thunar.xfce-4-20 - en to hr translation catalogue (630 entries)

en: %A at %X
hr: %A u %X

en: %d folder | %d folders
hr[0]: %d mapa
hr[1]: %d mapa
hr[2]: %d mapa

en: %dx%d pixel | %dx%d pixels
hr[0]: %dx%d piksel
hr[1]: %dx%d piksela
hr[2]: %dx%d piksela

en: %lu hour remaining (%s/sec) | %lu hours remaining (%s/sec)
hr[0]: %lu sat preostao (%s/s)
hr[1]: %lu sata preostalo (%s/s)
hr[2]: %lu sati preostalo (%s/s)

en: %lu minute remaining (%s/sec) | %lu minutes remaining (%s/sec)
hr[0]: %lu minuta preostala (%s/s)
hr[1]: %lu minute preostalo (%s/s)
hr[2]: %lu minuta preostalo (%s/s)

en: %lu second remaining (%s/sec) | %lu seconds remaining (%s/sec)
hr[0]: %lu sekunda preostala (%s/s)
hr[1]: %lu sekunde preostalo (%s/s)
hr[2]: %lu sekundi preostalo (%s/s)

en: %s (copy %u)
hr: %s (kopija %u)

en: %s (copy %u)%s
hr: %s (kopija %u)%s

en: %s - Properties
hr: %s - Svojstva

en: %s of %s
hr: %s od %s

en: %s on %s
hr: %s na %s

en: %x at %X
hr: %x u %X

en: (some contents unreadable)
hr: (dio sadržaja nečitljiv)

en: 0 items
hr: 0 stavki

en: 0001, 0002, 0003, ...
hr: 0001, 0002, 0003, ..

en: <a href="volman-config:">Configure</a> the management of removable drives,
    devices and media.
hr: <a href="volman-config:">Konfiguracija</a> upravljanja uklonjivim pogonima,
    uređajima i medijima.

en: A destination directory must be specified
hr: Odredišni direktorij mora biti određen

en: A widget to display in place of the usual page label
hr: Prikazati ovaj element sučelja umjesto uobičajenog natpisa stranice

en: About Templates
hr: O predlošcima

en: Acc_ess:
hr: Pr_istup:

en: Acce_ss:
hr: Pris_up:

en: Accessed:
hr: Pristupljeno:

en: Acquired the name '%s' on the session message bus
hr: Dohvaćen naziv '%s' na vezi poruka sesije

en: Acquired the session message bus '%s'
hr: Dohvaćen veza poruka sesije '%s'

en: Add a new custom action.
hr: Dodaj novu prilagođenu radnju.

en: Add the selected folder to the shortcuts side pane | Add the selected folders to the shortcuts side pane
hr[0]: Dodaj označenu mapu među prečace bočnog okna
hr[1]: Dodaj označene mape među prečace bočnog okna
hr[2]: Dodaj označene mape među prečace bočnog okna

en: Advanced
hr: Napredno

en: All Files
hr: Sve datoteke

en: All files in this folder will appear in the "Create Document" menu.
hr: Sve datoteke u ovoj mapi pojaviti će se u "Napravi dokument" izborniku.

en: Allow this file to _run as a program
hr: Dopusti da se ova datoteka _pokreće kao program

en: Allowing untrusted programs to run presents a security risk to your system.
hr: Dopuštanje pokretanja nepouzdanim programima predstavlja sigurnosni rizik za vaš sustav.

en: Always
hr: Uvijek

en: Aperture Value:
hr: Otvor blende:

en: Appearance Conditions
hr: Uvjeti izgleda

en: Appears if selection contains:
hr: Pojavljuje se ako je odabir sadrži:

en: Apply recursively?
hr: Primijeni rekurzivno?

en: Apply to Folder Only
hr: Primjeni samo na mapu

en: Apply to Folder and Contents
hr: Primjeni na mapu i sadržaj

en: Are you sure that you want to
    permanently delete "%s"?
hr: Jeste li sigurni da želite 
    trajno izbrisati "%s"?

en: Are you sure that you want to delete
    action "%s"?
hr: jeste li sigurni da želite izbrisati
    radnju "%s"?

en: Are you sure that you want to remove "%s"?
hr: Jeste li sigurni da želite ukloniti "%s"?

en: Are you sure you want to open all folders?
hr: Jeste li sigurni da želite otvoriti sve mape?

en: Arran_ge Items
hr: Sortira_j stavke

en: Ask every time
hr: Pitaj svaki put

en: At least one filename must be specified
hr: Barem jedno ime datoteke mora biti određeno

en: At least one source filename must be specified
hr: Najmanje jedno izvorno ime datoteke mora biti određeno

en: Audio Files
hr: Audio datoteke

en: Authentication is required to run Thunar as root.
hr: Potrebna je provjera za pokretanje Thunara kao root.

en: Automatically _expand columns as needed
hr: Automatski _proširi stupce po potrebi

en: Basic
hr: Osnovno

en: Behavior
hr: Ponašanje

en: Browse Network
hr: Pregledaj mrežu

en: Browse local network connections
hr: Pregledaj lokalne mrežne veze

en: Browse the file system
hr: Pregledaj datotečni sustav

en: Browse the file system to select an application to open files of type "%s".
hr: Pretraži datotečni sustav i odaberi program za otvaranje datoteka tipa "%s".

en: Browse the file system to select an application to use for this action.
hr: Pretaži datotečni sustav za odabir programa koji će se koristiti za ovu radnju.

en: Browse the filesystem with the file manager
hr: Pregledaj datotečni sustav sa upraviteljem datoteka

en: Bulk Rename
hr: Grupno preimenovanje

en: Bulk Rename - Rename Multiple Files
hr: Grupno preimenovanje - preimenovanje više datoteka odjednom

en: By default columns will be automatically expanded if
    needed to ensure the text is fully visible. If you dis-
    able this behavior below the file manager will always
    use the user defined column widths.
hr: Prema zadanim postavkama stupci će biti automatski prošireni
    ako je to potrebno, kako bi se osigurala puna vidljivost teksta . Ako dolje one-
    mogućite takvo ponašanje, upravitelj datoteka uvijek
    će koristiti korisnički definirane širine stupca.

en: C_ase Sensitive Search
hr: P_retraga osjetljiva na veliko i malo slovo

en: C_reate
hr: N_apravi

en: Calculating...
hr: Računam...

en: Calculation aborted
hr: Prekinuto računanje

en: Camera Brand:
hr:  Marka kamere:

en: Camera Model:
hr:  Model kamere:

en: Cancelling...
hr: Otkazujem...

en: Cannot convert filename "%s" to the local encoding
hr: Ne mogu konvertirati naziv datoteke  "%s"  prema lokalnom formatu

en: Change the default application for files of type "%s" to the selected application.
hr: Promjeni automatski zadani program za datoteke tipa "%s" na odabrani program.

en: Change the visibility of this window's menubar
hr: Vidljivost izborničke trake u prozoru

en: Change the visibility of this window's statusbar
hr: Promijeni vidljivost statusne trake prozora

en: Choose another application with which to open the selected file
hr: Odaberite drugi program kojim ćete otvoriti odabranu datoteku

en: Choose the order of information to appear in the
    detailed list view.
hr: Odaberite red prikazivanja informacija za pogled detaljne liste.

en: Clear
hr: Očisti

en: Clear the file list below
hr: Očisti listu datoteka ispod

en: Clear the keyboard shortcut for this action.
hr: Očisti prečac tipkovnice za ovu radnju.

en: Click here to automatically fix the folder permissions.
hr: Kliknite ovdje da automatski popravite dozvole mape.

en: Click here to stop calculating the total size of the folder.
hr: Kliknite ovdje za prestanak izračunavanja ukupne veličine mape.

en: Click here to view the documentation for the selected rename operation.
hr: Kliknite ovdje za prikaz dokumentacije odabrane radnje preimenovanja.

en: Click this button to select an icon file that will be displayed in the context menu in addition to the action name chosen above.
hr: Kliknite na ovo za odabir datoteke ikone koja će se prikazivati u kontekstualnom izborniku uz ime radnje koje ste gore odabrali.

en: Close _All Windows
hr: Zatvori _sve prozore

en: Close all Thunar windows
hr: Zatvori sve Thunar prozore

en: Close tab
hr: Zatvori karticu

en: Close this folder
hr: Zatvori ovu mapu

en: Close this window
hr: Zatvori ovaj prozor

en: Collecting files...
hr: Prikupljam datoteke...

en: Column Sizing
hr: Veličina stupca

en: Command not configured
hr: Naredba nije konfigurirana

en: Command:
hr: Naredba:

en: Comment:
hr: Komentar:

en: Compact directory listing
hr: Zbijeno listanje direktorija

en: Compact view
hr: Zbijeni pregled

en: Compressing files...
hr: Komprimiram datoteke...

en: Con_vert to:
hr: Pre_tvori u:

en: Configure Columns in the Detailed List View
hr: Postavi stupce u listu detaljnog prikaza

en: Configure _Columns...
hr: Konfiguriraj _stupce...

en: Configure the Thunar file manager
hr: Podesi Thunar upravitelja datoteka

en: Configure the columns in the detailed list view
hr: Postavi stupce u listu detaljnog prikaza

en: Confirm to replace files
hr: Potvrdi zamjenu datoteka

en: Context Menu
hr: Kontekstni izbornik

en: Copy _Anyway
hr: Ipak _kopiraj

en: Copying files to "%s"...
hr: Kopiram datoteke u "%s"...

en: Copying files...
hr: Kopiram datoteke...

en: Correct _folder permissions
hr: Ispravi _dozvole mape

en: Correct _folder permissions...
hr: Ispravi _dozvole mape ...

en: Correct folder permissions automatically?
hr: Ispraviti dozvole mape automatski?

en: Could not delete file "%s": %s
hr: Ne mogu obrisati datoteku "%s": %s

en: Could not find "%s"
hr: Ne mogu naći "%s"

en: Could not move "%s" directly. Collecting files for copying...
hr: Ne mogu premjestiti "%s" izravno. Prikupljanje datoteka za kopiranje ...

en: Could not restore "%s"
hr: Ne mogu vratiti "%s"

en: Create Action
hr: Napravi radnju

en: Create Document from template "%s"
hr: Napravite dokument iz predloška "%s"

en: Create New File
hr: Napravi novu datoteku

en: Create New Folder
hr: Napravi novu mapu

en: Create _Document
hr: Napravi _dokument

en: Create _Folder...
hr: Napravi _mapu...

en: Create a link to the selected file on the desktop | Create links to the selected files on the desktop
hr[0]: Izradi poveznicu na označenu datoteku na radnoj površini
hr[1]: Izradi poveznice na označene datoteke na radnoj površini
hr[2]: Izradi poveznice na označene datoteke na radnoj površini

en: Create a symbolic link for the selected file | Create a symbolic link for each selected file
hr[0]: Izradi simboličku poveznicu za označenu datoteku
hr[1]: Izradi simboličku poveznicu za svaku označenu datoteku
hr[2]: Izradi simboličku poveznicu za svaku označenu datoteku

en: Create an empty folder within the current folder
hr: Napravi praznu mapu unutar trenutne mape

en: Creating directories...
hr: Stvaranje direktorija...

en: Creating files...
hr: Stvaranje datoteka...

en: Creating symbolic links in "%s"...
hr: Stvaram simboličke poveznice u "%s"...

en: Cu_t
hr: Izrež_i

en: Current
hr: Trenutno

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Custom Actions
hr: Prilagođene radnje

en: Date
hr: Datum

en: Date Accessed
hr: Datum pristupa

en: Date Modified
hr: Datum izmjene

en: Date Picture Taken
hr: Datum nastanka slike

en: Date Taken:
hr: Datum nastanka slike:

en: Delete all files and folders in the Trash
hr: Obriši sve datoteke i mape u Smeću

en: Delete the currently selected action.
hr: Izbriši trenutno odabranu radnju.

en: Deleted:
hr: Izbrisano:

en: Deleting files...
hr: Brišem datoteke ...

en: Description:
hr: Opis:

en: Desktop (Create Link) | Desktop (Create Links)
hr[0]: Radna površina (Izradi poveznicu)
hr[1]: Radna površina (Izradi poveznice)
hr[2]: Radna površina (Izradi poveznice)

en: Detac_h Tab
hr: Odvoj_i karticu

en: Detailed directory listing
hr: Detaljno izlistavanja direktorija

en: Details view
hr: Detaljan prikaz

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Display
hr: Zaslon

en: Display Thunar user manual
hr: Prikaži Thunar korisnički priručnik

en: Display folder content in a compact list view
hr: Prikaži sadržaj mape kao zbijenu listu

en: Display folder content in a detailed list view
hr: Prikaži sadržaj mape kao detaljnu listu

en: Display folder content in an icon view
hr: Prikaz sadržaja mape u pogledu ikona

en: Display information about Thunar
hr: Prikaži informacije o Thunar-u

en: Display information about Thunar Bulk Rename
hr: Prikaži informacije o Thunarovom grupnom preimenovanju

en: Display the contents of the trash can
hr: Prikaži sadržaj smeća

en: Display the trash can
hr: Prikaži kantu za smeće

en: Do _not ask me again
hr: Ne _pitaj me ponovo

en: Do _not display this message again
hr: Ne _prikazuj ponovo ovu poruku

en: Do you want to apply your changes recursively to
    all files and subfolders below the selected folder?
hr: Želite li primijeniti promjene rekurzivno na
    sve datoteke i podmape ispod odabrane mape?

en: Do you want to create it?
hr: Želite li ga napraviti?

en: Do you want to overwrite it?
hr: Želi te li ga prebrisati?

en: Do you want to permanently delete it?
hr: Želite li nepovratno izbrisati?

en: Do you want to skip it?
hr: Želite li ga preskočiti?

en: Do you want to skip this file and continue to rename the remaining files?
hr: Želite li preskočiti ovu datoteku i nastaviti s preimenovanjem preostalih datoteka?

en: Don't unload the plugin from memory
hr: Nemoj uklanjati priključak iz memorije

en: Draw frames around thumbnails
hr: Nacrtaj okvir oko pločica

en: Edit Action
hr: Uredi radnju

en: Edit the currently selected action.
hr: Uredi trenutno odabranu radnju.

en: Ejecting device
hr: Izbacivanje uređaja

en: Emblems
hr: Amblemi

en: Emptying the Trash...
hr: Pražnjenje smeća...

en: Enable _Volume Management
hr: Omogući _upravljanje particijama

en: Enable this option if you want a waiting cursor to be shown while the action is launched. This is also highly recommended if you have focus stealing prevention enabled in your window manager.
hr: Uključite ovu opciju želite li da se prikazuje pokazivač za čekanje dok se radnja pokreće. Ovo je također vrlo preporučljivo  ako imate uključenu obranu od krađe fokusa u Vašem upravitelju prozora.

en: End element handler called while in root context
hr: Rukovatelj krajnjeg elementa je pozvan unutar korijenskog konteksta

en: Enter a list of patterns that will be used to determine whether this action should be displayed for a selected file. If you specify more than one pattern here, the list items must be separated with semicolons (e.g. *.txt;*.doc).
hr: Upišite popis uzoraka koji će se koristiti za odrediti hoće li se ova radnja prikazivati za odabranu datoteku. Za upis više od jednog uzorka, koristiti točku sa zarezom kao razgodak (npr. *.txt;*.odt)

en: Enter the name:
hr: Unesite ime:

en: Enter the new name:
hr: Unesi novo ime:

en: Enter the text that should be used as replacement for the pattern above.
hr: Unesite tekst koji se može koristiti kao zamjena za gornji uzorak.

en: Enter the text to search for in the file names.
hr: Unesite tekst za traženje u imenima datoteka

en: Error while copying to "%s": %s more space is required to copy to the destination
hr: Greška pri kopiranju u "%s": %s potrebno je više prostora za kopiranje na odredište

en: Executable Files
hr: Izvršne datoteke

en: Execute the selected file | Execute the selected files
hr[0]: Izvrši označenu datoteku
hr[1]: Izvrši označene datoteke
hr[2]: Izvrši označene datoteke

en: Exposure Program:
hr: Program ekspozicije:

en: Exposure Time:
hr: Vrijeme ekspozicije:

en: Failed to add new application "%s"
hr: Nisam uspio dodati novi program "%s"

en: Failed to add new shortcut
hr: Nisam uspio dodati novi prečac

en: Failed to browse the network
hr: Neuspjelo pregledavanje mreže

en: Failed to change icon of "%s"
hr: Neuspjela promjena ikone za "%s"

en: Failed to change the group of "%s": %s
hr: Nisam mogao promijeniti grupu "%s": %s

en: Failed to change the owner of "%s": %s
hr: Nisam mogao promijeniti vlasnika "%s": %s

en: Failed to change the permissions of "%s": %s
hr: Nisam mogao promijeniti dozvole "%s": %s

en: Failed to compose new email
hr: Neuspjelo sastavljanje nove e-pošte

en: Failed to compress %d file | Failed to compress %d files
hr[0]: Neuspješno komprimiranje %d datoteke.
hr[1]: Neuspješno komprimiranje %d datoteke.
hr[2]: Neuspješno komprimiranje %d datoteka.

en: Failed to connect to the Trash
hr: Nije uspjelo spajanje sa smećem

en: Failed to create a link for the URL "%s"
hr: Ne mogu napraviti poveznicu za URL "%s"

en: Failed to create directory "%s": %s
hr: Ne mogu stvoriti direktorij "%s": %s

en: Failed to create empty file "%s": %s
hr: Ne mogu stvoriti praznu datoteku "%s": %s

en: Failed to create symbolic link for "%s"
hr: Ne mogu stvoriti simboličku poveznicu za "%s "

en: Failed to create temporary directory
hr: Ne mogu stvoriti privremeni direktorij

en: Failed to determine save location for uca.xml
hr:  Neuspjelo određivanje mjesta spremanja za uca.xml

en: Failed to determine the original path for "%s"
hr: Neuspješno utvrđivanje izvorne putanje za "%s"

en: Failed to display the contents of the trash can
hr: Neuspjeli prikaz sadržaja smeća

en: Failed to display the volume management settings
hr: Prikaz postavki upravljanja particijama nije uspio.

en: Failed to eject "%s"
hr: Nisam uspio izbaciti "%s"

en: Failed to execute application "%s"
hr: Nisam uspio izvršiti program "%s"

en: Failed to execute file "%s"
hr: Nisam uspio izvršiti datoteku "%s"

en: Failed to launch action "%s".
hr: Neuspjelo pokretanje radnje "%s".

en: Failed to launch operation
hr: Neuspjelo pokretanje operacije

en: Failed to mount "%s"
hr: Nisam uspio montirati "%s"

en: Failed to open "%s"
hr: Neuspješno otvaranje "%s"

en: Failed to open "%s": %s
hr: Neuspješno otvaranje  "%s": %s

en: Failed to open %d file | Failed to open %d files
hr[0]: Neuspješno otvaranje %d datoteke
hr[1]: Neuspješno otvaranje %d datoteke
hr[2]: Neuspješno otvaranje %d datoteka

en: Failed to open directory "%s"
hr: Neuspješno otvaranje direktorija "%s"

en: Failed to open file "%s"
hr: Neuspjeh u otvaranju datoteke "%s"

en: Failed to open parent folder
hr: Neuspjeh u otvaranju roditeljske mape

en: Failed to open the documentation browser
hr: Neuspjeh u otvaranju preglednika dokumentacije

en: Failed to open the file system root folder
hr: Neuspjeh u otvaranju korijenske mape sustava

en: Failed to open the home folder
hr: Neuspjeh u otvaranju osobne mape

en: Failed to parse the desktop file: %s
hr: Ne mogu obraditi desktop datoteku: %s

en: Failed to remove "%s"
hr: Nisam uspio ukloniti "%s"

en: Failed to remove "%s".
hr: Nisam uspio ukloniti "%s".

en: Failed to rename "%s"
hr: Neuspješno preimenovanje "%s"

en: Failed to rename "%s" to "%s".
hr: Neuspjelo preimenovanje "%s" u "%s".

en: Failed to restore the folder "%s"
hr: Nisam uspio vratiti mapu "%s"

en: Failed to save "%s".
hr: Neuspjelo spremanje  "%s".

en: Failed to save actions to disk.
hr: Neuspjelo spremanje radnji na disk.

en: Failed to set default application for "%s"
hr: Ne mogu postaviti zadani program za  "%s"

en: Failed to unmount "%s"
hr: Nisam uspio odmontirati "%s"

en: File
hr: Datoteka

en: File Manager
hr: Upravitelj datotekama

en: File Name
hr: Ime datoteke

en: File Operation Progress
hr: Napredak datotečne operacije

en: File System
hr: Datotečni sustav

en: File does not exist
hr: Datoteka ne postoji

en: First character uppercase
hr: Prvi znak veliko slovo

en: Flash Fired:
hr: Bljeskalica korištena:

en: Focal Length:
hr: Žarišna duljina:

en: Folder Permissions
hr: Dozvole mape

en: From the back (right)
hr: Odozada (desno)

en: From the front (left)
hr: Sprijeda (lijevo)

en: General
hr: Osnovno

en: Go to the desktop folder
hr: Idi u mapu radne površine

en: Go to the home folder
hr: Idi u osobnu mapu

en: Go to the next visited folder
hr: Idi na iduću posjećenu mapu

en: Go to the previous visited folder
hr: Idi na prethodnu posjećenu mapu

en: Go to the templates folder
hr: Idi u mapu predložaka

en: Gro_up:
hr: Gru_pa:

en: Group
hr: Grupa

en: Help URL
hr: URL za pomoć

en: Hi_de
hr: Sa_krij

en: ISO Speed Ratings:
hr: ISO razred brine:

en: Icon View
hr: Pogled ikona

en: Icon _Size:
hr: Veličina _ikone:

en: Icon based directory listing
hr: Listanje direktorija bazirano na ikonama

en: Icon size
hr: Veličina ikone

en: Icon view
hr: Pogled ikona

en: If you choose to empty the Trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
hr: Ako se odlučite za pražnjenje smeća, svi predmeti u njoj biti će izgubljeni. Imajte na umu da ih možete obrisati zasebno.

en: If you delete a custom action, it is permanently lost.
hr: Ako izbrišete prilagođenu radnju, biti će trajno izgubljena.

en: If you delete a file, it is permanently lost.
hr: Ako izbrišete datoteku, ona je trajno izgubljena.

en: If you enable this option, the pattern will be searched in a case-sensitive manner. The default is to use a case-insensitive search.
hr: Uključite li ovu opciju, uzorak će biti pretraživan uzimajući u obzir veliko i malo slovo. Uobičajena pretraga ne uzima u obzir veliko i malo slovo.

en: If you enable this option, the pattern will be treated as a regular expression and matched using the Perl-compatible regular expressions (PCRE). Check the documentation for details about the regular expression syntax.
hr: Uključite li ovu opciju, uzorak će se tretirati kao regularni izraz i prepoznavati Perl-kompatibilnim regularnim izrazima (PCRE). Provjerite dokumentaciju za detalje oko sintakse regularnih izraza.

en: If you frequently create certain kinds  of documents, make a copy of one and put it in this folder. Thunar will add an entry for this document in the "Create Document" menu.
    
    You can then select the entry from the "Create Document" menu and a copy of the document will be created in the directory you are viewing.
hr: Ako često pravite određenu vrstu dokumenata, napravite kopiju jednoga i stavite je u ovu mapu. Thunar će dodati unos za ovaj dokument u "Napravi dokument"izborniku.
    
    Tada možete odabrati unos iz "Napravi dokument" izbornika i kopija dokumenta će biti napravljena u direktoriju koji gledate.

en: If you select this option your choice will be remembered and you won't be asked again. You can use the preferences dialog to alter your choice afterwards.
hr: Ako odaberete ovu opciju vaš izbor će biti zapamćen i nećete biti ponovo upitani. Možete koristiti dijalog postavki za naknadnu promjenu svoga izbora.

en: Image
hr: Slika

en: Image Files
hr: Slikovne datoteke

en: Image Size:
hr: Veličina slike:

en: Image Type:
hr: Tip slike

en: Include additional files in the list of files to be renamed
hr: Uključi dodatne datoteke na listu datoteka koje će biti preimenovane

en: Insert
hr: Umetni

en: Insert / Overwrite
hr: Umetni / Prebriši

en: Insert Date / Time
hr: Umetni datum /vrijeme

en: Insert _time:
hr: Umetni _vrijeme

en: Invalid desktop file
hr: Neispravna datoteka radne površine

en: Invalid filename "%s"
hr: Neispravno ime datoteke "%s"

en: Invalid filename provided by XDS drag site
hr: Neispravno ime datoteke iz XDS izvora

en: Invalid path
hr: Neispravna putanja

en: Invalid regular expression, at character position %ld: %s
hr: Neispravan regularan izraz na poziciji %ld: %s

en: It looks like <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs</a> is not available.
    Important features including trash support,
    removable media and remote location browsing
    will not work. <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[Read more]</a>
hr: Čini se kako <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs</a> nije dostupan.
    Akcije poput micanja u koš za smeće,
    pregledavanje medija i udaljenih lokacija
    neće raditi. <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[Pročitaj više]</a>

en: Keep items sorted by their modification date
hr: Zadrži sortirano po datumu promjene

en: Keep items sorted by their name
hr: Zadrži sortirano po imenu

en: Keep items sorted by their size
hr: Zadrži sortirano po veličini

en: Keep items sorted by their type
hr: Zadrži sortirano po tipu

en: Keyboard _Shortcut:
hr: Prečac _tipkovnice:

en: Keyboard shortcut already in use
hr: Ovaj se prečac tipkovnice već koristi

en: Kind:
hr: Vrsta:

en: Label
hr: Natpis

en: Label widget
hr: Element sučelja Natpis

en: Last Active View
hr: Posljednji aktivan prikaz

en: Launcher
hr: Pokretač

en: Link
hr: Poveznica

en: Link Target:
hr: Meta poveznice:

en: Loading folder contents...
hr: Učitavanje sadržaja mape...

en: Loading...
hr: Učitavam...

en: Local Files Only
hr: Samo lokalne datoteke

en: Location:
hr: Lokacija:

en: Long
hr: Dugo

en: MIME Type
hr: MIME Tip

en: Mail Recipient
hr: Primatelj pošte

en: Medium
hr: Srednje

en: Metering Mode:
hr: Način mjerenja:

en: Missing dependencies
hr: Nedostaju zavisnosti

en: Mixed file owners
hr: Različiti vlasnici datoteke

en: Mo_ve to Trash
hr: Premje_sti u smeće

en: Modern approach with buttons that correspond to folders
hr: Suvremeni pristup s dugmadi koja korespondiraju sa mapama

en: Modified:
hr: Izmijenjeno:

en: Move Dow_n
hr: Premjesti dolj_e

en: Move _Up
hr: Premjesti _gore

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
hr: Premjesti ili kopiraj datoteke prethodno odabrane naredbama Izreži ili Kopiraj

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
hr: Premjesti ili kopiraj u odabranu mapu datoteke koje su prethodno odabrane naredbama Izreži ili Kopiraj

en: Move the currently selected action down by one row.
hr: Premjesti trenutno odabranu radnju dolje za jedan red.

en: Move the currently selected action up by one row.
hr: Pomakni trenutno odabranu radnju gore za jedan red.

en: Move the selected file to the Trash | Move the selected files to the Trash
hr[0]: Premjestite označenu datoteku u Smeće
hr[1]: Premjestite označene datoteke u Smeće
hr[2]: Premjestite označene datoteke u Smeće

en: Moving files into "%s"...
hr: Premještam datoteke u "%s" ...

en: Moving files into the trash...
hr: Premještam datoteke u smeće ...

en: N_o to all
hr: N_e svemu

en: Name
hr: Ime

en: Name '%s' lost on the message dbus.
hr: Ime '%s' izgubljeno na dbus poruci.

en: Name only
hr: Samo ime

en: Names:
hr: Imena:

en: Navigation
hr: Navigacija

en: Never
hr: Nikada

en: New Empty File
hr: Nova prazna datoteka

en: New Empty File...
hr: Nova prazna datoteka...

en: New File
hr: Nova datoteka

en: New Folder
hr: Nova mapa

en: New Name
hr: Novo ime

en: New _Tab
hr: Nova _kartica

en: New _Window
hr: Novi _prozor

en: No Exec field specified
hr: Exec polje nije specificirano

en: No URL field specified
hr: URL polje nije određeno

en: No application selected
hr: Nijedan program nije izabran

en: No icon
hr: Bez ikona

en: No renamer modules were found on your system. Please check your
    installation or contact your system administrator. If you install Thunar
    from source, be sure to enable the "Simple Builtin Renamers" plugin.
hr: Nijedan modul za preimenovanje nije pronađen na sustavu. Molim provjerite
    svoju instalaciju ili kontaktirajte Vašeg administratora. Ukoliko ste instalirali Thunar
    kompilacijom iz izvornog koda, provjerite jeste li uključili "Simple Builtin Renamers" dodatak.

en: None
hr: Nijedan

en: None available
hr: Nije dostupan

en: Normal Si_ze
hr: Normalna ve_ličina

en: Number - Text
hr: Broj -tekst

en: Number - Text - Old Name
hr: Broj -tekst -staro ime

en: Numbering
hr: Brojanje

en: Old Name - Text - Number
hr: Staro ime -tekst -broj

en: Open %d New Window | Open %d New Windows
hr[0]: Otvori %d novi prozor
hr[1]: Otvori %d novih prozora
hr[2]: Otvori %d novih prozora

en: Open <i>%s</i> and other files of type "%s" with:
hr: Otvori <i>%s</i> i ostale tipove "%s" sa:

en: Open With
hr: Otvori pomoću

en: Open _Parent
hr: Otvori _roditelja

en: Open a new Thunar window for the displayed location
hr: Otvori novi Thunar prozor za prikazanu lokaciju

en: Open a new tab for the displayed location
hr: Otvori novu karticu za prikazanu lokaciju

en: Open current folder in a new window
hr: Otvori trenutnu mapu o novom prozoru

en: Open folders in new tabs on middle click
hr: Otvori mape u novoj kartici srednjim klikom

en: Open new thunar instances as tabs
hr: Otvori karticu kao novu instancu Thunara

en: Open the bulk rename dialog
hr: Otvori dijalog za grupno preimenovanje

en: Open the location "%s"
hr: Otvori lokaciju "%s"

en: Open the parent folder
hr: Otvori roditeljsku mapu

en: Open the selected file | Open the selected files
hr[0]: Otvori označenu datoteku
hr[1]: Otvori označene datoteke
hr[2]: Otvori označene datoteke

en: Options:
hr: Opcije:

en: Original Path:
hr: Izvorna putanja:

en: Other Application...
hr: Ostali programi...

en: Other Applications
hr: Ostali programi

en: Others
hr: Ostali

en: Overwrite
hr: Prebriši

en: Owner
hr: Vlasnik

en: Owner:
hr: Vlasnik:

en: Perl Scripts
hr: Perl skripte

en: Permanently delete the selected file | Permanently delete the selected files
hr[0]: Trajno izbriši odabranu datoteku
hr[1]: Trajno izbriši odabrane datoteke
hr[2]: Trajno izbriši odabrane datoteke

en: Permission denied
hr: Dozvola odbijena

en: Permissions
hr: Dozvole

en: Please report bugs to <%s>.
hr: Prijavite probleme u <%s>.

en: Please wait...
hr: Molim pričekajte...

en: Pr_eferences...
hr: Os_obitosti...

en: Prepare the selected file to be copied with a Paste command | Prepare the selected files to be copied with a Paste command
hr[0]: Pripremite označenu datoteku za kopiranje naredbom Zalijepi
hr[1]: Pripremite označene datoteke za kopiranje naredbom Zalijepi
hr[2]: Pripremite označene datoteke za kopiranje naredbom Zalijepi

en: Prepare the selected file to be moved with a Paste command | Prepare the selected files to be moved with a Paste command
hr[0]: Pripremite označenu datoteku za premještanje naredbom Zalijepi
hr[1]: Pripremite označene datoteke za premještanje naredbom Zalijepi
hr[2]: Pripremite označene datoteke za premještanje naredbom Zalijepi

en: Preparing...
hr: Pripremam...

en: Print version information and exit
hr: Ispiši informaciju o verziji i izađi

en: Properties
hr: Svojstva

en: Python Scripts
hr: Python skripte

en: Question
hr: Pitanje

en: Quit a running Thunar instance
hr: Prekini postojeću Thunar instancu

en: Re_name Shortcut
hr: Pre_imenuj prečac

en: Read & Write
hr: Čitaj i piši

en: Read only
hr: Samo čitaj

en: Recommended Applications
hr: Preporučeni programi

en: Regular _Expression
hr: Regularni _izraz

en: Reload the current folder
hr: Ponovno učitaj trenutnu mapu

en: Remove Characters
hr: Ukoni znakove

en: Remove File | Remove Files
hr[0]: Ukloni datoteku
hr[1]: Ukloni datoteke
hr[2]: Ukloni datoteke

en: Remove _From Position:
hr: Ukloni _sa pozicije:

en: Remove all files and folders from the Trash?
hr: Uklonite sve datoteke i mape iz smeća?

en: Remove the selected file from the list of files to be renamed | Remove the selected files from the list of files to be renamed
hr[0]: Ukloni odabranu datoteku iz liste datoteka za preimenovanje
hr[1]: Ukloni odabrane datoteke iz liste datoteka za preimenovanje
hr[2]: Ukloni odabrane datoteke iz liste datoteka za preimenovanje

en: Rename "%s"
hr: Preimenuj  "%s"

en: Rename Multiple Files
hr: _Preimenuj više datoteka

en: Rename the selected file | Rename the selected files
hr[0]: Preimenuj označenu datoteku
hr[1]: Preimenuj označene datoteke
hr[2]: Preimenuj označene datoteke

en: Replace _All
hr: Zamjeni _sve

en: Replace _With:
hr: Zamijeni _pomoću:

en: Resident
hr: Rezident

en: Restoring files...
hr: Vraćanje datoteka...

en: Ruby Scripts
hr: Ruby skripte

en: Run Thunar as root
hr: Pokreni Thunar kao root korisnik

en: Run in _terminal
hr: Pokreni u _terminalu

en: Run in daemon mode
hr: Pokreni kao pozadinski program

en: S_kip All
hr: Pre_skoči sve

en: Search & Replace
hr: Traži i zamjeni

en: Select _all Files
hr: Odaberi _sve datoteke

en: Select _by Pattern...
hr: Odaberite _po uzorku...

en: Select all files but not those currently selected
hr: Odaberi sve datoteke osim trenutno odabranih

en: Select all files in this window
hr: Odaberi sve datoteke u ovom prozoru

en: Select all files that match a certain pattern
hr: Odaberi sve datoteke koje odgovaraju određenom uzorku

en: Select an Application
hr: Odaberi program

en: Select an Icon for "%s"
hr: Odaberi ikonu za "%s"

en: Select files to rename
hr: Odaberite datoteke za preimenovanje

en: Select this option to display icon emblems in the shortcuts pane for all folders for which emblems have been defined in the folders properties dialog.
hr: Odaberite ovu opciju za prikaz amblema ikona u oknu za prečace za sve mape kojima su amblemi postavljeni u dijalogu svojstava mape.

en: Select this option to display icon emblems in the tree pane for all folders for which emblems have been defined in the folders properties dialog.
hr: Odaberite ovu opciju za prikaz amblema ikona u oknu sa stablom za sve mape kojima su amblemi postavljeni u dijalogu svojstava mape.

en: Select this option to draw black frames around thumbnails.
hr: Odaberite ovu opciju za crtanje cnog okvira oko pločica.

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
hr: Odaberite ovu opciju kako bi se omogućila obavijest pokretanja kada se naredba pokreće iz upravitelja datotekama ili izbornika.Ne podržava svaki program obavijesti pokretanja.

en: Select this option to list folders before files when you sort a folder.
hr: Odaberite ovu opciju za listanje mapa prije datoteka kada sortirate mapu.

en: Select this option to open a new tab on middle click instead of a new window
hr: Odaberite ovu opciju za otvaranje kartice umjesto prozora srednjim klikom

en: Select this option to open new thunar instances as tabs in an existing thunar window
hr: Odaberite ovu opciju za stavarnje nove instance Thunara prilikom otvaranje kartice u postojećem Thunar prozoru

en: Select this option to place the icon captions for items beside the icon rather than below the icon.
hr: Odaberite ovu opciju kako biste tekst ikona postavili pokraj ikone umjesto ispod ikone.

en: Select this option to run the command in a terminal window.
hr: Odaberite ovu opciju za pokretanje naredbe u terminalnom prozoru.

en: Select this option to show file size in binary format instead of decimal.
hr: Izaberite ovu opciju kako bi se veličina datoteke prikazivala u binarnom umjesto u decimalnom obliku.

en: Select this option to show the 'Delete' action in the context menu
hr: Odaberite ovu opciju za prikaz 'Obriši' akcije u kontekstnom izborniku

en: Selection: %s
hr: Odabir: %s

en: Send "%s" as compressed archive?
hr: Pošaljite "%s" kao komprimiranu arhivu?

en: Send %d file as compressed archive? | Send %d files as compressed archive?
hr[0]: Poslati %d datoteku kao komprimiranu arhivu?
hr[1]: Poslati %d datoteke kao komprimiranu arhivu?
hr[2]: Poslati %d datoteka kao komprimiranu arhivu?

en: Send _directly
hr: Pošalji _direktno

en: Send as _archive
hr: Pošalji kao _arhivu

en: Send com_pressed
hr: Pošalji zbi_jeno

en: Send the selected file to "%s" | Send the selected files to "%s"
hr[0]: Pošalji označenu datoteku na "%s"
hr[1]: Pošalji označene datoteke na "%s"
hr[2]: Pošalji označene datoteke na "%s"

en: Set as wallpaper
hr: Postavi kao pozadinsku sliku

en: Setup custom actions that will appear in the file managers context menus
hr: Postavite posebne radnje koje će se prikazivati u izbornicima upravitelja datoteka

en: Shell Scripts
hr: Skripte ljuske

en: Shortcuts Pane
hr: Ploča prečaca

en: Show Icon E_mblems
hr: Prikaz amblema i_kona

en: Show Icon _Emblems
hr: Prikaz amblema _ikona

en: Show _Hidden Files
hr: Pokaži _skrivene datoteke

en: Show action to permanently delete files and folders
hr: Pokaži akciju za trajno brisanje datoteka i mapa

en: Show file size in binary format
hr: Prikazuj veličinu datoteke u binarnom obliku

en: Show the contents at the normal size
hr: Pokaži sadržaj u normalnoj veličini

en: Show the contents in less detail
hr: Pokaži sadržaj sa manje detalja

en: Show the contents in more detail
hr: Pokaži sadržaj sa više detalja

en: Show thumbnails:
hr: Pokaži sličice:

en: Shutter Speed:
hr: Brzina zatvarača:

en: Side Pane
hr: Bočni stupac

en: Size
hr: Veličina

en: Size in Bytes
hr: Veličina u bajtovima

en: Size:
hr: Veličina:

en: Sort _folders before files
hr: Rasporedi _mape prije datoteka

en: Sort items in ascending order
hr: Sortiraj uzlazno

en: Sort items in descending order
hr: Sortiraj silazno

en: Specify a location to open
hr: Odredi lokaciju otvaranja

en: Specify the d_elay before an item gets selected
    when the mouse pointer is paused over it:
hr: Odredite od_godu prije nego li je stavka automatski
    odabrana dok je pokazivač miša na njoj:

en: St_atusbar
hr: St_atusna traka

en: Stop applying permissions recursively.
hr: Prestani primjenjivati dozvole rekurzivno.

en: Switch to Next Tab
hr: Prebaci na sljedeću karticu

en: Switch to Previous Tab
hr: Prebaci na prethodnu karticu

en: T_emplates
hr: P_redlošci

en: Text - Number
hr: Tekst -broj

en: Text _Format:
hr: Format _teksta:

en: Text of the page's label
hr: Tekst natpisa stranice

en: The Thunar development team. All rights reserved.
hr: Thunar razvojni tim.Sva prava pridržana.

en: The URL to access.
hr: URL za pristup.

en: The URL to the documentation of the renamer
hr: URL dokumentacije alata za preimenovanje

en: The command (including the necessary parameters) to perform the action. See the command parameter legend below for a list of supported parameter variables, which will be substituted when launching the command. When upper-case letters (e.g. %F, %D, %N) are used, the action will be applicable even if more than one item is selected. Else the action will only be applicable if exactly one item is selected.
hr: Naredba (zajedno s nužnim parametrima) za izvršenje radnje. Pogledajte niže legendu parametara za popis dopuštenih parametarskih varijabli, koje će biti zamijenjene  stvarnim vrijednostima prilikom pokretanja naredba. Korištenjem velikih slova (npr. %F, %D, %N), radnje će biti primjenjive čak čak i ako je više no jedna stavka označena. Inače će radnje biti primjenjive samo ako je točno jedna stavka označena.

en: The description of the action that will be displayed as tooltip in the statusbar when selecting the item from the context menu.
hr: Opis radnje koja će se prikazivati kao tooltip u traci stanja prilikom odabira stavke iz kontekstualnog izbornika.

en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
hr: Uređaj  "%s" se izbacuje. To može potrajati neko vrijeme

en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
hr: Uređaj "%s" je u postupku demontiranja. Molim da ne uklanjate medij ili odspajate uređaj.

en: The directory "%s" does not exist. Do you want to create it?
hr: Direktorij "%s" ne postoji. Želite li ga napraviti?

en: The file "%s" already exists
hr: Datoteka "%s" već postoji

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
    
    If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
hr: Datoteka "%s" već postoji. Želite li je zamijeniti?
    
    Ako zamijenite postojeću datoteku, njezin sadržaj bit će prebrisan.

en: The folder "%s" does not exist anymore but is required to restore the file "%s" from the trash
hr: Mapa "%s" više ne postoji ali je potrebna za obnovu datoteke "%s" iz smeća

en: The folder permissions are inconsistent, you may not be able to work with files in this folder.
hr: Dozvole mape su nedosljedne,možda nećete biti u mogućnosti raditi sa datotekama u ovoj mapi.

en: The folder permissions will be reset to a consistent state. Only users allowed to read the contents of this folder will be allowed to enter the folder afterwards.
hr: Dopuštenja će mape biti vraćena na konzistentno stanje. Poslije toga će samo korisnicima koji imaju dopuštenje čitanja sadržaja mape biti omogućeno ući u mapu.

en: The following command parameters will be substituted when launching the action:
hr: Idući parametri naredbi će biti zamijenjeni prilikom pokretanja radnje:

en: The format describes the date and time parts to insert into the file name. For example, %Y will be substituted with the year, %m with the month and %d with the day. See the documentation of the date utility for additional information.
hr: Format opisuje kako će se datum i vrijeme dodati u ime datoteke. Npr., %Y će biti zamijenjeno  s godinom, %m s mjesecom i %d s danom. Pogledajte dokumentaciju alata za datume za dodatne informacije.

en: The generic name of the entry, for example "Web Browser" in case of Firefox.
hr: Generičko ime unosa, na primjer "Web preglednik" za  Firefox.

en: The icon size for the path entry
hr: Veličina ikone za unos putanje

en: The item will be removed from the history
hr: Stavka će biti izbrisana iz povijesti

en: The keyboard shortcut for the action.
hr: Prečac tipkovnice za radnju.

en: The name of the action that will be displayed in the context menu.
hr: Naziv radnje koja će se prikazivati u kontekstualnom izborniku.

en: The number of source and target filenames must be the same
hr: Broj izvorne i ciljne datoteke moraju biti isti

en: The path "%s" does not refer to a directory
hr: Putanja "% s" se ne odnosi na direktorij

en: The program to execute, possibly with arguments.
hr: Program za izvršenje, po mogućnosti sa argumentima.

en: The root folder has no parent
hr: Korijenska mapa nema roditelja

en: The selected application is used to open this and other files of type "%s".
hr: Odabrana aplikacija se koristi za otvaranje ove i ostalih datoteka tipa "%s".

en: The user visible name of the renamer
hr: Korisnički vidljivo ime preimenovanja

en: The working directory for the program.
hr: Radni direktorij za program.

en: The working directory must be an absolute path
hr: Radni direktorij mora biti apsolutna putanja

en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
hr: Postoje podaci koje treba zapisati na uređaj  "%s" prije nego li se ukloni.Molim  nemojte uklanjati medij ili isključivati pogon.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
hr: Nema dovoljno mjesta na odredištu. Pokušajte ukloniti datoteku da biste napravili mjesta.

en: There is nothing on the clipboard to paste
hr: Nema ničega iz međuspremnika za zalijepiti

en: This folder already contains a file "%s".
hr: Ova mapa već sadrži datoteku"%s".

en: This folder already contains a folder "%s".
hr: Ova mapa već sadrži mapu "%s".

en: This folder already contains a symbolic link "%s".
hr: Ova mapa već sadrži simboličku poveznicu "%s".

en: This keyboard shortcut is currently used by: '%s'
hr: Ovaj prečac tipkovnice trenutno koristi: '%s'

en: This will open %d separate file manager window. | This will open %d separate file manager windows.
hr[0]: Ovo će otvoriti %d zaseban prozor upravitelja datotekama.
hr[1]: Ovo će otvoriti %d zasebnih prozora upravitelja datotekama.
hr[2]: Ovo će otvoriti %d zasebnih prozora upravitelja datotekama.

en: This will remove the application launcher that appears in the file context menu, but will not uninstall the application itself.
    
    You can only remove application launchers that were created using the custom command box in the "Open With" dialog of the file manager.
hr: Ovo će ukloniti pokretač aplikacija koji se javlja u kontekstnom izborniku, ali neće deinstalirati samu aplikaciju.
    
    Možete izbrisati samo one pokretače aplikacija koji su stvoreni korištenjem prilagođene naredbe u "Otvori pomoću" okviru upravitelja datotekama.

en: Thunar Bulk Rename is a powerful and extensible
    tool to rename multiple files at once.
hr: Thunarovo grupno preimenovanje je snažan i proširiv 
    alat za preimenovanje više datoteka odjednom.

en: Thunar File Manager
hr: Thunar upravitelj datotekama

en: Thunar is a fast and easy to use file manager
    for the Xfce Desktop Environment.
hr: Thunar je upravitelj datotekama za Xfce
    radno okruženje, brz i lagan za korištenje.

en: Thunar is a file browser specifically designed for the Xfce Desktop, but also can serve as an alternate file browser for other Desktop environments. It has a simple, clean two-pane design for browsing all your files.
hr: Thunar je upravitelj datotekama posebno dizajniran za Xfce radno okruženje, ali jednako se može koristiti kao alternativni upravitelj datotekama u drugim radnim okruženjima. Posjeduje jednostavan dvokrilni dizajn za sve vaše datoteke.

en: Title Case
hr: Slova naslova

en: Today
hr: Danas

en: Today at %X
hr: Danas u %X

en: Toggles the display of hidden files in the current window
hr: Prikaz sakrivenih datoteka u trenutnom prozoru

en: Toggles the visibility of the shortcuts pane
hr: Vidljivost okna s prečacima

en: Toggles the visibility of the tree pane
hr: Vidljivost okna sa stablom

en: Tooltip for the entry, for example "View sites on the Internet" in case of Firefox. Should not be redundant with the name or the description.
hr: Tooltip za ovaj unos, npr. "Prikaži stranice na Internetu" u slučaju Firefoxa. Ne bi smjelo biti redundantno s imenom ili opisom.

en: Trash
hr: Smeće

en: Trash Applet
hr: Programčić smeće

en: Trash contains %d file | Trash contains %d files
hr[0]: Smeće sadrži %d datoteku
hr[1]: Smeće sadrži %d datoteke
hr[2]: Smeće sadrži %d datoteka

en: Trash contains files
hr: Smeće sadrži datoteke

en: Trash is empty
hr: Smeće je prazno

en: Tree Pane
hr: Okno sa stablom

en: Trying to move "%s"
hr: Pokušavam premjestiti "%s"

en: Trying to restore "%s"
hr: Pokušavam vratiti "%s"

en: Type
hr: Tip

en: UPPERCASE
hr: VELIKA SLOVA

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Unknown closing element <%s>
hr: Nepoznati zatvarajući element <%s>

en: Unknown file owner
hr: Nepoznati vlasnik datoteke

en: Unknown user "%s"
hr: Nepoznati korisnik "%s"

en: Unmounting device
hr: Demontiram uređaj

en: Untrusted application launcher
hr: Nesigurni pokretač programa

en: Untrusted link launcher
hr: Nesigurni pokretač poveznica

en: Uppercase / Lowercase
hr: Velika / mala slova

en: Usage:
hr: Upotreba:

en: Use "%s" to open the selected file | Use "%s" to open the selected files
hr[0]: Koristi "%s" za otvaranje označene datoteke
hr[1]: Koristi "%s" za otvaranje označenih datoteka
hr[2]: Koristi "%s" za otvaranje označenih datoteka

en: Use De_fault
hr: Koristi za_dano

en: Use Startup Notification
hr: Koristite obavijest pokretanja

en: Use _startup notification
hr: Koristite _obavijest pokretanja

en: Use a _custom command:
hr: Koristi _prolagođenu naredbu:

en: Use a custom command for an application that is not available from the above application list.
hr: Koristi prilagođenu naredbu za aplikaciju koja nije dostupna sa gornje liste aplikacija.

en: Use as _default for this kind of file
hr: Koristi kao _zadano za ovu vrstu datoteka

en: Varying (no change)
hr: Promjenljivo (bez promjene)

en: Video Files
hr: Video datoteke

en: View _new folders using:
hr: Prikaži _nove mape koristeći:

en: View the properties of the selected file
hr: Pogledaj svojstva odabrane datoteke

en: Visible Columns
hr: Vidljivi stupci

en: Volume Management
hr: Upravljanje particijama

en: Volume:
hr: Volumen:

en: Warning
hr: Upozorenje

en: When changing the permissions of a folder, you
    can also apply the changes to the contents of the
    folder. Select the default behavior below:
hr: Kada mijenjate dozvole mape, možete
     također primjeniti promjene na sadržaj
    mapa.Odaberite zadano ponašanje ispod:

en: When sending a file via email, you can either choose to send the file directly, as is, or compress the file before attaching it to an email. It is highly recommended to compress large files before sending them.
hr: Kada šaljete datoteku elektroničkom poštom možete odabrati slanje datoteke direktno kakva je, ili komprimirati datoteku prije pridodavanja elektroničkoj pošti.Preporučuje se komprimiranje velikih datoteka prije slanja.

en: When sending multiple files via email, you can either choose to send the files directly, attaching multiple files to an email, or send all files compressed into a single archive file and attach the archive. It is highly recommended to send multiple large files as archive.
hr: Prilikom slanja više datoteka emailom, možete birati između izravnog slanja, dodavanja većeg broja datoteka emailu kao privitak, ili slanja arhive koja sadrži sve datoteke u privitku. Vrlo je preporučljivo slati veći broj datoteka kao arhivu.

en: When single-click activation is enabled, pausing the mouse pointer over an item will automatically select that item after the chosen delay. You can disable this behavior by moving the slider to the left-most position. This behavior may be useful when single clicks activate items, and you want only to select the item without activating it.
hr: Kad je aktivacija jednostrukim klikom uključena, držanje pokazivača miša nad stavkom će automatski odabrati stavku nakon odabrane odgode. Možete onemogućiti ovo ponašanje pomicanjem klizača na krajnje-lijevu poziciju. Ovo ponašanje može biti korisno kad jednostruki klik aktivira stavke, a želite označiti stavku bez da ju aktivirate.

en: Working Directory:
hr: Radni direktorij:

en: Write only
hr: Samo piši

en: Writing data to device
hr: Zapisujem podatke na uređaj

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
hr: Napisao Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.

en: Yes to _all
hr: Da _svemu

en: Yesterday
hr: Jučer

en: Yesterday at %X
hr: Jučer u %X

en: You can either choose to skip this file and continue to rename the remaining files, or revert the previously renamed files to their previous names, or cancel the operation without reverting previous changes.
hr: Možete odabrati preskakanje ove datoteke i nastaviti sa preimenovanjem preostalih datoteka, ili vratiti prethodno preimenovane datoteke na njihova prethodna imena,ili otkazati operaciju bez vraćanja prethodih promjena.

en: ZIP command terminated with error %d
hr: ZIP naredba prestala sa greškom %d

en: Zoom I_n
hr: _Uvećaj

en: Zoom _Out
hr: _Smanji

en: _About
hr: _O programu

en: _Access:
hr: _Pristup:

en: _Add Files...
hr: _Dodaj datoteke...

en: _Ascending
hr: _Uzlazno

en: _At position:
hr: _Na poziciju:

en: _Audio Files
hr: _Audio datoteke

en: _Browse...
hr: _Pregledaj...

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Close
hr: _Zatvori

en: _Close Window
hr: _Zatvori prozor

en: _Command:
hr: _Naredba

en: _Contents
hr: _Sadržaj

en: _Copy
hr: _Kopiraj

en: _Delete
hr: _Obriši

en: _Descending
hr: _Silazno

en: _Description:
hr: _Opis:

en: _Double click to activate items
hr: _Dvostruki klik za za aktiviranje stavki

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _Eject
hr: _Izbaci

en: _Empty File
hr: _Prazna datoteka

en: _Empty Trash
hr: _Isprazni smeće

en: _Execute
hr: _Izvrši

en: _File
hr: _Datoteka

en: _File Pattern:
hr: _Uzorak datoteke:

en: _Go
hr: _Idi

en: _Help
hr: _Pomoć

en: _Home
hr: _Osobna mapa

en: _Icon Size:
hr: _Veličina ikone:

en: _Icon:
hr: _Ikona:

en: _Image Files
hr: _Slikovne datoteke

en: _Invert Selection
hr: _Obrnuti odabir

en: _Launch Anyway
hr: _Ipak pokreni

en: _Menubar
hr: _Traka izbornika

en: _Mount
hr: _Montiraj

en: _Name:
hr: _Ime:

en: _Next Tab
hr: _Sljedeća kartica

en: _No
hr: _Ne

en: _Number Format:
hr: _Format broja:

en: _OK
hr: _U redu

en: _Open
hr: _Otvori

en: _Open Location...
hr: _Otvori lokaciju

en: _Open With "%s"
hr: _Otvori pomoću "%s"

en: _Open With Default Applications
hr: _Otvori pomoću zadanih programa

en: _Open With:
hr: _Otvori pomoću:

en: _Other Files
hr: _Druge datoteke

en: _Paste
hr: _Zalijepi

en: _Paste Into Folder
hr: _Zalijepi u mapu

en: _Previous Tab
hr: _Prethodna kartica

en: _Properties...
hr: _Svojstva...

en: _Reload
hr: _Ponovno učitaj

en: _Remove
hr: _Ukloni

en: _Remove Launcher
hr: _Ukloni pokretač

en: _Remove Shortcut
hr: _Ukloni prečac

en: _Rename
hr: _Preimenuj

en: _Rename...
hr: _Preimenuj...

en: _Replace
hr: _Zamijeni

en: _Restore
hr: _Obnovi

en: _Retry
hr: _Pokušaj ponovo

en: _Revert Changes
hr: _Vrati promjene

en: _Search For:
hr: _Traži:

en: _Send To
hr: _Pošalji za

en: _Shortcuts
hr: _Prečaci

en: _Show
hr: _Pokaži

en: _Side Pane
hr: _Bočni Stupac

en: _Single click to activate items
hr: _Jedan klik za aktiviranje stavki

en: _Skip
hr: _Preskoči

en: _Skip This File
hr: _Preskoči ovu datoteku

en: _Start With:
hr: _Počni pomoću:

en: _Text Files
hr: _Tekstualne datoteke

en: _Text beside icons
hr: _Tekst pored ikona

en: _Text:
hr: _Tekst:

en: _To Position:
hr: _Na poziciju:

en: _Tree
hr: _Stablo

en: _Unmount
hr: _Odmontiraj

en: _Video Files
hr: _Video datoteke

en: _View
hr: _Pogled

en: _Yes
hr: _Da

en: broken link
hr: nevaljana poveznica

en: link to %s
hr: poveznica za %s

en: lowercase
hr: mala slova

en: mixed
hr: razno

en: unknown
hr: nepoznato
