mate-panel 1.26.0 - en to hr translation catalogue (500 entries)

en: "%s" has quit unexpectedly
hr: "%s" je neočekivano prekinut

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. Anybody found using it should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
hr: %s nema nikakvu namjenu. Zauzima prostor na disku i vrijeme kompilacije, a ako je učitan zauzima i dragocjeno mjesto na ploči i memoriji. Tko god da ga koristi zavrijeđuje promptnu psihijatrijsku procjenu.

en: %s the Fish
hr: Riba %s

en: %s the Fish Says:
hr: %s - Riba kaže:

en: %s the Fish, a contemporary oracle
hr: %s  - Riba, moderno proricanje

en: %s the Fish, the fortune teller
hr: %s - Riba, proricateljica sreće.

en: %s, feels like %s
hr: %s, subjektivno %s

en: (empty)
hr: (prazno)

en: (with minor help from George)
hr: (uz malu pomoć Georgea)

en: - Edit .desktop files
hr: - Uredi .desktop datoteke

en: <small>Opaque</small>
hr: <small>Neproziran</small>

en: <small>Transparent</small>
hr: <small>Proziran</small>

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
hr: Riba bez imena je poprilično glupa riba. Oživite Vašu ribu dajući joj ime.

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
hr: Popis IID-a programčića koje će ploča zanemarivati. Na ovaj način možete spriječiti učitavanje ili prikazivanje nekih programčića u izborniku. Na primjer, da isključite programčić mini-commander, dodajte "OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet" u ovaj popis. Panel je neophodno ponovo pokrenuti da bi ovo imalo efekta.

en: A list of locations to display in the calendar window.
hr: Lista lokacija za prikaz u prozoru kalendara.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
hr: Popis ID-a ploče. Svaki ID određuje jednu ploču prve razine. Podešavanja za svaku od ovih ploča se nalaze u /apps/panel/general/$(profile)/toplevels/$(id).

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
hr: Popis ID-a objekta na ploči. Svaki ID određuje jedan objekt na ploči (npr. pokretač, gumb ili izbornik). Podešavanja za svaki objekt se nalaze u /apps/panel/general/$(profile)/objects/$(id).

en: A pop out drawer to store other items in
hr: Iskakajuća ladica za spremanje drugih stvari

en: A separator to organize the panel items
hr: Odjelnik za organizaciju stavaka ploče

en: A_bout Panels
hr: _O programu...

en: About the MATE Panel
hr: O Mate ploči

en: Access documents, folders and network places
hr: Pristupi dokumentima, datotekama i mrežnim mjestima

en: Action button type
hr: Tip gumba

en: Ad_just Date & Time
hr: Po_desi datum i vrijeme...

en: Add this as _drawer to panel
hr: Dodaj ovo kao _ladicu na ploču

en: Add this as _menu to panel
hr: Dodaj ovo kao _meni na ploču

en: Add this launcher to _desktop
hr: Dodaj ovaj pokretač na _radnu površinu

en: Add this launcher to _panel
hr: Dodaj ovaj pokretač na _ploču

en: Add to Drawer
hr: _Dodaj u ladicu

en: Add to Panel
hr: Dodaj na ploču

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
hr: Pojavila se nepoznata greška prilikom otvaranja "%s".

en: Animation
hr: Animacija

en: Animation speed
hr: Brzina animacije

en: Applet IIDs to disable from loading
hr: IID-ovi programčića kojima treba onemogućiti učitavanje

en: Application
hr: Program

en: Application Launcher...
hr: Pokretač programa...

en: Application does not accept documents on command line
hr: Aplikacija ne prihvaća dokumente iz naredbenog retka

en: Application in Terminal
hr: Program u terminalu

en: Applications
hr: Aplikacije

en: Area where notification icons appear
hr: Područje u kojem se pojavljuju ikone obavijesti

en: Arro_ws on hide buttons
hr: S_trelice na tipkama za skrivanje

en: Autoclose drawer
hr: Samozatvaranje ladice

en: Automatically hide panel into corner
hr: Automatski sakrij ploču u kut

en: Background
hr: Pozadina

en: Background _image:
hr: _Pozadinska slika:

en: Background color
hr: Boja pozadine

en: Background color opacity
hr: Providnost boje pozadine

en: Background image
hr: Pozadinska slika

en: Background type
hr: Vrsta pozadine

en: Behaviour
hr: Ponašanje

en: Bookmarks
hr: Zabilješke

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
hr: Pregledaj sve lokalne i udaljene diskove i mape dostupne s ovog računala

en: Browse and run installed applications
hr: Pregledaj i pokreni instalirane programe

en: Browse bookmarked and local network locations
hr: Pregledaj zabilježene položaje i položaje mjesne mreže

en: C_lear
hr: O_čisti

en: Calendar
hr: Kalendar

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
hr: Nije moguće proslijediti URI-je zapisa na unos radne površine 'Type=Link'

en: Cannot delete this panel
hr: Ne mogu obrisati ovu ploču

en: Cannot find an empty spot
hr: Ne mogu naći praznu točku

en: Center panel on x-axis
hr: Centriraj ploču horizontalno

en: Center panel on y-axis
hr: Centriraj ploču vertikalno

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
hr: Promijeni izgled i ponašanje radne površine, zatraži pomoć ili se odjavi

en: Choose Location
hr: Odaberite lokaciju

en: Choose a file to append to the command...
hr: Odaberite datoteku koju želite pridodati naredbi...

en: Choose a file...
hr: Odaberite datoteku...

en: Choose an application...
hr: Odaberite program...

en: Choose an icon
hr: Izaberite sličicu

en: City Name
hr: Ime grada

en: City Time Zone
hr: Vermenska zona grada

en: Clear Recent Documents
hr: Očisti skorašnje dokumente

en: Clear Recent Documents...
hr: Očisti skorašnje dokumente...

en: Clear all items from the recent documents list
hr: Očisti sve predmete iz liste skorašnjih dokumenata

en: Clear the Recent Documents list?
hr: Očisti listu skorašnjih dokumenata?

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
hr: Kliknite ovdje da sakrijete sve prozore i vidite radnu površinu.

en: Click here to restore hidden windows.
hr: Kliknite ovdje da prikažete sakrivene prozore.

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
hr: Pritisnite na prozor da prisilite program na izlazak. Da anulirate, pritisnite <ESC>.

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
hr: Kliknite ovoj gumb da pronađete datoteku čije ime želite pridodati naredbi.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
hr: Kliknite ovaj gumb da pokrenete odabrani program ili naredbu iz stavke za unos naredbe.

en: Click to hide month calendar
hr: Kliknite za skrivanje mjesečnog kalendara

en: Click to view month calendar
hr: Klikni za pregled mjesečnog kalendar

en: Clock
hr: Sat

en: Clock Format
hr: Format sata

en: Clock Preferences
hr: Postavke sata

en: Co_lor:
hr: Bo_ja:

en: Co_mmand to run when clicked:
hr: Izvršenje na_redbe nakon klika:

en: Co_mment:
hr: Na_pomena:

en: Comm_and:
hr: _Naredba:

en: Command icon
hr: Ikona naredbe

en: Command to execute on click
hr: Naredba za izvršenje po kliku

en: Complete panel lockdown
hr: Potpuno zaključavanje ploče

en: Computer
hr: Računalo

en: Computer Clock
hr: Računalni sat

en: Confirm panel removal
hr: Potvrdi uklanjanje ploče

en: Connect to Server...
hr: Veza na poslužitelj...

en: Connect to a remote computer or shared disk
hr: Spoji se na udaljeno računalo ili dijeljeni disk

en: Copy _Date
hr: Kopiraj _datum

en: Copy _Time
hr: Kopiraj _vrijeme

en: Could not connect to server
hr: Ne mogu se povezati na server

en: Could not convert '%s' from UTF-8
hr: Ne mogu konvertirati '%s' iz UTF-8

en: Could not display help document
hr: Nije bilo moguće prikazati pomoćni zapis

en: Could not display help document '%s'
hr: Ne mogu prikazati dokument pomoći '%s'

en: Could not execute '%s'
hr: Ne mogu pokrenuti '%s'

en: Could not launch '%s'
hr: Ne mogu pokrenuti '%s'

en: Could not launch application
hr: Ne mogu pokrenuti program

en: Could not open location '%s'
hr: Ne mogu otvoriti lokaciju '%s'

en: Could not open recently used document "%s"
hr: Ne mogu otvoriti nedavno korišten dokument "%s"

en: Could not run command '%s'
hr: Ne mogu pokrenuti komandu '%s'

en: Could not save directory properties
hr: Nije moguće spremiti postavke direktorija

en: Could not save launcher
hr: Ne mogu spremiti starter

en: Could not show this URL
hr: Ne mogu prkazati ovaj URL

en: Could not use dropped item
hr: Ne mogu koristiti ispuštenu stavku

en: Create Launcher
hr: Napravi pokretač

en: Create a new launcher
hr: Stvori novi pokretač

en: Create new file in the given directory
hr: Napravi novu datoteku u datom direktoriju

en: Current Time:
hr: Trenutno vrijeme:

en: Custom format of the clock
hr: Korisnički format sata

en: D_elete
hr: I_zbriši

en: D_on't Delete
hr: _Ne briši

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
hr: Određuje kada grupirati prozore iz istog programa na listi prozora. Dozvoljene vrijednosti su "never" (nikad), "auto" (automatski) i "always" (uvijek).

en: Default panel layout
hr: Zadani raspored ploče

en: Delete this drawer?
hr: Ukloni  ladicu?

en: Delete this panel?
hr: _Obrisi ovu ploču?

[ctx: Desktop Folder]
en: Desktop
hr: Radna površina

en: Directory Properties
hr: Postavke direktorija

en: Disable Force Quit
hr: Onemogući prisilno zatvaranje

en: Disable connection to session manager
hr: Isključi vezu prema upravitelju sesija

en: Display
hr: Prikaz

en: Display a swimming fish or another animated creature
hr: Prikaži ribu koja pliva ili neko drugo animirano biće

en: Display all workspaces
hr: Prikaži sve radne površine

en: Display workspace names
hr: Prikaži imena radnih površina

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
hr: Želite li ukloniti ovaj programčić iz vaših postavki?

en: Drawer
hr: Ladica

en: E_xpand
hr: _Proširi

en: East
hr: Istok

en: Edit
hr: Uredi

en: Edit Location
hr: Uredi lokaciju

en: Enable animations
hr: Omogući animacije

en: Enable arrows on hide buttons
hr: Prikaži strelice na gumbovima za skrivanje

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
hr: Ukjluči automatsko dovršavanje u dijalogu "Pokreni program"

en: Enable hide buttons
hr: Omogući gumbove za skrivanje

en: Enable program list in "Run Application" dialog
hr: Prikaži popis programa u dialogu za pokretanje naredbi.

en: Enable tooltips
hr: Uključi savjete

en: Error
hr: Greška

en: Error displaying help document
hr: Greška pri prikazivanju dokumenta pomoći

en: Expand list of locations
hr: Proširi listu lokacija

en: Expand program list in "Run Application" dialog
hr: Razgranaj popis programa u dialogu za pokretanje naredbi

en: Expand to occupy entire screen width
hr: Raširi da zauzme cijelu širinu zaslona

en: FILE
hr: DATOTEKA

en: Failed to load %s: %s
hr: Neuspjelo učitavanje %s: %s

en: Failed to load applet %s
hr: Neuspješno učitavanje appleta %s

en: Failed to set the system time
hr: Neuspjelo postavljanje vremena sustava

en: Failed to set the system timezone
hr: Neuspjelo postavljanje vremenske zone sustava

en: File System
hr: Datotečni sustav

en: File is not a valid .desktop file
hr: Datoteka nije valjana .desktop datoteka

en: Fish
hr: Riba

en: Fish Preferences
hr: Postavke za Ribu

en: Fit image to panel
hr: Razvuci sliku da odgovara ploči

en: Force Quit
hr: Obavezno zatvaranje

en: Force a misbehaving application to quit
hr: Inzistiraj na isključivanju programa koji se loše ponašaju

en: Force this application to exit?
hr: Prisiliti aplikaciju da završi?

en: Frames in fish's animation
hr: Broj okvira u animaciji ribe

en: General
hr: Općenito

en: Get the current time and date
hr: Saznaj trenutno vrijeme i datum

en: Group windows when _space is limited
hr: Grupiraj prozore kada je prostor ograničen

en: Hide Panel
hr: Sakrij ploču

en: Hide application windows and show the desktop
hr: Sakrij prozore programa i pokaži radnu površinu

en: Highlight launchers on mouseover
hr: Osvjetli pokretače pri prelasku mišem

en: Home Folder
hr: Osobna mapa

en: Hour format
hr: Format sata

en: ID
hr: Identifikator

en: Icon '%s' not found
hr: Sličica '%s' nije pronađena

en: Icon not found
hr: kona nije pronađena

en: Icon used for object's button
hr: Ikona koja se koristi za gumb objekta

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
hr: Ukoliko je postavljeno, prikazuje se prozor u kojem se traži odobrenje korisnika za uklanjanje ploče.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
hr: Ukoliko je postavljeno, ladica će se sama zatvoriti kada korisnik klikne pokretač na njoj.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
hr: Ukoliko je postavljeno, pokretač se osvijetljava kada korisnik pređe strelicom miša preko njega.

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
hr: Ukoliko je postavljeno, strelice će se smijestiti na gumbiće za skrivanje. Ova postavka je značajna jedino ako je postavljeno enable_buttons.

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
hr: Ako je postavljeno, automatsko dovršavanje je dostupno u dijalogu "Pokreni program"

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
hr: Ukoliko je postavljeno, sa svake strane ploče će se prikazati gumbi kojima se panel može pomaknuti na rub zaslona, tako da samo gumb ostane prikazan.

en: If true, display a weather icon.
hr: Ukoliko je postavljeno, prikaži ikonu vremena.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
hr: Ukoliko postavljeno,, prikaži datum na satu, pored vremena

en: If true, display seconds in time.
hr: Ukoliko je postavljeno, prikaže sekunde u vremenu.

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
hr: Ukoliko je postavljeno, proširi listu lokacija u prozoru kalendara.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
hr: Ukoliko je postavljeno, skrivanje i otkrivanje ove ploče biti će animirano umjesto da se odigra trenutno.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
hr: Ukoliko je postavljeno, prikaže opis alata kada se mišem prijeđe preko sata.

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
hr: Ukoliko je postavljeno, pokaži temperaturu pokraj ikone vremena.

en: If true, show week numbers in the calendar.
hr: Ukoliko je postavljeno, prikaže brojeve tjedana u kalendaru.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
hr: Ukoliko je postavljeno, popis poznatih programa je proširen u prozoru za pokretanje programa. Ovo podešavanje je značajno jedino ako je postavljeno enable_program_list.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
hr: Ukoliko je postavljeno, prikazuje se popis poznatih programa u prozoru za pokretanje programa. Je li popis razgranat pri prikazivanju prozora se podešava pomoću show_program_list ključa.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
hr: Ukoliko je postavljeno, slika za pozadinu biti će rotirana kada je ploča vertikalno usmjerena.

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
hr: Ukoliko je postavljeno, koristi se custom_icon kao odabrana sličica za gumb. Ukoliko nije postavljeno, zanemaruje se podešavanje custom_icon. Ovo podešavanje je značajno jedino ako je vrsta objekta "menu-object" ili "drawer-object".

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
hr: Ukoliko je postavljeno, animacija ribe će biti rotirana kada je ploča vertikalno usmjerena.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
hr: Ukoliko je postavljeno, slika će biti uvećana na visinu (ako je vodoravna) ploče tako da se sačuva odnos visine i širine.

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
hr: Ukoliko je postavljeno, slika će se razvući tako da odgovara dimenzijama ploče. Neće se očuvati odnos visine i širine slike.

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
hr: Ukoliko je postavljeno, podešavanje menu_path se koristi kao putanja iz koje se izvlači sadržaj izbornika. Ukoliko nije postavljeno, zanemaruje se podešavanje menu_path. Ovo je značajno jedino ukoliko je vrsta objekta "menu-object".

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
hr: Ukoliko je postavljeno, kada pokazivač miša napusti površinu ploče, on se skriva u rubu zaslona. Pomicanjem pokazivača u taj rub, ploča će se ponovo prikazati.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
hr: Ako je postavljeno, ploča neće dozvoliti korisniku inzistiranje na izlasku iz programa, uklanjanjem pristupa gumbu inzistiranog izlaza.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
hr: Ukoliko je postavljeno, ploča neće dozvoliti izmjene u mojim podešavanjima ploče. Pojedinačni programi se mogu zasebno zaključati. Ploču je obavezno iznova pokenuti da bi ova opcija djelovala.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
hr: Ukoliko je postavljeno, ploča će zauzeti cijelu širinu zaslona (visinu ako se radi o uspravnoj ploči). Na ovaj način ploča se može postaviti jedino uz rub zaslona. Ukoliko nije postavljeno, ploča će biti taman toliko da na njega može da stane svaki program, pokretač i gumb.

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
hr: Ukoliko je postavljeno, pozicija objekta se promatra u odnosu na desnu (ili donju ukoliko je uspravna) ploču.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
hr: Ukoliko je postavljeno, korisnik ne može premjestiti programe ukoliko prethodno ne oslobodi objekt pomoću stavke "Otključaj" iz menija.

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
hr: Ukoliko je ovo uključeno, popis prozora prikazuje prozore sa svih radnih površina, a inače samo sa tekuće.

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
hr: Ukoliko je ovo uključeno, izmjena radnih površina prikazuje sve radne površine, inače prikazuje samo trenutnu.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
hr: Ukoliko je ovo uključeno, kada prikazujete umanjeni prozor, prebaci ga na tekuću radnu površinu. Inače, prebacuje na njegovu matičnu radnu površinu.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
hr: Ukoliko je postavljeno, prikazuju se kratka uputstva za objekte na ploči.

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
hr: Ako ponovo učitate objekt ploče, bit će automatski dodan natrag na ploču.

en: Image Background Details
hr: Detalji slike za pozadinu

en: Images
hr: Slike

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
hr: Kada se koristi Xinerama, možete imati ploče na svakom zaslonu. Ovaj ključ određuje tekući zaslon na kojem se prikazuje ploču.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
hr: Pozicija je data u odnosu na donji/desni rub

en: Key %s is not set, cannot load launcher
hr: Ključ %s nije postavljen, ne mogu pokrenuti starter

en: L_atitude:
hr: Z_emjlopisna širina::

en: L_ongitude:
hr: Z_emljopisna dužina_

en: Launcher Properties
hr: Osobine pokretača

en: Launcher location
hr: Pozicija pokretača

en: List of known applications
hr: Lista poznatih programa

en: List of locations
hr: Lista lokacija

en: Loc_k To Panel
hr: Zaključaj na ploči

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
hr: Pronalazi zapise i mape u ovom računalu po nazivu ili sadržaju

en: Location
hr: Lokacija

en: Locations
hr: Lokacije

en: Lock Screen
hr: Zaključaj zaslon

en: Lock the object to the panel
hr: Zaključaj objekt za ploču

en: Log Out %s...
hr: Odjavi %s...

en: Log Out...
hr: Odjavi se...

en: Log out %s of this session to log in as a different user
hr: Odjavi %s iz ove prijave kako bi se prijavio kao drugi korisnik

en: Log out of this session to log in as a different user
hr: Odjavite se iz ove prijave kako biste se mogli prijaviti kao drugi korisnik

en: Look at today's date!
hr: Pogledajte današnji datum!

en: Main Menu
hr: Glavni izbornik

en: Menu bar icon size
hr: Veličina ikone trake izbornika

en: Menu content path
hr: Putanja sadržaja izbornika

en: Menu items icon size
hr: Veličina ikone stavki izbornika

en: Mount %s
hr: Montiraj %s

en: Move windows to current workspace when unminimized
hr: Prebaci umanjene prozore na trenutnu radnu površinu pri prikazu

en: Name to identify panel
hr: Ime kojim se raspoznaje ova ploča

en: Network
hr: Mreža

en: Network Places
hr: Mrežna mjesta

en: No URI provided for panel launcher desktop file
hr: URI adresa nije navedena u datoteci pokretača ploče

en: No URL was specified.
hr: Nikakav URL nije naveden.

en: North
hr: Sjever

en: Not a launchable item
hr: Nije izvršna stavka

en: Notification Area
hr: Obavjesna površina

en: Number of _workspaces:
hr: Broj radnih _površina:

en: Object's position on the panel
hr: Pozicija objekta na ploču

en: Open '%s'
hr: Otvori '%s'

en: Open URL: %s
hr: Otvori URL: %s

en: Open the contents of your desktop in a folder
hr: Otvori sadržaj svoje radne površine u mapi

en: Open your personal folder
hr: Otvorite svoju osobnu mapu

[ctx: Orientation]
en: Bottom
hr: Dno

[ctx: Orientation]
en: Left
hr: Lijevo

[ctx: Orientation]
en: Right
hr: Desno

[ctx: Orientation]
en: Top
hr: Vrh

en: Panel
hr: Ploča

en: Panel ID list
hr: Popis ID-a ploče

en: Panel Notification Area
hr: Obavjesna zona ploče

en: Panel Properties
hr: Osobine ploče

en: Panel attached to drawer
hr: Ploča pridodana ovoj ladici

en: Panel autohide delay
hr: Vrijeme sakrivanja ploče

en: Panel autounhide delay
hr: Vrijeme otkrivanja ploče

en: Panel object ID list
hr: Popis ID-a objekta na ploči

en: Panel object has quit unexpectedly
hr: Objekt ploče je prekinut neočekivano

en: Panel object type
hr: Vrsta objekta na ploči

en: Panel orientation
hr: Orjentacija ploče

en: Panel size
hr: Veličina ploče

en: Pause per frame
hr: Pauza po okviru

en: Pick a color
hr: Odaberi boju

en: Places
hr: Mjesta

en: Protect your computer from unauthorized use
hr: Zaštitite vaše računalo od neovlaštene upotrebe

en: Recent Documents
hr: Nedavni dokumenti

en: Removable Media
hr: Pokretni mediji

en: Restore to current _workspace
hr: Prikaži na _tekućoj radnoj površini

en: Restore to na_tive workspace
hr: Prikaži na _matičnoj radnoj površini

en: Rotate image on vertical panels
hr: Rotiraj sliku na vertikalnim pločama

en: Rotate image when panel is _vertical
hr: Rotiraj sliku ako je panel _vertikalan

en: Rotate on vertical panels
hr: Rotiraj na vertikalnim pločama

en: Rows in workspace switcher
hr: Broj redova u promijeni radnih površina

en: Run Application
hr: Pokreni program

en: Run Application...
hr: Pokreni program...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
hr: Pokrenite program upisujući naredbu ili ga odaberite sa popisa

en: Run in _terminal
hr: Pokreni u _terminalu

en: Run with _file...
hr: Pokreni uz _datoteku...

en: S_tyle:
hr: _Stil:

en: Search
hr: Traži

en: Search for Files...
hr: Tražite datoteke...

en: Select an animation
hr: Izaberi animaciju

en: Select an application to view its description.
hr: Odaberi program za pregled njegova opisa

en: Select background
hr: Odaberi pozadinu

en: Select this box to run the command in a terminal window.
hr: Označite ovu kućicu da biste pokrenuli naredbu u terminalu.

en: Separator
hr: Razdjelnik

en: Session management options:
hr: Opcije upravljanja sesijom:

en: Set System Time
hr: Postavi vrijeme sustava

en: Set System Time...
hr: Postavi vrijeme sustava...

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
hr: Postavi lokaciju kao trenutnu lokaciju i koristi njenu vremensku zonu za ovo računalo

en: Set the default panel layout
hr: Postavi zadani raspored ploče

en: Sh_ow windows from current workspace
hr: Prikaži prozore sa _tekuće radne površine

en: Show Desktop
hr: Pokaži radnu površinu

en: Show Desktop Button
hr: Gumb za prikazivanje radne površine

en: Show _all workspaces in:
hr: Prikaži _sve radne površine u:

en: Show _only the current workspace
hr: Prikaži samo _trenutnu radnu površinu

en: Show _temperature
hr: Pokaži _temperaturu

en: Show _weather
hr: Pokaži _vrijeme

en: Show applications menu
hr: Pokaži izbornik programa

en: Show date in clock
hr: Prikaži datum na satu

en: Show date in tooltip
hr: Prikaži datum u obavještenju

en: Show desktop menu
hr: Pokaži izbornik radne površine

en: Show hide _buttons
hr: Prikaži tipke za _skrivanje

en: Show icon
hr: Pokaži ikonu

en: Show list of known _applications
hr: Prikaži popis poznatih _programa

en: Show places menu
hr: Pokaži izbornik mjesta

en: Show seco_nds
hr: Pokaži seku_de

en: Show session management options
hr: Prikaži opcije upravitelja prijava

en: Show temperature in clock
hr: Pokaži temperaturu na satu

en: Show the _date
hr: Pokaži _datum

en: Show time with seconds
hr: Prikaži vrijeme sa sekundama

en: Show weather in clock
hr: Pokaži vrijeme na satu

en: Show wee_k numbers in calendar
hr: Prikaži brojev_e tjedna u kalendaru

en: Show week numbers in calendar
hr: Prikazuj brojeve tjedna u kalendaru

en: Show windows from a_ll workspaces
hr: Prikaži prozore sa _svih radnih površina

en: Show windows from all workspaces
hr: Prikaži prozore sa svih radnih površina

en: Show workspace _names in switcher
hr: Prikaži _imena radnih površina u prebacivaču

en: Shut Down...
hr: Ugasi...

en: Shut down the computer
hr: Ugasi računalo

[ctx: Size]
en: Large
hr: Velika

[ctx: Size]
en: Medium
hr: Srednji

[ctx: Size]
en: Small
hr: Mala

[ctx: Size]
en: X Large
hr: X velik

[ctx: Size]
en: X Small
hr: X malen

[ctx: Size]
en: XX Large
hr: XX velik

[ctx: Size]
en: XX Small
hr: XX malen

en: Solid c_olor
hr: _Puna boja

en: Some of these properties are locked down
hr: Neke od ovih osobina su zaključane

en: South
hr: Jug

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
hr: Postavlja boju pozadine ploče u obliku #RGB.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
hr: Određuje datoteku koja se koristi kao slika za pozadinu. Ako je slika polutransparentna, onda će se uklopiti sa slikom pozadine radne površine.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
hr: Određuje koliko milisekundi se čeka nakon što pokazivač uđe na površinu ploče prije ponovnog prikazivanja ploče. Ova postavka je značajna jedino ako je opcija auto_hide postavljena.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
hr: Određuje koliko milisekundi se čeka nakon što pokazivač uđe na površinu ploče prije ponovnog prikazivanja ploče. Ova postavka je značajna jedino ako je opcija auto_hide postavljena.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
hr: Određuje koliko točaka je vidljivo kada je ploča sakrivena u rubu. Ova postavka je značajna jedino ako je opcija auto_hide postavljena.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
hr: Određuje transparentnost pozadinske boje. Ukoliko je boja transparentna (vrijednost manja od 65535), boje će se uklopiti sa pozadinom radne površine.

en: Specify an applet IID to load
hr: Navedite IID programčića koji treba učitati

en: Specify file containing saved configuration
hr: Odredi datoteku koja sadrži spremljenu konfiguraciju

en: Specify session management ID
hr: Navedi označivač upravljanja pristupnom dionicom

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
hr: Navedite početno usmerenje programa (gore, dolje, ljevo ili desno)

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
hr: Navedite početnu veličinu programmčića (vrlo malo, srednje, veliko, itd.)

en: Speed unit
hr: Jedinica brzine

en: St_retch
hr: _Rastegni

en: Starting %s
hr: Pokretanje %s

en: Stretch image to panel
hr: Razvuci sliku na ploči

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
hr: Izlazak sunca: %s / Zalaz sunca: %s

en: Switch between open windows using a menu
hr: Promjeni između otvorenih prozora koristeći izbornik

en: Switch between open windows using buttons
hr: Promjeni između otvorenih prozora koristeći dugmad

en: Switch between workspaces
hr: Promjeni između radnih mjesta

en: Switcher
hr: Mjenjač

en: System
hr: Sustav

en: Temperature unit
hr: Jedinica temperature

en: Test applet utility
hr: Alat za testiranje programčića

en: The Clock displays the current time and date
hr: Sat prikazuje trenutno vrijeme i datum

en: The MATE Panel
hr: MATE ploča

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
hr: Lista prozora prikazuje listu svih prozora kao niz tipki koje možete pregledavati.

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
hr: Izbornik prozora prikazuje listu svih prozora kao meni  koji možete pregledavati.

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
hr: Prebacivač prikazuje manje izdanje vaših radnih površina koje vam omogućava da uredite vaše prozore.

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
hr: Vrsta akcije koju ovo gumb predstavlja. Moguće vrijednosti su "lock", "logout", "run", "search" i "screenshot". Ovo podešavanje je značajno jedino ako je vrsta objekta "action-applet".

en: The command of the launcher is not set.
hr: Naredba startera nije postavljena.

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
hr: Podešena naredba ne radi i zamjenjena je sa: %s

en: The fish's animation pixmap
hr: Sličica za animaciju ribe

en: The fish's name
hr: Ime ribe

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
hr: Visina (širina za uspravne ploče) ploče. U toku rada ploča će  odrediti najmanju veličinu na osnovu veličine pisma i ostalih pokazatelja. Najveća veličina je utvrđena na četvrtinu visine (širine) zaslona.

en: The icon of the command to be run.
hr: Ikona naredbe koju treba izvršiti.

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
hr: Identifikator ploče koji je vezan za ovu ladicu. Ovo podešavanje je značajno jedino ako je vrsta objekta "drawer-object".

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
hr: Identifikator ploče prvog nivoa koji sadrži ovaj objekt.

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
hr: Mjesto .desktop datoteke koja opisuje ovaj pokretač. Ovo podešavanje je značajno jedino ako je vrsta objekta  "launcher-object".

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
hr: Mjesto datoteke sa slikom koja se koristi kao sličica za gumb ovog objekta. Ovo podešavanje je značajno jedino ako je vrsta objekta  "drawer-object"  ili "menu-object", a postavljeno je use_custom_icon.

en: The location of the launcher is not set.
hr: Lokacija startera nije postavljena.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
hr: Pozicija ploče na vodoravnoj osi. Ova vrijednost je značajna jedino pri neraširenom prikazivanju. Pri raširenom prikazivanju ova se vrijednost zanemaruje i ploča se postavlja uz zaslon kako je naznačeno u usmerenju.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
hr: Pozicija ploče na vertikalnoj osi. Ova vrijednost je značajna jedino pri neraširenom prikazivanju. Pri raširenom prikazivanju se ova vrijednost zanemaruje i ploča se postavlja uz rub zaslona kako je naznačeno u usmerenju.

en: The name of the directory is not set.
hr: Ime direktorija nije postavljeno.

en: The name of the launcher is not set.
hr: Ime startera nije postavljeno.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
hr: Usmjerenje ploče. Postoje četiri dozvoljene vrijednosti: "top", "bottom", "left" i "right". Pri raširenom prikazivanju, ova vrijednost označava uz koju rub se postavlja ploča. Pri neraširenom prikazivanju, razlika između "top" i "bottom" je manje značajna — oba označavaju da se radi o vodoravnoj ploči — ali ipak daje i označuje kako se neki objekti na ploči trebaju ponašati. Na primjer, na "top" ploči izbornici će se prikazivati ispod ploče, dok će se na "bottom" ploči izbornici prikazivati iznad ploče.

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
hr: Ploča je naišla na problem pri učitavanju "%s".

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
hr: Putanja iz koje se izvlači sadržaj izbornika. Ovo podešavanje je značajno jedino ako je postavljeno use_menu_path, a vrsta objekta je "menu-object".

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
hr: Pozicija ovog objekta na ploči. Navodi se kao broj piksela u odnosu na lijevu (ili gornju ako je vertikalan) rub ploče.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
hr: Brzina kojom se odvijaju animacije. Postoje tri moguće vrijednosti: "slow", "medium" i "fast". Ova postavka je značajna jedino kade je enable_animations postavljeno.

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
hr: Tekst koji se prikazuje kao katko uputstvo za ovu ladicu ili ovaj izbornik. Ova ključ nije nadležan ukoliko je vrijednost ključa object_type "drawer-object" ili "menu-object".

en: The unit to use when showing temperatures.
hr: Jedinica koja će se koristiti kod prikaza temperature.

en: The unit to use when showing wind speed.
hr: Jedinica za korištenje kod prikaza brzine vjetra.

en: The water needs changing
hr: Treba promjeniti vodu

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
hr: Ovaj gumb omogućava skrivanje svih prozora i pregled radne površine.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
hr: Ovo je ljudima razumljivo ime koje možete koristiti za raspoznavanje ploča. Njegova jedina svrha je da služi kao naslov prozora ploče što može pomoći pri biranju ploče.

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
hr: Ovaj ključ određuje koliko redova (za horizontalan raspored) ili kolona (za vertikalan raspored) će prikazivati izmjena radnih površina. Ovaj ključ ima značaja jedino ako je ključ display_all_workspaces postavljen.

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
hr: Ovaj ključ navodi naredbu za izvršenje po kliku na ribu.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
hr: Ovaj ključ navodi ime datoteke sa slikom koja se koristi za animaciju ribe, datu u odnosu na direktorij sa slikama.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
hr: Ova tipka određuje oblike korištene u satu kada je oblik postavljen na "prilagođeno". Možete koristiti pretvaračke oznake predviđene sa strftime() kako bi došli do posebnog oblika. Pogledajte strftime() priručnik za dodatne informacije.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
hr: Ova tipka određuje koji oblik sata koristi program za prikazivanje sata. Moguće su sljedeće vrijednosti "12-sata", "24-sata", "internet", "unix" i "prilagođeno". Ako postavite "internet", sat će prikazivati vrijeme interneta. Sustav mjerenja vremena interneta dijeli vrijeme na 1000 "otkucaja". U ovom sustavu ne postoje vremenske zone, stoga je vrijeme jednako u čitavom svijetu. Ako postavite na "unix", sat će prikazivati vrijeme u sekundama od Epoha, odnosno od 1.1.1970. Ako odaberete "prilagođeno", sat će prikazivati vrijeme sukladno formatu određenom "custom" vrijednosti.

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
hr: Ovaj ključ navodi broj okvira u animaciji ribe.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
hr: Ovaj ključ navodi trajanje svakog okvira u sekundama.

en: This program is responsible for launching other applications and provides useful utilities.
hr: Ovaj program služi pokretanju drugih aplikacija i nudi korisne pomoćne alate.

en: Time & Date
hr: Vrijeme i Datum

en: Time _Settings
hr: Postavke _vremena

en: Tooltip displayed for drawer or menu
hr: Prikazuje kratko uputstvo za ladicu ili izbornik

en: Toplevel panel containing object
hr: Ploča prve razine koja sadrži ovaj objekt

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
hr: URI lista spuštena na dialog ima krivi format (%d) ili duljinu (%d)

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
hr: Ne može izvršiti '%s'
    
    Detalji: %s

en: Unable to locate the command to execute
hr: Nije moguće pronaći naredbu za izvršavanje

en: Unable to mount %s
hr: Nije moguće postaviti %s

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
hr: Ne može otvoriti desktop datoteku "%s" za pokretač sa panela %s%s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
hr: Ne mogu čitati iz '%s'.
    
    Detalji: %s

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
hr: Ne mogu pročitati izlaz naredbe.
    
    Detalji: %s

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
hr: Neprepoznata inačica datoteke radne površine '%s'

en: Unrecognized launch option: %d
hr: Neprepoznata mogućnost pokretanja: %d

en: Use custom icon for object's button
hr: Koristi sličicu po odabiru za gumb objekta

en: Use custom path for menu contents
hr: Koristi putanju po odabiru za sadržaj menija

en: Visible pixels when hidden
hr: Broj vidljivih točaka kada je skriven

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
hr: Upozorenje: Naredba se može činiti zapravo korisnom.
    Kako je ovo beskorisan programčić, možda ne želite ovo uraditi.
    Mi ne preporučujemo da %s koristite za bilo što,
    što bi ovaj programčić činilo "praktičnim" ili korisnim.

en: Weather
hr: Vrijeme

en: West
hr: Zapad

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
hr: Kada se ladica ukloni, ladica i sve njene postavke se 
    nepovratno gube.

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
hr: Kada se ploča ukloni, ploča i njene postavke se 
    nepovratno gube.

en: When to group windows
hr: Kada grupirati prozore

en: Will run command: '%s'
hr: Izvršit će naredbu: "%s"

en: Window Grouping
hr: Grupiranje prozora

en: Window List
hr: Popis prozora

en: Window List Preferences
hr: Postavke liste prozora

en: Window Selector
hr: Odabir prozora

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
hr: U sustavu sa više zaslona, možete imati ploče na svakom od zaslona. Ovaj ključ određuje tekući zaslon na kojem se prikazuje ploča.

en: Workspace Names
hr: Imena radnih površina

en: Workspace Switcher
hr: Mjenjač radnih površina

en: Workspace Switcher Preferences
hr: Postavke Izmjene radnih površina

en: Workspace na_mes:
hr: I_mena radnih površina:

en: Workspaces
hr: Radni prostori

en: X co-ordinate of panel
hr: X koordinata ploče

en: X screen where the panel is displayed
hr: X zaslon na kojem je prikazana radna ploča

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
hr: Xinerama zaslon na kojem je prikazana ploča

en: Y co-ordinate of panel
hr: Y koordinata ploče

en: You must always have at least one panel.
hr: Morate uvijek imati najmanje jednu ploču.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
hr: Vaš upravitelj prozorima ne podržava prikazivanje radne površine, ili ne koristite upravitelja prozora.

en: [FILE...]
hr: [DATOTEKA...]

en: _12 hour format
hr: _12 satni format

en: _24 hour format
hr: _24 satni format

en: _About
hr: _O programu

en: _Activate Screensaver
hr: _Pokreni čuvara zaslona

en: _Add
hr: _Dodaj

en: _Add to Drawer...
hr: _Dodaj u ladicu...

en: _Always group windows
hr: _Uvijek grupiraj prozore

en: _Applet:
hr: _Programčić:

en: _Autohide
hr: _Samoskrivanje

en: _Back
hr: _Nazad

en: _Browse...
hr: _Pregledaj...

en: _Cancel
hr: _Opozovi

en: _Close
hr: _Zatvori

en: _Delete
hr: _Izbriši

en: _Delete This Panel
hr: _Obriši ovu ploču

en: _Don't Reload
hr: _Ne učitavaj ponovno

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _Edit Menus
hr: _Uredi izbornike

en: _Entire menu
hr: _Cijeli menu

en: _File:
hr: _Datoteka:

en: _Force quit
hr: _Prisilno zatvori

en: _Help
hr: _Pomoć

en: _Icon:
hr: _Ikona:

en: _Launch
hr: Pokreni

en: _Location Name:
hr: _Ime lokacije:

en: _Location:
hr: _Lokacija:

en: _Lock Screen
hr: _Zaključaj zaslon

en: _Move
hr: _Pomakni

en: _Name of fish:
hr: _Ime ribe:

en: _Name:
hr: _Ime:

en: _Never group windows
hr: _Nikad ne grupiraj prozore

en: _New Panel
hr: _Nova ploča

en: _None (use system theme)
hr: _Ništa (koristi temu sustava)

en: _OK
hr: _U redu

en: _Open
hr: _Otvori

en: _Orientation:
hr: _Orijentacija:

en: _Pause per frame:
hr: _Pauza po okviru:

en: _Preferences
hr: _Prilagodbe

en: _Pressure unit:
hr: _Jedinica tlaka:

en: _Properties
hr: _Svojstva

en: _Reload
hr: _Ponovno učitavanje

en: _Remove
hr: _Ukloni

en: _Remove From Panel
hr: _Ukloniti iz ploče

en: _Revert
hr: _Vrati

en: _Rotate on vertical panels
hr: _Rotiraj na vertikalnim pločama

en: _Run
hr: _Pokreni

en: _Scale
hr: _Razmjer

en: _Set System Time
hr: _Postavi vrijeme sustava

en: _Size:
hr: _Veličina:

en: _Speak again
hr: _Recite ponovo

en: _Temperature unit:
hr: _Jedinica temperature:

en: _Tile
hr: Preslagivanje

en: _Time:
hr: _Vrijeme:

en: _Timezone:
hr: _Vremenska zona:

en: _Total frames in animation:
hr: _Ukupno okvira u animaciji:

en: _Type:
hr: _Vrsta:

en: _Visibility unit:
hr: _Jedinica vidljivosti:

en: _Wind speed unit:
hr: _Jedinica brzine vjetra:

en: columns
hr: stupci

en: file
hr: datoteka

en: frames
hr: okviri

en: pixels
hr: piksela

en: rows
hr: reci

en: seconds
hr: sekundi/e
