GnuCash 5.12 - en to hu translation catalogue (4778 entries)

en: 
    Commodity:
hu: 
    Áru:

en: 
    Exchange code (ISIN, CUSIP or similar):
hu: 
    Tőzsdei kód (ISIN, SEDOL, CUSIP stb.):

en: 
    Mnemonic (Ticker symbol or similar):
hu: 
    Rövidítés (Ticker kód vagy hasonló):

en: 
    Please select a commodity to match
hu: 
    Válasszon ki egy illeszkedő árut

en: 
    Select location and file name for the Import, then click "Next"…
hu: 
    Válassza ki a fájlt, amit importálni szeretne, majd kattintson a "Következő" gombra...

en: 
    Select the type of Export required and the separator that will be used.
hu: 
    Válassza ki az exportálás típusát és a kívánt elválasztójelet.

en: 
    This assistant will help you import Accounts from a file.
    
    The file must be in the same format as that exported as this is a fixed format import which can be seen by looking at a file created by using the "Export Account Tree to CSV" export menu option.
    
    If the account is missing, based on the full account name, it will be added as long as the security / currency specified exists. If the account exists, then four fields will be updated. These are code, description, notes and color.
    
    Click on "Next" to proceed or "Cancel" to Abort Import.
hu: 
    Ezzel a segéddel számlákat importálhat egy fájlból.
    
    A fájl formátumának ugyanolyannak kell lennie, mint amilyet a „Számlakészlet exportálása CSV fájlba” menüpont készít.
    
    Amelyik számla még nem létezik, az a teljes számlanév által megadott helyen és névvel létre fog jönni, feltéve, hogy a hozzá tartozó értékpapír vagy pénznem is létezik. Amelyik számla már létezik, annak négy mezője megkapja a fájlban szereplő értékeket: ezek a „Számlaszám”, a „Leírás”, a „Megjegyzések” és a „Szín”.
    
    A folytatáshoz kattintson a „Következő” gombra, az importálás megszakításához pedig a „Mégsem” gombra.

en:  (closed)
hu:  (lezárva)

en:  (posted)
hu:  (könyvelve)

en:  For details on subscribing to that list, see &lt;https://www.gnucash.org/&gt;.
hu:  A listára való feliratkozással kapcsolatos részletekért lásd &lt;https://www.gnucash.org/&gt;.

en:  Search
hu:  keresése

en:  You can learn more about writing scheme at &lt;https://www.scheme.com/tspl2d/&gt;.
hu:  Itt talál további információt a scheme programozási nyelvről: &lt;https://www.scheme.com/tspl2d/&gt;.

en:  to
hu:  és

en: "A"
hu: „Ú”

en: "C"
hu: „K”

en: "Enter" key moves to bottom of register
hu: Az enter billentyű megnyomása a regiszter aljára visz

en: "U+C"
hu: „F+K”

en: $0.00 valued Accounts won't be printed.
hu: A 0Ft értékű számlákat nem nyomtatjuk.

en: %A %d %B %Y
hu: %Y. %B %d. %A

en: %B %#d, %Y
hu: %Y. %B %#d.

en: %B %e, %Y
hu: %Y. %B %e.

en: %Y-%m-%d
hu: %Y. %m. %d.

en: %d added price | %d added prices
hu[0]: %d ár importálva

en: %d duplicate price | %d duplicate prices
hu[0]: %d ár duplikált volt

en: %d replaced price | %d replaced prices
hu[0]: %d ár lecserélve

en: %l:%M %P, %e %B %Y
hu: %Y. %B %d. %H:%M

en: %s
    Congratulations! You are done closing books!
hu: %s
    Gratulálunk! Befejezte a könyvek lezárását!

en: %s is a reserved commodity type. Please use something else.
hu: %s árutípus már foglalt. Használjon valami mást.

en: %s, Grand Total:
hu: %s, főösszeg:

en: %s, Total:
hu: %s, összesen:

en: '%s' is missing
hu: '%s' nem található

en: 'Check & Repair' is currently running, do you want to abort it?
hu: Jelenleg fut az ellenőrzés és javítás, szeretné megszakítani?

en: 'Commodity From' can not be the same as 'Currency To'.
hu: A Szimbólum nem lehet azonos a Pénznemmel.

en: 'Currency To' can not be the same as 'Commodity From'.
hu: A Pénznem nem lehet ugyanaz, mint a Szimbólum.

en: 'From Namespace' can not be empty.
hu: A Névtér nem lehet üres.

en: 'From Symbol' can not be empty.
hu: A Szimbólum nem lehet üres.

en: '_Enter' moves to blank transaction
hu: _Enterrel az üres tranzakcióra ugorhat

en: (%d) New Accounts
hu: (%d) új számla

en: (Full account ID:
hu: (Teljes számla azonosító:

en: (Need Value)
hu: (Érték)

en: (Note, if there is a large number, it may take a while)
hu: (Figyelem! Ha sok ilyen van, eltarthat egy ideig)

en: (Tax-related subaccounts: %d)
hu: (Adó vonatkozású alszámlák: %d)

en: (You selected no list items.)
hu: (Nincs kiválasztott lista-tétel.)

en: (filled in automatically)
hu: (automatikus kitöltés)

en: (never)
hu: (soha)

en: (no description)
hu: (nincs leírás)

en: (no memo)
hu: (nincs feljegyzés)

en: (no name)
hu: (nincs név)

en: (none)
hu: (semmi)

en: (null)
hu: (nincs)

en: (owner)
hu: (tulajdonos)

en: (paused)
hu: (megállítva)

en: (read-only)
hu: (csak olvasható)

en: (split)
hu: (felosztás)

en: (unknown)
hu: (ismeretlen)

en: (unnamed)
hu: (névtelen)

en: (user modifiable)
hu: (a felhasználó módosíthatja)

en: * Amounts denoted thus are derived from, and do not match the transaction.
hu: * Az így jelzett összegek a tranzakcióból származnak, és nem egyeznek meg a tranzakcióval.

en: * this commodity data was built using transaction pricing instead of the price list.
hu: * az eszköz adatai az Árfolyam-adatbázis helyett tranzakciókban megadott árak alapján lettek összeállítva.

en: ** this commodity has no price and a price of 1 has been used.
hu: ** ennek az eszköznek nincs ára, ezért az árát 1-nek tekintettük.

en: -- Split Transaction --
hu: -- Felosztott tranzakció --

en: 0-30 days
hu: 0-30 nap

en: 1 month
hu: 1 hónap

en: 1. Choose the file to import
hu: 1. Importálandó fájl kiválasztása

en: 10/1 Year ARM
hu: 10 éves THM

en: 10th
hu: 10 -én

en: 11th
hu: 11 -én

en: 12 months
hu: 12 hónap

en: 12th
hu: 12 -én

en: 13th
hu: 13 -án

en: 14th
hu: 14 -én

en: 15th
hu: 15 -én

en: 16th
hu: 16 -án

en: 17th
hu: 17 -én

en: 18th
hu: 18 -án

en: 19th
hu: 19 -én

en: 1st
hu: 1 -én

en: 1st Fri
hu: Az első pénteken

en: 1st Mon
hu: Az első hétfőn

en: 1st Sat
hu: Az első szombaton

en: 1st Sun
hu: Az első vasárnapon

en: 1st Thu
hu: Az első csütörtökön

en: 1st Tue
hu: Az első kedden

en: 1st Wed
hu: Az első szerdán

en: 2 months
hu: 2 hónap

en: 2. Select import type
hu: 2. Válassza ki az import típusát

en: 20th
hu: 20 -án

en: 21st
hu: 21 -én

en: 22nd
hu: 22 -én

en: 23rd
hu: 23 -án

en: 24th
hu: 24 -én

en: 25th
hu: 25 -én

en: 26th
hu: 26 -án

en: 27th
hu: 27 -én

en: 28th
hu: 28 -án

en: 29th
hu: 29 -én

en: 2nd
hu: 2 -án

en: 2nd Fri
hu: A második pénteken

en: 2nd Mon
hu: A második hétfőn

en: 2nd Sat
hu: A második szombaton

en: 2nd Sun
hu: A második vasárnapon

en: 2nd Thu
hu: A második csütörtökön

en: 2nd Tue
hu: A második kedden

en: 2nd Wed
hu: A második szerdán

en: 3 months
hu: 3 hónap

en: 3. Select import options
hu: 3. Válasszon import opciót

en: 3/1 Year ARM
hu: 3 éves THM

en: 30th
hu: 30 -án

en: 31-60 days
hu: 31-60 nap

en: 31st
hu: 31 -én

en: 3rd
hu: 3 -án

en: 3rd Fri
hu: A harmadik pénteken

en: 3rd Mon
hu: A harmadik hétfőn

en: 3rd Sat
hu: A harmadik szombaton

en: 3rd Sun
hu: A harmadik vasárnapon

en: 3rd Thu
hu: A harmadik csütörtökön

en: 3rd Tue
hu: A harmadik kedden

en: 3rd Wed
hu: A harmadik szerdán

en: 4 months
hu: 4 hónap

en: 4. Preview
hu: 4. Előnézet

en: 4th
hu: 4 -én

en: 4th Fri
hu: A negyedik pénteken

en: 4th Mon
hu: A negyedik hétfőn

en: 4th Sat
hu: A negyedik szombaton

en: 4th Sun
hu: A negyedik vasárnapon

en: 4th Thu
hu: A negyedik csütörtökön

en: 4th Tue
hu: A negyedik kedden

en: 4th Wed
hu: A negyedik szerdán

en: 5/1 Year ARM
hu: 5 éves THM

en: 5th
hu: 5 -én

en: 6 months
hu: 6 hónap

en: 61-90 days
hu: 61-90 nap

en: 6th
hu: 6 -án

en: 7/1 Year ARM
hu: 7 éves THM

en: 7th
hu: 7 -én

en: 8th
hu: 8 -án

en: 91+ days
hu: 91+ nap

en: 9th
hu: 9 -én

en: : amount ~a, value ~a
hu: : összeg ~a, érték ~a

en: << _Remove
hu: << El_távolítás

en: <No name>
hu: <Névtelen>

en: <b>2. Select Import Type</b>
hu: <b>2. Válasszon import típust</b>

en: <b>A_sset Account</b>
hu: <b>E_szközszámla</b>

en: <b>A_vailable reports</b>
hu: <b>_Elérhető jelentések</b>

en: <b>Account Tax Information</b>
hu: <b>Számla Adóinformáció</b>

en: <b>Account</b>
hu: <b>Számla</b>

en: <b>Actions</b>
hu: <b>Műveletek</b>

en: <b>Available style sheets</b>
hu: <b>Elérhető stíluslapok</b>

en: <b>Balance Information</b>
hu: <b>Nyitóegyenleg adatai</b>

en: <b>Basic Information</b>
hu: <b>Alapinformációk</b>

en: <b>Bills</b>
hu: <b>Bejövőszámlák</b>

en: <b>Calculations</b>
hu: <b>Számítások</b>

en: <b>Categories</b>
hu: <b>Kategóriák</b>

en: <b>Category Description</b>
hu: <b>Kategória leírása</b>

en: <b>Checks</b>
hu: <b>Csekkek</b>

en: <b>Commodity From</b>
hu: <b>Szimbólum</b>

en: <b>Compounding</b>
hu: <b>Összevonás</b>

en: <b>Copy Number</b>
hu: <b>Másolatok száma</b>

en: <b>Currency Transfer</b>
hu: <b>Pénznem átváltása</b>

en: <b>Data Format</b>
hu: <b>Adatformátum</b>

en: <b>Database Connection</b>
hu: <b>Adatbázis-kapcsolat</b>

en: <b>Date Completion</b>
hu: <b>Dátumkiegészítés</b>

en: <b>Default Currency</b>
hu: <b>Alapértelmezett pénznem</b>

en: <b>Default Report Currency</b>
hu: <b>Jelentés alapértelmezett pénzneme</b>

en: <b>Default Style</b>
hu: <b>Alapértelmezett stílus</b>

en: <b>File Format</b>
hu: <b>Fájlformátum</b>

en: <b>File</b>
hu: <b>Fájl</b>

en: <b>Files</b>
hu: <b>Fájlok</b>

en: <b>Graphics</b>
hu: <b>Grafika</b>

en: <b>Initial Balance Transfer</b>
hu: <b>Nyitóegyenleg átutalása</b>

en: <b>Invoices</b>
hu: <b>Kimenő számlák</b>

en: <b>Jump action for multiple splits</b>
hu: <b>Ugrási művelet kettőnél több felosztás esetén</b>

en: <b>Labels</b>
hu: <b>Címkék</b>

en: <b>Linked Files</b>
hu: <b>Kapcsolódó fájlok</b>

en: <b>Load and Save Settings</b>
hu: <b>Beállítások mentése és betöltése</b>

en: <b>Location</b>
hu: <b>Hely</b>

en: <b>Match all entries</b>
hu: <b>Minden bejegyzés </b>

en: <b>Miscellaneous</b>
hu: <b>Egyéb beállítások</b>

en: <b>New Billing Term</b>
hu: <b>Új fizetési feltétel</b>

en: <b>New style sheet info</b>
hu: <b>Új stíluslap-infó</b>

en: <b>Numbers</b>
hu: <b>Számok</b>

en: <b>Occurrences</b>
hu: <b>Előfordulások</b>

en: <b>Other Defaults</b>
hu: <b>Egyéb alapértékek</b>

en: <b>Payer Name Source</b>
hu: <b>A kötelezett nevének származása</b>

en: <b>Payment Options</b>
hu: <b>Fizetési beállítások</b>

en: <b>Press "Apply" to add the Prices.
    "Cancel" to abort.</b>
hu: <b>Az árfolyamok importálásához kattintson az Alkalmaz gombra.
    Megszakításhoz kattintson a Mégsem gombra.</b>

en: <b>Quote Source Information</b>
hu: <b>Árfolyamforrás adatai</b>

en: <b>Reconcile Information</b>
hu: <b>Egyeztetés adatai</b>

en: <b>Reconciling</b>
hu: <b>Egyeztetés</b>

en: <b>Reverse Balanced Accounts</b>
hu: <b>Fordított kiegyenlített számlák</b>

en: <b>S_ystem input encodings</b>
hu: <b>_Rendszer beviteli kódolása</b>

en: <b>Search Dialog</b>
hu: <b>Kereső dialógus</b>

en: <b>Separator Character</b>
hu: <b>Elválasztójel</b>

en: <b>Since Last Run</b>
hu: <b>Legutóbbi futás óta</b>

en: <b>Splits _free</b>
hu: <b>_Szabad felosztások</b>

en: <b>Splits _in lot</b>
hu: <b>Felosztások a _kötegben</b>

en: <b>Style sheet options</b>
hu: <b>Stíluslap opciók</b>

en: <b>Sub-account Transactions</b>
hu: <b>Alszámlán lévő tranzakciók</b>

en: <b>Sub-accounts</b>
hu: <b>Alszámlák</b>

en: <b>Summary Bar Position</b>
hu: <b>Összegzősor helye</b>

en: <b>Summarybar Content</b>
hu: <b>Összegzősor tartalma</b>

en: <b>Tab Position</b>
hu: <b>Lapok füleinek helye</b>

en: <b>Tabs</b>
hu: <b>Lapok fülei</b>

en: <b>Tax Table Entries</b>
hu: <b>Adótáblázat-tételek</b>

en: <b>Tax Table Entry</b>
hu: <b>Adótáblázat-tétel</b>

en: <b>Term Definition</b>
hu: <b>Fizetési feltétel leírása</b>

en: <b>Time Format</b>
hu: <b>Időformátum</b>

en: <b>Tip of the Day</b>
hu: <b>A nap tippje</b>

en: <b>Transaction Editor Defaults</b>
hu: <b>Tranzakciószerkesztő alapbeállításai</b>

en: <b>What type of information to display?</b>
hu: <b>Milyen információt jelenítsen meg?</b>

en: <b>Window Geometry</b>
hu: <b>Ablakgeometria</b>

en: <b>_Accounts</b>
hu: <b>_Számlák</b>

en: <b>_Custom encoding</b>
hu: <b>_Egyéni kódolás</b>

en: <b>_Income Account</b>
hu: <b>_Bevételszámla</b>

en: <b>_Log Messages</b>
hu: <b>_Naplóüzenetek</b>

en: <b>_Lots in This Account</b>
hu: <b>A téte_lek listázása a számlán</b>

en: <b>_Retain log/backup files</b>
hu: <b>Naplók/biztonsági mentések _megőrzése</b>

en: <b>_Selected Reports</b>
hu: <b>Kivála_sztott jelentések</b>

en: <b>_Selected encodings</b>
hu: <b>Kivála_sztott kódolások</b>

en: <b>_TXF Categories</b>
hu: <b>_TXF kategóriák</b>

en: <b>_Title</b>
hu: <b>_Cím</b>

en: <span size="larger" weight="bold">Welcome to GnuCash!</span>
hu: <span size="larger" weight="bold">Üdvözli a GnuCash!</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Display Welcome Dialog Again?</span>
hu: <span weight="bold" size="larger">Máskor is jelenjen meg az Üdvözlőablak?</span>

en: <unknown>
hu: <ismeretlen>

en: A Scheduled Transaction with the name "%s" already exists. Are you sure you want to name this one the same?
hu: Egy "%s" nevű ütemezett tranzakció már létezik. Biztosan ugyanígy kívánja elnevezni ezt is?

en: A basic dashboard for your accounting data
hu: Egy alapvető üzletmenet-jelentés a számviteli adatai áttekintéséhez

en: A bug was detected while parsing the QIF file.
hu: A QIF fájl elemzésekor hibát észlelt a program.

en: A custom string to replace Invoice, Bill or Expense Voucher.
hu: Egyéni karakterlánc a kimenőszámla, bejövőszámla vagy költségbizonylat helyett.

en: A list option
hu: Egy lista extra

en: A price of 1 %s = %s on %s will be recorded.
hu: Könyvelésre kerül, hogy 1 %s ára %s, %s napján.

en: A reversing entry has already been created for this transaction.
hu: Már van egy fordított (sztornó) bejegyzés ehez a tranzakcióhoz.

en: A saved report configuration with this name already exists, please choose another name.
hu: Már létezik egy mentett jelentéskonfiguráció ezzel a névvel. Kérjük, válasszon másik nevet.

en: A summary of splits is shown as follows. If the summary is correct, and there are no errors, please press "Apply". You may also press "Back" to review your choices, or "Cancel" to quit without making any changes.
hu: Alább látható a felosztások összesítése. Ha az adatok helyesek, kattintson az Alkalmaz gombra. A Vissza gombbal még egyszer áttekintheti a választásait, a Mégsem gombbal pedig a változtatások rögzítése nélkül kiléphet.

en: A transaction whose best match's score is in the green zone (above or equal to the Auto-CLEAR threshold) will be CLEARed by default.
hu: Az a tranzakció, amelynek a legjobb egyezéspontszáma a zöld sávba esik (az automatikus kiegyenlítetnek jelölési küszöbérték felett, vagy azzal szintben) alapértelmezésént kiegyenlítettnek lesz jelölve.

en: A transaction whose best match's score is in the red zone (above the display threshold but below or equal to the Auto-ADD threshold) will be ADDed by default.
hu: Az a tranzakció, amelynek a legjobb egyezési pontszáma a piros sávba esik (nagyobb, mint a megjelenítési küszöbérték, de kisebb vagy egyenlő, mint az automatikus hozzáadás küszöbértéke) alapértelmezetten hozzá lesz adva.

en: A transaction whose date is outside the threshold is unlikely to be a match. Default is 14 days.
hu: Az a tranzakció, amelynek dátuma kívül esik a küszöbértéken, valószínűleg nem egyezik. Az alapértelmezett érték 14 nap.

en: A transaction whose date is within the threshold is likely to be a match. Default is 4 days.
hu: Az a tranzakció, amelynek dátuma a küszöbértéken belül van, valószínűleg egyezik. Az alapértelmezett érték 4 nap.

en: A/Payable
hu: S/Kifizetendő

en: A/Receivable
hu: S/Követelés

en: APR (Compounded Annually)
hu: THM (összevont éves)

en: APR (Compounded Daily)
hu: THM (összevont napi)

en: APR (Compounded Monthly)
hu: THM (összevont havi)

en: APR (Compounded Quarterly)
hu: THM (összevont negyedévi)

en: APR (Compounded Weekly)
hu: THM (összevont heti)

en: ATM Deposit
hu: ATM készpénzbefizetés

en: ATM Draw
hu: ATM készpénzfelvétel

en: A_dd >>
hu: _Hozzáadás >>

en: A_ppend
hu: _Hozzáfűzés

en: Ab_solute
hu: Ab_szolút

en: Abbreviation
hu: Rövidítés

en: About Auto-Clear
hu: Az automatikus kiegyenlítés működése

en: About GnuCash
hu: A GnuCash névjegye

en: Access Control
hu: Hozzáférés

en: Access Control List
hu: Hozzáférési lista

en: Acco_unt Type
hu: Szám_latípus

en: Account
hu: Számla

en: Account %s does not have the same currency as the one you're moving transactions from.
    Are you sure you want to do this?
hu: %s célszámlának nem ugyanaz az a pénzneme, mint ahonnan tranzakciót mozgatnád.
    Biztos, hogy meg akarod tenni?

en: Account Balance
hu: Számlaegyenleg

en: Account Balance in the parent account, excluding any subaccounts.
hu: A főszámla egyenlege az alszámlák nélkül.

en: Account Code
hu: Számlaszám

en: Account Color
hu: Számlaszín

en: Account Deletion
hu: Azonosító törlése

en: Account Description
hu: Számla leírása

en: Account Display Depth
hu: Számlamegjelenítés mélysége

en: Account Full Name
hu: Számla teljes neve

en: Account ID
hu: Számlaazonosító

en: Account Name
hu: Számlanév

en: Account Name Filter
hu: Számlanévszűrő

en: Account Name Filter excludes matched strings
hu: A Számlanévszűrővel egyező számlákat hagyja ki

en: Account Notes
hu: Számla megjegyzései

en: Account Period Finish
hu: Elszámolási időszak vége

en: Account Report
hu: Számlajelentés

en: Account Report - Single Transaction
hu: Számlajelentés - Egyetlen tranzakció

en: Account Selection
hu: Számlák kiválasztása

en: Account Summary
hu: Számla-összefoglaló

en: Account Type
hu: Számlatípus

en: Account Types
hu: Kategórianév

en: Account _Color
hu: _Szín

en: Account _name
hu: _Név

en: Account link
hu: Számlahivatkozás

en: Account name
hu: Számlanév

en: Account title
hu: Számla címe

en: Account type
hu: Számlatípus

en: Account value can't be empty.
hu: A Számla nem lehet üres.

en: Account value can't be mapped back to an account.
hu: A Számla nem felel meg egy létező számlának.

en: Accounting Period
hu: Számlázási időszak

en: Accounting for personal and small business finance.
hu: Pénzügyi-számviteli program magánszemélyeknek és kisvállalkozásoknak.

en: Accounts
hu: Számlák

en: Accounts Payable
hu: Fizethető számlák

en: Accounts Receivable
hu: Kinttlévőség

en: Accounts Selected: %d
hu: Kiválasztva %d számla

en: Accounts and stock holdings
hu: Számlák és birtokolt részvények

en: Accounts in %s
hu: %s számlái

en: Accounts in '%s'
hu: %s kategória számlái

en: Accounts in Category
hu: A kategória számlái

en: Accumulate Splits?
hu: Felosztások összevonása?

en: Accumulate multiple splits into one
hu: Több felosztás egybevonása

en: Act
hu: Jelen

en: Action
hu: Művelet

[ctx: Action Column]
en: Deposit
hu: Betét

[ctx: Action Column]
en: Split
hu: Felaprózás

en: Action/Number
hu: Művelet/Szám

en: Active
hu: Aktív

en: Actual
hu: Aktuális

en: Actual Transactions
hu: Aktuális tranzakciók

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Add _Reversing Transaction
hu: Fo_rdított tranzakció felvétele(Storno)

en: Add a new balancing entry to the account
hu: Új kiegyenlítő tranzakció felvétele a számlára

en: Add a new commodity.
hu: Új pénznem hozzáadása.

en: Add a new price.
hu: Új ár hozzáadása.

en: Add a reversing transaction.
hu: Fordított tranzakció felvétele (Storno).

en: Add grid lines.
hu: Rácsvonalak hozzáadása.

en: Add matching transactions below this score
hu: E pontszám alatti tranzakciók hozzáadása

en: Add options summary
hu: Beállítások összefoglaló táblázata

en: Add results to current search
hu: Hozzáadás a jelenlegi keresés eredményeihez

en: Add summary of options.
hu: A kimutatáshoz használt beállítások megjelenítése.

en: Add the current online transaction as a new transaction template
hu: A jelenlegi online-tranzakció felvétele sablonként

en: Add the current report's configuration to the 'Reports->Saved Report Configurations' menu
hu: Adja hozzá a jelenlegi jelentés konfigurációját a mentett jelentéskonfigurációkhoz

en: Add the current report's configuration to the 'Reports->Saved Report Configurations' menu. The report configuration will be saved in the file %s.
hu: A jelentés beállításainak hozzáadása a „Jelentések -> Mentett jelentések” menühöz. A beállítások a következő fájlba lesznek elmentve: %s.

en: Add, change, or unlink the document linked with the current transaction
hu: A jelenlegi tranzakcióhoz egy kapcsolódó dokumentum hozzáadása, annak módosítása vagy a hivatkozás törlése

en: Add, change, or unlink the document linked with the current transaction.
hu: A jelenlegi tranzakcióhoz egy kapcsolódó dokumentum hozzáadása, módosítása, vagy a hivatkozás törlése.

en: Additional Comments
hu: További megjegyzések

en: Additional to Card
hu: Továbbiak a kártyához

en: Address
hu: Cím

en: Address 1
hu: Cím 1

en: Address 2
hu: Cím 2

en: Address 3
hu: Cím 3

en: Address 4
hu: Cím 4

en: Address Email
hu: E-mail-cím

en: Address Fax
hu: Fax

en: Address Found
hu: Cím található

en: Address Name
hu: Cím

en: Address Not Found
hu: Nem található cím

en: Address Phone
hu: Telefon

en: Address Source
hu: Forrás címe

en: Address source.
hu: Forrás címe.

[ctx: Adjective]
en: Open
hu: Megnyitott

en: Adjust _other account split total
hu: _Másik számlafelosztás végösszegének kiigazítása

en: Adjust current account _split total
hu: Jelenlegi számlafelosztá_s végösszegének kiigazítása

en: Adjust regular expression used for import
hu: Reguláris kifejezés módosítása

en: Adjusted Trial Balance
hu: Korrigált próbaegyenleg

en: Adjusting Entries
hu: Korrigáló tételek

en: Adjusting Entries Pattern is regular expression
hu: A korrigáló tételek mintája reguláris kifejezés

en: Adjusting Entries pattern
hu: Korrigáló tételek mintája

en: Adjusting Entries pattern is case-sensitive
hu: A korrigáló tételek mintája kis- és nagybetűérzékeny

en: Adjustments
hu: Korrekciók

en: Adjustments made to these accounts are gross adjusted (see above) in the Adjustments, Adjusted Trial Balance, and Income Statement columns. Mostly useful for merchandising businesses.
hu: Az ezeken a számlákon végzett korrekciók bruttó korrekciók (lásd fent) a Korrekciók, Korrigált próbaegyenleg és Eredménykimutatás oszlopokban. Leginkább kereskedelmi vállalatoknak hasznos.

en: Advanced Portfolio
hu: Haladó portfólió

en: Advanced…
hu: Speciális…

en: After reconciling a credit card statement, prompt the user to enter a credit card payment.
hu: Egy hitelkártya-számlakivonat egyeztetése után megkéri a felhasználót egy hitelkártya-törlesztés megadására.

en: All
hu: Mind

en: All Accounts
hu: Minden számla

en: All Linked Documents
hu: Minden kapcsolódó dokumentum

en: All Periods
hu: Az összes időszak

en: All Prices at the same date
hu: Minden ár dátuma azonos

en: All Prices equal
hu: Minden ár egyforma

en: All Transactions
hu: Minden tranzakció

en: All _accounts
hu: Minden _számla

en: All accounts must have valid entries to continue.
hu: A folytatáshoz minden számlának érvényes bejegyzésekkel kell rendelkeznie.

en: All enabled option pages must contain valid entries to continue.
hu: A folytatáshoz az összes engedélyezett beállító oldalnak érvényes bejegyzéseket kell tartalmaznia.

en: All files
hu: Minden fájl

en: All sub-account transactions will be deleted.
hu: Az alszámlán lévő összes tranzakció törölve lesz.

en: All sub-account transactions will be moved to the account %s.
hu: Az alszámlán lévő összes tranzakció átkerül %s számlára.

en: All the prices found are equal. This would result in a plot with one straight line. Unfortunately, the plotting tool can't handle that.
hu: Minden ár egyforma. Ez egy olyan ábrát eredményezne, ami egyetlen egyenesből állna. Sajnos az ábrázolóeszköz ezt nem tudja kezelni.

en: All the prices found are from the same date. This would result in a plot with one straight line. Unfortunately, the plotting tool can't handle that.
hu: Minden ár dátuma ugyanaz. Ez egy olyan ábrát eredményezne, ami egyetlen egyenesből állna. Sajnos a ábrázolóeszköz ezt nem tudja kezelni.

en: All transactions are expanded to show all splits.
hu: Minden tranzakció kinyitva az összes felosztás megjelenítéséhez.

en: All transactions in this account will be deleted.
hu: A számla minden tranzakciója törölve lesz.

en: All transactions in this account will be moved to the account %s.
hu: A számla minden tranzakciója átkerül %s számlára.

en: Allow existing prices to be over written.
hu: Meglévő árak felülírásának engedélyzése.

en: Alpha Vantage API key
hu: Alpha Vantage API-kulcs

en: Alpha Vantage requires an API key to use their service. You can obtain a key by registering for a free account at the Alpha Vantage website, https://www.alphavantage.co/support/#api-key.
hu: Az Alpha Vantage szolgáltatás használatához API-kulcsra van szükség. A kulcsot az Alpha Vantage weboldalán (https://www.alphavantage.co/support/#api-key) ingyenes regisztrációval szerezheti be.

en: Alphabetical by account code
hu: Számlakód szerint betűrendben

en: Alphabetical by account name
hu: Számlanév szerint betűrendben

en: Also show original currency amounts
hu: Összegek megjelenítése eredeti pénznemben is

en: Alternate Period
hu: Más időszak

en: Alternate Table Cell Color
hu: Alternatív cellaszín a táblázatban

en: Alternate the primary and secondary colors by transaction instead of by alternating by row.
hu: Az elsődleges és másodlagos színek váltakozása minden tranzakciónál, minden sor helyett.

en: Always
hu: Mindig

en: Always open the reconcile dialog using today's date for the statement date, regardless of previous reconciliations.
hu: Az egyeztetési párbeszédablak megnyitásakor, tekintet nélkül a korábbi egyeztetésekre, mindig az aznapi dátumot használja számlakivonat-dátumként.

en: Always reconcile to t_oday
hu: Mindig az _aznapi dátummal egyeztessen

en: Always reconcile to today
hu: Egyeztetés a mai dátummal

en: Always show sub-accounts
hu: Alszámlák megjelenítése mindig

en: Always use the last day (or day of week) in the month?
hu: Mindig a hónap utolsó napját (vagy a hét napját) használja?

en: Ambiguous character encoding
hu: Kétértelmű karakterkódolás

en: Amend the URL
hu: URL módosítása

en: Amo_unt
hu: Öss_zeg

en: Amount
hu: Összeg

en: Amount (Negated)
hu: Összeg (negált)

en: Amount (_numbers)
hu: Összeg (_számmal)

en: Amount (_words)
hu: Összeg (_betűvel kiírva)

en: Amount Due
hu: Esedékes összeg

en: Amount Num.
hu: Érték számmal

en: Amount With Sym
hu: Érték szimbólummal

en: Amount for %s is missing.
hu: %s összege hiányzik.

en: Amount for %s must be positive.
hu: %s pozitív kell legyen.

en: Amount for %s must not be negative.
hu: %s nem lehet negatív.

en: Amount for stock value is missing.
hu: Részvény értéke hiányzik.

en: Amount of detail to display per transaction.
hu: A tranzakciónként megjelenítendő részletek mennyisége.

en: An account list option
hu: Egy számlalista extra

en: An account with opening balance already exists for the desired currency.
hu: Már létezik nyitóegyenleggel rendelkező számla a kívánt pénznemhez.

en: An error occurred while loading the QIF file.
hu: Hiba történt a QIF fájl betöltésekor.

en: An error occurred while processing %s.
hu: %s feldolgozása hiba lépett fel.

en: An error occurred while processing '%s'
hu: "%s" feldolgozása során hiba lépett fel

en: An error occurred while processing '%s' at position %d
hu: "%s" feldolgozása során hiba lépett fel %d. karakternél

en: An error occurred while running the report.
hu: A jelentés készítésekor hiba történt.

en: An unexpected error has occurred while creating prices. Please report this as a bug.
    
    Error message:
    %s
hu: Az ár létrehozása közben váratlan hiba történt. Kérjük, küldjön róla egy hibajelentést.
    
    Hibaüzenet:
    %s

en: An unexpected error has occurred while creating transactions. Please report this as a bug.
    
    Error message:
    %s
hu: A tranzakciók létrehozása közben váratlan hiba történt. Kérjük, küldjön róla egy hibajelentést.
    
    Hibaüzenet:
    %s

en: An unknown I/O error (%d) occurred.
hu: Ismeretlen I/O hiba (%d) történt.

en: Annual
hu: Éves

en: Any text in the Description column which identifies adjusting entries.
hu: Tetszőleges szöveg a Leírás oszlopban, ami azonosítja a korrigáló tételeket.

en: Any text in the Description column which identifies closing entries.
hu: Tetszőleges szöveg a Leírás oszlopban, ami azonosítja a záró tételeket.

en: Application Options
hu: Alkalmazásbeállítások

en: Apply changes and close dialog.
hu: Változtatások alkalmazása és a párbeszédablak bezárása.

en: Apply changes but do not close dialog.
hu: Változtatások alkalmazása a párbeszédablak bezárása nélkül.

en: Arabic
hu: Arab

en: Arabic (IBM-864)
hu: Arab (IBM-864)

en: Arabic (IBM-864-I)
hu: Arab (IBM-864-I)

en: Arabic (ISO-8859-6)
hu: Arab (ISO-8859-6)

en: Arabic (ISO-8859-6-E)
hu: Arab (ISO-8859-6-E)

en: Arabic (ISO-8859-6-I)
hu: Arab (ISO-8859-6-I)

en: Arabic (MacArabic)
hu: Arab (MacArabic)

en: Arabic (Windows-1256)
hu: Arab (Windows-1256)

en: Are you sure you want to cancel?
hu: Biztos, hogy megszakítja?

en: Are you sure you want to delete "%s"?
hu: "%s", biztosan törölni kívánja?

en: Are you sure you want to delete %s?
hu: Biztosan törölni kívánja ezt: %s?

en: Are you sure you want to delete the selected commodity?
hu: Biztosan törölni kívánja a kiválasztott pénznemet?

en: Are you sure you want to delete the selected entry?
hu: Biztosan, törölni kívánja kiválasztott tételt?

en: Are you sure you want to delete the selected price? | Are you sure you want to delete the %d selected prices?
hu[0]: Biztosan törölni kívánja a kiválasztott %d árat?

en: Are you sure you want to delete the selected transaction?
hu: Biztosan törölni kívánja a kiválasztott tranzakciót?

en: Are you sure you want to delete these prices?
hu: Biztosan törölni kívánja ezeket az árakat?

en: Are you sure you want to delete this entry?
hu: Biztosan törölni kívánja ezt a tételt?

en: Are you sure you want to do this?
hu: Biztos benne?

en: Are you sure you want to replace the existing price?
hu: Biztosan cserélni kívánja a meglévő árat?

en: Armenian (ARMSCII-8)
hu: Örmény (ARMSCII-8)

en: As you enter amounts in the register, you can use the GnuCash calculator to add, subtract, multiply and divide. Simply type the first value, then select '+', '-','*', or '/'. Type the second value and press Enter to record the calculated amount.
hu: Miközben összegeket ír be a könyvelésbe, a beviteli mezőt egyszerű számológépként használhatja. Összeadhat, kivonhat, szorozhat és oszthat. Egyszerűen írja be az első értéket, majd a +, -, * és / billentyűk közül nyomja meg a kívánt művelethez tartozót. Írja be a második értéket, és nyomja meg az entert a számított összeg rögzítéséhez.

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Ask
hu: Eladási árfolyam

en: Asset
hu: Eszköz

en: Asset Chart
hu: Eszközdiagram

en: Asset Piechart
hu: Eszközkördiagram

en: Assets
hu: Eszközök

en: Assets Over Time
hu: Eszközök időbeli alakulása

en: Assign as payment…
hu: Hozzárendelés fizetésként…

en: Assign e_xchange rate
hu: Árfolyam _hozzárendelése

en: Assign the selected transaction as payment.
hu: A kiválasztott tranzakció hozzárendelése fizetésként.

en: At post time, automatically attempt to pay customer documents with outstanding pre-payments and counter documents. The pre-payments and documents obviously have to be against the same customer. Counter documents are documents with opposite sign. For example for an invoice, customer credit notes and negative invoices are considered counter documents.
hu: A könyveléskor automatikusan megkísérli kifizetni az ügyféldokumentumokat a fennálló előlegekkel és ellenbizonylatokkal. Az előlegeknek és az ellenbizonylatoknak természetesen ugyanazon ügyféllel szemben kell fennálniuk. Az ellenbizonylatok ellentétes előjelű bizonylatok. Például egy kimenőszámla esetében az ügyféljóváírások és a negatív kimenőszámlák ellenbizonylatoknak minősülnek.

en: At post time, automatically attempt to pay vendor documents with outstanding pre-payments and counter documents. The pre-payments and documents obviously have to be against the same vendor. Counter documents are documents with opposite sign. For example for a bill, vendor credit notes and negative bills are considered counter documents.
hu: A könyveléskor automatikusan megkísérli kifizetni a beszállítódokumentumokat a fennálló előlegekkel és ellenbizonylatokkal. Az előlegeknek és az ellenbizonylatoknak természetesen ugyanazon beszállítóval szemben kell fennállniuk. Az ellenbizonylatok ellentétes előjelű bizonylatok. Például egy bejövőszámla esetében a beszállítójóváírások és a negatív bejövőszámlák ellenbizonylatoknak minősülnek.

en: Australian Tax Invoice
hu: Ausztrál kimenőszámla adóadatokkal

en: Auto
hu: Automatikus

en: Auto _interest transfer
hu: Automat_ikus kamatátutalás

en: Auto pay when posting.
hu: Automatikus kifizetés a könyveléskor.

en: Auto-_add threshold
hu: _Automatikus hozzáadás küszöbértéke

en: Auto-c_lear threshold
hu: Automatikusan _kiegyenlítettnek jelölés küszöbértéke

en: Auto-clear
hu: Automatikus kiegyenlítés

en: Auto-save time _interval
hu: Automatikus mentési _időköz

en: Auto-save time interval
hu: Automatikus mentési időköz

en: AutoDep
hu: AutoBetét

en: Automatic credit card _payment
hu: Automatikus hitelkártya-_törlesztés

en: Automatically clear individual transactions, given a cleared amount
hu: Egyes tranzakciók automatikus kiegyenlítése (elszámolása) egy kiegyenlített (elszámolt) összeg alapján

en: Automatically clear individual transactions, so as to reach a certain cleared amount
hu: Automatikusan kiegyenlít (elszámol) egyes tranzakciókat, hogy elérjen egy meghatározott kiegyenlített (elszámolt) összeget

en: Automatically clear individual transactions, so as to reach a certain cleared amount.
hu: Automatikusan kiegyenlít (elszámol) egyes tranzakciókat, hogy elérjen egy meghatározott kiegyenlített (elszámolt) összeget.

en: Automatically create new commodities
hu: Új áruk automatikus létrehozása

en: Automatically expand the current transaction to show all splits. All other transactions are shown on one or two lines depending on whether Double line view is set.
hu: Automatikusan kinyitja az aktuális tranzakció felosztását. A többi tranzakció egy vagy két sorban jelenik meg a kétsoros nézet beállítástól függően.

en: Automatically insert a decimal point
hu: Automatikus tizedesvessző

en: Automatically insert a decimal point into values that are entered without one.
hu: Tizedesvessző automatikus beillesztése azon értékekbe, melyeket anélkül adtak meg.

en: Automatically raise the list of accounts or actions during input
hu: Bevitel során automatikusan jön fel a számlák vagy műveletek listája

en: Automatically raise the list of accounts or actions during input.
hu: Bevitelkor automatikusan nyíljon meg a számlák vagy a műveletek listája.

en: Available
hu: Elérhető

en: Average
hu: Átlagos

en: Average Balance
hu: Átlagos egyenleg

en: Average cost of all shares
hu: Birtokolt eszközök átlagára

en: Average cost of purchases weighted by volume
hu: A vásárlások mennyiséggel súlyozott átlagos ára

en: B_ottom
hu: _Alul

en: B_udget
hu: _Költségvetés

en: Back
hu: Vissza

en: Background Color
hu: Háttérszín

en: Background Pixmap
hu: Háttérkép

en: Background Tile
hu: Háttérminta

en: Background color for reports.
hu: A jelentés háttérszíne.

en: Background tile for reports.
hu: Háttérminta a jentésekhez.

en: Backups only (*.gnucash.*.gnucash, *.xac.*.xac)
hu: Csak biztonsági mentések (*.gnucash.*.gnucash, *.xac.*.xac)

en: Bad URL: %s
hu: Rossz URL: %s

en: Badly formed URL %s
hu: %s hibás formátumú URL

en: Badly formed options URL: %s
hu: Rosszul kialakított beállítások URL: %s

en: Badly-formed report id: %s
hu: Rosszul formázott jelentés azonosító: %s

en: Balance
hu: Egyenleg

en: Balance (%s)
hu: Egyenleg (%s)

en: Balance (Period)
hu: Egyenleg (időszak)

en: Balance (Report)
hu: Egyenleg (jelentés)

en: Balance Forecast
hu: Egyenlegelőrejelzés

en: Balance Limit
hu: Egyenlegkorlát

en: Balance Sheet
hu: Mérleg

en: Balance Sheet (Multicolumn)
hu: Mérleg (Többoszlopos)

en: Balance Sheet Date
hu: Mérleg dátuma

en: Balance Zero
hu: Nulla egyenleg (null szaldó)

en: Balance at ~a
hu: Egyenleg ~a

en: Balance it _manually
hu: Kiegyenlítés _kézi úton

en: Balanced
hu: Nullára kiegyenlítve

en: Balances ~a to ~a
hu: Egyenlegek ~a és ~a között

en: Balancing entry from reconciliation
hu: Kiegyenlítő bejegyzés az egyeztetésből

en: Baltic
hu: Balti

en: Baltic (ISO-8859-13)
hu: Balti (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
hu: Balti (ISO-8859-4)

en: Baltic (Windows-1257)
hu: Balti (Windows-1257)

en: Bank Code
hu: Bankkód

en: Banner for top of report.
hu: A jelentés tetején lévő sáv.

en: Bar Chart
hu: Oszlopdiagram

en: Bar, normal:
hu: Normál oszlop:

en: Bar, stacked:
hu: Egymásra rakott oszlopok:

en: Bar_width
hu: Oszlops_zélesség

en: Barchart
hu: Oszlopdiagram

en: Basis
hu: Bekerülési ár

en: Basis calculation method
hu: Bekerülési ár számítási módja

en: Basis calculation method.
hu: Bekerülési ár számítási módja.

en: Bayesian
hu: Bayes-féle

en: Before _Date
hu: _Dátum előtt

en: Begin notifications this many days before the transaction is created.
hu: Ennyi nappal korábban értesítsen a tranzakció létrehozása előtt.

en: Beginning
hu: Kezdet

en: Below the actual date, print the format of that date in 8 point type.
hu: A dátumformátum nyomtatása 8 pontos karakterekkel az aktuális dátum alá.

en: Bevel depth on tables.
hu: A táblázatok keretének vastagsága.

en: Bgt
hu: Terv

en: Bgt: ~a Act: ~a
hu: Terv: ~a Jelenlegi: ~a

en: Bi-Weekly
hu: Kéthetente

en: Bi-monthly
hu: Kéthavi

en: Bi-weekly
hu: Kétheti

en: Bid
hu: Vételi árfolyam

en: Bill
hu: Bejövőszámla

en: Bill ID
hu: Bejövőszámla száma

en: Bill Information
hu: Bejövőszámla adatai

en: Bill Notes
hu: Bejövőszámla-megjegyzések

en: Bill Owner
hu: Bejövőszámla tulajdonosa

en: Bill number
hu: Bejövőszámlaszám

en: Bill number format
hu: Bejövőszámlaszám formátuma

en: Billable?
hu: Számlázható?

en: Billing Address
hu: Számlázási cím

en: Billing Contact
hu: Számlázási cím

en: Billing ID
hu: Számlázási azonosító

en: Billing Information
hu: Számlázási információ

en: Billing Terms
hu: Számlázási időszakok

en: Bills _Due Reminder
hu: Ese_dékes bejövőszámlák emlékeztetője

en: Blank
hu: Üres

en: Book Closing Dates
hu: Könyvzárási dátumok

en: Book Options
hu: Könyv beállításai

en: Boolean Option
hu: Boolean-opció

en: Both (and include void transactions in totals)
hu: Az összes (és az érvénytelenek beszámítása az összegekbe)

en: Bottom
hu: Alul

en: Bought Amount
hu: Vásárolt mennyiség

en: Bought Average Price
hu: Vételi átlagár

en: Bracket Total Owed
hu: Záró teljes tartozás

en: Bring the most _recent tab to the front
hu: Váltás a _legutóbb használt lapra

en: Bring up the lot viewer/editor window
hu: A tétel néző/szerkesztő ablak megnyitása

en: Bring up the lot viewer/editor window.
hu: A tétel néző/szerkesztő ablak megnyitása.

en: Brokerage Fees
hu: Közvetítői díjak

en: Budget
hu: Költségvetés

en: Budget Balance Sheet
hu: Költségvetés-mérleg

en: Budget Chart
hu: Költségvetés-diagram

en: Budget Income Statement
hu: Költségvetési eredménykimutatás

en: Budget List
hu: Költségvetéslista

en: Budget Name
hu: Költségvetés neve

en: Budget Notes
hu: Költségvetés-megjegyzések

en: Budget Options
hu: Költségvetés beállításai

en: Budget Period
hu: Költségvetés-időszak

en: Budget Profit & Loss
hu: Költségvetési nyereség és veszteség

en: Budget Report
hu: Költségvetés-jelentés

en: Budget _Options…
hu: Költségvetés _beállításai…

en: Budget to be used when none has been otherwise specified.
hu: Más utasítás hiányában ezt a költségvetést fogjuk használni.

en: Budgeting
hu: Költségvetés

en: Build ID
hu: Összeállítási azonosító

en: Building '~a' report …
hu: '~a' jelentés készítése…

en: Business
hu: Vállalkozás

en: Business Document Links
hu: Üzleti dokumentumok hivatkozásai

en: Business Linked Documents
hu: Kapcsolódó üzleti dokumentumok

en: Business item can not be modified.
hu: Az üzleti tétel nem módosítható.

en: Buy
hu: Vétel

en: Buy back stock to cover short position, and record capital gain/loss. 
    
    If you are unable to calculate capital gains you can enter a placeholder amount and correct it in the transaction later.
hu: Vásároljon vissza részvényt a short pozíció fedezésére, és könyvelje el a tőkenyereséget/veszteséget.
    
    Ha nem tudja kiszámítani a tőkenyereséget, akkor beírhat egy helyőrző (töltelék) összeget, és később korrigálhatja azt a tranzakcióban.

en: Buy to cover short
hu: Shortolás visszavásárlása

en: Buying stock long.
hu: Részvény long pozíció nyitása.

en: By default the account filter will search substring only. Set this to true to enable full POSIX regular expressions capabilities. 'Car|Flights' will match both Expenses:Car and Expenses:Flights. Use a period (.) to match a single character e.g. '20../.' will match 'Travel 2017/1 London'.
hu: A Számlanévszűrő alapértelmezés szerint a név részletére keres, de ezzel a kapcsolóval engedélyezhetők a POSIX reguláris kifejezések összes funkciója. Az „Autó|Repülő” megtalálja a Költségek:Autó és a Költségek:Repülő számlát. A pont (.) karakter egy tetszőleges karaktert helyettesít, tehát a „20../.” megtalálja az „Utazás 2017/1 London” számlát.

en: CAUTION: If you set TXF categories, and later change 'Type', you will need to manually reset those categories one at a time
hu: FIGYELEM: Ha TXF kategóriákat állít be, és később megváltoztatja a 'Típus'-t, akkor ezeket a kategóriákat egyesével, kézzel kell visszaállítania.

en: CSS code. This field specifies the CSS code for styling the invoice. Please see the exported report for the CSS class names.
hu: CSS kód. Ez a mező adja meg a számla stíluslapjának CSS kódját. Tekintse meg az exportált jelentés CSS osztály nevét.

en: CSS color.
hu: CSS szín.

en: CSS stylesheet file
hu: Stíluslap

en: CSV Account Map
hu: CSV számla-hozzárendelés

en: CSV Export Assistant
hu: CSV exportálási segéd

en: CSV Import Assistant
hu: CSV importálási segéd

en: CSV import data format
hu: CSV import fájl formátum

en: C_hoose Date
hu: Kiválasztott d_átum

en: C_lear All
hu: Kijelölések tör_lése

en: C_leared
hu: Igazo_lt

en: C_reate a new set of accounts
hu: Új számlakészlet lét_rehozása

en: C_redit accounts
hu: _Hitelszámlák

en: C_urrent Account
hu: A _jelenlegi számla

en: Ca_ncel Transaction
hu: Tra_nzakció elvetése

en: Calculate
hu: Számítás

en: Calculate Subtotal
hu: Részösszeg kiszámítása

en: Calculate the price of this commodity.
hu: Az áru árának kiszámítása.

en: Calendar
hu: Naptár

en: Can't connect to %s. Connection was lost, unable to send data.
hu: Nem lehet %s helyhez csatlakozni. A kapcsolat megszakadt, nem lehet adatot küldeni.

en: Can't connect to %s. The host, username or password were incorrect.
hu: Nem sikerült csatlakozni %s helyhez. A host, a felhasználói név, vagy a jelszó hibás.

en: Can't parse the URL %s.
hu: A %s URL nem értelmezhető.

en: Can't save style sheet
hu: A stíluslapot nem lehet elmenteni

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Cancel outstanding HTML requests
hu: A nem teljesült HTML-kérések megszakítása

en: Cancel the current entry
hu: Jelenlegi bejegyzés megszakítása

en: Cancel the current transaction
hu: A jelenlegi tranzakció elvetése

en: Cancel the current transaction.
hu: A jelenlegi tranzakció elvetése.

en: Cancel the reconciliation of this account
hu: A számlaegyeztetés megszakítása

en: Cancel your changes
hu: Változtatások elvetése

en: Canceled
hu: Megszakítva

en: Canceling
hu: Megszakítás

en: Cannot cover buy more units than owed.
hu: Nem vásárolhat vissza több részvényt, mint amennyivel tartozik.

en: Cannot create a Scheduled Transaction from a Transaction currently being edited. Please Enter the Transaction before Scheduling.
hu: Nem lehet ütemezett tranzakciót létrehozni a jelenleg szerkesztés alatt álló tranzakcióból. Előbb fejezze be a tranzakció szerkesztését.

en: Cannot modify or delete this transaction.
hu: A tranzakció nem módosítható vagy törölhető.

en: Cannot modify or delete this transaction. This transaction is marked read-only because:
    
    '%s'
hu: Nem lehet változtatni vagy törölni e tranzakciót. E tranzakció csak olvasható, mert:
    
    '%s'

en: Cannot open file %s
hu: %s fájlt nem lehet megnyitni

en: Cannot open the current log file: %s
hu: A jelenlegi, %s, naplófájlt nem lehet megnyitni

en: Cannot save check format file.
hu: Nem lehet menteni a csekkűrlap fájlt.

en: Cannot sell more units than owned.
hu: Nem adhat el több részvényt, mint amennyivel rendelkezik.

en: Cannot store a transaction at this date
hu: Erre a dátumra nem tárolható a tranzakció

en: Cannot uniquely clear splits. Found multiple possibilities.
hu: A felosztások kiegyenlítése (elszámolása) nem egyértelmű. Több lehetőség is létezik.

en: Cap Return
hu: Megtérülő tőke

en: Cap. gain (long)
hu: Tőkegyarapodás (hosszú)

en: Cap. gain (mid)
hu: Tőkejöv. (köz)

en: Cap. gain (short)
hu: Tőkejöv. (rövid)

en: Capital
hu: Tőke

en: Capital Gain
hu: Tőkenyereség

en: Capital Gains
hu: Tőkenyereség

en: Capital Gains Account
hu: Tőkenyereség-számla

en: Capitalize brokerage fees into stock account?
hu: Közvetítői díjak tőkésítése a részvényszámlára?

en: Cascade selected properties for account
hu: A kiválasztott számlatulajdonságokat öröklik az alszámlák

en: Case insensitive searching is available on 'Account Full Name'.
hu: Kis- és nagybetűre érzéketlen keresés a számlák teljes nevén.

en: Cash
hu: Készpénz

en: Cash Account
hu: Készpénzszámla

en: Cash Flow
hu: Pénzforgalom

en: Cash Flow Barchart
hu: Pénzforgalmi oszlopdiagram

en: Cash In Lieu
hu: Törtrészvény ellenértéke

en: Cash in lieu
hu: Törtrészvény kiegyenlítése

en: Causes the Closing Entries Pattern match to be case-sensitive.
hu: A záró tételek keresésénél megkülönböztetjük a kis- és nagybetűket.

en: Causes the Closing Entries Pattern to be treated as a regular expression.
hu: A záró tételek azonosítóját reguláris kifejezésként fogjuk kezelni.

en: Caution!
hu: Vigyázat!

en: Celtic (ISO-8859-14)
hu: Kelta (ISO-8859-14)

en: Center
hu: Középre

en: Centered label cell
hu: Középre igazított címkecella

en: Central European
hu: Közép-európai

en: Central European (IBM-852)
hu: Közép-európai (IBM-852)

en: Central European (ISO-8859-2)
hu: Közép-európai (ISO-8859-2)

en: Central European (MacCE)
hu: Közép-európai (MacCE)

en: Central European (Windows-1250)
hu: Közép-európai (Windows-1250)

en: Ch_oose
hu: _Választás

en: Chan_ge Split
hu: Felosztás mó_dosítása

en: Chan_ge Transaction
hu: Tra_nzakció megváltoztatása

en: Change GnuCash _Account…
hu: GnuCash _számla megváltoztatása…

en: Change Linked Document path head
hu: Kapcsolódó dokumentumok útvonalelőtagjának megváltoztatása

en: Change a Transaction Linked Document
hu: Tranzakcióhoz kapcsolódó dokumentum módosítása

en: Change contents of reconciled split
hu: Egyeztetett felosztások tartalmának megváltoztatása

en: Change reconciled split?
hu: Egyeztetett felosztás megváltoztatása?

en: Change transaction containing a reconciled split?
hu: Biztos megváltoztatja az egyeztetett felosztást tartalmazó tranzakciót?

en: Changed
hu: Módosítva

en: Changes will be saved automatically in %u seconds
hu: A változtatások automatikusan mentésre kerülnek %u másodpercen belül

en: Character
hu: Karakter

en: Character to use as separator between account names
hu: Számlanevek közti elválasztójel

en: Character-separated
hu: Karakterrel elválasztott

en: Charge
hu: Terhelés

en: Chart
hu: Diagram

en: Chart Type
hu: Diagramtípus

en: Chart location
hu: A diagram helye

en: Chart type
hu: Diagramtípus

en: Check
hu: Ellenőrzés

en: Check & Repair A_ccount
hu: S_zámla ellenőrzése és javítása

en: Check & Repair A_ll
hu: Ellenőrzés és javítás _mindenütt

en: Check & Repair Su_baccounts
hu: _Alszámlák ellenőrzése és javítása

en: Check _format
hu: A csekk _formátuma

en: Check cleared _transactions
hu: Kiegyenlített _tranzakciók automatikus kijelölése

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in all accounts
hu: Kiegyenlítetlen tranzakciók és árva felosztások ellenőrzése és kijavítása minden számlán

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in this account
hu: Kiegyenlítetlen tranzakciók és árva felosztások megkeresése és kijavítása ezen a számlán

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in this account and its subaccounts
hu: Kiegyenlítetlen tranzakciók és árva felosztások ellenőrzése és kijavítása ezen a számlán és az alszámláin

en: Check po_sition
hu: A csekk po_zíciója

en: Check to have split action field used in registers for 'Num' field in place of transaction number; transaction number shown as 'T-Num' on second line of register. Has corresponding effect on business features, reporting and imports/exports.
hu: Bekapcsolásakor a regiszter Szám mezőjében a felosztás Művelet értékét lehet kezelni, a tranzakció Száma pedig „Tr. Szám” néven a regiszter második sorában jelenik meg. A beállítás hatással van a vállalkozási funkciókra, a jelentéskészítésre és az importálásra, exportálásra.

en: Check to have trading accounts used for transactions involving more than one currency or commodity.
hu: Jelölje be, ha devizakonverziós számlákat kíván használni az egynél több valutát vagy árut érintő tranzakciókhoz.

en: Checking Finance::Quote…
hu: A Finance::Quote modul ellenőrzése…

en: Chinese
hu: Kínai

en: Chinese Simplified (GB18030)
hu: Egyszerűsített kínai (GB18030)

en: Chinese Simplified (GB2312)
hu: Egyszerűsített kínai (GB2312)

en: Chinese Simplified (GBK)
hu: Egyszerűsített kínai (GBK)

en: Chinese Simplified (HZ)
hu: Egyszerűsített kínai (HZ)

en: Chinese Simplified (Windows-936)
hu: Egyszerűsített kínai (Windows-936)

en: Chinese Traditional (Big5)
hu: Hagyományos kínai (Big5)

en: Chinese Traditional (Big5-HKSCS)
hu: Hagyományos kínai (Big5-HKSCS)

en: Chinese Traditional (EUC-TW)
hu: Hagyományos kínai (EUC-TW)

en: Cho_ose Date
hu: Kiválasztott d_átum

en: Choice of accounts makes this a multi-currency transaction but price or (negated) value column is missing or invalid.
hu: A kiválasztott számlák miatt ez egy több sorba felosztott tranzakció, de az árfolyam vagy a (negált) érték oszlop hiányzik vagy érvénytelen.

en: Choice of accounts makes this a multi-currency transaction but price, (negated) value or (negated) transfer amount column is missing or invalid.
hu: A kiválasztott számlák miatt ez egy több sorba felosztott tranzakció, de az árfolyam, (negált) érték vagy a (negált) átutalási összeg oszlop hiányzik vagy érvénytelen.

en: Choo_se Date
hu: Dátum_választás

en: Choose Accounts
hu: Számlák kiválasztása

en: Choose Currency
hu: Pénznem kiválasztása

en: Choose Export Settings
hu: Exportálás beállításai

en: Choose File Name for Export
hu: Exportált fájl nevének megadása

en: Choose File to Import
hu: Importálandó fájl kiválasztása

en: Choose Owner Dialog
hu: Tulajdonos kiválasztása

en: Choose a different report template before timeout
hu: Válasszon másik jelentéssablont az időkorlát lejárta előtt

en: Choose a different report template or Printable Invoice will be used
hu: Válasszon ki egy másik jelentéssablont, vagy nyomtatható kimenőszámla lesz használva

en: Choose a format
hu: Formátum kiválasztása

en: Choose accounts to create
hu: Létrehozandó számlák kiválasztása

en: Choose export format
hu: Exportformátum kiválasztása

en: Choose the column by which the result table is sorted.
hu: Válassza ki, melyik oszlop szerint kívánja rendezni az eredménytáblázatot.

en: Choose the export format for this report:
hu: Válasszon exportformátumot a jelentéshez:

en: Choose the marker for each data point.
hu: Válassza ki az adatpontok alakját.

en: Choose the method for sorting accounts.
hu: Válassza ki az új számlák rendezését.

en: Choose the number of days after which transactions will be read-only and cannot be edited anymore. This threshold is marked by a red line in the account register windows. If zero, all transactions can be edited and none are read-only.
hu: Adja meg, hány nap után váljanak írásvédetté a tranzakciók. A számlaregiszterben vörös vonal választja el őket a módosítható tranzakcióktól. Nullát megadva a tranzakciók soha nem lesznek írásvédettek.

en: Choose the ordering of the column sort.
hu: Válassza ki az oszloprendezés sorrendjét.

en: Choose whether to search all your data or only that marked as "active".
hu: Az összes adat között keressen, vagy csak az 'aktív'-ként megjelöltek között.

en: Circle
hu: Kör

en: Cleaning up
hu: Takarítás

en: Clear
hu: Törlés

en: Clear All
hu: Kijelölések törlése

en: Clear any selected image file.
hu: A kiválasztott képfájlok törlése.

en: Clear matching transactions above this score
hu: E pontszám feletti tranzakciók kiegyenlítettnek (elszámoltnak) jelölése

en: Clear the entry.
hu: Törli a bejegyzést.

en: Clear the selection and unselect all accounts.
hu: Az összes számla kijelölésének megszüntetése.

en: Clear the selection and unselect all entries.
hu: A kiválasztás törlése és tételkiválasztás megszüntetése.

en: Cleared
hu: Kiegyenlített (elszámolt)

en: Cleared (%s)
hu: Kiegyenlített, elszámolt (%s)

en: Cleared (Report)
hu: Kiegyenlített, elszámolt (Jelentés)

en: Cleared Transactions
hu: Kiegyenlített (elszámolt) tranzakciók

en: Cleared only
hu: Csak a kiegyenlítettek

en: Cleared:
hu: Kiegyenlített:

en: Click "Load another file" if you have more data to import at this time. Do this if you have saved your accounts to separate QIF files.
    
    Click "Next" to finish loading files and move to the next step of the QIF import process.
hu: Kattintson a "Másik fájl betöltése" gombra, ha jelenleg több adatot szeretne importálni. Tegye ezt akkor, ha számláit különálló QIF fájlokba mentette.
    
    Kattintson a „Tovább” gombra a fájlok betöltésének befejezéséhez, és lépjen a QIF importálási folyamat következő lépésére.

en: Click Edit to modify
hu: A módosításhoz kattintson a Szerkesztés gombra

en: Click the right mouse button (control-click in Mac OS X) in the Accounts tab of the main window to bring up the account menu options. Within each register, clicking the right mouse button brings up the transaction menu options.
hu: Kattintson a jobb egérgombbal (Mac OS X esetén a Control billentyűt lenyomva tartva) a főablak számlák lapján a számlamenü lehetőségeinek megjelenítéséhez. Az egyes bejegyzéseken belül a jobb egérgombbal kattintva a tranzakciómenü lehetőségei jelennek meg.

en: Click to change Tax Name and/or Tax Type.
hu: Kattintson az adó nevének és/vagy típusának módosításához.

en: Client or vendor name, address and ID
hu: Ügyfél vagy beszállító neve, címe és azonosítója

en: Close Book
hu: Könyv zárása

en: Close Date
hu: Záródátum

en: Close Window?
hu: Ablak bezárása?

en: Close _Order
hu: _Rendelés lezárása

en: Close _Without Saving
hu: Bezárás _mentés nélkül

en: Close _on Jump
hu: Bezárás _ugráskor

en: Close dialog and make no changes.
hu: A párbeszédablak bezárása változtatások nélkül.

en: Close the Book at the end of the Period
hu: Könyv lezárása az időszak végén

en: Close the Budget List
hu: Költségvetéslista bezárása

en: Close the currently active page
hu: A jelenleg aktív lap bezárása

en: Close this window
hu: Ablak bezárása

en: Close when _finished
hu: Bezárás, amikor _vége

en: Close window when finished
hu: Ablak bezárása a végén

en: Closed
hu: Lezárva

en: Closest to report date
hu: A jelentés időpontjához legközelebbi

en: Closing Date
hu: Záró dátum

en: Closing Entries
hu: Záró tétel

en: Closing Entries Pattern is regular expression
hu: A záró tételek azonosítója reguláris kifejezés

en: Closing Entries pattern
hu: Záró tételek azonosítója

en: Closing Entries pattern is case-sensitive
hu: A záró tételek azonosítója megkülönbözteti a kis- és nagybetűket

en: Closing a tab moves to the most recently visited tab.
hu: Egy lap bezárásakor a legutóbb meglátogatott lapra lép.

en: Code
hu: Kód

en: Collapse _All
hu: _Összes összecsukása

en: Colon (:)
hu: Kettőspont (:)

en: Color all lines of a transaction the same
hu: A tranzakció minden sora azonos színű

en: Color for grand totals.
hu: A végösszegek színe.

en: Color of the marker.
hu: A jelző színe.

en: Color the register using a gnucash specific color theme
hu: A regiszter színezése egy GnuCash specifikus színtéma segítségével

en: Colors
hu: Színek

en: Cols
hu: Oszlopok

[ctx: Column header for 'Adding transaction']
en: A
hu: Ú

[ctx: Column header for 'Balance Limit']
en: L
hu: Korl.

[ctx: Column header for 'Clearing transaction']
en: C
hu: K

[ctx: Column header for 'Color']
en: C
hu: Sz

[ctx: Column header for 'Document Link']
en: L
hu: H

[ctx: Column header for 'Hidden']
en: H
hu: R

[ctx: Column header for 'Opening Balance']
en: O
hu: Ny

[ctx: Column header for 'Placeholder']
en: P
hu: T

[ctx: Column header for 'Reconciled']
en: R
hu: E

[ctx: Column header for 'Updating plus Clearing transaction']
en: U+C
hu: F+K

[ctx: Column letter for 'Get Quotes']
en: Q
hu: L

en: Column value can not be empty.
hu: Ez az oszlop nem maradhat üresen.

en: Columns
hu: Oszlopok

en: Com_press files
hu: Fájlok _tömörítése

en: Combo Date Option
hu: Kombi dátum extra

en: Comma (,)
hu: Vessző (,)

en: Comma separated
hu: Vesszővel elválasztott

en: Comma separated with quotes
hu: Vesszővel elválasztott, idézőjelekkel

en: Comma: 123.456,78
hu: Vessző: 123.456,78

en: Commercial ATM _fees threshold
hu: Kereskedelmi ATM pénzautomata _díjak küszöbértéke

en: Commission
hu: Jutalék

en: Commissions
hu: Jutalékok

en: Commit changes to a transaction
hu: Változások jóváhagyása tranzakcióra

en: Commit this Billing Term
hu: A fizetési feltétel jóváhagyása

en: Commodities
hu: Áruk

en: Commodity
hu: Áru

[ctx: Commodity Type]
en: All non-currency
hu: Minden ami nem deviza

[ctx: Commodity Type]
en: Currencies
hu: Devizák

en: Commodity/Currency
hu: Áru/pénznem

en: Common Currency
hu: Közös pénznem

en: Common Options
hu: Általános beállítások

en: Company
hu: Cég

en: Company Address
hu: Cím

en: Company Contact Person
hu: Kapcsolattartó

en: Company Email Address
hu: Cég e-mail címe

en: Company Fax Number
hu: Fax

en: Company ID
hu: Cégjegyzékszám/Nyilvántartási szám

en: Company Name
hu: Cég neve

en: Company Phone Number
hu: Telefonszám

en: Company Website URL
hu: Weboldalcím

en: Company contact
hu: Cégkapcsolat

en: Company contact string
hu: Cégkapcsolat szöveg

en: Company issues a notional distribution, and the short stock holder must make a compensatory payment for the notional distribution. This is recorded as a capital loss amount, and increases the cost basis (more negative, away from 0.00 value) without affecting # units.
hu: A társaság nem pénzbeli kifizetést nyújt és a shortolt részvény tulajdonosának kompenzációt kell fizetnie érte. Ezt tőkeveszteségként könyveljük, ami növeli a bekerülési értéket (még negatívabbá teszi, távolítja a nullától), miközben a részvények száma nem változik.

en: Company issues a notional distribution, and the short stock holder must make a compensatory payment for the notional distribution. This is recorded as a loss/negative dividend income amount, and increases the cost basis (more negative, away from 0.00 value) without affecting # units.
hu: A társaság nem pénzbeli kifizetést nyújt és a shortolt részvény tulajdonosának kompenzációt kell fizetnie érte. Ezt veszteségként, azaz negatív osztalékbevételként könyveljük, ami növeli a bekerülési értéket (még negatívabbá teszi, távolítja a nullától), miközben a részvények száma nem változik.

en: Company issues a notional distribution, which is recorded as capital gain and increases the cost basis without affecting # units.
hu: A társaság nem pénzbeli kifizetést nyújt, amit tőkenyereségként könyvelünk el. Ez növeli a bekerülési értéket, miközben a részvények száma nem változik.

en: Company issues a notional distribution, which is recorded as dividend income and increases the cost basis without affecting # units.
hu: A társaság nem pénzbeli kifizetést nyújt, amit osztalékbevételként könyvelünk el. Ez növeli a bekerülési értéket, miközben a részvények száma nem változik.

en: Company issues additional units, thereby reducing the stock price by a divisor , while keeping the total monetary value of the overall investment constant. 
    
    If the split results in a cash in lieu for remainder units, please record the sale using the Stock Transaction Assistant first, then record the split.
hu: A társaság további részvényeket bocsát ki, ezáltal egy osztóval csökkenti a részvényárfolyamot, miközben a teljes befektetés pénzbeli értéke nem változik. 
    
    Ha a felaprózás során törtrészvények keletkeznek, akkor először könyvelje le ezek eladását a Részvénytranzakció-segéddel és utána könyvelje a részvényfelaprózást.

en: Company issues additional units, thereby reducing the stock price by a divisor, while keeping the total monetary value of the overall investment constant. 
    
    If the split results in a cash in lieu for remainder units, please record the cover buy using the Stock Transaction Assistant first, then record the split.
hu: A társaság további részvényeket bocsát ki, ezáltal egy osztóval csökkenti a részvényárfolyamot, miközben a teljes befektetés pénzbeli értéke nem változik. 
    
    Ha a felaprózás során törtrészvények keletkeznek, akkor először vételként könyvelje le az értük kapott összeget a Részvénytranzakció-segéddel és utána könyvelje a részvényfelaprózást.

en: Company issues cash dividends to holder.
    
    Any dividend being reinvested must be subsequently recorded as a regular stock purchase.
hu: A társaság készpénzben fizet osztalékot a befektetőnek.
    
    Ha az osztalékot újra befekteti, akkor azt külön kell lekönyvelni egy részvény vételi tranzakcióban.

en: Company issues dividends, and the short stock holder must make a compensatory payment for the dividend.
hu: A társaság osztalékot fizet és a shortolt részvény tulajdonosának kompenzációt kell fizetnie az osztalékért.

en: Company logo image.
hu: A cég logója.

en: Company name, address and tax-ID
hu: Cég neve, címe és adószáma

en: Company redeems units, thereby increasing the stock price by a multiple, while keeping the total monetary value of the overall investment constant.
    
    If the reverse split results in a cash in lieu for remainder units, please record the cover buy using the Stock Transaction Assistant first, then record the reverse split.
hu: A társaság visszavonja részvényeinek egy részét, ezáltal egy szorzóval növeli a részvényárfolyamot, miközben a teljes befektetés pénzbeli értéke nem változik.
    
    Ha az összevonás során törtrészvények keletkeznek, akkor először vételként könyvelje le az értük kapott összeget a Részvénytranzakció-segéddel és utána könyvelje a részvényösszevonást.

en: Company redeems units, thereby increasing the stock price by a multiple, while keeping the total monetary value of the overall investment constant.
    
    If the reverse split results in a cash in lieu for remainder units, please record the sale using the Stock Transaction Assistant first, then record the reverse split.
hu: A társaság visszavonja részvényeinek egy részét, ezáltal egy szorzóval növeli a részvényárfolyamot, miközben a teljes befektetés pénzbeli értéke nem változik.
    
    Ha az összevonás során törtrészvények keletkeznek, akkor először könyvelje le ezek eladását a Részvénytranzakció-segéddel és utána könyvelje a részvényösszevonást.

en: Company returns capital, and the short stock holder must make a compensatory payment for the returned capital. This reduces the cost basis (less negative, towards 0.00 value) without affecting # units.
hu: A társaság tőkét fizet vissza és a shortolt részvény tulajdonosának kompenzációt kell fizetnie a tőkéért. Ez csökkenti a bekerülési értéket (kevésbé negatívvá teszi, közelíti a nullához), miközben a részvények száma nem változik.

en: Company returns capital, and the short stock holder must make a compensatory payment for the returned capital. This reduces the cost basis (less negative, towards 0.00 value) without affecting # units. A distribution previously recorded as a compensatory dividend is reclassified to compensatory return of capital,often due to end-of-year tax information.
hu: A társaság tőkét fizet vissza és a shortolt részvény tulajdonosának kompenzációt kell fizetnie a tőkéért. Ez csökkenti a bekerülési értéket (kevésbé negatívvá teszi, közelíti a nullához), miközben a részvények száma nem változik. A korábban rögzített kompenzációs osztalékot kompenzációs tőkevisszafizetéssé minősítik át, rendszerint az év végi adózás miatt.

en: Company returns capital, reducing the cost basis without affecting # units.
hu: A társaság tőkét szolgáltat vissza, ezzel csökkentve a bekerülési értéket, miközben a részvények száma nem változik.

en: Company returns capital, reducing the cost basis without affecting # units. A distribution previously recorded as a dividend is reclassified to return of capital, often due to end-of-year tax information.
hu: A társaság - csökkentve a bekerülési értéket - tőkét szolgáltat vissza a részvények számának megváltoztatása nélkül. A korábban osztalékként teljesített kifizetést - gyakran az év végi adóinformációk miatt - átminősítik tőkekifizetéssé.

en: Compensatory dividend
hu: Kompenzációs osztalék

en: Compensatory notional distribution (capital gain)
hu: Kompenzációs nem pénzbeli kifizetés (tőkenyereség)

en: Compensatory notional distribution (dividend)
hu: Kompenzációs nem pénzbeli kifizetés (osztalék)

en: Compensatory return of capital
hu: Kompenzációs tőkekifizetés

en: Compensatory return of capital (reclassification)
hu: Kompenzációs tőkekifizetés (átminősítés)

en: Complete
hu: Befejezett

en: Compress the data file
hu: Az adatfájl tömörítése

en: Compress the data file with gzip when saving it to disk.
hu: Mentéskor az adatfájlok tömörítése gzippel.

en: Con_firm Password
hu: Jelszó meg_erősítése

en: Conditional on splits not having variables
hu: Amennyiben a felosztásoknak nincsenek változóik

en: Confidence
hu: Bizonyosság

en: Contact
hu: Kapcsolat

en: Contents
hu: Tartalom

en: Continue
hu: Folytatás

en: Continue _Without Saving
hu: Folytatás mentés _nélkül

en: Continuous
hu: Folyamatos

en: Conversion Direction
hu: Konverziós irány

en: Conversion completed
hu: Konverzió kész

en: Convert all amounts to a single currency.
hu: Minden összeg átváltása egy közös pénznembe.

en: Convert all transactions into a common currency.
hu: Minden tranzakció átváltása egy közös pénznembe.

en: Convert the file
hu: Fájl átalakítása

en: Converted to:
hu: Átalakítva:

en: Converting
hu: Konvertálás

en: Copy an existing Budget
hu: Meglévő költségvetés másolása

en: Copy the current selection to clipboard
hu: A jelenlegi kiválasztás kimásolása a vágólapra

en: Copy the selected split into clipboard
hu: A jelenlegi felosztás másolása a vágólapra

en: Copy the selected transaction into clipboard
hu: A jelenlegi tranzakció másolása a vágólapra

en: Copy the selected transaction into clipboard.
hu: A jelenlegi tranzakció másolása a vágólapra.

en: Copyright © 1997-%s The GnuCash contributors.
hu: Szerzői jog: © 1997-%s A GnuCash közreműködői.

en: Could not create opening balance.
hu: Nem lehetett nyitóegyenleget létrehozni.

en: Could not determine the account currency. Using the default currency provided by your system.
hu: Nem sikerült meghatározni a számla pénznemét. A rendszer alapértelmezett pénzneme lesz használva.

en: Could not make a backup of the file %s
hu: %s fájlról nem sikerült mentést készíteni

en: Could not open the file %s. The error is: %s
hu: %s fájlt nem lehet megnyitni. A hiba: %s

en: Could not write to file %s. Check that you have permission to write to this file and that there is sufficient space to create it.
hu: Nem sikerült ebbe a fájlba írni: %s. Ellenőrizze, hogy van-e írási engedélye ehez a fájlhoz, és van-e elég tárhely a végrehajtáshoz.

en: Couldn't parse %s for split "%s".
hu: %s nem értelmezhető a "%s" felosztáshoz.

en: Count of Match String Usage
hu: Az egyező karakterláncok használatának számlálója

en: Counters
hu: Számlálók

en: Crea_te in advance
hu: Előzetes _létrehozás

en: Create Scheduled Transactions since the last time run
hu: A legutóbbi futás óta esedékes ütemezett tranzakciók létrehozása

en: Create _New File
hu: _Új fájl létrehozása

en: Create a New Budget
hu: Új költségvetés létrehozása

en: Create a Scheduled Transaction with the current transaction as a template or edit the Scheduled Transaction that current transaction was created by.
hu: Ütemezett tranzakció létrehozása a jelenlegi tranzakció mintájára, vagy a jelenlegi tranzakciót létrehozó Ütemezett tranzakció szerkesztése.

en: Create a new Account
hu: Új számla létrehozása

en: Create a new Billing Term
hu: Új fizetési feltétel létrehozása

en: Create a new Budget
hu: Új költségvetés létrehozása

en: Create a new bill
hu: Új bejövőszámla létrehozása

en: Create a new bill as a duplicate of the current one
hu: Új bejövőszámla létrehozása a jelenlegi másolataként

en: Create a new bill for the same owner as the current one
hu: Egy új bejövőszámla létrehozása ugyanannak a tulajdonosnak, mint a jelenlegi

en: Create a new credit note as a duplicate of the current one
hu: Új jóváírás létrehozása a jelenlegi másolataként

en: Create a new credit note for the same owner as the current one
hu: Új jóváírás készítése a jelenlegi tulajdonosának

en: Create a new customer
hu: Új ügyfél létrehozása

en: Create a new employee
hu: Új alkalmazott létrehozása

en: Create a new file
hu: Egy új fájl létrehozása

en: Create a new invoice
hu: Új kimenőszámla létrehozása

en: Create a new invoice as a duplicate of the current one
hu: Új kimenőszámla létrehozása a jelenlegi mintájára

en: Create a new invoice for the same owner as the current one
hu: Egy új kimenőszámla létrehozása ugyanannak az ügyfélnek, mint a jelenlegi

en: Create a new scheduled transaction
hu: Új ütemezett tranzakció létrehozása

en: Create a new vendor
hu: Új beszállító létrehozása

en: Create a new voucher
hu: Új költségbizonylat létrehozása

en: Create a new voucher as a duplicate of the current one
hu: Új költségbizonylat létrehozása a jelenlegi másolataként

en: Create a new voucher for the same owner as the current one
hu: Új költségbizonylat készítése a jelenlegi tulajdonosának

en: Create a new window for each new register
hu: Új ablak nyitása minden új regiszter számára

en: Create a new window for each new report
hu: Új ablak nyitása minden új jelentés számára

en: Create accurate reports and graphs from your financial data
hu: Készítsen pontos jelentéseket és grafikonokat a pénzügyi adataiból

en: Create automatically
hu: Automatikus létrehozás

en: Create in advance
hu: Előzetes létrehozás

en: Create new accounts by clicking the New button in the main window tool bar. This will bring up a dialog box where you can enter account details. For more information on choosing an account type or setting up a chart of accounts, please see the GnuCash online manual.
hu: A főablak eszköztárában található Új gombra kattintással új számlákat hozhat létre. Ekkor megjelenik egy dialógus, ahol megadhatja a számla részleteit. További tájékoztatás a számlatípus kiválasztása, vagy a számlakészlet beállítása témakörben a GnuCash kézikönyvben található.

en: Create the transaction this many days before its effective date.
hu: A tranzakció létrehozása az esedékesség dátuma előtt ennyi nappal.

en: Created
hu: Létrehozva

en: Created Transactions
hu: Létrehozott tranzakció

en: Creating accounts
hu: Számla létrehozás

en: Credit
hu: Terhelés

en: Credit Account
hu: Kedvezményezett számla

en: Credit Accounts
hu: Követelés számlák

en: Credit Card
hu: Hitelkártya

en: Credit Formula
hu: Követelés-képlet

en: Credit Limit
hu: Hitelkeret

en: Credit Lines
hu: Hitelek

en: Credit Note
hu: Jóváírás

en: Credit limit
hu: Hitelkeret

en: Credit must be a positive amount or you must leave it blank.
hu: A terhelés pozitív összeg lehet, vagy üresen kell hagyni.

en: Credited Account Owner
hu: Jóváírt számla tulajdonosa

en: Credited BIC (Bank Code)
hu: Jóváírt BIC kód (SWIFT bankazonosító)

en: Credited IBAN (International Account Number)
hu: Jóváírt IBAN szám (nemzetközi számlaszám)

en: Credits
hu: Terhelések

en: Croatian (MacCroatian)
hu: Horvát (MacCroatian)

en: Cross
hu: Iksz

en: Cu_rrency
hu: Pé_nznem

en: Cu_t
hu: _Kivágás

en: Cu_t Split
hu: Felosztás _kivágása

en: Cu_t Transaction
hu: _Tranzakció kivágása

en: Currenc_y
hu: Pénzne_m

en: Currencies
hu: Pénznemek

en: Currency
hu: Pénznem

en: Currency Format
hu: Pénznemformátum

en: Currency Information
hu: Pénznem adatai

en: Currency To
hu: Pénznem

en: Current
hu: Jelenlegi

en: Current Value:
hu: Jelenlegi érték:

en: Current Year
hu: Idei év

en: Current _Action
hu: Jelenlegi _művelet

en: Current _Job
hu: Jelenlegi _feladat

en: Current budget period
hu: Jelenlegi költségvetési időszak

en: Current line still has parse errors.
    This should never happen. Please report this as a bug.
hu: Az aktuális sorban még mindig elemzési hibák vannak.
    Ennek nem szabadna előfordulnia. Kérjük, küldjön erről egy hibajelentést.

en: Currently you have no saved reports.
hu: Jelenleg nincsenek elmentett jelentései.

en: Custom
hu: Egyéni

en: Custom Multicolumn Report
hu: Egyeditöbboszlopos-jelentés

en: Custom Title
hu: Egyéni cím

en: Custom date format
hu: Egyéni dátumformátum

en: Custom format
hu: Saját formátum

en: Custom regular expression
hu: Saját reguláris kifejezés

en: Customer
hu: Ügyfél

en: Customer ID
hu: Ügyfél azonosítója

en: Customer Listing
hu: Ügyféllista

en: Customer Name
hu: Ügyfél neve

en: Customer Number
hu: Ügyfél száma

en: Customer Report
hu: Ügyféljelentés

en: Customer Summary
hu: Ügyfél-összefoglaló

en: Customer number
hu: Ügyfélszám

en: Customer number format
hu: Ügyfélszám formátuma

en: Customer's Invoices
hu: Ügyfél számlái

en: Customer's Jobs
hu: Ügyfél megbízásai

en: Customers
hu: Ügyfelek

en: Customers Overview
hu: Ügyfelek áttekintése

en: Cut a reconciled split from a transaction
hu: Egyeztetett felosztás kivágása egy tranzakcióból

en: Cut a split from a transaction
hu: Felosztás kivágása a tranzakcióból

en: Cut a transaction
hu: Tranzakció kivágása

en: Cut a transaction with reconciled splits
hu: Egyeztetett felosztással rendelkező tranzakció kivágása

en: Cut the current selection and copy it to clipboard
hu: A jelenlegi kiválasztás kivágása a vágólapra

en: Cut the current transaction?
hu: A jelenlegi tranzakciót kivágjuk?

en: Cut the selected split into clipboard
hu: A jelenlegi felosztás kivágása a vágólapra

en: Cut the selected transaction into clipboard
hu: A jelenlegi tranzakció kivágása a vágólapra

en: Cut the selected transaction into clipboard.
hu: A jelenlegi tranzakció kivágása a vágólapra.

en: Cut the split '%s' from the transaction '%s'?
hu: „%s” felosztás törlése „%s” tranzakcióból?

en: Cutoff Day
hu: Fordulónap

en: Cyrillic
hu: Cirill

en: Cyrillic (IBM-855)
hu: Cirill (IBM-855)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
hu: Cirill (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (ISO-IR-111)
hu: Cirill (ISO-IR-111)

en: Cyrillic (KOI8-R)
hu: Cirill (KOI8-R)

en: Cyrillic (MacCyrillic)
hu: Cirill (MacCyrillic)

en: Cyrillic (Windows-1251)
hu: Cirill (Windows-1251)

en: D_elete
hu: _Törlés

en: Daily
hu: Naponta

[ctx: Daily]
en: Every
hu: Ismétlődés

[ctx: Daily]
en: days.
hu: naponta.

en: Daily (360)
hu: Napi (360)

en: Daily (365)
hu: Napi (365)

en: Daily Average
hu: Napi átlag

en: Dash
hu: Vonal

en: Dashboard
hu: Üzletmenet-jelentés

en: Data markers?
hu: Adatpontok megjelölése ponttal

en: Database
hu: Adatbázis

en: Datafiles only (*.gnucash, *.xac)
hu: Csak adatfájlok (*.gnucash, *.xac)

en: Date
hu: Dátum

en: Date Closed
hu: Lezárás dátuma

en: Date Entered
hu: Rögzítés dátuma

en: Date Filter
hu: Dátumszűrő

en: Date Format
hu: Dátumformátum

en: Date Opened
hu: Létrehozás dátuma

en: Date Posted
hu: Könyvelés dátuma

en: Date Range
hu: Dátumtartomány

en: Date field can not be empty if 'Multi-split' option is unset.
hu: A dátum nem lehet üres, amikor a Felosztások több sorban ki van kapcsolva.

en: Date format
hu: Dátumformátum

en: Date format choice
hu: Dátumformátum választás

en: Date format to use
hu: Használandó dátumformátum

en: Date of Entry
hu: Bevitel dátuma

en: Date of Report
hu: Jelentés dátuma

en: Date of _Entry
hu: Tét_el dátuma

en: Date of duplicated entries
hu: Duplikált bejegyzések dátuma

en: Date out of range
hu: A dátum kívül esik a tartományon

en: Date range of transactions to retrieve:
hu: Időintervallum tranzakciók lehívásához:

en: Date required.
hu: Dátum szükséges.

en: Date:
hu: Dátum:

en: Dates will be completed so that they are close to the current date. Enter the maximum number of months to go backwards in time when completing dates.
hu: A dátumok úgy lesznek kiiegészítve, hogy az aktuális dátum közelében - egy 12 hónapos, csúszó időablakban - legyenek. Adja meg, hogy a dátumok kiegészítésekor legfeljebb hány hónapot lehet visszafelé haladni az időben.

en: Dates will be completed so that they are within the current calendar year.
hu: A hiányos dátumokat az aktuális naptári év számával kell kiegészíteni.

en: Day Threshold for Read-Only Transactions (red line)
hu: A tranzakciók ennyi nap után válnak írásvédetté (vörös vonal jelzi)

en: Days
hu: Napok

en: Days in ad_vance
hu: Ennyi nappal _előtte

en: De_lete
hu: _Törlés

en: De_scription
hu: L_eírás

en: Debit
hu: Jóváírás

en: Debit Account
hu: Terhelendő számla

en: Debit Amount
hu: Terhelendő összeg

en: Debit Formula
hu: Tartozás-képlet

en: Debited Account Owner
hu: Terhelt számla tulajdonosa

en: Debited BIC (Bank Code)
hu: Terhelt BIC kód (SWIFT bankazonosító)

en: Debited IBAN (International Account Number)
hu: Terhelt IBAN szám (nemzetközi számlaszám)

en: Debits
hu: Jóváírások

en: Decrease
hu: Csökkentés

en: Decrease in capital
hu: Tőkecsökkenés

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Default Budget
hu: Alapértelmezett költségvetés

en: Default Chargeback Project
hu: Alapértelmezett visszafizetési megbízás

en: Default Customer TaxTable
hu: Ügyfelek alapértelmezett adótáblázata

en: Default Format
hu: Alapértelmezett formátum

en: Default Hours per Day
hu: Alapértelmezett órák száma naponta

en: Default Invoice Report
hu: Alapértelmezett kimenőszámla-jelentés

en: Default Invoice Report Timeout
hu: Az alapértelmezett kimenőszámla-jelentés időkorlátja

en: Default QIF transaction status
hu: Alapértelmezett QIF tranzakció státusz

en: Default Rate
hu: Alapértelmezett órabér

en: Default Vendor TaxTable
hu: Beszállítók alapértelmezett adótáblázata

en: Default _font
hu: Alapértelmezett _betűkészlet

en: Default alternate background for table cells.
hu: A táblázatcellák alternatív háttérszín-alapértéke.

en: Default background for table cells.
hu: Táblázat celláiban a háttérszín alapértelmezés.

en: Default color for subtotal rows.
hu: A alösszeg sorok színének alapértéke.

en: Default currency for new accounts
hu: Új számlák alapértelmezett pénzneme

en: Default currency for new reports
hu: Új jelentések alapértelmezett pénzneme

en: Default encoding
hu: Az alapértelmezett kódolás

en: Default status for QIF transaction when not specified in QIF file.
hu: A QIF tranzakció alapértelmezett státusza ha a QIF fájlban nincs megadva a státusz.

en: Default to 'new search' if fewer than this number of items is returned
hu: Alapértelmezés szerint „Új keresés” használata, ha a találatok száma ennél a számnál kevesebb

en: Default to 'new search' if fewer than this number of items is returned.
hu: Alapértelmezés szerint új keresést használ, ha a találatok száma ennél a számnál kevesebb.

en: Default transaction status (overridden by the status given by the QIF file)
hu: A tranzakció alapértelmezett státusza (felülírja a QIF fájlban megadott a státuszt)

en: Default zoom level
hu: Az alapértelmezett nagyítási szint

en: Degrees
hu: Elforgatás szöge

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete %s?
hu: %s törlése?

en: Delete Account
hu: Számla törlése

en: Delete Settings
    Deletes the settings saved under the name as entered in the adjacent text field.
    There are two reserved names which can never be deleted:
    - No settings
    - Gnucash default export format
hu: Beállítások törlése
    Törli a szomszédos mezőben látható néven mentett beállításokat.
    Két védett név azonban sosem törölhető:
    - Mentetlen beállítások
    - Gnucash alapértelmezett exportálási formátum

en: Delete a commodity
hu: Áru törlése

en: Delete a commodity with price quotes
hu: Árafolyamadatokkal rendelkező áru törlése

en: Delete a transaction
hu: Tranzakció törlése

en: Delete a transaction with reconciled splits
hu: Egyeztetett felosztásokat tartalmazó tranzakció törlése

en: Delete all _transactions
hu: Összes _tranzakció törlése

en: Delete an existing Budget
hu: Meglévő költségvetés törlése

en: Delete commodity?
hu: Törli az árut?

en: Delete multiple price quotes
hu: Több árfolyamadat törlése

en: Delete old log/backup files after this many days (0 = never)
hu: Régi napló/mentés fájlok törlése ennyi nap után (0 = soha)

en: Delete old log/backup files after this many days (0 = never).
hu: Régi naplók és biztonsági mentések törlése ennyi nap után (0 = soha).

en: Delete prices that meet the following criteria:
hu: A következő feltételnek megfelelő árfolyamok törlése:

en: Delete prices?
hu: Árak törlése?

en: Delete report configuration
hu: Jelentéskonfiguráció törlése

en: Delete results from current search
hu: Törlés a jelenlegi keresés eredményeiből

en: Delete selected account
hu: A kiválasztott számla törlése

en: Delete the Import Settings.
hu: Az importálási beállítások törlődni fognak.

en: Delete the Selected Budget
hu: A kiválasztott költségvetés törlése

en: Delete the _subaccount
hu: Al_számla törlése

en: Delete the current Billing Term
hu: A jelenlegi fizetési feltétel törlése

en: Delete the current entry
hu: Jelenlegi bejegyzés törlése

en: Delete the current split
hu: A jelenlegi felosztás törlése

en: Delete the current split.
hu: Jelenlegi felosztás törlése.

en: Delete the current transaction
hu: A jelenlegi tranzakció törlése

en: Delete the current transaction.
hu: A jelenlegi tranzakció törlése.

en: Delete the current transaction?
hu: A jelenlegi tranzakció törlése?

en: Delete the currently selected transaction template
hu: A kiválasztott tranzakciósablon törlése

en: Delete the highlighted lot
hu: A kiválasztott tétel törlése

en: Delete the selected scheduled transaction
hu: A kiválasztott ütemezett tranzakciók törlése

en: Delete the selected transaction
hu: A kiválasztott tranzakció törlése

en: Delete the split '%s' from the transaction '%s'?
hu: "%s" felosztás törlése "%s" tranzakcióból?

en: Deleting account %s
hu: %s számla törlése

en: Deposit
hu: Betét

en: Depth limit behavior
hu: Mélységkorlát-viselkedés

en: Desc_ription
hu: _Leírás

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Descri_ption
hu: L_eírás

en: Description
hu: Leírás

en: Description Field
hu: Leírásmező

en: Description field can not be empty if 'Multi-split' option is unset.
hu: A Leírás nem lehet üres, amikor a Felosztások több sorban ki van kapcsolva.

en: Description, Notes, or Memo
hu: Leírás, Megjegyzések vagy Feljegyzés

en: Designed to be easy to use, yet powerful and flexible, GnuCash allows you to track bank accounts, stocks, income and expenses. As quick and intuitive to use as a checkbook register, it is based on professional accounting principles like double-entry accounting to ensure balanced books and accurate reports.
hu: A könnyen használható, ugyanakkor nagy tudású és rugalmas GnuCash lehetővé teszi a bankszámlák, részvények, bevételek és kiadások nyomon követését. Ugyanolyan gyors és egyszerű, mintha füzetben vezetnénk a nyilvántartásunkat, mégis professzionális számviteli elveken alapul, biztosítva ezzel a kiegyensúlyozott könyvelést és a jelentések pontosságát.

en: Destination account for the auto-balance split.
hu: Kiegyenlítő felosztás célszámlája.

en: Detail Level
hu: Részletességi szint

en: Detailed
hu: Részletes

en: Diamond
hu: Gyémánt

en: Diff
hu: Differencia

en: Difference
hu: Eltérés

en: Direct Debit
hu: Fizetési megbízás (bejövő számlák automatikus fizetése)

en: Disabled
hu: Letiltva

en: Discarding this transaction.
hu: Tranzakció ejtése.

en: Discount
hu: Engedmény

en: Discount %
hu: Engedmény %

en: Discount Amount
hu: Kedvezmény összege

en: Discount Days
hu: Engedménynapok

en: Discount How
hu: Engedmény hogyan

en: Discount Rate
hu: Engedményszázalék

en: Discount Type
hu: Engedménytípus

en: Discount Type: Monetary Value
hu: Engedménytípus: pénzbeli érték

en: Discount Type: Percent
hu: Engedménytípus: százalék

en: Discount and tax both applied on pretax value
hu: Az adózás előtti értékre vonatkozó engedmény és adó

en: Discount computed after tax is applied
hu: Az adózott értékre vonatkozó engedmény kiszámítva

en: Discount days cannot be more than due days.
hu: A kedvezmény napjai nem lehetnek hosszabbak az esedékesség napjánál.

en: Discount percentage must be between 0-100 or you must leave it blank.
hu: Engedmény százaléka lehet 0-100 közötti érték, vagy üresen kell hagyni.

en: Discrete
hu: Diszkrét

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Display "_tip of the day" dialog
hu: A nap _tippjének megjelenítése

en: Display Active status.
hu: Az aktív állapot megjelenítése.

en: Display Address 1.
hu: 1. címsor megjelenítése.

en: Display Address 2.
hu: 2. címsor megjelenítése.

en: Display Address 3.
hu: 3. címsor megjelenítése.

en: Display Address 4.
hu: 4. címsor megjelenítése.

en: Display Address Name. This, and other fields, may be useful if copying this report to a spreadsheet for use in a mail merge.
hu: Megjelenített cím neve. Ez a mező, más mezőkkel együtt hasznos lehet, ha a jelentést egy táblázatba másolja a további feldolgozáshoz.

en: Display Columns
hu: Oszlopok megjelenítése

en: Display Email.
hu: E-mail-cím megjelenítése.

en: Display Fax.
hu: Faxszám megjelenítése.

en: Display Job name?
hu: Megbízás nevének megjelenítése?

en: Display Phone.
hu: Telefonszám megjelenítése.

en: Display a column for the actual values.
hu: A jelenlegi értékek oszlopának megjelenítése.

en: Display a column for the budget notes.
hu: A költségvetési feljegyzések oszlopának megjelenítése.

en: Display a column for the budget values.
hu: A tervezett összegek oszlopának megjelenítése.

en: Display a column with the row totals.
hu: Jelenítsen meg egy oszlopot a sorok összegével.

en: Display a grand total section at the bottom?
hu: Végösszeg megjelenítése alul?

en: Display a graph of the selected data.
hu: Grafikon megjelenítése a kiválasztott adatokról.

en: Display a mark for each data point.
hu: Egy pont kirajzolása minden adatpontnál.

en: Display a running balance?
hu: Folyó egyenleg megjelenítése?

en: Display a subtotal summary table.
hu: Részösszegek összefoglaló táblázatának megjelenítése.

en: Display a table of the selected data.
hu: Kiválasztott adatok táblázatának megjelenítése.

en: Display accounts as hyperlinks
hu: Számlanév megjelenítése hiperhivatkozásként

en: Display an Australian customer invoice with tax columns (using eguile template)
hu: Ausztrál ügyfélszámla megjelenítése adóoszlopokkal (eguile sablon használatával)

en: Display any foreign currency amount in an account.
hu: A számla külföldi pénznemben levő összegeinek megjelenítése.

en: Display as a two column report
hu: Kétoszlopos jelentésként jelenítse meg

en: Display document link?
hu: Dokumentumhivatkozás megjelenítése?

en: Display due date?
hu: Feltüntessem a határidőt?

en: Display exchange listings.
hu: Melyik tőzsdére van bevezetve az értékpapír.

en: Display hints for using GnuCash at startup.
hu: A GnuCash használatára vonatkozó tanácsok megjelenítése indításkor.

en: Display ne_gative amounts in red
hu: Ne_gatív összegek megjelenítése pirosan

en: Display negative amounts in red
hu: Negatív összegek megjelenítése pirosan

en: Display negative amounts in red.
hu: Negatív összegek megjelenítése pirossal.

en: Display negative values in red.
hu: Negatív mennyiségek megjelenítése pirossal.

en: Display numbers of shares in accounts.
hu: A számlákon lévő eszközök mennyiségének megjelenítése.

en: Display or hide reconciled matches
hu: Egyeztetettek mutatása vagy elrejtése

en: Display running totals as per report sort order?
hu: Göngyölített összegek megjelenítése a jelentés rendezési sorrendje szerint?

en: Display share prices.
hu: Eszközök aktuális árfolyamának megjelenítése.

en: Display symbol
hu: Megjelenített szimbólum

en: Display the Company Name?
hu: Cégnév megjelenítése?

en: Display the Company contact information.
hu: A vállalat elérhetőségeinek megjelenítése.

en: Display the Invoice Number?
hu: Számlaszám megjelenítése?

en: Display the Tax Rate?
hu: Adó mértékének megjelenítése?

en: Display the Units?
hu: Az egységek megjelenítése?

en: Display the account code?
hu: Számlakód megjelenítése?

en: Display the account name?
hu: Számla nevének megjelenítése?

en: Display the account?
hu: Számla megjelenítése?

en: Display the action?
hu: Művelet megjelenítése?

en: Display the address?
hu: Cím megjelenítése?

en: Display the amount?
hu: Összeg megjelenítése?

en: Display the balance of the underlying account on each line?
hu: A kapcsolódó számla egyenlegének megjelenítése minden sorban?

en: Display the billing id?
hu: Számlázási azonosító megjelenítése?

en: Display the check number?
hu: Csekkszám megjelenítése?

en: Display the contact?
hu: Kapcsolat megjelenítése?

en: Display the customer/vendor id?
hu: Ügyfél-/beszállító-azonosító megjelenítése?

en: Display the date?
hu: Dátum megjelenítése?

en: Display the description?
hu: Leírás megjelenítése?

en: Display the difference as budget - actual.
hu: A tervezett és jelenlegi érték különbségének megjelenítése.

en: Display the entry's discount?
hu: A tétel kedvezményének megjelenítése?

en: Display the full account name?
hu: Teljes számlanév megjelenítése?

en: Display the invoice billing terms?
hu: Számlázási időszakok megjelenítése?

en: Display the invoice notes?
hu: Kimenőszámla megjegyzéseinek megjelenítése?

en: Display the invoice references?
hu: Számlahivatkozások megjelenítése?

en: Display the job name for this invoice?
hu: Ehez a kimenőszámlához tartozó megbízás nevének megjelenítése?

en: Display the memo?
hu: Feljegyzések megjelenítése?

en: Display the notebook tabs at the bottom of the window
hu: Lapok füleinek megjelenítése az ablak alján

en: Display the notebook tabs at the bottom of the window.
hu: A lapok füleit alul jeleníti meg az ablakban.

en: Display the notebook tabs at the left of the window
hu: Lapok füleinek megjelenítése az ablak bal oldalán

en: Display the notebook tabs at the left of the window.
hu: A lapok füleit az ablak bal oldalán jeleníti meg.

en: Display the notebook tabs at the right of the window
hu: Lapok füleinek megjelenítése az ablak jobb oldalán

en: Display the notebook tabs at the right of the window.
hu: A lapok füleit az ablak jobb oldalán jeleníti meg.

en: Display the notebook tabs at the top of the window
hu: Lapok füleinek megjelenítése az ablak tetején

en: Display the notebook tabs at the top of the window.
hu: A lapok füleit felül jeleníti meg az ablakban.

en: Display the number of shares?
hu: Részvények számának megjelenítése?

en: Display the other account code?
hu: A másik számla kódjának megjelenítése?

en: Display the other account name? If this is a split transaction, this parameter is guessed.
hu: A másik számla nevének megjelenítése? Ha ez egy felosztott tranzakció, akkor a GnuCash megtippeli.

en: Display the payments applied to this invoice?
hu: Ehez a kimenőszámlához tartozó befizetések megjelenítése?

en: Display the period credits column?
hu: Megjeleníti az időszak jóváírásainak oszlopát?

en: Display the period debits column?
hu: Megjeleníti az időszak terheléseinek oszlopát?

en: Display the price per item?
hu: Tételenkénti ár megjelenítése?

en: Display the quantity of items?
hu: Mennyiség megjelenítése?

en: Display the reconciled date?
hu: Egyeztetés dátumának megjelenítése?

en: Display the sale amount column?
hu: Megjeleníti az eladások összegének oszlopát?

en: Display the shares price?
hu: Részvények árának megjelenítése?

en: Display the subtotals?
hu: Feltüntessem a részletösszegeket?

en: Display the summary bar at the bottom of the page.
hu: Az összegzősor az oldal alján jelenjen meg.

en: Display the summary bar at the top of the page.
hu: Az összegzősor az oldal tetején jelenjen meg.

en: Display the tax column?
hu: Megjeleníti az adóoszlopot?

en: Display the ticker symbols.
hu: Ticker kódok megjelenítése.

en: Display the totals?
hu: Összesítések megjelenítése?

en: Display the transaction date?
hu: Tranzakciódátum megjelenítése?

en: Display the transaction description?
hu: Tranzakcióleírás megjelenítése?

en: Display the transaction reference?
hu: Tranzakció-hivatkozás megjelenítése?

en: Display the transaction type?
hu: Tranzakciótípus megjelenítése?

en: Display the ~a report
hu: ~a jelentés megjelenítése

en: Display this column
hu: Oszlop megjelenítése

[ctx: Displayed account code of the other account in a multi-split transaction]
en: Split
hu: Felosztás

en: Displays accounts which exceed the depth limit at the depth limit.
hu: A korlátnál mélyebben lévő számlák megjelenítése a korlát szintjén.

en: Dividend
hu: Osztalékfizetés

en: Dividend Account
hu: Osztalékszámla

en: Dividends
hu: Osztalékok

en: Do _nothing
hu: _Ne csináljon semmit

en: Do a date subtotal.
hu: Dátum részösszeg számítása.

en: Do not create log/backup files.
hu: Nem jönnek létre naplók és biztonsági mentések.

en: Do not delete log/backup files.
hu: A naplók és biztonsági mentések soha nem törlődnek.

en: Do not do any filtering
hu: Nincs szűrés

en: Do not import (no action selected)
hu: Nem lesz importálva (nincs kiválasztott művelet)

en: Do not load the last file opened
hu: Ne töltse be az utoljára megnyitott fájlt

en: Do not net, but show gross debit/credit adjustments to these accounts. Merchandising businesses will normally select their inventory accounts here.
hu: Nem a nettó, hanem bruttó tartozik/követel korrekciók feltüntetése ezeken a számlákon. Kereskedelmi vállalatok rendszerint a leltárszámláikat választják ki itt.

en: Do not print all Parent account names.
hu: Ne nyomtassa ki a főszámlák neveit.

en: Do not print full account names
hu: Teljes számlaneveket ne nyomtassa

en: Do not show
hu: Elrejtés

en: Do not show any balances of parent accounts.
hu: A főszámlák egyenlegeinek elrejtése.

en: Do not show any subtotals for parent accounts.
hu: Minden főszámla részösszegeinek elrejtése.

en: Do nothing.
hu: Ne csináljon semmit.

en: Do transaction report on this account.
hu: Készítsen tranzakciójelentést erről a számláról.

en: Do you really want to close the order?
hu: Biztosan, le kívánja zárni a rendelést?

en: Do you really want to delete the template with the name "%s"?
hu: Biztosan törölni kívánja a kiválasztott "%s" nevű sablont?

en: Do you really want to delete this scheduled transaction? | Do you really want to delete these scheduled transactions?
hu[0]: Biztosan törölni kívánja ezeket az ütemezett tranzakciókat?

en: Do you really want to post the invoice?
hu: Biztosan rögzíteni kívánja a kimenőszámlát?

en: Do you really want to post these invoices?
hu: Biztosan rögzíteni kívánja ezt a kimenőszámlát?

en: Do you utilize an escrow account, if so an account must be specified…
hu: Ha letéti számlát használ, akkor egy számlát meg kell adni…

en: Do you want to postpone this reconciliation and finish it later?
hu: Szeretné későbbre halasztani az egyeztetés véglegesítését?

en: Document Links
hu: Dokumentumhivatkozások

en: Documents
hu: Dokumentumok

en: Don't _tell me again.
hu: Ne mondja megin_t.

en: Don't autocomplete
hu: Ne egészítse ki

en: Don't change any displayed amounts
hu: Ne módosítsa a megjelenített összegeket

en: Don't sign reverse any accounts.
hu: Ne legyen megjelölés visszafelé.

en: Don't tell me again this _session.
hu: Ne mondja megint e _munkamenetben.

en: Double _mode colors alternate with transactions
hu: Tranzakciók váltakozó, dupla _módú színekkel

en: Double click on rows to change, then click on Apply to Import
hu: Kattintson duplán a módosítani kívánt sorokra, majd az importáláshoz kattintson az Alkalmaz gombra

en: Double click on the entry in the Description column to jump to the Transaction.
    Double click on the entry in the Link column to open the Linked Document.
    Double click on the entry in the Available column to modify the document link.
hu: Kattintson duplán a Leírás oszlopban lévő bejegyzésre a tranzakcióra való ugráshoz.
    Kattintson duplán a Hivatkozás oszlopban lévő bejegyzésre a kapcsolódó dokumentum megnyitásához.
    Kattintson duplán az Elérhető oszlopban lévő bejegyzésre a dokumentumhivatkozás módosításához.

en: Double click on the entry in the Id column to jump to the Business Item.
    Double click on the entry in the Link column to open the Linked Document.
    Double click on the entry in the Available column to modify the document link.
hu: Kattintson duplán a Szám oszlopban lévő bejegyzésre az üzleti tételre való ugráshoz.
    Kattintson duplán a Hivatkozás oszlopban lévő bejegyzésre a kapcsolódó dokumentum megnyitásához.
    Kattintson duplán az Elérhető oszlopban lévő bejegyzésre a dokumentumhivatkozás módosításához.

en: Double-Weeks
hu: Kettős-hetek

en: Double-click anywhere on the table below to insert a column break
hu: Oszlophatár megadásához kattints duplán a lenti táblázatra

en: Down
hu: Le

en: Draw _vertical lines between columns
hu: Oszlopok közötti _függőleges vonalak

en: Draw hori_zontal lines between rows
hu: Sorok közötti _vízszintes vonalak

en: Due
hu: Esedékes

en: Due Bills Reminder
hu: Az esedékes bejövőszámlák emlékeztetője

en: Due Date
hu: Határidő

en: Due Day
hu: Esedékesség napja

en: Due Days
hu: Határidők

en: Due Invoices Reminder
hu: Az esedékes kimenőszámlák emlékeztetője

en: Due or Post Date
hu: Esedékesség vagy könyvelés dátuma

en: Dup_licate Entry
hu: Bejegyzés meg_kettőzése

en: Dup_licate Split
hu: Felosztás meg_kettőzése

en: Dup_licate Transaction
hu: Tranzakció meg_kettőzése

en: Duplicate
hu: Másolás

en: Duplicate Transaction
hu: Tranzakció megduplázása

en: Duplicating a changed invoice entry
hu: Megváltozott számlatétel megkettőzése

en: Duplicating a changed transaction
hu: Megváltozott tranzakció duplikálása

en: E-mail
hu: Email

en: E_dit Customer
hu: Ügyfél sz_erkesztése

en: E_dit Employee
hu: Alkalmazott sz_erkesztése

en: E_dit Vendor
hu: Beszállító sz_erkesztése

en: E_nter date:
hu: Dátum meg_adása:

en: E_xamples
hu: _Minták

en: E_xtensions
hu: _Kiterjesztések

en: Easy
hu: könnyű

en: Easy Invoice
hu: Egyszerűsített kimenőszámla

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Edit Account
hu: Számla szerkesztése

en: Edit Bill
hu: Bejövőszámla szerkesztése

en: Edit Credit Note
hu: Jóváírás szerkesztése

en: Edit Customer
hu: Ügyfél szerkesztése

en: Edit E_xchange Rate
hu: _Árfolyam szerkesztése

en: Edit Employee
hu: Alkalmazott szerkesztése

en: Edit Expense Voucher
hu: Költségbizonylat szerkesztése

en: Edit Invoice
hu: Kimenőszámla szerkesztése

en: Edit Job
hu: Megbízás szerkesztése

en: Edit Note
hu: Megjegyzés szerkesztése

en: Edit Options
hu: Javítási opciók

en: Edit Scheduled Transaction
hu: Ütemezett tranzakció szerkesztése

en: Edit Vendor
hu: Beszállító szerkesztése

en: Edit _Account
hu: _Számla szerkesztése

en: Edit budget for all periods for the selected accounts
hu: A kiválasztott számlák összes időszakára vonatkozó költségvetés szerkesztése

en: Edit currency
hu: Pénznem szerkesztése

en: Edit imported transaction details
hu: Importált tranzakció adatainak szerkesztése

en: Edit note for the selected account and period
hu: A kiválasztott számla és időszak megjegyzésének szerkesztése

en: Edit payment…
hu: Fizetés szerkesztése…

en: Edit report configuration name
hu: Jelentéskonfiguráció átnevezése

en: Edit report options
hu: Jelentés beállításainak szerkesztése

en: Edit report style sheets
hu: Jelentés-stíluslapok szerkesztése

en: Edit security
hu: Értékpapír szerkesztése

en: Edit the current Billing Term
hu: A jelenlegi fizetési feltétel szerkesztése

en: Edit the current commodity.
hu: A jelenlegi értékpapír szerkesztése.

en: Edit the current price.
hu: A jelenlegi ár szerkesztése.

en: Edit the current transaction
hu: A jelenlegi tranzakció szerkesztése

en: Edit the exchange rate for the current transaction.
hu: A jelen tranzakció árfolyamának szerkesztése.

en: Edit the global preferences of GnuCash
hu: GnuCash globális beállításainak szerkesztése

en: Edit the list of encodings
hu: Kódolások listájának szerkesztése

en: Edit the payment this transaction is a part of.
hu: A fizetés szerkesztése, amelynek része ez a tranzakció.

en: Edit the properties of the current file
hu: A jelenlegi fájl tulajdonságainak szerkesztése

en: Edit the selected account
hu: A kiválasztott számla szerkesztése

en: Edit the selected account.
hu: A kiválasztott számla szerkesztése.

en: Edit the selected customer
hu: A kiválasztott ügyfél szerkesztése

en: Edit the selected employee
hu: A kijelölt alkalmazott szerkesztése

en: Edit the selected scheduled transaction
hu: A kiválasztott ütemezett tranzakciók szerkesztése

en: Edit the selected vendor
hu: A kiválasztott beszállító szerkesztése

en: Edit this bill
hu: Ennek a bejövőszámlának a szerkesztése

en: Edit this budget's options
hu: A költségvetés beállításainak szerkesztése

en: Edit this credit note
hu: Ennek a jóváírásnak a szerkesztése

en: Edit this invoice
hu: Ennek a kimenőszámlának a szerkesztése

en: Edit this voucher
hu: Ennek a költségbizonylatnak a szerkesztése

en: Edit…
hu: Szerkesztés…

en: Email
hu: E-mail

en: Employee
hu: Alkalmazott

en: Employee ID
hu: Alkalmazott azonosítója

en: Employee Name
hu: Alkalmazott neve

en: Employee Number
hu: Alkalmazott száma

en: Employee Report
hu: Alkalmazott-jelentés

en: Employee Username
hu: Alkalmazott felhasználóneve

en: Employee number
hu: Alkalmazottszám

en: Employee number format
hu: Alkalmazottszám formátuma

en: Employees
hu: Alkalmazottak

en: Employees Overview
hu: Alkalmazottak áttekintése

en: Empty
hu: Üres

en: Empty space
hu: Üres hely

en: Enable Links
hu: Hivatkozások engedélyezése

en: Enable SKIP transaction action
hu: Tranzakció kihagyásának engedélyezése

en: Enable UPDATE match action
hu: Egyezés frissítésének engedélyezése

en: Enable chart
hu: Diagram engedélyezése

en: Enable debugging mode: provide deep detail in the logs.
    This is equivalent to: --log "=info" --log "qof=info" --log "gnc=info"
hu: Engedélyezi a hibakeresési módot: a naplók mély részletességűek.
    Ez egyenértékű a következővel: --log "=info" --log "qof=info" --log "gnc=info"

en: Enable extra _buttons
hu: Extra gom_bok engedélyezése

en: Enable extra toolbar buttons for business
hu: Extra eszköztárgombok engedélyezése üzleti felhasználóknak

en: Enable extra/development/debugging features.
hu: Extra/fejlesztői hibajelentés engedélyezése.

en: Enable horizontal grid lines on table displays
hu: Vízszintes rácsvonalak engedélyezése táblázatokban

en: Enable horizontal grid lines on table displays. These will mainly be tree views like the Accounts page.
hu: Vízszintes rácsvonalak engedélyezése táblázatokban, azaz főként fa nézetekben, mint amilyen a főablak számlák lapja amiben az összes számla látható.

en: Enable hyperlinks in reports.
hu: Hiperhivatkozások engedélyezése a jelentésekben.

en: Enable link to chart
hu: Diagram-hivatkozások engedélyezése

en: Enable skip transaction action
hu: Tranzakció kihagyásának engedélyezése

en: Enable the SKIP action in the transaction matcher. If enabled, a transaction whose best match's score is in the yellow zone (above the Auto-ADD threshold but below the Auto-CLEAR threshold) will be skipped by default.
hu: Tranzakció kihagyásának engedélyezése a tranzakcióillesztőben. Ha engedélyezve van, akkor alapértelmezés szerint ki lesz hagyva az a tranzakció, amelynek a legjobb egyezéspontszáma a sárga sávba esik (az automatikus hozzáadás küszöbértéke felett, de az automatikusan kiegyenlítettnek jelölés küszöbértéke alatt van).

en: Enable the UPDATE AND CLEAR action in the transaction matcher. If enabled, a transaction whose best match's score is above the Auto-CLEAR threshold and has a different date or amount than the matching existing transaction will cause the existing transaction to be updated and cleared by default.
hu: Engedélyezi a FRISSÍTÉS ÉS KIEGYENLÍTETTNEK JELÖLÉS műveletet a tranzakcióillesztőben. Ha engedélyezve van, akkor az a tranzakció, amelynek a legjobb egyezéspontszáma meghaladja az automatikusan kiegyenlítettnek jelölés küszöbértékét, és amelynek dátuma vagy összege eltér a meglévő egyező tranzakció dátumától vagy összegétől, alapértelmezés szerint a meglévő tranzakciót frissíti és kiegyenlítettnek jelöli.

en: Enable the UPDATE AND RECONCILE action in the transaction matcher. If enabled, a transaction whose best match's score is above the Auto-CLEAR threshold and has a different date or amount than the matching existing transaction will cause the existing transaction to be updated and cleared by default.
hu: Engedélyezi a FRISSÍTÉS ÉS EGYEZTETÉS műveletet a tranzakcióillesztetőben. Ha engedélyezve van, akkor az a tranzakció, amelynek legjobb egyezéspontszáma meghaladja az automatikusan kiegyenlítettnek jelölés küszöbértékét, és amelynek dátuma vagy összege eltér a meglévő egyező tranzakció dátumától vagy összegétől, a meglévő tranzakciót alapértelmezés szerint frissíti és kiegyenlítettnek jelöli.

en: Enable timeout on "Save changes on closing" question
hu: Időkorlát a változtatások mentése bezáráskor kérdésnél

en: Enable update match action
hu: Egyezés frissítésének engedélyezése

en: Enable vertical grid lines on table displays
hu: Függőleges rácsvonalak engedélyezése táblázatokban

en: Enable vertical grid lines on table displays. These will mainly be tree views like the Accounts page.
hu: Függőleges rácsvonalak engedélyezése táblázatokban, azaz főként fa nézetekben, mint amilyen a főablak számlák lapja amiben az összes számla látható.

en: Enabled
hu: Engedélyezve

en: Enables bayesian matching when matching imported transaction against existing transactions. Otherwise a less sophisticated rule-based matching mechanism will be used.
hu: Engedélyezi a Bayes-féle egyezésvizsgálat használatát az importált tranzakciók meglévőkkel történő összehasonlításakor. Különben kevésbé kifinomult szabályalapú egyezésvizsgálat lesz használva.

en: Enables file compression when writing the data file.
hu: Fájltömörítés engedélyezése az adatfájl írásakor.

en: Enables the "Tip Of The Day" when GnuCash starts up. If active, the dialog will be shown. Otherwise it will not be shown.
hu: Ha aktiválva van a GnuCash indításakor megjelenik „A nap tippje” ablak. Egyébként nem jelenik meg.

en: Enables the automatic creation of new commodities if any unknown commodity is encountered during import. Otherwise the user will be asked what to do with each unknown commodity.
hu: Engedélyezi az új áruk automatikus létrehozását, ha az importálás során ismeretlen áruval találkozott. Ellenkező esetben a program megkérdezi a felhasználót, mit tegyen az ismeretlen áruval.

en: Enables verbose debug messages for HBCI/AqBanking Online Banking.
hu: Bőbeszédű hibaüzenetek aktiválása a HBCI/AqBanking internetes bankoláshoz.

en: Encoding
hu: Kódolás

en: End
hu: Vége

en: End Amount
hu: Záróösszeg

en: End Date
hu: Befejeződátum

en: End Date:
hu: Záródátum:

en: End Value
hu: Záróérték

en: End date
hu: Záródátum

en: End of accounting period
hu: Könyvelési időszak vége

en: End of current quarter
hu: Folyó negyedév vége

en: End of next month
hu: Következő hónap vége

en: End of next quarter
hu: Következő negyedév vége

en: End of next year
hu: Következő naptári év vége

en: End of previous accounting period
hu: Az előző könyvelési időszak vége

en: End of previous month
hu: Előző hó vége

en: End of previous quarter
hu: Előző negyedév vége

en: End of previous year
hu: Előző év vége

en: End of reporting period.
hu: Jelentés időszakának vége.

en: End of this accounting period
hu: Ezen könyvelési időszak vége

en: End of this month
hu: Folyó hó vége

en: End of this quarter
hu: Jelen negyedév vége

en: End of this year
hu: Folyó év vége

en: Ending Balance
hu: Záró egyenleg

en: Ending date (in seconds from Jan 1, 1970)
hu: Záródátum (másodpercben 1970. jan. 1-től)

en: Ending time period identifier
hu: Záró időszak azonosítója

en: Engagement:
hu: Előjegyzés:

en: English (ASCII)
hu: Angol (ASCII)

en: Ente_r date:
hu: Dátum meg_adása:

en: Enter
hu: Bevitel

en: Enter Password
hu: Adja meg a jelszót

en: Enter _Interest Charge…
hu: _Kamatdíj megadása…

en: Enter _Interest Payment…
hu: Számla_kamat megadása…

en: Enter a description of the split
hu: Adja meg a felosztás leírását

en: Enter a description of the transaction
hu: Adja meg a tranzakció leírását

en: Enter a descriptive name for this report.
hu: Adjon egy találó címet a jelentésnek.

en: Enter a display symbol. This can safely be left blank, in which case the ticker symbol or the currency ISO code will be used.
hu: Adja meg a megjeleníteni kívánt szimbólumot. Nyugodtan üresen is hagyhatja. Ez esetben az értékpapír jelölése vagy a pénznem ISO kódja lesz megjelenítve.

en: Enter a name for the account
hu: Adjon meg egy számlanevet

en: Enter a name for the highlighted lot.
hu: Adjon nevet a kiválasztott tételnek.

en: Enter a name or short description, such as "Red Hat Stock".
hu: Adjon meg nevet és leírást. Pl. "OTP Bank Részvény".

en: Enter a payment for the owner of this bill
hu: Adjon meg egy fizetési módot a bejövőszámla tulajdonosának

en: Enter a payment for the owner of this credit note
hu: Adja meg a jóváírás tulajdonosa számára történő kifizetést

en: Enter a payment for the owner of this invoice
hu: Fizetési mód megadása az ügyfélnek akinek a kimenőszámlát készíti

en: Enter a payment for the owner of this voucher
hu: Adja meg a költségbizonylat tulajdonosa számára történő kifizetést

en: Enter a reference number, such as the next check number, or choose an action type from the list
hu: Adjon meg egy hivatkozási számot, például a következő csekk számát, vagy válasszon ki egy műveletettípust a listából

en: Enter a reference, such as a check number, common to all entry lines (splits)
hu: Adjon meg egy hivatkozást, például egy csekkszámot, amely minden felosztásra vonatkozik

en: Enter a reference, such as a check number, unique to each entry line (split)
hu: Adjon meg egy hivatkozást, például egy csekkszámot, minden felosztáshoz külön-külön

en: Enter a reference, such as an invoice or check number, common to all entry lines (splits)
hu: Adjon meg egy hivatkozást, például egy számla- vagy csekkszámot, amely minden felosztásra vonatkozik

en: Enter a reference, such as an invoice or check number, unique to each entry line (split)
hu: Adjon meg egy hivatkozást, például egy bejövőszámla- vagy csekkszámot, amely minden egyes beviteli sorhoz (felosztáshoz) egyedi

en: Enter a unique code used to identify the commodity. Or, you may safely leave this field blank.
hu: Adja meg az értékpapír hivatalos kódját, vagy hagyja üresen.

en: Enter a unique name for the new template.
hu: Adjon egyedi nevet az új sablonnak.

en: Enter a user name and password to connect to: %s
hu: Adja meg a felhasználói nevét és a jelszavát az ide kapcsolódáshoz: %s

en: Enter an Online Transaction
hu: Online tranzakció bevitele

en: Enter an URL like "%s"
hu: Adjon meg egy ilyen URL-t "%s"

en: Enter an URL like "https://www.gnucash.org"
hu: Írjon be egy URL-t, például https://www.gnucash.org

en: Enter any notes you want to make about this lot.
hu: Írja be a tétellel kapcsolatos megjegyzését.

en: Enter credit formula for real transaction
hu: Követelés-képlet megadása valós tranzakcióhoz

en: Enter debit formula for real transaction
hu: Tartozás-képlet megadása valós tranzakcióhoz

en: Enter file name and location for the Export…
hu: Adja meg az exportálni kívánt fájl helyét és nevét…

en: Enter file name and location for the Import…
hu: Válassza ki a fájlt, amit importálni szeretne…

en: Enter notes for the transaction
hu: Adjon meg megjegyzést a tranzakcióhoz

en: Enter number of months.
hu: A hónapok számának megadása.

en: Enter report row/column span
hu: Add meg a report sor/oszlop kiterjedését

en: Enter the Discount Amount
hu: Adja meg a kedvezmény összegét

en: Enter the Discount Percent
hu: Adja meg a kedvezmény százalékát

en: Enter the Discount … unknown type
hu: Adja meg a kedvezményt … ismeretlen típus

en: Enter the Entry Description
hu: Adja meg a tétel leírását

en: Enter the Loan Details, as a minimum enter a valid Loan Account and Amount.
hu: Adja meg a kölcsön részleteit, legalább egy érvényes kölcsönszámlát és az összeget.

en: Enter the Quantity of units for this Entry
hu: Adja meg a tételhez tartozó egységek mennyiségét

en: Enter the Tax Table to apply to this entry
hu: Adja meg a tételre vonatkozó adótáblázatot

en: Enter the account to transfer from, or choose one from the list
hu: Forrás-számla megadása vagy kiválasztása listából

en: Enter the annual interest rate in percent. Accepts values from 0.001 - 100. The Mortgage Assistant does not support zero-interest loans.
hu: Adja meg az éves kamatlábat százalékban. Az érték 0.001 és 100 között kell legyen. A segéd nem támogatja a nulla kamatlábú kölcsönöket.

en: Enter the date and the number of shares you gained or lost from the stock split or merger. For stock mergers (negative splits) use a negative value for the share distribution. You can also enter a description of the transaction, or accept the default one.
hu: Adja meg, mikor és mennyi részvényt nyert vagy vesztett a felaprózás illetve összevonás során. Részvényösszevonás esetén negatív értéket adjon meg. A tranzakcióhoz megtarthatja az alapértelmezett leírást vagy megadhat sajátot is.

en: Enter the effective share price
hu: Adja meg a tényleges részvényárat

en: Enter the full name of the commodity. Example: Cisco Systems Inc., or Apple Computer, Inc.
hu: Adja meg az értékpapír teljes nevét. Pl. OTP Bank Nyrt. vagy Optimum Trend abszolút hozamú alap.

en: Enter the income/expense account for the Entry, or choose one from the list
hu: Adja meg a bevétel/költség számlát a tételhez, vagy válasszon egyet a listából

en: Enter the name of the Customer
hu: Ügyfél nevének bevitele

en: Enter the name of the Vendor
hu: Beszállító nevének megadása

en: Enter the new balance of shares after the stock split.
hu: Adja meg a részvények új egyenlegét a részvényfelaprózás után.

en: Enter the number of months still to be paid off. This determines both the remaining principle and the duration of the scheduled transaction.
hu: Adja meg a törlesztési hónapok számát. Ez meghatározza a hátralévő tőketartozás összegét és az ütemezett tranzakciók időtartamát.

en: Enter the number of shares bought or sold
hu: Eladott vagy vásárolt részvények számának megadása

en: Enter the number of shares you gained or lost in the transaction.
hu: A tranzakció során szerzett vagy elvesztett részvények számának megadása.

en: Enter the smallest fraction of the commodity which can be traded. For stocks which can only be traded in whole numbers, enter 1.
hu: Adja meg az áru legkisebb forgalmazható egységét! Csak egész számban forgalmazható részvények esetében adjon meg 1-et.

en: Enter the ticker symbol for the commodity (e.g. CSCO or AAPL). If you are retrieving quotes online, this field must exactly match the ticker symbol used by the quote source (including case).
hu: Adja meg az értékpapír jelölését (pl. OTP vagy MOL). Ha online tölti le az árfolyamokat, akkor e mezőnek pontosan meg kell egyeznie a forrás által használt jellel (kisbetűket beleértve).

en: Enter the type of Entry
hu: Adja meg a tétel típusát

en: Enter the unit-Price for this Entry
hu: Adja meg ennek a tételnek az egységárát

en: Enter the value of the shares.
hu: Adja meg a részvények összértékét.

en: Enter your password
hu: Jelszó bevitele

en: Enter your username and password
hu: Adja meg a felhasználói nevét és a jelszavát

en: Entity Not Found: %s
hu: %s alany nem található

en: Entity type does not match %s: %s
hu: Típusa nem egyezik %s: %s

en: Entries
hu: Tételek

en: Equities
hu: Saját tőke

en: Equity
hu: Saját tőke

en: Equity Statement
hu: Tőkekimutatás

en: Error
hu: Hiba

en: Error adding price.
hu: Hiba az új ár hozzáadásakor.

en: Error in regular expression '%s':
    %s
hu: Hiba a reguláris kifejezésben: "%s":
    %s

en: Error message:
hu: Hibaüzenet:

en: Error text.
hu: Hiba.

en: Error: could not initialize graphical user interface and option add-price-quotes was not set.
    Perhaps you need to set the $DISPLAY environment variable?
hu: Hiba: nem sikerült elindítani a grafikus felhasználói felületet, és az „add-price-quotes” lehetőség nincs beállítva.
    Lehet, hogy be kell állítani az $DISPLAY környezeti változót?

en: Escrow Account
hu: Letéti számla

en: Escrow Payment
hu: Letétfizetés

en: Esti_mate Budget…
hu: Költségvetés be_cslése…

en: Estimate
hu: Becslés

en: Estimate Budget Values
hu: Költségvetés becslése

en: Estimate a budget value for the selected accounts from past transactions
hu: Költségvetésérték becslése a kiválasztott számlákra múltbéli tranzakciók alapján

en: Europe (31.12.2001)
hu: Európai (31.12.2001)

en: European
hu: Európai

en: Every
hu: Minden

en: Every transaction has a "Notes" field where you can put useful information.
    
    To make it visible
    select "View" in the menu bar and check "Double Line" or
    check "Double Line View" in Preferences:Register Defaults.
hu: Minden tranzakcióhoz tartozik egy megjegyzések mező ahol hasznos információkat tárolhat.
    
    Láthatóvá tételéhez
    a nézet menüben jelölje be a kétsoros lehetőséget,
    vagy a GnuCash beállítások ablakában a regiszter-alapbeállítások lapon jelölje be a kétsoros nézet lehetőséget.

en: Exact end period
hu: Pontos befejező időszak

en: Exact start period
hu: Pontos kezdő időszak

en: Examples
hu: Példák

en: Exch. Rate
hu: Árfolyam

en: Exchange Rate
hu: Árfolyam

en: Exchange Rates
hu: Árfolyamok

en: Exchange by CSV/FinTS(former HBCI) or import SWIFT-MT9xx/QIF/OFX data including Transaction Matching
hu: Tőzsdézzen a CSV/FinTS(korábban HBCI) segítségével vagy importáljon SWIFT-MT9xx/QIF/OFX adatokat a tranzakciók egyezésének vizsgálatával

en: Exchange rate | Exchange rates
hu[0]: Árfolyam

en: Exclude Transactions to/from Filter Accounts
hu: A kiválasztott számlákat érintő tranzakciók kihagyása

en: Exclude accounts with zero total balances
hu: Nulla egyenlegű számlák kihagyása

en: Exclude closing transactions
hu: A záró tranzakciók kihagyása

en: Execute _Now
hu: Végrehajtás _most

en: Execute _later (unimpl.)
hu: Végrehajtás _később (még nem működik)

en: Execute this online transaction now
hu: Online tranzakció végrehajtása most

en: Existing
hu: Jelenlegi

en: Existing Document Link is
hu: Létező dokumentum hivatkozás

en: Existing Liabilities
hu: Meglévő kötelezettségek

en: Existing absolute file path links will be converted to relative ones by comparing them to the new path head unless box unticked.
hu: Ha be van jelölve, a meglévő abszolút útvonalú hivatkozásokat relatív útvonalúvá alakítjuk át az új előtaggal összehasonlítva.

en: Existing relative file path links will be converted to absolute ones by combining them with the existing path head unless box unticked.
hu: Ha be van jelölve, a meglévő relatív útvonalú hivatkozásokat abszolút útvonalúvá alakítjuk át a jelenlegi előtag beégetésével.

en: Exit the saved report configurations dialog
hu: Kilépés a mentett jelentéskonfigurációk párbeszédpanelből

en: Expense
hu: Költség

en: Expense Account
hu: Költségszámla

en: Expense Accounts
hu: Költség-számlák

en: Expense Chart
hu: Költségdiagram

en: Expense Over Time
hu: Kiadás időbeli alakulása

en: Expense Piechart
hu: Költségkördiagram

en: Expense Total
hu: Összes költség

en: Expense Voucher
hu: Költségbizonylat

en: Expense Vouchers
hu: Költségbizonylatok

en: Expense voucher number
hu: Költségbizonylat száma

en: Expense voucher number format
hu: Költségbizonylat számának formátuma

en: Expenses
hu: Kiadások

en: Expenses vs. Day of Week
hu: Költségek a hét napjain

en: Explanation
hu: Magyarázat

en: Export
hu: Exportálás

en: Export A_ctive Register to CSV…
hu: _Aktív regiszter CSV fájlba…

en: Export Account T_ree to CSV…
hu: Számla_készlet CSV fájlba…

en: Export HTML-formatted report to file
hu: HTML-formátumú jelentés exportálása fájlba

en: Export Now…
hu: Exportálás…

en: Export Summary
hu: Exportálás eredménye

en: Export _Accounts
hu: Számla_hierarchia exportálása

en: Export _Report
hu: _Jelentés exportálása

en: Export _Report…
hu: _Jelentés exportálása…

en: Export _Transactions to CSV…
hu: _Tranzakciók CSV fájlba…

en: Export as P_DF…
hu: Exportálás _PDF fájlként…

en: Export the Account Tree to a CSV file
hu: A számlahierarchia exportálása CSV fájlba

en: Export the Active Register to a CSV file
hu: Az éppen látható regiszter exportálása CSV fájlba

en: Export the Transactions to a CSV file
hu: Tranzakciók exportálása CSV fájlba

en: Export the account hierarchy to a new GnuCash datafile
hu: A számlahierarchia exportálása egy új GnuCash fájlba

en: Export the current report as a PDF document
hu: A jelenlegi jelentés exportálása PDF dokumentumként

en: Export to PDF File
hu: Exportálás PDF fájlba

en: Exporting file…
hu: Exportálás fájlba…

en: Extend the current book by merging with new account type categories
hu: Az aktuális könyv bővítése az új számlatípus-kategóriák befésülésével

en: Extra Notes
hu: Extra megjegyzések

en: Extra Payments
hu: Egyéb kifizetések

en: Extra notes to put on the invoice.
hu: A kimenőszámlán feltüntetendő további megjegyzések.

en: Extra to Charge Card
hu: Kiegészítő Költség-hitelkártya

[ctx: FQ Source]
en: Amsterdam Euronext eXchange, NL
hu: Amszterdami Euronext tőzsde, NL

[ctx: FQ Source]
en: Association of Mutual Funds in India
hu: Indiai befektetési alapok szövetsége (AMFI)

[ctx: FQ Source]
en: Athens Exchange Group, GR
hu: Athéni tőzsdecsoport, GR

[ctx: FQ Source]
en: Australian Stock Exchange, AU
hu: Ausztrál értéktőzsde, AU

[ctx: FQ Source]
en: Bucharest Stock Exchange, RO
hu: Bukaresti értéktőzsde, RO

[ctx: FQ Source]
en: Canada (Alphavantage, TMX)
hu: Kanada (Alphavantage, TMX)

[ctx: FQ Source]
en: Colombo Stock Exchange, LK
hu: Colomboi értéktőzsde, LK (Srí Lanka)

[ctx: FQ Source]
en: Consors Bank, DE
hu: Consors bank, DE

[ctx: FQ Source]
en: Deka Investments, DE
hu: Deka befektetések, DE

[ctx: FQ Source]
en: Europe (ASEGR, Bourso, …)
hu: Európa (ASEGR, Bourso, …)

[ctx: FQ Source]
en: Financial Times Funds service, GB
hu: Financial Times befektetési szolgáltatás, GB

[ctx: FQ Source]
en: GoldMoney precious metals
hu: GoldMoney nemesfémek

[ctx: FQ Source]
en: Google Web, US Stocks
hu: Google Web, US részvények

[ctx: FQ Source]
en: India (BSEIndia, NSEIndia)
hu: India (BSE India, NSE India)

[ctx: FQ Source]
en: Italian Stock Exchange, IT
hu: Olasz értéktőzsde, IT

[ctx: FQ Source]
en: Market Watch
hu: Market Watch (Piacfigyelő)

[ctx: FQ Source]
en: Morningstar, CH
hu: Morningstar (Svájc)

[ctx: FQ Source]
en: Morningstar, GB
hu: Morningstar (Nagy-Britannia)

[ctx: FQ Source]
en: Morningstar, JP
hu: Morningstar (Japán)

[ctx: FQ Source]
en: NSE (National Stock Exchange), IN
hu: NSE (Nemzeti értéktőzsde), India

[ctx: FQ Source]
en: NYSE (Alphavantage, FinanceAPI, …)
hu: NYSE (Alphavantage, FinanceAPI, ….)

[ctx: FQ Source]
en: Nasdaq (Alphavantage, FinanceAPI, …)
hu: Nasdaq (Alphavantage, FinanceAPI, ….)

[ctx: FQ Source]
en: New Zealand stock eXchange, NZ
hu: Új-Zélandi értéktőzsde, NZ

[ctx: FQ Source]
en: Paris Stock Exchange/Boursorama, FR
hu: Párizsi értéktőzsde/Boursorama, FR

[ctx: FQ Source]
en: S-Investor, DE
hu: S-Investor (Sparkasse befektető), DE

[ctx: FQ Source]
en: SIX Swiss Exchange shares, CH
hu: SIX Svájci tőzsdei részvények, CH

[ctx: FQ Source]
en: Stooq, PL
hu: Stooq, PL (lengyel tőzsde)

[ctx: FQ Source]
en: Tesouro Direto bonds, BR
hu: Tesouro Direto bonds, BR (brazil kötvények)

[ctx: FQ Source]
en: Toronto Stock eXchange, CA
hu: Torontói értéktőzsde, CA

[ctx: FQ Source]
en: Tradegate, DE
hu: Tradegate, DE (berlini székhelyű tőzsde)

[ctx: FQ Source]
en: Treasury Direct bonds, US
hu: Treasury Direct bonds, US (amerikai kötvények)

[ctx: FQ Source]
en: U.K. Funds (FTfunds, MorningstarUK)
hu: U.K. alapok (FTfunds, MorningstarUK)

[ctx: FQ Source]
en: US Govt. Thrift Savings Plan
hu: US Govt. TSP (szövetségi alkalmazottak nyugdíjcélú megtakarítási és befektetési rendszere)

[ctx: FQ Source]
en: USA (Alphavantage, FinanceAPI, …)
hu: USA (Alphavantage, FinanceAPI, .…)

[ctx: FQ Source]
en: Union Investment, DE
hu: Union Investment, DE (DZ Bank befektetési társaság)

[ctx: FQ Source]
en: Yahoo as JSON
hu: Yahoo JSON formátumként

en: F_ind Account
hu: Számla _keresése

en: F_raction traded
hu: Fo_rgalmazható egység

en: Failed
hu: Sikertelen

en: Failed to create price from selected columns.
hu: A kiválasztott oszlopokból nem sikerült árat létrehozni.

en: Failed to open log file: %s: %s
hu: %s naplófáj megnyitása sikertelen: %s

en: Fancy
hu: Különleges

en: Fancy Date Format
hu: Bővített dátumformátum

en: Fancy Invoice
hu: Különleges kimenőszámla

en: Farsi (MacFarsi)
hu: Perzsa (MacFarsi)

en: Fee
hu: Díj

en: Fees
hu: Díjak

en: File %s opened. %s
hu: %s fájl betöltve. %s

en: File Format
hu: Fájlformátum

en: File Found
hu: Fájl található

en: File Not Found
hu: Nem található fájl

en: File exported successfully!
hu: A fájl exportálása sikerült!

en: File not found or read permission denied. Please select another file.
hu: A fájl nem található, vagy nem olvasható. Válasszon ki egy másikat.

en: File to log into; defaults to "/tmp/gnucash.trace"; can be "stderr" or "stdout".
hu: Naplófájl beállítása. Alapértelmezett a „/tmp/gnucash.trace”; lehet az „stderr” vagy az „stdout” is.

en: Filled circle
hu: Beszínezett kör

en: Filled diamond
hu: Beszínezett gyémánt

en: Filled square
hu: Beszínezett négyzet

en: Filter
hu: Szűrő

en: Filter %s by...
hu: %s szűrése...

en: Filter %s by…
hu: %s szűrése…

en: Filter By:
hu: Szűrés:

en: Filter By…
hu: Szűrés…

en: Filter Type
hu: Szűrőtípus

en: Filter on these accounts.
hu: Szűrés ezekre a számlákra.

en: Filter register by…
hu: Regiszter szűrése…

en: Filter will be applied to 'Match String' and 'Mapped to Account Name' fields, case sensitive.
hu: Kis- és nagybetűérzékeny szűrés alkalmazása az „Egyező karakterláncok” és a „Számla nevének megfelelő” mezőkön.

en: Filtered
hu: Szűrt

en: Finance Management
hu: Pénzügyek kezelése

[ctx: Finance::Quote]
en: **missing**
hu: **hiányzik**

[ctx: Finance::Quote]
en: currency:
hu: pénznem:

[ctx: Finance::Quote]
en: date:
hu: dátum:

[ctx: Finance::Quote]
en: last:
hu: utolsó:

[ctx: Finance::Quote]
en: one of these
hu: az egyik ezek közül

[ctx: Finance::Quote]
en: price:
hu: ár:

[ctx: Finance::Quote]
en: recommended
hu: ajánlott

[ctx: Finance::Quote]
en: required
hu: szükséges

[ctx: Finance::Quote]
en: symbol:
hu: szimbólum:

en: Finance::Quote fields GnuCash uses:
hu: A GnuGash által használt Finance::Quote mezők:

en: Finance::Quote must be installed to enable this button.
hu: A gomb csak a Finance::Quote telepítése után használható.

en: Find Account
hu: Számla keresése

en: Find Bi_ll…
hu: Bejövősz_ámla keresése…

en: Find Bill
hu: Bejövőszámla keresése

en: Find Customer
hu: Ügyfél keresése

en: Find Employee
hu: Alkalmazott keresése

en: Find Expense Voucher
hu: Költségbizonylat keresése

en: Find Expense _Voucher…
hu: Költség_bizonylat keresése…

en: Find In_voice…
hu: Szám_la keresése…

en: Find Invoice
hu: Kimenőszámla keresése

en: Find Jo_b…
hu: Meg_bízás keresése…

en: Find Job
hu: Megbízás keresése

en: Find Order
hu: Rendelés keresése

en: Find Transaction
hu: Tranzakció keresése

en: Find Vendor
hu: Beszállító keresése

en: Find an account
hu: Számla keresése

en: Find an account.
hu: Számla keresése.

en: Find transactions with a search
hu: Tranzakció keresése

en: Find transactions with a search.
hu: Tranzakciók keresése.

en: Finding duplicate transactions
hu: Duplikált tranzakciók keresése

en: Finish
hu: Befejezés

en: Finish Account Setup
hu: Számlabeállítás befejezése

en: Finish GnuCash Datafile Import
hu: GnuCash adatfájl importálásának befejezése

en: Finish the reconciliation of this account
hu: A számlaegyeztetés véglegesítése

en: First Date
hu: Első dátum

en: First Option
hu: Első opció

en: First budget period
hu: Első költségvetési időszak

en: First day of the accounting period, as set in the global preferences.
hu: Könyvelési időszak első napja, a globális beállításoknak megfelelően.

en: First day of the current calendar year.
hu: Jelenlegi naptári év első napja.

en: First day of the current month.
hu: A jelenlegi hónap első napja.

en: First day of the current quarterly accounting period.
hu: A jelenlegi negyedéves könyvelési időszak első napja.

en: First day of the next calendar year.
hu: Következő naptári év első napja.

en: First day of the next month.
hu: A következő hónap első napja.

en: First day of the next quarterly accounting period.
hu: A következő negyedéves könyvelési időszak első napja.

en: First day of the previous calendar year.
hu: Előző naptári év első napja.

en: First day of the previous month.
hu: Az előző hónap első napja.

en: First day of the previous quarterly accounting period.
hu: Az előző negyedéves könyvelési időszak első napja.

en: First on the
hu: Az első napja

en: First-in first-out
hu: Először bevételezve, először kiadva

en: Fixed Rate
hu: fix kamatlábú

en: Fixed-Width
hu: Fix szélességű

en: Flatten list to depth limit
hu: Lista lapítása mélységi korlát szerint

en: Font family
hu: Betűtípus család

en: Font info for account name.
hu: A számlanév betűtípus-információja.

en: Font info for cells containing total labels.
hu: Az összescímke-cellák betűtípus-információja.

en: Font info for centered label cells.
hu: A középre igazított címkecellák betűtípus-információja.

en: Font info for number cells containing a total.
hu: A teljesösszeg-cellák betűtípus-információja.

en: Font info for number headers.
hu: A számfejlécek betűtípus-információja.

en: Font info for regular number cells.
hu: A normál számcellák betűtípus-információja.

en: Font info for regular text cells.
hu: A normál szövegcellák betűtípus-információja.

en: Font info for the report title.
hu: A jelentés címének betűtípus-információja.

en: Font to use for everything else.
hu: Az egyéb feliratokhoz használt betűtípus.

en: Font to use for the main heading.
hu: A főcímhez használandó betűtípus.

en: Fonts
hu: Betűtípusok

en: Footer
hu: Lábléc

en: Footer logo filename
hu: Lábléc logó fájlneve

en: Footer logo width
hu: Lábléc logó szélessége

en: For help on writing reports, or to contribute your brand new, totally cool report, consult the mailing list ~a.
hu: A ~a levelezőlistán segítséget kaphat új jelentések írásához vagy közkincssé is teheti a vadonatúj, fantasztikus jelentését.

en: For importing customer lists.
hu: Ügyféllisták importálásához.

en: For importing vendor lists.
hu: Beszállítói listák importálásához.

en: For your information: This account also has a noted balance of %s
hu: Tájékoztatásul: e számlának a jegyzett egyenlege %s

en: Force P_rices to display as decimals
hu: Az á_rak megjelenítésénél a tizedesjegyek kényszerítése

en: Force prices to display as decimals even if they must be rounded.
hu: Az árak tizedesjegyekkel történő megjelenítésének kényszerítése még akkor is, ha emiatt kerekíteni kell őket.

en: Forever
hu: Korlátlan ideig

en: Form
hu: Űrlap

en: Form Line Data:
hu: Űrlap sor adat:

en: Format
hu: Formátum

en: Formats the table suitable for cut & paste exporting with extra cells.
hu: Plusz cellák hozzáadásával a tábla kivágással és beillesztéssel exportálhatóvá válik.

en: Forward
hu: Előre

en: Fourth Options
hu: Negyedik opció

en: Fraction
hu: Egység

en: Frequency
hu: Gyakoriság

en: Friday
hu: péntek

en: From
hu: Feladó

en: From Namespace
hu: Névtér

en: From Symbol
hu: Szimbólum

en: From ~a to ~a
hu: ~a és ~a között

en: Frozen
hu: Befagyasztott

en: Full Account Name
hu: Teljes számlanév

en: Funds In
hu: Bejövő

en: Funds Out
hu: Kimenő

en: Future Minimum
hu: Jövőbeni minimum

en: Future Minimum (%s)
hu: Jövőbeni minimum (%s)

en: Future Minimum (Report)
hu: Jövőbeni minimum (jelentés)

en: Future Scheduled Transactions Summary
hu: Jövőbeni ütemezett tranzakciók összesítése

en: Future value
hu: Jövőbeni érték

en: Future:
hu: Jövő:

en: GUID of predefined check format to use
hu: A használandó előre definiált csekkformátum GUID -je (globális azonosítója)

en: Gain
hu: Nyereség

en: Gain/Loss
hu: Nyereség/veszteség

en: Gains
hu: Nyereség

en: Gains Only
hu: Csak nyereségek

en: General
hu: Általános

en: General Journal
hu: Általános naplófőkönyv

en: General Ledger
hu: Főkönyv

en: General background color for report.
hu: A reportok általános háttérszíne.

en: Generated from an invoice. Try unposting the invoice.
hu: Számlából generálva. Próbálja sztornózni a számlát.

en: Generic import transaction matcher
hu: Általános tranzakcióimportálási illesztő

en: Georgian (GEOSTD8)
hu: Grúz (GEOSTD8)

en: Get Quotes
hu: Árfolyamletöltés

en: Get Transactions Online
hu: Online tranzakciók lehívása

en: Get _Balance
hu: Számla_egyenleg lekérése

en: Get _Transactions…
hu: _Tranzakciók lekérése…

en: Get new online quotes for stock accounts.
hu: A részvényszámlák árfolyamadatainak online lehívása.

en: Get the transactions online through Online Banking
hu: Számlatranzakciók internetbanki lekérése

en: Give the children the same type?
hu: Az alszámlák típusát is megváltoztassuk?

en: GnuCash Account Name
hu: GnuCash számla neve

en: GnuCash Account Template Wiki
hu: GnuCash Számlasablon Wiki

en: GnuCash Export Format
hu: GnuCash exportálási formátum

en: GnuCash Export Format (4.x and older)
hu: GnuCash exportálási formátum (4.x vagy korábbi verzió)

en: GnuCash Paths
hu: Gnucash fájlok elérési útvonalai

en: GnuCash Preferences
hu: GnuCash beállítások

en: GnuCash Project
hu: GnuCash-projekt

en: GnuCash Tip Of The Day
hu: A GnuCash napi tippje

en: GnuCash account name
hu: GnuCash számla neve

en: GnuCash can import financial data from QIF (Quicken Interchange Format) files written by Quicken/QuickBooks, MS Money, Moneydance, and many other programs.
    
    The import process has several steps. Your GnuCash accounts will not be changed until you click "Apply" at the end of the process.
    
    Click "Next" to start loading your QIF data, or "Cancel" to abort the process.
hu: GnuCash képes pénzügyi adatokat importálni QIF (Quicken Interchange Format) típusú fájlokból, Quicken/QuickBooks, MS Money, Moneydance és sok más program által létrehozottakból.
    
    Az importálási folyamatnak számos lépése van. Az Ön GnuCash számlái addig nem változnak, amíg az Alkalmaz gombra nem kattint a folyamat végén.
    
    Kattintson az Következő gombra a QIF fájl betöltéséhez, vagy a Mégsem gombra a kilépéshez.

en: GnuCash cannot determine the value in one of the fields. You must enter a valid expression.
hu: A GnuCash nem tudja meghatározni az értéket az egyik mezőben. Érvényes kifejezést kell megadnia.

en: GnuCash could not obtain the lock for %s.
hu: GnuCash nem tudta zárolni %s fájlt.

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not export the database. Do you want to proceed with exporting the database?
hu: A GnuCash nem tudta zárolni %s adatbázist. Lehet, hogy egy másik felhasználó használja, amely esetben nem ajánlott exportálni. Akarja folytatni az adatbázis exportálásával?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not import the database. Do you want to proceed with importing the database?
hu: A GnuCash nem tudta zárolni %s adatbázist. Lehet, hogy egy másik felhasználó használja, amely esetben ön nem nyithatja meg. Akarja folytatni az adatbázis importálásával?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not open the database. Do you want to proceed with opening the database?
hu: A GnuCash nem tudta zárolni a %s adatbázist. Lehet, hogy egy másik felhasználó használja, amely esetben ön nem nyithatja meg. Akarja folytatni az adatbázis megnyitásával?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not save the database. Do you want to proceed with saving the database?
hu: A GnuCash nem tudta zárolni %s adatbázist. Lehet, hogy egy másik felhasználó használja, amely esetben nem ajánlott menteni. Akarja folytatni az adatbázis mentésével?

en: GnuCash could not open the linked document:
hu: A GnuCash nem tudta megnyitni a hivatkozott dokumentumot:

en: GnuCash could not write to %s. That database may be on a read-only file system, you may not have write permission for the directory or your anti-virus software is preventing this action.
hu: A GnuCash nem tudott írni a %s adatbázisba. Lehet, hogy az adatbázis csak olvasható fájlrendszeren van, esetleg nem rendelkezik írási jogosultsággal a könyvtárhoz, vagy a vírusirtó program megakadályozza ezt a műveletet.

en: GnuCash is a program for personal and small-business financial-accounting.
hu: A GnuCash egy magánszemélyeknek és kisvállalkozásoknak készült pénzügyi, számviteli program.

en: GnuCash uses a yellow/green theme by default for register windows. Uncheck this if you want to use the system color theme instead.
hu: A GnuCash alapértelmezés szerint sárga/zöld színtémát használ a regiszterablakokban. Ha nincs bejelölve, akkor a rendszer színtémáját fogja használni.

en: GnuCash uses separate Income and Expense accounts rather than categories to classify your transactions. Each of the categories in your QIF file will be converted to a GnuCash account.
    
    On the next page, you will have an opportunity to look at the suggested matches between QIF categories and GnuCash accounts. You may change matches that you do not like by double-clicking on the line containing the category name.
    
    If you change your mind later, you can reorganize the account structure safely within GnuCash.
hu: A GnuCash külön bevételi és kiadási számlákat használ, ahelyett, hogy kategóriákba sorolná a tranzakciókat. A QIF fájl mindegyik kategóriája egy GnuCash számlára kerül.
    
    A következő oldalon láthatók a QIF kategóriák és az ezekhez hozzárendelt GnuCash számlák. Ha nem ért egyet ezekkel, meg tudja változtatni. Ehhez a kategória nevét tartalmazó sorra kell duplán kattintani.
    
    Ha később meggondolja magát, akkor a GnuCash programon belül a számlastruktúra biztonságosan átszervezhető.

en: GnuCash will estimate budget values for the selected accounts from past transactions.
hu: A GnuCash megbecsüli a költségvetési értékeket a kiválasztott számlák korábbi tranzakcióiból.

en: GnuCash {1} development version
hu: GnuCash {1} fejlesztői változat

en: GnuCash-Report
hu: GnuCash jelentés

en: Go to Date
hu: Ugrás a dátumra

en: Grand Total
hu: Főösszeg

en: Grand Total Cell Color
hu: A főösszeg cella színe

en: Grand Total Only
hu: Csak a végösszeg

en: Grand Total and Subtotals
hu: Végösszeg és a részösszegek

en: Greek
hu: Görög

en: Greek (ISO-8859-7)
hu: Görög (ISO-8859-7)

en: Greek (MacGreek)
hu: Görög (MacGreek)

en: Greek (Windows-1253)
hu: Görög (Windows-1253)

en: Green
hu: Zöld

en: Grid
hu: Rács

en: Gross Balance
hu: Bruttó egyenleg

en: Gross adjustment accounts.
hu: Bruttó kiigazító számlák.

en: HTML Style Sheet Properties: %s
hu: HTML stíluslapok tulajdonságai: %s

en: HTML Style Sheets
hu: HTML stíluslapok

en: H_idden
hu: Re_jtett

en: Half Year
hu: Fél év

en: Have a nice day!
hu: Legyen szép napja!

en: Header logo filename
hu: Fejléc logó fájlneve

en: Header logo width
hu: Fejléc logó szélessége

en: Heading Alignment
hu: Fejléc igazítása

en: Heading Banner
hu: Fejléc sáv

en: Heading font
hu: Fejléc betűtípus

en: Headings 1
hu: Fejléc 1

en: Headings 2
hu: Fejléc 2

en: Hebrew
hu: Héber

en: Hebrew (IBM-862)
hu: Héber (IBM-862)

en: Hebrew (ISO-8859-8-E)
hu: Héber (ISO-8859-8-E)

en: Hebrew (ISO-8859-8-I)
hu: Héber (ISO-8859-8-I)

en: Hebrew (MacHebrew)
hu: Héber (MacHebrew)

en: Hebrew (Windows-1255)
hu: Héber (Windows-1255)

en: Height of plot, 10 - 100 in percent, above in pixels.
hu: Ábra magassága, 10-100 között százalékban, afölött pixelben.

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Hidden Options
hu: Rejtett beállítások

en: Hide
hu: Elrejt

en: Hide _Hidden Accounts
hu: Ne jelenítse meg a _rejtett számlákat

en: Hide _Placeholder Accounts
hu: _Helyörző (töltelék) számlák elrejtése

en: Hide splits in all transactions.
hu: Felosztások elrejtése az összes tranzakcióban.

en: Hide:
hu: Elrejt:

en: Highlight a date first to sort by occurrence date.
hu: Először jelöljön ki egy dátumot az előfordulási dátum szerinti rendezéshez.

en: Highlight a schedule first to sort by schedule name.
hu: Először jelöljön ki egy ütemezést az ütemezés neve szerinti rendezéshez.

en: Host
hu: Kiszolgáló

en: Hours
hu: Óra

en: How did you pay for this item?
hu: Hogyan fizette ezt a tételt?

en: How many automatic decimal places will be filled in.
hu: Az automatikusan kitöltött tizedesjegyek száma.

en: How many days in advance to notify the user.
hu: Hány nappal előtte figyelmeztessen.

en: How many days in advance to remind the user.
hu: Hány nappal előtte emlékeztessen.

en: How many days in the future to warn about Bills coming due.
hu: Hány nappal előtte figyelmeztessen az esedékessé váló bejövőszámlákról.

en: How many days in the future to warn about Invoices coming due.
hu: Hány nappal előtte figyelmeztessen az esedékessé váló kimenőszámlákról.

en: How many days to keep old log/backup files.
hu: Ennyi napig kell megőrizni a régi naplófájlokat és a biztonsági mentéseket.

en: How to handle void transactions.
hu: Hogyan kezeljük a sztornózott tranzakciókat.

en: How to report brokerage fees
hu: Közvetítői díjak jelentésének módja

en: How to report commissions and other brokerage fees.
hu: Jutalékok és egyéb közvetítői díjak jelentésének módja.

en: How to show account subtotals for parent accounts.
hu: Hogyan jelenjenek meg a főszámlák részösszegei.

en: How to show the balances of parent accounts.
hu: Hogyan jelenjenek meg a főszámlák egyenlegei.

en: How to treat accounts which exceed the specified depth limit (if any).
hu: Hogyan kezeljük a mélységi korlátot túllépő számlákat (ha van).

en: Hyphen (-)
hu: Kötőjel (-)

en: ISIN, CUSI_P or other code
hu: ISIN, CUSI_P vagy más kód

en: ISO
hu: _ISO

en: ISO (2001-12-31)
hu: ISO szabványos (2001-12-31)

en: ISO-8859-1 (West European)
hu: ISO-8859-1 (nyugat-európai)

en: ISO-8859-1 KOI8-U
hu: ISO-8859-2

en: ISO-8859-10 (Nordic)
hu: ISO-8859-10 (északi)

en: ISO-8859-13 (Baltic)
hu: ISO-8859-13 (balti)

en: ISO-8859-14 (Celtic)
hu: ISO-8859-14 (kelta)

en: ISO-8859-15 (West European, Euro sign)
hu: ISO-8859-15 (nyugat-európai, Euró-jel)

en: ISO-8859-16 (South-East European)
hu: ISO-8859-16 (délkelet-európai)

en: ISO-8859-2 (East European)
hu: ISO-8859-2 (kelet-európai)

en: ISO-8859-3 (South European)
hu: ISO-8859-3 (dél-európai)

en: ISO-8859-4 (North European)
hu: ISO-8859-4 (észak-európai)

en: ISO-8859-5 (Cyrillic)
hu: ISO-8859-5 (ciril)

en: ISO-8859-6 (Arabic)
hu: ISO-8859-6 (arab)

en: ISO-8859-7 (Greek)
hu: ISO-8859-7 (görög)

en: ISO-8859-8 (Hebrew)
hu: ISO-8859-8 (héber)

en: ISO-8859-9 (Turkish)
hu: ISO-8859-9 (török)

en: Icelandic (MacIcelandic)
hu: Izlandi (MacIcelandic)

en: Id
hu: A.sz.

en: Identical commodities
hu: Azonos javak

en: Identification
hu: Azonosítóadatok

en: If active all lines that make up a single transaction will use the same color for their background. Otherwise the background colors are alternated on each line.
hu: Ha akív, akkor egy tranzakció minden sora azonos háttérszínű lesz. Különben a háttérszínek váltakoznak a sorokban.

en: If active the account hierarchy will colorize the account using the account's custom color if set. This can serve as a visual aid to quickly identify accounts.
hu: Ha aktiválva van, a számlahierarchiában a számlák a beállított egyéni színüknek megfelelően lesznek színezve. Ez segíthet a fontos számlák gyors megtalálásában.

en: If active the account register tabs will be colored using the account's custom color if set. This can serve as a visual aid to quickly identify accounts.
hu: Ha aktiválva van, a számlaregiszterek a számlához beállított egyéni színnel lesznek színezve. Ez segíthet a fontos számlák gyors megtalálásában.

en: If active, GnuCash shows a confirmation question each time the auto-save feature is started. Otherwise no extra explanation is shown.
hu: Ha be van jelölve, a GnuCash minden automatikus mentéskor megerősítést fog kérni. Ha nincs bejelölve, akkor nem fog rákérdezni.

en: If active, GnuCash shows an explanation of the auto-save feature the first time that feature is started. Otherwise no extra explanation is shown.
hu: Ha aktiválva van, a GnuCash az automatikus mentés első indításakor megjeleníti a funkció magyarázatát. Ellenkező esetben nem jelenik meg magyarázat.

en: If active, GnuCash will automatically insert a decimal point into values that are entered without one. Otherwise GnuCash will not modify entered numbers.
hu: Tizedesvessző automatikus beillesztése azon értékekbe, melyeket anélkül adtak meg. Különben GnuCash nem változtat a bevitt számokon.

en: If active, GnuCash will round prices as necessary to display them as decimals instead of displaying the exact fraction if the fractional part cannot be exactly represented as a decimal.
hu: Ha aktiválva van, a GnuCash a szükséges mértékben kerekíti az árakat (ha a törtrész nem fejezhető ki pontosan tizedesjegyekkel), hogy a pontos törtrész helyett tizedesjegyekkel jelenítse meg azokat.

en: If active, a "close" button will be displayed on any notebook tab that may be closed. Otherwise, no such button will be shown on the tab. Regardless of this setting, pages can always be closed via the "close" menu item or the "close" button on toolbar.
hu: Ha aktiválva van, a bezárás gomb minden bezárható lap fülén megjelenik. Ellenkező esetben nem jelenik meg ilyen gomb a lapok fülein. Ettől a beállítástól függetlenül a lapok mindig bezárhatók a bezárás menüponttal vagy az eszköztár bezárás gombjával.

en: If active, a splash screen will be shown at startup. Otherwise no splash screen will be shown.
hu: Ha aktiválva van, nyitókép jelenik meg indításkor. Ellenkező esetben nem jelenik meg a nyitókép.

en: If active, after reconciling a credit card account, prompt the user to enter a credit card payment. Otherwise do not prompt the user for this.
hu: Ha aktiválva van, a hitelkártya-számla egyeztetése után megkéri a felhasználót, egy hitelkártya-törlesztés megadására. Egyébként nem kéri meg erre.

en: If active, all transactions marked as cleared in the register will appear already selected in the reconcile dialog. Otherwise no transactions will be initially selected.
hu: Ha aktiválva van, minden kiegyenlítettként megjelölt tranzakció kiválasztottként jelenik meg az egyeztetési párbeszédablakban. Különben nincs kezdetben kiválasztott tranzakció.

en: If active, always open the reconcile dialog using today's date for the statement date, regardless of previous reconciliations.
hu: Ha aktiválva van, az egyeztetési párbeszédablak megnyitásakor, tekintet nélkül a korábbi egyeztetésekre, mindig a mai dátumot használja számlakivonat-dátumként.

en: If active, any newly created scheduled transaction will have its 'auto create' flag set active by default. The user can change this flag during transaction creation, or at any later time by editing the scheduled transaction.
hu: Ha aktiválva van, az új ütemezett tranzakciók alapértelmezés szerint automatikusan létrehozandóként lesznek megjelölve. Megváltoztathatja ezt a jelzőt a tranzakció létrehozásakor, vagy bármikor később az ütemezett tranzakció szerkesztésével.

en: If active, any newly created scheduled transaction will have its 'notify' flag set by default. The user can change this flag during transaction creation, or at any later time by editing the scheduled transaction. This setting only has meaning if the create-auto setting is active.
hu: Ha aktiválva van, minden új ütemezett tranzakcióhoz alapértelmezés szerint be lesz állítva az értesítési jelző. Megváltoztathatja ezt a jelzőt a tranzakció létrehozásakor, vagy bármikor később az ütemezett tranzakció szerkesztésével. Ennek a beállításnak csak akkor van értelme, ha az automatikus létrehozás aktív.

en: If active, at startup GnuCash will check to see whether any bills will become due soon. If so, it will present the user with a reminder dialog. The definition of "soon" is controlled by the "Days in Advance" setting. Otherwise GnuCash does not check for due bills.
hu: Ha aktiválva van, akkor a GNUCash az elindításakor ellenőrzi van-e hamarosan esedékessé váló bejövőszámla. Ha igen, megjelenít egy emlékeztető párbeszédablakot. Az esedékesség előtti napok számát a „Ennyi nappal előtte” beállítás határozza meg. Ellenkező esetben a GnuCash nem ellenőrzi a bejövőszámlák fizetési határidejét.

en: If active, at startup GnuCash will check to see whether any invoices will become due soon. If so, it will present the user with a reminder dialog. The definition of "soon" is controlled by the "Days in Advance" setting. Otherwise GnuCash does not check for due invoices.
hu: Ha aktiválva van, akkor a GNUCash az elindításakor ellenőrzi van-e hamarosan esedékessé váló kimenőszámla. Ha igen, megjelenít egy emlékeztető párbeszédablakot. Az esedékesség előtti napok számát az „Ennyi nappal előtte” beállítás határozza meg. Ellenkező esetben a GnuCash nem ellenőrzi a kimenőszámlák fizetési határidejét.

en: If active, closing a tab moves to the most recently visited tab. Otherwise closing a tab moves one tab to the left.
hu: Ha aktiválva van, a lap bezárásakor a legutóbb meglátogatott lapra lép. Ellenkező esetben a lap bezárásakor az eggyel balra található lapra lép.

en: If active, each new invoice will be opened in a new window. Otherwise a new invoice will be opened as a tab in the main window.
hu: Ha aktiválva van, minden új kimenőszámla új ablakban nyílik meg. Különben az új kimenőszámla a főablakban egy új lapon nyílik meg.

en: If active, each new register will be opened in a new window. Otherwise each new register will be opened as a tab in the main window.
hu: Ha aktiválva van, akkor minden új regiszter egy új ablakban nyílik meg. Különben minden új regiszter a főablak lapjaként nyílik meg.

en: If active, each new report will be opened in its own window. Otherwise new reports will be opened as tabs in the main window.
hu: Ha aktiválva van, akkor minden új jelentés egy új ablakban nyílik meg. Különben minden új jelentés a főablak lapjaként nyílik meg.

en: If active, extra toolbar buttons for common business functions are shown as well. Otherwise they are not shown.
hu: Ha aktiválva van, akkor a gyakori üzleti műveletekhez tartozó extra eszköztárgombok is megjelennek. Ellenkező esetben nem jelennek meg.

en: If active, formal accounting labels "Credit" and "Debit" will be used when designating fields on screen. Otherwise, informal labels such as Increase/Decrease, "Funds In"/"Funds Out", etc. will be used.
hu: Ha aktív, akkor a képernyőn a mezők kijelölésekor a hivatalos számviteli címkék (Jóváírás és Terhelés) lesznek használva. Ellenkező esetben köznyelvi címkék, például „Növelés / Csökkentés” lesznek használva.

en: If active, horizontal grid lines will be shown on table displays. Otherwise no horizontal grid lines will be shown.
hu: Ha aktiválva van, vízszintes rácsvonalak lesznek megjelenítve a táblázatokon. Ellenkező esetben nem lesznek vízszintes rácsvonalak megjelenítve.

en: If active, new tabs are opened adjacent to current tab. If inactive, the new tabs are opened instead at the end.
hu: Ha aktiválva van, az új lap az aktuális lap mellett nyílik meg. Ellenkező esetben az új lap a sor végén nyílik meg.

en: If active, non currency commodities (stocks) will be shown. Otherwise they will be hidden.
hu: Aktiválva a nem pénzügyi eszközök (részvények) megjelennek. Különben rejtve maradnak.

en: If active, only the 'active' items in the current class will be searched. Otherwise all items in the current class will be searched.
hu: Ha aktiválva van, akkor csak az aktuális kategória „aktív” tételei között keres. Különben minden tételben keres.

en: If active, pressing the enter key will move to the bottom of the register. Otherwise pressing the enter key will move to the next transaction line.
hu: Aktiválva az enter billentyű a regiszter aljára visz. Különben az enter billentyű megnyomása a következő tranzakció sorára visz.

en: If active, the "New Hierarchy" window will be shown whenever the "New File" menu item is chosen. Otherwise it will not be shown.
hu: Ha aktiválva van, az „Új számlakészlet” párbeszédablak megjelenik, ha az „Új fájl” menüpontot választja. Különben nem jelenik meg.

en: If active, the PIN for FinTS/AqBanking actions will be remembered in memory during a session. Otherwise it will have to be entered again each time during a session when it is needed.
hu: Aktiválva a FinTS/AqBanking PIN megmarad a memóriában a bankolás végéig. Különben minden egyes alkalommal be kell gépelni amikor szükség van rá.

en: If active, the PIN for HBCI/AqBanking actions will be remembered in memory during a session. Otherwise it will have to be entered again each time during a session when it is needed.
hu: Aktiválva a HBCI/AqBanking PIN megmarad a memóriában a bankolás végéig. Különben minden egyes alkalommal be kell gépelni amikor szükség van rá.

en: If active, the new user window will be shown. Otherwise it will not be shown.
hu: Ha aktiválva van, megjelenik az új felhasználó párbeszédablak. Különben nem jelenik meg.

en: If active, the size and location of each dialog window will be saved when it is closed. The sizes and locations of content windows will be remembered when you quit GnuCash. Otherwise the sizes will not be saved.
hu: Ha aktiv, minden dialógus ablak helye és mérete mentésre kerül a bezárásakor. A tartalomablakok méretei és helyei szintén mentésre kerülnek GnuCash programból történő kilépéskor. Máskülönben a méretek nem lesznek elmentve.

en: If active, the window will be closed automatically when you finish the HBCI/AqBanking import process. Otherwise it will stay open.
hu: Aktiválva az ablak magától bezárul a HBCI/AqBanking import folyamat végeztével. Különben nyitva marad.

en: If active, use a 24 hour time format. Otherwise use a 12 hour time format.
hu: Ha aktiválva van, 24 órás időformátum lesz használva. Máskülönben 12 órás időformátum lesz használva.

en: If active, vertical grid lines will be shown on table displays. Otherwise no vertical grid lines will be shown.
hu: Ha aktiválva van, függőleges rácsvonalak lesznek megjelenítve a táblázatokon. Ellenkező esetben nem lesznek függőleges rácsvonalak megjelenítve.

en: If checked, each invoice will be opened in its own top level window. If clear, the invoice will be opened in the current window.
hu: Ha be van jelölve, minden számla külön ablakban nyílik meg. Egyébként a számlák új lapon nyílnak meg az aktuális ablakban.

en: If checked, each register will be opened in its own top level window. If clear, the register will be opened in the current window.
hu: Bejelölve minden regiszter külön ablakban nyílik meg. Különben a regiszter az aktuális ablakban nyílik meg.

en: If checked, each report will be opened in its own top level window. If clear, the report will be opened in the current window.
hu: Bejelölve minden jelentés külön ablakban nyílik meg. Különben a jelentés az aktuális ablakban nyílik meg.

en: If checked, non-currency commodities will be shown in the summary bar. If clear, only currencies will be shown.
hu: Bejelölve a nem pénzügyi javak az összegzés sorban jelennek meg. Különben csak pénznemek jelennek meg.

en: If checked, only the names of the leaf accounts are displayed in the register and in the account selection popup. The default behaviour is to display the full name, including the path in the account tree. Checking this option implies that you use unique leaf names.
hu: Ha aktiválva van, a teljes számlanévnek csak az utolsó neve jelenik meg a regiszterben és a felugró számlakiválasztó ablakban. Egyébként a teljes név megjelenik beleértve az elérési utat a számlafában (ez az alapértelmezett viselkedés). Csak akkor aktiválja ezt a megjelenítési módot, ha egyedi számlaneveket használ (nincsenek olyan számlái, melyeknek ugyanaz a neve).

en: If checked, pressing the 'Enter' key will move to the location of the blank transaction in the register. If clear, pressing the 'Enter' key will move down one row.
hu: Ha be van jelölve, akkor az Enter billentyű megnyomásakor a legalsó üres tranzakcióra fog lépni. Ellenkező esetben az Enter billentyű megnyomásakor egy sorral lejjebb fog lépni.

en: If checked, transactions with a date in the future will be displayed at the bottom of the register after the blank transaction unless in reverse sort order when they are displayed at the top before the blank transaction. If clear, the blank transaction will be at the bottom of the register after all transactions unless in reverse sort order when it will be at the top.
hu: Ha be van jelölve, a jövőbeni dátumú tranzakciók a regiszter alján jelennek meg az üres tranzakció alatt, fordított rendezési sorrend esetén az üres tranzakció felett jelennek meg legfelül. Ha nincs bejelölve, akkor az üres tranzakció lesz az összes tranzakció alatt a regiszter alján, fordított rendezési sorrend esetén az üres tranzació lesz legfelül.

en: If enabled, the "Save changes on closing" question will only wait a limited number of seconds for an answer. If the user didn't answer within that time, the changes will be saved automatically and the question window closed.
hu: Ha be van jelölve, a változtatások mentése bezáráskor ablak csak korlátozott ideig fog válaszra várni. Ha a felhasználó nem válaszol, a változtatások mentésre kerülnek és az ablak bezárul.

en: If no transactions matched
hu: Ha nincsenek egyező tranzakciók

en: If not satisfied with the available templates, please read the wiki page linked below and share your new or improved template.
hu: Ha nem elégedett a fenti kategóriákkal, kattintson az alábbi linkre és a wiki oldalon ossza meg az Ön által készített új vagy javított számlakategóriákat.

en: If selected, the default book option for new files is set so that the 'Num' cell on registers shows/updates the split 'action' field and the transaction 'num' field is shown on the second line in double line view (and is not visible if that's not set). Otherwise, the default book option for new files is set so that the 'Num' cell on registers shows/updates the transaction 'num' field.
hu: Bekapcsolásakor minden új fájlban a könyvbeállítások között aktiválódik „A felosztás Művelet mezője Számként használva” lehetőség. Ilyenkor a regiszter szám mezőjében a felosztás műveletét lehet kezelni, a tranzakció száma pedig csak kétsoros nézetben fog látszódni a második sorban. Egyébként az új fájlokra vonatkozó alapértelmezett könyvbeállítás szerint a regiszter szám mezőjében a tranzakció számát lehet látni.

en: If set to active then tax is included by default in entries of this type. This setting is inherited by new customers and vendors.
hu: Ha aktiválva van, akkor az ilyen típusú tételek alapértelemezés szerint tartalmazzák az adót. A beállítást az új ügyfelek és beszállítók öröklik.

en: If the date format is set to indicate a custom date format, this value is used as an argument to strftime to produce the date to be printed. It may be any valid strftime string; for more information about this format, read the manual page of strftime by "man 3 strftime".
hu: Ha a dátumformátum egyéni dátumformátumra van beállítva, akkor ez az érték strftime változóként lesz használva a nyomtatandó dátum előállításához. Bármilyen érvényes strftime karakterlánc lehet; a formátummal kapcsolatos további információkért olvassa el az strftime kézikönyv „man 3 strftime” oldalát.

en: If the text in the tab is longer than this value (the test is approximate) then the tab label will have the middle cut and replaced with an ellipsis.
hu: Ha a lap neve hosszabb a megadott értéknél (a teszt hozzávetőleges), akkor a név közepe három ponttal lesz helyettesítve.

en: If this field is active then multiple entries in an invoice that transfer to the same account will be accumulated into a single split. This field can be overridden per invoice in the Posting dialog.
hu: Ha aktiválva van, akkor a kimenőszámlán szereplő, több ugyanarra a számlára átutaló bejegyzés egyetlen felosztásba kerül összevonásra. Ez számlánként felülbírálható a könyvelés párbeszédpaneljén.

en: If you are familiar with other financial programs such as Quicken, note that GnuCash uses accounts instead of categories to track income and expenses. For more information on income and expense accounts, please see the GnuCash online manual.
hu: Ha ismer más pénzügyi programokat, mint például a Quicken, figyelje meg, hogy a GnuCash a bevételek és a költségek nyomonkövetésére számlákat használ kategóriák helyett. A bevétel- és költségszámlákról bővebb információt a GnuCash kézikönyvében talál.

en: If you are finished creating the stock split or merger, press "Apply". You may also press "Back" to review your choices, or "Cancel" to quit without making any changes.
hu: Ha elégedett a rögzített adatokkal, kattintson az Alkalmaz gombra. A Vissza gombbal még egyszer áttekintheti az előző oldalakat, a Mégsem gombbal pedig az adatok rögzítése nélkül kiléphet.

en: If you are in a multi-currency situation, the exchanges may not be correct.
hu: Ha több pénznemet is használ, előfordulhat, hogy az átváltási árfolyamok nem helyesek.

en: If you click "Next" Gnucash will perform a number of checks.
    
    If one of those <i>checks fails</i> you'll be automatically redirected to the preview page to try and correct.
    
    On the following page you will be able to associate each transaction to a category.
    
    If this is your <i>initial import into a new file</i>, you will first see a dialog for setting book options, since these can affect how imported data are converted to GnuCash transactions. If this is an existing file, the dialog will not be shown.
    
    If this is the <i>first time importing</i>, you will find that all lines may need to be associated. On subsequent imports, the importer will try to associate the transactions based on previous imports.
    
    The confidence of a correct association is displayed as a colored bar.
    
    More information can be displayed by using the help button.
hu: Ha a "Következő" gombra kattint, a Gnucash számos ellenőrzést fog végrehajtani.
    
    Ha <i>az ellenőrzések egyike sikertelen</i>, a rendszer automatikusan átirányítja az előnézeti oldalra, ahol megpróbálhatja kijavítani a hibákat.
    
    A következő oldalon minden tranzakciót egy kategóriához társíthat.
    
    Ha <i>üres fájlba importálja</i> a tranzakciókat, akkor meg fog nyílni a Könyv beállításai ablak, mert az ottani beállítások befolyásolják, hogyan jönnek létre GnuCash tranzakciók az importált adatokból. Ha a fájl nem üres, az ablak nem jelenik meg.
    
    Ha ez az <i>első importálása</i>, akkor előfordulhat, hogy minden sort társítania kell. A későbbi importálások során megpróbáljuk újrahasználni ezeket a társításokat.
    
    A társítás megbízhatósági szintje színes sávként jelenik meg.
    
    További információt a Súgó gombra kattintva kaphat.

en: If you don't save, changes from the past %d days and %d hours will be discarded.
hu: Ha nem menti, az elmúlt %d nap %d órában történt változtatások elvesznek.

en: If you don't save, changes from the past %d hours and %d minutes will be discarded.
hu: Ha nem menti, az elmúlt %d óra %d percben történt változtatások elvesznek.

en: If you don't save, changes from the past %d minute will be discarded. | If you don't save, changes from the past %d minutes will be discarded.
hu[0]: Ha nem menti, az elmúlt %d percben történt változtatások elvesznek.

en: If you press the <i>Yes</i> button, the <i>Welcome to GnuCash</i> dialog will be displayed again next time you start GnuCash. If you press the <i>No</i> button, it will not be displayed again.
hu: Ha az <i>Igen</i> gombra kattint, az <i>Üdvözlőablak</i> a GnuCash következő indításakor is megjelenik. Ha a <i>Nem</i> gombra kattint, akkor nem jelenik meg újra.

en: If you received a cash disbursement as a result of the stock split, enter the details of that payment here. Otherwise, just click "Next".
hu: Ha a felaprózás során pénzbeli kifizetésben is részesült, alább megadhatja ennek összegét. Egyébként kattintson a "Következő" gombra.

en: If you want to know in which directories your recent GnuCash files are stored, hover over one of the entries in the history menu
    (File[->Most Recently Used-List]).
    The full path is displayed in the status bar.
hu: Ha tudni szeretné, hogy a legutóbbi GnuCash fájljai mely könyvtárakban vannak tárolva, vigye az egérmutatót a fájlmenü egyik számozott bejegyzésére.
    (Fájl –> Legutóbb használt lista).
    A teljes elérési út megjelenik az állapotsorban.

en: If you want to record a stock price for the split, enter it below. You may safely leave it blank.
hu: Ha akarja, alább megadhatja a felaprózás utáni részvényárat, de ez nem kötelező.

en: If you work overnight, you should close and reopen your working registers after midnight, to get the new date as default for new transactions. It is not necessary to restart GnuCash.
hu: Ha éjfél után is használja a GnuCasht, zárja be a megnyitott számlákat, majd nyissa meg őket újra, hogy a következő nap legyen a tranzakciók alapértelmezett dátuma. A GnuCash újraindítása nem szükséges.

en: If you would like to change an account's name, click on the row containing the account, then click on the account name and change it.
    
    Some accounts are marked as "Placeholder". Placeholder accounts are used to create a hierarchy of accounts and normally do not have transactions or opening balances. If you would like an account to be a placeholder account, click the checkbox for that account.
    
    If you would like an account to have an opening balance, click on the row containing the account, then click on the opening balance field and enter the starting balance.
    
    <b>Note:</b> all accounts except Equity and placeholder accounts may have an opening balance.
hu: Ha át szeretne nevezni egy számlát, először kattintson a számla sorára, majd a nevére, és változtassa meg.
    
    Egyes számlák „Helyőrző (töltelék)” számlaként vannak megjelölve. Ezek csak a hierarchia kialakítására szolgálnak, általában nem tartalmaznak tranzakciókat és nincs nyitóegyenlegük. Ha szeretne egy számlát helyőrzőként használni, jelölje be a hozzá tartozó pipát a „Helyőrző (töltelék)” oszlopban.
    
    Ha szeretne nyitóegyenleget adni egy számlának, először kattintson a számla sorára, majd a nyitóegyenleg-mezőre, és írja be a nyitóegyenleget.
    
    <b>Figyelem:</b> Minden számlának lehet nyitóegyenlege, kivéve a „Saját tőke” és a „Helyőrző (töltelék)” számlákat.

en: Ignored
hu: Kihagyott

en: Ignoring category line
hu: Kategória sor kihagyása

en: Illegal variable in expression.
hu: Érvénytelen változó a kifejezésben.

en: Images
hu: Képek

en: Imbalance
hu: Kiegyenlítés

en: Imbalance Amount
hu: Kiegyenlített összegek

en: Import
hu: Importálás

en: Import Account Assistant
hu: Számlaimportálási segéd

en: Import Account Preview, first 10 rows only
hu: Az első 10 sor előnézete

en: Import Accounts Now
hu: Importálás

en: Import Accounts from a CSV file
hu: Számlák importálása egy CSV fájlból

en: Import Bills & _Invoices…
hu: Bejövő- és kimenőszámlák _importálása…

en: Import Customers and Vendors from a CSV text file
hu: Ügyfelek és Beszállítók importálása egy CSV szöveges fájlból

en: Import Customers from csv
hu: Ügyfelek importálása CSV szöveges fájlból

en: Import Map Editor
hu: Importálásimegfeleltetés-szerkesztő

en: Import Preview
hu: Előnézet

en: Import Prices Now
hu: Importálás

en: Import Prices from a CSV file
hu: Árfolyamok importálása egy CSV fájlból

en: Import QIF files
hu: QIF fájl importálása

en: Import Summary
hu: Importálás eredménye

en: Import Transactions from a CSV file
hu: Tranzakciók importálása egy CSV fájlból

en: Import _Accounts from CSV…
hu: Számlák importálás_a CSV fájlból…

en: Import _Customers & Vendors…
hu: Ü_gyfelek és Beszállítók…

en: Import _OFX/QFX…
hu: _OFX/QFX fájl importálás…

en: Import _Prices from a CSV file…
hu: Árfolyamok im_portálása CSV fájlból…

en: Import _QIF…
hu: _QIF fájl…

en: Import _Transactions from CSV…
hu: _Tranzakciók importálása CSV fájlból…

en: Import a Quicken QIF file
hu: Quicken QIF fájl importálása

en: Import bill CSV data
hu: CSV bejövőszámla importálása

en: Import bills and invoices from a CSV text file
hu: Bejövő- és kimenőszámlák importálása CSV szöveges fájlból

en: Import completed but with errors!
    
    The number of Accounts added was %u and %u were updated.
    
    See below for errors…
hu: Az importálás hibákkal fejeződött be!
    
    %u új számla jött létre, %u pedig frissítve lett.
    
    A hibákat lásd alább…

en: Import completed successfully!
    
    The number of Accounts added was %u and %u were updated.
hu: Az importálás hibátlanul befejeződött.
    
    %u új számla jött létre, %u pedig frissítve lett.

en: Import customers or vendors from text file
hu: Ügyfelek vagy beszállítók importálása szöveges fájlból

en: Import into GnuCash any file format supported by AQBanking
hu: Importáljon bármilyen, az AQBanking által támogatott fájlformátumot

en: Import invoice CSV data
hu: CSV kimenőszámla importálása

en: Import transactions from text file
hu: Tranzakciók importálása szöveges fájlból

en: Import using AQBanking
hu: AQBanking importálás

en: Imported transaction's first split
hu: Importált tranzakció első felosztása

en: In a sliding 12-month window starting a configurable number of months before the current month
hu: A dátum kiegészítése úgy, hogy beilleszkedjen egy 12 hónapos, csúszó időablakba, amely megadott számú hónappal az aktuális hónap előtt kezdődik

en: In a sliding 12-month window starting this
    many months before the current month
hu: Kiegészítés úgy, hogy beilleszkedjen egy 12 hónapos, csúszó időablakba,
    amely ennyi hónappal az aktuális hónap előtt kezdődik

en: In some places commercial ATMs (not belonging to a financial institution) are installed in places like convenience stores. These ATMs add their fee directly to the amount instead of showing up as a separate transaction or in your monthly banking fees. For example, you withdraw $100, and you are charged $101,50 plus Interac fees. If you manually entered that $100, the amounts won't match. You should set this to whatever is the maximum such fee in your area (in units of your local currency), so the transaction will be recognised as a match.
hu: Egyes helyeken kereskedelmi ATM pénzautomata (nem pénzintézethez tartozó) van telepítve olyan helyekre, mint a kisboltok. Ezek az ATM pénzautomaták a díjukat közvetlenül az összeghez adják hozzá, ahelyett, hogy külön tranzakcióként vagy a havi banki díjakban jelennének meg. Például kivesz 1000 Ft-ot, és 1015 Ft plusz számlaközi díjat kell fizetnie. Ha manuálisan adta meg ezt az 1000 forintot, az összegek nem fognak egyezni. Az Ön területén fizetendő maximális összeget kell beállítania (a helyi pénznemben), így a tranzakció egyezőként kerül felismerésre.

en: In the current calendar year
hu: Kiegészítés az aktuális évszámmal

en: In the reconcile window, you can press the spacebar to mark transactions as reconciled. You can also press Tab and Shift-Tab to move between deposits and withdrawals.
hu: Az egyeztető ablakban a szóközbillentyű megnyomásával a tranzakciók egyeztetettnek jelölhetők. A Tab illetve a Shift-Tab megnyomásával a jóváírások és a terhelések között mozoghat.

en: In this page, input any brokerage fees incurred in this transaction. The fee may be capitalized into the asset account, or expensed into a brokerage fees account. Typically fees on purchase are capitalized, and fees on sales are expensed. If there are no fees involved in this transaction, it can be left blank.
hu: Ezen az oldalon adja meg a tranzakció során felmerült díjakat. A díj tőkésíthető az eszközszámlára, vagy költségként elszámolható a brókeri díjak számláján. A vételkor felszámított díjakat általában tőkésítik, az eladáskor felszámított díjakat pedig költségként számolják el. Ha a tranzakcióban nem merült fel díj, akkor az oldalt üresen is hagyhatja.

en: In this page, input any capital gains or losses incurred, and the associated income account. Capital gains are positive, and capital losses are negative.
hu: Ezen az oldalon adja meg a keletkezett tőkenyereséget vagy veszteséget, valamint az ehez tartozó bevételszámlát. A tőkenyereségek pozitívak, a veszteségek pedig negatívak.

en: In this page, input any dividend income received in this transaction.
hu: Ezen az oldalon adja meg a tranzakció során kapott osztalékjövedelmet.

en: In this page, input the asset account, and the monetary amount received/spent. It may differ from the stock value from the last page, if there are brokerage fees associated with this transaction.
hu: Ezen az oldalon adja meg az eszközszámlát és a kapott vagy fizetett összeget. Utóbbi eltérhet az előző oldalon szereplő összegtől, ha a tranzakciót közvetítői díj is terheli.

en: Include Century
hu: Évszázad hozzávétele

en: Include Sub-Accounts
hu: Alszámlák beleértve

en: Include Trading Accounts in report
hu: A jelentés tartalmazza a kereskedelmi számlákat

en: Include Transactions to/from Filter Accounts
hu: A kiválasztott számlákat érintő tranzakciók beszámítása

en: Include _grand total
hu: Főössze_g feltüntetése

en: Include _non-currency totals
hu: _Nem pénznem összegek feltüntetése

en: Include _subaccounts
hu: Al_számlák hozzávétele

en: Include accounts that have a zero share balances.
hu: Nulla egyenlegű számlák is jelenjenek meg a jelentésben.

en: Include accounts with no shares
hu: Nulla egyenlegű számlák feltüntetése a jelentésben

en: Include accounts with zero total (recursive) balances in this report.
hu: Nulla (rekurzív) egyenlegű számlák feltüntetése ebben a jelentésben.

en: Include accounts with zero total balances
hu: Nulla egyenlegű számlák feltüntetése

en: Include accounts with zero total balances and budget values
hu: Nulla egyenlegű számlák feltüntetése

en: Include all descendant accounts in the reconcile. All of them must use the same commodity as this one.
hu: Az összes alárendelt számla belevétele az egyeztetésbe. Mindegyiknek ezzel a számlával azonos árut kell használnia.

en: Include assets total
hu: Eszközök összege feltüntetve

en: Include customers that have been marked inactive.
hu: Tartalmazza az inaktívként megjelölt ügyfeleket.

en: Include equity total
hu: Saját tőke összege feltüntetve

en: Include expense total
hu: Teljes költség feltüntetése

en: Include in basis
hu: Bekerülési árba beleszámítva

en: Include in gain/loss
hu: Nyereségbe vagy veszteségbe beleszámítva

en: Include liabilities total
hu: Kötelezettségek összege feltüntetve

en: Include only accounts with warnings
hu: Csak figyelmeztetésekkel rendelkező számlák

en: Include revenue total
hu: Teljes árbevétel feltüntetése

en: Include sub-accounts of all selected accounts.
hu: Tartalmazza a kiválasztott számlák alszámláit.

en: Include this entry on this credit note?
hu: Ezt a tételt hozzáveszi ehez a jóváíráshoz?

en: Include this entry on this invoice?
hu: Hozzáveszi a tételt a kimenőszámlához?

en: Include transfers to and from Trading Accounts in the report.
hu: A jelentés tartalmazza a kereskedelmi számlákra érkező és az onnan induló átutalásokat.

en: Income
hu: Bevétel

en: Income & Expense Barchart
hu: Bevétel- és költség-oszlopdiagram

en: Income & Expense Linechart
hu: Bevétel- és költség-vonaldiagram

en: Income Account
hu: Bevételszámla

en: Income Accounts
hu: Bevétel-számlák

en: Income Chart
hu: Bevételdiagram

en: Income Over Time
hu: Bevétel időbeli alakulása

en: Income Piechart
hu: Bevétel-kördiagram

en: Income Statement
hu: Eredménykimutatás

en: Income Statement (Multicolumn)
hu: Eredménykimutatás (Többoszlopos)

en: Income Tax Identity
hu: Bevételi adó identitás

en: Income Tax Information
hu: Bevételi adóinformáció

en: Income Total
hu: Összes bevétel

en: Income account for security "%s"
hu: Bevételszámla "%s" értékpapírhoz

en: Income and Expense
hu: Bevétel és költség

en: Income and Expense categories
hu: Bevételi és költségkategóriák

en: Income and GST Statement
hu: Bevétel- és GST-kimutatás

en: Income summary accounts
hu: Bevétel összesítő számlái

en: Income vs. Day of Week
hu: Bevétel a hét napjain

en: Income%sSalary%sTaxable
hu: Bevétel%sFizetés%sAdóköteles

en: Income/Expense Chart
hu: Bevétel/költségdiagram

en: Increase
hu: Növelés

en: Increase in capital
hu: Tőkenövekedés

en: Indian
hu: Indiai

en: Info
hu: Információ

en: Initial Online Banking Setup
hu: Online Banking kezdő beállítása

en: Initial stock long purchase.
hu: Részvény long pozíció nyitása első alkalommal.

en: Initial stock short sale.
hu: Részvény short pozíció nyitása első alkalommal.

en: Initialize Test Data
hu: Tesztadat előkészítése

en: Insurance
hu: Kamat

en: Insurance Payment
hu: Kamat fizetése

en: Interest
hu: Kamat

en: Interest Charge
hu: Kamatdíj

en: Interest Payment
hu: Számlakamat

en: Interest Rate
hu: Kamatláb

en: Interest Rate Change Frequency
hu: Kamatlábváltozás gyakorisága

en: Interest To
hu: Fizetendő kamat

en: Interest rate
hu: Kamatláb

en: Interface
hu: Felület

en: Interval
hu: Lépésköz

en: Introduction placeholder
hu: Bevezetés, helyőrző (töltelék)

en: Invalid Account in Split
hu: A felosztásban egy számla érvénytelen

en: Invalid Transactions
hu: Érvénytelen tranzakciók

en: Invalid code %s for tax type %s
hu: Érvénytelen kód %s a(z) %s adó típushoz

en: Invalid dates
hu: Érvénytelen dátumok

en: Invalid encoding selected
hu: Érvénytelen kódolás lett kiválasztva

en: Invalid stock new balance.
hu: Az új részvényegyenleg érvénytelen.

en: Invalid transaction date.
hu: Érvénytelen tranzakciódátum.

en: Invert prices
hu: Fordított árak

en: Investment Portfolio
hu: Befektetési portfólió

en: Investments
hu: Befektetések

en: Invoice
hu: Kimenőszámla

en: Invoice #:
hu: Számlaszám:

en: Invoice %s created.
hu: A %s számla létrehozva.

en: Invoice %s posted.
hu: A %s számla naplózva.

en: Invoice %s updated.
hu: A %s számla frissítve.

en: Invoice Date
hu: Számla kelte

en: Invoice ID
hu: Kimenőszámla száma

en: Invoice Information
hu: Számlainformáció

en: Invoice Notes
hu: Kimenőszámla-megjegyzések

en: Invoice Number
hu: Számlaszám

en: Invoice Number next to title?
hu: Számlaszám a cím mellett?

en: Invoice Owner
hu: Kimenőszámla tulajdonosa

en: Invoice date, due date, billing ID, terms, job details
hu: Számla dátuma, esedékesség, számlaszám, fizetési módok, megbízás adatai

en: Invoice in progress…
hu: Számla folyamatban…

en: Invoice number
hu: Kimenőszámlaszám

en: Invoice number format
hu: Kimenőszámlaszám formátuma

en: Invoice number text
hu: Kimenőszámla számának szövege

en: Invoice number:
hu: Számlaszám:

en: Invoice owner ID
hu: Kimenőszámla tulajdonosának azonosítója

en: Invoiced?
hu: Kiszámlázva?

en: Invoices _Due Reminder
hu: Ese_dékes kimenőszámlák emlékeztetője

en: Invoices show if paid, payments show invoice numbers.
hu: A számlák azt mutatják, hogy ki vannak-e fizetve, a kifizetések pedig a számlaszámokat mutatják.

en: Invoices show list of payments, payments show list of invoices and amounts.
hu: A számlák a kifizetések listáját, a kifizetések a számlák és az összegek listáját mutatják.

en: Is Closed?
hu: Lezárva?

en: Is Paid?
hu: Fizetve?

en: Is Posted?
hu: Rögzítve?

en: Is tax included in this type of business entry?
hu: Tartalmazza az adót az ilyen típusú tétel?

en: Is the tax already included in the price of this entry?
hu: Tartalmazza az adót a tétel ára?

en: Is this entry billable to a customer or job?
hu: A tételt vevőnek vagy megbízásnak számlázza?

en: Is this entry credited?
hu: Jóváírták ezt a tételt?

en: Is this entry invoiced?
hu: Kiszámlázták ezt a tételt?

en: Is this entry taxable?
hu: Ez a tétel adóköteles?

en: Issue a new bank-internal transaction online through Online Banking
hu: Új belső tranzakció intézése Online Banking-gel

en: It is possible to change which columns display in the Chart of Accounts. Just locate the triangle at the far right of the column headings, and click it to see the different columns available.
hu: Megváltoztathatja, hogy a számlatükörben, mely oszlopok jelenjenek meg. Csak keresse meg a háromszöget az oszlop tetejének jobb oldalán, és rákattintva láthatja az elérhető különböző oszlopokat.

[ctx: Item represents an unknown object type (in the sense of bill, customer, invoice, transaction, split,…)!]
en: New item
hu: Új tétel

en: Items you selected:
hu: A kiválasztott tételek:

en: Its sub-account will be moved to the account %s.
hu: Az alszámlája átkerül %s számla alá.

en: Its subaccount will be deleted.
hu: Az alszámlája törölve lesz.

en: Japanese
hu: Japán

en: Japanese (EUC-JP)
hu: Japán (EUC-JP)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
hu: Japán (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
hu: Japán (Shift_JIS)

en: Job
hu: Megbízás

en: Job Active
hu: Megbízás aktív

en: Job Details
hu: Megbízás részletei

en: Job Dialog
hu: Megbízás párbeszédablak

en: Job Information
hu: Megbízási információ

en: Job Name
hu: Megbízás

en: Job Number
hu: Megbízásszám

en: Job Report
hu: Feladat jelentés

en: Job name:
hu: Megbízás neve:

en: Job number
hu: Megbízásszám

en: Job number format
hu: Megbízásszám formátuma

en: Job number:
hu: Megbízásszám:

en: Jobs
hu: Megbízások

en: Jump
hu: Ugrás

en: Jump to Invoice
hu: Ugrás a számlára

en: Jump to the linked bill, invoice, or voucher
hu: Ugrás a kapcsolódó bejövő vagy kimenő számlára, vagy költségbizonylatra

en: Jump to the linked bill, invoice, or voucher.
hu: Ugrás a kapcsolódó bejövő vagy kimenő számlára, vagy költségbizonylatra.

en: Jump to the transaction?
hu: Ugorjunk a tranzakcióra?

en: Just a Date Option
hu: Csak egy dátum-opció

en: KOI8-R (Russian)
hu: KOI8-R (orosz)

en: KOI8-U (Ukrainian)
hu: KOI8-U (ukrán)

en: Keep normal account order.
hu: Normális számlarend megtartása.

en: Keep track of your day to day personal income and expenses
hu: Kövesse nyomon napi személyes bevételeit és kiadásait

en: Keep your small business' accounting up to date
hu: Tartsa a kisvállalkozásának számvitelét naprakészen

en: Kind of trial balance to generate.
hu: Készítendő próbaegyenleg fajtája.

en: Korean
hu: Koreai

en: Korean (EUC-KR)
hu: Koreai (EUC-KR)

en: Korean (ISO-2022-KR)
hu: Koreai (ISO-2022-KR)

en: Korean (JOHAB)
hu: Koreai (JOHAB)

en: Korean (UHC)
hu: Koreai (UHC)

en: LT Realized Gain
hu: LT Realizált nyereség

en: LT Sold Amount
hu: LT eladott mennyiség

en: LT Unrealized Gain
hu: LT nem realizált nyereség

en: LTCG
hu: HTTJ

en: Label the assets section
hu: Eszközök szakasz megcímkézése

en: Label the equity section
hu: A saját tőke szakasz megcímkézése

en: Label the expense section
hu: A költségrész megjelölése

en: Label the liabilities section
hu: A kötelezettségek szakasz megcímkézése

en: Label the revenue section
hu: Árbevételrész megjelölése

en: Label the trading accounts section
hu: Eszközök szakasz megcímkézése

en: Language
hu: Nyelv

en: Last
hu: Utolsó

en: Last Friday
hu: Az utolsó pénteken

en: Last Monday
hu: Az utolsó hétfőn

en: Last Num
hu: Utolsó szám

en: Last Occur
hu: Utolsó előfordulás

en: Last Occurred:
hu: Utolsó előfordulás:

en: Last Reconcile Date
hu: Utolsó egyeztetési dátum

en: Last Saturday
hu: Az utolsó szombaton

en: Last Sunday
hu: Az utolsó vasárnapon

en: Last Thursday
hu: Az utolsó csütörtökön

en: Last Tuesday
hu: Az utolsó kedden

en: Last Valid Year:
hu: Utolsó érvényes év:

en: Last Wednesday
hu: Az utolsó szerdán

en: Last Year
hu: Utolsó év

en: Last budget period
hu: Utolsó költségvetési időszak

en: Last day of month
hu: A hónap utolsó napján

en: Last day of next month.
hu: A következő hónap utolsó napja.

en: Last day of next quarterly accounting period.
hu: A következő negyedéves könyvelési időszak utolsó napja.

en: Last day of previous month.
hu: Az előző hónap utolsó napja.

en: Last day of previous quarterly accounting period.
hu: Az előző negyedéves könyvelési időszak utolsó napja.

en: Last day of the accounting period, as set in the global preferences.
hu: Könyvelési időszak utolsó napja, a globális beállításoknak megfelelően.

en: Last day of the current calendar year.
hu: Jelenlegi naptári év utolsó napja.

en: Last day of the current month.
hu: A jelenlegi hónap utolsó napja.

en: Last day of the current quarterly accounting period.
hu: A jelenlegi negyedéves könyvelési időszak utolsó napja.

en: Last day of the next calendar year.
hu: Következő naptári év utolsó napja.

en: Last day of the previous calendar year.
hu: Előző naptári év utolsó napja.

en: Last modified on %a, %b %d, %Y at %I:%M %p
hu: Utoljára módosítva %Y. %b %d., %A, %H:%M

en: Last pathname used
hu: Legutóbb használt elérési út

en: Last up through report date
hu: Jelentés időpontjáig a legfrissebb

en: Last window position and size
hu: Az ablak legutóbbi helyzete és mérete

en: Last-in first-out
hu: Utoljára bevételezve, először kiadva

en: Layout
hu: Elrendezés

en: Leading Lines to Skip
hu: Sor kihagyása a fájl elején

en: Left
hu: Bal

en: Length
hu: Időtartama

en: Length of time to change the used invoice report. A value of 0 means disabled.
hu: A használt kimenőszámla-jelentés módosításának megengedett időtartama. A 0 érték letiltást jelent.

en: Levels of Subaccounts
hu: Alszámlák szintjeinek száma

en: Liabilities
hu: Kötelezettségek

en: Liabilities Over Time
hu: Kötelezettségek időbeli alakulása

en: Liability
hu: Kötelezettség

en: Liability Chart
hu: Kötelezettségdiagram

en: Liability Piechart
hu: Kötelezettség-kördiagram

en: Liability and Equity
hu: Kötelezettség és saját tőke

en: Likely match _day threshold
hu: A _dátum szerint valószínűsíthető egyezés küszöbértéke

en: Likely matching transaction within these days
hu: Az ezeken a napokon belül történt tranzakció valószínüleg egyező

en: Limit for number of columns
hu: Az oszlopok számának korlátozása

en: Line
hu: Vonal

en: Line Chart
hu: Vonaldiagram

en: Line Width
hu: Vonalvastagság

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Link Color
hu: Hivatkozás színe

en: Link text color.
hu: Hivatkozás szövegszíne.

en: Linked Details
hu: Kapcsolódó részletek

en: Linked Document
hu: Kapcsolódó dokumentum

en: Linked _File
hu: Kapcsolódó _fájl

en: Linked _Location
hu: Kapcsolódó _hely

en: Linked transactions are hidden.
hu: A kapcsolódó tranzakciók el vannak rejtve.

en: List
hu: Lista

en: List items selected
hu: A kiválasztott lista-tételek

en: List of downloaded transactions (source split and matched information shown)
hu: Letöltött tranzakciók listája (a kiinduló felosztással és a hozzá tartozó információkkal)

en: Listing
hu: Tőzsdenév

en: Load
hu: Betölt

en: Load QIF files
hu: QIF fájl betöltése

en: Load report configuration
hu: Jelentéskonfiguráció betöltése

en: Loading completed
hu: Betöltés kész

en: Loading data…
hu: Adatok betöltése…

en: Loading user data…
hu: Adatok betöltése…

en: Loading…
hu: Betöltés…

en: Loan
hu: Kölcsön

en: Loan / Mortgage Repayment Setup
hu: Kölcsön / Jelzálogkölcsön visszafizetésének beállítása

en: Loan Account
hu: Kölcsönszámla

en: Loan Details
hu: Kölcsön részletei

en: Loan Payment
hu: Kölcsön fizetése

en: Loan Repayment
hu: A kölcsön visszafizetése

en: Loan Repayment Calculator
hu: Kölcsön-visszafizetési kalkulátor

en: Loan Repayment Option: "%s"
hu: %s visszafizetésének beállítása

en: Loan Repayment Options
hu: Kölcsön-visszafizetés beállítása

en: Loan Review
hu: Kölcsön áttekintése

en: Loan Summary
hu: Kölcsön összefoglalása

en: Loc_ale
hu: _Helyi

en: Locale
hu: Területi beállítás

en: Locale:
hu: Hely:

en: Location does not start with a valid scheme
hu: A hely érvénytelen sémával kezdődik (protokollhiba)

en: Location for Picture
hu: A kép helye

en: Logo
hu: Logó

en: Logo filename
hu: Logó fájlnév

en: Logo width
hu: Logó szélesség

en: Loss
hu: Veszteség

en: Lot
hu: Kötési tétel (darabszám)

en: Lot Viewer
hu: Tétel-néző

en: Lots in Account %s
hu: Tételek a %s számlán

en: M_ove to
hu: M_ozgatás

en: Mailing lists are the preferred form of communication in the GnuCash community. For announcements of new releases, user groups etc. see the table at https://wiki.gnucash.org/wiki/Mailing_Lists
hu: A GnuCash közössége elsősorban levelezési listákon keresztül kommunikál. Az új verziók bejelentése, a felhasználói csoportok stb. megtalálhatók a https://wiki.gnucash.org/wiki/Mailing_Lists oldalon.

en: Make Pdf
hu: PDF készítése

en: Make Scheduled Transaction
hu: Ütemezett tranzakció létrehozása

en: Make a copy of the current entry
hu: Másolat készítés a jelenlegi bejegyzésről

en: Make a copy of the current split
hu: Másolat készítése a jelenlegi felosztásról

en: Make a copy of the current split.
hu: Jelenlegi felosztás másolása.

en: Make a copy of the current transaction
hu: Másolat létrehozása a jelenlegi tranzakcióról

en: Make a copy of the current transaction.
hu: Másolat létrehozása a jelenlegi tranzakcióról.

en: Make a printable bill
hu: Nyomtatható bejövőszámla készítése

en: Make a printable credit note
hu: Nyomtatható jóváírás készítése

en: Make a printable invoice
hu: Nyomtatható kimenőszámla készítése

en: Make a printable voucher
hu: Nyomtatható költségbizonylat készítése

en: Manage Document Link
hu: Dokumentumhivatkozás kezelése

en: Manage Document Link…
hu: Dokumentumhivatkozás kezelése…

en: Manage and run saved report configurations
hu: Mentett jelentéskonfigurációk kezelése és futtatása

en: Manage link of an external document to this item
hu: Ehhez a tételhez kapcsolódó külső dokumentum kezelése

en: Manage your finances, accounts, and investments
hu: Kezelje a pénzügyeit, számláit és befektetéseit

en: Manage your stock, bond and mutual fund accounts with ease
hu: Könnyedén kezelheti a részvényszámláit, kötvényszámláit és befektetésialap-számláit

en: Manual
hu: Kézi

en: Manual period selection
hu: Időszak kézi kiválasztása

en: Map Account NOT found
hu: Nem található hozzárendelt számla

en: Mapped to Account Name
hu: Számla nevének megfelelő

en: Margin Interest
hu: Kamatrés

en: Mark split as unreconciled?
hu: Felosztás megjelölése nem egyeztetettként?

en: Mark transaction split as unreconciled
hu: Tranzakciófelosztás megjelölése nem egyeztetettként

en: Marker
hu: Jelző

en: Marker Color
hu: Jelző színe

en: Markup
hu: Árrés

en: Markup (which is profit amount divided by sales)
hu: Felár (a nyereség összege osztva az értékesítéssel)

en: Match Import and GnuCash accounts
hu: GnuCash számlák hozzárendelése az importálásra kerülő számlákhoz

en: Match QIF accounts with GnuCash accounts
hu: QIF és GnuCash számlák összevetése

en: Match QIF categories with GnuCash accounts
hu: QIF kategóriák és GnuCash számlák egymáshoz rendelése

en: Match String
hu: Egyező karakterláncok

en: Match Transactions
hu: Tranzakciók egyeztetése

en: Match _display threshold
hu: _Megjelenítendő egyezés küszöbértéke

en: Match case
hu: Kis- és nagybetű megkülönböztetése

en: Match existing transactions
hu: Meglévő illeszkedő tranzakció

en: Match missing!
hu: Nincs egyező!

en: Match payees/memos to GnuCash accounts
hu: Kedvezményezettek/feljegyzések összevetése a GnuCash számlákkal

en: Match the "day of week" and "week of month"? (for example, the "second Tuesday" of every month)
hu: Egyezik a "hét napja" és a "hónap hete"? (például minden hónap "második keddje")

en: Match?
hu: Illeszkedés?

en: Matchings selected
hu: Kiválasztott egyezőségek

en: Material
hu: Anyag

en: Maximum ATM fee amount in your area
hu: Legnagyobb ATM díj az ön körzetében

en: Maximum Bars
hu: Oszlopok maximális száma

en: Maximum Slices
hu: Legtöbb szelet

en: Maximum number of levels in the account tree displayed.
hu: A számlafában megjelenített szintek maximális száma.

en: Maximum number of months to go back.
hu: Legfeljebb ennyi hónapot lehet visszafelé haladni.

en: Maximum number of slices in pie.
hu: A kördiagram szeleteinek maximális száma.

en: Maximum number of stacks in the chart.
hu: A diagramon szereplő halmok maximális száma.

en: Memo
hu: Feljegyzés

en: Memo Field
hu: Feljegyzésmező

en: Menu
hu: Menü

en: Merchandising
hu: Értékesítés

en: Merge with column on _left
hu: Egyesítés a _baloldali szomszéddal

en: Merge with column on _right
hu: Egyesítés a _jobboldali szomszéddal

en: Minimum # of entries
hu: Tételek legkisebb száma

en: Minimum score to be displayed
hu: A megjelenítés küszöbértéke

en: Miscellaneous Payment
hu: Egyéb fizetés

en: Missing QIF investment action for transaction dated ~a.
hu: Hiányzó QIF befektetési művelet a ~a dátumú tranzakcióhoz.

en: Missing command or option
hu: Hiányzó parancs vagy beállítás

en: Missing transaction date.
hu: Tranzakciódátum hiányzik.

en: Monday
hu: hétfő

en: Money In
hu: Pénz beáramlás

en: Money Market
hu: Pénzpiaci

en: Money Out
hu: Pénz kiáramlás

en: Money into selected accounts comes from
hu: A kiválasztott számlára érkező pénz forrása

en: Money out of selected accounts goes to
hu: A kiválasztott számlára terhelt pénz célja

en: Monthly
hu: Havi

[ctx: Monthly]
en: Every
hu: Ismétlődés

[ctx: Monthly]
en: months.
hu: havonta.

en: Monthly Average
hu: Havi átlag

en: Months
hu: Hónap

en: Months Remaining
hu: Hátralevő hónapok

en: More Properties
hu: További tulajdonságok

en: Most recent
hu: Legfrissebb

en: Most recently opened file
hu: Legutóbb megnyitott fájl

en: Move Entry Do_wn
hu: Bejegyzés mozgatása _lefelé

en: Move Entry _Up
hu: Bejegyzés mozgatása _felfelé

en: Move _up
hu: _Fel

en: Move back one step in the history
hu: Egy lépés vissza az előzményekben

en: Move dow_n
hu: _Le

en: Move forward one step in the history
hu: Egy lépés előre az előzményekben

en: Move the current entry one row downwards
hu: A kiválasztott bejegyzés mozgatása lefelé egy sorral

en: Move the current entry one row upwards
hu: Bejegyzés mozgatása felfelé egy sorral

en: Move the current page to a new top-level GnuCash window
hu: A jelenlegi lap megnyitása egy új GnuCash ablakban

en: Move the selected transaction template one row down
hu: A kiválasztott tranzakciósablonok mozgatása egy sort le

en: Move the selected transaction template one row up
hu: A kiválasztott tranzakciósablonok mozgatása egy sort fel

en: Move to the blank entry at the bottom
hu: Ugrás a lenti üres bejegyzésre

en: Move to the blank entry at the bottom of the Invoice
hu: Ugrás a kimenőszámla alján lévő üres bejegyzésre

en: Move to the blank entry at the bottom of the bill
hu: Ugrás a bejövőszámla alján lévő üres bejegyzésre

en: Move to the blank entry at the bottom of the credit note
hu: Ugrás a jóváírás alján lévő üres bejegyzésre

en: Move to the blank entry at the bottom of the invoice
hu: Ugrás a kimenőszámla alján lévő üres bejegyzésre

en: Move to the blank entry at the bottom of the voucher
hu: Ugrás a költségbizonylat alján lévő üres bejegyzésre

en: Move to the blank transaction at the bottom of the register
hu: Ugrás a regiszter alján lévő üres tranzakcióra

en: Move to the blank transaction in the register
hu: Ugrás a regiszterben lévő üres tranzakcióra

en: Move to the blank transaction in the register.
hu: Ugrás a regiszterben lévő üres tranzakcióra.

en: Multi Choice Option
hu: Többesélyes opció

en: Multi-split
hu: Felosztások több sorban

en: Multicolumn View
hu: Többoszlopos nézet

en: Multiple rows can be selected and then deleted by pressing the delete button.
hu: Több sor is kiválasztható, majd a törlésgomb megnyomásával törölhető.

en: Mutual Fund
hu: Befektetési alap

en: Mutual Funds
hu: Befektetési alapok

en: N/A
hu: nincs ár

en: Nam_espace
hu: Név_tér

en: Name
hu: Név

en: Name for new template
hu: Új sablon neve

en: Name of organization or company prepared for.
hu: A készíttető szervezet vagy cég neve.

en: Name of organization or company the report is prepared for.
hu: A szervezet vagy cég neve, amely számára a jelentés készült.

en: Name of organization or company.
hu: Szervezet vagy cég neve.

en: Name of person preparing the report.
hu: A jelentés készítőjének neve.

en: Name of the report to run
hu: A futtatandó riport neve

en: Name or _description
hu: _Név vagy leírás

en: Namespace
hu: Névtér

en: Ne_w
hu: _Új

en: Ne_w Balance
hu: Ú_j egyenleg

en: Nearest to report date
hu: Jelentés dátumához legközelebbi

en: Negative Values in Red
hu: Negatív mennyiségeket pirosan

en: Net Asset Value
hu: Nettó eszközérték

en: Net Assets:
hu: Nettó eszközök:

en: Net Balance
hu: Nettó egyenleg

en: Net Change
hu: Nettó változás

en: Net Flow
hu: Nettó pénzforgalom

en: Net Income
hu: Nettó bevétel

en: Net Loss
hu: Nettó veszteség

en: Net Price
hu: Nettó ár

en: Net Profit
hu: Nettó nyereség

en: Net Worth
hu: Nettó vagyon

en: Net Worth Barchart
hu: Nettóvagyon-oszlopdiagram

en: Net Worth Linechart
hu: Nettóvagyon-vonaldiagram

en: Net income
hu: Nettó bevétel

en: Net loss
hu: Nettó veszteség

en: Network HTTP access is disabled. You can enable it in the Network section of the Preferences dialog.
hu: A hálózati HTTP hozzáférés tiltott. Engedélyezheti a beállítások dialógus hálózatok szakaszában.

en: Never
hu: Soha

en: Never End
hu: Végtelen

en: New
hu: Új

en: New Account
hu: Új számla

en: New Account Hierarchy Setup
hu: Új számlahierarchia beállítása

en: New Account _Hierarchy…
hu: Új _számlakészlet…

en: New Accounts _Page
hu: _Új számlák lap

en: New Bill
hu: Új bejövőszámla

en: New Book Options
hu: Új főkönyv beállításai

en: New Credit Note
hu: Új jóváírás

en: New Customer
hu: Új Ügyfél

en: New Employee
hu: Új alkalmazott

en: New Expense Voucher
hu: Új költségbizonylat

en: New Invoice
hu: Új kimenőszámla

en: New Job
hu: Új megbízás

en: New Liabilities
hu: Új kötelezettségek

en: New Order
hu: Új megrendelés

en: New Split
hu: Új felosztás

en: New Split Information
hu: Új felosztás adatai

en: New Style Sheet
hu: Új stíluslap

en: New Transaction
hu: Új tranzakció

en: New Transaction Information
hu: Új tranzakció-információ a fordított tranzakcióhoz

en: New Vendor
hu: Új beszállító

en: New Voucher
hu: Új költségbizonylat

en: New Window with _Page
hu: A jelenlegi _lap új ablakba

en: New _Account…
hu: Új s_zámla…

en: New _Bill
hu: Új _bejövőszámla

en: New _Bill…
hu: Új _bejövőszámla…

en: New _Credit Note
hu: Új _jóváírás

en: New _Expense Voucher…
hu: Új _költségbizonylat…

en: New _File
hu: _Új fájl

en: New _Invoice
hu: Új kimenő_számla

en: New _Invoice…
hu: Új kimenő_számla…

en: New _Job…
hu: Új _megbízás…

en: New _Price
hu: Új _ár

en: New _Voucher
hu: Új _költségbizonylat

en: New _Voucher…
hu: Új k_öltségbizonylat…

en: New balance must be higher than old balance.
hu: Az új egyenlegnek többnek kell lennie a jelenleginél.

en: New balance must be lower than old balance.
hu: Az új egyenlegnek kevesebbnek kell lennie a jelenleginél.

en: New hierarchy window on "New File"
hu: Új számlakészlet párbeszédablak megjelenítése az „Új fájl” menüpontnál

en: New location:
hu: Új hely:

en: New search
hu: Új keresés

en: New search _limit
hu: Új keresés _küszöbértéke

en: New security
hu: Új értékpapír

en: New top level account
hu: Új legfelső számla

en: New, UNBALANCED (need acct to transfer %s)!
hu: Új, KIEGYENSÚLYOZATLAN (%s átutalásához számlára van szükség)!

en: New, UNBALANCED (need price to transfer %s to acct %s)!
hu: Új, KIEGYENSÚLYOZATLAN (ár szükséges %s átutalásához %s számlára)!

en: New, already balanced
hu: Új, kiegyensúlyozott

en: New, transfer %s to (auto) "%s"
hu: Új, %s (automatikus) átutalása "%s" számlára

en: New, transfer %s to (manual) "%s"
hu: Új, %s (kézi) átutalása "%s" számlára

en: New?
hu: Új?

en: New…
hu: Új…

en: Next Balance
hu: Új egyenleg

en: Next Occur
hu: Következő előfordulás

en: Next Option
hu: Következő beállítás

en: Next budget period
hu: Következő költségvetési időszak

en: Next most recently opened file
hu: Következő legutóbb megnyitott fájl

en: No
hu: Nem

en: No 'Commodity from'.
hu: Hiányzik a Szimbólum.

en: No 'Currency to' column selected and no selected Currency specified either.
    This should never happen. Please report this as a bug.
hu: Nincs kiválasztva "Pénznem" oszlop és nem is lett kiválasztva a legördülő menüből.
    Ilyesmi nem fordulhat elő. Kérjük, küldjön erről egy hibajelentést.

en: No 'Currency to'.
hu: Hiányzik a Pénznem.

en: No 'From Namespace/From Symbol' columns selected and no selected Commodity From specified either.
    This should never happen. Please report this as a bug.
hu: Nincs kiválasztva "Névtér/Szimbólum" oszlop és Szimbólum sem lett kiválasztva a legördülő menüből.
    Ilyesmi nem fordulhat elő. Kérjük, küldjön erről egy hibajelentést.

en: No Account selected. Please try again.
hu: Nincs számla kiválasztva. Próbálja újra.

en: No Customer
hu: Nincs ügyfél

en: No Fancy Date Format
hu: Nincs bővített dátumformátum

en: No Linked Account
hu: Nincs kapcsolódó számla

en: No Settings
hu: Mentetlen beállítások

en: No accounts selected
hu: Nincs kiválasztott számla

en: No amount column.
hu: Nincs összegoszlop.

en: No amount or negated amount column.
hu: Nincs összeg vagy negált összeg oszlop.

en: No budgets exist. You must create at least one budget.
hu: Nincsenek költségvetések. Legalább egy költségvetést létre kell hoznia.

en: No change
hu: Nincs változás

en: No data
hu: Nincs adat

en: No date column.
hu: Nincs dátum oszlop.

en: No description provided.
hu: Nincs megadva leírás.

en: No description: form %s, code %s, tax type %s
hu: Nincs leírás: űrlap %s, kód %s, adó típus %s

en: No documents were selected to assign this payment to. This may create an unattached payment.
hu: Nincs olyan dokumentum, amelyhez ezt a kifizetést hozzárendelné. Ez csatolatlan kifizetést eredményezhet.

en: No errors found. Click Apply to create transaction.
hu: Nincs hiba. A tranzakció létrehozásához kattintson az Alkalmaz gombra.

en: No form: code %s, tax type %s
hu: Nincs formátum: kód %s, adó típus %s

en: No help available.
hu: Nem áll rendelkezésre segítség.

en: No invoice has been selected -- please use the Options menu to select one.
hu: Nincs érvényesen kiválasztott Számla. számla kiválasztásához kattintson az opciók gombra.

en: No lines are selected for importing. Please reduce the number of lines to skip.
hu: Nincs importálandó sor. Csökkentse a kihagyandó sorok számát.

en: No matching transactions found
hu: Nincs megfelelő tranzakció

en: No new transactions were found in this import.
hu: Az importált fájlban nem voltak új tranzakciók.

en: No price found
hu: Nem található ár

en: No read permission to read from file %s.
hu: %s fájlhoz nincs olvasási joga.

en: No such entity: %s
hu: Nincs ilyen személy: %s

en: No such owner entity: %s
hu: Nincs ilyen tulajdonos: %s

en: No such price: %s
hu: Nincs ilyen ár: %s

en: No suitable backend was found for %s.
hu: Nincs megfelelő háttér %s fájlhoz.

en: No transactions found.
hu: Nem található tranzakció.

en: No transactions were found that match the time interval and account selection specified in the Options panel.
hu: Nincs olyan tranzakció, amely a Beállítások panelen megadott időszaknak és számlakiválasztásnak megfelel.

en: No uncleared splits found.
hu: Nem találhatók kiegyenlítetlen felosztások.

en: No valid account found
hu: Nem található megfelelő számla

en: No valid customer found.
hu: Nem található érvényes ügyfél.

en: No valid customer selected.
hu: Nincs kiválasztva érvényes ügyfél.

en: No valid data found in the selected file. It may be empty or the selected encoding is wrong.
hu: Nincsenek adatok a kiválasztott fájlban. Lehet, hogy üres vagy rossz kódolás lett megadva.

en: No valid date.
hu: Hiányzik a dátum.

en: No valid description.
hu: Nincs érvényes leírás.

en: No valid employee selected.
hu: Nincs kijelölve érvényes alkalmazott.

en: No valid invoice selected. Click on the Options button and select the invoice to use.
hu: Nincs kiválasztva érvényes kimenőszámla. Kattintson a beállítások gombra és válassza ki a használandó kimenőszámlát.

en: No valid job selected.
hu: Nincs kiválasztva érvényes megbízás.

en: No valid vendor selected.
hu: Nincs kiválasztva érvényes beszállító.

en: No warnings to reset.
hu: Nincs alaphelyzetbe állítható figyelmeztetés.

en: No, keep them as they are
hu: Nem, maradjon változatlan

en: No, n_ever
hu: Nem, _soha

en: No_tes
hu: Me_gjegyzések

en: Non-Bayesian
hu: Nem Bayes-féle

en: Non-void only
hu: Csak a nem érvénytelenek

en: None
hu: Nincs beállítva

en: Nordic (ISO-8859-10)
hu: Skandináv (ISO-8859-10)

en: Normal body text color.
hu: Normális szövegszín.

en: Normally prices are not over written, select this to change that. This setting is not saved.
hu: A meglévő árakat általában nem írjuk felül, de ezzel a beállítással engedélyezhetjük. Ez a beállítás nem kerül mentésre.

en: Normally the importer will assume each line in the input file will correspond to one transaction. Each line can have information for one transaction and one or two splits.
    
    When Multi-split is enabled the importer will assume multiple consecutive lines together hold the information for one transaction. Each line provides information for exactly one split. The first line should also provide the information for the transaction.
    To know which lines belong to the same transaction, the importer will compare the provided transaction information in each line. If that information is empty or the same as the first transaction line the importer will consider this line part of the same transaction.
hu: Alapesetben úgy tekintjük, hogy a bemeneti fájl minden sora egy tranzakció és egy vagy két felosztás adatait tartalmazza.
    
    Ha a Felosztások több sorban be van kapcsolva, akkor úgy tekintjük, hogy a tranzakciók adatait több egymást követő sor együttesen tartalmazza. Ilyenkor minden sor egy osztásnak felel meg, a tranzakció adatai pedig az első sorban találhatók.
    Onnan tudjuk, mely sorok tartoznak ugyanahhoz a tranzakcióhoz, hogy összehasonlítjuk az egyes sorok tartalmát. Ha egy oszlop üres vagy a tartalma megegyezik az első sorral, akkor az ugyanahhoz a tranzakcióhoz tartozik.

en: Not Cleared
hu: Nem kiegyenlített

en: Not Used
hu: Nem használt

en: Not a defined function
hu: Nem definiált függvény

en: Not a variable
hu: Nem változó

en: Not all fields could be parsed. Please correct the issues reported for each line or adjust the lines to skip.
hu: Egyes mezőket nem sikerült értelmezni. Javítsa a soroknál jelzett hibákat vagy módosítsa a kihagyandó sorok számát.

en: Not enough information for quotes dump
hu: Kevés az információ az árfolyamok kiírásához

en: Not found
hu: Nem található

en: Not scheduled
hu: Nem ütemezett

en: Not tax-related; %s%s: %s (code %s, tax type %s)
hu: Nem adó vonatkozású; %s%s: %s (kód %s, adó típus %s)

en: Not tax-related; invalid code %s for tax type %s
hu: Nem adó vonatkkozású; Érvénytelen kód %s a(z) %s adó típushoz

en: Not tax-related; no description: form %s, code %s, tax type %s
hu: Nem adó vonatkozású; Nincs leírás: űrlap %s, kód %s, adó típus %s

en: Not tax-related; no form: code %s, tax type %s
hu: Nem adó vonatkozású; Nincs űrlap: kód %s, adó típus %s

en: Not tax-related; tax type %s: invalid code %s for account type
hu: Nem adó vonatkozású; Adó típus %s: érvénytelen kód %s számla típusnak

en: Not_ify when due
hu: _Értesítés az esedékes számlákról

en: Note
hu: Megjegyzés

en: Note: Only Document Links that are not read-only will be changed.
hu: Megjegyzés: Az írásvédett dokumentumhivatkozások nem módosulnak.

en: Notes
hu: Megjegyzések

en: Notes added at end of invoice -- may contain HTML markup
hu: Hozzáadott megjegyzések a kimenőszámla végén -- HTML jelölést tartalmazhatnak

en: Nothing to process.
hu: Nincs mit feldolgozni.

en: Notice
hu: Értesítés

en: Notify me when created
hu: Értesítés létrehozáskor

en: Notional distribution (capital gain)
hu: Nem pénzbeli kifizetés (tőkenyereség)

en: Notional distribution (dividend)
hu: Nem pénzbeli kifizetés (osztalék)

en: Now + 1 Year
hu: Mostantól egy évig

en: Num
hu: Szám

en: Num/T-Num
hu: Szám/Tr. Szám

en: Num_ber
hu: Szá_m

en: Number
hu: Szám

en: Number Option
hu: Szám beállítások

en: Number cell
hu: Számcella

en: Number header
hu: Számfejléc

en: Number of Digits
hu: Számjegyek száma

en: Number of Occurrences
hu: Előfordulások száma

en: Number of Periods
hu: Időszakok száma

en: Number of _transactions
hu: _Tranzakciók száma

en: Number of automatic decimal places
hu: Az automatikus tizedesjegyek száma

en: Number of calendar units in the recurrence: E.g. Biweekly = every 2 weeks; Quarterly = every 3 months
hu: Naptári egységek száma az ismétlődő időszakokban: pl. kétheti = minden 2. hét; negyedévi = minden 3. hónap

en: Number of characters for auto complete.
hu: Betűk száma az automatikus kiegészítéshez.

en: Number of checks to print on the first page.
hu: Az első oldalra nyomtatandó csekkek száma.

en: Number of columns
hu: Oszlopok száma

en: Number of columns before wrapping to a new row.
hu: Hány oszlopból álljon egy sor.

en: Number of degrees to rotate the check.
hu: A csekk elforgatásának fokban megadott mértéke.

en: Number of files in history
hu: Fájlok száma az előzményekben

en: Number of rows for the Header
hu: Fejlécsorok száma

en: Number/Action
hu: Szám/Művelet

en: Numbers, Date, Time
hu: Számok, Dátum, Idő

en: Numeric error
hu: Numerikus hiba

en: Numerical by descending amount
hu: Összeg szerint csökkenő

en: Object references
hu: Objektum utalások

en: Offset for complete check
hu: A teljes csekk eltolása

en: Old location:
hu: Korábbi hely:

en: Omit Accounts
hu: Számlák kihagyása

en: Omit any accounts deeper than the depth limit.
hu: A mélységhatárnál mélyebb számlák kihagyása.

en: Omit from report
hu: Jelentésből kihagyva

en: Omit zero balance figures
hu: Nulla egyenlegű összegek mellőzése

en: On high resolution screens reports tend to be hard to read. This option allows you to scale reports up by the set factor. For example setting this to 2.0 will display reports at twice their typical size.
hu: A nagyfelbontású képernyőkön a jelentések általában nehezen olvashatók. Ez a beállítás lehetővé teszi a jelentések méretezését a megadott tényező szerint. Ha például 2,0-ra állítja, akkor a jelentések a szokásos méretük kétszeresében jelennek meg.

en: On preprinted checks containing multiple checks per page, this setting specifies which check position to print. The possible values are 0, 1 and 2, corresponding to the top, middle and bottom checks on the page.
hu: Az előre nyomtatott csekkek több csekket tartalmaznak egy lapon. E beállítás határozza meg, melyik csekkpozíció legyen nyomtatva. A lehetséges értékek 0, 1 és 2; a felső, a középső illetve az alsó pozíciónak megfelelően.

en: On the
hu: Ezen a napon

en: On the next page, the accounts in your QIF files and any stocks or mutual funds you own will be matched with GnuCash accounts. If a GnuCash account already exists with the same name, or a similar name and compatible type, that account will be used as a match; otherwise, GnuCash will create a new account with the same name and type as the QIF account. If you do not like the suggested GnuCash account, double-click to change it.
    
    Note that GnuCash will be creating many accounts that did not exist on your other personal finance program, including a separate account for each stock you own, separate accounts for the brokerage commissions, special "Equity" accounts (subaccounts of Retained Earnings, by default) which are the source of your opening balances, etc. All of these accounts will appear on the next page so you can change them if you want to, but it is safe to leave them alone.
hu: A következő oldalon a QIF fájljaiban lévő számlák és a tulajdonában lévő részvények vagy befektetési alapok össze lesznek egyeztetve a GnuCash számlákkal. Ha már létezik egy GnuCash számla azonos névvel vagy hasonló névvel és kompatibilis típussal, akkor azt a számlát használja a rendszer, mint egyező számlát. Ellenkező esetben a GnuCash új számlát hoz létre a QIF számlával azonos néven és típussal. Ha nem tetszik a javasolt GnuCash számla, kattintson duplán a módosításhoz.
    
    Vegye figyelembe, hogy a GnuCash sok olyan számlát fog létrehozni, amelyek nem léteztek az Ön másik személyi pénzügyi programjában, beleértve egy külön számlát minden egyes tulajdonában lévő részvényhez, külön számlákat a közvetítői jutalékokhoz, speciális részvény számlákat (alapértelmezés szerint a felhalmozott nyereség alszámlái), amelyek a nyitó egyenlegek forrásai stb.. Ezek a számlák mindegyike megjelenik a következő oldalon, így ha akarja, módosíthatja őket, de nyugodtan hagyhatja is őket.

en: Once
hu: Egyszer

en: One Day
hu: Egy nap

en: One Month
hu: Egy hónap

en: One Month Ago
hu: Egy hónapja

en: One Month Ago.
hu: Egy hónappal ezelőtt.

en: One Month Ahead
hu: Egy hónappal előre

en: One Month Ahead.
hu: Egy hónap múlva.

en: One Week
hu: Egy hét

en: One Week Ago
hu: Egy hete

en: One Week Ago.
hu: Egy héttel ezelőtt.

en: One Week Ahead
hu: Egy héttel előre

en: One Week Ahead.
hu: Egy hét múlva.

en: One Year
hu: Egy év

en: One Year Ago
hu: Egy éve

en: One Year Ago.
hu: Egy éve.

en: One Year Ahead
hu: Egy évvel előre

en: One Year Ahead.
hu: Egy év múlva.

en: One or more of the entries are for accounts different from the invoice/bill currency. You will be asked to enter a conversion rate for each.
hu: Egy vagy több bejegyzés a kimenőszámla/bejövőszámla pénznemétől eltérő pénznemű számlákra vonatkozik. Mindegyikhez meg kell adnia az átváltási árfolyamot.

en: One or more selected invoices have already been posted.
    Re-check your selection.
hu: Egy vagy több kiválasztott kimenőszámla már könyvelve van.
    Ellenőrizze újra a választását.

en: One or more sub-accounts contain read-only transactions which may not be deleted.
hu: A számla egy (vagy több) alszámlája tartalmaz csak olvasható tranzakciókat is,melyek nem törölhetők.

en: One split per line
hu: Soronként egy felosztás

en: One transaction per line
hu: Soronként egy tranzakció

en: Online Banking
hu: Internetes bankolás

en: Online Banking Bank-Internal Transfer
hu: Online HBCI bankon belüli átutalás

en: Online Banking Connection Window
hu: Online Banking kapcsolat ablak

en: Online Banking Setup Finished
hu: Online Banking beállítása kész

en: Online Banking Transaction
hu: Online Banking tranzakció

en: Online Id
hu: Online azonosító

en: Online Quotes
hu: Internetes árfolyamok

en: Online Transaction
hu: Online tranzakció

en: Online account ID here…
hu: Online számlaazonosító…

en: Online action "Get Transactions" not available for this account.
hu: Online action "Get Transactions"nem elérhető ehhez a számlához.

en: Only Active?
hu: Csak aktívat?

en: Only display leaf account names.
hu: Utolsó számlanevek megjelenítése.

en: Only one price
hu: Csak egyetlen ár van

en: Open
hu: Megnyitás

en: Open Document Link
hu: Dokumentumhivatkozás megnyitása

en: Open Linked Document
hu: A kapcsolódó dokumentum megnyitása

en: Open Linked Document:
hu: Kapcsolódó dokumentum megnyitása:

en: Open _Account
hu: Száml_a megnyitása

en: Open _Anyway
hu: Megnyitás m_égis

en: Open _Folder
hu: _Mappa megnyitása

en: Open _Read-Only
hu: Megnyitás csak _olvasásra

en: Open _SubAccounts
hu: Al_számlák megnyitása

en: Open a Customer overview page
hu: Nyisson meg egy ügyféláttekintő ablakot

en: Open a Employee overview page
hu: Alkalmazottak áttekintő oldalának megnyitása

en: Open a Vendor overview page
hu: Beszállítóáttekintő oldal megnyitása

en: Open a company report window for the owner of this credit note
hu: Cégjelentés-ablak megnyitása ennek a jóváírásnak a tulajdonosa számára

en: Open a company report window for the owner of this invoice
hu: Cégjelentés-ablak megnyitása a kimenőszámla címzettjének

en: Open a customer report window for the owner of this invoice
hu: Ügyféljelentés-ablak megnyitása a kimenőszámla címzettjének

en: Open a employee report window for the owner of this voucher
hu: Alkalmazottjelentés megnyitása ennek a bizonlyatnak a tulajdonosa számára

en: Open a new Account Tree page
hu: Új számlafa (számlahierarchia) lap megnyitása

en: Open a new register tab for the other account with focus on this transaction
hu: A másik számla megnyitása új regiszterlapon és ugrás erre a tranzakcióra

en: Open a new register tab for the other account with focus on this transaction.
hu: A másik számla megnyitása új regiszterlapon és ugrás erre a tranzakcióra.

en: Open a new top-level GnuCash window
hu: Új GnuCash ablak nyitása

en: Open a vendor report window for the owner of this bill
hu: Beszállítójelentés-ablak megnyitása a bejövőszámla tulajdonosának

en: Open an existing Budget in a new tab. If none exists a new budget will be created
hu: Egy meglévő költségvetés megnyitása új lapon. Ha még nincs költségvetés, akkor újat hoz létre

en: Open an existing GnuCash file
hu: Meglévő GnuCash fájl megnyitása

en: Open buy
hu: Részvénypozíció nyitása

en: Open general journal window
hu: Főkönyvablak megnyitása

en: Open new invoice in new window
hu: Kimenőszámla megnyitása új ablakban

en: Open new tabs _adjacent to current tab
hu: Az új lap az aktuális lap _mellett nyíljon meg

en: Open short
hu: Részvény short pozíció nyitása

en: Open the Bills Due Reminder dialog
hu: Az esedékes bejövőszámlák emlékeztetője párbeszédablakának megnyitása

en: Open the Find Bill dialog
hu: Bejövőzámla keresése párbeszédablak megnyitása

en: Open the Find Customer dialog
hu: Nyissa meg az ügyfél keresése párbeszédablakot

en: Open the Find Employee dialog
hu: Az alkalmazott keresése párbeszédablak megnyitása

en: Open the Find Expense Voucher dialog
hu: A költségbizonylat keresése párbeszédablak megnyitása

en: Open the Find Invoice dialog
hu: Nyissa meg a számla keresése párbeszédablakot

en: Open the Find Job dialog
hu: Nyissa meg a megbízás keresése párbeszédablakot

en: Open the Find Vendor dialog
hu: Nyissa meg a beszállító keresése párbeszédablakot

en: Open the GnuCash Help
hu: A GnuCash kézikönyvének megnyitása

en: Open the GnuCash Tutorial
hu: A GnuCash oktatóanyagának megnyitása

en: Open the Invoices Due Reminder dialog
hu: Az esedékes kimenőszámlák emlékeztetője párbeszédablakának megnyitása

en: Open the New Bill dialog
hu: Új bejövőszámla párbeszédablak megnyitása

en: Open the New Customer dialog
hu: Nyissa meg az új ügyfél párbeszédablakot

en: Open the New Employee dialog
hu: Az új alkalmazott párbeszédablak megnyitása

en: Open the New Invoice dialog
hu: Nyissa meg az új számla párbeszédablakot

en: Open the New Job dialog
hu: Nyissa meg az új megbízás párbeszédablakot

en: Open the New Vendor dialog
hu: Új beszállító párbeszédablak megnyitása

en: Open the New Voucher dialog
hu: Az új költségbizonylat párbeszédablak megnyitása

en: Open the Process Payment dialog
hu: Nyissa meg a kifizetés lebonyolítása párbeszédablakot

en: Open the Selected Budget
hu: A kiválasztott költségvetés megnyitása

en: Open the account
hu: Számla megnyitása

en: Open the linked document
hu: Kapcsolódó dokumentum megnyitása

en: Open the linked document for the current transaction
hu: A jelenlegi tranzakcióhoz kapcsolódó dokumentum megnyitása

en: Open the linked document for the current transaction.
hu: Az aktuális tranzakcióhoz kapcsolódó dokumentum megnyitása.

en: Open the selected account
hu: A kiválasztott számla megnyitása

en: Open the selected account and all its subaccounts
hu: A kiválasztott számla és minden alszámlájának megnyitása

en: Open/Quicken Financial Exchange file (*.ofx, *.qfx)
hu: Open/Quicken Financial Exchange fájl (*.ofx, *.qfx)

en: Opened
hu: Megnyitva

en: Opening Balance
hu: Nyitóegyenleg

en: Opening Balances
hu: Nyitóegyenlegek

en: Opening balance
hu: Nyitóegyenleg

en: Opens new tab adjacent to current tab instead of at the end
hu: Az új lap füle az aktuális lap füle mellett legyen, nem a sor végén

en: Opens new tab adjacent to current tab instead of at the end.
hu: Az új lap nem a jobb szélen, hanem az aktuális lap mellett nyílik meg.

en: Open…
hu: Megnyitás…

en: Options
hu: Beállítások

en: Order
hu: Megrendelés

en: Order Entries
hu: Rendelési tételek

en: Order Entry
hu: Rendeléstétel

en: Order ID
hu: Rendelésszám

en: Order Information
hu: Rendelés-információ

en: Order Notes
hu: Rendelésmegjegyzések

en: Order number
hu: Rendelésszám

en: Order number format
hu: Rendelésszám formátuma

en: Order of Secondary sorting.
hu: A másodlagos rendezés sorrendje.

en: Order of primary sorting.
hu: Az elsődleges rendezés sorrendje.

en: Originator Account Number
hu: Megbízó számla száma

en: Orphan
hu: Egyedülálló

en: Orphaned Gains
hu: Önálló nyereség

en: Oth. Curr.
hu: Egyéb pénznem

en: Other
hu: Egyéb

en: Other Account Code
hu: Az ellenszámla számlakódja

en: Other Account Name
hu: Ellenszámla neve

en: Other Expense
hu: Egyéb költség

en: Out of memory
hu: Elfogyott a memória

en: Output file for report
hu: Kimenti fájl a riporthoz

en: Override account-selection and show sub-accounts of all selected accounts?
hu: A számlakiválasztás figyelmen kívül hagyása, és minden kiválasztott számla alszámláinak megjelenítése?

en: Override the global Tax Table?
hu: Globális adótáblázat felülbírálása?

en: Overview
hu: Áttekintés

en: Overview:
hu: Áttekintés:

en: Owner Information
hu: Tulajdonos-információ

en: Owner Name
hu: Tulajdonos neve

en: Owner's Name
hu: Tulajdonos neve

en: Owners
hu: Tulajdonosok

en: PAID
hu: KIFIZETVE

en: PMI
hu: Hitelfedezeti biztosítás

en: PMI Payment
hu: Hitelfedezeti biztosítás fizetése

en: P_ause
hu: _Szüneteltetés

en: Pa_ge Setup
hu: La_p beállítás

en: Pa_yee
hu: Kedvezmén_yezett

en: Page
hu: Oldal

en: Paid
hu: Fizetve

en: Parent account balances
hu: Forrás számlák egyenlegei

en: Parent account subtotals
hu: Forrás számlák részletösszegei

en: Parse Error
hu: Feldolgozási hiba

en: Parsing accounts
hu: Számlák elemzése

en: Parsing categories
hu: Kategóriák elemzése

en: Parsing failed.
hu: Elemzés sikertelen.

en: Parsing file…
hu: Fájl elemzése…

en: Parsing transactions
hu: Tranzakciók elemzése

en: Part of Payment Transaction
hu: Fizetési tranzakció része

en: Partial Amount
hu: Részösszeg

en: Password
hu: Jelszó

en: Paste the clipboard content at the cursor position
hu: A vágólap tartalmának beillesztése a kurzor helyére

en: Paste the split from the clipboard
hu: Felosztás beillesztése a vágólapról

en: Paste the transaction from the clipboard
hu: Tranzakció beillesztése a vágólapról

en: Paste the transaction from the clipboard.
hu: Tranzakció beillesztése a vágólapról.

en: Path does not exist,
hu: Az útvonal nem létezik,

en: Path head does not exist,
hu: Az útvonalelőtag nem létezik,

en: Path head for Linked Files Relative Paths
hu: Kapcsolódó fájlok relatív útvonalának előtagja

en: Path head for files is,
hu: A fájlok útvonalelőtagja,

en: Path head not set, using '%s' for relative paths
hu: Az útvonalelőtag nincs beállítva, %s használata a relatív útvonalakhoz

en: Pay
hu: Fizetés

en: Pay Bill
hu: Számla kifizetése

en: Payable Aging
hu: Fizethető öregedés

en: Payable to
hu: Kedvezményezett

en: Payable to string
hu: Kedvezményezett szöveg

en: Paycheck
hu: Fizetés ellenőrzés

en: Payees and memos
hu: Kedvezményezettek és feljegyzések

en: Payment
hu: Fizetés

en: Payment Address
hu: Kifizetési cím

en: Payment Frequency
hu: Fizetési gyakoriság

en: Payment From
hu: Fizetés innen

en: Payment From (Escrow)
hu: Fizetés innen (Letét)

en: Payment Information
hu: Kifizetés adatai

en: Payment Purpose continued
hu: Fizetés célja folytatása

en: Payment To
hu: Kifizetés ide

en: Payment To (Escrow)
hu: Fizetés ide (Letét)

en: Payment Total
hu: Összes kifizetés

en: Payment has no owner
hu: A kifizetésnek nincs tulajdonosa

en: Payment periods
hu: Fizetési időszakok

en: Payment received text
hu: Fizetés, beérkezett szöveg

en: Payment received, thank you!
hu: A fizetés megtörtént, köszönjük!

en: Payment, thank you!
hu: Köszönjük a fizetést!

en: Payments
hu: Befizetések

en: Pending Action
hu: Függőben lévő műveletek

en: Percent
hu: Százalék

en: Percent %
hu: Százalék %

en: Percentage amount must be between -100 and 100.
hu: Százalékos öszegnek -100 és 100 között kell lennie.

en: Percentage chart
hu: Százalékos diagram

en: Perform account list _setup on new file
hu: Szám_lafa létrehozásának felajánlása új fájl készítésekor

en: Perform financial calculations, such as a loan repayment
hu: Végezzen pénzügyi számításokat, például kölcsönvisszafizetést

en: Period
hu: Időszak

en: Period %s - %s
hu: Időszak %s és %s között

en: Period end
hu: Időszak vége

en: Period from ~a to ~a
hu: ~a és ~a közötti időszak

en: Period start
hu: Időszak kezdete

en: Period: 123,456.78
hu: Pont: 123,456.78

en: Periodic payment
hu: Rendszeres kifizetés

en: Permanent Warnings
hu: Állandó figyelmeztetések

en: Phone
hu: Telefon

en: Picture
hu: Kép

en: Picture Location
hu: Kép helye

en: Pie:
hu: Kör:

en: Pixels
hu: Pixelek

en: Place Holder
hu: Helyörző (töltelék)

en: Placeholde_r
hu: _Töltelék (helyőrző)

en: Placeholder
hu: Helyörző (töltelék)

en: Placeholder account selected. Please try again.
hu: Helyörző (töltelék) számla lett kiválasztva. Próbálja újra.

en: Placeholder?
hu: Helyőrző (töltelék)?

en: Plain
hu: Egyszerű

en: Please choose the currency to use for new accounts.
hu: Válassza ki a létrehozandó számlák pénznemét.

en: Please delete this transaction. Explanation at https://wiki.gnucash.org/wiki/Business_Features_Issues#Double_posting
hu: Kérjük, törölje ezt a tranzakciót. Magyarázat a https://wiki.gnucash.org/wiki/Business_Features_Issues#Double_posting oldalon található.

en: Please delete this transaction. Explanation at https://wiki.gnucash.org/wiki/Business_Features_Issues#I_can.27t_delete_a_transaction_of_type_.22I.22_from_the_AR.2FAP_account
hu: Kérjük, törölje ezt a tranzakciót. Magyarázat a https://wiki.gnucash.org/wiki/Business_Features_Issues#I_can.27t_delete_a_transaction_of_type_.22I.22_from_the_AR.2FAP_account oldalon található.

en: Please enter new name
hu: Kérjük, adjon meg új nevet

en: Please name the Scheduled Transaction.
hu: Nevezze el az ütemzett tranzakciót.

en: Please note some transactions were not processed
hu: Vegye figyelembe, hogy néhány tranzakció nem került feldolgozásra

en: Please provide a valid end selection.
hu: Adjon meg egy érvényes befejezési dátumot.

en: Please select a 'Currency to' column or set a Currency in the 'Currency To' field.
hu: Állítsa be, melyik a Pénznem oszlop, vagy válasszon egy pénznemet a Pénznem legördülő menüből.

en: Please select a 'From Namespace' column or set a Commodity in the 'Commodity From' field.
hu: Állítsa be, melyik a Névtér oszlop, vagy válasszon egy szimbólumot a Szimbólum legördülő menüből.

en: Please select a 'From Symbol' column or set a Commodity in the 'Commodity From' field.
hu: Állítsa be, melyik a Szimbólum oszlop, vagy válasszon egy szimbólumot a Szimbólum legördülő menüből.

en: Please select a (negated) amount column.
hu: Kérjük, válasszon egy (negált) összeg oszlopot.

en: Please select a commodity to match the following exchange specific code. Please note that the exchange code of the commodity you select will be overwritten.
hu: Válasszon árut a következő tőzsdekódhoz! Vegye figyelembe, hogy a kiválasztott áru tőzsdekódját felülírja.

en: Please select a date column.
hu: Állítsa be, melyik a Dátum oszlop.

en: Please select a description column.
hu: Válasszon ki egy leírás oszlopot.

en: Please select a file to load.
hu: Válassza ki a betöltendő fájlt.

en: Please select an Equity account to hold the total Period Expense.
hu: Kérjük, válasszon egy részvényszámlát a teljes időszaki költség tárolására.

en: Please select an Equity account to hold the total Period Income.
hu: Kérjük, válasszon egy részvényszámlát az időszak teljes bevételének tárolására.

en: Please select an account column or set a base account in the Account field.
hu: Állítsa be, melyik a Számla oszlop vagy válasszon egy számlát a fenti Számla mezőben.

en: Please select an account column.
hu: Állítsa be, melyik a Számla oszlop.

en: Please select an amount column.
hu: Állítsa be, melyik az Érték oszlop.

en: Please select or create an appropriate GnuCash account for:
hu: Válasszon ki, vagy hozzon létre egy GnuCash számlát ehhez:

en: Plot Height
hu: Ábra magassága

en: Plot Type
hu: Ábratípus

en: Plot Width
hu: Ábra szélessége

en: Plot commodity per currency rather than currency per commodity.
hu: Az áruk pénznemenkénti ábrázolása a pénznemek árucikkenkénti ábrázolása helyett.

en: Plot height
hu: Ábra magassága

en: Plot width
hu: Ábra szélessége

en: Plus
hu: Kereszt

en: Portfolio
hu: Portfólió

en: Portfolio Report
hu: Portfólió-jelentés

en: Position of check amount in numbers
hu: A csekk összege számmal pozíciója

en: Position of check amount in words
hu: A csekk összege szöveggel pozíciója

en: Position of date line
hu: A dátumsor pozíciója

en: Position of memo line
hu: A feljegyzés sor pozíciója

en: Position of notes line
hu: A megjegyzéssor pozíciója

en: Position of payee name
hu: A kedvezményezett pozíciója

en: Position of split's amount in numbers
hu: A részösszeg pozíciója számokban

en: Position of the horizontal pane divider.
hu: A vízszintes panelosztó helyzete.

en: Position of the vertical pane divider.
hu: A függőleges panelosztó helyzete.

en: Post
hu: Rögzítés

en: Post Date
hu: Könyvelés dátuma

en: Post To
hu: Könyvelés ide

en: Post this bill to your Chart of Accounts
hu: Ennek a bejövőszámlának a számlatükörbe (számlafába) könyvelése

en: Post this credit note to your Chart of Accounts
hu: Ennek a jóváírásnak a számlatükörbe (számlafába) könyvelése

en: Post this invoice to your Chart of Accounts
hu: Ennek a kimenőszámlának a számlatükörbe (számlafába) könyvelése

en: Post this voucher to your Chart of Accounts
hu: Ennek a költségbizonylatnak a számlatükörbe (számlafába) könyvelése

en: Post to Account
hu: Könyvelés számlára

en: Posted
hu: Rögzítve

en: Posted Account
hu: Könyvelt számla

en: Postpone the reconciliation of this account
hu: A jelenlegi számla egyeztetésének elhalasztása

en: Postponed
hu: Halasztott

en: Potential splits matching the selected transaction
hu: A kijelölt tranzakcióval vélhetően egyező felosztások

en: Pr_eferences
hu: Beá_llítások

en: Pre-Payment
hu: Előfizetés

en: Pre-check cleared transactions when creating a reconcile dialog.
hu: Az egyeztetési ablak megnyitásakor a kiegyenlített (elszámolt) tranzakciók automatikus kijelölése.

en: Pre-select cleared transactions
hu: A kiegyenlített tranzakciók előre kiválasztása

en: Precision
hu: Pontosság

en: Prefer use of price editor pricing over transactions, where applicable.
hu: A megfelelő helyeken az Árfolyam-adatbázisban szereplő árak előnyt élveznek a tranzakciókban megadottakhoz képest.

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Prefix
hu: Előtag

en: Prepared by:
hu: Készítette:

en: Prepared for
hu: Készült

en: Prepared for:
hu: Megrendelő:

en: Preparer
hu: Készítő

en: Present
hu: Jelenlegi

en: Present (%s)
hu: Jelenlegi (%s)

en: Present (Report)
hu: Jelenlegi (jelentés)

en: Present the new account list dialog when you choose File->New File.
hu: Számlakategóriák létrehozásának felajánlása a Fájl -> Új menüpontban.

en: Present value
hu: Jelenlegi érték

en: Present:
hu: Jelen:

en: Press 'Apply' to create your new accounts. You will then be able to save them to a file or database.
    
    Press 'Back' to review your selections.
    
    Press 'Cancel' to close this dialog without creating any new accounts.
hu: Az új számlák létrehozásához kattintson az Alkalmaz gombra. Ezután elmentheti őket egy fájlba vagy egy adatbázisba.
    
    Ha szeretne visszatérni az előző oldalakra, kattintson a Vissza gombra.
    
    A Mégsem gombbal új számlák létrehozása nélkül bezárhatja az ablakot.

en: Press 'Close' to Exit.
hu: A kilépéshez nyomja meg a „Bezárás” gombot.

en: Press 'Reset' to use the original account separator and close the preference window
    Press 'Close' to return to the preference window
hu: Kattintson a visszaállítás gombra az eredeti számlanek közti elválasztójel használatához és a beállítások ablakának bezárásához.
    Kattintson a bezárás gombra a beállítások ablakába való visszalépéshez.

en: Press Apply to create export file.
    Cancel to abort.
hu: Az exportáláshoz nyomja meg az Alkalmaz gombot,
    a megszakításhoz pedig a Mégsem gombot.

en: Preview
hu: Előnézet

en: Previous Balance
hu: Meglévő egyenleg

en: Previous Option
hu: Előző beállítás

en: Previous budget period
hu: Előző költségvetési időszak

en: Price
hu: Árfolyam

en: Price Database
hu: Árfolyam-adatbázis

en: Price Editor
hu: Árfolyamszerkesztő

en: Price Import Assistant
hu: Árfolyamimportálási segéd

en: Price Scatterplot
hu: Ár-pontábra

en: Price Source
hu: Árfolyamok forrása

en: Price of Commodity
hu: Az áru ára

en: Price retrieval failed: %s
hu: Az ár lekérése nem sikerült: %s

en: Price source
hu: Árfolyamok forrása

en: Primary Key
hu: Elsődleges kulcs

en: Primary Sort Order
hu: Elsődleges sorrend

en: Primary Subtotal
hu: Elsődleges alösszeg

en: Primary Subtotal for Date Key
hu: Elsődleges alösszeg a dátum-kulcshoz

en: Principal
hu: Tőketartozás

en: Principal To
hu: Tőketartozás

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Print '***' before and after each text field on the check.
hu: '***' nyomtatása a csekken lévő összes szövegmező előtt és után.

en: Print '***' before and after text.
hu: „***” nyomtatása a szöveg előtt és után.

en: Print Check
hu: Csekk nyomtatása

en: Print Full account names
hu: Teljes számlanevek nyomtatása

en: Print Name
hu: Nyomtatási név

en: Print _blocking chars
hu: _Lezáró karakterek nyomtatása

en: Print _date format
hu: _Dátumformátum nyomtatása

en: Print all Parent account names.
hu: Az összes főszámla nevének nyomtatása.

en: Print checks from multiple accounts
hu: Több számla csekkjeinek nyomtatása

en: Print checks from multiple accounts?
hu: Több számla csekkjeinek nyomtatása?

en: Print the current report
hu: A jelenlegi jelentés nyomtatása

en: Print the currently active page
hu: A jelenleg aktív lap nyomtatása

en: Printable Invoice
hu: Nyomtatható kimenőszámla

en: Printable Report
hu: Nyomtatható jelentés

en: Printing
hu: Nyomtatás

en: Prior to reconciling an account which charges or pays interest, prompt the user to enter a transaction for the interest charge or payment. Currently only enabled for Bank, Credit, Mutual, Asset, Receivable, Payable, and Liability accounts.
hu: Kamatot terhelő vagy kamatot fizető számla egyeztetése előtt meg fog jelenni egy figyelmeztetés a kamattranzakció bevitelére. Jelenleg a Bank, Hitel, Befektetés, Eszköz, Követelés, Fizetendő és Kötelezettség típusú számlákon használható.

en: Problem creating preliminary transaction
hu: Előzetes tranzakció létrehozása nem sikerült

en: Process Payment
hu: Fizetés lebonyolítása

en: Process an OFX/QFX response file
hu: OFX/QFX válaszfájl feldolgozása

en: Processing…
hu: Feldolgozás…

en: Profiles
hu: Profilok

en: Profit
hu: Nyereség

en: Profit & Loss
hu: Nyereség és veszteség

en: Profits:
hu: Nyereség:

en: Progress
hu: Folyamat

en: Project
hu: Megbízás

en: Projected Minimum:
hu: Előrevetített minimum:

en: Prompt for credit card payment
hu: Felkérés hitelkártya-törlesztésre

en: Prompt for interest charges
hu: Figyelmeztetés kamatfizetésre

en: Proper_ties
hu: _Tulajdonságok

en: Proximo
hu: Következő hónap

en: QIF Import
hu: QIF-importálás

en: QIF Import Assistant
hu: QIF-importálási segéd

en: QIF Import Completed.
hu: A QIF importálása befejeződött.

en: QIF account name
hu: QIF számla neve

en: QIF category name
hu: QIF-kategória neve

en: QIF files downloaded from banks and other financial institutions may not have information about Accounts and Categories which would allow them to be correctly assigned to GnuCash accounts.
    
    In the following page, you will see the text that appears in the Payee and Memo fields of transactions with no QIF Account or Category. By default these transactions are assigned to the 'Unspecified' account in GnuCash. If you select a different account, it will be remembered for future QIF files.
hu: A bankoktól és más pénzügyi intézetektől letöltött QIF fájlok nem mindig tartalmaznak a számlákról és kategóriákról megfelelő információt, amelyek alapján helyesen lehetne GnuCash számlákhoz hozzárendelni őket.
    
    A következő oldalon azt a szöveget fogja látni, amely a „Kedvezményezett” és a „Feljegyzés” mezőkben jelenik meg a számla vagy kategória nélküli tranzakcióknál. Alapértelmezés szerint ezek a tranzakciók a GnuCash „Nem meghatározott” számlájához vannak rendelve. Ha másik számlát választ, a program emlékezni fog rá a jövőbeni QIF fájlokhoz.

en: QIF files you have loaded
hu: Betöltött QIF fájlok

en: QIF import: Name conflict with another account.
hu: QIF import: Névütközés másik számlával.

en: QIF payee/memo
hu: QIF kedvezményezett/feljegyzés

en: Qif Import Summary
hu: Qif importálás eredménye

en: Qty
hu: Menny.

en: Quantity
hu: Mennyiség

en: Quarter Year
hu: Negyed év

en: Quarterly
hu: Negyedévi

en: Question
hu: Kérdés

en: Quick-fill makes it easy to enter common transactions. When you type the first letter(s) of a common transaction description, then press the Tab key, GnuCash will automatically complete the remainder of the transaction as it was last entered.
hu: A gyorskitöltő megkönnyíti a gyakori tranzakciók bevitelét. Ha beírja egy gyakori tranzakció leírásának első betűit, majd megnyomja a Tab billentyűt, a GnuCash kiegészíti a tranzakció maradékát az utolsó bevitel szerint.

en: Quit this application
hu: Kilépés az alkalmazásból

en: R_emind in advance
hu: _Emlékeztessen előtte

en: Raise Accounts
hu: Számlák kiemelése

en: Raise accounts deeper than the depth limit to the depth limit.
hu: A mélységhatárnál mélyebb számlák felemelése a mélységhatárig.

en: Range
hu: Időtartam

en: Range end
hu: Tartomány vége

en: Range start
hu: Tartomány kezdete

en: Rate
hu: Érték

en: Rate of Gain
hu: Nyereségráta

en: Rate of Return
hu: Megtérülési ráta

en: Rate/Price
hu: Árfolyam/Ár

en: Ratio
hu: Arány

en: Re-saving user data…
hu: Adatok újra mentése…

en: Re_lative
hu: Re_latív

en: Re_name Page
hu: Lap át_nevezése

en: Re_vert
hu: _Változtatások visszavonása

en: Re_view created transactions
hu: Létrehozott tranzakciók felül_vizsgálata

en: Read only register
hu: Csak olvasható regiszter

en: Reading
hu: Olvasás

en: Reading file…
hu: Fájl olvasása…

en: Realized Gain
hu: Realizált nyereség

en: Realized Gain/Loss
hu: Realizált nyereség/veszteség

en: Realized Gains or Losses from Commodity or Trading Accounts that haven't been recorded elsewhere.
hu: Realizált nyereség/veszteség más számlákról melyek máshol nicsenek elmentve.

en: Realized ROI
hu: Realizált ROI

en: Reason for voiding transaction
hu: Érvénytelenítés oka

en: Reason the transaction was voided
hu: Tranzakció érvénytelenítésének oka

en: Rebalance Transaction
hu: Tranzakció kiegyenlítése újból

en: Rebate
hu: Visszaigénylés

en: Recalculate Transaction
hu: Tranzakció újraszámolása

en: Recalculate the (single) blank entry in the above fields.
hu: Az (egyedüli) üres elem újraszámítása a fenti mezőkben.

en: Receipt
hu: Nyugta

en: Receivable Aging
hu: Követelések öregedés

en: Receive
hu: Bevétel

en: Reconcile
hu: Egyeztetés

en: Reconcile (auto) match to %s
hu: Egyezés (automatikus) egyeztetése ezzel: %s

en: Reconcile (manual) match to %s
hu: Egyezés (kézi) egyeztetése ezzel: %s

en: Reconcile Account
hu: Egyeztetendő számla

en: Reconcile Date
hu: Egyeztetés napja

en: Reconcile Selection
hu: Kiválasztott egyezik

en: Reconcile account now?
hu: Most egyezteti a számlát?

en: Reconcile the selected account
hu: A kiválasztott számla egyeztetése

en: Reconcile the selected account.
hu: A kiválasztott számla egyeztetése.

en: Reconcile the selected transactions
hu: A kiválasztott tranzakció egyeztetése

en: Reconciled
hu: Egyeztetett

en: Reconciled (%s)
hu: Egyeztetett (%s)

en: Reconciled (Report)
hu: Egyeztetett (Jelentés)

en: Reconciled Balance
hu: Egyeztetett egyenleg

en: Reconciled Date
hu: Egyeztetés dátuma

en: Reconciled Status
hu: Egyeztetett állapot

[ctx: Reconciled flag 'cleared']
en: c
hu: k

[ctx: Reconciled flag 'reconciled']
en: y
hu: i

[ctx: Reconciled flag 'void']
en: v
hu: s

en: Reconciled on %s
hu: Egyeztetés: %s

en: Reconciled only
hu: Csak az egyeztetettek

en: Reconciled:
hu: Egyeztetett:

en: Reconciliation status
hu: Egyeztetési státusz

en: Record a stock split or a stock merger
hu: Részvényfelaprózás vagy -összevonás rögzítése

en: Record a stock split or a stock merger.
hu: Részvényfelaprózás vagy összevonás rögzítése.

en: Record the current entry
hu: Jelenlegi bejegyzés rögzítése

en: Record the current transaction
hu: A jelenlegi tranzakció rögzítése

en: Record the current transaction.
hu: A jelenlegi tranzakció rögzítése.

en: Recursive Balance
hu: Rekurzív egyenleg

en: Red
hu: Vörös

en: Ref
hu: Hiv

en: Reference
hu: Referencia

en: Reference:
hu: Hivatkozás:

en: Reference:
hu: Hivatkozás:

en: References
hu: Hivatkozások

en: Refine current search
hu: A jelenlegi keresés finomítása

en: Refresh this window
hu: Ezen ablak frissítése

en: Refresh this window.
hu: Ezen ablak frissítése.

en: Refund
hu: Visszatérítés

en: Register
hu: Regiszter

en: Register Defaults
hu: Regiszter-alapbeállítások

en: Register Order
hu: Főkönyvi sorrend

en: Register Report
hu: Folyószámla-könyv jelentés

en: Register opens in a new _window
hu: Regiszter meg_nyitása új ablakban

en: Relative
hu: _Relatív

en: Relative Date Option
hu: Relatív dátum extra

en: Reload
hu: Frissítés

en: Reload and Locate Linked Documents
hu: Töltse be újra, és keresse meg a kapcsolódó dokumentumokat

en: Reload the current database, reverting all unsaved changes
hu: Töltse be újra az aktuális adatbázist az összes nem mentett módosítás visszaállításával

en: Reload the current page
hu: A lap újratöltése

en: Remaining to Budget
hu: A költségvetésből fennmaradó összeg

en: Remember and don't _ask me again.
hu: Megjegyzés és ne _kérdezze ismét.

en: Remember and don't ask me again this _session.
hu: Megjegyzés é_s ne kérdezze ismét ebben a munkamenetben.

en: Remember the PIN in memory
hu: PIN-kód megőrzése a memóriában

en: Remember the _PIN in memory
hu: _PIN-kód megőrzése a memóriában

en: Remind in advance
hu: Emlékeztessen előtte

en: Reminder
hu: Emlékeztető

en: Remo_ve Other Splits
hu: Többi felosztás tö_rlése

en: Remove Old Prices
hu: Régi árfolyamok eltávolítása

en: Remove _Old
hu: Régi eltáv_olítása

en: Remove a reconciled split from a transaction
hu: Egyeztetett felosztás eltávolítása egy tranzakcióból

en: Remove a split from a transaction
hu: Felosztás eltávolítása egy tranzakcióból

en: Remove all prices before date.
hu: A megadott dátumnál régebbi árak eltávolítása.

en: Remove all splits in the current transaction
hu: Összes felosztás törlése a jelenlegi tranzakcióból

en: Remove all splits in the current transaction.
hu: Összes felosztás törlése a jelenlegi tranzakcióból.

en: Remove all the splits from a transaction
hu: Az összes felosztás eltávolítása egy tranzakcióból

en: Remove the current commodity.
hu: A jelenlegi értékpapír eltávolítása.

en: Remove the current price.
hu: A jelenlegi ár eltávolítása.

en: Remove the splits from this transaction?
hu: Eltávolítja a felosztásokat ebből a tranzakcióból?

en: Removing duplicate transactions…
hu: Duplikált tranzakciók eltávolítása…

en: Rename
hu: Átnevezés

en: Rename this page
hu: E lap átnevezése

en: Rename this page.
hu: E lap átnevezése.

en: Renamed to:
hu: Átnevezve erre:

en: Rendering '~a' report …
hu: ~a' jelentés megjelenítése…

en: Renumber sub-accounts
hu: Alszámlák újraszámozása

en: Renumber the children of the selected account
hu: A kiválasztott számla alszámláinak újraszámozása

en: Renumber the immediate sub-accounts of '%s'?
hu: Átszámozza '%s' közvetlen alfiókjait?

en: Repayment Frequency
hu: Visszafizetés gyakorisága

en: Repeats:
hu: Ismétlés:

en: Replace existing price
hu: Meglévő ár cseréje

en: Replace price?
hu: Ár cseréje?

en: Replay a GnuCash log file after a crash. This cannot be undone
hu: GnuCash naplófájl visszajátszása összeomlás után. Ez nem vonható vissza.

en: Report
hu: Jelentés

en: Report Creation Date:
hu: Jelentés létrehozásának dátuma:

en: Report Format
hu: Jelentésformátum

en: Report Generation Options
hu: Jelentéskészítés beállításai

en: Report Size
hu: Jelentés mérete

en: Report Title
hu: Jelentés címe

en: Report Title Default
hu: Alapértelmezett jelentéscím

en: Report bugs and other problems to gnucash-devel@gnucash.org
hu: A programhibákat és más problémákat gnucash-devel@gnucash.org címre küldjék

en: Report error
hu: Jelentéshiba

en: Report name
hu: Jelentés neve

en: Report on these accounts, if chosen account level allows.
hu: Jelentés készítése e számlákról, ha a választott számlaszint engedi.

en: Report on these accounts, if display depth allows.
hu: Jelentés ezen számlákról, ha a kijelzési mélység ezt megengedi.

en: Report on these accounts.
hu: A jelentés az itt kiválasztott számlákról készül.

en: Report only on these accounts.
hu: Csak ezekről a számlákról készítsen jelentést.

en: Report opens in a new _window
hu: Jelentés nyitása _új ablakban

en: Report template
hu: Jelentéssablon

en: Report variation
hu: Jelentés változtatása

en: Report with GUID '%s' is missing
hu: Nem taláható jelentés '%s' GUID azonosítóval

en: Report's currency
hu: Jelentés pénzneme

en: Reports
hu: Jelentések

en: Reserve
hu: Tartalékszint

en: Reserve amount
hu: Tartalékszint

en: Reset Tax Tables to present Values?
hu: Adótáblák beállítása a megadott értékekre?

en: Reset Warnings
hu: Figyelmeztetések alaphelyzetbe

en: Reset _Warnings…
hu: Figyelmeztetések _visszaállítása…

en: Reset all values to their defaults.
hu: Kijelölések alaphelyzetbe állítása.

en: Reset default layout for all customer invoices and credit notes back to built-in defaults and update the current page accordingly
hu: Visszaállítja az összes ügyfélszámla és jóváírás alapértelmezett elrendezését a beépített alapértelmezettre, és ennek megfelelően frissíti a jelenlegi oldalt

en: Reset default layout for all employee vouchers and credit notes back to built-in defaults and update the current page accordingly
hu: Visszaállítja az összes alkalmazotti költségbizonylat és jóváírás alapértelmezett elrendezését a beépített alapértelmezettre, és ennek megfelelően frissíti a jelenlegi oldalt

en: Reset default layout for all vendor bills and credit notes back to built-in defaults and update the current page accordingly
hu: Visszaállítja az összes bejövőszámla és beszállítói jóváírás alapértelmezett elrendezését a beépített alapértelmezettre, és ennek megfelelően frissíti a jelenlegi oldalt

en: Reset defaults
hu: Alaphelyzetbe

en: Reset the state of all warning messages so they will be shown again
hu: Minden figyelmeztető üzenet visszaállítása úgy, hogy újra megjelenjenek

en: Retained Earnings
hu: Eredménytartalék

en: Retained Losses
hu: Áthozott veszteségek

en: Retrieve the current online quote. This will fail if there is a manually-created price for today.
hu: Az aktuális internetes árfolyam lekérése. Ha van kézzel létrehozott ár a mai napra, akkor ez nem fog sikerülni.

en: Return of capital
hu: Tőkekifizetés

en: Return of capital (reclassification)
hu: Tőkekifizetés (átminősítés)

en: Revenues
hu: Árbevétel

en: Reverse Transaction
hu: Fordított tranzakció (sztornó)

en: Reverse amount display for certain account types.
hu: Bizonyos számlatípusoknál inverz összegek megjelenítése.

en: Reverse split
hu: Részvényösszevonás

en: Review the details below and if correct press "Apply"" to create the schedule.
hu: Tekintse át az alábbi részleteket, és ha minden helyes nyomja meg az Alkalmaz gombot az ütemezés létrehozásához.

en: Right
hu: Jobb

en: Right-click anywhere in a column to modify it (widen, narrow, merge)
hu: Oszlop szélesítéséhez, keskenyítéséhez vagy összevonásához kattints az oszlopra jobb gombbal

en: Romanian (ISO-8859-16)
hu: Román (ISO-8859-16)

en: Romanian (MacRomanian)
hu: Román (MacRomanian)

en: Root
hu: Gyökér (legfelső szintű számla)

en: Rotation angle
hu: Forgatás szöge

en: Row %d, invoice %s/%u: account %s does not exist.
hu: %d. sor, %s/%u bejövőszámla: %s számla nem létezik.

en: Row %u, account %s not in %s
hu: %u. sorban %s számla nincs itt: %s

en: Row %u, commodity %s / %s not found
hu: %u. sorban használt %s / %s áru nem található

en: Row %u, path to account %s not found, added as top level
hu: %u. sorban a %s számlaútvonal nem található, ezért legfelső szintű számlaként lett létrehozva

en: Row 1 Left
hu: 1. sor balra

en: Row 1 Right
hu: 1. sor jobbra

en: Row 2 Left
hu: 2. sor balra

en: Row 2 Right
hu: 2. sor jobbra

en: Row 3 Left
hu: 3. sor balra

en: Row 3 Right
hu: 3. sor jobbra

en: Rows
hu: Sorok

en: Run Report
hu: Jelentés elkészítése

en: Run the "since last run" process when a file is opened.
hu: Lefuttatja a „legutóbbi futás óta” folyamatot egy fájl megnyitásakor.

en: Run the budget report
hu: Költségvetésjelentés futtatása

en: Running Balance
hu: Futó egyenleg

en: Running Grand Total
hu: Göngyölített Végösszeg

en: Running Primary Subtotal
hu: Göngyölített Elsődleges Részösszeg

en: Running Secondary Subtotal
hu: Göngyölített Másodlagos Részösszeg

en: Running Subtotal
hu: Göngyölített Részösszeg

en: Running Sum
hu: Futó egyenleg

en: Running Total
hu: Göngyölített Összeg

en: Running Totals
hu: Göngyölített összegek

en: Russian (CP-866)
hu: Orosz (CP-866)

en: ST Realized Gain
hu: ST Realizált nyereség

en: ST Sold Amount
hu: ST eladott mennyiség

en: ST Unrealized Gain
hu: ST Nem realizált nyereség

en: STCG
hu: RTTJ

en: S_ource
hu: F_orrás

en: S_plit Transaction
hu: Tranzakció _felosztása

en: S_tatement Date
hu: Bankszámlakivona_t dátuma

en: Sa_ve Sort Order
hu: Rendezési sorrend _mentése

en: Sales
hu: Értékesítés

en: Sales _Tax Table
hu: Forgalmi_adó-táblázat (áfa)

en: Sample
hu: Minta

en: Sample Graphs
hu: Minta grafikonok

en: Sample Report
hu: Minta jelentés

en: Saturday
hu: szombat

en: Save
hu: Mentés

en: Save %s To File
hu: %s fájlba mentése

en: Save As…
hu: Mentés másként…

en: Save Config
hu: Mentés

en: Save Config As…
hu: Mentés másként…

en: Save Custom Check Format
hu: Saját csekkűrlap mentése

en: Save Report Configuration As…
hu: Jelentésbeállítások mentése másként…

en: Save Settings
    Saves current settings under the name as entered in the adjacent text field.
    There are two reserved names which can't be used to save custom settings:
    - No settings
    - Gnucash default export format
hu: Beállítások mentése
    A szomszédos mezőben látható néven elmenti a beállításokat.
    Két védett név azonban nem használható mentéskor:
    - Mentetlen beállítások
    - Gnucash alapértelmezett exportálási formátum

en: Save _As…
hu: M_entés másként…

en: Save _Report Configuration
hu: _Jelentésbeállítások mentése

en: Save changes to %s?
hu: Változtatások mentése %s lapra?

en: Save changes to file %s before closing?
hu: %s fájl mentése bezárás előtt?

en: Save changes to the file?
hu: Menti a változtatásokat?

en: Save file automatically?
hu: Automatikusan menti a fájlt?

en: Save the changed transaction?
hu: A megváltozott tranzakció rögzítése?

en: Save the current entry?
hu: Elmenti a jelenlegi tételt?

en: Save the current file
hu: A jelenlegi fájl mentése

en: Save the sort order for this register.
hu: Rendezési sorrend mentése ehhez a regiszterhez.

en: Save this file with a different name
hu: Mentse el ezt a fájlt más néven

en: Save transaction before duplicating?
hu: Tranzakció mentése duplikálás előtt?

en: Save window size and location when it is closed.
hu: Az ablak bezárásakor elmenti annak méretét és helyzetét.

en: Save window sizes and locations
hu: Ablakméret és hely elmentése

en: Saved Report Configurations
hu: Mentett jelentéskonfigurációk

en: Saved report configurations are created by
    1. opening a report from the Reports menu,
    2. altering the report's options to your taste,
    3. selecting "Save Report Configuration [As…]" from the Reports menu
     or pressing a "Save Config [As…]" button on the tool bar.
hu: Mentett jelentéskonfigurációk létrehozása:
    1. Nyisson meg egy jelentést a Jelentések menüből.
    2. Módosítsa a jelentés beállításait a saját ízlése szerint.
    3. Kattintson a Jelentések menüben a Jelentéskonfiguráció mentése [mint…] menüpontra,
     vagy a Jelentéskonfiguráció mentése [mint…] gombra az eszköztáron.

en: Savings
hu: Takarék

en: Scatter:
hu: Szórás:

en: Sche_dule…
hu: Ü_temezés…

en: Schedule
hu: Ütemezés

en: Schedule added successfully.
hu: Ütemezés sikeresen hozzáadva.

en: Scheduled
hu: Ütemezett

en: Scheduled Transactions
hu: Ütemezett tranzakciók

en: Scheduled Transactions with variables or involving more than one commodity cannot be automatically created.
hu: A változókat tartalmazó vagy egynél több árut érintő ütemezett tranzakciók nem hozhatók létre automatikusan.

en: Scheduled Transactions without a template transaction cannot be automatically created.
hu: Tranzakciósablon nélkül nem lehet automatikusan létrehozni ütemezett tranzakciót.

en: Scrub _Account
hu: _Számla ellenőrzése

en: Scrub the highlighted lot
hu: A kijelölt tétel ellenőrzése

en: Search Criteria
hu: Keresési feltételek

en: Search Results
hu: A keresés eredménye

en: Search Results Report
hu: Keresésieredmények-jelentés

en: Search for items where
hu: Olyan tételek keresése, melyekre

en: Search only active data
hu: Csak aktív adatok keresése

en: Search only in active items
hu: Csak aktív adatok közötti keresés

en: Search scope
hu: Keresés hatóköre

en: Second Option
hu: Második opció

en: Secondary Key
hu: Másodlagos kulcs

en: Secondary Sort Order
hu: Másodlagos sorrend

en: Secondary Subtotal
hu: Másodlagos alösszeg

en: Secondary Subtotal for Date Key
hu: Másodlagos alösszeg a dátum-kulcshoz

en: Secure HTTP access is disabled. You can enable it in the Network section of the Preferences dialog.
hu: A biztonságos HTTP hozzáférés tiltott. Engedélyezheti a beállítások dialógus hálózatok szakaszában.

en: Securities
hu: Értékpapírok

en: Security
hu: Értékpapír

en: Security Information
hu: Értékpapír adatai

en: Security Piechart
hu: Értékpapír-kördiagram

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Select "A" to add the transaction as new.
hu: Új tranzakció létrehozásához válassza az „Ú” lehetőséget.

en: Select "C" to mark a matching transaction as cleared (c).
hu: Egy egyező tranzakció kiegyenlítettnek (k) jelöléséhez válassza a „K” lehetőséget.

en: Select "U+C" to update a matching transaction and mark it as cleared (c).
hu: Egy egyező tranzakció frissítéséhez és kiegyenlítettnek (k) jelöléséhez válassza az „F+K” lehetőséget.

en: Select Account
hu: Számla kiválasztása

en: Select Accounts (none = all)
hu: Számlák kiválasztása (egyik sem = minden)

en: Select Accounts to Match
hu: Illesztendő számlák kiválasztása

en: Select All
hu: Összes kijelölése

en: Select Children
hu: Alszámlák kijelölése

en: Select Default
hu: Új alaphelyzet mentése

en: Select File for Import
hu: Fájl kiválasztása importáláshoz

en: Select HTML Style Sheet
hu: HTML stíluslap kiválasztása

en: Select QIF File
hu: QIF fájl kiválasztása

en: Select Separator Character
hu: Válassza ki az elválasztójelet

en: Select _All
hu: Mindent _kijelöl

en: Select _Range
hu: _Tartomány kiválasztása

en: Select a .log file to replay
hu: Egy visszajátszandó „.log” fájl kiválasztása

en: Select a Budget
hu: Költségvetés kiválasztása

en: Select a QIF file to load
hu: Betöltendő QIF fájl kiválasztása

en: Select a budget period type that ends the reporting range.
hu: Válasszon ki egy költségvetési időszaktípust, a jelentéstartomány végének.

en: Select a budget period type that starts the reporting range.
hu: Válasszon ki egy költségvetési időszaktípust, a jelentéstartomány kezdetének.

en: Select a category for the commodity or enter a new one. One might use investment categories like STOCKS and BONDS or exchange names like NASDAQ and LSE.
hu: Válasszon ki egy kategóriát vagy hozzon létre újat. A kategória lehet a befektetés típusa, pl. RÉSZVÉNYEK vagy KÖTVÉNYEK, vagy a tőzsde neve, pl. NADSAQ vagy LSE.

en: Select a date to report on.
hu: Jelentés dátumának kiválasztása.

en: Select a file to import
hu: Importálandó fájl kiválasztása

en: Select a folder
hu: Válasszon egy könyvtárat

en: Select a row to change the mappings
hu: Az összerendelés megváltoztatásához jelöljön ki egy sort

en: Select a stylesheet for the report.
hu: Válasszon ki egy stíluslapot a jelentés számára.

en: Select accounts.
hu: Számlák kiválasztása.

en: Select all accounts.
hu: Minden számla kijelölése.

en: Select all descendents of selected account.
hu: A kijelölt számlák alszámláinak kijelölése.

en: Select all entries.
hu: Minden tétel kiválasztása.

en: Select an accounting period and a closing date that is between the date of the previous close and today.
    
    Books will be closed at midnight on the selected date.
hu: Válasszon elszámolási időszakot és egy záró napot, ami az előző záró nap és a mai nap közé esik.
    
    A könyvek a választott záró napon éjfélkor lesznek lezárva.

en: Select an image file.
hu: Válasszon egy képfájlt.

en: Select currency
hu: Pénznem kiválasztása

en: Select document
hu: Dokumentum kiválasztása

en: Select exact period that ends the reporting range.
hu: Válassza ki a jelentéstartomány pontos befejező időszakát.

en: Select exact period that starts the reporting range.
hu: Válassza ki a jelentéstartomány pontos kezdő időszakát.

en: Select how to compute the Discount and Taxes
hu: Válassza ki az engedmény- és az adószámítás módját

en: Select image
hu: Kép kiválasztása

en: Select language and region specific categories that correspond to the ways that you foresee you will use GnuCash. Each category you select will cause several accounts to be created.
hu: Jelölje ki azokat a nyelvre és régióra jellemző kategóriákat, amelyek előreláthatóan megfelelnek a GnuCash várható használatának. Minden kijelölt kategória több számlát is létre fog hozni.

en: Select matching existing transaction
hu: Meglévő egyező tranzakció kiválasztása

en: Select neither to skip the transaction (it won't be imported at all).
hu: A tranzakció kihagyásához egyiket se válassza (ekkor nem történik importálás).

en: Select occurrence date above.
hu: Válassza ki fent az esemény dátumát.

en: Select one or multiple OFX/QFX file(s) to process
hu: Feldolgozandó OFX/QFX fájl(ok) kiválasztása

en: Select possible duplicates
hu: Lehetséges duplikátumok kiválasztása

en: Select security
hu: Értékpapír kiválasztása

en: Select security/currency
hu: Értékpapír/pénznem kiválasztása

en: Select the Accounts to Compare
hu: Összehasonlítandó számlák kiválasztása

en: Select the Discount Type
hu: Válasszon engedménytípust

en: Select the account for which you want to record a stock split or merger.
hu: Válassza ki a felaprózni vagy összevonni kívánt részvény számláját.

en: Select the accounts to be exported and date range if required.
hu: Válassza ki az exportálandó számlákat és szükség esetén a dátumtartományt.

en: Select the currency to display the values of this report in.
hu: Válassza ki, milyen pénznemben jelenjenek meg a jelentés értékei.

en: Select the date and description for your records.
hu: Adja meg a tranzakció napját és leírását.

en: Select the default account selection.
hu: A számlák jelenlegi kijelölésének mentése alaphelyzetként.

en: Select the default selection.
hu: Alapértelmezett kiválasztás megválasztása.

en: Select the type of each column to import.
hu: Állítsa be az összes importálandó oszlop típusát.

en: Select the type of stock activity that you wish to record. The available types depend on whether the current stock balance is positive, nil, or negative (i.e. when shorting stock). The type will determine the component splits.
hu: Válassza ki a könyvelni kívánt részvénytranzakció típusát. A lehetséges típusok attól függenek, hogy a jelenlegi részvényegyenleg pozitív, nulla vagy negatív (pl. shortoláskor). A típus fogja meghatározni a felosztásokat.

en: Select this option to open a register tab with newly cleared splits.
hu: Válassza ezt a lehetőséget, az újonnan kiegyenlített felosztásokat tartalmazó regiszterlap megnyitásához.

en: Select this or another budget and delete it
hu: Válassza ki ezt vagy egy másik költségvetést és törölje

en: Select user information here…
hu: Felhasználói információ kiválsztás…

en: Selected
hu: Kijelölve

en: Selected Accounts
hu: Kiválasztott számlák

en: Selected Report is Missing
hu: A kiválasztott jelentés nem található

en: Select…
hu: Kiválasztás…

en: Sell
hu: Eladás

en: Selling stock long, and record capital gain/loss.
    
    If you are unable to calculate capital gains you can enter a placeholder amount and correct it in the transaction later.
hu: Adjon el részvényt long pozícióban, és könyvelje el a tőkenyereséget/veszteséget.
    
    Ha nem tudja kiszámítani a tőkenyereséget, akkor beírhat egy helyőrző (töltelék) összeget, és később korrigálhatja azt a tranzakcióban.

en: Selling stock short.
hu: Részvény shortolása.

en: Semi-Monthly
hu: Félhavi

en: Semi-annual
hu: Félévi

en: Semi-monthly
hu: Félhavi

en: Semicolon (;)
hu: Pontosvessző (;)

en: Semicolon separated
hu: Pontosvesszővel elválasztott

en: Semicolon separated with quotes
hu: Pontosvesszővel elválasztott, idézőjelekkel

[ctx: Semimonthly]
en: Every
hu: Ismétlődés

[ctx: Semimonthly]
en: months.
hu: havonta.

en: Set 'Review created transactions' as the default in the "since last run" dialog.
hu: A „Létrehozott tranzakciók felülvizsgálata” legyen az alapértelmezett a „Legutóbbi futás óta” párbeszédpanelen.

en: Set a date format for this QIF file
hu: Dátumformátum kiválasztása ehhez a QIF fájlhoz

en: Set book option on new files to use split "action" field for "Num" field on registers/reports
hu: Új fájloknál legyen bekapcsolva „A felosztás Művelet mezője Számként használva” beállítás

en: Set line width in pixels.
hu: Vonalvastagság beállítása pixelben.

en: Set preference for price list data
hu: Árfolyam-adatbázis árainak előnyben részesítése

en: Set the "auto create" flag by default
hu: Megjelölés automatikusan létrehozandóként alapértelmezetten

en: Set the "notify" flag by default
hu: Az értesítési megjelölés alapértelmezett beállítása

en: Set the 'auto-create' flag on newly created scheduled transactions.
hu: Az újonnan létrehozott, ütemezett tranzakciók megjelölése automatikusan létrehozandóként.

en: Set the 'notify' flag on newly created scheduled transactions.
hu: Az újonnan létrehozott ütemezett tranzakciókhoz értesítésjelző beállítása.

en: Set the account hidden value for account '%s' including all sub-accounts
hu: Állítsa be a számla rejtett értékét a '%s' számlához, beleértve az összes alszámlát

en: Set the account placeholder value for account '%s' including all sub-accounts
hu: A "%s" számla és alszámláinak megjelölése helykitöltőként

en: Set the default QIF account name
hu: QIF számla alapértelmezett nevének beállítása

en: Set the report options you want using this dialog.
hu: Jelentés-beállítások igény szerinti változtatása.

en: Set the sort column in the "since last run" dialog.
hu: A rendezési oszlop beállítása a „Legutóbbi futás óta” párbeszédpanelen.

en: Set the sort direction in the "since last run" dialog.
hu: A rendezési irány beállítása a „Legutóbbi futás óta” párbeszédpanelen.

en: Set the visibility of placeholder and hidden accounts.
hu: A helyőrző (töltelék) és a rejtett számlák láthatóságának beállítása.

en: Set up scheduled transactions to avoid repeated data entry
hu: Állítson be ütemezett tranzakciókat az ismételt adatbevitel elkerülése érdekében

en: Setting name already exists, overwrite?
hu: Ezen a néven már mentve vannak beállítások. Felülírja őket?

en: Setup Account Period
hu: Elszámolási időszakok beállítása

en: Setup relevant accounts for tax reports, e.g. US income tax
hu: Az adójelentés (jövedelemadó, áfa) vonatkozó számláinak beállítása

en: Setup scheduled transactions for repayment of a loan
hu: Ütemezett tranzakciók beállítása a kölcsön törlesztéséhez

en: Setup selected accounts
hu: A kiválasztott számlák beállítása

en: Several documents are linked with this transaction. Please choose one:
hu: Számos dokumentum kapcsolódik ehhez a tranzakcióhoz. Kérem, válasszon egyet:

en: Share Price
hu: Részvényárfolyam

en: Share decimal places
hu: Darabszám tizedesjegyeinek száma

en: Share price
hu: Részvényárfolyam

en: Share quantity
hu: Mennyiség

en: Shares
hu: Darabszám

en: Shares:
hu: Részek:

en: Shipping Address
hu: Szállítási cím

en: Shipping Contact
hu: Szállítási cím

en: Shipping Information
hu: Szállítási információ

en: Short sell
hu: Shortolás

en: Show "Tip Of The Day" at GnuCash start
hu: „A nap tippje” megjelenítése a GnuCash indításakor

en: Show Account Code
hu: Számlakód megjelenítése

en: Show Account Description
hu: Számla leírásának megjelenítése

en: Show Actual
hu: A jelenlegi összegek megjelenítése

en: Show All Transactions
hu: Összes tranzakció megjelenítése

en: Show Asset & Liability
hu: Eszköz és kötelezettség megjelenítése

en: Show Budget
hu: Költségvetés megjelenítése

en: Show Budget Notes
hu: Költségvetési feljegyzések megjelenítése

en: Show Chart
hu: Diagram megjelenítése

en: Show Column with Totals
hu: Összesítő oszlop megjelenítése

en: Show Company Address
hu: Cég címének mutatása

en: Show Description
hu: Leírás megjelenítése

en: Show Difference
hu: Eltérés megjelenítése

en: Show Exchange Rates
hu: Árfolyamok megjelenítése

en: Show Expense Column
hu: Költség oszlop megjelenítése

en: Show Foreign Currencies
hu: Külföldi pénznemek megjelenítése

en: Show Full Account Name
hu: Teljes számlanevek megjelenítése

en: Show Full Account Names
hu: Teljes számlanevek megjelenítése

en: Show GnuCash version
hu: GnuCash verziószám megjelenítése

en: Show Hidden Accounts
hu: Rejtett számlák is legyenek kiválaszthatók

en: Show Horizontal Grid Lines
hu: Vízszintes rácsvonalak megjelenítése

en: Show Inactive Customers
hu: Inaktív ügyfelek megjelenítése

en: Show Income and Expenses?
hu: Bevételek és költségek megjelenítése?

en: Show Income/Expense
hu: Bevétel és költségszámlák mutatása

en: Show Lines with All Zeros
hu: Mutasson minden 0 egyenlegű sort

en: Show Money In
hu: Pénz beáramlás megjelenítése

en: Show Money Out
hu: Pénz kiáramlás megjelenítése

en: Show National Currencies
hu: Nemzeti valuták megjelenítése

en: Show Net Flow
hu: Nettó pénzforgalom megjelenítése

en: Show Net Profit
hu: Nettó nyereség megjelenítése

en: Show Net Worth
hu: Nettó vagyon megjelenítése

en: Show Percents
hu: Százalék megjelenítése

en: Show Reconciled
hu: Egyeztetettek megjelenítése

en: Show Splits
hu: Felosztások

en: Show Table
hu: Táblázat megjelenítése

en: Show Totals
hu: Összegek megjelenítése

en: Show Vertical Grid Lines
hu: Függőleges rácsvonalak megjelenítése

en: Show _Account column
hu: _Számlaoszlop megjelenítése

en: Show _All
hu: Mindent mut_at

en: Show _Memo column
hu: _Feljegyzésoszlop megjelenítése

en: Show _hidden accounts
hu: Rej_tett számlák megjelenítése

en: Show _log window
hu: Mutassa a _jelentés ablakot

en: Show _zero total accounts
hu: Nulla öss_zegű számlák megjelenítése

en: Show a Net Worth bar?
hu: Nettóvagyon-oszlop megjelenítése?

en: Show a close button on each notebook tab. These function identically to the 'Close' menu item.
hu: Minden lap fülén bezárás gombot jelenít meg, ami a bezárás menüponttal azonos módon működik.

en: Show a grand total of all accounts converted to the default report currency
hu: Főösszeg megjelenítése minden számlán az alapértelmezett pénznemben

en: Show a grand total of all accounts converted to the default report currency.
hu: Főösszeg megjelenítése minden számlán az alapértelmezett pénznemben.

en: Show a second line with "Action", "Notes", and "Linked Documents" for each transaction in a register. This is the default setting for when a register is first opened. The setting can be changed at any time via the "View->Double Line" menu item.
hu: Minden tranzakcióhoz megjelenik egy második sor a művelet, megjegyzések és kapcsolódó dokumentumok mezőkkel. Ez az alapértelmezett beállítás a regiszter első megnyitásakor, de bármikor megváltoztatható a nézet menü kétsoros menüpontjával.

en: Show a second line with "Action", "Notes", and "Linked Documents" for each transaction.
hu: Minden tranzakcióhoz megjelenít egy második sort a művelet, megjegyzések és kapcsolódó dokumentumok mezőkkel.

en: Show a second line with Action, Notes, and Linked Document fields for each transaction.
hu: Minden tranzakcióhoz megjelenít egy második sort a Művelet, a Megjegyzések és a Kapcsolódó dokumentum mezőkkel.

en: Show accounting-style rules
hu: Számlázási stílusszabályok megjelenítése

en: Show accounts that have been marked hidden.
hu: Rejtettnek megjelölt számlák megjelenítése.

en: Show accounts to this depth, overriding any other option.
hu: Számlák megjelenítése ilyen mélységig, a többi beállítás felülbírálásával.

en: Show accounts which do not have any transactions.
hu: Azoknak a számláknak a megtekintése, amelyek nem tartalmaznak tranzakciókat.

en: Show all splits in the current transaction
hu: A jelenlegi tranzakció összes felosztásának megjelenítése

en: Show all splits in the current transaction.
hu: A jelenlegi tranzakció összes felosztásának megjelenítése.

en: Show all vendors/customers even if they have a zero balance.
hu: Minden beszállító/ügyfél feltüntetése nulla egyenleg esetén is.

en: Show an account's account code.
hu: A számla számlakódjának megjelenítése.

en: Show an account's account type.
hu: A számla típusának megjelenítése.

en: Show an account's balance.
hu: A számla egyenlegének megjelenítése.

en: Show an account's description.
hu: A számla leírásának megjelenítése.

en: Show an account's notes.
hu: A számla megjegyzéseinek megjelenítése.

en: Show auto-save confirmation _question
hu: Megerősítési _kérdés automatikus mentéskor

en: Show auto-save explanation
hu: Az automatikus mentés magyarázatának megjelenítése

en: Show bills due reminder at startup
hu: Az esedékes bejövőszámlák emlékeztetőjének megjelenítése indításkor

en: Show bills due within this many days
hu: Ennyi nappal előtte jelenítse meg az esedékes bejövőszámlákat

en: Show blank space in place of any zero balances which would be shown.
hu: Nulla egyenlegek helyett üres hely megjelenítése.

en: Show blanks instead of zeros in table cells
hu: A nulla értékű cellák maradjanak üresen

en: Show both closing and regular transactions
hu: A rendes és a záró tranzakciók megjelenítése

en: Show close button on _notebook tabs
hu: Bezárás gomb megjelenítése a lapok fülei_n

en: Show close buttons on notebook tabs
hu: Bezárás gomb megjelenítése a lapok fülein

en: Show closing transactions only
hu: Csak a záró tranzakciók megjelenítése

en: Show currencies in this dialog
hu: Pénznemek megjelenítése a párbeszédablakban

en: Show customer aging overview for all customers
hu: Az ügyfelek öregedésének áttekintése az összes ügyfél számára

en: Show customer report
hu: Ügyféljelentés megjelenítése

en: Show date
hu: Dátum megjelenítése

en: Show date columns
hu: Dátumoszlopok megjelenítése

en: Show documentation
hu: Dokumentáció megjeleníté_se

en: Show employee report
hu: Alkalmazott-jelentés megjelenítése

en: Show expanded transactions with all splits.
hu: Az összes felosztás kinyitása.

en: Show full account names (including parent accounts).
hu: Teljes számlanevek megjelenítése (főszámlákat beleértve).

en: Show future minimum
hu: Jövőbeni minimum megjelenítése

en: Show future transactions after the blank transaction in a register
hu: Jövőbeni tranzakciók megjelenítése az üres tranzakció alatt

en: Show future transactions after the blank transaction in a register. If active then transactions with a date in the future will be displayed at the bottom of the register after the blank transaction. Otherwise the blank transaction will be at the bottom of the register after all transactions.
hu: Jövőbeni tranzakciók megjelenítése az üres tranzakció alatt a regiszterben. Ha be van jelölve, a jövőbeni dátumú tranzakciók a regiszter alján jelennek meg az üres tranzakció alatt. Ellenkező esetben az üres tranzakció az összes tranzakció alatt a regiszter alján lesz megjelenítve.

en: Show horizontal borders between rows in a register. If active the border between cells will be indicated with a heavy line. Otherwise the border between cells will not be marked.
hu: Vízszintes vonalak megjelenítése cellák között a regiszterben. Ha aktiválva van, a cellák közötti határokat vastag vonal jelzi. Ellenkező esetben a cellák közötti határok nem lesznek jelölve.

en: Show horizontal borders in a register
hu: Vízszintes vonalak megjelenítése a regiszterben

en: Show horizontal borders on the cells.
hu: Vízszintes keretek megjelenítése a cellákon.

en: Show invoices due reminder at startup
hu: Az esedékes kimenőszámlák emlékeztetőjének megjelenítése indításkor

en: Show invoices due within this many days
hu: Ennyi nappal előtte jelenítse meg az esedékes kimenőszámlákat

en: Show listings
hu: Tőzsdenév megjelenítése

en: Show long (instead of short) account names
hu: Hosszú számlanevek megjelenítése (rövidek helyett)

en: Show long account names
hu: Hosszú számlanevek megjelenítése

en: Show matched _information
hu: _Társított információ megjelenítése

en: Show money in?
hu: Pénz beáramlás megjelenítése?

en: Show money out?
hu: Pénz kiáramlás megjelenítése?

en: Show net money flow?
hu: Nettó pénzforgalom megjelenítése?

en: Show net price?
hu: Nettó ár megjelenítése?

en: Show non currency commodities
hu: Nem pénzjavak megjelenítése

en: Show number of shares
hu: Darabszám megjelenítése

en: Show original currency amount
hu: Megjelenítés eredeti pénznemben is

en: Show paths
hu: Útvonalak megjelenítése

en: Show plot
hu: Ábra megjelenítése

en: Show preparer info
hu: Készítői információ megjelenítése

en: Show previous number of days:
hu: Mutasd az előző napokat:

en: Show prices
hu: Árfolyam megjelenítése

en: Show receiver info
hu: Vevőinformációk megjelenítése

en: Show receiver info at bottom
hu: Vevőinformációk megjelenítése alul

en: Show reserve line
hu: Tartalékszint bejelölése

en: Show some documentation-only pages in QIF Import assistant.
hu: Néhány csak dokumentációs oldal megjelenítése a QIF importálási segédben.

en: Show splash scree_n
hu: _Nyitókép megjelenítése

en: Show splash screen
hu: Nyitókép megjelenítése

en: Show splash screen at startup.
hu: Nyitókép megjelenítése a GnuCash indításakor.

en: Show subtotals
hu: Részösszegek megjelenítése

en: Show subtotals for selected parent accounts which have subaccounts.
hu: Részösszegek feltüntetése a kiválasztott, alszámlákkal rendelkező főszámlákhoz.

en: Show table
hu: Táblázat megjelenítése

en: Show target line
hu: Célösszeg bejelölése

en: Show the Account Color as Account Name Background.
hu: A számlanév háttere a számlaszín legyen.

en: Show the Account Color as background
hu: A számlaszín legyen a háttér

en: Show the Account Color as tab background.
hu: A számlaszín legyen a lapok füleinek a háttere.

en: Show the Account Color on tabs
hu: Számlaszín megjelenítése a lapok fülein

en: Show the Asset and the Liability bars?
hu: Eszköz- és kötelezettségoszlopok megjelenítése?

en: Show the actual transactions for the budget period
hu: A költségvetési időszak aktuális tranzakcióinak megjelenítése

en: Show the column with the expenses per customer.
hu: Költség oszlop megjelenítése ügyfelenként.

en: Show the currently used GnuCash version.
hu: GnuCash verziószám megjelenítése.

en: Show the entered date and reconciled date on transaction selection.
hu: Megjeleníti a beviteli dátumot és az egyeztetési dátumot a tranzakció kiválasztásánál.

en: Show the exchange rates used.
hu: Alkalmazott árfolyamok megjelenítése.

en: Show the full account name in legend?
hu: Teljes számlanév megjelenítése a jelmagyarázatban?

en: Show the income and expense accounts
hu: Bevétel- és költségszámlák megjelenítése

en: Show the net profit?
hu: Nettó profit megjelenítése?

en: Show the new user window
hu: Az új felhasználó párbeszédablak megjelenítése

en: Show the notification window for the "since last run" process when a file is opened.
hu: A „legutóbbi futás óta” folyamat értesítési ablakának megjelenítése egy fájl megnyitásakor.

en: Show the online banking log window
hu: Az Online Banking naplóablak megjelenítése

en: Show the table lines with customers which did not have any transactions in the reporting period, hence would show all zeros in the columns.
hu: Azon ügyfelek táblázatsorainak megjelenítése, akiknek nem volt tranzakciója a jelentési időszakban, így azokban az oszlopokban csak nulla szerepel.

en: Show the total balance in legend?
hu: Összesítés-egyenleg megjelenítése a jelmagyarázatban?

en: Show the total balance, including balances in subaccounts, of any account at the depth limit.
hu: A teljes egyenleg feltüntetése, beleértve minden alszámla egyenlegét a mélységi korlátig.

en: Show this help message
hu: Megjeleníti ezt a súgóüzenetet

en: Show this many transactions in a register. A value of zero means show all transactions.
hu: Ennyi tranzakció megjelenítése egy regiszterben. Nulla érték minden tranzakció megjelenítését jelenti.

en: Show ticker symbols
hu: Ticker kódok megjelenítése

en: Show transactions on one or two lines and expand the current transaction.
hu: Tranzakciók megjelenítése egy vagy két sorban, és az éppen szerkesztett tranzakció felosztásának kinyitása.

en: Show transactions on one or two lines.
hu: Tranzakciók megjelenítése egy vagy két sorban.

en: Show vendor report
hu: Beszállítójelentés megjelenítése

en: Show vertical borders between columns in a register. If active the border between cells will be indicated with a heavy line. Otherwise the border between cells will not be marked.
hu: Függőleges vonalak megjelenítése cellák között a regiszterben. Ha aktiválva van, a cellák közötti határokat vastag vonal jelzi. Ellenkező esetben a cellák közötti határok nem lesznek jelölve.

en: Show vertical borders in a register
hu: Függőleges vonalak megjelenítése

en: Show vertical borders on the cells.
hu: Függőleges keretek megjelenítése a cellákon.

en: Show your own company's address and the date of printing.
hu: Megjeleníti a saját cégének a címét és a nyomtatás dátumát.

en: Show zero balance items
hu: Nulla egyenlegű elemek feltüntetése

en: Show/hide the status bar on this window
hu: Állapotsor megjelenítése/elrejtése ezen az ablakon

en: Show/hide the summary bar on this window
hu: Összegzősor megjelenítése/elrejtése ezen az ablakon

en: Show/hide the toolbar on this window
hu: Eszköztár megjelenítése/elrejtése ezen az ablakon

en: Show:
hu: Mutat:

en: Shows a chart with the Assets developing over time
hu: Diagram megjelenítése az eszközök időbeli alakulásával

en: Shows a chart with the Expenses per interval developing over time
hu: Diagram megjelenítése a költségek időszakonkénti időbeli alakulásával

en: Shows a chart with the Income per interval developing over time
hu: Diagram megjelenítése a bevétel időszakonkénti időbeli alakulásával

en: Shows a chart with the Liabilities developing over time
hu: Diagram megjelenítése az eszközök időbeli alakulásával

en: Shows a piechart with distribution of assets over securities
hu: Egy kördiagramot jelenít meg az eszközök és az értékpapírok megoszlásával

en: Shows a piechart with the Assets balance at a given time
hu: Eszközkördiagram egy adott időpontban

en: Shows a piechart with the Expenses per given time interval
hu: Költségkördiagram a megadott időszak szerinti bontásban

en: Shows a piechart with the Income per given time interval
hu: Bevétel-kördiagram a megadott időszak szerinti bontásban

en: Shows a piechart with the Liabilities balance at a given time
hu: Kötelezettség-kördiagram egy adott időpontban

en: Shows a piechart with the total expenses for each day of the week
hu: Kördiagram ami mutatja a hét napjain a teljes költséget

en: Shows a piechart with the total income for each day of the week
hu: Kördiagram ami mutatja a hét napjain a teljes bevételt

en: Shows each account in the table as a hyperlink to its register window.
hu: A táblázatban a számlák a regiszterablakukra mutató hiperhivatkozásként jelennek meg.

en: Shows or hides transactions from the match picker which are already of some reconciled state.
hu: Az egyezésvizsgálatnál megjeleníti vagy elrejti azokat a tranzakciókat, amelyeknek már egyeztetett jelölést kaptak.

en: Si_ngle
hu: E_gyedi

en: Si_ze…
hu: M_éret…

en: Sign Reverses
hu: A jelek megfordítása

en: Sign reverse balances on income and expense accounts.
hu: Bevételi és költségszámlák egyenlegének megjelölése visszafelé.

en: Sign reverse balances on the following: Credit Card, Payable, Liability, Equity, and Income.
hu: Egyenlegek megjelölése viszafelé a következőkre: hitelkártya, fizetendő, kötelezettség, saját tőke és bevételi számlák.

en: Significant Digits
hu: Lényeges tizedesjegyek

en: Simple
hu: Egyszerű

en: Simple Layout
hu: Egyszerű elrendezés

en: Since Last Run…
hu: Legutóbbi futás óta…

en: Since _Last Run…
hu: _Legutóbbi futás óta…

en: Single Report
hu: Egyetlen report

en: Single column Balance Sheet
hu: Egyoszlopos mérleg

[ctx: Single-character short column-title form of 'Enabled']
en: E
hu: Eng.

en: Six Months Ago
hu: Hat hónapja

en: Six Months Ago.
hu: Hat hónappal ezelőtt.

en: Six Months Ahead
hu: Hat hónappal előre

en: Six Months Ahead.
hu: Hat hónap múlva.

en: Skip Errors
hu: Hibák sorok importálásának kihagyása

en: Skip alternate lines
hu: Minden második sor kihagyása

en: Smallest _fraction
hu: Tiz_edesjegyek száma

en: Smallest fraction of this commodity that can be referenced.
hu: Az áru legkisebb egysége, amit használni lehet.

en: Sold Amount
hu: Eladott mennyiség

en: Sold Average Price
hu: Eladási átlagár

en: Sold Value
hu: Eladási érték

en: Some banks place part of transaction description as "transaction text" in the MT940 file. Normally GNUcash ignores this text. However by activating this option, the transaction text is used for the transaction description too.
hu: Egyes bankok a tranzakcióleírás egy részét tranzakciószövegként helyezik el az MT940 fájlban. Általában a GnuCash figyelmen kívül hagyja ezt a szöveget. E beállítás aktiválásával ez a tranzakciószöveg hozzáadódik a tranzakcióleíráshoz.

en: Some characters have been discarded.
hu: Néhány karakter el lett dobva.

en: Sort %s by…
hu: %s rendezése…

en: Sort By
hu: Rendezés

en: Sort By:
hu: Rendezés:

en: Sort Column
hu: Oszlop rendezése

en: Sort Method
hu: Rendezési mód

en: Sort Order
hu: Rendezési sorrend

en: Sort _Order
hu: Rendezési s_orrend

en: Sort by action field.
hu: Rendezés művelet szerint.

en: Sort by amount.
hu: Rendezés összeg szerint.

en: Sort by date.
hu: Rendezés dátum szerint.

en: Sort by description.
hu: Rendezés leírás szerint.

en: Sort by memo.
hu: Rendezés feljegyzések szerint.

en: Sort by notes field.
hu: Rendezés a megjegyzésmező szerint.

en: Sort by number.
hu: Szám szerinti rendezés.

en: Sort by the date of entry.
hu: Rendezés a rögzítés dátuma szerint.

en: Sort by the statement date (and group by cleared, unreconciled, reconciled).
hu: Rendezés a számlakivonat dátuma szerint (és csoportosítás a kiegyenlített, egyeztetett és nem egyeztetett állapot alapján).

en: Sort by this criterion first.
hu: Először ezen feltétel szerint rendezzen.

en: Sort by this criterion second.
hu: A rendezés másodlagos feltétele.

en: Sort companies by.
hu: Cégek rendezése.

en: Sort in descending order.
hu: Rendezés csökkenő sorrendben.

en: Sort order.
hu: Sorrend.

en: Sort register by…
hu: Rendezés…

en: Sort the list of transaction templates alphabetically
hu: Tranzakciósablonok listájának ábécébe rendezése

en: Sorting
hu: Rendezés

en: Source
hu: Forrás

en: Source Account Name
hu: Forrásszámla neve

en: South European (ISO-8859-3)
hu: Dél-európai (ISO-8859-3)

en: Space
hu: Szóköz

en: Space between table cell edge and content.
hu: A táblázatcella széle és a tartalom közötti távolság.

en: Space between table cells.
hu: Táblázatcellák közti távolság.

en: Specify Source Account
hu: Forrásszámla választása

en: Specify date to filter by…
hu: Adja meg a dátumot, amely alapján szűrni szeretne…

en: Specify export type
hu: Válasszon import típust

en: Specify the page size and orientation for printing
hu: Adja meg a nyomtatáshoz használt oldalméretet és tájolást

en: Spend
hu: Kiadás

en: Split
hu: Felosztás

en: Split Transaction
hu: Tranzakció felosztása

en: Split is reconciled but reconcile date column is missing or invalid.
hu: A felosztás egyeztetett, de az egyeztetés napja hiányzik vagy hibás.

en: Split with memo %s has an invalid account.
hu: %s feljegyzéssel rendelkező felosztás számlája érvénytelen.

en: Splits Account
hu: Számlafelosztás

en: Splits Amount
hu: Összegfelosztás

en: Splits Memo
hu: Feljegyzésfelosztás

en: Square
hu: Négyzet

en: St_yle Sheets
hu: _Stíluslapok

en: Stack overflow
hu: Verem túlcsordulás

en: Stack underflow
hu: Verem alulcsordulás

en: Standard Order
hu: Normál sorrend

en: Start
hu: Eleje

en: Start Date
hu: Kezdődátum

en: Start Date:
hu: Kezdődátum:

en: Start date
hu: Kezdődátum

en: Start of Adjusting/Closing
hu: Korrekció/zárás kezdete

en: Start of accounting period
hu: Könyvelési időszak kezdete

en: Start of current quarter
hu: Folyó negyedév kezdete

en: Start of next month
hu: A következő hónap kezdete

en: Start of next quarter
hu: Következő negyedév kezdete

en: Start of next year
hu: Következő év kezdete

en: Start of previous accounting period
hu: Az előző könyvelési időszak kezdete

en: Start of previous month
hu: Előző hó kezdete

en: Start of previous quarter
hu: Előző negyedév kezdete

en: Start of previous year
hu: Előző év kezdete

en: Start of reporting period.
hu: Jelentés időszakának kezdete.

en: Start of this accounting period
hu: Könyvelés időszakának kezdete

en: Start of this month
hu: Folyó hó kezdete

en: Start of this quarter
hu: Jelen negyedév kezdete

en: Start of this year
hu: Folyó év kezdete

en: Starting Balance
hu: Nyitó egyenleg

en: Starting date (in seconds from Jan 1, 1970)
hu: Kezdődátum (másodpercben 1970. jan. 1-től)

en: Starting from the first line that is actually imported every second line will be skipped. This option will take the leading lines to skip into account as well.
    For example
    * if "Leading Lines to Skip" is set to 3, the first line to import will be line 4. Lines 5, 7, 9,… will be skipped.
    * if "Leading Lines to Skip" is set to 4, the first line to import will be line 5. Lines 6, 8, 10,… will be skipped.
hu: Az első importált sortól számított minden második sor nem lesz importálva. Figyelembe veszi a fájl elején kihagyott sorokat is.
    Például
    * ha a "Sor kihagyása a fájl elején" 3, akkor az első importált sor a negyedik. Az 5., 7., 9. és további sorok ki lesznek hagyva.
    * ha a "Sor kihagyása a fájl elején" 4, akkor az első importált sor az ötödik. A 6., 8., 10. és további sorok ki lesznek hagyva.

en: Starting from the first line that is actually imported every second line will be skipped. This option will take the leading lines to skip into account as well.
    For example
    * if 'Leading Lines to Skip' is set to 3, the first line to import will be line 4. Lines 5, 7, 9,… will be skipped.
    * if 'Leading Lines to Skip' is set to 4, the first line to import will be line 5. Lines 6, 8, 10,… will be skipped.
hu: Az első importált sortól számított minden második sor nem lesz importálva. Figyelembe veszi a fájl elején kihagyott sorokat is.
    Például
    * ha a "Sor kihagyása a fájl elején" 3, akkor az első importált sor a negyedik. Az 5., 7., 9. és további sorok ki lesznek hagyva.
    * ha a "Sor kihagyása a fájl elején" 4, akkor az első importált sor az ötödik. A 6., 8., 10. és további sorok ki lesznek hagyva.

en: Starting time period identifier
hu: Kezdő időszak azonosító

en: Stat_us Bar
hu: Á_llapotsor

en: Statement Date
hu: Számlakivonat dátuma

en: Statement Date is %d day after today. | Statement Date is %d days after today.
hu[0]: A számlakivonat dátuma %d nappal a mai nap után van.

en: Statement Date is after today
hu: A számlakivonat dátuma a mai nap után van

en: Statement _Date
hu: Számlakivonat _dátuma

en: Status
hu: Állapot

en: Step Size
hu: Lépés méret

en: Stoc_k Split…
hu: Részvényfel_aprózás…

en: Stock
hu: Részvény

en: Stock Accounts to report on.
hu: A jelentés az itt kiválasztott számlákról készül.

en: Stock Amount
hu: Részvényegyenleg

en: Stock Ass_istant…
hu: _Részvénytranzakció…

en: Stock Assistant
hu: Részvénysegéd

[ctx: Stock Assistant: Page name]
en: Capital Gains
hu: Tőkenyereség

[ctx: Stock Assistant: Page name]
en: Cash
hu: Készpénz

[ctx: Stock Assistant: Page name]
en: Dividend
hu: Osztalékfizetés

[ctx: Stock Assistant: Page name]
en: Fees
hu: Díjak

[ctx: Stock Assistant: Page name]
en: Stock
hu: Részvény

en: Stock Split
hu: Részvényfelaprózás

en: Stock Split Account
hu: Részvényszámla kiválasztása

en: Stock Split Assistant
hu: Részvényfelaprózási segéd

en: Stock Split Details
hu: Felaprózás részletei

en: Stock Split Finish
hu: Részvényfelaprózás befejezése

en: Stock Transaction Assistant
hu: Részvénytranzakció-segéd

en: Stock Value
hu: Részvények összértéke

en: Stock account for security "%s"
hu: Készletszámla "%s" értékpapírhoz

en: Stock amount must be positive.
hu: A részvényegyenlegnek pozitívnak kell lennie.

en: Stock split
hu: Részvényfelaprózás

en: Stocks
hu: Részvények

en: Stop
hu: Leállítás

en: String Option
hu: String opció

en: String to be placed as a footer.
hu: Láblécként elhelyezendő karakterlánc.

en: Style Sheet Name
hu: Stíluslap neve

en: Style Sheets affect how reports are displayed. Choose a style sheet for your report as a report option, and use the Edit->Style Sheets menu to customize style sheets.
hu: Stíluslapok határozzák meg a jelentések megjelenését. A beállításokban válasszon ki a jelentése számára egy stíluslapot, a testreszabásához használja a Szerkesztés -> Stíluslapok menüt.

en: Stylesheet
hu: Stíluslap

en: Su_b-accounts of '%s'
hu: %s _alszámlái

en: Su_mmary Bar
hu: Összegzőso_r

en: Sub-subheading/total Cell Color
hu: A cellák al-al-fejléc/összeg színe

en: Sub-total
hu: Részösszeg

en: Subheading/Subtotal Cell Color
hu: A cellák al-fejléc/alösszeg színe

en: Subtotal
hu: Részösszeg

en: Subtotal according to the primary key?
hu: Alösszeg az elsődleges kulcs szerint?

en: Subtotal according to the secondary key?
hu: Alösszeg a másodlagos kulcs szerint?

en: Subtotal:
hu: Részösszeg:

en: Subtotals Only
hu: Csak a részösszegek

en: Summary
hu: Végeredmény

en: Summary Page
hu: Összefoglaló oldal

en: Sunday
hu: vasárnap

en: Suppress $0.00 values
hu: A 0Ft értékek elnyomása

en: Symbol
hu: Szimbólum

en: T
hu: A

en: T-Num
hu: Tr. szám

en: T-Ref
hu: Tr. hiv

en: Ta_x Report Options
hu: _Adójelentés beállítások

en: Ta_x included
hu: Ad_ót tartalmaz

en: Ta_x related
hu: A_dóvonatkozású

en: Tab
hu: Tabulátor

en: Tab P_osition
hu: Lapok füleinek _helye

en: Table
hu: Táblázat

en: Table Cell Color
hu: Táblázat cellájának a színe

en: Table border width
hu: Táblakeret szélessége

en: Table cell padding
hu: Cellakitöltés

en: Table cell spacing
hu: Táblázat cellaköz

en: Table for Exporting
hu: Formázás egyszerű exportáláshoz

en: Tables
hu: Táblázatok

en: Target
hu: Célösszeg

en: Target Accounts
hu: Célszámla

en: Target amount above reserve
hu: Célösszeg szintje a tartalékszint felett

en: Tax
hu: Adó

en: Tax Accounts
hu: Adóvonatkozású számlák

en: Tax Amount
hu: Adó

en: Tax Included
hu: Adóval együtt

en: Tax Included?
hu: Adót tartalmaz?

en: Tax Info
hu: Adóinformáció

en: Tax Invoice
hu: Kimenőszámla adóadatokkal

en: Tax Number
hu: Adószám

en: Tax Payment
hu: Adó fizetése

en: Tax Rate
hu: Adó mértéke

en: Tax Report & XML Export
hu: Adójelentés és XML exportálás

en: Tax Report / TXF Export
hu: Adójelentés / TXF exportálás

en: Tax Schedule Report & TXF Export
hu: Adójelentés és TXF exportálás

en: Tax Table
hu: Adótáblázat

en: Tax Tables
hu: Adótáblázatok

en: Tax _Related
hu: Adó _vonatkozású

en: Tax class
hu: Adó osztály

en: Tax computed after discount is applied
hu: Kiszámított adó az engedményt alkalmazva

en: Tax entity type not specified
hu: Adózó személy típusa nincs megadva

en: Tax related
hu: Adóvonatkozású

en: Tax table "%s" is in use. You cannot delete it.
hu: „%s” adótáblázat használatban van. Nem törölhető.

en: Tax table name "%s" already exists.
hu: Már létezik „%s” nevű adótáblázat.

en: Tax type %s: invalid code %s for account type
hu: Adó típus %s: érvénytelen kód %s számla típusnak

en: Tax-related but has no tax code
hu: Adó vonatkozású, de nincs adó kódja

en: Tax-table
hu: Adótáblázat

en: Tax:
hu: Adó:

en: Taxable
hu: Adóköteles

en: Taxable Income / Deductible Expenses
hu: Adóköteles bevétel / Levonható költségek

en: Taxable Income / Deductible Expenses / Export to .XML file
hu: Adóköteles bevétel / Levonható költségek / Exportálás .XML fájlba

en: Taxable Income/Deductible Expenses
hu: Adóköteles bevétel / Levonható költségek

en: Taxable Income/Deductible Expenses with Transaction Detail/Export to .TXF file
hu: Adóköteles bevétel / Levonható költségek tranzakciókkal / Export .TXF fájlba

en: Taxable?
hu: Adóköteles?

en: Taxes
hu: Adók

en: Technicolor
hu: Sokszínű

en: Teller
hu: Pénztáros

en: Template Transaction
hu: Tranzakciósablon

en: Template file
hu: Sablon fájl

en: Template file "~a" can not be read
hu: A "~a" sablonfájl nem olvasható

en: Temporary Warnings
hu: Ideiglenes figyelmeztetések

en: Term "%s" is in use. You cannot delete it.
hu: „%s” fizetési feltétel használatban van. Nem törölhető.

en: Terms
hu: Feltételek

en: Terms:
hu: Feltételek:

en: Test Search Dialog
hu: A kereső párbeszédablak tesztelése

en: Testing
hu: Tesztelés

en: Text Color
hu: Szövegszín

en: Text cell
hu: Szövegcella

en: Text font
hu: Szöveg betűtípus

en: Thank you for your patronage!
hu: Köszönjük a támogatását!

en: That QIF file is already loaded. Please select another file.
hu: Ez a QIF fájl már be van töltve. Válasszon ki egy másikat.

en: That commodity already exists.
hu: Ez az áru már létezik.

en: That database may be in use by another user, in which case you should not open the database. What would you like to do?
hu: Lehet, hogy egy másik felhasználó használja az adatbázist, mely esetben ön nem nyithatja meg. Mit akar tenni?

en: That database may be on a read-only file system, you may not have write permission for the directory, or your anti-virus software is preventing this action. If you proceed you may not be able to save any changes. What would you like to do?
hu: Lehet, hogy az adatbázis csak olvasható fájlrendszeren van, esetleg nincs írási jogosultsága a könyvtárhoz, vagy a vírusirtó program megakadályozza ezt a műveletet. Ha folytatja, előfordulhat, hogy nem tudja elmenteni a változtatásokat. Mit szeretne tenni?

en: The %s amount has no associated account.
hu: %s összeghez nem tartozik számla.

en: The '%s' account register is read-only.
hu: A(z) '%s' számlaregiszter csak olvasható.

en: The Bad
hu: A rossz

en: The Company Name field cannot be left blank, please enter a company name or a person's name.
hu: A Cégnév mező nem maradhat üresen, kérjük, adjon meg egy cégnevet vagy egy személy nevét.

en: The GUIDs in the %s check format file '%s' and the %s check format file '%s' match.
hu: A %s csekkűrlap fájl '%s' GUID és a %s csekkűrlap fájl '%s' GUID egyezik.

en: The GnuCash developers are easy to contact. As well as several mailing lists, you can chat to them live on IRC! Join them on #gnucash at irc.gimp.net
hu: Könnyű a GnuCash fejlesztőivel kapcsolatot teremteni. Számos levelezőlista létezik, és élőben is cseveghet velük IRC-n. Csatlakozzon hozzájuk az irc.gimp.net #gnucash csatornáján.

en: The GnuCash online manual has lots of helpful information. You can access the manual under the Help menu.
hu: A GnuCash kézikönyv sok hasznos tudnivalót tartalmaz. A kézikönyvet a Súgó menüből érheti el.

en: The Good
hu: A jó

en: The ID for your company (eg 'Tax-ID: 00-000000).
hu: Az ön vállalkozásának adószáma (pl. 12345678-1-12).

en: The Invoice must have at least one Entry.
hu: A kimenőszámlának legalább egy bejegyzést tartalmaznia kell.

en: The Job must be given a name.
hu: A megbízásnak nevet kell adni.

en: The Online Banking import returned no transactions for the selected time period.
hu: Az Online Banking-importálás nem jelzett tranzakciót a kiválasztott időszakra.

en: The Online Banking job is still running; are you sure you want to cancel?
hu: Az internetbanki feladat még fut. Biztosan megszakítja?

en: The Order must be given an ID.
hu: A megrendelésnek egy számot kell adni.

en: The Order must have at least one Entry.
hu: A megrendelésben legalább egy tételnek lennie kell.

en: The PIN needs to be at least %d characters
    long. Do you want to try again?
hu: A PIN-kód legalább %d karakter kell legyen.
    Szeretné újra megpróbálni?

en: The QIF file format does not specify which order the day, month, and year components of a date are printed. In most cases, it is possible to automatically determine which format is in use in a particular file. However, in the file you have just imported there exist more than one possible format that fits the data.
    
    Please select a date format for the file. QIF files created by European software are likely to be in "d-m-y" or day-month-year format, where US QIF files are likely to be "m-d-y" or month-day-year.
hu: A QIF formátum nem határozza meg, milyen formában kell egy dátum évét, hónapját és napját nyomtatni. Legtöbb esetben automatikusan meg lehet állapítani, hogy egy adott fájl milyen formátumot használ. A most importált fájlban azonban több formátum is alkalmazható az adatokra.
    
    Válasszon egy dátumformátumot a fájlnak. Az európai szoftverek által készített QIF fájlok „n-h-é” nap-hónap-év formátumban vannak. A „US” szoftverek által készítettek pedig „h-n-é” hónap-nap-év formátumban.

en: The QIF file that you just loaded appears to contain transactions for just one account, but the file does not specify a name for that account.
    
    Please enter a name for the account. If the file was exported from another accounting program, you should use the same account name that was used in that program.
hu: Az éppen most betöltött QIF fájl egyetlen számla tranzakcióit tartalmazza, de nem tartalmazza e számlának a nevét.
    
    Adjon nevet a számlának! Ha a fájlt egy másik számlázó program exportálta, akkor ugyanazt a nevet kell megadni, amit az exportáló program használt.

en: The QIF importer cannot currently handle multi-currency QIF files. All the accounts you are importing must be denominated in the same currency.
hu: A QIF-importáló jelenleg nem tud többpénznemű QIF fájlokat kezelni. Az összes importálandó számlának ugyanabban a pénznemben kell lennie.

en: The SQL database is in use by other users, and the upgrade cannot be performed until they logoff. If there are currently no other users, consult the documentation to learn how to clear out dangling login sessions.
hu: Az SQL adatbázist más felhasználók használják, és a frissítést nem lehet végrehajtani amíg ki nem jelentkeznek. Ha jelenleg nincs más felhasználó a rendszerben, nézze meg a dokumentációban, hogyan kell a félbeszakadt bejelentkezésektől megszabadulni.

en: The Scheduled Transaction Editor cannot automatically balance this transaction. Should it still be entered?
hu: Az ütemezett-tranzakció szerkesztő nem tudja automatikusan kiegyenlíteni a tranzakciót. Mindenképpen folytatja?

en: The Scheduled Transaction is unbalanced. You are strongly encouraged to correct this situation.
hu: Az ütemezett tranzakció kiegyenlítetlen. Erősen ajánlott a korrigálása.

en: The URL %s is not supported by this version of GnuCash.
hu: Ez a GnuCash-változat a %s URL-t nem támogatja.

en: The URL address of your website.
hu: A vállalkozása weboldalának címe.

en: The Ugly
hu: A csúf

en: The account "%s" has more than one subaccount.
    
    Move the subaccounts or delete them before attempting to delete this account.
hu: %s számlának egynél több alszámlája van.
    
    Mielőtt törölné a számlát, ezeket helyezze át vagy törölje ki.

en: The account %s does not allow transactions.
hu: A %s számla nem enged meg tranzakciókat.

en: The account %s does not exist. Would you like to create it?
hu: A %s számla nem létezik. Kívánja létrehozni?

en: The account %s is a placeholder account and does not allow transactions. Please choose a different account.
hu: %s számla egy helyőrző (töltelék) számla, ezért nem könyvelhetők rá tranzakciók. Válasszon másik számlát.

en: The account %s will be deleted.
hu: %s számla törölve lesz.

en: The account '%s' is a placeholder account and does not allow transactions. Please choose a different account.
hu: %s számla egy helyőrző (töltelék) számla, ezért nem könyvelhetők rá tranzakciók. Válasszon másik számlát.

en: The account is not balanced. Are you sure you want to finish?
hu: A számla nem kiegyensúlyozott. Biztosan véglegesíti az egyeztetést?

en: The account must be given a name.
hu: A számlának nevet kell adni.

en: The account to search for lots.
hu: A gyüjtemények keresési számlája.

en: The account tree will be exported to the file '%s' when you click "Apply".
    
    You can also verify your selections by clicking on "Back" or "Cancel" to abort the export.
hu: Az Alkalmaz gombra kattintva megtörténik a teljes számlakészlet exportálása a „%s” fájlba.
    
    A Vissza gombbal visszatérhet az előző oldalakra, a Mégsem gombbal pedig megszakíthatja az importálást.

en: The accounts will be imported from the file '%s' when you click 'Apply'.
    
    You can verify your selections by clicking on 'Back' or 'Cancel' to Abort Import.
hu: Az Alkalmaz gombra kattintva megtörténik a "%s" fájlban lévő számlák importálása.
    
    A Vissza gombbal visszatérhet az előző oldalakra, a Mégsem gombbal pedig megszakíthatja az importálást.

en: The accounts will be imported from the file '%s' when you click 'Apply'.
    
    You can verify your selections by clicking on 'Back' or 'Cancel' to Abort Import.
    
    If this is your initial import into a new file, you will first see a dialog for setting book options, since these can affect how imported data is converted to GnuCash transactions.
    Note: After import, you may need to use 'View / Filter By / Other' menu option and select to show unused Accounts.
hu: Az Alkalmaz gombra kattintva megtörténik a "%s" fájlban lévő számlák importálása.
    
    A Vissza gombbal visszatérhet az előző oldalakra, a Mégsem gombbal pedig megszakíthatja az importálást.
    
    Ha üres fájlba importálja a számlákat, akkor meg fog nyílni a Könyv beállításai ablak, mert az ottani beállítások befolyásolják, hogyan jönnek létre GnuCash tranzakciók az importált adatokból.
    Figyelem: Importálás után lehet, hogy a „Nézet -> Szűrés… -> egyéb” lapon be kell kapcsolnia a rejtett számlák megjelenítését.

en: The address of your business.
hu: Az ön vállalkozásának címe.

en: The amount is zero or the amount field could not be interpreted correctly. You might have mixed up decimal point and comma, compared to your locale settings. This does not result in a valid online transfer job.
hu: Az összeg nulla, vagy az összeg mező nem értelmezhető helyesen. Talán összekeverte a tizedespontot és a vesszőt. Ez nem eredményez érvényes online átutalást.

en: The amount of time between data points.
hu: Adatpontok közti idő.

en: The amount to pay for this invoice.
    
    If you have selected an invoice, GnuCash will propose the amount still due for it. You can change this amount to create a partial payment or an over-payment.
    
    In case of an over-payment or if no invoice was selected, GnuCash will automatically assign the remaining amount to the first unpaid invoice for this company.
hu: A számláért fizetendő összeg.
    
    Ha kiválasztott egy számlát, a GnuCash javaslatot tesz a még esedékes összegre. Ezt az összeget módosíthatja, hogy részleges vagy túlfizetést hozzon létre.
    
    Túlfizetés esetén, vagy ha nem választott ki számlát, a GnuCash automatikusan hozzárendeli a fennmaradó összeget az adott vállalat első kifizetetlen számlájához.

en: The backend found an error during the preparation of the job. It is not possible to execute this job.
    
    Most probable the bank does not support your chosen job or your Online Banking account does not have the permission to execute this job. More error messages might be visible on your console log.
    
    Do you want to enter the job again?
hu: A Modul hibát talált a feladat előkészítésekor. Nem lehetséges a feladat végrehajtása.
    
    Legvalószínűbb, hogy a bank nem támogatja a kiválasztott feladatot, vagy a HBCI számlán nincs engedélyezve a feladat végrehajtása. További hibaüzenetettalálhat a konzol-naplóban.
    
    Újra végre akarja hajtani a feladatot?

en: The book was closed successfully.
hu: A könyv lezárása sikeres volt.

en: The book will be created with the title %s when you click on "Apply". Click on "Back" to adjust, or "Cancel" to not create any book.
hu: Az Alkalmaz gombra kattintva a könyv %s címmel létrejön. Kattintson a Vissza gombra a módosításhoz, vagy a Mégsem gombra, ha nem szeretne könyvet létrehozni.

en: The booked balance is identical to the current reconciled balance of the account.
hu: A könyvelt egyenleg megegyezik a számla jelenlegi egyeztetett egyenlegével.

en: The boolean option is ~a.
hu: A boole opció ~a.

en: The character that will be used between components of an account name. A legal value is any single character except letters and numbers, or any of the following strings: "colon" "slash", "backslash", "dash" and "period".
hu: Az a karakter, amelyet a teljes számlanév összetevői között használnak. Bármilyen karaktert választhat, amely nem betű vagy szám, például pont, kötőjel, / és \ vagy kettőspont (colon).

en: The children of the edited account have to be changed to type "%s" to make them compatible.
hu: A szerkesztett számla alszámláit is "%s" típusúra kell módosítani, hogy kompatibilisek maradjanak.

en: The combination date option is ~a.
hu: A kombinációs dátum-opció ~a.

en: The company associated with this payment.
hu: Ehez a fizetéshez tartozó vállalat.

en: The company for this report.
hu: A cég ehhez a jelentéshez.

en: The contact person to print on invoices.
hu: A számlákra nyomtatandó kapcsolattartó személy.

en: The creation date for this report.
hu: A jelentés készítésének napja.

en: The current date.
hu: A mai dátum.

en: The current entry has been changed. However, this entry is part of an existing order. Would you like to record the change and effectively change your order?
hu: A jelenlegi tétel megváltozott.A tétel egy létező rendelés része. Kívánja rögzíteni a változást és megváltoztatni a megrendelését?

en: The current entry has been changed. Would you like to save it?
hu: A jelenlegi tétel megváltozott. El kívánja menteni?

en: The current template transaction has been changed. Would you like to record the changes?
hu: A jelenlegi tranzakciósablon megváltozott. Kívánja rögzíteni a változásokat?

en: The current time is ~a.
hu: A jelenlegi idő ~a.

en: The current transaction has been changed. Would you like to record the changes before duplicating the transaction, or cancel the duplication?
hu: A jelenlegi tranzakció megváltozott. Menti a változásokat, mielőtt duplikálja vagy megszakítja a tranzakciót?

en: The current transaction has been changed. Would you like to record the changes before duplicating this entry, or cancel the duplication?
hu: A jelenlegi tranzakció megváltozott. Kívánja menteni a változásokat, mielőtt létrehozza a másolatot, vagy megszakítja a duplikálást?

en: The current transaction is not balanced.
hu: A jelenlegi tranzakció nincs kiegyenlítve.

en: The customer ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
hu: Az ügyfél azonosító száma. Üresen hagyva automatikusan egy megfelelő érték kerül kiválasztásra

en: The cutoff day for applying bills to the next month. After the cutoff, bills are applied to the following month. Negative values count backwards from the end of the month.
hu: Fordulónap a számlák következő havi könyveléséhez. A fordulónap után a számlák a következő hónapra vonatkoznak. Negatív értékek a hónap végétől visszafelé számítanak.

en: The database %s doesn't seem to exist. Do you want to create it?
hu: Úgy tűnik, %s adatbázis nem létezik. Akar létrehozni egyet?

en: The database was opened read-only. Do you want to save it to a different place?
hu: Az adatbázis csak olvashatóan lett megnyitva. Szeretné az adatokat más helyre menteni?

en: The date of this transaction is older than the "Read-Only Threshold" set for this book. This setting can be changed in File->Properties->Accounts.
hu: A tranzakció dátuma régebbi, mint a könyvhöz beállított tranzakció-írásvédettségi küszöbérték. Ez az érték a „Könyv beállításai” ablakban (Fájl –> Tulajdonságok) a Számlák menüpontban módosítható.

en: The date option is ~a.
hu: A dátum-opció ~a.

en: The day of the month bills are due
hu: Az esedékesség napja a hónapban

en: The default check printing font.
hu: A csekkek nyomtatásának alapértelmezett betűkészlete.

en: The default date format used for fancy printed dates.
hu: Az alapértelmezett bővített dátumformátum.

en: The default tax table to apply to customers.
hu: Az ügyfelekre alapértelmezésként alkalmazandó adótáblázat.

en: The default tax table to apply to vendors.
hu: A beszállítókra alapértelmezésként alkalmazandó adótáblázat.

en: The depth used in the tree to sort in the "since last run" dialog.
hu: A rendezési fában használt mélység a „Legutóbbi futás óta” párbeszédpanelen.

en: The description of the Billing Term, printed on invoices
hu: A számlákra nyomtatott fizetési feltétel leírása

en: The discount percentage applied if paid early.
hu: Alkalmazott engedmény százaléka, korábbi teljesítésnél.

en: The downloaded Online Banking Balance was zero.
    
    Either this is the correct balance, or your bank does not support Balance download in this Online Banking version. In the latter case you should choose a different Online Banking version number in the Online Banking (AqBanking or HBCI) Setup. After that, try again to download the Online Banking Balance.
hu: A letöltött Online Banking egyenleg nulla volt.
    
    Vagy ez a helyes egyenleg, vagy a bank nem támogatja az egyenleg-letöltést ebben az Online Banking változatban. A következőkben más verziószámú Online Banking-tkell választania a(z) beállításban (AqBanking vagy HBCI). Azután próbálja meg újra letölteni az Online Banking egyenleget.

en: The earliest transaction date found in this book is %s. Based on the selection made above, this book will be split into %d book. | The earliest transaction date found in this book is %s. Based on the selection made above, this book will be split into %d books.
hu[0]: Ebben a könyvben a legkorábbi tranzakció dátuma %s. A fenti választás alapján a könyv %d részre lesz felosztva.

en: The electronic tax number of your business
hu: Az ön vállalkozásának adószáma

en: The email address of your business.
hu: Az ön vállalkozásának e-mail címe.

en: The employee ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
hu: Alkalmazotti azonosítószám. Ha üresen hagyja, a rendszer ésszerű számot választ

en: The entered account could not be found.
hu: A megadott számla nem található.

en: The entered date is out of the range 01/01/1400 - 31/12/9999, resetting to this year
hu: A megadott dátum kívül esik az érvényes dátumtartományon (1400.01.01. – 9999.12.31.), vissza lett állítva az idei évre.

en: The fax number of your business.
hu: Az ön vállalkozásának faxszáma.

en: The file %s already exists. Are you sure you want to overwrite it?
hu: %s fájl már létezik. Biztos, hogy felül akarja írni?

en: The file %s is empty.
hu: %s fájl üres.

en: The file could not be reopened.
hu: A fájlt nem lehet újra meg nyitni.

en: The file has been loaded successfully. If you click "Apply" it will be saved and reloaded into the main application. That way you will have a working file as backup in the same directory.
    
    You can also go back and verify your selections by clicking on "Back".
hu: A fájl sikeresen betöltődött. Ha az Alkalmaz gombra kattint, a rendszer elmenti, és újra betölti a főalkalmazásba. Így létrejön egy működő fájl biztonsági másolatként ugyanabban a könyvtárban.
    
    A Vissza gombra kattintva visszaléphet, és ellenőrizheti a választásait.

en: The file type of file %s is unknown.
hu: %s fájl fájltípusa ismeretlen.

en: The file/URI %s could not be found.
hu: A(z) %s fájl/URI nem található.

en: The file/URI %s could not be found.
    
    The file is in the history list, do you want to remove it?
hu: A(z) %s fájl/URI nem található.
    
    A fájl az előzmények listájában van, el akarja távolítani?

en: The file/URL %s does not contain GnuCash data or the data is corrupt.
hu: %s fájl/URL nem tartalmaz GnuCash-adatokat, vagy az adatállomány sérült.

en: The following Scheduled Transactions reference the deleted account and must now be corrected. Press OK to edit them.
hu: A következő ütemezett tranzakciók törölt számlára hivatkoznak, és ki kell javítani ezt. A szerkesztésükhöz kattintson a Rendben gombra.

en: The following customer document is due: | The following %d customer documents are due:
hu[0]: Az alábbi %d ügyféldokumentum esedékes:

en: The following errors must be fixed:
hu: A következő hibákat ki kell javítani:

en: The following vendor document is due: | The following %d vendor documents are due:
hu[0]: Az alábbi %d beszállítói dokumentum esedékes:

en: The following warnings exist:
hu: Figyelem:

en: The format for the date->string conversion for today's date.
hu: A dátum->szöveg átalakítás alakja a mai dátumra.

en: The format string to use for generating bill numbers. This is a printf-style format string.
hu: Az automatikusan generált bejövőszámlaszámok formátuma. A printf formázási szabályai szerint kell megadni.

en: The format string to use for generating customer numbers. This is a printf-style format string.
hu: Az automatikusan generált ügyfélszámok formátuma. A printf formázási szabályai szerint kell megadni.

en: The format string to use for generating employee numbers. This is a printf-style format string.
hu: Az automatikusan generált alkalmazottszámok formátuma. A printf formázási szabályai szerint kell megadni.

en: The format string to use for generating expense voucher numbers. This is a printf-style format string.
hu: Az automatikusan generált költségbizonylatszámok formátuma. A printf formázási szabályai szerint kell megadni.

en: The format string to use for generating invoice numbers. This is a printf-style format string.
hu: Az automatikusan generált kimenőszámlaszámok formátuma. A printf formázási szabályai szerint kell megadni.

en: The format string to use for generating job numbers. This is a printf-style format string.
hu: Az automatikusan generált megbízásszámok formátuma. A printf formázási szabályai szerint kell megadni.

en: The format string to use for generating order numbers. This is a printf-style format string.
hu: Az automatikusan generált rendelésszámok formátuma. A printf formázási szabályai szerint kell megadni.

en: The format string to use for generating vendor numbers. This is a printf-style format string.
hu: Az automatikusan generált beszállítószámok formátuma. A printf formázási szabályai szerint kell megadni.

en: The future minimum will add, for each date point, a projected minimum balance including scheduled transactions.
hu: A jövőbeli minimum minden dátumponthoz megjeleníti a várható minimális egyenleget a már rögzített jövőbeni tranzakciók és az ütemezett tranzakciók alapján.

en: The horizontal position of the editor divider.
hu: A szerkesztő elválasztó vízszintes helyzete.

en: The input file can not be opened.
hu: A fájlt nem lehet megnyitni.

en: The interest rate cannot be zero.
hu: A kamatláb nem lehet nulla.

en: The internal check of the destination IBAN '%s' failed. This means the account number might contain an error.
hu: A célszámla belső ellenőrzése a megadott '%s' IBAN számmal sikertelen. Ez azt jelenti, hogy a számlaszám hibás lehet.

en: The internal name of the Billing Term.
hu: A fizetési feltétel belső használatú neve.

en: The invoice ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you.
hu: Számla sorszáma. Üresen hagyva egy megfelelő szám kerül kiválasztásra.

en: The invoice report to be used for printing.
hu: A nyomtatáshoz használandó kimenőszámla-jelentés.

en: The job ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
hu: Az megbízás azonosítószáma. Üresen hagyva egy megfelelő érték kerül kiválasztásra

en: The last day of the month for the early payment discount.
hu: A hónap utolsó napja korai fizetés kedvezményért.

en: The library "libdbi" installed on your system doesn't correctly store large numbers. This means GnuCash cannot use SQL databases correctly. Gnucash will not open or save to SQL databases until this is fixed by installing a different version of "libdbi". Please see https://bugs.gnucash.org/show_bug.cgi?id=611936 for more information.
hu: A rendszere „libdbi” könyvtára nem tárolja megfelelően a nagy számokat. Ez azt jelenti, hogy a GnuCash nem tudja helyesen használni az SQL adatbázisokat. A Gnucash nem fog SQL adatbázisokat megnyitni vagy menteni, amíg ezt a hibát nem javítja ki egy másik verziójú „libdbi” könyvtár telepítésével. További információt talál a https://bugs.gnucash.org/show_bug.cgi?id=611936 oldalon.

en: The list below shows objects which make use of the account which you want to delete.
    Before you can delete it, you must either delete those objects or else modify them so they make use
    of another account
hu: Az alábbi lista azokat az objektumokat mutatja, amelyek a törölni kívánt számlát használják.
    Mielőtt törölné a számlát, vagy törölnie kell ezeket az objektumokat, vagy módosítania kell ezeket, hogy egy
    másik számlát használjanak

en: The list of Scheduled Transactions
hu: Ütemezett tranzakciók listája

en: The log file you selected cannot be read. The file header was not recognized.
hu: A kiválasztott naplófájl nem olvasható. A fájl fejléce hibás.

en: The log file you selected was empty.
hu: A kiválasztott naplófájl üres.

en: The maximum number of window menu entries reached, no more entries will be added.
hu: Elérte az ablak menübejegyzéseinek maximális számát, több bejegyzés nem adható hozzá.

en: The menu of options
hu: A beállítások menüje

en: The minimum number of invoice entries to display.
hu: A megjelenítendő számlatételek minimális száma.

en: The minimum score a potential match must have to be displayed in the match list.
hu: A legkisebb pontszám, amelyel egy lehetséges egyezést meg kell jeleníteni az egyezéslistában.

en: The multi-choice option is ~a.
hu: A többesélyes opció ~a.

en: The name of the report to be used for invoice printing.
hu: A kimenőszámla nyomtatásához használandó jelentés neve.

en: The name of your business.
hu: Az ön vállalkozásának neve.

en: The next tip to show.
hu: A következő megjelenítendő tipp.

en: The number of days after the post date during which a discount will be applied for early payment.
hu: A napok száma a számla kiállítása után ameddig a korai fizetési engedmény érvényes.

en: The number of days to pay the bill after the post date.
hu: Napok száma a számla kiállításától az esedékességig.

en: The number of decimal places to use for share numbers.
hu: A darabszám megjelenítéséhez használt tizedesjegyek száma.

en: The number of leading digits to keep when rounding
hu: A tizedesjegyek száma kerekítéskor

en: The number of minutes until saving of the data file to harddisk will be started automatically. If zero, no saving will be started automatically.
hu: Ennyi perc után indul el az adatfájl automatikus mentése a merevlemezre. Nullára állítva nem történik automatikus mentés.

en: The number of months to be shown in editor.
hu: A szerkesztőben megjelenítendő hónapok száma.

en: The number of payments cannot be negative.
hu: A törlesztések száma nem lehet negatív.

en: The number of payments cannot be zero.
hu: A törlesztések száma nem lehet nulla.

en: The number of remaining occurrences (%d) is greater than the number of total occurrences (%d).
hu: A hátralévő előfordulások száma (%d) nagyobb, mint az összes előfordulás száma (%d).

en: The number of seconds to wait before the question window will be closed and the changes saved automatically.
hu: Ennyi másodpercet vár a program, mielőtt a párbeszédablakot bezárja és a változtatásokat automatikusan elmenti.

en: The number option formatted as currency is ~a.
hu: Valutaként formattált szám-opció ~a.

en: The number option is ~a.
hu: A szám-opció ~a.

en: The numeric ID of the report.
hu: A jelentés azonosítószáma.

en: The order ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
hu: A rendelés azonosító száma. Üresen hagyva egy megfelelő szám kerül kiválasztásra.

en: The origin point is the lower left-hand corner of the page.
hu: Kiinduló pont, az oldal bal alsó sarka.

en: The origin point is the upper left-hand corner of the page.
hu: Kiinduló pont, az oldal bal felső sarka.

en: The owner %s will be deleted.
    Are you sure you want to do this?
hu: %s tulajdonos törölve lesz.
    Biztosan ezt akarja?

en: The percentage discount applied for early payment.
hu: Az alkalmazott engedmény százalékban korai fizetésért.

en: The position of paned window when it was last closed.
hu: A párbeszédablak helyzete az utolsó bezáráskor.

en: The post action was canceled because not all exchange rates were given.
hu: A könyvelés félbeszakadt, mert egyes árfolyamok hiányoztak.

en: The previous bill number generated. This number will be incremented to generate the next bill number.
hu: Adja meg az utoljára használt bejövőszámlaszámot. Ez lesz megnövelve a következő szám előállításához.

en: The previous customer number generated. This number will be incremented to generate the next customer number.
hu: Adja meg az utoljára használt ügyfélszámot. Ez lesz megnövelve a következő ügyfélszám előállításához.

en: The previous employee number generated. This number will be incremented to generate the next employee number.
hu: Adja meg az utoljára generált alkalmazottszámot. Ez lesz megnövelve a következő szám előállításához.

en: The previous expense voucher number generated. This number will be incremented to generate the next voucher number.
hu: Adja meg az utoljára használt költségbizonylat számát. Ez lesz megnövelve a következő szám előállításához.

en: The previous invoice number generated. This number will be incremented to generate the next invoice number.
hu: Adja meg az utoljára használt kimenőszámlaszámot. Ez lesz megnövelve a következő szám előállításához.

en: The previous job number generated. This number will be incremented to generate the next job number.
hu: Adja meg az utoljára használt megbízásszámot. Ez lesz megnövelve a következő szám előállításához.

en: The previous order number generated. This number will be incremented to generate the next order number.
hu: Adja meg az utoljára használt rendelésszámot. Ez lesz megnövelve a következő szám előállításához.

en: The previous vendor number generated. This number will be incremented to generate the next vendor number.
hu: Adja meg az utoljára használt beszállítószámot. Ez lesz megnövelve a következő szám előállításához.

en: The prices were imported from file '%s'.
    
    Import summary:
    - %s
    - %s
    - %s
hu: Az árak importálása '%s' fájlból megtörtént.
    
    Az importálás eredménye:
    - %s
    - %s
    - %s

en: The radio button option is ~a.
hu: A rádiógomb opció ~a.

en: The rate amount must be valid or you must leave it blank.
hu: Az árfolyamnak érvényes árnak vagy üresnek kell lennie.

en: The relative date option is ~a.
hu: A relatív dátum-opció ~a.

en: The reserve amount is set to a minimum balance desired
hu: A tartalékszint mutatja a megcélzott legkisebb egyenleget

en: The scheduled transaction editor comes with a very flexible frequency configurator. Basic frequencies to schedule a transaction include daily, weekly and monthly. But more advanced schemes can be set up as well. Some examples:
    
    To schedule a transaction every three weeks, you can choose the weekly basic frequency and then set 'Every 3 weeks'.
    
    To schedule a transaction every year you can choose the monthly basic frequency and then set 'Every 12 months'.
hu: Az ütemezett tranzakció szerkesztője nagyon rugalmas ismétlődési gyakoriság beállítását teszi lehetővé. A tranzkciók ütemezésének alapgyakoriságai a napi, heti, félhavi és havi. Ezekből jól használható ismétlődési gyakoriságok alakíthatók ki. Néhány példa a számtalan lehetőség közül:
    
    Egy háromhetente ismétlődő tranzakció beálításához válassza ki a heti alapgyakoriságot, majd állítsa be: Ismétlődés 3 hetente, és válassza ki, hogy a hét melyik napján történjenek a tranzakciók.
    
    Egy havonta kétszer ismétlődő tranzakció beállításához válassza ki a félhavi alapgyakoriságot, és állítsa be, hogy a hónap melyik napján történjen az első és melyik napján a második tranzakció.
    
    Egy évente ismétlődő tranzakció beállításához válassza ki a havi alapgyakoriságot, majd állítsa be: Ismétlődés 12 havonta, és válassza ki, hogy a hónap melyik napján történjenek a tranzakciók.

en: The selected account type is incompatible with the one of the selected parent.
hu: A kiválasztott fióktípus nem kompatibilis a kiválasztott szülő fiókjával.

en: The selected accounts contain no data/transactions (or only zeroes) for the selected time period
hu: A kiválasztott számlák nem tartalmaznak adatokat/tranzakciókat (vagy azok értéke csupa zérus) a kiválasztott időszakban

en: The selected amount cannot be cleared.
hu: A kiválasztott összeget nem lehet kiegyenlíteni (elszámolni).

en: The selected transaction doesn't have splits that can be assigned as a payment
hu: A kiválasztott tranzakciónak nincsenek fizetésként hozzárendelhető felosztásai

en: The selection you make here is only the starting point for your personalized account hierarchy. Accounts can be added, renamed, moved, or deleted by hand later at any time.
hu: A fenti kijelölés csak a kiindulópontot jelenti a GnuCash használatában. A számlák később bármikor átnevezhetők, áthelyezhetők vagy törölhetők, és létrehozhat új számlákat is.

en: The server at URL %s experienced an error or encountered bad or corrupt data.
hu: %s URL-en a szerver hibát észlelt, vagy rossz illetve sérült adatot talált.

en: The settings have been saved.
hu: Beállítások mentve.

en: The setup for matching Online Banking accounts to GnuCash accounts is now finished. You can now invoke Online Banking actions on those accounts.
    
    If you want to add another bank, user, or account, you can start this assistant again anytime.
    
    Press "Apply" now.
hu: Online Banking számlák beállítása, ami egyezik egy GnuCash számlákkal, befejeződött. Most már végrehajthat Online Banking akciókat azokon a számlákon.
    
    Ha akar újabb Bankot, Felhasználót vagy Számlát felvenni, bármikor újra elindíthatja ezt a programot.
    
    Kattintson az "Alkalmazás" -ra.

en: The source of price information.
hu: Árfolyamok forrása.

en: The specified URL could not be loaded.
hu: A megadott URL betöltése sikertelen.

en: The statement date you have chosen is %d day in the future. | The statement date you have chosen is %d days in the future.
hu[0]: A számlakivonat megadott dátuma %d nappal a mai nap után van.

en: The string option is ~a.
hu: A string-opció ~a.

en: The subtotal value of this entry
hu: Tétel részösszege

en: The target is used to plan for a future large purchase, which will be added as a line above the reserve amount.
hu: A célösszeg egy vonalként jelenik meg a tartalékszint felett, és mutatja az elérendő összeget pl. egy nagyobb beszerzéshez .

en: The tax table %s does not exist. Would you like to create it?
hu: A(z) %s adótáblázat nem létezik. Kívánja létrehozni?

en: The title of the report.
hu: A jelentés címe.

en: The total tax of this entry
hu: Tétel összes adója

en: The transaction you are about to change contains reconciled splits in the following accounts:
    %s
    
    Are you sure you want to continue with this change?
hu: A módosítani kívánt tranzakció egyeztetett felosztásokat tartalmaz a következő számlákon:
    %s
    
    Biztosan folytatni szeretné ezt a változtatást?

en: The transactions in one of the selected sub-accounts may not be edited.
    If you want to edit transactions in this register, please open the sub-account options and turn off the placeholder checkbox.
    You may also open an individual account instead of a set of accounts.
hu: A kiválasztott alszámlák egyike nem szerkeszthető.
    Ha szerkeszteni kívánja a tranzakciókat e regiszterben, nyissa meg az alszámlabeállításokat és kapcsolja ki az 'Elválasztó'-t.
    Különben a számlát megnyithatja önmagában is és nem csak számlakészletként.

en: The transactions of this account may not be edited.
    If you want to edit transactions in this register, please open the account options and turn off the placeholder checkbox.
hu: E számla nem szerkeszthető.
    Ha mégis szerkeszteni kíván tranzakciókat e regiszterben, nyissa meg a számlaszerkesztést és kapcsolja ki az 'Elválasztó'-t.

en: The transactions were imported from file '{1}'.
hu: {1} fájlból megtörtént a tranzakciók importálása.

en: The transfer and post accounts are associated with different currencies. Please specify the conversion rate.
hu: Az átutalási és a könyvelési számlák pénzneme eltérő. Kérjük, adja meg az átváltási árfolyamot.

en: The type of graph to generate.
hu: A készítendő grafikon típusa.

en: The values entered for this transaction are inconsistent. Which value would you like to have recalculated?
hu: A tranzakcióban szereplő értékek nem illenek össze. Melyik értéket szeretné újraszámoltatni?

en: The vendor ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
hu: A beszállító azonosító száma. Üresen hagyva egy megfelelő szám kerül kiválasztásra.

en: The version of these settings
hu: A beállítások verziószáma

en: There are %d unassigned and %d undecodable words. Please add encodings.
hu: %d azonosítatlan és %d dekódolhatatlan szó van. Adjon hozzá kódolást.

en: There are %d unassigned words. Please decide on them or add encodings.
hu: %d azonosítatlan szó van. Döntsön, és adjon hozzá kódolást.

en: There are %d undecodable words. Please add encodings.
hu: %d dekódolhatatlan szó van. Adjon hozzá kódolást.

en: There are no Scheduled Transactions to be entered at this time.
hu: Jelenleg nincsenek rögzítendő ütemezett tranzakciók.

en: There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (%d transaction automatically created) | There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (%d transactions automatically created)
hu[0]: Jelenleg nincsenek rögzítendő ütemezett tranzakciók. (%d tranzakció lett automatikusan létrehozva)

en: There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (One transaction automatically created) | There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (%d transactions automatically created)
hu[0]: Jelenleg nincsenek rögzítendő ütemezett tranzakciók. (%d tranzakció lett automatikusan létrehozva)

en: There are no options for this report.
hu: Nincsenek opciók a jelentéshez.

en: There are some predefined actions available that most new users prefer to get started with GnuCash. Select one of these actions from below and click the <i>OK</i> button or press the <i>Cancel</i> button if you don't want to perform any of them.
hu: Az új felhasználók rendszerint az alábbi műveletek egyikével kezdik el a GnuCash használatát. Válassza ki a kívánt műveletet majd kattintson a <i>Rendben</i> gombra. Ha egyiket sem akarja választani, kattintson a <i>Mégsem</i> gombra.

en: There is %d invalid mapping,
    
    Would you like to remove it now? | There are %d invalid mappings,
    
    Would you like to remove them now?
hu[0]: %d érvénytelen hozzárendelés történt.
    
    Szeretné törölni?

en: There is a duplicate check format file.
hu: Van egy duplikált csekkűrlap fájl.

en: There is a problem with the Payment or Refund amount.
hu: Hibás a kifizetés vagy a visszatérítés összege.

en: There is a theory that if ever anyone discovers what the Universe is for and why it is here, it will instantly disappear and be replaced with something even more bizarre and inexplicable.
    There is another theory that this has already happened.
    
    Douglas Adams, "The Restaurant at the End of the Universe"
hu: A GnuCash támogatja a FinTS szabvány szerinti internetbanki szolgáltatásokat. Az eszközök menüben találja az internetbanki hozzáférés beállítására szolgáló menüpontot. Az internetbanki hozzáférés beállítása után a számlaablakban használhatók a Műveletek -> Internetes műveletek menüpontjai.
    
    És végül utolsó tippként egy kis angol humor. Részlet Douglas Adams - Vendéglő a világ végén című művéből (ami a Galaxis útikalauz stopposoknak című tudományos-fantasztikus vígjáték-trilógiájának második könyve):
    „Van egy elmélet, miszerint, ha egyszer kiderülne, hogy mi is valóban az Univerzum, és mit keres itt egyáltalán, akkor azon nyomban megszűnne létezni, és valami más, még bizarrabb, még megmagyarázhatatlanabb dolog foglalná el a helyét
    Van egy másik elmélet, amely szerint ez már be is következett.”

en: There is already an account with that name.
hu: Ilyen nevű számla már van.

en: There is no price information available for the selected commodities in the selected time period.
hu: A kiválasztott javakhoz a kiválasztott időszakban nem található ár.

en: There must be some number of occurrences.
hu: Az előfordulás számát meg kell adni.

en: There was a problem saving the settings, please try again.
hu: Hiba történt a beállítások mentésekor, próbálja újra.

en: There was a problem with the export, this could be due to lack of space, permissions or unable to access folder. Check the trace file for further logging!
    You may need to enable debugging.
hu: Probléma adódott az exportálással. Ennek oka lehet a túl kevés tárhely, hiányzó jogosultságok vagy a mappa elérhetetlensége. A trace fájlban további naplóüzeneteket találhat.
    Lehet, hogy engedélyeznie kell a hibakeresést.

en: There was a problem with the import.
hu: Hiba történt az importálás során.

en: There was an error accessing %s.
hu: %s elérése közben hiba történt.

en: There was an error parsing the file %s.
hu: %s fájl elemzése során hiba történt.

en: There was an error parsing the file.
hu: A fájl elemzése során hiba történt.

en: There was an error reading the file. Do you want to continue?
hu: Hiba történt a fájl olvasásakor. Akarja folytatni?

en: There was an error saving the file.
    
    %s
hu: A fájl mentése során hiba történt.
    
    %s

en: There was only one single price found for the selected commodities in the selected time period. This doesn't give a useful plot.
hu: A kiválasztott javakhoz a kiválasztott időszakban csak egyetlen ár található. Ez nem eredményez használható ábrát.

en: There were problems reading some saved settings, continuing to load.
    Please review and save again.
hu: Néhány mentett beállítás betöltése nem sikerült, de a betöltés folytatódik.
    Ellenőrizze a beállításokat és mentse el őket újra.

en: There will be multiple rows for each transaction with each row representing one split.
hu: A fájlban minden tranzakció annyi sort fog elfoglalni, ahány felosztása van.

en: There will be one row for each transaction, equivalent to a single row in a register in 'Basic Ledger' mode. As such some transfer detail could be lost.
hu: A fájlban minden tranzakció egy sort fog elfoglalni, hasonlóan a regiszter „Felosztások bezárva” nézetéhez. Emiatt a többszörös felosztások elveszhetnek.

en: These are F::Q quote sources that retrieve information from a single site on the internet. If that site is unavailable, you will not be able to retrieve quotes.
hu: Ezek az F::Q árfolyamforrások egyetlen internetes oldalról töltenek le árfolyamokat. Ha az oldal elérhetetlen, akkor a letöltés sikertelen lesz.

en: These are F::Q quote sources that retrieve information from multiple sites on the internet. If one of the sites is unavailable, F::Q will attempt to retrieve the information from another site.
hu: Ezek az F::Q árfolyamforrások több internetes oldalról töltenek le árfolyamokat. Ha az egyik hely elérhetetlen, akkor az F::Q egy másik helyről próbálja meg a letöltést.

en: These are quote sources that were recently added to F::Q. GnuCash does not know if these sources retrieve information from a single site or from multiple sites on the internet.
hu: Ezeket az árfolyamforrásokat nemrég adták hozzá az F::Q-hoz, ezért a GnuCash nem tudja, hogy egy vagy több helyről töltik-e le az árfolyamokat.

en: Third Option
hu: Harmadik opció

en: This Account contains Transactions.
    Changing this option is not possible.
hu: A számla tartalmaz tranzakciókat.
    A változtatás nem lehetséges.

en: This Dataset contains features not supported by this version of GnuCash. You must use a newer version of GnuCash in order to support the following features:
hu: Ez az adatkészlet olyan funkciókat tartalmaz, amelyeket a GnuCash ezen verziója nem támogat. A GnuCash egy újabb verzióját kell használnia a következő funkciók támogatásához:

en: This Scheduled Transaction has changed; are you sure you want to cancel?
hu: Ez az ütemezett tranzakció megváltozott. Biztos, hogy megszakítja?

en: This account (and any sub-accounts) will be hidden in the account tree and will not appear in the popup account list in the register. To reset this option, you will first need to open the "Filter By…" dialog for the account tree and check the "show hidden accounts" option. Doing so will allow you to select the account and reopen this dialog.
hu: Ez a számla és az alszámlái nem fognak megjelenni a számlafában és a regiszterben felugró számlalistában. Ezt a beállítást csak úgy törölheti, ha először megnyitja a számlafában a "Szűrés…" párbeszédpanelt, majd bejelöli a "Rejtett fiókok megjelenítése" lehetőséget. Így már ki tudja választani a számlát, és újra megnyithatja ezt a párbeszédpanelt.

en: This account contains read-only transactions which may not be deleted.
hu: A számla tartalmaz csak olvasható tranzakciókat is, amiket nem törölhet.

en: This account contains transactions. What would you like to do with these transactions?
hu: A számla tranzakciókat tartalmaz. Mi történjen velük?

en: This account has a sub-account. What would you like to do with it?
hu: A számlához alszámla tartozik. Mi történjen vele?

en: This account has splits whose Reconciled Date is after this reconciliation statement date. These splits may make reconciliation difficult. If this is the case, you may use Find Transactions to find them, unreconcile, and re-reconcile.
hu: Ezen a számlán egyes felosztások egyeztetési dátuma későbbi, mint a számlakivonat dátuma. Emiatt az egyeztetés nehézségekbe ütközhet. Ilyen esetben a Tranzakciók keresésével megkeresheti a felosztásokat, visszavonhatja az egyeztetésüket, majd újra próbálkozhat az egyeztetéssel.

en: This account holds opening balance transactions. Only one account per commodity can hold opening balance transactions.
hu: Ez a számla a nyitóegyenlegek átutalásait tartalmazza. Minden áruhoz csak egy nyitóegyenleg számla létezhet.

en: This account is present solely as a placeholder in the hierarchy. Transactions may not be posted to this account, only to sub-accounts of this account.
hu: Ez a számla helyörző (töltelék) a számlahierarchiában. A számlára nem lehet tranzakciókat könyvelni, csak az alszámláira.

en: This account register is read-only.
hu: Ez a számlaregiszter csak olvasható.

en: This account should usually be of type expense or asset.
hu: Ennek a számlának általában költség vagy eszköz típusúnak kell lennie.

en: This account should usually be of type income.
hu: Ennek a számlának általában jövedelem típusúnak kell lennie.

en: This assistant will help you create a set of GnuCash accounts for your assets (such as investments, checking or savings accounts), liabilities (such as loans) and different kinds of income and expenses you might have.
    
    You can pick a set of accounts here that seem close to your needs. After the assistant completes you will be able to add, rename, modify, and remove accounts, at any time later on. You will also be able to add sub-accounts, as well as move accounts (along with their sub-accounts) from one parent to another.
    
    Click 'Cancel' if you do not wish to create any new accounts now.
hu: Ebben az ablakban a GnuCash segít Önnek a különböző eszközei (pl. befektetések, bankszámlák, megtakarítások), kötelezettségei (pl. kölcsönök), bevételei és költségei nyilvántartásához használható számlák létrehozásában.
    
    Kiválaszthatja azokat az előre elkészített számlakészleteket, amik megfelelnek az Ön pénzügyeinek. Természetesen a kiválasztás befejezése után később is bármikor átnevezheti, módosíthatja vagy eltávolíthatja a létrehozott számlákat. Új számlákat vagy alszámlákat is hozzáadhat, valamint áthelyezhet számlákat (az alszámláikkal együtt) egy másik főszámla alá.
    
    Ha most mégsem akar létrehozni új számlakészletet, akkor kattintson a Mégsem gombra.

en: This assistant will help you export the Account Tree to a file with the separator specified below.
    
    Select the settings you require for the file and then click "Next" to proceed or "Cancel" to abort the export.
hu: Ezzel a segéddel a teljes számlakészletet exportálhatja fájlba, az alább kiválasztott elválasztójel használatával.
    
    Alább végezze el a fájlformátum beállítását, majd kattintson a Következő gombra, vagy a Mégsem gombra az exportálás megszakításához.

en: This assistant will help you export the Transactions to a file with the separator specified below.
    
    %s
    
    While a transaction may have splits in several of the selected accounts it will only be exported once. It will appear under the first processed account it has a split in.
    
    The Price/Rate output format is controlled by the preference
    "Numbers, Date, Time"->"Force Prices to display as decimals".
    
    Select the settings you require for the file and then click "Next" to proceed or "Cancel" to abort the export.
hu: Ezzel a segéddel tranzakciókat exportálhat fájlba, az alábbi elválasztójel használatával.
    
    %s
    
    Bár egy tranzakciónak több kiválasztott számlán is lehet felosztása, mégis csak egyszer lesz exportálva. Az első olyan feldolgozott számla alatt fog megjelenni, amelyben felosztása van.
    
    Az árak/árfolyamok formátumát a beállítások ablakban
    a „Számok, Dátum, Idő -> Az árak megjelenítésénél a tizedesjegyek kényszerítése” kapcsoló határozza meg.
    
    Alább végezze el a fájlformátum beállítását, majd kattintson a Következő gombra a folytatáshoz, vagy a Mégsem gombra az exportálás megszakításához.

en: This assistant will help you import Prices from a CSV file.
    
    There is a minimum number of columns that have to be present for a successful import, these are Date, Amount, From Namespace, From Symbol and Currency To. If all entries are for the same Commodity / Currency then you can select them and then the columns will be Date and Amount.
    
    Various options exist for specifying the delimiter as well as a fixed width option. With the fixed width option, double click on the table of rows displayed to set a column width, then right mouse to change if required.
    
    Examples are "FTSE","RR.L","21/11/2016",5.345,"GBP" and CURRENCY;USD;2016-11-21;1.56;GBP
    
    There is an option for specifying the start row, end row and an option to skip alternate rows beginning from the start row which can be used if you have some header text. Also there is an option to overwrite existing prices for that day if required.
    
    Lastly, for repeated imports the preview page has buttons to Load and Save the settings. You can save your adjusted settings to reuse them on later imports. After loading your settings you can also tweak them again for similar imports and save them under another name. Note you can't save to built-in presets.
    
    This operation is not reversible, so make sure you have a working backup.
    
    Click on "Next" to proceed or "Cancel" to Abort Import.
hu: Ez a segéd végigvezeti egy árfolyamokat tartalmazó CSV fájl importálásán.
    
    A fájlnak tartalmaznia kell legalább a következő oszlopokat: Dátum, Ár, Névtér, Szimbólum és Pénznem. Ha minden sor ugyanarra az értékpapírra vagy pénznemre vonatkozik, akkor elég, ha a fájl csak a Dátum és Árfolyam oszlopokat tartalmazza, a szimbólumot pedig kiválasztja a legördülő menüből.
    
    A fájl oszlopai lehetnek fix szélességűek vagy tagoltak. Utóbbihoz többféle határolójelet is beállíthat. Fix szélesség beállításához kattintson duplán a sorokra. A megadott szélességet a jobb gombbal kattintva megváltoztathatja.
    
    A fájl egy sora kinézhet például így: "BUX","OTP","2017-09-14",10435,"HUF" vagy CURRENCY;USD;2016-11-21;0.0028;HUF
    
    Beállíthatja, melyik legyen az első és az utolsó importált sor, illetve kihagyhat minden második sort, ha a fájl pl. feljécszövegeket tartalmaz. Lehetőség van a már meglévő árfolyamok felülírására is.
    
    Az importálási beállítások elmenthetők és egy későbbi importáláskor újra felhasználhatók. A már mentett beállítások pedig megváltoztathatók és elmenthetők egy új néven. A gyári beállítások azonban nem írhatók felül.
    
    Az importálás nem vonható vissza, ezért fontos, hogy előtte készítsen biztonsági másolatot.
    
    A folytatáshoz kattintson a „Következő” gombra, a kilépéshez pedig a „Mégsem” gombra.

en: This assistant will help you import a delimited file containing a list of transactions. It supports both token separated files (such as comma separated or semi-colon separated) and fixed width data.
    
    For a successful import three columns have to be available in the import data:
    • a Date column
    • a Description column
    • an Amount or Amount (Negated) column
    
    If there is no Account data available, a base account can be selected to which all data will be imported.
    
    Apart from a choice of delimiter, there are several options to tweak the importer. For example a number of lines can be skipped at the start or the end of the data, as well as odd rows. Several date and number formats are supported. The file encoding can be defined.
    
    The importer can handle files where transactions are split over multiple lines, with each line representing one split. A new transaction is started each time any of the transaction related columns' value differs from the one in a previous, non-empty one. Those columns are Transaction ID, Date, Number, Description, Notes, Transaction Commodity and Void Reason.
    
    Lastly, for repeated imports the preview page has buttons to Load and Save the settings. You can save your adjusted settings to reuse them on later imports. After loading your settings you can also tweak them again for similar imports and save them under another name.
hu: Ez a segéd végigvezeti egy tranzakciókat tartalmazó CSV fájl importálásán. A fájl oszlopai lehetnek fix szélességűek vagy tagoltak (például vesszővel vagy pontosvesszővel elválasztottak).
    
    A sikeres importáláshoz a fájlnak három oszlopot kell tartalmaznia:
    • Dátum oszlopa.
    • Leírás oszlopa.
    • Összeg vagy negált összeg oszlopa.
    
    Ha a fájl nem tartalmazza a tranzakciók számláját, kiválaszthatja, melyik számlára importálódjon az összes tranzakció.
    
    Az elválasztójeleken kívül egyéb beállításokat is megváltoztathat. Például átugorhat sorokat a fájl elején vagy végén, vagy akár minden második sort. Számos dátum- és számformátum támogatott. A fájl kódolása is beállítható.
    
    A program képes kezelni azokat a fájlokat, ahol a tranzakciók több sorra vannak felosztva, és minden sor egy felosztást jelent. Minden alkalommal új tranzakciót indít, amikor valamelyik tranzakcióhoz kapcsolódó oszlop értéke eltér a korábbi, nem üres oszlop értékétől. Ezek az oszlopok a tranzakció azonosítója, dátuma, száma, leírása, megjegyzései, a tranzakció árucikke és az érvénytelenség oka.
    
    Az importálási beállítások elmenthetők és egy későbbi importáláskor újra felhasználhatók, ehez az előnézeti oldalon találhatók a beállítások betöltése és mentése gombok. A már mentett beállítások a betöltésük után megváltoztathatók és elmenthetők egy új néven.

en: This assistant will help you record a stock split or stock merger.
hu: Ez a segéd végigvezeti egy részvényfelaprózás vagy -összevonás rögzítésén.

en: This assistant will help you record a stock transaction. The transaction type (purchase, sale, dividend, distribution, return of capital, stock split) will determine the transaction splits involved in the transaction. Note that the transaction currency will be that of the stock account and that multi-currency transactions are not supported: Only accounts in the transaction currency will be offered for cash, capital gains, dividends, and fees.
hu: Ez a segéd végigvezeti egy részvénytranzakció könyvelésén. A tranzakció típusa (vétel, eladás, osztalékfizetés, tőkekifizetés, felaprózás) fogja meghatározni a tranzakció felosztását. A részvénytranzakció a részvényszámla pénznemét fogja használni, ezért készpénz, tőkenyereség, osztalék és díjak bevitelekor a segéd csak az ilyen pénznemű számlákat fogja felajánlani. Többféle pénznemben történt tranzakciót a segéd nem kezel.

en: This assistant will help you setup and use accounting periods.
    
    Danger: this feature does not work correctly at this time; it is still under development. It will probably damage your data in such a way that it cannot be repaired!
hu: Ez a segéd segít az elszámolási időszakok beállításában és használatában.
    
    Veszély: ez a funkció jelenleg nem működik megfelelően; még fejlesztés alatt áll. Valószínűleg kijavíthatatlanul károsítja az adatait!

en: This commodity has price quotes. Are you sure you want to delete the selected commodity and its price quotes?
hu: Ehhez a pénznemhez árfolyam tartozik. Biztosan törölni kívánja a kiválasztott pénznemet és az árfolyamot?

en: This commodity is currently used by the following accounts. You may not delete it.
hu: Ezt az árut/pénznemet a következő számlák használják. Nem törölhető.

en: This database is from a newer version of GnuCash. This version can read it, but cannot safely save to it. It will be marked read-only until you do File->Save As, but data may be lost in writing to the old version.
hu: Ez az adatbázis a GnuCash egy újabb verziójából származik. Ez a verzió tudja olvasni, de nem tud biztonságosan menteni ebbe. Csak olvashatónak lesz jelölve, amíg nem ad egy Fájl -> Mentés másként parancsot, de egy régebbi verzióba írás során adatok veszhetnek el.

en: This database is from an older version of GnuCash. Select OK to upgrade it to the current version, Cancel to mark it read-only.
hu: Ez az adatbázis a GnuCash egy régebbi változatából való. Kattintson a Rendben gombra, ha az adatbázist frissíti a jelenlegi verzióra, vagy a Mégsem gombra ha csak olvashatónak jelöli meg.

en: This dialog is presented before allowing you to change the contents of a reconciled split. Allowing these changes can make it hard to perform future reconciliations.
hu: Ez a párbeszédablak jelenik meg, mielőtt egyeztetett felosztás megváltoztatását engedélyezné. A változtatások engedélyezése megnehezítheti a jövőbeli egyeztetések elvégzését.

en: This dialog is presented before allowing you to cut a reconciled split from a transaction. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
hu: Ez a párbeszédablak jelenik meg, mielőtt kivágna egy egyeztetett felosztást egy tranzakcióból. Ha így tesz, azzal felborítja a regiszter egyeztetett egyenlegét, és megnehezíti a jövőbeli egyeztetéseket.

en: This dialog is presented before allowing you to cut a split from a transaction.
hu: Ez a párbeszédablak jelenik meg, mielőtt kivágna egy felosztást egy tranzakcióból.

en: This dialog is presented before allowing you to cut a transaction that contains reconciled splits. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
hu: Ez a párbeszédablak jelenik meg, mielőtt kivágna egy egyeztetett felosztásokat tartalmazó tranzakciót. Ha így tesz, azzal felborítja a regiszter egyeztetett egyenlegét, és megnehezíti a jövőbeli egyeztetéseket.

en: This dialog is presented before allowing you to cut a transaction.
hu: Ez a párbeszédablak jelenik meg, mielőtt engedélyezi egy tranzakció kivágását.

en: This dialog is presented before allowing you to delete a commodity that has price quotes attached. Deleting the commodity will delete the quotes as well.
hu: Ez a párbeszédablak jelenik meg, mielőtt engedélyezi az olyan áru törlését, amihez árfolyamadat kapcsolódik. Az ilyen áru törlése törli az árfolyamadatot is.

en: This dialog is presented before allowing you to delete a commodity.
hu: Ez a párbeszédablak jelenik meg, mielőtt engedélyezi egy áru törlését.

en: This dialog is presented before allowing you to delete a transaction that contains reconciled splits. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
hu: Ez a párbeszédablak jelenik meg, mielőtt törölne egy egyeztetett felosztásokat tartalmazó tranzakciót. Ha így tesz, azzal felborítja a regiszter egyeztetett egyenlegét, és megnehezíti a jövőbeli egyeztetéseket.

en: This dialog is presented before allowing you to delete a transaction.
hu: Ez a párbeszédablak jelenik meg, mielőtt engedélyezi egy tranzakció törlését.

en: This dialog is presented before allowing you to delete multiple price quotes at one time.
hu: Ez a párbeszédablak jelenik meg, mielőtt engedélyezi egyszerre több árfolyamadat törlését.

en: This dialog is presented before allowing you to mark a transaction split as unreconciled. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
hu: Ez a párbeszédablak jelenik meg, mielőtt engedélyezi egy tranzakciófelosztás megjelölését nem egyeztetettként. Ha így tesz, akkor felborítja a regiszter egyeztetett értékét, és megnehezíti a jövőbeli egyeztetéseket.

en: This dialog is presented before allowing you to remove a reconciled split from a transaction. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
hu: Ez a párbeszédablak jelenik meg, mielőtt eltávolítana egy egyeztetett felosztást egy tranzakcióból. Ha így tesz, azzal felborítja a regiszter egyeztetett egyenlegét, és megnehezíti a jövőbeli egyeztetéseket.

en: This dialog is presented before allowing you to remove a split from a transaction.
hu: Ez a párbeszédablak jelenik meg, mielőtt eltávolítana egy felosztást egy tranzakcióból.

en: This dialog is presented before allowing you to remove all splits (including some reconciled splits) from a transaction. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
hu: Ez a párbeszédablak jelenik meg, mielőtt eltávolítaná az összes felosztást (az egyeztetetteket is beleértve) egy tranzakcióból. Ha így tesz, azzal felborítja a regiszter egyeztetett egyenlegét, és megnehezíti a jövőbeli egyeztetéseket.

en: This dialog is presented before allowing you to remove all splits from a transaction.
hu: Ez a párbeszédablak jelenik meg, mielőtt eltávolítaná az összes felosztást egy tranzakcióból.

en: This dialog is presented before allowing you to replace an existing price.
hu: Ez a párbeszédablak jelenik meg, mielőtt egy meglévő árat lecserél.

en: This dialog is presented if you try to print checks from multiple accounts at the same time.
hu: Ez a párbeszédablak jelenik meg, mielőtt egyszerre több számla csekkjeit nyomatatná.

en: This dialog is presented when a read-only register is opened.
hu: Ez a párbeszédablak jelenik meg, amikor megnyitnak egy csak olvasható regisztert.

en: This dialog is presented when there is more than one window.
hu: Ez a párbeszédablak jelenik meg, amikor egynél több ablak van.

en: This dialog is presented when you attempt to duplicate a modified invoice entry. The changed data must be saved or the duplication canceled.
hu: Ez a párbeszédablak jelenik meg, amikor megpróbálnak duplikálni egy megváltozott számlabevitelt. A megváltozott adatokat rögzíteni kell, vagy meg kell szakítani a duplikálást.

en: This dialog is presented when you attempt to duplicate a modified transaction. The changed data must be saved or the duplication canceled.
hu: Ez a párbeszédablak jelenik meg, amikor megpróbál duplikálni egy megváltozott tranzakciót. A megváltozott adatokat rögzíteni kell, vagy meg kell szakítani a duplikálást.

en: This dialog is presented when you attempt to move out of a modified invoice entry. The changed data must be either saved or discarded.
hu: Ez a párbeszédablak jelenik meg, amikor megpróbálnak duplikálni egy megváltozott számlatételt. A megváltozott adatokat rögzíteni kell, vagy meg kell szakítani a duplikálást.

en: This dialog is presented when you attempt to move out of a modified transaction. The changed data must be either saved or discarded.
hu: Ez a párbeszédablak jelenik meg, amikor megpróbál kilépni egy megváltozott tranzakcióból. A megváltozott adatokat rögzíteni kell, vagy el kell dobni.

en: This encoding has been added to the list already.
hu: Ezt a kódolást már hozzáadták a listához.

en: This entry is attached to an order and will be deleted from that as well!
hu: Ez a bejegyzés egy megrendeléshez kapcsolódik és onnan is törlésre kerülne!

en: This field contains the full path of the most recently opened file.
hu: E mező tartalmazza a legutóbb megnyitott fájl teljes útját.

en: This field contains the full path of the next most recently opened file.
hu: E mező tartalmazza a következő legutóbb megnyitott fájl teljes útját.

en: This field contains the last pathname used by this window. It will be used as the initial filename/pathname the next time this window is opened.
hu: Ez a mező tartalmazza az legutóbbi elérési utat, amit a párbeszédablak használt. Ez lesz a kezdő fájlnév/elérésiút-név a párbeszédablak következő megnyitásakor.

en: This field defines the number of days in advance that GnuCash will check for due bills. Its value is only used if the "Notify when due" setting is active.
hu: Ez a mező határozza meg, hány nappal előre ellenőrizze GnuCash az esedékes bejövőszámlákat. Az érték csak akkor lesz használva, ha az „Esedékesség-értesítés” beállítás aktív.

en: This field defines the number of days in advance that GnuCash will check for due invoices. Its value is only used if the "Notify when due" setting is active.
hu: Ez a mező határozza meg, hány nappal előre ellenőrizze GnuCash az esedékes kimenőszámlákat. Az érték csak akkor lesz használva, ha az „Esedékesség-értesítés” beállítás aktív.

en: This field specifies the extra fee that is taken into account when matching imported transactions. In some places commercial ATMs (not belonging to a financial institution) are installed in places like convenience stores. These ATMs add their fee directly to the amount instead of showing up as a separate transaction or in your monthly banking fees. For example, you withdraw $100, and you are charged $101,50 plus Interac fees. If you manually entered that $100, the amounts won't match. You should set this to whatever is the maximum such fee in your area (in units of your local currency), so the transaction will be recognised as a match.
hu: Ez a mező adja meg a plusz összeget, amit felszámítanak importált tranzakciók egyezésekor. Néhány kereskedelmi ATM (nem bankhoz tartozó), a díjaikat hozzáadják az összeghez, ahelyett, hogy külön tranzakcióként, vagy a havi bankszámladíjként jelenne meg. Például 1000Ft felvételekor 1150Ft-ot számláz. Ha kézzel rögzíti az 1000Ft-ot, az összegek nem fognak egyezni. Ezt az összeget be kell állítani a szokásos díj legnagyobb összegére, ezzel a tranzakciót egyezésként azonosítják.

en: This field specifies the maximum number of days a transaction is likely to be a match in the list.
hu: Ez a mező azt a legnagyobb napszámot határozza meg, amelyen belül a listán egy tranzakció valószínűleg egyező.

en: This field specifies the minimum matching score a potential matching transaction must have to be displayed in the match list.
hu: Ez a mező határozza meg azt a legkisebb egyezési pontszámot, amelyel egy egyező tranzakciót meg kell jeleníteni az egyezéslistában.

en: This field specifies the minimum number of days a transaction is unlikely to be a match in the list.
hu: Ez a mező azt a legkisebb napszámot határozza meg, amelynél a listán egy tranzakció dátum szerinti egyezése valószínűtlen.

en: This field specifies the number of automatic decimal places that will be filled in.
hu: E mező határozza meg az automatikusan kitöltött tizedesjegyek számát.

en: This field specifies the threshold above which a matching transaction will be cleared by default. A transaction whose best match's score is in the green zone (above or equal to this Clear threshold) will be cleared by default.
hu: Ez a mező adja meg azt a küszöbértéket, amely felett az egyező tranzakció alapértelmezés szerint kiegyenlítettnek (elszámoltnak) lesz jelölve. Az a tranzakció, amelynek a legjobb egyezéspontszáma a zöld sávba esik (a kiegyenlítettnek jelölés küszöbértéke felett, vagy azzal szintben) kiegyenlítettnek lesz jelölve.

en: This field specifies the threshold below which a matching transaction will be added automatically. A transaction whose best match's score is in the red zone (above the display minimum score but below or equal to the Add match score) will be added to the GnuCash file by default.
hu: Ez a mező adja meg azt a küszöbértéket, amely alatt a tranzakció automatikusan hozzáadásra kerül. Az a tranzakció, amelynek a legjobb egyezési pontszáma a piros zónában van (nagyobb a megjelenítési küszöbértéknél, de kisebb vagy egyenlő az automatikus hozzáadás küszöbértékénél), alapértelmezés szerint hozzáadódik a GnuCash fájlhoz.

en: This file is from an older version of GnuCash. Do you want to continue?
hu: Ez a fájl egy régebbi GnuCash verzióból származik. Akarja folytatni?

en: This file/URL appears to be from a newer version of GnuCash. You must upgrade your version of GnuCash to work with this data.
hu: Úgy tűnik, ez a fájl/URL a GnuCash egy újabb változatából való. Frissítenie kell a GnuCash-t, hogy ezzel az állománnyal dolgozhasson.

en: This is a boolean option.
hu: Ez egy boolean-opció.

en: This is a date option.
hu: Ez egy dátum-opció.

en: This is a development version. It may or may not work.
hu: Ez egy fejlesztői változat. Talán működik, talán nem.

en: This is a multi choice option.
hu: Ez egy többesélyes opció.

en: This is a number option.
hu: Ez egy szám opció.

en: This is a sample GnuCash ~a report. See the guile (scheme) source code in the scm/report directory for details on writing your own reports, or extending existing reports.
hu: Ez egy GnuCash ~a jelentésminta. Saját jelentések írásának vagy a meglévők bővítésének részleteit lásd az scm/report mappában lévő guile (scheme) forráskódban.

en: This is a step-by-step method for creating a loan repayment within GnuCash. In this assistant, you can input the details of your loan and its repayment along with the details of its payback. Using that information, the appropriate Scheduled Transactions will be created.
    
    If you make a mistake or want to make changes later, you can edit the created Scheduled Transactions directly.
hu: Ez egy lépésről lépésre módszer, egy kölcsön-visszafizetés létrehozásához a GnuCash-ban. A segédben megadhatja a kölcsön és a törlesztés részleteit. Az információkat felhasználva a megfelelő ütemezett tranzakciók elkészülnek.
    
    Ha rontott vagy később változtatni kíván, közvetlenül szerkesztheti a létrehozott ütemezett tranzakciókat.

en: This is a string option.
hu: Ez egy string opció.

en: This is an invalid encoding.
hu: Ez érvénytelen kódolás.

en: This is likely because the "gnucash-docs" package is not properly installed.
hu: Valószínűleg azért, mert a "gnucash-docs" csomag nincs megfelelően telepítve.

en: This is the numerical identifier of the predefined date format to use.
hu: A használandó előre definiált dátumformátum azonosítószáma.

en: This is the path head for the Transaction Linked Files with relative paths
hu: Ez a tranzakcióhoz kapcsolódó fájlok útvonalelőtagja, relatív elérési útvonallal

en: This is the split anchoring this transaction to the register. You may not delete it from this register window. You may delete the entire transaction from this window, or you may navigate to a register that shows another side of this same transaction and delete the split from that register.
hu: Ez a felosztás köti a tranzakciót ehez a regiszterhez, ezért nem törölheti ebből a regiszterablakból. Helyette törölheti az egész tranzakciót, vagy átugorhat a tranzakció másik lábát mutató regiszterbe, és ott már törölheti ezt a felosztást.

en: This is the split anchoring this transaction to the register. You may not remove it from this register window. You may remove the entire transaction from this window, or you may navigate to a register that shows another side of this same transaction and remove the split from that register.
hu: Mivel ez a felosztás kapcsolja a tranzakciót a regiszterhez, nem törölhető ebből az ablakból. Viszont törölheti az egész tranzakciót, vagy átnavigálhat a tranzakció másik oldalát mutató regiszterbe, és ott törölheti ezt a felosztást.

en: This is used internally to determine whether some preferences may need conversion when switching to a newer version of GnuCash.
hu: Ez a szám annak a meghatározására lesz belsőleg használva, hogy a GnuCash újabb verziójára való frissítéskor szükség van-e bizonyos beállítások átalakítására.

en: This key specifies the maximum width of notebook tabs. If the text in the tab is longer than this value (the test is approximate) then the tab label will have the middle cut and replaced with an ellipsis.
hu: Ez az érték határozza meg a lapok füleinek maximális szélességét. Ha a lap fülén megjelenő szöveg hosszabb ennél az értéknél (a teszt közelítő jellegű), akkor a szöveg közepét kivágja, és három ponttal helyettesíti.

en: This line has the following parse issues:
hu: Ebben a sorban a következő elemzési problémák vannak:

en: This may cause issues for future reconciliation actions on this account. Please double-check this is the date you intended.
hu: Ez megnehezítheti a későbbi egyeztetéseket ezen a számlán. Kérjük, ellenőrizze, hogy biztosan ezt a dátumot szeretné használni.

en: This order contains entries that have not been invoiced. Are you sure you want to close it out before you invoice all the entries?
hu: Ez a megrendelés olyan tételeket tartalmaz, amelyeket még nem számláztak ki. Biztos, hogy le kívánja zárni akkor is, ha nem minden tétel lett kiszámlázva?

en: This page shows your Taxable Income and Deductible Expenses.
hu: Ez az oldal az adóköteles bevételt és a levonható költségeket mutatja.

en: This program can only calculate one value at a time. You must enter values for all but one quantity.
hu: A program egyszerre csak egy értéket tud kiszámolni. Az egy kivételével minden mennyiséget meg kell adni.

en: This register has pending changes to a transaction. Would you like to save the changes to this transaction, discard the transaction, or cancel the operation?
hu: Ebben regiszterben egy tranzakciónak függőben levő változtatásai vannak. Szeretné elmenteni a tranzakció változtatásait, elvetni a tranzakciót, vagy meszakítani a műveletet?

en: This regular expression is used to parse the import file. Modify according to your needs.
hu: Alább az igényei szerint módosíthatja az importáláshoz használt reguláris kifejezést.

en: This report requires a customer to be selected.
hu: Ehez a jelentéshez ki kell választani egy ügyfelet.

en: This report requires a employee to be selected.
hu: Ehez a jelentéshez ki kell választani egy alkalmazottat.

en: This report requires a job to be selected.
hu: Ehhez a jelentéshez ki kell választani egy megbízást.

en: This report requires a vendor to be selected.
hu: Ehez a jelentéshez ki kell választani egy beszállítót.

en: This report requires accounts to be selected in the report options.
hu: A jelentés használatához jelöljön ki néhány számlát a Beállításokban.

en: This report requires you to specify certain report options.
hu: Ez a jelentés megköveteli egyes jelentésbeállítások megadását.

en: This report shows your Taxable Income and Deductible Expenses.
hu: Ez a jelentés az adóköteles bevételt és a levonható költségeket mutatja.

en: This search result contains splits from more than one account. Do you want to print the checks even though they are not all from the same account?
hu: Ez a keresési eredmény egynél több számlából származó felosztásokat tartalmaz. Akkor is ki szeretné nyomtatni a csekkeket, ha nem mind ugyanahoz a számlához tartozik?

en: This setting allows certain accounts to have their balances reversed in sign from positive to negative, or vice versa. The setting "income-expense" is for users who like to see negative expenses and positive income. The setting of "credit" is for users who want to see balances reflect the debit/credit status of the account. The setting "none" doesn't reverse the sign on any balances.
hu: Ez a beállítás lehetővé teszi, hogy bizonyos számlák egyenlegei előjelükben pozitívról negatívra forduljanak, vagy fordítva. A „bevétel és kiadás” beállítás azoknak a felhasználóknak jó, akik pozitív bevételeket és negatív kiadásokat szeretnének látni. A „jóváírás” beállítás azoknak a felhasználóknak jó, akik szeretnék, ha az egyenlegek a számla jóváírás/terhelés állapotát tükröznék. Az „egyik sem” beállítás nem fordítja meg az előjelet egyetlen egyenlegnél sem.

en: This setting chooses the way dates are displayed in GnuCash. Possible values for this setting are "locale" to use the system locale setting, "ce" for Continental Europe style dates, "iso" for ISO 8601 standard dates , "uk" for United Kingdom style dates, and "us" for United States style dates.
hu: Ez a beállítás határozza meg a dátumok megjelenítésének módját. A lehetséges értékek „helyi” a rendszer helyi beállításának használatához, „ce” az európai stílusú dátumokhoz, „iso” az ISO 8601 szabvány szerinti dátumokhoz, „uk” az Egyesült Királyság stílusú dátumokhoz, és „us” az Egyesült Államok stílusú dátumokhoz.

en: This setting contains the number of files to keep in the Recently Opened Files menu. This value may be set to zero to disable the file history. This number has a maximum value of 10.
hu: Ez a beállítás megadja a menüben megtartandó nemrég megnyitott fájlok számát. A legnagyobb érték 10 lehet. A 0 érték letiltja a fájlelőzményeket.

en: This setting controls the source of the default currency for new accounts. If set to "locale" then GnuCash will retrieve the default currency from the user's locale setting. If set to "other", GnuCash will use the setting specified by the currency-other key.
hu: Ez a beállítás szabályozza az új számlák alapértelmezett pénznemének forrását. Ha a „helyi” lehetőség van bejelölve, akkor a GnuCash a rendszer alapértelmezett pénznemét használja. Ha az „egyéb” lehetőség van bejelölve, akkor a GnuCash az ott megadott pénznemet fogja használni.

en: This setting describes the size and position of the window when it was last closed. The numbers are the X and Y coordinates of the top left corner of the window followed by the width and height of the window.
hu: Ez a beállítás tartalmazza az ablak méretét és helyzetét amikor legutóbb bezárta. A számok: az ablak bal felső sarkának koordinátái, majd az ablak szélessége és a magassága.

en: This setting determines the character that will be used between components of an account name. Possible values are any single non-alphanumeric unicode character, or any of the following strings: "colon", "slash", "backslash", "dash" and "period".
hu: Ez a beállítás határozza meg, hogy milyen karakter lesz használva a számlanév összetevői között. Bármelyik nem alfanumerikus unicode karaktert megadhatja, vagy választhat egyet a következő karakterek közül: kettőspont, perjel (/), fordított perjel (\), kötőjel és a pont.

en: This setting determines the edge at which the summary bar for various pages is drawn. Possible values are "top" and "bottom". It defaults to "bottom".
hu: Ez a beállítás határozza meg, hogy az összegzősor a különböző oldalak melyik részén jelenjen meg. A lehetséges értékek a felül és az alul. Alapértelmezés az alul.

en: This setting determines the edge at which the tabs for switching pages in notebooks are drawn. Possible values are "top", "left", "bottom" and "right". It defaults to "top".
hu: Ez a beállítás határozza meg, hogy a lapok fülei az ablak melyik szélén legyenek megjelenítve. A lehetséges értékek a felül, az alul, a baloldalon és a jobboldalon. Az alapértelmezett beállítás a felül.

en: This setting indicates whether to search in all items in the current class, or only in 'active' items in the current class.
hu: Itt lehet beállítani, hogy csak az aktuális kategória minden tétele között keressen, vagy csak az 'aktív' tételek között.

en: This setting specifies the default currency used for new accounts if the currency-choice setting is set to "other". This field must contain the three letter ISO 4217 code for a currency (e.g. USD, GBP, RUB).
hu: Ez a beállítás határozza meg az új számlákhoz használt alapértelmezett pénznemet, ha a pénznemválasztás beállítása „egyéb”. Ennek a mezőnek tartalmaznia kell a pénznem hárombetűs ISO 4217 kódját (pl. USD, GBP, HUF).

en: This setting specifies the number of days after which old log/backup files will be deleted (0 = never).
hu: E beállítás határozza meg a napok számát, ami után a régi napló/mentés fájlokat törlik (0 = soha).

en: This setting specifies what to do with old log/backups files. "forever" means keep all old files. "never" means no old log/backup files are kept. Each time you save, older versions of the file are removed. "days" means keep old files for a number of days. How many days is defined in key 'retain-days'
hu: Ez a beállítás határozza meg, hogy mi a teendő a régi naplófájlokkal és a biztonsági mentésekkel. A „Korlátlan ideig” azt jelenti, hogy minden régi fájlt meg kell őrizni. A „Soha” azt jelenti, hogy a régi naplófájlokat és a biztonsági mentéseket nem kell megőrizni. Minden mentéskor a régebbi fájlok törlődnek. A „Megadott ideig” bejelölésével beállíthatja hány napig kell megőrizni a régi fájlokat. Ez a szám a 'retain-days' kulcsban van tárolva.

en: This setting stores the width of the given column in pixels.
hu: Ez a beállítás az oszlop pixelben megadott szélességét tárolja.

en: This settings sets the sort column in the "since last run" dialog.
hu: Ezzel a rendezési oszlopot állíthatja be a „Legutóbbi futás óta” párbeszédpanelen.

en: This settings sets the sort direction in the "since last run" dialog.
hu: Ezzel a rendezési irányt állíthatja be a „Legutóbbi futás óta” párbeszédpanelen.

en: This tool might be slow or abort if the number of uncleared splits is more than approximately 20. In that case please clear at least some of them manually.
hu: Ez az eszköz lassú vagy nem is működik, amikor a nem kiegyenlített felosztások száma kb. 20 fölé emelkedik. Ilyenkor próbáljon kézzel kiegyenlítettnek megjelölni legalább néhány felosztást.

en: This transaction
hu: Ezen tranzakció

en: This transaction contains reconciled splits. Modifying it is not a good idea because that will cause your reconciled balance to be off.
hu: Egyeztetett felosztásokat tartalmazó tranzakciót próbál módosítani. Ez nem jó ötlet, mivel felborítaná az egyeztetett egyenleget.

en: This transaction has multiple splits; press the Split button to see them all
hu: Ennek a tranzakciónak több felosztása is van, a „Felosztás” gombbal megjelenítheti őket

en: This transaction has splits in multiple business accounts:
    
    %s
    GnuCash can only handle transactions that post to a single account.
    
    Please correct this manually by editing the transaction directly and then try again.
hu: Ennek a tranzakciónak a felosztásai több üzleti számlát érintenek:
    
    %s
    A GnuCash csak olyan tranzakciókat tud kezelni, amelyeket egyetlen számlára könyvelnek.
    
    Kérjük, javítsa ki ezt a tranzakció közvetlen szerkesztésével, majd próbálja újra.

en: This transaction is a stock split; press the Split button to see details
hu: Ez a tranzakció egy részvényfelaprózás; a részletek megtekintéséhez nyomja meg a „Felosztás” gombot

en: This transaction is already being edited in another register. Please finish editing it there first.
hu: Ez a tranzakció már szerkesztés alatt áll egy másik regiszterben. Kérjük, előbb fejezze be a szerkesztést ott.

en: This transaction is marked read-only with the comment: '%s'
hu: A tranzakciót csak olvashatóként jelölték meg a következő megjegyzéssel: '%s'

en: This transaction needs to be assigned to a Customer. Please choose the Customer below.
hu: Ezt a tranzakciót hozzá kell rendelni egy ügyfélhez. Válassza ki az ügyfelet alul.

en: This transaction needs to be assigned to a Vendor. Please choose the Vendor below.
hu: Ezt a tranzakciót hozzá kell rendelni egy beszállítóhoz. Válassza ki a beszállítót alul.

en: This transaction probably requires your intervention or it will be imported unbalanced.
hu: Ez a tranzakció valószínűleg beavatkozást igényel, különben kiegyenlítetlenül fog importálódni.

en: This transaction requires your intervention or it will NOT be imported.
hu: Ez a tranzakció beavatkozást igényel, enélkül nem lesz importálva.

en: This transaction will be imported balanced (you may still want to double check the match or destination account).
hu: Ez a tranzakció kiegyenlítve lesz importálva (továbbra is érdemes ellenőrizni az egyeztetést és a célszámlát).

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the date line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
hu: Ez az érték tartalmazza a dátumsor kezdetének X,Y koordinátáit a csekken. A koordinátákat a csekk bal alsó sarkától számítják.

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the memo line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
hu: Ez az érték tartalmazza a feljegyzéssor kezdetének X,Y koordinátáit a csekken. A koordinátákat a csekk bal alsó sarkától számítják.

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the notes line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
hu: Ez az érték tartalmazza a megjegyzéssor kezdetének X,Y koordinátáit a csekken. A koordinátákat a csekk bal alsó sarkától számítják.

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the numerical amount line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
hu: Ez az érték tartalmazza az összeg számmal sor kezdetének X,Y koordinátáit a csekken. A koordinátákat a csekk bal alsó sarkától számítják.

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the payee address line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
hu: Ez az érték tartalmazza a dátumsor kezdetének X,Y koordinátáit a csekken. A koordinátákat a csekk bal alsó sarkától számítják.

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the payee line on the check.
hu: Ez az érték tartalmazza a kedvezményezett sor kezdetének X,Y koordinátáit a csekken.

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the split's amount line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
hu: Ez az érték tartalmazza a részösszeg sorának kezdő X,Y koordinátáit a csekken. A koordinátákat a csekk bal alsó sarkától számítják.

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the written amount line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
hu: Ez az érték tartalmazza az összeg szöveggel sor kezdetének X,Y koordinátáit a csekken. A koordinátákat a csekk bal felső sarkától számítják.

en: This value contains the X,Y offset for the complete check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
hu: Ez az érték tartalmazza a teljes csekk X,Y eltolását. A koordinátákat a megadott csekk bal alsó sarkának pozíciójától számítják.

en: This value determines which iconv test to perform.
hu: Ez az érték határozza meg, hogy melyik iconv tesztet kell végrehajtani.

en: This value specifies the predefined check format to use. The number is the guid of a known check format.
hu: Ez az érték határozza meg a használandó előre definiált csekkűrlapot. A szám az ismert csekkűrlapok listájának 0-alapú indexe.

en: This will replace the account code field of each child account with a newly generated code
hu: Ez minden egyes alszámlának a számlakód mezőjét egy újonnan generált kóddal helyettesíti

en: This window is closing and will not be restored.
hu: Ez az ablak bezárul, és nem lehet visszaállítani.

en: Three Months Ago
hu: Három hónapja

en: Three Months Ago.
hu: Három hónappal ezelőtt.

en: Three Months Ahead
hu: Három hónappal előre

en: Three Months Ahead.
hu: Három hónap múlva.

en: Thursday
hu: csütörtök

en: Time to _wait for answer
hu: Várakozás vá_laszra

en: Time to wait for answer
hu: A válaszra várakozás ideje

en: Time_zone
hu: Idő_zóna

en: Timezone
hu: Időzóna

en: Title
hu: Cím

en: Title for this report.
hu: Ennek jelentésnek a címe.

en: Title placeholder
hu: Cím, helyőrző (töltelék)

en: To
hu: Címzett

en: To Amount
hu: Átváltott összeg

en: To change mapping, double click on a row or select a row and press the button…
hu: Az összerendelés megváltoztatásához kattintson duplán egy sorra, vagy jelölje ki a sort, és nyomja meg a gombot…

en: To enter multiple-split transactions such as a paycheck with multiple deductions, click the Split button in the tool bar. Alternatively, in the View menu, you can choose the register style Auto-Split Ledger or Transaction Journal.
hu: Többfelé osztott tranzakciók (példul többféle levonást tartalmazó munkabér) beviteléhez kattintson az eszköztáron a felosztás gombra. Vagy a nézet menüben válassza ki a szerkesztett felosztás kinyitva vagy a felosztások kinyitva lehetőséget.

en: To raise the accounts menu in the transfer field of a register page, press the Menu key or the Ctrl-Down key combination.
hu: A regiszteroldal átutalásmezőjében a számlamenü megnyitásához nyomja meg a menügombot vagy a Ctrl-Le billentyűkombinációt.

en: To search through all your transactions, start a search (Edit->Find…) from the main accounts hierarchy page. To limit your search to a single account, start the search from that account's register.
hu: Ha az összes tranzakció között szeretne keresni, akkor a számlahierarchia főoldaláról indítsa el a keresést (Szerkesztés -> Keresés…). Ha a keresést egyetlen számlára szeretné korlátozni, akkor az adott számla regiszteréből indítsa el a keresést.

en: To see the invalid mappings, use a filter of '%s'
hu: %s szűrő használatával megjelenítheti az érvénytelen hozzárendeléseket

en: To switch between multiple tabs in the main window, press Control+Page Up/Down.
hu: A főablak lapjai között a Control + Page Up/Down billentyűkkel válthat.

en: To transfer funds between accounts with different currencies, click on the Transfer button in the register toolbar, select the accounts, and the Currency Transfer options for entering the exchange rate or the other currency's amount will be available.
hu: A különböző pénznemben tartott számlák közötti átutaláshoz kattintson az Átutalás gombra a regiszter eszköztárában, válassza ki a számlákat, a pénznem átváltása lehetőség alatt pedig írja be az árfolyamot vagy az átváltott összeget.

en: To visually compare on screen the contents of 2 tabs, in one of the tabs, select Window->New Window with Page from the menu to duplicate that tab in a new window.
hu: Két lap tartalmának vizuális összehasonlításához az egyik lapon kattintson az Ablak -> A jelenlegi lap új ablakba menüpontra, hogy a lapot egy új ablakban jelenítse meg.

en: To-Create
hu: Létrehozás

en: To_p
hu: _Felül

en: Toda_y
hu: M_ai nap

en: Today
hu: Ma

en: Today's date
hu: Mai dátum

en: Too many accounts
hu: Túl sok a számla

en: Too many uncleared splits
hu: Túl sok a nem kiegyenlített (elszámolt) felosztás

en: Top
hu: Felül

en: Tot %s
hu: Össz. %s

en: Tot Credit
hu: Össz. követelés

en: Tot Debit
hu: Össz. tartozás

en: Tot Shares
hu: Össz. részvény

en: Total
hu: Összesen

en: Total (%s)
hu: Összesen (%s)

en: Total (Period)
hu: Összesen (időszak)

en: Total (Report)
hu: Összesen (jelentés)

en: Total Assets
hu: Eszközök összesen

en: Total Cash:
hu: Készpénz összesen:

en: Total Charge:
hu: Összes terhelés:

en: Total Credit
hu: Jóváírás összesen

en: Total Credits
hu: Terhelés összesen

en: Total Debits
hu: Jóváírás összesen

en: Total Debits of %s does not balance with total Credits of %s.
hu: %s terhelés nincs egyensúlyban %s jóváírással.

en: Total Due
hu: Esedékes összesen

en: Total Entries
hu: Bejegyzések száma

en: Total Equity
hu: Saját tőke összesen

en: Total Expenses
hu: Teljes költség

en: Total For
hu: Összes

en: Total Gain
hu: Összes nyereség

en: Total Liabilities
hu: Kötelezettségek összesen

en: Total Liabilities & Equity
hu: Kötelezettségek és Saját tőke összesen

en: Total Price
hu: Teljes ár

en: Total Return
hu: Teljes hozam

en: Total Revenue
hu: Teljes árbevétel

en: Total Trading
hu: Összes kereskedés

en: Total Value Credits
hu: Terhelések értéke összesen

en: Total Value Debits
hu: Jóváírások értéke összesen

en: Total amount owed to/from Company
hu: Összes tartozás a cég felé/-től

en: Total label cell
hu: Összescímke-cella

en: Total number cell
hu: Teljesösszeg-cella

en: Total:
hu: Összesen:

en: Totals
hu: Összegzési mód

en: Tra_nsaction
hu: Tra_nzakciók

en: Tradable commodities
hu: Forgalmazható árucikkek

en: Trading
hu: Kereskedés

en: Trailing Lines to Skip
hu: Sor kihagyása a fájl végén

en: Trans Number
hu: Tr. szám

en: Transaction
hu: Tranzakció

en: Transaction Breakdown Report
hu: Tranzakcióbontási jelentés

en: Transaction Commodity
hu: Tranzakciószimbólum

en: Transaction Details
hu: Tranzakció adatai

en: Transaction Document Links
hu: Tranzakciókhoz kapcsolódó dokumentumok

en: Transaction Filter
hu: Tranzakciószűrő

en: Transaction Filter excludes matched strings
hu: A Tranzakciószűrővel egyező számlákat hagyja ki

en: Transaction Filter is case insensitive
hu: A Tranzakciószűrőben a kis- és nagybetűk azonosak

en: Transaction ID
hu: Tranzakcióazonosító

en: Transaction Import Assistant
hu: Tranzakcióimportálási segéd

en: Transaction Information
hu: Tranzakciók importálása

en: Transaction Linked Files head path
hu: Tranzakcióhoz kapcsolódó fájlok útvonalelőtagja

en: Transaction Links
hu: Tranzakcióhivatkozások

en: Transaction List Help
hu: Tranzakciólista súgó

en: Transaction Number
hu: Tranzakciószám

en: Transaction Report
hu: Tranzakciókimutatás

en: Transaction Type
hu: Tranzakciótípus

en: Transaction Voided
hu: Tranzakció érvénytelenítve

en: Transaction _Journal
hu: Felosztások ki_nyitva

en: Transaction amount
hu: Tranzakcióösszeg

en: Transaction can not be modified.
hu: A tranzakció nem módosítható.

en: Transaction can't balance, %s is error value %s
hu: A tranzakciót nem lehet kiegyensúlyozni: %s hibaértéke %s

en: Transaction date
hu: Tranzakciódátum

en: Transaction jump action when there are more than two splits.
hu: Tranzakciós ugrási művelet kettőnél több felosztás esetén.

en: Transaction with no Accounts: %s
hu: Tranzakció számla nélkül: %s

en: Transactions
hu: Tranzakciók

en: Transfer
hu: Átutalás

en: Transfer Account
hu: Származási számla

en: Transfer Amount
hu: Átutalt összeg

en: Transfer Amount (Negated)
hu: Átutalt összeg (negált)

en: Transfer From
hu: Átutalás innen

en: Transfer Funds
hu: Átutalás

en: Transfer To
hu: Átutalás ide

en: Transfer from/to
hu: Átvitel innen/ide

en: Transfer funds from one account to another
hu: Pénz átvezetése egyik számláról a másikra

en: Transfer funds from one account to another.
hu: Pénz átvezetése egyik számláról a másikra.

en: Tri-annual
hu: Háromévi

en: Trial Balance
hu: Próbaegyenleg

en: Tried to look up an undefined date symbol '~a'. This report was probably saved by a later version of GnuCash. Defaulting to today.
hu: A '~a' nem definiált dátumszimbólum keresésére történt kísérlet, valószínűleg azért, mert a jelentés a GnuCash egy későbbi verziójában lett elmentve. A dátum a mai napra lesz beállítva.

en: Tuesday
hu: kedd

en: Turkish
hu: Török

en: Turkish (IBM-857)
hu: Török (IBM-857)

en: Turkish (ISO-8859-9)
hu: Török (ISO-8859-9)

en: Turkish (MacTurkish)
hu: Török (MacTurkish)

en: Turkish (Windows-1254)
hu: Török (Windows-1254)

en: Tutorial and Concepts _Guide
hu: _Oktatóanyag és fogalmi útmutató

en: Two Weeks
hu: Két hét

en: Type
hu: Típus

en: Type of quote source
hu: Az árfolyamforrás típusa

en: Type of search
hu: Kereséstípus

en: Type the first letter(s) of an existing account name in the Transfer register column, and GnuCash will complete the name from your list of accounts. For subaccounts, type the first letter(s) of the parent account, followed by ':' and the first letter(s) of the subaccount (e.g. A:C for Assets:Cash).
hu: Írja be egy létező számlanév első betűjét (betűit) az átutalás oszlopba és a GnuCash kiegészíti a nevet a létező számlák alapján. Alszámlák esetén írja be a főszámla első betűjét (betűit), majd a kettőspontot és az alszámla első betűjét (pl. E:K az Eszközök:Készpénz beviteléhez).

en: UK
hu: U_K

en: UK (31/12/2001)
hu: Angol (31/12/2001)

en: UNPAID
hu: KIFIZETETLEN

en: US
hu: _US

en: US (12/31/2001)
hu: Amerikai (12/31/2001)

en: US Dollars (USD)
hu: Amerikai dollár (USD)

en: UTC - Coordinated Universal Time
hu: UTC - koordinált világidő

en: U_se 24-hour clock
hu: 24 órás időformátum ha_sználata

en: Ukrainian (KOI8-U)
hu: Ukrán (KOI8-U)

en: Ukrainian (MacUkrainian)
hu: Ukrán (MacUkrainian)

en: UnLikely matching a transaction outside of these days
hu: Valószínűtlen, hogy ennyi napon túl a tranzakció egyező

en: Unable to change report configuration name.
hu: A jelentéskonfiguráció neve nem módosítható.

en: Unable to load Finance::Quote.
hu: Nem sikerült betölteni a Finance::Quote modult...

en: Unable to save to database.
hu: Nem sikerült menteni az adatbázisba.

en: Unable to save to database: Book is marked read-only.
hu: Nem sikerült menteni az adatbázisba: A könyv csak olvasható.

en: Unbalanced parenthesis
hu: Bezáratlan zárójelek

en: Undefined
hu: Felhasználó által megadott

en: Undefined character
hu: Nem definiált karakter

en: Unique Name
hu: Egyedi név

en: Unit Price
hu: Egységár

en: Units
hu: Darabszám

en: Units in which the custom coordinates are expressed
hu: Egyéni koordináták mértékegysége

en: Units in which the custom coordinates are expressed (inches, mm, …).
hu: A felhasználó által meghatározott koordináták mértékegysége (hüvelyk, milliméter stb.).

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unknown EntryLedger Type
hu: Ismeretlen könyvelésitétel-típus

en: Unknown OFX CMA account
hu: Ismeretlen OFX CMA számla

en: Unknown OFX account
hu: Ismeretlen OFX számla

en: Unknown OFX checking account
hu: Ismeretlen OFX csekkszámla

en: Unknown OFX credit card account
hu: Ismeretlen OFX hitelkártyaszámla

en: Unknown OFX credit line account
hu: Ismeretlen OFX hitelszámla

en: Unknown OFX investment account
hu: Ismeretlen OFX befektetési számla

en: Unknown OFX money market account
hu: Ismeretlen OFX pénzpiaci számla

en: Unknown OFX savings account
hu: Ismeretlen OFX betétszámla

en: Unknown, %d-size list.
hu: Ismeretlen lista %d bejegyzéssel.

en: Unnamed Budget
hu: Névtelen költségvetés

en: Unpost
hu: Könyvelés visszavonása

en: Unpost this bill and make it editable
hu: A bejövőszámla könyvelésének visszavonása és szerkeszthetővé tétele

en: Unpost this credit note and make it editable
hu: Jóváírás könyvelésének visszavonása és szerkeszthetővé tétele

en: Unpost this invoice and make it editable
hu: A kimenőszámla könyvelésének visszavonása és szerkeszthetővé tétele

en: Unpost this voucher and make it editable
hu: Költségbizonylat könyvelésének visszavonása és szerkeszthetővé tétele

en: Unposting this Invoice will delete the posted transaction.
    Are you sure you want to unpost it?
hu: E számla visszavonása törölni fogja a tranzakciót.
    Biztosan fel kívánja oldani?

en: Unrealized Gain
hu: Nem realizált nyereség

en: Unrealized Gains
hu: Nem realizált nyereségek

en: Unrealized Gains for Period
hu: Az időszak nem realizált nyereségei

en: Unrealized Losses
hu: Nem realizált veszteségek

en: Unrealized Losses for Period
hu: Az időszak nem realizált veszteségei

en: Unrealized ROI
hu: Nem realizált ROI

en: Unreconcile Selection
hu: Kiválasztott nem egyezik

en: Unreconcile the selected transactions
hu: A kiválasztott tranzakció egyeztetésének törlése

en: Unreconciled
hu: Nem egyeztetett

en: Unreconciled only
hu: Csak a nem egyeztetettek

en: Unsaved Book
hu: Elmentetlen könyv

en: Unspecified
hu: Meghatározatlan

en: Unsupported entity type: %s
hu: Ismeretlen típus: %s

en: Until
hu: Megadott dátumig

en: Unvoid the current transaction.
hu: A jelenlegi tranzakció újraérvényesítése.

en: Up
hu: Fel

en: Upcoming Transactions
hu: Hátralevő tranzakciók

en: Update and reconcile (auto) match to %s
hu: Frissítés és egyeztetés (automatikus) a következővel: %s

en: Update and reconcile (manual) match to %s
hu: Frissítés és egyeztetés (kézileg) a következővel: %s

en: Update the current report's saved configuration
hu: Frissítse a jelenlegi jelentés mentett konfigurációját

en: Update the current report's saved configuration. The report configuration will be saved in the file %s.
hu: A jelenlegi jelentés metett beállításainak frissítése. A jelentés beállításai a következő fájlba lesznek elmentve: %s.

en: Update your GnuCash accounts
hu: GnuCash számlák frissítése

en: Use 24 hour time format
hu: 24 órás időformátum használata

en: Use Average
hu: Az átlag használata

en: Use Commodity Value
hu: Áruérték használata

en: Use Edit->Tax Report Options to set the tax-related flag and assign a tax code to this account.
hu: Az adórelevancia bekapcsolása és az adónem számlához rendelése a Szerkesztés -> Adójelentés beállítások menüpontban végezhető el.

en: Use Escrow Account
hu: Letéti számla használata

en: Use Existing
hu: Meglévő használata

en: Use From - To
hu: Innen - idáig értékek használata

en: Use Full Account Name
hu: Teljes számlanév használata

en: Use Full Other Account Name
hu: Teljes ellenszámla-név használata

en: Use Global
hu: Alapértelmezett használata

en: Use Global Preference
hu: A GnuCash beállításainak használata

en: Use Non-SWIFT _transaction text
hu: A nem SWIFT _tranzakciószöveget is használja

en: Use Quotes
hu: Idézőjelek használata

en: Use Shift combined with Return or Keypad Enter to finish editing
hu: A szerkesztés befejezéséhez használja a Shift+Return billentyűkombinációt vagy a számblokk Enter billentyűjét

en: Use Split Action Field for Number
hu: A felosztás Művelet mezője Számként használva

en: Use Trading Accounts
hu: Devizakonverziós számlák használata

en: Use _bayesian matching
hu: _Bayes-féle egyezésvizsgálat használata

en: Use _formal accounting labels
hu: _Hivatalos számviteli címkék használata

en: Use a 24 hour (instead of a 12 hour) time format.
hu: 24 órás időformátum használata (12 órás helyett).

en: Use account colors in the account hierarchy
hu: Számlaszínek használata a számlahierarchiában

en: Use account colors in the tabs of open account registers
hu: Számlaszínek használata a megnyitott számlaregiszterek lapjain

en: Use bayesian algorithms to match new transactions with existing accounts.
hu: Bayes-féle algoritmusokat használ az új tranzakciók meglévő számlákhoz illesztésére.

en: Use bayesian matching
hu: Bayes-féle egyezésvizsgálat használata

en: Use formal account labels
hu: Hivatalos számviteli címkék használata

en: Use local time
hu: Helyi idő használata

en: Use next weekday
hu: A következő munkanapon

en: Use only 'debit' and 'credit' instead of informal synonyms.
hu: A köznyelvi címkék helyett csak a terhelés és jóváírás címkéket használja.

en: Use previous weekday
hu: Az előző munkanapon

en: Use regular expressions for account name filter
hu: A Számlanévszűrő egy reguláris kifejezés

en: Use regular expressions for transaction filter
hu: A Tranzakciószűrő egy reguláris kifejezés

en: Use relative profit/loss starting date
hu: Relatív nyereség/veszteség kezdődátum használata

en: Use rules beneath columns of added numbers like accountants do.
hu: Az összegzett számoszlop alá vonal húzása úgy, ahogy a könyvelők szokták.

en: Use template report
hu: Jelentéssablon használata

en: Use the average value over all actual periods for all projected periods
hu: Az összes tényleges időszak átlagos értékének használata az összes tervezett időszakra

en: Use the current layout as default for all customer invoices and credit notes
hu: Alapértelmezett elrendezésként használja az összes ügyféldokumentumhoz és jóváíráshoz

en: Use the current layout as default for all employee vouchers and credit notes
hu: Alapértelmezett elrendezésként használja az alkalmazotti költségbizonylatokhoz és jóváírásokhoz

en: Use the current layout as default for all vendor bills and credit notes
hu: Alapértelmezett elrendezésként használja az összes bejövőszámlához és jóváíráshoz

en: Use the date format specified by the system locale.
hu: A rendszer helyi beállításainak megfelelő dátumalak használata.

en: Use the loan/mortgage repayment calculator
hu: Kölcsön-visszafizetési kalkulátor használata

en: Use the specified absolute ending date for profit/loss calculations. Also use this date for net assets calculations.
hu: A megadott abszolút záró dátum használata nyereség/veszteség számításhoz. Ezt használják a nettó eszközérték számításokhoz is.

en: Use the specified absolute starting date for profit/loss calculations.
hu: A megadott abszolút kezdő dátum használata nyereség/veszteség számításhoz.

en: Use the specified currency for all newly created accounts.
hu: A megadott pénznem használata minden új számlán.

en: Use the specified currency for all newly created reports.
hu: A megadott pénznem használata minden új jelentésben.

en: Use the specified relative ending date for profit/loss calculations. Also use this date for net assets calculations.
hu: A megadott relatív záró dátum használata nyereség/veszteség számításhoz. Ezt használják a nettó eszközérték számításokhoz is.

en: Use the specified relative starting date for profit/loss calculations.
hu: A megadott relatív kezdődátum használata a nyereség/veszteség számításhoz.

en: Use the system locale currency for all newly created accounts.
hu: A rendszerben alapértelmezett pénznem használata minden új számlán.

en: Use the system locale currency for all newly created reports.
hu: A rendszerben alapértelmezett pénznem használata minden új jelentésben.

en: Use this dialog if you want GnuCash to automatically find which transactions are cleared, given an ending balance. For example, said ending balance can be the current balance given by your bank online.
hu: Ez az ablak akkor hasznos, ha azt szeretné, hogy a GnuCash egy záróegyenleg ismeretében automatikusan megtalálja, mely tranzakciók legyenek kiegyenlítve. Az említett záróegyenleg lehet például a bankja által megadott aktuális egyenlege.

en: User Defined
hu: Felhasználó által megadott

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Username and Password
hu: Felhasználónév és jelszó

en: Validation
hu: Érvényesítés

en: Validation…
hu: Érvényesítés…

en: Value
hu: Érték

en: Value $
hu: Érték Ft.

en: Value '~a' could be ~a or ~a.
hu: Az érték '~a' lehet ~a vagy ~a.

en: Value (Negated)
hu: Érték (negált)

en: Value Change
hu: Értékváltozás

en: Value can't be parsed into a number using the selected currency format.
hu: Ez az érték nem felel meg a kiválasztott pénznemformátumnak.

en: Value can't be parsed into a valid commodity.
hu: Úgy tűnik, ez az érték nem egy szimbólum.

en: Value can't be parsed into a valid namespace.
hu: Úgy tűnik, ez az érték nem egy névtér.

en: Value can't be parsed into a valid reconcile state.
hu: Az érték nem érvényes egyeztetettségi állapot.

en: Value doesn't appear to contain a valid number.
hu: Úgy tűnik, ez az érték nem szám.

en: Value parsed into an invalid currency for a currency column type.
hu: Egy pénznem oszlop érvénytelen pénznemszimbólumot tartalmaz.

en: Vendor
hu: Beszállító

en: Vendor ID
hu: Beszállítószám

en: Vendor Listing
hu: Beszállítólista

en: Vendor Number
hu: Beszállító száma

en: Vendor Report
hu: Beszállító-jelentés

en: Vendor number
hu: Beszállítószám

en: Vendor number format
hu: Beszállítószám formátuma

en: Vendor's Bills
hu: Beszállító számlái

en: Vendor's Jobs
hu: Beszállító megbízásai

en: Vendors
hu: Beszállítók

en: Vendors Overview
hu: Beszállítók áttekintése

en: Verbose HBCI debug messages
hu: HBCI bőbeszédű hibakereső üzenetek

en: Version
hu: Verzió

en: Vietnamese
hu: Vietnámi

en: Vietnamese (TCVN)
hu: Vietnámi (TCVN)

en: Vietnamese (VISCII)
hu: Vietnámi (VISCII)

en: Vietnamese (VPS)
hu: Vietnámi (VPS)

en: Vietnamese (Windows-1258)
hu: Vietnámi (Windows-1258)

en: View
hu: Nézet

en: View Bill
hu: Bejövőszámla megtekintése

en: View Credit Note
hu: Jóváírás megtekintése

en: View Expense Voucher
hu: Költségbizonylat megtekintése

en: View Invoice
hu: Kimenőszámla megtekintése

en: View Invoices
hu: Kimenőszámlák megtekintése

en: View _Lots…
hu: _Tétel nézet…

en: View all Linked Business Documents
hu: Az összes kapcsolódó üzleti dokumentum megtekintése

en: View all Transaction Linked Documents
hu: Az összes tranzakcióhoz kapcsolódó dokumentum megtekintése

en: View and Delete Bayesian and non-Bayesian information
hu: Bayes-féle és nem Bayes-féle információk megtekintése és törlése

en: View and edit the commodities for stocks and mutual funds
hu: Értékpapírok és befektetési alapok (javak) megtekintése és szerkesztése

en: View and edit the list of Billing Terms
hu: Fizetési feltételek listájának megtekintése/szerkesztése

en: View and edit the list of Sales Tax Tables (GST/VAT)
hu: A forgalmi adó (áfa) táblázatának megtekintése/szerkesztése

en: View and edit the prices for stocks and mutual funds
hu: Értékpapírok és befektetési alapok árafolyamainak megtekintése és szerkesztése

en: View the Tips of the Day
hu: A nap tippjének megtekintése

en: View/Edit Bill
hu: Bejövőszámla megtekintése/szerkesztése

en: View/Edit Customer
hu: Ügyfél szerkesztése/megtekintése

en: View/Edit Employee
hu: Alkalmazott megtekintése/szerkesztése

en: View/Edit Invoice
hu: Kimenőszámla megtekintése/szerkesztése

en: View/Edit Job
hu: Megbízás megtekintése/szerkesztése

en: View/Edit Order
hu: Rendelés szerkesztése/megtekintése

en: View/Edit Vendor
hu: Beszállító megtekintése/szerkesztése

en: View/Edit Voucher
hu: Költségbizonylat megtekintése/szerkesztése

en: View…
hu: Nézet…

en: Visit the GnuCash website.
hu: A GnuCash weboldalának megnyitása.

en: Visual Hebrew (ISO-8859-8)
hu: Vizuális héber (ISO-8859-8)

en: Void Transaction
hu: Tranzakció érvénytelenítése

en: Void Transactions
hu: Érvénytelen tranzakciók

en: Void only
hu: Csak az érvénytelenek

en: Void the current transaction.
hu: A jelenlegi tranzakció érvénytelenítése.

en: Voided
hu: Érvénytelenített

en: Voided transaction
hu: Érvénytelen tranzakció

en: Voucher
hu: Költségbizonylat

en: Voucher ID
hu: Költségbizonylat száma

en: Voucher Information
hu: Költségbizonylat adatai

en: Voucher Notes
hu: Költségbizonylat megjegyzései

en: Voucher Owner
hu: Költségbizonylat tulajdonosa

en: WARNING! Account contains splits whose reconcile date is after statement date. Reconciliation may be difficult.
hu: FIGYELEM! A számlán egyes felosztások egyeztetési dátuma későbbi, mint a számlakivonat dátuma. Emiatt az egyeztetés nehézségekbe ütközhet.

en: WARNING: There are duplicate TXF codes assigned to some accounts. Only TXF codes with payer sources may be repeated.
hu: FIGYELMEZTETÉS: néhány számlához duplikált TXF-kód van rendelve. Csak kifizetőtől származó TXF-kód ismételhető.

en: Want to see all your subaccount transactions in one register? From the Accounts tab in the main window, highlight the parent account and select Edit->Open Subaccounts from the menu.
hu: Egyetlen regiszterben szeretné látni egy számla összes alszámlájának tranzakcióit? A főablak számlák lapján jelölje ki a főszámlát, majd válassza a Szerkesztés -> Alszámlák megnyitása menüpontot.

en: Warning
hu: Figyelem

en: Warning: Finance::Quote not installed properly.
hu: Figyelem! A Finance::Quote nincs megfelelően telepítve.

en: Website
hu: Honlap

en: Wednesday
hu: szerda

en: Weekly
hu: Hetente

[ctx: Weekly]
en: Every
hu: Ismétlődés

[ctx: Weekly]
en: weeks.
hu: hetente.

en: Weekly Average
hu: Heti átlag

en: Weeks
hu: Hét

en: Weighted Average
hu: Súlyozott átlag

en: Weighted average of all transactions in the past
hu: Összes múltbeli tranzakció súlyozott átlagára

en: Welcome to GnuCash
hu: Üdvözli a GnuCash

en: Welcome to GnuCash %s Shell
hu: Üdvözöljük a GnuCash %s Shellben

en: Western
hu: Nyugati

en: Western (IBM-850)
hu: Nyugati (IBM-850)

en: Western (ISO-8859-1)
hu: Nyugati (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
hu: Nyugati (ISO-8859-15)

en: Western (MacRoman)
hu: Nyugati (MacRoman)

en: Western (Windows-1252)
hu: Nyugati (Windows-1252)

en: When Updating and Clearing a matched transaction, append the imported Description and Notes to the matched Description and Notes instead of replacing them.
hu: Egyező tranzakció frissítése és elszámolásakor a „Leírás” és a „Megjegyzés” felülírás helyett hozzáfűződik az egyező leirásához és megjegyzéséhez.

en: When a date is entered without year it can be completed so that it will be within the current calendar year or close to the current date based on a sliding window starting a set number of months backwards in time.
hu: Ha egy dátumot évszám nélkül ad meg, akkor azt ki lehet egészíteni úgy, hogy az aktuális naptári éven belül legyen, vagy az aktuális dátumhoz közel - egy 12 hónapos, csúszó időablakban - legyen, amely megadott számú hónappal az aktuális hónap előtt kezdődik.

en: When a date is entered without year, it should be taken
hu: Ha egy dátumot évszám nélkül ad meg, akkor a következőképpen kell kiegészíteni

en: When entering dates, you can type '+' or '-' to increment or decrement the selected date. You can use '+' and '-' to increment and decrement check numbers as well.
hu: A dátumok megadásakor a kiválasztott dátum növeléséhez vagy csökkentéséhez nyomja meg a plusz vagy a mínusz billentyűket. Használhatja ezeket a billentyűket a csekkszámok növelésére és csökkentésére is.

en: When paid
hu: Kiegyenlítés dátuma

en: When the status is not specified in a QIF file, the transactions are marked as cleared.
hu: Ha a QIF fájlban nincs megadva a státusz, a tranzakció kiegyelítettnek (elszámoltnak) lesz jelölve.

en: When the status is not specified in a QIF file, the transactions are marked as not cleared.
hu: Ha a QIF fájlban nincs megadva a státusz, a tranzakció nem kiegyenlítettnek lesz jelölve.

en: When the status is not specified in a QIF file, the transactions are marked as reconciled.
hu: Ha a QIF fájlban nincs megadva a státusz, a tranzakció egyeztetettnek lesz jelölve.

en: When you click "Apply", the transactions will be exported to the file '%s' and the number of accounts exported will be %u.
    
    You can also verify your selections by clicking on "Back" or "Cancel" to abort the export.
hu: Az Alkalmaz gombra kattintva megtörténik a tranzakciók exportálása a „%s” fájlba, összesen %u számláról.
    
    A Vissza gombbal visszatérhet az előző oldalakra, a Mégsem gombbal pedig megszakíthatja az importálást.

en: When you click "Apply", the transactions will be exported to the file '%s'.
    
    You can also verify your selections by clicking on "Back" or "Cancel" to abort the export.
hu: Az Alkalmaz gombra kattintva megtörténik a tranzakciók exportálása a „%s” fájlba.
    
    A Vissza gombbal visszatérhet az előző oldalakra, a Mégsem gombbal pedig megszakíthatja az importálást.

en: Whether multiple entries in an invoice which transfer to the same account should be accumulated into a single split by default. This setting can be changed in the Post dialog.
hu: Egy számla több, ugyanazon számlára átutaló tételét alapértelmezés szerint egyetlen felosztásba kell-e összesíteni. Ez a beállítás a könyvelés párbeszédpaneljén módosítható.

en: Whether or not to include a label for the expense section.
hu: Függetlenül attól, hogy a diagram tartalmazza vagy nem tartalmazza a költségrészt, megjelöli azt.

en: Whether or not to include a label for the revenue section.
hu: Tartalmazza az árbevétel részének megjelölését.

en: Whether or not to include a line indicating total expense.
hu: Függetlenül attól, hogy a diagram tartalmazza vagy nem tartalmazza a teljes költséget, egy vonallal feltünteti azt.

en: Whether or not to include a line indicating total revenue.
hu: Függetlenül attól, hogy a diagram tartalmazza vagy nem tartalmazza a teljes árbevételt, egy vonallal feltünteti azt.

en: Whether tax is included by default in entries on Bills. This setting is inherited by new customers and vendors.
hu: Alapértelmezésként szerepeljen-e adó, a bejövő számlákban. E beállítást az új ügyfelek és beszállítók öröklik.

en: Whether tax is included by default in entries on Invoices. This setting is inherited by new customers and vendors.
hu: Alapértelmezésként szerepeljen-e adó, a kimenő számlákban. E beállítást az új ügyfelek és beszállítók öröklik.

en: Whether to display the list of Bills Due at startup.
hu: Megjeleníti az esedékes számlák listáját a program indításakor.

en: Which check position to print
hu: Nyomtatás csekkpozíciója

en: While importing transactions from OFX file '%s' found %d previously imported transactions, no new transactions.
hu: '%s' OFX fájlból történő tranzakciók importálása során %d korábban importált tranzakciót találtunk, új tranzakciót nem.

en: While this transaction has multiple splits that can be considered
    as 'the payment split', GnuCash only knows how to handle one.
    Please select one, the others will be discarded.
hu: Bár ez a tranzakcó több felosztást tartalmaz, amelyek figyelembe vehetők fizetési felosztásként,
    a GnuCash csak az egyiket tudja kezelni.
    Kérjük, válasszon ki egyet, a többi figyelmen kívül lesz hagyva.

en: Whole Loan
hu: Teljes kölcsön

en: Width of notebook tabs
hu: Lapok füleinek szélessége

en: Width of plot, 10 - 100 in percent, above in pixels.
hu: Ábra szélessége, 10-100 között százalékban, afölött pixelben.

en: Width of this column
hu: Az oszlop szélessége

en: Window geometry
hu: Ablakgeometria

en: Windows
hu: Ablakok

en: Wire
hu: Vezeték

en: With GnuCash you can (but are not limited to):
hu: A GnuCash segítségével (de nem kizárólagosan):

en: Withdraw
hu: Kivét

en: Withdrawal
hu: Kivét

en: Withdrawals
hu: Kivétek

en: Working…
hu: A művelet végrehajtása folyik…

en: Writing file…
hu: Fájl írása…

en: Wrong report definition:
hu: Hibás jelentésdefiníció:

en: YH Finance (FinanceAPI) API key
hu: YH Finance (FinanceAPI) API-kulcs

en: YH Finance requires an API key to use their FinanceAPI service. You can obtain a key by registering for a free account at the YH Finance website, https://financeapi.net/pricing.
hu: Az YH Finance FinanceAPI szolgáltatásának használatához API-kulcsra van szükség. A kulcsot az YH Finance weboldalán (https://financeapi.net/pricing) ingyenes regisztrációval szerezheti be.

en: Yearly
hu: Évente

en: Yearly Average
hu: Éves átlag

en: Years
hu: Év

en: Yellow
hu: Sárga

en: Yes
hu: Igen

en: Yes, _always
hu: Igen, _mindig

en: Yes, reset the Tax Tables
hu: Igen, adótáblák nullázása

en: You are about to change a protected field of a reconciled split. If you continue editing this split it will be unreconciled. This might make future reconciliation difficult! Continue with this change?
hu: Egy egyeztetett felosztás védett mezőjét készül megváltoztatni. Ha folytatja, akkor a mező nem egyeztetetté válik. Ez megnehezítheti a jövőbeli egyeztetést! Folytatja?

en: You are about to mark a reconciled split as unreconciled. Doing so might make future reconciliation difficult! Continue with this change?
hu: Nem egyeztetettnek próbál jelölni egy már egyeztetett felosztást. Ez megnehezítheti a későbbi egyeztetést! Biztosan folytatja?

en: You are about to overwrite an existing split. Are you sure you want to do that?
hu: Létező felosztást készül felülírni. Biztos benne?

en: You are about to overwrite an existing transaction. Are you sure you want to do that?
hu: Egy létező tranzakciót készül felülírni. Biztosan ezt akarja tenni?

en: You attempted to save in
    %s
    or a subdirectory thereof. This is not allowed as %s reserves that directory for internal use.
    
    Please try again in a different directory.
hu: Menteni próbált a
    %s könyvtárba
    vagy annak egyik alkönyvtárába. Ez nem megengedett, mivel %s ezt a könyvtárat belső használatra tartja fenn.
    
    Kérjük, próbálja meg újra egy másik könyvtárba.

en: You can also lookup and file bug reports at {1}
hu: Kereshet a hibajelentések között vagy újat is küldhet a következő címen: {1}

en: You can assign or modify keyboard shortcuts for many GnuCash actions. See https://wiki.gnucash.org/wiki/Keyboard_Shortcuts.
hu: Számos GnuCash művelethez hozzárendelhet billentyűparancsot, vagy módosíthatja a meglévőt. Erről itt talál ismertetőt: https://wiki.gnucash.org/wiki/Keyboard_Shortcuts.

en: You can easily import your existing financial data from Quicken, MS Money or other programs that export QIF files or OFX files. In the File menu, click on the sub-menu Import and click on QIF or OFX file, respectively. Then, follow the instructions provided.
hu: Meglévő pénzügyi adatait könnyedén importálhatja a Quicken-ből, az MS Money-ból vagy más programból, ami QIF vagy OFX fájlt exportál. A fájlmenüben kattintson az importálási almenüre majd a QIF vagy OFX fájl menüpontra. Ezután kövesse az utasításokat.

en: You can only print checks from a bank account register or search results.
hu: Csak bankszámla-nyilvántartásból vagy keresési eredményekből nyomtathat csekket.

en: You can pack multiple reports into a single window, providing all the financial information you want at a glance. To do so, use the Sample & Custom->"Custom Multicolumn Report" report.
hu: Több jelentést egyetlen ablakba helyezhet, biztosítva ezzel azokat a pénzügyi információkat, amelyeket egyszerre szeretne látni. Ehez használja a Minta -> Egyéni -> Egyénitöbboszlopos-jelentést.

en: You can set the Security Editor screen to display the Quote Source of a security, which makes it easy to see which online sources your securities use. Click the triangle at the far right of the column headings to change the display.
hu: Az értékpapír-szerkesztő ablakban külön oszlopban megjelenítheti az árfolyamforrásokat, így könnyedén áttekintheti, az egyes értékpapírok árfolyama mely internetes forrásból lesz letöltve. Ezt az oszlopot az oszlopfejlécek jobb szélén található háromszögre kattintva adhatja hozzá.

en: You can type '+' or '-' to increment or decrement the number.
hu: A + vagy a - billentyűvel növelheti vagy csökkentheti a számot.

en: You can't transfer from a non-currency account. Try reversing the "from" and "to" accounts and making the "amount" negative.
hu: Nem lehetséges egy nem-pénznemXXX számláról átvezetni. Próbálja meg visszaállítani "forrás" és "Cél" számlákat, majd az "összeg" -et negatívvá tenni.

en: You can't transfer from and to the same account!
hu: Egy számla nem lehet forrás és egyben cél is!

en: You cannot cut this split.
hu: Ez a felosztás nem vágható ki.

en: You cannot delete this split.
hu: Ez a felosztás nem törölhető.

en: You cannot remove the last entry from the tax table. Try deleting the tax table if you want to do that.
hu: Nem törölheti az adótáblázat utolsó tételét. Ehhez az egész adótáblázatot kellene törölni.

en: You cannot save to that file.
hu: Ebbe a fájlba nem lehet menteni.

en: You cannot save to that filename.
    
    %s
hu: Nem menthető el ezzel a névvel.
    
    %s

en: You cannot void a transaction with reconciled or cleared splits.
hu: Egyeztetett vagy kiegyenlített (elszámolt) felosztásokkal rendelkező tranzakciót nem lehet sztornózni.

en: You did not enter a recipient account. A recipient account is required for an online transfer.
hu: Nem adta meg a címzett számláját. Az online átutaláshoz szükséges a címzett számlája.

en: You did not enter a recipient bank. A recipient bank is required for an online transfer.
hu: Nem adta meg a címzett bankját. Az online átutaláshoz szükséges a címzett bankja.

en: You did not enter a recipient name. A recipient name is required for an online transfer.
hu: Nem adta meg a címzett nevét. Az online átutaláshoz szükséges a címzett neve.

en: You did not enter any transaction purpose. A purpose is required for an online transfer.
hu: Nem adta meg tranzakció célját. Egy cél szükséges az online átutaláshoz.

en: You do not have permission to access %s.
hu: Önnek nincs hozzáférési joga %s fájlhoz.

en: You don't have any stock accounts with balances!
hu: Nincs olyan részvényszámlája, aminek pozitív az egyenlege!

en: You have asked for a book to be created. This book will contain all transactions up to midnight %s (for a total of %d transactions spread over %d accounts).
    
    Amend the Title and Notes or Click on "Next" to proceed.
    Click on "Back" to adjust the dates or "Cancel".
hu: Egy könyv létrehozását választotta. Az új könyv %s éjfélig terjedően minden tranzakciót tartalmazni fog (összesen %d tranzakció a %d számlán).
    
    Módosítsa a címet és a megjegyzéseket, vagy kattintson a Következő gombra a könyv létrehozásához.
    Kattintson a Vissza gombra a dátumok módosításához.

en: You have attempted to create a Scheduled Transaction which will never run. Do you really want to do this?
hu: Olyan ütemezett tranzakciót próbált létrehozni, amely soha nem fog megtörténni. Biztos, hogy ezt akarja?

en: You have changed the list of online transfer templates, but you cancelled the transfer dialog. Do you nevertheless want to store the changes?
hu: Ön megváltoztatta az online átutalássablonok listáját, de elvetette az átutalás dialógust. Akarja ennek ellenére rögzíteni a változtatásokat?

en: You have made changes to this reconcile window. Are you sure you want to cancel?
hu: Megváltoztatta az egyeztetési ablak tartalmát. Biztos, hogy megszakítja?

en: You have no valid "Post To" accounts. Please create an account of type "%s" before you continue to process this payment. Perhaps you want to create an Invoice or Bill first?
hu: Nincs érvényes számlája amit a „Könyvelés ide” résznél meg kell adnia. Egy "%s" típusú számlát kellene létrehoznia mielőtt folytatja a fizetés feldolgozását. Lehet, hogy először egy kimenőszámlát vagy egy bejövőszámlát szeretne létrehozni?

en: You have not selected an owner
hu: Nem választott tulajdonost

en: You have not selected any accounts
hu: Nem választott számlát

en: You have requested that the following warning dialogs not be presented. To re-enable any of these dialogs, select the check box next to the dialog, then click OK.
hu: Azt kérte, hogy a következő figyelmeztető párbeszédpanelek ne jelenjenek meg. E párbeszédpanelek újraengedélyezéséhez, jelölje be a párbeszédpanel melletti jelölőnégyzetet, majd kattintson a Rendben gombra.

en: You have selected no accounts.
hu: Nem választott számlát.

en: You may not create a new national currency.
hu: Nem hozhat létre új nemzeti valutát.

en: You must choose a Tax Account.
hu: Adószámlát kell választania.

en: You must choose a commodity.
hu: Ki kell választani egy árut.

en: You must choose a valid parent account.
hu: Ki kell választani egy érvényes főszámlát.

en: You must choose an owner for this job.
hu: Ki kell választani egy jelöltet a megbízásra.

en: You must enter a Payment-Address Name.
hu: Meg kell adnia a fizetési cím nevét.

en: You must enter a non-empty "Full name", "Symbol/abbreviation", and "Type" for the commodity.
hu: Meg kell adni az áru teljes nevét, szimbólumát/rövidítését és a típusát.

en: You must enter a valid 'to' amount.
hu: Érvényes célösszeget kell megadni.

en: You must enter a valid account name for posting.
hu: Meg kell adni a számla nevét a rögzítéshez.

en: You must enter a valid amount.
hu: Érvényes árat kell megadni.

en: You must enter a valid opening balance or leave it blank.
hu: Vagy érvényes nyitóegyenleget kell megadni, vagy üresen hagyni.

en: You must enter a valid price.
hu: Érvényes árat kell megadni.

en: You must enter an amount to transfer.
hu: Meg kell adni az átutalandó összeget.

en: You must enter an existing national currency or enter a different type.
hu: Adjon meg egy létező nemzeti valutát vagy egy másik típust.

en: You must provide a name for the new style sheet.
hu: Adja meg az új sablon nevét.

en: You must provide a name for this Billing Term.
hu: Meg kell adni a Fizetési feltétel nevét.

en: You must provide a name for this Tax Table.
hu: Meg kell adnia az adótáblázat nevét.

en: You must provide a unique name for this Billing Term. Your choice "%s" is already in use.
hu: Más nevet kell adni a Fizetési feltételnek. Az ön által választott, ?%s?, már használatban van.

en: You must provide a unique name for this Tax Table. Your choice "%s" is already in use.
hu: Egyedi nevet kell adjon ennek az adótáblázatnak. Az Ön által választott „%s”, már használatban van.

en: You must select a Currency.
hu: Ki kell választani egy pénznemet.

en: You must select a Security.
hu: Ki kell választani egy értékpapirt.

en: You must select a company for payment processing.
hu: Ki kell választani egy céget a kifizetés lebonyolításához.

en: You must select a report configuration to delete.
hu: Ki kell választania a törlendő jelentéskonfigurációt.

en: You must select a report configuration to load.
hu: Ki kell választania egy betöltendő jelentéskonfigurációt.

en: You must select a transfer account from the account tree.
hu: Ki kell választania egy célszámlát a számlafából.

en: You must select a transfer account or choose the opening balances equity account.
hu: Vagy egy célszámlát, vagy a nyitóegyenlegek > saját tőke számlát válassza ki.

en: You must select an account type.
hu: Ki kell választani egy számlatípust.

en: You must select an item from the list
hu: Ki kell választani egy tételt a listából

en: You must select at least one account to edit.
hu: Legalább egy számlát ki kell választani a szerkesztéshez.

en: You must select at least one account to estimate.
hu: Legalább egy számlát ki kell választani a becsléshez.

en: You must select one budget cell to edit.
hu: Ki kell választania egy költségvetési cellát a szerkesztéshez.

en: You must specify an account to transfer from, or to, or both, for this transaction. Otherwise, it will not be recorded.
hu: Az átutaláshoz szükséges egy forrásszámla vagy célszámla vagy mindkettő. Különben a tranzakció nem kerül rögzítésre.

en: You need to enter some search text.
hu: Adja meg a keresendő szöveget.

en: You need to expand the transaction in order to modify its exchange rates.
hu: A tranzakciók kibontása szükséges az árfolyamok változtatásához.

en: You need to select a split in order to modify its exchange rate.
hu: Ha meg akarja változtatni egy felosztás árfolyamát, akkor előbb válassza ki.

en: You need to supply Billing Information.
hu: Meg kell adni a számlázási információkat.

en: You will enter a transaction with date %s which is earlier than the latest transaction in this account, dated %s. Doing so may affect the cost basis, and therefore capital gains, of transactions dated after the new entry. Please review all transactions to ensure proper recording.
hu: Egy %s dátumú tranzakciót készül könyvelni, amely korábbi, mint a legutóbbi, %s dátumú tranzakció ezen a számlán. Ez befolyásolhatja a bekerülési értéket és így az új bejegyzés után kelt tranzakciók tőkenyereségét is. Kérjük, a helyes könyvelés érdekében vizsgálja át az összes tranzakciót.

en: You would be deleting a reconciled split! This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
hu: Egy egyeztetett felosztást próbál törölni! Ez nem jó ötlet, mivel felborítaná az egyeztetett egyenleget.

en: You would be deleting a transaction with reconciled splits! This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
hu: Egyeztetett felosztásokat tartalmazó tranzakciót próbál törölni! Ez nem jó ötlet, mivel felborítaná az egyeztetett egyenleget.

en: You would be removing a reconciled split! This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
hu: Egy egyeztetett felosztást próbál eltávolítani! Ez nem jó ötlet, mivel felborítaná az egyeztetett egyenleget.

en: You would be removing a transaction with reconciled splits! This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
hu: Egyeztetett felosztásokat tartalmazó tranzakciót próbál eltávolítani! Ez nem jó ötlet, mivel felborítaná az egyeztetett egyenleget.

en: You've said to delete the subaccount and it contains transactions. What would you like to do with these transactions?
hu: Az alszámla törlését választotta, de tranzakciók találhatók rajta. Mi történjen velük?

en: Your data file needs to be saved to your hard disk to save your changes. GnuCash has a feature to save the file automatically every %d minute, just as if you had pressed the "Save" button each time.
    
    You can change the time interval or turn off this feature under Edit->Preferences->General->Auto-save time interval.
    
    Should your file be saved automatically? | Your data file needs to be saved to your hard disk to save your changes. GnuCash has a feature to save the file automatically every %d minutes, just as if you had pressed the "Save" button each time.
    
    You can change the time interval or turn off this feature under Edit->Preferences->General->Auto-save time interval.
    
    Should your file be saved automatically?
hu[0]: A módosítások rögzítéséhez menteni kell a fájlt a merevlemezre. A GnuCash képes automatikusan, %d percenként menteni a fájlt, mintha megnyomta volna a Mentés gombot.
    
    A Szerkesztés->Beállítások->Általános->Automatikus mentési időköz menüpontban módosíthatja az időközt vagy kikapcsolhatja a mentést.
    
    Akarja a fájlt automatikusan menteni?

en: Your gnucash metadata has been migrated.
hu: Az Ön gnucash metaadatai át lettek telepítve.

en: Your selected commodity and the currency of the report are identical. It doesn't make sense to show prices for identical commodities.
hu: A kiválasztott áru és a pénznem azonos. Nincs értelme azonos cikkárak feltüntetésének.

en: Zoom factor to use by default for reports.
hu: A jelentésekhez alapértelmezés szerint használt nagyítási szint.

en: [datafile]
hu: [adatfájl]

en: _Abort
hu: _Névjegy

en: _About
hu: _Névjegy

en: _Absolute
hu: _Abszolút

en: _Account
hu: _Számla

en: _Account code
hu: Száml_aszám

en: _Accumulate splits on post
hu: Felosztások _összesítése könyveléskor

en: _Action
hu: _Művelet

en: _Actions
hu: _Műveletek

en: _Add
hu: Új _hozzáadása

en: _Add current
hu: Folyószámla _hozzáadása

en: _Added by the application
hu: _Automatikusan hozzáadva

en: _Address
hu: _Cím

en: _All Periods…
hu: Ö_sszes időszak…

en: _Amount
hu: _Összeg

en: _Apply
hu: _Alkalmaz

en: _Asset
hu: _Eszköz

en: _Assets & Liabilities
hu: _Eszközök és kötelezettségek

en: _Assign transfer account
hu: Átutalási számla _hozzárendelése

en: _Auto-Split Ledger
hu: _Szerkesztett felosztás kinyitva

en: _Auto-clear…
hu: _Automatikus kiegyenlítés (elszámolás)…

en: _Auto-create new transactions
hu: Tranzakciók _automatikus létrehozása

en: _Auto-raise lists
hu: Listák _automatikus megnyitása

en: _Auto-split ledger
hu: _Szerkesztett felosztás kinyitva

en: _Automatic decimal point
hu: _Automatikus tizedesvessző

en: _Basic Ledger
hu: Felosztások be_zárva

en: _Basic ledger
hu: Felosztások _bezárva

en: _Billing Terms Editor
hu: _Fizetésifeltétel-szerkesztő

en: _Blank
hu: _Üres

en: _Blank Transaction
hu: _Üres tranzakció

en: _Business
hu: _Vállalkozás

en: _Cancel
hu: _Mégsem

en: _Cascade Account Properties…
hu: Számlatulajdonságok tovább_örökítése…

en: _Check & Repair
hu: _Ellenőrzés és javítás

en: _Cleared
hu: _Kiegyenlített (elszámolt)

en: _Close
hu: _Bezárás

en: _Close Book…
hu: _Könyv lezárása…

en: _Close log window when finished
hu: Naplóablak _bezárása befejezésekor

en: _Column span
hu: _Oszlopméret

en: _Company Report
hu: _Cégjelentés

en: _Contents
hu: GnuCash _kézikönyv

en: _Copy
hu: _Másolás

en: _Copy Budget
hu: Költségvetés _másolása

en: _Copy Split
hu: Felosztás _másolása

en: _Copy Transaction
hu: Tranzak_ció másolása

en: _Custom
hu: _Egyéni

en: _Customer
hu: _Ügyfél

en: _Cut Split
hu: Felosztás _kivágása

en: _Cut Transaction
hu: Tranzakció _kivágása

en: _Date
hu: _Dátum

en: _Date format
hu: _Dátumformátum

en: _Days in advance
hu: Ennyi _nappal előtte

en: _Decimal places
hu: _Tizedesjegyek száma

en: _Default
hu: _Alapértelmezés

en: _Delay
hu: _Késleltetés

en: _Delete
hu: _Törlés

en: _Delete Account
hu: Számla _törlése

en: _Delete Account…
hu: Számla _törlése…

en: _Delete Budget
hu: Költségvetés _törlése

en: _Delete Budget…
hu: Költségvetés _törlése…

en: _Delete Schedule
hu: Ütemezés _törlése

en: _Delete Split
hu: Felosztás _törlése

en: _Delete Transaction
hu: Tranzakció _törlése

en: _Delete selected matches
hu: A kiválasztott összerendelések _törlése

en: _Description
hu: _Leírás

en: _Discard Changes
hu: Változások el_vetése

en: _Discard Transaction
hu: Tranzakció el_vetése

en: _Display symbol
hu: Meg_jelenített szimbólum

en: _Do it anyway
hu: _Folytatás mindenképpen

en: _Don't Record
hu: _Ne rögzítse

en: _Double Line
hu: _Kétsoros

en: _Double line view
hu: _Kétsoros nézet

en: _Down
hu: _Lefelé

en: _Duplicate Bill
hu: Bejövőszámla meg_kettőzése

en: _Duplicate Credit Note
hu: Jóváírás meg_kettőzése

en: _Duplicate Invoice
hu: Kimenőszámla meg_kettőzése

en: _Duplicate Voucher
hu: Költségbizonylat meg_kettőzése

en: _Earliest
hu: L_egelső dátum

en: _Earliest possible date
hu: L_ehetséges legkorábbi dátum

en: _Edit
hu: Sz_erkesztés

en: _Edit Account
hu: Számla sz_erkesztése

en: _Edit Bill
hu: Bejövőszámla s_zerkesztése

en: _Edit Credit Note
hu: Jóváírás sz_erkesztése

en: _Edit Invoice
hu: Kimenőszámla s_zerkesztése

en: _Edit Schedule
hu: Ütemezés szerkesztés_e

en: _Edit Voucher
hu: Költségbizonylat sz_erkesztése

en: _Edit description, notes, or memo
hu: Leírás, megjegyzés vagy feljegyzés _szerkesztése

en: _Edit list of encodings
hu: Kódolások listájának s_zerkesztése

en: _Employee
hu: _Alkalmazott

en: _Ending Balance
hu: Záró_egyenleg

en: _Enter
hu: B_evitel

en: _Enter Transaction
hu: Tranzakció bevitel_e

en: _Exchange or abbreviation type
hu: _Csere vagy rövidítés típusa

en: _Expand All
hu: Öss_zes kibontása

en: _Expense
hu: _Költség

en: _Experimental
hu: _Kísérleti

en: _Export
hu: _Exportálás

en: _Fetch Rate
hu: Árfolyam le_töltése

en: _File
hu: _Fájl

en: _Filter By…
hu: _Szűrés…

en: _Find
hu: _Keresés

en: _Find Customer…
hu: Ü_gyfél keresése…

en: _Find Employee…
hu: _Alkalmazott keresése…

en: _Find Vendor…
hu: _Beszállító keresése…

en: _Find…
hu: _Keresés…

en: _Finish
hu: _Véglegesítés

en: _Frozen
hu: Be_fagyasztott

en: _Full name
hu: _Teljes név

en: _General Journal
hu: _Általános naplófőkönyv

en: _Get Online Quotes
hu: Árfolyamok online le_töltése

en: _Get Quotes
hu: _Árfolyamok letöltése

en: _Go to Date
hu: _Ugrás dátumhoz

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Higher Balance Limit
hu: Leg_nagyobb megengedett egyenleg

en: _Import
hu: _Importálás

en: _Import Map Editor
hu: _Importálásimegfeleltetés-szerkesztő

en: _Import my QIF files
hu: QIF fájljaim _importálása

en: _Imported transactions needing review
hu: Felülvizsgálatot igénylő _importált tranzakciók

en: _Include sub accounts
hu: Al_számlák hozzávétele

en: _Income
hu: _Bevétel

en: _Income & Expense
hu: _Bevételek és költségek

en: _Income & expense
hu: _Bevétel és költség

en: _Invoices
hu: _Kimenőszámlák

en: _Jump to the other account
hu: _Ugrás a másik számlára

en: _Last retrieval date
hu: _Legutolsó lehívás dátuma

en: _Latest
hu: Uto_lsó dátum

en: _Left
hu: _Baloldalon

en: _Liability/Equity
hu: _Kötelezettség/Tőke

en: _Load another file
hu: Másik fájl _betöltése

en: _Loan Repayment Calculator
hu: _Kölcsön-visszafizetési kalkulátor

en: _Locate Linked Documents
hu: Kapcsolódó dokumentumok meg_keresése

en: _Lower Balance Limit
hu: Leg_kisebb megengedett egyenleg

en: _Manage Document Link…
hu: Dokumentum_hivatkozás kezelése…

en: _Memo
hu: _Feljegyzés

en: _Mortgage & Loan Repayment…
hu: _Jelzálogkölcsön és kölcsön visszafizetése…

en: _Move to
hu: Át_helyezés

en: _Multicolumn
hu: _Többoszlopos

en: _Multiple
hu: Gyűjt_eményes

en: _Name
hu: _Név

en: _Narrow this column
hu: _Oszlop szűkítése

en: _New
hu: _Új

en: _New Budget
hu: _Új költségvetés

en: _New Customer…
hu: _Új ügyfél…

en: _New Employee…
hu: Új _alkalmazott…

en: _New Lot
hu: Új _tétel

en: _New Schedule
hu: _Új ütemezés

en: _New Vendor…
hu: Új b_eszállító…

en: _New Window
hu: _Új ablak

en: _New item…
hu: _Új tétel…

en: _Next
hu: _Következő

en: _No
hu: _Nem

en: _No, not this time
hu: _Nem, most nem

en: _None
hu: Egyik _sem

en: _Not cleared
hu: _Nem kiegyenlített (nem elszámolt)

en: _Notes
hu: _Megjegyzések

en: _Notify before transactions are created
hu: _Értesítés a tranzakció létrehozása előtt

en: _Notify when due
hu: _Értesítés az esedékes számlákról

en: _Number
hu: _Szám

en: _OK
hu: _Rendben

en: _Online Actions
hu: _Internetbanki műveletek

en: _Online Banking Setup…
hu: _Online Banking beállítása…

en: _Only display leaf account names
hu: A teljes számlanévből csak az _utolsó nevet jelenítse meg

en: _Open
hu: _Megnyitás

en: _Open Account
hu: Számla _megnyitása

en: _Open Budget
hu: Költségvetés meg_nyitása

en: _Open Linked Document
hu: Kapcsolódó _dokumentum megnyitása

en: _Open in new window
hu: _Megnyitás új ablakban

en: _Open the new user tutorial
hu: Új felhasználóknak szóló oktatóanyag meg_nyitása

en: _Open…
hu: _Megnyitás…

en: _Parent Account
hu: _Főszámla

en: _Password
hu: _Jelszó

en: _Paste
hu: _Beillesztés

en: _Paste Split
hu: Felosztás _beillesztése

en: _Paste Transaction
hu: Tranzakció _beillesztése

en: _Pay Bill
hu: Bejövőszámla _fizetése

en: _Pay Credit Note
hu: Jóváírás ki_fizetése

en: _Pay Invoice
hu: A kimenőszámla _fizetése

en: _Pay Voucher
hu: Költségbizonylat ki_fizetése

en: _Pick another account
hu: Másik számla _választása

en: _Placement of future transactions
hu: A jövőbeni dátumú tranzakciók legalul _helyezkedjenek el a regiszterben

en: _Post Bill
hu: Bejövőszámla _könyvelése

en: _Post Credit Note
hu: Jóváírás _könyvelése

en: _Post Invoice
hu: Kimenő_számla könyvelése

en: _Post Voucher
hu: Költségbizonylat _könyvelése

en: _Postpone
hu: Később _folytat

en: _Previous
hu: _Előző

en: _Price
hu: _Árfolyam

en: _Price Database
hu: _Árfolyam-adatbázis

en: _Print Bill
hu: Bejövőszámla _nyomtatása

en: _Print Checks…
hu: _Csekkek nyomtatása…

en: _Print Credit Note
hu: Jóváírás _nyomtatása

en: _Print Invoice
hu: Kimenőszámla _nyomtatása

en: _Print Report…
hu: Jelentés _nyomtatása…

en: _Print Voucher
hu: Költségbizonylat _nyomtatása

en: _Print checks
hu: Csekkek _nyomtatása

en: _Process Payment…
hu: F_izetés lebonyolítása…

en: _Process payments on posting
hu: Kifizetések _feldolgozása könyveléskor

en: _Quantity
hu: _Mennyiség

en: _Quit
hu: _Kilépés

en: _Rebalance
hu: Új_rakiegyenlítés

en: _Recalculate
hu: Új_raszámítás

en: _Reconcile
hu: _Egyeztetés

en: _Reconcile Information…
hu: _Egyeztetés adatai…

en: _Reconcile Selection
hu: Kiválasztott _egyezik

en: _Reconcile after match
hu: _Egyezés után egyeztetettnek jelölés

en: _Reconciled
hu: _Egyeztetett

en: _Reconcile…
hu: _Egyeztetés…

en: _Record
hu: _Mentés

en: _Record Changes
hu: Változások _rögzítése

en: _Refresh
hu: F_rissítés

en: _Relative
hu: _Relatív

en: _Reload
hu: _Frissítés

en: _Remember the PIN in memory
hu: PIN-kód _megőrzése a memóriában

en: _Remove
hu: _Eltávolítás

en: _Remove Splits
hu: Felosztások tö_rlése

en: _Rename
hu: _Átnevezés

en: _Renumber
hu: _Újraszámozás

en: _Renumber Subaccounts…
hu: _Alszámlák újraszámozása…

en: _Replace
hu: _Cserél

en: _Replay GnuCash .log file…
hu: GnuCash .log naplófájl _visszajátszása…

en: _Report Options
hu: _Jelentésbeállítások

en: _Reports
hu: _Jelentések

en: _Reset
hu: _Visszaállítás

en: _Reset Default Layout for Customer Documents
hu: Az ügyféldokumentumok alapértelmezett elrendezésének _visszaállítása

en: _Reset Default Layout for Employee Documents
hu: Az alkalmazotti dokumentumok alapértelmezett elrendezésének _visszaállítása

en: _Reset Default Layout for Vendor Documents
hu: A beszállítói dokumentumok alapértelmezett elrendezésének _visszaállítása

en: _Reset all edits
hu: Szerkesztések _elvetése

en: _Resume
hu: _Újra

en: _Reverse Order
hu: _Fordított sorrend

en: _Review cleared splits
hu: Kiegyenlített (elszámolt) felosztások _áttekintése

en: _Review created transactions
hu: Lét_rehozott tranzakciók felülvizsgálata

en: _Right
hu: _Jobboldalon

en: _Rotation
hu: Elfo_rgatás

en: _Row span
hu: _Sorméret

en: _Run when data file opened
hu: Futtatás adatfájl megnyitásako_r

en: _Save
hu: Menté_s

en: _Save As
hu: M_entés másként

en: _Save Transaction
hu: Tranzakció menté_se

en: _Save window size and position
hu: Az ablak méretének és helyzetének _mentése

en: _Schedule
hu: Ütemezé_s

en: _Scheduled
hu: _Ütemezett

en: _Scheduled Transaction Editor
hu: Ütemezett-tranzakció-szerke_sztő

en: _Scheduled Transactions
hu: _Ütemezett tranzakciók

en: _Scrub
hu: Ellenőrzé_se

en: _Security
hu: _Értékpapír

en: _Security Editor
hu: Értékpapír-szerke_sztő

en: _Security/currency
hu: _Értékpapír/pénznem

en: _Select All
hu: Összes ki_jelölése

en: _Select Subaccounts
hu: Alszámlák kivála_sztása

en: _Select or add a GnuCash account:
hu: GnuCash számla _kijelölése vagy hozzáadása:

en: _Select the currency to use for all imported transactions:
hu: Válasszon _pénznemet az importált tranzakcióknak:

en: _Select the matchings you want to change
hu: _Válassza ki a módosítani kívánt egyezéseket

en: _Select transfer account
hu: Az alább _kiválasztott számláról

en: _Select…
hu: Ki_jelölés…

en: _Shares
hu: Darab_szám

en: _Show children accounts
hu: _Az érintett alszámlák megjelenítése

en: _Show documentation
hu: Dokumentáció megjeleníté_se

en: _Show notification window
hu: _Mutassa az értesítési ablakot

en: _Show tips at startup
hu: _Tippek mutatása induláskor

en: _Sort By…
hu: _Rendezés…

en: _Split this column
hu: _Oszlop felosztása

en: _Standard
hu: _Szabványos

en: _Standard Order
hu: _Szabványos sorrend

en: _Start
hu: _Kezdés

en: _Start Import
hu: Importálás indítá_sa

en: _Stock Value
hu: Részvények össz_értéke

en: _Symbol/abbreviation
hu: Jelölé_s/rövidítés

en: _Tax included
hu: Adóval együ_tt (Bruttó)

en: _Taxes
hu: A_dók

en: _Template
hu: Sa_blon

en: _Templates
hu: _Sablonok

en: _Ticker symbol or other abbreviation
hu: _Ticker szimbólum vagy más rövidítés

en: _Tips Of The Day
hu: A nap _tippje

en: _Today
hu: _Mai nap

en: _Toolbar
hu: Eszköz_tár

en: _Tools
hu: E_szközök

en: _Transaction
hu: _Tranzakció

en: _Transaction Linked Documents
hu: _Tranzakcióhoz kapcsolódó dokumentumok

en: _Transfer…
hu: _Átutalás…

en: _Translation
hu: Á_tszámítás

en: _Type
hu: _Típus

en: _Units
hu: _Mértékegységek

en: _Unknown
hu: Is_meretlen

en: _Unlikely match day threshold
hu: A dátum szerinti egyezés _kizárhatóságának küszöbértéke

en: _Unload selected file
hu: _A kiválasztott fájl kihagyása

en: _Unpost Bill
hu: Bejövőszámla könyvelésének _visszavonása

en: _Unpost Credit Note
hu: Jóváírás könyvelésének _visszavonása

en: _Unpost Invoice
hu: Kimenőszámla könyvelésének _visszavonása

en: _Unpost Voucher
hu: Költségbizonylat könyvelésének _visszavonása

en: _Unreconcile
hu: Nem e_gyeztet

en: _Unreconcile Selection
hu: Kiválasztott _nem egyezik

en: _Unreconciled
hu: _Nem egyeztetett

en: _Unselect All
hu: _Semmit sem választ

en: _Unvoid Transaction
hu: Tranzakció _érvényesítése

en: _Use GnuCash built-in color theme
hu: A GnuCash beépített szín_témájának használata

en: _Use as Default Layout for Customer Documents
hu: _Használja alapértelmezett elrendezésként az ügyféldokumentumokhoz

en: _Use as Default Layout for Employee Documents
hu: _Használja alapértelmezett elrendezésként az alkalmazotti dokumentumokhoz

en: _Use as Default Layout for Vendor Documents
hu: _Használja alapértelmezett elrendezésként a beszállítói dokumentumokhoz

en: _Use equity 'Opening Balances' account
hu: A _saját tőke "Nyitóegyenlegek" számlájáról

en: _Username
hu: Fel_használó

en: _Value
hu: _Érték

en: _Vendor
hu: _Beszállító

en: _Verbose debug messages
hu: B_őbeszédű hibakereső üzenetek

en: _View
hu: _Nézet

en: _Void Transaction
hu: Tranzakció ér_vénytelenítése

en: _Voided
hu: Ér_vénytelen

en: _Widen this column
hu: Oszlop _szélesítése

en: _Width
hu: _Szélesség

en: _Windows
hu: _Ablakok

en: _Yes
hu: _Igen

en: _Yes, this time
hu: _Igen, csak most

en: all criteria are met
hu: minden feltétel teljesül

en: and subaccounts
hu: és alszámlák

en: any criteria are met
hu: legalább egy feltétel teljesül

en: application
hu: alkalmazás

en: at Bank
hu: Banknál

en: beginning on
hu: kezdődik

en: characters
hu: karakter

en: column: Units
hu: oszlop: Egység

en: contains
hu: tartalmazza

en: custom
hu: egyéni

en: customers
hu: ügyfelek

en: d-m
hu: n-h

en: d-m-y
hu: n-h-é

en: d/m/y
hu: n/h/é

en: days
hu: nap

en: does not equal
hu: nem egyenlő

en: does not match regex
hu: reg. kifejezésnek ne feleljen meg

en: equal to
hu: egyenlő

en: equals
hu: egyenlő

en: except on weekends
hu: Ha hétvégére esik

en: existing account
hu: meglévő számla

en: false
hu: hamis

en: finish placeholder
hu: helyőrző (töltelék) befejezése

en: for Budget ~a
hu: Költségvetés ~a

en: for Budget ~a Period ~d
hu: Költségvetés ~a Időszak ~d

en: for Budget ~a Periods ~d - ~d
hu: Költségvetés ~a Időszaka ~d - ~d

en: for Period
hu: időszakra

en: greater than
hu: nagyobb mint

en: greater than or equal to
hu: nagyobb vagy egyenlő

en: has credits
hu: terhelés

en: has credits or debits
hu: terhelés vagy jóváírás

en: has debits
hu: jóváírás

en: is
hu: legyen

en: is after
hu: későbbi, mint

en: is before
hu: korábbi, mint

en: is before or on
hu: korábbi vagy ezen a napon

en: is greater than
hu: nagyobb, mint

en: is greater than or equal to
hu: nagyobb vagy egyenlő

en: is less than
hu: kisebb

en: is less than or equal to
hu: kisebb vagy egyenlő

en: is not
hu: ne legyen

en: is not on
hu: nem ezen a napon

en: is on
hu: ezen a napon

en: is on or after
hu: ezen a napon vagy később

[ctx: keep]
en: For
hu: Megadott ideig

en: last %s
hu: Utolsó %s

en: last of month
hu: hó vége

en: less than
hu: kisebb, mint

en: less than or equal to
hu: kisebb vagy egyenlő

[ctx: lower case key for short cut to 'Accounts']
en: a
hu: s

en: m-d
hu: h-n

en: m-d-y
hu: h-n-é

en: m/d/y
hu: h/n/é

en: matches all accounts
hu: legyen a találatokban

en: matches any account
hu: a kiválasztottak között legyen

en: matches no accounts
hu: ne a kiválasztottak valamelyike legyen

en: matches regex
hu: reg. kifejezésnek feleljen meg

en: minutes
hu: perc

en: missing
hu: hiányzik

en: month(s)
hu: hónap

en: never
hu: soha

en: not equal to
hu: nem egyenlő

en: now
hu: most

en: occurrences
hu: előfordulás

en: remaining
hu: hátralevő

[ctx: repeat]
en: For
hu: Megadott számú ismétlődésig

en: row: Address
hu: sor: Cím

en: row: Company Name
hu: sor: Cég neve

en: row: Contact
hu: sor: Kapcsolattartási cím

en: row: Invoice Number
hu: sor: Kimenőszámla száma

en: same week & day
hu: ugyanazon hét és nap

[ctx: sample]
en: 22/02/2000
hu: 2000.02.22.

[ctx: sample]
en: 9,999.00
hu: 9.999,00

[ctx: sample]
en: 999,999.00
hu: 999.999,000

[ctx: sample]
en: 999,999.000
hu: 999.999,000

[ctx: sample]
en: 999.00
hu: 999,00

[ctx: sample]
en: Action
hu: Művelet

[ctx: sample]
en: Description of a transaction
hu: Egy tranzakció leírása

[ctx: sample]
en: Memo field sample text string
hu: Feljegyzésmező mintaszövege

[ctx: sample]
en: No Particular Reason
hu: Nincs különösebb oka

[ctx: sample]
en: Notes field sample text string
hu: A megjegyzések mezőjének mintaszövege

[ctx: sample]
en: Payment
hu: Fizetés

[ctx: sample for 'Billable']
en: BI
hu: Szá

[ctx: sample for 'Date']
en: 12/12/2000
hu: 2000.12.12.

[ctx: sample for 'Description']
en: Description of an Entry
hu: Egy bejegyzés leírása

[ctx: sample for 'Tax Included']
en: TI
hu: A.t.

[ctx: sample for 'Tax Table']
en: Tax Table 1
hu: 1. adótáblázat

[ctx: sample for 'Taxable']
en: T?
hu: A?

en: seconds
hu: másodpercig

en: split
hu: felosztás

en: then on the
hu: A második napja

en: true
hu: igaz

en: unknown
hu: ismeretlen

en: user
hu: felhasználó

en: vendors
hu: beszállítók

en: via Escrow account?
hu: letéti számlán keresztül

en: week(s)
hu: hét

en: y-m-d
hu: é-h-n

en: y/d/m
hu: é/n/h

en: y/m/d
hu: é/h/n

en: zero
hu: nulla

en: ~a #~a
hu: ~a Sz.: ~a

en: ~a History
hu: ~a előzmények

en: ~a and selected subaccounts
hu: ~a és a kiválasztott alszámlák

en: ~a and subaccounts
hu: ~a és az alszámlák

en: ~a to ~a
hu: ~a és ~a között

en: ~a, ~a to ~a
hu: ~a, ~a és ~a között

en: … pay "%s"?
hu: ... %s fizetése

en: … utilize an escrow account for payments?
hu: … letéti számla használata a fizetésekhez
