mate-terminal 1.25.0 - en to hr translation catalogue (428 entries)

en: "%s" option given twice for the same window
hr: "%s" opcija je data dvaput za isti prozor

en: <b>Command</b>
hr: <b>Naredba</b>

en: <b>Foreground, Background, Bold and Underline</b>
hr: <b>Prvi plan, Pozadina, Podebljano i Podcrtano</b>

en: <b>Palette</b>
hr: <b>Paleta</b>

en: <b>Title</b>
hr: <b>Naslov</b>

en: <small><i><b>Note:</b> Terminal applications have these colors available to them.</i></small>
hr: <small><i><b>Napomena:</b> Terminalni programi imaju dostupne ove boje.</i></small>

en: <small><i><b>Note:</b> These options may cause some applications to behave incorrectly.  They are only here to allow you to work around certain applications and operating systems that expect different terminal behavior.</i></small>
hr: <small><i><b>Bilješka:</b> Ove opcije mogu uzrokovati neispravno ponašanje programa. One su ovdje da vam omoguće rad nad određenim programima i operativnim sustavima koji očekuju drugačije ponašanje terminala.</i></small>

en: <small><i>Maximum</i></small>
hr: <small><i>Maksimum</i></small>

en: <small><i>None</i></small>
hr: <small><i>Nimalo</i></small>

en: A terminal emulator for the MATE desktop environment
hr: Emulator terminala za MMATE radno okruženje

en: A value between 0.0 and 1.0 indicating how much to darken the background image. 0.0 means no darkness, 1.0 means fully dark. In the current implementation, there are only two levels of darkness possible, so the setting behaves as a boolean, where 0.0 disables the darkening effect.
hr: Vrijednost izmađu 0.0 i 1.0 označuje koliko treba zatamniti pozadinsku sliku. 0.0 znači da ne treba zatamniti, a 1.0 označava potpuno zatamnjenje. U trenutnoj implementaviji postoje samo dvije razine zatamnjenja, tako da se ova postavka ponaša kao boolova vrijednost gdje 0.0 onemogućava efekt zatamnjenja.

en: A_vailable encodings:
hr: Dostupni _znakovni skupovi:

en: Accelerator key to detach current tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Akcelerator tipka za odvajanje trenutne kartice. Izraženo kao tekst u istom formatu koji koristi GTK+ za datoteke resursa. Ako postavite opciju na "onemogućeno", tada neće biti tipkovničke kratice za tu radnju

en: Accelerator key to move the current tab to the left. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Akcelerator tipka za premještanje trenutne kartice ulijevo. Izraženo kao tekst u istom formatu koji koristi GTK+ za datoteke resursa. Ako postavite opciju na "onemogućeno", tada neće biti tipkovničke kratice za tu radnju.

en: Accelerator key to move the current tab to the right. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
hr: Akcelerator tipka za premještanje trenutne kartice udesno. Izraženo kao tekst u istom formatu koji koristi GTK+ za datoteke resursa. Ako postavite opciju na "onemogučeno", tada neće biti tipkovničke kratice za tu radnju.

en: Accelerator to detach current tab.
hr: Akcelerator za odvajanje trenutne kartice.

en: Accelerator to move the current tab to the left.
hr: Akcelerator za premještanje trenutne kartice ulijevo.

en: Accelerator to move the current tab to the right.
hr: Akcelerator za premještanje trenutne kartice udesno.

en: Add or Remove Terminal Encodings
hr: Dodaj ili ukloni kodiranja za Treminal

en: Always blink
hr: Uvjek treperi

en: An Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
hr: Pango ime fonta. Primjeri su "Sans 12" ili Monospace Bold 14".

en: Arabic
hr: Arapski

en: Armenian
hr: Armenski

en: Automatic
hr: Automatski

en: Background
hr: Pozadina

en: Background image
hr: Pozadinska slika

en: Background image _scrolls
hr: Pozadinska slika se _kliže

en: Background type
hr: Vrsta pozadine

en: Baltic
hr: Baltik

en: Black on light yellow
hr: Crno na svjetlo žutom

en: Black on white
hr: Crno na bijelom

en: Bol_d color:
hr: Podebljan_a boja:

en: Built-in _schemes:
hr: Ugrađene _sheme:

en: C_lose Tab
hr: _Zatvori karticu

en: C_lose Terminal
hr: Z_atvori terminal

en: C_lose Window
hr: _Zatvori prozor

en: C_reate
hr: _Stvori

en: Central European
hr: Srednjeeuropski

en: Change _Profile
hr: Promjeni _profil

en: Characters that are considered "part of a word"
hr: Znakovi koji se smatraju "dijelom riječi"

en: Chinese Simplified
hr: Pojednostavljeni kineski

en: Chinese Traditional
hr: Tradicionalni kineski

en: Choose A Terminal Font
hr: Odaberite font za terminal

en: Choose Palette Color %d
hr: Birajte boju u paleti %d

en: Choose Terminal Background Color
hr: Odaberite pozdainsku boju Terminala

en: Choose Terminal Text Color
hr: Odaberi boju teksta u Terminalu

en: Choose base profile
hr: Odaberite osnovni profil

en: Click button to choose profile
hr: Kliknite na gumb za odabir profila

en: Close Tab
hr: Zatvori Karticu

en: Close Window
hr: Zatvori prozor

en: Close tab
hr: Zatvori karticu

en: Close this terminal?
hr: Zatvoriti ovaj terminal?

en: Close this window?
hr: Zatvoriti ovaj prozor?

en: Color p_alette:
hr: Paleta b_oja:

en: Colors
hr: Boje

en: Compatibility
hr: Kompatibilnost

en: Contents
hr: Sadržaj

en: Contributors:
hr: Doprinositelji:

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Copy selection to clipboard
hr: Kopiraj odabir u međuspremnik

en: Could not open the address “%s”
hr: Ne mogu otvoriti adresu "%s"

en: Could not save contents
hr: Ne mogu spremiti sadržaj

en: Croatian
hr: Hrvatski

en: Current Locale
hr: Trenutne lokalne postavke

en: Cursor _shape:
hr: Oblik _pokazivača:

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Custom co_mmand:
hr: Prilagođena naredba:

en: Custom command to use instead of the shell
hr: Prilagođena naredba za korištenje umjesto ljuske

en: Cyrillic
hr: Ćirilica

en: Cyrillic/Russian
hr: Ćirilica/ruski

en: Cyrillic/Ukrainian
hr: Ćirilica/ukrajinski

en: DIRNAME
hr: IMEDIREKTORIJA

en: Default color of bold text in the terminal
hr: Uobičajena boja podebljanog teksta u terminalu

en: Default color of terminal background
hr: Uobičajena boja pozadine terminala

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
hr: Uobičajena boja pozadine terminala, kao specifikacija boje (može biti hex broj u stilu HTML-a, ili ime boje poput "red").

en: Default color of text in the terminal
hr: Uobičajena boja za tekst terminala

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
hr: Uobičajena boja teksta terminala, kao specifikacija boje (može biti hex broj u stilu HTML-a, ili ime boje poput "red").

en: Default number of columns
hr: Uobičajeni broj stupaca

en: Default number of rows
hr: Uobičajeni broj redaka

en: Default size:
hr: Uobičajena veličina:

en: Delete Profile
hr: Izbriši profil

en: Delete profile “%s”?
hr: Izbrisati profil “%s”?

en: Detach Tab
hr: Odvoji karticu

en: Disable connection to session manager
hr: Isključi vezu prema upravitelju sesija

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
hr: Bez registracije na poslužitelj imena aktivacije, bez ponovnog korištenja aktivnog terminala

en: E_ncodings shown in menu:
hr: Kodni _rasporedi prikazani u izborniku:

en: Edit
hr: Uredi

en: Editing Profile “%s”
hr: Uređivanje profila “%s”

en: Effect of the Backspace key
hr: Efekt Backspace tipke

en: Effect of the Delete key
hr: Efekt Delete tipke

en: Exit the terminal
hr: Zatvori terminal

en: FILE
hr: DATOTEKA

en: File
hr: Datoteka

en: Filename of a background image.
hr: Datotečno ime pozadinske slike

en: Find
hr: Nađi

en: Find Ne_xt
hr: Nađi slije_deće

en: Find Next
hr: Pronađi slijedeće

en: Find Pre_vious
hr: Nađi pre_thodno

en: Find Previous
hr: Pronađi prethodno

en: Full Screen
hr: Puni zaslon

en: Full-screen the window
hr: Prozor preko cijelog ekrana

en: GEOMETRY
hr: GEOMETRIJA

en: General
hr: Općenito

en: Georgian
hr: Gruzijski

en: Go to _Line...
hr: Idi na _redak...

en: Gray on black
hr: Sivo na crnom

en: Greek
hr: Grčki

en: Green on black
hr: Zeleno na crnom

en: Gujarati
hr: Gudžarati

en: Hebrew
hr: Hebrejski

en: Hebrew Visual
hr: Hebrejski vidljivo

en: Help
hr: Pomoć

en: Hide and Show menubar
hr: _Sakrij i pokaži traku izbornika

en: Highlight S/Key challenges
hr: Naglasi S/Key izazove

en: Hold the terminal open
hr: Drži terminal otvorenim

en: How much to darken the background image
hr: Koliko zatamniti pozadinsku sliku

en: Human-readable name of the profile
hr: Ljudski-čitljivo ime za profil

en: Human-readable name of the profile.
hr: Ljudski-čitljivo ime profila

en: ID
hr: Identifikator

en: Icelandic
hr: Islandski

en: Icon for terminal window
hr: Ikona za prozor terminala

en: Icon to use for tabs/windows containing this profile.
hr: Sličica za korištenje za kartice/prozore koji sadrže ovaj profil.

en: If the application in the terminal sets the title (most typically people have their shell set up to do this), the dynamically-set title can erase the configured title, go before it, go after it, or replace it. The possible values are "replace", "before", "after", and "ignore".
hr: Ako aplikacija u terminalu postavi naslov (obično ljudi podese ljusku kako bi to učinili), dinamički postavljeni naslov može obrisati podešeni naslov, ili doći ispred odnosno iza njega. Moguće vrijednosti su "replace", "before", "after", i "ignore".

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
hr: Ako je postavljeno, dopusti aplikacijama postavljanje teksta masnim u terminalu.

en: If true, don't make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
hr: Ako je postavljeno, nemoj se oglašavati kada aplikacije pošalju escape sekvencuza oglašavanje zvonca.

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
hr: Ako je postavljeno, pritisak na tipku postavlja klizač na dno.

en: If true, scroll the background image with the foreground text; if false, keep the image in a fixed position and scroll the text above it.
hr: Ako je postavljeno, pozadinska slika klizi zajedno sa tekstom; ako nije, slika je na fiksnoj poziciji i tekst klizi preko nje.

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell. (argv[0] will have a hyphen in front of it.)
hr: Ako je postavljeno, naredba unutar terminala će biti pokrenuta kao ljuska zaprijavu (argv[0] će imati '-' ispred.)

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
hr: Ako je postavljeno, terminal će koristiti desktop-global standardno pismo ako je jednolikog razmaka (ili pismo najsličnije tome).

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
hr: Ako je postavljeno, shema boja teme korištena za unose teksta biti će korištena za terminal umjesto boja zadanih od strane korisnika.

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
hr: Ako je postavljeno, vrijednost zadane naredbe biti će korištena umjesto ljuske koja radi.

en: If true, whenever there's new output the terminal will scroll to the bottom.
hr: Ako je postavljeno, svaki put kad postoji izlaz terminal će otklizati klizač na dno.

en: Image _file:
hr: _Datoteka slike:

en: Images
hr: Slike

en: Initial _title:
hr: Početni _naslov:

en: Invalid geometry string "%s"
hr: Neispravan znakovni niz za geometriju "%s"

en: Japanese
hr: Japanski

en: Keep initial title
hr: Zadrži početni naslov

en: Keyboard Shortcuts
hr: Tipkovnički prečaci

en: Keyboard shortcut key for bringing up the dialog for profile creation. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za podizanje dijaloga za kreiranje profila. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "disabled", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for closing a tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za zatvaranej taba. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "disabled", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for closing a window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za zatvaranje prozora. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "disabled", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for copying selected text to the clipboard. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za kopiranje odabranog teksta u međuspremnik. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "onemogućeno", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for launching help. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za pokretanje pomoći. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "onemogućeno", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for making font larger. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za povećavanje fonta. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "onemogućeno", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for making font smaller. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za smanjivanje fonta. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "onemogućeno", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for making font the normal size. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za vraćanje fonta na uobičajenu veličinu. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "onemogućeno", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for opening a new tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za otvaranje kartice. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "onemogućeno", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for opening a new window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za otvaranje novog prozora. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "onemogućeno", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 1. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na karticu 1. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "onemogućeno", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 10. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: ratica tipkovnice za prebacivanje na karticu 10. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "onemogućeno", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 11. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na karticu 11. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "onemogućeno", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 12. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na karticu 12. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "onemogućeno", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 2. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na karticu 2. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "onemogućeno", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 3. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na karticu 3. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "onemogućeno", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 4. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na karticu 4. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "onemogućeno", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 5. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na karticu 5. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "onemogućeno", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 6. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na karticu 6. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "onemogućeno", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 7. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na karticu 7. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "onemogućeno", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 8. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na karticu 8. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "onemogućeno", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 9. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na karticu 9. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "onemogućeno", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key for toggling full screen mode. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za odlaženje/vraćanje u način rada programa preko cijelog zaslona. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "disabled", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key to reset and clear the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za resetiranje i čišćenje terminala. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "disabled", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key to reset the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za resetiranje terminala. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "disabled", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key to set the terminal title. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za postavljanje naslova terminala. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "onemogućeno", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key to switch to the next profile. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na slijedeći profil. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "onemogućeno", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key to switch to the next tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na sljedeći tab. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "onemogućeno", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous profile. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na prethodni. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "onemogućeno", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na prethodni. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "onemogućeno", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut key to toggle the visibility of the menubar. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
hr: Kratica tipkovnice za uključivanje/isključivanje vidljivosti trake izbornika. Izražena je kao znakovni niz u istom formatu koji se koristi za GTK+ datoteke resursa. Ako postavite postavku na "disabled", tada neće biti kratice tipkovnice za ovu akciju.

en: Keyboard shortcut to close a tab
hr: Kratica tipkovnice za zatvaranje kartice

en: Keyboard shortcut to close a window
hr: Kratica tipkovnice za zatvaranje prozora

en: Keyboard shortcut to copy text
hr: Kratica tipkovnice za kopiranje teksta

en: Keyboard shortcut to create a new profile
hr: Kratica tipkovnice za stavaranje novog profila

en: Keyboard shortcut to launch help
hr: Kratica tipkovnice za pokretanje pomoći

en: Keyboard shortcut to make font larger
hr: Kratica tipkovnice za povećanje fonta

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
hr: Kratica tipkovnice za vraćanje fonta na uobičajenu veličinu

en: Keyboard shortcut to make font smaller
hr: Kratica tipkovnice za smanjenje fonta

en: Keyboard shortcut to open a new tab
hr: Kratica tipkovnice za otvaranje nove kartice

en: Keyboard shortcut to open a new window
hr: Kratica tipkovnice za otvaranje novog prozora

en: Keyboard shortcut to paste text
hr: Kratica tipkovnice za lijepljenje teksta

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
hr: Kratica tipkovnice za resetiranje i čišćenje terminala

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
hr: Kratica tipkovnice za resetiranje terminala

en: Keyboard shortcut to save the current tab contents to file
hr: Kratica tipkovnice za spremanje trenutnog sadržaja kartice u datoteku

en: Keyboard shortcut to set the terminal title
hr: Kratica tipkovnice za postavljanje naslova terminala

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na karticu 1

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na karticu 10

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na karticu 11

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na karticu 12

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na karticu 2

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na karticu 3

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na karticu 4

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na karticu 5

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na karticu 6

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na karticu 7

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na karticu 8

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na karticu 9

en: Keyboard shortcut to switch to the next profile
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na slijedeći profil

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na slijedeću karticu

en: Keyboard shortcut to switch to the previous profile
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na prethodnu karticu

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
hr: Kratica tipkovnice za prebacivanje na prethodnu karticu

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
hr: Kratica tipkovnice za odlaženje/vraćanje u način rada programa preko cijelog zaslona.

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
hr: Kratica tipkovnice za uključivanje/isključivanje vidljivosti trake izbornika.

en: Korean
hr: Korejski

en: L_eave Full Screen
hr: N_apusti cijeli zaslon

en: Linux console
hr: Linux konzola

en: List of available encodings
hr: Popis dostupnih znakovnih skupova

en: List of profiles
hr: Popis profila

en: Load a terminal configuration file
hr: Učitaj konfiguracijsku datoteke terminala

en: MATE Terminal Emulator
hr: MATE emulator terminala

en: Match _entire word only
hr: Uspor_edi samo cijele riječi

en: Move Tab _Left
hr: Pomakni karticu _lijevo

en: Move Tab _Right
hr: Pomakni karticu _desno

en: Move Tab to the Left
hr: Pomakni karticu ulijevo

en: Move Tab to the Right
hr: Pomakni karticu udesno

en: Never blink
hr: Nikada ne treperi

en: New Profile
hr: Novi profil

en: New Tab
hr: Nova Kartica

en: New Window
hr: Novi prozor

en: New _Profile…
hr: Novi _profil...

en: Nordic
hr: Nordijski

en: Normal Size
hr: Normalna Veličina

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
hr: Obično se traci izbornika može pristupiti sa tipkom F10. Ovo može biti prilagođeno kroz gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). Ova postavka dopušta onemogućavanjestandardnog akceleratora za traku izbornika.

en: Not a valid terminal config file.
hr: Nije valjana konfiguracijska datoteka terminala.

en: Number of lines to keep in scrollback
hr: Broj redaka koji se drži za skrolanje unazad

en: On the left side
hr: Na lijevoj strani

en: On the right side
hr: Na desnoj strani

en: Open Ta_b
hr: _Otvori karticu

en: Open _Terminal
hr: Otvori _terminal

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile
hr: Otvori novu karticu u zadnjem otvorenom prozoru sa zadanim profilom

en: Open a new window containing a tab with the default profile
hr: Otvori novi prozor kji sadrži karticu sa zadanim profilom

en: Option "%s" is no longer supported in this version of mate-terminal; you might want to create a profile with the desired setting, and use the new '--profile' option
hr: Opcija "%s" nije više podržana u ovoj verziji mate-terminala; možda želite napraviti profil sa željenim postavkama, i koristi opciju novi '--profil'

en: PROFILE-NAME
hr: PROFIL-IME

en: P_rofiles
hr: P_rofili

en: P_rofiles…
hr: P_rofili...

en: Palette entry %d
hr: Polje palete %d

en: Palette for terminal applications
hr: Paleta za programe terminala

en: Paste
hr: Umetni

en: Persian
hr: Perzijski

en: Popup a dialog when an S/Key challenge response query is detected and clicked on. Typing a password into the dialog will send it to the terminal.
hr: Prikaži dijalog prozor kada korisnik klikne na S/Key upit. Upisivanjem lozinke u dialog, on će je poslati u terminal.

en: Position of the scrollbar
hr: Položaj klizača

en: Possible values are "close" to close the terminal, and "restart" to restart the command.
hr: Moguće vrijednosti su "close" za zatvaranje terminala i "restart" za ponovo pokretanej naredbe.

en: Pr_ofile Preferences
hr: Os_obitosti profila

en: Profile Editor
hr: Urednik profila

en: Profile _name:
hr: _Ime profila:

en: Profile list
hr: Popis profila

en: Profile to be used when opening a new window or tab. Must be in profile_list.
hr: Profil koji će se koristiti kada se otvori novi prozor ili kartica.MOra biti u listi_profila.

en: Profile to use for new terminals
hr: Profil koji će se koristiti za nove terminale

en: Profiles
hr: Profili

en: ROLE
hr: ULOGA

en: Replace initial title
hr: Zamijeni početni naslov

en: Reset
hr: Ponovno postavi

en: Reset and C_lear
hr: Resetiranje i _čišćenje

en: Reset and Clear
hr: Resetiranje i čišćenje

en: Restart the command
hr: Ponovo pokreni naredbu

en: Romanian
hr: Rumunjski

en: Ru_n a custom command instead of my shell
hr: Pokretanje proizviljne _naredbe umjesto ljuske

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
hr: Pokretanje naredbe umjesto ljuske, ako je use_custom_command postavljen.

en: S/Key Challenge Response
hr: Odgovor na S/Key upit

en: S_hade transparent or image background:
hr: _Zasjeni prozirnost ili pozadinsku sliku:

en: Save Contents
hr: Spremi sadržaj

en: Save as...
hr: Spremi kao...

en: Save the terminal configuration to a file
hr: Spremi konfiguraciju terminala u datoteku

en: Scroll on _keystroke
hr: Skrolanje na _udarac tipke

en: Scrolling
hr: Pomicanje

en: Search
hr: Traži

en: Search _backwards
hr: Traži u_natrag

en: Select All
hr: Odaberi sve

en: Select Background Image
hr: Odaberite pozadinsku sliku

en: Select _All
hr: Označi _sve

en: Select-by-_word characters:
hr: Odabir znakova po riječi:

en: Session management options:
hr: Opcije upravljanja sesijom:

en: Set Title
hr: Postavi naslov

en: Set _Character Encoding
hr: Postavi _kodiranje znakova

en: Set the last specified tab as the active one in its window
hr: Postavi zadnje navedenu karticu kao aktivnu u vlastitom prozoru

en: Set the terminal title
hr: Postavi naslov terminala

en: Set the terminal's zoom factor (1.0 = normal size)
hr: Postavi faktor uvećanja terminala (1.0 = normalna veličina)

en: Set the working directory
hr: Postavi radni direktorij

en: Sets what code the backspace key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "ascii-del" is normally considered the correct setting for the Backspace key.
hr: Postavlja kod koji generira backspace tipka. Moguće vrijednosti su  "ascii-del" za ASCII DEL znak, "control-h" za  Control-H (tzv. ASCII BS znak), "escape-sequence" za escape sekvencu obično vezanu za backspace ili delete. "ascii-del" je obično dobra postavka za Backspace tipku.

en: Sets what code the delete key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "escape-sequence" is normally considered the correct setting for the Delete key.
hr: Postavlja kod koji generira delete tipka. Moguće vrijednosti su  "ascii-del" za ASCII DEL znak, "control-h" za  Control-H (tzv. ASCII BS znak), "escape-sequence" za escape sekvencu obično vezanu za backspace ili delete. "escape-sequence" je obično dobra postavka za Deletetipku.

en: Shortcut _Key
hr: Tipka _kratice

en: Show MATE Terminal options
hr: Pokaži opcije MATE terminala

en: Show _Menubar
hr: Pokaži traku _izbornika

en: Show _menubar by default in new terminals
hr: Prikaži _izbornik u svakom novom terminalu

en: Show session management options
hr: Prikaži opcije upravitelja prijava

en: South European
hr: Južnoeuropski

en: Specify file containing saved configuration
hr: Odredi datoteku koja sadrži spremljenu konfiguraciju

en: Specify session management ID
hr: Navedi označivač upravljanja pristupnom dionicom

en: Switch to Next Profile
hr: Prebaci na slijedeći profil

en: Switch to Next Tab
hr: Prebaci na slijedeću karticu

en: Switch to Previous Profile
hr: Prebaci na prethodni profil

en: Switch to Previous Tab
hr: Prebaci na prethodnu karticu

en: Switch to Tab 1
hr: Prebaci na karticu 1

en: Switch to Tab 10
hr: Prebaci na karticu 10

en: Switch to Tab 11
hr: Prebaci na karticu 11

en: Switch to Tab 12
hr: Prebaci na karticu 12

en: Switch to Tab 2
hr: Prebaci na karticu 2

en: Switch to Tab 3
hr: Prebaci na karticu 3

en: Switch to Tab 4
hr: Prebaci na karticu 4

en: Switch to Tab 5
hr: Prebaci na karticu 5

en: Switch to Tab 6
hr: Prebaci na karticu 6

en: Switch to Tab 7
hr: Prebaci na karticu 7

en: Switch to Tab 8
hr: Prebaci na karticu 8

en: Switch to Tab 9
hr: Prebaci na karticu 9

en: Switch to this tab
hr: Prebaci na ovu karticu

en: TITLE
hr: NASLOV

en: Ta_bs
hr: Kar_tice

en: Tabs
hr: Kartice

en: Terminal _bell
hr: _Zvono terminala

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
hr: Terminali imaju paletu od 16 boja koje aplikacije mogu koristiti. Ovo je ta paleta u obliku popisa imena boja odvojenog dvotočkama. Boje trebaju biti u heksadecimalnom formatu, npr. "#FF00FF"

en: Thai
hr: Tajlandski

en: The cursor appearance
hr: Izgled pokazivača

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid OTP challenge.
hr: Tekst na koji ste kliknuli nema ispravan OTP izazov.

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid S/Key challenge.
hr: Tekst na koji ste kliknuli nema ispravan S/Key izazov.

en: There was an error creating the child process for this terminal
hr: Došlo je do greške prilikom stvaranja nasljednog procesa za ovaj terminal

en: There was an error displaying help
hr: Došlo je do greške pri prikazivanju pomoći

en: Title and Command
hr: Naslov i naredba

en: Title for terminal
hr: Naslov za terminal

en: Title to display for the terminal window or tab. This title may be replaced by or combined with the title set by the application inside the terminal, depending on the title_mode setting.
hr: Naslov za prikazati za prozor terminala ili karticu. Ovaj naslov se može zamijeniti i/ili kombinirati sa naslovom postavljenim od strane aplikacije koja se izvodi u terminalu, ovisno o title_mode postavkama.

en: True if the menubar should be shown in new windows, for windows/tabs with this profile.
hr: Točno je ako traka izbornika treba biti prikazana u novim prozorima, za prozore/tabove sa ovim profilom.

en: Turkish
hr: Turski

en: Turn off the menubar
hr: Isključi traku izbornika

en: Turn on the menubar
hr: Uključi traku izbornika

en: Underline
hr: Podvlaka

en: Unnamed
hr: Neimenovano

en: Use custom default terminal si_ze
hr: Koristi prilagođenu veličinu ter_minala

en: Use system settings
hr: Korisi postavke sustava

en: Use the command line
hr: Koristi naredbeni redak

en: Use the given profile instead of the default profile
hr: Koristi dani profil umjesto zadanog profila

en: User Defined
hr: Korisnički definirano

en: Vietnamese
hr: Vijetnamska

en: View
hr: Pogled

en: Western
hr: Zapadni

en: What to do with dynamic title
hr: Što treba napraviti sa dinamičkim naslovom

en: What to do with the terminal when the child command exits
hr: Što treba napraviti sa terminalom kada postoji naredba dijete

en: When command _exits:
hr: Kada naredba _završi:

en: When selecting text by word, sequences of these characters are considered single words. Ranges can be given as "A-Z". Literal hyphen (not expressing a range) should be the first character given.
hr: Pri odabiru teksta riječ po riječ, sekvence znakova se smatraju riječima Rasponi mogu biti dani kao "A-Z". Rastavni znak (-) (koji se ne odnosi na raspon) mora biti zadan kao prvi znak.

en: Whether the menubar has access keys
hr: Želite li da traka s izbornikom ima pristupne tipke?

en: Whether to allow bold text
hr: Treba li dopustiti podebljani tekst

en: Whether to ask for confirmation when closing terminal windows
hr: Treba li zatražiti potvrdu zatvaranja prozora terminala

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it's possible to turn them off.
hr: Želite li da traka s izbornikom ima kratice Atl+slovo. Mogle bi dolaziti u sukob s aplikacijama koje su pokrenute u terminalu, pa ih je moguće isključiti.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
hr: Treba li pokrenuti naredbu u terminalu kao ljusku za prijavu

en: Whether to run a custom command instead of the shell
hr: Treba li prilalagođenu naredbu umjesto ljuske

en: Whether to scroll background image
hr: Treba li skrolati pozadinsku sliku

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
hr: Treba li skrolati do dna kada je tipka pritisnuta

en: Whether to scroll to the bottom when there's new output
hr: Treba li skrolati do dna kada postoji izlaz iz aplikacije

en: Whether to show menubar in new windows/tabs
hr: Treba li prikazivati traku izbornika u novim prozorima/karticama

en: Whether to silence terminal bell
hr: Treba li utišati zvonce terminala

en: Whether to use custom terminal size for new windows
hr: Treba li koristiti prilagođenu večličinu terminala za nove prozore

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
hr: Treba li koristiti boje iz teme za elemente terminala

en: Whether to use the system font
hr: Treba li koristiti font sustava

en: White on black
hr: Bijelo na crnom

en: You already have a profile called “%s”. Do you want to create another profile with the same name?
hr: Već imate profil po imenu "%s". Želite li napraviti još jedan profil sa istim imenom?

en: Zoom In
hr: Povećaj

en: Zoom Out
hr: Umanji

en: Zoom _In
hr: U_većaj

en: Zoom _Out
hr: U_manji

en: Zoom factor "%g" is too large, using %g
hr: Faktor uvećanja "%g" je prevelik, koristim using %g

en: Zoom factor "%g" is too small, using %g
hr: Faktor uvećanja "%g" je premalen, koristim using %g

en: _About
hr: _O programu

en: _Action
hr: _Akcija

en: _Add or Remove…
hr: _Dodaj ili ukloni...

en: _Allow bold text
hr: _Dozvoli masni tekst

en: _Background color:
hr: _Boja pozadine:

en: _Background image
hr: _Pozadinska slika

en: _Backspace key generates:
hr: _Backspace tipka vraća:

en: _Base on:
hr: _Baza na:

en: _Cancel
hr: _Opozovi

en: _Clear Highlight
hr: _Izbriši označeno

en: _Close
hr: _Zatvori

en: _Close Window
hr: _Zatvori prozor

en: _Contents
hr: _Sadržaj

en: _Copy
hr: _Kopiraj

en: _Copy E-mail Address
hr: _Kopiraj E-mail adresu

en: _Copy Link Address
hr: _Kopiraj adresu poveznice

en: _Delete
hr: _Izbriši

en: _Delete key generates:
hr: _Delete tipka vraća:

en: _Description
hr: _Opis

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _Encoding
hr: _Kodiranje

en: _File
hr: _Datoteka

en: _Find...
hr: _Pronađi:

en: _Full Screen
hr: _Puni zaslon

en: _Help
hr: _Pomoć

en: _Incremental Search...
hr: _Inkrementalno pretraživanje...

en: _Input Methods
hr: _Ulazne metode

en: _Keyboard Shortcuts…
hr: _Kratice tipkovnice...

en: _Match case
hr: Uspoređuj mala i velika slova

en: _New
hr: _Novi

en: _Next Profile
hr: _Slijedeći profil

en: _Next Tab
hr: _Slijedeća kartica

en: _Normal Size
hr: _Normalna Veličina

en: _OK
hr: _U redu

en: _Open Link
hr: _Otvori poveznicu

en: _Password:
hr: _Zaporka:

en: _Paste
hr: _Zalijepi

en: _Previous Profile
hr: _Prethodni profil

en: _Previous Tab
hr: _Prethodna kartica

en: _Profile Preferences
hr: _Osobitosti profila

en: _Profile name:
hr: Ime _profila:

en: _Profile used when launching a new terminal:
hr: _Profil korišten prilikom pokretanja novog terminala:

en: _Relaunch
hr: _Ponovno pokreni

en: _Reset
hr: _Vrati izvorno

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
hr: _Postavi opcije kompatibilnosti na uobičajeno

en: _Run command as a login shell
hr: _Pokreni naredbu kao ljusku prijave

en: _Same as text color
hr: _Ista kao i boja teksta

en: _Save Contents
hr: _Spremi sadržaj

en: _Scrollbar is:
hr: _Klizač je:

en: _Search
hr: _Traži

en: _Search for:
hr: _Potraži:

en: _Send Mail To…
hr: _Pošalji poštu primatelju...

en: _Set Title…
hr: _Postavi naslov...

en: _Shortcut keys:
hr: _Kratice:

en: _Solid color
hr: _Puna boja

en: _Text color:
hr: _Boja teksta:

en: _Title:
hr: _Naslov:

en: _Transparent background
hr: _Prozirna pozadina

en: _Underline color:
hr: _Boja podcrtavanja:

en: _Unlimited
hr: _Neogrančeno

en: _Use colors from system theme
hr: _Koristi boje iz teme sustava

en: _Use the system fixed width font
hr: _Koristi jednolični font od sustava

en: _View
hr: _Pogled

en: _Wrap around
hr: Omotaj oko

en: columns
hr: stupci

en: lines
hr: reci

en: rows
hr: reci

[ctx: visible-name]
en: 'Default'
hr: 'Zadano'
