gvfs master - en to hu translation catalogue (440 entries)

en:  (invalid encoding)
hu:  (érvénytelen kódolás)

en:  <location> <attribute> <values> - set attribute
hu:  <hely> <attribútum> <érték> - attribútum beállítása

en: %s Audio Player
hu: %s zenelejátszó

en: %s Camera
hu: %s fényképezőgép

en: %s Drive
hu: %s meghajtó

en: %s Encrypted Data
hu: %s titkosított adatok

en: %s Filesystem Service
hu: %s fájlrendszer-szolgáltatás

en: %s Media
hu: %s adathordozó

en: %s on %s
hu: %s ezen: %s

en: %s/%s Drive
hu: %s/%s meghajtó

en: %s: %d: Directory or file exists
hu: %s: %d: A könyvtár vagy fájl létezik

en: %s: %d: Invalid filename
hu: %s: %d: Érvénytelen fájlnév

en: %s: %d: No such file or directory
hu: %s: %d Nincs ilyen fájl vagy könyvtár

en: %s: %d: Not Supported
hu: %s: %d: Nem támogatott

en: %s: %s, error writing to stdout
hu: %s: %s, hiba a szabványos kimenetre íráskor

en: %s: %s: error launching application: %s
hu: %s: %s: hiba az alkalmazás indításakor: %s

en: %s: %s: error opening file: %s
hu: %s: %s: hiba a fájl megnyitásakor: %s

en: %s: %s: error opening location: %s
hu: %s: %s: hiba a hely megnyitásakor: %s

en: %s: %s: error reading: %s
hu: %s: %s: hiba a következő olvasásakor: %s

en: %s: %s:error closing: %s
hu: %s: %s: hiba a következő lezárásakor: %s

en: %s: missing locations
hu: %s: hiányzó helyek

en: - create directories
hu: – könyvtárak létrehozása

en: - delete files
hu: – fájlok törlése

en: - list contents of directories in a tree-like format
hu: – könyvtárak tartalmának felsorolása fa-szerű formátumban

en: - list files at <location>
hu: – fájlok felsorolása a <helyen>

en: - mount <location>
hu: – a <hely> csatolása

en: - move files to trash
hu: – fájlok áthelyezése a Kukába

en: - rename file
hu: – fájl átnevezése

en: - show info for <location>
hu: – a <hely> információinak megjelenítése

en: / on %s
hu: / ezen: %s

en: ATA Drive
hu: ATA meghajtó

en: Accounts are unsupported
hu: A fiókok nem támogatottak

en: Append to end of file
hu: Hozzáfűzés a fájl végéhez

en: Apple Mobile Device
hu: Apple mobil eszköz

en: Attribute not specified
hu: Nincs megadva attribútum

en: Audio CD Filesystem Service
hu: Hang CD fájlrendszer-szolgáltatás

en: Audio Disc
hu: Audio lemez

en: Audio Player
hu: Zenelejátszó

en: Automount failed: %s
hu: Az automatikus csatolás meghiúsult: %s

en: Backup file creation failed
hu: A mentési fájl létrehozása meghiúsult

en: Backup file creation failed: %s
hu: A mentési fájl létrehozása meghiúsult: %s

en: Backups are not yet supported.
hu: A biztonsági másolatok még nem támogatottak

en: Blank Blu-Ray Disc
hu: Üres Blu-Ray lemez

en: Blank Blu-Ray R Disc
hu: Üres Blu-Ray R lemez

en: Blank Blu-Ray RW Disc
hu: Üres Blu-Ray RW lemez

en: Blank CD-R Disc
hu: Üres CD-R lemez

en: Blank CD-ROM Disc
hu: Üres CD-ROM lemez

en: Blank CD-RW Disc
hu: Üres CD-RW lemez

en: Blank DVD+R DL Disc
hu: Üres DVD+R DL lemez

en: Blank DVD+R Disc
hu: Üres DVD+R lemez

en: Blank DVD+RW Disc
hu: Üres DVD+RW lemez

en: Blank DVD-RAM Disc
hu: Üres DVD-RAM lemez

en: Blank DVD-ROM Disc
hu: Üres DVD-ROM lemez

en: Blank DVD-RW Disc
hu: Üres DVD-RW lemez

en: Blank Disc
hu: Üres lemez

en: Blank HD DVD Disc
hu: Üres HD DVD lemez

en: Blank HD DVD-R Disc
hu: Üres HD DVD-R lemez

en: Blank HD DVD-RW Disc
hu: Üres HD DVD-RW lemez

en: Blank MO Disc
hu: Üres MO lemez

en: Blu-Ray Disc
hu: Blu-Ray lemez

en: Blu-Ray R Disc
hu: Blu-Ray R lemez

en: Blu-Ray RW Disc
hu: Blu-Ray RW lemez

en: Burn
hu: Írás

en: CD-R Disc
hu: CD-R lemez

en: CD-ROM Disc
hu: CD-ROM lemez

en: CD-RW Disc
hu: CD-RW lemez

en: CD/DVD Creator
hu: CD/DVD-készítő

en: Camera
hu: Fényképezőgép

en: Can't contact session bus
hu: Nem lehet csatlakozni a munkamenetbuszhoz

en: Can't copy directory over directory
hu: A könyvtár nem másolható át könyvtárba

en: Can't copy file over directory
hu: A könyvtár nem másolható át könyvtárba

en: Can't eject file
hu: A fájl nem adható ki

en: Can't find metadata file %s
hu: A(z) %s metaadatfájl nem található

en: Can't handle version %d of GVfsIcon encoding
hu: Nem kezelhető a GVfsIcon kódolás %d. verziója

en: Can't monitor file or directory.
hu: A fájl vagy könyvtár nem figyelhető meg.

en: Can't mount file
hu: A fájl nem csatolható

en: Can't move directory over directory
hu: A könyvtár nem helyezhető át könyvtárba

en: Can't open directory
hu: A könyvtár nem nyitható meg

en: Can't open mountable file
hu: Nem nyitható meg csatolható fájl

en: Can't poll file
hu: A fájl nem kérdezhető le

en: Can't recursively copy directory
hu: A könyvtár nem másolható rekurzívan

en: Can't recursively move directory
hu: A könyvtár nem helyezhető át rekurzívan

en: Can't send host identity confirmation
hu: A gép azonossági információi nem küldhetők el

en: Can't send password
hu: A jelszó nem küldhető el

en: Can't start file
hu: A fájl nem indítható

en: Can't stop file
hu: A fájl nem állítható le

en: Can't unmount file
hu: A fájl nem választható le

en: Can't write to directory
hu: A könyvtár nem írható

en: Cancel
hu: Mégse

en: Cancel Login
hu: Bejelentkezés megszakítása

en: Cannot allocate new file to append to
hu: Nem foglalható új fájl a hozzáfűzéshez

en: Cannot connect to the system bus
hu: Nem lehet csatlakozni a rendszerbuszhoz

en: Cannot create gphoto2 context
hu: Nem hozható létre gphoto2 kontextus

en: Cannot create gudev client
hu: Nem hozható létre gudev kliens

en: Cannot create libhal context
hu: Nem hozható létre libhal kontextus

en: Cannot find drive %s
hu: A(z) %s meghajtó nem található

en: Cannot get LUKS cleartext slave
hu: Nem kérhető le a LUKS egyszerű szöveges szolga

en: Cannot get LUKS cleartext slave from path `%s'
hu: Nem kérhető le a LUKS egyszerű szöveges szolga az útvonalról: „%s”

en: Cannot get data of file to append to
hu: Nem kérhetők le a hozzáfűzési fájl adatai

en: Cannot initialize libhal
hu: A libhal nem készíthető elő

en: Cannot open data connection. Maybe your firewall prevents this?
hu: Nem nyitható meg az adatkapcsolat. Lehet, hogy a tűzfal akadályozza?

en: Cannot read file to append to
hu: Nem olvasható a fájl a hozzáfűzéshez

en: CompactFlash Drive
hu: CompactFlash meghajtó

en: Computer
hu: Számítógép

en: Concatenate files at locations and print to the standard output. Works just like the traditional cat utility, but using gvfs location instead local files: for example you can use something like smb://server/resource/file.txt as location to concatenate.
hu: A helyeken található fájlok összefűzése és kiírása a szabványos kimenetre. A hagyományos cat segédprogramhoz hasonlóan működik, de helyi fájlok helyett gvfs helyeket használ: megadható például összefűzési helyként a smb://kiszolgáló/erőforrás/fájl.txt.

en: Connection refused by server
hu: A kiszolgáló visszautasította a kapcsolatot

en: Connection to the device lost
hu: A kapcsolat elveszett az eszközzel

en: Copy with file
hu: Másolás fájllal

en: Could not create request
hu: Nem hozható létre kérés

en: Could not find enclosing mount
hu: Nem található befoglaló csatolási objektum

en: Could not parse response
hu: A válasz nem elemezhető

en: Couldn't get stream file descriptor
hu: Az adatfolyamfájl leírója nem kérhető le

en: Create backup
hu: Biztonsági másolat készítése

en: DEST - read from standard input and save to DEST
hu: CÉL – szabványos bemenet olvasása és a CÉLBA mentése

en: DVD+R DL Disc
hu: DVD+R DL lemez

en: DVD+R Disc
hu: DVD+R lemez

en: DVD+RW Disc
hu: DVD+RW lemez

en: DVD-RAM Disc
hu: DVD-RAM lemez

en: DVD-ROM Disc
hu: DVD-ROM lemez

en: DVD-RW Disc
hu: DVD-RW lemez

en: Data connection closed
hu: Az adatkapcsolat lezárva

en: Device '%s' is password protected. Enter the password on the device and click 'Try again'.
hu: A(z) „%s” eszközt jelszó védi. Adja meg az eszköz jelszavát, és nyomja meg a „Próbálja újra” gombot.

en: Device requires a software update
hu: Az eszköz szoftverfrissítést igényel

en: Didn't get stream file descriptor
hu: Az adatfolyamfájl-leíró lekérése meghiúsult

en: Digital Camera (%s)
hu: Digitális fényképezőgép (%s)

en: Directory '%s' is not empty
hu: A könyvtár („%s”) nem üres

en: Directory not empty
hu: A könyvtár nem üres

en: Directory notification not supported
hu: A könyvtárértesítés nem támogatott

en: Disc
hu: Lemez

en: Don't follow symlinks
hu: Ne kövesse a szimbolikus linkeket

en: Don't send single MOVED events.
hu: Ne küldjön egyedi ÁTHELYEZVE eseményeket.

en: Don't start fuse.
hu: Ne indítsa a fuse-t.

en: Drive %s does not contain audio files
hu: A(z) %s meghajtó nem tartalmaz hangfájlokat

en: Empty response
hu: Üres válasz

en: End of stream
hu: Vége az adatfolyamnak

en: Enter a password to unlock the volume
    The device "%s" contains encrypted data on partition %d.
hu: Adja meg a jelszót a kötet feloldásához
    A(z) „%s” eszköz titkosított adatokat tartalmaz a(z) %d. partíción.

en: Enter a password to unlock the volume
    The device "%s" contains encrypted data.
hu: Adja meg a jelszót a kötet feloldásához
    A(z) „%s” eszköz titkosított adatokat tartalmaz.

en: Enter a password to unlock the volume
    The device %s contains encrypted data.
hu: Adja meg a jelszót a kötet feloldásához
    A(z) „%s” eszköz titkosított adatokat tartalmaz.

en: Enter passphrase for key for ssh as %s on %s
hu: Adja meg a kulcs jelmondatát a(z) %s@%s SSH-bejelentkezéshez

en: Enter passphrase for key for ssh on %s
hu: Adja meg a kulcs jelmondatát a(z) %s SSH-bejelentkezéshez

en: Enter password for %s
hu: Adja meg %s jelszavát

en: Enter password for ftp as %s on %s
hu: Adja meg %s:%s FTP jelszavát

en: Enter password for ftp on %s
hu: Adja meg %s FTP jelszavát

en: Enter password for ssh as %s on %s
hu: Adja meg a jelszót a(z) %s@%s SSH-bejelentkezéshez

en: Enter password for ssh on %s
hu: Adja meg a jelszót a(z) %s SSH-bejelentkezéshez

en: Error closing: %s
hu: Hiba a következő lezárásakor: %s

en: Error connecting to D-Bus: %s
hu: Hiba a D-Bushoz csatlakozáskor: %s

en: Error connecting to daemon: %s
hu: Hiba a démonhoz csatlakozáskor: %s

en: Error connecting to socket: %s
hu: Hiba a foglalathoz csatlakozáskor: %s

en: Error copying file %s: %s
hu: Hiba a(z) %s fájl áthelyezésekor: %s

en: Error creating Avahi resolver: %s
hu: Hiba az Avahi feloldó létrehozásakor: %s

en: Error creating backup file: %s
hu: Hiba a mentési fájl létrehozásakor: %s

en: Error creating camera
hu: Hiba a fényképezőgép létrehozásakor

en: Error creating directory
hu: Hiba a könyvtár létrehozásakor

en: Error creating directory: %s
hu: Hiba a könyvtár létrehozásakor: %s

en: Error creating file object
hu: Hiba a fájlobjektum létrehozásakor

en: Error creating socket: %s
hu: Hiba a foglalat létrehozásakor: %s

en: Error deleting directory
hu: Hiba a könyvtár törlésekor

en: Error deleting file
hu: Hiba a fájl törlésekor

en: Error deleting file: %s
hu: Hiba a fájl törlésekor: %s

en: Error finding enclosing mount: %s
hu: Nem található a befoglaló csatolás: %s

en: Error from 'paranoia' on drive %s
hu: Hiba a „paranoia” programtól a következő meghajtón: %s

en: Error getting data from file
hu: Hiba a fájl adatainak kérésekor

en: Error getting device information
hu: Hiba az eszközinformációk lekérésekor

en: Error getting file
hu: Hiba a fájl lekérésekor

en: Error getting writable attributes: %s
hu: Hiba az írható attribútumok lekérésekor: %s

en: Error in stream protocol: %s
hu: Hiba az adatfolyam-protokollban: %s

en: Error initializing Avahi: %s
hu: Hiba az Avahi előkészítésekor: %s

en: Error initializing camera
hu: Hiba a fényképezőgép előkészítésekor

en: Error loading device information
hu: Hiba az eszközinformációk létrehozásakor

en: Error looking up device information
hu: Hiba az eszközinformációk kikeresésekor

en: Error mounting %s: %s
hu: Hiba a(z) %s csatolásakor: %s

en: Error mounting location: %s
hu: Hiba a hely csatolásakor: %s

en: Error moving file %s: %s
hu: Hiba a(z) %s fájl áthelyezésekor: %s

en: Error moving file: %s
hu: Hiba a fájl áthelyezésekor: %s

en: Error opening file: %s
hu: Hiba a fájl megnyitásakor: %s

en: Error parsing commandline options: %s
hu: Hiba a parancssori kapcsolók feldolgozásakor: %s

en: Error reading stdin
hu: Hiba a szabványos bemenet olvasásakor

en: Error removing target file: %s
hu: Hiba a célfájl eltávolításakor: %s

en: Error renaming dir
hu: Hiba a könyvtár átnevezésekor

en: Error renaming file
hu: Hiba a fájl átnevezésekor

en: Error resolving "%s" service "%s" on domain "%s"
hu: Hiba „%s” feloldásakor, szolgáltatás: „%s”, tartomány: „%s”

en: Error resolving "%s" service "%s" on domain "%s". One or more TXT records are missing. Keys required: "%s".
hu: Hiba „%s” feloldásakor, szolgáltatás: „%s”, tartomány: „%s”. Néhány TXT rekord hiányzik. A szükséges kulcsok: „%s”.

en: Error seeking in stream on camera %s
hu: Hiba az adatfolyamban pozicionálásakor a(z) %s fényképezőgépen

en: Error seeking in stream on drive %s
hu: Hiba az adatfolyamban pozicionálásakor a(z) %s meghajtón

en: Error sending fd: %s
hu: Hiba a fájlleíró küldésekor: %s

en: Error setting attribute: %s
hu: Hiba az attribútum beállításakor: %s

en: Error setting file metadata: %s
hu: Hiba a fájl metaadatainak beállításakor: %s

en: Error setting up camera communications port
hu: Hiba a fényképezőgép kommunikációs portjának beállításakor

en: Error trashing file: %s
hu: Hiba a fájl Kukába dobásakor: %s

en: Error unmounting mount: %s
hu: Hiba a csatolás leválasztásakor: %s

en: Error while getting mount info: %s
hu: Hiba a csatolási információk lekérésekor: %s

en: Error writing file
hu: Hiba a fájl írása közben

en: Error: %s
hu: Hiba: %s

en: Error: %s
hu: Hiba: %s

en: Etag not available
hu: Az etag nem érhető el

en: FILES... - open FILES with registered application.
hu: FÁJLOK… – FÁJLOK megnyitása a bejegyzett alkalmazással.

en: Failed to create active FTP connection.
hu: Nem hozható létre aktív FTP kapcsolat.

en: Failed to create active FTP connection. Maybe your router does not support this?
hu: Nem hozható létre aktív FTP kapcsolat. Lehet, hogy az útválasztó nem támogatja?

en: Failed to eject media; one or more volumes on the media are busy.
hu: Az adathordozó kiadása meghiúsult, mivel néhány kötete foglalt.

en: Failed to get file list
hu: A fájllista lekérése meghiúsult

en: Failed to get folder list
hu: A mappalista lekérése meghiúsult

en: Failed to mount Windows share
hu: A Windows megosztás csatolása meghiúsult

en: Failed to retrieve share list from server
hu: A megosztások listájának lekérése meghiúsult a kiszolgálóról

en: Failure
hu: Hiba

en: File System
hu: Fájlrendszer

en: File does not exist
hu: A fájl nem létezik

en: File doesn't exist
hu: A fájl nem létezik

en: File exists
hu: A fájl létezik

en: File is directory
hu: A fájl könyvtár

en: File system is busy: %d open file | File system is busy: %d open files
hu[0]: A fájlrendszer foglalt: %d megnyitott fájl
hu[1]: A fájlrendszer foglalt: %d megnyitott fájl

en: Filename contains invalid characters.
hu: A fájlnév érvénytelen karaktereket tartalmaz.

en: Filesystem is busy
hu: A fájlrendszer foglalt

en: FireWire Drive
hu: FireWire meghajtó

en: Floppy Disk
hu: Hajlékonylemez

en: Floppy Drive
hu: Hajlékonylemezes meghajtó

en: Follow symlinks, mounts and shortcuts like dirs
hu: Szimbolikus linkek, csatolások és indítóikonok követése könyvtárakként

en: GVFS Daemon
hu: GVFS démon

en: GVFS Metadata Daemon
hu: GVFS metaadatdémon

en: GVfs GDU Volume Monitor
hu: GVfs GDU kötetfigyelő

en: Get filesystem info
hu: Fájlrendszer-információk lekérése

en: HD DVD Disc
hu: HD DVD lemez

en: HD DVD-R Disc
hu: HD DVD-R lemez

en: HD DVD-RW Disc
hu: HD DVD-RW lemez

en: HTTP Client Error: %s
hu: HTTP klienshiba: %s

en: HTTP Error: %s
hu: HTTP hiba: %s

en: Host closed connection
hu: A gép lezárta a kapcsolatot

en: Host key verification failed
hu: A gép kulcsának ellenőrzése meghiúsult

en: Hostname not known
hu: A gépnév ismeretlen

en: Insufficient permissions
hu: Elégtelen jogosultságok

en: Internal Apple File Control error
hu: Belső Apple fájlvezérlőhiba

en: Internal Error (%s)
hu: Belső hiba (%s)

en: Internal error: %s
hu: Belső hiba: %s

en: Invalid AFC location: must be in the form of afc://uuid:port-number
hu: Érvénytelen AFC-hely: afc://uuid:portszám alakúnak kell lennie

en: Invalid Apple File Control data received
hu: Érvénytelen Apple fájlvezérlőadatok érkeztek

en: Invalid arguments from spawned child
hu: Az elindított gyermek érvénytelen argumentumokat adott

en: Invalid attribute info list content
hu: Érvénytelen attribútuminformáció-lista tartalom

en: Invalid attribute type %s
hu: Érvénytelen attribútumtípus (%s)

en: Invalid backend type
hu: Érvénytelen háttérprogram-típus

en: Invalid dbus message
hu: Érvénytelen D-Bus üzenet

en: Invalid file info format
hu: Érvénytelen fájlinformáció-formátum

en: Invalid filename
hu: Érvénytelen fájlnév

en: Invalid filename %s
hu: Érvénytelen fájlnév: %s

en: Invalid icon_id '%s' in OpenIconForRead
hu: Érvénytelen icon_id (%s) az OpenIconForRead hívásban

en: Invalid mount spec
hu: Érvénytelen csatolási meghatározás

en: Invalid reply
hu: Érvénytelen válasz

en: Invalid reply received
hu: Érvénytelen válasz érkezett

en: Invalid return value from %s
hu: A(z) %s visszatérési értéke érvénytelen

en: Invalid seek type
hu: Érvénytelen pozicionálási típus

en: Items in the trash may not be modified
hu: A Kuka elemei nem módosíthatók

en: Jaz Drive
hu: Jaz meghajtó

en: Keep with file when moved
hu: Megtartás a fájllal áthelyezéskor

en: LOCATION... - concatenate LOCATIONS to standard output.
hu: HELY… – HELYEK összefűzése a szabványos kimenetre.

en: List
hu: Listázás

en: List writable attributes
hu: Írható attribútumok felsorolása

en: Local Network
hu: Helyi hálózat

en: Location is already mounted
hu: A hely már csatolva van

en: Location is not mountable
hu: A hely nem csatolható

en: Location not specified
hu: Nincs megadva hely

en: Lockdown Error: Invalid Argument
hu: Zárolási hiba: Érvénytelen paraméter

en: Log In Anyway
hu: Bejelentkezés mindenképpen

en: Login dialog cancelled
hu: A bejelentkezés megszakítva

en: MO Disc
hu: MO lemez

en: Main daemon for GVFS
hu: A GVFS elsődleges démona

en: Malformed dns-sd encoded_triple '%s'
hu: Rosszul formált dns-sd encoded_triple „%s”

en: Malformed icon identifier '%s'
hu: Rosszul formált ikonazonosító: „%s”

en: Malformed input data for GVfsIcon
hu: Rosszul formált adatok a GVfsIconhoz

en: Mass Storage Drive
hu: Tömeges tárolómeghajtó

en: MemoryStick Drive
hu: MemoryStick meghajtó

en: Metadata daemon for GVFS
hu: A GVFS metaadatdémona

en: Missing operand
hu: Hiányzó operandus

en: Mixed Audio/Data Disc
hu: Vegyes hang/adatlemez

en: Monitor events
hu: Események figyelése

en: Mount as mountable
hu: Csatolás csatolhatóként

en: Mount volume with device file
hu: Kötet csatolása eszközfájllal

en: Mounted %s at %s
hu: %s csatolva ide: %s

en: Name already exists
hu: A név már létezik

en: Network
hu: Hálózat

en: Network Location Monitor
hu: Hálózati helyek figyelése

en: New name too long
hu: A név túl hosszú

en: No camera specified
hu: Nincs megadva fényképezőgép

en: No device specified
hu: Nincs megadva eszköz

en: No drive specified
hu: Nincs megadva meghajtó

en: No hostname specified
hu: Nincs megadva gépnév

en: No media in the drive
hu: Nincs adathordozó a meghajtóban

en: No mount type specified
hu: Nincs megadva csatolástípus

en: No route to host
hu: Nincs útvonal a kiszolgálóhoz

en: No space left on server
hu: Nincs több hely a kiszolgálón

en: No such file
hu: Nincs ilyen fájl

en: No such file %s on drive %s
hu: Nincs %s nevű fájl a(z) %s meghajtón

en: No such file or directory
hu: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár

en: No such file or directory in target path
hu: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár a célútvonalon

en: No volume for device file %s
hu: Nincs kötet a következő eszközfájlhoz: %s

en: Not a WebDAV enabled share
hu: Nem WebDAV-képes megosztás

en: Not a directory
hu: Nem könyvtár

en: Not a mountable file
hu: Nem csatolható fájl

en: Not a regular file
hu: Nem szabályos fájl

en: Not supported
hu: Nem támogatott

en: Not supported (not same directory)
hu: Nem támogatott (nem ugyanaz a könyvtár)

en: Not supported (src is dir, dst is dir)
hu: Nem támogatott (a forrás könyvtár, a cél könyvtár)

en: Not supported (src is dir, dst is existing file)
hu: Nem támogatott (a forrás könyvtár, a cél meglévő fájl)

en: Not supported (src is file, dst is dir)
hu: Nem támogatott (a forrás fájl, a cél könyvtár)

en: Note: just pipe through cat if you need its formatting option like -n, -T or other.
hu: Megjegyzés: irányítsa keresztül a cat programon, ha annak formázási lehetőségeire van szükség, mint például a -n, -T vagy hasonlók.

en: One or more programs are preventing the unmount operation.
hu: Néhány program megakadályozza a leválasztási műveletet.

en: Only create if not existing
hu: Létrehozás csak ha még nem létezik

en: Opens the file(s) with the default application registered to handle the type of the file.
hu: A fájlok megnyitása az adott fájltípus kezelésére bejegyzett alapértelmezett alkalmazással.

en: Operation failed
hu: A művelet meghiúsult

en: Operation not supported by backend
hu: A háttérprogram nem támogatja a műveletet

en: Operation not supported, files on different mounts
hu: A művelet nem támogatott, a fájlok eltérő csatolásokon vannak

en: Operation unsupported
hu: A művelet nem támogatott

en: Operation was cancelled
hu: A művelet megszakítva

en: Page type unknown
hu: Az oldaltípus ismeretlen

en: Password dialog cancelled
hu: A jelszó megadása megszakítva

en: Password required for %s
hu: Jelszó szükséges a következőhöz: %s

en: Password required for share %s on %s
hu: Jelszó szükséges a(z) %2$s gép %1$s megosztásához

en: Permission denied
hu: Hozzáférés megtagadva

en: Please enter proxy password
hu: Adja meg a proxy jelszót

en: Print new etag at end
hu: Új etag kiírása befejezéskor

en: Protocol error
hu: Protokollhiba

en: Rename successful. New uri: %s
hu: Az átnevezés sikeres. Az új URI: %s

en: Replace old daemon.
hu: A régi démon helyettesítése.

en: Response invalid
hu: A válasz érvénytelen

en: SCSI Drive
hu: SCSI meghajtó

en: SD/MMC Drive
hu: SD/MMC meghajtó

en: SOURCE... DEST - copy file(s) from SOURCE to DEST
hu: FORRÁS… CÉL – fájlok másolása a FORRÁSBÓL a CÉLBA

en: SOURCE... DEST - move file(s) from SOURCE to DEST
hu: FORRÁS… CÉL – fájlok áthelyezése a FORRÁSBÓL a CÉLBA

en: Seek not supported on stream
hu: Az adatfolyam nem támogatja a pozicionálást

en: Service %d on Apple Mobile Device
hu: %d. szolgáltatás Apple mobil eszközön

en: Settable attributes:
hu: Beállítható attribútumok:

en: Show completions
hu: Kiegészítése megjelenítése

en: Show extra information for List and Monitor
hu: További információk megjelenítése a --list és --monitor kapcsolókkal

en: Show hidden files
hu: Rejtett fájlok megjelenítése

en: SmartMedia Drive
hu: SmartMedia meghajtó

en: Software RAID Drive
hu: Szoftveres RAID meghajtó

en: Start Anyway
hu: Indítás mindenképp

en: Start drive in degraded mode?
    Starting a drive in degraded mode means that the drive is no longer tolerant to failures. Data on the drive may be irrevocably lost if a component fails.
hu: Elindítja a meghajtót leromlott módban?
    A meghajtó leromlott módban indítása azt jelenti, hogy az már nem viseli el a meghibásodásokat. A meghajtón található adatok visszavonhatatlanul elveszhetnek, ha egy összetevő meghibásodik.

en: Symlinks not supported by backend
hu: A háttérprogram nem támogatja a szimbolikus linkeket

en: Tape Drive
hu: Szalagos meghajtó

en: Target %s is not a directory
hu: A(z) %s cél nem egy könyvtár

en: Target file already exists
hu: A célfájl már létezik

en: Target file exists
hu: A célfájl létezik

en: The FTP server is busy. Try again later
hu: Az FTP kiszolgáló foglalt. Próbálja újra később.

en: The attributes to get
hu: A lekérendő attribútumok

en: The connection was interrupted
hu: A kapcsolat megszakadt

en: The device did not respond
hu: Az eszköz nem válaszolt

en: The directory is not empty
hu: A könyvtár nem üres

en: The etag of the file being overwritten
hu: A felülírt fájl etagja

en: The file does not exist or isn't an audio track
hu: A fájl nem létezik vagy nem egy hangsáv

en: The file is not a directory
hu: A fájl nem egy könyvtár

en: The file is not a mountable
hu: A fájl nem csatolható

en: The file was externally modified
hu: A fájlt külső program módosította

en: The identity of the remote computer (%s) is unknown.
    This happens when you log in to a computer the first time.
    
    The identity sent by the remote computer is %s. If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
hu: A távoli számítógép (%s) azonossága ismeretlen.
    Ez akkor fordul elő, ha először jelentkezik be egy számtógépre.
    
    A távoli számítógép által küldött azonosság: %s. Ha nem teljesen biztos abban, hogy biztonságos a folytatás, keresse meg a rendszergazdát.

en: The specified location is not mounted
hu: A megadott hely nincs csatolva

en: The specified location is not supported
hu: A megadott hely nem támogatott

en: The trash folder may not be deleted
hu: A trash mappa nem törölhető

en: Thumb Drive
hu: Pen drive

en: Timed out resolving "%s" service "%s" on domain "%s"
hu: Időtúllépés „%s” feloldásakor, szolgáltatás: „%s”, tartomány: „%s”

en: Timed out when logging in
hu: Időtúllépés a bejelentkezéskor

en: Too many arguments
hu: Túl sok paraméter

en: Trash
hu: Kuka

en: Try "%s --help" for more information.
hu: További információkért adja ki a következő parancsot: „%s --help”.

en: Try again
hu: Próbálja újra

en: USB Drive
hu: USB meghajtó

en: USB support missing. Please contact your software vendor
hu: Az USB támogatás hiányzik. Lépjen kapcsolatba a szoftver szállítójával.

en: Unable to create temporary directory
hu: Nem lehet ideiglenes könyvtárat létrehozni

en: Unable to create temporary file
hu: Nem lehet ideiglenes fájlt létrehozni

en: Unable to find supported ssh command
hu: Nem található támogatott ssh parancs

en: Unable to move metadata keys
hu: A metaadatkulcsok nem helyezhetők át

en: Unable to remove metadata keys
hu: A metaadatkulcsok nem távolíthatók el

en: Unable to set metadata key
hu: A metaadatkulcs nem állítható be

en: Unable to spawn ssh program
hu: Az ssh program nem indítható

en: Unable to spawn ssh program: %s
hu: Az ssh program nem indítható: %s

en: Unable to unset metadata key
hu: A metaadatkulcs nem törölhető

en: Unexpected end of stream
hu: Az adatfolyam váratlanul véget ért

en: Unexpected reply from server
hu: Váratlan válasz a kiszolgálótól

en: Unhandled Apple File Control error (%d)
hu: Kezeletlen Apple fájlvezérlőhiba (%d)

en: Unhandled Lockdown error (%d)
hu: Kezeletlen zárolási hiba (%d)

en: Unhandled libimobiledevice error (%d)
hu: Kezeletlen libimobiledevice hiba (%d)

en: Unmount
hu: Leválasztás

en: Unmount Anyway
hu: Leválasztás mindenképpen

en: Unmount all mounts with the given scheme
hu: Az adott sémájú összes csatolás leválasztása

en: Unnamed Drive
hu: Névtelen meghajtó

en: Unnamed Drive (%s)
hu: Névtelen meghajtó (%s)

en: Unsupported network protocol
hu: Nem támogatott hálózati protokoll

en: Unsupported seek type
hu: Nem támogatott pozicionálástípus

en: Usage: %s --spawner dbus-id object_path
hu: Használat: %s --spawner dbus-azonosító objektum_útvonal

en: Usage: %s key=value key=value ...
hu: Használat: %s kulcs=érték kulcs=érték…

en: Use a long listing format
hu: Hosszú kiírási formátum használata

en: Value not specified
hu: Nincs megadva érték

en: Volume is busy
    One or more applications are keeping the volume busy.
hu: A kötet foglalt
    Néhány alkalmazás foglaltan tartja a kötetet.

en: WebDAV on %s
hu: WebDAV a következőn: %s

en: WebDAV share
hu: WebDAV megosztás

en: When creating a file, restrict access to the current user only
hu: Fájl létrehozásakor hozzáférés korlátozása a jelenlegi felhasználóra

en: Windows Network
hu: Windows hálózat

en: Windows Network Filesystem Service
hu: Windows hálózat fájlrendszer-szolgáltatás

en: Windows Shares Filesystem Service
hu: Windows megosztások fájlrendszer-szolgáltatás

en: Windows shares on %s
hu: Windows megosztások ezen: %s

en: Writable attribute namespaces:
hu: Írható attribútumnévterek:

en: Zip Drive
hu: Zip meghajtó

en: attribute type [string, bytestring, boolean, uint32, int32, uint64, int64, stringv, unset]
hu: attribútumtípus [karakterlánc, bájtsorozat, logikai, uint32, int32, uint64, int64, stringv, unset]

en: attributes:
hu: attribútumok:

en: backup existing destination files
hu: meglévő célfájlok biztonsági mentése

en: backups not supported yet
hu: biztonsági másolatok még nem támogatottak

en: cdda mount on %s
hu: cdda csatolás a következőn: %s

en: create parent directories
hu: szülőkönyvtárak létrehozása

en: directory
hu: könyvtár

en: display name: %s
hu: megjelenő név: %s

en: edit name: %s
hu: szerkeszthető név: %s

en: error starting mount daemon
hu: hiba a csatolási démon indításakor

en: files
hu: fájlok

en: ftp as %s on %s
hu: ftp %s néven a következőn: %s

en: ftp on %s
hu: ftp a következőn: %s

en: gphoto2 mount on %s
hu: gphoto2 csatolás a következőn: %s

en: hidden
hu: rejtett

en: ignore nonexistent files, never prompt
hu: nem létező fájlok figyelmen kívül hagyása, soha ne kérdezzen

en: invalid type
hu: érvénytelen típus

en: libimobiledevice Error: Invalid Argument
hu: libimobiledevice hiba: Érvénytelen paraméter

en: libimobiledevice Error: No device found. Make sure usbmuxd is set up correctly.
hu: libimobiledevice hiba: Nem található eszköz. Győződjön meg róla, hogy az usbmuxd megfelelően van telepítve.

en: locations
hu: helyek

en: mountable
hu: csatolható

en: mountpoint for %s already running
hu: A(z) %s csatolási pontja már fut

en: name: %s
hu: név: %s

en: never follow symbolic links
hu: soha ne kövesse a szimbolikus linkeket

en: no target directory
hu: nincs célkönyvtár

en: overwrite %s?
hu: felülírja a következőt: %s?

en: preserve all attributes
hu: minden attribútum megőrzése

en: progress
hu: folyamat

en: prompt before overwrite
hu: kérdés felülírás előtt

en: regular
hu: szabályos

en: sftp for %s on %s
hu: sftp %s néven a következőn: %s

en: sftp on %s
hu: sftp a következőn: %s

en: shortcut
hu: indítóikon

en: show progress
hu: folyamat megjelenítése

en: size:
hu: méret:

en: special
hu: speciális

en: ssh program unexpectedly exited
hu: az ssh program váratlanul kilépett

en: symlink
hu: szimbolikus link

en: type: %s
hu: típus: %s

en: unknown
hu: ismeretlen

en: values must be string or list of strings
hu: Az érték karakterlánc vagy karakterláncok listája lehet
