mate-utils 1.25.1 - en to hr translation catalogue (494 entries)

en: 
    ... Too many errors to display ...
hr: 
    ... Previše grešaka da bi se moglo prikazati ...

en:  (another copy)
hr:  (druga preslika)

en:  (copy)
hr: (kopija)

en:  (invalid Unicode)
hr:  (neispravan univerzalni kod)

en:  - Browse and monitor logs
hr:  - Pregledavaj i prati dnevnike

en:  - Look up words in dictionaries
hr:  - Pregledaj riječi u rječnicima

en: "%s" in %s
hr: "%s" u %s

en: "%s" is not a valid folder
hr: "%s"nije valjana mapa

en: %d lines (%s) - %s
hr: %d linije (%s) - %s

en: %s (another copy)%s
hr: %s (druga preslika)%s

en: %s (copy)%s
hr: %s (kopija)%s

en: %s - Dictionary
hr: %s - Rječnik

en: (stopped)
hr: (zaustavljeno)

en: A locate database has probably not been created.
hr: Baza podataka lokacija vjerovatno nije bila kreirana.

en: A_vailable options:
hr: _Dostupne postavke:

en: Add Dictionary Source
hr: Dodaj izvor rječnika

en: Add a new dictionary source
hr: Dodaj novi izvor rječnika

en: Add search option
hr: Dodaj opciju za pretraživanje

en: All Files
hr: Sve datoteke

en: All_ocated Space
hr: Do_djeljeni prostor

en: An error occurred
hr: Došlo je do greške

en: Another search is in progress
hr: Druga pretraga je već u tijeku

en: Application does not accept documents on command line
hr: Aplikacija ne prihvaća dokumente iz naredbenog retka

en: Automatically start a search
hr: Automatsko započinjanje pretrage

en: Available
hr: Dostupno

en: Available _Databases
hr: Dostupne _baze podataka

en: Available dictionaries
hr: Dostupni rječnici

en: Available options
hr: Dostupne opcije

en: Background:
hr: Pozadina:

en: Bad command '%s'
hr: Loša naredba '%s'

en: Bad parameters for command '%s'
hr: Loši parametri za naredbu '%s'

en: Bigger text size
hr: Veća veličina teksta

en: Border
hr: Rub

en: Border Effect
hr: Efekt okvira

en: Browse
hr: Pretraži

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
hr: Nije moguće proslijediti URI-je zapisa na unos radne površine 'Type=Link'

en: Cannot Connect to Server. You must enter a name for the server.
hr: Ne mogu se spojiti sa poslužiteljem.Morate unijeti ime za poslužitelja.

en: Cannot scan location "%s"
hr: Ne mogu ptražiti lokaciju "%s"

en: Character set conversion failed for "%s"
hr: Pretvorba kodne stranice neuspjela za "%s"

en: Check folder sizes and available disk space
hr: Provjeri veličinu mapa i dostupni prostor diska

en: Cl_ear
hr: _Obriši

en: Clear definition
hr: Obriši značenja

en: Clear the definitions found
hr: Obriši nađena značenja

en: Clear the text of the definition
hr: Obriši tekst značenja

en: Click to add the selected available search option.
hr: Klikni za dodavanje odabrane moguće opcije za pretraživanje.

en: Click to close "Search for Files".
hr: Klikni za zatvaranje "Potraga za datotekama".

en: Click to display the help manual.
hr: Klikni za prikaz dokumenta za pomoć

en: Click to expand or collapse the list of available options.
hr: Klikni za širenje ili skupljanje popisa mogućih opcija.

en: Click to perform a search.
hr: Kliknite za izvođenje pretraživanja

en: Click to remove the "%s" search option.
hr: Klikni za uklanjanje "%s" opcije za pretraživanje

en: Click to stop a search.
hr: Kliknite za prekid pretraživanja.

en: Click to view the dictionary window
hr: Klikni za prikaz prozora rječnika

en: Client Name
hr: Ime računala

en: Close this log
hr: Zatvori ovaj dnevnik

en: Connect to Server
hr: Spoji se na poslužitelj

en: Connection failed to the dictionary server at %s:%d
hr: Neuspjela veza prema pretražitelju rječnika na %s:%d

en: Contains the _text
hr: Sadrži _tekst

en: Contents
hr: Sadržaj

en: Context
hr: Kontekst

en: Copy the selection
hr: Kopiraj označeno

en: Could not analyze disk usage.
hr: Ne mogu analizirati upotrebu diska.

en: Could not delete "%s".
hr: Nisam mogao obrisati "%s".

en: Could not detect any mount point.
hr: Ne mogu odrediti nijednu točku montiranja.

en: Could not move "%s" to the Trash
hr: Ne mogu premjestiti "%s" u smeće

en: Could not move "%s" to trash.
hr: Nisam mogao premjestiti  "%s" u kantu za smeće.

en: Could not move file to the Trash
hr: Ne mogu premjestiti datoteku u smeće

en: Could not open document "%s".
hr: Nisam mogao otvoriti dokument "%s".

en: Could not open folder "%s"
hr: Ne mogu otvoriti mapu "%s"

en: Could not open folder "%s".
hr: Nisam mogao otvoriti mapu "%s".

en: Could not open help document.
hr: Nisam mogao otvoriti dokument s pomoći.

en: Could not save "%s" document to "%s".
hr: Nisam mogao spremiti dokument "%s" u "%s".

en: Could not save document.
hr: Nisam mogao spremiti dokument.

en: Custom Location
hr: Prilagođena lokacija

en: DAYS
hr: DANI

en: Database
hr: Baza podataka

en: Database `%s' selected
hr: Baza podataka `%s' odabrana

en: Database to use
hr: Koristiti bazu podataka

en: Date Modified
hr: Datum izmjene

en: Date modified more than
hr: Datum promijenjen prije više

en: Default
hr: Zadano

en: Default Dictionary Server
hr: Uobičajeni poslužitelj rječnika

en: Default Window Height
hr: Uobičajena visina prozora

en: Default Window Maximized
hr: Uobičajeni prozor je maksimaliziran

en: Default Window Width
hr: Uobičajena širina prozora

en: Definition for '%s'
      From '%s':
    
    %s
hr: Značenje za '%s'
      Od '%s':
    
    %s

en: Deleting "%s" failed: %s.
hr: Nije uspjelo brisanje "%s":  %s.

en: Description
hr: Opis

en: Details: %s
hr: Pojedinosti: %s

en: Device
hr: Uređaj

en: Dictionaries
hr: Rječnici

en: Dictionary
hr: Rječnik

en: Dictionary Look up
hr: Pogled u rječnik

en: Dictionary Preferences
hr: Postavke rječnika

en: Dictionary Sources
hr: Izvori rječnika

en: Dictionary entry
hr: Unos rječnika

en: Dictionary source '%s' has invalid transport '%s'
hr: Izvor rječnika '%s' ima neispravan prijenos '%s'

en: Dictionary source `%s' selected
hr: Izvor rječnika `%s' odabran

en: Dictionary source does not have name
hr: Izvor rječnika nema ime

en: Dictionary source to use
hr: Koristiti rječnike

en: Dictionary sources
hr: Izvori rječnika

en: Dictionary sources found
hr: Nađeni izvori rječnika

en: Disable Quick Search
hr: Isključi brzu pretragu

en: Disable Quick Search Second Scan
hr: Isključi brzu pretragu drugog pregledavanja

en: Disable _Quick Search
hr: Isključi _brzo pretraživanje

en: Disable connection to session manager
hr: Isključi vezu prema upravitelju sesija

en: Disk Usage Analyzer
hr: Analizator zauzeća diska

en: Disk Usage Analyzer Preferences
hr: Osobitosti analizatora zauzeća diska

en: Do you want to delete "%s" permanently?
hr: Želi te li trajno obrisati  "%s"?

en: Effect:
hr: Efekt:

en: Effects
hr: Efekti

en: Enter a filename or partial filename with or without wildcards.
hr: Upiši cijelo ili djelomično ime datoteke sa ili bez zamjenskih znakova.

en: Enter a text value for the "%s" search option.
hr: Upiši tekstualnu vrijednost za "%s" opciju za pretraživanje.

en: Enter a value in %s for the "%s" search option.
hr: Upiši vrijednost u %s za "%s" opciju za pretraživanje

en: Entry changed called for a non entry option!
hr: Zahtijev za promijenu zapisa pozvan na postavci koja nije zapis!

en: Error loading the help page
hr: Greška pri učitavanju stranice pomoći

en: Error parsing the search command.
hr: Greška prilikom analize naredbe za pretraživanje.

en: Error running the search command.
hr: Greška prilikom pokretanja naredbe za pretraživanje.

en: Error while looking up definition
hr: Greška prilikom pregleda značenja

en: Error while looking up the definition of "%s":
    %s
hr: Greška prilikom pregleda značenja "%s":
    %s

en: Error while reading reply from server:
    %s
hr: Greška prilikom čitanja odgovora poslužitelja:
    %s

en: Error while retrieving the definition
hr: Greška prilikom dobavljanja značenja

en: Error while writing to '%s'
hr: Greška prilikom pisanja na '%s'

en: Error: %s
hr: Greška: %s

en: FILE
hr: DATOTEKA

en: FLAGS
hr: ZASTAVICE

en: FTP (with login)
hr: FTP (s prijavom)

en: F_ind:
hr: Pro_nađi

en: Failed to set process group id of child %d: %s.
hr: Neuspjelo postavljanje procesa grupni id djeteta %d: %s.

en: File already exists
hr: Datoteka već postoji

en: File is empty
hr: Datoteka je prazna

en: File is not a valid .desktop file
hr: Datoteka nije valjana .desktop datoteka

en: Filename
hr: Ime datoteke

en: Filesystem Type
hr: Vrsta datotečnog sustava

en: Filter name is empty!
hr: Datotečno ime je prazno!

en: Find Ne_xt
hr: Nađi slije_deće

en: Find Next
hr: Pronađi slijedeće

en: Find Pre_vious
hr: Nađi pre_thodno

en: Find Previous
hr: Pronađi prethodno

en: Find a word or phrase in the document
hr: Nađi riječ ili frazu u dokumentu

en: Find next occurrence of the search string
hr: Pronađi sljedeću pojavu niza koji se pretražuje

en: Find previous occurrence of the search string
hr: Pronađi prethodnu pojavu niza koji se pretražuje

en: Folder
hr: Direktorij

en: Follow symbolic links
hr: Slijedi simboličke linkove

en: GROUP
hr: GRUPA

en: Go to the first definition
hr: Idi na prvo značenje

en: Go to the last definition
hr: Idi na zadnje značenje

en: Go to the next definition
hr: Idi na sljedeće značenje

en: Go to the previous definition
hr: Idi na prethodno značenje

en: Grab a window instead of the entire screen
hr: Snimi prozor umjesto cijelog zaslona

en: H_ostname:
hr: Ime _računala:

en: Height of the main window in pixels
hr: Visina glavnog prozora u pikselima

en: Hide
hr: Sakrij

en: Highlight
hr: Istakni

en: Hostname
hr: Ime računala

en: ID
hr: Identifikator

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
hr: Ukoliko zamjenite postojeću datoteku, njezin sadržaj će biti prepisan.

en: Impossible to open the file %s
hr: Nemoguće je otvoriti datoteku %s

en: Include Border
hr: Uključi okvir

en: Include the window border with the screenshot
hr: Uključi okvir prozora u prikaz zaslona

en: Include the window manager border along with the screenshot
hr: Uključi okvir upravitelja prozorima zajedno sa prikazom zaslona

en: Invalid database '%s'
hr: Neispravna baza podataka '%s'

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
hr: Nevažeća vrijednost predata preko sortby argumenta u naredbenoj liniji.

en: Invalid strategy '%s'
hr: Neispravan način pretraživanja '%s'

en: Invalid transport type '%d'
hr: Neispravni prijenos vrste '%d'

en: List View
hr: Popisni prikaz

en: Loading...
hr: Učitavanje...

en: Local Only
hr: Samo lokalno

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
hr: Pronalazi zapise i mape u ovom računalu po nazivu ili sadržaju

en: Log Viewer
hr: Preglednik dnevnika

en: Log file to open up on startup
hr: Log datoteka koju treba otvoriti prilikom pokretanja

en: Log files to open up on startup
hr: Dnevnici za otvaranje prilikom pokretanja programa

en: Look _up:
hr: Pregle_d:

en: Look in Folder
hr: Potraži u mapi

en: Look in folder
hr: Potraži u mapi

en: Look up words in a dictionary
hr: Pretraga riječi u rječniku

en: Look up words in dictionaries
hr: Pregled riječi u rječnicima

en: Lookup failed for host '%s': %s
hr: Pregled neuspio za računalo %s': %s

en: Lookup failed for host '%s': host not found
hr: Pregled neuspio za računalo '%s': računalo nije nađeno

en: Lookup failed for hostname '%s': no suitable resources found
hr: Pregled neuspio za računalo '%s': nisu nađeni pogodni izvori

en: MATE Documentation Team
hr: MATE dokumentacijski tim

en: Mo_ve to Trash
hr: Pre_mjesti u smeće

en: Mount Point
hr: Točka montiranja

en: Moving "%s" failed: %s.
hr: Nije uspjelo brisanje  "%s": %s.

en: Na_me does not contain
hr: _Ime ne sadrži

en: Name
hr: Ime

en: Name contains
hr: Ime sadrži

en: Name matches regular e_xpression
hr: Ime odgovara regularnom izrazu

en: New look up
hr: Novi pregled

en: No '%s' group found inside the dictionary source definition
hr: '%s' grupu nisam našao unutar značenja izvora rječnika

en: No Files Found
hr: Nisu nađene datoteke

en: No connection to the dictionary server at '%s:%d'
hr: Ne postoji veza na poslužitelj rječnika na '%s:%d'

en: No context available for source '%s'
hr: Ne postoji kontekst za izvor '%s'

en: No databases found on dictionary server at '%s'
hr: Nisam našao baze podataka na pretražitelju rječnika na '%s'

en: No definitions found
hr: Nisu pronađena značenja

en: No definitions found for '%s'
hr: Nisu nađene definicije za '%s'

en: No dictionary source available with name '%s'
hr: Niti jedan izvor rječnika sa imenom '%s' nije moguć

en: No files found
hr: Nisu nađene datoteke

en: No hostname defined for the dictionary server
hr: Nije definirano ime računala za poslužitelj rječnika

en: No strategies found on dictionary server at '%s'
hr: Nisam našao načine pretraživanja na pretražitelju rječnika na '%s'

en: None
hr: Nijedan

en: Normal text size
hr: Normalna veličina teksta

en: Not a launchable item
hr: Nije izvršna stavka

en: Not found
hr: Nije pronađeno

en: Open Log
hr: Otvori dnevnik

en: Open Wit_h
hr: Otvori pomoć_u

en: Open a log from file
hr: Otvori datoteku dnevnika

en: Open the help contents for the log viewer
hr: Otvori sadržaje pomoći za preglednik dnevnika

en: Open with %s
hr: Otvori pomoću %s

en: Optional information:
hr: Dodatne informacije:

en: Owned by _group
hr: U vlasništvu _grupe

en: Owned by _user
hr: U vlasništvu _korisnika

en: Owner is unrecognized
hr: Vlasnik nije prepoznat

en: PATH
hr: PUTANJA

en: PATTERN
hr: UZORAK

en: Paths
hr: Putanje

en: Please enter a name and try again.
hr: Molim unesite ime i pokušajte ponovno.

en: Please wait until the current search ends.
hr: Molim pričekajte da trenutna pretraga završi.

en: Preferences
hr: Prilagodbe

en: Print
hr: Ispis

en: Print definition
hr: Ispiši značenja

en: Print result to the console
hr: Ispiši rezultat u konzolu

en: Print the definitions found
hr: Ispiši nađena značenja

en: Print the text of the definition
hr: Ispiši tekst značenja

en: Print this document
hr: Ispiši ovaj dokument

en: Public FTP
hr: Javni FTP

en: Quick Search Excluded Paths
hr: Brza pretraga isključenih putanja

en: Quick Search Second Scan Excluded Paths
hr: Brza pretraga drugog pregledavanja isključenih putanja

en: Quit the log viewer
hr: Napusti preglednik dnevnika

en: Ready
hr: Spreman

en: Refresh
hr: Osvježi

en: Remove "%s"
hr: Ukloni "%s"

en: Remove "%s"?
hr: Ukloni "%s"?

en: Remove the currently selected dictionary source
hr: Ukloni trenutno izabrani izvor rječnika

en: S_can Remote Folder...
hr: P_retraži udaljenu mapu

en: S_earch results:
hr: _Rezultati pretraživanja:

en: S_ize at least
hr: _Minimalna veličina

en: S_tatusbar
hr: S_tatusna traka

en: Save Screenshot
hr: Spremi prikaz zaslona

en: Save Search Results As...
hr: Spremi rezultate pretrage kao...

en: Save Snapshot
hr: Spremi prikaz zaslona

en: Save a Copy
hr: Spremi kopiju

en: Save definition
hr: Spremi značenje

en: Save in _folder:
hr: Spremi u _mapu:

en: Save screenshot
hr: Spremi prikaz zaslona

en: Save the definitions found
hr: Spremi nađena značenja

en: Save the text of the definition to a file
hr: Spremi tekst značenja u datoteku

en: Saving file...
hr: Spremam datoteku...

en: Scan
hr: Pretraži

en: Scan F_older...
hr: Pretraži m_apu...

en: Scan Filesystem
hr: Pretraži Datotečni sustav

en: Scan Folder
hr: Pretraži Mapu

en: Scan Remote Folder
hr: Pretraži udaljenu mapu

en: Scan _Filesystem
hr: Pretraži _datotečni sustav

en: Scan _Home Folder
hr: Pretraži _osobnu mapu

en: Scan a folder
hr: Pretraži mapu

en: Scan a remote folder
hr: Pretraži udaljenu mapu

en: Scan filesystem
hr: Pretraži datotečni sustav

en: Scan home folder
hr: Pretraži osobnu mapu

en: Scanning...
hr: Prettražujem...

en: Screenshot directory
hr: Direktorij prikaza zaslona

en: Screenshot.png
hr: Prikaz_zaslona.png

en: Search Result Columns Order
hr: Rezultati pretrage poretka stupaca

en: Search for Files
hr: Traži datoteke

en: Search paths used by this object
hr: Putanje traženja koje koristi ovaj objekt

en: Searching for '%s'...
hr: Potraga za '%s'...

en: Searching...
hr: Tražim...

en: Secure WebDAV (HTTPS)
hr: Osigurani WebDAV (HTTPS)

en: See mate-dictionary --help for usage
hr: Upišite u konzolu "mate-dictionary --help" za korištenje

en: Select Folder
hr: Odaberi mapu

en: Select _All
hr: Označi _sve

en: Select a folder
hr: Odaberi mapu

en: Select a search option from the drop-down list.
hr: Izaberi opciju pretraživanja iz padajućeg izbornika.

en: Select and set the "%s" search option
hr: Odaberi i postavi "%s" opciju za pretraživanje

en: Select more _options
hr: Pokaži više opcija

en: Select more options
hr: Prikaži više opcija

en: Select the "%s" search option
hr: Odaberi "%s" opciju za pretraživanje

en: Select the entire log
hr: Označi cijeli dnevnik

en: Select the folder or device from which you want to begin the search.
hr: Odaberite mapu ili uređaj od kojeg želite početi pretragu.

en: Service _type:
hr: Vr_sta servisa

en: Session management options:
hr: Opcije upravljanja sesijom:

en: Set sort order to descending, the default is ascending
hr: Postavi poredak razvrstavanja na opadajući, obično je rastući

en: Set the font used for printing the definitions
hr: Odaberi pismo za ispis značenja

en: Set the text of "Look in folder" search option
hr: Postavi tekst od "Traži u direktoriju" opcije za pretraživanje

en: Set the text of "Name contains" search option
hr: Postavi tekst od "Ime sadrži" opcije za pretraživanje

en: Show Additional Options
hr: Prikaži dodatne postavke

en: Show Side Pane
hr: Prikaži bočni prozor

en: Show Status Bar
hr: Prikaži statusnu traku

en: Show hidden and backup files
hr: Pokaži skrivene datoteke i zaštitne kopije datoteka

en: Show more _details
hr: Prikaži više _pojedinosti

en: Show or hide the definition window
hr: Prikaži ili sakrij prozor značenja

en: Show session management options
hr: Prikaži opcije upravitelja prijava

en: Show the about dialog for the log viewer
hr: Prikaži "O programu" za preglednik dnevnika

en: Show the application's version
hr: Prikaži verziju programa

en: Show version
hr: Pokaži verziju

en: Show version of the application
hr: Pokaži verziju programa

en: Si_ze at most
hr: M_aksimalna veličina

en: Side _Pane
hr: Bočni _prozor

en: Similar _Words
hr: Slične _riječi

en: Similar words
hr: Slične riječi

en: Size
hr: Veličina

en: Size of the font used to display the log
hr: Veličina fonta korištenog za prikaz dnevnika

en: Smaller text size
hr: Manja veličina teksta

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
hr: Razvrstaj datoteke po nečemu od sljedećeg: ime, mapa, veličina, tip, datum

en: Source
hr: Izvor

en: Source Name
hr: Ime izvora

en: Sources
hr: Izvori

en: Specifies a list of log files to open up at startup. A default list is created by reading /etc/syslog.conf.
hr: Određuje popis dnevnika koji će se otvoriti prilikom pokretanja programa. Uobičajen popis je kreiran čitanjem /etc/syslog.conf.

en: Specifies the height of the log viewer main window in pixels.
hr: Određuje visinu glavnog prozora preglednika dnevnika u pikselima.

en: Specifies the log file displayed at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
hr: Određuje dnevnik koji će biti prikazan prilikom pokretanja programa. Uobičajeni je ili /var/adm/messages ili /var/log/messages, u zavisnosti od vašeg operativnog sustava.

en: Specifies the size of the fixed-width font used to display the log in the main tree view. The default is taken from the default terminal font size.
hr: Određuje veličinu fonta jednake širine korištenog za prikaz dnevnika u glavnom pogledu stabla. Uobičajeni je uzet iz uobičajene veličine fonta terminala.

en: Specifies the width of the log viewer main window in pixels.
hr: Određuje širinu glavnog prozora preglednika dnevnika u pikselima.

en: Specify file containing saved configuration
hr: Odredi datoteku koja sadrži spremljenu konfiguraciju

en: Specify session management ID
hr: Navedi označivač upravljanja pristupnom dionicom

en: St_atusbar
hr: St_atusna traka

en: Starting %s
hr: Pokretanje %s

en: Stop scanning
hr: Prestani pretraživati

en: Strategy
hr: Način pretrage

en: System Log Viewer
hr: Preglednik sustavskih logova

en: Take Screenshot
hr: Snimi prikaz zaslona

en: Take a picture of the screen
hr: Snimi sliku zaslona

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
hr: Snimi prikaz zaslona nakon određene odgode [u sekundama]

en: Thai
hr: Tajlandski

en: The GdictContext bound to this source
hr: GdictContext vezan uz ovaj izvor

en: The GdictContext object used to get the word definition
hr: GdictContext objekt korišten da dobije značenje riječi

en: The caja file manager is not running.
hr: Caja upravitelj datotekama nije pokrenut

en: The child save process unexpectedly exited.  We are unable to write the screenshot to disk.
hr: Proces spremanja je neočekivano završio. Nisam u mogućnosti spremiti prikaz zaslona na disk.

en: The database used to query the GdictContext
hr: Baza podataka korištena za GdictContext upit

en: The default database to use
hr: Uobičajena baza podataka za korištenje

en: The default search strategy to use
hr: Uobičajeni način pretrage

en: The description of this dictionary source
hr: Opis ovoga izvora rječnika

en: The directory the last screenshot was saved in.
hr: Direktorij gdje je zadnji prikaz zaslona bio spremljen.

en: The document "%s" already exists.  Would you like to replace it?
hr: Već postoji dokument "%s". Želite li ga zamjeniti?

en: The document does not exist.
hr: Dokument ne postoji.

en: The document name you selected is a folder.
hr: Ime dokumenta, koje ste označili, je mapa.

en: The filename used by this dictionary source
hr: Ime datoteke koja će koristiti izvor rječnika

en: The folder does not exist.
hr: Mapa ne postoji.

en: The font to be used when printing
hr: Pismo koje će se korstiti prilikom ispisivanja

en: The font to be used when printing a definition.
hr: Pismo koje će se koristiti kada se ispisuje definicija.

en: The hostname of the dictionary server to connect to
hr: Ime računala poslužitelja rječnika na koji će se spajati

en: The name of the client of the context object
hr: Ime računala konteksta objekta

en: The name of the default individual database or meta-database to use on a dictionary source. An exclamation mark ("!") means that all the databases present in a dictionary source should be searched
hr: Ime uobičajene pojedinačne ili meta baze podataka koja će se koristiti na izvoru rječnika. Uskličnik ("!") znači da bi sve baze podataka prisutne u izvoru rječnika trebale biti pretražene

en: The name of the default search strategy to use on a dictionary source, if available. The default strategy is 'exact', that is match exact words.
hr: Ime uobičajenog načina pretraživanja koja će se koristiti na izvoru rječnika, ako je dostupan. Uobičajeni način pretraživanja je 'točan', tj. uspoređuje točne riječi.

en: The name of the dictionary source used
hr: Ime izvora rječnika koji se koristi

en: The name of the dictionary source used to retrieve the definitions of words.
hr: Ime izvora rječnika koji će se koristiti za dobavljanje definicije riječi.

en: The port of the dictionary server to connect to
hr: Port poslužitelja rječnika na koji će se spajati

en: The search results may be invalid.  There were errors while performing this search.
hr: Rezultati pretraživanja bi mogli biti netočni. Bilo je grešaka prilikom izvođenja ove pretrage.

en: The search results may be out of date or invalid.  Do you want to disable the quick search feature?
hr: Rezultati pretraživanja bi mogli biti zastarjeli ili netočni. Želite li isključiti mogućnost brze pretrage?

en: The status code as returned by the dictionary server
hr: Status vraćen od poslužitelja rječnika

en: The transport mechanism used by this dictionary source
hr: Prijenosni mehanizam koji koristi ovaj izvor rječnika

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
hr: Ne postoji preglednik koji može prikazati dokument.

en: There was an error displaying help.
hr: Došlo je do neispravnosti u prikazivanju pomoći.

en: There was an error displaying help: %s
hr: Došlo je do neispravnosti u prikazivanju pomoći: %s

en: There was an error while displaying help
hr: Dogodila se greška prilikom prikazivanja pomoći

en: This key defines the order of the columns in the search results. This key should not be modified by the user.
hr: Ovaj ključ određuje poredak stupaca u rezultatima pretraživanja. Ovaj ključ ne bi trebao biti mijenjan od strane korisnika.

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a quick search. The wildcards '*' and '?' are supported. The default values are /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, and /var/*.
hr: Ovaj ključ određuje putanje koje će alat za pretraživanje isključiti iz brze pretrage. Zamjenski znakovi '*' i '?' su podržani. Uobičajene vrijednosti su /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, and /var/*.

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a second scan when performing a quick search. The second scan uses the find command to search for files. The purpose of the second scan is to find files that have not been indexed. The wildcards '*' and '?' are supported. The default value is /.
hr: Ovaj ključ određuje putanje koje će alat za pretraživanje isključiti iz drugog pretraživanja kada obavlja brzo pretraživanje. Drugo pretraživanje koristi naredbu za potragu u potrazi za datotekama. Svrha druge pretrage je da nađe datoteke koje nisu indeksirane. Zamjenski znakovi '*' i '?' su podržani. Uobičajena vrijednost je /.

en: This key defines the window height, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default height.
hr: Ovaj ključ određuje visinu prozora, i koristi se za pamćenje veličine prozora između ponovljenih korištenja alata za pretraživanje.

en: This key defines the window width, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default width.
hr: Ovaj ključ određuje širinu prozora, i koristi se za pamćenje veličine prozora između ponovljenih korištenja alata za pretraživanje. Postavljanje te vrijednosti na -1 će imati za rezultat da će alat za pretraživanje koristiti uobičajenu širinu prozora.

en: This key determines if the "Contains the text" search option is selected when the search tool is started.
hr: Ovaj ključ određuje je li opcija pretraživanja "Sadrži tekst" odabrana prilikom pokretanja alata za pretraživanje.

en: This key determines if the "Date modified less than" search option is selected when the search tool is started.
hr: Ovaj ključ određuje je li opcija pretraživanja "Datum promjene manji od" odabrana prilikom pokretanja alata za pretraživanje.

en: This key determines if the "Date modified more than" search option is selected when the search tool is started.
hr: Ovaj ključ određuje je li opcija pretraživanja "Datum promijenjem prije više" odabrana prilikom pokretanja alata za pretraživanje.

en: This key determines if the "File is empty" search option is selected when the search tool is started.
hr: Ovaj ključ određuje je li opcija pretraživanja "Datoteka je prazna" odabrana prilikom pokretanja alata za pretraživanje.

en: This key determines if the "Follow symbolic links" search option is selected when the search tool is started.
hr: Ovaj ključ određuje je li opcija pretraživanja "Slijedi simboličke linkove" odabrana prilikom pokretanja alata za pretraživanje.

en: This key determines if the "Name does not contain" search option is selected when the search tool is started.
hr: Ovaj ključ određuje je li opcija pretraživanja "Ime ne sadrži" odabrana prilikom pokretanja alata za pretraživanje.

en: This key determines if the "Name matches regular expression" search option is selected when the search tool is started.
hr: Ovaj ključ određuje je li opcija pretraživanja "Ime odgovara regularnom izrazu" odabrana prilikom pokretanja alata za pretraživanje.

en: This key determines if the "Owned by group" search option is selected when the search tool is started.
hr: Ovaj ključ određuje je li opcija pretraživanja "Pripada grupi" odabrana prilikom pokretanja alata za pretraživanje.

en: This key determines if the "Owned by user" search option is selected when the search tool is started.
hr: Ovaj ključ određuje je li opcija pretraživanja "Pripada korisniku" odabrana prilikom pokretanja alata za pretraživanje.

en: This key determines if the "Owner is unrecognized" search option is selected when the search tool is started.
hr: Ovaj ključ određuje je li opcija pretraživanja "Vlasnik nije prepoznat" odabrana prilikom pokretanja alata za pretraživanje.

en: This key determines if the "Show hidden files and folders" search option is selected when the search tool is started.
hr: Ovaj ključ određuje je li opcija pretraživanja "Prikaži skrivene datoteke i direktorije" odabrana prilikom pokretanja alata za pretraživanje.

en: This key determines if the "Size at least" search option is selected when the search tool is started.
hr: Ovaj ključ određuje je li opcija pretraživanja "Minimalna veličina" odabrana prilikom pokretanja alata za pretraživanje.

en: This key determines if the "Size at most" search option is selected when the search tool is started.
hr: Ovaj ključ određuje je li opcija pretraživanja "Maksimalna veličina" odabrana prilikom pokretanja alata za pretraživanje.

en: This key determines if the search tool disables the use of the find command after performing a quick search.
hr: Ovaj ključ određuje isključuje li alat za pretragu korištenje naredbe za pretragu nakon obavljene brze pretrage.

en: This key determines if the search tool disables the use of the locate command when performing simple file name searches.
hr: Ovaj ključ određuje isključuje li alat za pretragu korištenje naredbe za nalaženje kada obavlja jednostavne pretrage imena datoteka.

en: This key determines if the search tool window starts in a maximized state.
hr: Ovaj ključ određuje pokreće li se alat za pretraživanje u maksimziranom prozoru.

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
hr: Ovo će za stalno ukloniti izvor rječnika sa popisa.

en: Toggle dictionary window
hr: Pokaži ili sakrij prozor rječnika

en: Too many arguments. Only one directory can be specified.
hr: Previše argumenata.Može biti određen samo jedan direktorij.

en: Toolbar is Visible
hr: Alatna traka je vidljiva

en: Total Size
hr: Ukupna veličina

en: Total filesystem capacity
hr: Ukupi kapacitet datotečnog sustava

en: Total filesystem capacity:
hr: Ukupni kapacitet datotečnog sustav:

en: Total filesystem usage
hr: Ukupna upotreba datotečnog sustava

en: Transport
hr: Prijenos

en: Trash is unavailable.  Could not move "%s" to the trash.
hr: Kanta za smeće nije dostupna. Ne mogu premjestiti  "%s" u kantu za smeće.

en: Type
hr: Vrsta

en: Type the word you want to look up
hr: Upišite riječ za pregled

en: USER
hr: KORISNIK

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'
hr: Ne mogu se spojiti na poslužitelj rječnika na '%s:%d'

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'. The server replied with code %d (server down)
hr: Ne mogu se spojiti na pretražitelj rječnika na '%s:%d'. Pretražitelj je odgovorio sa šifrom %d (pretražitelj pao)

en: Unable to create a context
hr: Ne mogu kreirati kontekst

en: Unable to create a source file
hr: Ne mogu kreirati datoteku izvora

en: Unable to create socket
hr: Ne mogu kreirati utičnicu

en: Unable to create the data directory '%s': %s
hr: Ne mogu kreirati podatkovni direktorij '%s': %s

en: Unable to find a suitable dictionary source
hr: Ne mogu naći odgovarajući izvor rječnika

en: Unable to find dictionary source
hr: Ne mogu naći izvor rječnika

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition file: %s
hr: Ne mogu dobaviti '%s' ključ unutar datoteke značenja izvora rječnika: %s

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition: %s
hr: Ne mogu dobaviti '%s' ključ unutar značenja izvora rječnika: %s

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : '%s'
hr: Ne mogu analizirati odgovor pretražitelja rječnika
    : '%s'

en: Unable to remove source '%s'
hr: Ne mogu ukloniti izvor '%s'

en: Unable to rename file '%s' to '%s': %s
hr: Ne mogu preimenovati datoteku '%s' na '%s': %s

en: Unable to save source file
hr: Ne mogu spremiti datoteku izvora

en: Unable to set the channel as non-blocking: %s
hr: Ne mogu postaviti kanal kao neblokirajući: %s

en: Unknown error saving screenshot to disk
hr: Nepoznata greška prilikom spremanja prikaza zaslona na disk

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
hr: Neprepoznata inačica datoteke radne površine '%s'

en: Unrecognized launch option: %d
hr: Neprepoznata mogućnost pokretanja: %d

en: Untitled document
hr: Dokument bez naziva

en: Usage
hr: Upotreba

en: VALUE
hr: VRIJEDNOST

en: Version:
hr: Inačica:

en: Whether the context uses only local dictionaries or not
hr: Koristi li kontekst samo lokalne rječnike ili ne

en: Width of the main window in pixels
hr: Širina glavnog prozora u pikselima

en: Windows share
hr: Windows razmjena

en: Without mount points disk usage cannot be analyzed.
hr: Bez točke montiranja upotreba diska se ne može analizirati.

en: Word `%s' selected
hr: Riječ `%s' odabrana

en: Words to look up
hr: Riječi za pretraživanje

en: You did not select a document name.
hr: Niste označili ime dokumenta.

en: You may not have write permissions to the document.
hr: Možda nemate dozvole za pisanje u ovaj dokument.

en: Zoom _In
hr: U_većaj

en: Zoom _Out
hr: U_manji

en: [DIRECTORY]
hr: [DIREKTORIJ]

en: _About
hr: _O programu

en: _Analyzer
hr: _Analizator

en: _Apply
hr: _Primjeni

en: _Cancel
hr: _Opozovi

en: _Close
hr: _Zatvori

en: _Contents
hr: _Sadržaj

en: _Copy
hr: _Kopiraj

en: _Date modified less than
hr: _Datum promjene manji od

en: _Description:
hr: _Opis:

en: _Domain Name:
hr: _Ime domene:

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _Expand All
hr: _Proširi sve

en: _File
hr: _Datoteka

en: _Find...
hr: _Pronađi:

en: _Find:
hr: Pronađi:

en: _First Definition
hr: Prvo z_načenje

en: _Folder:
hr: _Mapa:

en: _Go
hr: _Idi

en: _Help
hr: _Pomoć

en: _Image type:
hr: _Vrsta slike:

en: _Last Definition
hr: Zadnje znač_enje

en: _Location (URI):
hr: _Lokacija (URI):

en: _Look Up Selected Text
hr: _Potraži odabrani tekst

en: _Look in folder:
hr: _Potraži u mapi

en: _Mount
hr: _Postavi

en: _Name contains:
hr: _Ime sadrži:

en: _Name:
hr: _Ime:

en: _New
hr: _Novi

en: _Next
hr: _Sljedeći

en: _Next Definition
hr: Sljedeće _značenje

en: _Normal Size
hr: _Normalna Veličina

en: _Open
hr: _Otvori

en: _Open Folder
hr: _Otvori mapu

en: _Open with %s
hr: _Otvori s %s

en: _Open...
hr: _Otvori...

en: _Port:
hr: _Ulaz:

en: _Preferences
hr: _Prilagodbe

en: _Previous
hr: _Prethodni

en: _Previous Definition
hr: _Prethodno značenje

en: _Print
hr: _Ispis

en: _Print font:
hr: Pismo za is_pis:

en: _Print...
hr: _Ispis...

en: _Quit
hr: _Završi

en: _Replace
hr: _Zamijeni

en: _Save
hr: _Spremi

en: _Save Results As...
hr: _Spremi rezultate kao...

en: _Save a Copy...
hr: _Spremi kopiju...

en: _Scan
hr: _Pretraži

en: _Select a dictionary source for looking up words:
hr: Odredi izvor rječnika za pretragu riječi:

en: _Server:
hr: _Poslužitelj:

en: _Share:
hr: _Dijeli:

en: _Show hidden folders
hr: _Pokaži skrivene mape

en: _Statusbar
hr: _Statusna traka

en: _Toolbar
hr: _Alatna traka

en: _Transport:
hr: _Prijenos:

en: _User Name:
hr: _Korisničko ime:

en: _View
hr: _Pogled

en: available:
hr: dostupno:

en: days
hr: dana

en: effect
hr: efekt

en: kilobytes
hr: kilobytea

en: last update: %s
hr: posljednja dopuna: %s

en: link (broken)
hr: poveznica (prekinuta)

en: link to %s
hr: veza na %s

en: nd copy)
hr: nd preslika)

en: rd copy)
hr: rd preslika)

en: seconds
hr: sekundi/e

en: source
hr: izvor

en: st copy)
hr: st preslika)

en: th copy)
hr: th preslika)

en: today at %-I:%M %p
hr: jučer u %-I:%M %p

en: used:
hr: iskorišteno:

en: word
hr: riječ

en: yesterday at %-I:%M %p
hr: jučer u %-I:%M %p
