mate-screensaver 1.26.0 - en to hr translation catalogue (153 entries)

en: %U on %h
hr: %U na %h

en: %s does not appear to be a valid screensaver theme.
hr: %s se ne čini valjanom temom zaslonskog čuvara.

en: %s. See --help for usage information.
hr: %s. Vidi --pomoć za obavijesti o korištenju.

en: (current) UNIX password:
hr: (trenutna) UNIX zaporka:

en: <b>Leave a message for %R:</b>
hr: <b>Ostavi poruku za %R:</b>

en: <b>Screensaver preview</b>
hr: <b>Pregled zaslonskog čuvara</b>

en: <b>Warning: the screen will not be locked for the root user.</b>
hr: <b>Upozorenje: zaslon neće biti zaključan za natkorisnika.</b>

en: A pop-art-ish grid of pulsing colors.
hr: Pop-artistička matrica pulsirajućih boja.

en: Activate when idle
hr: Aktiviraj pri mirovanju

en: Allow embedding a keyboard into the window
hr: Dopusti ugrađivanje tipkovnice u prozor

en: Allow logout
hr: Dopusti odjavu

en: Allow the session status message to be displayed
hr: Dopusti prikazivanje poruke o stanju pristupne dionice

en: Allow the session status message to be displayed when the screen is locked.
hr: Dopusti prikazivanje poruke o stanju pristupne dionice kada je zaslon zaključan.

en: Allow user switching
hr: Dopusti promjenu korisnika.

en: Authentication failed.
hr: Ovjera nije uspjela.

en: Blank screen
hr: Zatamnjeni zaslon

en: Bubbles the GNOME logo around the screen
hr: Ispušta zaštitni znak GNOME po zaslonu

en: Bubbles the MATE logo around the screen
hr: Ispušta zaštitni znak MATE po zaslonu

en: Can not get username
hr: Nije moguće pribaviti korisničko ime

en: Can't set PAM_TTY=%s
hr: Nije moguće postaviti PAM_TTY=%s

en: Causes the screensaver to exit gracefully
hr: Uzrokuje skladan izlaz zaslonskog čuvara

en: Checking...
hr: Provjera...

en: Color to use for images background
hr: Boja koja se koristi za pozadinu slika

en: Command to invoke from the logout button
hr: Naredba koja se doziva odjavnim gumbom

en: Copying file: %u of %u
hr: Preslikavanje datoteke: %u od %u

en: Copying files
hr: Preslikavanje datoteka

en: Copying themes
hr: Preslikavanje tema

en: Cosmos
hr: Svemir

en: Could not load the main interface
hr: Nije bilo moguće učitati glavno sučelje

en: Display a slideshow from your Pictures folder
hr: Prikaži klizni slikokaz iz vlastite mape slika

en: Display a slideshow of pictures of the cosmos
hr: Prikaži klizni slikokaz svemira

en: Do not randomize pictures from location
hr: Nemoj nasumično odabirati slike s položaja

en: Do not try to stretch images on screen
hr: Ne pokušavaj proširiti slike na zaslonu

en: Don't become a daemon
hr: Nemoj postupati u pozadini

en: Embedded keyboard command
hr: Ugrađena tipkovnička naredba

en: Enable debugging code
hr: Omogući kod za uklanjanje grešaka

en: Enter new UNIX password:
hr: Unesi novu UNIX zaporku:

en: Error while changing NIS password.
hr: Greška pri promjeni NIS zaporke.

en: File to use for the background image.
hr: Datoteka koja će se koristiti kao pozadinska slika.

en: Floating GNOME
hr: Plutajući GNOME

en: Floating MATE
hr: Plutajući MATE

en: From:
hr: Iz:

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
hr: Ako je zaslonski čuvar djelatan, tada ga deaktiviraj (obnovi sliku na zaslonu)

en: If the screensaver is active then switch to another graphics demo
hr: Ako je čuvar zaslona djelatan, tada prebaci na drugu animaciju

en: Incorrect password.
hr: Neispravna zaporka.

en: Inhibit the screensaver from activating.  Command blocks while inhibit is active.
hr: Onemogući pokretanje zaslonskog čuvara. Naredba sprječava dok je zabrana djelatna.

en: Invalid screensaver theme
hr: Neispravna tema zaslonskog čuvara

en: Launch screensaver and locker program
hr: Pokreni program zaslonskog čuvara i zaključavanja

en: Location to get images from
hr: Mjesto za pribavljanje slika

en: Lock on activation
hr: Zaključaj pri aktivaciji

en: Log _Out
hr: Odjavi _se

en: Logout command
hr: Naredba odjave

en: MAX_IMAGES
hr: MAKSIMUM_SLIKA

en: MESSAGE
hr: PORUKA

en: Message to show in the dialog
hr: Poruka koju treba prikazati u dijaloškom okviru

en: Never
hr: Nikada

en: No longer permitted to access the system.
hr: Nije više dopušten pristup sustavu.

en: No password supplied
hr: Zaporka nije dobavljena

en: Not permitted to gain access at this time.
hr: Trenutno nije dopušteno stjecanje pristupa.

en: Not used
hr: Ne koristi se

en: Occasionally rotate images as they move
hr: Povremeno zaokreni slike dok se pomiču

en: PATH
hr: PUTANJA

en: Password has been already used. Choose another.
hr: Zaporka je već korištena. Odaberi drugu.

en: Password unchanged
hr: Zaporka nepromijenjena

en: Password:
hr: Zaporka:

en: Picture Filename
hr: Datotečno ime slike

en: Pictures folder
hr: Mapa slika

en: Please make sure that the screensaver is properly installed
hr: Molimo provjeri je li zaslonski čuvar pravilno instaliran

en: Poke the running screensaver to simulate user activity
hr: Potakni djelatnog zaslonskog čuvara da oponaša korisničko djelovanje

en: Pop art squares
hr: Pop-artistički četverokuti

en: Power _Management
hr: Energetsko _upravljanje

en: Print out frame rate and other statistics
hr: Ispiši učestalost sličica i drugu statistiku

en: Query the length of time the screensaver has been active
hr: Provjeri koliko je dugo zaslonski čuvar bio djelatan

en: Query the state of the screensaver
hr: Provjeri stanje zaslonskog čuvara

en: Random
hr: Nasumični izbor

en: Regard the computer as _idle after:
hr: Smatraj računalo u _mirovanju nakon:

en: Retype new UNIX password:
hr: Ponovno utipkaj novu UNIX zaporku:

en: S_witch User...
hr: P_romijeni korisnika...

en: Screensaver
hr: Zaslonski čuvar

en: Screensaver Preferences
hr: Prilagodbe zaslonskog čuvara

en: Screensaver Preview
hr: Pregled zaslonskog čuvara

en: Screensaver theme selection mode
hr: Način odabira teme zaslonskog čuvara

en: Screensaver themes
hr: Teme zaslonskog čuvara

en: Screensavers
hr: Zaslonski čuvari

en: Select Background Image
hr: Odaberite pozadinsku sliku

en: Set this to TRUE to activate the screensaver when the session is idle.
hr: Postavi ovo na ISTINITO za aktiviranje zaslonskog čuvara kada je pristupna dionica u mirovanju.

en: Set this to TRUE to allow embedding a keyboard into the window when trying to unlock. The "keyboard_command" key must be set with the appropriate command.
hr: Postavi ovo na ISTINITO za dozvolu ugrađivanja tipkovnice u prozor pri pokušaju otključavanja. Ključ "keyboard_command" mora biti postavljen uz odgovarajuću naredbu.

en: Set this to TRUE to lock the screen when the screensaver goes active.
hr: Postavi ovo na ISTINITO za zaključavanje zaslona kada zaslonski čuvar postane djelatan.

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to allow logging out after a delay. The delay is specified in the "logout_delay" key.
hr: Postavi ovo na ISTINITO za ponudu mogućnosti u dijaloškom okviru otključavanja koja dopušta odgođenu odjavu. Odgoda je određena u ključu "logout_delay".

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to switch to a different user account.
hr: Postavi ovo na ISTINITO za ponudu mogućnosti izmjene korisničkog računa u dijaloškom okviru otključavanja.

en: Set your screensaver preferences
hr: Postavi vlastite prilagodbe zaslonskog čuvara

en: Show debugging output
hr: Prikaži ispis uklanjanja grešaka

en: Show paths that images follow
hr: Prikaži putanje koje slike slijede

en: Show the logout button
hr: Prikaži odjavni gumb

en: Show the switch user button
hr: Prikaži gumb za promjenu korisnika

en: Sorry, passwords do not match
hr: Nažalost, zaporke se ne podudaraju

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
hr: Nalaže pokrenutom procesu zaslonskog čuvara da odmah zaključa zaslon

en: Tells the running screensaver process to unlock the screen immediately
hr: Nalaže pokrenutom procesu zaslonskog čuvara da odmah zaključa zaslon

en: The calling application that is inhibiting the screensaver
hr: Pozivna aplikacija koja onemogućuje zaslonskog čuvara

en: The command that will be run, if the "embedded_keyboard_enabled" key is set to TRUE, to embed a keyboard widget into the window. This command should implement an XEMBED plug interface and output a window XID on the standard output.
hr: Naredba koju treba pokrenuti ako je ključ "embedded_keyboard_enabled" postavljen na ISTINITO, kako bi se pomoćni programčić tipkovnice ugradio u prozor. Ova naredba treba primijeniti priključno sučelje XEMBED te donijeti za rezultat prozorski XID na standardnom izlazu.

en: The command to invoke when the logout button is clicked. This command should simply log the user out without any interaction. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
hr: Naredba koju treba pozvati kada je kliknut gumb odjave. Ova naredba treba jednostavno odjaviti korisnika bez ikakvog međudjelovanja. Ovaj ključ djeluje samo ako je ključ "logout_enable" postavljen na ISTINITO.

en: The initial size and position of window
hr: Početna veličina i položaj prozora

en: The maximum number of images to keep on screen
hr: Najveći mogući broj zadržanih slika na zaslonu

en: The number of minutes after screensaver activation before locking the screen.
hr: Broj minuta nakon aktivacije zaslonskog čuvara prije zaključavanja zaslona.

en: The number of minutes after the screensaver activation before a logout option will appear in the unlock dialog. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
hr: Broj minuta nakon aktivacije zaslonskog čuvara prije nego se pojavi mogućnost odjave u dijaloškom okviru otključavanja. Ovaj ključ djeluje samo ako je ključ "logout_enable" postavljen na ISTINITO.

en: The number of minutes to run before changing the screensaver theme.
hr: Broj minuta koje trebaju proći prije mijenjanja teme zaslonskog čuvara.

en: The number of seconds of inactivity before signalling to power management. This key is set and maintained by the session power management agent.
hr: Broj sekunda neaktivnosti prije nego se to signalizira energetskom upravljanju. Ključ je postavljen i održavan putem agenta energetskog upravljanja u pristupnoj dionici.

en: The reason for inhibiting the screensaver
hr: Razlog onemogućavanja zaslonskog čuvara

en: The screensaver has been active for %d seconds.
hr: Zaslonski čuvar je djelatan %d sekunda.

en: The screensaver is %s
hr: Zaslonski čuvar je %s

en: The screensaver is being inhibited by:
hr: Zaslonski čuvar je onemogućen od strane:

en: The screensaver is not currently active.
hr: Zaslonski čuvar trenutno nije djelatan.

en: The screensaver is not inhibited
hr: Zaslonski čuvar nije onemogućen

en: The selection mode used by screensaver. May be "blank-only" to enable the screensaver without using any theme on activation, "single" to enable screensaver using only one theme on activation (specified in "themes" key), and "random" to enable the screensaver using a random theme on activation.
hr: Način odabira koji koristi zaslonski čuvar. Može biti "blank-only" za omogućavanje zaslonskog čuvara bez korištenja ijedne teme pri aktivaciji, "single" za omogućavanje zaslonskom čuvaru da koristi samo jednu temu pri aktivaciji (određenu u ključu "themes"), te "random" za omogućavanje zaslonskom čuvaru da koristi nasumičnu temu pri aktivaciji.

en: The source image to use
hr: Ishodišna slika za korištenje

en: Theme for lock dialog
hr: Tema za dijaloški okvir zaključavanja

en: Theme to use for the lock dialog
hr: Tema za korištenje u dijaloškom okviru zaključavanja

en: This key specifies the list of themes to be used by the screensaver. It's ignored when "mode" key is "blank-only", should provide the theme name when "mode" is "single", and should provide a list of themes when "mode" is "random".
hr: Ovaj ključ određuje popis tema koje koristi zaslonski čuvar. To je zanemareno kada je ključ "mode" određen kao "blank-only", a mora pribaviti naziv teme kada je "mode" postavljen na "single", te mora pribaviti popis tema kada je "mode" postavljen na "random".

en: Time before locking
hr: Vremenski raspon prije zaključavanja

en: Time before logout option
hr: Vremenski raspon prije mogućnosti odjave

en: Time before power management baseline
hr: Vremenski raspon prije osnovice energetskog upravljanja

en: Time before theme change
hr: Vremenski raspon prije promjene teme

en: Time has expired.
hr: Vrijeme je isteklo.

en: To:
hr: U:

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
hr: Uključi zaslonskog čuvara (zatamni zaslon)

en: Unable to establish service %s: %s
hr: Nema mogućnosti uspostavljanja usluge %s: %s

en: Username:
hr: Korisničko ime:

en: Version of this application
hr: Inačica ove aplikacije

en: WIDTHxHEIGHT+X+Y
hr: ŠIRINAxVISINA+X+Y

en: You are required to change your password immediately (password aged)
hr: Moraš odmah promijeniti svoju zaporku (zastarjela zaporka)

en: You are required to change your password immediately (root enforced)
hr: Moraš odmah promijeniti svoju zaporku (zahtjev natkorisnika)

en: You have the Caps Lock key on.
hr: Uključena ti je tipka prebacivanja na velika slova.

en: You must choose a longer password
hr: Moraš odabrati dužu zaporku

en: You must specify one image.  See --help for usage information.
hr: Moraš odrediti jednu sliku. Vidi --pomoć za obavijesti o korištenju.

en: You must wait longer to change your password
hr: Moraš dulje pričekati za promjenu zaporke

en: Your account has expired; please contact your system administrator
hr: Tvoj korisnički račun je istekao; molimo obrati se svome upravitelju sustava

en: _Activate screensaver when computer is idle
hr: _Pokreni zaslonskog čuvara kada je računalo u mirovanju

en: _Cancel
hr: _Opozovi

en: _Leave Message
hr: _Ostavi poruku

en: _Lock screen when screensaver is active
hr: _Zaključaj zaslon kada je zaslonski čuvar djelatan

en: _Log Out
hr: _Odjavi se

en: _Password:
hr: _Zaporka:

en: _Preview
hr: _Pregled

en: _Save
hr: _Spremi

en: _Screensaver theme:
hr: _Tema zaslonskog čuvara:

en: _Switch User
hr: _Promijeni korisnika

en: _Unlock
hr: _Otključaj

en: active
hr: djelatan

en: failed to register with the message bus
hr: nije uspio unos na sabirnicu poruka

en: image - floats images around the screen
hr: slika - plutajuće slike po zaslonu

en: inactive
hr: nedjelatan

en: not connected to the message bus
hr: nema spoja na sabirnicu poruka

en: screensaver already running in this session
hr: zaslonski čuvar već je pokrenut u ovoj pristupnoj dionici
