dconf-editor master - en to hr translation catalogue (388 entries)

en:  and one dconf operation delayed. |  and %u dconf operations delayed.
hr[0]:  i %u dconf radnja odgođeno.
hr[1]:  i %u dconf radnje odgođeno.
hr[2]:  i %u dconf radnja odgođeno.

en: %s (key erased)
hr: %s (ključ obrisan)

en: %s (local keys)
hr: %s (lokalni ključ)

en: A (simple) string conflicting key that should give a error
hr: (Jednostavan) Izraz sukobljujućeg ključa koji bi trebali davati grešku

en: A 1-choice enumeration
hr: 1-izborno nabrajanje

en: A 1-choice integer value
hr: 1-izborna cjelobrojna vrijednost

en: A 16-bit signed integer. See also the “integer-16-unsigned” key.
hr: 16-bitni potpisani cijeli broj. Još pogledajte “integer-16-unsigned” ključ.

en: A 16-bit unsigned integer. See also the “integer-16-signed” key.
hr: 16-bitni nepotpisani cijeli broj. Još pogledajte “integer-16-signed” ključ.

en: A 32-bit signed integer, defined by a relocatable schema.
hr: 32-bitni potpisani cijeli broj, određen preseljivom shemom.

en: A 32-bit signed integer. See also the “integer-32-unsigned” key.
hr: 32-bitni potpisani cijeli broj. Još pogledajte “integer-32-unsigned” ključ.

en: A 32-bit unsigned integer. See also the “integer-32-signed” key.
hr: 32-bitni nepotpisani cijeli broj. Još pogledajte “integer-32-signed” ključ.

en: A 5-choices enumeration
hr: 5-izborno nabrajanje

en: A 64-bit signed integer. See also the “integer-64-unsigned” key.
hr: 64-bitni potpisani cijeli broj. Još pogledajte “integer-64-unsigned” ključ.

en: A 64-bit unsigned integer. See also the “integer-64-signed” key.
hr: 64-bitni nepotpisani cijeli broj. Još pogledajte “integer-64-signed” ključ.

en: A D-Bus handle type, type ‘h’
hr: D-Bus vrsta rukovanja, vrsta ‘h’

en: A D-Bus object path array, type ‘ao’
hr: D-Bus polje putanje objekta, vrste ‘ao’

en: A D-Bus object path, type ‘o’
hr: Putanja D-Bus objekta, vrsta ‘o’

en: A D-Bus signature is a string used as type signature for a D-Bus method or message. If you are not interacting with D-Bus, then there is no reason to make use of this type.
hr: D-Bus potpis je izraz korišten kao vrsta potpisa za D-Bus način poruka. Ako niste u intrakciji s D-busom. Tada nema razloga da koristite ovu vrstu.

en: A D-Bus signature, type ‘g’
hr: D-Bus potpis, vrste ‘g’

en: A boolean, type ‘b’
hr: Boolean, vrsta ‘b’

en: A byte (unsigned), type ‘y’
hr: Bajt (nepotpisani), vrsta ‘y’

en: A byte value is an integer between 0 and 255. It may be used to pass around characters.
hr: Vrijednost bajta je cijeli broj između 0 u255. Može se koristiti za prijenos znakova.

en: A bytestring array, type ‘aay’
hr: Polje niza znakova, vrsta ‘aay’

en: A bytestring, type ‘ay’
hr: Niz bajtova, vrsta ‘ay’

en: A custom type, here ‘(ii)’
hr: Prilagođena vrsta, ovdje ‘(ii)’

en: A dictionary entry of type ‘{ss}’
hr: Unos rječnika vrste ‘{ss}’

en: A dictionary maps values of a basic type to another value (of any type). A dictionary entry is one such mapping.
hr: Vrijednosti mape rječnika osnovne vrste za drugu vrijednost (bilo koja vrijednost). Unos rječnika je jedno takvo mapiranje.

en: A dictionary maps values of a basic type to another value (of any type). One simple use case is to map strings to variants.
hr: Vrijednosti mape rječnika osnovne vrste za drugu vrijednost (bilo koja vrijednost). Jedan jednostavni primjer upotrebe je mapiranje izraza u varijante.

en: A dictionary that maps schema IDs with path specifications. It is used to allow the user to associate a relocatable schema to certain paths. Path specifications may contain wildcards in the form of empty segments (e.g. /ca/desrt/dconf-editor//), defining possibly multiple paths. The same schema ID may be associated with multiple path specifications.
hr: Rječnik koji mapira ID-ove shema s određenom putanjom. Korist se za dopuštanje korisniku da poveže preseljive sheme u određene putanje. Specifikacije putanje mogu sadržavati zamjenske znakove u obliku praznih dijelova (npr. /ca/desrt/dconf-editor//), definirajući moguće višestruke putanje. Isti ID sheme može biti povezan sa više specifičnih putanja.

en: A double value could represent any real number.
hr: Vrijednost duplikata može predstavljati bilo koji realan broj.

en: A double, type ‘d’
hr: Duplikat, vrsta ‘d’

en: A flag for skipping unnecessary subfolders
hr: Oznaka za preskakanje nepotrebnih podmapa

en: A flag to check for added or removed schemas
hr: Oznaka provjere dodanih ili uklonjenih shema

en: A flag to enable maximized mode
hr: Oznaka za omogućavanje uvećanog stanja

en: A flag to enable small rows for bookmarks list
hr: Oznaka za omogućavanje malih redaka za popis zabilješki

en: A flag to enable small rows for keys list
hr: Oznaka za omogućavanje malih redaka za popis ključeva

en: A flag to follow system night light
hr: Oznaka za praćenje noćnog rada sustava

en: A flag to restore the last view
hr: Oznaka za vraćanje posljednjeg prikaza

en: A flag to sort keys list case-sensitively
hr: Oznaka razvrstavanja ključeva osjetljiva na velika slova

en: A graphical tool for editing the dconf database
hr: Grafički alat za uređivanje dconf baze podataka

en: A graphical viewer and editor of applications’ internal settings.
hr: Grafički preglednik i uređivač unutarnjih postavki aplikacija.

en: A list of bookmarked paths
hr: Popis zabilježenih putanja

en: A long integer, type ‘x’
hr: Dugačak cijeli broj, vrsta ‘x’

en: A normal non-conflicting key from Conflict1
hr: Normalni nesukobljeni ključ iz Sukob1

en: A normal non-conflicting key from Conflict2
hr: Normalni nesukobljeni ključ iz Sukob2

en: A nullable boolean, type ‘mb’
hr: Neutralni (nullable) boolean, vrste ‘mb’

en: A nullable string, type ‘ms’
hr: Neutralni (nullable) izraz, vrste ‘mb’

en: A nullable-string conflicting key that should give an error
hr: Neutralan izraz sukobljujući ključ koji bi trebao dati grešku

en: A number with range
hr: Broj s rasponom

en: A path to restore the last view
hr: Putanja za vraćanje posljednjeg prikaza

en: A path to restore the pathbar state
hr: Putanja za vraćanje stanja trake putanje

en: A range could limit an integer key to only allow one value, but that’s probably an error. Dconf Editor warns you in that case.
hr: Raspon može ograničiti cijeli broj da samo dopušta jednu vrijednost, ali to je najvjerojatnije greška. Dconf uređivač će vas u tome slučaju upozoriti.

en: A short integer, type ‘n’
hr: Kratak cijeli broj, vrsta ‘n’

en: A string array contains any number of strings of whatever length. It may be an empty array, “[]”.
hr: Polje izraza sadrži bilo koji broj nizova bilo koje duljine. Može bit prazno polje, “[]”.

en: A string array, type ‘as’
hr: Polje izraza, vrsta ‘as’

en: A string, type ‘s’
hr: Izraz, vrsta ‘s’

en: A variant, type ‘v’
hr: Varijanta, vrste ‘s’

en: A “vardict”, type ‘a{sv}’
hr: “vardict”, vrste ‘a{sv}’

en: About
hr: O programu

en: About Dconf Editor
hr: O Dconf uređivaču

en: Actions
hr: Radnje

en: An enumeration could contain only one item, but that’s probably an error. Dconf Editor warns you in that case.
hr: Nabrajanje može sadržavati samo jednu stavku, ali to je najvjerojatnije greška. Dconf uređivač će vas u tome slučaju upozoriti.

en: An object path array could contain any number of object paths (including none: “[]”). If you are not interacting with D-Bus, then there is no reason to make use of this type.
hr: Polje putanje objekta može sadržavati bilo koje putanje objekta (uključujući ništa: “[]”). Ako niste u intrakciji s D-busom. Tada nema razloga da koristite ovu vrstu.

en: An object path is used to identify D-Bus objects at a given destination on the bus. If you are not interacting with D-Bus, then there is no reason to make use of this type.
hr: Putanja objekta se koristi za identifikaciju D-Bus objekata na zadanom odredištu u D-busu. Ako niste u intrakciji s D-busom. Tada nema razloga da koristite ovu vrstu.

en: An unsigned long integer, type ‘t’
hr: Nepotpisani dugačak cijeli broj, vrsta ‘t’

en: An unsigned short integer, type ‘q’
hr: Nepotpisani kratak cijeli broj, vrsta ‘q’

en: An unsigned usual integer, type ‘u’
hr: Nepotpisani uobičajeni cijeli broj, vrsta ‘u’

en: An usual boolean value, defined by a relocatable schema.
hr: Uobičajena boolean vrijednost, određena preseljivom shemom.

en: An usual integer, type ‘i’
hr: Uobičajeni cijeli broj, vrsta ‘i’

en: Apply
hr: Primijeni

en: Apply all
hr: Primijeni sve

en: Arguments description:
hr: Opis argumenata:

en: Bookmark
hr: Zabilježi

en: Bookmark this Location
hr: Zabilježi ovu lokaciju

en: Bookmark this Search
hr: Zabilježi ovu pretragu

en: Bookmarks
hr: Zabilješke

en: Bookmarks will
    be added here
hr: Zabilješka će biti
    dodana ovdje

en: Booleans can only take two values, “true” or “false”.
hr: Boolean može imati samo dvije vrijednosti, “istinu” ili “laž”.

en: Browse the keys used by installed applications
hr: Pregledajte ključeve koje koriste instalirane aplikacije

en: Cannot find key “%s”.
hr: Nemoguć pronalazak ključa “%s”.

en: Cannot understand second argument in this context.
hr: Nerazumljiv drugi argument u ovom sadržaju.

en: Cannot understand: given path contains “//”.
hr: Nerazumljivo: zadana putanja sadrži “//”.

en: Cannot understand: slash character in second argument.
hr: Nerazumljivo: znak kose crte u drugom argumentu.

en: Cannot understand: space character in argument.
hr: Nerazumljivo: znak razmaka u argumentu.

en: Cannot understand: too many arguments.
hr: Nerazumljivo: previše argumenata.

en: Change the behaviour of a key value change request
hr: Promijeni ponašanje vrijednosti ključa zahtjeva promjene

en: Changes will be delayed until you request it.
hr: Promjene će biti odgođene dok ih ne zatražite.

en: Close search
hr: Zatvori pretragu

en: Close search results
hr: Zatvori rezultate pretrage

en: Configuration editor for dconf
hr: Uređivač podešavanja za dconf

en: Conflicting key defaulting to “1” that should give an error
hr: Sukobljujući ključ zadan na “1” trebao bi dati grešku

en: Conflicting key defaulting to “2” that should give an error
hr: Sukobljujući ključ zadan na “2” trebao bi dati grešku

en: Conflicting key from Conflict1 that should give a warning
hr: Sukobljujući ključ iz Sukob1 koji bi trebao dati upozorenje

en: Conflicting key from Conflict2 that should give a warning
hr: Sukobljujući ključ iz Sukob2 koji bi trebao dati upozorenje

en: Conflicting key with no range that should give an error
hr: Sukobljujući ključ bez raspona koji bi trebao dati grešku

en: Conflicting key with range 0~5 that should give an error
hr: Sukobljujući ključ u rasponu 0~5 koji bi trebao dati grešku

en: Contains all paths bookmarked by the user as an array of strings.
hr: Sadrži sve zabilježene putanje od strane korisnika kao polje znakova.

en: Copied to clipboard
hr: Kopirano u međuspremnik

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Copy current path
hr: Kopiraj trenutnu putanju

en: Copyright © %u-%u – Arnaud Bonatti
hr: Autorsko pravo © %u-%u – Arnaud Bonatti

en: Copyright © 2010-2014 – Canonical Ltd
hr: Autorsko pravo © 2010-2014 – Canonical Ltd

en: Copyright © 2017-2018 – Davi da Silva Böger
hr: Autorsko pravo © 2017-2018 – Davi da Silva Böger

en: Creators
hr: Stvaratelji

en: Credits
hr: Zasluge

en: Current value
hr: Trenutna vrijednost

en: Current view actions
hr: Trenutne radnje prikaza

en: Custom value
hr: Prilagođena vrijednost

en: Customize…
hr: Prilagodi…

en: DConf backend
hr: Dconf pozadinski program

en: Dconf Editor
hr: Dconf uređivač

en: Dconf Editor can monitor if schemas are added or removed from the multiple possible locations. That’s done by checking every three seconds if the schemas list has changed. As this way to do is suboptimal, this function can be disabled by setting this flag to “false”. Note that this option will be removed when a better way to do things is found.
hr: Dconf uređivač može nadgledati ako su sheme dodane ili uklonjene iz višestrukih lokacija. To je učinjeno provjerom svake tri sekunde ima li promjena u popisu shema. Budući da ovo nije baš optimalno, ova funkcija može biti onemogućena postavljanjem ove oznake na “false”. Zapamtite da će ova mogućnost biti uklonjena kada se pronađe bolji način da se to učini.

en: Dconf Editor is a tool to allow direct editing of the dconf configuration database. This is useful when developing applications that use these settings.
hr: Dconf uređivač je alat koji omogućava izravno uređivanje podešavanja dconf baze podataka. To je korisno kada razvijate aplikaciju koja koristi te postavke.

en: Dconf Editor lets you edit any settings type supported by GSettings, falling back on a string entry when it doesn’t have a better way to do. Here is a tuple of two 32-bit signed integers.
hr: Dconf uređivač omogućuje vam uređivanje bilo koje vrste GSettings postavke, vraćanje na unos izraza kada nema boljega načina za to učiniti. Ovo su dva para 32-bitnih potpisanih cijelih brojeva.

en: Default
hr: Zadano

en: Default value
hr: Zadana vrijednost

en: Defined by
hr: Definirao/la

en: Delayed mode is on
    but
    no pending changes
hr: Način odgode je
    uključen ali, nema
    promjena na čekanju

en: Description
hr: Opis

en: Directly edit your entire configuration database
hr: Izravno uređujete svoju cjelokupnu bazu podataka podešavanja

en: Dismiss
hr: Odbaci

en: Dismiss all
hr: Odbaci sve

en: Dismiss change
hr: Odbaci promjenu

en: Do not erase
hr: Nemoj obrisati

en: Do not show initial warning
hr: Ne prikazuje početno upozorenje

en: Don’t forget that some options may break applications, so be careful.
hr: Ne zaboravite da neke mogućnosti mogu slomiti aplikacije, stoga budite oprezni.

en: Double
hr: Duplikat

en: Edit
hr: Uredi

en: Editing your configuration directly is an advanced feature and may cause applications to not work correctly.
hr: Uređivanje vaših podešavanja izravno je napredna značajka i može uzrokovati neispravan rad aplikacija.

en: Empty tuple
hr: Prazan izraz

en: Enabled relocatable schema mapping facilities
hr: Omogućeni preseljivo mapiranje sadržaja shema

en: Enter delay mode
hr: Unesi u način odgode

en: Enumeration
hr: Nabrajanje

en: Enumerations could be done either with the “enum” attribute, or with a “choices” tag.
hr: Nabrajanje se može izvršiti ili sa “enum” svojstvom, ili s “choices” oznakom.

en: Erase key
hr: Obriši ključ

en: Every numeral setting (integers and unsigned integers of every type, plus doubles) could be limited to a custom range of values. For example, this integer could only take a value between -2 and 10.
hr: Svaka brojčana postavka (cijeli brojevi, nepotpisani cijeli brojevi svih vrsta plus duplikati) može se ograničiti na prilagođeni raspon vrijednosti. Na primjer, ovaj cijeli broj može imati samo vrijednost između -2 i 10.

en: Failed to parse as 64-bit integer.
hr: Neuspjela obrada 64-bitnog cijelog broja.

en: Failed to parse as double.
hr: Neuspjela analiza kao dvostruko.

en: Failed to parse as unsigned 64-bit integer.
hr: Neuspjela obrada nepotpisanog 64-bitnog cijelog broja.

en: False
hr: Laž

en: Flags
hr: Oznake

en: Flags could be set by the “enum” attribute.
hr: Oznake mogu biti određene “enum” svojstvom.

en: Flags for the relocatable schemas mapping facilities. “User” enables mappings defined by the “relocatable-schemas-user-paths” key; “Built-in” enables well-known mappings hardcoded into Dconf Editor; “Internal” is reserved for Dconf Editor own mappings; “Startup” is for mapping a relocatable schema from the command-line.
hr: Oznake za preseljivo mapiranje sadržaja shema. “User” omogućuje mapiranje određeno u “relocatable-schemas-user-paths” ključu; “Built-in” omogućuje dobro poznato mapiranje ugrađeno u Dconf uređivaču; “Internal” je rezervirano za vlastito mapiranje Dconf uređivača; “Startup” je za mapiranje preseljivih shema iz naredbenog redka.

en: Flags: choose-colors-you-love
hr: Oznake: choose-colors-you-love

en: Folder “%s” is now empty.
hr: Mapa “%s” je sada prazna.

en: Folders
hr: Mape

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will determine if any action is taken inside of a browser window when either is pressed.
hr: Za korisnike koji koriste miševe s tipkama "Naprijed" i "Natrag", ovaj ključ određuje je li poduzeta bilo koja radnja unutar prozora preglednika ako su tipke pritisnute.

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Back” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
hr: Za korisnike koji koriste miševe s tipkama "Naprijed" i "Natrag", ovaj ključ postavlja tipku koja aktivira naredbu "Natrag" u prozoru preglednika. Moguće vrijednosti su između 6 i 14.

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Forward” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
hr: Za korisnike koji koriste miševe s tipkama "Naprijed" i "Nazad", ovaj ključ postavlja tipku koja aktivira naredbu "Naprijed" u prozoru pregledniku. Moguće vrijednosti su između 6 i 14.

en: Forced range
hr: Prisiljeni raspon

en: GNU General Public License
    version 3 or later
hr: GNU Opća Javna Licenca
    inačice 3 ili novija

en: GSettings allows nullable types, that are similar to other types but could take a “nothing” value. A nullable boolean can only take three values, “true”, “false” and “nothing”.
hr: GSettings dopušta neutralne vrste, to je slično ostalim vrstama ali može sadržavati “ništa” vrijednost. Neutralni boolean može imati samo tri vrijednosti, “istinu”, “laž” i “ništa”.

en: GSettings allows nullable types, that are similar to other types but could take a “nothing” value. A nullable string can take any string as value, including the empty string “''”, or can be NULL (nothing).
hr: GSettings dopušta neutralne vrste, koje su slične ostalim vrstama ali mogu sadržavati "ništa" vrijednost. Neutralni izraz može sadržavati bilo koju vrijednost izraza, uključujući prazni izraz “''”, ili može biti NULL (ništa).

en: GSettings doesn’t allow keys to use upper-case in their names, but installation paths of schemas can. If “true”, the keys list is sorted case-sensitively, with in usual order upper-case folders first.
hr: GSettings ne dopušta ključevima korištenje velikih slova u njihovim nazivima, ali instalacijskim putanjama shema dopušta. Ako je "true", popis ključeva je poredan osjetljivo na velika slova, sa uobičajenim poredkom prvo mape s velikim slovima.

en: Given value is out of range.
hr: Zadana vrijednost je izvan raspona.

en: Go to this path
hr: Idi u ovu putanju

en: Go to “%s”
hr: Idi na “%s”

en: Graphical interface for editing other applications settings.
hr: Grafičko sučelje za uređivanje postavki drugih aplikacija.

en: Hide bookmarks
hr: Sakrij zabilješke

en: If the “restore-view” key is set to “true”, Dconf Editor tries at launch to navigate to this path.
hr: Ako je “restore-view” ključ postavljen na “true”, Dconf uređivač se pokušava pokrenuti u ovoj putanji.

en: If the “restore-view” key is set to “true”, and if the path requested at startup is a parent path of this one, Dconf Editor tries to restore the pathbar state at this path.
hr: Ako je “restore-view” ključ postavljen na “true” i putanja koja je zahtjevana pri pokretanju je sadržajna putanja ove putanje, Dconf uređivač će pokušati obnoviti stanje trake putanje u ovoj putanji.

en: If “true”, Dconf Editor opens a popup when launched reminding the user to be careful.
hr: Ako je “true”, Dconf uređivač otvara skočni prozor kada pokrene podsjetnik za korisnika da bude oprezan.

en: If “true”, Dconf Editor tries at launch to navigate to the path described in the “saved-view” key.
hr: Ako je “true”, Dconf uređivač se pokušava pokrenuti u putanji opisnoj u “saved-view” ključu.

en: If “true”, the bookmarks list use smaller rows.
hr: Ako je “true”, popis zabilješki koristi male redke.

en: If “true”, the keys list use smaller rows.
hr: Ako je “true”, popis ključeva koristi male redke.

en: If “true”, the main window starts in maximized mode.
hr: Ako je “true”, glavni prozor se pokreće u smanjenom načinu rada.

en: Integer
hr: Cijeli broj

en: I’ll be careful.
hr: Biti ću oprezan.

en: Key erased
hr: Ključ obrisan

en: Key erased.
hr: Ključ je obrisan.

en: Key “%s” has been deleted.
hr: Ključ “%s” je obrisan.

en: Keyboard Shortcuts
hr: Prečaci tipkovnice

en: Keys not defined by a schema
hr: Ključevi nisu određeni shemom

en: Known schemas installed:
hr: Poznate instalirane sheme:

en: Known schemas skipped:
hr: Preskočene poznate sheme:

en: Local keys not defined by a schema
hr: Lokalni ključevi nisu određeni shemom

en: Location bookmarked
hr: Lokacija zabilježena

en: Manage your bookmarks
hr: Upravljajte svojim zabilješkama

en: Mapping of paths to manually associated schemas
hr: Mapiranje putanja ručno povezanih shema

en: Maximum
hr: Najviše

en: Minimum
hr: Najmanje

en: Mouse button to activate the “Back” command in browser window
hr: Tipka miša za aktivaciju naredbe "Natrag" u prozoru preglednika

en: Mouse button to activate the “Forward” command in browser window
hr: Tipka miša za aktivaciju naredbe "Naprijed" u prozoru preglednika

en: Name
hr: Naziv

en: No
hr: Ne

en: No change
hr: Bez promjene

en: No description provided
hr: Nema pružanog opisa

en: No keys in this path
hr: Nema ključeva u ovoj putanji

en: No known schemas installed.
hr: Nema poznatih instaliranih shema.

en: No known schemas skipped.
hr: Nema preskočenih poznatih shema.

en: No matches
hr: Nema podudaranja

en: No schema available. A schema is what describes the use of a key, and Dconf Editor can’t find one associated with this key. If the application that was using this key has been uninstalled, or if this key is obsolete, you may want to erase it.
hr: Nema dostupnih shema. Shema opisuje korištenje ključa i Dconf uređivač ne može pronaći nijednu shemu povezanu sa ovim ključem. Ako aplikacija koja koristi ovaj ključ je deinstalirana ili je ovaj ključ zastario, možda ga želite obrisati.

en: No schema found
hr: Nema pronađene sheme

en: No summary provided
hr: Nema pružanog sažetka

en: No unknown schemas.
hr: Nema nepoznatih shema.

en: Nothing
hr: Ništa

en: Nothing to reset.
hr: Ništa za vratiti na zadano.

en: One dconf operation delayed. | %u dconf operations delayed.
hr[0]: %u dconf radnja odgođena.
hr[1]: %u dconf radnje odgođene.
hr[2]: %u dconf radnja odgođeno.

en: One gsettings operation | %u gsettings operations
hr[0]: %u gsettings radnja
hr[1]: %u gsettings radnje
hr[2]: %u gsettings radnja

en: One gsettings operation delayed. | %u gsettings operations delayed.
hr[0]: %u gsettings radnja odgođena.
hr[1]: %u gsettings radnje odgođene.
hr[2]: %u gsettings radnja odgođeno.

en: Only one window can be opened for now.
hr: Samo jedan prozor može biti otvoren za sada.

en: Open
hr: Otvori

en: Open parent folder
hr: Otvori sadržajnu mapu

en: Open path entry
hr: Otvori unos putanje

en: Other actions
hr: Ostale radnje

en: Page on GNOME wiki
hr: Stranica na GNOME wiki

en: Pause night mode
hr: Pauziraj noćni način rada

en: Pending
hr: Na čekanju

en: Print release version and exit
hr: Prikaži inačicu izdanja i zatvori

en: Print relocatable schemas and exit
hr: Prikaži promjenjive sheme i zatvori

en: Properties
hr: Svojstva

en: Quit mode
hr: Način zatvaranja

en: Read keys descriptions and edit their values
hr: Pročitajte opise ključeva i uredite njihove vrijednosti

en: Refresh
hr: Osvježi

en: Refresh search results
hr: Osvježi rezultate pretrage

en: Reload
hr: Ponovno učitaj

en: Relocatable schema
hr: Preseljiva shema

en: Reset recursively
hr: Ponovo postavi rekurzivno

en: Reset view recursively
hr: Ponovo postavi prikaz rekurzivno

en: Reset visible keys
hr: Ponovo postavi vidljive ključeve

en: Reuse night mode
hr: Ponovno pokreni noćni način rada

en: Rule all
hr: Odaberi sve

en: Schema
hr: Shema

en: Schema is not installed on given path.
hr: Shema nije instalirana u zadanu putanju.

en: Schema is relocatable, a path is needed.
hr: Shema je premjestiva, potrebna je putanja.

en: Schema path should start and end with a “/”.
hr: Putanja sheme treba započeti i završiti sa “/”.

en: Schema with path
hr: Shema s putanjom

en: Search
hr: Pretraga

en: Search everywhere
hr: Pretraži posvuda

en: Search in “%s” folder
hr: Pretraži u "%s" mapi

en: Search keys
hr: Pretraži ključeve

en: Select
hr: Odaberi

en: Set to default
hr: Postavi kao zadano

en: Show bookmarks
hr: Prikaži zabilješke

en: Show details…
hr: Prikaži pojedinosti…

en: Show initial warning
hr: Prikaži početno upozorenje

en: Show properties
hr: Prikaži pojedinosti

en: Show this dialog next time.
hr: Prikaži ovaj dijalog sljedeći puta.

en: Signed 16-bit integer
hr: Potpisani 16-bitni cijeli broj

en: Signed 32-bit integer
hr: Potpisani 32-bitni cijeli broj

en: Signed 64-bit integer
hr: Potpisani 64-bitni cijeli broj

en: Sort preferences have changed. Do you want to refresh the view?
hr: Osobitosti razvrstavanja su promijenjene. Želite li osvježiti pogled?

en: Startup mappings are disabled.
hr: Pokretanje mapiranja je onemogućeno.

en: String
hr: Izraz

en: String array
hr: Polje izraza

en: Strings, signatures and object paths should be surrounded by quotation marks.
hr: Izrazi, potpisi i putanje objekta trebali bi biti omeđeni navodnicima.

en: Subfolders
hr: Podmape

en: Summary
hr: Sažetak

en: Thanks for using Dconf Editor for editing your settings!
hr: Hvala što koristite Dconf uređivač za uređivanje svojih postavki!

en: The GNOME Project
hr: GNOME projekt

en: The bookmarks list is not editable.
hr: Popis zabilješki ne može se uređivati.

en: The bytestring type is commonly used to pass around strings that may not be valid utf8. In that case, the convention is that the nul terminator character should be included as the last character in the array.
hr: Vrsta niza bajtova uobičajeno se koristi za prijenos znakova koji nisu utf8 valjani. U tome slučaju, podrazumijeva se da znak nula prekidanja treba biti uključen kao posljednji znak u polju.

en: The change will be applied on such request or if you quit this view.
hr: Promjena će biti primijenjena na zahtjev ili ako zatvorite ovaj pogled.

en: The change will be dismissed if you quit this view without applying.
hr: Promjena će biti odbijena ako zatvorite ovaj pogled bez primijene.

en: The empty tuple, type and value “()”
hr: Prazan izraz, vrsta i vrijednost “()”

en: The handle type is a 32-bit signed integer value that is, by convention, used as an index into an array of file descriptors that are sent alongside a D-Bus message. If you are not interacting with D-Bus, then there is no reason to make use of this type.
hr: Vrsta rukovanja je 32-bitni potpisani cijeli broj koji se podrazumijevano koristi kao sadržaj u polju opisa datoteke koji se šalju uz D-Bus poruke. Ako niste u interakciji s D-Busom. Tada nema razloga da koristite ovu vrstu.

en: The height of the main window in pixels.
hr: Visina glavnog prozora u pikselima.

en: The height of the window
hr: Visina prozora

en: The same mouse button is set for going backward and forward. Doing nothing.
hr: Ista tipka miša je postavljena za naprijed i natrag, Ne čini se ništa.

en: The string type could accept any utf8 string. Note that an empty string “''” is not the same as NULL (nothing); see also the “string-nullable” key.
hr: Vrsta izraza može prihvaćati bilo koji utf8 izraz. Zapamtite da prazni izraz “''” nije isto kao i NULL (ništa); još pogledajte “string-nullable” ključ.

en: The value is invalid.
hr: Vrijednost je neispravna.

en: The width of the main window in pixels.
hr: Širina glavnog prozora u pikselima.

en: The width of the window
hr: Širina prozora

en: The “unsafe” value is discouraged: for keys that have a non-special-cased type, it updates the key value each time something changes in the entry, so including intermediate states. The “safe” value asks for confirmation in these cases, but allows instant changes for booleans and nullable booleans, enums and flags. The “always-confirm-implicit” and “always-confirm-explicit” values always asks for confirmation, but the first applies the change if you change path whereas the second dismiss it. The “always-delay” value adds each change in delay mode, allowing to apply multiple keys at once.
hr: Vrijednost “unsafe” je obeshrabrujuća: za ključeve koji su non-special-cased vrste, nadopunjuje vrijednost ključa svaki puta kada se nešto promijeni u u nosu, uključujući srednje stanje. Vrijednost “safe” pita za potvrdu u tim slučajevima, ali dopušta trenutne promjene booleove i nullable booleove, nabrajanja i oznake. Vrijednosti “always-confirm-implicit” i “always-confirm-explicit” uvijek pitaju za potvrdu, ali prva primijenjuje promjenu ako promijenite putanju gdje ju druga odbacuje. Vrijednost "always-delay” dodaje svaku promjenu u stanje odgode, omogućujući vam primjenu više ključeva odjednom.

en: There are conflicting definitions of this key, getting value would be either problematic or meaningless.
hr: Postoje sukobljene definicije ovog ključa, dobivanje vrijednosti biti će problematično i besmisleno.

en: There are pending changes. Use Shift+Ctrl+Q to apply changes and quit, or Alt+F4 to dismiss changes and quit.
hr: Postoje promjene na čekanju. Koristite Shift+Ctrl+Q za primjenu promjena i zatvaranja, ili Alt+F4 za odbacivanje promjena i zatvaranje.

en: There’s an empty tuple type (called sometimes “triv”) that is a tuple with no content, and can only take “()” as value.
hr: Postoji prazan izraz vrste (ponekad nazvan “triv”) koji nema sadržaja i može imati samo “()” kao vrijednost.

en: There’s nothing in requested folder “%s”.
hr: Nema ništa u zahtjevanoj mapi “%s”.

en: This enumeration offers only one choice. That’s probably an error of the application that installed this schema. If possible, please open a bug about it.
hr: Ovo nabrajanje nudi samo jedan izbor. To je zacijelo greška aplikacije koja je instalirala ovu shemu. Ako je moguće, prijavite grešku o tome problemu.

en: This folder content has changed. Do you want to reload the view?
hr: Sadržaj ove mape je promijenjen. Želite li ponovno učitati prikaz?

en: This integer key can only take one value. That’s probably an error of the application that installed this schema. If possible, please open a bug about it.
hr: Ovaj cjelobrojni ključ može sadržavati samo jednu vrijednost. To je zacijelo greška aplikacije koja je instalirala ovu shemu. Ako je moguće, prijavite grešku o tome problemu.

en: This is the type of an array of bytestrings. The bytestring type is commonly used to pass around strings that may not be valid utf8.
hr: Ovo je vrsta polja niza znakova. Vrsta niza znakova uobičajeno se koristi za prijenos znakova koji nisu utf8 valjani.

en: This key has a special “empty tuple” type. That’s probably an error of the application that installed this schema. If possible, please open a bug about it.
hr: Ovaj ključ sadrži posebnu “prazan izraz” vrstu. To je zacijelo greška aplikacije koja je instalirala ovu shemu. Ako je moguće, prijavite grešku o tome problemu.

en: This key is a test for multiple schemas in the same path with conflicting keys. It can be edited, since the types are compatible, but it is still an issue.
hr: Ovaj ključ je test za više shema u istoj putanji sa sukobljenim ključevima. Trebao bi se moći uređivati, budući da su vrste kompatibilne, ali su još uvijek su problem.

en: This key is a test for multiple schemas in the same path with conflicting keys. It shouldn’t be editable as a key mapped to the same path has a different default value.
hr: Ovaj ključ je test za više shema u istoj putanji sa sukobljenim ključevima. Trebao bi se moći uređivati kao ključ mapiran na istu putanju sa drugačijom zadanom vrijednošću.

en: This key is a test for multiple schemas in the same path with conflicting keys. It shouldn’t be editable as a key mapped to the same path has a different range.
hr: Ovaj ključ je test za više shema u istoj putanji sa sukobljenim ključevima. Trebao bi se moći uređivati kao ključ mapiran na istu putanju sa drugačijim rasponom.

en: This key is a test for multiple schemas in the same path with conflicting keys. It shouldn’t be editable as a key mapped to the same path has a different type.
hr: Ovaj ključ je test za više shema u istoj putanji sa sukobljenim ključevima. Trebao bi se moći uređivati kao ključ mapiran na istu putanju sa drugačijim vrstom.

en: This key is a test for multiple schemas in the same path with conflicting keys. Non-conflicting keys should have no issues.
hr: Ovaj ključ je test za više shema u istoj putanji sa sukobljenim ključevima. Nesukobljujući ključevi ne bi trebali imati problema.

en: This key is defined and used by more than one schema. This could lead to problems. Edit value at your own risk.
hr: Ključ je određen i koristi ga više od jedne sheme. To može dovesti do problema. Uređujete vrijednosti na vlastit rizik.

en: This key is incompatibly defined and used by more than one schema. It is impossible to work with its value in a meaningful way.
hr: Ključ je nekompatibilno određen i koristi ga više od jedne sheme. Nemoguće je da radi s tom vrijednošću na smislen način.

en: This key’s properties have changed. Do you want to reload the view?
hr: Svojstva ovog ključa su promijenjena. Želite li ponovno učitati prikaz?

en: This value is invalid for the key type.
hr: Ova vrijednost je neispravna za ključ ove vrste.

en: Toggle to bookmark this location
hr: Uklj/Isklj za zabilješku ove lokacije

en: Translators
hr: Preveli

en: True
hr: Istina

en: Type
hr: Vrsta

en: Type code
hr: Vrsta kôda

en: Type name
hr: Vrsta naziva

en: Unbookmark
hr: Ukloni zabilješku

en: Unknown schema “%s”.
hr: Nepoznata shema “%s”.

en: Unknown schemas:
hr: Nepoznate sheme:

en: Unsigned 16-bit integer
hr: Nepotpisani 16-bitni cijeli broj

en: Unsigned 32-bit integer
hr: Nepotpisani 32-bitni cijeli broj

en: Unsigned 64-bit integer
hr: Nepotpisani 64-bitni cijeli broj

en: Use
hr: Koristi

en: Use GNOME night light setting to activate night-mode.
hr: Koristi postavke GNOME noćnog rada za aktiviranje noćnog načina rada.

en: Use a dot as decimal mark and no thousands separator. You can use the X.Ye+Z notation.
hr: Koristi točku kao decimalnu oznaku i bez razdjelnika za tisućice. Možete koristiti X.Ye+Z zapis.

en: Use default value
hr: Koristi zadanu vrijednost

en: Use night mode
hr: Koristi noćni način rada

en: Use the keyword “nothing” to set a maybe type (beginning with “m”) to its empty value.
hr: Koristi ključnu riječ “nothing” za postavljanje moguće vrste (počevši sa “m”) na njenu praznu vrijednost.

en: Use the keyword “nothing” to set a maybe type (beginning with “m”) to its empty value. Strings, signatures and object paths should be surrounded by quotation marks.
hr: Koristi ključnu riječ “nothing” za postavljanje moguće vrste (počevši sa “m”) na njenu praznu vrijednost. Izrazi, potpisi i putanje objekta trebali bi biti omeđeni navodnicima.

en: Use “Back” and “Forward” mouse button events
hr: Koristi "Natrag" i "Naprijed" tipke događaja miša

en: Uses the gsettings API of the glib library, among others.
hr: Koristi gsettings API od glib biblioteke, između ostalog.

en: Variant
hr: Varijanta

en: Variants content should be surrounded by XML brackets (‘<’ and ‘>’). See https://developer.gnome.org/glib/stable/gvariant-text.html for complete documentation.
hr: Sadržaj varijante mora biti omeđen XML zagradama (‘<’ i ‘>’). Pogledajte https://developer.gnome.org/glib/stable/gvariant-text.html za potpunu dokumentaciju.

en: Variants could be stored inside variants, and consequently as a GSettings type. Their representation use the XML brackets (‘<’ and ‘>’ characters, in a gschema file “&#60;” and “&#62;” respectively), with a parsable representation of their content inside. If unclear, the type can be given in the value with a prefix annotation like “@x” (where “x” is the type string) or “int64”. See https://developer.gnome.org/glib/stable/gvariant-text.html for complete documentation.
hr: Varijante mogu biti pohranjene unutar varijanta i posljedično kao GSettings vrsta. Njihov prikaz koristi XML zagrade (‘<’ i ‘>’ znakovi, u datoteci gsheme “&#60;” i “&#62;” odnosno), s prividnim prikazom njihovog sadržaja unutar. Ako je nejasno, vrsta se može zadati u vrijednosti s oznakom prefiksa kao što je “@x” (gdje je “x” vrsta izraza) ili “int64”. Pogledajte https://developer.gnome.org/glib/stable/gvariant-text.html za potpunu dokumentaciju.

en: When a folder only contains one subfolder and no keys, Dconf Editor can jump to that subfolder directly. This flag enables that behaviour.
hr: Kada mapa samo sadrži jednu podmapu bez ključeva, Dconf uređivač može skočiti na tu podmapu izravno. Ova oznaka omogućuje takvo ponašanje.

en: Yes
hr: Da

en: a folder path or a key path
hr: putanja mape ili putanja ključa

[ctx: capitalized]
en: D-Bus handle type
hr: D-Bus vrsta rukovanja

[ctx: capitalized]
en: D-Bus object path
hr: D-Bus putanja objekta

[ctx: capitalized]
en: D-Bus object path array
hr: D-Bus polje putanje objekta

[ctx: capitalized]
en: D-Bus signature
hr: D-Bus potpis

en: conflict
hr: sukob

en: conflicting keys
hr: sukobljeni ključevi

en: dconf Editor
hr: dconf uređivač

en: double
hr: duplikat

en: empty tuple
hr: prazan izraz

en: enumeration
hr: nabrajanje

en: erased
hr: obrisan

en: example: “/org/gnome/” or “/ca/desrt/dconf-editor/Demo/boolean”
hr: primjer: “/org/gnome/” ili “/ca/desrt/dconf-editor/Demo/boolean”

en: example: “bookmarks”
hr: primjer: “bookmarks”

en: example: “ca.desrt.dconf-editor.Bookmarks:/ca/desrt/dconf-editor/”
hr: primjer: “ca.desrt.dconf-editor.Bookmarks:/ca/desrt/dconf-editor/”

en: example: “ca.desrt.dconf-editor.Settings”
hr: primjer: “ca.desrt.dconf-editor.Settings”

en: false
hr: laž

en: flags
hr: oznake

en: integer
hr: cijeli broj

en: key erased
hr: ključ obrisan

[ctx: non-capitalized]
en: D-Bus handle type
hr: D-Bus vrsta rukovanja

[ctx: non-capitalized]
en: D-Bus object path
hr: D-Bus putanja objekta

[ctx: non-capitalized]
en: D-Bus object path array
hr: D-Bus polje putanje objekta

[ctx: non-capitalized]
en: D-Bus signature
hr: D-Bus potpis

en: nothing
hr: ništa

en: nothing (%s)
hr: ništa (%s)

en: see list with the “--list-relocatable-schemas” option
hr: pogledajte popis s “--list-relocatable-schemas” mogućnosti

en: settings;configuration;
hr: postavke;podešavanje;

[ctx: shortcut window]
en: About
hr: O programu

[ctx: shortcut window]
en: Actions
hr: Radnje

[ctx: shortcut window]
en: Actions menu
hr: Izbornik radnja

[ctx: shortcut window]
en: Apply pending changes and quit
hr: Primijeni promjene na čekanju i zatvori

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark this path
hr: Zabilježi ovu putanju

[ctx: shortcut window]
en: Bookmarks menu
hr: Izbornik zabilješka

[ctx: shortcut window]
en: Browse keys tree
hr: Pregledaj stablo ključeva

[ctx: shortcut window]
en: Clipboard
hr: Međuspremnik

[ctx: shortcut window]
en: Contextual menu
hr: Sadržajni izbornik

[ctx: shortcut window]
en: Copy descriptor
hr: Kopiraj opis

[ctx: shortcut window]
en: Copy path
hr: Kopiraj putanju

[ctx: shortcut window]
en: Dismiss modification
hr: Odbaci promjenu

[ctx: shortcut window]
en: Dismiss pending changes and quit
hr: Odbaci promjene na čekanju i zatvori

[ctx: shortcut window]
en: Edit parent path
hr: Uredi trenutnu putanju

[ctx: shortcut window]
en: Edit path
hr: Uredi putanju

[ctx: shortcut window]
en: Edit root path
hr: Uredi korijensku putanju

[ctx: shortcut window]
en: Generic
hr: Izvorno

[ctx: shortcut window]
en: Keys list actions
hr: Popis radnji kljčeva

[ctx: shortcut window]
en: Modifications list actions
hr: Popis promjena radnji

[ctx: shortcut window]
en: Next line
hr: Sljedeći redak

[ctx: shortcut window]
en: Open active direct child
hr: Otvori sljedeću aktivnu stavku

[ctx: shortcut window]
en: Open active last child
hr: Otvori posljednju aktivnu stavku

[ctx: shortcut window]
en: Open parent folder
hr: Otvori sadržajnu mapu

[ctx: shortcut window]
en: Open root folder
hr: Otvori korijensku mapu

[ctx: shortcut window]
en: Open selected row key
hr: Otvori odabrani redak ključa

[ctx: shortcut window]
en: Paste as search
hr: Zalijepi kao pretragu

[ctx: shortcut window]
en: Paste as search (force)
hr: Zalijepi kao pretragu (prisilno)

[ctx: shortcut window]
en: Path bar menu
hr: Izbornik trake putanje

[ctx: shortcut window]
en: Path bar navigation
hr: Traka navigacije putanje

[ctx: shortcut window]
en: Previous line
hr: Prijašnji redak

[ctx: shortcut window]
en: Quit
hr: Zatvori

[ctx: shortcut window]
en: Quit if there’s no pending changes
hr: Zatvori ako nema promjena na čekanju

[ctx: shortcut window]
en: Search again
hr: Ponovno pretraži

[ctx: shortcut window]
en: Search again, locally
hr: Ponovno pretraži, lokalno

[ctx: shortcut window]
en: Search options
hr: Mogućnosti pretrage

[ctx: shortcut window]
en: Set to default
hr: Postavi kao zadano

[ctx: shortcut window]
en: Show this help
hr: Prikaži ovu pomoć

[ctx: shortcut window]
en: Toggle boolean value
hr: Isklj/Uklj boolean vrijednost

[ctx: shortcut window]
en: Toggle folder properties
hr: Uklj/Isklj svojstva mape

[ctx: shortcut window]
en: Toggle local search
hr: Uklj/Isklj lokalnu pretragu

[ctx: shortcut window]
en: Toggle modifications list
hr: Uklj/Isklj popis promjena

[ctx: shortcut window]
en: Toggle search
hr: Uklj/Isklj pretragu

[ctx: shortcut window]
en: Unbookmark this path
hr: Ukloni zabilješku ove putanje

en: string
hr: izraz

en: string array
hr: polje izraza

en: the name of a key from the schema
hr: naziv ključa iz sheme

en: the name of a schema with fixed path
hr: naziv sheme s nepromjenjivom putanjom

en: the name of a “relocatable” schema, without fixed path
hr: naziv “relocatable” sheme bez nepromjenjive putanje

en: the path where to map the relocatable schema
hr: putanja je za mapiranje premjestive sheme

en: true
hr: istina

en: type “%s”
hr: vrsta “%s”

en: variant
hr: varijanta
