Xfce Apps - en to hr translation catalogue (266 entries)

en: Advanced
hr: Napredno

en: All Files
hr: Sve datoteke

en: Always
hr: Uvijek

en: Appearance
hr: Izgled

en: Appearance and Animation
hr: Izgled i animacija

en: Arabic
hr: Arapski

en: Armenian
hr: Armenski

en: Auto-detect
hr: Samootkrij

en: Background
hr: Pozadina

en: Background image
hr: Pozadinska slika

en: Baltic
hr: Baltički

en: Behavior
hr: Ponašanje

en: Black on White
hr: Crno na bijelom

en: Block
hr: Blokiraj

en: C_ase sensitive
hr: O_sjetljivo na velika i mala slova

en: Cell spacing:
hr: Razmak između ćelija:

en: Celtic
hr: Keltski

en: Centered
hr: Centrirano

en: Central European
hr: Srednjeeuropski

en: Chinese Simplified
hr: Pojednostavljeni kineski

en: Chinese Traditional
hr: Tradicionalni kineski

en: Choose title color
hr: Odaberite boju naslova

en: Clipboard
hr: Međuspremnik

en: Close
hr: Zatvori

en: Close Other Ta_bs
hr: Zatvori druge ka_rtice

en: Close T_ab
hr: Zatvori k_articu

en: Close _Window
hr: Zatvori _prozor

en: Close all tabs?
hr: Zatvoriti sve kartice?

en: Close tab?
hr: Zatvori karticu?

en: Close this tab
hr: Zatvori ovu karticu

en: Close window?
hr: Zatvori prozor?

en: Command
hr: Naredba

en: Compatibility
hr: Kompatibilnost

en: Compose Email
hr:  Napiši email

en: Configure Xfce Terminal
hr: Konfiguriraj Xfce terminal

en: Context Menu
hr: Kontekstualni izbornik

en: Controls whether text in the terminal is allowed to blink when '\e[5m' escape codes are used.
hr: Upravlja mogućnošću dopuštanja treperenja teksta kada se korste '\e[5m' prespojni kodovi.

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Copy Email Address
hr: Kopiraj email adresu

en: Copy Link Address
hr: Kopiraj adresu poveznice

en: Copy _Input To All Tabs...
hr: Kopiraj _unos svim karticama...

en: Copy _Input:
hr: Kopiraj _unos:

en: Copy as _HTML
hr: Kopiraj kao _HTML

en: Copy input
hr: Kopiraj unos

en: Copy to clipboard
hr: Kopiraj u međuspremnik

en: Copy to clipboard as HTML
hr: Kopiraj u međuspremnik kao HTML

en: Cursor
hr: Pokazivač

en: Cursor blinks
hr: Titranja pokazivača

en: Cursor shape:
hr: Oblik pokazivača

en: Custom Colors
hr: Prilagođene boje

en: Custom command:
hr: Prilagođena naredba:

en: Cyrillic
hr: Ćirilica

en: Dark Pastels
hr: Tamne pastele

en: Default (%s)
hr: Zadano (%s)

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Display help contents
hr: Prikaži sadržaj pomoći

en: Display mismatch
hr: Prikaži nepodudarnost

en: Do _not ask me again
hr: Ne_pitaj me ponovo

en: Double Click
hr: Dvostruki klik

en: Down
hr: Dolje

en: Drop-down Terminal
hr: Padajući terminal

en: Enable this option to set a custom bold color. If disabled the text color will be used.
hr: Omogućite ovu opciju za postavljanje svoje boje podebljanog teksta. Ako je opcija onemogućena koristit će se boja teksta.

en: Enable this option to show window decorations around newly created terminal windows.
hr: Omogući ovu opciju za prikazivanje ukrašavanja prozora oko novodtvorenih prozora terminala

en: Encoding
hr: Kodiranje

en: Enter the text to be copied to all tabs
hr: Upišite tekst namjenjen kopiranju svim karticama

en: Enter the title for the current terminal tab
hr: Unesi naslov trenutne kartice terminala

en: Erase TTY
hr: Izbriši TTY

en: Failed to create the regular expression
hr: Neuspjelo stvaranje regularnih izraza

en: Failed to execute child
hr: Neuspjelo izvršavanje djeteta

en: Failed to open the URL '%s'
hr: Nisam uspio otvoriti URL '%s'

en: Failed to save terminal contents
hr: Neuspjelo spremanje sadržaja terminala

en: Find
hr: Nađi

en: Find Ne_xt
hr: Nađi sli_jedeće

en: Find Pre_vious
hr: Nađi pre_thodno

en: General
hr: Osnovno

en: General Options
hr: Osnovne opcije

en: Georgian
hr: Gruzijski

en: Goes after initial title
hr: Ide proslije početnog naslova

en: Goes before initial title
hr: Ide prije početnog naslova

en: Greek
hr: Grčki

en: Green on Black
hr: Zeleno na crnom

en: Hebrew
hr: Hebrejski

en: Help
hr: Pomoć

en: Image Files
hr: Datoteke slika

en: Invalid argument for option "--dynamic-title-mode": %s
hr: Nevaljan argument za opciju "--dynamic-title-mode": %s

en: Isn't displayed
hr: Nije prikazano

en: Japanese
hr: Japanski

en: Keep window open when it loses focus
hr: Ostavi prozor otvorenim kada izgubi fokus

en: Korean
hr: Korejanski

en: Last _Active Tab
hr: Posljednja _aktivna kartica

en: Left
hr: Lijevo

en: Match _entire word only
hr: Samo podudarnost _cijele riječi

en: Match as _regular expression
hr: Podudaranja kao _regularni izrazi

en: Misc
hr: Ostalo

en: Move Tab _Left
hr: Pomakni karticu _lijevo

en: Move Tab _Right
hr: Pomakni karticu _desno

en: Narrow
hr: Uski

en: Never
hr: Nikad

en: None (use solid color)
hr: Nijedan (koristi punu boju)

en: Nordic
hr: Nordijski

en: OPTION
hr: OPCIJA

en: On the left side
hr: Na lijevoj strani

en: On the right side
hr: Na desnoj strani

en: Open Link
hr: Otvori poveznicu

en: Open T_erminal
hr: Otvori T_erminal

en: Open _Tab
hr: Otvori _karticu

en: Open a new terminal tab
hr: Otvori novu terminalnu karticu

en: Open a new terminal window
hr: Otvori novi terminalni prozor

en: Open the preferences dialog
hr: Otvori dijalog osobitosti

en: Opening New Windows
hr: Otvaranje novih prozora

en: Option "%s" requires specifying the color as its parameter
hr: Opcija "%s" zahtijeva određivanje boje kao svoj parametar

en: Option "--command/-e" requires specifying the command to run as its parameter
hr: Opcija "--command/-e" zahtjeva određivanje naredbe za pokretanje kao svog parametra

en: Option "--default-display" requires specifying the default X display as its parameter
hr: Opcija "--default-display"  zahtjeva određivanje zadanog X zaslona kao svog parametra

en: Option "--default-working-directory" requires specifying the default working directory as its parameter
hr: Opcija "--default-working-directory" zahtjeva određivanje zadanog radnog direktorija kao svog parametra

en: Option "--display" requires specifying the X display as its parameter
hr: Opcija "--display" zahtijeva određivanje X zaslona kao svog parametra

en: Option "--dynamic-title-mode" requires specifying the dynamic title mode as its parameter
hr: Opcija "--dynamic-title-mode" zahtijeva određivanje dinamičkog načina naslova kao njegovog parametra

en: Option "--font" requires specifying the font name as its parameter
hr: Opcija "--font" zahtijeva određivanje imena fonta kao svog parametra

en: Option "--geometry" requires specifying the window geometry as its parameter
hr: Opcija "--geometry" zahtjeva određivanje geometrije prozora kao svog parametra

en: Option "--icon/-I" requires specifying an icon name or filename as its parameter
hr: Opcija "--icon/-I" zahtjeva određivanje imena ikone ili imena datoteke kao svog parametra

en: Option "--initial-title" requires specifying the initial title as its parameter
hr: Opcija "--initial-title" zahtjeva određivanje početnog naslova kao njegovog parametra

en: Option "--role" requires specifying the window role as its parameter
hr: Opcija "--role" zahtjeva određivanje uloge prozora kao svog parametra

en: Option "--sm-client-id" requires specifying the unique session id as its parameter
hr: Opcija "--sm-client-id" zahtjeva određivanje jedinstvene identifikacije sesije kao svog parametra

en: Option "--startup-id" requires specifying the startup id as its parameter
hr: Opcija "--startup-id" zahtjeva određivanje identifikacije pokretanja sustava kao svog parametra

en: Option "--title/-T" requires specifying the title as its parameter
hr: Opcija "--title/-T" zahtjeva određivanje naslova kao svog parametra

en: Option "--working-directory" requires specifying the working directory as its parameter
hr: Opcija "--working-directory" zahtjeva određivanje radnog direktorija kao svog parametra

en: Option "--zoom" requires specifying the zoom (%d .. %d) as its parameter
hr: Opcija "--font" zahtijeva određivanje povećanja (%d .. %d) kao svog parametra

en: Other
hr: Ostalo

en: Palette
hr: Paleta

en: Paste _Selection
hr: Zalijepi _Odabir

en: Paste from clipboard
hr: Zalijepi iz međuspremnika

en: Please report bugs to <%s>.
hr: Molim,prijavite probleme na <%s>.

en: Position
hr: Pozicija

en: Pr_eferences...
hr: Os_obitosti

en: Presets
hr: Spremljene

en: Replaces initial title
hr: Zamjeni početni naslov

en: Reset
hr: Restiraj

en: Right
hr: Desno

en: Romanian
hr: Rumunjski

en: Sa_ve Contents...
hr: Sp_remi sadržaje...

en: Save contents...
hr: Spremi sadržaje...

en: Scaled
hr: Skalirano

en: Scroll on _Output
hr: P_omiči prikaz sa izlaznim prikazom

en: Scrolling
hr: Klizanje

en: Search terminal contents
hr: Traži sadržaj terminala

en: See the %s man page for full explanation of the options above.
hr: Vidi  %s man stranicu za puno objašnjenje gornjih opcija.

en: Select _All
hr: Odaberi _sve

en: Select this option to force Terminal to run your shell as a login shell when you open new terminals. See the documentation of your shell for details about differences between running it as interactive shell and running it as login shell.
hr: Izaberite ovu opciju kako bi se terminal pokretao kao ljuska za prijavu pri novom pokretanju. Proučite dokumentaciju vaše ljuske radi razlike između interaktivne ljuske i ljuske za prijavu.

en: Select this option to make new terminals (tabs or windows) use custom working directory. Otherwise, current working directory will be used.
hr: Odaberite ovu opciju ako želite da novi terminal (kartica ili prozor) koristi prilagođeni radni direktorij. Inače, koristit će se trenutni direktorij.

en: Set Title Co_lor...
hr: Postavite boju nas_lova...

en: Set _Encoding
hr: Postavi _enkodiranje

en: Shortcuts
hr: Prečaci

en: Show Window _Borders
hr: Pokaži rubove _prozora

en: Show _Menubar
hr: Pokaži _traku izbornika

en: Show _Toolbar
hr: Pokaži _alatnu traku

en: Show/hide the menubar
hr: Pokaži/sakrij traku izbornika

en: Show/hide the toolbar
hr: Pokaži/sakrij alatnu traku

en: Show/hide the window decorations
hr: Pokaži/sakrij ukrašavanje prozora

en: South-Eastern Europe
hr: Jugoistočna Europa

en: Stretched
hr: Rastegnuto

en: Switch to last active tab
hr: Prebaci na posljednju aktivnu karticu

en: Switch to next tab
hr: Prebaci na slijedeću karticu

en: Switch to previous tab
hr: Prebaci na prethodnu karticu

en: T_abs
hr: K_artice

en: Tab Options
hr: Opcije kartice

en: Tabs
hr: Kartice

en: Terminal Emulator
hr: Emulator terminala

en: Terminal Preferences
hr: Osobitosti terminala

en: Text blinks:
hr: Tekst treperi:

en: The Xfce development team. All rights reserved.
hr:  Xfce razvojni tim. Sva prava pridržana.

en: The child process exited normally with status %d.
hr: Proces dijete ugašen normalno sa statusom %d.

en: The child process was aborted by signal %d.
hr: Proces dijete prekinut signalom %d.

en: The child process was aborted.
hr: Proces dijete prekinut.

en: There are still processes running in some tabs.
    Closing this window will kill all of them.
hr: Neki procesi se još uvijek izvode u ostalim karticama.
    Zatvaranjem prozora svi procesi bit će ubijeni.

en: There is still a process running.
    Closing this tab will kill it.
hr: Proces se još uvijek izvodi.
    Zatvaranje kartice će ga ubiti.

en: There is still a process running.
    Closing this window will kill it.
hr: Proces se još uvijek izvodi.
    Zatvaranje prozora će ga ubiti.

en: This option controls whether the cursor will be blinking or not.
hr: Ova opcija upravlja da li će pokazivač titrati ili ne

en: This option controls whether the terminal will scroll down automatically whenever new output is generated by the commands running inside the terminal.
hr: Ova opcija kontrolira hoće li terminal kliziti prema dole automatski kada naredba kreira izlaz unutar terminala.

en: This window has %d tabs open. Closing this window
    will also close all its tabs.
hr: Ovaj prozor ima %d otvorenih kartica.Zatvaranje
    ovog prozora zatvoriti će sve kartice.

en: Tiled
hr: Popločano

en: Title
hr: Naslov

en: Toggle Drop-down Terminal
hr: Upali/ugasi padajući terminal

en: Toggle fullscreen mode
hr: Upali/ugasi cijeli zaslon

en: Toggle read-only mode
hr: Upali/ugasi samo za čitanje

en: Toggle scroll on output
hr: Uključi/isključi pomicanje prikaz sa izlaznim prikazom

en: Turkish
hr: Turski

en: Unable to determine your login shell.
hr: Ne mogu odrediti vaš ljusku za prijavu.

en: Unable to parse color: %s
hr: Nemoguće raščlaniti boju: %s

en: Underline
hr: Podcrtaj

en: Unknown option "%s"
hr: Nepoznata opcija  "%s"

en: Unknown option "-%c"
hr: Nepoznata opcija "-%c"

en: Untitled
hr: Nenaslovljeno

en: Up
hr: Gore

en: Usage:
hr: Upotreba

en: User id mismatch
hr: Nepodudarni korisnički id

en: Vietnamese
hr: Vijetnamski

en: Visit Xfce Terminal website
hr: Posjetite Xfce Terminal mrežnu stranicu

en: Warning
hr: Upozorenje

en: Western European
hr: Zapadnoeuropski

en: When focused
hr: Prilikom fokusa

en: When unfocused
hr: Prilikom nestanka fokusa

en: White on Black
hr: Bijelo na crnom

en: Wide
hr: Široki

en: Window
hr: Prozor

en: Window Options
hr: Opcije prozora

en: Window or Tab Separators
hr: Razdjelnici prozora ili kartica

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>,
hr: Napisao Benedikt Meurer <benny@xfce.org>,

en: Xfce Terminal
hr: Xfce terminal

en: Xfce Terminal Emulator
hr: Xfce emulator terminala

en: Xfce Terminal Settings
hr: Postavke Xfce terminala

en: Zoom _In
hr: Zumi_raj

en: Zoom _Out
hr: U_manji

en: Zoom in with larger font
hr: Zumiraj sa većim fontom

en: Zoom out with smaller font
hr: Zumiraj sa manjim fontom

en: Zoom to default size
hr: Zumiraj na zadanu veličinu

en: _About
hr: _O programu

en: _Always show tabs
hr: _Uvijek pokaži kartice

en: _Audible bell
hr: _Ćujno zvonce

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Clear Scrollback and Reset
hr: _Očisti pomake unatrag i resetiraj

en: _Close
hr: _Zatvori

en: _Contents
hr: _Sadržaj

en: _Copy
hr: _Kopiraj

en: _Detach Tab
hr: _Odspoji karticu

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _File
hr: _Datoteka

en: _Find...
hr: _Nađi...

en: _Fullscreen
hr: _Puni zaslon

en: _Help
hr: _Pomoć

en: _Initial title:
hr: _Početni naslov:

en: _Keep window open when it loses focus
hr: _Ostavi prozor otvorenim kada izgubi fokus

en: _Next
hr: _Slijedeće

en: _Next Tab
hr: _Slijedeća kartica

en: _Normal Size
hr: _Normalna veličina

en: _Opacity:
hr: _Neprozirnost:

en: _Paste
hr: _Zalijepi

en: _Previous
hr: _Prethodno

en: _Previous Tab
hr: _Prethodna kartica

en: _Read-Only
hr: _Samo za čitanje

en: _Relaunch
hr: _Ponovno pokreni

en: _Reset
hr: _Resetiraj

en: _Run command as login shell
hr: _Pokreni naredbu kao ljusku za prijavu

en: _Save
hr: _Spremi

en: _Search for:
hr: _Traži:

en: _Set Title...
hr: _Postavi naslov...

en: _Title:
hr: _Naslov:

en: _Undo Close Tab
hr: _Poništi zatvori karticu

en: _Use system theme colors for text and background
hr: _Koristi boje sistemske teme za teks i pozadinu

en: _Vary the background color for each tab
hr: _Mijenjaj boju pozadine za svaku karticu

en: _View
hr: _Pogled

en: _Visual bell
hr: _Vidljivo zvonce

en: _Working directory:
hr: _Radni direktorij:

en: _Wrap around
hr: _Omotaj oko

en: _Zoom
hr: _Zumiranje

en: color
hr: boja

en: command
hr: naredba

en: directory
hr: direktorij

en: display
hr: prikaz

en: geometry
hr: geometrija

en: icon
hr: ikona

en: mode
hr: način

en: role
hr: uloga

en: seconds
hr: sekunde

en: title
hr: naslov

en: x height
hr: x visina

en: x width
hr: x širina

en: zoom
hr: zumiraj
