terminology - en to hr translation catalogue (222 entries)

en: %'d lines
hr: %'d redaka

en: %1.0f%%
hr: %1.0f %%

en: (C) 2012-%d Carsten Haitzler and others
hr: (C) 2012. – %d. Carsten Haitzler i drugi

en: <b>Author: </b>%s<br/><b>Website: </b>%s<br/><b>License: </b>%s
hr: <b>Autor: </b>%s<br/><b>Web-stranica: </b>%s<br/><b>Licenca: </b>%s

en: <b>Terminology %s</b><br>Why should terminals be boring?<br><br>This terminal was written for Enlightenment, to use EFL and otherwise push the boundaries of what a modern terminal emulator should be. We hope you enjoy it.<br><br>Copyright © 2012-%d by:<br><br>%s<br><br>Distributed under the 2-clause BSD license detailed below:<br><br>%s
hr: <b>Terminology %s</b><br>Zašto bi terminali morali bili dosadni?<br><br>Ovaj je terminal napisan za Enlightenment, kako bi se koristila EFL biblioteka i pomakle granice onoga što bi moderan emulator terminala morao biti. Nadamo se da ćeš uživati.<br><br>Copyright © 2012. – %d. Autor:<br><br>%s<br><br>Distribuira se pod 2. odredbom BSD licence, koja je detaljno opisana u nastavku:<br><br>%s

en: <em>Terminology</em> uses the <hilight>elementary</hilight> toolkit.<br>The toolkit configuration settings can be accessed by running <keyword>%s</keyword>
hr: <em>Terminology</em> koristi komplet alata <hilight>elementary</hilight> sustava.<br>Postavke konfiguracije kompleta alata dostupne su pomoću <keyword>%s</keyword>

en: About
hr: Informacije

en: Actions
hr: Radnje

en: Active Links:
hr: Aktivne poveznice:

en: Always open at size:
hr: Uvijek otvori veličinom:

en: Always show miniview
hr: Uvijek prikaži umanjeni prikaz

en: Always treat Emojis as double-width characters
hr: Tretiraj emojije uvijek kao znakove dvostruke širine

en: Audio Support for key presses <failure>DISABLED</failure>!
hr: Zvuk za pritiskanje tipki je <failure>DEAKTIVIRAN</failure>!

en: Auto hide the mouse cursor when idle:
hr: Automatski sakrij pokazivač kad se ne pomiče:

en: BackArrow sends Del (instead of BackSpace)
hr: BackArrow šalje Del (umjesto BackSpace)

en: Background
hr: Pozadina

en: Background file could not be read: %s
hr: Nije bilo moguće učitati datoteku pozadine: %s

en: Based on escape codes
hr: Na osnovi escape kodova

en: Behavior
hr: Ponašanje

en: Bell rings
hr: Zvono zvoni

en: Blinking Bar
hr: Trepćuća okomita crta

en: Blinking Block
hr: Trepćući pravokutnik

en: Blinking Underline
hr: Trepćuća podvlaka

en: Bring up "tab" switcher
hr: Prikaži preklopnik „kartica”

en: Cancel
hr: Odustani

en: Change title
hr: Promijeni naslov

en: Change to directory for execution of terminal command
hr: Promijeni u mapu za izvršavanje naredbe terminala

en: Click on a picture to use it as background
hr: Klikni na sliku, kako bi se koristila za pozadinu

en: Close Terminal
hr: Zatvori terminal

en: Close the focused terminal
hr: Zatvori fokusirani teminal

en: Color schemes
hr: Sheme boja

en: Colors
hr: Boje

en: Command to execute. Defaults to $SHELL (or passwd shell or /bin/sh)
hr: Naredba koja će se izvršiti. Standardno je $SHELL (ili passwd shell ili /bin/sh)

en: Controls
hr: Funkcije

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Copy '%s'
hr: Kopiraj '%s'

en: Copy full path
hr: Kopiraj potpunu stazu

en: Copy relative path
hr: Kopiraj relativnu stazu

en: Copy selection to Clipboard buffer
hr: Kopiraj odabir u predmemoriju međuspremnika

en: Copy selection to Primary buffer
hr: Kopiraj odabir u primarnu predmemoriju

en: Copy/Paste
hr: Kopiraj/umetni

en: Could not allocate termpty
hr: Nije bilo moguće alocirati termpty

en: Could not change current directory to '%s': %s
hr: Nije bilo moguće promijeniti trenutačnu mapu u „%s”: %s

en: Could not create logging domain '%s'
hr: Nije bilo moguće stvoriti domenu za prijavu „%s”

en: Could not create terminal widget
hr: Nije bilo moguće stvoriti programčić terminala

en: Could not create window
hr: Nije bilo moguće stvoriti prozor

en: Could not find shell, falling back to %s
hr: Nije bilo moguće pronaäi ljusku, kosristi se %s

en: Could not get working directory of pid %i: %s
hr: Nije bilo moguće dobiti radnu mapu pid-a %i: %s

en: Could not initialize key bindings
hr: Nije bilo moguće pokrenuti tipkovne funkcije

en: Could not load any theme for group=%s: %s
hr: Nije biilo moguće učitati bilo koju temu za group=%s: %s

en: Could not load working directory %s: %s
hr: Nije bilo moguće učitati radnu mapu %s: %s

en: Could not parse command line options
hr: Nije bilo moguće obraditi opcije naredbenog retka

en: Could not write to file descriptor %d: %s
hr: Nije bilo moguće pisati u datotečni opisivač %d: %s

en: Couldn't find terminology theme! Forgot 'ninja install'?
hr: Nije bilo moguće pronaći Terminology temu! Je li „ninja install” izvršeno?

en: Create a new "tab"
hr: Stvori novu „karticu”

en: Default cursor:
hr: Standardni pokazivač:

en: Display big font size
hr: Koristi veliki font

en: Display bold and italic in the terminal
hr: Prikaži podebljani i kurzivni tekst u terminalu

en: Display the command box
hr: Prikaži naredbeni prozor

en: Display the history miniview
hr: Prikaži umanjeni prikaz povijesti

en: Do not display wizard on start up
hr: Ne prikazuj čarobnjaka prilikom pokretanja

en: Do not exit when the command process exits
hr: Ne zatvaraj program kad proces naredbe završi

en: Done
hr: Završeno

en: Drag & drop links
hr: Povuci-i-ispusti poveznice

en: Ecore IMF failed
hr: Neuspio Ecore IMF

en: Enable escape codes manipulating selections
hr: Aktiviraj escape kodove koji manipuliraju odabirima

en: Enable special Terminology escape codes
hr: Aktiviraj posebne Terminology escape kodove

en: Failed
hr: Neuspjelo

en: Focus split under the Mouse
hr: Fokusiraj podjelu ispod miša

en: Focus the next terminal
hr: Fokusiraj na sljedeći terminal

en: Focus the previous terminal
hr: Fokusiraj na prethodni terminal

en: Focus the terminal above
hr: Fokusiraj terminal iznad

en: Focus the terminal below
hr: Fokusiraj terminal ispod

en: Focus the terminal on the left
hr: Fokusiraj terminal na lijevoj strani

en: Focus the terminal on the right
hr: Fokusiraj terminal na desnoj strani

en: Focus-related visuals
hr: Vizualizacije koje se odnose na fokus

en: Font size
hr: Veličina fonta

en: Font size down 1
hr: Veličina fonta −1

en: Font size up 1
hr: Veličina fonta +1

en: Force single executable if multi-instance is enabled
hr: Prisili jedno izvršavanje, ako je aktiviran rad s više instanci

en: Function %s failed: %s
hr: Neuspjela funkcija %s: %s

en: Go into the fullscreen mode from the start
hr: Pokreni u cjeloekranskom prikazu

en: Go to the top of the backlog
hr: Prijeđi na početak zapisa

en: Gravatar integration
hr: Integracija Gravatara

en: Grouped input
hr: Grupiran unos

en: Height:
hr: Visina:

en: Highlight links
hr: Istakni poveznice

en: Inline if possible
hr: U terminalu, ako je moguće

en: Key Bindings
hr: Tipkovne funkcije

en: Keys
hr: Tipke

en: Launch %s
hr: Pokreni %s

en: Local (All):
hr: Lokalno (sve):

en: Local (Images):
hr: Lokalno (slike):

en: Local (Video):
hr: Lokalno (video):

en: Media visualizing is not supported
hr: Vizualizacija medija nije podržana

en: Miniview
hr: Mini-prikaz

en: Mouse
hr: Miš

en: Multiple instances, one process
hr: Višestruke instance, jedan proces

en: New
hr: Novi

en: None
hr: Ništa

en: Ok
hr: U redu

en: On URLs
hr: Za URL-ove

en: On colors
hr: Za boje

en: On emails
hr: Za e-mail

en: On file paths
hr: Za datotečne staze

en: Opacity:
hr: Neprozirnost:

en: Open
hr: Otvori

en: Open a new terminal window
hr: Otvori novi prozor terminala

en: Open as URL
hr: Otvori kao URL

en: Open new terminals in current working directory
hr: Оtvori nove terminale u trenutačnoj radnoj mapi

en: Open website
hr: Otvori web-stranicu

en: Options
hr: Opcije

en: Other
hr: Drugo

en: Paste
hr: Umetni

en: Paste Clipboard buffer (ctrl+c/v)
hr: Umetni predmemoriju međuspremnika (ctrl+c/v)

en: Paste Primary buffer (highlight)
hr: Umetni primarnu predmemoriju (istakni)

en: Picture imported
hr: Slika je uvezena

en: Please press key sequence
hr: Pritisni niz tipki

en: Preview
hr: Pregled

en: React to key presses (typing sounds and animations)
hr: Reagiraj na pritiskanje tipki (tipkanje zvukova i animacija)

en: Reset bindings
hr: Vrati standardne tipkovne funkcije

en: Reset font size
hr: Vrati standardnu veličinu fonta

en: Reset scroll
hr: Vrati standardni način klizanja

en: Run the shell as a login shell
hr: Pokreni ljusku kao ljusku prijave

en: Scale
hr: Skaliranje

en: Scroll one line down
hr: Klizni jedan redak dolje

en: Scroll one line up
hr: Klizni jedan redak gore

en: Scroll one page down
hr: Klizni jednu stranicu dolje

en: Scroll one page up
hr: Klizni jednu stranicu gore

en: Scroll to bottom on new content
hr: Klizni na kraj pri novom sadržaju

en: Scroll to bottom when a key is pressed
hr: Klizni na kraj pri pritiskanju tipke

en: Scrollback (current memory usage: %'.2f%cB):
hr: Klizanje unatrag (trenutačna upotreba memorije: %'.2f%cB):

en: Scrolling
hr: Klizanje

en: Search font
hr: Traži font

en: Select Path
hr: Odaberi stazu

en: Select preferred size so that this text is readable
hr: Odaberi preferiranu veličinu kako bi tekst bio čitljiv

en: Set Current:
hr: Postavi trenutačni:

en: Set TERM to 'xterm-256color' instead of 'xterm'
hr: Postavi TERM na „xterm-256color” umjesto „xterm”

en: Set TERM to xterm-256color
hr: Postavi TERM na xterm-256color

en: Set cursor blink mode
hr: Postavi treperenje pokazivača

en: Set font (NAME/SIZE for scalable, NAME for bitmap)
hr: Postavi font (IME/VELIČINA za skalirajuće, IME za bitmap)

en: Set icon name
hr: Postavi ime ikone

en: Set mute mode for video playback
hr: Postavi bezvučni modus za reprodukciju videa

en: Set scaling factor
hr: Postavi faktor skaliranja

en: Set the time of the animation that<br>takes places during tab switches,<br>be those done due to key bindings or <br>mouse wheel over the tabs panel
hr: Postavi vrijeme animacije koje se<br>odvija tijekom prebacivanja kartica,<br>bilo da se radi zbog vezivanja tipki ili<br>kotačića miša preko ploče kartica

en: Set title
hr: Postavi naslov

en: Set visual bell mode
hr: Postavi vizualno zvono

en: Set window name
hr: Postavi ime prozora

en: Set window role
hr: Postavi ulogu prozora

en: Set window title
hr: Postavi naslov prozora

en: Settings
hr: Postavke

en: Show tabs
hr: Prikaži kartice

en: Size set ioctl failed: %s
hr: Neuspjelo postavljanje veličine ioctl: %s

en: Source file is target file
hr: Izvorna datoteka je odredišna datoteka

en: Split H
hr: Podijeli vodoravno

en: Split V
hr: Podijeli okomito

en: Split horizontally (new below)
hr: Podijeli vodoravno (novi ispod)

en: Split the terminal window. 'v' for vertical and 'h' for horizontal. Can be used multiple times. eg -S vhvv or --split hv More description available on the man page
hr: Podijeli prozor terminala. „v” za okomito i „h” za vodoravno. Može se koristiti više puta. Npr. -S vhvv ili --split hv. Opširan opis dostupan je na stranici priručnika

en: Split vertically (new on right)
hr: Podijeli okomito (novi desno)

en: Splits/Tabs
hr: Podjele/Kartice

en: Standard
hr: Standardno

en: Start as a override-redirect window
hr: Pokreni kao override-redirect prozor

en: Start as login shell
hr: Pokreni kao ljusku prijave

en: Start borderless
hr: Pokreni bez rubova

en: Start iconified
hr: Pokreni sklopljeno

en: Start maximized
hr: Pokreni rasklopljeno

en: Steady Bar
hr: Fiksna okomita crta

en: Steady Block
hr: Fiksan pravokutnik

en: Steady Underline
hr: Fiksna podvlaka

en: Switch to terminal tab 1
hr: Prijeđi na karticu 1

en: Switch to terminal tab 10
hr: Prijeđi na karticu 10

en: Switch to terminal tab 2
hr: Prijeđi na karticu 2

en: Switch to terminal tab 3
hr: Prijeđi na karticu 3

en: Switch to terminal tab 4
hr: Prijeđi na karticu 4

en: Switch to terminal tab 5
hr: Prijeđi na karticu 5

en: Switch to terminal tab 6
hr: Prijeđi na karticu 6

en: Switch to terminal tab 7
hr: Prijeđi na karticu 7

en: Switch to terminal tab 8
hr: Prijeđi na karticu 8

en: Switch to terminal tab 9
hr: Prijeđi na karticu 9

en: System
hr: Sustav

en: Tab zoom/switch animation time:
hr: Trajanje animacije zumiranja/prelaženja na kartice:

en: Temporary
hr: Privremeno

en: Terminal emulator written with Enlightenment Foundation Libraries
hr: Emulator terminala pisan s Enlightenment Foundation bibliotekama

en: Terminal geometry to use (eg 80x24 or 80x24+50+20 etc.)
hr: Veličina terminala (npr. 80 × 24 ili 80 × 24 + 50 + 20 idt.)

en: Terminology is run without a window manager
hr: Terminology se pokreće bez upravljača prozora

en: Terminology's developers
hr: Programeri programa Terminology

en: The scale configuration can also be changed through <hilight>elementary</hilight>'s configuration panel
hr: Skaliranje se može promijeniti i putem konfiguracijske ploče <hilight>elementary</hilight> sustava

en: The scale configuration can be changed in the Settings (right click on the terminal) →  Toolkit, or by starting the command <keyword>elementary_config</keyword>
hr: Postavljanje skaliranja može se promijeniti u postavkama (desnim klikom na terminal) → Komplet alata ili pokretanjem naredbe <keyword>elementary_config</keyword>

en: Theme
hr: Tema

en: Toggle Fullscreen of the window
hr: Uključi/isključi cjeloekranski prikaz prozora

en: Toggle whether input goes to all visible terminals
hr: Odluči, je li unos ide u sve vidljive terminale

en: Toolkit
hr: Komplet alata

en: Translucent
hr: Providno

en: URL (All):
hr: URL (sve):

en: URL (Images):
hr: URL (slike):

en: URL (Video):
hr: URL (video):

en: Unknown command: %s
hr: Nepoznata naredba: %s

en: Unknown font command: %s
hr: Nepoznata naredba za font: %s

en: Unknown grid size command: %s
hr: Nepoznata naredba za veličinu mreže: %s

en: Urgent Bell
hr: Hitno zvono

en: Use the named color scheme
hr: Koristi shemu imenovanih boja

en: Use the named edje theme or path to theme file
hr: Koristi imenovanu edje temu ili stazu do datoteke teme

en: Use the named file as a background wallpaper
hr: Koristi imenovanu datoteku kao sliku pozadine

en: User
hr: Korisnik

en: Using colorscheme <hilight>%s</hilight>
hr: Koristi se shema boja <hilight>%s</hilight>

en: Using theme <hilight>%s</hilight>
hr: Koristi se tema <hilight>%s</hilight>

en: Visual Bell
hr: Vizualno zvono

en: When grouping input, do it on all terminals and not just the visible ones
hr: Pri grupiranju unosa, učini to na svim terminalima, a ne samo na vidljivima

en: Width:
hr: Širina:

en: YouTube channel
hr: Youtube kanal

en: fcntl() on pty '%s' failed: %s
hr: fcntl() na pty „%s” neuspjelo: %s

en: invalid argument found for option -S/--split. See --help
hr: pronađen je nevažeči argument za opciju -S/--split. Pogledaj --help

en: invalid options found. See --help
hr: pronađena je nevažeća opcija. Pogledaj --help

en: ioctl() on pty '%s' failed: %s
hr: ioctl() na pty „%s” neuspjelo: %s

en: memerr: %s
hr: greška memorije: %s

en: open() of pty '%s' failed: %s
hr: open() od pty „%s” neuspjelo: %s

en: option %s requires an argument!
hr: opcija „%s” zahtijeva argument!

en: show copyright
hr: prikaži autorska prava

en: show license
hr: prikaži licencu

en: show program version
hr: prikaži verziju programa

en: show this message
hr: prikaži ovu poruku

en: unsupported selection format '%s'
hr: nepodržani format odabira „%s”
