ih Caja može stvoriti.

en: Behavior
hr: Ponašanje

en: Black
hr: Crna

en: Blue Ridge
hr: Izbrazdano plavi

en: Blue Rough
hr: Hrapavo plavi

en: Blue Type
hr: Plavi s otiskom

en: Bookmark Name:
hr: Ime zabilješke:

en: Bookmark for Nonexistent Location
hr: Zabilješka nepostojećeg položaja

en: Bookmarks
hr: Zabilješke

en: Browse Network
hr: Pregledaj mrežu

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
hr: Pregledaj sve lokalne i udaljene diskove i mape dostupne s ovog računala

en: Browse bookmarked and local network locations
hr: Pregledaj zabilježene položaje i položaje mjesne mreže

en: Browse in New _Tab
hr: Pregledaj u novoj _kartici

en: Browse in New _Window
hr: Pregledaj u novom _prozoru

en: Browse the contents of the network
hr: Pregledaj sadržaj mreže

en: Browse the file system with the file manager
hr: Pregledaj datotečni sustav upraviteljem datoteka

en: Brushed Metal
hr: Strugana kovina

en: Bubble Gum
hr: Žvakaća guma

en: Burlap
hr: Grubo platno

en: By Access Date
hr: Prema nadnevku pristupa

en: By Emblems
hr: Prema oznakama

en: By Extension
hr: Prema ekstenziji

en: By Modification Date
hr: Prema nadnevku izmjene

en: By Modification _Date
hr: Po _nadnevku promjene

en: By Name
hr: Prema nazivu

en: By Path
hr: Prema putanji

en: By Size
hr: Prema veličini

en: By T_rash Time
hr: Po vremenu odbacivanja u s_meće

en: By Trashed Date
hr: Prema nadnevku odbacivanja u smeće

en: By Type
hr: Prema vrsti

en: By _Emblems
hr: Po _oznakama

en: By _Name
hr: Po _nazivu

en: By _Size
hr: Po _veličini

en: By _Type
hr: Po _vrsti

en: CD _Audio:
hr: CD _audio:

en: C_ancel Remove
hr: Odustani od _uklanjanja

en: C_olors
hr: B_oje

en: C_onfigure Extension
hr: K_onfiguriraj proširenje

en: C_onnect
hr: _Spoji

en: Caja cannot handle "%s" locations.
hr: Caja ne može obrađivati "%s" položaje.

en: Caja cannot handle this kind of location.
hr: Caja ne može obrađivati ovu vrstu položaja.

en: Caja could not create the following required folders: %s.
hr: Caja nije mogla stvoriti sljedeće zahtijevane mape: %s.

en: Caja could not create the required folder "%s".
hr: Caja nije mogla stvoriti zahtijevanu mapu "%s".

en: Caja has no installed viewer capable of displaying the folder.
hr: Caja nema instalirani preglednik koji može prikazati ovaj folder.

en: Caja is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
hr: Caja se dijeli u nadi da će biti korisna, ali BEZ IKAKVOG JAMSTVA; čak i bez podrazumijevanih jamstava o TRGOVAČKOJ POGODNOSTI ili PRIKLADNOSTI ZA POJEDINU SVRHU. Za više pojedinosti pogledaj GNU-ovu opću javnu dozvolu.

en: Caja is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
hr: Caja je slobodni softver: možeš ga dalje dijeliti i/ili mijenjati pod uvjetima GNU-ove opće javne dozvole koju je objavila Zaklada slobodnog softvera; bilo 2. inačice Dozvole, ili (po vlastitom izboru) bilo koje kasnije inačice.

en: Caja lets you organize files and folders, both on your computer and online.
hr: Caja ti omogućava organiziranje datoteka i mapa, kako na računalu, tako i mrežno.

en: Caja uses the users home folder as the desktop
hr: Caja koristi osobnu mapu korisnika za radnu površinu

en: Caja will exit when last window destroyed.
hr: Caja će biti gotova kada zadnji prozor bude poništen

en: Camera Brand
hr: Proizvođač foto aparata

en: Camera Model
hr: Model foto aparata

en: Camouflage
hr: Maskirni

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your GVfs installation.
hr: Nije moguće učitati popis načina rada podržanog poslužitelja.
    Molim provjeri svoju ugradnju GVf-ova.

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
hr: Nije moguće proslijediti URI-je zapisa na unos radne površine 'Type=Link'

en: Cancel
hr: Opozovi

en: Cancel Group Change?
hr: Opozovi promjenu skupine?

en: Cancel Owner Change?
hr: Opozovi promjenu vlasnika?

en: Cannot find the autorun program
hr: Ne može se pronaći program samopokretanja

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
hr: Nije moguće premjestiti datoteku u smeće. Želiš li je odmah izbrisati?

en: Chalk
hr: Kreda

en: Change Desktop _Background
hr: Promjena _pozadine radne površine

en: Change the behaviour and appearance of file manager windows
hr: Promijeni ponašanje i izgled prozora upravitelja datoteka

en: Change the visibility of this window's location bar
hr: Promijeni vidljivost položajne trake ovog prozora

en: Change the visibility of this window's main toolbar
hr: Promijeni vidljivost prozorove glavne trake s alatima

en: Change the visibility of this window's side pane
hr: Promijeni vidljivost bočnog okna prozora

en: Change the visibility of this window's statusbar
hr: Promijeni vidljivost statusne trake ovog prozora

en: Charcoal
hr: Ugljen

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
hr: Provjerite jeste li dobro unijeli teskt i jesu li postavke vašeg proxy poslužitelja ispravne.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
hr: Provjeri imaš li dopuštenje za brisanje oznake.

en: Check that you have permission to delete the pattern.
hr: Provjeri imaš li dopuštenje za brisanje uzorka.

en: Choose a program with which to open the selected item
hr: Izaberi program za otvaranje odabrane stavke

en: Choose another application with which to open the selected item
hr: Izaberi drugi program za otvaranje odabrane stavke

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
hr: Izaberite poredak podataka koji se pojavljuju ispod imena sličica. Više podataka će biti prikazano ako uvećate.

en: Choose the order of information to appear in the list view.
hr: Izaberite poredak podataka koji se pojavljuju u pregleda popisu .

en: Choose the order of information to appear in this folder:
hr: Odaberi poredak podataka za pojavljivanje u ovoj mapi:

en: Choose what application to launch.
hr: Odaberi koji program pokrenuti.

en: Choose what happens when inserting media or connecting devices to the system
hr: Odaberi što se događa pri umetanju nosača podataka ili spajanju uređaja na sustav

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
hr: Odabir naredbene datoteke iz izbornika će istu pokrenuti s bilo kojom odabranom stavkom kao unosom.

en: Clea_r History
hr: Obriši povijest

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
hr: Očistite sadržaj Idi izbornika i popisa Naprijed/Nazad

en: Click on a color to remove it
hr: Kliknite na boju kako biste je uklonili

en: Click on a pattern to remove it
hr: Kliknite na uzorak kako biste ga uklonili

en: Click on an emblem to remove it
hr: Klikni na oznaku za njeno uklanjanje

en: Clos_e All Folders
hr: Zatvori _sve mape

en: Close P_arent Folders
hr: Zatvori m_atične mape

en: Close _All Windows
hr: Zatvori _sve prozore

en: Close all Navigation windows
hr: Zatvori sve navigacijske prozore

en: Close all folder windows
hr: Zatvori sve prozore mapa

en: Close tab
hr: Zatvori karticu

en: Close the side pane
hr: Zatvori bočnu ploču

en: Close this folder
hr: Zatvori ovu mapu

en: Close this folder's parents
hr: Zatvori matice ove mape

en: Color _name:
hr: Naziv _boje:

en: Color _value:
hr: _Vrijednost boje:

en: Color for the default folder background. Only used if background_set is true.
hr: Boja za pozadinu zadane mape. Koristi se samo ako je pozadina_postavljena na potvrdno.

en: Colors:
hr: Boje:

en: Command
hr: Naredba

en: Comment
hr: Komentar

en: Compact View
hr: Sažeti prikaz

en: Compact _Layout
hr: Sažeti _raspored

en: Computer
hr: Računalo

en: Computer icon visible on desktop
hr: Sličica računala vidljiva na radnoj površini

en: Concrete
hr: Beton

en: Connect To This Server
hr: Spoji na ovaj poslužitelj

en: Connect to Server
hr: Spoji se na poslužitelj

en: Connect to Server %s
hr: Spoji se na poslužitelj %s

en: Connect to _Server...
hr: Spoji se na _poslužitelj...

en: Connect to a remote computer or shared disk
hr: Spoji se na udaljeno računalo ili dijeljeni disk

en: Connect to the drive associated with the open folder
hr: Spoji pogonsku jedinicu povezanu s otvorenom mapom

en: Connect to the selected drive
hr: Spoji se na odabranu pogonsku jedinicu

en: Connecting...
hr: Povezivanje...

en: Content View
hr: Pogled sadržaja

en: Contents:
hr: Sadržaj:

en: Continue
hr: Nastavi

en: Cop_y to
hr: Pre_slikaj u

en: Copy %d items to '%s'
hr: Preslikaj %d stavki u '%s'

en: Copy '%s' to '%s'
hr: Preslikaj '%s' u '%s'

en: Copy _Anyway
hr: Ipak _preslikaj

en: Copy the current selection to the desktop
hr: Preslikaj trenutni odabir na radnu površinu

en: Copy the current selection to the home folder
hr: Preslikaj trenutni odabir u osobnu mapu

en: Copy the current selection to the other pane in the window
hr: Preslikaj trenutni odabir u drugo okno u prozoru

en: Copy the selected text to the clipboard
hr: Preslikaj odabrani napis u međuspremnik

en: Copying "%B" to "%B"
hr: Preslikavanje "%B" u "%B"

en: Copying Files
hr: Preslikavanje datoteka

en: Copyright
hr: Autorsko pravo

en: Cork
hr: Pluto

en: Could not add application
hr: Nije bilo moguće dodati program

en: Could not add application to the application database: %s
hr: Nije bilo moguće dodati program u programsku podatkovnu bazu: %s

en: Could not determine original location of "%s"
hr: Nije bilo moguće odrediti izvorni položaj za "%s"

en: Could not display "%s", because the host could not be found.
hr: Nije bilo moguće prikazati "%s", jer mrežni poslužitelj nije mogao biti pronađen.

en: Could not display "%s".
hr: Nije bilo moguće prikazati "%s".

en: Could not find "%s".
hr: Nisam mogao naći "%s".

en: Could not find '%s'
hr: Nije bilo moguće naći '%s'

en: Could not find application
hr: Nije bilo moguće naći program

en: Could not remove application
hr: Nije bilo moguće ukloniti program

en: Could not remove emblem with name '%s'.
hr: Nije bilo moguće ukloniti oznaku s nazivom '%s'.

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
hr: Nije bilo moguće ukloniti datoteke iz već postojeće mape %F.

en: Could not remove the already existing file %F.
hr: Nije bilo moguće ukloniti već postojeću datoteku %F.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
hr: Nije bilo moguće ukloniti već postojeću datoteku s istim nazivom u %F.

en: Could not remove the folder %B.
hr: Nije bilo moguće ukloniti mapu %B.

en: Could not remove the source folder.
hr: Nije bilo moguće ukloniti ishodišnu mapu.

en: Could not rename emblem with name '%s'.
hr: Nije bilo moguće preimenovati oznaku s nazivom '%s'.

en: Could not run application
hr: Nije bilo moguće pokrenuti program

en: Could not set application as the default: %s
hr: Nije bilo moguće program postaviti za zadani: %s

en: Could not set as default application
hr: Nije bilo moguće postaviti za zadani program

en: Count _number of items:
hr: Pre_brojavanje stavki:

en: Countertop
hr: Stolna površina

en: Create Document from template "%s"
hr: Stvori zapis iz predloška "%s"

en: Create L_auncher...
hr: Stvori p_okretač...

en: Create _Document
hr: Stvori _zapis

en: Create _Folder
hr: Stvori _mapu

en: Create a New Color:
hr: Napravite novu boju:

en: Create a New Emblem
hr: Stvori novu oznaku

en: Create a new empty file inside this folder
hr: Stvori novu praznu datoteku unutar ove mape

en: Create a new empty folder inside this folder
hr: Stvori novu praznu mapu unutar ove mape

en: Create a new folder '%s'
hr: Stvori novu mapu '%s'

en: Create a new launcher
hr: Stvori novi pokretač

en: Create a symbolic link for each selected item
hr: Stvaranje simboličke poveznice za svaku odabranu stavku

en: Create an empty file '%s'
hr: Stvori praznu datoteku '%s'

en: Create and delete files
hr: Stvori i izbriši datoteke

en: Create link to '%s'
hr: Stvori poveznicu do '%s'

en: Create links to %d items
hr: Stvori poveznice do %d stavki

en: Create new file '%s' from template
hr: Stvori novu datoteku '%s' iz predloška

en: Create the initial window with the given geometry.
hr: Stvaranje početnog prozora sa datom geometrijom

en: Created:
hr: Napravljeno:

en: Creating Properties window.
hr: Stvaranje prozora sa svojstvima.

en: Creating links in "%B"
hr: Stvaranje poveznica u "%B"

en: Creator
hr: Tvorac

en: Cu_t
hr: Iz_reži

en: Cursor Position
hr: Položaj pokazivača

en: Custom Background
hr: Prilagođena pozadina

en: Custom Side Pane Background Set
hr: Postavljena prilagođena pozadina bočnoga okna

en: Cut the selected text to the clipboard
hr: Izreži odabrani napis i smjesti ga u međuspremnik

en: D_efault zoom level:
hr: Z_adana razina uvećanja:

en: D_uplicate
hr: U_dvostruči

en: Danube
hr: Dunavski plava

en: Dark Cork
hr: Tamno pluto

en: Date Accessed
hr: Nadnevak pristupa

en: Date Digitized
hr: Nadnevak digitalizacije

en: Date Format
hr: Oblik nadnevka

en: Date Modified
hr: Datum izmjene

en: Date Taken
hr: Datum snimke

en: Date when file was moved to the Trash
hr: Nadnevak premještaja datoteke u smeće

en: Decrease the view size
hr: Smanji veličinu prikaza

en: Deep Teal
hr: Jaka zelenoplava

en: Default
hr: Zadano

en: Default Background Color
hr: Zadana boja pozadine

en: Default Background Filename
hr: Zadani datotečni naziv pozadine

en: Default Side Pane Background Color
hr: Zadana pozadinska boja bočnoga okna

en: Default Side Pane Background Filename
hr: Zadani datotečni naziv pozadine bočnoga okna

en: Default Thumbnail Icon Size
hr: Zadana veličina sličice

en: Default _zoom level:
hr: _Uobičajeno uvećanje:

en: Default column order in the list view
hr: Zadani redoslijed stupaca u popisnom prikazu

en: Default column order in the list view.
hr: Zadani redoslijed stupaca u popisnom prikazu

en: Default compact view zoom level
hr: Zadana razina uvećanja sažetog prikaza

en: Default folder viewer
hr: Zadani prikaznik mapa

en: Default icon zoom level
hr: Zadana razina uvećanja sličica

en: Default list of columns visible in the list view
hr: Zadani popis stupaca vidljivih u popisnom prikazu

en: Default list of columns visible in the list view.
hr: Zadani popis stupaca vidljivih u popisnom prikazu.

en: Default list zoom level
hr: Zadana razina uvećanja popisa

en: Default sort order
hr: Zadano svrstavanje

en: Default zoom level used by the compact view.
hr: Zadana razina uvećanja korištena u sažetom prikazu.

en: Default zoom level used by the icon view.
hr: Zadana razina uvećanja korištena u prikazu sličica.

en: Default zoom level used by the list view.
hr: Zadana razina uvećanja korištena u popisnom prikazu.

en: Delete %d copied items
hr: Izbriši %d preslikane stavke

en: Delete %d duplicated items
hr: Izbriši %d udvostručene stavke

en: Delete '%s'
hr: Izbriši '%s'

en: Delete _All
hr: Izbriši _sve

en: Delete all items in the Trash
hr: Izbriši sve stavke iz smeća

en: Delete all selected items permanently
hr: Trajno izbriši sve odabrane stavke

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
hr: Izbriši svaku odabranu stavku bez premještanja u smeće

en: Delete link to '%s'
hr: Izbriši poveznicu do '%s'

en: Delete links to %d items
hr: Izbriši poveznice do %d stavki

en: Delete the open folder permanently
hr: Trajno izbriši otvorenu mapu

en: Delete this folder, without moving to the Trash
hr: Izbriši ovu mapu bez premještanja u smeće

en: Deleting Files
hr: Brisanje datoteka

en: Deleting files
hr: Brisanje datoteka

en: Description
hr: Opis

en: Desktop
hr: Radna površina

en: Desktop computer icon name
hr: Naziv sličice računala na radnoj površini

en: Desktop font
hr: Pismo radne površine

en: Desktop home icon name
hr: Naziv sličice osobne mape na radnoj površini

en: Desktop trash icon name
hr: Naziv sličice smeća na radnoj površini

en: Details:
hr: Pojedinosti:

en: Detect media in the selected drive
hr: Prepoznaj nosač podataka u odabranoj pogonskoj jedinici

en: Devices
hr: Uređaji

en: Differences...
hr: Razlike...

en: Disable connection to session manager
hr: Isključi vezu prema upravitelju sesija

en: Disconnect the drive associated with the open folder
hr: Odspoji pogonsku jedinicu povezanu s otvorenom mapom

en: Disconnect the selected drive
hr: Odspoji odabranu pogonsku jedinicu

en: Display
hr: Prikaz

en: Display Caja help
hr: Prikaži pomoć Caje

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
hr: Prikaži prozor koji omogućava uređivanje zabilješki u ovom izborniku

en: Display credits for the creators of Caja
hr: Prikaži zahvale za tvorce Caje

en: Display icons in the opposite order
hr: Prikaži sličice u obrnutom poretku

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
hr: Prikaži uzorke, boje i oznake koje se mogu koristiti za prilagođavanje izgleda

en: Display this location with the compact view.
hr: Prikaži ovaj položaj sažetim prikazom.

en: Display this location with the icon view.
hr: Prikaži ovaj položaj prikazom sličica.

en: Display this location with the list view.
hr: Prikaži ovaj položaj popisnim prikazom.

en: Do Nothing
hr: Ne poduzimaj ništa

en: Do _not Empty Trash
hr: _Nemoj isprazniti smeće

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
hr: Ne upravljaj radnom površinom (zanemari skup prilagodbi u dijaloškom oknu prilagodbi).

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
hr: Želiš li isprazniti smeće prije rastavljanja?

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
hr: Želiš li ukloniti sve zabilješke s nepostojećim položajem iz tvoga popisa?

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
hr: Želiš li pokrenuti "%s" ili prikazati sadržaj toga?

en: Documents
hr: Dokumenti

en: Domain Name:
hr: Ime domene:

en: Dots
hr: Točke

en: Download location?
hr: Preuzeti položaj?

en: Drag a color to an object to change it to that color
hr: Povuci boju na stavku za njenu promjenu u tu boju

en: Drag a pattern tile to an object to change it
hr: Povuci uzorak na stavku za njenu promjenu

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
hr: Povuci oznaku na stavku za njeno postavljanje na nju

en: Drag and drop is not supported.
hr: Povlačenje i ispuštanje nije podržano.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
hr: Povlačenje i ispuštanje je podržano samo za mjesne datotečne sustave.

en: Duplicate '%s' in '%s'
hr: Udvostruči '%s' u '%s'

en: Duplicate each selected item
hr: Udvostruči svaku odabranu stavku

en: Duplicate of %d items in '%s'
hr: Udvostruči %d stavki u '%s'

en: Duplicating "%B"
hr: "%B" se udvostručava

en: E_mpty Trash
hr: I_sprazni smeće

en: E_xecute
hr: _Izvrši

en: E_xtra Pane
hr: D_odatna ploča

en: Eclipse
hr: Tmina

en: Edit
hr: Uredi

en: Edit Bookmarks
hr: Uredi zabilješke

en: Edit Caja preferences
hr: Uredi prilagodbe Caje

en: Edit the saved search
hr: Uredi spremljenu pretragu

en: Eject the selected volume
hr: Izbaci odabrani uređaj za pohranu

en: Eject the volume associated with the open folder
hr: Izbaci uređaj za pohranu povezan s otvorenom mapom

en: Eject the volume associated with this folder
hr: Izbaci uređaj za pohranu povezan s ovom mapom

en: Emblems
hr: Oznake

en: Emblems:
hr: Oznake:

en: Empty Trash
hr: Isprazni smeće

en: Empty _Trash
hr: Isprazni _smeće

en: Empty all items from Trash?
hr: Isprazniti sve stavke iz smeća?

en: Emptying Trash
hr: Pražnjenje smeća

en: Enables the classic Caja behavior, where all windows are browsers
hr: Omogućuje uobičajeno ponašanje Caje, pri čemu su svi prozori preglednici

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
hr: Unesi opisni naziv pokraj svake oznake. Taj će se naziv koristiti na drugim mjestima za prepoznavanje oznake.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
hr: Unesi opisni naziv pokraj oznake. Taj će se naziv koristiti na drugim mjestima za prepoznavanje oznake.

en: Enter a new name for the displayed emblem:
hr: Unesi novi naziv za prikazanu oznaku:

en: Envy
hr: Zelena od zavisti

en: Erase
hr: Izbriši

en: Error starting autorun program: %s
hr: Neispravnost pri pokretanju programa samopokretanja: %s

en: Error while copying "%B".
hr: Neispravnost pri preslikavanju "%B".

en: Error while copying to "%B".
hr: Neispravnost pri preslikavanju u "%B".

en: Error while copying.
hr: Neispravnost pri preslikavanju.

en: Error while creating directory %B.
hr: Neispravnost pri stvaranju direktorija %B.

en: Error while creating file %B.
hr: Neispravnost pri stvaranju datoteke %B.

en: Error while creating link to %B.
hr: Neispravnost pri stvaranju poveznice do %B.

en: Error while deleting.
hr: Neispravnost pri brisanju.

en: Error while moving "%B".
hr: Neispravnost pri premještanju "%B".

en: Error while moving files to trash.
hr: Neispravnost pri premještanju datoteka u smeće.

en: Error while moving.
hr: Neispravnost pri premještanju.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
hr: Neispravnost: %s
    Molim odaberi drugi prikaznik i pokušaj iznova.

en: Examples:
hr: Primjeri:

en: Execute:
hr: Izvrši:

en: Exposure Program
hr: Program ekspozicije

en: Exposure Time
hr: Dužina ekspozicije

en: Extension
hr: Proširenje

en: Extensions
hr: Proširenja

en: FILE
hr: DATOTEKA

en: FTP (with login)
hr: FTP (s prijavom)

en: Failed to load image information
hr: Nije uspjelo učitavanje podataka slike

en: Fibers
hr: Vlakna

en: File Browser
hr: Preglednik datoteka

en: File Management
hr: Upravljanje datotekama

en: File Management Preferences
hr: Postavke za upravljanje datotekama

en: File Manager
hr: Datotečni upravitelj

en: File Operations
hr: Datotečni postupci

en: File Permissions:
hr: Dopuštenja datoteke:

en: File System
hr: Datotečni sustav

en: File Type
hr: Vrsta datoteke

en: File access:
hr: Pristup datoteci:

en: File and Folder conflict
hr: Sukob datoteke i mape

en: File conflict
hr: Datotečni sudar

en: File is not a valid .desktop file
hr: Datoteka nije valjana .desktop datoteka

en: File manager for the MATE desktop environment
hr: Upravitelj datotekama za MATE radno okruženje

en: File not found
hr: Datoteka nije pronađena

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
hr: Datotečni naziv za zadanu pozadinu bočnog okna. Koristi se samo ako je pozadina_bočnog_okna postavljena na potvrdno.

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
hr: Datoteke u mapi "%B" ne mogu biti preslikane jer nemaš dopuštenje za njihov pregled.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
hr: Datoteke u mapi "%B" ne mogu biti izbrisane jer nemaš dopuštenje za njihov pregled.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
hr: Datotekama u mapi "%B" nije moguće rukovati jer nemaš dopuštenje za njihov pregled.

en: Filesystem type:
hr: Vrsta datotečnog sustava:

en: Fire Engine
hr: Vatrogasna kola

en: Flash Fired
hr: Bljeskalica je korištena

en: Fleur De Lis
hr: Ljiljani

en: Floral
hr: Cvjetni

en: Focal Length
hr: Žarišna duljina

en: Folder Permissions:
hr: Dopuštenja mape:

en: Folder access:
hr: Pristup mapi:

en: Folder:
hr: Mapa:

en: For users with mice that have "Forward" and "Back" buttons, this key will determine if any action is taken inside of Caja when either is pressed.
hr: Za korisnike s miševima koji imaju gumbe "Naprijed" i "Nazad", ova će tipka odrediti ima li se poduzeti neka radnja unutar Caje kada je koji od njih pritisnut.

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Back" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
hr: Za korisnike s miševima koji imaju gumbe "Naprijed" i "Nazad", ova će tipka odrediti koji gumb uključuje naredbu "Nazad" u prozoru preglednika. Moguće vrijednosti kreću se između 6 i 14.

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Forward" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
hr: Za korisnike s miševima koji imaju gumbe "Naprijed" i "Nazad", ova će tipka odrediti koji gumb uključuje naredbu "Naprijed" u prozoru preglednika. Moguće vrijednosti kreću se između 6 i 14.

en: Format the selected volume
hr: Oblikuj odabrani uređaj za pohranu

en: Format the volume associated with the open folder
hr: Oblikuj uređaj za pohranu povezan s otvorenom mapom

en: Format the volume associated with this folder
hr: Oblikuj uređaj za pohranu povezan s ovom mapom

en: Forward history
hr: Naprijed u povijesti

en: Fossil
hr: Okamina

en: Free space:
hr: Slobodni prostor:

en: Free space: %s
hr: Slobodni prostor: %s

en: GEOMETRY
hr: GEOMETRIJA

en: Go
hr: Kreni

en: Go To:
hr: Idi na:

en: Go to the location specified by this bookmark
hr: Idi na položaj određen ovom zabilješkom

en: Go to the next visited location
hr: Idi na sljedeći posjećeni položaj

en: Go to the previous visited location
hr: Idi na prethodni posjećeni položaj

en: Go to the same location as in the extra pane
hr: Idi na isti položaj kao u dodatnom oknu

en: Granite
hr: Granit

en: Grapefruit
hr: Grejp

en: Green Weave
hr: Zeleno tkanje

en: Group
hr: Skupina

en: Group:
hr: Skupina:

en: History
hr: Povijest

en: Home Folder
hr: Osobna mapa

en: Home icon visible on desktop
hr: Sličica osobne mape vidljiva na radnoj površini

en: ID
hr: Identifikator

en: ISO Speed Rating
hr: ISO klasa brzine

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
hr: _Uključi i naredbu za brisanje koja zaobilazi smeće

en: Ice
hr: Led

en: Icon
hr: Sličica

en: Icon View
hr: Prikaz sličica

en: If set to "after-current-tab", then new tabs are inserted after the current tab. If set to "end", then new tabs are appended to the end of the tab list.
hr: Ako je postavljeno na "nakon-trenutne-kartice", tada se nove kartice umeću nakon trenutne kartice. Ako je postavljeno na "kraj", tada se nove kartice dodaju na kraju popisa kartica.

en: If set to true, Caja will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
hr: Ako je potvrđeno, Caja će prikazivati samo mape u bočnom oknu stabla. Inače će prikazivati i mape i datoteke.

en: If set to true, file sizes are shown using IEC (base 1024) units with "KiB" style suffixes, instead of default with SI units.
hr: Ako je potvrđeno, datotečne veličine se prikazuju koristeći jedinice Međunarodne elektrotehničke komisije (IEC, osnova 1024) s oblikom dometka "KiB", umjesto zadanog prikaza u Međunarodnom sustavu SI jedinica.

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
hr: Ako je potvrđeno, novootvoreni prozori će imati vidljivu položajnu traku.

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
hr: Ako je potvrđeno, novootvoreni prozori će imati vidljivo bočno okno.

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
hr: Ako je potvrđeno, novootvoreni prozori će imati vidljivu traku stanja.

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
hr: Ako je potvrđeno, novootvoreni prozori će imati vidljive priborne trake.

en: If set to true, then Caja browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
hr: Ako je potvrđeno, tada će prozori preglednika Caje uvijek koristiti napisni unos za pribornu traku položaja umjesto trake putanje.

en: If set to true, then Caja lets you edit and display file permissions in a more unix-like way, accessing some more esoteric options.
hr: Ako je potvrđeno, tada ti Caja omogućuje uređivanje i prikazivanje datotečnih dopuštenja na način više nalik Unixu, uz pristup pojedinim skrivenijim mogućnostima.

en: If set to true, then Caja shows folders prior to showing files in the icon and list views.
hr: Ako je potvrđeno, tada Caja prikazuje mape prije prikazivanja datoteka u sličicama ili popisu.

en: If set to true, then Caja will ask for confirmation when you attempt to delete files, or empty the Trash.
hr: Ako je potvrđeno, tada će Caja zatražiti potvrdu kada pokušaš izbrisati datoteke ili isprazniti smeće.

en: If set to true, then Caja will ask for confirmation when you attempt to move files to the Trash.
hr: Ako je potvrđeno, Caja će tražiti potvrdu prilikom premještanja datoteka u smeće.

en: If set to true, then Caja will automatically mount media such as user-visible hard disks and removable media on start-up and media insertion.
hr: Ako je potvrđeno, tada će Caja samostalno, pri pokretanju i umetanju medija, postavljati medije poput korisniku vidljivih tvrdih diskova i uklonjivih medija.

en: If set to true, then Caja will automatically open a folder when media is automounted. This only applies to media where no known x-content/* type was detected; for media where a known x-content type is detected, the user configurable action will be taken instead.
hr: Ako je potvrđeno, tada će Caja samostalno otvoriti mapu kada medij bude samopostavljen. Ovo se primjenjuje samo na medije gdje nije prepoznata nijedna znana vrsta sadržaja "x-content/*"; za medije gdje je prepoznata znana vrsta sadržaja "x-content", bit će umjesto toga poduzeta korisnička radnja postavljanja.

en: If set to true, then Caja will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
hr: Ako je potvrđeno, tada će Caja imati mogućnost dozvoliti ti izravno brisanje datoteke na njenu mjestu, umjesto premještanja u smeće. Ova mogućnost može biti opasna, pa je koristi uz oprez.

en: If set to true, then Caja will never prompt nor autorun/autostart programs when a medium is inserted.
hr: Ako je potvrđeno, tada Caja nikad neće tražiti odziv ili samopokretati programe kada je medij umetnut.

en: If set to true, then Caja will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
hr: Ako je potvrđeno, tada će Caja koristiti korisnikovu osobnu mapu za radnu površinu. Ako je postavljeno na netočno, onda će koristiti ~/Desktop za radnu površinu.

en: If set to true, then all Caja windows will be browser windows. This is how Nautilus used to behave before version 2.6, and some people prefer this behavior.
hr: Ako je potvrđeno, tada će svi prozori Caje biti prozori preglednika. Tako se ponašao Nautilus prije inačice 2.6, a neki ljudi daju prednost takvom ponašanju.

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
hr: Ako je postavljeno, prelomi retke ako napis postane preširok.

en: If this is set to true, an icon linking to the Network Servers view will be put on the desktop.
hr: Ako je ovo potvrđeno, sličica s poveznicom na prikaz mrežnih poslužitelja bit će smještena na radnu površinu.

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
hr: Ako je ovo potvrđeno, sličica s poveznicom na položaj računala bit će smještena na radnu površinu.

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
hr: Ako je ovo potvrđeno, sličica s poveznicom na osobnu mapu bit će smještena na radnu površinu.

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
hr: Ako je ovo potvrđeno, sličica s poveznicom na smeće bit će smještena na radnu površinu.

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
hr: Ako je ovo potvrđeno, sličica s poveznicom na umetnute uređaje za pohranu bit će smještena na radnu površinu.

en: If this preference is set, all columns in the compact view have the same width. Otherwise, the width of each column is determined seperately.
hr: Ako je ova prilagodba postavljena, svi stupci u sažetom prikazu bit će iste širine. U drugom slučaju, širina svakog stupca određena je odvojeno.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
hr: Ako je potvrđeno, datoteke u novim prozorima bit će svrstane u obrnutom poretku. To jest, ako su svrstane po nazivu, onda će umjesto poretka datoteka od "a" do "ž" one  biti poredane od "ž" do "a";  ako su svrstane po veličini, umjesto u rastućem nizu bit će poredane u padajućem nizu.

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
hr: Ukoliko je postavljeno, sličice će zadano biti položene zbijenije u novim prozorima.

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [ctrl + tab] and [ctrl + shift + tab].
hr: Ako je postavljeno, omogućava promjenu kartica pomoću tipki [ctrl + tab] i [ctrl + shift + tab]

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
hr: Ako je potvrđeno, oznake će biti smještene pored sličica umjesto ispod njih.

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
hr: Ako izbrišeš stavku, bit će trajno izgubljena.

en: Illustration
hr: Ilustracija

en: Image
hr: Slika

en: Image Type:
hr: Tip slike:

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
hr: Slike koje prelaze ovu veličinu (u bajtovima) neće biti umanjene. Svrha ove postavke jest izbjegavanje umanjivanja velikih slika jer to može potrajati ili zauzimati previše memorije.

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
hr: Kako bi se povratio slobodan prostor na ovom uređaju za pohranu, smeće se mora isprazniti. Sve datoteke u smeću bit će bespovratno izgubljene.

en: Increase the view size
hr: Povećaj veličinu prikaza

en: Information
hr: Obavijesti

en: Items moved to the trash may be recovered until the trash is emptied.
hr: Stavke premještene u smeće mogu se spasiti dok se smeće ne isprazni.

en: Items:
hr: Stavke:

en: Justification
hr: Obostrano poravnanje

en: Keep icons lined up on a grid
hr: Održavaj sličice poredane po mreži

en: Keep icons sorted by emblems in rows
hr: Održavaj sličice poredane po oznakama u redcima

en: Keep icons sorted by modification date in rows
hr: Održavaj sličice poredane po nadnevku izmjene u redcima

en: Keep icons sorted by name in rows
hr: Održavaj sličice poredane po nazivu u redcima

en: Keep icons sorted by size in rows
hr: Održavaj sličice poredane po veličini u redcima

en: Keep icons sorted by trash time in rows
hr: Održavaj sličice poredane po vremenu odbacivanja u smeće u redcima

en: Keep icons sorted by type in rows
hr: Održavaj sličice poredane po vrsti u redcima

en: Keywords
hr: Ključne riječi

en: Last changed:
hr: Zadnja promjena:

en: Last modified:
hr: Zadnji put izmjenjeno:

en: Leaf
hr: Lisnato zelena

en: Leave icons wherever they are dropped
hr: Ostavi sličice gdje god su ispuštene

en: Lemon
hr: Limun

en: Less common media formats can be configured here
hr: Manje uobičajeni medijski oblici mogu se postaviti ovdje

en: Line wrap
hr: Prijelom retka

en: Link _name:
hr: Naziv _poveznice:

en: Link target:
hr: Cilj poveznice:

en: Link to %s
hr: Poveznica na %s

en: List Columns
hr: Popis stupaca

en: List View
hr: Popisni prikaz

en: List files only
hr: Prikaži samo datoteke

en: List of extensions in disabled state.
hr: Lista proširenja u stanju onemogućenosti.

en: List of possible captions on icons
hr: Popis mogućih naslova na sličicama

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Do Nothing" in the preference capplet. No prompt will be shown nor will any matching application be started on insertion of media matching these types.
hr: Popis vrsti sadržaja "x-content/*" za koje je korisnik odabrao "Ne radi ništa" u prilagodbama. Neće se pojaviti odzivnik niti će bilo koji odgovarajući program biti pokrenut prilikom umetanja medija koji odgovara tim vrstama sadržaja.

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Open Folder" in the preferences capplet. A folder window will be opened on insertion of media matching these types.
hr: Popis vrsti sadržaja "x-content/*" za koje je korisnik odabrao "Otvori mapu" u prilagodbama. Prozor mape bit će otvoren prilikom umetanja medija koji odgovara tim vrstama sadržaja.

en: List of x-content/* types for which the user have chosen to start an application in the preference capplet. The preferred application for the given type will be started on insertion on media matching these types.
hr: Popis vrsti sadržaja "x-content/*" za koje je korisnik odabrao pokretanje programa u prilagodbama. Odabrani program za određenu vrstu bit će pokrenut prilikom umetanja medija koji odgovara tim vrstama sadržaja.

en: List of x-content/* types set to "Do Nothing"
hr: Popis vrsti sadržaja "x-content/*" postavljenih na "Ne radi ništa"

en: List of x-content/* types set to "Open Folder"
hr: Popis vrsti sadržaja "x-content/*" postavljenih na "Otvori mapu"

en: List of x-content/* types where the preferred application will be launched
hr: Popis vrsti sadržaja "x-content/*" u kojih će biti pokrenut odabrani program

en: Loading...
hr: Učitavanje...

en: Local Files Only
hr: Samo lokalne datoteke

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
hr: Pronalazi zapise i mape u ovom računalu po nazivu ili sadržaju

en: Location
hr: Lokacija

en: Location _Bar
hr: Položajna _traka

en: Location:
hr: Položaj:

en: Lock the drive associated with the open folder
hr: Zaključaj pogonsku jedinicu povezanu s otvorenom mapom

en: Lock the selected drive
hr: Zaključaj odabranu pogonsku jedinicu

en: MIME Type
hr: MIME vrsta

en: M_ove to
hr: P_remjesti u

en: Make a _Link
hr: Napravi _poveznicu

en: Make a permanent connection to this server
hr: Napravi stalnu vezu do ovog poslužitelja

en: Make the selected icon resizable
hr: Omogući promjenu veličine odabrane sličice

en: Manila Paper
hr: Manila-papir

en: Mark as _Trusted
hr: Označi kao _pouzdano

en: Maximum image size for thumbnailing
hr: Najveća moguća veličina slike za prikaz minijature

en: Media
hr: Nosač podataka

en: Merge
hr: Spoji

en: Merge Folder
hr: Spoji mapu

en: Merge _All
hr: Spoji _sve

en: Merge folder "%s"?
hr: Spojiti mapu "%s"?

en: Merge with
hr: Spoji sa

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
hr: Spajanje će zatražiti potvrdu prije zamjene svih onih datoteka u mapi koje se sudaraju s datotekama u preslikavanju.

en: Metering Mode
hr: Način mjerenja

en: Mo_ve to Trash
hr: Pre_mjesti u smeće

en: Modified:
hr: Izmjenjeno:

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
hr: pon, 00. lis 0000. u 00:00

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
hr: pon, 00. lis 0000. u 00:00:00

en: Moss Ridge
hr: Izbrazdana mahovina

en: Mount and open %s
hr: Montiraj i otvori %s

en: Mount the selected volume
hr: Postavi odabrani uređaj za pohranu

en: Mount the volume associated with the open folder
hr: Postavi uređaj za pohranu povezan s otvorenom mapom

en: Mount the volume associated with this folder
hr: Postavi uređaj za pohranu povezan s ovom mapom

en: Mouse button to activate the "Back" command in browser window
hr: Gumb miša za pokretanje naredbe "Nazad" u prozoru preglednika

en: Mouse button to activate the "Forward" command in browser window
hr: Gumb miša za pokretanje naredbe "Naprijed" u prozoru preglednika

en: Move %d items back to '%s'
hr: Premjesti %d stavke nazad na '%s'

en: Move %d items back to trash
hr: Premjesti %d stavki nazad u smeće

en: Move %d items to '%s'
hr: Premjesti %d stavki u '%s'

en: Move %d items to trash
hr: Premjesti %d stavki u smeće

en: Move '%s' back to '%s'
hr: Premjesti '%s' nazad na '%s'

en: Move '%s' back to trash
hr: Premjesti '%s' nazad u smeće

en: Move '%s' to '%s'
hr: Premjesti '%s' u '%s'

en: Move '%s' to trash
hr: Premjesti '%s' u smeće

en: Move Dow_n
hr: Pomakni dolj_e

en: Move Tab _Left
hr: Pomakni karticu _lijevo

en: Move Tab _Right
hr: Pomakni karticu _desno

en: Move _Up
hr: Pomakni _gore

en: Move current tab to left
hr: Pomakni trenutnu karticu lijevo

en: Move current tab to right
hr: Pomakni trenutnu karticu desno

en: Move each selected item to the Trash
hr: Premjesti svaku odabranu stavku u smeće

en: Move focus to the other pane in a split view window
hr: Premjesti žarište na drugo okno u prozoru razdijeljenog prikaza

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
hr: Premjesti ili kopiraj datoteke prethodno odabrane naredbom Cut ili Copy.

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
hr: Premjesti ili preslikaj datoteke prethodno odabrane naredbom izrezivanja ili preslikavanja u odabranu mapu.

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
hr: Premjesti ili preslikaj ranije odabrane datoteke naredbom "Izreži" ili "Preslikaj" u mapu

en: Move the current selection to the desktop
hr: Premjesti trenutni odabir na radnu površinu

en: Move the current selection to the home folder
hr: Premjesti trenutni odabir u osobnu mapu

en: Move the current selection to the other pane in the window
hr: Premjesti trenutni odabir u drugo okno u prozoru

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
hr: Premjesti otvorenu mapu iz smeća u "%s"

en: Move the open folder to the Trash
hr: Premjesti otvorenu mapu u smeće

en: Move this folder to the Trash
hr: Premjesti ovu mapu u smeće

en: Move to _Trash
hr: Premjesti u _smeće

en: Moving "%B" to "%B"
hr: Premještanje "%B" u "%B"

en: Moving Files
hr: Premještanje datoteka

en: Moving files to trash
hr: Premještanje datoteka u smeće

en: Mud
hr: Blato

en: Music
hr: Glazba

en: Name
hr: Ime

en: Network
hr: Mreža

en: Network Servers
hr: Mrežni poslužitelji

en: Network Servers icon visible on the desktop
hr: Sličica mrežnih poslužitelja vidljiva na radnoj površini

en: Network servers icon name
hr: Naziv sličice mrežnih poslužitelja

en: Never
hr: Nikada

en: Never prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
hr: Nikada ne traži odziv niti samoizvodi/samopokreći programe kada su nosači podataka umetnuti

en: New _Tab
hr: Nova _kartica

en: New _Window
hr: Novi _prozor

en: No applications found
hr: Nema pronađenih programa

en: No applications selected
hr: Nema odabranog programa

en: No bookmarks defined
hr: Nema određenih zabilješki

en: No other actions are available to view this file. If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
hr: Nema drugih dostupnih radnji za pregled ove datoteke. Ako preslikaš ovu datoteku na svoje računalo, možda ćeš je moći otvoriti.

en: No other applications are available to view this file. If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
hr: Nema drugih dostupnih programa za pregled ove datoteke. Ako preslikaš ovu datoteku na svoje računalo, možda ćeš je moći otvoriti.

en: No templates installed
hr: Nema ugrađenih predložaka

en: None
hr: Nijedan

en: None of the files could be added as emblems.
hr: Nijedna od datoteka ne može biti dodana kao oznaka.

en: Normal Si_ze
hr: _Uobičajena veličina

en: Not a launchable item
hr: Nije izvršna stavka

en: Not allowed to set group
hr: Nije dopušteno postavljanje skupine

en: Not allowed to set owner
hr: Nije dopušteno postavljanje vlasnika

en: Not allowed to set permissions
hr: Nije dozvoljeno postavljanje dopuštenja

en: Notes
hr: Bilješke

en: Numbers
hr: Brojevi

en: Ocean Strips
hr: Oceanske pruge

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
hr: 00. lis 0000. u 00:00

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
hr: 00. lis 0000., 00:00

en: Octal Permissions
hr: Osmična dopuštenja

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
hr: Stvori prozore samo za izričito navedene adrese.

en: Only show folders in the tree side pane
hr: Prikaži samo mape u stablu bočnoga okna

en: Onyx
hr: Oniks

en: Open %s
hr: Otvori %s

en: Open %s and other "%s" files with:
hr: Otvori %s i druge "%s" zapise s:

en: Open %s and other %s document with:
hr: Otvori %s i drugi %s zapis s:

en: Open %s with:
hr: Otvori %s s:

en: Open Failed, would you like to choose another action?
hr: Otvaranje nije uspjelo. Želiš li odabrati drugu radnju?

en: Open Failed, would you like to choose another application?
hr: Otvaranje nije uspjelo. Želiš li odabrati drugi program?

en: Open File and Close window
hr: Otvori datoteku i zatvori prozor

en: Open Folder
hr: Otvori mapu

en: Open Folder W_indow
hr: Otvori p_rozor mape

en: Open Location
hr: Otvori položaj

en: Open Wit_h
hr: Otvori pomoć_u

en: Open With
hr: Otvori pomoću

en: Open With %s
hr: Otvori s %s

en: Open With Other _Application...
hr: Otvori s drugim _programom...

en: Open _Location...
hr: Otvori _položaj...

en: Open _Parent
hr: Otvori _maticu

en: Open a browser window.
hr: Otvori prozor preglednika.

en: Open a folder window for the displayed location
hr: Otvori prozor mape za prikazani položaj

en: Open all "%s" files with:
hr: Otvori sve "%s" datoteke s:

en: Open all %s documents with:
hr: Otvori sve %s zapise s:

en: Open all files of type "%s" with:
hr: Otvori sve datoteke vrste "%s" s:

en: Open an extra folder view side-by-side
hr: Otvori usporedni prikaz dodatne mape

en: Open another Caja window for the displayed location
hr: Otvori drugi prozor Caje za prikazani položaj

en: Open another tab for the displayed location
hr: Otvori drugu karticu za prikazani položaj

en: Open each _folder in its own window
hr: Otvori svaku _mapu u njenu vlastitu prozoru

en: Open each selected item in a folder window
hr: Otvori svaku odabranu stavku u prozoru mape

en: Open each selected item in a navigation window
hr: Otvori svaku odabranu stavku u upravljačkom prozoru

en: Open each selected item in a new tab
hr: Otvori svaku odabranu stavku u novoj kartici

en: Open in Navigation Window
hr: Otvori u upravljačkom prozoru

en: Open in New _Tab
hr: Otvori u novoj _kartici

en: Open in New _Window
hr: Otvori u novom _prozoru

en: Open in _Folder Window
hr: Otvori u prozoru _mape

en: Open parent location
hr: Otvori matični položaj

en: Open parent location for the selected item
hr: Otvori matični položaj za odabranu stavku

en: Open the contents of the File System
hr: Otvori sadržaj datotečnog sustava

en: Open the contents of your desktop in a folder
hr: Otvori sadržaj svoje radne površine u mapi

en: Open the parent folder
hr: Otvori matičnu mapu

en: Open the selected item in this window
hr: Otvori odabranu stavku u ovom prozoru

en: Open the trash
hr: Otvori smeće

en: Open this folder in a folder window
hr: Otvori ovu mapu u prozoru mape

en: Open this folder in a navigation window
hr: Otvori ovu mapu u navigacijskom prozoru

en: Open this folder in a new tab
hr: Otvori ovu mapu u novoj kartici

en: Open with other Application...
hr: Otvori s drugim programom...

en: Open your personal folder
hr: Otvorite svoju osobnu mapu

en: Open your personal templates folder
hr: Otvori svoju osobnu mapu predložaka

en: Open your personal trash folder
hr: Otvori svoju osobnu mapu smeća

en: Opening "%s".
hr: Otvaranje "%s"

en: Orange
hr: Naranča

en: Original Location
hr: Izvorni položaj

en: Original file
hr: Izvorna datoteka

en: Original folder
hr: Izvorna mapa

en: Original location of file before moved to the Trash
hr: Izvorni položaj datoteke prije premještaja u smeće

en: Other Type...
hr: Druga vrsta...

en: Other _Application...
hr: Drugi _program...

en: Others
hr: Ostali

en: Others:
hr: Ostali:

en: Owner
hr: Vlasnik

en: Owner:
hr: Vlasnik:

en: Pale Blue
hr: Blijedoplava

en: Password:
hr: Zaporka:

en: Paste the text stored on the clipboard
hr: Umetni napis pohranjen u međuspremniku

en: Patterns:
hr: Uzorci:

en: Perform a quick set of self-check tests.
hr: Izvedi skup brzih provjera..

en: Perform or update the search
hr: Izvedi ili dopuni pretragu

en: Permissions
hr: Dopuštenja

en: Picture
hr: Slika

en: Places
hr: Mjesta

en: Please check the spelling and try again.
hr: Provjerite ispravnost unosa i pokušajte ponovo.

en: Please choose a different emblem name.
hr: Molim izaberi drugačiji naziv oznake.

en: Please drag just one image to set a custom icon.
hr: Molim povlačiti samo jednu sliku za postavljanje prilagođene sličice.

en: Please verify your user details.
hr: Molim ovjeri svoje korisničke pojedinosti.

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
hr: Moguće zadanosti su: "pojedinačni" za pokretanje datoteka pojedinačnim klikom, ili "dvostruki" za njihovo pokretanje dvostrukim klikom.

en: Prefere_nces
hr: Prila_godbe

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
hr: Pripremi odabrane datoteke za preslikavanje naredbom priljepljivanja

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
hr: Pripremi odabrane datoteke za premještaj naredbom priljepljivanja

en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
hr: Pripremite mape za kopiranje naredbom "Ubaci"

en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
hr: Pripremi ovu mapu za premještanje naredbom "Ubaci"

en: Preparing
hr: Pripremanje

en: Preparing to Move to "%B"
hr: Priprema se premještanje u "%B"

en: Presentation
hr: Prezentacija

en: Preview
hr: Pregled

en: Preview _sound files:
hr: Predizvedba _zvučnih datoteka:

en: Process completed
hr: Proces završen

en: Properties
hr: Svojstva

en: Public FTP
hr: Javni FTP

en: Purple Marble
hr: Grimizni mramor

en: Put labels beside icons
hr: Postavi nazivlje pokraj sličica

en: Quit Caja.
hr: Izađi iz Cajaa.

en: Rating
hr: Ocjena

en: Re_name
hr: Pre_imenuj

en: Re_versed Order
hr: O_brnuti poredak

en: Read and write
hr: Čitaj i zapisuj

en: Read-only
hr: Samo za čitanje

en: Redo
hr: Ponovi

en: Redo the last undone action
hr: Ponovi zadnju poništenu radnju

en: Reload
hr: Ponovno učitavanje

en: Reload the current location
hr: Ponovno učitaj trenutni položaj

en: Remember this password
hr: Zapamti ovu lozinku

en: Remove
hr: Ukloni

en: Remove this criterion from the search
hr: Ukloni ovo mjerilo iz pretrage

en: Rename
hr: Promijeni naziv

en: Rename '%s' as '%s'
hr: Preimenuj '%s' kao '%s'

en: Rename Emblem
hr: Preimenuj oznaku

en: Rename selected item
hr: Preimenuj odabranu stavku

en: Rename...
hr: Preimenuj...

en: Renaming "%s" to "%s".
hr: Preimenovanje "%s" u "%s".

en: Replace
hr: Zamijeni

en: Replace _All
hr: Zamjeni _sve

en: Replace file "%s"?
hr: Zamijeniti datoteku "%s"?

en: Replace folder "%s"?
hr: Zamijeniti mapu "%s"?

en: Replace with
hr: Zamijeni s

en: Replacing it will overwrite its content.
hr: Zamjenjivanje datoteke će prebrisati njen sadržaj.

en: Replacing it will remove all files in the folder.
hr: Zamjenjivanje mape će ukloniti sve datoteke u njoj.

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
hr: Razmjesti sličice tako da bolje pristaju u prozoru i izbjegni preklapanje

en: Reset
hr: Ponovno postavi

en: Reset View to _Defaults
hr: Postavi prikaz na _zadani

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
hr: Reset je posebna slika koja se ne može izbrisati.

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
hr: Postavi poredak i uvećanje prema postavkama za ovaj prikaz

en: Resize Icon...
hr: Promijeni veličinu sličice...

en: Restore %d items from trash
hr: Obnovi %d stavki iz smeća

en: Restore '%s' from trash
hr: Obnovi '%s' iz smeća

en: Restore '%s' to '%s'
hr: Obnovi '%s' u '%s'

en: Restore Icon's Original Si_ze
hr: Vrati izvornu ve_ličinu sličice

en: Restore Icons' Original Si_zes
hr: Vrati izvorne ve_ličine sličica

en: Restore Selected Items
hr: Vrati odabrane stavke

en: Restore each selected icon to its original size
hr: Vrati svaku odabranu sličicu na njenu izvornu veličinu

en: Restore group of '%s' to '%s'
hr: Obnovi skupinu '%s' u '%s'

en: Restore original permissions of '%s'
hr: Obnovi izvorna dopuštenja od '%s'

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
hr: Obnovi izvorna dopuštenja stavki sadržanih u '%s'

en: Restore owner of '%s' to '%s'
hr: Obnovi vlasnika '%s' u '%s'

en: Restore selected items to their original position
hr: Vrati odabrane stavke na njihove izvorne položaje

en: Reverse sort order in new windows
hr: Obrni svrstavanje u novim prozorima

en: Ridged Paper
hr: Izgrebani papir

en: Rough Paper
hr: Grubi papir

en: Ruby
hr: Rubin

en: Run "%s" on any selected items
hr: Pokreni "%s" na svakoj odabranoj stavci

en: Run in _Terminal
hr: Pokreni u _terminalu

en: Run or manage scripts from %s
hr: Izvrši ili upravljaj naredbenim datotekama iz %s

en: SELinux Context
hr: SELinuxova okolina

en: SELinux context:
hr: Kontekst SELinuxa:

en: S_how Search
hr: P_rikaži pretragu

en: S_kip All
hr: P_reskoči sve

en: S_witch to Other Pane
hr: P_rebaci na drugu ploču

en: Sa_me Location as Other Pane
hr: Is_ti položaj kao drugo okno

en: Sa_ve Search
hr: Snimi pretragu

en: Sa_ve Search As...
hr: Snimi pretragu kao...

en: Safely remove the drive associated with the open folder
hr: Sigurno uklanjanje pogonske jedinice povezane s otvorenom mapom

en: Safely remove the selected drive
hr: _Sigurno uklanjanje odabrane pogonske jedinice

en: Save Search as
hr: Spremi pretragu kao

en: Save the current search as a file
hr: Spremi sadašnju pretragu kao datoteku

en: Save the edited search
hr: Spremi uređenu pretragu

en: Saved search
hr: Spremljena pretraga

en: Sea Foam
hr: Morska pjena

en: Search
hr: Traži

en: Search Folder
hr: Pretraži mapu

en: Search _name:
hr: Naziv pretrage:

en: Search documents and folders by name
hr: Pretraži zapise i mape po nazivu

en: Search for "%s"
hr: Traži "%s"

en: Search results
hr: Rezultati pretraživanja

en: Search:
hr: Traži:

en: Secure WebDAV (HTTPS)
hr: Osigurani WebDAV (HTTPS)

en: Select All
hr: Odaberi sve

en: Select Custom Icon
hr: Odaberi prilagođenu sličicu

en: Select Folder to Save Search In
hr: Odaberi mapu za spremanje pretrage

en: Select I_tems Matching...
hr: Odaberi s_tavke koje odgovaraju...

en: Select Items Matching
hr: Odaberi stavke po usklađenosti

en: Select _All
hr: Označi _sve

en: Select a Category:
hr: Izaberite kategoriju:

en: Select a Color to Add
hr: Izaberi boju za dodavanje

en: Select a new name for the _destination
hr: Odaberite novi naziv odredišta

en: Select all and only the items that are not currently selected
hr: Odaberi sve i samo stavke koje trenutno nisu odabrane

en: Select all items in this window
hr: Odaberi sve stavke u ovom prozoru

en: Select all the text in a text field
hr: Odaberi sav napis u napisnom polju

en: Select an Application
hr: Odaberi program

en: Select an Image File for the New Emblem
hr: Odaberi slikovnu datoteku za novu oznaku

en: Select an Image File to Add as a Pattern
hr: Odaberi datoteku slike za dodavanje kao uzorak

en: Select an application to open %s and other files of type "%s"
hr: Odaberi program za otvaranje %s i ostalih datoteka vrste "%s".

en: Select an application to view its description.
hr: Odaberi program za pregled njegova opisa

en: Select folder to search in
hr: Odaberi mapu za pretragu

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
hr: Odaberi kako otvoriti "%s" i treba li ovu radnju ubuduće obavljati i za druge medije vrste "%s".

en: Select items in this window matching a given pattern
hr: Izaberite stavke u ovom prozoru koje odgovaraju datom uzorku

en: Select the columns visible in this folder
hr: Odaberi stupce vidljive u ovoj mapi

en: Select type
hr: Odaberi vrstu

en: Selection Bound
hr: Granica odabira

en: Server Details
hr: Pojedinosti poslužitelja

en: Session management options:
hr: Opcije upravljanja sesijom:

en: Set _user ID
hr: Postavi _korisnikovu identifikaciju – ID

en: Set as _Background
hr: Postavi kao _pozadinu

en: Set as background for _all folders
hr: Postavi kao pozadinu za _sve mape

en: Set as background for _this folder
hr: Postavi kao pozadinu za _ovu mapu

en: Set gro_up ID
hr: Postavi identifikaciju skup_ine – ID

en: Set group of '%s' to '%s'
hr: Postavi skupinu '%s' u '%s'

en: Set owner of '%s' to '%s'
hr: Postavi vlasnika '%s' u '%s'

en: Set permissions of '%s'
hr: Postavi dopuštenja od '%s'

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
hr: Postavi dopuštenja stavki sadržanih u '%s'

en: Set the zoom level of the current view
hr: Postavi razinu uvećanja trenutnog prikaza

en: Setting permissions
hr: Postavljanje dopuštenja

en: Shale
hr: Škriljevac

en: Share:
hr: Dijeli:

en: Show Emblems
hr: Prikaži oznake

en: Show History
hr: Prikaži povijest

en: Show Information
hr: Prikaži informacije

en: Show Notes
hr: Prikaži bilješke

en: Show Places
hr: Prikaži mjesta

en: Show Tree
hr: Prikaži stablo

en: Show _Hidden Files
hr: Prikaži _skrivene datoteke

en: Show _only folders
hr: Prikaži _samo direktorije

en: Show _thumbnails:
hr: Prikaži _sličice:

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
hr: Prikaži prozor koji omogućava postavljanje uzorka ili boje pozadine na radnoj površini

en: Show advanced permissions in the file property dialog
hr: Prikaži napredna dopuštenja u dijaloškom okviru svojstava datoteke

en: Show folders first in windows
hr: Prikaži prvo mape u prozorima

en: Show location bar in new windows
hr: Prikaži položajnu traku u novim prozorima

en: Show more _details
hr: Prikaži više _pojedinosti

en: Show mounted volumes on the desktop
hr: Prikaži postavljene uređaje za pohranu na radnoj površini

en: Show search
hr: Prikaži pretragu

en: Show session management options
hr: Prikaži opcije upravitelja prijava

en: Show side pane in new windows
hr: Prikaži bočno okno u novim prozorima

en: Show status bar in new windows
hr: Prikaži traku stanja u novim prozorima

en: Show te_xt in icons:
hr: Prikaži tekst sa sličicama:

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
hr: Prikaži mapu s naredbenim datotekama koje se pojavljuju u ovom izborniku

en: Show the package installer for unknown MIME types
hr: Pokaži instaler paketa za nepoznatu MIME vrstu

en: Show the version of the program.
hr: Pokaži verziju programa.

en: Show toolbar in new windows
hr: Prikaži pribornu traku u novim prozorima

en: Side pane view
hr: Prikaz bočnog okna

en: Silver
hr: Srebro

en: Size
hr: Veličina

en: Size on Disk
hr: Veličina na disku

en: Size on Disk:
hr: Veličina na disku:

en: Size:
hr: Veličina:

en: Sky
hr: Nebo

en: Sky Ridge
hr: Izbrazdano nebo

en: Slashes are not allowed in filenames
hr: Kose crte nisu dozvoljene u datotečnim nazivima

en: Snow Ridge
hr: Izbrazdani snijeg

en: Software
hr: Softver

en: Some of the files could not be added as emblems.
hr: Neke datoteke se ne mogu dodati kao oznake.

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
hr: Žao mi je, ali  "%s" nije upotrebljiva slika.

en: Sorry, but emblem %s could not be deleted.
hr: Nažalost, oznaka %s nije mogla biti izbrisana.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
hr: Žao mi je, ali ključne riječi oznaka mogu sadržati samo slova, razmake i brojeve.

en: Sorry, but pattern %s could not be deleted.
hr: Nažalost, uzorak %s nije mogao biti izbrisan.

en: Sorry, but the pattern %s could not be installed.
hr: Nažalost, uzorak %s nije mogao biti ugrađen.

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
hr: Žao mi je, ali već postoji oznaka nazvana "%s".

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
hr: Nažalost, ne možeš izvršavati naredbe s udaljenog mjesta.

en: Sorry, but you cannot replace the reset image.
hr: Nažalost, ne možeš zamijeniti sliku za ponovno postavljanje.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
hr: Žao mi je, ali moraš navesti punu ključnu riječ za novu oznaku.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
hr: Nažalost, morate unijeti neprazno ime za novu boju.

en: Sorry, but you must specify an unused color name for the new color.
hr: Žao mi je, ali morate specificirati nekorišteno ime boja za novu boju.

en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
hr: Nažalost, nije moguće promijeniti skupinu za "%s": %s

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
hr: Nažalost, nije moguće promijeniti vlasnika za "%s": %s

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
hr: Nažalost, nije moguće promijeniti dopuštenja za "%s": %s

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
hr: Nažalost, nije moguće prikazati sav sadržaj iz "%s": %s

en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
hr: Nažalost, nije moguće preimenovati "%s" u "%s": %s

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
hr: Nažalost, nije moguće spremiti naziv prilagođene oznake.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
hr: Žao mi je, nije moguće spremiti prilagođenu oznaku.

en: Sort _folders before files
hr: Poredaj _direktorije prije datoteka

en: Special flags:
hr: Posebne zastavice:

en: Specified group '%s' doesn't exist
hr: Navedena skupina '%s' ne postoji

en: Specified owner '%s' doesn't exist
hr: Navedeni vlasnik '%s' ne postoji

en: Specify a location to open
hr: Odredi položaj za otvaranje

en: Specify file containing saved configuration
hr: Odredi datoteku koja sadrži spremljenu konfiguraciju

en: Specify session management ID
hr: Navedi označivač upravljanja pristupnom dionicom

en: Spreadsheet
hr: Proračunska tablica

en: St_atusbar
hr: St_atusna traka

en: Start the drive associated with the open folder
hr: Pokreni pogonsku jedinicu povezanu s otvorenom mapom

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
hr: Pokreni višediskovnu pogonsku jedinicu povezanu s otvorenom mapom

en: Start the selected drive
hr: Pokreni odabranu pogonsku jedinicu

en: Start the selected multi-disk drive
hr: Pokreni odabranu višediskovnu pogonsku jedinicu

en: Start the selected volume
hr: Pokreni odabrani uređaj za pohranu

en: Start the volume associated with the open folder
hr: Pokreni uređaj za pohranu povezan s otvorenom mapom

en: Start the volume associated with this folder
hr: Pokreni uređaj za pohranu povezan s ovom mapom

en: Starting %s
hr: Pokretanje %s

en: Stop loading the current location
hr: Zaustavi učitavanje trenutnog položaja

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
hr: Zaustavi višediskovnu pogonsku jedinicu povezanu s otvorenom mapom

en: Stop the selected drive
hr: Zaustavi odabranu pogonsku jedinicu

en: Stop the selected multi-disk drive
hr: Zaustavi odabranu višediskovnu pogonsku jedinicu

en: Stop the selected volume
hr: Zaustavi odabrani uređaj za pohranu

en: Stop the volume associated with the open folder
hr: Zaustavi uređaj za pohranu povezan s otvorenom mapom

en: Stop the volume associated with this folder
hr: Zaustavi uređaj za pohranu povezan s ovom mapom

en: Stucco
hr: Štuk

en: Switch tabs with [ctrl] + [tab]
hr: Zamijeni kartice s [ctrl] + [tab]

en: Symbolic links only supported for local files
hr: Simboličke poveznice jedino podržane za mjesne datoteke

en: T_emplates
hr: P_redlošci

en: Tags
hr: Tagovi

en: Tangerine
hr: Mandarina

en: Terracotta
hr: Pečena glina

en: Text
hr: Tekst

en: Text Ellipsis Limit
hr: Ograničenje elipse napisa

en: Text File
hr: Napisna datoteka

en: Text view:
hr: Napisni prikaz:

en: The Link "%s" is Broken.
hr: Poveznica "%s" je prekinuta.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
hr: Poveznica "%s" je prekinuta. Premjestiti je u smeće?

en: The SELinux security context of the file.
hr: SELinuxova sigurnosna okolina datoteke

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
hr: Međusobno poravnanje redaka u napisu oznake. Ovo NE utječe na poravnanje oznake unutar njene dodjele. Za to pogledaj GtkMisc::xalign.

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted. If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
hr: Programski pokretač "%s" nije označen kao pouzdan. Ako ne poznaješ izvorište ove datoteke, njeno pokretanje može biti nesigurno.

en: The color cannot be installed.
hr: Boja ne može biti instalirana.

en: The compact view encountered an error while starting up.
hr: Sažeti prikaz naišao je na neispravnost prigodom pokretanja.

en: The compact view encountered an error.
hr: Sažeti prikaz naišao je na neispravnost.

en: The current position of the insertion cursor in chars.
hr: Trenutni položaj pokazivača ubacivanja u znakovima.

en: The date the file was accessed.
hr: Nadnevak pristupa datoteci.

en: The date the file was modified.
hr: Nadnevak izmjene datoteke.

en: The default action cannot open "%s" because it cannot access files at "%s" locations.
hr: Zadana radnja ne može otvoriti "%s" jer ne može pristupiti datotekama na "%s" položajima.

en: The default size of an icon for a thumbnail in the icon view.
hr: Zadana veličina sličice za prikaz umanjenih sličica.

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are "name", "size", "type", "mtime", and "emblems".
hr: Zadano svrstavanje za stavke u prikazu sličica. Moguće zadanosti su "ime", "veličina", "vrsta", "vrijeme izmjene" i "oznake".

en: The default width of the side pane in new windows.
hr: Zadana širina bočnoga okna u novim prozorima.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
hr: Prikaz radne površine suočio se s neispravnošću pri pokretanju.

en: The desktop view encountered an error.
hr: Prikaz radne površine suočio se s neispravnošću.

en: The destination folder is inside the source folder.
hr: Odredišna mapa je unutar ishodišne mape.

en: The destination is not a folder.
hr: Odredište nije mapa.

en: The destination is read-only.
hr: Odredište dozvoljava samo čitanje.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
hr: Povučena datoteka ne čini se valjanom slikom.

en: The emblem cannot be added.
hr: Oznaka ne može biti dodana.

en: The emblem cannot be installed.
hr: Oznaka ne može biti ugrađena.

en: The emblems do not appear to be valid images.
hr: Izgleda da oznake nisu valjane slike.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
hr: Datotekom "%B" nije moguće rukovati jer nemaš dopuštenje za njeno čitanje.

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
hr: Datoteka "%B" ne može biti premještena u smeće.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
hr: Izgleda da datoteka "%s" nije valjana slika.

en: The file is not an image.
hr: Datoteka nije valjana slika.

en: The file is of an unknown type
hr: Datoteka je nepoznate vrste

en: The file that you dropped is not an image.
hr: Ispuštena datoteka nije slika.

en: The file that you dropped is not local.
hr: Ispuštena datoteka nije mjesna.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
hr: Mapa "%B" ne može biti preslikana jer nemaš dopuštenje za njeno stvaranje na odredištu.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
hr: Mapa "%B" ne može biti preslikana jer nemaš dopuštenje za njeno čitanje.

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
hr: Mapa "%B" ne može biti izbrisana jer nemaš dopuštenje za njeno čitanje.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
hr: Mapom "%B" nije moguće rukovati jer nemaš dopuštenje za njeno čitanje.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
hr: Mapa "%s" ne može biti otvorena na "%s".

en: The folder contents could not be displayed.
hr: Sadržaj mape nije moguće prikazati.

en: The font description used for the icons on the desktop.
hr: Opis slova koje se koristi za ikone na radnoj površini.

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
hr: Oblik datotečnih nadnevaka. Moguće vrijednosti su "locale", "iso" i "informal".

en: The geometry string for a navigation window.
hr: Rasporedni niz za upravljački prozor.

en: The group could not be changed.
hr: Skupina ne može biti promijenjena.

en: The group of the file.
hr: Skupina datoteke.

en: The history location doesn't exist.
hr: Položaj povijesti ne postoji.

en: The icon view encountered an error while starting up.
hr: Prikaz sličica naišao je na neispravnost prigodom pokretanja.

en: The icon view encountered an error.
hr: Prikaz sličica naišao je na neispravnost.

en: The item cannot be restored from trash
hr: Stavka ne može biti vraćena iz smeća

en: The item could not be renamed.
hr: Stavka se ne može preimenovati.

en: The list view encountered an error while starting up.
hr: Popisni prikaz naišao je na neispravnost prigodom pokretanja.

en: The list view encountered an error.
hr: Popisni prikaz naišao je na neispravnost.

en: The location "%s" does not exist.
hr: Položaj "%s" ne postoji.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
hr: Lokacija se ne može prikazati u ovom pregledniku.

en: The location is not a folder.
hr: Ovaj položaj nije mapa.

en: The location of the file.
hr: Položaj datoteke

en: The media contains digital photos.
hr: Nosač podataka sadrži digitalne fotografije.

en: The media contains software.
hr: Nosač podataka sadrži softver.

en: The media has been detected as "%s".
hr: Nosač podataka je prepoznat kao "%s".

en: The mime type of the file.
hr: MIME vrsta datoteke.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
hr: Naziv "%s" se već koristi u ovoj mapi. Molim uporabu drugog naziva.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
hr: Naziv "%s" nije ispravan zato jer sadrži znak "/". Molim uporabu drugog naziva.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
hr: Naziv "%s" nije ispravan. Molim uporabu drugog naziva.

en: The name and icon of the file.
hr: Naziv i sličica datoteke.

en: The owner could not be changed.
hr: Vlasnik ne može biti promijenjen.

en: The owner of the file.
hr: Vlasnik datoteke.

en: The permissions could not be changed.
hr: Dopuštenja ne mogu biti promijenjena.

en: The permissions of "%s" could not be determined.
hr: Dopuštenja za "%s" ne mogu se utvrditi.

en: The permissions of the file, in octal notation.
hr: Dopuštenja datoteke u osmičnom zapisu.

en: The permissions of the file.
hr: Dopuštenja datoteke.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
hr: Dopuštenja odabrane datoteke ne mogu se utvrditi.

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
hr: Položaj suprotne strane odabira od pokazivača u znakovima.

en: The selection rectangle
hr: Odabirni pravokutnik

en: The server at "%s" cannot be found.
hr: Poslužitelj na "%s" ne može biti pronađen.

en: The side pane view to show in newly opened windows.
hr: Prikaz bočnoga okna za pokazivanje u novootvorenim prozorima.

en: The size of the file on disk.
hr: Veličina datoteke na disku.

en: The size of the file.
hr: Veličina datoteke.

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
hr: Softver će se pokrenuti izravno s nosača podataka "%s". Ne preporuča ti se da ikada pokrećeš softver u koji se ne pouzdaješ.
    
    Ako si u dvojbi, pritisni gumb opoziva.

en: The source file would be overwritten by the destination.
hr: Odredište bi prepisalo ishodišnu datoteku.

en: The target doesn't support symbolic links.
hr: Odredište ne podržava simboličke poveznice.

en: The text of the label.
hr: Napis na oznaci.

en: The type of the file.
hr: Vrsta datoteke.

en: There is %S available, but %S is required.
hr: %S je dostupno, a %S je potrebno.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
hr: Ne postoji "%s" u ovoj mapi. Možda je to upravo premješteno ili izbrisano?

en: There is no application installed for %s files
hr: Nema ugrađenog programa za %s datoteke

en: There is no application installed for %s files.
    Do you want to search for an application to open this file?
hr: Nema ugrađenog programa za %s datoteke.
    Želiš li potražiti program za otvaranje ove datoteke?

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
hr: Nema dovoljno prostora na odredištu. Pokušaj ukloniti pojedine datoteke za oslobađanje prostora.

en: There is nothing on the clipboard to paste.
hr: Nema ništa za priljepljivanje u međuspremniku.

en: There was an error copying the file into %F.
hr: Pojavila se neispravnost pri preslikavanju datoteke u %F.

en: There was an error creating the directory in %F.
hr: Pojavila se neispravnost pri stvaranju direktorija u %F.

en: There was an error creating the folder "%B".
hr: Pojavila se neispravnost pri stvaranju mape "%B".

en: There was an error creating the symlink in %F.
hr: Pojavila se neispravnost u stvaranju simboličke poveznice u %F.

en: There was an error deleting %B.
hr: Pojavila se neispravnost pri brisanju %B.

en: There was an error displaying help.
hr: Došlo je do neispravnosti u prikazivanju pomoći.

en: There was an error displaying help: 
    %s
hr: Došlo je do greške pri prikazivanju pomoći: 
    %s

en: There was an error getting information about "%B".
hr: Pojavila se neispravnost u prikupljanju podataka o "%B".

en: There was an error getting information about the destination.
hr: Pojavila se neispravnost u pribavljanju podataka o odredištu.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
hr: Pojavila se neispravnost u pribavljanju podataka o datotekama u mapi "%B".

en: There was an error launching the application.
hr: Došlo je do neispravnosti pri pokretanju programa.

en: There was an error moving the file into %F.
hr: Pojavila se neispravnost pri premještanju datoteke u %F.

en: There was an error reading the folder "%B".
hr: Pojavila se neispravnost u čitanju mape "%B".

en: There was an internal error trying to search for applications:
hr: Pojavila se unutrašnja nepravilnost pri pokušaju traženja programa:

en: These files are on a Photo CD.
hr: Ove su datoteke na Photo CD-u.

en: These files are on a Picture CD.
hr: Ove su datoteke na Picture CD-u.

en: These files are on a Super Video CD.
hr: Ove su datoteke na Super Video CD-u.

en: These files are on a Video CD.
hr: Ove su datoteke na Video CD-u.

en: These files are on a Video DVD.
hr: Ove su datoteke na Video DVD-u.

en: These files are on a digital audio player.
hr: Ove su datoteke na sviraču digitalnog zvuka.

en: These files are on an Audio CD.
hr: Ove su datoteke na Audio CD-u.

en: These files are on an Audio DVD.
hr: Ove su datoteke na Audio DVD-u.

en: This drop target only supports local files.
hr: Odredište ispuštanja podržava jedino mjesne datoteke.

en: This file cannot be ejected
hr: Ova datoteka ne može biti izbačena

en: This file cannot be mounted
hr: Ova datoteka ne može biti postavljena

en: This file cannot be started
hr: Ova datoteka ne može biti pokrenuta

en: This file cannot be stopped
hr: Ova datoteka ne može biti zaustavljena

en: This file cannot be unmounted
hr: Ova datoteka ne može biti rastavljena

en: This is disabled due to security considerations.
hr: Ovo je onemogućeno zbog sigurnosnih obzira.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
hr: To je vjerojatno zato jer je oznaka trajna, a ne ona korisnički dodana.

en: This link cannot be used, because it has no target.
hr: Poveznica se ne može koristiti jer nema odredišta.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
hr: Poveznica se ne može koristiti jer njeno odredište "%s" ne postoji.

en: This list contains the extensions that are currently de-activated.
hr: Lista sadrži proširenja koja su trenutno deaktivirana.

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
hr: Ovaj se naziv može postaviti ako želiš prilagođeni naziv za sličicu računala na radnoj površini.

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
hr: Ovaj se naziv može postaviti ako želiš prilagođeni naziv za sličicu osobne mape na radnoj površini.

en: This name can be set if you want a custom name for the network servers icon on the desktop.
hr: Ovaj se naziv može postaviti ako želiš prilagođeni naziv za sličicu mrežnih poslužitelja na radnoj površini.

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
hr: Ovaj se naziv može postaviti ako želiš prilagođeni naziv za sličicu smeća na radnoj površini.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
hr: Za otvaranje udaljenih datoteka, preslikaj ih u mjesnu mapu te ih tada iznova ispusti.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
hr: Za otvaranje udaljenih datoteka, preslikaj ih u mjesnu mapu te ih tada iznova ispusti. Ispuštene mjesne datoteke su već otvorene.

en: Toggle between button and text-based location bar
hr: Prebaci između položajne trake zasnovane na gumbu i na napisu

en: Toggle the display of hidden files in the current window
hr: Uključi/Iskljući prikaz skrivenih datoteka u trenutnom prozoru

en: Toggle using a tighter layout scheme
hr: Prebaci korištenjem postavki gušćeg rasporeda

en: Toplevel files cannot be renamed
hr: Datoteke najviše razine ne mogu biti preimenovane

en: Total capacity:
hr: Ukupni obujam:

en: Trash
hr: Smeće

en: Trash icon visible on desktop
hr: Sličica smeća je vidljiva na radnoj površini

en: Trashed On
hr: Vrijeme premještaja u smeće

en: Trashing Files
hr: Odbacivanje datoteka u smeće

en: Tree
hr: Stablo

en: Try Again
hr: Pokušaj ponovno

en: Type
hr: Vrsta

en: Type of click used to launch/open files
hr: Vrsta klika u uporabi za pokretanje/otvaranje datoteka

en: Type:
hr: Tip:

en: U_nlock Drive
hr: O_tključaj pogonsku jedinicu

en: Unable to eject %V
hr: Nije moguće izbaciti %V

en: Unable to eject %s
hr: Nije moguće izbaciti %s

en: Unable to eject location
hr: Nije moguće izbacivanje s položaja

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
hr: Nije moguće označiti pokretač pouzdanim (izvršnim)

en: Unable to mount %s
hr: Nije moguće postaviti %s

en: Unable to mount location
hr: Nije moguće postavljanje s položaja

en: Unable to mount the location.
hr: Nije moguće postaviti položaj.

en: Unable to poll %s for media changes
hr: Nije moguće ispitati %s za promjene nosača podataka

en: Unable to rename desktop file
hr: Nije moguće preimenovati datoteku radne površine

en: Unable to rename desktop icon
hr: Nije moguće preimenovati sličicu radne površine

en: Unable to search for application
hr: Nije moguće tražiti program

en: Unable to start %s
hr: Nije moguće pokrenuti %s

en: Unable to start location
hr: Nije moguće pokretanje s položaja

en: Unable to stop %s
hr: Nije moguće zaustaviti %s

en: Unable to stop drive
hr: Nije moguće zaustaviti pogon

en: Unable to unmount %V
hr: Nije moguće rastaviti %V

en: Unable to unmount location
hr: Nije moguće rastavljanje s položaja

en: Undo
hr: Poništi

en: Undo the last action
hr: Poništi posljednju radnju

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Unknown error
hr: Nepoznata greška

en: Unlock the drive associated with the open folder
hr: Otključaj pogonsku jedinicu povezanu s otvorenom mapom

en: Unlock the selected drive
hr: Otključaj odabranu pogonsku jedinicu

en: Unmount the selected volume
hr: Rastavi odabrani uređaj za pohranu

en: Unmount the volume associated with the open folder
hr: Rastavi uređaj za pohranu povezan s otvorenom mapom

en: Unmount the volume associated with this folder
hr: Rastavi uređaj za pohranu povezan s ovom mapom

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
hr: Neprepoznata inačica datoteke radne površine '%s'

en: Unrecognized launch option: %d
hr: Neprepoznata mogućnost pokretanja: %d

en: Untrusted application launcher
hr: Nepouzdani programski pokretač

en: Uri of the default folder background. Only used if background_set is true.
hr: URI zadane pozadine mape. Koristi se samo ako je pozadina_postavljena na potvrdno.

en: Uri of the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
hr: URI zadane pozadine bočnog okna. Koristi se samo ako je pozadina_bočnog_okna_postavljena na potvrdno.

en: Use De_fault
hr: Koristi za_dano

en: Use _Default Background
hr: Koristi _uobičajenu pozadinu

en: Use extra mouse button events in Caja' browser window
hr: Koristi radnje dodatnoga gumba na mišu u prozoru preglednika Caje

en: Use the normal view size
hr: Koristi uobičajenu veličinu prikaza

en: Use tighter layout in new windows
hr: Koristi zgusnutiji raspored u novim prozorima

en: User Details
hr: Pojedinosti o korisniku

en: User Name:
hr: Korisničko ime:

en: View _new folders using:
hr: Pregledaj _nove direktorije pomoću:

en: View of the current folder
hr: Pogled trenutne mape

en: View or modify the properties of each selected item
hr: Pogledaj ili promijeni svojstva svake odabrane stavke

en: View or modify the properties of the open folder
hr: Pogledaj ili promijeni svojstva otvorene mape

en: View or modify the properties of this folder
hr: Pogledaj ili promijeni svojstva ove mape

en: Views
hr: Prikazi

en: Violet
hr: Ljubičasta

en: Visible _Columns...
hr: Vidljivi _stupci...

en: Volume:
hr: Uređaj za pohranu:

en: Wavy White
hr: Valovita bjelina

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
hr: srijeda, 00. rujna 0000. u 00:00:00

en: What to do with executable text files when activated
hr: Kako postupiti s izvršnim napisnim datotekama kada su pokrenute

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
hr: Što napraviti s izvršnim napisnim datotekama kada su one pokrenute (pojedinačnim ili dvostrukim klikom). Moguće zadanosti su: "pokreni" za pokretanje istih kao programa, "upitaj" za upit o postupku putem dijaloškog okvira i "prikaži" za prikazivanje istih kao napisnih datoteka.

en: When a folder is visited this viewer is used unless you have selected another view for that particular folder. Possible values are "list-view", "icon-view" and "compact-view".
hr: Kad je mapa posjećena, koristi se ovaj prikaznik osim ako je odabran drugi prikaz za tu mapu. Moguće zadanosti su "popisni-prikaz", "prikaz-sličica" i "sažeti-prikaz".

en: When to show number of items in a folder
hr: Kada prikazati broj stavki u mapi

en: When to show preview text in icons
hr: Kada prikazati napis pregleda u sličicama

en: When to show thumbnails of image files
hr: Kada prikazati minijature slikovnih datoteka

en: Where to position newly open tabs in browser windows.
hr: Gdje smjestiti novootvorene kartice u prozorima preglednika

en: Whether a custom default folder background has been set.
hr: Je li postavljena prilagođena zadana pozadina mape.

en: Whether a custom default side pane background has been set.
hr: Je li postavljena prilagođena zadana pozadina bočnoga okna.

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
hr: Treba li povećanje upravljačkog prozora biti zadano.

en: Whether the navigation window should be maximized.
hr: Treba li upravljački prozor biti povećan.

en: Whether to ask for confirmation when deleting files, or emptying Trash
hr: Treba li zatražiti potvrdu prilikom brisanja datoteka ili pražnjenja smeća

en: Whether to ask for confirmation when moving files to the Trash
hr: Treba li tražiti potvrdu prilikom premještanja datoteka u smeće?

en: Whether to automatically mount media
hr: Treba li samopostaviti nosače podataka

en: Whether to automatically open a folder for automounted media
hr: Treba li samostalno otvarati mapu za samopostavljene nosače podataka

en: Whether to enable immediate deletion
hr: Treba li omogućiti izravno brisanje

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
hr: Treba li predizvoditi zvukove prilikom prelaska mišem preko sličice

en: Whether to show backup files
hr: Treba li prikazivati sigurnosne kopije datoteka

en: Whether to show desktop notifications
hr: Treba li pokazati obavijesti radne površine

en: Whether to show file sizes with IEC units
hr: Treba li datotečne veličine prikazati u IEC jedinicama

en: Whether to show hidden files
hr: Treba li prikazivati skrivene datoteke

en: White
hr: Bijela

en: Width of the side pane
hr: Širina bočnoga okna

en: Windows share
hr: Windows razmjena

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
hr: Ti nisi vlasnik, stoga ne možeš promijeniti ova dopuštenja.

en: You can choose another view or go to a different location.
hr: Možete odabrati neki drugi poled ili otići na drugu lokaciju.

en: You can download it or make a link to it.
hr: Možeš ga preuzeti ili stvoriti poveznicu na njega.

en: You can only use images as custom icons.
hr: Možete koristiti samo slike za prilagođene sličice.

en: You can only use local images as custom icons.
hr: Kao prilagođene sličice mogu se koristiti samo mjesne slike.

en: You can stop this operation by clicking cancel.
hr: Možeš zaustaviti ovu radnju pritiskom na opoziv.

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
hr: Nije moguće pridružiti više od jedne prilagođene sličice istovremeno!

en: You cannot assign more than one custom icon at a time.
hr: Ne možeš pridružiti više od jedne prilagođene sličice istodobno.

en: You cannot copy a file over itself.
hr: Ne možeš preslikati datoteku na nju samu.

en: You cannot copy a folder into itself.
hr: Ne možeš preslikati mapu u nju samu.

en: You cannot move a file over itself.
hr: Ne možeš premjestiti datoteku na nju samu.

en: You cannot move a folder into itself.
hr: Ne možeš premjestiti mapu u nju samu.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
hr: Nemaš dopuštenje za pristup mapi odredišta.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
hr: Nemaš dopuštenja potrebna za promjenu skupine za "%s".

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
hr: Nemaš dopuštenja potrebna za preimenovanje "%s".

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
hr: Nemaš dopuštenja potrebna za pregled sadržaja iz "%s".

en: You have just inserted a Photo CD.
hr: Upravo je umetnut Photo CD.

en: You have just inserted a Picture CD.
hr: Upravo je umetnut Picture CD.

en: You have just inserted a Super Video CD.
hr: Upravo je umetnut Super Video CD.

en: You have just inserted a Video CD.
hr: Upravo je umetnut Video CD.

en: You have just inserted a Video DVD.
hr: Upravo je umetnut Video DVD.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
hr: Upravo je umetnut prazni BD.

en: You have just inserted a blank CD.
hr: Upravo je umetnut prazni CD.

en: You have just inserted a blank DVD.
hr: Upravo je umetnut prazni DVD.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
hr: Upravo je umetnut prazni HD DVD.

en: You have just inserted a digital audio player.
hr: Upravo je umetnut svirač digitalnog zvuka.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
hr: Upravo je umetnut nosač podataka s digitalnim fotografijama.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
hr: Upravo je umetnut nosač podataka sa softverom namijenjenim samopokretanju.

en: You have just inserted a medium.
hr: Upravo je umetnut nosač podataka.

en: You have just inserted an Audio CD.
hr: Upravo je umetnut Audio CD.

en: You have just inserted an Audio DVD.
hr: Upravo je umetnut Audio DVD.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Caja; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
hr: Presliku GNU-ove opće javne dozvole korisnik je trebao primiti uz Caju. Ako nisi, piši na Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA.

en: Zoom
hr: Uvećano

en: Zoom In
hr: Povećaj

en: Zoom Out
hr: Umanji

en: Zoom _In
hr: U_većaj

en: Zoom _Out
hr: U_manji

en: Zoom to Default
hr: Uvećaj na uobičajeno

en: _About
hr: _O programu

en: _About Extension
hr: _O proširenju

en: _Add
hr: _Dodaj

en: _Add Bookmark
hr: _Dodaj zabilješku

en: _Add a New Color...
hr: _Dodaj novu boju...

en: _Add a New Emblem...
hr: _Dodaj novu oznaku

en: _Add a New Pattern...
hr: _Dodaj novi obrazac...

en: _Always perform this action
hr: _Uvijek izvrši ovu radnju

en: _Arrange items:
hr: _Poredaj stavke:

en: _Ask each time
hr: _Upitaj svaki put

en: _Back
hr: _Nazad

en: _Backgrounds and Emblems...
hr: _Pozadine i oznake

en: _Bookmarks
hr: _Zabilješke

en: _Browse...
hr: _Pregledaj...

en: _Cancel
hr: _Opozovi

en: _Clear
hr: _Očisti

en: _Close
hr: _Zatvori

en: _Close Tab
hr: _Zatvori karticu

en: _Compact
hr: _Sažeto

en: _Computer
hr: _Računalo

en: _Connect
hr: _Spoji se

en: _Connect Drive
hr: _Spoji pogon

en: _Contents
hr: _Sadržaj

en: _Copy
hr: _Kopiraj

en: _Copy Here
hr: _Preslikaj ovamo

en: _Default zoom level:
hr: _Uobičajeno uvećanje:

en: _Delete
hr: _Izbriši

en: _Delete Permanently
hr: _Izbriši trajno

en: _Desktop
hr: _Radna površina

en: _Detect Media
hr: _Prepoznaj nosač podataka

en: _Disconnect
hr: _Odspoji

en: _Disconnect Drive
hr: _Odspoji pogon

en: _Display
hr: _Prikaži

en: _Double click to open items
hr: _Dvoklik za otvaranje stavki

en: _Download
hr: _Preuzimanje

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _Edit Bookmarks...
hr: _Uredi zabilješke

en: _Eject
hr: _Izbaci

en: _Emblems
hr: _Oznake

en: _Empty File
hr: _Prazna datoteka

en: _File
hr: _Datoteka

en: _Folder:
hr: _Mapa:

en: _Format
hr: _Oblikuj

en: _Forward
hr: _Naprijed

en: _Go
hr: _Idi

en: _Group:
hr: _Skupina:

en: _Help
hr: _Pomoć

en: _Home
hr: _Osobna mapa

en: _Home Folder
hr: _Osobna mapa

en: _Icons
hr: _Sličice

en: _Image:
hr: _Slika:

en: _Invert Selection
hr: _Obrni odabir

en: _Keep Aligned
hr: _Održavaj poravnato

en: _Keyword:
hr: _Ključna riječ:

en: _Launch Anyway
hr: Ipak _pokreni

en: _Link Here
hr: _Poveži ovdje

en: _List
hr: _Popis

en: _Location...
hr: _Položaj...

en: _Location:
hr: _Lokacija:

en: _Lock Drive
hr: _Zaključaj pogonsku jedinicu

en: _Main Toolbar
hr: _Glavna alatna traka

en: _Manually
hr: _Ručno

en: _Mount
hr: _Postavi

en: _Move Here
hr: _Premjesti ovamo

en: _Music Player:
hr: _Svirač glazbe:

en: _Name
hr: _Nazivu

en: _Network
hr: M_reža

en: _Never prompt or start programs on media insertion
hr: _Nikada ne traži odziv niti pokreći programe pri umetanju nosača podataka

en: _New Tab
hr: _Nova kartica

en: _Next Tab
hr: _Slijedeća kartica

en: _OK
hr: _U redu

en: _Only for files smaller than:
hr: _Samo za datoteke manje od:

en: _Open
hr: _Otvori

en: _Open Scripts Folder
hr: _Otvori mapu naredbenih datoteka

en: _Open With %s
hr: _Otvori s %s

en: _Organize Desktop by Name
hr: _Uredi radnu površinu po nazivu

en: _Organize by Name
hr: _Uredi po nazivu

en: _Other pane
hr: _Drugo okno

en: _Owner:
hr: _Vlasnik:

en: _Paste
hr: _Zalijepi

en: _Paste Into Folder
hr: _Prilijepi u mapu

en: _Pattern:
hr: _Uzorak:

en: _Patterns
hr: _Uzorci

en: _Photos:
hr: _Fotografije

en: _Places
hr: _Mjesta

en: _Port:
hr: _Ulaz:

en: _Power On
hr: _Uključi

en: _Previous Tab
hr: _Prethodna kartica

en: _Properties
hr: _Svojstva

en: _Read
hr: _Čitaj

en: _Redo
hr: _Ponovi

en: _Redo creation of a file from template
hr: _Ponovi stvaranje prazne datoteke iz predloška

en: _Redo creation of an empty file
hr: _Ponovi stvaranje prazne datoteke

en: _Reload
hr: _Ponovno učitavanje

en: _Remember this application for "%s" files
hr: _Upamti ovaj program za "%s" datoteke

en: _Remember this application for %s documents
hr: _Upamti ovaj program za %s zapise

en: _Remove
hr: _Ukloni

en: _Remove a Color...
hr: _Uklonite boju...

en: _Remove a Pattern...
hr: _Uklonite uzorak...

en: _Remove an Emblem...
hr: _Ukloni oznaku...

en: _Remove...
hr: _Ukloni...

en: _Rename...
hr: _Preimenuj...

en: _Restore
hr: _Obnovi

en: _Retry
hr: _Pokušaj ponovno

en: _Revert
hr: _Vrati

en: _Run
hr: _Pokreni

en: _Run executable text files when they are opened
hr: _Pokreni izvršne napisne datoteke kad su one otvorene

en: _Safely Remove Drive
hr: _Sigurno uklanjanje pogonske jedinice

en: _Save
hr: _Spremi

en: _Scripts
hr: _Naredbene datoteke

en: _Search
hr: _Traži

en: _Search for Files...
hr: _Traži datoteke...

en: _Search for:
hr: _Potraži:

en: _Select Application
hr: _Odaberi program

en: _Server:
hr: _Poslužitelj:

en: _Show file sizes with IEC units
hr: _Prikaži veličine datoteka u IEC jedinicama

en: _Side Pane
hr: _Bočni stupac

en: _Single click to open items
hr: _Jednostruki klik za otvaranje stavki

en: _Skip
hr: _Preskoči

en: _Skip files
hr: _Preskoči datoteke

en: _Software:
hr: _Softver:

en: _Start
hr: _Pokreni

en: _Start Multi-disk Device
hr: _Pokreni višediskovni uređaj

en: _Start Multi-disk Drive
hr: _Pokreni višediskovnu pogonsku jedinicu

en: _Sticky
hr: _Ljepljiv

en: _Stop
hr: _Zaustavi

en: _Stop Multi-disk Device
hr: _Zaustavi višediskovni uređaj

en: _Stop Multi-disk Drive
hr: _Zaustavi višediskovnu pogonsku jedinicu

en: _Stop the drive associated with the open folder
hr: _Zaustavi pogonsku jedinicu povezanu s otvorenom mapom

en: _Tabs
hr: _Kartice

en: _Text beside icons
hr: _Napis pored sličica

en: _Trash
hr: _Smeće

en: _Type:
hr: _Vrsta:

en: _Undo
hr: _Poništi

en: _Undo creation of a file from template
hr: _Poništi stvaranje datoteke iz predloška

en: _Undo creation of an empty file
hr: _Poništi stvaranje prazne datoteke

en: _Unlock Drive
hr: _Otključaj pogonsku jedinicu

en: _Unmount
hr: _Demontiraj

en: _Up
hr: _Gore

en: _Use a custom command
hr: _Koristi prilagođenu naredbu

en: _Use compact layout
hr: _Koristi sažeti raspored

en: _View
hr: _Pogled

en: _View As
hr: _Pregledaj kao

en: _View executable text files when they are opened
hr: _Prikaži izvršne napisne datoteke kad su one otvorene

en: _Write
hr: _Zapisuj

en: _Zoom
hr: _Uvećanje

en: access
hr: pristup

en: by Modification _Date
hr: po _nadnevku izmjene

en: by T_rash Time
hr: po vremenu odbacivanja u _smeće

en: by _Emblems
hr: po _oznakama

en: by _Name
hr: po _nazivu:

en: by _Size
hr: po _veličini

en: by _Type
hr: po _vrsti

en: column
hr: stupac

en: create/delete
hr: stvori/izbriši

en: dropped data
hr: ispušteni podatci

en: dropped text.txt
hr: ispušteni napis.txt

en: free
hr: slobodno

en: link
hr: poveznica

en: link (broken)
hr: poveznica (prekinuta)

en: list
hr: popis

en: loading...
hr: učitavam...

en: nd copy)
hr: nd preslika)

en: new file
hr: nova datoteka

en: no
hr: ne

en: nothing
hr: ništa

en: on the desktop
hr: na radnoj površini

en: paused
hr: pauzirano

en: pausing
hr: pauziram

en: pointing at "%s"
hr: pokazuje na "%s"

en: rd copy)
hr: rd preslika)

en: read
hr: čitaj

en: st copy)
hr: st preslika)

en: th copy)
hr: th preslika)

en: today
hr: danas

en: today at %-I:%M %p
hr: jučer u %-I:%M %p

en: today at %-I:%M:%S %p
hr: danas u %-I:%M:%S %p

en: today at 00:00 PM
hr: danas u 00:00

en: today at 00:00:00 PM
hr: danas u 00:00:00

en: today, %-I:%M %p
hr: danas, %-I:%M %p

en: today, 00:00 PM
hr: danas, 00:00

en: unknown
hr: nepoznato

en: unknown MIME type
hr: nepoznata MIME vrsta

en: unknown type
hr: nepoznata vrsta

en: unreadable
hr: nečitljivo

en: untitled folder
hr: nenaslovljena mapa

en: used
hr: iskorišteno

en: write
hr: zapisuj

en: yesterday
hr: jučer

en: yesterday at %-I:%M %p
hr: jučer u %-I:%M %p

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
hr: jučer u %-I:%M:%S %p

en: yesterday at 00:00 PM
hr: jučer u 00:00

en: yesterday at 00:00:00 PM
hr: jučer u 00:00:00

en: yesterday, %-I:%M %p
hr: jučer, %-I:%M %p

en: yesterday, 00:00 PM
hr: jučer, 00:00
